STARŠÍ ČLÁNKY

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

     Starší články před r. 2020 :      http://www.conematevedet.cz/Bylo-do-2019.htm

 

 

 

Čína odmítá Velký reset

 

8. 2. 2021 Vladimír Pavlenko      tlumočí názory vůdce největší světové velmoci, která vyjadřuje zásadní nesouhlas se západní představou globalizace a Nového světového pořádku podle Klause Schwaba. Zdroj. Čínský vůdce se zaměřil na princip rovnoprávnosti v mezinárodních vztazích, čímž odmítl jakýkoli diktát globalistů zbytku světa. Kromě toho se témat digitalizace a ekologie dotkl pouze okrajově. A to dalo možnost milovníkům volných interpretací čínské politiky, včetně zastánců globalizace, vyčíst „mezi řádky“, že Podnebesí má úplně jinou představu perspektiv a především náplně globalizace, než "Schwabův" Západ:

     „Žádná země nemůže vyřešit globální problém sama, vyžaduje to globální jednání, globální reakce a globální spolupráci. Mezinárodní společenství se musí soustředit na dlouhodobou perspektivu a plnit své závazky v poskytování nezbytné podpory rozvojovým zemím a ochraně jejich legitimních rozvojových zájmů. Musejí být zajištěna rovná práva, rovné příležitosti a rovné podmínky, aby všechny země mohly těžit z možností a výsledků rozvoje. Musíme usilovat o spravedlivou konkurenci, soutěžit mezi sebou o vítězství na závodním poli a nezabíjet se navzájem v zápasnické aréně,“ uzavřel prezident Si in-Pching.

     Zástupci globální elity a jí podkuřující žurnalistická a odborná veřejnost samozřejmě mohou od Davosu dál omílat zničující myšlenku Schwabova „Velkého resetu“. Je však naprosto jasné, že praktická realizace „zeleno-digitální“ diktatury silami samotného Západu - a tím spíše bez Číny a Ruska - již není možná.

 

      Odkaz:  https://www.protiproud.cz/politika/5612-cina-odmita-velky-reset-prezident-si-vyzval-majitele-klicu-na-souboj-bez-narodu-neni-civilizace-doby-ktere-davno-minuly-projekt-globalizace-je-pro-lidstvo-nicivy-slouzi-jen-mocenskym-elitam.htm

      Celý text:      Cina-odmita.doc

 

 

 

Nejen Soňa Peková, ale i vyhlášený norský

 

virolog říká, že je virus z laboratoře

 

 9.2. 2021   Napsal Slovanka     Koronavirus, který způsobuje onemocnění covid-19, pochází z laboratoře a omylem unikl, říká norský virolog Birger Sørensen. Podle něj není ze zvířecí říše... Když pandemie na začátku roku 2020 začala, Sørensen se spojil s britským onkologem Angusem Dalgleishem a statistikem Andresem Susrudem, aby nový virus zkoumali. Ale když výzkumný tým dokončil svou druhou studii, která se zabývá původem viru, byli později nuceni s výzkumem přestat. Žádné z recenzovaných vědeckých médií, na které se obrátili, totiž nechtělo jejich studii, která potvrzuje, že je virus uměle vyrobený, vydat.

     Studie má nápadný titulek “Důkazy, které naznačují, že to není přirozeně vyvinutý virus”. Důkazy naznačují, že se nejedná o přirozeně vyvinutý virus. Sørensen, Dalgleish a Susrud jsou přesvědčeni, že virus pochází z laboratoře. Sørensen se také vymezuje vůči kritikům jeho prohlášení, kterým vadí jeho tvrzení, že koronavirus pochází z laboratoře s tím, že jeho tvrzení je údajně založeno na  nedostatku důkazů.  Sørensen poukazuje na to, že naopak dosud nikdo neprokázal, že virus pochází z přírody. “Skutečnost, že existuje také další aspekt používání takových virů, jako je jejich využití coby zbraně, by neměla být vyloučena,” říká Birger Sørensen.

 

      Odkaz:  https://voxpopuliblog.cz/nejen-sona-pekova-ale-i-vyhlaseny-norsky-virolog-rika-ze-je-virus-z-laboratore/

      Celý text:      Virolog-Sorensen.doc

 

 

 

Záchytný stíhač MiG-41: Nový letoun na likvidaci hypersonických raket.

 

 5.2. 2021 , Zdroje: Avia Pro, National Interest, Defence Blog     Rusové pracují na novém záchytném stíhači MiG-41, potvrdila společnost Rostech. MiG-41 má nahradit stroje MiG-31, které plní roli přepadového letounu. První let je naplánován na rok 2025. ,,Vývoj stíhače nové generace právě začal," píše výstižně ve svém prohlášení z 22. ledna Rostech, která vlastní firmu MiG. Již dříve server Avia Pro uvedl, že MiG-41 bude postaven na bázi letounu Su-57, ovšem s odlišnou konfigurací a modifikovaným drakem, aby mohl dosáhnout rychlosti více než 6 100 km/h (Mach 4,9). Cestovní rychlost má činit 2 500-3000 km/h (Mach 2-2,4).

     Podle listu Izvěstija pak má MiG-41 být vybaven ,,multifunkčním raketovým systémem na dlouhou vzdálenost, který je schopen zasáhnout hypersonické střely". K ničení nepřátelských hypersonických zbraní má sloužit speciálně vyvinutý systém antiraket s názvem MPKR DP. Systém MPKR DP má pak fungovat tak, že se antiraketa rozdělí na menší ,,subrakety", čímž se zvýší možnost dostižení a následného zásahu nepřátelského cíle, tedy vypuštěné hypersonické zbraně. V případě MiGu-41 je též zvažována bezpilotní verze. Takovou možnost nadhodil v roce 2017 zmíněný Tarasenko, který prohlásil, že stroj ,,bude přepracován na bezpilotní".

 

      Odkaz:  https://www.securitymagazin.cz/defence/zachytny-stihac-mig41-novy-letoun-na-likvidaci-hypersonickych-raket-lze-ocekavat-evoluci-nebo-revoluci-1404066375.html

      Celý text:      Mig-41.doc

 

 

 

USA se bojí Číny, ale ještě více se bojí

 

sblížení mezi Pekingem a Moskvou

 

 8.2. 2021 ,  LEONID SAVIN     Vnímání Číny jako  strategického konkurenta USA se  mezi Američany vyvíjí již mnoho let. A v poslední době se objevily náznaky, že přední think tanky, které ovlivňují rozhodování USA, začínají chápat obrysy jednotné strategie. V červenci 2020  byla ve Spojených státech z iniciativy a pod vedením bývalého ředitele společnosti Google a předsedy Rady pro inovace v obraně pod ministerstvem obrany Erica Schmidta vytvořena Čínská strategická skupina . Na konci roku 2020 skupina vydala svou první  zprávu  „Asymetric Competition: A Strategy for China and Technology. Praktické nápady pro americké vedení “.

     Také hodnotí : „Spolupráce mezi oběma zeměmi (Ruskem a Čínou) zrychluje jejich úsilí o oslabení americké vojenské převahy ... Rusko již nyní poskytuje Číně pokročilé zbraňové systémy, které zvyšují schopnosti čínské protivzdušné obrany, protilodních a podmořských sil ... Obě země zintenzivňují technologickou spolupráci, která by v konečném důsledku mohla umožnit, aby společně inovovali rychleji než USA. .. Trvalá a prohloubená čínsko-ruská spolupráce by nakonec ohrozila schopnost Ameriky čelit Číně v regionu ... “

     Bidenova administrativa nyní zahájila svoji  první námořní operaci,  což lze považovat za přímou výzvu Pekingu. 5. února vstoupil torpédoborec 7. flotily John McCain s raketami na palubě do Jihočínského moře.

 

      Odkaz:  https://www.fondsk.ru/news/2021/02/08/ssha-bojatsja-kitaya-no-esche-bolshe-sblizhenia-pekina-i-moskvy-52877.html

      Celý překlad:      Bojatsja-Kitaja.doc

 

 

 

Molekulární bioložka Soňa Peková potvrdila,

že někdo vyrábí umělé laboratorní

kmeny SARS-Cov-X a vypouští je ...

 

 6.2. 2021 , Redakce CZ24 News     Soňa Peková v rozhovoru na televizi CNN Prima News  uvedla šokující informaci, že původní virus z jara loňského roku je pryč a zmizel! Ano, slyšíte správně, ten virus prostě zmizel a vyčerpal se. Jenže to hlavní, co v rozhovoru zaznělo, je naprostý šok. Podle bioložky jsme od jara byli svědky už 4 vln virové nákazy, přičemž ani v jednom případě nešlo o mutační vlny, ale pokaždé o úplně nové kmeny, které by měly mít úplně nové názvy. Soňa Peková vysvětlila, že viry jsou si sice podobné, ale nepochází ze stejného kmenu.

     Znovu zopakovala, že virus se nechová jako přírodní izolát, že virus v těle vytváří jen velmi špatně imunitu, což je opravdu hrozivá zpráva, takže proděláním nemoci člověk nezíská imunitu buď vůbec, anebo jenom velmi slabou, což podle Soni Pekové nedává smysl, protože takto se přírodní viry přenesené ze zvířat prostě nechovají, takže je stále přesvědčená, že virus pochází z laboratoře.

 

      Odkaz:  https://cz24.news/molekularni-biolozka-sona-pekova-potvrdila-ze-nekdo-vyrabi-umele-laboratorni-kmeny-sars-cov-x-a-vypousti-je-obrazne-receno-jako-z-jeskyne-kterou-je-potreba-najit-a-zavrit-top-info/

      Celý text:      Pekova.doc

 

 

 

Otevřený dopis ministru zahraničních věcí Tomáši Petříčkovi.
 

 6. únor 2021 , Jiří Baa

     Pane ministře Petříčku,     o Vašich diplomatických schopnostech není třeba pochybovat, jsou mizerné, neřkuli přímo špatné. Že jste svým ideologickým směrováním plně orientován na západní, resp. politiku USA a NATO, není třeba zdůrazňovat, jen bych chtěl v této souvislosti dovolil Vám připomenout základní podstatu diplomacie. Vaše práce, postoje a názory postrádají jakoukoliv diplomatickou nuanci, taktiku, umírněnost a cit pro řešení hlavně bezkonfliktních mezinárodních otázek a problémů, čímž se dostávám k meritu věci.

     Upřímně řečeno, pane ministře Petříčku, Vaše postoje, potažmo politika ČSSD, kterou reprezentujete ve vládě, ale také na mezinárodní úrovni, jsou nejen velmi pochybné, ale možno říct vyloženě protistátní. Vy, jako představitel státního orgánu, který by měl či má hájit všestranné zájmy České republiky vůči zahraničí, se neohražujete proti nehorázným snahám Sudetoněmeckého landsmančaftu zdiskreditovat, respektive zrušit Benešovy dekrety...

     Jak jsem již v úvodu zmínil, diplomacie je činnost, ve kterém se mj. uplatňuje umění nestrannosti, nezaujatosti, objektivnosti, racionálnosti, intelektu, ale také osobního šarmu a charizma. To Vám všechno v postavení ministra chybí.

 

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/jiri-bata/otevreny-dopis-panu-ministru-zahranicnich-veci-tomasi-petrickovi.html

      Celý text:      Dopis-Petrickovi.doc

 

 

Ruská zbraň, ktorá môže ma pre USA ničivé následky

 

 24. január 2021 , Maroš Šolc (AM) , USA     Torpedo Poseidon s pohonom s jadrovým reaktorom sa stane “poistkou” pre prípad, že by USA mohli zostreli ruské balistické rakety. Píše o tom Forbes. Rusko to s prijatím do výzbroje tohto podvodného dronu (jeho dĺžka je 25 metrov) s jadrovým pohonom myslí vážne,” uvádza sa v článku. K preprave týchto zbraní “súdneho dňa” Rusko dokončuje stavbu štyroch jadrových ponoriek. Ciežom je vypusti Poseidon z bezpečných ruských pobrežných vôd potom, čo jadrové útoky zničia USA a Rusko. V takom prípade podvodné bezpilotné prístroje prekonajú Atlantický oceán a za niekožko dní explodujú pri pobreží Ameriky.

     Poseidon je menší a menej hlučný a oveža rýchlejší než ponorky. Navyše vydrží vyšší tlak a môže sa nachádza v hĺbkach pre moderné zachytávacie prostriedky neprístupných. Prvým nosičom Poseidonu sa stala výskumná skúšobná ponorka K-329 Belgorod. Teraz Rusko stavia bojovú ponorku špeciálneho určenia projektu 09851 Chabarovsk , ktorá bude schopná nies až šes strategických bezpilotných prístrojov Poseidon. Na vodu by mala by spustená v polovici roka 2021.

 

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/24/forbes-ruska-zbran-ktora-moze-mat-pre-usa-nicive-nasledky/

      Celý text:      Torpedo-Poseidon.doc

 

 

 

Jaltská konference… Jak Stalin vytvořil základy nového světa

 

RETRO - 4.2. 2020 , Janinna     Před 75 lety, 4. února 1945, byla zahájena Jaltská konference hlav států protihitlerovské koalice. Završila se poválečná struktura Evropy a světa. S rozvojem vojenských akcí a úspěšnou ofenzívou sovětských vojsk bylo nutné dohodnout  plány konečné porážky německých ozbrojených sil a poválečné struktury Německa. Londýn a Washington potřebovaly dosáhnout  potvrzení Moskvy na řešení  japonského problému. Roosevelt a Churchill navrhli schůzku v září 1944 ve Skotsku. Setkání bylo odloženo na konec ledna – začátek února 1945.

     Hitler věřil, že vynucené a nepřirozené spojenectví SSSR s demokraciemi Západu bylo krátkodobé a brzy se zhroutí. Že Německo, spolu se Spojenými státy a Anglií, se mohou postavit proti SSSR. V prosinci 1944 zasadil Wehrmacht silnou ránu spojencům v Ardenách. Spojenci byli v obtížné situaci. 6. ledna 1945 Churchill požádal o pomoc Moskvu. Stalin dal souhlasnou odpověď. Politické vedení Anglie a Spojených států na jedné straně chtělo odstranit konkurenta v Německu a na druhé straně chtělo v budoucnu znovu použít Němce proti Rusku. Plánovalo postupné posilování Německa, aby bylo spojencem v boji proti SSSR. Sovětská strana nechtěla rozdělování Německa. Stalin zachránil Německo před rozpadem. Pro konečné řešení problému reparací, byla v Moskvě zřízena komise pro reparace. Zároveň se dohodli na částce 20 miliard dolarů a že SSSR obdrží 50%. Jalta byla velkým vítězstvím ruských zbraní a diplomacie. Nyní je svět opět na pokraji vojensko-politické katastrofy, velké války. Je třeba Nová Jalta.

 

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/historie/jaltska-konference-jak-stalin-vytvoril-zaklady-noveho-sveta/

      Celý text:      Jaltska-konference.doc

 

 

 

Ludvík Svoboda, jaký byl ve skutečnosti.

Ke 125. výročí narození

 

3.2. 2021 , Jana Petrova     Konala se mezinárodní online konference Ludvík Svoboda - cesta bojovníka, věnovaná 125. výročí jeho narození, která "unikla" pozornosti předních českých médií. Existuje zjevná touha „přehodnotit“ roli v národních dějinách jednoho z nejslavnějších Čechů na světě, představit jej ani ne tak jako vojevůdce, odvážného generála, který během druhé světové války osvobodil svou vlast od nacistů, později se stal prezident země. Ale, že je spíše ... kolaborant, zapadající do normalizace, spolupracující s NKVD, kterému údajně vydával legionáře.

     Organizace konference byla podmíněna dvěma událostmi - 125. výročí narození Ludvíka Svobody a 75. výročí vítězství ve druhé světové válce. Tato výročí určila i samotné téma konference – Ludvík Svoboda - cesta vojáka. Konference byla věnována válečné cestě Ludvíka Svobody. Z vystoupení bylo očividné, že Svoboda byl výjimečně odvážným a statečným člověkem, který se na všech frontách, na kterých musel bojovat, ukázal být opravdovým vojákem - rozhodným, odvážným, disciplinovaným a zodpovědným. Je politováníhodné, že tato část jeho života je tak málo známá… Jsme rádi, že konference proběhla v mezinárodním formátu a že se jí zúčastnili odborníci z Česka, Ruska a Běloruska.

     Jednou Ludvík Svoboda pronesl slova :   „Nikdy jsem se nechtěl stát vojákem… Bohužel jsem musel vydržet hrůzy vojenských katastrof dvou světových válek, zničení mnoha měst a vesnic. Viděl jsem mnoho mrtvých a zabitých. Válka je strašná ve svých hrůzách a nesmyslnosti. Nenávidím ji ze všeho nejvíc…“

 

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/nazory/2021020313143588-ludvik-svoboda-jaky-byl-ve-skutecnosti-ke-125-vyroci-narozeni/

      Celý text:      L-Svoboda.doc

 

 

 

Čínská sonda zaslala první snímek Marsu

 

 5.2. 2021     Čínská sonda na průzkum Marsu Tianwen-1 zaslala první snímek rudé planety, který pořídila ze vzdálenosti 2,2 milionů kilometrů-. Informuje o tom Čínský národní vesmírný úřad. „Dne 5. února ve 20:00 pekingského času (13:00 SEČ) úspěšně dokončila první čínská sonda na průzkum Marsu Tianwen-1 čtvrtou korekci oběžné dráhy,“ uvádí se v prohlášení. Sonda byla vypuštěna 23. července minulého roku pomocí nosné rakety Dlouhý pochod 5 z kosmodromu Wen-čchang. Sonda bude na oběžné dráze Marsu fungovat téměř tři měsíce, poté se od ní oddělí modul, který přistane.

     Čínská mise předpokládá vystoupení na oběžnou dráhu Marsu, přistání a pohyb po povrchu planety. Sonda se nachází na cestě již 197 dní, od Země se nachází asi 184 milionů kilometrů a k Marsu jí zbývá 1,1 milionů kilometrů. První údaje sonda na Zemi předá v roce 2021. V případě úspěchu vědci dokážou prozkoumat atmosféru, reliéf, geologické charakteristiky a specifika magnetického pole, což pomůže k získání klíče k vyřešení záhady původu a evoluce rudé planety a celé sluneční soustavy. Cílem mise je také nalezení možných příznaků života na Marsu.

 

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/svet/2021020513153393-cinska-sonda-zaslala-prvni-snimek-marsu/

      Celý text:      Tianwen-1.doc

 

 

 

Inspirace podvodem v USA nyní u nás

 

 1. 2. 2021 , ZDENĚK KOUDELKA , ústavní právník     přináší příklady svévolného rozhodování "brněnské patnáctky", která se změnou volebních pravidel chystá zvrátit vůli většiny voličů a zardousit zbytky demokracie v naší zemi. Napadené části volebního zákona míří totiž jak na rozdělení volebních obvodů, tak na kvórum, které musejí překročit současné vyvořené koalice ziskem deseti respektive patnácti procent hlasů. Stížnost ležela u Ústavního soudu tři roky - ale náhle bude "nečekaně" právě projednána, bez ohledu na to, že prezident již vyhlásil termín podzimních voleb. Teď se mají v "rozehraném zápase" změnit pravidla. V současných západních "liberálních demokraciích" běžné.

     Advokáti - manželé Zahumenští zastupují lidí, které současná vládní opatření posílají na dno. Ústavní soudci s platem přes 200 000 Kč měsíčně žijí ve slonovinové věži a že jsou odtrženi od reálného života. Nejsou na stejné lodi s lidmi, které vládní opatření likvidují. Jako učitel práva jsem zvědav, jestli ústavní soudci, kteří jsou profesoři práva a označili na jaře 2020 rozhodnutí o nouzovém stavu za akt vládnutí, který běžně nepodléhá přezkumu Ústavního soudu, napíší ve svých knihách, že se mýlili, když mezi prameny trestního práva u nás dříve neuváděli akty vlády, které dle Ústavního soudu nejsou právními předpisy, ale přesto přímo umožňují uložení vyšších trestů. I za německé okupace se vyhlašoval výjimečný stav výnosem říšského protektora, což byl právní předpis.

 

      Odkaz:  https://www.protiproud.cz/politika/5595-inspirace-podvodem-v-usa-nyni-u-nas-zahaji-zitra-us-volebni-prevrat-c-3-rychetsky-chce-zachranit-piraty-a-ods-zmena-pravidel-uprostred-zapasu-prepisi-nikym-nevoleni-politickou-mapu-cr-svevole-diktovana-z-bruselu.htm

      Celý text:      Inspirace-podvodem.doc

 

 

 

Za pouhých pár dní přivedl Biden USA

 

mnohem blíže k válce s Čínou

 

 26. ledna 2021 by Michael Snyder     Vojenští štváči mají zpět kontrolu nad Washingtonem, ale tentokrát šílenci s divokýma očima, jimiž se Joe Biden obklopil, nebudou jen zahajovat války na Středním východě. Vztahy s Čínou se již zhoršují. Krátce po slavnostním inauguraci Bidena vstoupila letadlová loď USS Theodore Roosevelt a její bojová skupina do Jihočínského moře. ČÍNA rozzlobeně obvinila USA ze „napínání svalů“ v Jihočínském moři poté, co nový prezident Joe Biden poslal skupinu sporných letadel na spornou vodní cestu, načež Peking varoval, že může vyvolat katastrofální válku.

     Když Bidenova administrativa říka, že Tchaj-wan je „sousedem“ Číny, to je tedy pro Peking opravdu velký problém. Bidenova vláda pozvala na inauguraci de facto velvyslance z Tchaj-wanu. To je něco, co se neudělalo od 70. let. Přestože Trump rád Číňany napadal, ani on nešel tak daleko. Bidenova vláda pozvala na inauguraci de facto velvyslance z Tchaj-wanu. To je něco, co se neudělalo od 70. let. Přestože Trump rád Číňany napadal, ani on nešel tak daleko. Čínský oficiální list Global Times vydal v pondělí velmi silně formulovaný úvodník  … Má-li se uvolnit napětí v Tchaj-wanském průlivu, musíme se vrátit před jeho zhoršující výchozí bod, kterým jsou prohlášení Demokratické pokrokové strany (DPP) Tchaj-wanu , která odmítají uznat konsensus z roku 1992 a staví se proti principu jedné Číny. Pokud bude Bidenova administrativa nadále jednostranně využívat těchto otázek, nevyhnutelně nás to přiblíží k   budoucímu vojenskému konfliktu s Čínou

 

      Odkaz:  http://theeconomiccollapseblog.com/in-just-a-few-days-biden-has-brought-the-u-s-much-closer-to-a-war-with-china/

      Celý překlad:      Mnohem-blize.doc

 

 

 

Opakovaná výzva občanům:

 

PETICE – Požadujeme reparace

 

a narovnání vztahů s Německem!

 

4. únor 2021 | ans     „Požadujeme reparace, narovnání vztahů s Německem a referendum!“, petice, kterou jsme v prosinci roku 2020 odeslali panu Ing. Babišovi, premiéru ČR. Jedním z dalších následných kroků byl otevřený dopis panu ministru zahraničí T. Petříčkovi, který jsme obsahově vymezili jako „Porušování norem nejen mezinárodního práva některými činiteli „sudetsko“-německými. Naše petice má mezinárodní rozměr. Bezprostředně se týká i bratří Slováků. SR má totiž nárok na určitou část z německých reparací, které získáme. Budeme se snažit navázat kontakty i s některými spolky polskými, řeckými, srbskými, německými i dalšími. Máte-li možnost, vážení přátelé, přispět k navázání pracovních vztahů s nimi, velmi uvítáme vaše aktivity. Budeme-li úspěšní, naše petice se mohou spojit v jednotnou evropskou petici.

     Naše právní nároky vůči SRN, jak jsme přesvědčeni, jsou nesporné, nesporná je i povinnost SRN uhradit nám škody, které nám v důsledku německé agrese vznikly. Žádejme naše příslušné ústavní orgány, aby činily diplomatické i další kroky k získání reparací! A právě k tomu je budeme za použití právních prostředků neustále podněcovat. Dosáhnout toho, aby nám Německo konečně zaplatilo reparace, považujeme v současnosti za jeden z nenaléhavější vlasteneckých úkolů.

     Celý text petice včetně petičního archu k podepisování – zde

 

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/opakovana-vyzva-obcanum-petice-pozadujeme-reparace-a-narovnani-vztahu-s-nemeckem.html

      Celý text:      Petice-reparace.doc

 

 

 

Davoské fórum: Prezident Xi varuje svět

 

před hrůzami nové studené války

 

 29. ledna 2021 Redakce AC24     V první den Světového ekonomického fóra normálně každý rok probíhá, promluvil přes komunikační pojítka čínský prezident Xi Jinping. Své poselství směřoval ke snahám zmírňování napětí mezi globálními rivaly a k naléhání na návrat ke stavu, kdy si obě strany věci vzájemně vyříkají, přičemž zdůrazňoval, že Čína si bude v každém případě budovat svou vlastní cestu vpřed. Tím, co nejdůrazněji prosazoval, bylo tvrzení, že země musí „zanechat ideologických předsudků“ a okamžitě skoncovat s „mentalitou Studené války,“ přičemž na světové velmoci naléhal, aby „se držely mezinárodního práva a mezinárodních pravidel místo toho, aby se oddávaly snahám o nadřazenost.“ „Konfrontace nás přivede jedině do slepé uličky,“ tvrdil po letech rozmíšek s americkou administrativou Xi.

     Čína se pokouší vzájemně výhodně spolupracovat se všemi kouty světa v jeho rozmanitosti, jaká se vyvinula. Dohodnout se na tom, na čem se shodnou a co oběma stranám prospěje a těmi odlišnostmi vztahy nekomplikovat. Nevnucovat nikomu svou „jedinou víru pravou“ v podobě nějaké posvátné ideologie. Čína je budovatelem globalizace ve smyslu globální provázanosti a globálních partnerství bez narušováníní pokusy o jakékoliv nadbytečné univerzalismy a číkoliv hegemonie. Její globalizace představuje multipolární světový řád a otevřený multilateralismus.

 

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/davoske-forum-prezident-xi-varuje-svet-pred-hruzami-nove-studene-valky

      Celý text:      Xi-na-Davosu.doc

 

 

 

Čína poškodí Ukrajinu za družbu s USA

 

 2.2. 2021 , Artur Prijmak, Michail Moškin     Zelenskij nečekaně učinil přátelské gesto vůči Číně, hlavnímu nepříteli svých amerických patronů. Přestože Peking a Washington vedou studenou válku, připustil, že pro Ukrajinu není Čína vůbec nepřítelem. Jen o pár dní dříve však Zelenskij svým výnosem zavedl protičínské sankce Ukrajiny. V posledních pěti letech skutečně došlo k rychlému hospodářskému sbližování mezi Kyjevem a Pekingem. Na konci roku 2019 - prvního roku Zelenského vlády - zbavila Čína Rusko pozice největšího obchodního partnera ukrajinské ekonomiky.

     Koncem minulého týdne však Kyjev na příkaz Washingtonu uvalil sankce na obchod s Čínou. Zelenskij podepsal dekret zaměřený proti zájmům investiční společnosti Skyrizon a jejího hlavního akcionáře Wang Jinga, který dříve neopatrně investoval do výroby ukrajinských leteckých motorů v záporožském závodě  ŤМоtоr Sičť . "Číňané již vedou soudní spory s Ukrajinou kvůli zemědělským dodávkám, kde byli okradeni o 3 miliardy dolarů," uvedl Pogrebinskij. V roce 2017 poskytl Peking půjčku na dodávku obilí z Ukrajiny do Podnebesné, ale Kyjev, který peníze obdržel, nebyl schopen obilí dodat. "Pokud Kyjev nebude korektně spolupracovat s Pekingem, Číňané dovedou Ukrajinu do dluhové pasti," předpovídá Alexej Maslov, ředitel Institutu pro Dálný východ Ruské akademie věd, odborník na Čínu.

 

      Odkaz:  https://vz.ru/world/2021/2/2/1082991.html

      Celý překlad:      Kitaj-razorit.doc

 

      Pozn. spr. webu:   Nejde naše neokolonie (ČR) také ukrajinskou sebevražednou cestou ?

 

 

 

Je známa cena tanku T – 14 Armata

 

Moskva 22. septembra 2015 (HSP/Foto:HSP)     Rusi sú vežmi hrdí na svoj nový tank T – 14 na báze Armata a tvrdia, že im tento tank priniesol titul svetového lídra medzi konštruktérmi tankov. Mnoho technických riešení je v tomto tanku použitých celosvetovo prvýkrát, najmä to, že vo veži nie je posádka a funguje automaticky, čo sa zatiaž nepodarilo skonštruova nikomu na západe.

     T – 14 Armata bude stᝠ250 miliónov rubžov, čo sa rovná približne 3,7 – 3,8 milióna dolárov. Na porovnanie notorický známi a dnes už i zastaralý americký tank M1 Abrams stojí 7 miliónov dolárov, pritom je to špička technológie a tým pádom je i omnoho efektívnejší. Pre ruskú vojenskú techniku je typické, že je výkonná a efektívna, ale nie je vežmi drahá. Vojenská technika je určená na to aby ničila, ale treba ráta aj s tým, že bude i zničená a že ju bude treba nahradi, preto nemá zmysel, aby bola drahá. Ruské ozbrojené sily sa za vlády Vladimíra Putina tešia novej renesancii. Nové lietadlá T – 50 PAK FA a nové ruské ponorky znova vrátili Rusku hrdos a sebavedomie. Západný svet, ktorý sa za posledné roky znova stavia do opozície voči Rusku momentálne neplánuje zavies do výzbroje nové moderné prostriedky a tak budú Rusi v týchto oblastiach znova nejaký čas dominova.

 

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/je-znama-cena-tanku-t-14-armata/682162

      Celý text:      T14-Armata.doc

 

 

 

Česká energetika v kleštích ideologií a politikaření

 

 Datum: 30.01.2021 Autor: Vladimír Wagner     Naši energetiku čeká v následujících letech a desetiletích nutnost obnovy a přestavby. Naši politici se však místo snahy o její transformaci na základě faktů a odborných znalosti svorně uchýlili k ideologizaci a politikaření. V současné době vrcholí rozhodování o případné výstavbě nového jaderného zdroje a celkové budoucnosti české energetiky. Stále více získávám dojem, že většina českých politiků bez rozdílu stranické příslušnosti, se rozhodla jít cestou neřešení energetiky a zneužití této problematiky k politickému boji. Na základě toho požadují, aby se do tendru nepřipustili dodavatele z Číny a Ruska. Situace je v tomto směru komplikována tím, že právě tito uchazeči by na základě jiných než ideologických a geopolitických kritérií patřili mezi favority.

     V devadesátých letech byli naši politici schopni se na projektu alespoň dvou bloků v Temelíně dohodnout a realizovat jej. Zato současní naši politici se vydali ve stopách těch bulharských. Strašně rád bych se mýlil a věřil v návrat racionality. Zdá se však, že o odborných otázkách zase rozhodují lidé v dané oblasti absolutně nekompetentní, kteří jsou však správně politicky a ideologicky kovaní. V energetice tak (asi nakonec) skončíme u nutnosti rychlého postavení paroplynových bloků a zisk z toho budou mít jen spekulativní investoři. A k uspokojení našich ideologických politruků, budeme dlouhodobě záviset na ruském plynu.

 

      Odkaz:  https://www.osel.cz/11576-ceska-energetika-v-klestich-ideologii-a-politikareni.html

      Celý text:      Ceska-energetika.doc

 

 

 

Současná šílená izolace, lidé zavření v bytech

– to vše má vliv na imunitu

 

 31.1. 2021     Rozhovor M. Kociánové, moderátorky webu kupredudominulosti.cz s s epidemiologem a vakcinologem, profesorem Jiřím Beranem:

     V případě PCR pozitivity bych lidem starším 65 let, kteří mají nějaké přidružené onemocnění, doporučil, aby od začátku, i bez příznaků, začali užívat lék isoprinosine. Prodělání koronavirové infekce v jakékoliv podobě, s příznaky i bez nich, s prokázáním pozitivity, vás ochrání do budoucna před těžkou, až smrtelnou infekcí covidem-19. Pokud by se vysvětlovaly principy šíření covidu-19 a to, čeho chceme dosáhnout, tedy ochránit tu část populace, která je ohrožena, tak by nebylo potřeba tomuto onemocnění věnovat takovou pozornost a dělat velké uzávěry celé společnosti.  Neměli bychom všechna opatření dělat proto, aby se onemocnění nešířilo. Ale především proto, aby lidé z rizikové skupiny neumírali. A na to bychom se měli zaměřit.

     Současná šílená izolace, lidé zavření v bytech, má vliv na imunitní systém. Ale zásadní přenosy pochází od rodiny a přátel, kteří jsou s danou osobou v kontaktu delším než jedna hodina. Čili lidé mohou klidně vyjít ven, zajít na nákup a do parku. Školy bych v žádném případě nezavíral. V Singapuru, kde mají v tuto chvíli na covid nulovou smrtnost, školy nezavírali, a děti do 13 let nebyly testovány. Restaurace, obchody a obchůdky mohly zůstat otevřené. Asi to na ministerstvu připravují lidé, kteří nemusí ráno vstát a jít se něčím živit.

 

      Odkaz:  https://www.kupredudominulosti.cz/beran-jiri-1d-soucasna-silena-izolace-lide-zavreni-v-bytech-to-vse-ma-vliv-na-imunitu/

      Celý text:      Silena-izolace.doc

 

 

 

Božena Němcová bez pomluv a senzací,

přesto úchvatná, milující, trpící


28. 1. 2021 , Marie Neudorflová  
  
O naší největší spisovatelce Boženě Němcové vyšla řada článků a nedávno  čtyřdílný televizní seriál. Většina recenzí a kritiků se shodla na zcela negativním hodnocení kvalit tohoto seriálu. Na tom, že tvůrci seriálu se nesnažili pochopit a vyjádřit, proč je Němcová naší největší spisovatelkou. Autoři filmu totiž nemají znalosti širšího kontextu doby a hluboký vhled do hloubky citů a mravních hodnot Němcové, které stály přirozeně a pevně na straně slabších, včetně žen. Ale neladily s hodnotami soudobého společenského systému spjatého s katolickou církví, v němž každá vzpoura proti hierarchickému společenskému řádu i v rodině byla krutě trestána.

     Jaký je smysl perfidního přístupu, který si vybírá hlavně pikantní a ignoruje důležité? Ponížit Němcovou a její tvorbu v souladu se současnými tlaky z EU abychom považovali své národní obrození a jeho velké osobnosti a úžasné výsledky jejich práce za zbytečné? Co by z nás zbylo bez cenné kulturní a historické identity? Konečně ti, kteří sní o moci, velkých říších a pohrdají malými národy, by mohli tvrdit, že měli pravdu, že jsme méněcenný národ. Nedělejme si iluze, že by už dnes neexistovali. Avšak ve skutečnosti od působení Mistra Jana Husa šel český národ často příkladem v obraně a rozvíjení své kulturní a národní identity a integrity proti nepřátelům, kterým šlo o moc, expanzi, zcizování bohatství slabším.
 

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2021/01/bozena-nemcova-bez-pomluv-senzaci.html

      Celý text:      B-Nemcova.doc

      Pozn. spr. webu:     V současné epoše pádu západního kapitalismu předčí všestranný úpadek obdobu úpadku starověkého Říma. Jemu samozřejmě odpovídá i úpadek kulturních hodnot.

 

 

 

Legendární ruský traktor Kirovec K-700

a jeho následníci.

 (RETRO)

Traktor Kirovec K 700 je impozantní zemědělský traktor s kořeny v první polovině šedesátých let dvacátého století, na nějž svou konstrukcí i schopnostmi navazují nové stroje značky Kirovec. Petrohradský traktorový závod vztahuje své kořeny až do roku 1789, kdy byla založena slévárna na výrobu dělových koulí. Na počest zavražděného 1. tajemníka leningradského oblastního výboru KSSS S. M. Kirova byl Rudý Putilovec roku 1934 přejmenován na Kirovův závod č. 100. Ve druhé polovině třicátých let pak ve zdejší konstrukční kanceláři OKB 2 začal vývoj těžkých tanků, ale po druhé světové válce se podnik opět věnoval i výrobě zemědělských strojů.

První zástupce modelové řady K-700 byl představen v červenci roku 1962. V následujícím roce vznikla ověřovací série, kterou tvořilo 50 strojů a až od roku 1964 probíhala regulérní sériová výroba, která dala do roku 1975 přes 100.000 traktorů K-700. Těžký kloubový traktor Kirovec K-700 s pohonem všech kol měl spojovací díl přední a zadní části svého rámu pohyblivý kolem svislé i podélné osy a za pomoci hydrauliky jej využíval k řízení směru jízdy. Původní provedení s celkovou délkou 7010 mm, šířkou 2530 mm a výškou 3450 mm bylo osazeno vznětovým vidlicovým osmiválcem o objemu 14,86 l s nejvyšším výkonem 158 kW. Na původní model navázal od poloviny osmdesátých let Kirovec K-701, který měl  vidlicový dvanáctiválec o objemu 22,3 s výkonem 221 kW a točivým momentem 1275 N.m. Traktor o hmotnosti 13,4 tuny byl rovněž vybaven šestnáctistupňovou převodovkou a jeho maximální rychlost se pohybovala kolem 34 km/h. K-700A i K-701 byly vyráběny až do roku 2002 a brány mateřského podniku jich od zahájení produkce v sedmdesátých letech dvacátého století údajně opustilo kolem 350.000. Značku Kirovec v současnosti vedle traktorů nesou i odvozené kolové nakladače a buldozery.

