STARŠÍ ČLÁNKY

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

 

Science Alert: Hrozí pandemie mnohem

 

 nebezpečnější než koronavirus!

 

 12. října 2020 , kou, prvnizpravy.cz, sciencealert.com     Američtí experti předpověděli, že se k lidstvu blíží nová, ještě nebezpečnější pandemie než COVID-19, uvedl časopis Science Alert. Vědci zdůrazňují, že na pozadí koronaviru se vyvíjí nová pandemie, kvůli níž „krize superbakterie se jen zahřívá“. Její příčinou je "superbakterie", která byl generována nekontrolovaným příjmem antibiotik, a nyní se před ní nelze ochránit pomocí léků. Odborníci ze Spojených států tvrdí, že infekce již začala, a můžeme hovořit o úmrtnosti populace. „Toto je již pandemie, jedná se o globální krizi a kvůli COVID-19 se situace zhoršuje," říkají odborníci.

     Autoři materiálu prohlašují, že „nevyléčitelné bakteriální infekce zabíjejí lidi“, a posilují obavy čísly - asi tři miliony lidí jsou každoročně infikovány tímto zvláště odolným typem bakterií ve Spojených státech. Z toho asi 35 tisíc případů je smrtelných, i přes včasnou poskytnutou pomoc a včasné podávání léků. Podíváme-li se na světové statistiky, můžeme vidět ještě vážnější čísla. Každý rok kvůli superbakterii zemře 700 tisíc lidí, kteří nereagují na léčbu.

 

      Odkaz:    https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/science-alert-hrozi-pandemie-mnohem-nebezpecnejsi-nez-koronavirus/

      Celý text:      Hrozi-epidemie.doc

 

  ( Pozn. spr. webu:   Není "v závěsu za koronavirem" vrhána globálními superelitami na lidstvo další epidemie, s cílem jimi vytoužené depopulace planety? - viz http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html  )

 

 

 

Co je špatného na rozvoji? Geopolitika

 

 iniciativy Pás a cesta (BRI)

 

 8. října 2020, autor: Keith Lamb   , Global Research     Iniciativa pásu a cesty (BRI - The Belt and Road Initiative) znamená řadu pozemních a námořních infrastrukturních projektů, které propojí „světový ostrov“, kterým je Afrika s Eurasií. Pokud se Západ připojí, propojí se celý svět železničními tunely pod Gibraltarskou i Beringovou úžinou. Západní monopolní kapitalismus byl a je propojený s kolonialismem a je postaven na ovládání moří. USA se svou neviditelnou neokoloniální říší jsou daleko od většiny zemí na světovém ostrově. Dominují převážně prostřednictvím námořní projekce. Skutečná demokracie a lidská práva jsou však postaveny spíše na pevných hmotných základech než na vyprázdněném tématu lidských práv, které omlouvá „intervence“, které jsou největším porušováním lidských práv.

     Na rozdíl od USA je Čína pevně ukotvena na světovém ostrově, a proto ani nemůže následovat podobnou námořní hegemonistickou strategii. Čína si uvědomuje, že rozvoj pro ostatní, dokonce i pro mocné státy s odlišnými ideologiemi od její vlastní, může být přínosný. Toto smýšlení - odporovat nerovnoměrnému rozvoji se těší demokratické podpoře většiny zemí. V současné době se k BRI přihlásilo 138 států, převážně z jihu. V kontextu odporu Číny proti nadvládě USA, je iniciativa BRI také založena na socialistických principech stanovených Teng Siaopchingem. Iniciativa BRI, která je součástí koncepce „Socialismu s čínskými rysy“ a „Si Tinpchingovými záměry“, hledá inovativní způsoby využití kapitalistických forem prostřednictvím mezivládního plánování za účelem dlouhodobě udržitelného rozvoje. Tak BRI překonává krátkodobé motivy hledání zisku a mnoho projektů BRI se po desetiletí nedočká návratnosti. Celkově představuje iniciativa BRI i pro Evropu a USA příležitost pro lepší demokratičtější svět, kde inovace a rozvoj pocházejí od celého lidstva.

 

      Odkaz:     https://www.globalresearch.ca/geopolitics-belt-road-initiative/5726054

      Celý překlad:      BeltAndRoad.doc

 

 

 

Rusko ide vybavova stíhačky Su-35

 

raketami R-37M s ultra dlhým doletom

 

 Rusko, 7.október 2020     Aj Moskva má svoj vlastný raketový program rakiet s vežmi dlhým doletom. Ide o raketu R-37M spoločnosti Vympel, ktorá je podža ruských údajov schopná dosiahnu ciež až na 400 km. R37 nie je to, čo môžete nazva novým programom. V skutočnosti bol pôvodne zahájený v 80. rokoch, aby raketou vežmi dlhého doletu vybavili Mig-31. Počas testov začiatkom 90. rokov sa rakete podarilo zasiahnu ciež vzdialený takmer 300 km. Ale kvôli ruskému hospodárskemu kolapsu a zmiznutiu opozície medzi NATO a Varšavskou zmluvou bol program v roku 1998 zastavený bez toho, aby raketa vstúpila do služby.

     V roku 2006 však ruské orgány program znovu aktivovaly. A opä bola výbava určená pre Mig-31, ale aj pre následné vybavenie nových bojových lietadiel, ako sú už dnešné Su-35S a budúce Su-57. Vďaka novému pohonu bol dosah rakety predĺžený takmer na 400 km a spolu s modernizovanou elektronikou pre nové radary, bola nová raketa označená ako R-37M (Kód NATO: AA-X-13 / AA-13 Ť Arrow ť).

 

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/10/07/rusko-ide-vybavovat-stihacky-su-35-raketami-r-37m-s-ultra-dlhym-doletom/

      Celý text:      S-ultra-dlhym-doletom.doc

 

 

 

Kritika z EU mě zajímá stejně jako použitý

 

 toaleák! Německo? Nebezpečný

 

soused jako před 1. a 2. světovou válkou

 

 5. 10. 2020 ROZHOVOR se senátorem Doubravou     EU - „Gangy“ ve prospěch nepřizpůsobivých, poslanečtí tupouni, banda zpocených sluhů, zdegenerované elity, blouznění spasitelských sekt. A eurokomisařka Jourová? Kolaborantka, hanba pro ČR... A změna? Ta je v rukách voličů. Nevládní organizace vydávající se za humanismem a zelenou agendou políbené jsou většinou nátlakové lobbistické skupiny až fašizující organizace. Výstupy proti Polsku a Maďarsku považuji za vrchol nehoráznosti! Západní politické a ekonomické elity lze nazvat zdegenerovanými. Ztratily kolonie a svůj dávný lesk, upadly do průměrnosti. Jsou téměř bez významu. Snaží se proto alespoň vymezovat se proti takzvaným novým státům EU ze střední a východní Evropy. Prosazování „green dealu“ je podobného typu jako blouznění spasitelských křesanských sekt ve středověku včetně lutherovské hysterie, která se změnila ve sprostý boj o moc. Podobně stupidní je nápad povinné solidarity nebo jakési Istanbulské hloupé, vlastně neskutečně nebezpečné, úmluvy. Německo se nikdy nezmění. Je prokletím Evropy. Jedná se o velký stát, který nikdy nebyl a nebude mocností. To naplňuje německé politiky a jejich sluhy i podprahově mindráky. Snaha o zrušení Benešových dekretů, zpochybňování válečných událostí, překrucování dějin, jak jsme toho svědky, to není nic jiného než snaha Německa až teď vyhrát druhou světovou válku. Takový dojem to na mne dělá.

 

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Senator-Doubrava-Kritika-z-EU-me-zajima-stejne-jako-pouzity-toaletak-Nemecko-Nebezpecny-soused-jako-pred-1-a-2-svetovou-valkou-639275

      Celý text:      Doubrava-Kritika-EU.doc

 

 

7 zajímavostí o virových infekcích

 

 9.10. 2020 , Kateřina Hájková     Podzim je plný nejrůznějších onemocnění horních cest dýchacích nebo také nemocí z nachlazení, sezonních chřipek. Letos nás kromě toho trápí i koronavirus. Virové infekce dýchacího ústrojí jsou záludné. I když se mu říká pořád stejně, onemocnění z nachlazení nezpůsobuje jen jeden virus. Ve skutečnosti existují více než dvě stovky virů, které mohou být nositeli nemoci z nachlazení neboli akutního respiračního onemocnění. „Mezi jeho nejčastější původce patří rhinoviry, koronaviry, virus respiračně syncytiální, virus lidské parachřipky a adenoviry,“ informuje profesor Libor Grubhoffer, přední český virolog a ředitel Biologického centra AV ČR.

     Chřipka není synonymem pro onemocnění z nachlazení. Začíná sice stejně, ale může postihnout mnoho dalších orgánů, jako jsou plíce, srdce a nervový systém,“ říká profesorka Hana Matějovská Kubešová, přednostka interní kliniky na LF MU v Brně. V ČR onemocní ročně chřipkou na statisíc lidí, asi tisíc na ni nebo na komplikace jí způsobené, které se přidají k jiným onemocněním, zemře. Lidská chřipka je trojího typu: A, B a C. Nejčastějším původcem epidemií sezonní chřipky je typ A. Chřipka se neustále vyvíjí a to je také důvod, proč ochranný účinek chřipkové vakcíny nebývá stoprocentní. Až čtvrtina nakažených nemá příznaky, právě v tom tkví mimo jiné záludnost virových onemocnění. To platí i pro koronavirus. Když mluvíte, smrkáte nebo kýcháte, dostáváte ze sebe drobné kapénky, jejichž prostřednictvím se šíří viry a mohou nakazit toho, kdo se nachází ve vaší blízkosti. Nákaza přežívá i na površích.

 

      Odkaz:     https://www.prozeny.cz/clanek/7-zajimavosti-o-virovych-infekcich-67303

      Celý text:      O-virovych-infekcich.doc

 

 

 

Smutné, jak jinak …

 

7.10. 2020     Volební výsledek je špatný, ale neměl by být pro nikoho překvapením. Všichni víme, kolikátý debakl v řadě to je… A NIC! Rozhoduje celkový obraz strany a osoba lídra strany. Charismatický lídr, polovina úspěchu. Předseda a vedení by měli složit funkce HNED, jako reakci na historický propad. Ne až ke sjezdu! A sjezd – v situaci do jaké byla strana po léta vedena a dovedena – by už měl připravovat někdo jiný. Ten by řídil stranu v „krizovém režimu“ a připravoval vše s cílem, aby sjezd byl pokusem o záchranu strany. Bude to těžké, ale zkusit se to musí! Bylo dobré přestat nálepkovat takové subjekty, jako je SPD, ANS, případně některé jiné. Vždy toho nálepkování jsme si sami po převratu užili ažaž. Volič nám buď musí rozumět, anebo se už nevrátí.

     Volič se divil u postojů našeho poslaneckého klubu k poslaneckým platům (důchodcům pár stovek, sobě 10 x tolik, a to jsou královsky placeni – za tu práci – už dávno). Divil se jalovým postojům k Evropské unii a opatrnému postoji k NATO a vojenským misím, které vláda štědře podporuje (a my zase vládu). S rozpaky se dívá na nᚠnejednoznačný přístup k ofenzívě komunity LGBTI, namísto rozhodné obrany rodiny, tradičních hodnot a normality. Také na to, že nejdeme do otevřeného střetu s hlavním dezinformačním médiem – Českou televizí, tak jako Okamura, a lidi ho za to chválí. Nevarujeme důrazně před nebezpečnými důsledky migrace. Nehájíme rozhodně to dobré z minulosti, takže mladá generace má za to, že ta jednostranná negace minulého režimu je asi pravdivá. Přitom to byly nejlepší dekády našich dějin. Diví se hlasování některých našich poslanců při rezolucích o srpnu 68, listopadu 89… atd. atd.

 

      Odkaz:     http://www.rudyprapor.cz/

      Celý text:      Smutne.doc

 

 

 

Molekulárna genetička Soňa Peková: Je tu cenzúra! Koronavírus nie je prírodne vytvorený.

 

 8.10. 2020 , Samuel Gdovin      Soňa Peková si stojí za svojimi vyjadreniami z minulosti, že nový koronavírus nie je prírodný, ale umelo vytvorený v laboratóriu. Tvrdí tiež, že oproti jari v súčasnosti výrazne zoslabol. Peková tiež skritizivala médiá za ich strašenie a vyhlásila, že ak by sme netestovali žudí na pozitivitu, ale zisovali, či sú skutočne chorí, tak žiadnu epidémiu by sme nemali. Koronavírus slabne. Slabnutie koronavírusu je podža nej zapríčinené tým, že vežmi rýchlo replikuje svoj genóm, čím vytvára stále viac chýb, ktorými sa sám oslabuje a nakoniec zahubí. Ak by sme netestovali bezpríznakových, žiadna epidémia by tu nebola. „V populácii sa k môjmu obrovskému príjemnému prekvapeniu pohybuje vežké množstvo masívne pozitívnych žudí, ale bezpríznakových, čo znamená, že keby sme tých žudí nevyšetrovali z nejakého vládneho nariadenia, no tak by som povedala, že ten vírus tu už nie je.“

     Peková si taktiež stojí za svojimi slovami, že do Vianoc koronavírus zmizne: „Myslím si, že do Vianoc z toho budeme vonku… ten vírus podža toho, ako sa správa a čo môžeme od neho očakáva, čo sme videli na príklade Sars a Mers, je, že skutočne vymizne.“ Virologička Peková kriticky ohodnotila aj prácu médií, ktoré často prezentujú pozitívne testovaných žudí ako chorých.

 

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/molekularna-geneticka-sona-pekova-je-tu-cenzura-koronavirus-nie-je-prirodne-vytvoreny-keby-sme-netestovali-bezpriznakovych-ziadna-epidemia-by-tu-nebola-pozitivny-neznamena-chory/2313178

      Celý text:      S-Pekova.doc

 

 

 

Otevřte oči

 

 6.10. 2020 , Rostislav Čuba a Petr Blahynka , Vox Populi     Přední světový egyptolog Prof. Bárta, zabývající se vzestupy a pády civilizací, upozornil na sedm zákonů rozpadu civilizace. Mimo jiné - Všechny společnosti a civilizace jsou konečné. To, co přivede společnost na vrchol, to ji i zahubí. Každá společnost je založena na sdílených hodnotách a vizi. Každá společnost je omezena objektivně levnými zdroji energie.

     Zakladatel ekonomie Adam Smith předpověděl krizi efektivity kapitálu, když popsal, že kapitalismus má svůj začátek a konec. Kapitalismus může fungovat pouze za předpokladu, že může neustále růst a expandovat. Planeta země má své fyzické hranice, tudíž i kapitalismus při své expanzi na své hranice narazil. Koronavirus je oním startovacím prvkem, nikoliv příčinou pádu současné ekonomiky.  Globální ekonomika není schopna reagovat na vnější vlivy a jednotlivé státy se začnou přebudovávat na lokální potřeby. V podstatě každý ekonom je příliš zatížen ekonomickými pravidly a má je takříkajíc pod kůží, takže vytvoření nového typu hospodaření s jinými pravidly nebudou dělat ekonomové, ale bude třeba najít někoho jiného – „hospodáře”. Přejdeme-li na „LOKÁLN͔ model hospodaření, pak všechny (globální ekonomikou odčerpávané) prostředky anebo velká většina z nich zůstane doma!  V ČR vznikne úspora přes 1.000 miliard Kč ročně ...

 

      Odkaz:     https://voxpopuliblog.cz/otevrte-oci/

      Celý text:      Otevrte-oci.doc

 

 

 

Disputace o třídní nenávisti

 

Výňatek ze sociálně utopického románu slavného amerického spisovatele Jacka Londona – The Iron Hell (Železná pata). Diskuse mezi radikálním levičákem – samoukem - Arnoštem Everhardem, „slečnou z dobré rodiny“, jeho budoucí ženou,  Avis Cunninghamovou a Biskupem Morehousem:

     „Četla jsem vaši Filozofii dělnické třídy,“ řekla jsem. „Rozdmýcháváte třídní nenávist,“ ... „Není tam ani zmínky o třídní nenávisti.“ „Ovšem vy říkáte ,třídní boj‘,“ odpověděla jsem. „To je něco jiného než třídní nenávist,“ usmál se. Říkáme, že třídní boj je zákonem společenského vývoje. My za něj neneseme odpovědnost. My třídní boj neděláme. My ho pouze vysvětlujeme, jako Newton vysvětloval zemskou přitažlivost. Vysvětlujeme charakter střetu zájmů, z něhož třídní boj vzniká. ... Koloběh třídních bojů, který začal rozkladem prvobytného rodového komunismu a vznikem soukromého vlastnictví, skončí zánikem soukromého vlastnictví výrobních prostředků. ... Divoký Indián není tak surový a krutý jako kapitalistická třída,“ ... „ Zavedením strojů a tovární výroby v druhé polovině 18. století byly široké vrstvy pracujícího lidu odtrženy od půdy. ... Zatímco kapitalisté hnali lidi na jatka, církev byla němá. Neprotestovala, jako dnes neprotestuje. Jak říká Austin Lewis , když mluví o této době, ti, jimž bylo přikázáno ,pasiž beránky mé, přihlíželi mlčky k tomu, když beránci byli prodáváni do otroctví, kde museli dřít do úpadu ... “.

