STARŠÍ ČLÁNKY

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

 

28. březen – Jan Amos Komenský

 

 Tento den – výročí narození jedné z nejvýznamnějších osobností naší historie J. A. Komenského, učitele národů, oslavujeme jako svátek – Den učitelů. Podívejme se na pasáž "Poutník stav vrchností spatřuje" z knihy J. A. Komenského „Labyrint světa a ráj srdce“:  

     Přišli sme tedy do jiné ulice, kdež po všech stranách plno vidím vyšších i nižších stolic, na nichž sedícím „pane rychtáři, pane purgmistře, pane úředníče, pane rejente, pane purkrabí, pane kanclíři, pane místodržící, páni soudcové, milostivý králi, kníže, pane“ etc. říkali.  „Odkud se pak takoví lidé berou?“ Odpověděl mi (průvodce): „Někteří se k tomu rodí, jiní od nich, a neb od obce vybráni bývají, tí, kteříž by za nejmoudřejší ze všech a nejzkušenější a spravedlnosti a práv nejpovědomější uznáni byli.“   Vtom mi se pohleděti udá a spatřím, an se někteří do stolic vkupují, jiní vprošují, jiní vpochlebují, jiní sami sázejí; a vida to, „Hle, hle, neřád!“ zkřikl sem. „A proč nečekají,“ dím já, „až by zvoleni byli?“ Odpověděl (průvodce): „Herež, oni sebe bezpochyby povědomi jsouc, s tu práci se býti znají, když je za ty jiní přijímají, co tobě do toho?“ Kdo jiné zpravuje, musí často neviděti, neslyšeti, nerozuměti, byť i viděl, slyšel a rozuměl. Čemuž ty, jakožto v věcech politických neprošlý, nerozumíš.“ „A vždyť já vidím na mou věru,“ řekl sem, „že při nich toho, což by býti mělo, není.“ „A já tobě radím,“ dí on (průvodce), „mlč; slibujiť sic, nepřestaneš-li mudrování, octneš se, kde by nerád.

 

      Celý text:      Labyrint-sveta.doc

 

 

 

Čína kupuje u Rusov rekordné objemy ropy. Saudi a Nóri majú problémy

 

 Peking 28. marca 2020 (HSP/Iarex/Foto:Pixabay)     Americké ropné a plynové spoločnosti sa vďaka zníženiu ceny ropy dostali do existenčných problémov, Saudi verní spojenci Američanov strácajú čínsky trh. V rámci rozširujúcej sa obchodnej vojny medzi Američanmi a Číňanmi sa Číňania rozhodli nakupovať vo zvýšených objemoch ruskú ropu. Podľa informácií agentúry Reuters Čína už od Rusov kupuje mesačne 1,2 milióna ton ropy, čínska súpoločnosť Unipec sťahuje ropu do Ruska aj z ruských baltických prístavov. Ruskú ropu kupuje vo veľkom aj spoločnosť Shell.

     Nervózni z vývoja situácie sú aj Nóri. Pandémia koronavírusu zvyšuje v Nórsku nezamestnanosť, približne každý 10. Nór ostal bez práce a počet nezamestnaných sa neustále zvyšuje. Spoločnosti už prikročili aj k znižovaniu rôznych zamestnaneckých výhod. Nóri podobne ako Američania potrebujú svoju drahú ropu predávať, kvôli kríze sa ich ropný priemysel podobne ako americký dostáva do ťažkej situácie. Zvyšovať ceny ropy tak, aby to udržalo nad vodou americké ropné spoločnosti, je pre Saudov veľmi nevýhodné. Američania tlačia na Saudov, aby ceny ropy zvyšovali, pretože potrebujú zachrániť svoje ropné spoločnosti.

 

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/cina-kupuje-rusov-rekordne-objemy-ropy-saudi-nori-maju-problemy/2100851

      Celý text:      Rekordne-objemy.doc

 

 

Proč mají USA nejvíc obyvatel nakažených koronavirem? Politolog nabízí odpověď

 

 28. března 2020 , Marek Bláha / EuroZprávy.cz     Známý politolog a komentátor Fareed Zakaria v komentáři pro server Washington Post poukazuje na pravděpodobný důvod toho, proč jsou Spojené státy na cestě k nejhorší epidemii koronaviru mezi bohatými zeměmi, a to kvůli neefektivnímu postupu své vlády, která je novou podobou americké výjimečnosti. Tvrdí, že přístup k testům zůstává nedostupnější než ve většině vyspělých zemí. V USA je nedostatek všeho - plicních ventilací, roušek, rukavic, zdravotních plášťů - a nouzový systém nedokáže tyto prostředky dodávat včas. Biochemik Ed Yong napsal, že toto fiasko má ale mnohem širší důvody a země platí za desetiletí omezování vládních prostředků, politizaci nezávislých institucí, fetišizaci místní správy a ponižování státních zaměstnanců a úředníků.

     Američané rádi oslavují svůj federalismus jako příklad prosperující lokální demokracie, ale tato šílená změť úřadů se ukazuje jako noční můra, když je potřeba postavit se epidemii, která nezná hranice a kdy slabá reakce úřadů v jednom místě umožní šíření nemoci do dalších lokalit, poukazuje Zakaria. "Co se stalo na floridských plážích, nezůstane na floridských plážích," dodává. Za jedny z nejlepších opatření pak označuje ty, ke kterým přistoupily Signapur a Hongkong, země, které činí právě dobrá správa skutečně výjimečnými.

 

      Odkaz:     https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/proc-maji-usa-nejvice-nakazenych-koronavirem-politolog-nabizi-odpoved.9c792832/

      Celý text:      Proc-USA-nejvic.doc

 

 

CIA měla již před 40 lety nedetekovatelnou zbraň

 

způsobující srdeční záchvat a rakovinu
 

(Připomínka z archivu)

 

 16. 2. 2016 Sepsal Orgonet     V souvislosti s podezřelým úmrtím člena nejvyššího amerického soudu Antonina Scalii  připomíná web Infowars nikoliv neznámé informace o tom, že CIA vlastní tajné zbraně používané k vraždám politicky nepohodlných osob, tak, aby se jejich smrt se jevila jako přirozená. Z výpovědi svědkyně - bývalé pracovnice CIA:  „Chtěla jsem zjistit, jestli existuje něco jako nezjistitelný jed, co může napodobit srdeční infarkt. Co by zabilo člověka, ale vypadalo by to jako srdeční příhoda. Tu věc jsem našla.
Jed je zmražen do formy šipky, a pak vystřelen velmi vysokou rychlosti na člověka. Když ho zasáhne, uvnitř roztaje a způsobí záchvat. Vše, co je vidět, je malá tmavě červená skvrnka na těle, kterou je těžko objevit."

     V roce 1975, při senátní výpovědi ohledně nezákonných aktivit CIA, bylo veřejně odhaleno, že tato agentura má zbraň schopnou způsobit srdeční záchvat. „V prvním slyšení přenášeném televizí, které se konalo v místnosti senátu zvané Caucus Room, předvedl předseda vyšetřovací komise Church dramaticky zbraň vystřelující šipky, CIA má zásobu toxinu měkkýšů dostačující k zabití tisíců lidí, jak je vysvětleno na stránkách senátního webu.“

 

      Odkaz:     http://orgo-net.blogspot.cz/2016/02/tajna-zbran-cia-zpusobujici-srdecni.html#more

      Celý text:      CIA-zbran.doc

 

 

 

Putin rozpoutává vůči USA strategické peklo

 

 27.3.2020 ,  Tom Luongo     Pokud by existoval moment, kdy by mohl Putin a Rusko uštědřit Americe ránu a způsobit maximální bolest prostřednictvím Achillovy paty, finančních trhů a neuhasitelné touhy po dluhu, tak by to bylo právě tento měsíc, kdy koronavirus dosáhl amerických břehů. V pátek 6. března Rusko informovalo OPEC, že nepodpoří další omezení těžby ropy. 12. března v poledne Federální rezervní systém oznámil 1,5 bilionu dolarů v nových repo prostředcích, včetně tříměsíčních repo smluv. Během obchodování v tom dni byl v jednom momentě celý americký trh dluhopisů bez nabídek. Nebyl tam nikdo, kdo by učinil nabídku za (dříve) nejlikvidnější a nejvyhledávanější finanční aktiva na světě. Stručně řečeno, znamená to, že světové finanční trhy se zcela „zasekly“. A je to ještě horší... Nezafungovalo to. Trvalo několik dní, než Christine Lagardeová předvedla na zasedání Evropské centrální banky opatrnou rétoriku a všem sdělila, že nemá žádné jiné řešení, než rozšířit nákup aktiv a pokračovat v tom, co v minulosti selhalo.

     To, že Trump uvalil sankce vůči Evropě, jen aby zastavil výstavbu plynovodu Severní proud 2, bylo hloupé a krátkozraké, pouze se projekt zpozdí. V tomto případě bylo snadné Trumpovi čelit. Podepsat (krátkodobou) dohodu s Ukrajinou, zoufale toužící po penězích. Celosvětové snížení ceny ropy výrazně pod výrobní náklady v USA zajistí, že Trumpův předražený zkapalněný zemní plyn (LNG) se neobjeví na evropském trhu, neboť mýtus o energetické soběstačnosti USA zmizí v obláčku kouře finančních derivátů. Nyní bude Trump čelit zhroucení trhu, což se bude dalece vymykat jeho schopnostem přijít tomu na kloub nebo nějak reagovat. Levná ropa a plyn znamenají (v Rusku) nižší návratnost investic do energetických projektů, což zase otevírá dostupný kapitál pro další oblasti ekonomiky.

 

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8253-putin-rozpoutava-vuci-usa-strategicke-peklo.htm

      Celý text:      Strategicke-peklo.do

 

 

 

Tak už to začalo!

 

 26.3. 2020 , VK-Šéfredaktor AE News     FED půjčí USA rovné 2 biliony dolarů na oživení americké ekonomiky kvůli “virové krizi”. Elity vycítily, že teď je ten správný čas v rámci krizového řízení vyrukovat na veřejnost s plánem na masivní napumpování peněz do národních ekonomik skrze masivní zadlužování státních rozpočtů u nadnárodních bank. Začíná se potvrzovat, že celá virová nákaza má jediný účel: Záchranu globální ekonomiky jako systému světové globalizace před pádem do krize. Jak nastartovat něco, co kolabuje, zpomaluje, co hrozí přerůst v ekonomickou krizi? No, jsou to subvence, mamutí nalévání veřejných peněz do soukromých fabrik. Vláda Angely Merkel schválila naprosto bezprecedenční subvenční balík [2] pro soukromé německé fabriky, především v oblasti průmyslové výroby, ve výši 750 miliard EUR.

     Jeden by řekl, že když vypukla virová krize, zdravotníci a nemocnice při pumpování peněz z veřejných zdrojů dostanou nejvíc. Jenže, ono je to jinak - Vláda Angely Merkel z toho obrovského balíku 750 miliard EUR přerozdělí do zdravotnictví jenom 3 ušmudlané miliardy. Americká vláda se zadluží u soukromého FEDu bezprecedentní sumou 2 bilionů USD a peníze obratem rozdá soukromým subjektům a občanům. Charita nebo si FED právě potichu privatizuje USA? Kdyby to nebyl Coronavirus, vymysleli by globalisté v roce 2020 něco jiného na vyvolání krizové situace s cílem pumpování peněz do globální ekonomiky.

 

      Odkaz:     https://aeronet.cz/news/tak-uz-to-zacalo-fed-pujci-usa-rovne-2-biliony-dolaru-na-oziveni-americke-ekonomiky-kvuli-virove-krizi-a-globalni-trhy-v-evrope-v-rusku-a-v-asii-okamzite-rostou-a-jasaji-ze-se-to-povedlo/

      Celý text:      Tak-uz-to-zacalo.doc

 

 

Extinction Rebellion: Koronavirus je lék, člověk je mor!

 

 27. března 2020 , rp,prvnizpravy.cz,journalist,foto:arch.     V dobách koronaviru ekologičtí „rebelové“ Extinction Rebellion ukazují své skutečné tváře. První plakáty byly spatřeny ve Velké Británii a ukazují, co si hnutí XR myslí o svém vlastním druhu: Země se uzdravuje. Voda a vzduch jsou čistší. Koronavirus je lék. Člověk mor, s tímto tweetem způsobila skupina XR East Midlands rozruch. „Tato zpráva je v rozporu se zásadami a hodnotami společnosti XR,“ je  oficiální stanovisko XR. Podle britského spisovatele Jamese Delingpoleho je (však tato) perspektiva v hnutí pevně zakotvena.

     Římský klub (globálních superelit), který se zavazuje k „udržitelnosti“ a „ochraně ekosystémů“, tvrdí: „Země má rakovinu. Rakovina je lidská. Citát, o kterém se říká, že pochází ze studie z  roku 1974 „Lidstvo v bodě obratu“. Respektovaný sir David Attenborough znovu a znovu varuje před přelidněním lidských bytostí a vidí své vrstevníky jako „obtěžovatele“. Toto tvrzení není nové. Mezi environmentalisty je od 70. let 20. století velmi rozšířené a získalo si pevné místo v tmavě zeleném srdci, zejména mezi (lži)levicovými elitami. Planeta by byla lepší bez svého vlastního druhu.

 

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/extinction-rebellion-koronavirus-je-lek-clovek-je-mor/

      Celý text:      ER-Koronavirus.doc

 

     (Pozn. spr.: Všichni ti, kteří se domnívají, že je nás na Zemi příliš mnoho, vycházejí vždy z toho, že je přespříliš „těch druhých“, k nimž oni nepatří. Elita chce redukovat světové obyvatelstvo asi o 30 až 90 procent. -  Morris-Prelidneni.doc  , neni-Prelidneni-Afriky.doc - Lžilevičáci a lžiekologové jako Extinction Rebellion jsou ve skutečnosti slouhové západních superelit. )

 

 

 

Několik poznámek k »Usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy«

 

 23.3. 2020 ,  Petr Markovič     Loni, 19. září 2019, přijal EP na popud polských europoslanců »Usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy«. Podle poslanců EP tedy »Druhá světová válka, nejničivější válka v dějinách Evropy, byla zahájena jako bezprostřední důsledek neblaze proslulé smlouvy mezi nacistickým Německem a Sovětským svazem o neútočení ze dne 23. srpna 1939«.

     Benešův pohled: (Rusové) … zakládali svou dřívější politiku na kolektivní bezpečnosti. Okupace Československa jim zcela jasně napověděla, že příští německý útok půjde na východ.  … Za jednání s Británií dospěli Rusové k názoru, že Chamberlain nemá na mysli vážnou dohodu se Sověty; jde mu spíše o to, aby bylo Německo zapleteno do války s Ruskem, z čehož by vytěžily západní demokracie. Na záruky (Pozn.: které dal Západ Rumunsku a Polsku) pohlíželi jako na bluf. Proto potřeboval Sovětský svaz velmi naléhavě čas, aby se připravil na válku s Němci, k níž muselo nevyhnutelně dříve či později dojít. Proto se Rusové odhodlali podepsat dohodu s Hitlerem.« Beck (ministr zahraničí Polské republiky) ... využil Hitlerovy nabídky na smlouvu o míru na 10 let; ... Německo a Polsko se sjednotilo v jakýsi možný blok proti Sovětům; ... Rusové, kteří si přejí, aby byl trvalý mír, by rádi změnili tuto smlouvu na Východní Locarno, jež by upevnilo hranice podle dosavadního stavu; Polsko však odmítlo.

     Při znalosti tehdejší politické atmosféry v Anglii a Francii se také dalo čekat, že ...  nasměrují Hitlerovu anexi východním směrem. Proto mlčely k anšlusu Rakouska, posvětily okleštění Československa a v roce 1939 neudělaly nic ... ani pro napadené Polsko. Není ale namístě vynášet jednostranné soudy a už vůbec ne tehdejší Sovětský svaz označovat za strůjce války. Rezoluce EP, vedená zřejmě spíše současnými politickými zájmy než snahou o pravdivé pochopení minulosti, se jeví jako hodně trapný počin. Za podpisy českých poslanců pod tímto ostudným pamfletem bude jednou třeba se osobně omluvit.

     Haló noviny, 23.3. 2020, str. 5

 

      Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/53396905

      Celý text:      K-usneseni-EP.doc

 

 

 

Odpověďmi na ekonomickou krizi jsou odpuštění dluhů a znárodnění

 

 Autor: Paul Craig Roberts | Publikováno: 26.3.2020     Ve zdravotní a ekonomické krizi, ve které se dnes nacházíme, bude vláda potřebovat veškerou podporu veřejnosti... Až dosud, a to už po hodně dlouhou dobu, americký finanční systém výrobní sféře americké ekonomiky rozhodně neslouží. Zatímco s tím, jak se továrny zavírají a obyčejní Američané přicházejí o práci, lobbisté nákupních center žádají o garanci ve výši jednoho bilionu dolarů, hotelový průmysl natahuje ruku po 145 miliardách a Národní asociace výrobců požaduje 145 miliard. A co je třeba učinit pro 40 procent Američanů, kteří dle studie o federálních rezervách nedokáží zvýšit svou finanční hotovost o 400 dolarů, aniž by přitom byli nuceni prodat kusy svého majetku? Jak se asi v průběhu této zdravotní krize bude léčit obrovské množství lidí, kteří nemají zdravotní pojištění?

     Jediným řešením, aby účty mohly být zaplaceny, je zdravotní péči znárodnit. Nemůžeme nechat zástupy infikovaných lidí přežívat na ulicích pozorovat je, jak se dobývají k jídlu, kde se dá. Jediným řešením pro ekonomiku tedy je obyčejným lidem odpustit dluhy a korporace znárodnit. Čili vše znárodnit, protože jedině znárodnění je lékem na koncentrace, regulace a deregulace. Pandemie nám dala tvrdě na vědomí, že společnost, sestávající z jednotlivců starajících se jen sami o sebe, není de facto žádnou společností. Společnost je sociální systém. A úspěšný sociální systém je ten, který své členy dokáže podporovat. Bez takovéhoto udržitelného systému je řešení nastávajících problémů nemyslitelné.

 

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42493-odpovedmi-na-ekonomickou-krizi-jsou-odpusteni-dluhu-a-znarodneni.aspx

      Celý text:      Odpovedi-na-krizi.doc

 

 

 

Vztahy USA a Číny se rapidně zhoršují

 

 26.3.2020 VSa     Přes odložení obchodního sporu se vztahy mezi Washingtonem a Pekingem v posledních dnech dotkly nového dna, píše článek časopisu The Economist (vydání ze dne 21.3.2020, s. 37). Obě země se angažují v ostré výměně názorů. Někteří čínští představitelé zveřejnili konspirační teorii o tom, že koronavirus je dílem americké armády. Americký prezident zase koronavirus nazval „čínským virem“. 18. března americko-čínské soupeření posílilo, když Čína oznámila vyhoštění desítek amerických občanů, mezi nimi i lidí, kteří pracovali v Číně pro velké americké deníky New York Times nebo Wall Street Journal a další. Jedná se o nejrozsáhlejší vyhoštění západních novinářů od roku 1949. Trump svoji administrativu zaplavil protičínskými jestřáby a lobboval u spojenců proti čínské firmě Huawei a její 5G technologii. Prezident Si se zas pustil do tvrdší zahraniční politiky a posílil autoritativnost vedení doma. Doba, kdy se čínští představitelé vyhýbali konfrontaci s USA, je možná pryč. Tvrdost posledních kroků naznačuje, že Peking začíná být ochoten riskovat otevřenou konfrontaci. Naznačují to podle článku i čínská obvinění ohledně koronaviru jako údajné biologické zbraně USA. Se zhoršováním průběhu epidemie, v případě vysokého počtu obětí, dojde v USA a v Číně na hledání viníků.

 

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/26/vztahy-usa-a-ciny-se-rapidne-zhorsuji/

      Celý text:      Vztahy-USA-a-Ciny.doc

 

 

 

Koronavirus a Gatesova nadace

 

 26.3.2020 ,  William Engdahl     Pravděpodobně nikdo nebyl v podporování a financování výzkumu vakcín, zaměřených na boj s koronavirem, aktivnější, než Bill Gates a Nadace Billa a Melindy Gatesových. Od sponzoringu simulace globální pandemie, až po financování mnohých snah korporace přijít s novou očkovací látkou na zjevně nový virus. Gates přednesl 18. března 2015 na konferenci TED ve Vancouveru projev o epidemiích. V roce 2017 během Světového ekonomického fóra v Davosu založil Gates společně s některými vládami tak zvanou Koalici pro inovace epidemické připravenosti. Bill Gates a nadace rozjeli v průběhu roku 2019 na plné obrátky své pandemické scénáře. Natočil video pro Netflix, ve kterém je představen trh v Číně, kde se objeví vysoce smrtící virus, který se šíří globálně po celém světě.

     V říjnu 2019 začala Gatesova nadace spolupracovat se Světovým ekonomickým fórem a Centrem pro zdravotní bezpečnost z prestižní Johns Hopkins School of Public Health, aby schválili tzv. simulaci „fikčního“ scénáře - tato epidemiologická hra dostala název „Event 201“. Finance z Gatesovy nadace podporují biotechnologickou společnost Moderna Inc. v Cambridge, ve státě Massachusetts, která vyvíjí vakcínu proti novému koronaviru SARS-CoV-2. Je pozoruhodné zvláště to, že byla připravena v řádu několika týdnů, nikoli let, a že 24. února ji obdržel Fauciho institut, aby ji testoval přímo na lidských pokusných králících, nikoli na myších, jak je to běžné. Skutečně vidíme, že prakticky neexistuje žádná oblast současné koronavirové pandemie, kde bychom nenašli otisky všudypřítomného Gatese.

 

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8251-koronavirus-a-gatesova-nadace.htm

      Celý text:      Koronavirus-a-G-nadace.doc

 

      K tématu:     Elitari-z-Bilderbergu.doc

 

 

 

Univerzitní důkaz: Pád budovy č. 7 WTC nezpůsobil požár


26. 3. 2020 , Paul Craig Roberts
, Překlad: Lubomír Man Je smůlou, že tato důležitá zpráva vychází v průběhu zdravotní a ekonomické krize, kdy ji právě tyto krize zastíní. 25.března t.r. vydali experti Univerzity Aljaška Faibanks (UAF), konečnou zprávu o pádu budovy č. 7 WTC, a to jako výsledek svých čtyřletých počítačových modelových studií.

     47- poschoďová budova Světového obchodního centra v NY zmizela v 5:20 odpoledne11. září 2001 v ohni, když se v jednom okamžiku zřítila do svého půdorysu, a to v pořadí jako poslední ze tří postižených budov centra. A o sedm let později, vyšetřovatelé Národního institutu standardů a technologie (NIST), vydali zprávu, že budova č. 7 WTC je první ocelí vyztuženou budovou, která se zřítila jen následkem požárů ve svých kancelářích. V protikladu k této zprávě tým expertů UAF dochází nyní k závěru, že pád budovy. č. 7 nebyl způsoben ohněm, ale současným selháním všech sloupů v budově (čili řízenou demolicí).
 

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/03/26/p-c-roberts-univerzitni-dukaz-pad-budovy-c-7-wtc-nezpusobil-pozar/

      Celý text:      Pad-c7-WTC.doc

 

 

 

Putin vystoupil s projevem k národu kvůli situaci s koronavirem v Rusku.

 

 25.3.2020     Ruský prezident Vladimir Putin vystoupil s proslovem k občanům v souvislosti se situaci kolem koronaviru v zemi. Informoval například o odkladu termínu hlasování o změnách ústavy a naznačil řadu ekonomických opatření. Prohlásil, že se Rusku daří omezit šíření koronaviru na svém území, ale Rusko se kvůli své geografické poloze nemůže od této hrozby distancovat,“ pokračoval Putin. Vysvětlil, že „se poblíž ruských hranic nachází státy, které jsou již epidemií vážně zasaženy“. Je objektivně nemožné zcela zabránit proniknutí koronaviru do Ruské federace.

     Za účelem zastavit šíření koronaviru v zemi ruský prezident ohlásil, že se příští týden nebude pracovat. Hlasování o změnách ústavy bude odloženo. Ruský prezident také navrhl zavedení daně ve výši 13 % z úroků z vkladů. Kromě toho prezident navrhl zdanění dividend a úroků v zahraničí na 15 %. „Nyní jsou dvě třetiny těchto dividend, protože se jedná o příjmy konkrétních fyzických osob, v důsledku různých schémat tzv. optimalizace, zdaněny daňovou sazbou ve výši 2 %. Zatímco i občané s nízkými platy platí daň z příjmu ve výši 13 %. Je to, mírně řečeno, nespravedlivé,“ uvedl Putin.

 

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020032511708347-putin-informoval-o-odkladu-hlasovani-o-zmenach-ustavy/

      Celý text:      Koronavir-v-Rusku.doc

 

 

 

Správné myšlení o migrantech a Řecku

 

 25.3.2020 ,  František Kašpárek     Mainstreamová média ve svých zprávách o situaci v Řecku, kde se davy migrantů snaží prolomit hranice, upřednostňuje "správné myšlení" před objektivními fakty. Cílem není informovat, ale vychovávat nevědomé v liberálním chápání světa. Důležitým bodem příběhu se nestaly rozzuřené davy mladých mužů házejících po řeckých policistech kameny a likvidující hraniční zábrany, ale špatné podmínky v utečeneckém táboře... Obyvatelé ostrova Lesbos, kteří nyní čluny migrantů odstrkovali tyčemi, byli v minulosti za pomoc uprchlíkům nominováni na Nobelovu cenu míru.

     Jak se mohlo stát, že došlo k tak radikální proměně? Že by hodné obyvatele ostrova vystřídali zlí fašouni a náckové? Není tomu tak, obyvatelé zůstali stejní. Změnila se jen jejich zkušenost s těmi, kterým podali pomocnou ruku. Kriminalita "uprchlíků před válkou" je zde na denním pořádku. Nedávno migranti zničili pravoslavný chrám. Dalším případem je kostel - sv. Kateřiny. Obyvatelé se jej snaží chránit blokádou dveří, tedy doslova vlastními těly. Importi zde již rozbili okna, strhli svatý kříž a rozdupali ikony. Malebný ostrov z řeckých bájí je pryč. Jeho obyvatelé bojují o přežití. A jak známo - zoufalá situace rodí zoufalé činy. A představitelé Evropské unie místo aby poskytli Řekům aktivní pomoc při ochraně hranic, nechali je naprosto na holičkách. Jediným čím přispěli, byly jalové řeči o nepřiměřených zásazích vůči migrantům, v jejichž řadách jsou navíc také zločinci propuštěni z tureckých kriminálů.

 

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8249-spravne-mysleni-o-migrantech-a-recku.htm

      Celý text:      Spravne-mysleni.doc

 

 

 

Americké lietadlo rozprašujúce prasaciu chrípku zostrelené v Číne

(připomínka z archivu)

 

 7. prosince 2009     Správy, ktoré dnes kolujú v Kremli, uvádzajú, že americkou vládou najaté lietadlo, pilotované agentmi americkej CIA, prevážajúce náklad zmutovaného vírusu prasacej chrípky s cieľom jeho rozprášenia vo vzduchu, bol zostrelený na čínskom letisku Shanghai Pudong tímom agentov, ktorí tak chceli zabrániť americkému útoku na jednu z ich stredoázijských základní v Kirgizsku. Podľa správ čínskej mediálnej propagandy bolo v tomto incidente zasiahnuté zimbabwianské lietadlo MD-11, vlastníctvo spoločnosti Avient Aviation, ktorá je napojená na CIA, prevádzkovaná bývalým britským vojenským dôstojníkom Andrew Smithom a registrovaná v Spojenom kráľovstve (UK). V lietadle zahynuli traja americkí agenti CIA a štyria ďalší ľudia boli zranení, údajne občania USA, Indonézie, Belgicka a Zimbabwe.

     Ešte zaujímavejšie je všimnúť si, že táto tajná základňa biologických zbraní amerického námorníctva v Indonézii (najpočetnejšej moslimskej krajine sveta) bola založená v spolupráci s Rockefellerovým Inštitútom, a bola hlavným centrom amerického Programu vírusových chorôb (VDP), ktorý popisujú ako "epidemiologický a laboratórny výskum vírusových hemoragických horúčok, chrípky, encefalitídy a riketsie", a šéf tohto Inštitútu, David Rockefeller už dlho volá po masívnej redukcii svetovej populácie.

 

      Odkaz:     http://true-lies.blog.cz/0912/americke-lietadlo-rozprasujuce-prasaciu-chripku-zostrelene-v-cine

      Celý text:      Letadlo-rozprasujuce.doc

 

 

 

Třetí mrazivá noc v řadě, zima přepisovala rekordy

 

 25.3. 2020 , Novinky, ČTK     Česká republika se ve středu probudila do dalšího mrazivého rána. Nejchladněji bylo podobně jako v pondělí a v úterý na Šumavě, kde na Kvildě meteorologové naměřili -18,2 stupně Celsia. Na Jizerce v Jizerských horách klesla teplota na -15,6 stupně. V Českých Budějovicích bylo ve středu ráno minus 7,6 stupně, což znamená překonání teplotního rekordu pro tento den z roku 1962, řekl Daniel Maňhal z českobudějovického hydrometeorologického ústavu. Rekordy zaznamenaly i stanice na severu republiky. Nový rekord má Česká Lípa, kde bylo minus devět stupňů a předchozí minimum z roku 2013 bylo překonané o 1,5 stupně. V Ústeckém kraji mají nový rekord na čtyřech stanicích a v Tušimicích s minus 5,8 stupni vyrovnaly rekord z roku 2013. Rekordní hodnoty z tohoto roku byly dnes překonané i v Kopistech na Mostecku, Ústí - Vaňově a Varnsdorfu. Ještě déle odolával rekord v Doksanech na Litoměřicku, kde bylo dnes v noci minus deset stupňů. Předchozí minimum, minus 9,7 stupně, bylo z roku 1958.

 

      Odkaz:     https://www.novinky.cz/pocasi/clanek/treti-mraziva-noc-v-rade-zima-prepisovala-rekordy-40317956

      Celý text:      Mrazove-rekordy.doc

     (Pozn. spr.: Nějak se nám to globální oteplování zadrhává.)

 

 

 

Bank of America: V USA začala ekonomická krize

 

 23.03.2020 , Natalja Dembinskaja     Americká ekonomika ukončila mnohaleté období nárůstu a vstoupila do recese, oznámili v Bank of America. V Bank of America (BofA) očekávají, že to bude jedna z největších krizí v dějinách. HDP se sníží o 12 % již v druhém čtvrtletí, což je rekord od dob druhé světové války. Podle jejího názoru „hluboký pád již začal“, protože koronavirus zasáhl prakticky všechna odvětví. Dvě další přední americké banky, Goldman Sachs a Morgan Stanley, také oznámily začátek recese. V Morgan Stanley považují za „základní scénář“ letošní zpomalení růstu globálního HDP o 0,9 %. V Goldman Sachs jsou ještě pesimističtější: jejich prognóza zní 1,25 %. Analytici konstatují: s problémy takového rozsahu se americká ekonomika nesetkala nikdy. Ani po teroristických útocích 11. září a ani v době „velké recese“ v roce 2008. Nezaměstnanost tenkrát činila 10 % a HDP kleslo o více než čtyři procenta. Ale dnes může nezaměstnanost podle předpovědi amerického ministra financí Stevena Mnuchina dosáhnout až 20%. Magazín The Hill píše, že ekonomické následky epidemie v USA značně vyhrotily spor mezi Ruskem a Saúdskou Arábií na ropném trhu. Je již jasné, že za první oběť cenové války padne americký břidlicový průmysl. Analytička Helima Croft míní, že: „Zdá se, že Rusko hodlá zlikvidovat podíl na trhu amerických břidlicových společností v reakci na sankce USA.“ Ekonomiku dobije břidlice.

 

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2020032311697734-bank-of-america-v-usa-zacala-ekonomicka-krize/

      Celý text:      V-USA-krize.doc

 

 

 

Le Figaro: CIA před 10 lety předpovídala globální pandemii!

 

 23. března 2020     Analytické dokumenty americké CIA v roce 2009 naznačily možnost celosvětové pandemie, jejímž zdrojem označily Čínu a jihovýchodní Asii, píše Le Figaro. Analytické středisko CIA například v roce 2009 vydalo zprávu o globálních trendech do roku 2025, která uvádí, že „výskyt vysoce nakažlivého respiračního onemocnění u lidí, u kterého nebudou přijata odpovídající opatření, může způsobit světovou pandemii“. Navíc se zdůraznilo, že by se taková nemoc mohla objevit ve velmi osídlené oblasti, v nichž je přeplněnost zvířat a lidí - například v Číně a jihovýchodní Asii.

     Kromě toho odborníci označili samotný koronavirus jako toto možné onemocnění. A že nedostatečný stupeň rozvoje zdravotní péče v zemi, odkud virus pochází, znemožní jeho včasnou detekci. A ve Francii strategické bezpečnostní dokumenty také zmiňovaly epidemickou hrozbu. V roce 2008 bylo například riziko pandemie hodnoceno se „střední pravděpodobností“. Takže pokud byl problém epidemie v analytických dokumentech, pak to nebylo považováno za tak důležité jako jiné otázky, jako je vojenská hrozba, terorismus. Stejně tak podle odborníků zbývá udělat mnoho pro kybernetickou, hygienickou a ekonomickou bezpečnost.

 

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/le-figaro-cia-pred-10-lety-predpovidala-globalni-pandemii/

      Celý text:      Predpovidali-epidemii.doc

 

 

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních hranic v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 

 Říjen-prosinec 1948: Národní shromáždění ČSR postupně schválilo několik zákonů, které podstatně ovlivňovaly budoucí činnost pohraničních útvarů SNB: Zákon na ochranu lidově demokratické republiky (6. října), Zákon o krajském zřízení (27.října), Zákon, kterým se přenáší působnost Finanční stráže v celním pohraničním pásmu na Sbor národní bezpečnosti (2. prosince), Zákon o národní bezpečnosti (21. prosince).

     V tomto složitém a na události bohatém roce při výkonu služby přišlo o život 10 příslušníků SNB, 2 příslušníci PÚ SNB 9600 - strážmistři František Jelínek (+8.5. 1948) a Josef Maršálek (+10.11.1948). Strážmistři SNB Čestmír Dobrovolný (+29. 4. 1948). Emanuel Polák (+4. 5. 1948) a Josef Prošek (+4. 5. 1948), příslušníci praporu SNB “Tygr” a vrchní strážmistr Matěj Štěpita (+31. 7. 1948) z ObV SNB Bratislava zahynuli v boji s banderovci. Státní bezpečnost v součinnosti s dalšími složkami SNB odhalily 201 nepřátelských protistátních skupin. Orgány Finanční stráže v období leden - září 1948 řešily 15 557 celních a jiných přestupků a zadržely 6082 osob. Do státní pokladny odvedly hodnoty ve výši více než 7 miliónů korun a na pokutách vybrali přes 10 miliónů korun. V Západním Německu vznikla politická strana pod názvem “Strana Němců přesídlených do Německa” a organizace “Svaz československých občanů za hranicemi”. Obě organizace požadovaly “svaté právo návratu do vlasti".
 

      Celý text:      Z-kroniky-PS-1948.doc

 

 

 

Na řecko-turecké hranici včera proběhly nejtěžší střety

 

23.3. 2020 , Ivan David     Turecká státní agentura ANADOLU ohlásila, že turecká armáda po nezdařeném pokusu o průlom musela ošetřit 2.306 zraněných migrantů. Kolem poledne se ale podařilo dvěma člunům s migranty proklouznout námořní blokádou vyhlášenou řeckým vojenským námořnictvem kolem řeckých ostrovů v blízkosti Turecka. Řecký twitterový účet #greece_turkey_borders vznesl podezření, jestli oběma těsně za sebou plujícím člunům neumožnila projet některá z lodí Evropské agentury na ochranu vnější hranice EU (FRONTEX). Z obou člunů se na Lesbosu vylodilo 50 migrantů. Ihned po přistání byli zatčeni policií a umístěni na 14 dní do karantény.

     Odpoledne pak v Evrosu propukly zatím nejtvrdší boje mezi migranty podporovanými tureckou armádou a řeckými strážci hranice. Ofenzivu zahájila jako vždy turecká armáda střelbou granátů se slzným plynem na řecké pohraničníky. Podle řeckého serveru pronews.gr turečtí vojáci na řecké pohraničníky vystřelili doposud rekordní počet se granátů s plynem. Útok byl směřován i na řeckou polní nemocnici označenou symboly Červeného kříže, které jsou pod ochranou mezinárodních smluv. Migranti zaútočili na výsadkáře zápalnými lahvemi. Vzdávám čest všem, kteří včera v extrémním ohrožení života opět ubránili řeckou a tím i evropskou hranici.

 

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/03/na-recko-turecke-hranici-vcera-probehly.html

      Celý text:      Recko-Turecko.doc

 

 

 

Rusko a Čína budou zkoumat Měsíc na směny

 

 14. března 2020 , Andrej Rezčikov     Rusko a Čína vedou rozhovory o vytvoření společné základny na Měsíci. Z dvoustranných dohod zatím vyplývá, že ruská družice Měsíce Luna-26 nejprve vybere místa pro budoucí přistání čínských vozidel. Vyslání "Luny-26" je plánováno na rok 2024 a za rok - "Luny-27". Vyslání těchto sond je zahrnuto do současného federálního vesmírného programu do roku 2025. V letech 2027–2028 se plánuje vyslat těžkou přistávací stanici Luna-28 na Měsíc, aby odebrala horninu a doručila ji na Zemi, a Luny-29, aby dopravila těžký lunochod. Čína je po Rusku a Spojených státech třetí zemí, která vyslala sondu na Měsíc. V roce 2013 přistála čínská sonda Čchang-e-3 s malým vozítkem Yutu (Nefritovým králíkem). Na začátku loňského roku kosmická sonda Čchang-e-4 s lunárním vozítkem Yutu-2 nejprve přistála na odvrácené straně Měsíce, poté tam Čchang-e-4 provedla nebývalý biologický experiment.

     Vedoucí oddělení výzkumu měsíce a planet Šternbergova institutu Vladislav Ševčenko je přesvědčen, že rusko-čínský projekt na vytvoření základny je životaschopný a bude zřejmě realizován na jižním pólu Měsíce. V letech 2028–2029 se očekávají zkušební vypouštění a oblety Měsíce s posádkou a v roce 2031 první let posádky. V další budoucnosti se lety plánují každoročně. Obecně se uznává, že lunární základna bude mít sadu automatických zařízení a posádky budou fungovat ve směnách, jako polárníci,“ řekl Vladislav Ševčenko novinám VZGLJAD. Podle něj, čínský kosmický program staví tuto zemi do první řady v oblasti měsíčního průzkumu, jak ukazují úspěšná zahájení programu Čchang-e. „Spojení úsilí Ruska a Číny je docela slibná a oprávněná úloha. Velké a drahé kosmické projekty vyžadují nejvyšší úroveň technologického rozvoje, což je pro jeden, i ten nejrozvinutější stát, velmi obtížné a nerozumné, pokud lze mezinárodní úsilí kombinovat,“ je si jistý Ševčenko.

 

      Odkaz:     https://vz.ru/society/2020/3/14/994389.print.html

      Celý překlad:      Rusko-a-Cina-na-Mesic.doc

 

 

 

Americká strana musí odpovídat na tři dotazy k epidemii

 

22.3. 2020 , http://czech.cri.cn/     V poslední době někteří američtí politici říkají novému koronavíru „čínský virus", to vyvolalo odsouzení od mezinárodního společenství.  Od září roku 2019 chřipka v USA už nakazila více než 30 miliónů lidí, z nichž zemřelo více než 20 tisíc lidí. Ředitel Amerického centra pro kontrolu nemocí, Scott John Morrison, před několika dny přiznal, že některé zmíněné případy byly ve skutečnosti úmrtí kvůli novému koronaviru. Na tři otázky o epidemii musí americká vláda odpovědět veřejnosti:

     Zaprvé, kolik procent z případů chřipky se ve skutečnosti týká nového koronavíru a pokouší se USA zakrývat epidemii nového koronaviru jako chřipku?