 

      Odkaz:  https://www.auto.cz/legendarni-rusky-traktor-kirovec-k-700-a-jeho-naslednici-kde-se-vzalo-jeho-jmeno-131944

      Celý text:      Kirovec-K700.doc

 

 

 

Zemský škůdce Pavel Rychetský

 

 30.1. 2021 , Jaromír Bradávka     Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský o sobě letos zase začíná dávat vědět. Nejprve to byl rozhovor na Novinkách a nyní se objevila informace, že už má dostatek hlasů  soudců z pléna Ústavního soudu, aby mohl změnit pravidla voleb do parlamentu v říjnu letošního roku. Jako předseda Ústavního soudu by měl stát stranou a pouze POSUZOVAT dodržování práva a jeho soulad s Ústavou, nikoliv právo vykládat podle svých, značně liberálně pokřívených názorů. Viz skandální přístup k výkladu ústavy v oblasti rodinného práva.  Jen pár dní po parlamentních volbách v r. 2017 Rychetský pohrozil, že Ústavní soud zruší všechny zákony, které ANO a SPD prosadí ve sněmovně, pokud tyto budou odporovat tzv. „ohnisku ústavy“. V souvislosti s „pandemií koronaviru“ zpochybnil princip rovnosti občanů zaručený Listinou základních práv a svobod, když připustil, že ti, kdož odmítnou očkování (proti koronaviru) mohou být v některých ohledech znevýhodněni proti lidem očkovaným s tím, že Ústavní soud si vyhrazuje tyto případy posuzovat ad hoc, tj. každý zvl᚝ a samostatně, aniž by do toho vláda (moc výkonná) nebo parlament (moc zákonodárná) či dokonce přímo občané (moc kontrolní) měli co mluvit.

     Každý soudce musí být z principu a všech kodexů nejenom nezávislý, ale i objektivní, nepodjatý, nestranný a nesmí dělat v žádném případě politiku. Spekulace o jeho kandidatuře na prezidenta republiky ve volbách 2023 už nechávám raději bez komentáře. Jak tedy může vláda (případně parlament) zabránit zvůli Ústavního soudu? Co tedy s předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským? Prohlásit ho zemským škůdcem a  PODLE PRÁVA s ním naložit…

 

      Odkaz:  https://cz24.news/jaromir-bradavka-zemsky-skudce-pavel-rychetsky/

      Celý text:      Zemsky-skudce.doc

 

      Pozn. spr. webu:     Světového superloupežníka a supervraha - USA - kopírujeme velmi usilovně, v tomto případě v soudnictví.

      USA-nas-vzor.doc     USA-potrebuji-valku.doc     200-let.pdf

 

 

 

Zatímco v Evropě je karanténa zpřísněna,

 

do Moskvy se vrací noční život

 

 30.1.2021     Ačkoli se karanténní opatření v evropských zemích nadále zpřísňují, moskevské úřady povolily restauracím obnovit noční provoz. Virologové se domnívají, že se jedná o oprávněné rozhodnutí, které nepovede ke zvýšení výskytu onemocnění. Od 13. listopadu loňského roku byl provoz restaurací a dalších míst nočního života v Moskvě omezen. Podle názoru odborníků možnost pracovat po 23. hodině pomůže restauračnímu průmyslu. Pro návštěvníky těchto zařízení je návrat nočního života do hlavního města skutečným svátkem, uvádí Euronews.

     Přitom Česká republika uzavřela své hranice pro cizince. Ministerstvo zahraničních věcí ČR na své twitterové stránce upřesnilo, že se jedná o běžné opatření, které může vláda zavést během nouzového režimu v zemi kvůli koronaviru. Od 5. října byl v zemi obnoven nouzový režim, který platil od 12. března do 17. května. Tentokrát je zaveden až do 15. února.

 

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/svet/2021013013122127-euronews-zatimco-v-evrope-je-karantena-zprisnena-do-moskvy-se-vraci-nocni-zivot/

      Celý text:      Zadny-Lockdown.doc

 

 

 

Stát zruší polní nemocnici v Letňanech,

 

kterou nikdy nepoužil. Jen pronájem

 

ploch stál 51 milionů

 

 30.1. 2021     Záložní nemocnici v Letňanech postavila armáda kvůli podzimnímu zhoršování situace ve zdravotnických zařízeních. Sídlí v halách letňanského výstaviště. Postarat se může o 500 pacientů. Podle náměstka ministra Vladimíra Černého jeví se mnohem účelnější posílit kapacity normálních nemocnic než aktivovat zařízení v Letňanech. Navrhl tedy Blatnému ukončit záběr plochy v Letňanech a vyklidit místo, což ministr vzápětí potvrdil. Blatný zároveň uvedl, že místo není vhodné pro zřízení očkovacího centra. Vláda v polovině ledna schválila vybudování velkokapacitního centra v O2 universum v pražské Libni. Na starosti ho bude mít pražská Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN), armáda povolá na pomoc vojáky.

     Výstaviště Letňany patří podnikateli Pavlu Sehnalovi. Nemocnice byla hotova 25. října, jejím velením byl podle armádního webu pověřen podplukovník TomᚠDědák z Agentury Vojenského zdravotnictví. Provozovatelem zařízení se stala Nemocnice na Bulovce, která si část letňanského výstaviště pronajala. Nemocnice měla být spuštěna v okamžiku, když dojdou kapacity v běžných nemocnicích. Stát provozovateli letňanského výstaviště dosud za pronájem zaplatil 50,9 milionu korun bez DPH. Smlouva byla v listopadu prodloužena do konce února. Pokud by tedy pronájem skončil podle kontraktu, musel by stát zaplatit dalších 13,7 milionu korun bez DPH. Pakliže bude smlouva ukončena k 6. únoru, měl by stát doplatit necelé tři miliony.

 

      Odkaz:  https://www.lidovky.cz/domov/zive-ministr-blatny-hodnoti-vyvoj-epidemie-covidu-19-pokles-se-v-tomto-tydnu-zastavil.A210129_115010_ln_domov_rkj

      Celý text:      Polni-nemocnice.doc

 

 

 

Jak předseda Všeslovanského výboru

 

 spoluvyšetřoval Katyň v Norimberku 1946

 

 29. 1. 2021 , PhDr. Jiří Jaroš Nickelli     Už celá desetiletí se neustále omílají jak ze Západu, tak i z polské strany, ale zejména z USA, obvinění SSSR z katyňského zločinu. Nikdy se však kritikové neodváží připomenout ani slovem vyšetřování ruské strany podrobené šetření na Norimberském soudu. Máme ovšem po rukou pramen, který pochází z pera oficiálního norimberského zpravodaje,delegovaného ČSR na Norimberský soud. Byl to zpravodaj doktor Rostislav Kocourek, a svá zjištění publikoval v knize "Svět žaluje v Norimberku" (Fr. Borový, Praha 1946, str. 313-314.) :

     Polští zajatci byli drženi před válkou ve třech táborech na západě od Smolenska a zaměstnání na stavbě dráhy. Zůstali tam, i když Němci v září 1941 obsadili Smolensk. Na podzim roku 1941 německé okupační úřady vykonaly v Katynském lese hromadnou popravu polských válečných zajatců ze zmíněných táborů. Zajatci byli postříleni vojenskou německou jednotkou, kamuflovanou jménem Staff 537, zákopnický prapor. Velel nadporučík Arnes, nadporučík Rechts a poručík Hott. Když se celková politická situace na konci roku 1943 pro Německo zhoršila, německé úřady učinily řadu opatření, aby uvalily vinu ze svých vlastních ukrutností na sovětské organisace, vyprovokovaly tak obyvatelstvo a probudily spory mezi Rusy a Poláky. Výpovědi svědků, nálezy lékařské komise a materiál objevený ve hrobech plně potvrzují tyto závěry". Tak končí citaci této zprávy dr.Rostislav Kocourek.

 

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2021/01/jak-predseda-vseslovanskeho-vyboru.html

      Celý text:      Katyn-Nickelli.doc

 

 

 

Putin v Davosu: Je tady hrozba zahájení

 

boje „všichni proti všem“

 

 28. ledna 2021 - 10:10   Vladimir Putin     Ruský prezident poznamenal, že ve všech sférách světa stále existuje riziko rozporu. Zdůraznil také, že pandemie koronaviru se stala vážnou výzvou pro celé lidstvo a prohloubila dříve existující problémy. Uvedl, že svět prochází zásadními transformacemi v globální ekonomice, politice, společenském životě a technologiích. Podle něj je nutné koordinovat práci celého světového společenství, aby bylo možné navrhnout opatření ke zlepšení účinnosti monitorovacího systému pro výskyt těchto nemocí a zahájit práce na distribuci vakcín do zemí v potřeby, zejména africké.

     Během svého projevu na fóru Putin rovněž uvedl, že Rusko a Evropa mají společné základní věci, včetně kultury. Vyjádřil názor, že Rusko a západní Evropa by měly být spolu, a současná situace v jejich vztazích není normální. Ruský vůdce pokračoval v tom, že k dosažení těchto cílů je nutné „zbavit se fobií z minulosti“, jakož i překonat ve vnitřních politických procesech problémy, které „se zdědily z minulých století“. Ruská strana bude usilovat o takový vývoj událostí, uzavřel prezident.

 

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/putin-v-davosu-je-tady-hrozba-zahajeni-boje-vsichni-proti-vsem/

      Celý text:      Putin-pro-Davos.doc

 

 

 

Co je to brainwashing?

(Výňatek)

 

 27.1. 2021   Napsal tlamiczka     Definice “brainwashingu” neboli “vymývání mozků” zní nějak takto: Brainwashing je metoda, jak donutit člověka něčemu slepě věřit tím, že mu nějakou informaci neustále opakujete a omezujete mu přístup k informacím ostatním.

     Metody úspěšného vymývání mozku se mohou lišit v detailech, ale základ zůstává vždy stejný:  - Neustálé opakování je nejdůležitější část brainwashingu;  - Omezování přístupu k jiným informacím;  - Omezení sociálních kontaktů;  Použití metody cukru a biče.

   Metody, které zvyšují jeho účinnost:  - Spánková deprivace a stres;  - Rozpad reality přehlcením informacemi;  - Vyvoláváním pocitu zrady a útoky pod falešnou vlajkou.

     Snaha indoktrinovat lidi nesmyslnými a realitu popírajícími myšlenkami tak, aby se paradoxně stali ochránci a agenty skupiny, která je ve skutečnosti tyranizuje, je tu s námi odjakživa.

 

      Odkaz:  https://voxpopuliblog.cz/9063-2/

      Celý text:      Brainwashing.doc

 

 

 

Kedmi vysvětlil, proč byly Spojené státy

 

nuceny se „ohnout“ a přijmout

 

dohodu START …

 

 28. 1. 2021 Janinna      Bývalý šéf izraelské zpravodajské služby Nativ Jakov Kedmi uvedl, že hlavním důvodem prodloužení dohody „START III“ byla strategická vojenská převaha Ruska nad Spojenými státy. Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov 27. ledna oznámil, že Moskva a Washington se rozhodly prodloužit Smlouvu o snižování strategických zbraní, jejíž platnost vyprší v únoru tohoto roku. „Na dobu pěti let bez předběžných podmínek, bez jakýchkoli dodatků a jakýchkoli „příloh“...

     V rozhovoru pro ŤНьюИнформť specialista poukázal na to, že Washingtonu, zastoupenému současným americkým prezidentem Joe Bidenem, nezbývalo nic jiného „Poté, co Rusko dosáhlo absolutní strategické vojenské převahy nad Spojenými státy“, zdůraznil Kedmi. Hrozba ze strany Spojených států pro Rusko přesto stále existuje. Podle experta mohou Američané navzdory skutečnosti, že se Rusko kryje z jednoho směru, využít další dvě oblasti tlaku, citlivé pro Moskvu. Mluvíme o ekonomické složce a vnitropolitické situaci. A tady se Rusko musí vyvarovat „posílení všech protistátních sil,“ uzavřel expert…

 

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/kedmi-vysvetlil-proc-byly-spojene-staty-nuceny-se-ohnout-a-prijmout-dohodu-start-za-podminek-ruske-federace/

      Celý text:      Kedmi-vysvetlil.doc

 

 

 

Maršál Koněv před 76 lety osvobodil Osvětim.

 

Ale kdo si to dnes pamatuje? Názor

 

 27.1. 2021 , Jana Petrova     27. ledna 1945 vojska maršála Ivana Stěpanoviče Koněva osvobodila Osvětim, největší německou továrnu na smrt. Z několika milionů nacistických otroků přežilo posledních 7 650 lidských trosek. Slzy tekly osvoboditelům i přeživším. Svět se nad touto hrůzou otřásl. „Kdo z nastupující generace to dnes ví?“ řekl v rozhovoru pro Sputnik místopředseda Národních socialistů, politik Přemysl Votava:

     Kolik řádek v učebnici dějepisu, je věnováno této smutné kapitole dějin 2. světové války. Máme zapomenout? V nějaké zmatené hlavě se rodí chutě na nové tažení na Východ. Jen tak se může stát, že před časem jistý starosta z jakési zapadlé pražské obce chtěl vstoupit do dějin a tak na multikáře vyrazil do boje proti Rusku. Stal se směšným, přesto byl v novinách i v televizi. Podobně se chtěl světu ukázat další pražský starosta, také ten se rozhodl změnit dějiny. V době nouzového stavu nechal odstranit sochu maršála I. S. Koněva, osvoboditele Osvětimi, Československa, ale i berlínského vítěze nad nacismem. Nositele nejvyšších vyznamenání co svět zná, smekali před ním nejvyšší hlavy všech států. To již úsměvné není! Je to urážka vítěze nad fašismem.

 

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/nazory/2021012713109844-marsal-konev-pred-76-lety-osvobodil-osvetim-ale-kdo-si-to-dnes-pamatuje-nazor/

      Celý text:      MarsalKonev.doc

 

 

 

Rusko a USA se dohodly na prodloužení

 

smlouvy START za podmínek Moskvy

 

 27.1.2021     Rusko a Spojené státy se dohodly na prodloužení Dohody o snížení počtu strategických zbraní (START, neoficiálně nazývaná START III) bez předběžných podmínek, jak na tom trvala Moskva.  Oznámil to ve středu náměstek ministra zahraničí Ruské federace Sergej Rjabkov. „Za našich podmínek: po dobu pěti let bez předběžných podmínek, bez jakýchkoli doplnění, bez dodatků “ zdůraznil náměstek ministra zahraničí RF. Podle Bílého domu Biden a Putin nařídili svým zaměstnancům urgentní práci, aby ji stihli prodloužit do 5. února. Jak vyplývá z databáze Státní dumy, Putin předložil Státní dumě návrh zákona o ratifikaci smlouvy o prodloužení. Dokument stanovuje pětileté období prolongace, a to do 5. února 2026.

     Smlouva START III mezi Ruskem a USA vstoupila v platnost 5. února roku 2011. Jejím cílem je snížení počtu jaderných zbraní. Podle této smlouvy musí každá strana snížit své jaderné arzenály tak, aby za sedm let a později nepřekročit celkový počet zbraní 700 mezikontinentálních balistických raket, balistických raket na ponorkách a těžkých bombardérech a také 1 550 bojových hlavic a 800 odpalovacích ramp na pozicích a mimo ně.

 

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/svet/2021012713109809-rusko-a-usa-se-dohodly-na-prodlouzeni-smlouvy-start-za-podminek-moskvy/

      Celý text:      Prodlouzeni-START.doc

 

 

 

Jak stoupla popularita ruských traktorů a kombajnů

 

 21.1. 2021, Michail Kuvyrko     Krizový rok pro celou zemi, rok 2020, se paradoxně ukázal jako velmi úspěšný pro výrobu domácích traktorů a kombajnů.  Prodeje zemědělských strojů v zemi a jejich vývozní prodeje prudce vzrostly. Produkce zemědělských traktorů vzrostla o 27%. Výroba kombajnů na sklizeň zrna v ruských závodech se zvýšila o 24%. Růst produkce strojů byl zajištěn díky vysoké konkurenceschopnosti ruských zemědělských strojů, díky výraznému zlepšení technických vlastností a kvality domácích zemědělských strojů. Vládní podpora hraje v úspěchu ruského průmyslu zemědělských strojů opravdu zásadní roli. Zlomem byla vyhláška č. 1432 přijatá vládou již v roce 2012 „O schválení pravidel pro poskytování dotací výrobcům zemědělských strojů“.

     Vývozní dodávky v posledních letech pokrývaly více než 50 zemí, za 11 měsíců loňského roku se zvýšily na 13,8 miliardy rublů, což překročilo ukazatele za celý rok 2019, kdy byl zaznamenán rekordní objem vývozu (12,1 miliard rublů). Hlavními směry exportu jsou nejen tradiční trhy SNS a bývalého socialistického tábora, ale také země Evropy, Afriky a Středního východu. Například v loňském roce se vývoz ruských zemědělských strojů do Rakouska zvýšil v peněžním vyjádření 3,8krát, do Nizozemska - o 84%, do Francie - o 77%, do Německa - o 56%.

 

      Odkaz:  https://vz.ru/economy/2021/1/21/1081189.html

      Celý překlad:      Populjarnost-traktorov-RF.doc

 

 

 

6. důvodů proč se nenechám očkovat proti Covid-19

 26. leden 2021 , MUDr. Alice Tomková
, dermatolog     1. Očkování neznamená, že neonemocním.  
2. Nezná se doba, po kterou nás očkování může chránit.   3. Princip vakcíny Pfizer a ostatních vakcín na podkladě m-RNA je zcela nový, nevyzkoušený, bez dlouhodobých testů.
   4. Virus SARS-CoV-2 není ebola, jeho úmrtnost ani smrtnost není veliká, je to především mediální virus, který má zakrýt ekonomickou krizi.   5. Existuje lék Isoprinosine, který je v léčbě velmi úspěšný, ale záměrně se jeho efekt nezveřejňuje.   6. Nelze se nechávat očkovat do konce života – a to vždy na mutaci viru, která už je ale stejně stará…

     Dochází k omezování standardní, necovidové, lékařské péče. Děti jsou k tomu ještě ohlupovány distanční výukou. Člověk ale není sterilní živočich! Bakterie, viry a houby máme na sliznicích běžně. U dětí setkání s infekčními agens stimuluje tvorbu jejich imunity. Není proto normální, abychom měli sterilní ruce, sterilní naše prostředí. Otevřme Česko, chraňme rizikové, žijme, nepřežívejme!

 

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/proti-covid.html

      Celý text:      6-duvodu.doc

 

 

 

Co lidi opravdu čeká a nemine…

( RETRO z 26. 1. 2014 )

 

 25.1. 2021 ,  František Nevařil  - bývalý poradce tří předsedů vlád     Ve světě jsou počátkem tohoto století nastartovány, probíhají a budou pokračovat zcela zásadní (nezvratné a nevratné?) společensko-ekonomické procesy:     1. Především bude pokračovat dosavadní rizikový demografický růst světové populace.  2. Stále rychleji ubývají dostupné přírodní zdroje. 3. Určitě nedojde k omezení rozvoje přírodních věd a hlavně technického a technologického pokroku. Bude se prohlubovat úpadek společenskovědních oborů (sociologie, ekonomie, historie). 4. Nastoupilo postupné vyrovnávání ekonomické úrovně mezi dnes vyspělými a některými, zpravidla velkými a významnými dosud zaostávajícími zeměmi. 5. V jednotlivých zemích i globálně probíhá centralizace kapitálu. 6. Nezadržitelně se prohlubuje nedostatek koupěschopnosti miliard lidí. 7. Souběžně s poklesem příjmů klesají i výnosy daní narůstají dluhové pasti. 8.Trhy „boháčů“ svým objemem už přesáhly hodnotu trhu běžných spotřebitelů. 9. Pokračuje „napínání“ už tak destruovaného labilního a nespolehlivého světového měnového a finančního systému. 10. Urychlují se inflační procesy. „Celosvětově“ centrálně řízeným procesem je boj o posílení koncentrace majetků a udržení a posílení světovlády. Říká se tomu hledání Nového světového řádu. Jde o příslušníky 7 až 12 plutokratických klanů. Můžeme očekávat postupnou fašizaci společenského systému. Se všemi těmito problémy se v daných mantinelech budou muset potýkat zejména nastupující generace. Jsou na to připraveny?

 

      Odkaz:  https://outsidermedia.cz/retro-co-lidi-opravdu-ceka-a-nemine/

      Celý text:      Co-lidi-nemine.doc

 

 

 

Kuba bude vyrábět vlastní vakcínu

 

22.1.2021     Kubánci se chtějí chránit před covidem vakcínou vlastní produkce. Práce na vývoji vakcíny Soberana 2 jsou prý již v pokročilém stadiu. Ředitel „Finlay Immunization Institute“ Vicente Vérez uvedl, že v tomto týdnu kubánští vědci zahájili druhou etapu testů preparátu Soberana 2. Nyní by měla být testována na 900 osobách a pokud se ukáže jako bezpečná a účinná, v průběhu měsíce března bude vakcínou očkováno 150 tisíc dobrovolníků. Jestliže se neobjeví žádné překážky, bude zahájena masová výroba tak, aby se vakcína ještě v prvním pololetí stala dostupná pro celou kubánskou populaci.

     V důsledku amerických sankcí od roku 1962 museli Kubánci rozvinout mnoho odvětví hospodářství, včetně farmaceutického průmyslu. Systém zdravotní péče je oceňovaný i v zahraničí a dnes ho na komerčním základě využívají občané i USA a dalších států. Připomeňme, že v loňském roce to byla Kuba, která jako jedna z prvních vyslala do Itálie zdravotní personál, který Italům poskytl pomoc ve chvílích masově se šířící nákazy a úmrtí na Covid-19. Na Kubě se koronavirus rozšířil minimálně, zjištěno bylo 19 122 nakažených, 180 lidí zemřelo.

 

      Odkaz:  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/kuba-bude-vyrabet-vlastni-vakcinu

      Celý text:      Soberena.doc

 

      Pozn. spr. webu:    Není zřejmé, že v tomto ohledu zaostává za "zaostalou" Kubou nᚠ"Eurohitlerovský protentokrát", když se máme nechat napíchat dováženou drahou a pochybnou vakcínou Pfizer?

 

 

Vyhýbejte se sociálním sítím (neofašistické)

„velké trojky“: Twitter, Instagram a Facebook ...

 

 24. 1. 2021 Janinna     Syn bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa vysvětlil, že vytvořil kanál v Telegramu, protože se IT giganti „vymkly kontrole“ a mnozí by rádi využili platformu, která „nepotlačuje svobodu projevu“. „Jsem oficiálně na Telegramu. Velké IT společnosti se vymkly kontrole a je zřejmé, že mnozí z vás by chtěli používat platformu, která nepotlačuje svobodu projevu – slyšel jsem vás,“ napsal Trump ml. Ve videu uvedl, že potřebuje platformu, kde „bude mít výhodu“. „Musíme se držet dál od velké trojky – Twitter, Instagram a Facebook,“ dodal.   

     Deník The Telegraph dříve s odvoláním na data ze Senzor Tower napsal, že Telegram se stal druhou nejstahovanější aplikací ve Spojených státech poté, co ji začali instalovat příznivci prezidenta Donalda Trumpa. 9. ledna Twitter trvale uzavřel přístup k Trumpovu účtu z důvodu „rizika podněcování k násilí“. Poté šéf Facebooku Mark Zuckerberg oznámil prodloužení zmrazení účtů Trumpa na Facebooku a Instagramu. Účty amerického prezidenta také zmrazily služby Twitch a Snapchat.

 

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/vyhybejte-se-socialnim-sitim-velke-trojky-twitter-instagram-a-facebook-nalehal-trumpuv-syn-na-kanalu-telegram/

      Celý text:      Vyhybejte-se-SS.doc

 

      Pozn. spr. webu:   Dodnes neztrácí na aktuálnosti charakteristika, která zazněla v roce 2011 v rozhovoru s Julianem Assangem pro televizní kanál Russia Today: „Facebook je největší špionážní nástroj, jaký kdy lidé vytvořili,“ řekl zakladatel Wikileaks. „Každý musí pochopit: když si na Facebooku přidáváte přátele, dobrovolně pracujete pro zpravodajské služby USA.“

 

 

Znepokojivá fakta o elektromobilech

 

 25.1. 2021 od Redakce CZ24 News , zdroj: https://voxpopuliblog.cz/     Ing, Jan Macek, DrSc., z ČVUT tvrdí, že že malé elektromobily rozhodně nepřispívají ke snížení skleníkových emisí a elektromobily s dojezdem 500 kilometrů situaci ještě zhoršují. Pokud by elektromobily měly hrát v dopravě opravdu významnou roli, bude to vyžadovat kapacitu několika temelínských bloků. To však není zdaleka jediné fatální úskalí tohoto konceptu. K tomu, aby byla elektrická energie dopravena do nabíječek, budou třeba další stamiliardové investice.

     V ČR vynakládáme miliardy na to, aby průměrné globální teploty v roce 2050 nevzrostly o 2 °C, ale jen o 1,5 °C oproti hodnotám před průmyslovou revolucí. Společnost Kverulant.org je přesvědčena, že je to nesmyslný cíl. Je také evidentní, že způsoby vedení tohoto boje jsou neúčinné a drahé. Hypotéza globálního oteplování v důsledku lidské činnosti nikdy nebyla potvrzena. Naopak celá řada argumentů svědčí proti ní. Přesto zmanipulovaní školáci stávkují  proti klimatické změně a Evropský parlament vyhlásil stav klimatické nouze. Stejně jako v případě biopaliv nejde o nic jiného než ve jménu ekologického džihádu ovládat a okrádat obyčejné lidi.

 

      Odkaz:  https://cz24.news/znepokojiva-fakta-o-elektromobilech/

      Celý text:      Fakta-o-elektromobilech.doc

 

 

Jak vlasovci „pomáhali“ pražským povstalcům

 

 Výběr výňatků z textu pplk. v.v. Emila Kulfánka: „Jak vlasovci pomáhali pražským povstalcům“.     Haló noviny, 20.7. a 27.7. 2020, str. 6

     Při příležitostí 75, výročí Pražského povstání proti německé nacistické okupaci Čech a Moravy v květnu 1945 se vyrojily nové pohledy na to, kdo v závěru druhé světové války osvobodil Prahu z německé nacistické okupace... ťpolitičtí historiciŤ - primátor hlavního města Prahy MUDr. Zdeněk Hřib (39 let) a starosta Městské částí Praha 5 - Řeporyje Pavel Novotný, DiS. (39 let)  a další ... že Prahu od německé nacistické okupace osvobodila ťchrabr፠Ruská osvobozenecká armáda (ROA)...

     Základem 1. divize ROA se stala 29. divize Waffen-SS ťRONAŤ.  2.8.1944 vypuklo ve Varšave povstání, Němci potřebovali pomoc Kaminského divize, která tak přešla pod velení SS-Obergruppenführera Ericha von dem Bach-Zelewského. Podle polských historiků zabili vojáci 29. divize Waffen-SS RONA 15 000 lidí. Do léta r. 1944 Ruská osvobozenecká armáda, ROA dosud neexistovala, ale německá propaganda ji prezentovala jako skutečnost z propagandistických důvodů. V létě 1944 souhlasili Adolf Hitler a Heinrich Himmler se soustředěním oddílů ROA pod velením generála Vlasova. Od této chvíle přešlo Vlasovovo hnutí pod pravomoc SS.

     Ve štábu divize se ze 4. na 5. května konala porada generála Buňačenka s veliteli pluků a bylo dohodnuto poskytnout vojenskou pomoc českým vlastencům, aby se rehabilitovali v očích anglo-amerických spojenců a mohli u nich požádat o azyl. Dne 7. května 1945 v 9.10 hod. Česká národní rada se prostřednictvím rozhlasu distancovala od Ruské osvobozenecké armády s tím, že ťsi nepřeje spolupracovat se zrádci a německými spojenciŤ a vydala prohlášení, že akce generála Vlasova proti německým vojskům jsou vlastní záležitostí jeho jednotek... První jednotky ROA pod vedením generála Buňačenka vstoupily do Prahy dne 6. 5. 1945 v 16.00 hod Dne 7. 5. 1945 ve 23.00 hod. vydal generál Buňačenko rozkaz, aby jednotky 1. divize ROA zahájily odchod z Prahy směrem k Američanům.

 

      Celý výběr:      Vlasovci-podrizeni-SS.doc

 

 

 

Společná budoucnost Eurasie přichází

 

po Nové hedvábné stezce

 

 22.1. 2021     Eurasie je sice geograficky jeden kontinent, ale využití tohoto potenciálu vyžaduje multilaterální svobodné partnerství národů napříč tímto kontinentem, které společným úsilím takovouto infrastrukturu a takovouto sple vztahů vzájemně výhodné spolupráce a společné prosperity vytvoří. Je zřejmé, že sí trans-eurasijských magistrál by vytvořila možnosti přepravovat zboží rychleji než lodí a levněji než letadlem. Mezi Čínou, Ruskem a Německem probíhá už technologická i jiná spolupráce s výhledem na vybudování nových dopravních technologií, aby vznikl tzv. Nový eurasijský kontinentální most.

     Hlavní kmen Iniciativy pásu a cesty (BRI) provazuje kontinentální přepravní trasy celé Eurasie. Čína chce nasypat a nalákat do BRI 4 až 8 bilionů dolarů levných úvěrů a investic. Lidé zejména v Africe, kam to do velké míry směřuje, takovou formu spolupráce vítají, když ta už teď se ukazuje, že s sebou přináší blahobyt a hospodářský vzestup. Čína to jistě nestaví z dobrosrdečnosti. Avšak dobře ví, že svými investicemi vytváří následné ekonomické příležitosti pro sebe i ostatní, co s ní spolupracují. Pro Evropu se těžko nabízí nějaká větší či alespoň srovnatelná příležitost pro perspektivu rozvoje a prosperity.

 

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/komentar-spolecna-budoucnost-eurasie-prichazi-po-nove-hedvabne-stezce

      Celý text:      Budoucnost-Eurasie.doc

 

 

 

Bude Bidenova zahraniční politika moc jiná?

 

 21.1.2021 VSa     Joe Biden půjde ve své zahraniční politice ve stopách Donalda Trumpa, i když změní svou rétoriku. Cíle se nezmění, slova ano < =    O kontinuitě zahraniční politiky USA napsal George Friedman. Zahraniční politika USA přichází v různých fázích. Od roku 1945 do roku 1972 to byla konfrontace se SSSR. Po vietnamské válce se věci mírně změnily, USA začaly v oslabení spolupracovat s Čínou proti SSSR, což vydrželo do roku 1991. Od začátku 90. let do roku 2001 se Washington věnoval globálnímu vedení světa. Což se změnilo v roce 2001 s globální válkou proti terorismu. , která se ukázala jako drahá a jen málo efektivní. Obama začal s ekonomickým tlakem proti Číně a pokračoval v konfrontaci s Ruskem, s udržováním amerických jednotek v Polsku, Rumunsku a na Černém moři. Vztahy s Evropou byly prostředkem k řešení jiných problémů. Klíčové prvky zahraniční politiky Obamy a Donalda Trumpa byly tedy stejné. Jiný byl jazyk a gesta i obecná atmosféra, ale realita byla stejná.

     Joe Biden nastupuje do funkce prezidenta s malou možností výběru, stejně jako Trump. Tón a znění jeho politiky budou radikálně odlišné, ale politika samotná nikoliv. Joe Biden je prezidentem USA, ale jeho zahraniční politika, jako zahraniční politika jiných prezidentů, bude obklopena domácími pitomci, takže se bude snažit o předvídatelnost (o kterou se snažil i Trump, i když bez výsledku).

 

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=33830

      Celý text:      Bidenova-politika.doc

 

 

 

Majstrovské dielo s menitežnou geometriou

 

krídel alebo tri tajomstvá bombardéra Tu-160

 

 Rusko, 25. december 2020 , František Kysucký , (AM) – Pred 39 rokmi sa po prvýkrát vzniesol na oblohu „vlajkový stroj” diažkového letectva Ruska, vrchol sovietskeho leteckého priemyslu a áno, tiež jednoducho krásne lietadlo – strategický bombardér a nosič rakiet Tupolev Tu-160 „biela labu” . Tu-160 sa stal prvým domácim (sovietskym) lietadlom so systémom elektronického ovládania riadenia lietadla, tzv. systémom fly-by-wire. Štvrstoročie pred objavením sa slovného spojenia „stealth technológie” tvorcovia Tu-160 zapracovali túto technológiu do svojho lietadla. Na vstupy vzduchu k motorom naniesli čierny grafitový poah, pohlcujúci rádiové vlny, nosovú čas natreli organickou zlúčeninou s rovnakými vlastnosami. Systém tienenia pohonných jednotiek dodnes zostáva tajomstvom. Sklá kabíny sú vybavené jemnou kovovou siekou, eliminujúcou odraz radarového žiarenia. Tu-160 bol od počiatku navrhnutý ako viacrežimové lietadlo, schopné lieta vo vežkých i malých výškach, v nadzvukových i podzvukových rýchlostiach, s rovnakou efektivitou tak pri zhadzovaní bômb ako aj pri vypúšaní riadených rakiet. Piloti ho milujú pre jeho silu, žahkú ovládatežnos a pohodlie – počas diažkových letov majú možnos „poprechádza sa” po priestrannej kabíne, zohria si jedlo v mikrovlnnej rúre, či dokonca si oddýchnu.Už sa to tak jednoducho v Rusku stalo. Chystali sa da adekvátnu odpoveď protivníkovi, aby sa napokon ukázalo, že vytvorili majstrovské dielo.

 

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/25/majstrovske-dielo-s-menitelnou-geometriou-kridel-alebo-tri-tajomstva-bombardera-tu-160/

      Celý text:      Majstrovske-dielo.doc

 

 

 

Lékaři nade mnou vyřkli několik ortelů smrti.

 

Ale já jsem už šest a půl roku ilegálně naživu.

 

 4.12. 2020     Rozhovor moderátorky média „Rádio svobodné universum“ Martiny Kociánové s Jarmilou Klímovou, psychiatričkou a psychosomatičkou:

     Lékaři často v případech rakoviny nenabízí žádné alternativy. Prostě chemoška, čau, nazdar, nezájem. Mnoho lidí je léčeno na rakovinu, aniž by rakovinu opravdu měli. Člověk se musí rozhodnout, jestli mu jeho život stojí za to, nebo ne. Když mu za to stojí, tak nesmí kývnout na první nesmysl, který se dozví ve dveřích, kde je napsáno „Všeobecná fakultní nemocnice“, nebo: „věštec“.

     „Strach je nejosvědčenější mocenský nástroj, který byl vždycky používán vládní vrstvou, aby si zajistila poslušnost svých oveček. Lidem byl vždy do hlav vmasírováván strach, a už z vyšší moci, nebo z moci světské.“ Strach zejména jako společenský fenomén je používán, a často také zneužíván, politiky k ovládání davů – což samozřejmě není nic nového, dělo se to v minulosti, děje se to dnes, a bude se to dít ještě dlouho. To, proti čemu brojím, je, abychom se nestali ovcemi v žádné oblasti našeho života, a už je to koronavirus, nebo rakovina. To je jedno.

 

      Odkaz:  https://www.kupredudominulosti.cz/klimova-jarmila-2d-lekari-nade-mnou-vyrkli-nekolik-ortelu-smrti-ale-ja-jsem-uz-sest-a-pul-roku-ilegalne-nazivu/

      Celý text:      Kocianova-Klimova.doc

 

 

 

Solitonový laser z Ruska urychlí rozvoj fotonové techniky

 

 8.12. 2020     Unikátní solitonový laser vyvinuli a úspěšně vyzkoušeli vědci Uljanovské státní univerzity a Petrohradské polytechnické univerzity Petra Velikého. Lasery mají fundamentální význam pro rozvoj fotoniky – perspektivní oblasti podobné elektronice. Ve fotonice jsou zvláště vyžádány lasery s vysokou frekvencí impulsů. Právě k takovým patří na obou univerzitách vyvinutý solitonový vláknový laser s dvojí stabilizací impulsu, který se od svých analogů liší malými rozměry, spolehlivostí, nízkou cenou a pohodlným řízením. Nyní jsme dosáhli frekvence sledu 12 GHz a pracujeme na dalším zlepšení charakteristik,“ řekl vědecký pracovník Laboratoře kvantové elektroniky a optické elektroniky Uljanovské státní univerzity Dmitrij Korobko.

     Objevení nových typů laserů vždy otevírá jedinečné a dříve nepředpokládané oblasti jejich použití, tvrdí ředitel Ústavu laserových a plazmových technologií Vědeckovýzkumné jaderné univerzity MIFI Andrej Kuzněcov. Podle jeho názoru rozvoj laserových technologií dnes rozhoduje o úspěchu v celé řadě vědeckých a aplikovaných oblastí.