 

      Celý text:      Disputace.doc

 

 

 

„USA na prvním místě“ je v podstatě

 

„americká hrozba“ pro světový mír

 

 5.10. 2020 , Redakce AC24     V nedávné obecné debatě 75. Valného shromáždění OSN pronesl americký prezident projev prostřednictvím videa, který byl velmi arogantní, plný předsudků a lží. Možná je to proto, že USA mají „nejsilnější“ armádu na světě, takže američtí vůdci prosazují unilateralismus, který je neslučitelný s atmosférou shromáždění. To vše dalo vyniknout sobectví a hegemonii (strategie) „Spojené státy na prvním místě“ a vyvolalo v mezinárodním společenství všeobecné znechucení. USA jednostranně odstoupily od íránské jaderné dohody v květnu roku 2018. Vláda USA poté jednostranně uvalila sankce a znovu se postavila proti celému světu a opět se vybarvila v pravém světě ničitele globálního míru a stability. Spojené státy již dlouho působí v "boji proti terorismu" pro své vlastní geopolitické a energetické zájmy, a dokonce poskytly půdu pro růst terorismu. Rozvoj a růst Islámského státu je neoddělitelný od intervencí Spojených států a je to také velká ironie americké protiteroristické politiky.

     Projev vůdce USA na Valném shromáždění OSN tentokrát opět umožnil světu pochopit, že (strategie) „Spojené státy na prvním místě“ se stane „americkou hrozbou“, která ovlivní mezinárodní pořádek a ohrozí světový mír.

 

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/-usa-na-prvnim-miste-je-v-podstate-americka-hrozba-pro-svetovy-mir?redirect=%2F

      Celý text:      Americka-hrozba.doc

 

 

Afrika přijde ročně o skoro 89 miliard

 

dolarů díky nelegálním finančním tokům

 

 6.10.2020 , VSa     Tato suma dělá z afrického kontinentu spoléhajícího se na rozvojovou pomoc největšího čistého vývozce kapitálu na světě. Podle odhadu UNCTAD ztratila Afrika za jeden rok skoro 89 miliard dolarů v nelegálních finančních tocích jako jsou vyhýbání se daním nebo krádeže. Částka je vyšší než finanční podpora rozvoje Afriky. Informace přinesla celkem 248 stran dlouhá zpráva Konference pro obchod a rozvoj při OSN (UNCTAD). Zpráva také upozornila, že tento trend posiluje a částka je vyšší než předchozí odhady. Nová zpráva dokonce nazvala Afriku „čistým věřitelem světa“, což reflektuje pozorování ekonomů, že na finanční pomoc spoléhající kontinent je v důsledku těchto trendů ve skutečnosti čistým vývozcem kapitálu.

     „Nelegální finanční toky okrádají Afriku a její obyvatele o budoucnost, podkopávají transparentnost a odpovědnost a erodují důvěru v africké instituce“, řekl generální tajemník UNCTAD Muchisa Kituji. Asi polovina ze skoro 89 miliard dolarů připadá na vývozy komodit jako jsou zlato, diamanty a platina, tvrdí zpráva. Zlato například činilo 77 % všech podfakturovaných vývozů v hodnotě 40 miliard dolarů v roce 2015. Podcenění skutečné hodnoty komodity umožňuje skrýt zisky v zahraničí, zbavuje rozvojové země deviz a narušuje jejich daňovou základnu.

 

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=31814

      Celý text:      Afrika-okradana.doc

 

      K tématu:     http://www.conematevedet.cz/Clanky/Nejde-o-prelidneni.doc

 

 

 

 

Velmi levný ruský elektromobil Zetta je

 

připraven na svůj začátek na slovenském trhu

 

 22.9. 2020 , Jana Petrova (Sputnik)     Informace o jednáních mezi generálním ředitelem ruského výrobce elektromobilů Zetta Denisem Ščurovským a výkonným ředitelem firmy Beta-Car s.r.o. Bonislavem Donevem vzbudily velký ohlas. Píše se totiž o 450 až 550 tisících rublech (za vozítko), v eurech to je asi pět tisíc, což dělá asi 135 tisíc korun. S elektromobilem Zetta City Modul 1 však není všechno tak jednoduché. Start sériové výroby, která měla začít na konci roku 2020 v Rusku, tvrdě zvrátil covid-19. Fond rozvoje průmyslu byl nucen odmítnout poskytnout společnosti Zetta zvýhodněnou půjčku ve výši téměř 100 milionů rublů. Výrobce i tak nezoufal a začal hledat investora pro masovou výrobu svého „broučka“ v EU.

     A takový partner se našel na Slovensku - společnost Beta-Car s.r.o. Jaké jsou perspektivy ruského elektromobilu na Slovensku po jednáních mezi Denisem Ščurovským a Bonislavem Donevem, která probíhala online? Uvádí se, že byl vypracován plán dalších akcí, že se strany dohodly na výměně technických informací a také začnou uvažovat o potenciální dealerské smlouvě. Hlavní zbraní ruského elektrického vozítka je nízká cena. Nejde sice o plnohodnotné auto, jako spíše malý městský přepravník, i tak by ale taková pořizovací cena byla hodně sympatická. Vůz na délku má 3,04 metru, šířka a výška činí 1,6 metru, rozvor kol má pak rovné dva metry. Pro srovnání je vůz o 34 centimetrů delší než Smart ForTwo. Rusové se chlubí, že vyjma čínských akumulátorů jde z 99 % o lokální produkt.

 

      Odkaz:     http://www.srspol.sk/clanek-velmi-levny-rusky-elektromobil-zetta-je-pripraven-na-svuj-zacatek-na-slovenskem-trhu-20502.html

      Celý text:      Elektromobil-Zetta.doc

 

 

 

CO2 – démon nebo spasitel?

 

 3.10. 2020 , Podvod s globálním oteplováním , Věda a technologie    O kysličníku uhličitém toho bylo napsáno tolik, že to nikdo nespočítá. CO2 se stal jedním z témat, kterým nás korporátně-oligarchický světový systém začal krmit v rámci odvádění pozornosti od reálného stavu světa, někdy na počátku 90. let minulého století. Předtím to byla lidská práva, dnes je to LGBT, povinné očkování proti koronaviru a řada dalších témat. CO2 však zůstává – New Green Deal je toho důkazem.

     Nejrozšířenějším, nejúčinnějším a tím pádem nejdůležitějším skleníkovým plynem je vodní pára. V atmosféře zaujímá objem 1 – 4%. Dalšími plyny jsou CO2 (0,004%) a jeho „bratr“ CO, metan (CH4, 0,00017%), ... CO2 má jednu zvláštnost. Podílí se totiž na průběhu dvou nejdůležitějších procesů života organismů a to:   1. fotosyntézy zelených rostlin a řas, při které se spotřebovává spolu s vodou na výstavbu nových buněk;   2. dýchání, kterého je odpadním produktem a vylučuje se do okolního prostředí. Tímto způsobem v přírodě pravidelně cirkuluje a jeho množství v atmosféře se víceméně nemění. Změna nastane např. po výbuchu sopky nebo při rozsáhlém lesním požáru. Vzhledem k celkovému objemu atmosféry je však jakákoliv podobná událost zanedbatelná.  V minulosti Země byl obsah CO2 v atmosféře po většinu doby mnohem vyšší než dnes. Dnes žijeme v období, které je druhé „nejchudší“ na obsah CO2 v atmosféře. Tím prvním bylo období zvané karbon (závěr) a perm. Když se začne po konci doby ledové zvyšovat průměrná teplota, nárůst obsahu CO2 i metanu nastane s malým zpožděním, je to přesně naopak, než tvrdí ekolarmisté.

     Čím více CO2 v atmosféře, tím lepší podmínky pro rozvoj rostlinné říše a tím lepší podmínky pro rozvoj na ní závislé živočišné říše včetně člověka.

 

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/10/03/co2-demon-nebo-spasitel/

      Celý text:      CO2.doc

 

 

 

Co ukázaly volby? Že se většina občanů rozhodla

 

kopírovat švédskou cestu k budoucímu chalífátu.

 

 4. 10. 2020 , Napsal Slovanka         Účast asi o 20% nižší, než u parlamentních voleb a účast různých účelových uskupení sice také celkový výsledek poněkud ovlivní, nicméně myslím, že první dvě místa jsou ukázkou toho, jak budou voliči nejspíš volit i za rok. Tristní je, že volby ukázaly, že většina lidí podporuje EU, obě první strany s nezanedbatelným počtem hlasů jsou programově eurohujerské. O Pirátech, kteří jsou nejsystémovější stranou snad ani v tomto směru hovořit netřeba, oni se ostatně svým nepokrytým eurohujerstvím ani nikterak netají. Podpora genderové a LGBT ideologie na jedné a muslimské invaze na druhé straně jen velmi názorně ukazují zcela zvrácenou ideologii této partičky. Ideologii, která však kupodivu oslovila hodně lidí.

     Značný vzestup Pirátů hovoří minimálně o tom, že muslimská invaze má nejspíš v naší republice rostoucí podporu. Víte, proč mladí volí Piráty? Protože jim je podsouvají na středních školách a to vše za absolutní podpory ministerstva, které většinu neziskovek zaštiuje. Dlouhodobě tvrdím, že pokračujeme švédskou cestou. Ve Švédsku nikdo nevnímal pozvolna rostoucí počet modliteben, mešit, kebabáren a jiných atributů islamizace. Nikdo z vás nemá právo se posmívat Švédům, že jsou hloupí, když udělali ze své země v mnoha místech válečnou zónu. Že mají největší počet znásilnění na počet obyvatel a že počty bombových a granátových útoků i žhářství narostly v této severské zemi o několik set procent za posledních 5 let. drtivá většina našinců dělá maximum pro to, abychom dopadli úplně stejně. Neposmívejte se Švédům, když jsme hloupější, než oni.

 

      Odkaz:     https://voxpopuliblog.cz/co-ukazaly-volby-ze-se-vetsina-obcanu-rozhodla-kopirovat-svedskou-cestu-k-budoucimu-chalifatu/

      Celý text:      Co-ukazaly-volby.doc

 

      K tématu také:   http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1347/leonid-savin-migrace-jako-strategicka-zbran

 

 

 

USA připravují vraždu katolického

 

kněze v Bělorusku

 

 1.10. 2020 Janinna     USA ("Deep State") plánují destabilizovat situaci v Bělorusku, za tímto účelem se v republice připravuje rezonanční provokace, uvedl šéf ruské zahraniční zpravodajské služby Sergej Naryškin. Ve snaze o eskalaci situace v Bělorusku Spojené státy koncentrují radikální nacionalisty a extremisty, uvedl ředitel ruské zahraniční zpravodajské služby Sergej Naryškin. Podle rozvědky jsou radikálové cvičeni v Polsku, Gruzii, na Ukrajině a v pobaltských státech za účasti CIA a Pentagonu.

     Podle zpráv USA také bez okolků zasahují do náboženské situace v Bělorusku a snaží se proti sobě postavit představitele pravoslavné a katolické větve křesanství. Američané se snaží aktivněji zapojit katolické kněze do účasti na protivládních protestech. Duchovní římskokatolické církve jsou vyzýváni, aby otevřeně kritizovali běloruské úřady a používali náboženské akce, včetně kázání, modliteb, náboženských průvodů, k vedení opoziční politické propagandy mezi věřícími. Podle plánu Američanů by to mělo přinutit Minsk, aby přijal tvrdá odvetná opatření proti římskokatolické církvi. vymýšlí plán rezonanční provokace, během níž by byl jeden z autoritativních duchovních římskokatolické církve zatčen nebo dokonce zraněn či zabit.

 

      Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/naryskin-usa-pripravuji-vrazdu-katolickeho-kneze-v-belorusku/

      Celý text:      USA-v-Belorusku.doc

 

 

 

Stratfor: Uzavírají Rusko a Čína

 

„entente cordiale“ pro 21. století?

 

 30. října 2019 , Franz-Stefan Gady     Rusko a Čína mají různé názory, ideologii, strategii, ale mají společného protivníka, což podporuje jejich vzájemnou spolupráci, tvrdí politolog Franz-Stefan Gady ve svém článku pro Stratfor. Sblížení Moskvy a Pekingu nevzniklo jen tak pro radost vůdců těchto zemí, ale že příčinou je obrana proti letitým a vzrůstajícím nepřátelským postojům a akcím Spojených států a západní aliance jako celku. Letos Čína poslala 1,6 tisíce svých vojáků, letadel, tanků a dalších zbraní, aby se zúčastnila ruských manévrů „Centrum- 2019“. Politolog Franz-Stefan Gady ve svém článku pro Stratfor uvádí, že se jedná o další signál, který hovoří o tom, jak vztahy mezi Moskvou a Pekingem se stávají úzkými.

     Rusko a Čína se připravují jak jednat v případě útoku nepřátelského státu. Kromě toho se domnívá, že Rusko a Čína se mohou pomalu přibližovat k alianci, a to podle příkladu dohody z roku 1904 mezi Anglií a Francií. V roce 2001 Rusko a Čína uzavřely dohodu o dobrém sousedství a v roce 2018 prohlášení o strategické spolupráci. V roce 2017 podepsaly tříletý plán vojenské spolupráce. Rusko oznámilo, že pomáhá Číně vybudovat systém včasného varování před balistickými raketami. Jediný nepřítel, i když chybí společná vize, strategický plán a stejné národní zájmy, může stačit k vytvoření skutečné aliance, uzavírá Franz-Stefan Gady.

 

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/stratfor-uzaviraji-rusko-a-cina-entente-cordiale-pro-21-stoleti/

      Celý text:      Entente-cordiale.doc

 

 

 

10 triků k ovládání mas

 

 26. února 2020 , Přeložil: OZ Biosféra https://www.biosferaklub.info/       Noam Chomsky je profesorem lingvistiky na Massachusetts Institute of Technology, je intelektuálem západní civilizace, který učinil revoluční průlom ve svém oboru. Filozof, vědec, psycholog, politický aktivista, bojovník proti světovému násilí:

     1. Odvedení pozornosti od důležitých problémů neustálým sycení informačního prostoru bezvýznamnými zprávami.   2. Problém - reakce - řešení. Vytvoří se problém, aby si obyvatelstvo samo vyžádalo přijetí opatření, která jsou potřebná pro vládnoucí kruhy.   3. Posloupnost. K dosažení přijetí nepopulárního opatření stačí zavádět ho postupně.    4. Odklad výkonu. Prosadit nepopulární rozhodnutí  v této chvíli jeho zavedením v budoucnosti.  5. Infantilizace lidí. Používáním z důvodu ovlivnitelnosti infantilních argumentů.   6. Důraz na emoce. Emoce jsou nepřítelem logiky.   7. Debilizace obyvatelstva - zajistit, aby lidé nebyli schopni porozumět technikám a metodám používaným na jejich řízení a manipulaci.   8. Propagace módy - skandálů, bulvárních novin, čarodějnictví a magie, pokleslého humoru.   9. Pěstování pocitu viny, aby člověk věřil, že pouze on je vinen za své vlastní neštěstí, místo toho, aby se vzpíral proti ekonomickému systému.   10. Vynikající znalost lidské psychiky. Díky biologii, neurobiologii a aplikované psychologii má systém k dispozici pokročilé znalosti o člověku v oblasti fyziologie a psychiky, má větší sílu a větší kontrolu nad lidmi než oni sami.

 

      Odkaz: http://severoceskapravda.cz/index.php/hratky_s_obcany/2828-10-trik%C5%AF-k-ovl%C3%A1d%C3%A1n%C3%AD-mas

      Celý text:      10-triku.doc

 

 

 

Piráti – jejich veřejné cíle a jejich skutečné cíle

 

 29. 9. 2020 , JANE K. , Napsal Vox Populi     Jak vůbec mohla vzniknout politická strana Pirátů? Jak mohlo k něčemu takovému dojít a jak to, že to lidé podporují? Copak už to jméno samo nekřičí do světa o co jde, co je to za organizaci a co je jejich skutečný plán? Takže co dělají Piráti? Kradou, loupí, vydírají zneužívají druhé a mnoho dalšího. Jak můžeme od našich Pirátů čekat něco jiného? Ti, kteří volí Piráty, nevěří současnému systému, ale dají svůj hlas něčemu, co je absolutně nejisté, co nemá historickou základnu, co se ještě nestačilo vykázat žádnými trvalými hodnotami, ani činy, pouze notnou dávkou plánů a propagandy. To znamená, že ten, kdo volí Piráty, ví ve svém podvědomí, že jeho nedůvěra bude opět opodstatněna. Ta nedůvěra je součástí jeho povahy a podle švýcarského psychologa Carl G. Junga si vybírá právě takové situace, které mu k tomu dávají důvod.

     Už jen jejich nápad, že z Evropy udělají technologicky vedoucí zemi. Ale jak chcete, chlapci a děvčata, udělat z Evropy technologického giganta? Jak chcete postavit na nohy toho technologického giganta, když sama Evropská Unie, kterou podporujete, je brzda pokroku a zlepšení? Jak se chcete dostat přes jejich direktiva, týkající se délky a šířky okurku, což je popsáno ne v jednom, ale v několika spisech? Jak se chcete dostat přes jejich byrokracii? Jak se chcete dostat přes to, že EU podporuje jen některé projekty, které vesměs nejsou pro lidské dobro a opovrhuje jinými, dokonce i zakazuje ty, které by byly přínosem?