     Zadruhé, proč v červnu roku 2019 USA nečekaně uzavřely základnu biochemických zbraní ve Fort Detricku? Tato základna je největší výzkumné centrum biochemických zbraní USA.

     Zatřetí, proč až do poloviny února americká vláda ještě nemluvila o epidemii na svém území, zatímco někteří úředníci Informačního výboru Dolní sněmovny prodali cenné papíry v hodnotě více než milióny amerických dolarů? Tito politici zakrývali situaci epidemie a zároveň tajně prodali akcie?

     Činnost některých amerických politiků je taková, že nikdy nepřevezmou odpovědnost, nepřiznají chyby. Všechny úspěchy patří jim a všechna odpovědnost patří ostatním.

 

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/811/2020/03/22/281s189280.htm

      Celý text:      Tri-dotazy-k-epidemii.doc

 

 

 

Dvě zprávy - která je pravdivá?

 

 21.3.2020 ,  Vladimír Stwora     Na iDnes vyšel v těchto dnech článek Koronavirus má přirozený původ, není uměle vytvořený, potvrdili vědci, kde se píše: Analýza SARS-CoV-2 a příbuzných koronavirů provedená mezinárodním týmem vědců, nepřinesla důkazy o tom, že by byl virus vyroben v laboratoři nebo jinak uměle upraven. Ale!!!

     Na Gate2biotech.cz se 13. listopadu 2015 objevil článek Chimérický netopýří virus rozvířil obavy z výzkumu, kde se mimo jiné píše:  Šéf výzkumu Ralph Baric z Univerzity Severní Karolíny v Chapel Hill a jeho kolegové studovali virus SHC014, který infikuje čínské vrápence. Během toho vytvořili chiméru, virus s povrchovým proteinem viru SHC014 a s vnitřnostmi viru SARS. Tahle chiméra infikovala lidské buňky dýchacích cest a badatelé prokázali, že se povrchový protein viru SHC014 může vázat na klíčový receptor buněk a pronikat tak dovnitř. ... Jak říkával psychiatr Miroslav Plzák, když vás manželka nachytá v posteli s jinou, platí pravidlo zatloukat, zatloukat a ještě jednou zatloukat. ...

     Stala se katastrofa? Během nácviku na katastrofu? Opět? ... Článek Jindřicha Sládka > 18. října 2019 proběhla konference zaměřená na simulaci světové epidemie onemocnění dýchacích cest způsobené koronavirem „Event 201“ pod patronací nadace Billa Gatese ve spolupráci se Světovým ekonomickým fórem a Centrem zdravotní bezpečnosti Johna Hopkinse. Simulace se zaměřila na připravenost překonat vážné sociální a ekonomické následky těžké celosvětové pandemie.

 

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8242-dve-zpravy-ktera-je-pravda.htm

      Celý text:      Dve-zpravy.doc

 

     ( Pozn. spr. webu:    Západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších, usilují o "zabetonování" svých majetko-mocenských pozic nastolením NWO. Pro jejich "Nový světový řád" (NWO) potřebují „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %  viz Morris-Prelidneni.doc  . Raketojadernou válkou by si poničily planetu. Proto o genocidu většiny lidstva usilují tzv. měkkými - hybridními - metodami. Všelijaké bezuhlíkaté, LGBT, veganské, ... kampaně, orwellovské převracení pojmů i migrační údery, patří mezi tyto "nástroje". Je pravděpodobné, že i tvrší metody, použití biologických zbraní. )

 

 

 

Neoliberální Malthus nazeleno aneb Staří ať pomřou

 

 21.3. 2020 , Veronika Sušová-Salminen          glosuje projevy neoliberálního malthusiánství v kontextu pandemie. Německá veřejnoprávní televize ARD odvysílala asi dvě minuty dlouhé video herce Christiana Brandese. „Žertovnou“ formou se v něm říká, že koronavirus je „spravedlivý“, protože „Vymete staré, ale mladí lidé infekci bez námahy přežijí. Generace 65+ naši planetu poslední půlstoletí devastovala.“ Heslo silnější (mladší) přežije a slabší (starší) umře se nyní v německé televizi považuje za „spravedlnost“, která pomůže planetě Zemi. Je s podivem, že slovo solidarita je dnes skloňováno kdekým a ve spojení s kde čím, aby se ukázalo, že je naprosto vyprázdněné. Neoliberalismus za posledních 40 let obsah slova solidarita vyluxoval. Mezigenerační solidarita byla základem moderního sociálního státu, který byl ovšem během posledních 40 let celkem úspěšně demontován. Vrchol demontáže představuje rozpad mezigeneračních vztahů ve společnosti. Tohle už není klasická generační rebelie. Je to něco úplně jiného. Zelený neoliberalismus vidí spravedlnost ve vyšší úmrtnosti na koronavirus mezi staršími lidmi, kteří prý nesou hlavní vinu (typické hledání individualizovaného viníka) za devastaci planety. V lepším případě je to hodně špatný vtip, v tom horším cesta do pekel.

 

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/21/neoliberalni-malthus-nazeleno-aneb-stari-at-pomrou/

      Celý text:      Neoliberalni-Malthus.doc

 

 

 

Akademik Čerskij

 

 Croix • 22. března 2020     Během probíhající pandemie koronaviru ztratila média ze zřetele některé další záležitosti, které ovšem rovněž mají strategický význam... Jednou z takových záležitostí je cesta lodi Akademik Čerskij takříkajíc kolem světa. Z Vladivostoku, či spíše z přístavu Nachodka, který opustil v únoru 2020, do Baltského moře. Oč jde? O nic menšího, než o snahu dokončit Nord Stream 2, bez nějž je Německo stále energetickým rukojmím, tedy silně ovlivnitelným objektem, ze strany USA prostřednictvím jejich pák v podobě Polska a Ukrajiny. Jedinou další lodí specializovanou na pokládku plynovodního potrubí na mořské dno, která zůstala pro projekt Nord Streamu 2 reálně k dispozici, je Akademik Čerskij.

     Akademik Čerskij má proto nyní strategický význam a Rusové neponechali nic náhodě. Loď se přemisťuje systémem, který byl naposledy použit za 2. světové války, totiž v rámci minikonvoje. Konvoj proto tvořil kromě samotného Akademika Čerského a remorkéru Viktora Koněckého též torpédoborec ruské tichooceánské flotily Admirál Vinogradov. Podle některých ruských zdrojů je velmi pravděpodobně konvoj doprovázen pod hladinou jednou nebo dvěma ponorkami. Akademik Čerskij podle všeho mění kursy a plány plavby. Od Srí Lanky jej doprovází další loď ruského vojenského námořnictva, zařazená organizačně v sestavě baltské flotily, Jaroslav Mudryj. Obě vojenská plavidla mají samozřejmě vlastní systémy protivzdušné obrany středního a krátkého dosahu. Po opuštění Srí Lanky Akademik Čerskij vypnul odpovídač a ztratil se z civilních sledovacích systémů (obdoby leteckého Flightradar).

 

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/akademik-cerskij/

      Celý text:      Akademik-Cerskij.doc

 

 

 

Čína v důsledku viru zostřila svůj pohled


21.3. 2020 Mezi nespočetnými geopolitickými důsledky koronaviru je jeden i plasticky evidentní.
Poprvé od roku 1978, kdy byly spuštěny reformy Teng-Xiao-pinga - považuje Peking
(oficiálně) USA za hrozbu. Peking opatrně a krok za krokem formuje příběh o tom, že od počátku koronavirového útoku si čínské vedení bylo vědomo toho, že jde o útok hybridní a že je namířen proti Číně. Když plně zamaskovaný Si Ťin-pching navštívil minulý týden frontovou linii ve Wu-chanu, šlo o jasnou zprávu celému světu o tom, že Čína s požehnáním vyšších sil ve „válce lidu“ proti KOVIDU-19 vítězí. Nu a Rusko ve svém tahu proti Rijádu, jehož výsledkem byla levnější cena barelu nafty, pomohl odstartovat tak velmi potřebné zotavení čínské ekonomiky. Což je učebnicový příklad toho, jak funguje strategické partnerství.

     Když Shao-Lijian, mluvčí čínského ministerstva zahraničí, zmínil možnost, že „by to mohla být americká armáda, která zavlekla epidémii do Wu-chanu“, byl to výbuch, vycházející z nejvyššího čínského vedení. Peking už tentokrát nejen vypouštěl zkušební balónek, ale sděloval, že odhazuje rukavice. Shao-Lijian přítom zmínil ředitele amerického Centra pro kontrolu chorob a prevence R. Redfielda, který, když byl minulý týden dotázán, zda byl v USA koronavirus posmrtně zjištěn u některých zemřelých, odpověd že, že „některé z případů byly skutečně takto diagnostikovány“. Nyní čínská média kladou své otázky otevřeně a poukazují hlavně na logickou souvislost loňského srpnového uzavření „nebezpečné“ vojenské biozbraňové laboratoře ve Fort Derricku s vojenskými hrami ve Wu-chanu a následně i s wu-chanskou epidémií.

 

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/03/21/cina-v-dusledku-viru-zostrila-svuj-pohled/

      Celý text:      Cina-zostrila.doc

 

 

 

Americký vojenský magazín objevil u TU-160 jedinou vadu

 

 22.03.2020     Ruský bombardér Tu-160 je nejrychlejší, největší a nejtěžší ze všech jemu podobných letadel existujících na světě. Nemá konstruktérské vady kromě jedné: nejsou v něm použity stealth technologie. K tomuto závěru dospěl americký vojenský magazín The National Interest. Tu-160 zvaný Bílá labuť, anebo podle klasifikace NATO Blackjack, unese na 40 tun užitečného nákladu, jak konvenčních, tak jaderných pum. Může překročit rychlost Mach 2. Konstrukce s křídly proměnné šípovitosti (přímé křídlo) také poskytuje letounu jisté přednosti a zajišťuje velký vztlak při malé rychlosti. Rusko se dnes věnuje modernizaci svého největšího bombardéru. Má dostat zdokonalené motory a novou avioniku. Autor se domnívá, že jednou může Tu-160 dostat také stealth nátěr. 10. února byla zveřejněna zpráva, že ruské strategické bombardéry Tu-160 mají být vybaveny hypersonickými střelami Kinžal. Bombardér byl nejednou uznán západními experty za nejmocnější na světě. Američtí novináři označili v říjnu Tu-160 za „zvíře s několika světovými rekordy“.

 

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020032211692522-americky-vojensky-magazin-objevil-u-tu-160-jedinou-vadu/

      Celý text:      Sovetsky-TU160.doc

 

 

 

Využívala americká armáda klíšťata jako biologické zbraně?

(z archivu)

 19. července 2019     Americká sněmovna reprezentantů nařídila generálnímu inspektorovi amerického ministerstva obrany, aby prozkoumal, zda Pentagon prováděl v letech 1950 až 1975 experimenty s použitím klíšťat a jiného hmyzu jako biologické zbraně. Autorem iniciativy byl člen Sněmovny reprezentantů ze státu New Jersey, republikán Chris Smith. Lymská borelióza byla pojmenována podle městečka Old Lyme ve státě Connecticut ve Spojených státech, kde bylo v roce 1975 poprvé popsáno několik případů této nemoci. Od Lyme je vzdáleno jen několik kilometrů výzkumné centrum  Plum Island Animal Disease Center, ve kterém během studené války probíhal tajný kontroverzní program biologických obranných a útočných zbraní. V okolí ostrova se objevovaly zmutované mrtvoly zvířat... Očekává se, že vyšetřování Pentagonu posoudí rozsah experimentu a určí, „zda byla klíšťata nebo hmyz použitý v takovém experimentu omylem vypuštěna mimo laboratoř nebo jestli to bylo součást experimentu “.

 

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vyuzivala-americka-armada-klistata-jako-biologicke-zbrane/

      Celý text:      Lymska-borelioza.doc

 

 

 

Koronavirus a krize: Co nechápou (nejen) čeští ekonomové porevoluční“ epochy

 

 20.3. 2020 , Jan Masák     Vlivný ruský ekonom Michail Chazin pro Sputnik opakovaně upozorňoval na kriticky nedostatečnou úroveň vzdělání a chápání ekonomických procesů ze strany ekonomů, kteří dokončili své odborné vzdělání v porevoluční době v rámci logiky západních ekonomických škol – Economics - nevidí celý obraz krizí. Ty jsou, jak říká, dvě. Prvním druhem ekonomických krizí skutečně jsou krize z nadvýroby – cyklické krize. Kromě nich ale existuje druhý typ krizí, které nevidí. Tyto krize Chazin označuje za „krize pádu efektivity kapitálu“. A právě před krizí pádu efektivity kapitálu se svět v současné době nachází.

     Ekonom Adam Smith si všiml v kapitalistické ekonomice jedné zajímavé věci: Aby mohla kapitalistická ekonomika žít, potřebuje se neustále rozšiřovat! Karel Marx na základě tohoto pozorování udělal logický závěr – vzhledem k tomu, že planeta Země není nekonečná a kapitalismus potřebuje pro své holé přežití se neustále roztahovat, přijde moment, kdy se kapitalismus již nebude mít kam dále roztáhnout, načež zkolabuje. Podle slov ruského ekonoma byl po roce 1989, kdy již kapitalismus neměl kam expandovat, aby mohl žít, používán trik – expanze „dovnitř“ formou neustálého snižování úrokové sazby. Jakmile ta v roce 2008 dosáhla nuly, začala ekonomická krize. Od té doby světová kapitalistická ekonomika balancuje na hraně kolapsu, který, jak říká Michail Chazin, nebude „pouhou“ cyklickou krizí, jak ji vidí „ekonomové“ vychovaní v logice Economics, ale bude smrtí kapitalistického modelu hospodářství.

     Na otázku, kdy přesně vypukne poslední (ostrá) fáze krize, Chazin odpověděl, že je to velmi těžké předvídat, jelikož není možné přesně vědět, kolik má světová ekonomika ochranných mechanismů. Klíčovým faktorem pro úspěch budoucích společností a států proto bude, podle Chazina, schopnost vzdělat lidi v neliberálním ekonomickém myšlení.

 

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2020032011685729-koronavirus-a-krize-co-nechape-sichtarova-a-dalsi-ekonomove-porevolucni-epochy/

      Celý text:      Koronavirus-a-krize.doc

 

      K tématu také :   Kapitalismus-mrtvola.doc

 

 

 

Lékařka Soňa Peková říká, že koronavirus mohl vzniknout laboratorní cestou ...

Video natočila: www.Leontynka.cz https://youtu.be/P2KW1kud9fg

                                                                 https://youtu.be/gG7oEmuVrH0

 

 15. 3. 2020 , Soňa Peková , FORUM 24 / Rozhovor     Lékařka Soňa Peková zachytila ve své soukromé laboratoři dva případy nákazy koronavirem. Pak jí Ministerstvo zdravotnictví testování zakázalo. Přestože její zdravotnická firma Tilia Laboratories dokáže infekci koronaviru testovat, musí zájemce o testy odmítat. Na videu, které pro slovenskou televizi TA3 natočila společnost Leontýnka, Peková vysvětluje, jak mohl nový zákeřný virus vzniknout a jak se šíří. Nevylučuje možnost, že byl vytvořen laboratorním způsobem, protože tomu odpovídají některé jeho genové charakteristiky.

     Vznikla petiční akce občanů ČR za udělení povolení pro MUDr.Soňu Pekovou Ph.D. provádět testy na SARS-CoV-2 :  

https://www.petice.com/petice_oban_r_za_udleni_povoleni_pro_mudrsou_pekovou_phd_provadt_testy_na_sars-cov-2

 

      Odkazy:     https://www.forum24.cz/video-lekarka-sona-pekova-rika-ze-koronavirus-mohl-vzniknout-laboratorni-cestou-a-omylem-uniknout/

                      http://www.nwoo.org/2020/03/16/petice-obcanu-cr-za-udeleni-povoleni-pro-mudr-sonu-pekovou-ph-d-provadet-testy-na-sars-cov-2/

      Celý text:      Lekarka-rika.doc

 

 

 

Pro záchranu globální ekonomiky potřebujeme méně globální ekonomiky!

 

 21.3.2020 , VSa     Omezení globálních dodavatelských řetězců, mobilizace národních zdrojů a nová rovnováha mezi veřejným a soukromým – to jsou recepty na řešení současné krize. Romantické vidění globalizace jako globální vesnice už dnes neplatí, ošklivý proces, který jsme zažívali v posledních čtyřiceti letech se stal receptem na ovládnutí státních institucí mnohonárodními korporacemi, které zajímal pouze zisk a podpora akcionářů. Pro miliardy lidí globalizace znamená spíš proces rabování sociálního bohatství a politického smyslu. Ohledně globalizace jsme už dostali několik varovných signálů, píše dále autor, a řadí mezi ně asijskou finanční krizi v letech 1997 až 1998, růst ekonomické nerovnosti a pokles kvality života v industrializovaných zemích a samozřejmě globální finanční krizi v roce 2008. Zkušenost ze začátku 20. století zpochybňuje argument o nevratnosti globalizace. Globalizovaná ekonomická aktivita a volný trh dominovaly před začátkem první světové války. Hospodářská krize a dvě velké války tento trend změnily. Podle autora je stále patrnější vyprázdněný politický obsah nadnárodních institucí jako je EU, která byla stvořena spíš k tomu, aby obdařila investory větším pohodlím, než aby posílila zdravotní systémy svých členů. Zvláště v USA došlo k masové migraci výroby, která poškozuje to americké možnosti udržet si v řadě sektorů prvenství, a dokonce vůbec pokračovat v některých oblastech průmyslové výroby. K záchraně globální ekonomiky je paradoxně potřeba méně globální ekonomiky.

 

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/21/pro-zachranu-globalni-ekonomiky-potrebujeme-mene-globalni-ekonomiky/

      Celý text:      Pro-zachranu-ekonomiky.doc

 

 

 

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

(připomenutí z archivu)

 

 13.1. 2012 , Lubov Lulko  ( více o autorovi > )      

          Během 18 měsíců byli čtyři pokrokoví vůdci latinské Ameriky a jejich občané šokováni diagnózou lékařů – rakovina. Ta byla diagnostikována u těchto vůdců – Fernando Lugo, Luiz Inacio Lula da Silva, Hugo Chavez a naposledy Cristina Fernandez de Kirchner. Prezidenti Paraguaje, Brazílie, Venezuely a Argentiny se podezřele najednou a zároveň ocitli na pokraji přežití. Chavez okamžitě varoval, že tato nemoc může být „novou zbraní říše pro odstraňování nechtěných vůdců“. Jak první byl diagnostikován s nádorem lymfatického systému v srpnu 2010 60letý paraguayský prezident Fernando Lugo. 66letý bývalý brazilský prezident Luiz Inacio Lula da Silva byl diagnostikován s rakovinou hrtanu v říjnu 2011. Lula, který vládl od r. 2003 do r. 2010, snížil v zemi chudobu, sjednotil latinskou Ameriku a učinil z Brazílie jednu z největších ekonomik světa. 57letý venezuelský prezident Hugo Chavez se začal léčit na rakovinu na konci června 2011. Byl operován v Havaně 20. července. A nakonec, na konci prosince, média oznámila, že 58letá argentinská prezidentka Cristina Kirchner bude na počátku ledna 2012 operována kvůli rakovině štítné žlázy. Kirchner zaujímá pevný proti-americký postoj. O zavraždění Fidela Castra se pokusili desítkami způsobů. Venezuelský spisovatel Luis Brito Garcia napočítal více než 900 pokusů o atentát na kubánského vůdce, zorganizovaných CIA. Povšimněte si, že onemocněli pouze ti, jejichž politika se staví proti dominantní pozici Spojených států. WikiLeaks oznámila, že v r. 2008 požádala CIA velvyslanectví v Paraguaji (Fernando Lugo!), aby shromáždilo veškeré biometrické údaje, včetně DNA, všech čtyř prezidentských kandidátů. Je rakovina vedlejším účinkem nových zbraní používaných rozvědkou? !!!

 

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2012/01/4772-infikuje-cia-jihoamericke-vudce-rakovinou.htm

      Celý text:      Infikuje-CIA.doc

 

 

 

Co ukázala reakce na epidemii, o rozdílech mezi státy

 

 20. 3. 2020 , Petr Hampl, nezávislý sociolog , (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)    

Jsme už zvyklí na výklad, podle nějž v západním pojetí má obrovskou hodnotu život každého jednotlivce, zatímco podle východně-orientálního pohledu na svět je důležitý celek, a jedinec může být snadno obětován. Překvapivě ale vidíme opačné chování. Čínská a korejská strategie jsou zaměřeny na co nejnižší ztráty, zatímco západní státníci počítají s desetitisíci mrtvých jako legitimní cenou za získání „kolektivní imunity“ a někteří "pokrokoví" intelektuálové dokonce připomínají, že vyhubení starých lidí by bylo ekonomickým a sociálním přínosem.

     Podle reakce na koronavirovou epidemii totiž můžeme sestavit přehledný žebříček. - Nejhorší reakci z celého světa projevily Německo, Švédsko, Francie, Nizozemí a Velká Británie. S prezidentkou Clintonovou by do této skupiny patřily i USA.    - Ostatní evropské země reagují také mizerně, ale ne tak strašně špatně.    - Evropské státy, které byly členy sovětského bloku, si vedou relativně dobře.   - A nejlépe situaci zvládají nejen Čína, Rusko a Korea, ale také třeba černé africké státy.

     Kdybychom státy srovnaly podle schopnosti odvrátit migrační hrozbu nebo čelit klimatickým fanatikům, vypadal by žebříček naprosto stejně. Možným vysvětlením (představ o hodnotě života v euroatlantickém okruhu a jinde ve světě) je setrvačnost z dob kdy moc ještě nedržely současné elity. I určité míře občanských svobod se těšíme spíše ze setrvačnosti, než že by to odpovídalo povaze současného režimu (na Západě).

 

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/hampl-co-ukazala-reakce-na-epidemii-o-rozdilech-mezi-staty/

      Celý text:      Co-ukazala-reakce.doc

     ( Pozn. spr. webu:    Západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Proto se většiny obyvatel tzv. vyspělých zemí také chtějí zbavit. )

 

 

 

V Sýrii bolo nájdené miesto úmrtia ruského pilota stíhačky SU-25 – majora Romana Filipova

 

 Sýria, 19. marca 2020 ( AM )K zostreleniu Su-25 prišlo 3. februára 2018 v provincii Idlib, k činu sa prihlásila teroristická skupina Dzaish an Nasr. Zostrelili Su-25 krátko po tom, ako Su-25 začal s útočnými manévrami v oblasti Sarakib na východe provincie Idlib. Zostrelili lietadlo, pilotovi Romanovi Filipovovi sa podarilo katapultovať a zachrániť sa na padáku. Teroristi ho však vysliedili a bol obkľúčený džihadistami. Bojoval do posledného náboja. Potom vykríkol: „Tu máte za našich chlapcov!“ odistil granát a zahynul spolu s džihadistami, ktorí utekali k nemu. Krátko po incidente ruská raketa zlikvidovala prvých 30 teroristov tejto skupiny.

     Ruský prezident Vladimír Putin udelil Romanovi Filipovovi titul Hrdina Ruska. Predpokladá sa, že v blízkej budúcnosti bude na mieste smrti ruského hrdinu postavený pamätný kríž a pomník.

Video:     https://youtu.be/DjtyYzIHLDc  ,  https://youtu.be/BZj01tzAiYs

 

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/03/19/v-syrii-bolo-najdene-miesto-umrtia-ruskeho-pilota-stihacky-su-25-majora-romana-filipova/

      Celý text:      Miesto-umrtia.doc

 

 

Banditismus ... důsledek rychlého postupu

finančně-ekonomické krize

 

 Momentální situace v České republice je taková, že podle neoficiálních údajů zde máme minimálně půl milionů imigrantů. Hlavním motivem těchto imigrantů nebo zahraničních pracovníků je snaha vydělat zde takové peníze, které budou sloužit nejen pro uživení jich samotných, ale většinou i jejich rodin, které často zanechali doma a pro které jsou peníze došlé ze zahraničí důležitým zdrojem příjmů. Nejnovější čísla hovoří o tom, že za rok 2018 poslali zahraniční pracovníci do svých domovských zemí přes 47 miliard korun.

     Co se však stane, když naplno vypukne mohutná hospodářská krize a práce nebude dostatek ani pro naše lidi? Začíná se masivně propouštět.  Tito lidé jsou bez větších zásob a finančních úspor. Nyní se dostanou bez prostředků na ulici - bez zaměstnání, bez jídla a finančních prostředků nutných na to, aby se vrátili ke svým rodinám. Začínají krádeže ve velkém, rabování. Nejdříve obchodních center, následně menších obchodů, domů a bytů, kde je možné si jídlo a další prostředky obstarat. Nastává anarchie a první větší střety s policií a ozbrojenými občany. Narůstají ztráty na obou stranách. Policie není schopna nepokojům v tak velkém měřítku zabránit. Je třeba si uvědomit, že větší část zahraničních dělníků má na rozdíl od mladší části zdejší populace za sebou několikaletou základní vojenskou službu, někteří dokonce i bojové zkušenosti. Jsou mnohem silnější a otužilejší, a to nejen fyzicky.  A mohou jich být statisíce, s jedinou touhou - přežít, popřípadě se vrátit domů za svými rodinami. Za každou cenu.

     Z knihy – Aleš Přichystal „Přežít nebo zemřít“

 

      Celý text:      Dusledek-krize.doc

 

 

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

Demokracie v EU? Co prosím? Kde? No nikde...

 

 20.3.2020 , Tomáš Doležal   Demokracie v EU totiž nikam nezmizela. Ani nemohla – protože tam nikdy nebyla.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42443-demokracie-v-eu-co-prosim-kde-no-nikde-.aspx

 

Začíná ropná válka. Rusko si věří

 

 18.3.2020 , Haló noviny     Snižování těžby ropy už nějakou dobu drží cenu nad 60 dolary za barel, ovšem Rusko odmítlo další snížení respektovat, v pondělí 9. března, klesly ceny ropy ke 30 dolarům za barel. Podle vyjádření ruského ministerstva financí prostředky (rezervního) fondu by stačily při cenách mezi 30 a 40 dolary na nejméně šest, ale spíše na deset let. Vysoká saúdská těžba bude cenu mírnit jen pár měsíců, pak Saúdové budou muset válku podle Moskvy zakončit.

      Celý text:      RopnaValka.doc

 

Sherwood Ross: 13 000 vědců smrti plní bioválečný program USA

 17.3. 2020 Americký zákonodárce a profesor ilinoiské univerzity v Champaign Francis Boyle :   Odhadovaný počet 13.000 vědců ve 400 laboratořích v USA i v zahraničí plní program vývoje a výroby nových kmenů zabijáckých bakterií, odolávajících vakcinaci. Boyl uzavřel: Americké univerzity svolily k tomu, že jejich výzkumníci, instituty a laboratoře byly Pentagonem a CIA kooptovány do vědy, která si vzala za cíl vraždit lidi. Týká se to univerzit ve Wisconsinu, v Severní Karolině, v Chicagu, v Illinois, a týká se to i bostonského Harvardu a mnoha amerických univerzit dalších.

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/03/17/sherwood-ross-13-000-vedcu-smrti-plni-biovalecny-program-usa/

 

Dokážou američtí politici přiznat tváří v tvář epidemii chybu?

 

18.3. 2020 , cri     Mike Pompeo mnohokrát nazval koronavirus jako „wuhanský virus. "Yang Jiechi (Jang Ťie-čch'), člen politbyra ÚV KS Číny řekl, že někteří američtí politici neustále pomlouvají Čínu a čínské úsilí o prevenci a kontrolu epidemie. Žádný pokus o pomlouvání Číny neuspěje, ani jakékoli jednání, které poškozuje zájmy Číny.

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/811/2020/03/18/301s189208.htm

 

Globalizace

 

 Pod pojmem globalizace se rozumí proces celosvětového propojování organizací a zájmů přesahujících hranice jednotlivých zemí, a to především v oblasti hospodářství a politiky. První organizace, jež myšlenku globalizace uplatnila v praxi, byla katolická církev. Ve dvacátém století došlo k neuvěřitelné koncentraci moci do rukou několika málo rodin, jimž dnes patří největší společnosti na světě. Globalizace na jedné straně zajišťuje výhody hrstce superboháčů, ovšem zbytek obyvatelstva trpí újmou ve všech oblastech života.  to!“

      Celý text:      Globalizace-Morris.doc

     ( Poznámka správce:  Každý rozumný konstruktér při návrhu výrobku používá optimalizaci, nikoli maximalizaci (Globalizace = maximalizaci koncentrace ekonomické, politické, správní). Globalizace je v důsledcích vražedná, lidstvo pro přežití potřebuje optimalizaci (a to mnohafaktorovou) ! )

 

„Globalizace selhala, stejně jako liberalismus. Přichází nová éra.“

16.3.  Ľuboš Blaha - Ve vztahu ke koronaviru si národní státy pomáhají samy. Prvořadý je národní zájem a každý myslí sám na sebe. Přesně, jak jsem vždy říkal. Tato krize lidstvo poučí – musíme se vrátit k nějaké formě komunitarismu či socialismu, ve kterém bude stát garantovat sociální spravedlnost, pořádek a ochranu svých pracujících lidí.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020031611660191-globalizace-selhala-stejne-jako-liberalismus-prichazi-nova-era-blaha-promluvil-o-nasledcich/

 

Euroatlantismus se hroutí před očima

 

 16.3. 2020 , Sergej Mardan  Trump přímo obvinil evropské vlády ze slabosti a neakceschopnosti. Čínská komunistická strana ukázala celému světu tak neuvěřitelnou úroveň mobilizační připravenosti a způsobilosti vypořádat se s nejvážnějšími hrozbami, že už není nikdo na pochybách, že je Čína novou supervelmocí.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/03/euroatlantismus-se-hrouti-pred-ocima.html

 

Pandemie Coronavirus COVID-19. Skutečným

nebezpečím je „Agenda ID2020“

13.3.2020 Autor: Peter Koenig      Kdo, nebo co je to neslavná Agenda ID2020? Je to aliance partnerů veřejného a soukromého sektoru, včetně agentur OSN a občanské společnosti. Je to program elektronických identifikací, přijaté v lednu 2020 na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu, samozřejmě za velmi zavřenými dveřmi. Gates, GAVI (sdružení léčiv podporujících očkování), Rockefeller, Rothschild, atd., všichni jsou za - implementací Agendy ID2020 - od těch, kteří si kladou za cíl ovládat svět silou – New World Order.

      Odkaz:     http://desitka.org/pandemie-coronavirus-covid-19-skutecnym-nebezpecim-agenda-id2020/

 

Figaro: Koronavirus a migranti ukázali šílenost globalizace!

 

 16.3. 2020    Evropská unie nebyla schopna vyvinout společnou politiku, která by se vypořádala se třemi novými krizemi, které ji ohrožují - epidemiologickou, migrační a ekonomickou. Globalizaci autor považuje za nebezpečnější než smrtelnou epidemii, jejíž přetrvání patrně bude dočasné.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/figaro-koronavirus-a-migranti-ukazali-silenost-globalizace/

 

Kompenzace pro umělce?

 

 16.3. 2020     Nezávislí divadelníci chtějí po vládě kompenzace za ušlý zisk.  Žijí si nad poměry a když se nedaří, začnou fňukat. Ti samí lidé, kteří tvrdili, že přijmout a uživit migranty není problém, najednou neuživí ani sebe!   přišlo e-mailem

      Celý text:      Kompenzace-pro-umelce.doc

     ( Poznámka správce:     Nyní už chápete, proč se Stalin vyjádřil o společenské "elitě" jako o prokleté kastě?     (z knihy Jiří Šifrin: Bůh synergie, str. 353))

 

Boj proti koronaviru – dva světy, dva přístupy

 

 16.3. 2020 , Lukáš Vrobel, 1. Přísná opatření zavedená v Číně, socialistické Koreji a Vietnamu přinesla slibné výsledky: postupné snižování šíření epidemie v Číně a Vietnamu a zabránění jejího proniknutí do severní části Koreje. Protiepidemická opatření v kapitalistických zemích jsou přijímána pozdě, nejsou dostatečná, personálně a materiálně zabezpečená.

      Odkaz:     http://www.kldr.info/2020/03/16/boj-proti-koronaviru-dva-svety-dva-pristupy/

 

Národní státy porážejí EU

 

 15.3.2020 , Jaroslav Král     Dosavadní model EU se zadřel a přestává fungovat. Ukázala to nejprve migrační vlna, pak brexit a nyní také nastupující pandemie koronaviru. Zdá se, že nastává doba přílivu rozhodování zpět do rukou národních států, že po koronaviru bude EU zcela jiná, než před koronavirem.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/narodni-staty-porazeji-eu

 

OKUPACE

 

 15. 3. 2020, Miroslav Starý     V období (po r. 1968) nikdo nepřebíral v ČSSR moc, žádné plakáty jako výše se nelepily a nikdo nezasahoval do činnosti státních orgánů a výkonných státních složek, včetně represivních.  Žádná okupace to tedy nebyla.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/radime/2595-okupace

      Viz též:      Historicky-idiotismus.doc

 

Čínská lekce a Bella ciao

 

 15.3. 2020     Minulý týden ministr zahraničí USA Mike Pompeo obvinil čínské úřady, že se zpočátku zdráhaly sdílet informace o koronaviru... Prakticky bezprostřední byla zveřejněna domněnka v South China Morning Post, že virus byl přivezen do ČLR koncem října 2019 Američany v rámci 7 Světových letních vojenských her.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/cinska-lekce-bella-ciao

      Celý text:      Cinska-lekce.doc

 

Cvičení NATO svědčí o přípravě na válku,

 

prohlásili v Generálním štábu Ruska

 

 "Scénáře intenzivních vojenských cvičení NATO poukazují na cílevědomou přípravu aliance na rozsáhlý vojenský konflikt", prohlásil náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska Valerij Gerasimov.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2019121811121912-cviceni-nato-svedci-o-priprave-na-valku-prohlasili-v-generalnim-stabu-ruska/

 

ČESKOSLOVENSKO POD HITLEROVÝM JAŘMEM

 

  Kořeny událostí z 15. a 16. března 1939 nutno hledat v mnichovském ujednání z 29. září 1938, kdy anglická a francouzská vláda ponechaly Hitlerovi úplně volnou ruku. Ano, ve skutečností je politika vládnoucích kruhů v Anglii a ve Francii diktována snahou obrátit směr útoků fašistických agresorů proti Sovětskému svazu.

      Celý text:      Pod-Hitlerovym-jarmem.doc

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních

 

hranic v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 

 Leden 1947:     V období červenec 1946 - leden 1947 příslušníci pohraničních útvarů SNB 9600 zatkli 223 osob, pro hraniční delikty bylo zadrženo 7894 osob a pro nedovolený přechod státních hranic 2894 osob.

      Celý text:      Z-kroniky-PS-1947.doc

 

VPÁD NĚMECKÉHO VOJSKA DO PRAHY DNE 15. BŘEZNA 1939

  E. Beneš      Po tři století žili jsme pak pod jhem Němců a Maďarů. Poslední válka - první světová válka - dala nám znovu národní a státní svobodu. Německá vláda brutálně porušila svoje sliby a závazky, vpadla do území československého, zřídila tam t. zv. protektorát. A důrazně konstatuji, že ti, kdož spáchali tento zločin proti československému lidu a proti celému světu, jsou vinni před Bohem i lidmi a budou zle potrestáni.

      Celý text:      Vpad-nemeckeho-vojska.doc

 

Bomba z Číny: Američané mohli vyvolat epidemii COVID-19!

 

13. března 2020 ,     Koronavirus, který zachvátil téměř celý svět, mohl být zanesen do Číny americkou armádou, prohlásil zástupce čínského ministerstva zahraničí Žao Lijian.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bomba-z-ciny-americane-mohli-vyvolat-epidemii-covid-19/

 

Náš stát je předem plánovanou obětí

 

 13. března 2020 , Jaroslav Tichý     V zásadě jde za prvé o to, že jako členové EU a NATO jsme udržováni v tom, že nebezpečí nám hrozí z Ruska a ochrání nás NATO. Přitom pro nás existuje reálné nebezpečí z titulu masové invaze migrantů včetně teroristů. Náš stát (a my s ním) v obou uvedených případech předem plánovanou obětí.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/nas-stat-je-predem-planovanou-obeti/

 

Přemysl Votava: Kam se schovala EU?

 

 14. 3. 2020 , Přemysl Votava VašeVěc     Evropská unie (EU) nám byla od samého počátku našeho vstupu do EU představována jako, záruka naší bezpečnosti, jak politické, tak i ekonomické. EU při první, opravdu vážné zkoušce zcela selhala.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/03/premysl-votava-kam-se-schovala-eu.html

 

Americký ekonom předpověděl Rusku vítězství v ropné válce

 

 10.3.2020     Ruský rozpočet ve srovnání se saúdským může být realizován při mnohem nižších cenách ropy. Putin se poučil z Trumpových obchodních válek: buďte připraveni na krátkodobé ztráty, pokud si myslíte, že vaši soupeři budou nuceni se vzdát.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/byznys/2020031011627380-americky-ekonom-predpovedel-rusku-vitezstvi-v-ropne-valce/

    ( Poznámka správce:  Nízké ceny ropy také pomohou strategickému partnerovi Ruska - Číně. )

 

Lékaři vysvětlili, jak chytré telefony a počítače dělají z mozku „skládku“

 

 10.3. 2020     Nadměrné používání chytrých telefonů a počítačů může způsobit přetížení mozku, což vede ke vzniku demence a depresí, píše Nikkei Style s odkazem na názor japonských vědců.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020031011619692-lekari-vysvetlili-jak-chytre-telefony-a-pocitace-delaji-z-mozku-skladku/

     ( Poznámka správce:  Zkrátka i v tomto případě platí, že nic se nesmí přehánět!!! )

 

Úředníci po celém Rusku jsou v panice. Putin udělal

 

krok, který nemá na celém světě obdoby …

 

 Autor článku: Admin , 10. 2. 2020     Předkládat jsou úředníci povinni nejen stavy svých příjmů, ale také investic, čili výdajů. A případný nesoulad je pak patrný na první pohled.

      Odkaz:     https://megazpravy.cz/urednici-po-celem-rusku-jsou-v-panice-putin-udelal-krok-ktery-nema-na-celem-svete-obdoby/

      K tématu také:      Zahranicni-agenti.doc

     ( Poznámka správce:     Nyní už chápete, proč se Stalin vyjádřil o společenské "elitě" jako o prokleté kastě?     (z knihy Jiří Šifrin: Bůh synergie, str. 353))

 

Důvod, pro který Severní Korea tolik nenávidí Spojené státy americké

 

 11.3. 2020 , 11.3. 2020 Mirastnews.    25. června 2020 si připomeneme sedmdesáté výročí zahájení korejské války, známé jako „válka za osvobození vlasti“ v Korejské lidově demokratické republice. Mezi lety 1950 a 1953 si nepřátelské akce vyžádaly téměř čtyři miliony životů.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8224-duvod-pro-ktery-severni-korea-tolik-nenavidi-spojene-staty-americke.htm

     ( Poznámka správce: Válka proti obyvatelstvu Koreje byla pro zločineckou snahu o získání neomezené světovlády pro superelity Západu a vedena byla zločinným způsobem - záměrné zabíjení civilního obyvatelstva ve válce je válečným zločinem . )

     Zpráva mezinárodní ženské komise pro vyšetření zvěrstev spáchaných americkými a lysinmanovskými vojsky  (Skupina delegátek, a to Liu Ching-yang (Čína), Germaine Hannevard (Belgie), Elisabetta Ga-o (Itálie) a Miluše Svatošová (Československo), navštívila vesnici Ma Dzon Ri v okrese Mun- Čen v provincii Kanvon, ležící 150 km od Fenjanu a 48 km od Vonsanu, a přístav Vonsan, rovněž provincii Kanvon.)