 

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/svet/2020120812898858-solitonovy-laser-z-ruska-urychli-rozvoj-fotonove-techniky/

      Celý text:      Solitonovy-laser.doc

 

 

 

8. sjezd Korejské strany práce nebyl tryznou poražených

 

 16.1. 2020   Autor: LukᚠVrobel     Sdělovací prostředky posluhující imperialismu přinášely v posledních dnech překroucené a skandalizující informace o 8. sjezdu Korejské strany práce. Tendence pomlouvat a démonizovat Korejskou lidově demokratickou republiku patří k hlavním trendům světové antikomunistické a protilevicové propagandy.  KLDR je ve skutečnosti mnohem racionálnější a „normálnější“, než se může zdát podle její rétoriky a částečně i vizuální prezentace, ze západního pohledu. Posmívat se může jen nenapravitelný šovinista, odvažující se vnucovat svou konzumní kulturu a pokleslou morálku vyspělému národu s pětitisíciletými dějinami.

     Předseda strany Kim Čong Un v úvodním projevu ocenil dosažené úspěchy včetně (bezplatného) předání více než 20 tisíc nových domů obyvatelům oblastí zasažených přírodními katastrofami. Po asi třech letech diplomatických eufemismů se 8. sjezd znovu otevřeně hlásí k jaderným zbraním a úsilí o jejich zdokonalování a posilování, přičemž však dodává, že „naše republika jako odpovědná země s jadernými zbraněmi nepoužije jaderné zbraně, pokud se agresivní nepřátelské síly nepokusí použít své jaderné zbraně proti nám“. Pozitivní je prohlášení  USA za největšího nepřítele, v oblasti zahraniční politiky byly zmíněny přátelské vztahy s Čínou, Ruskem, Kubou a Vietnamem a dalšími zejména rozvojovými zeměmi. Podstatným rysem sjezdového jednání bylo také opakované vymezení se proti „zneužívání moci, byrokracii a korupci“ a „privilegiím a svévoli“.

 

      Odkaz:  https://levaperspektiva.cz/clanky/8-sjezd-korejske-strany-prace-nebyl-tryznou-porazenych/

      Celý text:      8-SJ-KSP.doc

 

 

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

 

 

 

Válka proti Rusku je naprosté šílenství

(Retro z archivu)

 23.7. 2019 , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s mjr. v. v. Stanislavem Balíkem.     Denně jsem zažíval anarchii, rozklad a chaos, který na začátku devadesátých let v armádě panoval. Během té doby se z armády 220 000 vojáků, která měla tisíce tanků a stovky letadel, stala armáda, která má přes dvacet tisíc vojáků, ale fakticky několik tisíc bojovníků, kteří jezdí na zahraniční mise. Naši občané musí být pravdivě informováni o tom, kde jsou skutečné bezpečnostní hrozby. Z Ruska a Číny to není.

      Odkaz:  http://www.halonoviny.cz/articles/view/51465843

 

ZAPOMENUTÝ SKANDÁL: V r. 2009 dodala korporace

Baxter do ČR vakcíny infikované smrtelným virem

 10. leden 2021     Kromě toho, že společnost Pfizer, která má do ČR dodat vakcíny proti onemocnění covid-19, byla opakovaně ve světě usvědčena z úmyslných pokusů na lidech, tak v roce 2014 koupila firmu Baxter, která v roce 2009 málem vyvolala celosvětovou katastrofu. Společnost BioNTech založili vědci z koncernu Bayer, která se „proslavila“ jako zaměstnavatel „doktorů smrti“ v koncentračních a vyhlazovacích táborech, včetně Josefa Mengeleho. Je nástupcem nechvalně proslulé IG Farben, která za druhé světové války vyráběla cyklon B a sprovodila ze světa milióny a milióny lidí.     Ještě se necháte očkovat?

      Odkaz:  https://nasrestart.cz/z-cerne-kroniky/2157-zapomenuty-skandal-v-roce-2009-dodala-korporace-baxter-do-ceske-republiky-vakciny-infikovane-smrtelnym-virem

 

Nesmíme se vzdávat a nesmíme mlčet

 

 18.1. 2021     Rozhovor Haló novin s Martou Semelovou, předsedkyní KV KSČM Praha     V prosinci 2015 jsme obdrželi dopis z Kanceláře prezidenta republiky, kde se uvádí : ťVzhledem k tomu, že pomník I. S. Koněva je zařazen v Evidenci válečných hrobů Ministerstva obrany ČR dle zákona č. 122/2004 Sb., o válečných hrobech a pietních místech, jako pietní místo – objekt, podléhá jeho případné zrušení (odstranění) či jiná změna (kromě úpravy a údržby) písemnému souhlasu ředitele odboru mimoresortní spolupráce ministerstva obrany.Ť

      Celý text:      Nesmime-vzdavat.doc

 

USA a krize: jak a proč oligarchové bojují s trumpismem

 

 18. 1. 2021 , Rostislav Iščenko     Když mluvíme o vnitropolitické krizi v USA jde o její přímou závislost na globální systémové krizi - krizi světového politicko-ekonomického systému, vytvořenou USA, která měla zabezpečovat trvalou dominanci USA, a udržela se sotva dvacet let. Vnitropolitický boj v USA je pro nás vědeckou experimentální základnou pro boj za vlastní státnost s nadnárodní globalistickou oligarchií.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2021/01/usa-krize-jak-proc-oligarchove-bojuji-s.html

 

Tvrdé boje na hraniciach Turecka – Rusi posilňujú svoju prítomnos.

 

 16. január 2021 , Karol Jerguš (AM) , Sýria  – Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa. Od začiatku januára sprevádzala ruská vojenská polícia podža rôznych odhadov viac ako 1 500 vozidiel a viac ako 3 500 civilistov z regiónu, ktorý sa koncom roku 2020 z dôvodu ostrežovania dostal na hranicu humanitárnej katastrofy. Vežké posilnenie ruskej vojenskej polície v oblasti od Tel Tamry po Ain Isa pomôže udrža stabilitu v regióne.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/16/tvrde-boje-na-hraniciach-turecka-rusi-posilnuju-svoju-pritomnost-video/

 

500 milionů otroků dluhu:  Evropská unie je

 

neofeudální kleptokracií   ( RETRO z archivu )

 

  1.8. 2011 , Charles Hugh Smith  (vyšlo na infowars.com/  , překlad R. Václav)   Evropské banky jsou novodobými feudálními sídly a feudálními pány. Všichni Evropané jim nyní musí sloužit tím či oním způsobem jako otroci dluhu. Termín kleptokracie, pokud je aplikován na vlády se používá tehdy, pokud vláda provádí kontrolovaný podvod, který těží z vládní korupce, aby rozšířila osobní majetek a politickou moc vládních činitelů a vládnoucí třídy prostřednictvím kolektivní zpronevěry státních fondů na úkor širší veřejnosti.

      Odkaz:  https://archives.infowars.com/500-million-debt-serfs-the-european-union-is-a-neo-feudal-kleptocracy/

      Celý překlad:      500_milionu.doc

 

Urobí korona pandémia z Číny jedinú svetovú

 

supervežmoc? Fakty o tom svedčia.

 

 16. leden 2021 , Roman Bednár     Čína má už dávnejšie lepších vedcov a inžinierov ako USA a korona len zvýraznila, že je schopnejšia a úspešnejšia ako USA. Tvrdí, že USA nemajú nijaké vízie pre multipolárny svet. USA budú voči Číne čoraz viac zaostáva. Jeden z nich – a síce mimoriadne závažný – je ten, že Čína je meritokraciou, to znamená, že každý, kto je schopný a to aj neustále dokazuje, má možnos dosahova čoraz viac. Naproti tomu USA sa podža profesora vyznačujú plutokraciou a tá je z pohžadu potrieb našej epochy dekadentná a stredoveko spiatočnícka.

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/urobi-korona-pandemia-z-ciny-jedinu-svetovu-supervelmoc-fakty-o-tom-svedcia.html

 

Čínští odborníci po úmrtích v Norsku vyzvali k pozastavení

 

používání vakcíny od Pfizeru. Je nebezpečná, tvrdí

 

 16. leden 2021 , sputnik      Čínský virolog z Wuchanské univerzity Yang Zhanqiu je předsvědčen, že vakcinace přípravkem firmy Pfizer musí být pozastavena . Podle něj byly nové mRNA vakcíny proti koronaviru vyvinuty ve spěchu a ještě nikdy nebyly použity v rozsáhlém měřítku proti infekčním onemocněním, a jejich bezpečnost tak vyvolává značné pochybnosti. Konkrétně mohou tyto očkovací látky představovat nebezpečí pro starší lidi, což názorně ukázaly případy z Norska.

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/zdravi/cinsti-odbornici-po-umrtich-v-norsku-vyzvali-k-pozastaveni-pouzivani-vakciny-od-pfizeru-je-nebezpecna-tvrdi.html

 

Rusko odstupuje od zmluvy o otvorenom nebi

 

15. januára 2021 , HSP/Sputnik , Moskva     Rozhodnutie USA odstúpi od dohody „pod vymyslenou zámienkou“ narušilo rovnováhu záujmov účastníkov a podkopalo úlohu Zmluvy o otvorenom nebi. Na Ministerstve zahraničia RF vyhlásili, že Moskva bude rokova s USA, aj o Zmluve o otvorenom nebi, len na vzájomnom základe a že akékožvek ultimátum zo strany Washingtonu nie sú prijatežné.

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/rusko-odstupuje-od-zmluvy-o-otvorenom-nebi/2407560

 

Demokracie? Ano či ne a nebo čí demokracie?

 

 16. ledna 2021 , Bruno Hubacher, agoravox     Carl von Clausewitz řekl, že demokracie je pokračováním nevolnictví jinými prostředky, píše Bruno Hubacher na francouzském webu AgoraVox. Kapitál brání v demokratickém procesu ve Spojených státech a v Evropě v této věci jakékoli věcné debatě nebo přehodnocení současného stavu.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/demokracie-ano-ci-ne-a-nebo-ci-demokracie/

      Celý text:      Demokracie.doc

      Pozn. spr. webu:   Je směšné mluvit o demokratických USA, ve kterých 89 let po jejich vzniku (Vyhlášení nezávislosti USA dne 4.7. 1776.) existovalo otroctví (Dne 18. 12. 1865 se stal součástí Ústavy Spojených států třináctý dodatek, jímž bylo na území USA definitivně zrušeno otroctví.) Podobně jako je to směšné u otrokářských antických  států.

 

Prohlášení Společnosti česko-korejského přátelství

 

Pektusan k 8. sjezdu Korejské strany práce

 

 13.1. 2021     Společnost česko-korejského přátelství Pektusan a Česká skupina pro studium a uskutečnění myšlenky čučche blahopřály korejským soudruhům k úspěšnému 8. sjezdu slavné Korejské strany práce.  Bidenovi ve skutečnosti zbývá jen jedna věc - přijít s nějakým způsobem soužití s KLDR, jak to USA ve své době uskutečnily ve vztazích s Čínou.

      Odkaz:  http://www.kldr.info/2021/01/14/prohlaseni-spolecnosti-cesko-korejskeho-pratelstvi-pektusan-k-8-sjezdu-korejske-strany-prace/

 

Sociální sítě a směšnost jejich obhajoby

 

 15. ledna 2021 , Rudolf Mládek , (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)      Když Facebook, resp. jeho vedení, oznámilo, že bude špiclovat účastníky  další sítě Whats App, začal už úplný úprk z této komunikační sítě. Uživatelům se dá doporučit jediné: Hledejte nové sítě, pokud máte tu potřebu se na nich zviditelňovat. Nedělejme nikomu pokusné králíky a hlupáčky, na kterých se lehce vydělává. Dokud je volba, zvolme. Zítra žádná volba být nemusí.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/socialni-site-a-smesnost-jejich-obhajoby/

      Pozn. spr. webu:   Dodnes neztrácí na aktuálnosti charakteristika, která zazněla v roce 2011 v rozhovoru s Julianem Assangem pro televizní kanál Russia Today: „Facebook je největší špionážní nástroj, jaký kdy lidé vytvořili,“ řekl zakladatel Wikileaks. „Každý musí pochopit: když si na Facebooku přidáváte přátele, dobrovolně pracujete pro zpravodajské služby USA.“

 

Hlavní hrozby roku 2021 posílí pozici Ruska

 

 13. ledna 2021, Text: Andrej Samochin, Michail Moškin     Hlavním polem soupeření mezi světovými mocnostmi nebude vojensko-průmyslový komplex ani kosmos, ale farmacie. Na pozadí bipolární konfrontace mezi USA a Čínou se Moskva může stát vůdcem nového hnutí nezúčastněných zemí - zemí a bloků států, které nejsou připraveny následovat ani Washington ani Peking.

      Odkaz:  https://vz.ru/world/2021/1/13/1079689.html

      Celý překlad:      Glavnyje-ugrozy.doc

 

Vladimir Putin odtajnil 75 let staré a utajované archivy SSSR ...

14.1. 2021 , od Redakce CZ24 News     Vladimir Putin odtajnil 75 let staré a utajované archivy SSSR s ukořistěnými dokumenty,které Rudá armáda získala ve Varšavě a v Berlíně! Šokující důkazy potvrzují, že za Mnichovskou zradou ze dne 29. září 1938 stojí kromě Německa, Velké Británie, Francie a Itálie i tehdejší Polsko!

      Odkaz:  https://cz24.news/vladimir-putin-odtajnil-75-let-stare-a-utajovane-archivy-sssr-s-ukoristenymi-dokumenty-ktere-ruda-armada-ziskala-ve-varsave-a-v-berline/

 

Čína spustila první kvantovou komunikační sí

 

 7.01.2021 , Stanislav Mihulka      Čína si stále drží přední pozici ve vývoji kvantové komunikace. Nedávno jako první na světě zprovoznili prakticky využívanou kvantovou komunikační sí. Kvantová komunikace je dnes považována za nehacknutelnou (nedešifrovatelnou) a tudíž bezpečnou komunikaci. Čína v roce 2016 vypustila první kvantový satelit QUESS, známý též jako Mocius, díky němuž se jim podařil přenos QKD mez dvěma pozemními stanicemi, vzdálenými 2600 kilometrů.

      Odkaz:  https://www.osel.cz/11542-cina-spustila-prvni-kvantovou-komunikacni-sit.html

 

Obviňování Trumpa 2.0.

 12. ledna 2021, Stephen Lendman       Falešná obvinění v prosinci 2019:  1. Zneužití pravomoci, nepravdivé tvrzení, že usiluje o cizí vměšování Ukrajiny do prezidentských voleb v USA do roku 2020.  2. Obstrukce proti Kongresu. Stejně tak obžaloba 2.0:  Navzdory realitě falešně tvrdí, že Trump „se dopustil těžkých zločinů a přestupků podněcováním násilí proti vládě Spojených států.

      Odkaz:  https://www.globalresearch.ca/impeaching-trump-2-0/5734211

      Celý překlad:      Impeaching.doc

 

Porovnání americké a ruské vakcíny na Covid-19,

 

mechanismy účinků vakcín...

 

 Ing. Zdeněk Rozehnal, Oldřich Rolinek     Cena vakcíny Pfizer je 40 $ za dvě dávky, ruské - 20 $ za dvě dávky. Skladovací teplota ... Pfizer - (mínus) 70° C, ruská 0 až +8° C (běžná chladnička). Ruská vakcína obsahuje jako nosič lidský adenovirus, z jehož DNA jsou odstraněny chorobné geny, americká vakcína obsahuje přímo mRNA, která se dostává přímo do ribozomů lidské buňky, kde slouží jako matrice pro výrobu S proteinu koronavirusu.

      Odkaz:  https://www.uspesna-lecba.cz/ockovani-vakcinami-hpv/porovnani-americke-a-ruske-vakciny-na-covid-19/

      Pozn. spr. webu:   Zdraví (přirozenou imunitu) je nejsprávnější udržovat zdravým způsobem života jedince i celé společnosti. Lékařské zásahy (podávání léčiv, operace, vakcinace) jsou již "dřevorubeckou" metodou boje proti nemocem. Z hlediska očkování by měla být prioritou jejich bezpečnost, přednost by měly mít vakcíny vyrobené dlouhodobě vyzkoušenými tradičními technologiemi. Nikoli "kšeftařské" zájmy, či vědecko-technologické "exhibice" výrobců. Nebezpečné jsou také snahy západních superelit (jejichž bílými koňmi jsou Sorosové, Gatesové, Muskové ...) o depopulaci planety, při nichž si léčiva financovaná Gatesem již získala v Africe neblahou proslulost :

     https://www.hlavnespravy.sk/peticia-americkych-obcanov-pozaduje-vysetrovanie-nadacie-bill-melinda-gates-foundation/2128618     

     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zapomente-na-vladu-lidi-nyni-vladnou-zapadni-miliardari/

     Z těchto důvodů jsou moderní západní vakcíny, produkované genovými manipulacemi a testované hlavně počítačovým modelováním, i ovlivňované zákulisím západních superelit, podezřelé. Nelze se tedy divit, že sebevědomější země - Maďarsko, Argentina, Izrael, Brazílie ... raději nakupují ruské vakcíny, vyráběné tradičními postupy.

 

Protektorátní zbraně od Atlantického valu po Moskvu

 

 4.1. 2021     Rozhovor s historikem docentem Jaroslavem Štraitem     Nᚠzbrojní a nejen zbrojní průmysl, napojený na Německo v letech 1939-1945, vyráběl skutečně široký vojenský arzenál. Stal se prakticky spoluviníkem Německa.

 Jaroslav Kojzar, Haló noviny, 4.1. 2021, str. 3

      Celý text:      Protektoratni-zbrane.doc

 

Rozhovor s Michailem Chazinem

 

 8. 1. 2021- Pepa      Když se podíváte, kam šly emise peněz v USA v posledním roce, tak je to především reálný sektor. Na Západě se starý systém zachránit nepodaří, i v případě, že Trumpovi se nepodaří dokázat falzifikace a podvody, ke kterým ve volbách došlo, tato společenská tendence bude pokračovat a nakonec zvítězí. A stejně tak zvítězí i u nás v Rusku. A je nutné si uvědomit, že starý ekonomický model už skončí svoji existenci.

      Odkaz:  https://kob-forum.eu/komentar/rozhovor-s-michailem-chazinem/

 

P.C.Roberts: Barevná revoluce Ameriky

 

 8.1. 2021 Vox Populi , Vybral a přeložil Lubomír Man     Jekatěrina Blinová - Nakonec tedy americký establishment vrhl barevnou revoluci i na americký lid. Teď je na řadě jen agenda establishmentu. A to:  Přetransformovat Spojené státy na oligarchii s jejími pevně zabudovanými vlastními zájmy.

      Odkaz:  https://voxpopuliblog.cz/p-c-roberts-barevna-revoluce-ameriky/

 

Ako Sovieti obnovovali vojnou zničené hospodárstvo?

 

 29. december 2020 , Rusko , Vladimír Mikunda (AM)      Vďaka krutej vojne mal ZSSR krajinu do Volgy v ruinách. Zničené bolo všetko. Stalin a strana však napriek tomu prijali rozhodnutie o obnove štátu za štyri roky. Už dva roky po vojne, v zime v roku 1947, bol zrušený prídelový systém potravín na lístky. Po Stalinovej smrti oportunisti rehabilitovali nepriatežov žudu, zničili ním vytvorený potravinový systém a ZSSR sa postupne dostával do potravinovej závislosti od Yankeov.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/29/ako-sovieti-obnovovali-vojnou-znicene-hospodarstvo/

 

Viete že automobilový magnát Henry Ford bol

aktívnym členom nacistickej strany v USA?

 4.január 2021 (AM) , Zozbieral Vladimír Mikunda      Až do roku 1940 bola nacistická strana v USA rešpektovaná a tak mala množstvo prívržencov. Jedným z najhorlivejších a najaktívnejších bol Henry Ford, ktorý dokonca poskytol Adolfovi Hitlerovi a jeho strane finančný príspevok vo výške niekožkých miliónov dolárov.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/04/viete-ze-automobilovy-magnat-henry-ford-bol-aktivnym-clenom-nacistickej-strany-v-usa-a-dalsie-nezname-fakty-z-druhej-svetovej-vojny/

 

Veterán „Alfy“ vysvětlil, proč bylo

možné proniknout na Kapitol

 7. ledna 2021, Text: Abdulla Šakirova     Proniknutí na Kapitol bylo možné díky politickému rozkolu stráží, kteří své politické názory postavili nad profesionální zájmy, uvedl čestný prezident Mezinárodní asociace veteránů protiteroristické jednotky Alfa - Sergej Gončarov.

      Odkaz:  https://vz.ru/news/2021/1/7/1079033.html

      Celý překlad:      Veteran-Alfy.doc

 

Velké fiasko plošné vakcinace ve Francii

 

 8.1.2021 , Vladimir Prochvatilov     27. prosince odstartovala ve Francii kampaň za hromadnou vakcinaci a zde také začala na plné čáře propadat. V listopadu se počet zájemců snížil na 53 % a na konci prosince projevilo odhodlání dát se očkovat jen 40 % dotázaných.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2021/01/8564-velke-fiasko-plosne-vakcinace-ve-francii.htm

 

Oběti studené války

 V oné době nešlo o demokracii a svobodu, ale o majetek, který byl ztracen, o moc, kterou jim sebral nový systém. Za zahraniční pomoci mnozí z těch na zmíněných fotografiích přicházeli vyškoleni škodit, zabíjet a vraždit. A uvnitř země nalézali spojence, kteří se chovali stejně. Zveřejňujeme zdaleka neúplný seznam obětí, které rukama vrahů zahynuly na opačné straně, při ochraně většiny občanů lidově demokratické republiky...Tento seznam není zdaleka úplný.      Haló noviny, 10.12. 2007, str. 4

      Celý text:      Obeti-studene-valky.doc

 

Planetární diktatura nastupuje přes finance

 6. 1. 2021, Valentin Katasonov      Nyní, na samém konci roku 2020, kdy boj proti COVID-19 přerostl v operaci přeformátování světa, mohu říci: Investiční fond BlackRock převzal vedení tohoto přeformátování a zahájil „Velký reset“. Konec začátku Nového světového řádu - planetární diktatury - je tu. Jaká pozoruhodná "náhoda", že zrovna s Covidem...

      Odkaz:  https://www.protiproud.cz/politika/5552-planetarni-diktatura-nastupuje-pres-finance-blackrock-ovladne-svet-nahradi-dolar-nova-mena-zakladni-prijem-bez-prace-penize-uz-jen-digitalni-konec-narodnich-statu-mysli-to-vazne-covid-jako-spoustec.htm

 

Jedinečný liek: Skvorcová oznámila vyvinutie

 

„protijedu“ na koronavírus

 

 3. január 2021 , Milan Novický , (AM) Rusko     V Rusku boli vyvinuté a patentované dva najnovšie lieky na koronavírusovú infekciu, uviedla šéfka Federálnej lekárskej a biologickej agentúry Veronika Skvorcová

     Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/03/jedinecny-liek-skvorcova-oznamila-vyvinutie-protijedu-na-koronavirus/

 

Potvrdenie Bidenovho víazstva v Kongrese sa oneskorilo

po tom, čo podporovatelia Trumpa protestovali ...

 7. januára 2021 , Washington     Trump vo svojom vystúpení vo Washingtone pred zasadaním Kongresu zopakoval tvrdenie, že prezidentské vožby „boli ukradnuté“, a uviedol, že na to „nikdy nepristúpi“.

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/potvrdenie-bidenovho-vitazstva-v-kongrese-sa-oneskorilo-po-tom-co-podporovatelia-trumpa-protestovali-proti-vysledkom-volieb-v-pensylvanii-niektori-demokrati-uz-hovoria-o-putinovom-vitazstve/2398504

 

Srbský prezident Vučič pomohl Rusku

 

vyhnout  se plynovému vydírání Ukrajiny

 

 6. 1. 2021 , Aleksej Toporov , politnavigator     Srbsko, které plánovalo odevzdat svůj úsek plynovodu Turecký proud ne dřív než v březnu-dubnu, na požádání Ruska dokončilo všechny potřebné práce už v prosinci.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2021/01/srbsky-prezident-vucic-pomohl-rusku.html#more

 

Jak budou vypadat války budoucnosti

 

 6. Leden 2021, Aleksander Timochin     Schopnost Ruska okamžitě zneškodnit USA je zásadně novou etapou ve vývoji. Detekce blížících se hyperzvukových střel nyní neumožní nic jiného, kromě možnosti, uvidět svou smrt online.

      Odkaz:  https://vz.ru/society/2021/1/6/1074992.html

      Celý překlad:      Vojny-buduscego.doc

 

Štefec: Světlo na konci tunelu? To je rychlík v protisměru!

 

 2. ledna 2021 , Jaroslav Štefec  Aktuální stav českého zdravotnictví plně odpovídá obecnému trendu vývoje stylu řízení českého státu, který jsem sám pro sebe nazval "profesionálním amatérismem". Pokud má někdo dojem, že přece jen vidí to pověstné světlo na konci tunelu, tak mu můžu garantovat, že se jedná o rychlík v protisměru.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/stefec-svetlo-na-konci-tunelu-to-je-rychlik-v-protismeru/

 

Ruská a čínská civilní letadla ohrožují americký a evropský duopol

 

  4.1. 2020 , Redakce AC24     Čína roku 2008 založila Komerční korporaci letectví Číny – Commercial Aircraft Corporation of China (COMAC) a ta vyvíjí řadu komerčních letadel pro domácí použití a zkouší je prodávat i za hranicemi. Rusko s dlouhou tradicí vývoje a výroby letadel veškerého určení, nespí, a tak ruská Sjednocená letecká korporace - United Aircraft Corporation (UAC) na tomto poli také pracuje.

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/komentar-ruska-a-cinska-civilni-letadla-ohrozuji-americky-a-evropsky-duopol?redirect=%2F

 

Washington povolává kvůli obavám z nepokojů národní gardu

 

 4. ledna 2021 , Autor: EuroZprávy.cz / ČTK     Starostka americké metropole Washingtonu Muriel Bowserová povolala do města 340 příslušníků národní gardy. Dramatický vývoj lze předpokládat také v samotném Kongresu, kde se skupina 11 senátorů v čele s Tedem Cruzem chystá odmítnout potvrzení Bidenova vítězství a požádat o desetidenní audit výsledků v některých státech.

      Odkaz:  https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/washington-povolava-kvuli-obavam-z-nepokoju-narodni-gardu.03867340/

 

Bremach Taos je ruský UAZ Patriot pro Ameriku

 

 4.1. 2021 , Jan Majurník     Ruský UAZ Patriot v kabátku Bremach Taos se pokusí dobýt americký trh. Zahrnuje například multimediální systém s navigací, litá kola, klimatizaci, dálkové startování, parkovací kameru, senzory nebo elektronickou stabilizaci. Standardem bude benzinový motor o objemu 2,7 litru s výkonem 150 koní a šestirychlostní automat. Základní cena Taosu činí bez dalších poplatků nebo daní 26 405 dolarů.

      Odkaz:  https://www.garaz.cz/clanek/bremach-taos-je-rusky-uaz-patriot-pro-ameriku-21005393

 

Švýcaři covidvakcíny (mRNA) zakázali

 

 31.12.2020 Autor: mlok     Švýcaři si pospíšili a covid vakcíny zakázali. Licencovaná mRNA vakcína tu ještě nebyla, nedostatečné otestování a přímo zasahují přímo do genetického materiálu pacienta a mění ho. Dalším důvodem obav je (možnost) zneužití mRNA vakcín tak, aby cíleně poškozovaly některé funkce těla

      Odkaz:  http://www.rudyprapor.cz/2020/12/31/svycari-covidvakciny-zakazali/

 

Občanská válka v USA začíná být nevyhnutelná

 

 2.1.2021 ,  Thierry Meyssan     Donald Trump by pravděpodobně volby v roce 2020 vyhrál, kdyby USA byly demokratické, ale prohrál, protože USA je oligarchie a politici Trumpa nechtějí. Generál Michael Flynn, který byl ve funkci poradce pro národní bezpečnost velmi krátce, nyní vyzval k pozastavení Ústavy a zavedení stanného práva, aby se zabránilo občanské válce.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2021/01/8557-obcanska-valka-v-usa-zacina-byt-nevyhnutelna.htm

 

Na Ukrajine sa konali každoročné fakžové pochody

 

fašistov – uctili si narodeniny Stepana Banderu.

 

 2. január 2021 , Karol Jerguš , (AM) , Ukrajina  – Pochodu na počes 112. narodenín Stepana Banderu sa zúčastnili tisícky Ukrajincov. Napriek kontroverziám okolo Banderu mu bývalý prezident Viktor Juščenko posmrtne titul Ukrajinského hrdinu.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/02/na-ukrajine-sa-konali-kazdorocne-faklove-pochody-fasistov-uctili-si-narodeniny-stepana-banderu-video/

 

Ruská zahraničná rozviedka o kontaktoch Západu s nacistami

 

 2. január 2020 (AM) , Vladimír Mikunda   Stalin, opierajúc sa o údaje sovietskej rozviedky, počas listovej komunikácie dal Rooseveltovi najavo, že sovietske vedenie má dôkazy o zákulisných hrách Západu s nacistami. Výsledkom bolo, že separátne rozhovory boli zastavené.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/02/ruska-zahranicna-rozviedka-o-kontaktoch-zapadu-s-nacistami/

 

Tichá Putinova revoluce

https://youtu.be/LTHmh6vD7a4

 28.12.2020 , kob-forum.eu , Irena     V roce 2018 Putin fakticky oznámil, že Rusko má zbraně, kterými se dokáže ubránit.   O rok později přišel  s tím, že je třeba provést některé důležité změny v ústavě, nyní nastupuje doba realizace změn spočívající mimo jiné i v důrazu na vnitřní politiku. My teď máme státní plán a státní investice! Nepotřebujeme už nikoho, kromě našich čínských soudruhů. Teď budou mít úředníci velký problém dále sabotovat plnění národních programů, jako tomu bylo často doposud!

      Odkaz:  http://leva-net.webnode.cz/news/ticha-putinova-revoluce/

 

Zakladatelka webu o bezpečnosti vakcín, zasvěcená

 

do farmaceutického průmyslu, byla nalezena mrtvá

 

 30.12.2020 ,  Emily Mangiaracinová     Brandy Vaughanovou, bývalou obchodní ředitelku farmaceutické společnosti Merck a zakladatelku webové stránky learntherisk.org , zaměřené na vzdělávání lidí o rizicích, spojených s vakcínami, nalezl její devítiletý syn 8. prosince mrtvou.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8555-zakladatelka-webu-o-bezpecnosti-vakcin-zasvecena-do-farmaceutickeho-prumyslu-byla-nalezena-mrtva.htm

      K textu také:   https://www.kanal22.cz/clanky/tajne-projekty-a-nwo/--ubomir-hudo---rockefellerove---americky-sen-ve-stinech-financni-tyranie--2.-cast-.html

                             https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/publico-usa-testovaly-biologicke-zbrane-na-vlastnim-obyvatelstvu/

                             https://www.arfa.cz/z-toho-mrazi-rockefellerova-nadace-jiz-v-roce-2010-uverejnila-zpravu-jak-lze-pandemii-pouzit-jako-zaminku-k-vytvoreni-globalni-autoritarske-moci/#.X8D8iRZCer8

                             https://www.casopis-sifra.cz/rockefellerova-nadace-celi-miliardove-zalobe-za-umyslne-infikovani-lidi-syfilidou/

                             https://ac24.cz/-/jak-rockefeller-zalozil-farmaceuticky-prumysl-a-vyhlasil-valku-prirodnim-lecivum-ano-tyka-se-to-i-vaseho-zivota

       Pozn. spr. webu:  Pokud se někdo začne starat o lékařský "byznis" Rockefellerů pak, lidově řečeno,  "jde o hubu".

 

Čínský zázrak

 

 31.12.2020 Oskar Krejčí     Čína nepřestává být globální továrnou, ale zároveň je nejdynamičtějším inovačním centrem. Pouze Čína překročila milion žádostí o patenty za rok. (Čína v r. 2018 podala 1.542.002 a USA jen 597.141 patentových žádostí.)      Žádná mediální kampaň nemůže nic změnit na faktu, že se ekonomické i vojensko-strategické těžiště přesouvá do oblasti Tichého a Indického oceánu.

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=28235

      K textu také:      Cinske-vynalezy.pdf

 

Amerika a Evropa jako milenky, která omrzely,

 

okouzlení Západem dávno skončilo

 

 28. 12. 2020 , Rostislav Iščenko ,  zvezdaweekly     "Rusko je zklamané neschopností Evropy samostatně hájit své zájmy". Akcent ve vnitřní politice se přesunul na dezaktivování ideologické expanze Západu, a v zahraniční na budování alternativních obchodně-ekonomických styků, vyhrazení si perspektivních trhů a partnerů na Východě.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2020/12/amerika-evropa-jako-milenky-ktera.html

      Celý text:      Okouzleni-Zapadem.doc

 

Další provokace sudeáka Posselta

 

 25.12. 2020 , Miroslav Kavij , MLOK     Česká republika se stala pevnou kolonií Německa předurčujícího vývoj Evropské unie. Politická vůle po vystoupení našeho státu z tohoto uskupení je zatím v nedohlednu. Zbývá jen oprávněný požadavek na zaplacení válečných reparací.

      Odkaz:  http://www.rudyprapor.cz/

 

Deset nejlepších ruských technologických

 

pokroků v roce 2020

 

 25.12. 2020 , Alexej Anpilogov     1. Ruská vakcína proti novému koronaviru Sputnik V.   2. Dopravní letadlo MS-21 vybavené novým domácím motorem PD-14.   3. Plovoucí jaderná elektrárna Michail Lomonosov.   4. Ruská vesmírná observatoř Spektr-RG.   5. Nové ruské  letadlo Il-114-300  6. První supertanker ruské výroby třídy Aframax.   7. Těžká raketa Angara-A5  8. Jaderný reaktor nové generace  VVER-1200 pro zahraničí.   9. Získání neutrin   10. Nová technologie, která umožňuje získat čistý amoniak pro zemědělská hnojiva řádově levněji.

      Odkaz:  https://vz.ru/society/2020/12/25/1077264.html

 

Pochod ve formaci: Glazjev řekl,

 

kdo je za pandemií koronaviru a proč

 

 27. 12. 2020 Janinna      Pandemie koronaviru se vyvíjí podle scénáře „Lock Step“. Scénář „Lock Step“ byl sepsán oligarchickou rodinou Rockefellerů, doložený a plně připravený byl v roce 2010. Protože dominantní liberálně-demokratický model v západních zemích neumožňuje státu silně zasahovat do ekonomiky, zavádějí se opatření administrativní regulace na základě obav o zdraví občanů.

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/nezarazene/pochod-ve-formaci-glazjev-rekl-kdo-je-za-pandemii-koronaviru-a-proc/

 

Neantropogení příčina oteplování Arktidy?

 

 Datum: 25.12.2020   Autor: Josef Pazdera      Za nejběžnější příčinu globálního oteplování jsme považováni my lidé, respektive skleníkový efekt z emisí oxidu uhličitého. Lobkovský se to snaží uvést na pravou míru svou „geodynamickou hypotézou“, kterou před dvěma dny  uveřejnil odborný časopis Geosciences.

      Odkaz:  https://www.osel.cz/11527-neantropogeni-pricina-oteplovani-arktidy.html

 

V modernizácií zbraní dnes Rusko nezaostáva.

 

Putin: „Teraz dobiehajú oni nás“

 

Moskva 26. decembra 2020     Vladimír Putin hovorí o otázkach národnej bezpečnosti Ruskej federácie:   Mier vo svete dnes závisí od strategickej rovnováhy síl. Dnes je tu unikátna situácia, aká v novodobej histórii Ruska ešte nebola. Teraz sme po prvý krát vyrobili také druhy zbraní, aké vo svete ešte neexistujú.  

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/v-modernizacii-zbrani-dnes-rusko-nezaostava-putin-teraz-dobiehaju-oni-nas/2390364

 

Má Západ ještě nějakou levici?

 

 28.12.2020    Paul Craig Roberts     Po levém křídlu v tradičním slova smyslu už není ani stopy. Není požadováno svržení kapitalistického vykořisování, ale vyhlazení „bělosti“.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8553-ma-zapad-jeste-nejakou-levici.htm

       Pozn. spr. webu:     To, co je na západě vydáváno za levici je fakticky antilevicí. Klasická faktická levice je velmi nepočetná a médii přehlížená. Nedovtipové, kteří "šermují" termíny marxismus, neomarxismus, bolševismus, stalinismus  bez hlubšího vnímání podstaty těchto pojmů "naskakují" na orvellovské matení a převracení pojmů, používané slouhy oligarchie, západních superelit. V současné globální psychologicko-informační formě války těchto superelit proti většině lidstva tímto bojují na jejich straně.

       Matouci-chaos.doc   Neomarxismus.doc   Cirkus.doc

 

Vladimir Putin sa odmietol stretnú s oligarchami

 

 Rusko, 26. december 2020 , Konstantin Dvinsky , (AM)     V systéme štátneho kapitalizmu už RSPP (Ruského zväzu priemyselníkov a podnikatežov ) stratil vežkú čas svojho vplyvu. Odmietnutie Vladimíra Putina stretnú sa s predstavitežmi RSPP to jasne naznačuje.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/26/vladimir-putin-sa-odmietol-stretnut-s-oligarchami/

 

Typy vakcín

 Tradiční inaktivované (mrtvé) vakcíny vznikají umrtvením mikroorganismu. DNA vakcíny obsahují člověkem zkopírovanou přírodní chemikálii nazývanou mRNA. Vakcína přenáší molekuly syntetické RNA do několika málo lidských buněk v oblasti vpichu. Jakmile se dostane do buňky, přinutí buňky vytvářet cizí bílkovinu, kterou by jinak vytvářel virus).