 

      Odkaz:      https://voxpopuliblog.cz/pirati-jejich-verejne-cile-a-jejich-skutecne-cile/

      Celý text:      Pirati.doc

 

 

 

New York Times: USA prohrávají závod

 

v oblasti špičkových technologií

 

 2. října 2020     Autoři zprávy smíšené skupiny odborníků z amerického Kongresu dospěli k závěru, že USA zaostávají v oblasti špičkových vojenských technologií souvisejících s umělou inteligencí a dalším vývojem. Podle jednoho z předsedů parlamentní skupiny specialistů Setha Moultona rivalita v oblasti vysokých vojenských technologií je závodem a USA ho v současnosti prohrávají a ztrácí čas. Těmi konkurenty se míní Čína a Rusko. Zpráva skupiny říká, že USA by se měly zaměřit na vývoj umělé inteligence, a to na příkladu „projektu Manhattan“ z druhé světové války. „Pentagon ví, jak se vypořádat s velkými programy, jako jsou stíhačky nebo letadlové lodě, ale je méně vybaven pro zvládnutí nových technologií, které budou v budoucích konfliktech potřebné,“ uvedla publikace výňatek ze zprávy parlamentní skupiny. Zpráva také poznamenala, že takové pokusy, i když měly určitý úspěch, byly příliš zanedbatelné.

 

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/new-york-times-usa-prohravaji-zavod-v-oblasti-spickovych-technologii/

      Celý text:      Zavod-technologii.doc

 

 

 

National Interest: „Noční můra“

 

Spojených států v Arktidě

 

 16. září 2020     Vyhlídka na společnou rusko-čínskou výzvu americkým zájmům v Arktidě je „noční můrou“, na kterou je Washington zcela nepřipravený. Uvedl to expert časopisu The National Interest Michael Lyons. „Arktida je region, kterému američtí politici zřídka věnují pozornost, ale který hraje klíčovou roli v politice světových mocností,“ napsal autor. „Bohužel pro americké stratégy Washington zaostává daleko za svými soupeři," bědoval Lyons. Připomněl, že pobřežní hlídka USA má stejně jako Čína pouze dva ledoborce, zatímco ruská flotila má nejméně 40 takových lodí a do roku 2035 jich bude dalších 13.

     Expert poznamenal, že v roce 2018 se Čína prohlásila za blízkoarktický stát a začala se připravovat na provádění své iniciativy „polární hedvábná stezka“. Podle jeho názoru je již zřejmé, že Peking, který získal status pozorovatele v Arktické radě a spolupracoval oblasti s Ruskem, prokázal odhodlanou snahu stát se důležitým hráčem v „relativně exkluzivn퓠hře. „Konfrontace takového protivníka, jako je Rusko v Arktidě, přináší řadu výzev, ale vyhlídka na společnou rusko-čínskou výzvu zájmům Spojených států v Arktidě je potenciálním techno-thrillerem a noční můrou, které není Amerika připravena čelit,“ uvedl Lyons.

 

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/national-interest-nocni-mura-spojenych-statu-v-arktide/

      Celý text:      Nocni-mura.doc

 

 

 

Odhalení "kultu osobnosti Stalina" bylo ze

 

strany Chruščova velmi nešastným rozhodnutím,

 

prohlásil ruský režisér Andrej Končalovský

 

 12.09.2020 , TauRus     Končalovský přivezl na Benátský kino festival svoje drama „Drazí soudruzi“, která vypráví o potlačení protestů dělníků v Novočerkasku v roce 1962. Po premiéře filmu, který byl velmi příznivě ohodnocen ze strany kritiků a diváků, režisér s manželkou Julií Vysockou, která zahrála hlavní roli ve filmu, poskytli rozhovor skupině novinářů. „Domnívám se, že po 20. sjezdu (KSSS) mnozí komunisté byli rozčarováni a domnívám se, že to bylo špatným rozhodnutím Chruščova. Souhlasím s Mao Ce – tungem, který prohlásil: Chruščov je idiot, že zradil komunismus“. V Číně je Mao dosud uctíván a Číňané budují společnost na jeho idejích. Proto si myslím, že to bylo jedno z nejprimitivnějších rozhodnutí Chruščova, který byl opravdovým vidlákem. On nebyl moc moudrým člověkem“, – pověděl Končalovský.

     „Absolutní svoboda nevytváří nic kromě zoologické zahrady. V tomto smyslu se domnívám, že její nedostatek je nutný k tomu, aby člověk zůstal člověkem. Dle jeho názoru, k momentu smrti Stalina, nejvyšší straničtí funkcionáři se stali buržoazií a především se snažili vyhnout čistkám. Až nakonec, v osmdesátých létech se oni zaprodali Američanům úplně. Mluvím o vedoucích představitelích vlády. Oni všichni byli proameričtí, nenáviděli ideologií a chtěli legalizovat svoje bohatství, aby ho mohli předat svým dětem. Domnívám se, že v tom byl důvod rozpadu Sovětského svazu“,- řekl závěrem Končalovský.

 

      Odkaz:      http://leva-net.webnode.cz/news/odhaleni-kultu-osobnosti-stalina-bylo-ze-strany-chruscova-velmi-nestastnym-rozhodnutim-prohlasil-rusky-reziser-andrej-koncalovsky/

      Celý text:      Odhaleni-kultu.doc

 

 

 

Mnichovská smlouva 1938

 

Ve dnech 29. - 30. září 1938 podepsali v bavorské metropoli Mnichovskou smlouvu, právně stvrzující předání „Sudet“ Německu, Hitler, Mussolini, Chamberlain a Daladier. Dne 1. října 1938 německá vojska vstoupila do československého pohraničí. Když němečtí generálové obhlíželi pohraniční opevnění, mohli jen pokyvovat hlavami: Měli jsme veliké štěstí, že se našemu führerovi podařilo všeho dosáhnout mírovou cestou. Dobývání takových pevností by si vyžádalo životy spousty vojáků. Proto západní diplomaté, střízlivě hodnotící do té doby skromné možnosti Wehrmachtu, odhodlaně trvali na bezpodmínečném odevzdání Československa!

     Tak kdo u všech všudy daroval Hitlerovi Prahu a Vídeň? To je velmi jednoduchá otázka. Udělali to Ti, kdo v rozporu se svou trvalou pozicí „náhle" dovolili, aby Rakousko bylo připojeno k Říši. Udělali to Ti, kdo v rozporu s mezinárodním právem všemi způsoby bránili právoplatné španělské vládě porazit povstalce a sveřepě „neviděli" německou a italskou pomoc generálu Francovi. Udělali to Ti, kdo v rozporu se svou spojeneckou povinností Československu nepomohli, nýbrž naopak, udělali vše pro to, aby kapitulovalo.

     Následujícího dne po podpisu Mnichovské dohody podepsaly Velká Británie a Německo dodatečnou dohodu. „Německý führer a kancléř s anglickým premiérem dosáhli dohody v tom, že otázka anglo-německých vztahů má prvořadý význam pro obě země i pro Evropu," deklaroval dokument. „Dohoda podepsaná včera večer a anglo-německá námořní dohoda" byly vnímány čelními představiteli jako „symbol odhodlání" obou národů „nikdy nebojovat jeden proti druhému"! To znamená, že svou vojenskou moc má Hitler směřovat jen po souši a námořní dominanci Británie nic hrozit nemá. A kam se vypraví pozemní hordy německého Wehrmachtu, to je „ostrovanům" úplně jedno...V prosinci 1938 si podobnou dohodu mezi sebou vyměnily Francie a Německo.

     Výňatky z knihy N. V. Starikova – „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“

 

      Celý text:      Mnichovska-smlouva.doc

 

  ( Pozn. spr. webu:  Pakt Ribbentrop–Molotov - smlouva o neútočení mezi nacistickým Německem a Svazem sovětských socialistických republik, byla podepsána v Moskvě až 23. srpna 1939.)

 

 

 

„Putin, pomôž!“: Ruský politológ upozornil

 

na dvojakú tvár arménskeho premiéra

 

 Arménsko, 29.september 2020 (AM) – Igor Korotčenko pripomenul zvláštnosti arménskej politiky. „Pašinjan vypína ruské televízne kanály zo siete bezplatného vysielania, vedie čistky proruských síl, stavia Sorosových žudí do kžúčových pozícií a potom žiada Kremež:„ Putin, pomôž! “ – poznamenal Korotčenko.

     Rusko zachránilo Arménsko v devädesiatych rokoch, zachránilo ho pred Turkami počas prvej svetovej vojny, Rusko sa stalo domovom miliónov Arménov, ktorí utiekli zo svojej vlasti. Krym Jerevan nikdy neuznal ako ruský. „A teraz, keď je na vašich hraniciach vojna, keď je ohrozená samotná existencia vášho režimu, keď už Arméni celého sveta vidia oživených duchov janičiarov s krivými nožmi, ktorými rezali našich predkov, spomenuli ste si, že Rusko vás musí opä zachráni,“ napísala šéfredaktorka RT Simonjanová.

     Arménsko sa nechcelo pohneva s Ukrajinou? ڞasné! Ukrajina sa za tento čin odplatila Arménsku v plnej výške a podporila Azerbajdžan v nedávnom konflikte. Alebo si Arménsko nechcelo pokazi vzahy so Spojenými štátmi? Amerika nepohne prstom, aby tu niekoho zachránila, najmä ak sa to týka krajín SNŠ. Arménska televízia, sociálne siete, kritizujú Rusko každú sekundu, dávajú slovo rôznym Navažnym a jeho spolupracovníkom. A zároveň tam nie je o Spojených štátoch, alebo Európskej únii jedno zlé slovo. Arménsko je teraz plné proeurópskych mimovládnych organizácií, ktoré učia mladých žudí, ako uskutočni revolúciu v Rusku.

     Kedy však pochopia, že Arménsko sa drží iba vďaka Rusku?

 

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/09/29/putin-pomoz-rusky-politolog-upozornil-na-dvojaku-tvar-armenskeho-premiera/

      Celý text:      Dvojaka-tvar.doc

 

 ( Pozn. spr. webu: Česká republika bohužel po kontrarevoluci 1989 následuje takové neohitlerovské a rusofobní vzory, jako jsou ukrajinský banderostán, či výše zmíněný státeček. Pak se nebude moci divit, že bude dopadat podobně jako ony. )

 

 

 

Nový azylový plán EU, aneb “pes jitrničku sežral”

 

 25. 9. 2020  blog MARIAN.KECHLIBAR     Myšlenka na redistribuci běženců po EU je, jak se zdá, takzvaně nemrtvá. Už když Němci v létě přebírali vedení EU, hovořilo se v médiích o tom, že jedním z cílů jejich předsednictví by měla být reforma azylové a migrační politiky unie. Podle navrženého přístupu by se musely na řešení situace solidárně podílet všechny členské státy, přičemž by si mohly vybrat mezi převzetím běženců a zajištěním návratu odmítnutých žadatelů o azyl domů.”

     Špek číslo jedna   - Stát, který se přihlásí k “return sponsorship” nějakého toho odmítnutého migranta, bude mít na repatriaci dotyčného osm měsíců, v případě krizové situace dokonce jen čtyři měsíce. Uplyne-li tato lhůta, musí si dotyčného ilegála převzít!   Špek číslo 2 - Stát bude po několikaměsíční lhůtě povinen si odmítnutého žadatele o azyl převézt k sobě domů, ale ke všemu bude mít problém jej vůbec zavřít. Jaká je pravděpodobnost, že toho člověka pak ještě někdy někde najdete?

     Paradoxní je, že ten samý dokument, který toto navrhuje, o pár desítek stran dříve (45-46) pláče nad tím, že stávající readmisní dohody nejsou dostatečně využívány a že neochota třetích zemí přebírat své vlastní občany zpět je docela potíž. Stěžovat si na dlouhodobě pokulhávající funkčnost nějakého existujícího mechanismu a o kus dále navrhnout zavedení nových postupů, které na funkčnost toho mechanismu spoléhají, je naprosto fascinující duševní pochod. Kdyby takhle postupoval elektrikář při práci na vedení, dávno by ho to usmažilo. Bohužel ve světě úředníků se může stát, že takový druh přístupu se převtělí v platný zákon.

 

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/09/novy-azylovy-plan-eu-aneb-pes-jitrnicku.html

      Celý text:      Azylovy-plan.doc

 

      K tématu:     http://www.conematevedet.cz/Clanky/Nejde-o-prelidneni.doc

 

 

 

„USA zasáhla nová éra hladu,“ zní titulek Financial Times

 

 29. 9. 2020 , Janinna     „USA zasáhla nová éra hladu,“ zní titulek Financial Times (FT), jedné z předních západních ekonomických publikací. Autorka publikace, Patti Waldmeirová, veteránka americké žurnalistiky je šokována tím, co se děje v její vlastní zemi:  „Svou kariéru ve FT jsem začala informováním o hladu v Africe v 80. letech. Nečekala jsem, že o 40 let později popíšu hlad v mé domovské zemi. Jak Amerika uzavírá svůj šestý měsíc koronavirového chaosu, řady hladových Newyorčanů se táhnou čtvrt míle od potravinové banky v Queensu a distribuce potravin vytváří dopravní zácpy, které mohou trvat hodiny.“

     Claire Babineau-Fontenot, generální ředitelka společnosti Feeding America udává několik šokujících čísel: „Doufám, že se mýlím, ale pokud ne, pak dalších 17 milionů lidí v USA by mohlo být v důsledku pandemie v roce 2020 nezabezpečeno potravinami. Feeding America odhaduje, že by to bylo celkem 54 milionů Američanů, oproti 37,2 milionům před krizí. A 18 milionů, tedy každý čtvrtý z těch hladových, budou děti A ona, stejně jako nikdo jiný, neví, jaké poškození může utrpět generace amerických dětí.

     V minulém roce americká populace byla 328,2 milionu lidí. 54 milionů hladových lidí je hodně, téměř 1/6 z nich. Novinářka hovořila poblíž míst distribuce jídla zdarma se staršími Američany. Všichni si stěžují na malé důchody a vysoké náklady na léky, které doslova hltají peníze. A světoví miliardáři, jako je Bezos, nejsou příliš dychtiví poskytovat charitativním organizacím jídlo, které pak dostávají hladoví. Pro globální nadnárodní korporace je chudoba obyčejných Američanů prospěšná. V každém případě většina amerických domácností je silně zadlužena. V budoucnu tak mohou připravit lidi o veškerý majetek a přinutit pracovat za jídlo. Jako během Velké hospodářské krize.

 

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/usa-zasahla-nova-era-hladu-zni-titulek-financial-times/

      Celý text:      Era-hladu-v-USA.doc

 

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, v pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

 

 

Tito čeští politici hájí zájmy sudeáků...

 

 28.9.2020 ,  Radim Fiala     Jiří Kobza analyzoval, kdo z českých politiků nejvíce kope za zájmy sudetských Němců a Německa. Pokud jde o politiky, kteří se zúčastnili sudetoněmeckých srazů, namátkou můžeme jmenovat ministryni práce a sociálních věcí Marksovou-Tominovou za ČSSD, ministra kultury Hermana a vicepremiéra Bělobrádka za KDU-ČSL. Návštěva a pronesená zdravice českým velvyslancem v Německu Podivinským, kterého na sudetský sraz v roce 2019 vyslal ministr zahraničí Petříček z ČSSD, také neproběhla jen tak pro nic za nic. Sudetoněmecký landsmanšaft zastřešuje několik organizací. V čele Witikobundu (WB) dlouho stáli přímí hitlerovští exponenti - především Walter Becher. Kontinuita s nacismem je tedy jednoznačná. A nyní už dokonce chtějí uspořádat sudetoněmecký sraz v ČR! Seliger Gemeinde (SG) je též součástí landsmanšaftu. S touto organizací spolupracuje česká sociální demokracie. Na katolickou Ackermann Gemeinde (AG) jsou zase napojeni čeští politici z KDU-ČSL a TOP 09.

     S AG spolupracuje Česká křesanská akademie pod vedením Tomáše Halíka. Českou kancelář Ackerman Gemeinde založil katolický kněz Anton Otte. Nejvyšší ocenění a vyznamenání AGemeinde obdrželi římskokatolický biskup František Radkovský i kardinál Miloslav Vlk. Sudetoněmeckého kongresu v Plzni 9. září 2016 zúčastnil i tehdejší brněnský primátor Petr Vokřál (ANO 2011) a pochopitelně i exministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Sudetoněmeckých srazů se zúčasňovali Marksová-Tominová za ČSSD, ministr kultury Herman a vicepremiér Bělobrádek za KDU-ČSL, ex-europoslanec Libor Rouček, expremiér Vladimír Špidla. S Witikobundem je v ČR propojeno Centrum Adalberta Stiftera, kde působí a působili advokát a donedávna starosta Prahy 1 Mgr. Pavel Čižinský, kteří s bratrem poslancem a starostou Prahy 7, Janem Čižinským  jsou velkými obhájci sudeácké agendy. Dlouholetý vůdce landsmanšaftu Bernd Posselt je zároveň šéfem německé pobočky organizace Panevropská unie. Předsedou moravské sekce této organizace býval současný předseda ODS Petr Fiala. Ještě se divíte, že mnohé politické strany nechtějí podpořit požadavek, aby nám Německo zaplatilo válečné reparace? Tato částka jde řádově do bilionů korun.

 

      Odkaz:      https://www.euportal.cz/Articles/43059-tito-cesti-politici-haji-zajmy-sudetaku-.aspx

      Celý text:      Zajmy-sudetaku.doc

      K tématu také:     http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky2/Sudetsti-Nemci-souzeni-Norimberskym-180415.htm

 

 

 

Strašit komunistickou Čínou je

 

pro liberální kapitalismus nutností

 

 21.9.2020 , Miroslav Kavij     Jestřábi z řad české pravice by měli bít na poplach ještě více. Komunistická Čína přichází se zprávou, že zdejší muži budou odcházet do důchodu ve věku 55 let a ženy dokonce ve svých padesáti letech. Odchod pracujících v podobném věku byl samozřejmostí a předností sociálního zabezpečení všech občanů socialistického Československa, a to až do roku 1989! Dnes po více než třech desítkách let zdevastovaného českého státu jsou občané v pozici, která není moc lichotivým vysvědčením restaurovaného kapitalismu.