     Celý text:     Zprava.pdf

 

Merkelová sa už „zakráda preč“. Spor o utečencoch:

 

Brinkhaus kričal na Seehofera

 

 Berlín 10. marca 2020 , HSP/Roman Bednár     Šéf parlamentnej frakcie CDU Ralph Brinkhaus sa divoko pustil do ministra vnútra Horsta Seehofera. Podľa periodika Bild am Sonntag, sa na neho rozkričal: „Vy a vaši ľudia ste sa vôbec nič nepoučili a ste hluchí a slepí voči tomu, že národ už  jednoducho nechce ďalších utečencov. Sedíte len a diskutujete len medzi sebou, ale ja chodím neustále medzí ľudí v mojom volebnom okruhu a hovorím s nimi.“ So Seehoferom sa udiala neuveriteľná premena, ešte pred troma rokmi ostro kritizoval kancelárku a jej utečeneckú politiku

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/merkelova-sa-uz-zakrada-prec-spor-utecencoch-brinkhaus-krical-seehofera/2079858

 

Strategie rusko-čínské neformální aliance

 

 10.3.2020 VSa      Neformální aliance mezi Ruskem a Čínou je založena na postoji, že vojenská síla je součástí mezinárodních vztahů, píše dále Sučencov ve svém textu. V takovém pojetí tak stabilitu v centrální Eurasii mohou zaručit konsensem dvě nejsilnější země. Rozhodnutí Moskvy vytvořit pro Čínu protiraketový systém je v podstatě strategické.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/10/strategie-rusko-cinske-neformalni-aliance/

 

O pozadí mocenského boje v Číně

 

 TV Stalingrad , 3. března 2020     Rozhovor ruského experta na Čínu Nikolaje Vavilova pro TV kanál „Stalingrad“. Události se odehrávají podle toho pro Čínu nejnegativnějšího scénáře. Ve prospěch naší teorie o mocenském boji mezi „silovým blokem v čele se Si Ťin-pchingem a skupinou „komsomolců“ se objevila nová fakta. V Číně to pro nikoho výhodné není, protože „Si“ chtěl, aby vše proběhlo klidně, jen pár zavřených ze špiček, ale jinak klidnou rotaci kádrů.

Video: https://youtu.be/bBarMZAU99k

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/o-pozadi-mocenskeho-boje-v-cine/

      Celý text:      Pozadi-v-Cine.doc

 

První úder proti dolaru

 

 7.3. 2020 , Leonťjev Igor     Stalinův zlatý rubl byl oceňován jako švýcarský frank. Poprvé byly národní peníze „odpojeny“ od amerického dolaru. Od toho okamžiku byla sazba stanovována na základě zlatého ekvivalentu sovětských peněz, a podle průměrné ceny zlata v SSSR a na světovém trhu. V poststalinském období však byly tyto projekty zrušeny.

      Odkaz:     http://worldcrisis.ru/crisis/3560593

      Celý překlad:      Pervyj-udar.doc

 

Do pozornosti mladým, narodeným po roku 1975 a mladším

 

 9. březen 2020 , miramar     Po znárodnení výrobných prostriedkov po roku 1948 sa odstránili rozdiely medzi bohatstvom a chudobou. Po roku 1948 mimo priemyselných závodov, začali sa budovať elektrárne, priehrady, elektrifikácia železničných tratí, budovalo sa množstvo škôl, nemocníc, jaslí a škôlok pre detí a státisíce štátnych, mestských a podnikových bytov.      Nastolením kapitalizmu na Slovensku súkromným kapitálom národ sa rozdelil na boháčov a chudobu. Nastalo nebývalé rozkrádanie štátu...

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/slovensko/do-pozornosti-mladym-narodenym-po-roku-1975-a-mladsim.html

 

Dopad ruského hyperzvukového „Zirkonu“: Jako úder blesku!

 4. března 2020      Publikace Naval News ocenila informace, které se objevily o prvních námořních zkouškách nejnovější ruské hypersonické rakety „Zirkon“. Dokonce i Američané uznali tuto skutečnost a rychlost Mach 8, kterou nemůže vyvinout žádná jiná raketa na světě," uvádí se v publikaci.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dopad-ruskeho-hyperzvukoveho-zirkonu-jako-uder-blesku/

 

Švýcarsko stojí před pandemií

 

 8.3. 2020     Infekce zasáhla již téměř všechny kantony a postihla k včerejšku na 210 osob. Švýcarsko se tak dostalo na desáté místo v počtu onemocnění, které se šíří geometrickou řadou. Spolková rada vyhlásila zákaz akcí, kterých se účastní více jak tisíc osob. Armáda byla uvedena do pohotovosti

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/svycarsko-stoji-pred-pandemii

 

Američtí piloti špionážních letadel používají během misí

 

ruské a čínské satelitní navigační systémy

 

  7.3. 2020 , Zdroj: snews.com      Zájem o schopnost napojit se na různé navigační satelitní sítí však není výmysl Pentagonu: studie z let 2010 a 2012 zaznamenaly praktické výhody plynoucí z toho, že se mohou piloti odkazovat na 24 ruských satelitů Glonassu, na 30 satelitů Evropské unie Galileo pro rychlejší a přesnější údaje o poloze v případě, že je přímá viditelnost satelitu GPS blokována, jak se může stát v městském prostředí. USA provozuje 31 GPS satelitů v kompetenci, Čína také provozuje globální navigační satelitový systém, BeiDou, který se skládá ze dvou skupin a celkem 33 satelitů.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/americti-piloti-spionaznich-letadel-pouzivaji-behem-misi-ruske-a-cinske-satelitni-navigacni-systemy?redirect=%2F

 

Je holka předsudečná prodejná?

 7.3.2020 , Oldřich Lukáš     Napsal jsem Vládě ČR, ministryni spravedlnosti a ministru vnitra, aby mi pomohli objasnit, co se vlastně za tímto pojmem skrývá. Dozvěděl jsem se (odpověďi vlády, MV, MS), že extremismus ustupuje, a tak je nutno zavést jiný nástroj pro kvalifikaci nežádoucího konání. Nedostal jsem odpověď ani na jedinou obecnou, natož pak konkrétní otázku.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8221-je-holka-predsudecna-prodejna.htm

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních hranic

v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 25. ledna 1946:    Oficiálně započal odsun Němců z Polska, Československa a Maďarska podle směrnice schválené Spojeneckou kontrolní radou. V roce 1946:  Při plnění služebních povinností přišlo o život 18 příslušníků SNB. Orgány bezpečnostní služby bylo v tomto roce zjištěno 59 případů nelegální a protistátní činnosti, na níž se podílely především skupiny Wehrwolf.

      Celý výňatek:      Z-kroniky-PS-1946.doc

 

„USA, ktoré sa bezočivo vyhlasujú za obeť špionáže,

sú najväčším špiónom na svete“

 Eugen Rusnák , Peking 7. marca 2020   Vedúci americkí politici a médiá často obviňujú iné krajiny zo špionáže, kybernetických útokov a ďalších bohvie akých hriechov. Vo viacerých krajinách sa však domnievajú, že práve USA sú tým „najväčším špiónom na svete“ a uvádzajú dôkazy.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/hovorca-cinskeho-ministerstva-zahranicia-usa-ktore-sa-bezocivo-vyhlasuju-za-obet-spionaze-su-najvacsim-spionom-svete/2077067

      Celý text:      Hovorca-CLR.doc

 

Zahnívání systému, politické panoptikum a zoufalí voliči

 

 5.3. 2020 Michael Kroh     Když není vize, vítězí politický marketing zaměřený na okamžitý volební úspěch. Liberální stát koroduje, ale vize jeho nástupce se neobjevuje na rozdíl od raného kapitalismu ani v utopické podobě. Populistická pravice nabízí postoje, které by správně měla zastávat levice. A když je nezastává nebo váhá, logicky ztrácí podporu voličů. Je to především vina současné politické levice, že se taktovky ujímají Matovičové, Grillové nebo Zelenští.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/05/zahnivani-systemu-politicke-panoptikum-a-zoufali-volici/

      Celý text:      Zahnivani-systemu.doc

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních

 

hranic v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 

1945 - 21. února:    Od května 1945 bylo především v západním pohraničí prokázáno 206 případů protistátní činnosti, převážně organizace Wehrwolf, která byla v roce 1944 vytvořena jako ozbrojená organizace pro vedení boje v týlu spojeneckých armád. Od května do konce roku 1945 zahynulo při plnění služebních úkolů více než 50 příslušníků bezpečnostních složek, z toho byli dva příslušníci Pohotovostního pluku

      Celý výňatek:      Z-kroniky-PS-1945.doc

 

Povídání o COVID-19 aneb „Černé labutě, sem tam bílá“.

 

 6.3.2020 Lubomír Civín     Čína se za posledních 30 let stala celosvětovou průmyslovou velmocí, která obrazně řečeno je průmyslovou dílnou světa, na globální průmyslové výrobě světa měla v r. 2019 podíl 28,4 %. Situaci zhoršuje  rostoucí zadluženost řady státních rozpočtů včetně amerického. Celé to připomíná pyramidovou hru, která jednou skončí zhroucením. Právě COVID-19 může zapůsobit jako roznětka.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/06/povidani-o-covid-19-aneb-cerne-labute-sem-tam-bila/

 

Čína se chystá vytvořit nový typ vojsk. Může za to koronavirus

 

 6.3. 2020     Čína může v armádě vytvořit vojska biologické bezpečnosti. Biologické hrozby mohou vzniknout v důsledku mutací a mohou být také vytvořeny člověkem a použity vojenskými protivníky jako prostředek ničení. Oficiální zástupce čínského ministerstva obrany Wu Čchien nemluvil přímo o záměru vytvořit speciální jednotky biologické bezpečnosti. Uznal však význam problému a potřebu zřídit v této oblasti národní systém kontroly.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020030611596253-cina-se-chysta-vytvorit-novy-typ-vojsk-muze-za-to-koronavirus/

 

Test odolnosti Špagina.

 

 Rusko, 5. marca 2020 ( AM ) – Chlapci s Kalašnikov Group sa rozhodli zničiť samopal PPŠ-41, našli 78-ročného deduška samopal, pripravili mu zásobníky pre 913 nábojov, väčšina 35-ranové, prvý a posledný bol 71-ranový. Ten posledný sa zasekol, to bola aj jediná závada počas nepretržitej streľby.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/03/06/test-odolnosti-spagina-video/

      Celý text:      Test-Spagina.doc

 

Střežit hranice a vyzbrojit obyvatelstvo

 

 4. 3. 2020 , Autor článku: Ferdinand Pištora     Petr Hampl: „Jsou tomu čtyři roky, co prezident Zeman vyhlásil jednoduchý program národní bezpečnosti: začít střežit vlastní hranice, vyzbrojit obyvatelstvo, deportovat potenciální islámské radikály.“ Čtyři roky jsou dostatečná doba na přípravu, Česko však nejspíše svou příležitost zaspalo. „Dřív jsem byl proti držení příliš velkého počtu zbraní, po těch útocích si to už nemyslím,“.

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=247357

 

Chceš-li mír, připravuj se na válku. A přitom je zde koronavirus?

 3.3. 2020  Alexander Dubrovsky [daw]     V současné době je svět rozdělen na dva bloky. Jsou to:   1. Spojené státy, Evropská unie a Turecko - spojenecké vztahy.   2. Rusko, Írán a Čína - pouze potenciálně spojenecké vztahy.   Spojené státy se zase snaží za každou cenu oslabit především Čínu. K „potěšení“ stratégů všech druhů, i těch „gaučových“, je informuji, že kdyby došlo k nejhoršímu scénáři, má Rusko místo dvou potenciálních spojenců (Írán a Čína) vždy tři nejvěrnější spojence - armádu, námořnictvo a letecko-kosmické vojsko. Historie učí Nikdy nebojujte s Rusy , Otto von Bismarck vám nelže.

      Odkaz:     http://worldcrisis.ru/crisis/3557819

 

Čeští emigranti, kteří utíkali do Švédska před komunisty, utíkají zpět

 5. března 2020 , (ps, Prvnizpravy.cz)     Oni potřebují rozhodný postoj České republiky, že hranice země... o nich se nediskutuje, o nich se střílí.  Víte, kdo to řekl? Tomáš Garrigue Masaryk.  To je podstatné. Děkuju.," prohlásil ve Sněmovně ve středu 4. března 2020 poslanec Jaroslav Foldyna.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/cesti-emigranti-kteri-utikali-do-svedska-pred-komunisty-utikaji-zpet/

 

Koronavirus může přispět k deglobalizaci

 Ilona Švihlíková, 4.3. 2020     Decoupling, neboli odpojování či rozpojování, se na stránkách ekonomických časopisů skloňuje už delší dobu. Pokud převládne zkušenost, že globalizace (ve smyslu ekonomického propojování s technologickým jádrem) přináší velké části obyvatelstva spíše než přínosy náklady, a zároveň představuje strategická rizika, pak není divu, že se tento přístup dříve či později odrazí v nějakém politickém programu.

      Odkaz:     https://www.euro.cz/byznys/ilona-svihlikova-koronavirus-muze-prispet-k-deglobalizaci

     ( Pozn. správce - západní globalizace je loupež:     Globalizace-je-kradez.doc

                   https://www.truthdig.com/articles/richard-wolff-global-capitalism-is-theft/  )

 

Rozpory kvůli Idlibu nic nezmění pro Turecko a Rusko. Názor

 

 2.3. 2020 , Irina Alksnis     Rusko se stalo příliš důležitým partnerem. Byl spuštěn Turecký proud, který je pro Ankaru nejen hospodářským, ale také nejdůležitějším geopolitickým projektem. Výstavba jaderné elektrárny Akkuyu je v plném proudu. Při setkání s Putinem se tedy bude muset turecký prezident řídit objektivní realitou a zdravým rozumem.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020030211585312-rozpory-kvuli-idlibu-nic-nezmeni-pro-turecko-a-rusko/

 

Putin: Rusko vytváří situaci, aby nikoho nenapadlo s ním bojovat

 

 2. března 2020 — Autor: EuroZprávy.cz / ČTK     Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že se jeho země nechystá s nikým bojovat, ale vytváří v obraně situaci, která by jiné státy odstrašila od konfliktu s Ruskem.  "Navíc naše výdaje rok od roku klesají, zatímco výdaje jiných zemí rostou," poznamenal.

      Odkaz:     https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/putin-rusko-vytvari-situaci-aby-nikoho-nenapadlo-s-nim-bojovat.4b907c66/

 

Historické fiasko: Kapitulace USA v Afghánistánu

3. 3. 2020     Crimson Alter s jistým sarkasmem komentuje pro USA ponižující mírovou dohodu s Tálibánem.  Více než 2.200 zabitých amerických vojáků, více než 20 tisíc zraněných, 18 let války a okupace a více než dva biliony amerických dolarů utracené za „afghánskou kampaň“ – to všechno bylo marné.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/4960-historicke-fiasko-kapitulace-usa-v-afghanistanu-a-jeji-ostudne-podminky-18-let-mrhani-penezi-a-zivoty-taliban-ma-nealkoholicky-mejdan-bijaky-z-hollywoodu-musi-prepsat-historii-diky-i-za-ceske-maso-pro-pusky.htm

 

Migrace a my

 2.3. 2020 , Ladislav Šafránek     Proč pomáhat migrantům, když jimi jsou zpravidla mladí a vzdělaní lidé z lépe situovaných vrstev, neboť jen oni jsou schopni získat prostředky na cestu »do ráje«? Možnosti Evropy zvládnout invazi imigrantů (primárně muslimů) jsou velmi omezené a rizikové. Obsahují agresivní potenciál střetu civilizací. Nikoli pouze ekonomický, sociální, ale i mravní, kulturní, psychický.

      Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/53260348

 

Volby na Slovensku - špatně i dobře

 

  1. březen 2020 , Eva Hrindová      Je na čase se zamyslet, co nám slovenské volby ukázaly. To špatné: Marketingová řešení bez pevnějšího obsahu stále vítězí. To dobré: V konečném důsledku to vítězství liberálů není zas tak famózní.  přestože všechny mediální hnojomety jely na plný plyn a to zcela bezvýhradně, Fico i Kotleba se do parlamentu dostali.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/slovensko/volby-na-slovensku-spatne-i-dobre.html

 

USA: O ruských ponorkách víme, ale nedokážeme je vždy lokalizovat

 

 28. února 2020     Ruské ponorkové síly v posledních desetiletích jsou úspěšnější než kdykoliv předtím, uvedl generál Tod Wolters, nejvyšší velitel spojeneckých sil NATO. Podle zpráv ruské námořní síly v říjnu rozmístily v Severním Atlantiku 10 ponorek, včetně osmi jaderných ponorek.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/usa-o-ruskych-ponorkach-vime-ale-nedokazeme-je-vzdy-lokalizovat/

 

Hovězí maso je v Argentině znovu politikum. Místní na ně nemají

 

 1.3.2020 VSa Trendy        Argentinci patřili tradičně k největším konzumentům i producentům hovězího masa. Nicméně dnes si nákup domácího hovězího mohou jen stěží dovolit. V roce 2019 spotřebovali v průměru jen 51 kg červeného masa, což je nejméně od roku 1920.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/01/hovezi-maso-je-v-argentine-znovu-politikum-mistni-na-ne-nemaji/

 

Je koronavirus předzvěstí globální finanční krize?

 

 1. března 2020 (kou, prvnizpravy.cz, lefigaro.fr, foto: arch.)    V čínských regionech nejvíce postižených koronaviry existuje 51.000 zahraničních korporací s přímými dodavateli a Čína samotná se stala „továrnou celého světa“: v posledních deseti letech se podíl čínské přidané hodnoty na světové poptávce vzrostl z 9% na 25%. Podle novin se v příštích dnech dobrým ukazatelem stane vnímání rizika finančními trhy, které až dosud vykazovaly vzrušení, ale nepropadly panice.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/le-figaro-je-koronavirus-predzvesti-globalni-financni-krize/

 

Dokáže bez ruských raketových motorov

 

NASA plnohodnotne existovať?

 

Washington 27. februára 2020     Američania používajú ruské motory RD-180 už od roku 1997 a za dlhých 23 rokov sa napriek značným snahám nedokázali prepracovať do štádia, že by vyvinuli vlastné americké raketové motory. Časť amerických analytikov sa prikláňa k možnosti, že Američanom bude trvať výroba vlastných raketových motorov ešte minimálne 10 rokov.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/dokaze-bez-ruskych-raketovych-motorov-nasa-plnohodnotne-existovat/2065013

 

Proč si dělnická třída neudržela politickou moc?

14.2. 2020 , Oksana Sněgir (2018)  V řadách sovětské dělnické třídy se rozšířila tak zvaná „euforie vítězů“. Ztratila pocit nebezpečí, došlo k oslabení bdělosti, zapomněla na lstivost a sílu nepřítele a jeho neutišitelnou nenávist k socialismu. Dělnická třída zapomněla na to, co neustále opakoval soudruh Stalin – že po vítězství socialismu se stane třídní boj ještě tvrdším a že třídní nepřítel bude vést zoufalý odpor.

      Odkaz:     http://www.rudyprapor.cz/2020/02/14/proc-si-delnicka-trida-neudrzela-politickou-moc/#more-2089

 

Tajná světovláda

     Kapitola z knihy    Michael Morris :  CO neSMÍTE VĚDĚT! 2      Největší část bohatství Země se nakonec vždy slévá u několika rodin. Tajná světovláda, která se v nejužším okruhu skládá z několika stovek rodin, sní o vládě nad světem, o zrušení všech národních států a o redukci světového obyvatelstva o 30 až 90 procent.

      Celý text:      Tajna-svetovlada.doc

 

Bezpečnostná stratégia SR nemôže byť postavená na záujmoch USA

 

 27.2. 2020 Autor je bývalý diplomat.  Je postavená v mnohých ohľadoch na akejsi našej ochote podporovať záujmy USA. Takými sú napríklad udržanie ich hegemónie vo svete a je založené na nepravdivých tvrdeniach a nedostatočnej analýze právnej podstaty vzniknutej medzinárodnej situácie.

      Odkaz:     https://zemavek.sk/bezpecnostna-strategia-sr-nemoze-byt-postavena-na-zaujmoch-usa/

 

Číňané vědí, jak udržet lidi při životě.

 

Tak to ale nebude ve všech zemích.“

28.2. 2020     Expert Světové zdravotnické organizace (WHO) Bruce Aylward na tiskové konferenci v Ženevě  uvedl, že všechny státy by se měly učit od Číny, jak ona nemoc zvládla, protože ta má nyní jedinečné zkušenosti s tím, jak nemoc zvládnout ve velkém měřítku.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/-cinane-vedi-jak-udrzet-lidi-pri-zivote-tak-to-ale-nebude-ve-vsech-zemich-expert-who-promluvil-o-koronaviru

 

Co nebude v dějepise

 Kniha Bedřicha Golombka „Co nebude v dějepise“ vyšla v roce 1945.  V létě se objevil v Praze lord Runciman Když své poslání ukončil, byl všem jasno, jak je ukončil, ovšem nikdo neměl tušení, co z toho vzejde

      Celý text:      Co-nebude-v-dejepise.doc

 

Německý ústavní soud a nacistická minulost

 

 27.2.2020      Německý Spolkový ústavní soud bude nyní – 75 let od porážky Německa a jeho nacistického režimu – zkoumat vlastní minulost a nacistické kariéry prvních ústavních soudců.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/nemecky-ustavni-soud-nacisticka-minulost

 

Štrougal se mlátí smíchy: profízlovaný komunistický stát?

Tak si to porovnejte!

 27. 2. 2020     V roce 1989 řvali studenti: policejní stát, policejní stát! A perlička? (Ne)policjení stát bude mít počet skoro 50.000 příslušníků a přitom už je nás o třetinu méně - bez Slovenska. Asi proto klesla objasněnost z 80% "za komunistů" na 40% dnes.

      Odkaz:     http://skrytapravda.cz/domaci/3081-strougal-se-mlati-smichy-profizlovany-komunisticky-stat-tak-si-to-porovnejte

 

Vyradili v Sýrii Rusi z prevádzky elekroniku

 

amerického F-22 a izraelského F-35?

 

 Hmeimim 23. februára 2020     V prípade útoku dronov a preletu F-22 a F-35 zapracovala ruská aparatúra rádioelektronického boja 1RL257 Krasucha 4, tá  je vo výzbroji ruskej armády od roku 2011. Vďaka ruským systémom rádioelektronického boja prišlo k značnému poškodeniu palubných operačných systémov a elektroniky oboch lietadiel,...

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/vyradili-syrii-rusi-prevadzky-elekroniku-americkeho-f-22-izraelskeho-f-35/2061989

 

Politické strany a Únor

 Po osvobození si lidé v Československu přáli po letech okupačních útrap, nesvobody i národního útlaku a ponížení budovat poválečnou republiku na nových základech. Na jednoznačné porážce pravice v únoru před 65 lety nic nemohou změnit stále opakovaná tvrzení dnešních vládnoucích politiků a jim poplatných novinářů o komunistickém puči.          Hana Kráčmarová, Haló noviny, 25.2. 2013, str. 6

      Celý text:      Strany-a-Unor.doc

 

Jsou v Česku potraviny s porovnání s dřívějškem

a s ohledem na kvalitu opravdu levné?

 Šizení potravin není v Česku nic nového pod sluncem. Prvorepublikový potravinový kodex platil do roku 1948, kdy byl zrušen a začaly platit státní normy, které stanovily složení potravinářských výrobků. Tyto např. zakazovaly přidávat do masných výrobků jakékoli cizorodé látky. Od 1. 1. 1995 byly tyto normy zrušeny a výrobci si mohou do svých produktů dávat vše, co uznají za vhodné.

      Odkaz:     https://kvalitapotravin.webnode.cz/mame-levne-potraviny-/

 

 

Únor 1948 a fakta!

 

 Co se stalo v únoru 1948?! „Únor 1948 byl v každém případě přes úsilí současných zaprodanců vítězstvím pracujících nad vydřiduchy a vykořisťovateli a nejvýznamnější pokrokovou událostí našich novodobých dějin.  Prezident Beneš se zachoval jako demokrat a realista.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/1617-%C3%BAnor-1948-a-fakta

 

Otevřený dopis panu A. Babišovi, předsedovi vlády ČR

 

ze dne 7. února 2020

 

 26. únor 2020 ,  aliancenarodnichsil.cz   

     Vážený pane předsedo vlády,     „Ujišťuji Vás“, napsal jste hned na počátku svého dopisu, „že naše vláda rozhodně nehodlá vést se Sudetoněmeckým krajanským sdružením žádná jednání.“

Domníváme se, že MZV ČR by mělo činit kroky, které by více odrážely naše státní a národní zájmy. Pokud to nedokáže, pak by vláda ČR jeho kroky měla náležitě korigovat, a o to prosíme.

Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/otevreny-dopis-panu-a-babisovi-predsedovi-vlady-cr-ze-dne-7-unora-2020.html

                      https://aliancenarodnichsil.cz/otevreny-dopis-panu-a-babisovi-predsedovi-vlady-cr-ze-dne-7-unora-2020/

 

O ceně masa a hospodářské politice

 

 20.2.2020 , Karel Žďárský  V celkovém přehledu nejrychleji rostoucích cen si pak zaslouží největší pozornosti vzestup cen vepřového masa o 18,9 % tedy bezmála o pětinu oproti lednu 2019. Ono spoléhání na trh, že vždy se nějaké chybějící zboží podaří získat odněkud z dovozu, je velmi ošidné.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/02/20/o-cene-masa-a-hospodarske-politice/

    ( Pozn. spr. webu: Nesoběstačnost národní ekonomiky v životně důležité potřebě, ve které by mohla být snadno dosažena, je jedním ze zločinů globalizace - Je to potenciální potravinová zbraň hybridního válčení globálních elit proti většině lidstva. )

 

Parlament definitívne odmietol Istanbulský dohovor.

 

Bratislava 25. februára 2020 Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) 10. februára požiadal prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby udelila splnomocnencovi vlády SR možnosť stiahnuť podpis z ratifikačnej zmluvy dohovoru.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/sns-vyzvala-prezidentku-aby-oznamila-rade-europy-ze-istanbulsky-dohovor-slovensku-ucinny-nebude/2064879

     K tématu:

     PhDr. Mgr. Jeroným Klimeš, Ph.D.     Kromě užitečných pasáží se do tohoto dokumentu propašovala spousta parazitních odstavců,  je příliš obecná, příliš extrémní a příliš jednostranná. Proto je třeba ji odmítnout a napsat jinou, pořádnou.     Istambulska-umluva.doc

     Ing. Peter Kohút, CSc.      Budete patřit k podřadné výpomocné třídě a pracovat podle pokynů mocných elit, které budou určovat, co se smí a co se nesmí říkat.“ Áno, okrem iných desivých skutočností, presne toto nám hrozí, ak dovolíme, aby prevzali moc liberálni fašisti. Kým zatiaľ sme hlavne ekonomickými vazalmi a otrokmi centrálnych bankárov     Istambulsky-dohovor.doc

     Daniela Kovářová, prezidentka Unie rodinných advokátů:     Nejde o právo, ale o ideologii. Stačí obava, klidně i bez důkazů. Bude vyloučeno „alternativní řešení sporů včetně mediace a smírčího řízení“.      IstambulskaUmluva.doc

 

Před převratem bylo Československo vysoce rozvinutou zemí.

 

 24.2. 2020, P. Rejf      Za rok 1983 vyrobil československý průmysl např. 15.000.000 tun surové oceli, 2.500 jeřábů, 655 rypadel, 34.000 traktorů, 1.000 silničních motorových válců, 950 tramvajových vozů, 136.000 motocyklů nad 100 ccm, 51.000 motocyklů do 100 ccm, 177.000 osobních a nákladních automobilů

     Československý průmysl vyráběl typově 90% sortimentu, od říčních lodí, po letadla, od počítačů po přístroje pro kosmonautiku. Zahraniční dluh celého Československa byl kolem 5 miliard $ přičemž půjčky do zahraničí poskytlo Československo zhruba v dvojnásobné výši.

      Celý text:      PredPrevratem.doc

 

Co napsala Lenka

 

 24.2. 2020 Od mlok     17. listopadu 1989 mi bylo 28 let. Fandila jsem pak chvíli i Havlovi a jeho družině... Dnes bych si za to nafackovala. Já tedy neoslavuji třicet let svobody. Je to 30 let svobody tunelářů, exekutorských mafií, podvodníků, Havlem amnestovaných zločinců, likvidátorů fabrik, podniků a zemědělství.

      Odkaz:     http://www.rudyprapor.cz/2020/02/24/co-napsala-lenka/#more-2106

 

Jak se žilo za první republiky?

 

 Zdeněk Štefek     V roce 1937 trpělo 60 % všech dětí v pražské čtvrti Libeň tuberkulózou. Z za první republiky bylo 81,3 % dětí shledáno s nálezem podvýživy... Z celkového počtu sociálně potřebných rodin mělo v roce 1937 58,5 % jen jednu místnost. Studovaly pouze 4 % z dělnických a malorolnických rodin.

      Celý text:      Jak-se-zilo.doc

 

Britská okultisticky založená profesorka feminismu vyzývá k vyhynutí lidstva, aby se tak bojovalo proti klimatické změně

 24.2.2020 , Elizabeth Johnston      Patricie Mac Cormack nabízí čtenářům naprosto tutové řešení pro globální oteplování - „zaškrcení rozmnožování“ a umožnění lidstvu, aby vyhynulo.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42375-britska-okultisticky-zalozena-profesorka-feminismu-vyzyva-k-vyhynuti-lidstva-aby-se-tak-bojovalo-proti-klimaticke-zmene.aspx

     ( Pozn. spr. webu:    Západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších, usilují o "zabetonování" svých majetko-mocenských pozic nastolením NWO. Pro jejich "Nový světový řád" (NWO) potřebují „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %  viz Morris-Prelidneni.doc . Raketojadernou válkou by si poničily planetu. Proto o genocidu většiny lidstva usilují tzv. měkkými - hybridními - metodami. Všelijaké bezuhlíkaté, LGBT, veganské, ... kampaně, orwellovské převracení pojmů i migrační údery, patří mezi tyto "nástroje". )

 

Sloučená dávka Maláčové může sebrat desetitisícům lidí bydlení

 

 22.2. 2020 , Jakub Svoboda, Právo     Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje změny u sociálních dávek. U bydlení by je chtěla sloučit do jediné. „Ze 160 tisíc současných příjemců dávky na bydlení může nově dostávat od státu méně skoro sto tisíc rodin nebo seniorských domácností. Možnost individuální žádosti o navýšení dávky ale není systémové řešení. „Jednak není předvídatelný výsledek ani čas, jak dlouho proces může trvat, mezitím už člověk může přijít o bydlení.

      Odkaz:     https://www.novinky.cz/domaci/clanek/sloucena-davka-malacove-muze-sebrat-desetitisicum-lidi-bydleni-40314199

 

Krizová připravenost

(Běžný vzorec krize - výňatek)

Psychologové hovoří o kognitivní disonanci, což znamená, že o hrozbě víte, ale nereagujete na ni. Nejednáte podle informací, které máte k dispozici. Nečtete signály. V zásadě je hlavní a zcela převládající reakcí na nebezpečí jeho odmítání. To je opět doprovázeno nečinností. Odmítnutí i nečinnost mají ten dopad, že se velmi pravděpodobně lidé budou považovat za oběť situace a to zhorší jejich vyhlídky na úspěšné přežití.

       Celý text:      Krizova-pripravenost.doc

 

V Německu se rozhořela diskuse o návratu k jaderné energetice

 

 18.2.2020 by admin     Od začátku letošního roku se v německých médiích téměř každý den objevují hlasy volající po dalším využívání jaderné energetiky, jako „možné varianty výroby energie bez emisí CO2“.

      Odkaz:     http://atominfo.cz/2020/02/v-nemecku-se-rozhorela-diskuse-o-navratu-k-jaderne-energetice/

 

Nadužívání slova "neomarxismus"

 22. 2. 2020 , Stanislav A. Hošek      Přídomek „marxismus“ se používá naprosto nepatřičně. Jakékoliv spojení s marxismem by bylo možné tehdy a jen tehdy, kdyby jeho charakteristickým rysem byla dominance celospolečenského vlastnictví produkčních prostředků, zdrojů a naprosto nevyhnutelně bank. Tvrzení, že EU je neomarxistický nadstát, je nesmysl. Jde přece nepochybně o prvek globálního kapitalismu, útvar kapitálového imperialismu a dokonce o superstát nadvlády korporací.

          Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/02/naduzivani-slova-neomerxismus.html

     ( Poznámka správce: Jedná se v těchto případech o orwellovské převracení pojmů, o informačně-psychologické válčení na straně superloupežníků a supervrahů - západních superelit, dlouhodobě realizujících genocidy národů - genocidu většiny lidstva. )

 

Západ spatřil "nové hrozby" v Rusku a Číně

 18.2. 2020 , Petr Akopov      Ačkoli Spojené státy již dlouhou dobu považovaly Čínu za svého hlavního protivníka, takové agresivní útoky tu už dlouho nebyly. Američané však nejsou první, kteří se „střílejí do nohy“. S takovým „neumětelstvím“ je směšné doufat, že se podaří vrazit klín mezi Rusko a Čínu, a že se oslabí strategické spojenectví obou zemí.

      Odkaz:     https://vz.ru/world/2020/2/18/1024283.html

      Celý překlad:      Nove-hrozby.doc

 

Mníchovská bezpečnostná konferencia o oslabovaní Západu

 20. 2. 2020 , František Škvrnda  VašeVěc     V Mníchove sa 14. – 16. februára konala už 56. tradičná bezpečnostná konferencia. Autori správy uviedli, že „bezzápadnosť“, znamená nielen to, že svet sa stáva menej západným, horšie je podľa nich to, že menej západným sa stáva aj samotný Západ. Stávame sa svedkami rozpadu Západu ako relatívne jednotnej geopolitickej konfigurácie.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/02/frantisek-skvrnda-mnichovska.html

 

Amerika se přibližuje krachu

 20. 2. 2020 , Michael Dorfman líčí ... „Bullshit economy“ je ovládána akcionáři, kteří se nejméně starají o firemní byznys. Na rozdíl od zaměstnanců, dodavatelů, spotřebitelů a místních obyvatel mohou investoři rychle své akcie prodat, jít o dům dál a zanechat všechny ostatní zúčastněné strany u rozbitého koryta.

„Bullshit economy“ v politice ničí víru lidí v systém a bez důvěry lidí se státy zhroutí, navzdory jejich vojenské a policejní moci.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/4938-amerika-se-priblizuje-krachu-zlodej-bloomberg-ktery-chce-do-bileho-domu-zachvacuje-vse-jako-virus-amazon-a-jeho-padelky-hillary-a-jeji-demokrate-pracuji-pro-wall-street-kdy-se-to-cele-zhrouti.htm

 

Elity, přelidnění a virus

 

 19.2.2020 , Jan Vítek     Kočku z pytle vypustil londýnský Times, když pod titulkem Miliardářský klub navrhuje omezit světové obyvatelstvo napsal, že účastnící přísně tajného jednání věnovali kromě zdravotní péče největší pozornost přelidnění planety.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/elity-prelidneni-virus

 

Alena Vitásková: Otevřený dopis poslancům.

Praha, dne 16. 2. 2020     Místo toho, aby stát řešil, co napáchal, tak nastaly restrikce. Za restrikcemi chce schovat svoji neschopnost vykonávat službu pro občana, která mu byla veřejnosti svěřena. Kdo jednou uhradí všechny škody, které zcela vadným rozhodováním, nejen politiků, ale i orgány činné v trestním řízení, justici, státních úředníků, nám občanům, podnikatelům a celé společnosti vznikly s tímto „pravděpodobně úmyslně“ špatně nastaveným byznysem?

      Odkaz:     https://www.arfa.cz/alena-vitaskova-otevreny-dopis-poslancum-solarni-tunel-a-miliardove-skody-zpusobene-na-obcanech-a-podnikatelich/#.XkxMHohCer8

 

Lidické trauma se vrací po 78 letech.

 

Do sporu o udavačku promluvil nový svědek

 

 17.2. 2020 Jan Gazdík     Před pár dny zcela nový svědek - pamětník z Buštěhradu (redakce jeho totožnost zná), který se velmi dobře pamatuje na působení protektorátního četníka Evžena Ressla. "Zásadní otázkou proto je, zda Evžen Ressl své ´hlášení´ v prosinci 1945 nesepsal ze zcela prozaického důvodu - chránit sám sebe."

      Odkaz:     https://zpravy.aktualne.cz/trauma-vyvrazdenych-lidic-se-vraci-po-78-letech-meli-lidicti/r~ef537648473411ea9b40ac1f6b220ee8/

 

Jak se dojí voda

 

 14.2.2020 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Převedení provozní části podniku do rukou nadnárodního koncernu Veolia v roce 2004 bylo nejen nemravné, ale též protiprávní. Poškozená firma se brání tomu, že je poškozená, a požádala soud o to, aby uznal, že poškozená není a že by vše mělo zůstat při starém. Byli jsme sice okradeni, ale nechte nás nechat se okrádat dál.

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/jak-se-doji-voda/

     ( Poznámka správce: Žijeme tedy zřejmě nejen v "době" Post-truth (post pravdivé), ale i Post-juridical (post právní), Post-moral (post morální ) ... Tedy v civilizaci lží, bezprávnosti, nemorálnosti, atd. )

 

Méně masa i za cenu vyššího zdanění, nabádají vědci Evropskou komisi

 

18. září 2018      Institut pro evropskou enviromentální politiku vydal studii, podle které se do roku 2050 musí produkce masa na starém kontinentu snížit na polovinu.

      Odkaz:     https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/evropa-jidlo-bez-masa-flexiterian.A180917_112323_eko-zahranicni_svob     ,     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zerte-brouky-Zdrazeni-masa-kvuli-EU-Krik-na-CSSD-velmi-neprijemne-613311

 

Globální kapitalismus je krádež

 31. ledna 2020,  Richard Wolff  Ekonom a profesor University of Massachusetts, Amherst.     K podvodům dochází, když věřitelé a vypůjčovatelé, obvykle soukromí finančníci a kariérní politici, sjednávají půjčky, které slouží jejich vlastním zájmům na úkor daňových poplatníků, kteří nakonec kryjí náklady na splácení vládních půjček plus úrok z nich.

      Odkaz:     https://www.truthdig.com/articles/richard-wolff-global-capitalism-is-theft/

      Celý překlad:      Globalizace-je-kradez.doc

 

Tajemství ponorky HMS Conqueror a útok na SSSR

 

 1.1. 2020     Necelé dva měsíce po válce o Falklandy se Conqueror blížila k sovětským teritoriálním vodám.  HMS Conqueror měl za úkol poslední vychytávku sovětské technologie ukrást. Ihned poté, co Conqueror dosáhl své domovské základny na Clyde, bylo zařízení naloženo do letadla a posláno k analýze do Spojených států.

      Odkaz:     https://www.securitymagazin.cz/historie/tajemstvi-ponorky-hms-conqueror-a-utok-na-sssr-1404059879.html

 

Drážďany - nejzbytečnější smrticí bombardování 2. sv. války

14.2. 2020 - Břetislav Olšer     Spojenecké bombardování americkými a britskými bombami německého města Drážďan, které bylo městem velkých uměleckých děl a sanitárním městem, silně přelidněným uprchlíky; válka byla prakticky u konce; scházely tři měsíce…

      Odkaz:     http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/9976-drazdany-nejzbytecnejsi-smrtici-bombardovani-2-sv-valky-mesto-velkych-umeleckych-del-a-sanitarnim-mistem-silne-prelidnenym-uprchliky-valka-byla-prakticky-u-konce-schazely-tri-mesice

     ( Poznámka správce: Jako je zločinem vykonání popravy bez řádného odsouzení, stejně tak je válečným zločinem záměrné zabíjení civilního obyvatelstva ve válce. )

 

Rodina jako základ zdraví; Stárnutí společnosti

 

a jeho sociokulturní souvislosti

 

 16. 2. 2020   Autor článku: MUDr. Zornitza Petrova Markantová     Abychom byli zdraví, mladí a svěží, tak potřebujeme své tradiční více generační rodiny. Tak žila společnost po staletí a tak jedině se přenese z minulosti do budoucnosti.

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=246295

 

Koho vlastně reprezentují naši europoslanci v Bruselu?