      Odkaz:   https://cs.wikipedia.org/wiki/MRNA

      Celý text:      Vakciny.doc

       Pozn. spr. webu:   Zdraví (přirozenou imunitu) je nejsprávnější udržovat zdravým způsobem života jedince i celé společnosti. Lékařské zásahy (podávání léčiv, operace, vakcinace) jsou již "dřevorubeckou" metodou boje proti nemocem. Z hlediska očkování by měla být prioritou jejich bezpečnost, přednost by měly mít vakcíny vyrobené dlouhodobě vyzkoušenými tradičními technologiemi. Nikoli "kšeftařské" zájmy, či vědecko-technologické "exhibice" výrobců. Nebezpečné jsou také snahy západních superelit (jejichž bílými koňmi jsou Sorosové, Gatesové, Muskové ...) o depopulaci planety, při nichž si léčiva financovaná Gatesem již získala v Africe neblahou proslulost.

     https://www.hlavnespravy.sk/peticia-americkych-obcanov-pozaduje-vysetrovanie-nadacie-bill-melinda-gates-foundation/2128618     

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zapomente-na-vladu-lidi-nyni-vladnou-zapadni-miliardari/

     Z těchto důvodů jsou moderní západní vakcíny, produkované genovými manipulacemi a testované hlavně počítačovým modelováním, i ovlivňované zákulisím západních superelit, podezřelé. Nelze se tedy divit, že sebevědomější země - Maďarsko, Argentina, Izrael, Brazílie ... raději nakupují ruské vakcíny, vyráběné tradičními postupy.

 

Snowden se stal otcem

 

 26. prosince 2020, Text: Ksenia Pankova     Edward Snowden má syna v Rusku, uvedl jeho právník Anatolij Kučerena. "Narodil se chlapec, s dítětem a matkou je všechno v pořádku." Člověk může být šastný za Edwarda a jeho manželku, jsou šastní, “citují   právníka RIA Novosti . V listopadu Snowden oznámil, že se rozhodl  získat  ruské občanství, aby se neodloučil od svého syna.

      Odkaz:  https://vz.ru/news/2020/12/26/1077707.html?utm_campaign=vz&utm_medium=referral&utm_source=push

 

Finančně-ekonomická krize mimořádné intenzity a dopadů

 

 Z knihy Aleše Přichystala:     Může kolaps stávajícího finančně-ekonomického systému přivést i naši zemi a nás všechny do stavu mimořádné krize? Odpověď je bohužel - ANO! Nejhorším spouštěčem krize jsou tzv. finanční deriváty, jejichž celosvětová hodnota dosáhla cca 600 bilionů USD a představují asi sedminásobek hrubého domácího produktu všech států světa. Krize může pominout jen v tom případě, že odstraníte její příčinu. Ani jednu z příčin se však odstranit nepodařilo, a proto nemůže být řeč o konci krize,“ uvedl pro parlamentnilisty.cz   ekonom Petr Kaššák. A já s ním souhlasím.

     Výňatek z knihy Aleše Přichystala – „Přežít nebo zemřít“ , str. 25-27, Vydala Česká citadela s. r. o., www.ceskacitadela.cz , Praha 2019

 

      Celý text:      Mimoradna-krize.doc

 

„Pekelná trojka.“ Zbraň, která zachránila

 

Moskvu před jaderným útokem

 

 17.12.2020 , Andrej Koc     před 40 lety, 17. prosince 1980, byly do výzbroje předány hned tři zdokonalené mezikontinentální balistické rakety RS-16B, RS-18B a RS-20B, které zajistily bezpečnost SSSR v nejt잚ím období studené války.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020121712938285-pekelna-trojka-zbran-ktera-zachranila-moskvu-pred-jadernym-utokem/

 

Pyrrhovo vítězství vedení Evropské unie

 

 23.12. 2020 Jan Zeman, Haló noviny  Osobně bych preferoval stopnutí těch nástrojů, které klimatické cíle zjevně podrážejí - výraznou redukci dálkové, silniční a letecké dopravy, zásadní omezení výroby takzvaných biopaliv. Návrh rozpočtového výhledu EU na léta 2021-27 předpokládá vynaložit asi deset miliard eur na podporu migrace do EU. Fond koronavirové obnovy je spíše fondem záchrany eura a eurozóny před bankrotem. EU se po přijetí tzv. Lisabonské smlouvy rychle mění v totalitní organizaci, která je nebezpečná všem svým členským státům.

      Odkaz:  http://www.halonoviny.cz/articles/view/54708845

 

Vatikán oficiálně v klubu NWO: Kdo

jsou členové globalistického monstra?

 Publikováno: 25.12.2020  Autor: odjinud  Zdroj.        REDAKCE PROTIPROUD informuje o veřejném přiznání papežského stolce k účasti na přeformátování světa v rámci Velkého restartu po úspěšné genocidě lidstva nástroji typu COVID-19.

      Odkaz:  https://www.euportal.cz/Articles/43254-vatikan-oficialne-v-klubu-nwo-kdo-jsou-clenove-globalistickeho-monstra-zednarska-struktura-davos-bilderberg-a-dalsi-stari-znami-priprava-na-prichod-antikrista-upeceno-s-frantiskem-v-rime.aspx

 

Fraška, to bude mít následky. Panstvo u koryt šije

 

boudu. Budoucnost KSČM? Musí to být takto…

 

 23.12.2020 , Josef Skála: ROZHOVOR      To, že vláda závisí i na hlasech komunistických poslanců, nám spadlo do klína čirou náhodou. Lidé čekali důrazný tlak zleva. Získat tak málo hlasů jako letos, příští rok přestaneme být i parlamentní stranou. Jenom dvě cesty vedou KSČM i z této křižovatky. Ta nynější – za politická humna. Živou vodou nás polije jen ta druhá. Ta, která proti habaďůře oligarchů postaví scénář v zájmu demokratické většiny.

      Odkaz:  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Josef-Skala-Fraska-to-bude-mit-nasledky-Panstvo-u-koryt-sije-boudu-Budoucnost-KSCM-Musi-to-byt-takto-648267

 

Sponzoři oligarchů

 

 5. prosince 2020 Michail Děljagin     Až 30 milionů ruských občanů - téměř 40% celé pracovní síly v zemi – pracuje  „ve stínu“, to znamená, že neplatí daně ze svých platů. Úkolem rozumných sil společnosti je přinutit současnou vládu k normálnosti, a pokud se to ukáže jako nemožné, nahradit ji silami schopnými a ochotnými sloužit lidem, nikoli jejich nepřátelům. Tento úkol lze samozřejmě řešit pouze striktně v rámci aktuální legislativy.

      Odkaz:  https://zavtra.ru/blogs/sponsori_oligarhov

       Poznámka:   Putinovu "mogučuju kučku" ve státní správě Ruské federace ještě čeká tuhý boj s velkou částí státních, hospodářských, politickostranických (ve velké míře prozápadních, liberálních) byrokratů.

 

Aká je situácia v Nemecku? Rozhovor

Kena Jebsena s Dr. Reinerom Fuellmichom

 23.12.2020 , anisofi  Sammelklage – spoločná žaloba v rámci Nemecka, USA a Kanady. Čo sa týka témy vežkého resetu ozvučenej na ekonomickom fóre, K. Schwab tým myslí niečo zlé. Dr. Fuellmich a jeho kolegov chcú sa zasadi o obmedzenie moci koncernov a opätovné nastolenie sociálnej spravodlivosti.       Odkaz:  http://leva-net.webnode.cz/products/aka-je-situacia-v-nemecku-rozhovor-kena-jebsena-s-dr-reinerom-fuellmichom/

 

Globalisti chcú zneuži pandémiu a cez

 

„Vežký reset“zavies celosvetový fašizmus

 

 14/12/2020 autor: redakcia , Zdroj: Mercola.com, Spracoval: Badatel.net      Globalistická  technokracia využíva pandémiu COVID-19 na urýchžovanie svojej agendy a jej vnucovanie verejnosti proti našej vôli.

      Odkaz:  https://www.badatel.net/globalisti-chcu-zneuzit-pandemiu-a-cez-velky-reset-zaviest-celosvetovy-fasizmus/     

      Poznámka:   Západní superelity nepochybně sestávají z vládců penězům Rothschildů, Rockefellerů, Morganů, Warburgů, klasické šlechty - královských rodů Anglie, Nizozemska a dalších i nejstarších novodobých globalizátorů - horního kléru Vatikánu.

 

Každý projev vlastenectví byl trestánkoncentračním táborem.

 

 22. prosinec 2020 , Václav Smrček, tehdy Bílá Voda     Po záboru v říjnu 1938 nastala pro Čechy velmi těžká doba pronásledování. Naše postavení, zvláště v obcích s menšinami Čechů, se podstatně zhoršovalo od let 1934-1935.

      Odkaz:  https://nasrestart.cz/z-cerne-kroniky/2024-kazdy-projev-vlastenectvi-byl-trestan-koncentracnim-taborem

 

Ani v Moskve, ani v celom Rusku, lockdown zavádza nemienia

 

 23. prosince 2020 od Redakce CZ24 News , Zdroj: https://zemavek.sk/      V celej Európskej únii sa schyžuje k totálnemu lockdownu. Rusko ako vždy, na rozdiel od „civilizovaného Západu“, napreduje vlastnou cestou. Uskutočňuje mnohé bezpečnostné opatrenia ale snažia sa o zachovanie funkčnosti podnikov

      Odkaz:  https://cz24.news/ani-v-moskve-ani-v-celom-rusku-lockdown-zavadzat-nemienia/

 

EU: Nový pakt o migraci a azylu

 

 9.12. 2020 josh-xy  Judith Bergman    Evropská komise navrhla nový pakt o migraci a azylu v naději, že vyřeší hlubokou politickou krizi, kterou v EU otázka migrace nadále představuje. Zdá se, že řešení politického konfliktu týkajícího se migrace je v EU v nedohlednu a nevyřeší ho ani tento nový pakt.

      Odkaz:  https://www.pokec24.cz/politika/eu-novy-pakt-o-migraci-a-azylu/

      K tématu také:   http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1347/leonid-savin-migrace-jako-strategicka-zbran ;

Snaha-o-snizeni-populace.doc ; Morris-Prelidneni.doc  ; neni-Prelidneni-Afriky.doc  ;   http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html

 

Ruská analytička: „Prípravy na štátny prevrat

 

už prebiehajú“ – Rusko sa snažia zniči

 

Rusko, 22. December 2020 (AM) , Milan Novický     ”Rusko sa snažia zniči”, tvrdí politická analytička Natalia Jelisejeva.  Vyhlásenie Lavrova signalizuje, že ruské orgány vidia všetko, a dávajú tak jasne najavo oponentom, že sa tiež pripravujú, a že všetky pokusy o zasahovanie a destabilizáciu budú vežmi tvrdo potlačené, “zhrnula Jelisejeva.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/22/ruska-analyticka-pripravy-na-statny-prevrat-uz-prebiehaju-rusko-sa-snazia-znicit/

 

Benešovy dekrety: Zásadní průlom v nároku Lichtenštejnů ...

Krajský soud v Brně jim jde na ruku.

 19. 11. 2019 , Krajský soud v Brně v tichosti přiklepl 19. listopadu Lichtenštejnům zhruba desetihektarový pozemek u Plumlova na Prostějovsku. Lichtenštejnům se tak otvírá cesta k majetku, který jim byl po válce zabaven na základě tzv. Benešových dekretů.

      Odkaz:  https://www.arfa.cz/benesovy-dekrety-zasadni-prulom-v-naroku-lichtenstejnu-na-majetek-za-20-miliard-korun-a-pozemky-o-velikosti-tretiny-moravy-krajsky-soud-v-brne-jim-jde-na-ruku/#.X-DfDVhCer8

 

Mystika čučche

Vzpomínky na Kim Ir Sena

 14.12. 2020 , Aleksandr Prochanov     Stalin poslal do Severní Koreje vše, čemu se říkalo stalinismus: typ státu, ekonomiku, představu o vůdci, kulturu, vědomí nutnosti obrany, hudbu...  Učení čučche, formulované na úsvitu severokorejského státu soudruhem Kim Ir Senem není v naší konzumní bezduché společnosti pochopeno a někdy je ironizováno. Jeho podstata je následující - hovoří o všemohoucnosti člověka ...

      Odkaz:  https://zavtra.ru/blogs/mistika_chuchhe

      Celý překlad:      Mystika-Cu-Cche.doc

     Poznámka spr. webu:

Odhlédneme-li od tendencí k mystice ruského vlastence, jenž je autorem článku, musíme souhlasit s jeho názorem, že úloha vedoucích osobností v zemích, které se osvobozují od západního imperialismu je klíčová.

     Nejen u nás máme špatné zkušenosti se selhávajícím vedením. A již za vedení KSČ oportunistou Jílkem ve dvacátých letech minulého století, za vedení „herečkou“ Dubčekem koncem šedesátých let minulého století, a zvláště v současnosti, po kontrarevoluci v r. 1989.

 

Pfizer varuje pred vlastnou COVID-19 vakcínou

 

 20/12/2020 ,   MikulᚠGera     „Nami ponúkané produkty môžu by neúčinné, alebo iba mierne účinné. Môžu ma nežiaduce alebo neúmyselné vedžajšie účinky... uvádza sa v správe spoločnos BioNTech SE.

      Odkaz:  https://www.hlavnydennik.sk/2020/12/20/pfizer-varuje-pred-vlastnou-covid-19-vakcinou/

 

Trump ještě neprohrál

 21. 12. 2020     Thierry Meyssan  se zamýšlí nad hlubšími souvislostmi vyhroceného boje o Bílý dům v zemi, která je omylem považována na vzor demokracie. Problém není v tom, kdo bude zvolen prezidentem USA, ale jak dlouho se podaří oddalovat občanskou válku.

      Odkaz:  https://www.protiproud.cz/politika/5522-trump-jeste-neprohral-obcanska-valka-nevyhnutelnosti-americka-ustava-demokracii-odmita-politici-loutkami-oligarchu-vystoupi-texas-z-unie-budou-anulovany-falesne-volby-usa-ceka-osud-sssr-svet-se-otrese.htm

 

Duch měsíčního průzkumu bude inspirovat

 

Čínu, aby přispívala k blahu lidí

 

 18.12. 2020 , Jia    Chang'e-5 se vrátila na Zemi po odběru vzorku měsíčního povrchu. Čína se tak stala třetí zemí na světě, která přinesla zpět vzorky z Měsíce. Podle oficiálních zdrojů podepsal Čínský národní kosmický úřad více než 140 dokumentů o vesmírné spolupráci se 44 zahraničními kosmickými agenturami a 4 mezinárodními organizacemi a uskutečnil rozsáhlou spolupráci při průzkumných misích na Měsíc a Mars.

      Odkaz:  http://czech.cri.cn/communication/3888/20201218/593708.html

 

Velká tisková konference

 

Vladimíra Putina. V novém formátu

 

 17.12.2020     Lídr Ruska zavedl praxi pořádání této akce v roce 2001. Dnes má Rusko jednu z nejúčinnějších armád na světě, připomněl.  Přepisování historie probíhá ve prospěch momentální politické konjunktury a poškodí ty, kdo to dělají.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/svet/2020121712935598-vysledky-a-vyhledy-velka-tiskova-konference-vladimira-putina-v-novem-formatu----/

 

Deep state vyhrál (?) prezidentské volby 2020:

 

Ameriko, odpočívej v pokoji!

 

 19.12.2020 , The Saker     Mitch McConnell poblahopřál Bidenovi a Harrisové, čímž naznačil oficiální porážku Republikánské strany. To, co se právě děje, není konec „oranžové hrozby“, ale konec Spojených států, jak jsme je dosud znali.

     Poznámka editora zvědavce :  Není žádný rozdíl mezi demokraty a republikány. To, že se střídají u moci, neznamená konec Spojených států. Jsou to dvě tváře stejné hydry financované ze zákulisí stejnými osobami.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8545-deep-state-vyhral-prezidentske-volby-2020-ameriko-odpocivej-v-pokoji.htm

 

Ruská vláda zastropovala ceny některých potravin

 

 18.12.2020 , VSa     Důvodem zvýšení cen těchto komodit na ruském trhu má podle výrobců být očekávaný nedostatek v důsledku růstu světových cen. „Expresně“ se začala situace řešit poté, co se o situaci na ruském trhu a o růstu cen základních potravin zmínil prezident Vladimir Putin.

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=33157

 

Do konca budúceho roka bude ma

 

Rusko vlastný plnohodnotný internet

 

 15.12.2020 Eugen Pažcev ( slovenskaiskra.sk )     V Rusku sa rozhodli vybudova vlastný samostatný internetový systém, ktorý nebude závislý od súčasnej americkej „pavučiny,“ ktorá „opantala“ celý svet. Urobia to s ciežom zabezpečenia vlastnej bezpečnosti a skvalitnenia spojov a služieb pre obyvatežstvo.

      Odkaz:  http://www.srspol.sk/clanek-do-konca-buduceho-roka-bude-mat-rusko-vlastny-plnohodnotny-internet-21103.html

 

10 důvodů proč je očkování proti chřipce

 

nebezpečnější než chřipka samotná ( RETRO )

 

 17. říjen 2012 Zdroj: http://www.bewellbuzz.com/     Dávky jsou schopny ochránit pouze proti některým kmenům viru, vstříknutí vakcíny může skutečně vést k vážným zdravotním problémům a proto je lepší se spolehnout na přírodní způsoby ochrany proti chřipce než na očkování.

      Odkaz:  https://www.czechfreepress.cz/zdravi/10-duvodu-proc-je-ockovani-proti-chripce-nebezpecnejsi-nez-chripka-samotna.html

 

Rozhodující bitva o plynovod Nord Stream 2.

 

Čím Biden vyhrožuje projektu

 

 15:11 2020 , Natalja Dembinskaja     Joe Biden se ještě nenastěhoval do Bílého domu, ale americké vedení již volá na evropské společnosti, jež se účastní výstavby plynovodu Nord Stream 2, a žádá vystoupení z projektu. Biden v nejbližších měsících „plánuje ještě víc utáhnout šrouby“, aby projekt se třemi miliardami německých investic definitivně zkrachoval, píše německý Bild.

      Odkaz:  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020112612848867-rozhodujici-bitva-o-plynovod-nord-stream-2-cim-biden-vyhrozuje-projektu/

 

Malé modulární reaktory slibují

ekonomickou produkci vodíku

 16.12.2020 , Stanislav Mihulka  NuScale 9. 12. 2020    Kdo by nechtěl fungovat s palivem, jehož spalováním vzniká voda? Jen k tomu musíme sehnat dostatečné množství levného vodíku.   Díky termální energii se v tomto systému molekuly vody rozkládají na vodík a kyslík. Ekonomicky je to uvěřitelné a malé reaktory jsou z mnoha důvodů praktičtější, než ty velké.

      Odkaz:  https://www.osel.cz/11513-male-modularni-reaktory-slibuji-ekonomickou-produkci-vodiku.html

 

L'Antidiplomatico: USA se neodváží jít

 

do přímé konfrontace s Ruskem!

 

 15. prosince 2020  Přední světoví vědci stále častěji deklarují nevyhnutelnost vojenské konfrontace mezi USA a Čínou, do níž bude vtaženo Rusko. „Spojené státy nejsou schopny vyhrát válku - ani konvenční, ani jadernou - proti dvěma spojeneckým mocnostem velikosti Ruska a Číny. Jejich schopnosti, tj. kombinace územního rozsahu, demografického potenciálu, dostupnosti přírodních zdrojů, výrobní základny, vojenské síly a politické stability, výrazně převyšují potenciál USA,“ shrnuli italští odborníci.

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/cina-dokoncila-svoji-globalni-sit-satelitni-navigace-beidou?redirect=%2F

 

Čína dokončila svoji globální sí satelitní navigace Beidou

 

 14.12. 2020  Redakce AC24     Se svými 35 nasazenými satelity jde o systém, který jich má ze všech soustav navigačních satelitů nejvíce. Jde o čtvrtý takový systém po americkém GPS, ruském GLONASS a evropském GALILEO. Jelikož Čína nepodmiňuje svoji spolupráci žádnou příslušností k aliancím ani ideologií, je její systém Beidou zárukou, že kdo jej bude používat, tím nikomu do rukou nevloží páku ke svému vydírání, jako je to třeba u GPS.

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/cina-dokoncila-svoji-globalni-sit-satelitni-navigace-beidou?redirect=%2F

 

Čím dál více Američanů krade jídlo

 

v obchodech, miliony lidí hladoví

 

 od Redakce CZ24 News     Čím dál více obyvatel nejmocnější země světa má totiž hlad, miliony lidí se propadly pod hranici chudoby. Není to žádné rabování, kdy lidé vpadnou do obchodu, popadnou televizi a utečou. Kradou se potraviny a zboží pro děti,“ vysvětluje Jeff Zisner z bezpečnostní firmy Aegis.

      Odkaz:  https://cz24.news/cim-dal-vice-americanu-krade-jidlo-v-obchodech-miliony-lidi-hladovi/

      Celý text:      Kradou-jidlo.doc

 

ZSSR za Stalina – iba fakty

 Bratislava/Moskva 2. septembra 2017      Vklad Stalina na rozvoj našej vlasti je natožko ohromujúci, že doteraz sa nekončia potoky lži a blata zo strany nenávistníkov. Za Stalina sa podarilo, nehžadiac na vojny, 2x  predstihnú Američanov v tempách rastu. Vo Vežkej vlasteneckej vojne sme vyhrali nehžadiac na to, že žudské nenávratné straty boli väčšie ako u protivníka (25% proti 20%), čo hovorí o zomknutosti a masovom hrdinstve sovietskeho žudu pod vedením Stalina.

      Odkaz:  https://www.hlavnespravy.sk/zssr-za-stalina-iba-fakty/1119290

 

Levice je mrtvá! A žije levice!

 

 14.12.2020 LukᚠValeš komentuje     Kdyby se v říjnu konaly volby, získala by ČSSD 3 % hlasů, KSČM by obdržela jen 4,5 % hlasů. Volební potenciál levice v České republice tvoří 60 % populace a obě levicové strany (spíše však strany, které se jako levicové deklarují) dají dohromady aktuálně 7,5 %. Doširoka se tak otevírají dveře pro nové levicové subjekty.

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=33130

 

Mladí a vzdělaní Němci prchají z Německa!

 

 13. prosince 2020 (kou, prvnizpravy.cz, welt.de    Obzvláště vysoký vrchol v počtu emigrantů byl zaznamenán v roce 2016. Celkově od té chvíle do roku 2019 přišlo Německo o 335.787 svých občanů. Odliv je kompenzován poměrně vysokou migrací z jiných členských států EU a také humanitární migrací. Většinou lidé pocházejí z Rumunska, Sýrie, Turecka, Indie a Bulharska. Z tohoto důvodu má nyní v Německu již čtvrtina Němců (21,2 milionu) migrační minulost.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/die-welt-mladi-a-vzdelani-nemci-prchaji-z-nemecka/

 

Vojtěch Kotyza – Lidé i firmy bez velkých

 

projektů odborně neporostou

 

 15.6. 2020 by admin , Ing. Vojtěch Kotyza     Uvedení prvního bloku elektrárny Dukovany do provozu nebylo pouhou epizodou, ale vyvrcholením zhruba pětadvacetiletého procesu budování nového průmyslového oboru v České republice. Zpětná vazba z praxe je nezbytnou podmínkou odborného i manažerského růstu. K tomu by bylo zapotřebí, aby každá generace dostala příležitost se aktivně podílet na velkých a technicky náročných projektech. Na nich rostou jak lidé, tak firmy i příslušné státní instituce.

      Odkaz:  https://atominfo.cz/2020/06/65-let-vojtech-kotyza-lide-i-firmy-bez-velkych-projektu-odborne-neporostou/

 

Pravda o Teheránu

 7.12. 2020 , Josef Groušl     Konference vedoucích představitelů tří spojeneckých mocností - SSSR, USA a Velké Británie - se konala v Teheránu 28. listopadu až 1. prosince 1943. Dříve antisovětské kruhy v USA a ve Velké Británii spekulovaly s politikou vzájemného oslabování mezi SSSR a fašistickým Německem. Byl přijat dokument Deklarace čtyř států o obecné bezpečnosti. Tyto sliby se ovšem neplnily.

Haló noviny, 7.12. 2020, str. 6

      Celý text:      Pravda-o-Teheranu.doc

 

75 rokov od plánu atómovo zbombardova ZSSR

 

 Rusko, 10. December 2020 (AM) , Vladimír Mikunda podža ria.ru     Britskí generáli s vedomím a súhlasom premiéra W. Churchilla rozpracovali plán vojny proti ZSSR s charakteristickým názvom „Nemyslitežné“. Na jar 1946 americkí vojaci pripravili plán „Pinscher“. Prečo si však Američania neriskli zaútoči proti ZSSR? Rozbi Červenú armádu  na európskom bojisku aj v prípade atómového útoku sa ukazovalo by nemožné a po roku 1949 to už nebolo ani beztrestné. Američania však mali aj iný problém. A síce, že počet atómových bômb bol nižší ako počet určených ciežov.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/10/75-rokov-od-planu-atomovo-zbombardovat-zssr/

 

Na americké základně mizeli vojáci.

 

Armáda to řešila až po brutální vraždě vojačky

 

 10.12. 2020 – Washington/Houston , Alex Švamberk     Americká armáda v úterý propustila a suspendovala 14 důstojníků, kteří stáli v čele texaské základny Fort Hood. Za rok tam zemřelo 25 vojáků. Mezi lety 2014 a 2019 tam bylo spácháno 129 vážných trestných činů včetně vraždy, únosu a sexuálních útoků. Na základě sněmovního vyšetřování byli vyhozeni generál major Scott Efflandt,

      Odkaz:  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/na-americke-zakladne-mizeli-vojaci-armada-to-resila-az-po-brutalni-vrazde-vojacky-40344807

 

Všeobecný základní (nepodmíněný) příjem: Trojský kůň

 

 4. prosince 2020 , Jimmy Doran pro The Socialist Voice, překlad Vladimír Sedláček      Všeobecný základní příjem byl vnímán coby pomoc těm nejzranitelnějším. Bohužel lačné oko kapitalismu, jako vždycky, vidí příležitost toto obrátit ve svůj prospěch. O práci by se mělo rozhodovat podle potřeb společnosti, ne podle podnikatelské potřeby zisku. Musíme budovat ekonomiku pro společné dobro, kde má prospěch každý a na nikoho se nezapomíná.     Přišlo e-mailem

      Celý text:      Trojsky-kun.doc

 

Kukaččí vejce technokratů světové totality

 

 11.12.2020 , Jan Vítek     Když během Velké deprese počátkem let třicátých minulého století docházel kapitalismu dech, americký president Franklin D. Roosevelt vyhlásil novou ekonomickou a sociální politiku nazvanou New Deal. Ve zpětném pohledu vidíme, že cílem tehdejší vládnoucí elity nebylo pokrocení kapitalismu, ale jeho záchrana před zánikem. Znovu je tu snaha podstrčit nám kukaččí vejce. Jsme svědky zrodu ctižádostivého plánu světové elity, která si chce podrobit celé lidstvo způsoby a prostředky, drasticky omezujícími osobní a společenské svobody.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8535-kukacci-vejce-technokratu-svetove-totality.htm

 

Bude nám chybět. Nᚠcíl by vzdal jen bačkora.

 

Za zesnulým Jaromírem Kohlíčkem

 

 8.12.2020 , Josef Skála      Pral se s nemocí statečně. Bábovkou nebyl ani nikdy dřív. Proč nikam nepřeběhl, věděl naprosto přesně. Své krédo podával stylem, nutícím přemýšlet i odpůrce. Budeš nám chybět, mušketýre. Musíme to vyhrát i bez tebe. Nᚠspolečný cíl by vzdal jen bačkora.

      Odkaz:  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bude-nam-chybet-Nas-cil-by-vzdal-jen-backora-Za-zesnulym-Jaromirem-Kohlickem-646580

 

Čína už vjela do třetího tisíciletí naplno:

 

spustila Slunce na Zemi - Tokamak

 

 9. 12. 2020     Takřka bez zájmu veřejnosti spustila Čína na začátku prosince úspěšně Tokamak, přibližně před rokem dokázal její Tokamak EAST překonat hranici 100 milionů stupňů a vědci ji udrželi po dobu rekordních 10 sekund. A západ se snaží také - projekt ITER Evropské unie spolu s USA, Ruskem, Čínou, Japonskem, Jižní Koreou a Indií bude dokončen v roce 2026. I když je sporné, kde by dnes ITER bez technologií Ruska a Číny byl.

      Odkaz:  http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3666-cina-uz-vjela-do-tretiho-tisicileti-naplno-spustila-slunce-na-zemi-tokamak

 

Temný rok 2021: vládnoucí elity si pověsí svět na hřebík

 

 8.12. 2020 , Michail Chazin     V roce 1913, došlo k založení FEDu a finanční elita získala přístup k emisím peněz. Od začátku osmdesátých let byla obyvatelstvu stimulována poptávka na úkor zvyšování zadluženosti. To fungovalo až do roku 2008. Následuje další krok - přizpůsobit systém a zbavit se reálných peněz. Všechna omezení spojená s koronavirem, která jsou zaváděna v Evropě, mají za cíl zabránit sjednocení obyvatel, kteří by protestovali proti svým vůdcům.

      Odkaz:  https://kob-forum.eu/analyza/temny-rok-2021-vladnouci-elity-si-povesi-svet-na-hrebik/

 

„Pandémia“ Covid: je vytvorená

úmyselná hospodárska depresia

 9.12. 2020 , Michel Chossudovsky     Podža doktora Pascala Sacré používajú niektoré vlády ako neúnavnú a zámernú stratégiu na ospravedlnenie nadmerných opatrení, ako je porušenie vežkého počtu ústavných práv, zničenie ústavy, hospodárstva s bankrotom celých aktívnych sektorov spoločnosti, zhoršenie životných podmienok pre vežký počet bežných občanov... Všetko svedčí o príprave inštalácie globálneho totalitného štátu.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8533-pandemia-covid-je-vytvorena-umyselna-hospodarska-depresia.htm

 

Putinov jasný signál pri vymenovaní šéfa Rosnano:

 

Liberáli už nebudú vies strategické podniky

 

 Rusko, 4.12. 2020 (AM) – Ekonóm a politológ Andrej Školnikov dešifroval, čo znamená rezignáciu Anatolija Čubajsa a nové vymenovanie Sergeja Kulikova. Expert považuje „demonštratívne“ vymenovanie za signál pre ruských liberálov. Táto významná vec sa stala bez ohžadu na vonkajšie faktory. Ruská politika prestala závisie od Západu. Toto je signál dovnútra aj von.”

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/05/putinov-signal-pri-vymenovani-sefa-rosnano-liberali-uz-nebudu-viest-strategicke-podniky/

 

Útok americkej špeciálnej jednotky nastredisko CIA

 

vo Frankfurte nad Mohanom kvôli volebným manipuláciám

 

 USA, 7. December 2020 (AM) Karol Jerguš     Na konci novembra údajne špeciálne zložky americkej armády zaútočili na americký konzulát vo Frankfurte nad Mohanom, kde sa nachádza najväčšie zahraničné kybernetické stredisko CIA. 27.11. Worldviewweekend.com zverejnil rozhovory s generálom Michaelom Flynnom a generálporučíkom  Thomasom McInerneyom. Obaja potvrdili, že k útoku na kybernetické centrum skutočne došlo. 

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/07/o-utoku-americkych-armadnych-jednotiek-na-stredisko-cia-vo-frankfurte-nad-mohanom/

 

Poliaci sa zatiaž nechystajú odstavi

 

stíhačky MiG-29 – objednali nové motory

 

 Požsko, 6. december 2020 (AM), Fero Kysucký      Požská spoločnos Wojskowe Zakłady Lotnicze podpísala 20. novembra 2020 zmluvy v hodnote približne 8 miliónov amerických dolárov na dodávku troch dvojprúdových motorov Klimov RD-33. Táto objednávka by mohla naznačova, že sa požská strana zatiaž nechystá skonči s prevádzkou stíhacích lietadiel sovietskej výroby.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/06/poliaci-sa-zatial-nechystaju-odstavit-stihacky-mig-29-objednali-nove-motory/

 

Jak se může Rusko dostat ze západního područí

 

 7. 12. 2020 Autor Inna Novikovová      Vztahy mezi USA a RF prostě neexistují. Jak řekl Putin, je těžké zničit to, co neexistuje. Sankční tlak vede k přesně opačnému výsledku. Ve skutečnosti nás zvyšováním tlaku na sankce tlačí v podobě životodárného kopance ke skutečně reálnému znárodnění ekonomiky.

      Odkaz:  https://www.pravda.ru/world/1562706-sanctions/

 

BIS, Zeman, ruští špijóni a velezrada

 

 5.12.2020  Michal Brand     BIS ve své pravidelné roční zprávě uvedla, že Česká republika je přímo prolezlá ruskými špijóny. Prezident Zeman si podle informací Radiožurnálu „Českého“ rozhlasu vyžádal k věci ruských špijónů konkrétní informace. Zarážející je, že o podrobnou a konkrétní informaci o tisících ruských špionů nepožádal předseda vlády a příslušní ministři. To vypadá z jejich strany jako hrubé zanedbání ohrožující bezpečnost státu.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/12/8527-bis-zeman-rusti-spijoni-a-velezrada.htm

 

Rosatom vybral lokalitu pro první malý reaktor

 

 20.11.2020 by admin     Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom plánuje postavit jadernou elektrárnu malého výkonu s modulárním reaktorem RITM-200 poblíž obce Us-Kujga v Jakutsku. Kromě elektřiny dodává okolním domácnostem a průmyslovým podniků také teplo a může být spojena i s odsolovací stanicí na výrobu pitné vody.

      Odkaz:  https://atominfo.cz/2020/11/rosatom-vybral-lokalitu-pro-prvni-maly-reaktor/

 

Retro: Krvavá světlá budoucnost ?

 

  blau_kraehe 4.12.2020     převzato z ostrova Janiky ( retro - 17. 11. 2013 )     Dnes skutečně existuje spousta inteligentních, hodných a dobrých lidí, kteří celkově inklinují k socialismu. Kapitalismus je jim protivný, oligarchové odporní. Lid povstane ne tehdy, když potřebuje socialismus a “světlou budoucnost”, lid povstane, když už nemá sil to dál vydržet. Chtělo by se, aby to tentokrát bylo klidné, humánní, rozumné, “ne jako v třicátém sedmém”. Ne, tak to nebude. Bude to horší a děsivější. A kdo bude při smyslech, tak si to nebude přát. Leda ti, co nemají co ztratit, kromě svých okovů.

      Odkaz:  https://outsidermedia.cz/retro-krvava-svetla-budoucnost/

      K tématu také:      Nejde-o-prelidneni.doc

 

Historické okienko: Skryté príčiny Druhej svetovej vojny

 

 5.12. 2020 ; Vladimír Mikunda podža rozhovoru Sergeja Šarova     Rad historikov predpokladá, a mne sa to zdá správne, že v 20. storočí bola jedna tridsaročná svetová vojna (1914 – 1945). Treba si vežmi jasne predstavi, že hlavnými vinníkmi rozpútania 2. sv. vojny sú určité britské kruhy, ktoré Hitlera použili na svoje ciele. Samozrejme, že z Hitlera to vinu neskladá. V skutočnosti tieto dve skupiny v britskom establishmente bojovali medzi sebou, ale vo vzahu k Nemecku boli jednotné. V Mníchove Hitlerovi Československo jednoducho darovali. Hlavnou úlohou Mníchova bolo navies Nemecko smerom na Sovietsky zväz.

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/05/historicke-okienko-skryte-priciny-druhej-svetovej-vojny/

 

Česká televize jako druhé mocenské centrum

 

 4.12. 2020, Jan Žižka,  outsidermedia      Česká televize již dávno neplní jen zpravodajsko-propagandistickou funkci. Je to v podstatě druhé mocenské centrum naší republiky – nekontrolovatelné finančními úřady ani Nejvyšším kontrolním úřadem. Jsme svědky přepisování našich dějin, a to i těch, které jsme zažili na vlastní kůži. Domnívám se, že bezpečnostní riziko pro naši zemi dnes představují i některé aktivity Česká televize.

      Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2020/12/ceska-televize-jako-druhe-mocenske.html

 

Východná Európa si zrazu zo strachu spomenula na Rusko

 2.12. 2020 , Alexander Maslov , Rusko     Nový poriadok vo východnej Európe bol postavený v úplnom súlade s už učebnicovým vzorcom Zbigniewa Brzezinského:   „Proti Rusku, na úkor Ruska a na ruinách Ruska.“ Na oficiálnej úrovni zatiaž protiruská rétorika a sankčný režim pokračujú, neoficiálne však začali kolova náznaky, že „za sovietskych okupantov“ sa lepšie kŕmili. Jedinou otázkou je, či dnes Rusko všeobecne, a najmä Kremež, potrebujú týchto časom preverených „priatežov a bratov“ so spoločnou limitrofickou psychologickou traumou? 