     Mladá generace je „ráda“, pokud může splácet nekřesanskou „celoživotní hypotéku zahraničním bankám na pořízení vlastního bydlení. Střední generace doufá, že i na ni zbude v rozkradené státní pokladně finanční částka, která částečně napomůže k jejich přežití v době odchodu do penze. Blýskání na lepší časy v situaci, kdy nᚠstát je v rukách nadnárodních korporací, kdy odliv dividend z České republiky je řádově ve stovkách miliard Kč ročně, je na první pohled z říše snů. Cestou ze všestranného společenského marasmu je naše vystoupení ze svěracích kazajek Evropské unie a Severoatlantického paktu (NATO) jako první krok k následné změně společenského systému! Zda budeme i nadále novodobými otroky „sloužících“ světovému finančnímu kapitálu záleží na každém z nás.

 

      Odkaz:      http://www.rudyprapor.cz/

      Celý text:      Strasit-Cinou.doc

 

 

 

Sovětský svaz plánoval vybudovat na Měsíci

 

svou základnu. Proč k tomu nakonec nedošlo?

 

 25.9.2020     Roskosmos uveřejnil dokumenty o první automatické stanici na světě, která dodala vzorky půdy z Měsíce. Publikace je věnována 50. výročí letu meziplanetární stanice Luna-16, která přinesla na Zemi 101 gramů lunárního regolitu. (Sputnik První sovětská lunární základna, která měla být umístěna v 70. letech, byla podle odtajněných dokumentů zveřejněných na webu Roskosmosu navržena pro pobyt tří kosmonautů po dobu 20 dnů. „Hmotnost měsíční stanice je 8 tun, doba strávená na Měsíci je až 20 dní, počet kosmonautů-výzkumníků tvoří 3 lidé,“ píše se v dokumentu podepsaném ředitelem Ústředního vědeckovýzkumného ústavu strojírenského Jurijem Mozžorinem v roce 1967. Plány se však neuskutečnily. V letech 1969-1972 skončily všechny čtyři starty super těžké rakety N-1 z kosmodromu Bajkonur nehodami, v jejichž důsledku byl uzavřen sovětský lunární program.

     V roce 2019 bylo uveřejněno, že Dmitrij Rogozin, generální ředitel Roskosmosu, nabídl Číně spolupráci na vytvoření měsíční základny. V srpnu 2020 v rozhovoru pro Sputnik řekl, že na podzim strany zahájí jednání o určení kontur a úkolů základny. V září Michail Sačkov, náměstek ředitele Astronomického ústavu Ruské akademie věd, řekl Sputniku, že vědci z Ruska a Číny budou uvažovat o možnosti vybudování po roce 2030 společného teleskopu OAST. Dříve již bylo oznámeno, že přistání prvního ruského kosmonauta na Měsíci je plánováno na rok 2030.

 

      Odkaz:      http://www.srspol.sk/clanek-sovetsky-svaz-planoval-vybudovat-na-mesici-svou-zakladnu-proc-k-tomu-nakonec-nedoslo-20515.html

      Celý text:      Mesicni-zakladna.doc

 

 

 

Kdo nám opravdu vládne a čím jsme ovládáni

 

 Zveřejněno 16.9. 2020 , Jana Kaufmanová     Možná si myslíte, že nám vládne vláda a ono se to tak na první pohled jeví, ale není to zcela pravda. Dnešní vláda nemá zdaleka tu moc jakou mají velké firmy, nadnárodní korporace, které se jako chobotnice rozpínají po celém světě a všude prosazují své názory a svá práva. Byla vypracována studie na Švýcarském federálním institutu technologie v Zurichu, která zkoumala 43,000 nadnárodních společností. Badatelé s překvapením zjistili, že všecky tyto firmy jsou vlastněny poměrně malou skupinou nesmírně bohatých institucí, převážně bankéřů a tito ovládají celý svět, jeho ekonomii, politiku, zdravotnictví, životní styl, módu a všecko ostatní co s tím souvisí. Jádro tohoto bludiště, které se sestávalo z 1,318 firem, z nichž každá vlastnila v průměru 20 dalších firem. Dalším vyhodnocováním se podařilo vytřídit 147 ještě těsněji propojených korporací, které tvořily naprostý střed celého klubka a které vlastní a ovládají 40% veškerého celkového majetku. Většina z nich jsou banky, pojišovny a jiné finanční instituce. Hlavních 50 firem ze 147, které ovládají svět je možno najít na stránce ZDE.

     Majitelé těchto firem jsou ti praví vládci světa. Nemusí k tomu účelu diktovat jednotlivým vládám co mají dělat. Stačí, že vlastní veškerá media, zpravodajství a filmovou produkci, ovládají celosvětové školství, takže všichni vystudovaní vejdou do života se zhruba stejně vymytými mozky. Pomocí kterých formují naše názory, takže většina lidí má stejný náhled na svět jako jejich sousedé v úplně jiné zemi. Tím, že vlastní obchody, ovlivňují co můžeme kupovat, ovlivňují co na sebe navlékneme, jakým nábytkem si přeplníme byt a jaký lék si koupíme, když nás bolí hlava.

 

      Odkaz:      http://svobodnenoviny.eu/kdo-nam-opravdu-vladne-a-cim-jsme-ovladani/

      Celý text:      Kdo-nam-vladne.doc

 

 

 

Komunista Ondráček kritizoval zprávu

 

o extremismu a přišel na jednu zajímavou věc

 

 24.09. 2020     Poslance za Komunistickou stranu Čech a Moravy (KSČM) Zdeňka Ondráčka zvedla ze židle zpráva o extremismu za rok 2019, kterou projednával výbor pro bezpečnost Sněmovny. Ondráček při jednání výboru uvedl: „Po přečtení této zprávy se začnu stydět, že jsem bílý, heterosexuální člověk. Vnímám zprávu jako tendenční a přemýšlím, jestli samo ministerstvo vnitra nešíří předsudečnou nenávist.“ K celé věci se pak Ondráček dodatečně vyslovil ještě na sociální síti: „... Na můj návrh přerušeno do přítomnosti ředitele BIS, extremistů a někoho z Msp,“ podotkl.

     Připomeňme, že vláda dne 13. července 2020 schválila Zprávu o projevech extremismu a předsudečné nenávisti na území České republiky v roce 2019, a to usnesením č. 730. Připomeňme dále, že zpráva o extremismu za uplynulý rok kritizovala i některá „prokremelská dezinformační média“ či tradiční jízdu motorkářského klubu Noční vlci. Navíc se tato zpráva věnuje i dogmatickým komunistům, s jejichž názory se podle dokumentu vnitra ztotožňují i někteří jednotliví členové Komunistické strany Čech a Moravy (???!!!)

     V neposlední řadě uveďme, že projednávání této zprávy o extremismu za rok 2019 ve čtvrtek výbor pro bezpečnost přerušil.

 

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020092412564453-komunista-ondracek-kritizoval-zpravu-o-extremismu-a-prisel-na-jednu-zajimavou-vec/

      Celý text:      Zprava-o-extremismu.doc

 

 

 

Lidi, pojďme spolu žít!“ (c) Putin

 

 25. 9. 2020 Janinna     Prezident Ruské federace Vladimir Putin včera vystoupil na jubilejním Valném shromáždění OSN. Projev Vladimíra Putina byl nejvýznamnější událostí 75. Valného shromáždění OSN. Ruský vůdce se dotkl jednoho ze svých hlavních témat – výsledků druhé světové války, které by neměly být revidovány. Úžasnou, absolutně nečekanou pasáží Putinova projevu (myslím, že neexistují žádné analogie) je lítost vyjádřená prezidentem ohledně „laskavosti v mezistátních vztazích“. Pracovníkům OSN dokonce nabídl bezplatné očkování (což nevyhnutelně způsobí další hysterii mezi rusofoby). Lidské vlastnosti v mezistátních kontaktech jsou v politice nové slovo. Putinův projev byl v ostrém kontrastu s projevem jeho amerického protějšku. Donald Trump protkal svou řeč výhrůžkami a obviněními. 

     Putin a říká: … „Lidi, pojďme spolu žít!“ Samozřejmě ne doslova, ale obecný význam jeho poselství byl právě takový. A končil prohlášením o připravenosti prodloužit smlouvu START-3 a moratoria na nešíření raket krátkého a středního doletu – v případě, že je nebudou rozmisovat ani USA. Musíme však uznat, že Američané se nestydí. I jejich předkové plánovali provést operaci „Nemyslitelné“ … (Jednalo se o plán překvapivého útoku na SSSR hned v létě roku 1945, plán byl vypracovaný spojenci. Třetí světová válka měla začít 1. července 1945 překvapivým útokem spojených sil Anglosasů na sovětská vojska) … a pouze bleskově rychlá porážka japonské skupiny Kwantung a následný Kurčatovský projekt zajistily, že SSSR/Rusko nebylo bombardováno jadernými bombami.

 

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/lidi-pojdme-spolu-zit-c-putin/

      Celý text:      Pojdme-zit.doc

 

 

 

První skupina armádních pilotek brzy absolvuje

 

 24.9. 2020     Deset pilotek pozemních sil ČLOA (Čínské lidové osvobozenecké armády) skončilo debutové samostatné lety v provincii Shanxi na severu Číny. Stážistky byly vybrány z absolventů středních škol po celé zemi v roce 2017, kdy pozemní síly začaly přijímat ženy na letecký výcvik. Nyní jsou studentkami Leteckého institutu ČLOA. Fotografie naznačuje, že v budoucnu budou takové vrtulníky pravděpodobně obsluhovat. Ve srovnání s leteckými jednotkami letectva ČLOA a námořnictva ČLOA, které nasazují hlavně letadla s křídly, používá letecké křídlo pozemních sil vrtulníky.

     Těchto 10 žen jsou první, které pozemní síly vycvičily, aby se staly pilotkami. Tato služba měla ve svých leteckých jednotkách několik pilotek, ale byly to bývalé pilotky vzdušných sil ČLOA, které řídily letadla s křídly. Generálmajorka ve výslužbě paní Liu Xiaolian (Liou Siao-lien), jedna ze třetí skupiny pilotek ČLOA, uvedla, že ženy jsou v řízení moderních vojenských letadel stejně dobré jako muži, protože v moderních vzdušných soubojích jsou důležitější inteligence a pevná vůle než fyzická síla.

 

      Odkaz:      http://czech.cri.cn/society/3887/20200924/550712.html

      Celý text:      Pilotky-CLOA.doc

 

 

 

Americká pobočka Deutsche bank posílala

 

finance do bank, které ovládal ISIS

 

 24. 9. 2020 Napsal Slovanka     Americké pobočky Deutsche Bank jsou podezřelé ze zprostředkování finančních prostředků Islámskému státu během jeho vlády v Iráku. Od 2. do 13. února 2015 označila The Bank of America 524 bankovních převodů, které se přesunuly z amerických bankovních účtů do různých poboček iráckých bank za více než 16,8 milionů USD, a od 18. do 20. května téhož roku označila Bank of America 244 bankovních převodů které se pohybovaly v různých částkách až do 28 milionů dolarů najednou, celkem přibližně 41,4 milionu dolarů. Expanze ISIS do Iráku byla poznamenána jeho kontrolou nad rozsáhlými oblastmi země, zejména dobytím města Mosul. V červnu 2014 obsadili teroristé z ISIS přes 121 bankovních poboček, což bylo popsáno jako jedna z největších bankovních loupeží, jaké kdy svět zažil. Během svých operací ukradl Islámský stát celkem přibližně 830 milionů dolarů. Navzdory tomu některé banky, včetně Deutsche Bank a konkrétně jejích poboček v USA, nadále umožňovaly posílání peněžních převodů do Iráku a to přesto, že banky byly včas upozorněny na to, že ISIS převzala vládu nad velkými částmi země a tyto transakce tedy neměly v žádném případe umožnit.

     Divíte se pak, kde teroristé, kteří jsou na cestě do Evropy, vzali peníze nejen na cestu a pašeráky, ale také na zbraně, které mají mnozí u sebe, na chytré mobilní telefony, či falešné pasy (mají-li nějaké)? Myslím, že je také jasné, že nemalé částky jdou na džihád západních zemí, tedy především Evropy a USA.

 

      Odkaz:      https://voxpopuliblog.cz/americka-pobocka-deutsche-bank-posilala-finance-do-bank-ktere-ovladal-isis/

      Celý text:      Finance-pro-ISIS.doc

 

 

 

Vlády se pomocí vytváření strachu z covidu

 

snaží skrýt ekonomickou katastrofu

 

 23.9. 2020 , M. Chazin     Slavný ruský ekonom Michail Cházin na vlnách rádia Govorit Moskva prohlásil, že evropské a světové vlády se pomocí vytváření strachu z nového koronaviru snaží skrýt objektivní ekonomický pád západních zemí:   „Byla pěstována následující logika: Kvůli karanténě proběhl prudký ekonomický pád, následně ale po uvolnění opatření proběhne prudký růst a vše se vrátí do normálu.“ Obnova ekonomiky, kdy by vyrostla do té úrovně, kde byla do krize, nebude. Nebude. Ani v naší zemi (Rusku – red.), ani v Evropské unii, ani ve světě. Nejen to – krize bude zesilovat,“ uvedl Michail Cházin.

     Ekonomové vychovaní v rámci logiky západních ekonomických škol – Economics – nevidí celý obraz krizí. Ty jsou, jak říká, dvě. Prvním druhem ekonomických krizí jsou krize z nadvýroby – cyklické krize. Kromě nich ale existuje druhý typ krizí, které absolventi Economics nevidí. Tyto krize Cházin označuje za „krize pádu efektivity kapitálu“. A právě před krizí pádu efektivity kapitálu se svět v současné době nachází. Aby mohla kapitalistická ekonomika žít, potřebuje se neustále rozšiřovat! Karel Marx na základě tohoto pozorování udělal logický závěr – vzhledem k tomu, že planeta Země není nekonečná a kapitalismus potřebuje pro své holé přežití se neustále roztahovat, přijde moment, kdy se kapitalismus již nebude mít kam dále roztáhnout, načež zkolabuje. Před světem (a před Českem) tedy nestojí „obyčejnᓠcyklická krize, jak tvrdí západní ekonomové, ale konec kapitalismu jako ekonomického modelu. Pokles ve Spojených státech amerických očekáváme 55-60 % při nynější úrovni jejich HDP. V západní Evropě očekáváme pád okolo 50 %, světová ekonomika podle našich výpočtů klesne o 30-35 %,“ uvedl ruský ekonom.

 

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020092312554381-chazin-vlady-se-pomoci-vytvareni-strachu-z-covidu-snazi-skryt-ekonomickou-katastrofu/

      Celý text:      Skryt-katastrofu.doc

 

 

 

Čína dominuje také v nebi. Proč nám nová

 

čínská vesmírná loď připomíná SSSR?

 

 15.9. 2020 , Dmitrij Korněv         Čtvrtého září čínská média oznámila vypuštění experimentální znovupoužitelné vesmírné lodě. Existuje pouze fotografie nosné rakety Dlouhý pochod 2F, která vynesla na oběžnou dráhu tajný užitečný náklad z kosmodromu iou-čchüan. Portál SpaceNews vyjádřil domněnku, že může jít o raketoplán. V SSSR byl jedním z prvních projektů znovupoužitelné vesmírné lodě letecký a kosmický systém Spiral. Bylo to orbitální letadlo, které se plánovalo vypouštět do vesmíru pomocí hypersonického nosného letadla, a přistávat by měl už jako obyčejné letadlo, tedy na obyčejnou přistávací dráhu. Tento projekt nebyl realizován, vědci se místo toho soustředili na vývoj technologicky méně riskantního raketoplánu Buran a nosné rakety Eněrgija. Syn generálního konstruktéra konstrukční kanceláře MiG Aroma Mikojana – letecký konstruktér Ovanes Mikojan – říkal, že po rozpadu SSSR Američané koupili, a možná i ukradli výkresy MiG-105 a využili je při projektování X-37B. Tedy raketoplánu, jemuž možná chtějí Číňané konkurovat. Co se týče raketové a kosmické techniky, ta se v Číně rozvíjela nesporně pod obrovským vlivem sovětských zkušeností. V SSSR studovali čínští odborníci na výrobu a obsluhování raket. Číně byla předána technická dokumentace na výrobu na místě několika raketových systémů z 50. let. Právě na sovětských úspěších v oblasti kosmonautiky byly vychovány první generace čínských odborníků a konstruktérů raketové techniky.

     V posledních 20 letech však Čína udělala obrovský krok vpřed v rozvoji kosmonautiky: v roce 2003 poslala jako třetí země světa člověka do vesmíru, v roce 2007 zase jako třetí země světa uskutečnila úspěšné zachycení a likvidaci vesmírné družice, v letech 2007 až 2014 vypustila automatické stanice pro výzkum Měsíce a dopravila na jeho povrch vlastní měsíční vozidlo. V roce 2011 Čína samostatně na oběžnou dráhu vynesla první dlouhodobou orbitální stanici, na niž v roce 2012 poprvé přiletěli kosmonauti. A nakonec v roce 2018 Čína vystoupila na první místo na světě v počtu kosmických startů a předhonila všechny ostatní účastníky kosmických závodů, včetně USA, Ruska a EU.