 

 Jaroslav Tichý • 12./15.  února 2020     Většina našich občanů žije v domnění, že naši europoslanci jsou voleni do EP proto, aby nás v tomto orgánu zastupovali. Realita je ale bohužel taková, že EP je cíleně uspořádán tak, aby národní princip v něm byl od počátku potlačen.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/koho-vlastne-reprezentuji-nasi-europoslanci-v-bruselu-1-dil/

                       https://outsidermedia.cz/koho-vlastne-reprezentuji-nasi-europoslanci-v-bruselu-2-dil/

 

Vzpomínky na SSSR

 

14. únor 2020 , Daniel Novák     Článek V. Torgaševa - >> Stalinský SSSR a Chruščovská parodie na něj << Kromě revolucí v únoru a říjnu 1917 byla ještě jedna, o které dodnes není napsána ani řádka - revoluce let 1956-1960, provedená Chruščovem. Politická komponenta této revoluce spočívala v tom, že po patnáctileté pauze vracela moc partijnímu aparátu na všech úrovních. Takto zmizela efektivní kombinace plánované a tržní ekonomiky a nebyla nahrazena ani jednou, ani druhou. V roce 1965 po odstranění Chruščova od moci byly ministerstva i Státní plán obnoveny, avšak s podstatně zmenšenými pravomocemi. Po roce 1960 se tempa růstu ekonomiky trvale snižují, vedoucí pozice ve světě je ztrácena.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/rusko/vzpominky-na-sssr.html 

      Celý text:      Vzpominky-na-SSSR.doc

 

Zní zrady (euro)zvon...

 

 Autor: Jiří Kobza | Publikováno: 15.2.2020     Dne 18. prosince 2013 dosáhli ministři financí na mimořádném zasedání Rady pro hospodářské a finanční věci EU dohody o obecném přístupu k návrhu nařízení o jednotném rezolučním mechanismu (SRM), který tvoří jeden z klíčových pilířů tzv. bankovní unie.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42354-zni-zrady-euro-zvon-.aspx 

 

Máme detailní rozpočet jednoho projektu Člověka v tísni

14.2. 2020 , autor: B. Richterová a T. A. Nový      O spolupráci mezi Českou rozvojovou agenturou a „českou humanitární, rozvojovou, vzdělávací a lidskoprávní organizací“ Člověk v tísni jsme již informovali.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Regionalni-reditelka-za-300-300-korun-reditelka-mise-za-678-900-proplacene-kaficko-o-pauzicce-nebo-asistent-za-418-200-Mame-detailni-rozpocet-jednoho-projektu-Cloveka-v-tisni-613498 

      Celý text:      Clovek-v-T.doc

     ( Poznámka správce: Je zřejmé, že činnost v diverzních "neziskovkách" je velmi dobře honorována. Jak západní globální supermafií, tak bohužel i z rozpočtu našeho státu. )

 

NATO obkličuje a plánuje: Válka s Ruskem do roku 2028!

12.2. 2020 Vladislav Šurygin     ... vypočítává masivní přesuny armád NATO na hranice s Ruskem a nenechává nikoho na pochybách, že USA hodlají rozpoutat velký válečný konflikt dřív, než Rusko uzavře pakt s Čínou.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/4923-nato-obklicuje-a-planuje-valka-s-ruskem-do-roku-2028-prave-v-tuto-chvili-to-zacina-nove-zbrane-a-nova-taktika-nejvetsi-manevry-za-tricet-let-s-nemeckem-i-s-nami-americane-zesileli-odveta-nas-vymaze-z-mapy.htm 

 

USA v šoku: Krvaví zabijáci z Majdanu jmenovali zadavatele

V Film s drsným názvem „Impeachment. Bidenovy peníze. Masová vražda.“ natočil uznávaný americký autor - bývalý poradce prezidenta Trumpa Michael Caputa. Účast Spojených státech na tomto převratu samozřejmě nebyla žádným tajemstvím, ale množství faktů se každým rokem zvětšuje.

      Video:     https://youtu.be/AvWddGJJtE4     https://youtu.be/M0FZlobHPQQ

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/02/12/usa-v-soku-krvavi-zabijaci-z-majdanu-jmenovali-zadavatele/ 

 

Investice do vodíku rostou. Cílem je dramaticky snížit cenu

28.10.2019 by admin     Investice do vodíkových technologií v posledních letech rostou. Ministerstvo energetiky USA v rámci programu Nice Future, který podporuje výzkum a zavádění ekologicky přívětivých energetických technologií, věnuje velkou pozornost také výrobě vodíku pomocí elektrolýzy v jaderných elektrárnách.

      Odkaz:     http://atominfo.cz/2019/10/investice-do-vodiku-rostou-cilem-je-dramaticky-snizit-cenu/ 

c

     ( Poznámka správce: Vodíková energetika, s vodíkem levně a ve velkém množství vyráběném jadernými bloky s množivými reaktory, je řešením budoucnosti lidské civilizace. )

 

Nechceme nový Mariánský sloup na Staroměstském náměstí

 

 11. únor 2020 ,  Prof. PhDr. Stanislava Kučerová     Bílá hora – 8. 11. 1620.   Den smutku – 21.6. 1621.   Poprava české státnosti. "Znovupostavení sloupu nemá s patriotismem nic společného. Naopak. Bylo by projevem hrubé necitlivosti k dějinám a znovu pokořujícím symbolem českého národního ponížení.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/podoteky/nechceme-novy-mariansky-sloup-na-staromestskem-namesti.html 

 

T. N. Baramzinová byla jednou z řady úspěšných sovětských snajperek.

 9.2. 2020     Baramzinová začala navštěvovat ošetřovatelské kurzy, poté se rozhodla "přesedlat" na snajperku. Baramzinová se hned na začátku osvědčila. Během tří měsíců dokázala zneškodnit 16 nepřátelských vojáků, dohromady pak 36.

      Odkaz:     https://www.securitymagazin.cz/historie/zapomenute-pribehy-sovetska-snajperka-terorizovala-nacisty-ti-dokonali-ukrutnou-pomstu-1404064645.html 

 

Krize švédského sociálního státu

 

 Na začátku nového desetiletí čelí Švédsko v důsledku nadměrné migrace a neúspěšné integrační politiky radikálním kulturním a ekonomickým změnám, které zemi zásadně změní. Otázkou je, jak je vůbec možné cizince integrovat, pokud je většina lidí ve městě zahraničního původu. 51 % žáků základních škol v Malmö je zahraničního původu

      Odkaz:     http://berossos.blog.cz/2002/krize-svedskeho-socialniho-statu 

 

Dobíjení e-aut zdražuje

11.2. 2020 , David Dvořák     Nezapomeňte, počet e-aut má direktivně růst, ale současně se mají odstavovat jaderné a uhelné elektrárny ...  A dostáváme se do finále - co by jste řekli, pro začátek, na cenu cca 21,- Kč za kWh nebo chcete až 120,- Kč pro Vašeho e-mazlíčka?

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8193-dobijeni-e-aut-zdrazuje.htm 

 

Přepisování dějin nebere konce!

 

 6.2.  2020 , -VK-   Šéfredaktor AE News     Nejprve usnesení EU o podílu SSSR na vzniku II. sv. války a teď nově prý Češi byli spolupachateli nacistů a iniciátory plánu židovského holokaustu, který byl v Protektorátu Čechy a Morava saturovaný hlubokým antisemitismem v českém národě!

      Odkaz:     https://aeronet.cz/news/prepisovani-dejin-nebere-konce-nejprve-usneseni-eu-o-podilu-sssr-na-vzniku-ii-sv-valky-a-ted-nove-pry-cesi-byli-spolupachateli-nacistu-a-iniciatory-planu-zidovskeho-holokaustu/ 

 

Nedovolte, aby zvěsti a předsudky podkopaly

 

prevenci a kontrolu epidemie

 

 9.2. 2020 , cri  , Bruno     Generální ředitel Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus dne 8. února prohlásil, že Čína za rekordní co nejkratší dobu rozpoznala patogen, včas sdělila Světové zdravotnické organizací a ostatním zemím DNA koronavíru, také transparentně vysílá informace o vývoji epidemie.

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/811/2020/02/09/284s188804.htm 

 

Miliony hladových a s nejistotou, zda budou jíst, v USA

 

 Stephen Lendman , www.intrepidreport.com/archives/28392     překlad Vladimír Sedláček     Většina amerických domácností, kde jeden nebo víc členů má zaměstnání, má malé nebo žádné úspory, takže jim s každým zameškáním placení účtů hrozí hlad a bezdomovectví.

      Odkaz:          http://www.halonoviny.cz/articles/view/53185254

 

Klauzule věčnosti: Česká ústava je vůbec nejméně

legitimní evropskou ústavou

9. 2. 2020 , Ivan David     Závěr, že česká ústava fakticky odsunuje demokracii na druhou kolej a zajišťuje, že jakýkoli (!) demokratickým způsobem přijatý zákon může být Ústavním soudem zrušen, dokazuje Marek Pavka ve své eseji v časopisu Argument!.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/02/klauzule-vecnosti-ceska-ustava-je-vubec.html 

 

Psychopati v zamestnaní: Toto je 7 povolaní, v ktorých je ich najviac

 8.2. 2020 , Ivana Kladivíková Miháliková     Predstava, že psychopatmi sú len násilníci a vrahovia, pričom väčšina z nich sedí vo väzení, je celkom mylná. Množstvo psychopatov je práve naopak mimoriadne spoločensky i kariérne úspešných...

      Odkaz:     https://www.kamzakrasou.sk/psychopati-v-zamestnani-toto-je-7-povolani-v-ktorych-je-ich-najviac/20835?position=hs_footer 

 

Koronavirus – jaká hra se hraje?

 

 7.2.2020 , Michal Brand     Koronavirus 2019-nCoV je biologická zbraň – uvádí americký expert, autor americké legislativy na domácí implementaci Konvence o biologických zbraních Francis Boyle. Kdyby šlo o útok biologickými zbraněmi proti Číně, čínská vláda musí mlčet. Nelze to totiž prokázat. I kdyby si byla čínská vláda téměř stoprocentně jista, nemůže nikoho obvinit, aby se celé obvinění jen neobrátilo proti ní samotné.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8189-koronavirus-jaka-hra-se-hraje.htm 

 

Ruská ekonomika, která již několik let podléhá západním sankcím,

je dnes mnohem stabilnější než kdykoli předtím.

 31.01.2020     Podrobněji o tom s odkazem na experty napsal anglický mezinárodní deník o světové ekonomice The Financial Times.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/byznys/2020013111340150-the-financial-times-napsal-o-uspesich-ruske-ekonomiky-po-zavedeni-sankci/ 

 

Coronavirus: Epidemie, nebo hysterie?

2.2. 2020     Výzkum coronaviru dlouhodobě platí vláda Spojených států amerických a nadace Billa Gatese. Izolovaný kmen coronaviru si nechala vláda USA patentovat v roce 2003. Později s tímto patentem začala obchodovat tak, aby získala kontrolu i nad lékem proti tomuto viru.

      Odkaz:     https://www.arfa.cz/coronavirus-epidemie-nebo-hysterie-300-cinanu-zemrelo-na-zapal-plic-a-dal-statistika-hovori-jasne-cinsky-prezident-pod-tlakem-liberalu-muze-dostat-mobil-kasel/#.Xjc814hCer8 

 

Soros v Davosu zavelel k útoku

3.2. 2020 Vladimír Malyšev     „S ohledem na mimořádnou situaci klimatu a nepokoje po celém světě,“ domnívá se Soros, „nebude přehnané říci, že rok 2020 a nadcházející roky se stanou rozhodujícími nejen pro osud Trumpa a Si Ťin-pchinga, ale také pro osud celého světa.“

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/4905-soros-v-davosu-zavelel-k-utoku-sit-univerzit-na-vychovu-globalizacnich-kadru-znicit-diktatory-trumpa-orbana-salviniho-sorosaci-na-ukrajine-sardinky-v-italii-liberasti-v-rusku-stare-monstrum-ma-tez-syna.htm 

     ( Poznámka správce:  Soros je výkonným "bílým koněm" amerického "Deep State" a jemu podřízených eurounistických elit - viz jeho větší výdaje na světovou podvratnou činnost, než je jeho majetek.)

 

Nigel Farage a jeho skvostný projev o svobodě a štěstí

z vlastní hymny po odhození okovů Evropské unie.

 1.2. 2020     Farage: “Lidé zaplnili ulice a ano, všude je Union Jack (vlajka Velké Británie) a víte proč? Je to naše národní vlajka! Nechceme ten evropský pohvězdičkovaný banner.

      Odkaz:     https://www.arfa.cz/brexit-uzasne-nigel-farage-a-jeho-skvostny-projev-o-svobode-a-stesti-z-vlastni-hymny-po-odhozeni-okovu-evropske-unie-video-titulni-stranky-dnesnich-britskych-novin/#.Xjc5NIhCer8 

 

Nyhetsbanken varuje: Bruselský revizionismus druhé světové války!

 

 1.2. 2020 , kou, prvnizpravy.cz, nehetsbanken.se,      Lennart Palm, emeritní profesor historie na univerzitě v Göteborgu, vysvětluje, proč usnesení, které Evropský parlament přijal k paměti druhé světové války, představuje hrubou revizionistickou verzi dějin.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nyhetsbanken-varuje-bruselsky-revizionismus-druhe-svetove-valky/ 

 

Stalingradská bitva byla nejvýznamnější

bitvou Druhé světové války.

  Dokumentují to zveřejněné výroky:

     H. Johnson, představený canterburské katedrály, 29. června 1941:        Na jedné straně je světlo a pokrok, na straně druhé temnota, reakce, otroctví a smrt. Rusko hájí svou socialistickou svobodu a současně bojuje i za naši svobodu. U Moskvy brání i Londýn.

       Celý text:      StalingradskaBitva.doc

     ( Poznámka správce: Vítězství nad fašismem přišlo především z Východu. Západní sionoanglosasské superelity  německý fašismus nejprve záměrně vypěstovaly, aby jej použily proti SSSR. Ten se jim pak „utrhl ze řetězu“ a vyrazil i proti jejich zájmům. Přesto se těmto superelitám podařilo silně poškodit alternativní společenskoekonomickou variantu civilizace - socialistiský SSSR a potlačit a podmanit si vznikající kapitalistickou konkurenci - Německo.

     Druhou světovou válku tedy ekonomicky vyhrály USA. Předválečná průmyslová produkce činila - u USA 35% světové, u Německa 14% (oba kapitalistické státy se zotavovaly z Velké krize). Průmyslová výroba SSSR po úspěšných pětiletkách představovala 17% světové.    

     Po válce měly USA 60% světové průmyslové výroby a rozbitý SSSR jen 9% . )

 

Evropská unie směřuje k existenciální krizi

 

 1.2.2020 , VSa     George Friedman  píše o fragmentaci EU nejen v souvislosti s odchodem Velké Británie.  EU nemá ujasněný ani společný ekonomický zájem. Odchod Velké Británie staví EU před otázku, zda a jak mohou tyto společné zájmy být zachovány a zda je možné národní identitu podřídit té evropské. Nejde o marginální neshody, jde o základní otázky. Evropská identita je iluze.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/02/01/evropska-unie-smeruje-k-existencialni-krizi/ 

     ( Poznámka správce webu: V problémech je jak (velká) globalizace západních superelit (NWO), tak i malá EU-globalizace. Pro většinu lidstva jsou přitažlivější uspořádání mezinárodních vztahů podle ruských konceptů multipolárního světa, založených na dodržování mezinárodních práv potřebných pro většinu lidstva a čínských konceptů ekonomické spolupráce států, založených na principech vzájemné výhodnosti. )

 

Rusko podpořilo Írán v konfrontaci s USA

 

 1.2. 2020 , Melkulangara K. Bhadrakumar     Ze satelitních snímků základny Ain al-Asad je patrné velmi přesné zasažení cílů. Íránci úspěšně předvedli, jak působivý a hrůzu nahánějící potenciál mají jejich rakety, a že jsou schopni způsobit fatální škody na amerických vojenských zařízeních. Írán má přístup k ruským nebo čínským systémům. Je pravděpodobné, že Írán jeden z těchto systémů použil. Je zcela možné, že Rusko má s Íránem dohodu o sdílení zpravodajských informací. Rusko  může výrazně snížit pravděpodobnost americko-íránského  konfliktu tím, že pomůže Íránu, aby se ubránil-

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8182-rusko-podporilo-iran-v-konfrontaci-s-usa.htm 

 

Kdo ovládá tisk a televizi ovládá lidskou mysl

 

 31.1. 2020 ,  Jan Vítek     Odkud vlastně sdělovací prostředky takzvaného hlavního proudu ví o světě, co o něm píšou a ukazují? Ze tří světových tiskových agentur, usídlených v New Yorku, Londýně a Paříži  1.Americký Associated Press (AP),    2.Agence France-Press (AFP)   3. Reuters  

Pentagon zaměstnává dvacet sedm tisíc „píáristů“, kteří mají za úkol šířit indoktrinované zprávy a podplácet novináře. Síto vede k žurnalismu, který  obvykle nedělá vlastní průzkum, ale spokojuje se s převyprávěním jedině správného vyprávění. Podle toho kdo jaké názory zastává poznáme, co čte a poslouchá.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/kdo-ovlada-tisk-televizi-ovlada-lidskou-mysl 

 

Poznámky k charakteru epochy

31.1. 2020 , Stanislav A. Hošek     Kdo jsou USA:     V prvé řadě jde o stát, založený přivandrovalci z Evropy, kteří „vyčistili“ celý kontinent od původních obyvatel, šlo o největší genocidu v dějinách lidstva.     Za druhé jsou státem, jehož většinu bohatství v podobě prvotní akumulace kapitálu vytvořili otroci, otroctví tam bylo zrušeno dodatkem k Ústavě Unie 18.12.1865.     Za třetí jde o stát s nejdelší a nejkrutější rasistickou segregací na světě po dobu dovážení otroků, ale i po občanské válce - Ku-klux-klan.     Za čtvrté, USA jsou jedinou zemí, která použila ve válce jadernou zbraň, čili se dopustila nejtěžšího válečného zločinu v dějinách lidstva.   

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/nejde-o-iran-dokonce-ani-ne-o-blizky-vychod 

 

Projev Reinharda Heydricha o plánech

 

na likvidaci českého národa

 

 28. leden 2020 , issttas     Někde stačí prostě nahradit slovo Říše pojmem EU:    "Němci musí vidět, že tato část říše je součástí říše a že zde na jedné straně požívá Němec ochrany a hraje vůdčí úlohu...  U Slovanů je dobrota chápána jako slabost ... musí nám sloužit jako otroci. ... tento prostor se jednou musí stát německým a Čech tady nemá už koneckonců co pohledávat. Tento prostor musí být jednou definitivně osídlen Němci. Ale přece bych rád, abyste nejprve viděli jedno: primárním je ovládnutí a definitivní podmanění tohoto prostoru, na pozdější dělení – pánové a příslušníci strany – je času dost později.          Sídlo říšského protektora, Černínský palác, Praha, 2. října 1941

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/projev-reinharda-heydricha-o-planech-na-likvidaci-ceskeho-naroda.html 

 

Rusko si brousí zuby na kvantové technologie: Rosatom

 

zakládá pro jejich vývoj novou společnost

 

 22.1. 2020     Společný podnik Kvantové technologie se základním kapitálem 300 milionů rublů bude zcela patřit společnosti Atomenergoprom. Podle odborníků začala ve 21. století „druhá kvantová revoluce“.   Rosatom se podílí na vytváření ruského kvantového počítače. Tento projekt s rozpočtem přes 20 miliard rublů (7,3 miliardy korun), naplánovaný do roku 2024, je realizován jako součást dohody mezi ruskou vládou a společností Rosatom.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020012211287321-rusko-si-brousi-zuby-na-kvantove-technologie-rosatom-zaklada-pro-jejich-vyvoj-novou-spolecnost/ 

 

Pryč z EU! Po projevu Farage, do kterého mu skákali,

bouchly saze zkušené Češce.

 30.1.2020     V Evropském parlamentu se rozloučil asi nejznámější obhajovatel brexitu, Nigel Farage. Je to špatný projekt. Není jenom nedemokratický, je antidemokratický a dává určitým lidem moc bez zodpovědnosti. Byli jsme před EU, budeme i po ní. Spolupráce Evropy od EU neodvisí.  

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dost-Pryc-z-EU-Po-projevu-Farage-do-ktereho-mu-skakali-bouchly-saze-zkusene-Cesce-Co-se-vlastne-stalo-611814 

 

Příprava další velké krize

29. 1. 2020     Vladimír Pavlenko naznačuje pozadí možné snahy finančních klanů vyvolat další apokalyptickou hospodářskou krizi za účelem překreslení politické mapy světa. Poté, co se po Velké říjnové revoluci sovětské Rusko vymanilo z pod kontroly Západu, vládnoucí oligarchické kruhy Západu se rozhodly nově přehrát neočekávaně ztracenou hru pomocí další světové války. Banka pro mezinárodní vypořádání, která byla vytvořena v roce 1930 jako nástroj pro vybírání reparací z Německa, se ale pak změnila v kanál financování nacistické vlády Třetí říše Západem. Celkový globální dluh dosáhl fantastické částky 250 bilionů, což je 320 % (!) globálního HDP. Generální ředitelka MMF Kristalina Georgievová předpověděla světu novou velkou depresi.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/4897-priprava-dalsi-velke-krize-ceka-nas-zamerny-reset-svetove-ekonomiky-klicove-epizody-financnicke-historie-nova-prezidentka-mmf-placenym-dezinformatorem-vzeprou-se-konkurenti-usa-nerovnosti-a-dluhy.htm 

 

Proč se Čína bojí?

 

 28. leden 2020 , Martin Hyroš     Přenos u koronaviru je stejný nebo horší než u běžné chřipky. Ročně je v ČR chřipkou nakaženo cca. 1 mil. lidí, z toho 200 lidí zemře, to je úmrtnost 0,02% . Koronavirus má potvrzenou úmrtnost  3% . Je však obrovský rozdíl v procentu vážných zdravotních komplikací. Zatímco u chřipky se jedná zhruba o 0,06% tak u koronaviru se jedná o 20-30%!

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/zdravi/proc-se-cina-boji.html

                      https://www.e15.cz/zahranicni/ve-wu-chanu-postavili-prvni-budovu-obri-nemocnice-za-ctyri-dny-1366307 

 

Kedmi objasnil změny v politice Ruska, které zahájil

 

Putin, z vojenského hlediska

 

  26. 1. 2020 , Grigorij Jegorov rueconomics     Putin prvních 10 let obnovoval RF ze stavu, kam je přivedli jeho předchůdci (Jelcin a jeho okolí). Poté, co to bylo provedeno, se ruský lídr začal zabývat zajištěním bezpečnosti země. Poté, co byly úkoly v oblasti bezpečnosti splněny, Putin přistoupil k další etapě – vytvoření struktury ruského státu budoucnosti se zabezpečením intenzivního hospodářského rozvoje a technologického průlomu.  "Nyní probíhá třetí etapa. Základní síly státu se musí zaměřit na řešení sociálních problémů, vzdělání, vědu a vysoké technologie.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/01/kedmi-objasnil-zmeny-v-politice-ruska.html

 

Šéf Nadace Železná opona: Máme zbrojit? Tak řekněte lidem,

kdo je nepřítel. ... My budeme válčit s Ruskem?

 25.1.2020     ROZHOVOR pro ParlamentníListy.cz s ředitelem Nadace Železná opona Václavem Vítovcem. To, čeho jsme ze strany USA svědky, je porušování mezinárodního práva. Válka měla a má jen jeden cíl. Krást. Území a bohatství toho druhého. Vkládaný ideový smysl je jen záminkou. Válka je jiná, když se pluky šikují proti sobě, tváří v tvář, a něco jiného je, když řídíte dron někde v Nevadě v podzemním velitelství, v koženkovém křesle, s vychlazeným nápojem u ruky… To je ta technologicko-etická zvrhlost.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sef-Nadace-Zelezna-opona-Mame-zbrojit-Tak-reknete-lidem-kdo-je-nepritel-Nemec-Ani-nahodou-Polak-Nesmysl-Rus-My-budeme-valcit-s-Ruskem-To-snad-ne-610519

 

Telata tleskají svým řezníkům

 

 23.1. 2020 , Jan Campbell     Ursula von der Leyen & Co začala konat podle staro-nového pravidla EK: Z malé hlouposti je možné udělat ještě větší hloupost a v tradici, že německé chyby nikdy nejsou malé, vydala příkaz připravit Konferenci k budoucnosti Evropy... Málokdo si uvědomuje historický kontext, klimatické periody, jejich průběh v minulosti. Mezivládní panel o klimatických změnách (IPCC) není nezávislá vědecká instituce. Opak je pravdou. Telat tleskajících svým řezníkům zatím neubývá. Naopak.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jan-campbell-telata-tleskaji-svym-reznikum

     ( Poznámka správce webu: agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

Václav Klaus ml. na tiskovce Trikolory odpálil bombu,

 

ze které se poslanci SPD a KSČM doslova obsypou! ...

 

 24. leden 2020     Výzva na bojkot a odpor proti “zbytečnému” Hamáčkovu zákonu proti domobranám a na omezení zbraní leží na stole, a teď se ukáže, kdo z poslanců to podepíše! Není totiž potřeba ten zákon přijímat, protože národní bezpečnost ponechávají Smlouvy o Evropské unii je ve výlučném a výhradním rozhodování jednotlivých států, do kterých EU nesmí a nemůže zasahovat!

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/video-vaclav-klaus-ml-na-tiskovce-trikolory-odpalil-bombu-ze-ktere-se-poslanci-spd-a-kscm-doslova-obsypou.html

 

Kdo jsou v RF zahraniční agenti a čeho se bojí,

mnozí s povolením k pobytu?

 22.12. 2019 , Galina Тuvik     V síti se objevil seznam ruské, takzvané, „elity“ : členů vlády, členů Rady Federace, členů Státní dumy s doklady cizích států v kapse. Získání občanství jiné země je podmíněno přísahou nebo slibem v té či oné podobě být loajální tomuto státu a vlastenecky jej bránit v případě vojenských konfliktů. Jak říkal Březinský „ještě popřemýšlejte, čí je tato elita – vaše nebo naše?".

      Odkaz:     https://cont.ws/@galtuv/1537321

      Celý překlad:      Zahranicni-agenti.doc

     ( Poznámka správce webu:     Nyní už chápete, proč Putin, mimo jiné, nezbytně musel navrhnout změny v ústavě -  Nadřazenost ruského práva nad mezinárodními právem; Zákaz cizího občanství pro prezidenta, premiéra, hlavy federálních subjektů apod.?     Nyní už chápete, proč se Stalin vyjádřil o společenské "elitě" jako o prokleté kastě?     (z knihy Jiří Šifrin: Bůh synergie, str. 353))

 

Přelidnění - Devadesát procent musí pryč! (???)

 

 Strach z přelidnění naší planety je prastarý. Jako jeden z prvních jej písemně vyjádřil anglický ekonom a anglikánský pastor Thomas Robert Malthus. Všichni ti, kteří se domnívají, že je nás na Zemi příliš mnoho, vycházejí vždy z toho, že je přespříliš „těch druhých“, k nimž oni nepatří. Elita chce redukovat světové obyvatelstvo asi o 30 až 90 procent. Ted Turner požaduje redukovat počet světového obyvatelstva o 95 procent!     Z knihy    Michael Morris :  CO neSMÍTE VĚDĚT! 2

      Celý text:      Morris-Prelidneni.doc

 

Lživot

 

 22.1. 2020  Autor článku: Lenka Procházková      Lživot. Tento novotvar znamená žití ve lži. Jenomže nutit bližní k přemýšlení bylo a zůstalo riskantní činností. Pro ty, co úkolují čučkaře, je ale předávání národního kódu zavrženíhodnou tradicí, kterou je nutné zrušit. Občas se ani toto nezdaří a zjevná pravda začne fascinovat a probouzet svědomí a schopnost kritického myšlení i u těch, co donedávna v houfu řvali Ukřižuj!

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=244918

 

Koněv pryč? A co za něj? Odpor sílí, ještě bude veselo...

 

 22.1. 2020     Otevřený dopis, který zaslal české vládě bývalý poslanec KSČM Josef Skála, získal podporu v zahraničí. Ve slovech o nutnosti odmítnutí historického revizionismu ho podpořila Mezinárodní federace partyzánů, FIR.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Konev-pryc-A-co-za-nej-Odpor-sili-jeste-bude-veselo-610612

 

Rusko má novou vládu. Lavrov a další ostřílení ministři ve funkci zůstali

 

 Ruský prezident Vladimir Putin dnes jmenoval členy nové ruské vlády premiéra Michaila Mišustina. V čele ruské diplomacie zůstává Sergej Lavrov. Změna se nakonala ani na ministerstvu obrany, kterému bude nadále šéfovat Sergej Šojgu. Oba výše zmínění platí za politické těžké váhy a mezi Rusy se těší velké důvěře.

      Odkaz:     https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/rusko-ma-novou-vladu-lavrov-a-dalsi-ostrileni-ministri-ve-funkci-zustali

 

Učitelské noviny, islamizace a multikulturní aktivistka

 

 18. 01. 2020 , Autor článku: Petr Hampl     Počet muslimů v evropských zemích, včetně České republiky roste;  - Neexistuje žádná hranice, u které bychom mohli předpokládat, že se tento růst zastaví;  - Muslimové v Evropě vytvářejí oddělené komunity. Nesplývají s domácím obyvatelstvem;  - Zároveň se muslimové radikalizují;  - Úřady v evropských zemích ztrácí schopnost prosazovat vůči muslimské komunitě vlastní zákony; - Stejná tendence se projevuje i v českém školství.

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=244647

     ( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %  viz  Morris-Prelidneni.doc ) raketojadernou válkou (planetu by si poničily ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují docílí (mimo jiné) vyvoláním co největšího chaosu. Dezorientované a zmatené většiny lidstva se pak snadněji (alternativními či krvavými metodami) lépe zbaví. )

 

Giraldi (ex-CIA) o sestřelení letu 752 u Teheránu

 

 22.1.2020     Bývalý agent CIA Philip M. Giraldi ve svém textu v „American Herald Tribune“ píše, že příčinou sestřelení ukrajinského letadla u Teheránu mohla být skutečnost, že někdo úmyslně ingeroval do systému íránské protivzdušné obrany a také do transpondéru letadla. Propojení možného kybernetického útoku a „pohotové“ pořízení videozáznamů vyvolává podle agenta myšlenku, že mohlo jít o pečlivě připravenou operaci, které zavraždění Kásima Sulejmáního bylo jen dílčí součástí.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/giraldi-ex-cia-o-sestreleni-letu-752-u-teheranu

 

Atomy pro mír vs. Atomy pro válku: Jediné řešení

 

pro íránsko-americké vztahy

 

 21.1.2020 , Matthew Ehret     Prezident Dwight D. Eisenhower přednesl 8. prosince 1953 na půdě OSN projev, který se stal známý pod názvem Atomy pro mír. Ukončil svůj projev šokujícím konceptuálním sdělením, které otřáslo základy nově vznikajícího deep state, neboť vyzval ke vzniku společné aliance USA a Ruska, která by spolupracovala na rozmístění této nové technologie po celém světě v duchu dobré vůle a vzájemného ujištění o přežití.  Rusko oživuje Atomy pro mír. Podepsalo dohody s Jihoafrickou republikou, Egyptem, Zambií, Ghanou, Rwandou, Ugandou, Súdánem, Keňou, Etiopií, Kongem a Nigérií.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/01/8168-atomy-pro-mir-vs-atomy-pro-valku-jedine-reseni-pro-iransko-americke-vztahy.htm

 

Čína chce technologicky porazit Spojené státy

 

 21.1.2020 VSa     Čína připravuje 14. pětiletý plán na roky 2021 až 2025, který bude zaměřen na rozvoj technologií.  Na rozvojových trzích spojených s iniciativou Jedno pásmo, jedna stezka přebijí nízké ceny jakékoliv obavy před tím, že by pak Čína mohla svoje telekomunikační sítě zneužít jako zbraň.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/01/21/cina-chce-technologicky-porazit-spojene-staty/

 

Americký hi-tech nateraz prišiel v Indii o zákazku

 

v prospech realistického ruského hi-tech

 

 Moskva 21. januára 2020 (HSP/Sputnik)     Úrady indického štátu Maháraštra sa vzdali plánu na výstavbu transportného systému Hyperloop, (Transport budúcnosti Elona Muska)  preto, že „tento Hyperloop ešte nikde nepostavili, jednoducho na svete neexistuje„ Súčasne so správou o zrušení indického Hyperloopu informujú miestne médiá o tom, že Rusko už spustilo výrobu systému S–400 pre Indiu

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/americky-hi-tech-nateraz-prisiel-zakazku-velkou-krajinou-ruskych-zbrani/2024048

 

Když ptáčka lapají?

 14.1. 2020     Hybridní vozidla, na jejichž koupi lákají politici dotacemi, daňovými úlevami či parkováním zdarma, mají vyšší spotřebu než obyčejné diesely. Trik je totiž v tom, jak Evropská unie počítá spotřebu a emise hybridních motorů. Úspora peněz, energie ani emisí ale dle dostupných indicií nebude ... jde ale o pravý opak – utrácení a plýtvání peněz daňových poplatníků a přesouvání zdrojů z mnoha úzkých kapes do několika málo kapes bezedných.

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/kdyz-ptacka-lapaji-hybridni-vozidla-na-jejichz-koupi-lakaji-politici-dotacemi-danovymi-ulevami-ci-parkovanim-zdarma-maji-vyssi-spotrebu-nez-obycejne-diesely/

     ( Poznámka správce webu: agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

Jak president Beneš odsoudil pakt Poláků s Hitlerem

 

- aneb - Co se stalo v Evropě roku 1934

 

 12.1. 2020 , Jiří Jaroš Nickelli     V současnosti Evropská unie vyhlásila superblábol o tom, že II. světovou válku zavinili Rusové a Němci společně – paktem Molotov–Ribbentrop. Pravdou je opak. Polská vláda nenáviděla SSSR ještě více, nežli předtím Rusko. Nakonec jí Hitler připadal jako "Evropan a muž pořádku". Nakonec polský národ strašlivě doplatil na Hitlerův pořádek. Ubohý dvojí metr a nepřípustné selektivní hodnocení spolku zvaného Evropská unie jasně prokazuje padělání dějin se strany Evropské unie vůči SSSR.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/01/jak-president-benes-odsoudil-pakt.html

 

O Putinově poselství Federálnímu shromáždění

 

 17. ledna 2020 , Michail Chazin     Po penzijní reformě se veřejnost vnitřně rozhodla, že Putin a liberální parta jsou bratři a dvojčata. Zlodějna pokračuje i teď, jen v 90. letech privatizovali majetek a nyní státní funkce. Fungování elitních skupin je velmi stabilní a nelze ho tak snadno vyměnit. Putin prakticky nejenže trochu zamíchal systémem politického řízení, ale stanovil systém umožňující vytvoření skupin alternativních liberálnímu elitnímu seskupení. Obecně řečeno, zda bude to, co jsem nazýval obratem doleva, alespoň částečně uděláno, závisí na tom, jak tvrdá kádrová rozhodnutí prezident učiní.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/o-putinove-poselstvi-federalnimu-shromazdeni/

 

„Evropa se chce zničit.“ Znalec energetiky Paukner

 

promluvil o zelené budoucnosti kontinentu

 

 18.1. 2020 Expert na energetiku Petr Paukner:     V Německu se ze zelené politiky stala politická ideologie, která vede k tomu, že po Evropě zaznívají hlasy o tom, že budou vyřazeny nejen uhelné elektrárny, ale i ty jaderné. I v Německu se říká: My skončíme s jádrem. My skončíme s uhlím. Ale jde o to, zdali se to zvládne.  Když vidím, co se děje v jiných zemích, tak si říkám: My se vlastně sami jako Evropa chceme zničit,“ dodal.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020011811271920-evropa-se-chce-znicit-znalec-energetiky-paukner-promluvil-o-zelene-budoucnosti-kontinentu/

 

Polská profesorka o zdroji polské nenávisti k Rusku

 

 17. ledna 2020 , Anna Raźnyová poznamenala, že až do roku 2014 byly polsko-ruské vztahy docela dobré. Od puče na Ukrajině byly všechny akce Varšavy na mezinárodní scéně podřízeny boji proti Rusku. Polští „atlantisté“ se na úkor vlastní země rozhodli implementovat globální zájmy transatlantických hráčů.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/polska-profesorka-o-zdroji-polske-nenavisti-k-rusku/

 

V Liberci na mě dýchl duch Konráda Henleina!

 

 14.1. 2020 , Antonín Suk, člen ANS     J1. října 2017 jsme umístili po dlouhých tahanicích s úřady na zeď hlavního nádraží v Liberci pamětní desku na odsun nebo spíš útěk českých vlastenců.  Ale ta deska tam už NENÍ !!! Naše pamětní deska byla ale “neznámým pachatelem” v úterý 7. ledna 2020 stržena a málem i zničena.

      Odkaz:     https://aliancenarodnichsil.cz/v-liberci-na-me-dychl-duch-konrada-henleina/

 

Prezident Putin vrací Rusko Rusům. Závidíme...

 17. leden 2020 , Svatopluk Otava     Vladimír Putin zvyšuje suverenitu Ruska následujícími návrhy:

     Za prvé: Nadřazeností ruského práva nad mezinárodními právem. Za druhé: Zákazem cizího občanství pro prezidenta, premiéra, hlavy federálních subjektů apod. Za třetí: Zahrnutím do ústavy základních principů veřejné moci a sjednotit spolupráci mezi státem a samosprávou. Stoupenci „hodnot“ a „našeho způsobu života“ marně dumají, jak jej za to ve zcela zaběhnutém duchu „informací“ o Rusku ostouzet.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/rusko/prezident-putin-vraci-rusko-rusum-zavidime.html

 

Byl íránský raketový operátor oklamán za účelem

 

sestřelení ukrajinského letadla nad Teheránem?

 

 16.1.2020 , Joe Quinn     Írán zakoupil na konci roku 2005 od Ruska 29 systémů protivzdušné obrany Tor-M1. Tyto systémy byly zřejmě rychle kompromitovány. „Radarový spoofing“, zahrnuje zachycení radarových signálů nepřítele a jejich odeslání zpět v pozměněném formátu, aby byl operátor radaru zmaten. Lze snadno zakódovat různé „vkládání falešných údajů“ na komerční softwarově definované rádiové platformě a vyslat je ze země nebo ze vzduchu za pomoci obyčejné antény.

     Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2020/01/8162-byl-iransky-raketovy-operator-oklaman-za-ucelem-sestreleni-ukrajinskeho-letadla-nad-teheranem.htm

 

USA roky lžou o válce v Afghánistánu. Přiznal to už i šéf vládní agentury

 

 17.1. 2020 , Jolana Humpálová     Okolo afghánské otázky se nese odér lží… lží a krutosti,” řekl podle listu The Washington Post vysoce postavený úředník John F. Sopko ve středu v americkém Kongresu. Je to zatracující záznam. Zdůrazňuje nedostatek upřímné, veřejné komunikace mezi Američany a jejich lídry o tom, co jsme v Afghánistánu dělali,” řekl například republikán a předseda zahraničního výboru Sněmovny reprezentantů Eliot L. Engel.