      Odkaz:  https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/02/vychodna-europa-si-zrazu-zo-strachu-spomenula-na-rusko/

 

NATO panikaří! Nový ruský radar Kontejner

vidí jejich „neviditelné“ stíhačky

 3.12. 2020  Redakce AC24      O schopnostech nového ruského radaru informovala tisková služba společnosti RTI. Stanice pracují na principu odrážení rádiových vln od ionosféry Země. Ruské ministerstvo obrany dříve uvedlo, že pomocí Kontejnerů se plánuje vytvořit v zemi celoplošné radiolokační pole pro odhalování aerodynamických cílů podle vzoru protiraketových radarových stanic.

      Odkaz:  https://ac24.cz/-/nato-panikari-novy-rusky-radar-kontejner-vidi-jejich-neviditelne-stihacky?redirect=%2F

 

Americké a britské tajné služby vyhlásily

 nezávislým médiím kybernetickou válku ...

29.11. 2020 od tereza (Článek od Whitney Webb     Kybernetické nástroje a online praktiky, které byly dříve navrženy k použití ve válce proti terorismu po 11. září „Jsou nyní znovu použity proti informačním zdrojům propagujících „obezřetnost kolem očkování“ a informacím souvisejícím s Covidem-19. V zásadě je moc státu více než kdy předtím ovládána policejním online zásahem a deplatformou zpravodajských webů na ochranu zájmů mocných korporací. Konečným cílem společnosti Primer je využít jejich UI (umělou inteligenci) k úplné automatizaci formování veřejného vnímání a stát se pánem „pravdy“.

      Odkaz:    https://tadesco.org/americke-a-britske-tajne-sluzby-vyhlasily-nezavislym-mediim-kybernetickou-valku-aby-prosadily-agendu-poslusnosti-a-vakcinaci/

 

Je plynovod Severní proud 2 přínosem

 

pro EU a ČR, nebo je hrozbou?

 

 1.12.2020 Vladimír Štěpán      Američané se dlouhodobě snaží zabránit dokončení budovaného plynovodu Severní proud 2. USA by rády do Evropy ve zkapalněné formě (LNG) dodávaly americký plyn, ale v cenové konkurenci s ruskou dodávkou po zemi nemají šanci. Argument, že se díky Severnímu proudu 2 zvýší závislost EU na ruském plynu je mimo realitu. Nikdo přece nenutí EU, aby ruský plyn odebírala, to je čistě rozhodnutí EU.

      Odkaz:  http://casopisargument.cz/?p=32881

   ( Pozn. spr. webu:  Bude většina z nás v západní a střední Evropě v příštích letech v zimě mrznout? Na dražší americký plyn totiž budou mít jen ti bohatší. )

 

Číňané se pochlubili náporovým supermotorem

 

 1.12. 2020 , Alex Švamberk, – Peking ,  Nnáporový motor s nadzvukovým spalováním (scramjet), který úspěšně fungoval i při rychlostech devětkrát přesahujících rychlost zvuku, uvedl v úterý list South China Morning Post.

      Odkaz:  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/cinane-se-pochlubili-naporovym-supermotorem-40343896

   ( Pozn. spr. webu:   Náporový pohon s největší pravděpodobností používá i připravovaná ruská okřídlená střela s jaderným motorem Burevestnik. )

 

Další zrůdné plány Evropské unie

 

 1.12. 2020 Napsal Slovanka     Jde jen o pokračování plánů 3. říše, tedy o jakousi 4. říši. Nyní se rozhodl tento totalitní spolek učinit další kroky nejen k jedné velké globalizované Evropě, ale zřejmě k jakési “světovládě” ve spojení s USA pod vedením Deep state.

      Odkaz:     https://voxpopuliblog.cz/dalsi-zrudne-plany-evropske-unie/

   ( Pozn. spr. webu:   Vidíme, jaký podvod ve prospěch superelit je ta západní demokracie. Mnohým hlupákům i s univerzitními tituly to ovšem nedochází. Jsou hlupáky z přesvědčení - protože "jim to sype". )

 

Nebuďme tuplovaní hejlové

 30.11.2020 Autor: Jan Vítek      Největší světová hospodářská krize stojí ve dveřích. Na našem společném futru máme napsáno mínus 255 bilionů dolarů (255 000 miliard $). „Neexistuje žádný způsob, jak se vyhnout zhroucení hospodářského růstu způsobeného rozšiřováním úvěru,“  varoval známý rakouský ekonom Ludwig Von Mises. 

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/11/30/nebudme-tuplovani-hejlove/

      Celý text:      Nebudme-hejlove.doc

   ( Pozn. spr. webu: Stabiliony dolarů dluhů jsou stupňovitě zřetězeny a končí tak, že je v posledním stupni svět dluží západním superelitám - Rothschildům, Rockefellerům, Morganům, ... , kteří svět fungováním západního kapitalismu zavlékají do dluhového otroctví. Investigativec Michael Morris ve své knize "Co nesmíte vědět" odhaduje majetek klanu Rothschildů na 100 000 miliard $ a Rockefellerů na 11 000 miliard $. Jen odebráním majetku Rothschildům by se dalo odstranit zhruba 40% světového prodlužení.))

 

Aleš Přichystal: Proč Hamáček

nechce občanskou domobranu?

 30. listopadu 2020 od Redakce CZ24 News     Aleš Přichystal ostře polemizuje s pokusy o zákaz českých domobraneckých organizací v časech, kdy se bezpečnostní situace ve světě, v Evropě i v naší zemi rapidně zhoršuje a hrozby různého charakteru jsou stále silnější, nabídky pomoci od občanů, zapojených do dobrovolných občanských iniciativ, jsou nejen odmítány, ale lidé, kteří pomoc nabízejí, jsou kriminalizováni a dehonestováni.

      Odkaz:     https://cz24.news/ales-prichystal-proc-hamacek-nechce-obcanskou-domobranu-ruda-mikina-a-cuckar-koudelka-maji-s-nasim-domovem-jine-plany-tatove-od-rodin-horsi-nez-al-kajda-dabelska-lest-trestna-bude-i-kritika/

 

Za Bidena (by) změní(la) americká

diplomacie formu, ale ne obsah

 30. listopadu 2020 , Hadrien Desuin je přesvědčen, že navzdory všem rozdílům mezi republikánskou a demokratickou administrativou se hlavní směry zahraniční politiky USA neliší. Bidenovo prohlášení, že „Amerika je připravena znovu vést svět“, se neliší od Trumpovy výzvy „vrátit Americe její dřívější velikost“.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/za-bidena-zmeni-americka-diplomacie-formu-ale-ne-obsah/

 

Jaderný ledoborec Arktika se vydal

na svou první pracovní plavbu

26.11.2020 by admin , Zdroj: Tisková zpráva     Arktika je první ze série ledoborců nové generace. Celkem bude postaveno pět těchto plavidel, která mají výkon 60 MW, a řadí se tak mezi nejvýkonnější ledoborce na světě.

      Odkaz:     https://atominfo.cz/2020/11/jaderny-ledoborec-arktika-se-vydal-na-svou-prvni-pracovni-plavbu/

 

Plánované zbídačení Západu: Brexit byl zbytečný.

26. 11. 2020 , Viktorie Nikiforová      líčí ekologické obrácení Borise Johnsona a žalostné následky, jaké toto směřování může mít pro celý západní svět. Johnson na osobním příkladu dokazuje, jak bizardně mohou být propojeny romantika s politikou, řízení země s globální kontrolou a zájmy amerického miliardáře – s gradujícím chudnutím střední třídy ve Velké Británii.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5472-planovane-zbidaceni-zapadu-brexit-byl-zbytecny-britanie-do-roku-2030-ekologickym-vzorem-eu-boris-pod-pantoflem-ekoteroristky-recept-jak-dostat-narodni-vudce-pod-kontrolu-globalistu-znici-vse-co-dokazal.htm

      Celý text:      Britanie-ekologicka.doc

 

„EU“ se blíží k Rubikonu. Nebo k propasti?

 28.11. 2020 ,  Vladimír Kudrjavcev      Polsko a Maďarsko zablokovaly dlouhodobý rozpočtový a protikrizový fond bloku, protože Brusel spojil přidělování prostředků s dodržováním takzvaného právního státu. „Evropská unie“ se v rozloženém stavu s hašteřením, ekonomickými problémy a zanedbaností zahraniční politiky, blíží k Rubikonu. Nebo k propasti?

      Odkaz:     https://www.fondsk.ru/news/2020/11/28/edinaya-evropa-podhodit-k-rubikonu-ili-k-propasti-52351.html

      Celý překlad:      EU-k-Rubikonu.doc

 

GT: Průlom v historii kosmického

průmyslu v Číně v dobývání Měsíce

 26. listopadu 2020 , kou, prvnizpravy.cz, globaltimes.cn     Na palubě nosiče byl přístroj Čangže-5, který se úspěšně oddělil od rakety a zamířil na Měsíc, kde bude muset sbírat vzorky půdy a poté se vrátí na Zemi. V 70. letech provedl SSSR start přímo z měsíčního povrchu bez dokování orbitálních modulů, takže náklad, který si vozidlo mohlo vzít, byl extrémně omezený. V případě Čangže-5 ušetří dokování s orbitálním modulem zásoby paliva pro vzlet a vezme s sebou více vzorků.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/gt-prulom-v-historii-kosmickeho-prumyslu-v-cine-v-dobyvani-mesice/

 

Švédská zaslepenost přiživuje gangy

 27.11. 2020 , Vladimír Plesník , Právo     Na podzim 2015 desetimilionové Švédsko přijalo 163 tisíc žadatelů o azyl. „Jenom v Göteborgu žije 184 národností. Záměr na začlenění migrantů prokazatelně selhal. V roce 2019 zaznamenali v kdysi poklidných městech v zemi tří korunek 257 pumových útoků a více než 300 přestřelek, za nimiž stojí zločinecké klany ze Středního východu, severní Afriky a Balkánu.
      Odkaz:   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/svedska-zaslepenost-prizivuje-gangy-40343523

 

Veterán studenej vojny, strategický bombardér Tu-95...

Fero Kysucký , ZSSR/Rusko, 27. november 2020 (AM)     V auguste 1945 zhodili Američania atómové bomby na japonské mestá Hirošima a Nagasaki. 11. júla 1951 bol Tupolev dekrétom Rady ministrov vyzvaný navrhnú a zostroji dve verzie rýchlostného diažkového bombardéra. V roku 1957 bola verzia Tu-95M zaradená do stavu VVS ZSSR. Stroj Bol dlhý 46,17 m, vysoký 12,5 m, rozpätie krídel bolo 50,04 m a maximálna vzletová hmotnos bola 182 ton. Maximálna dosahovaná rýchlos bombardéra bola 880 km/h, dolet 14 960 km.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/11/27/veteran-studenej-vojny-strategicky-bombarder-tu-95-uskutocnil-svoj-prvy-let-pred-68-rokmi/

 

OTEVŘENÝ DOPIS ČT2

 Dne 20.10. byly na ČT2 odvysílány dva díly pořadu pod názvem „Odsun-Vertreibung“. Další pořad na podobné téma v cyklu Folklorika vysílala ČT2 pod názvem „Domov jménem Egerland“... Vysílání na ČT2 a jiné pronáckovské akce jsou masáží mozků. K tomu je nutno připočíst i slabou výuku dějin a hlavně přepisování dějin.          V Příbrami, dne 24.11. 2020, Jana Machová

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/11/otevreny-dopis-ceske-televizi.html

 

Ruské vývozy zbraní mají geopolitický rozměr

 

 27.11.2020 VSa      Podle ruského zbraňového experta, Konstantina Makijenka, nejde jenom o byznys, ale také o nástroj k udržení a posílení mnohopolárního světa. Hlavními dovozci ruských zbraní jsou dnes: Čína, Indie, Alžírsko, Venezuela, Vietnam, Sýrie.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=32261

 

Kruh podezřelých rozhodnutí a podivných postupů...

 27.11.2020 , Miroslav Kelnar , VašeVěc       Před nějakým časem jsem zveřejnil na stránkách „Vaše Věc“ článek o fiasku projektu výstavby uhelné elektrárny ADULARYA v Turecku. Ztráta z tohoto případu se šplhá až k nějakým 15 miliardám korun.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/11/kruh-podezrelych-rozhodnuti-podivnych.html

 

Rockefellerova nadace již v roce 2010 uveřejnila

studii, jak lze pandemii použít jako záminku

k vytvoření globální autoritářské moci

 29.3. 2020     Zpráva má nevýrazný název „Scénáře pro budoucnost technologie a mezinárodní rozvoj“ a popisuje svět přísnější vládní kontroly shora dolů a autoritářské vedení s rostoucím tlakem na občany. “Až pandemie zmizí, autoritativní kontrola a dohled nad občany a jejich činnostmi zůstane a dokonce zesílí.

      Odkaz:     https://www.arfa.cz/z-toho-mrazi-rockefellerova-nadace-jiz-v-roce-2010-uverejnila-zpravu-jak-lze-pandemii-pouzit-jako-zaminku-k-vytvoreni-globalni-autoritarske-moci/#.X8D8iRZCer8

 

Dárek Viktora Koženého k 17. listopadu

aneb 31 let organizovaného zločinu

 26.11. 2020     Verdikt Obvodního soudu pro Prahu 2, který padl těsně před letošním výročím státního převratu 17. listopadu 1989 lze symbolicky vnímat jako potvrzení změn, které byly tímto datem nastartovány. Obdobím nastolení organizovaného zločinu.

      Odkaz:     http://www.rudyprapor.cz/

 

Americký torpédoborec narušil ruskou

hranici. Rusové chtěli jít na taran

24.11.2020     Americká vojenská loď John McCain překročila hranici Ruské federace. „Velká protiponorková loď Tichooceánské flotily Admirál Vinogradov zastavila narušení státní hranice Ruské federace.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020112412840043-americky-torpedoborec-narusil-ruskou-hranici-rusove-chteli-jit-na-taran/

 

Drceni koronatotalitou: Chceme svoje životy zpátky!

 21. 11. 2020     Eva a Jiří Matouškovi hovoří za tisíce dalších občanů České republiky, kteří nevidí smysl v tom, jak jsou nastavena současná "epidemická opatření".  Vrame se zpět k vládě zdravého rozumu a společně to pověstné světlo na konci tunelu najdeme.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5463-drceni-koronatotalitou-chceme-svoje-zivoty-zpatky-rozhoduji-zajisteni-paraziti-vyhazovani-penez-do-cerne-diry-prave-ted-je-nicena-budoucnost-nasich-deti-a-co-ostatni-problemy-nechme-vladnout-zdravy-rozum.htm

 

Zachránce vězněných dětí před smrtí v Buchenwaldu

 Před jistou smrtí zachránil děti. Přímo v koncentračním táboře Buchenwald. Devět set jich bylo garantovaně. Podle řady hodnověrných zdrojů však až kolem 1 300. Pro milióny Čechů zůstává Antonín Kalina neznámým hrdinou i dnes.          Vybráno z publikace Hany Kráčmarové. Slovanská vzájemnost, č. 242, květen 2020, str. 5

      Celý text:      A-Kalina.doc

 

Proč Rusko potřebuje ponorný systém

 hydroakustického sledování?

22.11.2020 , Dmitrij Korněv     SOSUS (neboli Zvukový Sledovací Systém). V roce 2016 list Izvěstija napsal, že „ruské ministerstvo obrany zahájilo rozmístění unikátního ponorného systému hydroakustického sledování Harmonie. Máme před sebou první důkazy o práci na zcela nových metodách podmořského boje, v jehož rámci ruské ozbrojené síly budou používat námořní robotické systémy, jejichž vytváření teprve začíná.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2020112212833274-mezi-namornictvem-a-letectvem-zavladne-uplna-harmonie-proc-rusko-potrebuje-ponorny-system/

 

Dystopický „Velký reset“: „Nic nevlastnit

a být šastný“, být člověkem v roce 2030

 21.11. 2020 , Š Colin TODHUNTER , Global Research      Velký reset znamená transformaci společnosti, jejímž výsledkem jsou trvalá omezení základních svobod... Využitím lockdownů a restrikcí kvůli Kovidu-19 k prosazení této transformace se má uskutečnit Nezaměstnaní  by mohli být odbyti nějakým druhem univerzálního základního příjmu a jejich dluhy odepsány výměnou za odevzdání svého majetku státu, nebo přesněji finančním institucím, které budou pomáhat zavádět tento velký reset. Samozřejmě, velmi nepočetná elita, která by zavedla tento skvělý reset, by vlastnila všechno.

      Odkaz:     https://www.globalresearch.ca/own-nothing-happy-being-human-2030/5728960

      Celý překlad:      Great-Reset.doc

       K tématu také :      Nejde-o-prelidneni.doc

   ( Pozn. spr. webu:    Ovšem konečným cílem západních superelit (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilujících o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO je přibližně za 100 let se pro ně zbytečné velké většiny lidstva zbavit depopulaci planety o 90 až 98 % -  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html )

 

Michail Chazin: Putin už na jaře zabránil pokusu o puč v Rusku

 20. 11. 2020 Janinna     Při tom mu pomáhal ministr obrany Sergej Šojgu. Podle Michaila Chazina velká politická hra Putina skončí konečným sešrotováním matrice nebo, chcete-li, „čistkou elit“. V tom případě liberální ekonomický blok ztratí svou sílu. Michail Chazin věří, že se to stane v nejbližších několika letech.

      Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/michail-chazin-putin-uz-na-jare-zabranil-pokusu-o-puc-v-rusku/

 

Kissinger odporučil administratíve USA, aby čo najskôr

zlepšila vzahy s Čínou keď nechce ďalšiu svetovú vojnu

 USA, 21. november 2020 , Karol Jerguš  Ako sa však ukázalo, americké hospodárstvo bez (konkurencie) ZSSR nefunguje dobre. „Amerika a Čína v súčasnosti čoraz viac inklinujú ku konfrontácii a svoju diplomaciu vedú konfrontačne,“ uviedol Kissinger a zdôraznil, že kríza by „mohla ís za hranice rétoriky a zmeni sa na skutočný vojenský konflikt“.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/11/21/kissinger-odporucil-administrative-usa-aby-co-najskor-zlepsila-vztahy-s-cinou-ked-nechce-dalsiu-svetovu-vojnu/

 

Ruská katastrofa (?) : jaký je důvod prudkého

nárůstu počtu volných pracovních míst v Rusku

 Zveřejněno: 18. 11. 2020     Divné zhroucení Ruska: co na to útvar dezinformací? Na konci října se zároveň počet volných pracovních míst na portálu Job in Russia vrátil na předkrizovou úroveň a činil asi 1,5 milionu, dodal šéf ministerstva práce. Zároveň se zvýšila úroveň platů nabízených zaměstnavateli o 17%.

      Odkaz:     http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3627-jaky-je-duvod-prudkeho-narustu-poctu-volnych-pracovnich-mist-v-rusku

 

Pred 75 rokmi sa v Norimbergu začal proces s nacistami

Berlín 20. novembra 2020 (SITA/AP/HSP     Pred 75 rokmi sa v súdnej sieni 600 v norimberskom Justičnom paláci začal proces s osobami, ktoré patrili medzi najnegatívnejšie postavy 20. storočia. Hermanna Göringa, Rudolfa Hessa, Joachima von Ribbentropa a ďalších... Obžalobu pôvodne vypracovali pre 24 obvinených politických, ideologických, hospodárskych a vojenských vodcov. Dvanás obžalovaných odsúdili na trest smrti obesením. Rozsudok vykonali v skorých ranných hodinách 16. októbra 1946.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/pred-75-rokmi-sa-v-norimbergu-zacal-proces-s-nacistami/2355432

          ( Pozn. spr.:   Také "sudetští" Němci byli na Norimberském soudu žalováni a souzeni jako zločinné spolčení. Odsouzen byl jejich podstatný podíl na rozvrácení a zničení republikánsko demokratické podstaty státu ČSR :             http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/Sudetsti-Nemci-souzeni-Norimberskym-180415.htm  )

 

Další z šachových a nečekaných kroků Putina?

Přístav Vladivostok je zestátněn, s offshory je konec

 18.11. 2020 ,  Redakce AC24     Námořní obchodní přístav v ruském Vladivostoku bude znárodněn a vyveden ze společnosti Fesco. Místo liberálního monetarismu, vládnoucího všechna předchozí léta, vidíme, jak Rusko nabírá směr na budování státního kapitalismu.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/dalsi-z-sachovych-a-necekanych-kroku-putina-pristav-vladivostok-je-zestatnen-s-offshory-je-konec?redirect=%2F

 

Čína má potenciál, aby reagovala na americký jaderný úder!

 21. listopadu 2020 , kou, prvnizpravy.cz     V posledních dvou desetiletích Čína posilovala svůj jaderný arzenál, aby dokázala v případě potřeby odvetu a odradila potenciální nepřátele, píše South China Morning Post. Kromě tunelů a pokročilých raket rozšířil Peking své námořní zóny v Jihočínském a Žlutém moři, aby tam umožnil svobodný provoz ponorek.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/scmp-cina-ma-potencial-aby-reagovala-na-americky-jaderny-uder/

 

Jakov Kedmi vysvetlil, ako Putin zabránil

USA v začatí tretej svetovej vojny

 Izrael, 20. november 2020 (AM) – Ruské zbrane znemožňujú Spojeným štátom zaháji tretiu svetovú vojnu bez zaručeného zničenia USA. Na jeseň roku 2020 sa životnos Ameriky v prípade možnej vojny ešte znížila. “Nové velitežské stanovište ruskej jadrovej triády zefektívňuje smrtiacu reakciu na možný útok.”

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/11/20/to-sa-v-historii-este-nestalo-jakov-kedmi-vysvetlil-ako-putin-zabranil-usa-v-zacati-tretej-svetovej-vojny/

 

Dichtung und Wahrheit aneb Básnění a pravda

 

 17.11.2020 Ivo Šebestík     Dichtung - Básnická licence listopadových dnů se zakládala na několika iluzích - že národy se bez vnější pomoci vymaňovaly z náruče „Říše zla", že Československo, oba jeho národy, jsou na své cestě „zpět do Evropy“ přijímány jako rovný s rovnými,  že "osvobození" Československa ze sovětské moci a přijetí do západních struktur bude úplně zadarmo.

     Wahrheit - Sovětský svaz se rozpadl, rozpadly se i Československo a Jugoslávie. Probíhá velká migrace ze zemí islámského světa do Evropy, země je de facto hospodářsky závislá na západním kapitálu, který ji udržuje v pozici periferie, každý krok "svobodných" lidí je monitorován. Ve společnosti chybí program, jasný směr cesty, tradice se nedodržují, dějiny ztrácejí étos, národy jsou zpochybňovány a státy také, vlastenectví je považováno za anachronismus, rodina, rodičovství i pohlaví za umělý konstrukt, pak toho asi není mnoho, co by zůstávalo. 

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=32622

          ( Pozn. spr.: Ovšem největší iluzí (i hlupáků s univerzitními tituly) je, že to byla revoluce. Ve skutečnosti to byla kontrarevoluce orchestrovaná poskoky západních elit. Samozřejmě s velkou podporou potomků hitlerovců, potomků šlechticů, flanďáků i jiných reakcionářů. Také mafiánů, kteří se za dřívějšího režimu tvářili jako jeho velké opory. Obdobně, jako tomu bylo u předešlého pokusu o kontrarevoluci v r. 1968. )

 

Ukrajinské jastraby Bayraktar nebudú bombardova

Donbas – schladila ich vojna v Karabachu

 Ukrajina, 17. november 2020 (AM)     Vladimír Zelenský dokonca naliehavo odišiel do Istanbulu a zúčastnil sa na podpísaní vojenského memoranda medzi Tureckom a Ukrajinou. Po prvé – o výrobe tých istých dronov „ Bayraktar “ pre ukrajinskú armádu.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/11/17/ukrajinske-jastraby-bayraktar-nebudu-bombardovat-donbas-schladila-ich-vojna-v-karabachu/

 

V Rusku vytvorili nové jadrové velitežské centrum

 

 Moskva 12. novembra 2020 , HSP/Sputnik     Vladimir Putin oznámil vytvorenie nového velitežského centra pre ruské strategické jadrové sily. Podža jeho slov bude ma centrum „prakticky absolútnu“ ochranu.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/v-rusku-vytvorili-nove-jadrove-velitelske-centrum/2347042

 

Demokratické volby vládnoucích představitelů?

Většina lidí má na „politiku” svůj názor. Protože o politice se dennodenně hovoří, každý si myslí, že jí rozumí. Podle zákonů současné (lži)demokracie řídit stát může kdokoliv, kdo dokáže přesvědčit většinu (tedy laiky v řízení státu, nemusí přesvědčit odborníky v politice), že to dokáže. Je to tak proto, protože současné svobodné, demokratické volby politických stran vyhovují systému a jsou součástí systému Motroctví XXI. století.

     Pasáže z knihy Karola Ondriaše – „Kecy a fakta o tzv. demokracii“

      Celý text:      Demokraticke-volby.doc

          ( Pozn. spr.: Volby budou teprve tehdy vskutku demokratické, bude-li společnost své obyvatelstvo, zejména studenty) všestranně (i politicky) vzdělávat. Když předvolební diskuse v masmédiích nebudou soubojem reklamního typu o to, který vystupující je obratnější manipulátor. Ale když to budou vysvětlující a vzdělávající pořady vedené objektivními odborníky. V kapitalistických lžidemokraciích to není možné, vládnoucí elity vlastnící média, ovlivňují školství, soudnictví, kulturu, instituce - tedy celkově obyvatelstvo - výhradně ve svém sobeckém zájmu.

     Vyjádřil to V. Putin na Valdajském fóru : Síla státu spočívá především v důvěře občanů v něj - Takový stát lze uspořádat jakkoli - Nezáleží na tom, jak se politický systém nazývá - Hlavní je, aby stát a společnost byly v harmonii.

http://www.srspol.sk/clanek-prejav-ruskeho-prezidenta-na-valdaji-tentoraz-v-textovej-forme-20744.html )

 

Čína a země ASEAN podepsaly

dohodu RCEP pro 2 miliardy lidí!

 16. listopadu 2020 , kou, prvnizpravy.cz, ria.ru     Čína a 10 zemí Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) a také Japonsko, Jižní Korea, Austrálie a Nový Zéland podepsaly dohodu a komplexní regionální ekonomické partnerství (RCEP), uvedlo ministerstvo financí ČLR.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cina-a-zeme-asean-podepsaly-dohodu-pro-2-miliardy-lidi/

 

KORONAVÍRUS AKO NAJVYŠŠIE ŠTÁDIUM KAPITALIZMU

  14. listopad 2020 , PhDr. Michal Dieneš, CSc.     Darebácky a zločinecký režim, ktorý nám v novembri 89 nainštalovali falošní proroci, s pouličným Budajom a Kňažkom, dodýchava. Kapitalizmus je totalitaristický režim. Totalita sa maskuje do slov a fráz o slobode, demokracii a žudských právach. Zlodej kričí, chyte zlodeja.

      Odkaz:     https://www.nasrestart.cz/z-cerne-kroniky/1781-koronavirus-ako-najvyssie-stadium-kapitalizmu

 

Bez očí a informací nelze velet

 

 Rozhovor časopisu MY s jedním z konstruktérů P. Svobodou.     Nejprve Kopáč. Ale poté Ramona, Tamara, Věra… Když jsme počátkem devadesátých let předváděli TAMARU delegacím ze Západu, Švédové nám otevřeně vyslovili obdiv a přiznali, že jejich výzkum hyperbolického zaměřování před dvaceti lety skončil závěrem o nerealizovatelnosti této metody, „… a teď vidíme, že vy to už třicet let vyrábíte!“

      Odkaz:     https://www.mesicnikmy.cz/post/bez-o%C4%8D%C3%AD-a-informac%C3%AD-nelze-velet

      Celý text:      Bez-oci.doc

 

Vývoj USA v posledních staletích

 

  Víte třeba, že v Americe byli po určitou dobu i bílí otroci (většinou Irové) a že v ojedinělých případech černoch vlastnil bílou otrokyni? Některým lidem se podařilo zbohatnout, mohli najímat jiné lidi, a tudíž bohatli ještě rychleji.    Na konci 70. let začíná klesat i životní úroveň. Dnešní Američané jezdí ve starších autech a bydlí v menších domech než jejich rodiče, mají horší nábytek a platí více všech možných poplatků. Veškerý prospěch z hospodářského růstu mají ti nahoře.

     Výňatky z knihy Petra Hampla – „Cesta z nevolnictví“

      Celý text:      Vyvoj-USA.doc

 

Lži o presidentu Beneši v Brně musí přestat

 

 (7.11. 2020)   Dr.  Jiří Jaroš Nickelli, Spol. Ludvíka Svobody, Brno     Opět jsme se dočkali nehorázné lži o presidentu  Budovateli dr. Edvardu Beneši,  a to na stránkách Lidovek. Všichni pozůstalí z  360 tisíc rodin postižených říšskoněmeckým a sudetoněmeckým vražděním a zvěrstvy musí a mají právo protestovat.

     přišlo e-mailem

      Celý text:      Lzi-o-Benesovi.doc

 

„Západ je zcela nespolehlivý“:

Lavrov oznámil úplné nahrazení dovozu

  13. 11. 2020 Janinna     Video:   https://youtu.be/HZr62FjGmFg     Je načase, aby si Rusko zvyklo na „dovozní substituci“ všeho podstatného pro rozvoj státu ve všech oblastech.„Západ prokázal svou úplnou neschopnost vyjednávat a nespolehlivost. Vidíme, že z libovolného důvodu popadnou sankční obušek. 

      Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/zapad-je-zcela-nespolehlivy-lavrov-oznamil-uplne-nahrazeni-dovozu/           V cestě k soběstačnosti je vzorem KLDR:      Potencial-KLDR.doc

 

Kteří světoví politici nespěchají s gratulacemi Bidenovi?

 12.11.2020 VSa Čína se zdrží komentování výsledků voleb až doby jejich právní formalizace, zaznělo z Pekingu. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina, Dmitrij Peskov se vyjádřil v tom smyslu, že ruská strana nebude výsledky komentovat do doby, kdy budou vyřešeny právní otázky. Gratulace nepřišla ani od brazilského lídra Jaira Bolsonara.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=32528

 

Ruské ponorky budú budova podža

novej technológie. Čo to znamená?

 Moskva 9. novembra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)    Keď Rusko nechce zaosta za USA „pod vodou", je potrebné modernizova výrobu. Nový spôsob budovania z modulových blokov, môže značne zvýši rýchlos výstavby nových ponoriek.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/ruske-ponorky-budu-budovat-podla-novej-technologie-co-to-znamena/2343470

 

Slovenské zemětřesení

 

 12.11.2020 , Zdeněk Jemelík     Slovenská Národna kriminálna agentura (NAKA) zadržela a poslala do vazby několik významných policistů a je mezi nimi 13 soudců. Jednou z příčin netečného chování vedení státu k nepřístojnostem orgánů trestního řízení je polistopadové politické blouznění, jež v zájmu ochrany trestního řízení před politickými zásahy s vaničkou vylily i dítě a oslabily postavení orgánů, jež mohly nezákonnostem překážet.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Zdenek-Jemelik-Slovenske-zemetreseni-643703

 

Akademik Lomonosov - projekt roku v jaderné energetice

 10.11. 2020 by admin      V říjnu 2020 byla tato elektrárna ruské korporace pro atomovou energii Rosatom prohlášena časopisem Asian Power za projekt roku v oblasti jaderné energetiky.

      Odkaz:     https://atominfo.cz/2020/11/prvni-plovouci-jaderna-elektrarna-byla-porotou-asian-power-awards-oznacena-za-projekt-roku-v-jaderne-energetice/

 

Čína vypustila první satelit 6G:  Západ definitivně zaostal ...

 Zveřejnil  wikistrike.com  dne 9. listopadu 2020         Čín ,již dříve neuvěřitelně dominovala špičkovým technologiím. Tianyan 05, první 6G satelit na světě bude použit k výzkumu frekvenčního pásma 6G, o frekvencích  kolem terahertzu  (ve srovnání s až 300 GHz pro 5G). Čína v příštích letech předstihne Západ ve vědě a technologii. I když rok 2020 ještě neskončil, realita již předbíhá fikci! ...

      Odkaz:     https://www.wikistrike.com/2020/11/la-chine-lance-le-premier-satellite-6g-l-occident-definitivement-largue.html

      Celý překlad:      Satelit-pro-6G.doc

     (Pozn. spr.: Je třeba si uvědomovat, že i technologie 5G a 6G je třeba zavádět s rozumem. Jistě není zapotřebí, aby si leckterý puberák mohl bezdrátově, kdekoli v parku, stáhnout z internetu celé filmy během několika sekund. A kvůli tomu "grilovat" obyvatelstvo hustým bezdrátovým terestriálním mikrovlnným zářením. Nejlépe je používat tyto technologie jen tam, kde mají smysl - spojení mezi výpočetními centry, mezi teleskopy a vyhodnocujícími ústavy, mezi meteorologickými centry a pod. A vůbec nejlépe je používat vysoké frekvence technologií 5G a 6G při přenosu po optických kabelech.     Viz    Jak-se-chranit.doc  )

 

Zradil nás Gorbačov

 9.11. 2020, Georgij Zotov, Preklad Tibora Korečka     Exkluzívny rozhovor s posledným vedúcim predstavitežom NDR Egonom Krenzom:   Je možné priamo poveda, že Gorbačov zradil NDR? Áno, NDR bola zradená. Honecker okamžite pochopil, že perestrojka k úspechu nepovedie

      Celý text:     Zradil-Gorbacov.doc

 

Kremli vysvetlili, prečo Putin zatiaž

nezablahoželal Bidenovi k víazstvu

Moskva 9. novembra 2020     Považujeme za korektné počka na oficiálne zhrnutie výsledkov volieb."

     Mnohí svetoví politici už stihli zablahožela Joeovi Bidenovi k víazstvu vo vožbách na post prezidenta Spojených štátov amerických. „Chcem vopred odpoveda na vašu možnú otázku o zablahoželaní Putina zvolenému prezidentovi USA.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/v-kremli-vysvetlili-preco-putin-zatial-nezablahozelal-bidenovi-k-vitazstvu/2343964

 

Komentář: Co právě Čína chystá pro sebe a svět

 

 9.11. 2020 , redakce AC24     Čína se děsí, že Západ chce Čínu zase rozkouskovat jako během časů, které Číňané nazývají „století pokoření,“ a tak si nesmí nechat vnutit řád zvenku. Řád, který je teď za Xiho v Číně nastolen spočívá na strategickém manželství mezi Marxem a Kunfuciem, tj. mezi levicovým Hegelismem a Kunfuciovým světovým názorem tianxa. A my v Evropě zatím vymýšlíme Zelené úděly k boji proti bájnému lidskými hříchy způsobenému globálnímu oteplování, uvalujeme na kdekoho sankce, aby se tak v podstatě zmenšovaly naše trhy.  Jaký je asi výhled pro Evropu, aby se i ona zúčastnila klání supervelmocí o budoucí dominanci?

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/komentar-co-prave-cina-chysta-pro-sebe-a-svet?redirect=%2F

 

Komentář: Ruský protiletecký systém

S-400 děsí nejen jako zbraň

 9.11. 2020 , redakce AC24     Triumf S-400 je ruský protiletecký raketový systém dlouhého a středního dosahu v Ruských ozbrojených silách zavedený od roku 2007 a navíc je dvakrát levnější než Patriot. Ruské zbraně má i řada zemí NATO. Ruské zbraně dokonce nakupují USA. Nelze se tedy moc divit, že v poslední době začínají být v USA z nákupů ruských zbraní spojenci v NATO o něco nervóznější, než tomu bývalo dříve.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/komentar-ruske-protiletecky-system-s-400-desi-nejen-jako-zbran?redirect=%2F

 

...západom financované médiá sa už desaročia

snažia zrúti základy ruskej štátnosti

 5. november 2020 (AM)      Je ažké nesúhlasi s názorom Michaela Nelsona, bývalého riaditeža agentúry Reuters, ktorý v rozhovore pre Hlas Ameriky povedal:   „Prečo Západ vyhral studenú vojnu? Vyhral to nie zbraňami. Nebola to zbraň, ktorá prerazila železnú oponu. Z rozhlasu sa stal samotný meč, ktorý narušil sovietske hranice. ““  

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/11/05/27762/

 

Prorocká analýza šéfa ruskej rozviedky:

Západ si zvolil cestu sebazničenia

 MOSKVA 07. novembra (AM) , Vladimir Kornilov     Západné liberálne elity strácajú pôdu pod nohami a sú pripravené prija najzúfalejšie opatrenia v ich túžbe udrža si kontrolu nad situáciou. Navyše sme svedkami toho, že v tejto snahe sa zriadenie nezastaví ani pred hrozbou zničenia vlastných štátov.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/11/07/prorocka-predpoved-sefa-ruskej-rozviedky-zapad-si-zvolil-cestu-sebaznicenia/

 

360 tisíc pozůstalých rodin, poškozených německým

nacismem, má právo na veřejný hlas

 Jiří Jaroš Nickelli , Haló noviny , 2.11. 2020 , str. 5     Dnešní takzvané hodnotící trendy druhé světové války, úlohy poražených a vítězů, vyústily do dříve nemyslitelného paradoxu, který nejlépe vyjadřuje titul románu Franze Werfela: ťNe vrah, ale zavražděný je vinen.Ť

      Celý text:      360-tisic-poskozenych.doc

 

Hospodářský potenciál socialistické Koreje

 

 8.10. 2010     Korejská lidově demokratická republika má strategické zdroje, pomocí nichž může oživit národní ekonomiku a postavit ji na světovou úroveň tváří v tvář blokádě nepřátelských sil.   Prvním z nich jsou základy soběstačného hospodářství, druhým strategickým zdrojem je mocná vědecko-technická síla země, kterou stát vytvořil s velkým úsilím. Třetím strategickým zdrojem je tvůrčí síla lidu, který učinil soběstačnost součástí svých duševních kvalit a překypuje vlasteneckým nadšením.