 

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020091512520474-cina-dominuje-take-v-nebi-proc-nam-nova-cinska-vesmirna-lod-pripomina-sssr/

      Celý text:      Cina-dominuje-v-nebi.doc

 

 

 

National Interest: Ohromující charakteristiky

 

tanku „Armata“

 

 27. srpna 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, nationalinterest.org, foto: arch.)      Tvůrcům bezpilotní verze ruského tanku T-14 „Armata“ se podařilo vyřešit problém vlastní každému dálkově ovládanému vozidlu. Uvedl to v článku pro The National Interest americký publicista Peter Suciu. Publicista věří, že poskytnutí technologie „situační orientace“ je nejdůležitější otázkou - Tvůrci T-14 na to odpověděli umístěním širokoúhlých videokamer po celém trupu tanku. Poskytují 360 stupňové pokrytí a posádce situační orientaci.

     Jako další inovativní charakteristiku tanku publicista nazývá věž stroje bez posádky. Obsahuje dálkově ovládané hlavní dělo 125mm 2A82-1M s plně automatizovaným nabíjecím systémem. T-14 je schopen pohybovat se rychlostí 90 kilometrů za hodinu. Předpokládá, že díky tomu je potenciálně mobilnější než americký tank Abrams M-1.  Bude schopen provádět průzkumné operace, účastnit se procesu určování cílů a upravovat palbu samohybných dělostřeleckých zařízení, raketových systémů typu země-vzduch a dokonce i tanků T-90. T-14 je jediný tank třetí poválečné generace na světě, který je navržen tak, aby vedl boj v přímém kontaktu s nepřítelem, podporoval útok jednotek motostřeleckých jednotek, také proti opevnění a nepřátelské síle umístěné v úkrytech i na otevřených prostranstvích. Právě „bezpilotní“ verze tohoto tanku vyvolává u řady západních vojenských odborníků velké vrásky.

 

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/national-interest-ohromujici-charakteristiky-tanku-armata/

      Celý text:      Armata.doc

 

 

 

Parlamentní komise USA potvrdila vinu Boeingu

 

 Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 17.09.2020     Korporace jsou nad zákonem, stejně jako banksteři, kteří způsobili největší bankovní podvod všech dob. Boeing je vinen v plném rozsahu a nikdo z vedení nebyl potrestán, viník prostě neexistuje :   Ekonomický a politický tlak na produkci ohrožovaly bezpečnost - na Boeing a program 737 MAX byl obrovský finanční tlak, aby konkuroval novým letounům Airbus A320neo.   Chybné návrhy letadla a jeho výkonu - Boeing učinil zásadně chybné předpoklady o kritických technologiích 737 MAX, zejména u softwaru MCAS.   Kultura firemního utajování a vydírání - Boeing zadržel zásadní informace FAA, jeho zákazníků a pilotů 737 MAX, včetně interních testovacích dat.   Konflikt zájmů a manipulace federálních vládních úřadů - stávající struktura dohledu FAA ve vztahu k Boeingu vytváří střety zájmů, které ohrožují bezpečnost létající veřejnosti.   Vliv Boeingu na strukturu dohledu FAA - několik úředníků FAA v kariéře zdokumentovalo příklady, kdy vedení FAA zrušilo rozhodnutí vlastních technických odborníků FAA na popud Boeingu.

     Výsledkem byl pád letu 610 Lion Air asi 13 minut po startu z Jakarty 29. října 2018, při níž zahynulo všech 189 lidí na palubě a o necelých pět měsíců později k havárii letu 302 společnosti Ethiopian Airlines, 10. března 2019. Tato katastrofa měla stejný vzorec a skončila tím, že se letadlo zabodlo do země a zabilo všech 157 mužů, žen a dětí na palubě. Nyní víme, podle jakého neoliberálního scénáře se s velkou pravděpodobností bude stavět česká atomovka (Dukovany aneb Návrat do doby kamenné). Velké korporace jsou beztrestné a stojí mimo zákon.

 

      Odkaz:      https://news.e-republika.cz/article4346-Parlamentni-komise-USA-potvrdila-vinu-Boeingu

      Celý text:      Vina-Boeingu.doc

 

 

 

Kdo má historickou pamě, musí být ostražitý

 

 19. 9. 2020 , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s členem ČSBS Opava Miroslavem Opálkou

     Na Opavsku a Vítkovsku přispěla k poněmčování už první (přemyslovská) a druhá (průmyslová) kolonizace, kdy na území českých zemí přišel zejména germánský živel. Po roce 1742, kdy bylo toto české území po prohrané válce Marie Terezie připojeno s 90 procenty Slezska k Prusku, a tak čtyři generace tzv. Moravců byly silně ovlivněny vytvářením německého státního vědomí. Po vyhlášení Československé republiky v roce 1918 se němečtí obyvatelé na Opavsku postavili nové republice na odpor a verbálně připojili toto vnitrozemí k Rakousku. Vyhlásili tzv. Sudetenland.

     Po osvobození ČSR Sovětskou armádou a Spojenci včetně čs. vojáků bylo k 1. prosinci 1946 odsunuto z Opavska 32 236 Němců, 2016 jich zůstalo. Z Vítkovska bylo odsunuto 3395 Němců. Velká část jich padla na frontě, nevrátila se či utekla ještě před odsunem. Vztah k němectví přetrvává a je posilován ukázkou životní úrovně v SRN. Stálé upevňování kolektivní paměti, tedy tradic, a komunikativní paměti v rodinách, spolcích, farnostech, ale i v kulturní paměti a čilých rodinných zahraničních kontaktech (vzájemné rodinné návštěvy, dary, dědění) posilovaly a stále posilují u mnoha občanů pocity sounáležitostí se SRN. Nebylo překvapením, že se po listopadu 1989 prolomilo tabu jednotného státního historického pohledu a veřejně se začalo vyjevovat i jiné pojetí vyprávění novodobých dějin. Neověřené zdroje uvádějí, že místy je dnes v některých obcích dvojí občanství až u poloviny obyvatel!

     Dochází k přepisování novodobých dějin, prolamování různých tabu, přejímání hodnocení válečných událostí od poražených stran, ignorace výchovy k vlastenectví a hrdosti ke svému národu i ke slovanství. Projevem pak např. je benevolence k českému jazyku i pohrdání k přechylování u ženských příjmení. Stoupá vliv těch, kteří tyto proměny prosazují. Není tajemstvím, že jde o promyšlený postup. Netýká se to jen tradičních pravicových stran spjatých s vlivy ze zahraničí. Jde i o hnutí ANO a Piráty. A zázemí Milionu chvilek také není průhledné.

 

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/54262647

      Celý text:      Historicka-pamet.doc

 

 

 

Jak se medvěd mění v tygra aneb Jaká země vyjde z koronavirové krize a restartu ekonomiky nejsilnější?

 

20.9. 2020 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Pokud bych s vámi měl uzavřít sázku a chtěl bych si být jistý, že vyhraju, vsadil bych, jako v kasinu, všechny svoje žetony na Rusko. Když Západ na jaře roku 2014 vyhlásil kvůli válce na Ukrajině a událostem na Krymu protiruské sankce, slyšeli jsme, že zákaz dodávání evropského zboží na ruský trh, zbraní či zboží, které slouží k produkci a těžbě ropy a zemního plynu, ale i finanční sankce, jež postihly důležité ruské společnosti v oblasti průmyslu a energie, Rusko natolik poškodí a oslabí, že bude muset změnit svoji zahraniční politiku a ustoupit převaze Západu. Jak to dopadlo? Prezident Vladimir Putin na oplátku vyhlásil sankce proti Evropské unii, když zakázal dodávku eurounijního zboží na ruský trh, a odskočil si do války na pomoc prezidentovi Asadovi, který se bránil proti Západem financovaným teroristickým organizacím a džihádistům v Sýrii. Nejenže se nestalo nic z toho, čím evropští a američtí politici sankce odůvodňovali, ale s odstupem času to spíše vypadá, jako kdyby se sankce staly důvtipným ruským nástrojem, jak posílit vlastní ekonomiku a oslabit Evropu.

     Během pouhých několika let se Ruská federace stala zemědělskou velmocí. V roce 2017 se stalo Rusko poprvé od dob Sovětského svazu největším vývozcem obilí na světě, když trumflo USA i celou Evropskou unii. Zemědělské výrobky odsunuly na třetí místo v žebříčku nejvíce vydělávajících exportních odvětví dokonce vojenskou techniku a zařadily se hned za vývoz ropy a zemního plynu. Cílem ruské makroekonomické politiky je budování opevněné a stabilní ekonomiky, která dokáže odolat velkým šokům zvenku a pokusům o obchodní válku a likvidaci, jež se objevovaly v předchozích letech. V roce 2017 Rusko zákonem stanovilo, že vše nad 40 $ za barel bylo v uplynulých letech přesouváno do rezervního fondu na horší časy. Dnes Rusko disponuje jedněmi z největších zlatých a devizových rezerv světa v hodnotě téměř 570 miliard dolarů (14 bilionů korun).

     Označování třeba Američanů za bohaté a Rusů za chudé, jako to dělá ekonomický mainstream, má bohužel stejnou logiku, jako považovat za chudšího člověka, jenž má doma našetřené dva miliony a jezdí v MHD, a za bohatého toho, kdo si vezme třímilionovou hypotéku a chlubí se novým mercedesem, samozřejmě též na úvěr.

 

      Odkaz:      https://www.casopis-sifra.cz/jak-se-medved-meni-v-tygra-aneb-jaka-zeme-vyjde-z-koronavirove-krize-a-restartu-ekonomiky-nejsilnejsi/

      Celý text:      Medved-v-tygra.doc

 

 

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

 

Kdo ovládá Evropskou komisi?

 

 19. 9. 2020 , Napsal Slovanka     EU byla samozřejmě založena v zájmu nadnárodních korporací a všech, kdo celý moloch ovládají, rozhodně ne v zájmu občanů EU.  Nejvyšší patra naší politiky ovládá nechvalně známý Aspen institut. Světu vládne hrstka nejbohatších lidí a tyto neziskovky jsou nástrojem, který má měnit svět dle zadání těch, kdo je řídí. 

      Odkaz:      https://voxpopuliblog.cz/kdo-ovlada-evropskou-komisi/

 

Sestřelili Ukrajinci MH17, když ho považovali za Putinovo letadlo?

 

 19. září 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, lentainform.com, foto: arch.)     Člen ruské Rady federace Franc Klincevič uvedl, že kyjevské bezpečnostní služby mohly sestřelit malajský Boeing, přičemž ho považovaly za letoun ruského prezidenta Vladimira Putina. Podle senátora se čas letu Boeingu a plánovaný let ruského prezidenta z nějakého důvodu shodoval, a to není náhoda.

      Odkaz:  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sestrelili-ukrajinci-mh17-kdyz-ho-povazovali-za-putinovo-letadlo/

 

Katolická církev a Hitlerovo Německo

 

 „Katolická církev spojila svůj osud s fašistickou politikou," napsal v roce 1937 protestantský teolog Reinhold Niebuhr v Christian Century. „Církev si jako svého spojence zvolila hlavního nepřítele demokracie fašismus," napsal Lewis Mumford v půli května 1938 Ještě v roce 1945 mohl Adolfo Omodeo ve svém článku o „Katolickém totalitarismu" napsat: „Nikdo [...] by neměl ignorovat okolnost, že prvním a nejstarším totalitarismem je katolická církev. [...] Církev jako součást univerzality pro sebe požaduje právo a privilegium totality.

      Celý text:      Katolici-Hitler.doc

 

Schovala sa za „novičok“: Prečo Angele

 

Merkelovej vyhovuje incident s Navažným?

 

 16.9.2020 , Gabriel Gačko (HSP)   Angela Merkelová nechce vyzera ako porazená a potrebuje si zachráni tvár pred nemeckou verejnosou. Nečakané záchranné koleso sa objavilo v podobe incidentu s Navažným, ktorý sa ponúka ako optimálne zdôvodnenie nemeckej kapitulácie v otázke „Severného prúdu 2“.

      Odkaz:     http://www.srspol.sk/clanek-schovala-sa-za-novicok-preco-angele-merkelovej-vyhovuje-incident-s-navalnym-20468.html

 

Americká „biologická bomba“ v Gruzii

 

 18.9. 2020 , Slavisa Milacic     Spojené státy zahájily novou fázi vývoje tajných biologických zbraní v kontroverzní biologické laboratoři „Lugar“ v Tbilisi v Gruzii. Od doby, kdy kontroverzní centrum v Gruzii začalo fungovat, se objevilo mnoho skandálů, souvisejících s případy záhadných úmrtí místního obyvatelstva.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/09/8438-americka-biologicka-bomba-v-gruzii.htm

 

Prichádza doba keď americká armáda bude musie doháňa druhých

 

 19. september 2020 (AM) , USA , Adam Riečanský      Čína nielenže už dobehla Spojené štáty americké, pokiaž ide o lode, ale aj jej priemyselné kapacity sú oveža lepšie ako americké lodenice. Američania zistili, že majú problém s žudskými zdrojmi. Dostali sa do bodu, keď podmienky pre prijatie do armády nespĺňa čoraz viac uchádzačov. Američanom dochádza dych a ak nezmenia ich expanzívnu politiku, ich hegemónia sa o nejaký čas skončí.

      Odkaz:   https://www.armadnymagazin.sk/2020/09/19/prichadza-doba-ked-americania-budu-musiet-dohanat-druhych/

 

Lze ještě podlézat víc?

 15. 9. 2020     Místy až nechutné bylo včerejší (telekonferenční) jednání zástupců Evropské unie a Německa s Čínou. Patolízalství nejhrubšího zrna, role prosebníka, který přišel žadonit o trochu shovívavosti čínského vůdce světové ekonomiky. https://youtu.be/GmC_WMHhvJw 

      Odkaz:   https://www.arfa.cz/lze-jeste-podlezat-vic-nemecko-a-evropska-unie-zadoni-na-kolenou-pred-cinou-zachrante-nas-bez-vas-to-nezvladneme-nemecky-projekt-ctvrte-rise-pred-krachem/#.X2Nno9Tgqr8

 

Kdo prohraje krajské volby?

 

 16.9.2020 LukᚠValeš    Po volbách v roce 2008 a 2012 se KSČM stala „žádanou nevěstou“ a začala houfně vstupovat do krajských vládních koalic. To sice zvýšilo její význam, ale definitivně pohřbilo pověst protestní strany Labutí písní KSČM se stala podpora vlády Andreje Babiše, která popřela všechny hodnoty a principy, na kterých strana stála: od spolupráce s jedním z největších českých „kapitalistů“ až po zmiňovanou faktickou podporu zbrojení a proevropské a proamerické zahraniční politiky. Bez radikální změny, ke které ale není prokazatelně politická vůle, pravděpodobně brzy spadne pod 5% hranici. Ještě truchlivější případ představuje ČSSD. Ta nejenže opustila levicový program výměnou za několik mocenských a ekonomických „pašaliků“, ale svým svatým bojem za svou „jednotu“ dokázala zničit sama sebe.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/?p=31591

 

Směr k americko-čínské válce? Vytvoření globálního

 

totalitního systému, „vláda jednoho světa“?

 

 26. 8. 2020  F. William Engdahl     Až do roku 2012, kdy se Xi ujal vedení KS v Pekingu, se zdálo, že Čína je ochotná být globálním „týmovým hráčem“, i když s „čínskými rysy“. V roce 2015, po více než dvou letech v úřadu, schválila strana Xi Jinpinga, komplexní národní průmyslovou strategii „Made in China 2025„. KS Číny pod vedením Xi-Jinpinga, je odhodlána z Číny učinit plně svrchovanou velmoc. Nyní jsme pravděpodobně hluboko v neohlášené formě neomezené války mezi USA a Čínou.

      Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/42984-smer-k-americko-cinske-valce-vytvoreni-globalniho-totalitniho-systemu-vlada-jednoho-sveta-.aspx

 

Chibiny (z archivu)

 22.4. 2014       12 apríla 2014 Rusové, při prověřování efektivity práce systému REB (Chibiny), dvanáctkrát imitovali útok na americké plavidlo. Za celou tu dobu posádka nebyla schopna obnovovat nefungující systém CICS (Combat Information Centers).      Za systém elektronického boje Chybiny vděčí současné Rusko vědcům SSSR z doby o 30 let dřívější.

      Odkaz:  http://www.zvedavec.org/vezkratce/8149/

          http://www.czechfreepress.cz/valky/rusove-meli-americanum-ukazat-jejich-malost-a-zaostalost-posadku-americkeho-torpedoborce-pry-totalne-demoralizovala-nova-ruska-zbran.html

      Celý text:      Chibiny-archiv.doc

 

Ako to bude s koronou ďalej? Odpoveď

 

evolučného parazitológa je zaujímavá

 

Praha 13. septembra 2020 , Ivan Lehotský     Vyhráva ten virus, ktorý dokáže včas nakazi čím viac ďalších obetí. Aby sa mu to podarilo, musí nájs optimálnu rýchlos množenia, a tá sa s časom mení. Keď sa aj zbavíme hrozby Covid-19, toto vôbec nie je koniec mikrobiologického nebezpečenstva, ale skôr naopak.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/ako-to-bude-s-koronou-dalej-odpoved-evolucneho-parazitologa-je-zaujimava/2291898

 

Kaukaz 2020: Rusi chystajú ďalšie obrovské

 

vojenské cvičenie – Irán a Čína nebudú chýba

 

 Rusko, 13.september 2020 (AM)     Námestník ministra obrany Fomin informoval    o pripravovanom strategickom velení a štábe cvičenia Kavkaz-2020 Arménska, Bieloruska, Číny, Mjanmarska a Pakistanu,  Azerbajdžanu a Iránu.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/09/13/kaukaz-2020-rusi-chystaju-dalsie-obrovske-vojenske-cvicenie-iran-a-cina-nebudu-chybat/

 

Novičok? To je přece plyn, který se

 

maže na kliky nebo na chleba!   ( satirka )

 

     9. září 2020 , Jan Keller  Je to prý nervový plyn, který se prý ale dá také namazat na kliku.   Je prý prchavý, ale občas prý vydrží hodiny, dny – ba týdny.   Účinkuje prý okamžitě, ale někdy prý také s prodlevou.   Prý má obrovský smrtící účinek již v malém množství, ale prý dá se též přežít.  