     Odkaz:   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/usa-roky-lzou-o-valce-v-afghanistanu-priznal-to-uz-i-sef-vladni-agentury-86582

 

Putin vystoupil před Federálním shromážděním ...

dojde ke změnám ústavy

 15.01. 2020     Většina projevu ruského prezidenta se letos týkala především sociálních a ekonomických otázek. Putin prozradil, jak Rusko odpoví na pokusy o přepisování historie ve 2. světové válce. Varuje před globální válkou, rvedl, že Rusko vyvinulo zbraně, které jiné země zatím nemají. Proto ruská obrana je zajištěna na desítky let dopředu.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/politika/2020011511253065-putin-prednasi-tradicni-poselstvi-federalnimu-shromazdeni/

 

Žijeme v období negativní utopie, říká filosof Michael Hauser

 15.1.2020 Redakce Argumentu     Slavoj Žižek v jednom zo svojich videí v zjednodušenej forme prehlásil, že budúcnosť bude buď utopická, alebo skrátka nebude. Problém je, že se neshodneme na pozitivní utopii. Jsou v zásadě jenom dvě základní možnosti. První - evoluční cestou, druhá - Marx mluví o tom, že kapitalismus je určitou diktaturou bohaté menšiny a socialismus se kvůli této okolnosti nemůže prosadit jinak než jako politické odstavení této oligarchické diktatury.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2020/01/15/utopia-ako-filozoficky-argument-v-meniacom-sa-svete-rozhovor-s-ceskym-filozofom-michaelom-hauserom/

 

Když se kácí les, tak se třískají civilní letadla

 

 12.1.2020  Autor: Václav Umlauf     Raketa vypálená z vojenského křižníku USS Vincennes v roce 1988 zabila 290 lidí. Navzdory „chybě“ byla posádce křižníku udělena medaile a kapitán byl vyznamenán Legií za zásluhy  Připomeňme přesně opačnou reakci hlavního velitele íránských gard, který prohlásil, že by raději zemřel sám na místě obětí.

          Odkaz:   https://news.e-republika.cz/article4252-Kdy%C5%BE-se-kaci-les-tak-se-t%C5%99iskaji-civilni-letadla

 

POSTOJ ZEMSKÉ DOMOBRANY K PŘIPRAVOVANÉMU

 

ZÁKONU PROTI DOMOBRANÁM

 

 11. leden 2020 , Zemská domobrana pravá podstata části návrhu zákona jednoznačně směřuje k zákazu stávajících domobraneckých skupin. Hamáčkova ďábelská lest - podařilo se ministrovi vnitra v novém návrhu zákona změnit formulace paragrafů, které mají postihovat domobrany tak, aby zde domobrana již nebyla přímo citována.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/postoj-zemske-domobrany-k-pripravovanemu-zakonu-proti-domobranam.html

 

National Interest: Ruská „Struna-1“ je zabiják „neviditelných“ letadel!

 

 11. ledna 2020 , nationalinterest.org  Jedním z nejinovativnějších řešení v této oblasti je bistatická radarová stanice „Struna-1 / Barrier-E“ vyvinutá Výzkumným ústavem radiotechniky Nižnij Novgorod (NNIIRT)  umožňuje odhalit „stealth“ letadla(mimochodem charakteristika připomíná československý radar Věra či Tamara - pozn. red.).

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/national-interest-ruska-struna-1-je-zabijak-neviditelnych-letadel/

 

Trudeau: Havárie Boeingu v Íránu je výsledkem napětí, vyvolaném USA

14. ledna 2020 , (rp,prvnizpravy.cz,lefigaro,foto:arch.)     „Věřím, že kdyby v regionu v poslední době nedošlo k eskalaci napětí, byli by tito Kanaďané v tuto chvíli doma se svými rodinami," dodal kanadský předseda vlády s odkazem na 57 jeho krajanů zabitých při havárii letadla.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trudeau-havarie-boeingu-v-iranu-je-vysledkem-napeti-vyvolanem-usa/

 

Tajný projekt Zebra: Stalinova a Rooseveltova misia na výcvik

 

sovietskych letcov v USA si pripomína smutné výročie

 

 Filadelfia, 11.1.2020 – Prísne tajný projekt Zebra bol jediný prípad v histórii, kedy boli sovietski letci v Amerike trénovaní Američanmi. Jedenásť vybraných námorných dôstojníkov USA vyškolilo viac ako 300 sovietskych letcov. V súčasnosti sa rieši otázka inštalovania pamätníka na pamiatku pilotov, ktorí zahynuli pri dokončovaní oficiálnych misií na presun lietadiel do ZSSR počas druhej svetovej vojny.

     Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2020/01/12/projekt-zebra-rooseveltova-a-stalinova-tajna-misia-na-vycvik-300-sovietskych-letcov-v-amerike-75-si-pripomina-aj-smutne-vyrocie/

 

Nacházíme se už ve studené válce

9.1. 2020 , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s vnučkou maršála I. S. Koněva Jelenou Koněvovou.     Stále ještě doufám, že zvítězí zdravý rozum a socha zůstane na tom místě, kde se nyní nachází.  Pokud se výstavba památníku vlasovcům uskuteční, tak budete mít v Praze památník zrádcům.

     Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52888567

 

Das Erste: Kde byl americký protiraketový obranný systém?

 

9. ledna 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, tagesschau.de )   „Je zvláštní, že tolik íránských raket dokázalo zasáhnout americké cíle v Iráku. Američané mají velmi dobré ( ? ) systémy protiraketové obrany. Buď nebyli upozorněni, nebo nepracovali.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/das-erste-kde-byl-americky-protiraketovy-obranny-system/

 

Blaha připomněl, jak v roce 1988 Američané sestřelili íránské

 

letadlo, a vysvětlil, jaký je rozdíl mezi USA a Íránem

 

 11.1. 2020 , slovenský politolog Ľuboš Blaha si ale myslí, že hlavním důvodem strašné havárie je vražda íránského generála. „Íránci byli přesvědčeni, že USA zaútočí i na cíle v Teheránu – proto zpanikařil ten, kdo pravděpodobně přepnul bezpečnostní systémy a ty jako cíl automaticky detekovaly civilní letadlo,“ pokračuje Blaha. Podle politika je to příklad toho, jaké tragické důsledky může mít americká agrese.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2020011111236126-blaha-pripomnel-jak-v-roce-1988-americane-sestrelili-iranske-letadlo-a-vysvetlil-jaky-je-rozdil/

 

USA a Írán: začátek konce

 

 Rostislav Iščenko 11. 1. 2020 ,  ukraina     Američané nejenom věděli, že generál Sulejmání přijede do Iráku, ale dá se říci, sami povolili tuto návštěvu. Vlastně, proto se Američanům podařilo se tak snadno a přesně trefit právě do jeho auta - přesně věděli kdy, kam a jak přijede a, podle všeho, byli informováni o úplném protokolu setkání. Takže USA oficiálně a otevřeně podnikly akci, nazývanou mezinárodním terorismem.

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2020/01/usa-iran-zacatek-konce.html

 

Policie neuhlídá ani sochu Koněva a lidé žádají,

 

aby chránila majetky a lidi ve středočeském kraji?

 

 Zveřejněno: 7. 1. 2020     Pražské vrchní státní zastupitelství podalo obžalobu na člověka, který podle něj svými diskusními příspěvky schvaloval smrt českých vojáků v Afghánistánu. Přece výkřik na facebooku je strašidelný zločin, zatímco loupežné přepadení babičky či znásilnění holčičky je jenom prkotina. Také se vám chce zvracet nad návratem šílených politických zvěrstev před rokem 1945?

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2964-policie-neuhlida-ani-sochu-koneva-a-lide-zadaji-aby-chranila-majteky-a-lidi-ve-stredoceskem-kraji

 

Studená, tvrdá fakta, která dokazují, že uplynulé  desetiletí bylo

 

ve skutečnosti pro americkou ekonomiku opravdu strašné

 

 1. ledna 2020 by Michael Snyder     V dnešní Americe je více než 500.000 lidí bez domova, asi 40 milionů z nás žije v chudobě. Federální rezervní systém vytvořil biliony dolarů z pouhého vzduchu a to pomohlo nafouknout obrovskou bublinu, kterou nyní vidíme na Wall Street. Mileniálové jsou na dobré cestě, aby byli první generací v současné historii, která skončí chudší než jejich rodiče. Během desetiletí, které je přímo před námi, na nás čeká den zúčtování.

     Odkaz:   http://theeconomiccollapseblog.com/archives/the-cold-hard-facts-which-prove-that-the-past-decade-was-actually-quite-awful-for-the-u-s-economy

 

Zadlužení vůči cizině se opět zvýšilo

 

 Zahraniční dluh České republiky stoupl v loňském třetím čtvrtletí o 99,1 miliardy korun na 4,426 bilionu Kč ke konci září. Přibližně tři čtvrtiny zahraničního dluhu připadaly na konci 3. kvartálu na soukromý sektor.

     Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52854359

 

Prednáška Vladimira Putina na neformálnom stretnutí

 

hláv Spoločenstva nezávislých štátov v Petrohrade

 

 Petrohrad 5. januára 2020 (HSP/Foto:SITA/AP-Pavel Golovkin)  Hlava ruského štátu na stretnutí informovala účastníkov stretnutia o archívnych materiáloch týkajúcich sa predhistórie druhej svetovej vojny a potom ich pozvala na špeciálne usporiadanú výstavu.

     Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/prednaska-vladimira-putina-neformalnom-stretnuti-hlav-spolocenstva-nezavislych-statov-petrohrade/2005637

 

"TRAUMA" 1968

 8.1.2020 , Mgr. Petr Michalů, Čechoslovák      Český a slovenský národ (a věřím pevně, že je to většina jejich obyvatel), rozhodně NEMAJÍ žádné TRAUMA ze dne 21. srpna 1968, jak stále usilovně, cíleně, promyšleně, záměrně podsouváte lidem. To tak zvané trauma, tedy deprese a stálý psychický panický strach z tohoto dne, z této události, z příchodu vojsk Varšavské smlouvy a zachránění Československé socialistické republiky, mají v sobě stále právě všichni ti zloději, podvodníci, velezrádci a vlastizrádci Československé socialistické republiky, lokajové a kolaboranti západu a USA, ti, kteří svou podvratnou činností „pracovali“ na rozbití ČSSR. Kolaboranti a vlastizrádci jsou též všichni ti, kteří podporují a souhlasí s tím současným polistopadovým (1989) režimem bratříčkujícím se s fašismem!

     Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2020/01/08/trauma-1968/#more-2022

 

Kdo přesvědčil Trumpa, aby zabil íránského vojenského stratéga

8.1. 2020 Vladimir Ovčinskij     Každá válka má své žháře, kteří ji spustí. K posledně jmenovaným samozřejmě patří skupina Michaela Ledina - Johna Boltona. Ale Bolton a Ledin jistě nezaujímají poslední linii v žebříčku válečných žhářů.

     Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/kto_ubedil_trampa_ubit_voennogo_stratega_irana

     Celý překlad:      Kdo-presvedcil.doc

 

„Letadlo navrhli klauni řízení opicemi.“

10.1. 2020 , ČTK, Redakce Seznam     Letadla 737 MAX byla po celém světě odstavena z provozu loni v březnu. Nově zveřejněné e-maily (zaměstnanců a pilotů) vykreslují hluboce znepokojivý obraz toho, kam až byl Boeing zřejmě ochoten jít, aby se vyhnul kontrole ze strany regulačních orgánů, letových posádek i veřejnosti, i když jeho vlastní zaměstnanci interně bili na poplach.

     Odkaz:   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/letadlo-navrhli-klauni-rizeni-opicemi-boeing-zverejnil-interni-zpravy-k-modelu-737-max-86042

 

Proč USA potřebují válku

 

 9. 1. 2019 , Jacques R. Pauwels , globalresearch     Během druhé světové války se bohatí majitelé a vedoucí pracovníci velkých korporací naučili velmi důležitou věc: během války se vydělávají peníze, hodně peněz. Jinými slovy, obtížný úkol maximalizace zisků - klíčová aktivita v americké kapitalistické ekonomice - může být vyřešen mnohem úspěšněji prostřednictvím války než prostřednictvím míru. Na rok 2020 dosáhl rozpočet USA na obranu 738 miliard USD.

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2020/01/proc-usa-potrebuji-valku.html

 

Putin na procházce v Damašku, Trump

 

zalezlý u počítače, EU jako kůl v plotě

 

 8.1.2020 , Jiří Vyvadil     Po roce 1989 si Západ vedený USA myslel, že může kdekoliv zabíjet a může cokoliv.  USA a celá EU dnes jsou v situaci, že sice může prodlužovat sankce proti Rusku, ale k ovlivňování světových dějin jsou naprosto bezmocní. Tak hlavně nepanikařme. Kdo má být spravedlivě oslaben, tedy USA a EU za své války v posledním  třicetiletí, bude na Blízkém východě  oslaben.  A to je dobře.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/putin-na-prochazce-v-damasku-trump-zalezly-u-pocitace-eu-jako-kul-v-plote

 

Ruské aerolinky Aeroflot jsou nejdochvilnější na světě

 

 6. 1. 2020, mšv, Novinky     Nejdochvilnější leteckou společností uplynulého roku je Aeroflot. Ruský dopravce předčil japonské All Nippon Airways, které spadly na druhé místo, třetí jsou Delta Air Lines. Rusko si připsalo prvenství i co se týče letišť. Moskevské Šeremeťjevo vypravilo 95,01 procenta letů na čas. Následují čínská letiště Kuang-čou Paj-jün, Šanghaj Pchu-tung či Kchun-ming Čchang-šuej.

     Odkaz:   https://www.novinky.cz/cestovani/clanek/ruske-aerolinky-aeroflot-jsou-nejdochvilnejsi-na-svete-40308787?seq-no=6&dop-ab-variant=&source=article-detail

 

Rok 2019 byl ve znamení odpojení a rozvíjející se deglobalizace

 

 7.1. 2020 , Ilona Švihlíková     Liberální řád ve skutečnosti vždy podléhal tomu, co se zrovna USA hodilo...  Využívání extrateritoriálních sankcí proto povzbuzuje „decoupling“, odpojování i ve finanční oblasti. Odpojování je protiglobalizační krok, proto se také stále více skloňuje slovo „deglobalizace“.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2020/01/07/rok-2019-byl-ve-znameni-odpojeni-a-rozvijejici-se-deglobalizace/

 

Ahojte, oni vám o Íránu lžou!

( Vytaženo z archivu )

 10. říjen 2018 , Napsal/přeložil:  Andre Vltchek     Zvažovali jste někdy do jaké míry jste otráveni lží o Kubě, Venezuele, Rusku a Číně, Severní Koreji a ano – o Íránu? Íránci neukazují „arogantní hrdost“, ukazují jen odhodlanou, slušnou a vlasteneckou hrdost národa s tisíciletou kulturou, který dobře ví, že je na správné straně historie. Pro Západ je Írán „nebezpečný“. Írán je nebezpečný, možná i smrtelně, pro imperialistické uspořádání světa, stejně, jako jsou nebezpečné Čína, Rusko, Kuba, Venezuela, Sýrie či Bolívie.

       Celý text:    O-Iranu.pdf

 

Moje rozhodnutí vrátit válečná vyznamenání a odsoudit

 

agresivní politiku NATO bylo opodstatněné…

 

 Od admin dne 30.12.2019 , M. Obrtel:     Soud, který jsem vynesl nad zločineckou organizací, kterou jsem poznal do hloubky a odmítl jí sloužit, jenž se zove NATO, se pomalu naplňuje a skutečnost je horší, než jsem ji tenkrát před pěti lety sám popsal. Sebereflexe naší politické reprezentace ve vztahu k zločinecké podstatě NATO, se neuskutečnila. Má tedy naše politická reprezentace nějaké svědomí ve vztahu ke statisícům mrtvých, jejichž krev má na rukou?

     Odkaz:   https://narodnidomobrana.cz/clanky/moje-rozhodnuti-vratit-valecna-vyznamenani-a-odsoudit-agresivni-politiku-nato-bylo-opodstatnene/

 

Kdo ovládne Světový ostrov? Američané v zajetí staré doktríny.

5.1. 2020 , Petr Hájek   Otcem anglosaské strategie  je geograf Halford Mackinder a říká se jí teorie Heartlandu  To podle něj leží v Rusku. Základní teze zní: Kdo ovládá Východní Evropu, ovládá Heartland. Kdo ovládá Heartland, ovládá Světový ostrov. Kdo ovládá Světový ostrov, ovládá svět.

     Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4851-pred-infarktem-paraziti-nas-uklidnuji-iran-odpovi-na-vrazdu-dramaticky-kdo-ovladne-svetovy-ostrov-americane-v-zajeti-stare-doktriny-poprve-v-nasich-republikovych-dejinach-agresory-vuci-srdci-sveta-kdy-to-zacne.htm

 

Kdo to byl Stepan Andrijovič Bandera?

 

Nacistické kukaččí vejce, jehož narozeniny si Ukrajina znovu připomněla oslavným pochodem s loučemi. Počátkem ledna 2019 ( i 1. ledna 2020 ) šel Kyjevem opět ohnivý pochod Banderovců. Svět je infikován zločiny proti lidskosti. V Kyjevě, Dnětropetrovsku a ve Lvově se uskutečnily pochody s pochodněmi na počest Stephana Bandery.

     Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/9564-kdo-to-byl-stepan-andrijovic-bandera-nacisticke-kukacci-vejce-jehoz-narozeniny-si-ukrajina-znovu-pripomnela-oslavnym-pochodem-s-loucemi-1-ledna-2019

     K tématu také:   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ukrajinci-pochodnemi-oslavovali-banderu-40308707 

 

Může někdo vysvětlit, na co máme…

 

 4.1. 2020 , Jiří Baťa     Jde o Bruselskou dohodu z 2.12. 2019 o přerozdělování imigrantů do zemí EU bez výjimky, že ČR (stejně jako ostatní členské státy EU povinně) přijme 2-3% všech uprchlíků, kteří přišli do Evropy v r. 2019, což dělá odhadem cca 5.000 migrantů-sólistů, plus dodatečné přijetí členů jejich rodin, tedy odhadem dalších cca 15 tisíc osob!  Může tedy někdo racionálně vysvětlit, k čemu je nám dobrá EU a proč jsme (ještě) jejími členy?

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/jiri-bata/muze-nekdo-vysvetlit-na-co-mame.html

 

Ostrý začátek roku: Svět opět na prahu velké války.

3.1. 2020 , Petr Hájek    Teroristický útok na bagdádském letišti může urychlit pád naší civilizace do zapomnění. Přesně takhle začínají „velké války“. Dvacátá léta jedenadvacátého století začínají příznačně nebezpečně.

     Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4848-ostry-zacatek-roku-svet-opet-na-prahu-velke-valky-zaminka-stvorena-proc-to-trump-udelal-kdo-vladne-v-bilem-dome-jsme-v-tom-az-po-usi-kdo-padne-prvni-dusledky-nelze-dohlednout-budou-vubec-jeste-volby.htm

 

Akí zahraniční piloti bojovali v 2. svetovej vojne

na strane Sovietskeho zväzu

 Na sovietskom nebi bojovali okrem spomínaných Francúzov notoricky známeho pluku Normandie-Niemen aj piloti iných krajín. Britskí piloti 151. krídla britského kráľovského letectva. Poľské letecké jednotky sa v ZSSR začali vytvárať už v roku 1940. Začiatkom roku 1944 dorazilo z Veľkej Británie 20 česko-slovenských letcov, ktorí dovtedy bojovali v britskom kráľovskom letectve. Počiatok vytvorenia juhoslovanského letectva sa datuje do roku 1944. Vtedy, na základe medzivládnej dohody preleteli k partizánom dve sovietske letecké divízie, stíhacia a bitevná. V jednotkách Červenej armády sa ale nachádzalo viacero španielskych pilotov.

     Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2019/12/29/aki-zahranicni-piloti-bojovali-v-2-svetovej-vojne-na-strane-sovietskeho-zvazu/

 

Babiše nemám rád, Zemana taky zrovna nemiluju, ale...

 25.12. 2019 , Oldřich Rambousek    Ve hře je budoucnost České republiky a Polska v návaznosti na Benešovy dekrety.  Babiš, ale i Zeman jsou na seznamu pro Německo nežádoucích politiků. Je skutečně velice zajímavé, že v pozadí Milionu chvilek stojí nejvíce lidé, kteří se účastnili sudetoněmeckého školení v Mariánských Lázních.

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Oldrich-Rambousek-Babise-nemam-rad-Zemana-taky-zrovna-nemiluju-ale-608203

 

Čína a Rusko plánují posílení vědecké spolupráce

 

 4.1.2020 VSa     Vladimir Putin označil rok 2020 za rok rusko-čínské vědecké spolupráce se zaměřením na komunikaci, umělou inteligenci a internet věcí. Zatímco Čína ve vědě a technice dříve zaostávala za Ruskem, nyní v řadě oblastí Rusko předstihla. Myslím, že trend rozšiřování a prohlubování vědecko-technické spolupráce mezi Ruskem a Čínou bude pokračovat a pravděpodobně se zrychlí,“ cituje list SCMP ruského experta Lukina.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2020/01/04/cina-a-rusko-planuji-posileni-vedecke-spoluprace/

 

Chtějí vládcové EU opravdu zničit evropskou ekonomiku?

 3. ledna 2020 , Petr Hampl     Zákaz všech fungujících typů výroby elektřiny. Zákaz jedení masa a tisíce dalších zákazů hrozí návratem životní úrovně kamsi před průmyslovou revoluci... Je to stejný mechanismus jako ten, který udržuje neustálý proud migrace do Evropy.

         Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/hampl-chteji-vladcove-eu-opravdu-znicit-evropskou-ekonomiku/

     ( Pozn. spr. webu: Několikero stejných destrukčních mechanismů v různých společenských oblastech není náhoda. Je to skutečně plán prosazovaný superelitami s cílem genocidy většiny lidstva a nastolení NWO. )

 

Vražda íránského generála Sulejmáního byla chybou:

musíme chránit Českou republiku

 4.1. 2020     USA už dávno nemají technologickou, ale stejně tak ekonomickou převahu, v témže okamžiku chce rozpoutat stratég z USA opět další nesvár do horkého blízkovýchodního regionu. To je největší strategická chyba - budeme zařazeni do válečné zóny a USA si myjí ruce - příští boje budou u nás.

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2959-vrazda-iranskeho-generala-sulejmaniho-byla-chybou-musime-chranit-ceskou-republiku

 

EU přepsala evropské dějiny. Co nesou nám Čechům?

 

 Lubomir Man , 3. ledna 2020     Usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy Evropský parlament dne 18. 9. t.r. schválil. Čímž se Usnesení stalo právně závazným pro všechny země EU. Jaké naděje se s takovýmto novým výkladem dějin otevírají sudetským Němcům a jaké problémy se otevírají nám Čechům, není asi třeba ani hloupému dvakrát vysvětlovat.

     Odkaz:   https://outsidermedia.cz/eu-prepsala-evropske-deji/

     K tématu také:   https://celostnivzdelavani.cz/evropskou-unii-zalozili-prominentni-naciste-a-kartely-ktere-vybudovaly-treti-risi

 

“Vládnou nám blázni. V Anglii zvítězil po půl století zdravý rozum.“

3.1. 2020     Alexandr Tomský     Obyčejní lidé jsou údajně ve své podstatě příznivci konzervativních hodnot a je to jen politická elita, jež z nich už „delší dobu dělá pitomce“. „To, že instinktivně obhajují základní věci života, svůj domov, rodinu, tradici, demokracii, bezpečnost a řád, důvěru mezi našinci a nedůvěru k cizincům, přece neznamená újmu rozumu. Lidé v hlasování o brexitu odmítli nejen podřízenost Bruselu, ale rovněž „progresivismus“ místní oligarchie.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2020010311198360-vladnou-nam-blazni-v-anglii-zvitezil-po-pul-stoleti-zdravy-rozum-tomsky-nalozil-unijni-politicke/ 

    ( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují docílí (mimo jiné) vyvoláním co největšího chaosu. Dezorientované a zmatené většiny lidstva se pak snadněji (alternativními či krvavými metodami) lépe zbaví. )

 

Jak se USA v Iráku samy dostávají mimo hru…

 

 3.1. 2020 , Tereza Spencerová     Už Bushova invaze proti Iráku přece měla původně dostat tamní bohaté ropné zdroje pod americkou kontrolu, místo toho ale vedla ke vzniku Daeše a posílení íránského vlivu nejen v Iráku, ale i v regionu jako takovém. Politika „maximálního tlaku“ proti Íránu ve výsledku jen posílila vliv Ruska a Číny na Blízkém východě. Pentagon a "deep state" se tak znovu ocitly v krizové situaci bez dobrých řešení.

     Odkaz:   https://prima.iprima.cz/komentare/komentar-terezy-spencerove-jak-se-usa-v-iraku-samy-dostavaji-mimo-hru 

 

USA svírá dluh studentů. Jedná se o 1,6 bilionu dolarů

 

 30.12. 2019 , VSa     45 milionů studentů splácí své dluhy federální vládě, neboť u ní hledali pomoc při financování svých studií. Absolventi nedosáhnou díky vzdělání prosperity a naopak za sebou vláčí enormní břemeno dluhů. Titul není cesta k lepšímu životu, ale spíš luxusním statkem pro vyšší třídu.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/30/usa-svira-dluh-studentu-16-bilionu-dolaru/ 

 

Svet na prahu globálnej krízy. Kto ako prvý pôjde „cez palubu“?

 

 Washington 1. januára 2020     Američania už nie sú v stave krízu, ktorá dopadne najtvrdšie práve na USA, odvrátiť. Nikto sa nevyhne nepríjemnému poklesu HDP a značným ekonomickým problémom. Ani Rusko a ani Čína. Európske proamerické elity stiahnu EÚ na dno len preto, aby sa stlmil negatívny pád USA.

     Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/%e2%80%8b%e2%80%8bsvet-prahu-globalnej-krizy-kro-prvy-pojde-palubu/2002595 

 

Pražská kavárna dementní

 30. 12. 2019 . Petr Hampl     Logicky se nabízí hypotéza, že nižší sociální vrstvy zaměřené na manuální práci, jsou vůči této zkáze (hloupnutí) odolnější. Zedníkovi nemůžete říct: jak se kladou cihly si najdeš na internetu. Zde jsme svědky děsivé degenerace (vládnoucích "elit").

     Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4840-prazska-kavarna-dementni-betlem-ukazal-upadek-rozumu-znat-vlastni-kulturu-je-neresitelny-problem-kompetence-misto-vedomosti-proc-jsou-manualne-pracujici-moudrejsi-svedkove-degenerace-ct-v-cele.htm

 

Rusko, Čína a Írán pořádají společné vojenské cvičení

 

 30.12.2019 VSa     Rusko ukazuje, jak moc se zvýšil jeho vliv v regionu, Írán říká, že je pořád regionální velmocí a Čína se může pochlubit rostoucí silou svého námořnictva.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/30/rusko-cina-a-iran-poradaji-spolecne-vojenske-cviceni/

oc

 

Božská "spravedlnost" podle papeže Františka

 

 31.12. 2019 , Jiří Baťa    Spravedlnost Pána Boha, jak nám ji tlumočí papež František, je totálně postavená na hlavu. Je možné mluvit o spravedlnosti, není-li brána v potaz rozdílnost mezi dobrem a zlem, mezi dobrými a zlými lidmi, notabene mezi nevinným člověkem, např. dítětem a jeho vrahem?

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/jiri-bata-bozska-spravedlnost-podle-papeze-frantiska

     ( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují docílí (mimo jiné) vyvoláním co největšího chaosu. Dezorientované a zmatené většiny lidstva se pak snadněji (alternativními či krvavými metodami) lépe zbaví. )

 

Aktuálnost Stalina

 25. prosince 2019, Andrej Fefelov      Stalin zaujímá ústřední místo v národní paměti. Ruské dvacáté století znamenalo civilizační skok. Byl to odvážný experiment, riskantní přechod do jiné sociální dimenze, zoufalý skok do budoucnosti. Architektem této ohromující slitiny tradice a modernosti, archaičnosti a současnosti, hierarchičnosti a dynamiky, - byl Stalin. 

     Odkaz:   http://zavtra.ru/special/aktual_nost_stalina

     Překlad:  Aktualnost-Stalina.doc

     Viz také:  Den-7-listopad.doc

     (Pozn. spr. webu: Lenin a Stalin - dva géniové, kteří se objevili v Rusku v nejtěžší době, odolali světovému spiknutí. Nedovolili Západu zničit Rusko v roce 1917 a v následujících letech. Tím zachránili i další národy - především slovanské - před osudem severoamerických indiánů, který pro většinu lidstva nachystaly západní superelity - viz: http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html Ovšem, tento boj ještě neskončil!!! )

 

Německem hýbe skandál veřejnoprávní televize

 29.12.2019      Dívčí pěvecký sbor německého veřejnoprávního rozhlasu a televize z Dortmundu předvedl o Vánocích novou variaci tradiční německé písně. V aktuálním textu, přizpůsobeném době „klimatické krize“ se dozvíme, že babička je stará svině, protože jezdí autem a smaží maso.  

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Stara-ekologicka-svine-jezdi-autem-Ne-nacisticka-svine-Nemeckem-hybe-skandal-verejnopravni-televize-608429

     Viz také:  Nejde-o-prelidneni.doc

     ( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, v chasosu mezigenerační nenávisti, ekofašismu, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají  vyvoláním co největšího chaosu. )

 

Švýcarsko aneb příklad k následování

 

 30.12. 2019     Země se sedmi miliony obyvatel má armádu o síle 1.365.220 vojáků Každý dospělý muž při dosažení věku 19 let „vyfasuje“ od státu erární automatickou útočnou pušku SiG 550 nebo SiG 751 a pistoli Glock 21. K nim tisíc kusů nábojů. K tomu kompletní výstroj. Od uniforem, bot, stanu, lopaty až po kolo. Tuto základní výzbroj a výstroj má doma každý voják,

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/radime/2500-dal%C5%A1%C3%AD-p%C5%99%C3%ADklad-k-n%C3%A1sledov%C3%A1n%C3%AD

     ( Pozn. spr. webu: Švýcarští "bankstři" mají velmi dobrý odhad, jaké masakry svět v blízké budoucnosti očekávají a jsou na to připraveni. )

 

Musíme skoncovat s „bankovním socialismem“

 (aneb, jak hospodaří "bankstři")

 30.12.2019 , Jan Vítek     Svět se topí v dluzích. Na našem společném futru máme napsáno mínus 255 bilionů dolarů. „Neexistuje žádný způsob, jak se vyhnout zhroucení hospodářského růstu způsobeného rozšiřováním úvěru,“ varoval známý rakouský ekonom Ludwig Von Mises. Když dopustíme, abychom museli příští rundu zase platit my, jsme hejlové na kvadrát a není nám pomoci.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/12/8142-musime-skoncovat-s-bankovnim-socialismem.htm

     ( Pozn. spr. webu:  Ovšem, je zde velké nebezpečí, že tento krach extenzivního západního kapitalismu bude pro hloupé maskován vyvoláním velké války, která pak bude vydávána za jeho viníka !!! )

 

Cirkus na téma „stalinismus“ jako zbraň hromadného ničení

 

 27.12.2019 , PhDr. Josef Skála     Hybridní válka proti „stalinismu“ trvá už skoro sto let. Byla a je vedena nejen proti našemu hnutí, ale i přímo z jeho řad. Trockij se na prahu války neštítil ani uřvané agitace, sázející proti „stalinismu“ na nacistickou agresi. Terčem jsou úplně všechna hnutí, jež boj proti „právu“ silnějšího jen nesimulují ...

       Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2019/12/27/cirkus-na-tema-stalinismus-jako-zbran-hromadneho-niceni/#more-1935

 

ČNB o přijetí eura

(kráceno)

 23.12.2019 , Jiří Paroubek     Těžko můžeme očekávat, že se v nějaké vlastní analýze ČNB objeví zcela objektivní zhodnocení důsledků rozhodnutí Singerova vedení ČNB z listopadu 2013, což znamenalo vytištění dvou bilionů korun, za které ČNB nakupovala na finančních trzích eura, aby udržela nesmyslně slabý kurz koruny. A kdo na tom prodělal? Čeští občané ...

       Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/ekonomika/jiri-paroubek-cnb-o-prijeti-eura

     ( Pozn. spr. webu:  Přijetí EURa by bylo jen dalším podstatným prohloubením pozice naší republiky jako neokolonie.)

 

Klima a stopa peněz

 28.12. 2019 , F. William Engdahl , Global Research     Koho by to dříve napadlo. Že mega-korporace budou vedoucími podporovateli bezuhlíkového hnutí (?). Je to pokus o finanční reorganizaci světové ekonomiky. Využívá klima, něco, co ovlivňuje slunce a jeho energie, řádově převyšující vše, co má něco společného s lidmi. Je to pokus přesvědčit obyčejné lidi, aby nevýslovnými oběťmi „zachránili naši planetu."
       Odkaz:   
https://www.globalresearch.ca/climate-money-trail/5690209

       Překlad:      Climate-and-Money.doc

 

Americkí neoconi menia rétoriku, od boja proti

 

teroristom ich to ťahá k boju proti Rusku a Číne

 

 29.12. 2019 , František Olčaj     Mimo amerického územia sa nachádza dnes na zahraničných základniach v cudzích krajinách takmer 200 tisíc amerických vojakov. Situácia sa však mení, jednopolárny svet je minulosťou,  USA, i keď sú stále veľmi silné, slabnú a v multipolárnom svete sa budú americké pozície čoraz viac oslabovať.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/americki-neoconi-menia-retoriku-boja-proti-teroristom-taha-boju-proti-rusku-cine/1999585

 

Porovnejme „putinskou“ a „stalinskou“ industrializaci

 

 4. listopadu 2019     Přísně vzato, porovnání stalinské indust. Ve skutečnosti bylo během 13 let industrializace v SSSR postaveno asi 9.000 výrobních zařízení... Plody stalinské industrializace doposud využíváme a jsou to ony, které nám dnes umožňují rozvoj v pohodlnějších podmínkách. Hlavní věc, kterou jsme se naučili, je úspěšně bojovat o přední pozice ve světě bez tříštění zdrojů a maření lidských životů. 

       Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/sravnivaem_putinskuyu_i_stalinskuyu_industrializatciyu

       Překlad:      Sravnivajem.doc

     ( Poznámka správce webu:  Tato „světlá budoucnost“ však má také své stíny. Při velkém podílu kapitalistického hospodaření v národním hospodářství to ani jiné být nemůže - viz  Putin přiznal rozkrádání Vostočného    http://www.halonoviny.cz/articles/view/52467145 )

 

Rusko má loď na dokončenie Nord Stream 2.

 26.12. 2019, Andrea Lopatková, Moskva     Prezident Vladimír Putin uviedol, že Rusko vlastní loď potrebnú na dokončenie výstavby plynovodu Nord Stream 2.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/putin-rusko-ma-lod-dokoncenie-plynovodu-nord-stream-2-plavidlo-academic-cherskiy-kupil-gasprom-uz-roku-2016/1998833

 

Německý deník usvědčil NATO ze „zkoušky“ útoku na Rusko

Válka kvůli Bělorusku?

 25.12. 2019     Cvičení NATO Defender 2020 se stane nejrozsáhlejším přesunem amerických vojsk na evropský kontinent za posledních 25 let, píše Junge Welt.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019122511163799-nemecky-denik-usvedcil-nato-ze-zkousky-utoku-na-rusko/

 

Jak spáchat válečné zločiny - a vyváznout bez trestu

 

 26.12.2019 Vijay Prashad     Za posledních 16 let se nakumulovaly haldy zpráv o válečných zločinech, spáchaných v Afghánistánu a Iráku. Spojené státy nejsou stranou Mezinárodního trestního soudu (ICC). Pomohly ustanovit tento soud, ale poté změnily směr a odmítly spadat pod jurisdikci ICC.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/12/8138-jak-spachat-valecne-zlociny-a-vyvaznout-bez-trestu.htm

 

Kam to tady ta „zodpovědná pravice“ dovedla?

 20.12. 2019     Účtování Ilony Švihlíkové s končícím desetiletím. Západ si prochází celou řadou krizí synchronizovaně – ekonomické problémy se táhnou k sociálním, ekologickým, až ke změně postavení Západu v mezinárodních vztazích.

       Odkaz:   https://www.ovkscmfm.cz/clanky/fakta-a-argumenty/ilona-svihlikova-komentuje.html

 

Novoročný výpredaj: Čína nemieni poskytovať úvery USA

 

 Moskva 24. decembra 2019  Po rozpútaní obchodnej vojny s Washingtonom znižuje Peking dôsledne množstvo amerických štátnych dlhopisov. A v dôsledku toho sa v júni 2019 stalo najväčším majiteľom týchto papierov Japonsko.Finančný analytický portál Seeking Alpha píše, že „Protekcionistická politika Trumpa spôsobí nakoniec finančnú krízu ... Konečným výsledkom bude skutočnosť, že Washington vynesie svojou obchodnou politikou definitívny rozsudok doláru ako svetovej rezervnej mene.“

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/novorocny-vypredaj-cina-nemieni-poskytovat-uvery-usa/1998076

 

Moskovské domy dnes rozkvitli so Stalinovými

 

portrétmi a vo Volgograde mu odhalili pamätník

 

 Rusko, Moskva, 21.12. 2019V hrdinskom meste Stalingrad, ktoré dnes nesie meno Volgograd, bol 20. decembra oficiálne odhalený pomník súdruhovi Stalinovi. Podpora Josifa Stalina je medzi obyvateľmi Ruska najvyššia za posledné dve desaťročia. Až 51 percent všetkých respondentov v ankete odpovedalo, že k Stalinovi pociťujú “rešpekt”, “obdiv” alebo “sympatie”...

       Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2019/12/21/moskovske-domy-dnes-rozkvitli-so-stalinovymi-portretmi-a-vo-volgograde-mu-odhalili-pamatnikstastna/

 

Kurdové a Erdoganova křižovatka. Bospor klíčem k budoucnosti?

 24.12. 2019 , Jiří Weigl      Ukázalo se, že převažující západní výklad syrské krize byl vyloženě lživý. Erdogan rychle poznal, že rozvratný příklad Arabského jara ohrožuje i jeho samotného, že za pokusem o jeho svržení byly západní velmoci, které o přeformátování Blízkého východu usilují. Podaří-li se Turecko destabilizovat, skutečná cena pro Evropu a pro nás bude nesmírná.

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4828-otazka-josefa-s-mas-rad-turky-ty-pohansky-psy-kazdy-je-expert-kurdove-a-erdoganova-krizovatka-bospor-klicem-k-budoucnosti-krachy-a-zlociny-zapadu-na-blizkem-vychode-se-na-samet-nehraje.htm

 

Evropské usnesení o významu evropské paměti

pro budoucnost Evropy (2019/2819(RSP))

 22.12.2019 Od mlok     Co se nepovedlo Hitlerovi… dokázala Jourová. Evropští poslanci dali nyní svůj Main Kampf na papír a vydali jej jako Bibli 21. století. To skutečně podporujeme přípravy na další světovou válku? To skutečně může tady každý lhát a při tom zastávat funkce v ústavní soudu. Proč jsme v Evropské unii, kde se veřejně lže! Odejděme!

       Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2019/12/22/co-se-nepovedlo-hitlerovi-dokazala-jourova/#more-1923

 

ANS a KČP se dohodly

 21.12. 2019 , PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně ANS     KČP vystupoval proti členství České republiky v NATO i v EU, proti podepsání Lisabonské smlouvy, proti vybudování americké radarové základny v ČR a proti zapojování českých vojáků do zahraničních misí (zejména Afghánistánu) bez souhlasu OSN. Společným cílem KČP a ANS je vytvoření konkrétní politicko-akční koalice k záchraně národního státu a obhajoba historické pravdy.

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/2494-ans-a-k%C4%8Dp-se-dohodly

 

Demontáž České republiky?

 

 23.12. 2019 , Jaroslav Bukovský      Němci nám nedají pokoj,... budou své revanšistické plány opět připravovat... a porovnáme-li německé již provedené kroky vůči naší zemi, musíme Edvardu Benešovi dát opět za pravdu. Německo nás ze svého okolí považuje za nejslabší článek, a proto provádí cíleně v náš neprospěch postupně další kroky.     Haló noviny, 23.12. 2019, str.  5

       Celý text:      Demontaz-CR.doc

 

Konečne sa začína riešiť podstata problému.

 

 21.12. 2019 , Andrea Lopatková, Londýn     Britská konzervatívna strana, na čele s premiérom Borisom Johnsonom, vyzvala, podľa denníka Daily Mail, na naliehavé vyšetrovanie globalizačného miliardára, a „manipulátora meny“, Georga Sorosa.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/konecne-sa-zacina-riesit-podstata-problemu-boris-johnson-zacne-vysetrovanie-proti-georgovi-sorosovi-soros-ovplyvnoval-britske-volby-vzdelaval-britsku-verejnost-volit-proti-brexitu/1995681

 

Proč se k rezoluci OSN o Boji proti

oslavování nacismu nepřipojila ČR?