      Odkaz:     http://www.kldr.info/2020/10/08/hospodarsky-potencial-socialisticke-koreje/

 

Bývalý zpravodajský důstojník CIA

odpálil na Infowars bombu

 Lis 6, 2020 Joe Biden a Demokratická strana se ocitli ve středu Trumpem nachystané Sting operace na odhalení plánu demokratů a Deep State na zfalšování amerických voleb! Spiknutí může jít tak daleko, že to byl Deep State, který vypustil z Fort Detrick laboratoří v Marylandu koronavirus do světa na podzim 2019, aby to zasáhlo natvrdo nejprve jako Čínu na odvedení pozornosti od zdroje, ale potom hned rychle a hlavně USA, aby situace byla tak kritická, že kvůli viru budou muset lidé na podzim volit prezidenta korespondenčně.

      Odkaz:     https://aeronet.cz/news/video-byvaly-zpravodajsky-dustojnik-cia-odpalil-na-infowars-bombu-ze-joe-biden-a-demokraticka-strana-se-ocitli-ve-stredu-trumpem-nachystane-sting-operace-na-odhaleni-planu-demokratu-a-deep-state/

 

Komu vadí Lenin a Stalin?   ( Ke 103 výročí VŘSR )

 

     Původnízdroj :  politikus.ru   Největším Leninovým úspěchem je svržení buržoazní vlády poprvé v dějinách lidstva. Pod Stalinovým vedením se poprvé v historii lidstva prokázala možnost existence a rozvoje státu nejen bez cara, ale také bez buržoazie. 

      Odkaz:     https://politikus.ru/v-rossii/101102-komu-meshaet-lenin-i-stalin.html

      Celý překlad:      Komu-vadi.doc

     ( Pozn. spr. webu:    Po několik posledních staletí je Západ pod nadvládou nepřátel velké většiny lidstva,  - vládců penězům Rothschildů, Rockefellerů, Morganů, Warburgů, klasické šlechty - královských rodů Anglie, Nizozemska a dalších, nejstarších novodobých globalizátorů - horního kléru Vatikánu. Celkem se jedná asi o 6.000 nejbohatších a nejmocnějších superelitářů V současné epoše usilují o nastolení jejich Nového světového řádu, jehož podmínkou je vyhlazení 90 až 98 % lidstva. - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html )

 

Amerika se mění v zemi táborů přežití

 4.11.2020 ,  Valentin Katasonov     Američané očekávají nepokoje do konce roku, ne-li zdlouhavou občanskou válku s nejasným výsledkem. Termíny survivalismus, survivalista, prepper se mezi americkou společností rozšířily v 70. letech 20. století

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/11/8492-amerika-se-meni-v-zemi-taboru-preziti.htm

 

Science Alert: Hrozí pandemie mnohem

 

 nebezpečnější než koronavirus!

 

 12. října 2020 , kou, prvnizpravy.cz, sciencealert.com     Američtí experti zdůrazňují, že na pozadí koronaviru se vyvíjí nová pandemie, kvůli níž „krize superbakterie se jen zahřívá“. Její příčinou je "superbakterie", která byl generována nekontrolovaným příjmem antibiotik, a nyní se před ní nelze ochránit pomocí léků.

      Odkaz:    https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/science-alert-hrozi-pandemie-mnohem-nebezpecnejsi-nez-koronavirus/

  ( Pozn. spr. webu:   Není "v závěsu za koronavirem" vrhána globálními superelitami na lidstvo další epidemie, s cílem jimi vytoužené depopulace planety? - viz http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html  )

 

Co je špatného na rozvoji? Geopolitika

 

 iniciativy Pás a cesta (BRI)

 

 8. října 2020, autor: Keith Lamb   , Global Research     Západní monopolní kapitalismus byl a je propojený s kolonialismem a je postaven na ovládání moří. Skutečná demokracie a lidská práva jsou však postaveny spíše na pevných hmotných základech než na vyprázdněném tématu lidských práv, které omlouvá „intervence“, které jsou největším porušováním lidských práv. Čína si uvědomuje, že rozvoj pro ostatní, dokonce i pro mocné státy s odlišnými ideologiemi od její vlastní, může být přínosný. Celkově představuje iniciativa BRI i pro Evropu a USA příležitost pro lepší demokratičtější svět, kde inovace a rozvoj pocházejí od celého lidstva.

      Odkaz:     https://www.globalresearch.ca/geopolitics-belt-road-initiative/5726054

      Celý překlad:      BeltAndRoad.doc

 

Rusko ide vybavova stíhačky Su-35

 

raketami R-37M s ultra dlhým doletom

 

 Rusko, 7.október 2020     Aj Moskva má svoj vlastný raketový program rakiet s vežmi dlhým doletom. Ide o raketu R-37M spoločnosti Vympel, ktorá je podža ruských údajov schopná dosiahnu ciež až na 400 km.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/10/07/rusko-ide-vybavovat-stihacky-su-35-raketami-r-37m-s-ultra-dlhym-doletom/

 

Kritika z EU mě zajímá stejně jako použitýtoaleák! Německo?

 

Nebezpečný soused jako před 1. a 2. světovou válkou

 

 5. 10. 2020 ROZHOVOR se senátorem Doubravou     EU - „Gangy“ ve prospěch nepřizpůsobivých, poslanečtí tupouni, banda zpocených sluhů, zdegenerované elity, blouznění spasitelských sekt. A eurokomisařka Jourová? Kolaborantka, hanba pro ČR... A změna? Ta je v rukách voličů. Nevládní organizace vydávající se za humanismem a zelenou agendou políbené jsou většinou nátlakové lobbistické skupiny až fašizující organizace.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Senator-Doubrava-Kritika-z-EU-me-zajima-stejne-jako-pouzity-toaletak-Nemecko-Nebezpecny-soused-jako-pred-1-a-2-svetovou-valkou-639275

 

7 zajímavostí o virových infekcích

 

 9.10. 2020 , Kateřina Hájková     Ve skutečnosti existují více než dvě stovky virů, které mohou být nositeli nemoci z nachlazení neboli akutního respiračního onemocnění. „Mezi jeho nejčastější původce patří rhinoviry, koronaviry, virus respiračně syncytiální, virus lidské parachřipky a adenoviry,“ informuje profesor Libor Grubhoffer, přední český virolog Až čtvrtina nakažených nemá příznaky, právě v tom tkví mimo jiné záludnost virových onemocnění. To platí i pro koronavirus.

      Odkaz:     https://www.prozeny.cz/clanek/7-zajimavosti-o-virovych-infekcich-67303

 

Smutné, jak jinak …

 

7.10. 2020     Volební výsledek je špatný, ale neměl by být pro nikoho překvapením. Všichni víme, kolikátý debakl v řadě to je… A NIC! Rozhoduje celkový obraz strany a osoba lídra strany.      Volič se divil u postojů našeho poslaneckého klubu k poslaneckým platům (důchodcům pár stovek, sobě 10 x tolik, a to jsou královsky placeni – za tu práci – už dávno). Divil se jalovým postojům k Evropské unii ...

      Odkaz:     http://www.rudyprapor.cz/

 

Molekulárna genetička Soňa Peková: Je tu cenzúra!

Koronavírus nie je prírodne vytvorený.

 8.10. 2020 , Samuel Gdovin      Soňa Peková si stojí za svojimi vyjadreniami z minulosti, že nový koronavírus nie je prírodný, ale umelo vytvorený v laboratóriu. Tvrdí tiež, že oproti jari v súčasnosti výrazne zoslabol.

     Peková si taktiež stojí za svojimi slovami, že do Vianoc koronavírus zmizne.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/molekularna-geneticka-sona-pekova-je-tu-cenzura-koronavirus-nie-je-prirodne-vytvoreny-keby-sme-netestovali-bezpriznakovych-ziadna-epidemia-by-tu-nebola-pozitivny-neznamena-chory/2313178

 

Otevřte oči

 

 6.10. 2020 , Rostislav Čuba a Petr Blahynka , Vox Populi     Zakladatel ekonomie Adam Smith předpověděl krizi efektivity kapitálu, když popsal, že kapitalismus má svůj začátek a konec. Vytvoření nového typu hospodaření s jinými pravidly nebudou dělat ekonomové, ale bude třeba najít někoho jiného – „hospodáře”. Přejdeme-li na „LOKÁLN͔ model hospodaření, pak všechny (globální ekonomikou odčerpávané) prostředky anebo velká většina z nich zůstane doma!  V ČR vznikne úspora přes 1.000 miliard Kč ročně ...

      Odkaz:     https://voxpopuliblog.cz/otevrte-oci/

 

Disputace o třídní nenávisti

Výňatek ze sociálně utopického románu slavného amerického spisovatele Jacka Londona     Říkáme, že třídní boj je zákonem společenského vývoje. My za něj neneseme odpovědnost. My třídní boj neděláme. My ho pouze vysvětlujeme, jako Newton vysvětloval zemskou přitažlivost. ... Divoký Indián není tak surový a krutý jako kapitalistická třída,“ ... „ Zavedením strojů a tovární výroby v druhé polovině 18. století byly široké vrstvy pracujícího lidu odtrženy od půdy. ... Zatímco kapitalisté hnali lidi na jatka, církev byla němá.

      Celý text:      Disputace.doc

 

„USA na prvním místě“ je v podstatě

 

„americká hrozba“ pro světový mír

 

 5.10. 2020 , Redakce AC24     Projev vůdce USA na Valném shromáždění OSN tentokrát opět umožnil světu pochopit, že (strategie) „Spojené státy na prvním místě“ se stane „americkou hrozbou“, která ovlivní mezinárodní pořádek a ohrozí světový mír.

      Odkaz: https://ac24.cz/-/-usa-na-prvnim-miste-je-v-podstate-americka-hrozba-pro-svetovy-mir?redirect=%2F

 

Afrika přijde ročně o skoro 89 miliard

 

dolarů díky nelegálním finančním tokům

 

 6.10.2020 , VSa     Tato suma dělá z afrického kontinentu spoléhajícího se na rozvojovou pomoc největšího čistého vývozce kapitálu na světě. Podle odhadu UNCTAD ztratila Afrika za jeden rok skoro 89 miliard dolarů v nelegálních finančních tocích jako jsou vyhýbání se daním nebo krádeže.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=31814

      K tématu:     http://www.conematevedet.cz/Clanky/Nejde-o-prelidneni.doc

 

Velmi levný ruský elektromobil Zetta je

 

připraven na svůj začátek na slovenském trhu

 

 22.9. 2020 , Jana Petrova (Sputnik)     Píše se totiž o 450 až 550 tisících rublech (za vozítko), v eurech to je asi pět tisíc, což dělá asi 135 tisíc korun. S elektromobilem Zetta City Modul 1 však není všechno tak jednoduché. Start sériové výroby, která měla začít na konci roku 2020 v Rusku, tvrdě zvrátil covid-19.

      Odkaz:     http://www.srspol.sk/clanek-velmi-levny-rusky-elektromobil-zetta-je-pripraven-na-svuj-zacatek-na-slovenskem-trhu-20502.html

 

CO2 – démon nebo spasitel?

 

 3.10. 2020 , Podvod s globálním oteplováním , Věda a technologie    CO2 se stal jedním z témat, kterým nás korporátně-oligarchický světový systém začal krmit v rámci odvádění pozornosti od reálného stavu světa,  Nejrozšířenějším, nejúčinnějším a tím pádem nejdůležitějším skleníkovým plynem je vodní pára. V atmosféře zaujímá objem 1 – 4%. Dalšími plyny jsou CO2 (0,004%) ...  Čím více CO2 v atmosféře, tím lepší podmínky pro rozvoj rostlinné říše a tím lepší podmínky pro rozvoj na ní závislé živočišné říše včetně člověka.

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/10/03/co2-demon-nebo-spasitel/

 

Co ukázaly volby? Že se většina občanů rozhodla

 

kopírovat švédskou cestu k budoucímu chalífátu.

 

 4. 10. 2020 , Napsal Slovanka         Tristní je, že volby ukázaly, že většina lidí podporuje EU, obě první strany s nezanedbatelným počtem hlasů jsou programově eurohujerské. O Pirátech, kteří jsou nejsystémovější stranou snad ani v tomto směru hovořit netřeba.

      Odkaz:     https://voxpopuliblog.cz/co-ukazaly-volby-ze-se-vetsina-obcanu-rozhodla-kopirovat-svedskou-cestu-k-budoucimu-chalifatu/

      K tématu také:   http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1347/leonid-savin-migrace-jako-strategicka-zbran

 

USA připravují vraždu katolického kněze v Bělorusku

 

 1.10. 2020 Janinna      Ve snaze o eskalaci situace v Bělorusku Spojené státy koncentrují radikální nacionalisty a extremisty, uvedl ředitel ruské zahraniční zpravodajské služby Sergej Naryškin. Podle rozvědky jsou radikálové cvičeni v Polsku, Gruzii, na Ukrajině a v pobaltských státech za účasti CIA a Pentagonu.

      Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/naryskin-usa-pripravuji-vrazdu-katolickeho-kneze-v-belorusku/

 

Stratfor: Uzavírají Rusko a Čína

 

„entente cordiale“ pro 21. století?

 

 30. října 2019 , Franz-Stefan Gady    Sblížení Moskvy a Pekingu nevzniklo jen tak pro radost vůdců těchto zemí, ale že příčinou je obrana proti letitým a vzrůstajícím nepřátelským postojům a akcím Spojených států a západní aliance jako celku.  V roce 2001 Rusko a Čína uzavřely dohodu o dobrém sousedství a v roce 2018 prohlášení o strategické spolupráci. V roce 2017 podepsaly tříletý plán vojenské spolupráce. Rusko oznámilo, že pomáhá Číně vybudovat systém včasného varování před balistickými raketami.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/stratfor-uzaviraji-rusko-a-cina-entente-cordiale-pro-21-stoleti/

 

10 triků k ovládání mas

 

 26. února 2020 , Přeložil: OZ Biosféra https://www.biosferaklub.info/       Noam Chomsky:      1. Odvedení pozornosti   2. Problém - reakce - řešení.   3. Posloupnost. K dosažení   4. Odklad výkonu.   5. Infantilizace lidí.   6. Důraz na emoce. Emoce jsou nepřítelem logiky.   7. Debilizace obyvatelstva    8. Propagace módy - skandálů,   9. Pěstování pocitu viny,  10. Vynikající znalost lidské psychiky.

      Odkaz: http://severoceskapravda.cz/index.php/hratky_s_obcany/2828-10-trik%C5%AF-k-ovl%C3%A1d%C3%A1n%C3%AD-mas

 

Piráti – jejich veřejné cíle a jejich skutečné cíle

 

 29. 9. 2020 , JANE K. , Napsal Vox Populi     Co dělají Piráti? Kradou, loupí, vydírají zneužívají druhé a mnoho dalšího. Jak můžeme od našich Pirátů čekat něco jiného? Ti, kteří volí Piráty, nevěří současnému systému, ale dají svůj hlas něčemu, co je absolutně nejisté, co nemá historickou základnu, co se ještě nestačilo vykázat žádnými trvalými hodnotami, ani činy, pouze notnou dávkou plánů a propagandy.

      Odkaz:      https://voxpopuliblog.cz/pirati-jejich-verejne-cile-a-jejich-skutecne-cile/

 

New York Times: USA prohrávají závod

 

v oblasti špičkových technologií

 

 2. října 2020     Autoři zprávy smíšené skupiny odborníků z amerického Kongresu dospěli k závěru, že USA zaostávají v oblasti vysokých vojenských technologií. Těmi konkurenty se míní Čína a Rusko.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/new-york-times-usa-prohravaji-zavod-v-oblasti-spickovych-technologii/

 

National Interest: „Noční můra“ Spojených států v Arktidě

 

 16. září 2020     Vyhlídka na společnou rusko-čínskou výzvu americkým zájmům v Arktidě je „noční můrou“, na kterou je Washington zcela nepřipravený. Uvedl to expert časopisu The National Interest Michael Lyons.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/national-interest-nocni-mura-spojenych-statu-v-arktide/

 

Odhalení "kultu osobnosti Stalina" bylo ze

 

strany Chruščova velmi nešastným rozhodnutím,

 

prohlásil ruský režisér Andrej Končalovský

 

 12.09.2020 , TauRus     „Domnívám se, že po 20. sjezdu (KSSS) mnozí komunisté byli rozčarováni a domnívám se, že to bylo špatným rozhodnutím Chruščova. Souhlasím s Mao Ce – tungem, který prohlásil: Chruščov je idiot, že zradil komunismus“. Dle jeho názoru, k momentu smrti Stalina, nejvyšší straničtí funkcionáři se stali buržoazií a především se snažili vyhnout čistkám.

      Odkaz:      http://leva-net.webnode.cz/news/odhaleni-kultu-osobnosti-stalina-bylo-ze-strany-chruscova-velmi-nestastnym-rozhodnutim-prohlasil-rusky-reziser-andrej-koncalovsky/

      Celý text:      Odhaleni-kultu.doc

 

Mnichovská smlouva 1938

Ve dnech 29. - 30. září 1938 podepsali v bavorské metropoli Mnichovskou smlouvu, právně stvrzující předání „Sudet“ Německu, Hitler, Mussolini, Chamberlain a Daladier. Dne 1. října 1938 německá vojska vstoupila do československého pohraničí.

     Výňatky z knihy N. V. Starikova – „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“

      Celý text:      Mnichovska-smlouva.doc

  ( Pozn. spr. webu:  Pakt Ribbentrop–Molotov - smlouva o neútočení mezi nacistickým Německem a Svazem sovětských socialistických republik, byla podepsána v Moskvě až 23. srpna 1939.)

 

„Putin, pomôž!“: Ruský politológ upozornil

 

na dvojakú tvár arménskeho premiéra

 

 Arménsko, 29.september 2020 (AM) – Igor Korotčenko pripomenul zvláštnosti arménskej politiky. „Pašinjan vypína ruské televízne kanály zo siete bezplatného vysielania, vedie čistky proruských síl, stavia Sorosových žudí do kžúčových pozícií a potom žiada Kremež:„ Putin, pomôž! “ – poznamenal Korotčenko.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/09/29/putin-pomoz-rusky-politolog-upozornil-na-dvojaku-tvar-armenskeho-premiera/

 ( Pozn. spr. webu: Česká republika bohužel po kontrarevoluci 1989 následuje takové neohitlerovské a rusofobní vzory, jako jsou ukrajinský banderostán, či výše zmíněný státeček. Pak se nebude moci divit, že bude dopadat podobně jako ony. )

 

Nový azylový plán EU, aneb “pes jitrničku sežral”

 

 25. 9. 2020  blog MARIAN.KECHLIBAR     Stěžovat si na dlouhodobě pokulhávající funkčnost nějakého existujícího mechanismu a o kus dále navrhnout zavedení nových postupů, které na funkčnost toho mechanismu spoléhají, je naprosto fascinující duševní pochod. Kdyby takhle postupoval elektrikář při práci na vedení, dávno by ho to usmažilo. Bohužel ve světě úředníků se může stát, že takový druh přístupu se převtělí v platný zákon.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/09/novy-azylovy-plan-eu-aneb-pes-jitrnicku.html

      K tématu:     http://www.conematevedet.cz/Clanky/Nejde-o-prelidneni.doc

 

„USA zasáhla nová éra hladu,“ zní titulek Financial Times

 

 29. 9. 2020 , Janinna     „USA zasáhla nová éra hladu,“ zní titulek Financial Times (FT), jedné z předních západních ekonomických publikací. Autorka publikace, Patti Waldmeirová, veteránka americké žurnalistiky je šokována tím, co se děje v její vlastní zemi

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/usa-zasahla-nova-era-hladu-zni-titulek-financial-times/

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, v pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Tito čeští politici hájí zájmy sudeáků...

 

 28.9.2020 ,  Radim Fiala     Jiří Kobza analyzoval, kdo z českých politiků nejvíce kope za zájmy sudetských Němců a Německa. Můžeme jmenovat ministryni práce a sociálních věcí Marksovou-Tominovou za ČSSD, ministra kultury Hermana a vicepremiéra Bělobrádka za KDU-ČSL. Dlouholetý vůdce landsmanšaftu Bernd Posselt je zároveň šéfem německé pobočky organizace Panevropská unie. Předsedou moravské sekce této organizace býval současný předseda ODS Petr Fiala.

      Odkaz:      https://www.euportal.cz/Articles/43059-tito-cesti-politici-haji-zajmy-sudetaku-.aspx

      K tématu také:     http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/Sudetsti-Nemci-souzeni-Norimberskym-180415.htm

 

Strašit komunistickou Čínou je

 

pro liberální kapitalismus nutností

 

 21.9.2020 , Miroslav Kavij     Komunistická Čína přichází se zprávou, že zdejší muži budou odcházet do důchodu ve věku 55 let a ženy dokonce ve svých padesáti letech. Dnes u nás po více než třech desítkách let zdevastovaného českého státu jsou občané v pozici, která není moc lichotivým vysvědčením restaurovaného kapitalismu. Cestou ze všestranného společenského marasmu je naše vystoupení ze svěracích kazajek Evropské unie a Severoatlantického paktu (NATO)

      Odkaz:      http://www.rudyprapor.cz/

      Celý text:      Strasit-Cinou.doc

 

Sovětský svaz plánoval vybudovat na Měsíci

 

svou základnu. Proč k tomu nakonec nedošlo?

 

 25.9.2020     První sovětská lunární základna, která měla být umístěna v 70. letech, byla podle odtajněných dokumentů zveřejněných na webu Roskosmosu navržena pro pobyt tří kosmonautů po dobu 20 dnů. Plány se však neuskutečnily. V letech 1969-1972 skončily všechny čtyři starty super těžké rakety N-1 z kosmodromu Bajkonur nehodami, v jejichž důsledku byl uzavřen sovětský lunární program.

      Odkaz:      http://www.srspol.sk/clanek-sovetsky-svaz-planoval-vybudovat-na-mesici-svou-zakladnu-proc-k-tomu-nakonec-nedoslo-20515.html

 

Kdo nám opravdu vládne a čím jsme ovládáni

 

 Zveřejněno 16.9. 2020 , Jana Kaufmanová     Badatelé s překvapením zjistili, že všecky největší firmy jsou vlastněny poměrně malou skupinou nesmírně bohatých institucí, převážně bankéřů a tito ovládají celý svět, jeho ekonomii, politiku, zdravotnictví, životní styl, módu a všecko ostatní co s tím souvisí.

 

Komunista Ondráček kritizoval zprávu

 

o extremismu a přišel na jednu zajímavou věc

 

 24.09. 2020     Ondráček při jednání výboru uvedl: „Po přečtení této zprávy se začnu stydět, že jsem bílý, heterosexuální člověk. Vnímám zprávu jako tendenční a přemýšlím, jestli samo ministerstvo vnitra nešíří předsudečnou nenávist.“

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020092412564453-komunista-ondracek-kritizoval-zpravu-o-extremismu-a-prisel-na-jednu-zajimavou-vec/

 

Lidi, pojďme spolu žít!“ (c) Putin

 

 25. 9. 2020 Janinna     Prezident Ruské federace Vladimir Putin včera vystoupil na jubilejním Valném shromáždění OSN. Putinův projev byl v ostrém kontrastu s projevem jeho amerického protějšku. Donald Trump protkal svou řeč výhrůžkami a obviněními. 

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/lidi-pojdme-spolu-zit-c-putin/

 

První skupina armádních pilotek brzy absolvuje

 

 24.9. 2020     Deset pilotek pozemních sil ČLOA (Čínské lidové osvobozenecké armády) skončilo debutové samostatné lety v provincii Shanxi na severu Číny. Generálmajorka ve výslužbě paní Liu Xiaolian (Liou Siao-lien), jedna ze třetí skupiny pilotek ČLOA, uvedla, že ženy jsou v řízení moderních vojenských letadel stejně dobré jako muži, protože v moderních vzdušných soubojích jsou důležitější inteligence a pevná vůle než fyzická síla.

      Odkaz:      http://czech.cri.cn/society/3887/20200924/550712.html

 

Americká pobočka Deutsche bank posílala

 

finance do bank, které ovládal ISIS

 

 24. 9. 2020 Napsal Slovanka     Deutsche Bank a konkrétně její pobočky v USA umožňovaly posílání peněžních převodů do Iráku a to přesto, že banky byly včas upozorněny na to, že ISIS převzala vládu nad velkými částmi země a tyto transakce tedy neměly v žádném případe umožnit.

      Odkaz:      https://voxpopuliblog.cz/americka-pobocka-deutsche-bank-posilala-finance-do-bank-ktere-ovladal-isis/

 

Vlády se pomocí vytváření strachu z covidu

 

snaží skrýt ekonomickou katastrofu

 

 23.9. 2020 , M. Chazin     Ekonomové vychovaní v rámci logiky západních ekonomických škol – Economics – nevidí celý obraz krizí. Ty jsou, jak říká, dvě. Prvním druhem ekonomických krizí jsou krize z nadvýroby – cyklické krize. Kromě nich ale existuje druhý typ krizí, které absolventi Economics nevidí. Tyto krize Cházin označuje za „krize pádu efektivity kapitálu“. A právě před krizí pádu efektivity kapitálu se svět v současné době nachází.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020092312554381-chazin-vlady-se-pomoci-vytvareni-strachu-z-covidu-snazi-skryt-ekonomickou-katastrofu/

 

Čína dominuje také v nebi. Proč nám nová

 

čínská vesmírná loď připomíná SSSR?

 

 15.9. 2020 , Dmitrij Korněv         Portál SpaceNews vyjádřil domněnku, že může jít o raketoplán. V posledních 20 letech  Čína udělala obrovský krok vpřed v rozvoji kosmonautiky. A v roce 2018 Čína vystoupila na první místo na světě v počtu kosmických startů a předhonila všechny ostatní účastníky kosmických závodů, včetně USA, Ruska a EU.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020091512520474-cina-dominuje-take-v-nebi-proc-nam-nova-cinska-vesmirna-lod-pripomina-sssr/

 

National Interest: Ohromující charakteristiky tanku „Armata“

 

 27. srpna 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, nationalinterest.org,  T-14 je jediný tank třetí poválečné generace na světě, který je navržen tak, aby vedl boj v přímém kontaktu s nepřítelem, podporoval útok jednotek motostřeleckých jednotek, také proti opevnění a nepřátelské síle umístěné v úkrytech i na otevřených prostranstvích. Právě „bezpilotní“ verze tohoto tanku vyvolává u řady západních vojenských odborníků velké vrásky.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/national-interest-ohromujici-charakteristiky-tanku-armata/

 

Parlamentní komise USA potvrdila vinu Boeingu

 

 Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 17.09.2020     Ekonomický a politický tlak na produkci ohrožovaly bezpečnost. Chybné návrhy letadla a jeho výkonu. Kultura firemního utajování a vydírání. Nyní víme, podle jakého neoliberálního scénáře se s velkou pravděpodobností bude stavět česká atomovka (Dukovany aneb Návrat do doby kamenné). Velké korporace jsou beztrestné a stojí mimo zákon.

      Odkaz:      https://news.e-republika.cz/article4346-Parlamentni-komise-USA-potvrdila-vinu-Boeingu

 

Kdo má historickou pamě, musí být ostražitý

 

 19. 9. 2020 , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s členem ČSBS Opava Miroslavem Opálkou

     Dochází k přepisování novodobých dějin, prolamování různých tabu, přejímání hodnocení válečných událostí od poražených stran, ignorace výchovy k vlastenectví a hrdosti ke svému národu i ke slovanství.

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/54262647

 

Jak se medvěd mění v tygra aneb

Jaká země vyjde z koronavirové krize a restartu ekonomiky nejsilnější?

20.9. 2020 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Během pouhých několika let se Ruská federace stala zemědělskou velmocí. Označování třeba Američanů za bohaté a Rusů za chudé, jako to dělá ekonomický mainstream, má bohužel stejnou logiku, jako považovat za chudšího člověka, jenž má doma našetřené dva miliony a jezdí v MHD, a za bohatého toho, kdo si vezme třímilionovou hypotéku a chlubí se novým mercedesem, samozřejmě též na úvěr.

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/jak-se-medved-meni-v-tygra-aneb-jaka-zeme-vyjde-z-koronavirove-krize-a-restartu-ekonomiky-nejsilnejsi/

 

Kdo ovládá Evropskou komisi?

 

 19. 9. 2020 , Napsal Slovanka     EU byla samozřejmě založena v zájmu nadnárodních korporací a všech, kdo celý moloch ovládají, rozhodně ne v zájmu občanů EU.  Nejvyšší patra naší politiky ovládá nechvalně známý Aspen institut. Světu vládne hrstka nejbohatších lidí a tyto neziskovky jsou nástrojem, který má měnit svět dle zadání těch, kdo je řídí. 

      Odkaz:      https://voxpopuliblog.cz/kdo-ovlada-evropskou-komisi/

 

Sestřelili Ukrajinci MH17, když ho považovali za Putinovo letadlo?

 

 19. září 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, lentainform.com, foto: arch.)     Člen ruské Rady federace Franc Klincevič uvedl, že kyjevské bezpečnostní služby mohly sestřelit malajský Boeing, přičemž ho považovaly za letoun ruského prezidenta Vladimira Putina. Podle senátora se čas letu Boeingu a plánovaný let ruského prezidenta z nějakého důvodu shodoval, a to není náhoda.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sestrelili-ukrajinci-mh17-kdyz-ho-povazovali-za-putinovo-letadlo/

 

Katolická církev a Hitlerovo Německo

 

 „Katolická církev spojila svůj osud s fašistickou politikou," napsal v roce 1937 protestantský teolog Reinhold Niebuhr v Christian Century. „Církev si jako svého spojence zvolila hlavního nepřítele demokracie fašismus," napsal Lewis Mumford v půli května 1938 Ještě v roce 1945 mohl Adolfo Omodeo ve svém článku o „Katolickém totalitarismu" napsat: „Nikdo [...] by neměl ignorovat okolnost, že prvním a nejstarším totalitarismem je katolická církev. [...] Církev jako součást univerzality pro sebe požaduje právo a privilegium totality.

      Celý text:      Katolici-Hitler.doc

 

Schovala sa za „novičok“: Prečo Angele

 

Merkelovej vyhovuje incident s Navažným?

 

 16.9.2020 , Gabriel Gačko (HSP)   Angela Merkelová nechce vyzera ako porazená a potrebuje si zachráni tvár pred nemeckou verejnosou. Nečakané záchranné koleso sa objavilo v podobe incidentu s Navažným, ktorý sa ponúka ako optimálne zdôvodnenie nemeckej kapitulácie v otázke „Severného prúdu 2“.

      Odkaz:     http://www.srspol.sk/clanek-schovala-sa-za-novicok-preco-angele-merkelovej-vyhovuje-incident-s-navalnym-20468.html

 

Americká „biologická bomba“ v Gruzii

 

 18.9. 2020 , Slavisa Milacic     Spojené státy zahájily novou fázi vývoje tajných biologických zbraní v kontroverzní biologické laboratoři „Lugar“ v Tbilisi v Gruzii. Od doby, kdy kontroverzní centrum v Gruzii začalo fungovat, se objevilo mnoho skandálů, souvisejících s případy záhadných úmrtí místního obyvatelstva.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/09/8438-americka-biologicka-bomba-v-gruzii.htm

 

Prichádza doba keď americká armáda bude musie doháňa druhých

 

 19. september 2020 (AM) , USA , Adam Riečanský      Čína nielenže už dobehla Spojené štáty americké, pokiaž ide o lode, ale aj jej priemyselné kapacity sú oveža lepšie ako americké lodenice. Američania zistili, že majú problém s žudskými zdrojmi. Dostali sa do bodu, keď podmienky pre prijatie do armády nespĺňa čoraz viac uchádzačov. Američanom dochádza dych a ak nezmenia ich expanzívnu politiku, ich hegemónia sa o nejaký čas skončí.

      Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2020/09/19/prichadza-doba-ked-americania-budu-musiet-dohanat-druhych/

 

Lze ještě podlézat víc?

 15. 9. 2020     Místy až nechutné bylo včerejší (telekonferenční) jednání zástupců Evropské unie a Německa s Čínou. Patolízalství nejhrubšího zrna, role prosebníka, který přišel žadonit o trochu shovívavosti čínského vůdce světové ekonomiky. https://youtu.be/GmC_WMHhvJw 

      Odkaz:   https://www.arfa.cz/lze-jeste-podlezat-vic-nemecko-a-evropska-unie-zadoni-na-kolenou-pred-cinou-zachrante-nas-bez-vas-to-nezvladneme-nemecky-projekt-ctvrte-rise-pred-krachem/#.X2Nno9Tgqr8

 

Kdo prohraje krajské volby?

 

 16.9.2020 LukᚠValeš    Po volbách v roce 2008 a 2012 se KSČM stala „žádanou nevěstou“ a začala houfně vstupovat do krajských vládních koalic. To sice zvýšilo její význam, ale definitivně pohřbilo pověst protestní strany Labutí písní KSČM se stala podpora vlády Andreje Babiše, která popřela všechny hodnoty a principy, na kterých strana stála: od spolupráce s jedním z největších českých „kapitalistů“ až po zmiňovanou faktickou podporu zbrojení a proevropské a proamerické zahraniční politiky. Bez radikální změny, ke které ale není prokazatelně politická vůle, pravděpodobně brzy spadne pod 5% hranici. Ještě truchlivější případ představuje ČSSD. Ta nejenže opustila levicový program výměnou za několik mocenských a ekonomických „pašaliků“, ale svým svatým bojem za svou „jednotu“ dokázala zničit sama sebe.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/?p=31591

 

Směr k americko-čínské válce? Vytvoření globálního

 

totalitního systému, „vláda jednoho světa“?

 

 26. 8. 2020  F. William Engdahl     Až do roku 2012, kdy se Xi ujal vedení KS v Pekingu, se zdálo, že Čína je ochotná být globálním „týmovým hráčem“, i když s „čínskými rysy“. V roce 2015, po více než dvou letech v úřadu, schválila strana Xi Jinpinga, komplexní národní průmyslovou strategii „Made in China 2025„. KS Číny pod vedením Xi-Jinpinga, je odhodlána z Číny učinit plně svrchovanou velmoc. Nyní jsme pravděpodobně hluboko v neohlášené formě neomezené války mezi USA a Čínou.

      Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/42984-smer-k-americko-cinske-valce-vytvoreni-globalniho-totalitniho-systemu-vlada-jednoho-sveta-.aspx

 

Chibiny (z archivu)

 22.4. 2014       12 apríla 2014 Rusové, při prověřování efektivity práce systému REB (Chibiny), dvanáctkrát imitovali útok na americké plavidlo. Za celou tu dobu posádka nebyla schopna obnovovat nefungující systém CICS (Combat Information Centers).      Za systém elektronického boje Chybiny vděčí současné Rusko vědcům SSSR z doby o 30 let dřívější.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/vezkratce/8149/

          http://www.czechfreepress.cz/valky/rusove-meli-americanum-ukazat-jejich-malost-a-zaostalost-posadku-americkeho-torpedoborce-pry-totalne-demoralizovala-nova-ruska-zbran.html

      Celý text:      Chibiny-archiv.doc

 

Ako to bude s koronou ďalej? Odpoveď

 

evolučného parazitológa je zaujímavá

 

Praha 13. septembra 2020 , Ivan Lehotský     Vyhráva ten virus, ktorý dokáže včas nakazi čím viac ďalších obetí. Aby sa mu to podarilo, musí nájs optimálnu rýchlos množenia, a tá sa s časom mení. Keď sa aj zbavíme hrozby Covid-19, toto vôbec nie je koniec mikrobiologického nebezpečenstva, ale skôr naopak.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/ako-to-bude-s-koronou-dalej-odpoved-evolucneho-parazitologa-je-zaujimava/2291898

 

Kaukaz 2020: Rusi chystajú ďalšie obrovské

 

vojenské cvičenie – Irán a Čína nebudú chýba

 

 Rusko, 13.september 2020 (AM)     Námestník ministra obrany Fomin informoval    o pripravovanom strategickom velení a štábe cvičenia Kavkaz-2020 Arménska, Bieloruska, Číny, Mjanmarska a Pakistanu,  Azerbajdžanu a Iránu.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/09/13/kaukaz-2020-rusi-chystaju-dalsie-obrovske-vojenske-cvicenie-iran-a-cina-nebudu-chybat/

 

Novičok? To je přece plyn, který se

 

maže na kliky nebo na chleba!   ( satirka )

 

     9. září 2020 , Jan Keller  Je to prý nervový plyn, který se prý ale dá také namazat na kliku.   Je prý prchavý, ale občas prý vydrží hodiny, dny – ba týdny.   Účinkuje prý okamžitě, ale někdy prý také s prodlevou.   Prý má obrovský smrtící účinek již v malém množství, ale prý dá se též přežít.  