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/kellernovicokto-je-prece-plyn-ktery-se-maze-na-kliky-nebo-na-chleba/

 

Pentagon je znepokojený, že ho Čína technologicky dobehla

 

 13. září 2020 , Autor: Adam Riečanský  Prvýkrát v tomto roku, keď je napätie medzi Washingtonom a Pekingom najvyššie, správa výslovne uvádza, že USA stratili technologické a prevádzkové výhody v určitých oblastiach proti  Číne, ako napríklad  protiraketová obrana, bojové drony, balistické zbrane a riadené strely, a ako sme už hovorili pred niekožkými dňami, v oblasti vojenského námorného priemyslu.

      Odkaz:     https://cz24.news/pentagon-je-znepokojeny-ze-ho-cina-technologicky-dobehla/

 

Čísla hovoří jasně. Primářka na ČT rozbila iluzi smrtící nemoci

 

 11.9.2020     Ve středečním pořadu Interview na ČT24 promluvila Hana Roháčová, primářka Kliniky infekčních nemocí Nemocnice Na Bulovce v Praze. Zhruba u 80 procent lidí je průběh nemoci hodnocen jako velmi lehký, u 50 procent je průběh bezpříznakový. „Koronavirus tu je a bude s námi a naším úkolem je, abychom zabránili rychlému šíření viru a nezahltili tím kapacity zdravotnického systému. Zastavit se nepodaří nikdy nikomu,“

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cisla-hovori-jasne-Primarka-na-CT-rozbila-iluzi-smrtici-nemoci-636529

 

Agent CIA přiznává na smrtelné posteli

 11. 9. 2020     2020    Agent CIA ve výslužbě Malcom Howard (79) učinil své šokující prohlášení poté, co se dozvěděl, že má před sebou už jen pár týdnů života. „Byla to klasická řízená demolice za použití výbušnin,” říká agent CIA Malcolm Howard (79) o událostech 11. září 2001.

      Odkaz:     https://www.arfa.cz/agent-cia-priznava-na-smrtelne-posteli-11-zari-jsme-mrakodrapy-vyhodili-do-vzduchu-my-z-prikazu-z-vyssich-kruhu-mel-to-byt-akt-vlastenectvi/#.X1yY4dTgqr8

 

Eurasijské století už začalo

 

 11.9.2020 , Scott Foster , VSa     Podle posledních dat v roce 2019 tvořily USA celkem 25 % globálního HDP, ale jenom 15 % HDP na základě PPP neboli parity kupní síly. Eurasie činí 55 % globálního HDP a skoro 60 % v PPP. Nominálně jsou největšími ekonomikami Eurasie EU 21 %, Čína 16 %, Japonsko 9 %, ASEAN 4 % a Indie 3 %. V PPP jsou potom čísla následující: EU 13 %, Čína 20 %, Japonsko 4 %, ASEAN 6 % a Indie 8 %.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=31374

 

Potřebujeme vůbec 5G sítě?

 

 11. září 2020 << OTÁZKA TÝDNE >> , Petr Hampl:   Jaká je pravda o 5G? Proč je tak důležité, aby mohlo pár puberáků a technických nadšenců sledovat filmy v lepší kvalitě nebo hrát složitější hry? Problém tedy není jen v lidském zdraví, ale ve zbytečném utrácení peněz. Neměly by investiční peníze směřovat spíš do obnovy výroby a zemědělství?

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/petr-hampl-potrebujeme-vubec-5g-site/

 

Rozdělení světa na čistý a nečistý

 7. 9. 2020 , Valentin Katasonov      Američané vytvořením internetu plánovali, že pomocí digitálních sítí budou moci získat kontrolu nad celým světem – kontrolu ještě spolehlivější než prostřednictvím dolaru, ... 

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5313-rozdeleni-sveta-na-cisty-a-necisty-usa-lobbuji-za-technologickou-izolaci-ciny-rozhoriva-se-velka-digitalni-valka-pompeo-buduje-citadelu-nesouvisi-i-s-tim-vystrciluv-vylet.htm

 

NI: Ruský „Hermes“ zničí západní tanky prakticky na 100 procent!

 

 6. září 2020     Nová generace ruského protitankového komplexu „Hermes“ se může stát „zabijákem“ západních tanků, uvedl v článku pro The National Interest americký publicista Peter Suciu.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ni-rusky-hermes-znici-zapadni-tanky-prakticky-na-100-procent/

 

Xi Jinping ocenil vztahy mezi Čínou a KLDR

 9.9.2020 , czech.cri.cn      Čínský prezident Xi Jinping v blahopřejném telegramu nejvyššímu vůdci KLDR Kim Čong-unovi vysoce ocenil pozoruhodný vývoj země pod vedením Dělnické strany Koreje (WPK).

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/chinanews/3883/20200909/540949.html

 

Velký průlom ve vyšetřování 11. září 2001

 Z archivu, z 6.2.2019     V USA začne soudní proces, ve kterém se budou projednávat důkazy o řízené demolici newyorských Dvojčat. Po 17 letech se tak začne u amerického soudu projednávat žaloba pozůstalých po obětech útoků z 11. září proti pochybné závěrečné zprávě americké organizace NIST

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/velky-prulom-ve-vysetrovani-11-zari-2001-v-usa-zacne-soudni-proces-ve-kterem-se-budou-projednavat-dukazy-o-rizene-demolici-newyorskych-dvojcat/

 

O ruskou vakcínu proti koronaviru vyjádřilo zájem 40 zemí

 

 4.9. 2020     Ruský fond přímých investic zaznamenal zájem o ruskou vakcínu proti koronaviru ze 40 zemí světa. Rusko se domluvilo na výrobě vakcíny v pěti zemích a existující kapacity umožní výrobu až 500 milionů dávek ročně.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020090412472665-o-ruskou-vakcinu-proti-koronaviru-vyjadrilo-zajem-40-zemi/

 

Německo: Římskokatolická církev pomáhá

 

 s dovozem muslimských vetřelců

 

 6. 9. 2020 Napsal Slovanka     V červnu vyzval papež František k „vytvoření cest“ pro statisíce muslimských vetřelců, aby se mohli usadit v Evropě. V loňském roce papež prohlásil, že Řím je „městem mostů, nikdy zdí!“ A že „Ježíš požaduje“, a přijímáme muslimské vetřelce.

      Odkaz:     https://voxpopuliblog.cz/nemecko-rimskokatolicka-cirkev-pomaha-paserackym-neziskovkam-s-dovozem-muslimskych-vetrelcu/

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Oživení raketojaderného „Vlaku Přízrak“

 

ochladí nadšení amerických agresorů…

 

 6. 9. 2020 Janinna  Na konci dvacátých let začalo vedení Ruské federace uvažovat o oživení této složky ozbrojených sil. Byl představen nový projekt s názvem „Barguzin“. Předpokládalo se, že takový BZHRK bude vybaven šesti ICBM RS-27 Jars nebo Jars-M a jeho uvedení do provozu bylo naplánováno na rok 2020.

      Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/oziveni-raketojaderneho-vlaku-prizrak-ochladi-nadseni-americkych-agresoru/

 

Západo-Evropané prchající před islámem do ČR: Nedovolte

 

zničit ČR migrací a islámem tak, jak byl zničen Západ!

 

 7.9. 2020 , LukᚠLhoan      Zapadni Evropa je ztracena, už bude islamizováná neodvratně. Pouze otázkou je, jak rychle ten proces poběží. Podaří se prchajícím Evropanům svým svědectvím probudit doposud spící většinovou českou společnost a ubráníme se zničení našeho domova?

      Odkaz:     https://cz24.news/zapado-evropane-prchajici-pred-islamem-do-cr-nedovolte-znicit-cr-migraci-a-islamem-tak-jak-byl-znicen-zapad/

 

Rosatom v Bělorusku spouští jadernou

 

elektrárnu, do projektu se zapojily i české firmy

 

 24.8.2020 , Vladislav Větrovec , by admin     Výstavba Běloruské jaderné elektrárny, kterou má na starosti ruská korporace pro atomovou energii Rosatom, se pomalu chýlí ke konci. Jaderná elektrárna se dvěma bloky typu VVER-1200 má celkový instalovaný výkon 2400 MWe a pokryje tak třetinu domácí spotřeby elektřiny.

      Odkaz:     https://atominfo.cz/2020/08/rosatom-v-belorusku-spousti-jadernou-elektrarnu-do-projektu-se-zapojily-i-ceske-firmy/

 

Univerzita Johna Hopkinsa šokovala

 

správou o chrípkových vakcínach. INFO!!!

 

 2. září 2020 , redakce CZ24 News    „Očkovanie proti chrípke je menej prospešné a menej bezpečné ako sa oficiálne tvrdí. Pričom hrozba chrípky sa preceňuje a štúdie dokázali, že u detí do 5 rokov má toto očkovanie nulovú – ešte raz nulovú – efektívnos“.

      Odkaz:     https://cz24.news/univerzita-johna-hopkinsa-sokovala-spravou-o-chripkovych-vakcinach/

 

60 let diplomatických vztahů KLDR a Kuby

 29.8. 2020 , Pchjongjang      Kim Čong Un zaslal blahopřejný telegram soudruhu Raúlovi Castrovi Ruz a

     obdržel též blahopřejný telegram od Raúla Castra Ruz

      Odkaz:     http://www.kldr.info/2020/09/01/60-let-diplomatickych-vztahu-kldr-a-kuby/

 

Odpověď samotného Josifa Vissarionoviče Džugašviliho

 

– Stalina na pokroucené názory uváděné v článku :

 

 https://www.czechfreepress.cz/ladislav-kasuka/stalin-mel-rozum-nikdy-nebyl-marxista-sami-komuniste-se-ho-zrekli.html

     Z přednášek "O základech leninismu" proslovených marxistou-leninovcem Josifem Vissarionovičem Džugašvilim – Stalinem na Sverdlovově universitě. Z knihy - Josef V. Stalin „Otázky leninismu“ Nedovtipové, kteří termíny marxismus, neomarxismus, bolševismus, stalinismus "šermují" bez hlubšího vnímání podstaty těchto pojmů "naskakují" na orvellovské matení a převracení pojmů, používané slouhy oligarchie, západních superelit. V současné globální psychologicko-informační formě války těchto superelit proti většině lidstva tímto bojují na jejich straně.

      Celý text:      Marxismus-leninismus.doc

      K tématu také:      Matouci-chaos.doc ,  Neomarxismus.doc , Cirkus.doc

 

Velvyslanci Číny a Ruska zveřejnili článek

 

 2.9. 2020     Čína a Rusko jako hlavní vítězové druhé světové války a stálí členové Rady bezpečnosti OSN dodržují obecně uznávaný pohled na historii druhé světové války, staví se proti neoprávněné manipulaci s historií a nesou zvláštní poslání udržovat světový mír a bezpečnost a podporovat lidský rozvoj a pokrok.

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/worldnews/3884/20200902/536822.html

 

Ron Unz: Jak mohl Washington v listopadu 2019

 

 vědět, že se v Číně v lednu 2020 objeví Covid-19?

 

31.8. 2020 ,  z the Unz Review vybral a přeložil  - Lubomír Man -      Začátkem srpna t.r. citovala americká televize ABC čtyři na sobě nezávislé zdroje, které už v listopadu roku předchozího varovaly v Asii umístěné americké vojenské síly USA před nekotrolovatelnou epidémii, vyskytující se v oblasti čínského města Wu-chan.

      Odkaz:     http://www.rukojmi.cz/clanky/10826-ron-unz-jak-mohl-washington-v-listopadu-2019-vedet-ze-se-v-cine-v-lednu-2020-objevi-covid-19

 

Americe se nedaří zastavit růst převahy ČLR

 

 2.9.2020 , Elena Pustovojtová     Čína předběhla USA 10tinásobně. Každoročně zakončí úspěšně vysokoškolské studium více než 8 milionů studentů, v oblasti vědy a techniky pracuje více než 100 milionů lidí. Výdaje Číny na vyšší vzdělání od r. 2000 vzrostly více než 10krát, USA je za tu dobu zvýšily pouze 1,8krát. Vedení Pekingu v oblasti ochrany státních zájmů pevně odolává.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/09/8421-americe-se-nedari-zastavit-rust-prevahy-clr.htm

 

Londýn odtajnil správu o úlohe tajných

 

služieb Mi-6 a CIA pri puči v Iráne v roku 1953

 

 USA, 29. august 2020 (AM) – Británia odtajnila správu o úlohe MI6 a CIA pri štátnom prevrate v Iráne v roku 1953. „Štátny prevrat stál 700 000 GBP (približne 10 miliónov GBP v cenách roku 2020). Viem o tom, pretože som to bol ja, kto som ich minul, “uviedol bývalý agent MI6 Norman Darbishire.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/08/29/londyn-odtajnil-spravu-o-ulohe-tajnych-sluzieb-mi-6-a-cia-pri-puci-v-irane-v-roku-1953/

 

Bělorusko: Proč se Lukašenko dočkal barevné revoluce právě teď?

 

 31.8.2020 , William Engdahl , Global Research     V každém případě Bělorusko čelí Západem řízené barevné revoluci, která je v plném proudu. Je zcela zřejmé, že NATO a západní globalistické skupiny pracovaly na svržení Lukašenka již hodně dlouho předtím, než začaly události, spojené s covid-19.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/08/8419-belorusko-proc-se-lukasenko-dockal-barevne-revoluce-prave-ted.htm

 

Z kroniky Pohraniční stráže - 1950

     Život v tomto roce ztratilo 38 příslušníků SNB. Z Pohraniční stráže SNB zahynuli při plnění úkolů vrchní strážmistr Václav Anschlag (+1. 1. 1950) mladší strážmistři Jaroslav Hodboď (+23. 8. 1950), Bohuslav Zeman (+10. 9. 1950) a štábní strážmistr Jaroslav Slavík (+26. 1. 1950). Bezpečnostním orgánům ČSR se podařiloodhalit 80 teroristických skupin, které připravovaly a prováděly destrukční akce a další násilné činy.

      Celý text:      Z-kroniky-PS-1950.doc

 

Sme svedkami 3. svetovej psychologickej

 

vojny totalitného liberalizmu

 

 28.08.2020 , Peter Švec     Psychologická vojna nadobudla charakter 3. svetovej vojny. Je to najnebezpečnejšia forma vojny. V súčasnosti disponuje množstvom paralelných metód od kybernetickej, cez informačnú, mediálnu, spravodajskú, špionážnu, diskreditačnú, infiltračnú, až po politickú, kultúrnu, propagandistickú vojnu...

      Odkaz:     https://www.infovojna.sk/article/sme-svedkami-3-svetovej-psychologickej-vojny-totalitneho-liberalizmu

 

Ruská flotila sa vracia na Kubu

 

 30. srpna 2020 , Sergej Maržeckij     Od roku 2014, keď sa konečne ukázalo, že Rusko sa nebude môc spriateli so Spojenými štátmi, sa hovorí o možnosti návratu ruskej armády na Kubu. Pravdepodobne sa po modernizácii kubánskeho prístavu otvorí druhé zahraničné materiálne a technické zásobovacie miesto pre ruské námorníctvo.

      Odkaz:     https://cz24.news/ruska-flotila-sa-vracia-na-kubu/

 

Blahopřejné telegramy Hitlerovi

 28.8. 2020    Vysoudí rod Lichtenštejnů ve Štrasburku zpět své bývalé československé majetky? V knize Lichtenštejnové v Československu profesora Horčičky, která vyšla v roce 2014, je materiálů a důkazů o náklonnosti či vstřícnému vztahu vůči nacistům ze strany Lichtenšejnů nespočet.

      Odkaz:     https://cz24.news/blahoprejne-telegramy-hitlerovi-financni-prispevky-pri-budovani-nacistickych-struktur-sa-a-ss-na-uzemi-ceskoslovenska-rec-je-o-rodu-lichtenstejnu-kteri-se-misto-omluvy-a-pokani-drze-soudi-ve-strasb/

 

Petr Akopov: Proč nás přesvědčují, že Navalnyj byl otráven?

 

 27. srpna 2020 , Petr Akopov      Zůstane z toho totéž, co vždycky: obvinění bez důkazů. Pro mediální a politické hrátky dostatečná potrava. A za čas se zapomene, že žádné důkazy nebyly. Zůstane jen tvrzení vydávané za prokázanou skutečnost. Ostatně – kde je (pokud je) teď asi dvojitý agent Skripal a jeho dcera?

      Odkaz:     https://cz24.news/petr-akopov-proc-nas-presvedcuji-ze-navalny-byl-otraven/

 

Kam jsme to proboha došli za těch 30 let?