21.12. 2019      Vladimíra Vítová z Aliance národních sil (ANS) se ptá proč Česká republika nehlasovala v OSN pro rezoluci o Boji proti oslavování nacismu. Proč se ČR  zdržela hlasování?!

            Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/proc-se-k-rezoluci-osn-o-boji-proti-oslavovani-nacismu-nepripojila-cr/

 

Trumpovi vyhlásili impeachment a on je šťastný.

 20.12. 2019 Ivan Danilov     Jak uvádí vážené centrum průzkumu veřejného mínění Gallup, „od chvíle zahájení impeachmentu stoupla Trumpova popularita o šest procent.“ Velký stroj politické propagandy amerického „hlubokého státu“ přestal fungovat.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019122011131486-trumpovi-vyhlasili-impeachment-a-on-je-stastny-rusko-vitezi/

 

Nemci rátajú s 100 miliónmi utečencov z Afriky

v priebehu desiatich rokov!

 20.12, 2019 , Berlín (HSP) , Andrea Lopatková     Akčný plán plánovanej migrácie je už vypracovaný a Van Layenová ho predstaví verejnosti vo februári 2020. A po schválení plánu väčšinovým hlasovaním v Európskom parlamente už politikmi dlhodobo plánované presídlenie časti afrického obyvateľstva do Európy nebude stáť v ceste nič.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/nemci-rataju-100-milionmi-utecencov-afriky-priebehu-desiatich-rokov-zelena-politicka-pozaduje-nich-klimaticky-pas/1994772

 

Co jsou naše národní zájmy …a shodneme se na jejich obsahu?

 

 20.12. 2019 , Jaroslav Tichý     K těm vnějším národním zájmům budou patřit naše zájmy v oblasti mezinárodních vztahů, naší pozice v zahraničí a otázky v oblasti obrany. K těm vnitřním národním zájmům budou patřit naše zájmy v oblasti bezpečnosti, životní úrovně (a s tím související otázky v oblasti ekonomické, v oblasti sociální a zdravotní politiky), dále v oblasti kultury, školství, historie, jazyka, v oblasti národnostní a přistěhovalecké politiky atd.).

       Odkaz:   https://outsidermedia.cz/co-jsou-nase-narodni-zajmy-1-dil/

 

20. zjazd Svetovej federácie demokratickej mládeže

 

podporil spravodlivú vec kórejského ľudu

 

 14.12. 2019 , Pchjongjang, www.kcna.kp     6. decembra vydala Svetová federácia demokratickej mládeže (WFDY) vyhlásenie na podporu podporu boja kórejského ľudu a mládeže v ich úsilí o trvalý mier a zjednotenie Kórejského polostrova.

       Odkaz:   http://www.kldr.info/2019/12/15/20-zjazd-svetovej-federacie-demokratickej-mladeze-podporil-spravodlivu-vec-korejskeho-ludu/

 

Drtivá porážka Spojených států?

 

Nositel Nobelovy ceny mluví o "šaškárně"

 

 19. prosince 2019 , Marek Bláha     Obchodní války mají málokdy vítěze, poukazuje profesor Paul Krugman v komentáři pro server New York Times. Trumpova obchodní válka nedosáhla žádného vytýčeného cíle, ale pouze dále oslabila Spojené státy.

       Odkaz:   https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/drtiva-porazka-spojenych-statu.cbdcb164/

 

Neomarxismus není marxismus

 

 18.12.2019 Adam Votruba     Komunistická ideologie se nejvíce přidržuje Marxova učení. Sociální demokraté, zavrhli už na přelomu 19. a 20. století cestu revoluce. Primárním cílem anarchistů je zrušení státu. Neomarxismus vědomě přestal být třídní ideologií. Sbližuje se s liberalismem, který byl z hlediska marxismu vždy chápán jako ideologie buržoazie. Neomarxismus (v nejčastěji používaném slova smyslu) není marxismem.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/18/neomarxismus-neni-marxismus/

     ( Poznámka správce webu: Neomarxismus je fakticky antimarxismem (zamaskovaným pro hloupé) , podobně, jako hitlerovský nacionální socialismus byl nástrojem západních elit proti levici, proti socialismu. )

 

„Otevřené pokrytectví“ eurokratů poučujících o ekologii!

18. prosince 2019     „Eurokrati, kteří poučují svět o otázkách životního prostředí“ podle Daily Mail sami utrácí obrovské částky za luxusní soukromé tryskáče a limuzíny. - Zbořil: Plat europoslance je vysoký, je to vlastně forma bruselské korupce

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dm-otevrene-pokrytectvi-eurokratu-poucujicich-o-ekologii/

 

KAREL KLIMŠA ŘÍKÁ

 „Jak si vysvětlit, že po tolika porážkách vedení KSČM a ČSSD nedokážou samy odstoupit, aby otevřely prostor pro naději... a že stranický aktiv neumí tato vedení odvolat a nahradit?“ Dlouhodobé členství v parlamentech a zákonodárných sborech vede k vytvoření stranické aristokracie, této „prokleté kasty“, jak ji obrazně nazval Stalin. Situace není dobrá a je třeba pokusit se stranu zachránit. NENECHAT TO TAK!

       Odkaz:   https://www.ovkscmfm.cz/clanky/fakta-a-argumenty/karel-klimsa-rika.html

 

CM varuje: Pak jedním kliknutím přijdete o obživu!

 

 16. prosince 2019 , Marco Maier  Světové elity nenávidí hotovost, poukazuje Contra Magazin. A není náhodou, že Mezinárodní měnový fond (MMF) nedávno vyslovil „doporučení“ centrálním bankám a vládám, jak odrazovat lidi od používání papírových peněz.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cm-varuje-pak-jednim-kliknutim-prijdete-o-obzivu/

 

V Polsku uvedli, že v důsledku reformy soudnictví

 

může země opustit EU

 

 17.12. 2019     Polské orgány provedly reformu soudnictví, kvůli které zemi hrozí disciplinární opatření Evropské unie. EK se obrátila na soud EU a požádala o dočasné pozastavení polské reformy. Poté, co soud EU zjistí porušení, musí stát splnit ustanovení co nejdříve.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019121711121141-v-polsku-uvedli-ze-v-dusledku-reformy-soudnictvi-muze-zeme-opustit-eu/

 

Evropskou unii založili prominentní nacisté a kartely,

 

které vybudovaly "Třetí říši"

 

Daniel N., tadesco.org     Opravdu věříte tomu, že Druhou světovou válku a smrt 60 milionů lidí (z toho 30 milionů Slovanů) způsobil (jen) jakýsi psychopat Hitler? Základní kameny, na nichž pochybné a nedemokratické struktury EU dodnes fungují, jsou dílem nacisty – Fritze Ter Meera, válečného zločince odsouzeného v Norimberku a člena vedení IG Farben, který spolu s Carlem Wursterem (dalším nacistou a vysokým funkcionářem IG) celá desetiletí, jako vlivní lobbisté a "špičkoví odborníci" pracovali v SRN na projektu EHS.

       Odkaz:   https://celostnivzdelavani.cz/evropskou-unii-zalozili-prominentni-naciste-a-kartely-ktere-vybudovaly-treti-risi

 

Corbyna zabilo slniečkarstvo, nie radikálne

socialistický ekonomický program.

 14. prosinec 2019 , Ľuboš Blaha     Dobre viete, že ekonomický program Jeremy Corbyna považujem za výborný. Labouristi sa vykašľali na robotníkov zo severoanglických miest. Ľavica môže byť úspešná len vtedy, ak sa vráti k robotníkom, k vlastenectvu, k suverenite a komunitárnym hodnotám. To sa Labouristom nepodarilo.

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/corbyna-zabilo-slnieckarstvo-nie-radikalne-socialisticky-ekonomicky-program.html

 

Před 25 lety začala stavba Tří soutěsek

 

 14.12. 2019     Dnes je tomu přesně pětadvacet let od zahájení stavby čínské vodní přehrady s elektrárnou Tři soutěsky (San-sia), největší elektrárny na světě, na Jang-c'-ťiang u města I-čchang v provincii Chu-pej. Přehradní hráz je 185 metrů vysoká a 2309 m dlouhá. Elektrárna má po spuštění posledních generátorů výkon 22 500 megawattů, což je jedenáctkrát víc než maximální výkon jaderné elektrárny Temelín. Jedním z cílů stavby bylo podle Pekingu také skoncování s katastrofálními záplavami.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52733150

 

Gangy imigrantů ovládají evropské metropole

 14.12.2019 , VIKTORIE NIKIFOROVÁ líčí vzestup organizovaného zločinu v západní Evropě. Dokonce i samotní liberální politici v Evropě začali přiznávat, že nekontrolovaná imigrace byla příčinou hrůzné kriminální situace v jejich zemích. Etnické podsvětí je dnes v Evropě nesmírně silné. Místní policie se s ním pravděpodobně nebude schopná vypořádat, a to dokonce i tehdy, když se úřady odváží zapomenout na minulou etnickou toleranci a multikulturalismus. 

       Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/22099-gangy-imigrantu-ovladaji-evropske-metropole-arabske-klany-mocnejsi-nez-urady-doznani-politiku-zlocin-se-vymyka-kontrole.aspx

 

Perpetuum zla: Jak funguje Deep State?

 

 14.12. 2019 , Gustáv Murín     Deep State není žádná konspirační teorie, ale zakonspirovaná stínová vláda Spojených států.  Proč je Deep State tak mocný? Není to nic nového. Před ním - jen pod jiným názvem "vojensko-průmyslový komplex" - varoval už prezident Eisenhower. 

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4810-perpetuum-zla-jak-funguje-deep-state-i-prezidenti-jsou-na-nej-kratci-zlociny-ve-35-zemich-carterova-a-eisenhowerova-slova-jak-obama-s-kerrym-sklapli-zabijeni-vlastnich-deti-cest-assangovi-a-snowdenovi.htm

 

Mrtví v Ostravě. A co dál?

 

 13.12. 2019 , Petr Hampl      Při čtení diskuze na profilu šéfideologa ČSSD Lukáše Jelínka jsem konečně pochopil logiku odpůrců zbraní: a) všechny zbraně jsou stejně špatné, ať je vlastní kdokoliv.  b) bude-li zbraní méně, svět se stane bezpečnějším místem.  c) zločinci si své zbraně nenechají vzít.  d) odebereme tedy zbraně občanům dodržujícím zákony, tím se celkový počet zbraní zmenší a svět bude bezpečnějším místem.  e) pokud to nepomůže, odebereme zbraně i policistům.  f) pokud nepomůže ani to, odebereme zbraně i armádě.  g) až nebude mít zbraně nikdo kromě zločineckých band, bude naše bezpečí dokonalé.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=242539

 

Rusko patří ke třem největším velmocem světa ve vojenském letectví

 

 12.12. 2019 © Sputnik / Vladimir Sergeev     Přední britský odborný časopis Flight International uveřejnil údaje každoročního průzkumu World Air Forces 2020. Na prvním místě v seznamu jsou USA. Nyní má jejich letectvo 13.300 letadel. Na druhém místě je Rusko, které má podle publikace 4.163 bojových letadel. Čína je na 3. místě (3.210 letadel), Indie na 4. místě (2.123)

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019121211096571-rusko-patri-ke-trem-nejvetsim-velmocem-sveta-ve-vojenskem-letectvi/

 

Amerika se ocitla v neřešitelné situaci ohledně ISS

 29.11. 2019 , TauRus      Amerika se ocitla v neřešitelné situaci, píše čínský internetový portál Sohu.  Samostatně dopravovat astronauty na MKS Amerika zatím nemůže: jejich kosmická loď „Atlantis“ už zestárla a „odešla do důchodu“. Vláda USA zaplatila společnostem Boeing a SpaceX obrovské částky na vývoj. Ale zatím jejich úsilí nebylo úspěšné. Jen tak mě napadá, jestli poslední obstrukce WADA vůči ruským sportovcům nemají spojitost s americkými astronauty?

       Odkaz:   http://leva-net.webnode.cz/news/amerika-se-ocitla-v-neresitelne-situaci-ohledne-iss/

 

USA – náš vzor.

 

 10.12. 2019  Ladislav Hvižďák     Čo sme prevzali od USA:   - Vytvorenie nepreberného množstva politických strán, ktoré sa líšia akurát tak názvami. - „Slobodu slova“ ktorá sa postupne stáva neslobodou. - Museli sme všetko sprivatizovať, - Bulvár, sex, porno, násilie, brutalita, zabíjanie aj v priamom prenose, sa stali hlavným atribútom „našich médií“.

       Odkaz:   https://davdva.sk/ladislav-hvizdak-usa-nas-vzor/

 

Potomci kolaborantů z řad pronacistické

 

šlechty podplatili českou justici . . .

 

 9.12. 2019 , Daniel Novák     Po 30 letech od sametového podvodu je vymalováno. Německá šlechta, se sudetoněmeckým landsmanšaftem za zády, se chystá k finálnímu tažení proti zbytkům z posledního poválečného dekretu prezidenta Edvarda Beneše č. 108/1945Sb., o konfiskaci nepřátelského majetku. V sázce je majetek za stovky miliard. Mediální krytí pro operaci v ČR tvoří Česká televize a bakalova média, politickou podporu tzv. demoblok napojený na německé zájmy a neziskové organizace (např. Konrad Adenauer stiftung - Praha sobě, Ackerman gemeinde - KDU/ČSL, sudetští němci - TOP09, antifa a němečtí zelení - Piráti, apod. ). A rozhodčím v této věci je nechvalně proslulá ,,česká" justice, pro jejíž ,,správnou" činnost, jak se proslýchá, vyčlenily německé šlechtické rody zhruba čtvrt miliardy korun na úplatky skrze spřátelené advokáty ( tak se to v ČR dělá ).

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/potomci-kolaborantu-z-rad-pronacisticke-slechty-podplatili-ceskou-justici-a-cekaji-je-dalsi-pohadkove-restituce-kraj-i-s-nevolniky.html

 

Malá klimatická předpověď: „Globální oteplování“ končí.

 8.12.2019  Autor: Jaromír Bradávka     Klima je dlouhodobý stav počasí, určený energetickou bilancí Slunce, cirkulací atmosféry a oceánu, polohou místa na Zemi, charakterem zemského povrchu a nadmořskou výškou. Příčinou změny klimatu je vliv mnoha vesmírných a pozemských faktorů a tyto změny mohou probíhat jak pomalu, v dlouhých časových úsecích, kumulací vlivu jednotlivých faktorů, tak i skokem při překročení kritické meze jednoho nebo součtu více z nich.    Ve druhé polovině 20. let se projeví souběh tří „ochlazujících“ faktorů: slabý 26. sluneční cyklus, vrcholící negativní fáze AMO a nástup negativní fáze NAO.

       Odkaz:   http://www.nwoo.org/2019/12/08/mala-klimaticka-predpoved-globalni-oteplovani-konci/

 

Rusům poradili zvláštní způsoby zvětšování bohatství.

 10. prosince 2019, Text: Nikolaj Procenko     "Buď nepovedený vtip, nebo cynismus překračující meze." Odborníci takto hodnotí doporučení odborníků Světové banky (WB), jak by mělo Rusko zvýšit své bohatství a tzv. lidský kapitál.

       Odkaz:   https://vz.ru/economy/2019/12/10/1012309.html

       Překlad:      Rusum-poradili.doc

 

Virus nipah může vyvolat velkou epidemii, svět na ni není připraven

 

 8.12. 2019     Smrtící virus nipah (NiV), který už zabíjel při epidemiích v Malajsii, Singapuru, Indii a Bangladéši, má velký epidemický potenciál, varovali v pondělí experti na infekční choroby.

       Odkaz:   https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/virus-nipah-muze-vyvolat-velkou-epidemii-svet-na-ni-neni-pripraven-40306423?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

 

V Jizerských horách místní obyvatelé obnovili nacistický památník

 8.12. 2019 , -VK- Šéfredaktor AE News     V Jizerských horách místní obyvatelé obnovili nacistický památník vojákům Wehrmachtu a oddílů SS, který byl vybudován v letech 1943 až 1944 místními sudetskými Němci. Jestli něco vykresluje chorobný proces autogenocidy a degenerace národa, tak je to přesně takovéto chování českých lidí.

       Odkaz:   https://aeronet.cz/news/zapomente-na-vlasovce-v-jizerskych-horach-mistni-obyvatele-obnovili-nacisticky-pamatnik-vojakum-wehrmachtu-a-oddilu-ss-padlych-na-vychodni-fronte-pri-oblehani-leningradu-a-behem-rzevske-operace/           Zdroj :     https://www.novinky.cz/historie/clanek/tajemstvi-unikatniho-nacistickeho-pomniku-je-jediny-v-cesku-40304958

 

Aksionov: Sankčný tlak na Rusko je v troskách

 

 Bratislava 9. decembra 2019   Aksionov: Ak máme hovoriť o udalostiach z februára a marca roku 2014, tak, samozrejme, nikto nemohol vopred vedieť, ako sa budú udalosti vyvíjať. Obyvatelia Krymu v drvivej väčšine vystupovali proti majdanu, proti štátnemu prevratu v Kyjeve a za opätovné zjednotenie s Ruskom. Mali sme obrovskú a jednomyseľnú podporu obyvateľstva. Za päť rokov sa na Kryme životná úroveň ľudí jednoznačne zvýšila. Týka sa to aj dôchodkov a sociálnych dávok, skvalitnenia zdravotníctva, školstva.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/aksionov-sankcny-tlak-rusko-troskach/1977356

 

Nad Arktidou bude vytvořena protivzdušná obranná kopule z S-400

9. prosince 2019 , (rp,prvnizpravy.cz, rt, foto:arch.)     Severní flotila vyzbrojí všechny ruské arktické divize komplexy S-400 a vytvoří arktickou obranu nad Arktidou.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nad-arktidou-bude-vytvorena-protivzdusna-obranna-kopule-z-s-400/

 

Ukrajina – geopolitické hřiště

 

 9.12.2019 Oskar Krejčí     Citát z dnes již klasické knihy Zbygniewa Brzezinského Velká šachovnice :   „Bez Ukrajiny přestává být Rusko eurasijským impériem." Válka na Ukrajině je od počátku uměle vyvolaná. Chaos na Ukrajině a obracení Kyjeva k Západu nesrazily Rusko na kolena, naopak pomáhají jeho obrození a obrací ho směrem k Číně. Zároveň evropskému Západu začíná Rusko z nejrůznějších důvodů chybět.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/09/ukrajina-geopoliticke-hriste/

 

Malá inventura doby polistopadové

 

 7.12.2019 , Bc. Miroslav Pořízek    Noví držitelé moci slibovali, že jejich cílem je republika spravedlivá, bez ponižujících rozdílů mezi lidmi, založená na efektivním hospodaření, pravdě a poctivosti, na správě věcí veřejných kvalifikovanými odborníky. Ale bezprostředně po převratu bylo třeba rychle a uměle vytvořit privilegovanou vrstvu společnosti, jak nás "moudře" poučily osoby podílející se na devastaci našeho hospodářství a zemědělství. Respekt, kterému se země těšila dlouhá desetiletí ve světě, postupně uvadal. Záhy zanikla i velmi solidní a známá značka našich výrobků Made in Czechoslovakia.

       Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2019/12/07/mala-inventura-doby-polistopadove/#more-1871

 

Byly doby, kdy jsme se Rusku (SSSR) smáli

 

 Autorem platformy supermoderního ruského blockchainu (zabezpečené distribuované decentralizované databáze)  Ethereum je Vitalik Buterin z Ruska. Bude základem pro neuvěřitelné zrychlení finančních transakcí, kontrol, a operací státních institucí. V. Martynov, poradce The Ethereum Foundation : „Pokud jej Rusko zavede jako první, získá podobné výhody, jako měly západní země na začátku internetové éry!“. A Rusové to spustili.

       Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2886-statni-sprava-dramaticky-zavadi-50-let-zastaraly-sap-a-rusko-leti-pres-blocchain-ethereum-do-pate-dimenze

 

Krok od jaderného pekla. Chyby, které mohly lidstvo stát život!

 

  8. prosince 2019 , 9. listopadu 1979 balistické mezikontinentální jaderné rakety „Minuteman" (ICBM) obdržely příkaz „Ke startu“. Svět ztuhl na pokraji jaderné války, ale alarm se ukázal jako falešný. 3. června 1980 ve 02:26 východního standardního času obdrželo hlavní velení strategického letectva USA signál o vypuštění dvou balistických raket z ponorek ve směru Spojených států. A takové případy, kdy počítače postavily lidstvo na pokraj vyhynutí se stalo mnohokrát.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/krok-od-jaderneho-pekla-chyby-ktere-mohly-lidstvo-stat-zivot/

       K tématu také: Prvnizpravy.cz - National Interest předpověděl „náhodnou" jadernou světovou válku!

 

Rozmařilost

6. prosinec 2019,  Ivo Krieshofer      Každodenně čteme a posloucháme lkaní nad klimatickými změnami, o nutném omezení uhelných zdrojů ... Málokdy však slyšíme o potřebě šetřit energiemi. Opravy se nevyplácejí a všeobjímající reklama nabídne přístroj nový, dražší a v lecčems dokonalejší. Ten starý v lepším případě putuje do kontejneru, v horším je odhozen na skryté místo do přírody. Hnacím motorem tržního hospodářství je zisk. Pokud však nenastavíme limity plýtvání a rozmařilosti ohrožující samu existenci života na naší planetě, skončíme zle. Když ne ještě my, tak pro naše potomky to bude znamenat definitivní konec.

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/ivo-krieshofer/rozmarilost.html

 

Novotného "Osvoboditelé Řeporyjí" vyvraždili

 

za 21 dní v Polsku 10 000 žen, dětí a starců!

 

 Pavel Novotný chce postavit památník příslušníkům ROA (Ruské osvobozenecké armády). Jednotky 1. divize ROA byly výlučně složeny z členů rozpuštěných jednotek hrdlořezů 30.divize SS a SS Brigády „Kaminsky“ RONA! Je zaznamenáno, že jenom při jediném masakru jednotka za 21 dní vyvraždila 10.000 lidí. Ve třeba dalším Wola masakru brigády SS Kaminski a SS Dirlewanger společně povraždily za 7 dní 50.000 polských civilistů. Obě brigády působily pod osobním velením Himmlera.

       Odkaz:   http://www.michalapetr.cz/doku.php

       Celý text:      Novotneho-osvoboditele.doc

 

Čína má výbornou úroveň vzdělanosti žáků

 

 5.12. 2019 , Jiří Paroubek     Ve srovnání téměř osmdesáti zemí OECD i tzv. rozvíjejících se ekonomik, ve kterém porovnává úroveň vzdělanosti patnáctiletých žáků se na prvních místech v žebříčku se ve všech třech oblastech až překvapivě jasně z téměř osmdesáti zemí  umisťuje Čína (!).

       Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/cina-ma-vybornou-uroven-vzdelanosti-zaku

 

Hongkong jako jiný typ studené války?

 

 6.12.2019     Bývalý americký ministr zahraničí se domnívá, že rivalita mezi USA a Čínou je na nebezpečné úrovni. Na zpravodajské konferenci agentury Bloomberg v Pekingu řekl Henry Kissinger, že USA a Čína jsou na prahu nové studené války.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/06/hongkong-jako-jiny-typ-studene-valky/

 

Globalisté otevřeně přiznávají agendu kontroly

 

populace – a to je projevem hrozných skutečností

 

 Fri, 11/15/2019 ,  Brandon Smith via Alt-Market.com     K hlavní části agendy Římského klubu patřila redukce populace. V roce 1972 vydala tato skupina „vědců“ pod taktovkou OSN publikaci ‚Meze růstu,‘ v níž ve jménu „záchrany životního prostředí“ volali po značné redukci lidské populace. Je klíčové, že tito jedinci vždy předpokládají, že to ONI budou těmi, co přežijí a tuto Zemi po prořezávce zdědí. Ti nikdy nepředpokládají, že by to byli oni, kdo spadnou do prořezávky.

       Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/22012-globaliste-otevrene-priznavaji-agendu-kontroly-populace-a-to-je-projevem-hroznych-skutecnosti.aspx

 

Hamáček umožní policii "uklidit" bezúhonné občany za vykonstruovanými procesy pod záminkou terorismu!

5.12. 2019 - Nela Lisková -     Web česká justice informoval, že policie má získat pravomoci shromažďovat citlivé údaje, aniž by měla konkrétní podezření. Tento nehorázný zásah do soukromí každého občana ČR připravuje ministr vnitra Hamáček s odůvodněním, že se jedná o prevenci proti terorismu.

       Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/9374-hamacek-umozni-policii-uklidit-bezuhonne-obcany-za-vykonstruovanymi-procesy-pod-zaminkou-terorismu-jste-proti-migraci-pujdete-sedet

 

Bylo i hůř? Analytička popsala drtivou

 

ránu pro NATO a možný začátek konce

 

 5. prosince 2019 , Marek Bláha  Heather Conleyová, analytička z washingtonského Centra pro strategická a mezinárodní studia upozorňuje, že od konce studené války má Severoatlantická aliance problém shodnout se na definici hrozeb, zda má NATO "bojovat s terorismem a povstalci v Afghánistánu", bránit se "ruské agresi", odrazovat Čínu od "snahy o technologickou nadvládu", nebo nic z toho.

       Odkaz:   https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/bylo-i-hur-analyticka-popsala-drtivou-ranu-pro-nato-a-mozny-zacatek-konce.74068f21/

 

Odmítáme nový systém přerozdělování imigrantů,

 

který navrhlo Německo

 

  5.12. 2019 , autor článku: Radek Rozvoral     Místo razantního řešení, jako je například důkladná ostraha evropských přístavů, kam neustále přivážejí převaděči nové a nové imigranty, vytváří EU další zbytečnou legislativu, viz nový návrh Německa k systému přerozdělování imigrantů.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=242068

       Celý text:      System-prerozdelovani.doc

( Poznámka správce webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají  také využitím "migrační zbraně". )

 

Greta Thunbergová vyhlásila válku bílým mužům. Názor.

 

 5.12. 2019 , Ivan Danilov      Dvě hlavní symbolické postavy světového „zeleného hnutí“, Alexandria Ocasio-Cortezová a Greta Thunbergová, sundaly masky ekologických aktivistek a jasně vyznačily své politické cíle (genocidu většiny lidstva v zájmu západních elit - pozn. spr.) . Pokud dosáhnou svého, svět už nikdy nebude jako dřív a Rusko a Čína nejspíše zůstanou posledními ostrůvky zdravého rozumu na světě.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019120511056565-greta-thunbergova-vyhlasila-valku-bilym-muzum/

       K tématu také:     https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019111110949651-dalsi-rana-pro-gretu-podle-vedcu-klimaticka-krize-neexistuje-musime-zastavit-fanatiky-nebo-nas/

                                   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/prelidneni-vybombardovat-rusko-nestaci-je-treba-snist-deti/highlightSearch=Alexandria%20Ocasio-Cortezov%C3%A1/

 

Rok 2020: začátek kolapsu i okamžik pravdy

 

 24.11.2019 ,  Daniel Novák      Minulá krize byla ,,vyřešena“ vytvořením potenciálu pro ještě větší krizi. Globální elity a US státní elita ji měly vyřešit ,,kreativním způsobem“ – tradičně válkou a podvody. Válka v režii US státních elit globální moci Pax Americana měla začít v roce 2014. Ve Francii i oficiální režimní struktury přiznaly, že se současné generace budou mít hůře, než generace jejich rodičů.

       Odkaz:   http://www.nwoo.org/2019/11/24/rok-2020-zacatek-kolapsu-i-okamzik-pravdy/

 

70 let lidové Číny a bledá závist Západu.

3. prosinec 2019 , Pavel Křivka     Bylo a je co slavit! Vždyť z opomíjené a zaostalé země ze starých učebnic zeměpisu se stala jedna z nejbohatších a nejmocnějších zemí světa! Oslavy 70. výročí trvání lidové Číny pochopitelně svádí ke srovnání s loňskými oslavami 100 let Československa či s oslavami 30. výročí převratu v listopadu 1989. Srovnání pro Českou republiku ne právě příznivé.

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/pavel-krivka/70-let-lidove-ciny-a-bleda-zavist-zapadu.html

 

»Uhlíková neutralita« zabije evropskou ekonomiku

 

 3.12. 2019 , ředitel Ocelářské unie Daniel Urban     Hrozí masivní přesun průmyslu z EU, zánik milionů pracovních míst a paradoxně i nárůst globálních emisí skleníkových plynů, zdůraznily průmyslové asociace.  Ursula von der Leyenová už dříve uvedla, že pokládá za nutné, aby Evropská unie byla v roce 2050 z hlediska emisí skleníkových plynů neutrální.          Jiří Nussberger, Haló noviny, 3.12. 2019, str. 3

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52635614

 

Poznámkou k Izraeli popsal Chameneí realitu

 

 3.12.2019 Ondřej Krátký       Ondřej Krátký komentuje: Vůdce íránské revoluce Chameneí volá nikoli po vyhlazení Židů, ale po nekonfesním Izraeli. Naznačil něco, co jako jedna z realistických alternativ dalšího vývoje už delší dobu visí ve vzduchu.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/03/poznamkou-k-izraeli-popsal-chamenei-realitu/

 

Bývalo zvykem hloupost ukrývat, nikoliv exportovat

 

 2.12. 2019     Ivo Šebestík  K výkonu veřejné funkce vskutku nemusí být vybráni vždy ti nejlepší, a zdá se, že demokracie čím dál častěji, hrábne do prázdna a nabídne židli třeba jakémusi Pavlu Novotnému z Prahy-Řeporyjí. Bylo by nejrozumnější, kdyby Praha-Řeporyje svého starostu co nejpečlivěji ukryla před světem.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/12/02/byvalo-zvykem-hloupost-ukryvat-nikoliv-exportovat/

 

Čína zavedla sankce proti USA

 

 2.12. 2019     Nedávno v USA přijali zákon o ochraně lidských práv a demokracie v Hongkongu, přičemž ignorovali protesty Číny. Je to vážné porušení mezinárodních práv a základních norem mezinárodních vztahů a také zásahem do vnitřních záležitostí Čínské lidové republiky, Peking v tomto případě vyjádřil rozhodný protest. V reakci Čína rozhodla o zavedení sankcí vůči řadě amerických nevládních organizací, včetně NDI, HRW, Freedom House

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019120211041141-ministerstvo-zahranici-ciny-cina-zavedla-sankce-proti-usa/

 

Světové dění působí opravdu poněkud nepřehledným dojmem

 

 2.12. 2019     Jan Keller     Za hlubokého nezájmu médií proběhl soud, který v zásadě potvrdil, že Britové vydají Juliana Assange někdy v únoru do Spojených států. Tam mu hrozí smrt za to, že si dovolil veřejně šířit pravdivé informace. Lidská práva, která původně měla chránit občany proti zvůli státní moci, dnes slouží především k tomu, aby byla státní moc paralyzována a reálná moc přešla na skupinky, které se naprosto účelově lidskými právy ohánějí. Které skupinky to jsou u nás, ať si doplní každý sám.

     Jaroslav Kojzar, Haló noviny, 2.12. 2019, str. 3

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52632103

 

Pátá kolona z Prahy jednala tajně v Berlíně

27. 11. 2019 Lubomír Vylíčil     Před pár dny, 25. listopadu 2019, podepsala jedna česká neziskovka v Berlíně takovou malou, mezinárodní smlouvičku.  tzv. Berlínský akční plán nové evropské azylové politiky. Za nás ho podepsala Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU). K nahlédnutí je zde. Braňme se!

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4778-pata-kolona-z-prahy-jednala-tajne-v-berline-otevreme-migrantum-ceske-hranice-dokoran-nemecko-nam-z-toho-udela-zakon-ctrte-rise-ne-dvermi-tak-oknem-branme-se-zradci-z-neziskovek-nam-jdou-po-krku.htm

 

PROHLÁŠENÍ ANS A DALŠÍ!

 

Stanovisko Aliance národních sil: Je zřejmé, že se český stát – co se týče funkce řídit společnost – rozkládá. Nefunkčnost státních orgánů bije do očí.      Vyzýváme parlamentní politiky, aby v rámci krizového scénáře okamžitě dali Českou republiku do stavu normální parlamentní demokracie, která slouží lidu této země, nebo aby odstoupili. Zároveň vyzýváme občany, aby svým postojem dali jasně najevo, že se stávajícím chaotickým stavem v našem státě nesouhlasí

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/radime/2451-prohl%C3%A1%C5%A1en%C3%AD-ans-a-dal%C5%A1%C3%AD

 

Moskva byla označena za nejlepší

 

město na světě pro turisty

 

 30.11. 2019     Moskva zvítězila v hlavní nominaci ceny World Travel Awards – Nejlepší turistický směr. Město. Cena World Travel Awards byla zřízena v roce 1993 a považuje se za nejprestižnější vyznamenání v turistickém odvětví. V roce 2020 proběhne finále turistického Oscara poprvé v Moskvě.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019113011028050-moskva-byla-oznacena-za-nejlepsi-mesto-na-svete-pro-turisty/

 

Myšlenky Vladimira Vladimiroviče Putina

 

o rozpadu EU nemusí být z říše fantazie

 

  Autor článku: Irina Vladivojna Zajceva • 30. 11. 2019     PRAHA – MOSKVA     Oskar Krejčí ohodnotil výrok ruského prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina o možném odchodu východní Evropy z Evropské unie v blízké budoucnosti,  Vše závisí na tom, jak se bude měnit politika Bruselu. V současné době to, ale vypadá, že bruselské politické elity nějaké rozumné změny v politice nepřipravují. Takže to, co říká Vladimír Putin, že v roce 2028 naskočí pesimistický vztah k EU, tak to se jeví jako velmi pravděpodobné.“

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=241827

 ( Poznámka správce: Politik, který neprosazuje zrušení Evropské unie (neohitlerovského projektu západních elit ( EU-zalozili.doc )) , nebo alespoň vystoupení svého státu z ní, není vlastenecký ani levicový politik, ale podvodník. )

 

Sudetští Němci byli souzeni Norimberským tribunálem

 

 Jiří Jaroš Nickelli     K neustále zatajovaným a umlčovaným historickým skutečnostem o Norimberském soudu patří i otázka žaloby a soudu skupiny tzv. sudetských Němců v ČSR. Více než 85 procent Němců v Československu dalo se do služeb hitlerovské propagandy". Sudetští Němci byli na Norimberském soudu žalováni a souzeni jako zločinné spolčení. Odsouzen zde byl jejich podstatný podíl na rozvrácení a zničení demokratického státu, jakým byla tehdejší Československá republika.          Lípa, č. 3/2019, str. 73-77

       Celý text:      Souzeni-tribunalem.doc

 

PROHRÁLI JSME MY VŠICHNI

 

 28.11. 2019 Jiří Jaroš Nickelli ČSOL Brno     Odstranění sochy maršála osvoboditele Prahy, bez jehož příchodu by Praha byla jen požářištěm a ruiništěm vzteklých rot SS a wehrmachtu, je jen výrazem triumfujících bestií. A my pozůstalí po obětech Osvětimi, jen můžeme děkovat maršálu Koněvovi, že ji osvobodil, aby obětí nebylo mnohem více.  Památku maršála osvoboditele prohrála nejen  Praha. Prohrála ji celá republika.

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2449-prohr%C3%A1li-jsme-my-v%C5%A1ichni

     ( Poznámka správce webu: Odstranění sochy Koněva je součástí převracení historie, součástí tažení, připravujícího největší zlo - příští válku. )

 

Stíhat staré dědky by současnému sytému šlo, ale stíhat

 

posametové zloděje-to ne!! Hanba české justici.

 

 Článek od Oldřich Rambousek     Česká justice a české právo má už dávno pověst prodejné děvky. Kauza okolo Jakeše, Štrougala a Vajnara. Nese znaky čistě politického procesu. Hlídaná státní hranice měla své opodstatnění. Současnost to tvrdě potvrzuje a to s odkazem na špatně řešenou migrační problematiku.  Političtí šmejdi, se nyní projevují ve své nahotě. Mašíni hrdinové, Koněv zločinec a pomník Vlasovcům. Už chybí jen pomník Hitlerovi. Fuj.

       Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/9348-stihat-stare-dedky-by-soucasnemu-sytemu-slo-ale-stihat-posametove-zlodeje-to-ne-hanba-ceske-justici

 

Lži o Assangeovi už musí přestat

 

 27.11.2019 , John Pilger     Noviny a ostatní média ve Spojených státech a Británii nedávno vyjádřily svůj zármutek nad svobodou slova, zejména jejich právem publikovat svobodně. Mají obavy z „Assangeova efektu“.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/11/8104-lzi-o-assangeovi-uz-musi-prestat.htm

 

Nedráždite čínskeho draka!

 

 29.11. 2019 , Zdroj: Flickr     Atlantická veľmoc si právne kodifikovala neo-imperiálny prístup k obrovskej zámorskej krajine na spôsob arogancie imperiálnej Británie voči viacnásobne ľudnatejšej Indii v XIX. storočí. Vládnuce kruhy vo Washingtone si hádam ani plne neuvedomujú, čo činia. Čínska vláda teraz stojí pred neľahkou úlohou odpovedať spôsobom zodpovedajúcom svojmu novému postaveniu nastupujúcej superveľmoci, ako i očakávaniam domáceho obyvateľstva na pevnine a v Hongkongu.

       Odkaz:   https://zemavek.sk/nedrazdite-cinskeho-draka/

 

Jih Francie před explozí, píše český autor

 

27.11.2019     Marian Kechlibar. Podle Kechlibara trápí jižní Francii problémy etnického a náboženského charakteru. Vznikl tam etnický a náboženský mix, který nenahrává klidu,“ poznamenal. Již nyní je v oblasti čím dál víc početnějších etnicky oddělených čtvrtí, kde bují islámský fundamentalismus.

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-nedopadne-dobre-Islam-deti-migrantu-Jih-Francie-pred-explozi-pise-cesky-autor-604822

 

Venezuela konečně zvyšuje produkci a prodej ropy

 

a USA zuří: každému vyhrožují!

 

 27. 11. 2019     Lucas Koernera  Venezuela se stejně jako Rusko nehroutila díky Madurovi a Putinovi a v tomto případě socialismu, ale americkému vydírání a vyhrožování a ve skutečnosti nevíme, jak je Venezuela silná. Rusko už je z klinče venku, odchází od dolaru, Sýrie zachráněna (byť tam ještě lidé umírají)  a to se propagandě hrubě nelíbí. O občany těchto států jde Washingtonu až na posledním místě. Ať třeba chcípnou! Hlavně když americké koncerny vydělají. To je vážně americká demokracie a svoboda?

       Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2884-venezuela-konecne-zvysuje-produkci-a-prodej-ropy-a-usa-zuri-kazdemu-vyhrozuji

 

Bloomberg: Ruská „Sibiřská síla“ změní globální energetické trhy!

 

26. listopadu 2019 , kou, prvnizpravy.cz, bloomberg.com     Rusko se otáčí na východ. Země, která je největším vývozcem zemního plynu na světě, natáhla obrovský plynovod ze Sibiře na čínskou hranici, a je navržena tak, aby uspokojila „nenasytnou energetickou chuť“ Říše středu, uvedl Bloomberg.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bloomberg-ruska-sibirska-sila-zmeni-globalni-energeticke-trhy/

 

Potvrzeno: S pečivem jíme i část vlasů a nehtů

 

 13. 9. 2012 , autor: Isifa.cz     Jakkoliv se nám to může zdát odporné, do pečiva i čeští výrobci přidávají látku E 920, L-cystein, která se nejčastěji vyrábí z vlasů a kopyt. Jestli je L-cystein ve vámi zakoupeném pečivu vyrobený z kopyt, vlasů nebo německou biotechnologií, nemáte šanci poznat.

       Odkaz:   https://www.vitalia.cz/clanky/s-pecivem-jime-i-cast-vlasu-a-nehtu/

 

Oslavy proběhly ve znamení posilování legendy

 25.11. 2019  Oskar Krejčí     Oslavy 17.11. proběhly ve znamení posilování legendy o 17. listopadu. Zásadní roli přitom sehrála veřejnoprávní média. Médiím a školám, nemluvě o politických stranách, se podařilo rozdělit zemi teritoriálně na Prahu a zbytek světa, generačně na mladé versus starší, sociálně především na extrémně bohaté, na nejisté zadlužené a na extrémně chudé.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52556293

 

Sina (Čína) o SU-57: Amerika z ruské stíhačky pukne závistí!