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/kellernovicokto-je-prece-plyn-ktery-se-maze-na-kliky-nebo-na-chleba/

 

Pentagon je znepokojený, že ho Čína technologicky dobehla

 

 13. září 2020 , Autor: Adam Riečanský  Prvýkrát v tomto roku, keď je napätie medzi Washingtonom a Pekingom najvyššie, správa výslovne uvádza, že USA stratili technologické a prevádzkové výhody v určitých oblastiach proti  Číne, ako napríklad  protiraketová obrana, bojové drony, balistické zbrane a riadené strely, a ako sme už hovorili pred niekožkými dňami, v oblasti vojenského námorného priemyslu.

      Odkaz:     https://cz24.news/pentagon-je-znepokojeny-ze-ho-cina-technologicky-dobehla/

 

Čísla hovoří jasně. Primářka na ČT rozbila iluzi smrtící nemoci

 

 11.9.2020     Ve středečním pořadu Interview na ČT24 promluvila Hana Roháčová, primářka Kliniky infekčních nemocí Nemocnice Na Bulovce v Praze. Zhruba u 80 procent lidí je průběh nemoci hodnocen jako velmi lehký, u 50 procent je průběh bezpříznakový. „Koronavirus tu je a bude s námi a naším úkolem je, abychom zabránili rychlému šíření viru a nezahltili tím kapacity zdravotnického systému. Zastavit se nepodaří nikdy nikomu,“

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cisla-hovori-jasne-Primarka-na-CT-rozbila-iluzi-smrtici-nemoci-636529

 

Agent CIA přiznává na smrtelné posteli

 11. 9. 2020     2020    Agent CIA ve výslužbě Malcom Howard (79) učinil své šokující prohlášení poté, co se dozvěděl, že má před sebou už jen pár týdnů života. „Byla to klasická řízená demolice za použití výbušnin,” říká agent CIA Malcolm Howard (79) o událostech 11. září 2001.

      Odkaz:     https://www.arfa.cz/agent-cia-priznava-na-smrtelne-posteli-11-zari-jsme-mrakodrapy-vyhodili-do-vzduchu-my-z-prikazu-z-vyssich-kruhu-mel-to-byt-akt-vlastenectvi/#.X1yY4dTgqr8

 

Eurasijské století už začalo

 

 11.9.2020 , Scott Foster , VSa     Podle posledních dat v roce 2019 tvořily USA celkem 25 % globálního HDP, ale jenom 15 % HDP na základě PPP neboli parity kupní síly. Eurasie činí 55 % globálního HDP a skoro 60 % v PPP. Nominálně jsou největšími ekonomikami Eurasie EU 21 %, Čína 16 %, Japonsko 9 %, ASEAN 4 % a Indie 3 %. V PPP jsou potom čísla následující: EU 13 %, Čína 20 %, Japonsko 4 %, ASEAN 6 % a Indie 8 %.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=31374

 

Potřebujeme vůbec 5G sítě?

 

 11. září 2020 << OTÁZKA TÝDNE >> , Petr Hampl:   Jaká je pravda o 5G? Proč je tak důležité, aby mohlo pár puberáků a technických nadšenců sledovat filmy v lepší kvalitě nebo hrát složitější hry? Problém tedy není jen v lidském zdraví, ale ve zbytečném utrácení peněz. Neměly by investiční peníze směřovat spíš do obnovy výroby a zemědělství?

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/petr-hampl-potrebujeme-vubec-5g-site/

 

Rozdělení světa na čistý a nečistý

 7. 9. 2020 , Valentin Katasonov      Američané vytvořením internetu plánovali, že pomocí digitálních sítí budou moci získat kontrolu nad celým světem – kontrolu ještě spolehlivější než prostřednictvím dolaru, ... 

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5313-rozdeleni-sveta-na-cisty-a-necisty-usa-lobbuji-za-technologickou-izolaci-ciny-rozhoriva-se-velka-digitalni-valka-pompeo-buduje-citadelu-nesouvisi-i-s-tim-vystrciluv-vylet.htm

 

NI: Ruský „Hermes“ zničí západní tanky prakticky na 100 procent!

 

 6. září 2020     Nová generace ruského protitankového komplexu „Hermes“ se může stát „zabijákem“ západních tanků, uvedl v článku pro The National Interest americký publicista Peter Suciu.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ni-rusky-hermes-znici-zapadni-tanky-prakticky-na-100-procent/

 

Xi Jinping ocenil vztahy mezi Čínou a KLDR

 9.9.2020 , czech.cri.cn      Čínský prezident Xi Jinping v blahopřejném telegramu nejvyššímu vůdci KLDR Kim Čong-unovi vysoce ocenil pozoruhodný vývoj země pod vedením Dělnické strany Koreje (WPK).

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/chinanews/3883/20200909/540949.html

 

Velký průlom ve vyšetřování 11. září 2001

 Z archivu, z 6.2.2019     V USA začne soudní proces, ve kterém se budou projednávat důkazy o řízené demolici newyorských Dvojčat. Po 17 letech se tak začne u amerického soudu projednávat žaloba pozůstalých po obětech útoků z 11. září proti pochybné závěrečné zprávě americké organizace NIST

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/velky-prulom-ve-vysetrovani-11-zari-2001-v-usa-zacne-soudni-proces-ve-kterem-se-budou-projednavat-dukazy-o-rizene-demolici-newyorskych-dvojcat/

 

O ruskou vakcínu proti koronaviru vyjádřilo zájem 40 zemí

 

 4.9. 2020     Ruský fond přímých investic zaznamenal zájem o ruskou vakcínu proti koronaviru ze 40 zemí světa. Rusko se domluvilo na výrobě vakcíny v pěti zemích a existující kapacity umožní výrobu až 500 milionů dávek ročně.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020090412472665-o-ruskou-vakcinu-proti-koronaviru-vyjadrilo-zajem-40-zemi/

 

Německo: Římskokatolická církev pomáhá

 

 s dovozem muslimských vetřelců

 

 6. 9. 2020 Napsal Slovanka     V červnu vyzval papež František k „vytvoření cest“ pro statisíce muslimských vetřelců, aby se mohli usadit v Evropě. V loňském roce papež prohlásil, že Řím je „městem mostů, nikdy zdí!“ A že „Ježíš požaduje“, a přijímáme muslimské vetřelce.

      Odkaz:     https://voxpopuliblog.cz/nemecko-rimskokatolicka-cirkev-pomaha-paserackym-neziskovkam-s-dovozem-muslimskych-vetrelcu/

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Oživení raketojaderného „Vlaku Přízrak“

 

ochladí nadšení amerických agresorů…

 

 6. 9. 2020 Janinna  Na konci dvacátých let začalo vedení Ruské federace uvažovat o oživení této složky ozbrojených sil. Byl představen nový projekt s názvem „Barguzin“. Předpokládalo se, že takový BZHRK bude vybaven šesti ICBM RS-27 Jars nebo Jars-M a jeho uvedení do provozu bylo naplánováno na rok 2020.

      Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/oziveni-raketojaderneho-vlaku-prizrak-ochladi-nadseni-americkych-agresoru/

 

Západo-Evropané prchající před islámem do ČR: Nedovolte

 

zničit ČR migrací a islámem tak, jak byl zničen Západ!

 

 7.9. 2020 , LukᚠLhoan      Zapadni Evropa je ztracena, už bude islamizováná neodvratně. Pouze otázkou je, jak rychle ten proces poběží. Podaří se prchajícím Evropanům svým svědectvím probudit doposud spící většinovou českou společnost a ubráníme se zničení našeho domova?

      Odkaz:     https://cz24.news/zapado-evropane-prchajici-pred-islamem-do-cr-nedovolte-znicit-cr-migraci-a-islamem-tak-jak-byl-znicen-zapad/

 

Rosatom v Bělorusku spouští jadernou

 

elektrárnu, do projektu se zapojily i české firmy

 

 24.8.2020 , Vladislav Větrovec , by admin     Výstavba Běloruské jaderné elektrárny, kterou má na starosti ruská korporace pro atomovou energii Rosatom, se pomalu chýlí ke konci. Jaderná elektrárna se dvěma bloky typu VVER-1200 má celkový instalovaný výkon 2400 MWe a pokryje tak třetinu domácí spotřeby elektřiny.

      Odkaz:     https://atominfo.cz/2020/08/rosatom-v-belorusku-spousti-jadernou-elektrarnu-do-projektu-se-zapojily-i-ceske-firmy/

 

Univerzita Johna Hopkinsa šokovala

 

správou o chrípkových vakcínach. INFO!!!

 

 2. září 2020 , redakce CZ24 News    „Očkovanie proti chrípke je menej prospešné a menej bezpečné ako sa oficiálne tvrdí. Pričom hrozba chrípky sa preceňuje a štúdie dokázali, že u detí do 5 rokov má toto očkovanie nulovú – ešte raz nulovú – efektívnos“.

      Odkaz:     https://cz24.news/univerzita-johna-hopkinsa-sokovala-spravou-o-chripkovych-vakcinach/

 

60 let diplomatických vztahů KLDR a Kuby

 29.8. 2020 , Pchjongjang      Kim Čong Un zaslal blahopřejný telegram soudruhu Raúlovi Castrovi Ruz a

     obdržel též blahopřejný telegram od Raúla Castra Ruz

      Odkaz:     http://www.kldr.info/2020/09/01/60-let-diplomatickych-vztahu-kldr-a-kuby/

 

Odpověď samotného Josifa Vissarionoviče Džugašviliho

 

– Stalina na pokroucené názory uváděné v článku :

 

 https://www.czechfreepress.cz/ladislav-kasuka/stalin-mel-rozum-nikdy-nebyl-marxista-sami-komuniste-se-ho-zrekli.html

     Z přednášek "O základech leninismu" proslovených marxistou-leninovcem Josifem Vissarionovičem Džugašvilim – Stalinem na Sverdlovově universitě. Z knihy - Josef V. Stalin „Otázky leninismu“ Nedovtipové, kteří termíny marxismus, neomarxismus, bolševismus, stalinismus "šermují" bez hlubšího vnímání podstaty těchto pojmů "naskakují" na orvellovské matení a převracení pojmů, používané slouhy oligarchie, západních superelit. V současné globální psychologicko-informační formě války těchto superelit proti většině lidstva tímto bojují na jejich straně.

      Celý text:      Marxismus-leninismus.doc

      K tématu také:      Matouci-chaos.doc ,  Neomarxismus.doc , Cirkus.doc

 

Velvyslanci Číny a Ruska zveřejnili článek

 

 2.9. 2020     Čína a Rusko jako hlavní vítězové druhé světové války a stálí členové Rady bezpečnosti OSN dodržují obecně uznávaný pohled na historii druhé světové války, staví se proti neoprávněné manipulaci s historií a nesou zvláštní poslání udržovat světový mír a bezpečnost a podporovat lidský rozvoj a pokrok.

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/worldnews/3884/20200902/536822.html

 

Ron Unz: Jak mohl Washington v listopadu 2019

 

 vědět, že se v Číně v lednu 2020 objeví Covid-19?

 

31.8. 2020 ,  z the Unz Review vybral a přeložil  - Lubomír Man -      Začátkem srpna t.r. citovala americká televize ABC čtyři na sobě nezávislé zdroje, které už v listopadu roku předchozího varovaly v Asii umístěné americké vojenské síly USA před nekotrolovatelnou epidémii, vyskytující se v oblasti čínského města Wu-chan.

      Odkaz:     http://www.rukojmi.cz/clanky/10826-ron-unz-jak-mohl-washington-v-listopadu-2019-vedet-ze-se-v-cine-v-lednu-2020-objevi-covid-19

 

Americe se nedaří zastavit růst převahy ČLR

 

 2.9.2020 , Elena Pustovojtová     Čína předběhla USA 10tinásobně. Každoročně zakončí úspěšně vysokoškolské studium více než 8 milionů studentů, v oblasti vědy a techniky pracuje více než 100 milionů lidí. Výdaje Číny na vyšší vzdělání od r. 2000 vzrostly více než 10krát, USA je za tu dobu zvýšily pouze 1,8krát. Vedení Pekingu v oblasti ochrany státních zájmů pevně odolává.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/09/8421-americe-se-nedari-zastavit-rust-prevahy-clr.htm

 

Londýn odtajnil správu o úlohe tajných

 

služieb Mi-6 a CIA pri puči v Iráne v roku 1953

 

 USA, 29. august 2020 (AM) – Británia odtajnila správu o úlohe MI6 a CIA pri štátnom prevrate v Iráne v roku 1953. „Štátny prevrat stál 700 000 GBP (približne 10 miliónov GBP v cenách roku 2020). Viem o tom, pretože som to bol ja, kto som ich minul, “uviedol bývalý agent MI6 Norman Darbishire.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/08/29/londyn-odtajnil-spravu-o-ulohe-tajnych-sluzieb-mi-6-a-cia-pri-puci-v-irane-v-roku-1953/

 

Bělorusko: Proč se Lukašenko dočkal barevné revoluce právě teď?

 

 31.8.2020 , William Engdahl , Global Research     V každém případě Bělorusko čelí Západem řízené barevné revoluci, která je v plném proudu. Je zcela zřejmé, že NATO a západní globalistické skupiny pracovaly na svržení Lukašenka již hodně dlouho předtím, než začaly události, spojené s covid-19.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/08/8419-belorusko-proc-se-lukasenko-dockal-barevne-revoluce-prave-ted.htm

 

Z kroniky Pohraniční stráže - 1950

     Život v tomto roce ztratilo 38 příslušníků SNB. Z Pohraniční stráže SNB zahynuli při plnění úkolů vrchní strážmistr Václav Anschlag (+1. 1. 1950) mladší strážmistři Jaroslav Hodboď (+23. 8. 1950), Bohuslav Zeman (+10. 9. 1950) a štábní strážmistr Jaroslav Slavík (+26. 1. 1950). Bezpečnostním orgánům ČSR se podařiloodhalit 80 teroristických skupin, které připravovaly a prováděly destrukční akce a další násilné činy.

      Celý text:      Z-kroniky-PS-1950.doc

 

Sme svedkami 3. svetovej psychologickej

 

vojny totalitného liberalizmu

 

 28.08.2020 , Peter Švec     Psychologická vojna nadobudla charakter 3. svetovej vojny. Je to najnebezpečnejšia forma vojny. V súčasnosti disponuje množstvom paralelných metód od kybernetickej, cez informačnú, mediálnu, spravodajskú, špionážnu, diskreditačnú, infiltračnú, až po politickú, kultúrnu, propagandistickú vojnu...

      Odkaz:     https://www.infovojna.sk/article/sme-svedkami-3-svetovej-psychologickej-vojny-totalitneho-liberalizmu

 

Ruská flotila sa vracia na Kubu

 

 30. srpna 2020 , Sergej Maržeckij     Od roku 2014, keď sa konečne ukázalo, že Rusko sa nebude môc spriateli so Spojenými štátmi, sa hovorí o možnosti návratu ruskej armády na Kubu. Pravdepodobne sa po modernizácii kubánskeho prístavu otvorí druhé zahraničné materiálne a technické zásobovacie miesto pre ruské námorníctvo.

      Odkaz:     https://cz24.news/ruska-flotila-sa-vracia-na-kubu/

 

Blahopřejné telegramy Hitlerovi

 28.8. 2020    Vysoudí rod Lichtenštejnů ve Štrasburku zpět své bývalé československé majetky? V knize Lichtenštejnové v Československu profesora Horčičky, která vyšla v roce 2014, je materiálů a důkazů o náklonnosti či vstřícnému vztahu vůči nacistům ze strany Lichtenšejnů nespočet.

      Odkaz:     https://cz24.news/blahoprejne-telegramy-hitlerovi-financni-prispevky-pri-budovani-nacistickych-struktur-sa-a-ss-na-uzemi-ceskoslovenska-rec-je-o-rodu-lichtenstejnu-kteri-se-misto-omluvy-a-pokani-drze-soudi-ve-strasb/

 

Petr Akopov: Proč nás přesvědčují, že Navalnyj byl otráven?

 

 27. srpna 2020 , Petr Akopov      Zůstane z toho totéž, co vždycky: obvinění bez důkazů. Pro mediální a politické hrátky dostatečná potrava. A za čas se zapomene, že žádné důkazy nebyly. Zůstane jen tvrzení vydávané za prokázanou skutečnost. Ostatně – kde je (pokud je) teď asi dvojitý agent Skripal a jeho dcera?

      Odkaz:     https://cz24.news/petr-akopov-proc-nas-presvedcuji-ze-navalny-byl-otraven/

 

Kam jsme to proboha došli za těch 30 let?

 

 27.8.2020 , Miroslav Kelnar , VašeVěc     Skandální případ zmařeného projektu výstavby parní elektrárny ADULARYA v Turecku. Sobotkově vládě se podařil husarský kousek, a to, přenést škody za zmařený projekt výstavby tepelné elektrárny Adularya z viníka - rakouské firmy Andritz na českého daňového poplatníka.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/08/kam-jsem-to-proboha-dosli-za-tech-30-let.html

 

Konec blahobytu anglosaských důchodců

 28. 8. 2020 , Viktorie Nikiforová     V USA v principu neexistuje bezplatná péče o staré lidi a místní tradice nezavazuje děti, aby se o své rodiče staraly. Čas blahobytu z výnosů kapitálového penzijního připojištění je nenávratně pryč. V roce 2019 zveřejnil Bloomberg data, podle kterých 48% Američanů ve věku nad 55 let nemá na svých důchodových účtech ani penny.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5295-konec-blahobytu-anglosaskych-duchodcu-jen-chudoba-a-bezpravi-jako-ve-tretim-svete-stari-britove-prodavaji-strechu-nad-hlavou-americane-kocuji-v-karavanech-mizerne-placena-prace-az-do-smrti.htm

 

Geniální speciální operace, kterou nenápadně

 

provedl Putin v těchto dnech

 

 25. 8. 2020 , yandex , vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová    Pouze za tři dne se opozici podařilo rozhoupat lidí tak, že celkově asi 10% obyvatelstva vyšlo na protesty. Západní „židle“, kterou si už nahřál Lukašenko, vykopli z pod něho samotní západní „partneři“. Po uplynutí pouze několika dnů Lukašenko telefonuje Putinovi, a dále pak celý týden do Běloruska přilétají další letadla i FSB i obyčejná. Protesty začínají splaskávat.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/08/genialni-specialni-operace-kterou.html

 

Proč to bude Čína, kdo ovládne původně „americké století“?

 (Ředitel FBI Christopher Wray o konci "amerického století".)

 

 25.8.2020 VSa     Co doopravdy stojí za nenávistí vůči Číně? Wray to sám řekl: ekonomicky a technologicky je Čína už na úrovni USA. Jednoduše řečeno, Čína jde nahoru a USA dolů. V roce 2014 se čínský HDP, měřeno v paritě kupní síly, dostal nad ten americký. V roce 2019 se poprvé od vedení statistiky přihodilo to, že USA nebyly zemí s největším počtem patentů.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=31208

 

Rusko zverejnilo tajné zábery najväčšieho jadrového výbuchu v histórii

 

 Moskva 26. augusta 2020.   https://youtu.be/XJhZ3i-HXS0       Explozívna sila bomby bola 50 megaton – ekvivalent 50 miliónov ton konvenčnej výbušnej látky. Bomba bola 3333-krát silnejšia než americká atómová bomba zhodená v roku 1945 na japonské mesto Hirošima. Záblesk výbuchu bolo vidno do vzdialenosti 1000 kilometrov, atómový hríb siahal do výšky 65 kilometrov, pričom jeho „klobúk“ mal priemer 95 kilometrov.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/rusko-zverejnilo-tajne-zabery-najvacsieho-jadroveho-vybuchu-v-historii/2274792

 

Jak vypadá situace v boji hlavního proudu medií s medii alternativními?

 

 24. srpen 2020 , Emil Kalabus     Západní svět se dostal do situace, že dominantní média mohou lhát a u veřejnosti jim to překvapivě projde. Nedůvěra lidí v alternativní informace je přímo úměrná jejich vlastnímu strachu z poznání, že svět tvořený médii je jen iluze, za kterou číhá jen morální bahno hamižných elit a krvavý boj o ovládnutí světa.

      Odkaz:     https://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/jak-vypada-situace-v-boji-hlavniho-proudu-medii-s-medii-alternativnimi.html

 

Vykonstruovaný soudní proces s Julianem Assangem

 

- Krutá pseudosoudní fraška

 

 20. 8. 2020 , Thomas Scripps      Trestní řízení s Julianem Assangem je ostudný a ponižující vykonstruovaný soudní proces, který má dostat nevinného muže do vězení nebo do cely smrti kvůli tomu, že odhalil zločiny amerického imperialismu. Assangeův tým právníků nyní čelí rozhodnutí, zda akceptovat další sabotហpřípadu svého klienta, nebo prodloužit ohrožení jeho života pobytem ve vězení po dobu několika dalších měsíců.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/08/vykonstruovany-soudni-proces-s-julianem.html

 

Michail Chazin: Rusko připravuje „otočku doleva“

 

 21. 8. 2020 Janinna     I zástupcům liberálních kruhů je již zřejmá nemožnost Ruska existovat v rámci starého modelu. Putin odstraní liberály, i kdyby jen proto, že v této chvíli bude konečně jasné, že v příštích několika letech nebudou schopni zaručit Rusku příliv zahraničních investic. A právě tento faktor byl rozhodující v těch dobách kdy jim bylo všechno odpouštěno. 

      Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/michail-chazin-rusko-pripravuje-otocku-doleva/

 

Používáte bezdrátová sluchátka? Víme, v čem

 

spočívá jejich největší nebezpečí

 

 23.8.2020 , Alexandr Timofejev     Největším nebezpečím bezdrátových sluchátek je vyzařování elektromagnetických vln v blízkosti mozku. Odborník zdůraznil, že takové záření je pro mozek nebezpečné.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020082312411022-pouzivate-bezdratova-sluchatka-vime-v-cem-spociva-jejich-nejvetsi-nebezpeci/

 

Zločiny komunismu (?)

 ( Výňatek z článku.)

 

 22.8.2020  ,  Jiří Vaško     Zločiny – a to mnohem více, v daleko větším měřítku a daleko horší – páchali určití lidé ve jménu Božím či v zájmu katolické církve či feudalismu, kolonialismu, nacismu, rasismu a dosud páchají mj. v zájmu imperialismu nebo ve jménu islámu. Velehoru másla na hlavě pak mají velké bankovní domy a finanční oligarchové, kteří mnohdy i velmi aktivně, v zájmu dosažení co největšího zisku a množení kapitálu, zločiny včetně válek podporovali,  často i provokovali (a stále tak činí).

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/08/8411-zlociny-komunismu.htm

 

21. srpen 1968: mýty a skutečné kontury

 Josef Skála :  Klíčový cíl byl vojenské povahy – dorovnat převahu sil NATO, narůstající západně od našich hranic. Když se roku 1988 ptal jeden novinář Gorbačova, jaký je rozdíl mezi ním a Dubčekem, odpověď zněla: „Pouze těch dvacet uplynulých let.“ Svět míří na civilizační křižovatku, nemající srovnání. Průchodné, civilizované a udržitelné řešení všeho, co nemá kudy obejít, leží až za horizontem systému, „tunelujícího“ drtivou většinu lidského společenství. To proto je síla, mířící k lepší budoucnosti, tolik ostouzena.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/1869-k-roku-1968-1

      Výňatek z článku:      21-srpen-1968.doc

 

Lichtenštejnsko žaluje Česko. Kvůli majetku

 

se chce soudit ve Štrasburku

 

 19.8. 2020 , Petr Švihel    Lichtenštejnské knížectví se rozhodlo kvůli svým nárokům na zabavený majetek zažalovat Česko u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Spor se točí kolem zabavení rodového majetku po druhé světové válce.

      Odkaz:     https://www.seznamzpravy.cz/clanek/lichtenstejnsko-zene-cesko-k-soudu-ve-strasburku-kvuli-sporu-o-majetek-116617

                      https://www.seznamzpravy.cz/clanek/seznam-ziskal-kompletni-prehled-co-chteji-v-cesku-vysoudit-lichtenstejnove-65284

 

Hampl rozdrtil soudy a zákony: „Naši volení zástupci ale

 

 mají důležitější starosti. Třeba svobodu tisku v Bělorusku”

 

 19.8. 2020     Např. některé paragrafy českého trestního zákona nesmějí být aplikovány na muslimy. Jedná se již o minimálně třetí případ, kdy české soudy vynesly rozsudek zdůvodněný tím, že před soudem stojí muslim a že tudíž nemůže být plně uplatněno české právo.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020081912397947-hampl-rozdrtil-soudy-a-zakony-nasi-voleni-zastupci-ale-maji-dulezitejsi-starosti-treba-svobodu/

 

Svět přirozený a ťnadpřirozenýŤ

 Jana   Nová , Haló noviny, 10.8. 2020 , str. 4      Když si lidé nebyli a nejsou s to pomoci s nebezpečenstvími a problémy sami, volají mnozí na pomoc bohy a další nadpřirozené síly. V současnosti ohrožuje existenci lidstva na celé Zemi globalistický korporátní fašismus. Odvaha experimentovat a odvaha obětovat všechny své pozitivní síly je mravním základem dosažení nového celoplanetárního lidského světa...

      Celý text:      Svet-prirozeny.doc

 

CIVILIZAČNÍ PERSPEKTIVY

- projev Vladimíry Vítové, Příčovy 15. 7. 2020

 

 16.8. ANS, Vladimíra Vítová     Existují dva hlavní směry dalšího civilizačního vývoje na planetě zemi. První směr symbolizuje globální politika euroamerických mocností - jde o permanentní prosazování koloniální a neokoloniální politiky západních mocností.  Druhý směr politického vývoje reprezentuje pronárodní vize zemí BRICS a zcela konkrétně Ruska.

      Odkaz:     https://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/civilizacni-perspektivy-projev-vladimiry-vitove-pricovy-15-7-2020.html

 

Skutečné Bělorusko: Majdan prezidenta neporazí.

 17. 8. 2020 , Petr Akopov      Pokus o uspořádání Majdanu v Bělorusku ztroskotal – i když nepokoje v Minsku a dalších městech budou nějakou dobu asi ještě pokračovat. Jak to vidí místní obyvatelé? Bratrské národy včera a dnes. Bělorusko je součást Ruska. Nikoli Ruské federace, ale tisícileté ruské domoviny.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5274-skutecne-belorusko-majdan-prezidenta-neporazi-jak-to-vidi-mistni-obyvatele-bratrske-narody-vcera-a-dnes-odpovednost-za-docasne-ztracene-deti-kdyz-si-netroufnete-na-putina-plivnete-na-lukasenka.htm

 

Erik Best: Kdo nyní řídí diverzní jednotku na ministerstvu zahraničí?

 

 15. srpna 2020 , Erik Best     V rozhovoru pro Radiožurnál se pochlubil bývalý velvyslanec v USA a Rusku, diplomat Petr Kolář, že na ministerstvu zahraničí spoluzaložil diverzní jednotku…

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/erik-best-kdo-nyni-ridi-diverzni-jednotku-na-ministerstvu-zahranici/

 

V Rusku vyvinuli novú metódu detekcie stealth zariadení

 Rusko, 15. júl 2020 (AM, Sputnik)  „Táto metóda je založená na analýze radarového tieňa pozorovaného objektu,” vysvetlili jeho tvorcovia pre Defending Russia. Vysielač a prijímač týchto radarov sú oddelené, aby bolo možné vyhlada objekty nachádzajúce sa medzi nimi. Podža National Interest je tento radar omnoho mobilnejší ako západné radary.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/07/15/v-rusku-bola-vyvinuta-nova-metoda-detekcie-stealth-zariadeni/

 

Jsme v neuvěřitelném nebezpečí a nelze jen čekat!

 

 Ve hře je budoucnost České republiky a Polska v návaznosti na Benešovy dekrety a Bierutovy dekrety,jenž jsou si značně podobné. Jsou defakto posledním obranným valem a překážkou v pohlcení národní suverenity a identity našich zemí s Němci.

      (přišlo e-mailem)

      Celý text:      Nelze-jen-cekat.doc

 

Putin a Rusko čelí velmi vážné krizi v Bělorusku

 

 17.8.2020 , The Saker     Lukašenko se snažil využívat historické identity mezi ruským a běloruským lidem a neustále od Ruska žádat pomoc. Jsem si jistý tím, že Rusko má v Bělorusku více než dostatečný vliv a zdroje, aby si vynutilo tyto změny. Ano, bylo by to obtížné i nebezpečné, ale pokud k tomu nedojde, mohlo by to vést k mnohem horšímu výsledku.

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/08/8406-putin-a-rusko-celi-velmi-vazne-krizi-v-belorusku.htm

 

Naď v tichosti odstúpil vojenské letisko Sliač Američanom

 

 8.8. 2020 , JÁN DIBALA     To my sa podiežame na ochrane USA poskytovaním územia SR na rozmiestnenie ich prostriedkov, lebo tým ich operačne zvýhodňujeme. Navyše, odčerpávame čas prieskumných a úderných kapacít smerovaných proti USA a presúvame ich na seba.

      Odkaz:      https://www.extraplus.sk/clanok/nad-v-tichosti-odstupil-vojenske-letisko-sliac-americanom

 

Nevím, proč vláda buduje integrační centra pro imigranty a azylanty, když

 

vláda včetně premiéra Babiše stále deklaruje, že imigranty přijímat nebude...

 

 17.8.2020 , LukᚠPetřík     Ministerstvo vnitra vydalo výzvu k předkládání žádostí o podporu v rámci Národního programu Azylového, migračního a integračního fondu, jejímž cílem je „Provoz integračních center v Ústeckém, Jihomoravském a Královéhradeckém kraji a hl. m. Praze v letech 2021-2022“.

      Odkaz:      https://www.euportal.cz/Articles/42956-nevim-proc-vlada-buduje-integracni-centra-pro-imigranty-a-azylanty-kdyz-vlada-vcetne-premiera-babise-stale-deklaruje-ze-imigranty-prijimat-nebude-.aspx

 

Západ nedokáže urobi nič ani v prípade, ak by

 

Moskva anektovala Bielorusko

 

Minsk 14. augusta 2020 Gabriel Gačko (HSP/Foto:TASR/AP)     Žiadnej pomoci kolektívneho Západu sa nedočkajú ani bieloruskí aktivisti, ktorí sa v Minsku pokúšajú o vlastný plagiát kyjevského majdanu. Ak by Moskva v Minsku vojensky zasiahla, západní „partneri“ sa zmôžu nanajvýš na nejaké sankcie, možno ani na tie, keďže ich efekt je minimálne pofidérny.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/zapad-nedokaze-urobit-nic-pripade-by-moskva-anektovala-bielorusko/2262124

 

Proč vyšší vrstvy zničí samy sebe?

 

 13.8. 2020 , Petr Hampl     Schválení jednoho nového zákona ve státě New Jersey, že napříště budou i lidem bez státního občanství vydávány licence v profesích jako lékař nebo advokát, je součástí širšího trendu. Bude mít naprosto děsivý dopad na příslušníky blahobytné vyšší třídy.

      Odkaz:      http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=256130

     (Poznámka správce:   Západní superelity totiž potřebují "podříznout" i většinu tzv. zlaté půlmiliardy - viz 43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – kde se dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Dnes je 20. výročí katastrofy jaderné ponorky Kursk.

 

 12.8. 2020 , Nasredin , https://lenta.ru/articles/2020/08/12/kursk/     Podle všech známek byl Kursk zasažen právě těžkým americkým torpédem MK-48 (výbušná hlavice má hmotnost cca 300 kg). Za normálních okolností by měl nějakou šanci ustát i tento zásah, ale torpédo z americké ponorky USS Memhis zasáhlo skladiště torpéd Kursku a přivedlo uskladněnou munici k výbuchu, což bylo pro osud Kursku fatální.

      Odkaz:      http://leva-net.webnode.cz/news/dnes-je-20-vyroci-katastrofy-jaderne-ponorky-kursk/

 

Fox News: Hrozbou pro demokracii v USA jsou její vlastní tajné služby!

 

 14. srpna 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, foxnews.com, foto: arch.)    Tím, že vykreslila Trumpa jako agenta Ruska a skrývala důkazy o jeho nevině, FBI udělala „nejšpinavější politický kousek v historii", napsal Gregg Jarrett, komentátor Fox News.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/fox-news-hrozbou-pro-demokracii-v-usa-jsou-jeji-vlastni-tajne-sluzby/

 

Jak se chránit před elektromagnetickým zářením

 (vytaženo z archivu)

March 19, 2019Dr. Joseph M. Mercola , překlad: Vlabi     Moře elektromagnetických polí (EMP) je nejnebezpečnějším znečištěním, kterému jsme v současnosti vystaveni. Většina záření pochází z mobilních telefonů, rozhlasových věží, počítačů, inteligentních měřících přístrojů a Wi-Fi.

      Odkaz:      https://naseveru.org/2019/03/19/jak-se-chranit-pred-elektromagnetickym-zarenim/

      Celý text:      Jak-se-chranit.doc

 

V Bělorusku vypukla barvená revoluce – bude druhý Majdan?

 11. 8. 2020 Lukašenko sklízí hořké plody své politiky dvou židlí. V Bělorusku vypukla po vítěztví prezidenta Lukašenka barevná revoluce. Lukašenko teď sklízí hořké plody toho, co sám považoval za “mazanou politiku”, když se pokoušel hrát na dvě strany.

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/v-belorusku-vypukla-barvena-revoluce-bude-druhy-majdan-a-hned-pote-

 

Ruské terénní vozidlo na nízkotlakých pneumatikách dobývá svět.

 9.8.2020     Hlavní předností terénních vozidel značky TREKOL je jejich jednoduchost konstrukce, spolehlivost a pohodlí. Díky jednoduchým konstrukčním řešením s využitím i sériových náhradních dílů domácí produkce se podařilo dosáhnout vysokých možností údržby.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020080912327808-jednoduche-a-spolehlive-jako-kalasnikov-ruske-terenni-vozidlo-na-nizkotlakych-pneumatikach-dobyva/

      Celý text:      Trekol.doc

 

Dotuje Brusel ČR nebo naopak?

 

 9.8. 2020 Přišlo emailem     Z České republiky odchází (za 8 let) 1920+ 320 = 2 240 miliard !!!!!! A do České republiky může přijít (z EU ) až 550 miliard! Takže jsme výhodný zlatý důl!

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/prispevky/2020/08/8398-dotuje-brusel-cr-nebo-naopak.htm

 

Známý novinář Thierry Meyssan: Izrael ničí

 

východní Bejrút novou zbraní

 

 11.8. 2020 , Redakce AC24     Izraelský premiér nařídil zničení skladu zbraní Hizballáhu v Bejrútu novou zbraní. Zjevně se nejedná o atomovou bombu ve strategickém smyslu (nebo jde o termobarickou bombu?).

      Odkaz:      https://ac24.cz/-/znamy-novinar-thierry-meyssan-izrael-nici-vychodni-bejrut-novou-zbrani

 

Po válce jsme chtěli socialismus, v 68 přidat

 

lidskou tvář, v 89 demokracii. A dnes…??

 

 10. 8. 2020 Janinna komentáře 3 Autor: David Dvořák     Chybí tady diskuze, kterak mohl ten nenáviděný a neschopný "bolševik" financovat 200.000. vševojskovou armádu, státní bytovou výstavbu, kde bral peníze na všechny ty přehrady, elektrárny vč. atomových, elektrifikaci železnice, stavbu dálnice, ...

     Po r. 1989 jsme měli 30 let a výsledek? Vše zprivatizováno, rozkradeno, zničeno.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/po-valce-jsme-chteli-socialismus-v-68-pridat-lidskou-tvar-v-89-demokracii-a-dnes/

 

Ruský systém varovania pred raketovým útokom Kupol

 

rozšíril satelit Tundra

 

 Rusko, 6.august 2020 ( AM ) – Zjednotený kozmický systém varovania pred raketovým útokom s názvom Kupol, ktorý bol vytvorený pre ruské ministerstvo obrany, je v operačnom nasadení.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/08/06/rusky-system-varovania-pred-raketovym-utokom-kupol-rozsiril-satelit-tundra/

 

Príde ďalšia kríza, horšia ako v roku 2008.

Otázka je, kožko máme času. (Vytaženo z archivu.)

27.7.2018 , ROZHOVOR , Artur Bekmatov     Ekonóm Peter Staněk (69) z Ekonomického ústavu Slovenskej akadémie vied:  kríza je tu, bude desivá a horšia ako tá v roku 2008, lebo my sme krízu v roku 2008 nevyriešili — my sme ju prekryli prevzatím dlhov finančného sektora na plecia štátov a natlačením obrovského objemu obeživa, ktoré je nekryté."

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/slovensko/201807277786653-slovensko-financni-krize/

 

Agonie starého světa

kam jde lidstvo?