 

 27.8.2020 , Miroslav Kelnar , VašeVěc     Skandální případ zmařeného projektu výstavby parní elektrárny ADULARYA v Turecku. Sobotkově vládě se podařil husarský kousek, a to, přenést škody za zmařený projekt výstavby tepelné elektrárny Adularya z viníka - rakouské firmy Andritz na českého daňového poplatníka.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/08/kam-jsem-to-proboha-dosli-za-tech-30-let.html

 

Konec blahobytu anglosaských důchodců

 28. 8. 2020 , Viktorie Nikiforová     V USA v principu neexistuje bezplatná péče o staré lidi a místní tradice nezavazuje děti, aby se o své rodiče staraly. Čas blahobytu z výnosů kapitálového penzijního připojištění je nenávratně pryč. V roce 2019 zveřejnil Bloomberg data, podle kterých 48% Američanů ve věku nad 55 let nemá na svých důchodových účtech ani penny.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5295-konec-blahobytu-anglosaskych-duchodcu-jen-chudoba-a-bezpravi-jako-ve-tretim-svete-stari-britove-prodavaji-strechu-nad-hlavou-americane-kocuji-v-karavanech-mizerne-placena-prace-az-do-smrti.htm

 

Geniální speciální operace, kterou nenápadně

 

provedl Putin v těchto dnech

 

 25. 8. 2020 , yandex , vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová    Pouze za tři dne se opozici podařilo rozhoupat lidí tak, že celkově asi 10% obyvatelstva vyšlo na protesty. Západní „židle“, kterou si už nahřál Lukašenko, vykopli z pod něho samotní západní „partneři“. Po uplynutí pouze několika dnů Lukašenko telefonuje Putinovi, a dále pak celý týden do Běloruska přilétají další letadla i FSB i obyčejná. Protesty začínají splaskávat.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/08/genialni-specialni-operace-kterou.html

 

Proč to bude Čína, kdo ovládne původně „americké století“?

 (Ředitel FBI Christopher Wray o konci "amerického století".)

 

 25.8.2020 VSa     Co doopravdy stojí za nenávistí vůči Číně? Wray to sám řekl: ekonomicky a technologicky je Čína už na úrovni USA. Jednoduše řečeno, Čína jde nahoru a USA dolů. V roce 2014 se čínský HDP, měřeno v paritě kupní síly, dostal nad ten americký. V roce 2019 se poprvé od vedení statistiky přihodilo to, že USA nebyly zemí s největším počtem patentů.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/?p=31208

 

Rusko zverejnilo tajné zábery najväčšieho jadrového výbuchu v histórii

 

 Moskva 26. augusta 2020.   https://youtu.be/XJhZ3i-HXS0       Explozívna sila bomby bola 50 megaton – ekvivalent 50 miliónov ton konvenčnej výbušnej látky. Bomba bola 3333-krát silnejšia než americká atómová bomba zhodená v roku 1945 na japonské mesto Hirošima. Záblesk výbuchu bolo vidno do vzdialenosti 1000 kilometrov, atómový hríb siahal do výšky 65 kilometrov, pričom jeho „klobúk“ mal priemer 95 kilometrov.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/rusko-zverejnilo-tajne-zabery-najvacsieho-jadroveho-vybuchu-v-historii/2274792

 

Jak vypadá situace v boji hlavního proudu medií s medii alternativními?

 

 24. srpen 2020 , Emil Kalabus     Západní svět se dostal do situace, že dominantní média mohou lhát a u veřejnosti jim to překvapivě projde. Nedůvěra lidí v alternativní informace je přímo úměrná jejich vlastnímu strachu z poznání, že svět tvořený médii je jen iluze, za kterou číhá jen morální bahno hamižných elit a krvavý boj o ovládnutí světa.

      Odkaz:     https://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/jak-vypada-situace-v-boji-hlavniho-proudu-medii-s-medii-alternativnimi.html

 

Vykonstruovaný soudní proces s Julianem Assangem

 

- Krutá pseudosoudní fraška

 

 20. 8. 2020 , Thomas Scripps      Trestní řízení s Julianem Assangem je ostudný a ponižující vykonstruovaný soudní proces, který má dostat nevinného muže do vězení nebo do cely smrti kvůli tomu, že odhalil zločiny amerického imperialismu. Assangeův tým právníků nyní čelí rozhodnutí, zda akceptovat další sabotហpřípadu svého klienta, nebo prodloužit ohrožení jeho života pobytem ve vězení po dobu několika dalších měsíců.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/08/vykonstruovany-soudni-proces-s-julianem.html

 

Michail Chazin: Rusko připravuje „otočku doleva“

 

 21. 8. 2020 Janinna     I zástupcům liberálních kruhů je již zřejmá nemožnost Ruska existovat v rámci starého modelu. Putin odstraní liberály, i kdyby jen proto, že v této chvíli bude konečně jasné, že v příštích několika letech nebudou schopni zaručit Rusku příliv zahraničních investic. A právě tento faktor byl rozhodující v těch dobách kdy jim bylo všechno odpouštěno. 

      Odkaz:     https://www.pokec24.cz/politika/michail-chazin-rusko-pripravuje-otocku-doleva/

 

Používáte bezdrátová sluchátka? Víme, v čem

 

spočívá jejich největší nebezpečí

 

 23.8.2020 , Alexandr Timofejev     Největším nebezpečím bezdrátových sluchátek je vyzařování elektromagnetických vln v blízkosti mozku. Odborník zdůraznil, že takové záření je pro mozek nebezpečné.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020082312411022-pouzivate-bezdratova-sluchatka-vime-v-cem-spociva-jejich-nejvetsi-nebezpeci/

 

Zločiny komunismu (?)

 ( Výňatek z článku.)

 

 22.8.2020  ,  Jiří Vaško     Zločiny – a to mnohem více, v daleko větším měřítku a daleko horší – páchali určití lidé ve jménu Božím či v zájmu katolické církve či feudalismu, kolonialismu, nacismu, rasismu a dosud páchají mj. v zájmu imperialismu nebo ve jménu islámu. Velehoru másla na hlavě pak mají velké bankovní domy a finanční oligarchové, kteří mnohdy i velmi aktivně, v zájmu dosažení co největšího zisku a množení kapitálu, zločiny včetně válek podporovali,  často i provokovali (a stále tak činí).

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/08/8411-zlociny-komunismu.htm

 

21. srpen 1968: mýty a skutečné kontury

 Josef Skála :  Klíčový cíl byl vojenské povahy – dorovnat převahu sil NATO, narůstající západně od našich hranic. Když se roku 1988 ptal jeden novinář Gorbačova, jaký je rozdíl mezi ním a Dubčekem, odpověď zněla: „Pouze těch dvacet uplynulých let.“ Svět míří na civilizační křižovatku, nemající srovnání. Průchodné, civilizované a udržitelné řešení všeho, co nemá kudy obejít, leží až za horizontem systému, „tunelujícího“ drtivou většinu lidského společenství. To proto je síla, mířící k lepší budoucnosti, tolik ostouzena.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/1869-k-roku-1968-1

      Výňatek z článku:      21-srpen-1968.doc

 

Lichtenštejnsko žaluje Česko. Kvůli majetku

 

se chce soudit ve Štrasburku

 

 19.8. 2020 , Petr Švihel    Lichtenštejnské knížectví se rozhodlo kvůli svým nárokům na zabavený majetek zažalovat Česko u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Spor se točí kolem zabavení rodového majetku po druhé světové válce.

      Odkaz:     https://www.seznamzpravy.cz/clanek/lichtenstejnsko-zene-cesko-k-soudu-ve-strasburku-kvuli-sporu-o-majetek-116617

                      https://www.seznamzpravy.cz/clanek/seznam-ziskal-kompletni-prehled-co-chteji-v-cesku-vysoudit-lichtenstejnove-65284

 

Hampl rozdrtil soudy a zákony: „Naši volení zástupci ale

 

 mají důležitější starosti. Třeba svobodu tisku v Bělorusku”

 

 19.8. 2020     Např. některé paragrafy českého trestního zákona nesmějí být aplikovány na muslimy. Jedná se již o minimálně třetí případ, kdy české soudy vynesly rozsudek zdůvodněný tím, že před soudem stojí muslim a že tudíž nemůže být plně uplatněno české právo.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020081912397947-hampl-rozdrtil-soudy-a-zakony-nasi-voleni-zastupci-ale-maji-dulezitejsi-starosti-treba-svobodu/

 

Svět přirozený a ťnadpřirozenýŤ

 Jana   Nová , Haló noviny, 10.8. 2020 , str. 4      Když si lidé nebyli a nejsou s to pomoci s nebezpečenstvími a problémy sami, volají mnozí na pomoc bohy a další nadpřirozené síly. V současnosti ohrožuje existenci lidstva na celé Zemi globalistický korporátní fašismus. Odvaha experimentovat a odvaha obětovat všechny své pozitivní síly je mravním základem dosažení nového celoplanetárního lidského světa...

      Celý text:      Svet-prirozeny.doc

 

CIVILIZAČNÍ PERSPEKTIVY

- projev Vladimíry Vítové, Příčovy 15. 7. 2020

 

 16.8. ANS, Vladimíra Vítová     Existují dva hlavní směry dalšího civilizačního vývoje na planetě zemi. První směr symbolizuje globální politika euroamerických mocností - jde o permanentní prosazování koloniální a neokoloniální politiky západních mocností.  Druhý směr politického vývoje reprezentuje pronárodní vize zemí BRICS a zcela konkrétně Ruska.

      Odkaz:     https://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/civilizacni-perspektivy-projev-vladimiry-vitove-pricovy-15-7-2020.html

 

Skutečné Bělorusko: Majdan prezidenta neporazí.

 17. 8. 2020 , Petr Akopov      Pokus o uspořádání Majdanu v Bělorusku ztroskotal – i když nepokoje v Minsku a dalších městech budou nějakou dobu asi ještě pokračovat. Jak to vidí místní obyvatelé? Bratrské národy včera a dnes. Bělorusko je součást Ruska. Nikoli Ruské federace, ale tisícileté ruské domoviny.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5274-skutecne-belorusko-majdan-prezidenta-neporazi-jak-to-vidi-mistni-obyvatele-bratrske-narody-vcera-a-dnes-odpovednost-za-docasne-ztracene-deti-kdyz-si-netroufnete-na-putina-plivnete-na-lukasenka.htm

 

Erik Best: Kdo nyní řídí diverzní jednotku na ministerstvu zahraničí?

 

 15. srpna 2020 , Erik Best     V rozhovoru pro Radiožurnál se pochlubil bývalý velvyslanec v USA a Rusku, diplomat Petr Kolář, že na ministerstvu zahraničí spoluzaložil diverzní jednotku…

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/erik-best-kdo-nyni-ridi-diverzni-jednotku-na-ministerstvu-zahranici/

 

V Rusku vyvinuli novú metódu detekcie stealth zariadení

 Rusko, 15. júl 2020 (AM, Sputnik)  „Táto metóda je založená na analýze radarového tieňa pozorovaného objektu,” vysvetlili jeho tvorcovia pre Defending Russia. Vysielač a prijímač týchto radarov sú oddelené, aby bolo možné vyhlada objekty nachádzajúce sa medzi nimi. Podža National Interest je tento radar omnoho mobilnejší ako západné radary.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/07/15/v-rusku-bola-vyvinuta-nova-metoda-detekcie-stealth-zariadeni/

 

Jsme v neuvěřitelném nebezpečí a nelze jen čekat!

 

 Ve hře je budoucnost České republiky a Polska v návaznosti na Benešovy dekrety a Bierutovy dekrety,jenž jsou si značně podobné. Jsou defakto posledním obranným valem a překážkou v pohlcení národní suverenity a identity našich zemí s Němci.

      (přišlo e-mailem)

      Celý text:      Nelze-jen-cekat.doc

 

Putin a Rusko čelí velmi vážné krizi v Bělorusku

 

 17.8.2020 , The Saker     Lukašenko se snažil využívat historické identity mezi ruským a běloruským lidem a neustále od Ruska žádat pomoc. Jsem si jistý tím, že Rusko má v Bělorusku více než dostatečný vliv a zdroje, aby si vynutilo tyto změny. Ano, bylo by to obtížné i nebezpečné, ale pokud k tomu nedojde, mohlo by to vést k mnohem horšímu výsledku.

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/08/8406-putin-a-rusko-celi-velmi-vazne-krizi-v-belorusku.htm

 

Naď v tichosti odstúpil vojenské letisko Sliač Američanom

 

 8.8. 2020 , JÁN DIBALA     To my sa podiežame na ochrane USA poskytovaním územia SR na rozmiestnenie ich prostriedkov, lebo tým ich operačne zvýhodňujeme. Navyše, odčerpávame čas prieskumných a úderných kapacít smerovaných proti USA a presúvame ich na seba.

      Odkaz:      https://www.extraplus.sk/clanok/nad-v-tichosti-odstupil-vojenske-letisko-sliac-americanom

 

Nevím, proč vláda buduje integrační centra pro imigranty a azylanty, když

 

vláda včetně premiéra Babiše stále deklaruje, že imigranty přijímat nebude...

 

 17.8.2020 , LukᚠPetřík     Ministerstvo vnitra vydalo výzvu k předkládání žádostí o podporu v rámci Národního programu Azylového, migračního a integračního fondu, jejímž cílem je „Provoz integračních center v Ústeckém, Jihomoravském a Královéhradeckém kraji a hl. m. Praze v letech 2021-2022“.

      Odkaz:      https://www.euportal.cz/Articles/42956-nevim-proc-vlada-buduje-integracni-centra-pro-imigranty-a-azylanty-kdyz-vlada-vcetne-premiera-babise-stale-deklaruje-ze-imigranty-prijimat-nebude-.aspx

 

Západ nedokáže urobi nič ani v prípade, ak by

 

Moskva anektovala Bielorusko

 

Minsk 14. augusta 2020 Gabriel Gačko (HSP/Foto:TASR/AP)     Žiadnej pomoci kolektívneho Západu sa nedočkajú ani bieloruskí aktivisti, ktorí sa v Minsku pokúšajú o vlastný plagiát kyjevského majdanu. Ak by Moskva v Minsku vojensky zasiahla, západní „partneri“ sa zmôžu nanajvýš na nejaké sankcie, možno ani na tie, keďže ich efekt je minimálne pofidérny.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/zapad-nedokaze-urobit-nic-pripade-by-moskva-anektovala-bielorusko/2262124

 

Proč vyšší vrstvy zničí samy sebe?

 

 13.8. 2020 , Petr Hampl     Schválení jednoho nového zákona ve státě New Jersey, že napříště budou i lidem bez státního občanství vydávány licence v profesích jako lékař nebo advokát, je součástí širšího trendu. Bude mít naprosto děsivý dopad na příslušníky blahobytné vyšší třídy.

      Odkaz:      http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=256130

     (Poznámka správce:   Západní superelity totiž potřebují "podříznout" i většinu tzv. zlaté půlmiliardy - viz 43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – kde se dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Dnes je 20. výročí katastrofy jaderné ponorky Kursk.

 

 12.8. 2020 , Nasredin , https://lenta.ru/articles/2020/08/12/kursk/     Podle všech známek byl Kursk zasažen právě těžkým americkým torpédem MK-48 (výbušná hlavice má hmotnost cca 300 kg). Za normálních okolností by měl nějakou šanci ustát i tento zásah, ale torpédo z americké ponorky USS Memhis zasáhlo skladiště torpéd Kursku a přivedlo uskladněnou munici k výbuchu, což bylo pro osud Kursku fatální.

      Odkaz:      http://leva-net.webnode.cz/news/dnes-je-20-vyroci-katastrofy-jaderne-ponorky-kursk/

 

Fox News: Hrozbou pro demokracii v USA jsou její vlastní tajné služby!

 

 14. srpna 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, foxnews.com, foto: arch.)    Tím, že vykreslila Trumpa jako agenta Ruska a skrývala důkazy o jeho nevině, FBI udělala „nejšpinavější politický kousek v historii", napsal Gregg Jarrett, komentátor Fox News.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/fox-news-hrozbou-pro-demokracii-v-usa-jsou-jeji-vlastni-tajne-sluzby/

 

Jak se chránit před elektromagnetickým zářením

 (vytaženo z archivu)

March 19, 2019Dr. Joseph M. Mercola , překlad: Vlabi     Moře elektromagnetických polí (EMP) je nejnebezpečnějším znečištěním, kterému jsme v současnosti vystaveni. Většina záření pochází z mobilních telefonů, rozhlasových věží, počítačů, inteligentních měřících přístrojů a Wi-Fi.

      Odkaz:      https://naseveru.org/2019/03/19/jak-se-chranit-pred-elektromagnetickym-zarenim/

      Celý text:      Jak-se-chranit.doc

 

V Bělorusku vypukla barvená revoluce – bude druhý Majdan?

 11. 8. 2020 Lukašenko sklízí hořké plody své politiky dvou židlí. V Bělorusku vypukla po vítěztví prezidenta Lukašenka barevná revoluce. Lukašenko teď sklízí hořké plody toho, co sám považoval za “mazanou politiku”, když se pokoušel hrát na dvě strany.

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/v-belorusku-vypukla-barvena-revoluce-bude-druhy-majdan-a-hned-pote-

 

Ruské terénní vozidlo na nízkotlakých pneumatikách dobývá svět.

 9.8.2020     Hlavní předností terénních vozidel značky TREKOL je jejich jednoduchost konstrukce, spolehlivost a pohodlí. Díky jednoduchým konstrukčním řešením s využitím i sériových náhradních dílů domácí produkce se podařilo dosáhnout vysokých možností údržby.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020080912327808-jednoduche-a-spolehlive-jako-kalasnikov-ruske-terenni-vozidlo-na-nizkotlakych-pneumatikach-dobyva/

      Celý text:      Trekol.doc

 

Dotuje Brusel ČR nebo naopak?