 

 24. listopadu 2019     Letadlo páté generace Su-57 má být o hlavním ruským stíhacím letounem, jehož maximální vzletová hmotnost přesahuje deset tisíc kilogramů a nadzvuková cestovní rychlost může dosáhnout 2450  kilometrů za hodinu (2–2,2 Ma)  Spojené státy mohou závidět jak charakteristiku, tak bojovou účinnost tohoto letadla.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sina-cina-o-su-57-amerika-z-ruske-stihacky-pukne-zavisti/

 

Na prahu krize nevídaných rozměrů

22. 11. 2019      Aleš Přichystal      Od konce loňského roku počet pracujících cizinců v Česku stoupl o 38 tisíc, tím pádem v polovině letošního roku dosáhl hranice téměř 700 tisíc osob. V krizi zůstanou bez prostředků na ulici – a zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Stát veřejnou podporou těchto praktik naprosto selhává ve své úloze regulátora a ochránce životních zájmů svých občanů, neboť nejen nebrání neustálému přílivu cizích pracovníků na své území, ale ani není dostatečně připraven čelit rizikům a následkům vyplývajícím z jejich přítomnosti.

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4769-na-prahu-krize-nevidanych-rozmeru-prijde-obcanska-nebo-svetova-valka-mame-u-nas-uz-stovky-tisic-cizincu-co-udelaji-az-to-zacne-banditismus-rabovani-boj-o-zivot-stat-se-o-nas-nepostara-prijde-to-uz-brzy.htm

 

HIV-AIDS je podvod světového rozsahu - zbraň genocidy lidstva

Irina Michailovna Sazonová     AIDS - syndrom získané lidské imunodeficience - existuje. Byl, je a bude. Ale není způsoben virem. Respektive - "nakazit" se jím v obvyklém smyslu slova není možné. Ale chcete-li, je možné si ho "uhnat" (oslabením organismu).

       Odkaz:   https://www.uspesna-lecba.cz/aids-hiv-je-podvod-svetoveho-rozsahu/

     ( Poznámka správce webu: Medicínský byznys přece musí v kapitalismu co nejvíce prosperovat!!! Je to podobný podvod, jako globální oteplování zaviněné působením lidstva, superagresivní Rusko, které chce ovládnout svět, či existence několika desítek různých pohlaví!!! )

 

Okupanti přicházejí   ( 25.11. 1895 se narodil hrdina

 

ČSSR a SSSR, bývalý prezident ČSSR, armádní generál Ludvík Svoboda )

 Bylo to 14. března 1939 pozdě večer. Úryvky z kapitoly „Okupanti přicházejí“ - z knihy vzpomínek armádního generála a prezidenta Československé socialistické republiky, Ludvíka Svobody - „Z Buzuluku do Prahy“.

       Celý text:      Okupanti-prichazeji.doc

 

Hospodářské důsledky odsunu Němců

 Často slyšíme, že transfer Němců z Československa vyvolává a ještě v budoucnu vyvolá hospodářské potíže a dokonce hospodářské škody. Již jako první kolonisté za dob našich politicky málo prozíravých králů, vymohli si Němci privilegovaná postavení. Po státním převratu a utvoření Československé republiky byla dána Němcům všechna občanská práva, školství, divadla a mohli se nerušeně v republice kulturně vyvíjet a vyžít. Dokonce byla města, jako Chomutov, Karlovy Vary a jiná v pohraničí, kde se u obecních zastupitelstev a u městských úřadů úřadovalo jen německy. Po zralé úvaze našich státníků a státníků spřátelených národů bylo rozhodnuto a jasně řečeno, že Němci budou z republiky odsunuti. Obavy, že odsunem Němců a německých dělníků utrpí náš průmysl tak, že by to mohlo ohrozit výrobní kapacitu průmyslovou natolik, že by nebylo ji možno dohonit, nejsou opodstatněné.          Evžen Valčák, 28.12. 1945, Žatecké noviny, str. 1

       Celý text:      Dusledky-odsunu.doc

 

Asistovaná energetická sebevražda Arménie odmítnuta

 

 24. 11. 2019 , Ljuba Stěpušová pravda     Jerevan se zřekl plánu USA na modernizaci jeho energetického systému. Arménie se právě dohodla s Ruskem, že ceny plynu se nezvýší alespoň do jara 2020 se vstupním tarifem 165 dolarů za 1 000 kubíků. Neberte plyn za 165 - vezměte za 299. Není to nestydatost?

     Arménská jaderná elektrárna dnes dodává asi třetinu elektřiny v zemi a její odpojení by bylo "střelením se do nohy".

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/11/asistovana-energeticka-sebevrazda.html

 

Time: 30 let po pádu Zdi je jasné, že studenou válku nikdo nevyhrál!

 

 24. listopadu 2019     Konflikt skončil porážkou pro obě strany - a že nová éra nepřinesla hegemonii západních zemí se Spojenými státy na čele, ale „chaos a entropii“. Ve Spojených státech se vůdci poválečné generace „zjevně rozhodli, že po pádu komunismu mohou dělat, co chtějí“; v důsledku toho země směřovala k deregulaci, která vedla k řadě vzestupů a pádů ekonomiky, což mělo za následek krizi v roce 2008. Dnes je ohroženo mnoho hodnot, které by se zdály být pevně zakořeněny v polovině 20. století.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/time-30-let-po-padu-zdi-je-jasne-ze-studenou-valku-nikdo-nevyhral/

 

Armádní expert Štefec k nákupu amerických vrtulníků:

staré krámy za těžké peníze.

14 / 11 / 2019     "V tom kšeftu přece vůbec nejde o nějaké vrtulníky pro ČR. Jde o vytvoření podmínek pro zřízení servisního střediska a skladů náhradních dílů o "promyšlený způsob vytváření cílů pro preventivní a odvetné jaderné údery potenciálního protivníka, které odčerpají značnou část jeho jaderné kapacity na likvidaci území (pro USA) beztak zbytečných a veskrze neužitečných států východní Evropy. Ať už tím protivníkem bude kdokoliv."

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/defence/armadni-expert-stefec-k-nakupu-americkych-vrtulniku-stare-kramy-za-tezke-penize-jde-i-o-servisni-strediska-u-nas-1404064348.html

 

„Správně, že jsi dala Sputniku přes hubu!“ Štětina a

Hřebejk tleskají Procházkové.

23.11. 2019     Naopak předseda Strany nezávislosti České republiky František Matějka tento čin odsuzuje. Před nenávistí z toho vyvstávající varuje také mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček: „přesně tak to dopadá, když necháme do svého srdce vstoupit nenávist, před kterou stále varuji. Pokud s někým nesouhlasíme, a notabene jde o novináře, řešením opravdu nejsou facky a sprostota.“

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Spravne-ze-jsi-dala-Sputniku-pres-hubu-Stetina-a-Hrebejk-tleskaji-Prochazkove-Od-Hradu-zni-odsouzeni-A-jak-to-cele-zacalo-Dalsi-verze-je-tu-604387

 

Němci blokují výstavbu "ošklivých" větrníků.

 

Hyzdí krajinu, zabíjejí ptáky, vzkazují

 

 22.11. 2019 , Helena Truchlá     Za prvních devět měsíců letošního roku bylo podle ní v Německu uvedeno do provozu pouze méně než 150 větrníků, oproti průměru za poslední roky se tak letos jedná o pokles o více než 80 procent. "Místní obyvatelé musí žít s negativními dopady turbín, ať už jsou skutečné, nebo smyšlené.

       Odkaz:   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nemecky-sen-o-elektrine-ze-vzduchu-ohrozuje-protest-stovek-s/r~3c3df8aa0c5e11ea9b40ac1f6b220ee8/

 

Assange: Používáte Facebook? Pak sami

pracujete pro tajné služby USA.

 21. 11. 2019 , Redakce Protiproud     Dodnes neztrácí na aktuálnosti charakteristika, která zazněla v roce 2011 v rozhovoru s Julianem Assangem pro televizní kanál Russia Today: Facebook je největší špionážní nástroj, jaký kdy lidé vytvořili,“ řekl zakladatel Wikileaks. „Každý musí pochopit: když si na Facebooku přidáváte přátele, dobrovolně pracujete pro zpravodajské služby USA.

      Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4766-assange-pozivate-facebook-pak-sami-pracujete-pro-tajne-sluzby-usa-zapad-do-infovalky-investuje-vic-nez-do-zbrojeni-miliony-zrusenych-uctu-v-africe-dupani-a-krik-studena-valka-se-nebezpecne-ohriva.htm

 

„To je smrtící.“ Ekonomka odhalila, kolik

 

jde z Česka peněz. Na to ani Babiš nevydělá

 

 21.11. 2019     Do zahraničí odtéká až 500 miliard korun, varovala v interview s Pavlem Štruncem ekonomka Ilona Švihlíková. Ona i další dnes hovoří o rentiérském kapitalismu. A v souvislosti s oslavami 17. listopadu pravila: „Pro mě je skutečně klíčové, kde jsme se ocitli, a teď opravdu není moc důvod zde něčím mávat ...

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-To-je-smrtici-Ekonomka-odhalila-kolik-jde-z-Ceska-penez-Na-to-ani-Babis-nevydela-604188

 

Slepá ulička na Letné

 

 19.11. 2019     Pavel Janíčko píše o tom, proč nejde bojovat proti oligarchii v politice a nebojovat proti kapitalismu. V našem případě se důvodně dá hovořit o souboji oligarchických struktur reprezentovaných dnes u nás spíše globálním outsiderem Babišem s těmi pravými globalizovanými oligarchy např. v podobě Bakaly a Sorose.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/11/19/slepa-ulicka-na-letne/

 

NDR BYLA TÍM NEJLEPŠÍM, CO NĚMCI VYTVOŘILI!

 

  PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně ANS     V sobotu 16. listopadu, zasedal v Teplicích Revoluční svaz přátel Ernsta Thälmanna (RFB).  Bylo připomenuto 70. výročí od založení Německé demokratické republiky v roce 1949, cituji:  „Prvního německého mírového státu, který odstranil vykořisťování člověka člověkem. NDR byla tím nejlepším, co kdy Němci vytvořili!“      Dnes – po 30 letech – je východní Německo pouhou kolonií západního Německa.

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2436-ndr-byla-t%C3%ADm-nejlep%C5%A1%C3%ADm,-co-n%C4%9Bmci-vytvo%C5%99ili

       Celý text:      NDR-tim-nejlepsim.doc

 

Mají větší plat Rusové, nebo Američané?

Zveřejněno: 18. 11. 2019 , Petr Pokorný      Porovnávání s přepočtem na dolary je podvod a dezinformace na oblbování lidí - pokud nesrovnáte plat se spotřebním košem té, které země. Ve spotřebním koši jsou na tom lépe v USA asi o 20%. Ale dostupnost školství a zdravotnictví mohou v USA Rusům závidět. Mimochodem, propuštěný zaměstnanec v Čechách a v Rusku nemusí po týdnu žebrat a chodit na polévky pro bezdomovce. I když opticky v dolarech má Američan víc...

       Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/doporucene-clanky/2871-budete-v-soku-maji-vetsi-plat-rusove-nebo-americane-ekonomicke-porovnani-v-roce-2018

 

Drží Rusko klíč k první čínské letadlové lodi s jaderným pohonem?

19.11. 2019     Čínský námořní expert Li Jie prohlásil, že aby byla Čína na moři konkurenceschopná, potřebuje výkonnou letadlovou loď pokud možno na jaderný pohon. Čína zvažuje spojit síly s Ruskem na společném projektu ledoborce na jaderný pohon. Tento projekt by pak mohl podle listu South China Morning Post vést k dalšímu, již ambicióznějšímu čínskému záměru - postavit první vlastní letadlovou loď na jaderný pohon.

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/defence/drzi-rusko-klic-k-prvni-cinske-etadlove-lodi-s-jadernym-pohonem-1404064262.html

 

Pozoruhodné vyjádření ministra Havlíčka k energetice

 

 Praha dne 3. 11. 2019 , Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV     Vyjádření ministra Havlíčka k energetické politice vyznělo, jako  kdyby se  v oblasti energetiky špatně orientoval, či nevnímal politickou zodpovědnost. Za  energetickou  politiku  státu  odpovídá  výhradně  vláda  České  republiky, nikoliv Evropská unie.

       Odkaz:   http://www.institut-av.eu/blog/

 

Zabezpečíme svůj stát navždy

 

  A. Vodička , Žatecké noviny, dne 26. října 1945, str. 2     Že odsun Němců musí býti proveden a proveden bude, je dnes již každému jasné. Naše národní a státní bezpečnost, budoucí pokojné budování naší republiky toto kategoricky vyžaduje. Skutečnost, že náš lid je vychován tradicí humanity, skutečné demokracie, je zárukou, že se nesníží na úroveň Němců a že odsun bude proveden lidským způsobem, s přáním, aby náš stát byl jednou pro vždy očištěn od cizích přistěhovalců.

       Celý text:      Zabezpecime-stat.doc

 

Za obnovu pokrokového významu Mezinárodního dne studentstva

 

 17. listopadu 2019     Mýtus o hrdinném a vítězném boji studentů 17. listopadu 1989 proti přesile násilných policistů, po kterém následoval mírový přechod k demokratické a svobodné společnosti, je líčen s pozoruhodnou neobjektivitou a jednostranností. Není tedy divu, že původní, o půl století starší a ve svém globálním dopadu daleko důležitější význam svátku musel ustoupit do pozadí. KSM jako člen Světové federace demokratické mládeže zásadně odmítá toto reakční pokřivení významu Mezinárodního dne studentstva, které slouží jen jako legitimizující prostředek pro likvidaci výdobytků čtyř desítek let budování socialismu, pro podporu čím dál agresivnějších imperialistických válek a pro znovunastolení vykořisťování člověka člověkem.

       Odkaz:   http://www.ksm.cz/dokumenty/za-obnovu-pokrokoveho-vyznamu-mezinarodniho-dne-studentstva.html

 

V roku 2020 sa kormidla BRICS ujme Rusko

 

 Článok ministra zahraničných vecí Ruska S. V. Lavrova pre médiá členských krajín BRICS:  Svetová politika sa otriasa v základoch. V rozličných častiach sveta pretrváva veľký konfliktný potenciál. Systém medzinárodného práva utvorený na základe výsledkov druhej svetovej vojny, ktorého hlavným zdrojom je stále Charta OSN, sa snažia nahradiť takzvaným "poriadkom založeným na pravidlách". Tieto "pravidlá" sa však vyrábajú v zákulisí v "úzkom kruhu" a následne sa v závislosti od politickej konjunktúry nanucujú všetkým ostatným. BRICS sa stáva atraktívnym pre mnohé štáty s rozvíjajúcou sa ekonomikou.

       Odkaz:   http://www.srspol.sk/clanek-v-roku-2020-sa-kormidla-brics-ujme-rusko-18606.html

 

Zajímavý dopis na Ministerstvo dopravy ČR

 

 17.11.2019 , JUDr. Jiří Králík     Řidiči senioři zavinili v roce 2018 necelých 5 % nehod, zatím co v roce 2014 jenom 3,5 % nehod. Experti z MD ovšem mimo jiné zapomněli vzít v úvahu, že se mezi roky 2014 až 2018 zvýšil počet seniorů o cca 120 000 osob na úkor neseniorů. Zaviněná nehodovost řidičů seniorů je 4,5 x nižší než průměrná nehodovost všech řidičů bez rozdílu věku a řidiči senioři tedy statisticky výrazně snižují celkovou nehodovost. Za to chcete seniory trestat?

       Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/  

       Celý text:      Dopis-na-MD-CR.doc

 

Instruktor přežití z drsného severu: Střelná zbraň na obranu? Nechat. A nože? To chcete zakazovat i vidličky...

 17.11. 2019 ROZHOVOR     Útočník si svou zbraň vždycky najde. Regulace nošení nožů tak nic neřeší, míní Michal Halík, instruktor kurzů přežití... Rozhodně není špatně být připraven. Lidé hledají obecně snadná řešení. Málokteří dělají věci, co by měli dělat, ale spíš co chtějí dělat, a to bývá dost v rozporu. Lidé by se místo zbraní měli bát spíš člověka, co jí drží. Ovšem často zapomínají na to, že nůž je mnohdy nebezpečnější než palná zbraň.

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Instruktor-preziti-z-drsneho-severu-Strelna-zbran-na-obranu-Nechat-A-noze-To-chcete-zakazovat-i-vidlicky-602190  

 

„Vy „demokrati“, len kopte do komunistov, ktorí nás oslobodili od nacizmu, postavili krajinu na nohy a vybudovali všetko, čo potom privatizovali grázli, mafiáni a západní otrokári“

 Bratislava 16. novembra 2019     Poslanec NR SR za Smer-SD Ľuboš Blaha sformuloval desať zákonov antikomunizmu: 1. Čím menej máš rokov, tým viac si trpel za bývalého režimu.   2. Čím väčší si bol aparátčik alebo čím zaslúžilejší si bol umelec, tým viac dnes miluješ kapitalizmus.   3. Čím viac voláš po európskom superštáte, tým viac lamentuješ nad tým, ako nám ZSSR bral národnú suverenitu. ...

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/blaha-oslavam-novembra-89-vy-demokrati-kopte-do-komunistov-ktori-nas-oslobodili-nacizmu-postavili-krajinu-nohy-vybudovali-vsetko-co-privatizovali-grazli-mafiani-zapadni/1956778  

 

Mohlo to dopadnout jinak? Přestaňme si lhát do kapsy.

Loupež tisíciletí byla vstupním zadáním

 

 15.11. 2019 , Josef Skála, 30 LET OD LISTOPADU 89     V. Havla nám nadělili Bush i Gorbačov. Na statisíce vrtichvostů, předhánějících se v doznání, že byli jen „u komunistů“. Východní blok byl „zhroucen“ zevnitř. Udržet moc, která by nálet sarančat odrazila, bylo z říše snů. Z jejích špiček však nezazněla ani jasná zpráva, o co vše lidé přijdou. Horkou bramborou kapitalismu je nadhodnota, tunelovaná z cizích rukou a mozků. Čím víc se jí vydoluje, tím menší je trh, na němž závisí příští zisk. Spirála v režii psychopatů míří dolů. Blok sebeobrany proti kolaboraci se už rodí. Bez naší aktivní účasti skončí v půli cesty. Řešením jsou jen průlomy, jež nikdo zprava od nás nenavrhuje.

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Josef-Skala-Mohlo-to-dopadnout-jinak-Prestanme-si-lhat-do-kapsy-Loupez-tisicileti-byla-vstupnim-zadanim-603481  

 

Zaostalé Spojené státy musí platit Ruské federaci

 

za dopravu do vesmíru. Kolik? Astronomické peníze…

 

 16. 11. 2019  Autor článku: John Vojtek WASHINGTON     Podle uvedených údajů získala NASA k červenci roku 2019 70 míst v ruských kosmických lodích za 3,9 miliard dolarů. Pomocí Sojuzu chtěla poslat americké astronauty a astronauty partnerských zemí na Mezinárodní vesmírnou stanici (MVS) a vrátit je na Zem.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=240975  

 

Čemu máme věřit
 

 13.11.2019 , Pavel Šafář     Média v dnešním světě nejsou svobodná, ale jsou podřízena zájmům bohatých. V té souvislosti mluví o tzv. mediokracii. Prostřednictvím médií jsou vydávány pseudoinformace. O zásadních problémech se v mainstreamových médiích nehovoří, např  kriticky o NATO, okupaci Palestiny Izraelem, vyzbrojování islamistů USA, dronové válce, tajných operacích CIA apod. V nepřeberném množství informací na internetu je stále možné nalézt ty pravé a skutečné. Tyto zprávy však nejsou veřejnosti předkládány tak snadno jako mainstreamové. Je třeba po nich pátrat, což dělá jen malá část lidské populace.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/11/8087-cemu-mame-verit.htm  

 

Co jste dokázali?

 

Tribun Noticky 12.11.2019      Já když se podívám na třicet let komunistů, tak vidím nové továrny, přehrady, elektrárny, silnice, byty pro lidi na bydlení a ne jako spekulativní investici. A co vidím, když se podívám na třicet let od roku 1989 do roku 2019? Privatizaci. Padesát odstínů privatizace. Zkrachovalé podniky, bezdomovce, exekuce a lány řepky; a v kultuře nic, co by stálo za zmínku.

       Odkaz:   https://tribun.red/2019/11/12/co-jste-dokazali/  

 

Putin přiznal rozkrádání Vostočného

 

 15.11. 2019     Ruský prezident Vladimir Putin si na pondělním zasedání vlády postěžoval, že se ještě stále nepodařilo nastolit pořádek na stavbě nového ruského kosmodromu Vostočnyj. Stavba začala v roce 2012. Generální prokuratura mezitím odhalila 17 tisíc případů porušení zákona a otevřela 140 trestných případů. Celková škoda se odhaduje na deset miliard rublů (3,6 miliardy Kč)

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52467145  

     ( Poznámka správce webu:  Při velkém podílu kapitalistického hospodaření v národním hospodářství to ani nikdy jiné být nemůže - viz   https://prima.iprima.cz/novinky/zahada-rozkutalenych-21000000000000-dolaru )

 

DRUHÁ DOBA TEMNA 1989 -2019

 

 15. listopad 2019 , Vladimíra Vítová, předsedkyně Aliance národních sil. Po roce 1989 byl prakticky veškerý majetek našeho národa rozkraden nebo zničen a jeho zbytek je dnes převážně v rukách zahraničních (hlavně německých)  majitelů. Po 30 letech doby temna jsme se stali chudou rozvojovou zemí (dle mezinárodní klasifikace).

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/druha-doba-temna-1989-2019.html  

 

Europoslanci za SPD se už také zbláznili?

 

 11.11. 2019 -VK-  Šéfredaktor AE News     EP přijal skandální usnesení o tom, že II. světovou válku rozpoutalo Německo bok po boku se Sovětským svazem! Z českých europoslanců pouze jediná ruka hlasovala proti, ruka Kateřiny Konečné z KSČM. Ostatní europoslanci z ČR, a to včetně obou europoslanců za SPD, hlasovali pro návrh. A potom se někdo diví, že SPD ztrácí důvěru voličů.

            Odkaz:   https://aeronet.cz/news/europoslanci-za-spd-se-uz-take-zblaznili-katerina-konecna-z-kscm-odhalila-jak-se-hlasovalo-v-eu-pro-skandalni-usneseni-o-tom-ze-ii-svetovou-valku-rozpoutalo-nemecko-bok-po-boku-se-sovetskym-svazem/  

 

Jákob Kedmi: USA nestačí ani mrknout a nezůstane po nich ani prach

 21.7. 2019     Jákob Kedmi (72), diplomat, bývalý šéf zpravodajské služby Izraele, vojenský analytik:   Američané jsou zvyklí mluvit jazykem arogance. A nejnovější systémy «Avangard»,«Sarmat» a «Poseidon» uvedly Američany prostě do šoku. «USA nestihnou ani mrknout, a nezůstane po nich ani prach».

       Odkaz:   http://www.isstras.eu/cs/2019/07/21/3859/jakob-kedmi-usa-nestaci-ani-mrknout-a-nezustane-po-nich-ani-prach/#more-3859  

 

"Okupace" 1968 - "masakr u Národního muzea":

jaká byla skutečnost? Objevil se důkaz!

14.11. 2019     Komunista Grospič nelže, zatímco adorovaný nejvyšší ústavní soudce Rychetský je z lidského hlediska lotr! Vlastně také komunista, co zahodil Rudou knížku! Rusové (Sověti) po lidech nestříleli, protože by to byl masakr jako dělaly USA ve Vietnamu. A je zločinem Rychetského a především zvláštní skupiny z Ústavu pro studium totalitních režimů, že lidem neříkají pravdu.

       Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2862-okupace-1968-masakr-u-narodniho-muzea-jaka-byla-skutecnost-objevil-se-dukaz  

       Pasáž z textu:      Masakr-u-muzea.doc

 

OSN zahájila totální válku proti svobodě slova

 

 6. srpna 2019, napsal(a) Judith Bergman : UN Launches All-out War on Free Speech , Překlad: Radomír Bobek  OSN jednoznačně usiluje o omezení svobody slova, zejména toho, který odmítá její agendu. To je zřejmé v případě Globálního paktu OSN o migraci

.       Odkaz:   https://cs.gatestoneinstitute.org/14671/osn-valku-svobode-slova  

     ( Poznámka správce webu:    Jedná se o jednoznačnou podporu alternativní zbraně hybridního válčení superelit - migrační zbraně - v prosazování genocidy většiny lidstva - viz http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html , – viz Kapitalismus-mrtvola.doc , viz http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1347/leonid-savin-migrace-jako-strategicka-zbran

 

Ruské ministerstvo spravedlnosti zařadilo českou neziskovku

 

Člověk v tísni na seznam nežádoucích organizací

 

12.11. 2019      Člověk v tísni se tak stal již devatenáctou organizací v pořadí, jejíž činnost ruské ministerstvo spravedlnosti označilo za nežádoucí. V případě, že je daná organizace do zmiňovaného seznamu zařazena, jsou její účty zmrazeny a dceřiné společnosti jsou uzavřeny. Nežádoucím organizacím je také zakázáno pořádat veřejné akce (od seminářů až po shromáždění).

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019111210955545-ruske-ministerstvo-spravedlnosti-zaradilo-ceskou-neziskovku-clovek-v-tisni-na-seznam-nezadoucich/  

 

V USA udeřil Sibiřský expres, přináší tuhé mrazy

 ( Přímo v zemi, která spálí nejvíce energetických surovin - v USA - globální oteplování vyvolané působením člověka nefunguje ??? )

 12.11. 2019     Nejchladnějším místem bylo v pondělí městečko Malta na severu Montany. Meteorologové tam naměřili –31 stupňů Celsia. Meteorologové varují před sněhem i ledem. Na severu Michiganu by mělo nasněžit nejméně 30 centimetrů.

       Odkaz:   https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/v-usa-uderil-sibirsky-expres-prinasi-tuhe-mrazy-40303222  

 

Hledání vyššího smyslu v nesmyslných textech

 

 12.11.2019 Ivo Šebestík     Ivo Šebestík píše o tom, jak "naleznout vyšší smysl" v nesmyslných textech.   Když například některá politická strana vyhlásí nesmiřitelný boj chudobě, a zároveň ve vládě i v parlamentu dbá důsledně na to, aby v zemi vládla oligarchie, je to docela standardní hledání vyššího smyslu v úplném nesmyslu. Co nazve mnohý politik černým, nemívá daleko k titanové bělobě, a naopak.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/11/12/hledani-vyssiho-smyslu-v-nesmyslnych-textech/  

 

„Deset přikázání“ Washingtonského konsenzu

 

 21.10. 2017     Podstatu „Washingtonského konsenzu“ je možné zformulovat následovně: 1. Rozpočtová disciplína; 2. Nasměrování rozpočtových výdajů; 3. Daňová politika; 4. Úrokové sazby; 5. Směnný kurz; 6. Tržní liberalizmus; 7. Přímé zahraniční investice; 8. Privatizace; 9. Deregulace; 10. Soukromé vlastnictví. Ve skutečnosti nejsou principy „Washingtonského konsenzu“ zákony přírody, ani zákony ekonomického rozvoje, ale souhrn pravidel tak či onak vnucovaných zemím-koloniím, jejichž dodržování zajišťuje úspěšné řešení globálně-politických cílů metropole, představované zeměmi Západu a především USA.

       Odkaz:   http://leva-net.webnode.cz/products/deset-prikazani-washingtonskeho-konsenzu/  

 

Čeští politici brání pistole proti Evropské unii

 

 11.11.2019 , Alena Novotná     Český Senát navrhuje, aby Listina základních práv a svobod obsahovala výslovné právo bránit sebe i jiné se zbraní. A to je proti zájmům EU. O co jde? Listina základních práv a svobod možná bude obsahovat výslovné právo bránit sebe i jiné se zbraní podle podmínek stanovených zákonem.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019111110949952-cesti-politici-brani-pistole-proti-evropske-unii/  

 

Dr. Paul Cameron – vyhoďte LGBT propagandu

 

zo škôl! Rozhovor s americkým psychológom

 

 Bratislava 11. novembra 2019   Americký psychológ Dr. Paul Cameron absolvoval v prvom novembrovom týždni turné po štyroch slovenských mestách, kde prezentoval svoj pohľad na LGBT hnutie a homosexualitu v spoločnosti:  Prevencia formou výchovy, ktorá presvedčí deti, aby nič také neskúšali, či aby sa vyhýbali LGBT, predstavuje oveľa rozumnejšie využívanie zdrojov. Čo by stručne odporúčal obyvateľom Východnej Európy, aby sa vyhli presadzovaniu homosexuálnej propagandy? Skopírovať ruské zákony proti propagácii homosexuality. Vyhodiť LBGT propagandu zo škôl a univerzít.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/dr-paul-cameron-vyhodte-lgbt-propagandu-zo-skol-rozhovor-americkym-psychologom/1950626  

( Poznámka správce webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu ( Kapitalismus-mrtvola.doc ) nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, ( http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ) docílí tak, že vyvolají anarchii a rozklad ve všem a takto zmatené většiny lidstva se jakýmikoliv hybridními, či krvavými cestami lépe zbaví. )

 

„Další rána pro Gretu. Podle vědců klimatická krize neexistuje.“

 

Musíme zastavit fanatiky, nebo nás zničí, varuje Fiala

 

 11.11.2019 , Radim Fiala     Petici adresovanou generálnímu tajemníkovi OSN Antoniu Guteressovi podepsalo více než 500 vědců a profesionálů ze čtrnácti zemí, kteří se zabývají klimatem. Tvrzení o lidmi způsobeném globálním oteplování stojí na pseudovědeckých argumentech a nerelevantních datech. Heidelbergský apel tehdy podepsalo 4.000 vědců, mezi kterými bylo i 72 nositelů Nobelových cen.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019111110949651-dalsi-rana-pro-gretu-podle-vedcu-klimaticka-krize-neexistuje-musime-zastavit-fanatiky-nebo-nas/  

 ( Poznámka správce webu: agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je především jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

Hluboce se klaníme a děkujeme svým předkům

 

 9.11. 2019 , Roman Baško     Rozhovor Haló novin s Larisou Suchomlinovou, vedoucí hudebního souboru Etjud-Tais z Alčevska z Luhanské lidové republiky. Děti si chtějí hrát v míru. Naše současná vláda LLR se také o to opravdu velmi stará a pomáhá nám v tom. V létě je vozíme na letní tábory do spřátelených států, především do Ruska a na Krym. Snaží se jim vynahradit aspoň částečně to, o co jsou ochuzeny občanskou válkou u nás na Ukrajině.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52436665  

 

V europarlamentu ostudně hlasovali o historii, selhalo i SPD.

 

 10.11.2019 , Vladimír Franta     Evropské usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy (2019/2819(RSP)) nadzvedlo ze židle poslankyni europarlamentu Kateřinu Konečnou. Byla jsem jediná, která jsem hlasovala proti tomuto dokumentu.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019111010943898-katerina-konecna-v-europarlamentu-ostudne-hlasovali-o-historii-selhalo-i-spd-video/  

     ( Poznámka správce:  Uvědomila si už konečně K. Konečná, že EU není to, co  tvrdila ( uvedeno na Wikipedii pod heslem   Kateřina Konečná ) - "Projekt Evropské unie je de facto projektem socialistickým." ??? Že EU je druhá strana mince EU/NATO, že je to neohitlerovský globalistický výtvor, ze kterého je potřeba za každou cenu vystoupit???!!! )

 

Měly by se připomínat i oběti kapitalismu,

 

když se připomínají komunistické oběti?

 

 10. 11. 2019 , autor článku: Jan Banáyi  Luboš Blaha se pustil do svých politických oponentů. Řekni, Smatano, komu pošleš prašule?“ ironizuje Blaha. „Možná bys v roce 2019 mohl myslet více na oběti kapitalismu – na lidi bez domova, práce a sociálních jistot. Na všechny ty miliony, o které se komunisté postarali a dali jim byty, práci i důstojnost, zatímco kapitalisté na ně zvysoka kašlou a bohatnou na nich zbohatlické kreatury. Ty ‚oběti‘!“ vzkázal Blaha Smatanovi.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=240620  

 

Proč (ne)vymáhat od Německa válečné reparace!?

 

 9.11. 2019    Vymáhání válečných reparací od Německa není aktuální a rozhodnutí odškodnění vymáhat by nebylo šťastné. V odpovědi na interpelaci místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Jiřího Valenty (KSČM), který poukazoval mj. na polské a řecké snahy, to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52436336  

 

Čínští experti obdivují výkonnost Putina ve funkci  prezidenta Ruska

 

 6.11. 2019 Autor: Ilya Alexandrov... Odborníci čínského média Sina obdivují efektivitu ruského prezidenta Vladimíra Putina - jen v říjnu se mu podařilo uskutečnit řadu pro zemi důležitých jednání - návštěvu Saúdské Arábie a SAE. 23. října v Soči konal první rusko-africký summit, kterého se zúčastnil také Putin, s deseti vůdci afrických zemí. 29. října, jednal Putin ve své rezidenci s představitelem Státní rady Kuby, Miguelem Mario Diaz-Canelem Bermudezem

       Odkaz:   https://politpuzzle.ru/152600-kitajskie-eksperty-voshitilis-trudosposobnostyu-putina-v-kachestve-prezidenta-rossii/?utm_source=politobzor.net  

       Celý překlad:      Vykonnost-Putina.doc

 

Američania strácajú glanc, čoraz častejšie sa musia uchyľovať

 

k silovým provokáciam, aby presadili svoje predstavy

 

 Washington/Belehrad 9. novembra 2019     Skryté metódy riadenia štátu už Američanom nefungujú ako by mali, časť elít sa zbavuje amerického vplyvu a Američania sa musia utiekať k viditeľným a otvoreným krokom s cieľom udržať si svoj vplyv v jednotlivých oblastiach. Podporujú a riadia Kosovo, kde sa nachádza mohutná americká vojenská základňa. V geopolitickom zápase proti Rusku sa Američania opierajú o miestne proamerické politické elity, ktoré sú ochotné za americké USD zrádzať záujmy vlastných obyvateľov.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/americania-stracaju-glanc-coraz-castejsie-sa-musia-uchylovat-silovym-provokaciam-aby-presadili-svoje-predstavy/1948728  

 

Rastislav Tóth: Kto plodí islamistov?

 

 8.11.2019 noveslovo.sk     V médiách sa objavujú výstrahy, že Turecko pošle do Európy islamistov, ktorí sú zatiaľ v ich väzeniach, prípadne v kurdských väzeniach. Tu narážame na vrcholnú nezodpovednosť štátov Európskej únie. Teraz sa chcú odhodlaní a porazení islamisti vrátiť do svojho nového domova. Niekto by mal niesť zodpovednosť za to, že nevie, alebo je ľahostajný, či dokonca podporuje deštrukciu spoločenského systému tým, že umožňuje na svojom území prípravu k islamskému terorizmu. Štáty Európskej únie sú zodpovedné za seba, ale aj za svojich občanov, navyše ak im dodatočne dali občianstvo. No hľadanie vinníka v cudzine je také európske!

       Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/rastislav-toth-kto-plodi-islamistov  

 

Historická přehlídka v Moskvě

 

 8.11. 2019     Na počest 78. výročí přehlídky z roku 1941 včera po Rudém náměstí v Moskvě pochodovalo kolem čtyř tisíc ruských vojáků. Připomeňme, že  7. listopadu roku 1941 byla v Moskvě na počest revoluce v roce 1917 zorganizována vojenské přehlídka, které přihlížel J.V. Stalin.  Stalo se tak navzdory tomu, že  armáda německého agresora byla u samotné Moskvy.  

       Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/historicka-prehlidka-v-moskve  

 

Doba komerčního využívání malých

 

modulárních reaktorů je za dveřmi

 

 30.10. 2019     Možností praktického využití poznatků z výzkumu a vývoje malých modulárních reaktorů je celá řada. Jedná se nejen o výrobu elektrické energie, ale třeba také o možnost jejich prostřednictvím ukládat přebytečnou energii do vodíku.

       Odkaz:   http://www.enviweb.cz/114799  

 

Operace „Nemyslitelné"

 

 8.11.2019 , Pavel Krasnov     Třetí světová válka měla začít 1. července 1945 překvapivým útokem spojených sil Anglosasů na sovětská vojska. Na začátku dubna 1945 před samotným koncem války Winston Churchill, ministerský předseda ruského „spojence" Velké Británie, vydal příkaz náčelníkům svých štábů k vypracování operace překvapivého úderu na SSSR - operaci „Nemyslitelné".

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/11/8081-operace-nemyslitelne.htm  

 

Dekády volnotržní ortodoxie (západní globalismus) přinesly shnilé

 

plody a směřují nás ke katastrofě, míní ekonom Stiglitz

 

 6.11.2019 VSa     Neoliberalismus nikdy nebyl liberální. Byl netolerantní a ničil demokracii. Dnes vede víra ve volný trh náš svět ke konci civilizace. Po čtyřiceti letech neoliberalismu je verdikt jasný – prospěch z něj směřoval nahoru, píše nositel Nobelovy ceny za ekonomiku Joseph Stiglitz.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/11/06/dekady-volnotrzni-ortodoxie-prinesly-shnile-plody-a-smeruji-nas-ke-katastrofe-mini-ekonom-stiglitz/  

 

Den 7. listopad

 7. listopadu (25 října) 1917 se uskutečnila VŘSR. Naši ruskou revoluci již téměř sto let prudce nenávidí Západ, protože Říjnová revoluce nedovolila Západu zničit ruský národ a ruský stát. Velmi dobrou zemi - Sovětský svaz změnili v ďábla. Lenin a Stalin - dva géniové, kteří se objevili v naší zemi v nejtěžší době, odolali světovému spiknutí proti Rusku. Nedovolili Západu zničit Rusko v roce 1917 a v následujících letech.

     Leonid Maslovskij , ZAVTRA , 7.11. 2015

       Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/den-7-noyabrya  

       Celý překlad:      Den-7-listopad.doc

 

Zbořil: Možní pachatelé vraždy Jana Masaryka byli řízeni ze Západu

 

 6. listopadu 2019 , První zprávy , video: https://youtu.be/FktNuyfpwdo     „Nepřekvapilo, že ty oslavy byly takové mírné, v některých případech žádné, protože se zřejmě lidé  obtížně vyrovnávají s tou vzpomínkou na Československo

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zboril-mozni-pachatele-vrazdy-jana-masaryka-byli-rizeni-ze-zapadu/  

       Celý text:      K-oslavam-28-10.doc

 

NI: USA se stále nedokáží dostat ze

 

závislosti na ruských motorech RD-180

 

 5.11. 2019     USA se stále nepodařilo zbavit závislosti na ruských raketových motorech RD-180, uvádí National Interest. Předpokládá se, že USA budou nadále používat ruské motory minimálně až do roku 2024 a dokonce i déle. Američané mohou do zákona přidat pojem „alternativní nosná raketa“, pokud americké nebudou hotovy do roku 2022. A jedinou alternativou jsou motory právě ruské výroby.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019110510919704-ni-usa-se-stale-nedokazi-dostat-ze-zavislosti-na-ruskych-motorech-rd-180/  

 

KLDR má plné právo na vlastní sebeurčení

 

 5.11. 2019 , Roman Blaško , Rozhovor Haló novin s Jozefem Servistou, předsedou společnosti Pektusan ( web:  http://www.kldr.info/ )     Celosvětová média pod vedením Západu provádějí proti KLDR informační válku. Po podepsání válečného příměří na Korejském poloostrově v roce 1953 je KLDR oficiálně stále ve válečném stavu. V současnosti je země ve velkém progresivním rozvoji, zdravotnictví a školství je tam bezplatné a na velmi slušné úrovni. Úroveň obyvatelstva se zvedá více a více a uspokojování potřeb obyvatel se také progresivně rozvíjí.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52415354  

 

Ruský internet sa osamostatnil. Západ kričí, že teraz tam hrozí cenzúra ...