 Rozhovor Sergeje Pravosudova s Andrejem Fursovem     Žijeme v podmínkách systémové krize kapitalismu, jeho konečné fáze. Šance pro Rusko vymanit se z globální pasti tu je. Rusko má spoustu zkušeností s vyskakováním z pastí, když je na celém světě krize. To však neznamená, že to tak bude vždy. Doufejme v to a pracujeme na tom.      Antonio Gramsci má úžasnou tezi: „Pesimismus rozumu a optimismus vůle.“

      Odkaz:      https://zavtra.ru/blogs/agoniya_starogo_mira

      Celý překlad:      Agonie-stareho.doc

 

Vakcína proti koronaviru pro každého občana Evropské unie

 8. 8. 2020     Evropská unie podepsala smlouvu s farmaceutickým gigantem AstraZeneca na dodávku 400 milionů dávek vakcíny proti Covid-19. 400 milionů je suma, která se kryje v počtem obyvatel Evropské unie.

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/prodano-vakcina-proti-koronaviru-pro-kazdeho-obcana-evropske-unie-ale-zadna-odpovednost-za-vedlejsi-ucinky-400-miliard-co-kdyz-dostanu-obrnu-kde-je-dukaz-o-existenci-pandemie/#.Xy-_W37gqr8

 

Ruská zbraň "posledního soudu", kterou by americká armáda nezvládla!

 

 8.8. 2020 , kou, prvnizpravy.cz, ria.ru     Ruské jaderné torpédo „Poseidon“ dosáhlo pod vodou až 200 km/h!Vyvíjí ohromnou rychlost, nedosažitelnou pro ponorky, s ponorem do kilometrové hloubky, nezávisle vypočítá optimální trasu k cílovému bodu. Rozsah je neomezený. To vše dělá podvodní dron extrémně obtížným cílem pro protiponorkovou obranu zemí NATO.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ruska-zbran-posledniho-soudu-kterou-by-americka-armada-nezvladla/

 

Euroarmáda: Muslimští hrdlořezové poslaní na vlastní lidi?

 5. 8. 2020 , Branislav Michalka      Projekt společné evropské armády má podporu na nejvyšších příčkách moci. Emmanuel Macron, Angela Merkelová, Ursula von der Leyenová a další vládci unie se předhánějí v jejím doporučování. Příslušníci cizích národů nemají totiž takové zábrany při potlačování nepokojů jako příslušníci domácího obyvatelstva.

      Odkaz:      https://www.protiproud.cz/politika/5254-euroarmada-muslimsti-hrdlorezove-poslani-na-vlastni-lidi-vypecena-anketa-na-slovensku-koronakrize-pribrzdila-hrozba-se-vrati-s-vetsi-silou-inspirace-u-cisare-nova-bezpecnostni-strategie-eu.htm

 

O tlouštíkovi, chlapečkovi a svatém Petrovi

 

aneb Šlo vyhrát válku bez bomby? (Vytaženo z archivu.)

 

 Srpen 2015 , Martin Marcikán, Milan Vidlák  Svržení atomových bomb bylo pouze záminkou, která byla prohlášena za hlavní příčinu skončení války. Je však jisté, že Japonci by kapitulovali ve chvíli, kdy by do války vstoupilo Rusko.“

      Odkaz:      http://www.casopis-sifra.cz/o-tloustikovi-chlapeckovi-a-svatem-petrovi/

 

Bezpečnost domova: Obrana státu bez domobrany nezafunguje.

 5. 8. 2020 , Petr Hampl ,  ProtiProud     Útok proudem migrantů se stal standardní součástí válčení. V tuto chvíli víme o jediné účinné odpovědi na tyto změny. Vyzbrojit obyvatele vlastní země a poskytnout jim potřebný výcvik. To ukazuje k branným silám, jejichž základ tvoří domobrana.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/08/bezpecnost-domova-obrana-statu-bez.html

 

USA vytvořily ve světě více než 200 vojenských biolaboratoří!

 (Připomenutí z archivu k problematice koronaviru.)

17.1. 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, rg.ru, foto: arch.)     Tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev. „Alarm vyvolává vývoj biotechnologií, který lze přičíst výzkumu dvojího užití. Nevylučujeme možnost rozvoje nové generace biologických zbraní v řadě zemí," uvedl

      Odkaz:      http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/usa-vytvorily-ve-svete-vice-nez-200-vojenskych-biolaboratori/

 

Prezident Beneš měl pravdu

 

 3. 8. 2020 , J. Kojzar, Rozhovor s Annou Štofanovou     Prý se opět připravuje pochod na Brno, jako připomínka údajného násilného a krvavého "vyhnání" Němců v květnu roku 1945. Mladé generaci se má vrýt do paměti, že v roce 1945 se odsunem brněnským Němcům stalo velké příkoří a nenahraditelná škoda pro zánik multikulturního města Brna. A to Sudetoněmeckému landsmanšaftu (SL) umožňuje nastolovat další požadavky, jak to vyjádřil B. Posselt v řadě vystoupení.

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/54057329

      K tématu:   Brn-poch-smrti.doc

 

Nová hrozba od Erdogana, varuje Petr Hampl. „Istanbul“

 

je k ničemu. Hrůzná čísla z Německa jako důkaz

 

 29.7. 2020 , Petr Hampl , ROZHOVOR     V Německu úmluva platí, přesto tam proběhlo na 70 tisíc ženských obřízek, ve Švédsku zase řeší rekordní počet znásilnění. My v České republice nedokážeme vyřešit sebevražedné chování Německa nebo Francie. My můžeme udělat jediné – co nejrychleji a co nejneprodyšněji se izolovat od kolabující západní Evropy.

      Odkaz:      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Nova-hrozba-od-Erdogana-varuje-Petr-Hampl-Istanbul-je-k-nicemu-Hruzna-cisla-z-Nemecka-jako-dukaz-632045

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Jak zkušený novinář přišel o místo, protože napsal

 

 pravdu o muži, o kterém se smí mluvit jenom hezky

 

 2.8.2020 , Milan Vidlák, časopis Šifra     John Kass, novinář, který v těchto novinách působí již 23 let, ve svém sloupku 22. července napsal, že „jde o velká města vedená demokratickými starosty, kde se vraždění a střílení gangů vymklo kontrole a kde mají dosud živá centra měst našlápnuto k tomu, aby se stala městy duchů“.

      Odkaz:      https://www.casopis-sifra.cz/jak-zkuseny-novinar-prisel-o-misto-protoze-napsal-pravdu-o-muzi-o-kterem-se-smi-mluvit-jenom-hezky/

 

Nevážené a závislé soudy v Praze, na čí pokyn

 

a zadání vynášíte rozsudky?

 

 4.8.2020 , Růžena Chrastekova     Právo dostává pořádnou nakládačku a víra ve spravedlivou justici u nás prudce klesá. Naši soudci a soudkyně, především v Praze, tvrdě odsuzují, předsudečně až, každé vymezení se proti menšinám a imigrantům, ale nebezpečné vyhrožování a podněcování k nenávisti vůči prezidentu republiky, to jim ani trošku nevadí, to je zřejmě jen to uličniství, dokonce ani přestupek ne.

      Odkaz:      http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/nevazene-zavisle-soudy-v-praze-na-ci-pokyn-zadani-vynasite-rozsudky

 

Jaderná okřídlená střela "Burevestnik" dramaticky

rozšiřuje kosmické  perspektivy Ruska

 28. července 2020, text: Alexandr Timochin     Technologie a znalosti získané během vývoje takového motoru, jakož i přítomnost kompaktního, ale výkonného reaktoru, který je v současné době bezpochyby jedním z nejpokročilejších reaktorů na světě, umožní v blízké budoucnosti dopravit lidi a náklad na oběžnou dráhu Země, bez jakýchkoli oddělitelných stupňů. V roce 2019 bylo známo, že v Roskosmosu existují zastánci vytvoření raketoplánu s jaderným pohonem.

      Odkaz:      https://vz.ru/society/2020/7/28/1052025.html

      Celý překlad:      Burevestnik.doc

 

Putin aktivoval „černou listinu“ – Chazin

 

 1. 8. 2020 Janinna     Postavy z ruské liberální komunity, které se pokusily přivést na ulici lidi, kteří mohli zůstat bez peněz po dobu pandemie, budou v blízké budoucnosti „začištěny“, řekl známý ekonom Michail Chazin.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/putin-aktivoval-cernou-listinu-chazin/

 

Americké sliby byly lži. Vojenská biolaboratoř

v Almatě musí být okamžitě uzavřena!

 2.8. 2020 , Ajnur Kurmanov , news-front.info     V zájmu národa Kazachstánu je nyní nutno bez meškání zavřít tyto objekty a zastavit práci na programech Pentagonu. Je třeba se vzdát tohoto smrtícího neokoloniálního kurzu, jinak nás očekává nevyhnutelná katastrofa!

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/08/americke-sliby-byly-lzi-vojenska.html

 

Naše novodobé Lipany, tentokrát v Bruselu

 

 24.7.2020 , Jaroslav Tichý     O penězích, o které se členské země EU v tom či onom rozsahu „musí“ zadlužit, aby naplnily předem direktivně stanovenou částku 750 mld. EUR, o níž nikdo pořádně neví, odkud se vzala. A na nás, jako ty husity, kteří to přežijí, pak zbude povinnost splácet. Hodně a dlouho.

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/nase-novodobe-lipany-tentokrat-v-bruselu/

 

Francúzi vydierajú Poliakov: Odmietnete

Istanbulský dohovor? Nedostanete peniaze!

  31.7. 2020 , Ivan Lehotský , Redakce CZ24 News      EU: Neškodný, všeobecne deklaratívny a k ničomu nezaväzujúci… pamätáte sa? Takýto vraj je Istanbulský dohovor, ktorý Požsko v minulosti podpísalo a teraz ho chce vypoveda. A ajhža: liberálni fašisti ovládajúci Európu hrozia, že za to Poliakom zoberú eurofondy.

      Odkaz:      https://cz24.news/francuzi-vydieraju-poliakov-odmietnete-istanbulsky-dohovor-nedostanete-peniaze-ked-lakali-podpisat-istanbul-tvrdili-ze-je-to-neskodny-vseobecne-deklarativny-a-k-nicomu-nezavazujuci-dohovor/

 

Díky Spojeným státům za sankce:

 

vývoz potravin z Ruska trhá rekordy

 

 30. 7. 2020 Janinna     Vývoz potravin z Ruska překonává všechny rekordy. V roce 2014 Spojené státy, západní země a další Evropané uvalili na Rusko sankce za Krym. Rusko se stalo největším vývozcem obilí na světě. Díky Spojeným státům za sankce! Vývoz mléka a mléčných výrobků se oproti roku 2014 ztrojnásobil.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/diky-spojenym-statum-za-sankce-vyvoz-potravin-z-ruska-trha-rekordy/

 

Operácia CIA Splinter Factor

 

 31.7.2020 ,  Ivan Štubňa     Túto akciu CIA opisuje vo svojej knihe Výbušnina Stewart Steven. Uvedenú operáciu rozpracovala CIA pod vedením svojho riaditeža Allana Dullesa a mala za ciež kompromitova vedúcich komunistických funkcionárov

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/07/8389-operacia-cia-splinter-factor.htm

 

Jeden krok od tragédie: Ruský systém S-400 zmařil

hroznou provokaci Ameriky

 31.7.2020 Janinna     Ruské systémy protivzdušné obrany S-400 dokázaly správně identifikovat nepřátelská letadla, která se pod krytem civilního dopravního letounu dostala do oblasti syrských systémů protivzdušné obrany.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/jeden-krok-od-tragedie-rusky-system-s-400-zmaril-hroznou-provokaci-ameriky/

 

Foldyna: Istanbulská úmluva – esence lži a zla

 

 28.07.2020  Istanbulské úmluvě jde o předání moci nad občany do rukou fanatických aktivistů, jež budou postaveni mimo pravomoc národních institucí a kteří s naší společností budou provádět experimenty nemající v dějinách lidstva obdoby.

      Odkaz:      https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Foldyna-Istanbulska-umluva-esence-lzi-a-zla-631965

      K tématu:    IstambulskaUmluva.doc , Istambulska-umluva.doc , Istambulsky-dohovor.doc

 

Kim Čong-un: Jaderné zbraně KLDR

 

navždy zajistí život bez války

 

 28.7.2020     Severokorejský lídr Kim Čong-un oznámil, že síly vojenského a strategického zadržování KLDR jako země, která vlastní jaderné zbraně, zemi navždy zajistí mírovou existenci a národní bezpečnost.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020072812277938-kim-cong-un-jaderne-zbrane-kldr-navzdy-zajisti-zivot-bez-valky/

                        http://www.kldr.info/2020/07/28/uskutecnila-se-6-celostatni-konference-valecnych-veteranu/

      K tématu - Zpráva mezinárodní ženské komise:     Zprava.pdf

 

Ruskú základňu na Mesiaci postavia roboty

 

 Moskva 28. júla 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)     Najbližšie ruský štart automatickej medziplanetárnej stanice Luna 25 k Mesiacu plánujú v roku 2021. Potom majú vypusti prístroj Luna 26 a Luna 27, v rokoch 2024 a 2025. Luna 27 má vybra miesto pre ruskú základňu na Mesiaci. Výsadok ruského kozmonauta na Mesiaci plánujú v roku 2030.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/rusku-zakladnu-mesiaci-postavia-roboty/2244238

 

Jak vlasovci "pomáhali" pražským povstalcům

 

 20.7. 2020 ,  Emil Kulfánek, vedoucí Památníku Pečkána      Na poradě generála Buňačenka s veliteli pluků bylo dohodnuto poskytnout vojenskou pomoc Pražskému povstání, aby se rehabilitovali v očích anglo-amerických spojenců a mohli u nich požádat o azyl. První jednotky ROA pod vedením generála Buňačenka vstoupily do Prahy dne 6. 5. 1945 v 16.00 hod. Dne 7. 5. 1945 ve 23.00 hod. vydal generál Buňačenko rozkaz, aby jednotky 1. divize ROA zahájily odchod z Prahy směrem k Američanům.      Haló noviny, 20.7. a 27.7. 2020, str. 6

      Celý text:      Vlasovci.doc

 

Zadlužení na několik generací pod vlajkou

psychadelického plánu “Zelený úděl”.

 26. 7. 2020     Hlasování Evropského parlamentu o zadlužení států EU ve výši 750 miliard Euro je historickým momentem v dějinách Evropy a završení orwellovského projektu jménem Evropská unie. Do skupiny „nepodpořili“ patří ANO, ODS a SPD, do skupiny „podpořili“ patří eurohujerské strany: KDU/ČSL, Piráti, STAN, TOP 09 a překvapivě také KSČM.

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/eurohujerove-nam-mavaji-na-cestu-do-pekel-zadluzeni-na-nekolik-generaci-pod-vlajkou-psychadelickeho-planu-zeleny-udel-cesti-europoslanci-kdo-a-jak-hlasoval-infografika-zdarma-ke-stazeni/#.Xx78gBLgqr9

 

Seznam „zločinů“, kvůli nimž byl v říjnu 2011zabit Muammar Kaddáfí

(slouhy západních elit)

 26. 7. 2020 Janinna     1. Benzín je levnější než voda. 2. Novomanželé dostávají 64 000 $ na koupi bytu.     3. Vzdělávání a medicína jsou zcela zdarma.     4. Na každého člena rodiny stát vyplácí dotace 1 000 USD ročně.     5. Dávka v nezaměstnanosti – 730 $.     6. Uzavřené vojenské základny NATO ...    

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/seznam-zlocinu-kvuli-nimz-byl-v-rijnu-2011-zabit-muammar-kaddafi/

 

Výstavba Nord Stream 2 bola prerušená zo zvláštneho dôvodu

 

 Kodaň 26. júla 2020 (HSP/Sputnik)      Americkí úradníci „dali vežmi jasne najavo, že chcú zabráni dokončenie výstavby Nord Stream 2“, pretože sa snaží vnúti Európe dodávky svojho skvapalneného zemného plynu.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/vystavba-nord-stream-2-bola-prerusena-zo-zvlastneho-dovodu/2242452

 

Z globálneho otepžovania sa stalo falošné náboženstvo.

 

 6.7. 2020 ,  TomᚠTaraba     Popredný svetový aktivista v boji proti globálnemu otepžovaniu sa ospravedlnil svetovej verejnosti “za paniku, ktorú za posledné rokoy tejto oblasti enviroaktivisti spôsobil.”

      Odkaz:      https://www.svetlosveta.sk/slider/z-globalneho-oteplovania-sa-stalo-falosne-nabozenstvo-svetoznamy-aktivista-sa-ospravedlnil/

 

EU - země, kde včera projedli zítřek

 

 23.7.2020 , David Dvořák      "Bohatství vzniká z dluhu" nebo "Privatizace zisků a dotací, socializace ztrát a nákladů". Tak nějak by se daly nazvat hlavní hodnoty EU. Problémů je mnoho, ale asi zdrojem největších je fakt, že elity nejednají ve shodě nebo pro blaho většiny obyvatel. Ba právě naopak. Jednají vysloveně proti zájmům většiny svých občanů.

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/07/8381-eu-zeme-kde-vcera-projedli-zitrek.htm  

 

Odpovídá Lorenz Knorr, německý antifašista

 

 24. 7. 2020 ,  České národní listy     Lorenz Knorr: Po válce došlo k vysídlení většiny takzvaných sudetských Němců. Já ale tento pojem nepoužívám rád… Protože jde o umělé označení, z kterého udělali nacisté politický pojem.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/07/odpovida-lorenz-knorr-nemecky.html  

 

Ostrý protest a stížnost proti vedení publicistických pořadů Čt

 

 22. 7. 2020 , Petr Pokorný     Věc: veřejnoprávní televize není zřízena za naše peníze pro exhibice redakcí Veřejnoprávní televize má být naprosto nestranná, nezávislá a politicky vyvážená. Aatmosféra vyzařující z veřejnoprávní České televize je katastrofální a generální ředitel Dvořák by se měl zodpovídat.

      Odkaz:      http://www.skrytapravda.cz/domaci/3398-ostry-protest-a-stiznost-proti-vedeni-publicistickych-poradu-ct  

 

USA by rády korigovaly ruský vývoj jaderných raket, mají strach?

 

 22.7. 2020 , (rp,prvnizpravy.cz,tellerreport,foto:arch.)     Spojené státy vyzvaly Rusko, aby přestalo vyvíjet „létající Černobyly“, jaderné řízené střely.  Billingsley na začátku července řekl, že ruské raketové projekty Burevestnik a Poseidon jsou „hrozivé“ a měly by být ukončeny.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/usa-by-rady-korigovaly-rusky-vyvoj-jadernych-raket-maji-strach/  

 

V českých městech vřele vítají Sudeáky. Ale proč?

 

 21.7. 2020 , Alena Novotná     Sudeáci si k nám dělají výlety a lokální politici je vítají s otevřenou náručí.  Sudetští Němci se nevzdali své kritiky Benešových dekretů, a to znamená, že nesouhlasí se spravedlností, se kterou Československo potrestalo nacisty a jejich pomahače.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020072112249053-v-ceskych-mestech-vrele-vitaji-sudetaky-ale-proc/  

 

Arménsko si “náhle“ spomenulo, že Rusko je brat a ochranca

 

 22.7. 2020 , Arménsko , (AM, Inforuss) – Pravdepodobne na svete neexistuje krajina, ktorej by sa pomohlo tak ako Rusko pomáhalo Arménsku. Teraz si sa Arménsko začalo rozhliada a nikde nikto, všetci tvoji noví priatelia sú rozptýlení, a niektorí ako Ukrajina a predali. Zrazu ste si uvedomili, že sa Vás nezastane nikto okrem Ruska ...

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/07/22/armensko-si-nahle-spomenulo-ze-rusko-je-brat-a-ochranca/  

 

Po včerejším hlasování bude opuštění EU nemožné,

 

 země přijdou i o poslední zbytky své suverenity

 

 21. 7. 2020  ,  Napsal Slovanka     V EU byla schválena částka 750 miliard eur do fondu obnovy, který má údajně sloužit k oživení ekonomik v nastávající krizi. Parazité tak “milostivě” zajistili půjčku, která bude posléze přerozdělena mezi jednotlivé členské země, které ovšem budou za své dluhy vzájemně ručit.

      Odkaz:      https://voxpopuliblog.cz/po-vcerejsim-hlasovani-bude-opusteni-eu-nemozne-zeme-prijdou-i-o-posledni-zbytky-sve-suverenity/  

 

Analytik vysvětlil, proč EU nechce obětovat Nord Stream 2

 

 19.7. 2020     Evropská unie nechce obětovat projekt Nord Stream 2, protože alternativa v podobě amerického zkapalněného zemního plynu nakonec učiní evropské výrobky méně populární na světovém trhu

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020071912241355-analytik-vysvetlil-proc-eu-nechce-obetovat-nord-stream-2/  

 

Times: Čína může připravit americké vojenské firmy o vzácné prvky!

 

 18.7. 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, thetimes.co.uk, foto: arch.)    Peking pohrozil zákazem dodávek prvků vzácných nerostů americké korporaci Lockheed Martin, jako součást odvetných sankcí proti Spojeným státům

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/times-cina-muze-pripravit-americke-vojenske-firmy-o-vzacne-prvky/  

 

V USA sa pripravuje rozsiahla konfiškácia pomocou menovej reformy

 

 17. července 2020 , Valentin Katasonov , Redakce CZ24 News     USA: Proti hotovostným peniazom sa už dávno vedie ciežavedomý boj. Vedú ho najväčší bankári, ktorí dobre cítia svetové trendy vývoja.

      Odkaz:      https://cz24.news/v-usa-sa-pripravuje-rozsiahla-konfiskacia-pomocou-menovej-reformy/  

 

Média informují o nové éře po nástupu systému S-500

 

 17.7.2020 Egyptské noviny Sasapost      píší o nástupu nové éry ruské nadvlády na trhu se zbraněmi s příchodem protiletadlových raketových systémů S-500. Dokáže zasáhnout deset balistických raket současně, i kdyby jejich rychlost byla 18-25 tisíc kilometrů za hodinu. Prometheus také může sestřelit rakety a letadla ve výšce až 200 kilometrů.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020071712232759-vzbuzuje-hruzu-media-informuji-o-nove-ere-po-nastupu-systemu-s-500/  

 

Až bude na Zemi téměř 10 miliard lidí, světová populace začne klesat

 

17.7. 2020 , nčs, Novinky     Kdy bude na světě nejvíc lidí? Takovou otázku si položili vědci z univerzity ve Washingtonu. Podle nich světová populace dosáhne svého maxima v roce 2064, kdy by mělo na Zemi žít asi 9,7 miliardy lidí. Poté, co populace dosáhne svého maxima, by měla pozvolna začít klesat,

      Odkaz:      https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/az-bude-na-zemi-temer-10-miliard-lidi-svetova-populace-zacne-klesat-40330872#seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=wLbZoRU4UbX-202007171940&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=  

 

Odešel poctivý člověk, komunista…

 

 15.7.2020    Ve věku 97 let zemřel (9. července 2020) generální tajemník Komunistické strany Československa soudruh Miloš Jakeš. Byl nekompromisní ke všem úmyslným chybám i prohřeškům funkcionářů a kádrů. Měl vřelý vztah k národům Sovětskému svazu. Ve svých funkcích podporoval národně osvobozenecký boj.

      Odkaz:      http://www.rudyprapor.cz/     http://www.kldr.info/2020/07/15/zomrel-sudruh-milos-jakes/

( Pozn. spr. webu: V nejbližší době bude muset i nᚠnárod zahájit národně osvobozenecký boj (a už jakkoliv hybridní). Jedině tak se nᚠnárod zachrání před záhubou. )

 

Alena Vitásková vrací úder:

 15.7. 2020     Bojovnice proti solární mafii Alena Vitásková byla zproštěna všech obvinění po sedmi letech vyčerpávajících soudů. “Nejvyšší státní zastupce Pavel Zeman předložil nepravdivé důkazy.” Státní zastupitelství a Česká televize je bažina, kterou je třeba vysušit. “Buď neznají zákony, nebo konají na objednávku. Probíhá fašizace společnosti”.

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/alena-vitaskova-vraci-uder-nejvyssi-statni-zastupce-pavel-zeman-predlozil-nepravdive-dukazy-statni-zastupitelstvi-a-ceska-televize-je-bazina-kterou-je-treba-vysusit-bud-neznaji-zakony-nebo/#.Xw9NFqbgqr8

 

163 placených protestujících podalo žalobu

 

proti George Sorosovi za to, že za ně nezaplatil kauci

 

 14.7.2020 od tereza      Mluvčí Sorosovi společnosti Paid Liberal Trolls of America říká, že muži a ženy, kteří se přihlásili, byli předem upozorněni, že by měli dodržovat zákon a nechodit do vězení:   „Byli placeni po dobu 6 hodin 30 USD za hodinu plus stravné 40 dolarů za den.“

      Odkaz:      https://tadesco.org/163-placenych-protestujicich-podalo-zalobu-proti-george-sorosovi-za-to-ze-za-ne-nezaplatil-kauci/

 

Čína zvedla hozenou rukavici

 8. 7. 2020 , Crimson Alter      Byl schválen tzv. Hongkongský bezpečnostní zákon, což znamená, že Čína je připravena vzít na sebe riziko sankcí Washingtonu. Barevní žoldnéři vzali do zaječích. Přednost politice před ekonomikou? Převrat a útok na státní celistvost Peking nedopustí. Kdopak by se sankcí bál?

      Odkaz:      https://www.protiproud.cz/politika/5204-cina-zvedla-hozenou-rukavici-barevni-zoldneri-vzali-do-zajecich-prednost-politice-pred-ekonomikou-prevrat-a-utok-na-statni-celistvost-peking-nedopusti-kdopak-by-se-sankci-bal.htm

 

„Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi,

 

zapomeň na m쓅 Před 77 lety začal Volyňský masakr

 

 11.7. 2020 , Janinna      Dnes je pamětní den obětí Volyňského masakru. 11. července 1943 začaly jednotky OUN-UPA zabíjet Poláky žijící v té době na Ukrajině. V důsledku akcí Banderovců (UPA-OUN a SB OUN), kterých se zúčastnilo někdy i místní ukrajinské obyvatelstvo, zahynulo na Volyni 36 543 až 36 750 lidí, u kterých je známo jméno a místo úmrtí.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/historie/kdybych-mel-zapomenout-na-ne-boze-na-nebi-zapomen-na-me-pred-77-lety-zacal-volynsky-masakr/

 

GP Retro – Organizační schéma „světovlády“

 

 11. července 2020 ,  Redakce CZ24 News     Nedávno zesnulý František Nevařil pěkně graficky znázornil detailní podrobnosti o existenci pánů Západu a rádobypánů celého světa (Pjakinova globálního prediktoru).  

      Odkaz:      https://cz24.news/gp-retro-organizacni-schema-svetovlady/

( Pozn. spr. webu:  V ostatních částech světa také mají své představy globalizace - ruské, založené na multipolaritě moci a humanistických principech "Russkogo mira"; - čínské, založené na ekonomickém propojení a harmonii podle principu win-win; islamistické, obsahující dobytí a islamizaci celého světa; eurocentrické - Kalergiovské a jistě mnohé další.

     Kromě toho je zde též koncept, pro který není principiální globalizace (tedy celosvětové rozšíření společných vnucených, či přijatelných principů ekonomických, organizačních, právních apod. při zachování rozdělené, třídní (chcete-li davoelitářské), společnosti. Je to koncept dosažení beztřídní společnosti, dosažení principiální společenské rovnosti lidí. Dosažení skutečně lidského stavu civilizace na Zemi. Stavu, kdy filozofické vědomí a mravní principy velké většiny lidí budou reálně na lidské úrovni. Mnohé vysoce společensky postavené osoby doposud mají nedokonalé filozofické vědomí a zejména mravní úroveň ne na lidské, ale doposud na živočišné úrovni. Dopouštějí se organizování okrádání, či hubení (by nepřímo) ostatních. Albert Einstein řekl: "Socialismus je pokus ukončit predátorskou fázi lidského vývoje". )

 

Spiegel: USA směřují ke katastrofě - střední třída pomalu vymírá

 

 11. července 2020 , prvnizpravy.cz     Podle vědců byl zdrojem této katastrofy „tektonický posun“ na americkém trhu práce. Tragédií této situace je to, že samotní Američané, kteří čelí podobným obtížím, neznají příčiny svých katastrof a Donald Trump nemůže nabídnout svým voličům řešení problému...

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/spiegel-usa-smeruji-ke-katastrofe-stredni-trida-pomalu-vymira/

 

Proč bohaté arabské země nepřijímají své

 

soukmenovce z chudších muslimských zemí?

 

 11. července 2020 , SLOVANKA ,  Redakce CZ24 News     Protože bohaté arabské země oblasti Perského zálivu jsou hlavními sponzory islamizace Evropy. Obzvl᚝ pak v situaci, kdy s nimi skvěle kolaboruje pro Evropany genocidní EU.

      Odkaz:      https://cz24.news/proc-bohate-arabske-zeme-neprijimaji-sve-soukmenovce-z-chudsich-muslimskych-zemi/

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Stíhání Hashima Thaçiho odhaluje

 

Clintonova válečná zvěrstva

 

 8.7. 2020 , autor: James Bovard , překlad: Stan , zdroj: Counterpunch      Thaçi a devět dalších mužů bylo obviněno z "válečných zločinů včetně vražd, nuceného mizení osob, perzekuce a mučení". Rada Evropy obvinila Thaçiho a UÇK z obchodu s lidskými orgány.

      Odkaz:      https://news.e-republika.cz/article4325-Stihani-Hashima-Thaciho-odhaluje-Clintonova-vale%C4%8Dna-zv%C4%9Brstva

 

Biolaboratoře USA na Ukrajině: Moskva

 

má právo na silovou operaci

 

 9.7. 2020 , Vladimír Gladkov ,  новости-украины     Moskva musí tvrdě reagovat na rozmístění u hranic Ruska amerických biolaboratoří, zabývajících se vyvíjením zakázaných biologických zbraní. To během tiskové konference prohlásil ruský mikrobiolog, plukovník medicínské služby v záloze Michal Supotnický.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/07/biolaboratore-usa-na-ukrajine-moskva-ma.html

 

Americká loď sestřelila íránský civilní letoun

4/7/ 2020 , Zdroj: history.com    3. července 1988 v Perském zálivu křižník amerického námořnictva USS Vincennes sestřelil íránský proudový letoun, který byl omylem zaměněn za nepřátelské íránské stíhací letadlo.

      Odkaz:      https://www.securitymagazin.cz/historie/kdyz-se-posadka-valecne-lodi-splete-stoji-to-zivoty-americka-lod-sestrelila-iransky-osobni-letoun-1404065476.html

 

Americká barevná "revoluce"

(sledujme toky peněz)

 28.6.2020 od admin , Autor: F. William Engdahl, 17. června 2020     Barevná revoluce je termín, který se používá k popisu řady pozoruhodně účinných operací na změnu režimu vedených CIA pomocí technik vyvinutých společností RAND Corporation,

      Odkaz:      http://desitka.org/americka-barevna-revoluce/

 

Nevoláme po nenávisti, nýbrž po spravedlnosti

 

7.7. 2020 , Monika Hoření - Rozhovor Haló novin s historičkou Marií L. Neudorflovou    Mariánský sloup byl a je správně chápán jako symbol vítězství nad svobodnějším protestantstvím, nad českým národem

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53941201

 

Výročí, o kterém se nesmí mluvit

3. 7. 2020     2. července 1942 zavraždili Němci 81 dětí z Lidic. Udusili je v autech výfukovými plyny a hodili do jam v lese.  Tímto způsobem bylo v táboře Chelmno likvidováno až tisíc lidí denně. Celkem zde bylo zavražděno přes 150 tisíc lidí.

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/vyroci-o-ktere-se-nesmi-mluvit-2-cervence-1942-zavrazdili-nemci-81-deti-z-lidic-jejich-dopisy-domu-udusili-je-v-autech-vyfukovymi-plyny-a-hodili-do-jam-v-lese-unikatni-fotografie-svedectvi-mist/#.XwNexabgqr8

 

Putinův „hluboký stát“

 

 7. 7. 2020 Janinna   , Alexander Rogers   Po návratu domů zpravodajští důstojníci Putin, Ivanov, Naryškin, Sečin a několik dalších pod vedením a patronátem Primakova, vytvořili neformální sdružení, které se často v tisku nazývá ŤОзероť (Jezero). Začali získávat sílu, hromadit zdroje a měnit okolnosti.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/putinuv-hluboky-stat/

      Celý text:      Putinov-hluboky-stat.doc

 

... Putin práve urobil jeden z najdôležitejších

krokov k plne nezávislému Rusku

 7.7. 2020, Ivan Lehotský     Ruská federácia vyhlásila zvrchovanos – aj takto sa dajú interpretova výsledky minulotýždňového ruského referenda. Občania Ruskej federácie si minulý týždeň odsúhlasili zmeny v ústave

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/co-sa-skutocnosti-stalo-minuly-tyzden-rusku-skoro-nic-iba-putin-prave-urobil-jeden-najdolezitejsich-krokov-plne-nezavislemu-rusku/2222650

 

Proč je v Rusku Stalin populární, aneb jev kolektivního Stalina

 

 19. 4. 2020 , Vjačeslav Vilkockij     Situace v sovětském Rusku ve 20. až 30. letech 20. století s úplným rozkladem vládních činitelů se velmi podobá tomu, co se děje v současném Rusku na počátku 21. století.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/proc-je-v-rusku-stalin-popularni-aneb-jev-kolektivniho-stalina/

 

Svetový obchod čelí najhoršiemu prepadu vo svojej histórii

 

 28.6. 2020 , Igor Jurečka     Podža pesimistickej predpovede by obchod mohol klesnú o 32 percent, zatiaž čo najlepším scenárom by bol pokles o 13 percent.

      Odkaz:      https://zemavek.sk/wto-svetovy-obchod-celi-najhorsiemu-prepadu-vo-svojej-historii/

 

Byli M. Gorbačov, B. Jelcin a V. Havel – naivní „dobroseři“?

 

aneb K počátkům dnešního štvaní proti Rusku

 

 3. 7. 2020 , Jiří Vaško     Alespoň podle jednoho výroku významného amerického politika Henryho Kissingera zřejmě ano: „Vlci a ovce se dohodli na odzbrojení a pak ovce na znamení toho, že konají v dobré víře, poslaly hlídací psy pryč. A vlci je pak snědli.“ Tento výrok se totiž netýká jen odzbrojení, ale politiky vůbec.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/07/byli-m-gorbacov-b-jelcin-v-havel-naivni.html

 

Antarktida se prudce otepluje. Třikrát rychleji...

 

A teploměr hlásí - 56 °C v noci.

 

 Zveřejněno: 4. 7. 2020     Počasí Troll research station (Norway), 3.7. 2020 -> -31 / -37 °C; 4.7. 2020 -> -33 / -37 °C. Vostok Antarktida 5.7. 2020 -> -56 / -58 °C ; DALŠÍ 4 DNY -> -60 / -64 °C . Redaktoři musí hlásat teplo, i kdyby měli zmrznout. Každopádně dnes snad zažijeme skutečně letní den a zda je -64 °C příliš velké horko necháme k bádání zeleným ekologům a oteplovačům Země.

      Odkaz:      http://skrytapravda.cz/zahranicni/3370-antarktida-se-prudce-otepluje-trikrat-rychleji-a-teplomer-hlasi-56-v-noci

 

Čarnogurský reagoval na článok denníka SME: „Ruská

 

federácia získava za obilie väčšie tržby ako za zbrane“

 

 Bratislava 29. júna 2020 , JUDr. Ján Čarnogurský píše, že Rusko je najväčším svetovým vývozcom obilia.  Američania devä rokov dovážali svojich kozmonautov na Medzinárodnú vesmírnu stanicu na ruských raketách, pretože sami nemali raketu, ktorá by toho bola schopná? Rusi si zakladajú na tom, že sú osobitnou civilizáciou. Najbližšou k európskej, ale osobitnou. Sú hrdí na svoje dejiny.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/carnogursky-reagoval-clanok-dennika-ruska-federacia-ziskava-za-obilie-vacsie-trzby-za-zbrane/2213594

 

Americký senát navrhol, aby USA od Turecka

zakúpili S-400 z rozpočtu Pentagonu

 Bratislava 1. júla 2020     Republikánsky senátor John Thune navrhol nákup ruských systémov protivzdušnej obrany S-400 od Turecka, aby ho rozobrali „na skrutky“ a pokúsili sa vytvori niečo vlastné.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/americky-senat-navrhol-aby-usa-turecka-zakupili-400-rozpoctu-pentagonu/2216450

 

Zločiny, Brzezinski a my

 

 27.6. 2020 , Josef Skála     Ve třetím světě, varuje Brzezinski, se proti Západu obrací dědictví jeho krutostí. ťKolonizátorů a sil, prahnoucích po obohaceníŤ a ťznovu a znovu se dopouštějících masakrůŤ. ťHromadného vraždění kolonizovaných národů měrou, srovnatelnou s nacistickými zločiny z let druhé světové válkyŤ. Za ťcenu statisíců či milionů obětíŤ. A proto i dnešní ťžízni po pomstěŤ (ťnejen na Středním východěŤ).

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53897663

 

Systémový kolaps americké společnosti začíná

30. 6. 2020 , The Saker ,