 

 4. novembra 2019, Ivan Lehotský, Bratislava (HSP/Foto:Pixabay)     Zatiaľ len skúšobne, ale Rusko sa k prvému novembru odpojilo od globálneho internetu. Keď práve na Západe sa už nejaký čas pripravujú legislatívne aj operatívne opatrenia na postihovanie nepovolených vyjadrení na internete a silnie snaha o umlčanie kritikov režimu, čo nie je nič iné, ako cenzúra vo svoje krištáľovo čistej podobe.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/rusky-internet-sa-osamostatnil-zapad-krici-ze-teraz-tam-hrozi-cenzura-skoro-taka-ta-ktoru-sam-chysta/1941664

 

Technologie v praxi: Automatizovaná chudoba v Austrálii

 

 2.11.2019 VSa     V Austrálii byly během 12 měsíců automatizovanou technologií pozastaveny sociální dávky o další jeden milion případů. Lidem to přináší nesmírné utrpení, jak na několika konkrétních případech popisuje autor článku Luke Henriques-Gomes, australský dopisovatel britského deníku Guardian.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/11/02/technologie-v-praxi-automatizovana-chudoba-v-australii/

 

Globální finanční systém se vyčerpal

 

 Jurij Kondratěv , 2. 11. 2019, Pravda     Další umělá stimulace poptávky pomocí běžného tiskařského stroje na peníze již není možná. Musí se vrátit k normální ekonomice, kdy si lidé vydělávají peníze prací, kdy se hlavní část hrubého domácího produktu vyrábí v reálném sektoru, případě jde o sekundární ekonomiky. S metropolí to nemá nic společného, s výjimkou osobních vazeb některých zástupců Německa na establishment USA.

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/11/globalni-financni-system-se-vycerpal.html

 

Nekončící příběh stíhání Aleny Vitáskové

 

 2.11. 2019 , Autor: Zdeněk Jemelík    Zdeněk Chalupa, předseda senátu Okresního soudu v Jihlavě setrval na odsouzení za porušení energetického zákona nedbáním kvalifikačních nároků funkce místopředsedkyně ERÚ...

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/krimi/nekoncici-pribeh-stihani-aleny-vitaskove-1404064283.html

     ( Poznámka správce webu: Jedná se o do očí bijící součinnost solární a soudní mafie. )

 

Přesun Afričanů do Evropy: Migrační pakt OSN se začíná plnit

 

 1.11. 2019  Redakce AC24 Zdroj: hs.sk     K „presídleniu“ migrantov z afrických utečeneckých táborov dochádza v rámci „ETM“ OSN alebo takzvaného „mechanizmu núdzového tranzitu“. Ak sa utečenci nechcú vrátiť do svojej domoviny, budú rozdelení medzi tretie, bezpečné krajiny ako Európa alebo Kanada.  Prostredníctvom centra ETM v Rumunsku prišlo do európskych krajín 425 ľudí. Celý plán sa uskutočňuje bez veľkej pompy a za praktickej mlčanlivosti mainstreamových médií.

       Odkaz:   https://ac24.cz/-/presun-africanu-do-evropy-migracni-pakt-osn-zacina-plnit?redirect=%2F

     ( Poznámka správce webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají  také využitím "migrační zbraně". )

 

Gruzínskych sniperov z kyjevského majdanu

 

likvidujú, preživší sa rozhodli vypovedať

 

 Moskva 2. novembra 2019 Dnes už žije len trojica gruzínskych agentov – sniperov, ktorá strieľala v Kyjeve počas majdanu 2014. Niekomu veľmi záleží na tom, aby sa stopy zamietli a 7 gruzínskych agentov zahynulo v posledných rokoch pri rôznych autonehodách, zmizli bez stopy, dvaja dostali náhle infarkt.

       Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/gruzinskych-sniperov-kyjevskeho-majdanu-likviduju-prezivsi-sa-rozhodli-vypovedat/1940854

 

Čeští milionáři podporují EU, zjistil průzkum. A chtěli by i euro

 

 2.11.2019     Členství v Evropské unii považují čeští dolaroví milionáři za její hlavní výhodu přístup na společný trh, a EU chápou jako instituci, která může české politiky k uskutečnění reforem tlačit.

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesti-milionari-podporuji-EU-zjistil-pruzkum-A-chteli-by-i-euro-601828

 ( Poznámka správce: Politik, který neprosazuje zrušení Evropské unie (neohitlerovského projektu západních elit ( EU-zalozili.doc )) , nebo alespoň vystoupení svého státu z ní, není vlastenecký, ani levicový politik, ale podvodník. )

 

Evropská levice na křižovatce

 

 Karel Klimša , Praha 21. 10. 2019 , (Z diskusního vystoupení)     Proč levice ztrácí?     - zatímco „moderní evropská levice“ vede svatou válku za práva gejů, lesbiček, za rovnost sňatků a adopci dětí, za stále širší práva migrantů a jejich „strpění“, hlásá multikulturalismus a důsledně bourá všechny tradiční hodnoty a civilizační znaky. - tak jiní pochopili, že je třeba hájit základní životní zájmy lidí, jejich sociální jistoty, bezpečí, práva normální rodiny, národní zájmy, bránit oslabování státu a chránit morální zdraví společnosti. A ti ve volbách získávají.

       Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/

       Celý text:      Evropska-levice.doc

 

Česká republika v roce 2018 v tichosti přijala 47 migrantů ze

 

Sýrie, Íránu, Iráku, Afghánistánu a udělila jim azylové statusy!

 

 1.11. 2019     Druhá část novely zákona, lidem jenž nedosáhnou na status azylantů, garantuje a zaručuje status strpěnců. Podle Jana Hamáčka prý tito lidé, tedy i pachatelé trestných činů a dokonce i vrazi, budou mít nárok na status strpění, který jim zaručí pobyt na území ČR.

       Odkaz:   https://aeronet.cz/news/ceska-republika-v-roce-2018-v-tichosti-prijala-47-migrantu-ze-syrie-iranu-iraku-afghanistanu-a-udelila-jim-azylove-statusy-vybusnou-informaci-praskla-na-vladu-andreje-babise-na-ceske-televizi/

 

Další stížnost na ČT. Tentokrát kvůli reportáži wollnerovců z Lidic

 

 1.11.2019     Lidé, kteří jako děti přežili vyhlazení středočeských Lidic, kritizují reportáž České televize (ČT) i Památník Lidice a přerušují s ním spolupráci.

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dalsi-stiznost-na-CT-Tentokrat-kvuli-reportazi-wollnerovcu-z-Lidic-601814

 

Likvidace Agrofertu 2019

 

 - Likvidace Agrofertu     Andrej Babiš totiž čelí celkem 3 frakcím moci: - Sudetoněmecké lobby v ČR; - Zdeňku Bakalovi a veškerým spřáteleným médiím; - Římsko-katolické církvi. Likvidace Agrofertu kvůli restitučním požadavkům Němců kdo z demonstrujících to ví?  Nikdo, jsou jako ovce!!!!!.

     ( přišlo e-mailem )

       Celý text:      Likvidace-Agrofertu.doc

 

Rusko spustilo na vodu „bojový“ ledoborec

 

 30. října 2019 (rp,prvnizpravy.cz,thetimes,foto:arch.)     Ivan Papanin je jedním ze dvou nových vojenských plavidel schopných prorazit led až do tloušťky 1,7 metrů, plavidla jsou první svého druhu, která byla vybavena těžkými zbraněmi.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusko-spustilo-na-vodu-bojovy-ledoborec/

 

Edward Bernays: Otec propagandy

 

 1.11.2019 VSa     Jedním z předních teoretiků a architektů tvorby názorů byl Edward Bernays, synovec Sigmunda Freuda. Pro velkokapitalisty, jako byli Rockefeller, Carnegie nebo J. P. Morgan, otevřel úspěch propagandistických metod nové perspektivy, které dorazily v pravý čas. Šikovná propaganda může masy přimět k tomu, aby podporovaly politiku, která je proti jejich zájmům a a prodává myšlenku, že kapitalismus (a nikoli socialismus) přinese lepší život.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/11/01/edward-bernays-otec-propagandy/

 

Americké výkony spravedlnosti bez étosu spravedlnosti

 

 31.10.2019 , Ivo Šebestík     Přímo tragikomicky se jevila (a stále jeví) takzvaná „válka proti terorismu“, kterou vedly Spojené státy způsobem, jaký dbal (a stále dbá) velice na to, aby mnohé teroristické skupiny operující v islámských zemích, a páchající též teroristické zločiny v Evropě, nedošly citelnější újmy.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/10/31/americke-vykony-spravedlnosti-bez-etosu-spravedlnosti/

 

Kdo hájí Beneše a dekrety, hájí republiku. Kdo haní Beneše

 

a omlouvá sudety, je nepřítel republiky

 

 28. říjen 2019 , Jiří Jaroš Nickeli, Společnost Ludvíka Svobody     Nelze připustit, aby odkaz Beneše byl stále pošlapáván. Aby se republika změnila v kolonii cizích mocností. Aby se stala jakýmsi druhým protektorátem nebo spolkovou zemí cizi země. Síly, jež o to usiluji, zejména domací kolaboranty tohoto typu, musí občané včetně oné  dosud mlčící většiny, zastavit všemi legálními prostředky. Jednotlivci nemohou být blanickými rytíři, nezmohou sami mnoho. Je nutná nová jednotná lidová, národní fronta ...

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/kdo-haji-benese-a-dekrety-haji-republiku-kdo-hani-benese-a-omlouva-sudety-je-nepritel-republiky.html

 

Dějiny čínských vynálezů. Současnost a budoucnost.

 

Nejnovější čínské inovace.

 

 24.10.  2019 , Larry Romanoff , Global Research     Nyní se hodnověrně odhaduje, že více než 60% všech znalostí dnešního světa mělo svůj počátek v Číně, což je skutečnost, kterou Západ zametl pod koberec.

       Odkaz:   https://www.globalresearch.ca/history-of-chinese-inventions-the-present-and-the-future-recent-chinese-state-of-the-art-innovations/5692922

       Celý překlad:      Cinske-vynalezy.pdf

 

Polistopadové návraty

 

 27.10.2019 , Stanislav A. Hošek    Mocenské změny, započaté 17. listopadu 1989 byly návratem do globálního dolarového monopolu, alias celosvětového dolarového imperialismu, dokonce návratem do právního stavu středověké, absolutistické monarchie, - návratem až do prvopočátku bezohledného kapitalismu, zbídačujícího část populace, - návratem do doby pobělohorské majetkové loupeže.

       Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/stanislav-hosek-polistopadove-navraty

      ( Poznámka správce - Zcela jednoznačně se jednalo o kontrarevoluci, ne o revoluci s jakýmikoliv přívlastky. )

 

Ekonomická krize a nebezpečí banditismu v ČR

Stát naprosto selhává ve své úloze regulátora a ochránce životních zájmů svých občanů, ani není dostatečně připraven čelit rizikům a následkům vyplývajícím z příchodu vážných ekonomických problémů.

       Odkaz:   http://www.nwoo.org/2019/10/25/ekonomicka-krize-a-nebezpeci-banditismu-v-cr/

 

„TÁBORSKÝ MANIFEST“

 

 ... Jako pokračování imperiální politiky nacistického Německa a za projev revanšismu považujeme sílící útoky bývalých občanů ČSR a jejich potomků, tzv. sudetských Němců, na významného představitele ČSR prezidenta Dr. E. Beneše a též hrubé urážky, kterými jej častují představitelé sudetoněmeckého landsmanšaftu.

       Odkaz:   https://www.klub-pohranici.cz/manifestace-v-tabore-26-10-20192/

 

Jediní Piráti hlasovali pro dovoz afrických kobylek

 29.10.2019 , Maru     Evropský parlament: Čeští Piráti – jako jediní - jednohlasně schválili legalizaci masového pašování migrantů do Evropy a zavedení povinných migračních kvót.        Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/10/8070-jedini-pirati-hlasovali-pro-dovoz-africkych-kobylek.htm

 

Přeji si, aby děti neplakaly hrůzou

 25.10. 2019 , Roman Blaško     Rozhovor Haló novin s Olegem Muzykou, přímým účastníkem událostí v Oděse v roce 2014 a politickým azylantem.  Američané a evropští politici byli odhodláni udělat z Ukrajiny předměstí NATO. Chci, jen aby se zastavil občanský konflikt. Obávám se však, že mnoho politiků jak v Evropě, tak v Americe, takové rozhodnutí o Ukrajině nechce.     Roman Blaško, Haló noviny, 25.10. 2019, str. 3

       Celý text:      Preji-si.doc

 

Země, kde mají léky a vzdělání zdarma, kde není

 

jediný McDonald’s a domy se nezamykají

 

 16. října 2019 Redakce AC24     Tato země se nazývá Island. Spolu s krizí v roce 2008 došlo na Islandu k revoluci. Všechny banky byly znárodněny a organizátoři krize byli zatčeni. Byla napsána nová ústava, plně zaměřená na blaho lidí.

       Odkaz:   https://ac24.cz/-/zeme-kde-maji-leky-a-vzdelani-zdarma-kde-neni-jediny-mcdonald-s-a-domy-se-nezamyka-1

 

Prolomení dekretů nedovolíme!

 

 28. říjen 2019 , Vladimíra Vítová     Aliance národních sil ... má jako jeden ze svých 6 hlavních programových bodů – kromě vystoupení z EU a z NATO, což jsou naprosto nezbytné předpoklady jakýchkoliv úvah o zachování suverenity naší země – také tento zásadní bod: NE zrušení dekretů prezidenta Edvarda Beneše a NE snahám o likvidaci českého státu….. které se zrušením dekretů přímo souvisí.

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/prolomeni-dekretu-nedovolime-26-10-2019-vladimira-vitova-ans-tabor.html

 

JE BABIŠ "BAČKORA"?

 

 27. 10. 2019 , ČR  © REUTERS / Julien Warnand    „Babiš se sklonil před kavárnou, ale odměnou budou další útoky.“ Vážné varování od sociologa. První vysvětlení je dle experta takové, že to Babiš dostal nařízené z amerického vyslanectví, druhé vysvětlení, ... nechá jej na sebe útočit, a pak získává hlasy jako oběť neomarxistů,“ třetí vysvětlení - Andrej Babiš připustil, že nenávidí čelní střety, a tak nezvládl představu, že by ho čekaly další protesty na Letné. Proto se rozhodl vzdát se bez boje.

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2405-je-babi%C5%A1-ba%C4%8Dkora

 

Katastrofa na spadnutí? Schodek amerického

 

rozpočtu se přiblížil jednomu bilionu dolarů

 

  27.10. 2019 , Zdroj: snews.com    Podle výsledků finančního roku 2019 dosáhl schodek amerického rozpočtu 984 miliard USD. Podle předpovědi se za deset let situace v USA nezlepší a rozpočtový schodek bude růst i nadále. Na začátku roku 2019 přesáhl státní dluh USA poprvé v dějinách hranici 22 bilionů dolarů. Státní dluh přitom nejspíše zachová tendenci k urychlení růstu, protože výdaje vlády se nijak nekontrolují.

       Odkaz:   https://ac24.cz/-/katastrofa-na-spadnuti-schodek-americkeho-rozpoctu-se-priblizil-jednomu-trilionu-dolaru

 

Zlodejina, korupcia a podvody = kapitalizmus

 

 27. říjen 2019 , miramar     Neverte tomu, že milionári a bohatí budú dobre riadiť tento štát, lebo bohatí vedia ako sa najlepšie kradne a oblbuje národ z vlastných skúseností, ako to robil napríklad bývalý prezident Kiska a mnohí ďalší.

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/zlodejina-korupcia-a-podvody-kapitalizmus.html

 

Západ nás uchvátil klamstvom

 25.10. 2019     Toto, čo teraz oslavujeme ako víťazstvo slobody a demokracie, bolo divadlo na ulici pre ulicu. Teraz naša Slovenská republika dlhuje bankám Západu za každého svojho občana sedem tisíc eur a už nemáme fabriky, ktoré nás živili. Predávame si už aj zem pod nohami. Staré socialistické Československo bolo „totálne priehľadné“ – všetci sme videli kto je kto a čo robí – teraz nevidíme, kto sa nám spoza chrbta smeje.

       Odkaz:   https://zemavek.sk/zapad-nas-uchvatil-klamstvom/

 

„Sýrie? Putin vládne. A přiděluje ostatním.“

Tereza Spencerová má jasno.

24.10.2019  „Rusko dohodou už plně opanovalo situaci a všem ostatním z pozice jakéhosi „arbitra“ přiděluje dílky koláče tak, aby ve finále zbylo na všechny“. A kdo je za největšího truhlíka? Legrační otázka. Kurdové samozřejmě, protože v určitém okamžiku uvěřili Západu a vydrželo jim to poměrně dlouho. USA také zcela určitě, protože celou tu válku v Sýrii před více než osmi lety rozjely

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Syrie-Putin-vladne-A-prideluje-ostatnim-Tereza-Spencerova-uz-ma-jasno-Uz-je-vazne-konec-Smutne-pro-EU-600740

 

Otáčí Východ k Rusku?

 

 22. října 2019 , Igor Panarin Zahraniční média informují o úspěchu Putinových návštěv v  Saúdské Arábii (SA) a Sjednocených arabských emirátech (SAE). Asadova vláda prakticky převzala kontrolu nad zhruba 20 procenty území Sýrie, které dříve pod její kontrolou nebylo. Rusko poskytuje Číně pomoc při vytvoření systému včasného varování před raketovým útokem. Netanjahu není schopen sestavit koalici a odejde. Jeho odchod z čela vlády úplně změní situaci na Ukrajině, kde parta Kolomojského (občan Izraele), ... dnes na Ukrajině všemu vládne.

       Odkaz:   https://outsidermedia.cz/otaci-vychod-k-rusku/

 

Od spravedlnosti k zastrašování: Ústavní soud jako nástroj totality?

 23. 10. 2019  Petr Hampl     V České republice máme ústavní soud, který vynáší nesmyslné rozsudky, v ostrém rozporu se základním smyslem pro spravedlnost. I ústavní soud by jednou mohl být transformován v zastrašovací instituci, která je od toho, aby lidem ukázala, kdo má navrch, a aby jim ušetřila zbytečné a marné pokusy domáhat se spravedlnosti.  Tým pana Rychetského na tom intenzivně pracuje.

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4713-od-spravedlnosti-k-zastrasovani-ustavni-soud-jako-nastroj-totality-ceska-televize-a-bis-ve-spolecnem-gangu-k-cemu-mame-verejne-instituce-jsou-taci-jimz-to-vyhovuje-autorita-zalozena-na-zbabelosti.htm

 

Proč Česká republika již 30 roků podporuje ničení islámského

 

světa a podporuje tak islámský terorismus?

 

 Autor článku: Petr Markvart • 24. 10. 2019     Po téměř devíti letech od barevných revolucí v arabských zemích, které jakýsi vtipálek nazval „arabským jarem“, je nyní zcela jasné, že našim skvělým „západním spojencům“ nikdy nešlo o nic jiného, než o rozpoutání a udržování co největšího bordelu v těchto zemích.  

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=239559

 

Vydají ho do USA? Assange neuspěl se stížností,

 

soud začne dle plánu

 

 23.10. 2019  EuroZprávy     Podle Reuters působil zakladatel serveru WikiLeaks zmateně. Když měl na začátku výslechu říci své jméno a datum narození, několik vteřin mumlal a koktal. Když se ho pak na konci soudkyně zeptala, zda rozumí tomu, co se v soudní síni odehrávalo, odpověděl: "Úplně ně." A stěžoval si na podmínky ve vězení

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/10/vydaji-ho-do-usa-assange-neuspel-se.html

 

Berlínská zeď – třicet let poté

 23.10. 2019  Victor Grossman, Berlin Bulletin č. 167, (překlad Vladimír Sedláček Sjednocení přineslo rychlou privatizaci, zavírání a opouštění téměř veškerého východoněmeckého průmyslu, zhoršování stavu umění, propouštění milionů lidí, vyhazování téměř všech z jakékoli formy správy, omezování „ignorantské východní“ dopravy nebo temná likvidace manažerů, umlčování učitelů, profesorů, novinářů, vědců, herců a hudebníků, po tisících. Ale zatímco většina nahrazených se smutně honila za novým zaměstnáním, byť i nevalným a nezvyklým, a další to prostě vzdali...

            Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2019/10/23/berlinska-zed-tricet-let-pote/#more-1662

 

Čínská média uvedla hlavní faktor, proč USA zatím

 

nezaútočily na Rusko

 

 24.10. 2019 , Redakce AC24    Čínský portál Sohu ve zprávě na svém webu uvádí, že Spojené státy americké neřeší plán útoku na Rusko, protože Moskva má k dispozici strategické jaderné síly. K žádnému novému závodu ve zbrojení, který probíhal mezi SSSR a USA, nedojde. „Ruská armáda může zlepšit své silné stránky, konkrétně strategické síly, a zajistit spolehlivost odvetného útoku. Takže v nejbližším desetiletí se USA ani neodváží podívat směrem Ruska,“ uzavírá autor článku.

       Odkaz:   https://ac24.cz/-/cinska-media-uvedla-hlavni-faktor-proc-usa-zatim-nezautocily-na-rusko?redirect=%2F

 

Proč Putin přivedl celou Afriku do Soči? Jak probíhá

 

první summit Rusko-Afrika

 

 23.10.2019     Vladimir Putin v rámci fóra Rusko-Afrika v Soči: Afrika stává jedním z center růstu světové ekonomiky. Podle odhadů odborníků v roce 2050 dosáhne HDP afrických zemí 29 trilionů dolarů (v české číselné soustavě bilionů),“  „Naše země se účastní iniciativy na zmírnění dluhového břemene afrických zemí. V současné době přesahuje celková částka odepsaných dluhů 20 miliard dolarů,“ řekl Putin v Soči.

     Na summit Rusko-Afrika přicestovali předáci více než čtyřiceti afrických států.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/politika/2019102310861531-proc-putin-privedl-celou-afriku-do-soci-jak-probiha-prvni-summit-rusko-afrika/

 

Místopředsedkyně britských komunistů besedovala v Brně

 18.10. 2019     Tato strana rozvíjí marxismus-leninismus tak, aby byl prospěšný pro dělníky a pracující. Joti Brarová shrnula, že brexit oslabí britský a evropský imperialismus, také parlament, který nezastupuje zájmy pracujících.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52271932

 ( Poznámka správce: Politik, který neprosazuje zrušení (neohitlerovského projektu západních elit EU-zalozili.doc ) Evropské unie, nebo alespoň vystoupení svého státu z ní, není ani vlastenecký, ani levicový politik, ale podvodník. )

 

Šokující rozhovor expremiéra Jana Stráského

 

v Hospodářských novinách ( Retro – před 3,5 lety )

 

12.2. 2016     Musela se uměle vytvořit vrstva bohatých, aby se rozjelo tržní hospodářství. Václav Klaus odešel v trapnosti a po zbytek života bude pokračovat v tom, co dělal celou kariéru v politice - obhajovat svoje "reformy a myšlenky". Žádné neměl.  O to podivnější je (hloupé) publikum, které mu to tak dlouho hltalo.

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/sokujici-rozhovor-expremiera-jana-straskeho-v-hospodarskych-novinach.html

 

Devadesát let od velké hospodářské krize

 

 Na 24. října připadá devadesáté výročí začátku velké hospodářské krize z přelomu 20. a 30 let. Hrozí i dnes, kdy pomalu končí období konjunktury. Kapitalismus, jehož nejcharakterističtějším znakem je všudypřítomná honba za ziskem, se totiž krizím vyhnout nedokáže.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52320817

 

Česká televize, roky problémů a teď mají sami obavy

 

 22. 10. 2019 , Radovan Vích      Tento týden se dostala na pořad jednání sněmovny Výroční zprávy o hospodaření a činnosti ČT za roky 2016, 2017 a 2018. Nakonec zprávy projednány nebyly, natož schváleny, resp. neschváleny. ČT hospodaří s ročními ztrátami ve výších 300 – 400 miliónů korun, přestože její rozpočet je cca 7 miliard ročně. Současné vysílání ČT lze tedy na základě těchto skutečností oprávněně považovat za neobjektivní, nevyvážené a manipulativní. Stal se z něj politický nástroj.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=239414

 

Třicet let poté

 

 22.10.  2019 , Jan Krátký     Ano, uplynulo již třicet Let od svrženi socialismu. Národní průmysl padl do rukou nejrůznějších zahraničních investorů, tito velkopodnikatelé si nyní ročně ulijí do své kapsy z práce vyprodukované v našem státě na 700 miliard korun. Jsme řízeni amatéry a lidmi druhého řádu a statisíce lidí žijí v naší zemi od výplaty k výplatě.          Haló noviny, 22.10. 2019, str. 11

       Celý text:      Tricet-let-pote.doc

 

Stačí jedna minuta a mají váš hlas.

 

I program pak dokáže mluvit jako vy

 

 8. května 2017 , Autoři: vse , pka      Společnost Lyrebird má nový program, kterému stačí minuta nahrávky něčí mluvy, aby ji dokázal napodobit. V Pojem postfaktická doba tak možná brzy dostane ještě zlověstnější nádech.

       Odkaz:   https://www.idnes.cz/technet/software/lyrebird-simulace-hlasu.A170427_113604_tec-kratke-zpravy_vse

 

Kennedy a Hitler

21.10. 2019 , Jan Kyzlink     Budoucí americký prezident v mládí obdivoval nacistické režimy, se dovídáme z jeho deníků a dopisů z cest po Evropě v letech 1937, 1939 a 1945. V srpnu 1945 si šel prohlédnout Hitlerovu bavorskou rezidenci Berghof i jeho pověstné Orlí hnízdo a do svého deníku si tehdy poznamenal: „Kdokoli, kdo navštívil tato místa, si dokáže představit, že za pár let se Hitler vynoří z nenávisti, která ho nyní obklopuje, a bude považován za jednu z největších postav, jaká kdy žila.“ 

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2392-kennedy-a-hitler

     ( Hitler a jeho NSDAP bylo dílo financované a utvořené k prosazení zájmů USA a Velké Británie. Až by Německo obsadilo Rusko nebo aspoň jeho podstatnou část, přišli by Angličané a Američané a zlikvidovali by oba válkou vyčerpané soupeře. Diví se tomu pamětníci a normální občané, ale dnes, kdy oslavujeme osvobození ČSR Američany, jako pomatení Pardubáci a další, kdy nám každý den nabízí televize Hitlera jako osobnost, je to zřejmě v pořádku, nebo myslíte, že není? - Poznámka, Mimoň, 21. 10. 2019, M. Starý )

 

Ve městě Wuhan se konají 7. Světové vojenské hry

 

 19.10. 2019       7. Světové vojenské hry byly dne 18. října večer zahájeny ve sportovním centru v čínském městě Wuhan (Wu-chan), her se zúčastní sportovci z více než 100 zemí.

       Odkaz:   http://czech.cri.cn/811/2019/10/19/1s187600.htm

 

Vyvrácení smyšlenky, že Putin a Netanjahu/Izrael spolupracují

 

18.10.2019 , The Saker     Dezinformační kampani odporují jí fakta: Fakt 1: Vytvoření jakéhosi nezávislého Kurdistánu bylo po celá desetiletí snem Izraele; Fakt 2: Turci *nikdy* nemohli tento útok provést bez souhlasu Ruska;  Fakt 3: Syrská vláda rovněž musela souhlasit s tím, že nechá Turky provést operaci v jejich vzdušném prostoru.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/10/8060-vyvraceni-smyslenky-ze-putin-a-netanjahuizrael-spolupracuji.htm

 

50 atomovek USA v Turecku? Část plánů globální války.

A krok Ruska? Náhody neexistují

 19.10. 2019 , Profesor Oskar Krejčí      „Podle mého názoru, došlo k dohodě mezi Spojenými státy, Tureckem, Ruskem a prostřednictvím Moskvy i s Íránem o tom, jakým způsobem vyřešit problém na severu Sýrie,“ předpokládá politolog profesor Oskar Krejčí.  Mluvit o tom, že Turecko porušilo mezinárodní právo je správně, ale je potřeba dodat: stejně jako Spojené státy, Francie a Británie.

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Profesor-Oskar-Krejci-50-atomovek-USA-v-Turecku-Cast-planu-globalni-valky-A-krok-Ruska-Nahody-neexistuji-600120

 

V katastrofě MH17 uviděli stopu amerického plánu „Northwoods“!

 

 20.10. 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, Téměř nikdo se nezabýval materiálem nezávislého vyšetřovatele Christofa Lehmanna, který naznačil, že za katastrofou Boeingu nad Donbasem mohou stát Spojené státy. Podle Lehmanna totiž vypadal pád Boeingu nad Ukrajinou jako ztělesnění plánu „Northwoods“, který v roce 1962 představil americký náčelník štábu L. L. Lemnitzer ministrovi obrany. Podstatou plánu bylo, že americké zpravodajské služby měly zlikvidovat civilní letadlo nad Spojenými státy, obvinit Kubánce z tragédie a získat záminku pro vojenskou invazi na Kubu.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/v-katastrofe-mh17-uvideli-stopu-americkeho-planu-northwoods/

 

Nezájem o odborníky a jejich návrhy!

 

  9. 4. 2019 , Aneta Zachová | EURACTIV.cz     František Havlát: V 90. letech jsme začali likvidovat živočišnou výrobu a s ní i český venkov. Za "komunistického" režimu jsme měli zemědělství na velice dobré úrovni.  Pravými viníky jsou politici z ODS, KDU-ČSL, ODA i ČSSD, kteří prodali krásný československý venkov za vstup do Evropské unie, čímž ho vykostili a vyvrhli.

       Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/hratky_s_obcany/2389-nez%C3%A1jem-o-odborn%C3%ADky-a-jejich-n%C3%A1vrhy

 

Asymetrická odpověď Ruska: megazbraň

( článek z archivu )

 (23.6.2015) Konstantin Valentinovič Sivkov      Asymetrickou zbraň může mít Rusko k dispozici zhruba od roku 2020. Její zavedení do výzbroje samo od sebe ukončí hrozbu totální války proti Rusku i v podmínkách absolutní převahy protivníka v tradičních druzích zbraní.

       Odkaz:   http://www.isstras.eu/cs/2015/06/23/1395/asymetricka-odpoved-ruska-megazbran/

 

Jde o vyšachování hospodářské konkurence

 

 18.10. 2019 , Monika Hoření - z rozhovoru s Petrem Schnurem:    Zpět na scéně špičkové světové diplomacie je opět Rusko, které se vzpamatovalo z postsovětské kocoviny, vznikl BRICS, ekonomická a vojenská potence Číny narůstá. S mezinárodními vztahy je to jako se silničním provozem. Buď existují pravidla a fungují semafory, nebo je lépe být na cestách s buldozerem. Problém je v tom, že ne každý ten buldozer může mít.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52272703

 

Klima se na planetě Zemi měnilo vždy

Miroslav Svoboda -  Rozhovor HaNo se Zdeňkem Jandejskem     Tvorba metanu ze zemědělství oproti vznikajícím oxidům uhlíku a dusíku je ve srovnání s leteckou dopravou a provozem oceánských lodí zanedbatelná. Při správné zemědělské praxi, to je dostatku organických látek v půdě a trvale zeleném pokryvu, dokáže půda zadržet více vody, než máme ve všech tocích, rybnících, přehradách a jezerech.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52266369

 

Jsme součástí světového zla

 

 16.10. 2019 , Lubomír Man      Ano, je to tak, všichni my Češi, kteří tuto krásnou kotlinu obýváme, neseme na čele neviditelné Kainovo znamení. My, příslušníci národa, který se po desetiletích totality ocitl náhle svobodný a volný jak pták. Ale dnes už přece někam patříme, takže diskutovat možno, ale neplnit rozkazy nemožno. (!!!???)

       Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/jsme-soucasti-svetoveho-zla

 

„Putin díky nám vítězí. Zvykejte si.“

 

 17.10.2019 , Spencerová Kurdy popisuje jako roztříštěnou entitu, z níž část spolupracovala s Asadem už dlouho. Samotná dohoda mezi Damaškem a některými z kurdských skupin o vstupu vládní armády do příhraničí fakticky k ukončení bojů míří. Vše, co se aktuálně odehrává, se odehrává po dohodě mezi Rusy, Syřany, Turky, Íránci, do určité míry nejspíš i Saúdy a Trump jim k tomu přihrává, protože má své plně racionální důvody k tomu, že postupuje tak, jak postupuje. Multipolárnost v praxi.

       Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/-Putin-diky-nam-vitezi-Zvykejte-si-Spencerova-a-sever-Syrie-Vsichni-uz-se-dohodli-krome-nas-S-Kurdy-je-to-jinak-599880

 

Na Ukrajině jsou pustošeny

 

pomníky banderovcům

 

 16. 10. 2019 , ritmeurasia     14. října se na Ukrajině slaví Den obránce Ukrajiny, je to den, kdy byla vytvořena banderovská UPA. A je stále více těch, pro které tento den není důvodem k oslavám, ale k projevení jejich postoje k těmto "hrdinům" a "obráncům" ukrajinské "uvědomělosti".

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/10/na-ukrajine-jsou-pustoseny-pomniky.html

 

„Plíživé odmítnutí dolaru“ začalo:

 

Centrální banky se zbavují americké měny

 

 17.10.2019 , Ivan Danilov     V ropném a plynovém sektoru může dedolarizace znamenat přechod k obchodu s ropou a plynem za ruble. Čas nehraje na straně americké měny, má to ale také záporné následky. Washington může totiž chtít „zamávat dolarovým obuškem na rozloučenou“. Ostatně v dlouhodobé perspektivě to sotva přinese USA i ten sebemenší zisk.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019101710829670-plizive-odmitnuti-dolaru-zacalo-centralni-banky-se-zbavuji-americke-meny/

 

Kauza OKD – co se ukradlo, se musí vrátit!

 

 15.10. 2019 Autor článku: Alena Vitásková     Vyšetřovací komise parlamentu ČR ke kauze OKD: trestně stíhat čtrnáct osob vč. Sobotky, Urbana, Dlouhého a další. Zločin ve skutečnosti spáchali naši politici, tak ať konečně nesou zodpovědnost.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=239021

 

Čelit Turkům, nebo si vzít zpět Džazíru?

 

 15.10.2019 Ondřej Krátký     Smůlou Kurdů přitom je, že v jejich případě se zájmy několika zúčastněných mocností náhodou příliš nekříží. Syrská vojska samozřejmě nejedou do oblasti primárně pro to, aby čelila Turkům, ale stěhují se tam natrvalo, protože jejich hlavním cílem je s konečnou platností získat zpět kontrolu nad al-Džazírou.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/10/15/celit-turkum-nebo-si-vzit-zpet-dzaziru/

 

Plyn prostě není. Evropa vyžaduje rychlou

 

dostavbu plynovodu Nord Stream 2

 

 15.10.2019 , Natalja Dembinskaja     V roce 2018 potřebovala Evropa 390 miliard kubíků importního plynu. Polovinu zabezpečilo Rusko. Existují velké pochybnosti ohledně toho, že Evropané dají přednost politickým úvahám na úkor pragmatických zájmů...

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019101510821659-plyn-proste-neni-evropa-vyzaduje-rychlou-dostavbu-plynovodu-nord-stream-2/

 

Urychlený stav aktivace dvou sopek v Kalifornii

 

 15.10 2019 , Emanuel Svoboda     Je silně pravděpodobné, že nastanou i v budoucích letech na zeměkouli dva nebo tři po sobě s odstupem několika let jdoucí velké sopečné výbuchy. Proč je světová veřejnost o tomto informována jen minimálně a proč je naopak světová veřejnost informována jen o velkém riziku globálního oteplování?      Haló noviny, 15.10. 2019, str. 11

       Celý text:      Aktivace-sopek.doc

 

Sudetské nebezpečí

 14.10. 2019 , Jiří Jaroš Nickelli      Podle mezinárodního práva, ani podle interního československého práva, jehož nástupcem je Česká republika, odsunutí Němci žádné oprávněné nároky nikdy neměli, nemají a ani mít nemohou. Vzniká salámová taktika se snahhou o přeměnu myšlení nových skutečné historie první ČSR a okupace neznalých mladších generací, odchovaných vnímáním prosudetských médií. Jiří Jaroš Nickelli, Haló noviny, 14.10. 2019, str. 6

       Celý text:      Sudetske-nebezpeci.doc

 

Ruská diplomacie na Blízkém východě

 

 14.10.2019 , Václav Umlauf ,  E-republika     CIA zradila Kurdy jako obvykle, protože ti se také jako obvykle nechali zradit. V dalším kole konečně kurdští marxisté opět vypráskají z vojenského vedení americké zrádce placené CIA a spojí se s Asadem. Putin tento týden jasně v rozhovoru pro TV řekl, že Rusové nekopou na Blízkém východě pouze za jeden stát a nikdy to nehodlají dělat. Jejich cílem je mír v tomto území.

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/10/ruska-diplomacie-na-blizkem-vychode.html

 

Facebook cenzuruje vzpomínky na ty, kteří zahynuli na Donbasu

 

 14.10.2019     Facebook pravidelně likviduje účty lidem, kteří jsou nějakým způsobem spojeni s Donbasem. Příčinou jsou hromadná hlášení ukrajinských uživatelů, kteří používají stížnosti jako zbraň v informační válce proti svým ideovým oponentům.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/10/8054-facebook-cenzuruje-vzpominky-na-ty-kteri-zahynuli-na-donbasu.htm

 

Neonacizmus v Európe získava novú nebezpečnejšiu podporu

12.10. 2019     Pred dvoma týždňami šéf lotyšského ministerstva obrany povedal, že nedovolí diskreditovať pamiatku legionárov SS Waffen. V januári stúpenci ultrapravicových organizácií uskutočnili v Kyjeve a ďalších ukrajinských mestách fakľové pochody pri príležitosti 110. výročia narodenia Stepana Banderu

       Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2019/10/13/neonacizmus-v-europe-ziskava-novu-nebezpecnejsiu-podporu/

 

Evropskou unii založili prominentní nacisté

 

a kartely, které vybudovaly Třetí říši

 

 11. říjen 2019 , Daniel Novák     Opravdu věříte tomu, že 2 světovou válku a smrt 60 milionů lidí ( z toho 30 milionů Slovanů ) způsobil (jen) jakýsi psychopat Hitler? Kampaň zastírající korporační původ obou (!) světových válek byla podmínkou třetího pokusu o dobytí Evropy, kterého jsme nyní svědky. Tentokrát politicko-ekonomickými mechanismy a pod vlajkou bruselské EU, ale těmi samými vlivnými skupinami a záměry.

       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/evropskou-unii-zalozili-prominentni-naciste-a-kartely-ktere-vybudovaly-treti-risi.html

 

Žena ktorá zmenila Irán

 

 13.10.2019  Slobodný výber      V marci tohto roku bola v Iráne zatknutá žena, ktorá sa v prestrojení za muža chcela dostať na zápas svojho obľúbeného klubu. O pol roka sa skutočne postavila pred súd a v rozrušení sa podpálila. Sahar Khodayari umrela na následky rozsiahlych popálenín 10.septembra.  Príklad iránskych žien ukazuje, že islam rozhodne nemá miesto v Európe.

       Odkaz:   https://slobodnyvyber.sk/zena-ktora-zmenila-iranna-futbalovom-zapase-iraacut/

 

Jak sovětský těžký tank držel 24 hodin v šachu německou divizi

13.10. 2019 , zdroj: rbth.com     ,,Bylo nemožné jít kolem tanku, protože všude byly bažiny. Nemohli jsme tak dostat munici nebo evakuovat zraněné," vypověděl později jeden z německých vojáků. Sovětský tank zatím zničil 12 nepřátelských zásobovacích vozů. A co více - pokusy zlikvidovat KV-1 protitankovými kanonem ráže 75 mm i později silnější houfnicí ráže 105 mm selhaly.

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/jeden-proti-vsem-jak-sovetsky-tezky-tank-drzel-24-hodin-v-sachu-nemeckou-divizi-1404063962.html

 

Vzdát se všeho s uhlíkovou stopou?

13.10.2019     Docent RNDr. Václav Ziegler, CSc.     Opustí „rebelové za ekologii“ své mobily, dovolené, hezké značkové šatičky, ušité v r