 

 9.8. 2020 Přišlo emailem     Z České republiky odchází (za 8 let) 1920+ 320 = 2 240 miliard !!!!!! A do České republiky může přijít (z EU ) až 550 miliard! Takže jsme výhodný zlatý důl!

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/prispevky/2020/08/8398-dotuje-brusel-cr-nebo-naopak.htm

 

Známý novinář Thierry Meyssan: Izrael ničí

 

východní Bejrút novou zbraní

 

 11.8. 2020 , Redakce AC24     Izraelský premiér nařídil zničení skladu zbraní Hizballáhu v Bejrútu novou zbraní. Zjevně se nejedná o atomovou bombu ve strategickém smyslu (nebo jde o termobarickou bombu?).

      Odkaz:      https://ac24.cz/-/znamy-novinar-thierry-meyssan-izrael-nici-vychodni-bejrut-novou-zbrani

 

Po válce jsme chtěli socialismus, v 68 přidat

 

lidskou tvář, v 89 demokracii. A dnes…??

 

 10. 8. 2020 Janinna komentáře 3 Autor: David Dvořák     Chybí tady diskuze, kterak mohl ten nenáviděný a neschopný "bolševik" financovat 200.000. vševojskovou armádu, státní bytovou výstavbu, kde bral peníze na všechny ty přehrady, elektrárny vč. atomových, elektrifikaci železnice, stavbu dálnice, ...

     Po r. 1989 jsme měli 30 let a výsledek? Vše zprivatizováno, rozkradeno, zničeno.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/po-valce-jsme-chteli-socialismus-v-68-pridat-lidskou-tvar-v-89-demokracii-a-dnes/

 

Ruský systém varovania pred raketovým útokom Kupol

 

rozšíril satelit Tundra

 

 Rusko, 6.august 2020 ( AM ) – Zjednotený kozmický systém varovania pred raketovým útokom s názvom Kupol, ktorý bol vytvorený pre ruské ministerstvo obrany, je v operačnom nasadení.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/08/06/rusky-system-varovania-pred-raketovym-utokom-kupol-rozsiril-satelit-tundra/

 

Príde ďalšia kríza, horšia ako v roku 2008.

Otázka je, kožko máme času. (Vytaženo z archivu.)

27.7.2018 , ROZHOVOR , Artur Bekmatov     Ekonóm Peter Staněk (69) z Ekonomického ústavu Slovenskej akadémie vied:  kríza je tu, bude desivá a horšia ako tá v roku 2008, lebo my sme krízu v roku 2008 nevyriešili — my sme ju prekryli prevzatím dlhov finančného sektora na plecia štátov a natlačením obrovského objemu obeživa, ktoré je nekryté."

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/slovensko/201807277786653-slovensko-financni-krize/

 

Agonie starého světa

kam jde lidstvo?

 Rozhovor Sergeje Pravosudova s Andrejem Fursovem     Žijeme v podmínkách systémové krize kapitalismu, jeho konečné fáze. Šance pro Rusko vymanit se z globální pasti tu je. Rusko má spoustu zkušeností s vyskakováním z pastí, když je na celém světě krize. To však neznamená, že to tak bude vždy. Doufejme v to a pracujeme na tom.      Antonio Gramsci má úžasnou tezi: „Pesimismus rozumu a optimismus vůle.“

      Odkaz:      https://zavtra.ru/blogs/agoniya_starogo_mira

      Celý překlad:      Agonie-stareho.doc

 

Vakcína proti koronaviru pro každého občana Evropské unie

 8. 8. 2020     Evropská unie podepsala smlouvu s farmaceutickým gigantem AstraZeneca na dodávku 400 milionů dávek vakcíny proti Covid-19. 400 milionů je suma, která se kryje v počtem obyvatel Evropské unie.

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/prodano-vakcina-proti-koronaviru-pro-kazdeho-obcana-evropske-unie-ale-zadna-odpovednost-za-vedlejsi-ucinky-400-miliard-co-kdyz-dostanu-obrnu-kde-je-dukaz-o-existenci-pandemie/#.Xy-_W37gqr8

 

Ruská zbraň "posledního soudu", kterou by americká armáda nezvládla!

 

 8.8. 2020 , kou, prvnizpravy.cz, ria.ru     Ruské jaderné torpédo „Poseidon“ dosáhlo pod vodou až 200 km/h!Vyvíjí ohromnou rychlost, nedosažitelnou pro ponorky, s ponorem do kilometrové hloubky, nezávisle vypočítá optimální trasu k cílovému bodu. Rozsah je neomezený. To vše dělá podvodní dron extrémně obtížným cílem pro protiponorkovou obranu zemí NATO.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ruska-zbran-posledniho-soudu-kterou-by-americka-armada-nezvladla/

 

Euroarmáda: Muslimští hrdlořezové poslaní na vlastní lidi?

 5. 8. 2020 , Branislav Michalka      Projekt společné evropské armády má podporu na nejvyšších příčkách moci. Emmanuel Macron, Angela Merkelová, Ursula von der Leyenová a další vládci unie se předhánějí v jejím doporučování. Příslušníci cizích národů nemají totiž takové zábrany při potlačování nepokojů jako příslušníci domácího obyvatelstva.

      Odkaz:      https://www.protiproud.cz/politika/5254-euroarmada-muslimsti-hrdlorezove-poslani-na-vlastni-lidi-vypecena-anketa-na-slovensku-koronakrize-pribrzdila-hrozba-se-vrati-s-vetsi-silou-inspirace-u-cisare-nova-bezpecnostni-strategie-eu.htm

 

O tlouštíkovi, chlapečkovi a svatém Petrovi

 

aneb Šlo vyhrát válku bez bomby? (Vytaženo z archivu.)

 

 Srpen 2015 , Martin Marcikán, Milan Vidlák  Svržení atomových bomb bylo pouze záminkou, která byla prohlášena za hlavní příčinu skončení války. Je však jisté, že Japonci by kapitulovali ve chvíli, kdy by do války vstoupilo Rusko.“

      Odkaz:      http://www.casopis-sifra.cz/o-tloustikovi-chlapeckovi-a-svatem-petrovi/

 

Bezpečnost domova: Obrana státu bez domobrany nezafunguje.

 5. 8. 2020 , Petr Hampl ,  ProtiProud     Útok proudem migrantů se stal standardní součástí válčení. V tuto chvíli víme o jediné účinné odpovědi na tyto změny. Vyzbrojit obyvatele vlastní země a poskytnout jim potřebný výcvik. To ukazuje k branným silám, jejichž základ tvoří domobrana.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/08/bezpecnost-domova-obrana-statu-bez.html

 

USA vytvořily ve světě více než 200 vojenských biolaboratoří!

 (Připomenutí z archivu k problematice koronaviru.)

17.1. 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, rg.ru, foto: arch.)     Tajemník ruské bezpečnostní rady Nikolaj Patrušev. „Alarm vyvolává vývoj biotechnologií, který lze přičíst výzkumu dvojího užití. Nevylučujeme možnost rozvoje nové generace biologických zbraní v řadě zemí," uvedl

      Odkaz:      http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/usa-vytvorily-ve-svete-vice-nez-200-vojenskych-biolaboratori/

 

Prezident Beneš měl pravdu

 

 3. 8. 2020 , J. Kojzar, Rozhovor s Annou Štofanovou     Prý se opět připravuje pochod na Brno, jako připomínka údajného násilného a krvavého "vyhnání" Němců v květnu roku 1945. Mladé generaci se má vrýt do paměti, že v roce 1945 se odsunem brněnským Němcům stalo velké příkoří a nenahraditelná škoda pro zánik multikulturního města Brna. A to Sudetoněmeckému landsmanšaftu (SL) umožňuje nastolovat další požadavky, jak to vyjádřil B. Posselt v řadě vystoupení.

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/54057329

      K tématu:   Brn-poch-smrti.doc

 

Nová hrozba od Erdogana, varuje Petr Hampl. „Istanbul“

 

je k ničemu. Hrůzná čísla z Německa jako důkaz

 

 29.7. 2020 , Petr Hampl , ROZHOVOR     V Německu úmluva platí, přesto tam proběhlo na 70 tisíc ženských obřízek, ve Švédsku zase řeší rekordní počet znásilnění. My v České republice nedokážeme vyřešit sebevražedné chování Německa nebo Francie. My můžeme udělat jediné – co nejrychleji a co nejneprodyšněji se izolovat od kolabující západní Evropy.

      Odkaz:      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Nova-hrozba-od-Erdogana-varuje-Petr-Hampl-Istanbul-je-k-nicemu-Hruzna-cisla-z-Nemecka-jako-dukaz-632045

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Jak zkušený novinář přišel o místo, protože napsal

 

 pravdu o muži, o kterém se smí mluvit jenom hezky

 

 2.8.2020 , Milan Vidlák, časopis Šifra     John Kass, novinář, který v těchto novinách působí již 23 let, ve svém sloupku 22. července napsal, že „jde o velká města vedená demokratickými starosty, kde se vraždění a střílení gangů vymklo kontrole a kde mají dosud živá centra měst našlápnuto k tomu, aby se stala městy duchů“.

      Odkaz:      https://www.casopis-sifra.cz/jak-zkuseny-novinar-prisel-o-misto-protoze-napsal-pravdu-o-muzi-o-kterem-se-smi-mluvit-jenom-hezky/

 

Nevážené a závislé soudy v Praze, na čí pokyn

 

a zadání vynášíte rozsudky?

 

 4.8.2020 , Růžena Chrastekova     Právo dostává pořádnou nakládačku a víra ve spravedlivou justici u nás prudce klesá. Naši soudci a soudkyně, především v Praze, tvrdě odsuzují, předsudečně až, každé vymezení se proti menšinám a imigrantům, ale nebezpečné vyhrožování a podněcování k nenávisti vůči prezidentu republiky, to jim ani trošku nevadí, to je zřejmě jen to uličniství, dokonce ani přestupek ne.

      Odkaz:      http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/nevazene-zavisle-soudy-v-praze-na-ci-pokyn-zadani-vynasite-rozsudky

 

Jaderná okřídlená střela "Burevestnik" dramaticky

rozšiřuje kosmické  perspektivy Ruska

 28. července 2020, text: Alexandr Timochin     Technologie a znalosti získané během vývoje takového motoru, jakož i přítomnost kompaktního, ale výkonného reaktoru, který je v současné době bezpochyby jedním z nejpokročilejších reaktorů na světě, umožní v blízké budoucnosti dopravit lidi a náklad na oběžnou dráhu Země, bez jakýchkoli oddělitelných stupňů. V roce 2019 bylo známo, že v Roskosmosu existují zastánci vytvoření raketoplánu s jaderným pohonem.

      Odkaz:      https://vz.ru/society/2020/7/28/1052025.html

      Celý překlad:      Burevestnik.doc

 

Putin aktivoval „černou listinu“ – Chazin

 

 1. 8. 2020 Janinna     Postavy z ruské liberální komunity, které se pokusily přivést na ulici lidi, kteří mohli zůstat bez peněz po dobu pandemie, budou v blízké budoucnosti „začištěny“, řekl známý ekonom Michail Chazin.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/putin-aktivoval-cernou-listinu-chazin/

 

Americké sliby byly lži. Vojenská biolaboratoř

v Almatě musí být okamžitě uzavřena!

 2.8. 2020 , Ajnur Kurmanov , news-front.info     V zájmu národa Kazachstánu je nyní nutno bez meškání zavřít tyto objekty a zastavit práci na programech Pentagonu. Je třeba se vzdát tohoto smrtícího neokoloniálního kurzu, jinak nás očekává nevyhnutelná katastrofa!

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/08/americke-sliby-byly-lzi-vojenska.html

 

Naše novodobé Lipany, tentokrát v Bruselu

 

 24.7.2020 , Jaroslav Tichý     O penězích, o které se členské země EU v tom či onom rozsahu „musí“ zadlužit, aby naplnily předem direktivně stanovenou částku 750 mld. EUR, o níž nikdo pořádně neví, odkud se vzala. A na nás, jako ty husity, kteří to přežijí, pak zbude povinnost splácet. Hodně a dlouho.

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/nase-novodobe-lipany-tentokrat-v-bruselu/

 

Francúzi vydierajú Poliakov: Odmietnete

Istanbulský dohovor? Nedostanete peniaze!

  31.7. 2020 , Ivan Lehotský , Redakce CZ24 News      EU: Neškodný, všeobecne deklaratívny a k ničomu nezaväzujúci… pamätáte sa? Takýto vraj je Istanbulský dohovor, ktorý Požsko v minulosti podpísalo a teraz ho chce vypoveda. A ajhža: liberálni fašisti ovládajúci Európu hrozia, že za to Poliakom zoberú eurofondy.

      Odkaz:      https://cz24.news/francuzi-vydieraju-poliakov-odmietnete-istanbulsky-dohovor-nedostanete-peniaze-ked-lakali-podpisat-istanbul-tvrdili-ze-je-to-neskodny-vseobecne-deklarativny-a-k-nicomu-nezavazujuci-dohovor/

 

Díky Spojeným státům za sankce:

 

vývoz potravin z Ruska trhá rekordy

 

 30. 7. 2020 Janinna     Vývoz potravin z Ruska překonává všechny rekordy. V roce 2014 Spojené státy, západní země a další Evropané uvalili na Rusko sankce za Krym. Rusko se stalo největším vývozcem obilí na světě. Díky Spojeným státům za sankce! Vývoz mléka a mléčných výrobků se oproti roku 2014 ztrojnásobil.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/diky-spojenym-statum-za-sankce-vyvoz-potravin-z-ruska-trha-rekordy/

 

Operácia CIA Splinter Factor

 

 31.7.2020 ,  Ivan Štubňa     Túto akciu CIA opisuje vo svojej knihe Výbušnina Stewart Steven. Uvedenú operáciu rozpracovala CIA pod vedením svojho riaditeža Allana Dullesa a mala za ciež kompromitova vedúcich komunistických funkcionárov

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/07/8389-operacia-cia-splinter-factor.htm

 

Jeden krok od tragédie: Ruský systém S-400 zmařil

hroznou provokaci Ameriky

 31.7.2020 Janinna     Ruské systémy protivzdušné obrany S-400 dokázaly správně identifikovat nepřátelská letadla, která se pod krytem civilního dopravního letounu dostala do oblasti syrských systémů protivzdušné obrany.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/jeden-krok-od-tragedie-rusky-system-s-400-zmaril-hroznou-provokaci-ameriky/

 

Foldyna: Istanbulská úmluva – esence lži a zla

 

 28.07.2020  Istanbulské úmluvě jde o předání moci nad občany do rukou fanatických aktivistů, jež budou postaveni mimo pravomoc národních institucí a kteří s naší společností budou provádět experimenty nemající v dějinách lidstva obdoby.

      Odkaz:      https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Foldyna-Istanbulska-umluva-esence-lzi-a-zla-631965

      K tématu:    IstambulskaUmluva.doc , Istambulska-umluva.doc , Istambulsky-dohovor.doc

 

Kim Čong-un: Jaderné zbraně KLDR

 

navždy zajistí život bez války

 

 28.7.2020     Severokorejský lídr Kim Čong-un oznámil, že síly vojenského a strategického zadržování KLDR jako země, která vlastní jaderné zbraně, zemi navždy zajistí mírovou existenci a národní bezpečnost.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020072812277938-kim-cong-un-jaderne-zbrane-kldr-navzdy-zajisti-zivot-bez-valky/

                        http://www.kldr.info/2020/07/28/uskutecnila-se-6-celostatni-konference-valecnych-veteranu/

      K tématu - Zpráva mezinárodní ženské komise:     Zprava.pdf

 

Ruskú základňu na Mesiaci postavia roboty

 

 Moskva 28. júla 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)     Najbližšie ruský štart automatickej medziplanetárnej stanice Luna 25 k Mesiacu plánujú v roku 2021. Potom majú vypusti prístroj Luna 26 a Luna 27, v rokoch 2024 a 2025. Luna 27 má vybra miesto pre ruskú základňu na Mesiaci. Výsadok ruského kozmonauta na Mesiaci plánujú v roku 2030.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/rusku-zakladnu-mesiaci-postavia-roboty/2244238

 

Jak vlasovci "pomáhali" pražským povstalcům

 

 20.7. 2020 ,  Emil Kulfánek, vedoucí Památníku Pečkána      Na poradě generála Buňačenka s veliteli pluků bylo dohodnuto poskytnout vojenskou pomoc Pražskému povstání, aby se rehabilitovali v očích anglo-amerických spojenců a mohli u nich požádat o azyl. První jednotky ROA pod vedením generála Buňačenka vstoupily do Prahy dne 6. 5. 1945 v 16.00 hod. Dne 7. 5. 1945 ve 23.00 hod. vydal generál Buňačenko rozkaz, aby jednotky 1. divize ROA zahájily odchod z Prahy směrem k Američanům.      Haló noviny, 20.7. a 27.7. 2020, str. 6

      Celý text:      Vlasovci.doc

 

Zadlužení na několik generací pod vlajkou

psychadelického plánu “Zelený úděl”.

 26. 7. 2020     Hlasování Evropského parlamentu o zadlužení států EU ve výši 750 miliard Euro je historickým momentem v dějinách Evropy a završení orwellovského projektu jménem Evropská unie. Do skupiny „nepodpořili“ patří ANO, ODS a SPD, do skupiny „podpořili“ patří eurohujerské strany: KDU/ČSL, Piráti, STAN, TOP 09 a překvapivě také KSČM.

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/eurohujerove-nam-mavaji-na-cestu-do-pekel-zadluzeni-na-nekolik-generaci-pod-vlajkou-psychadelickeho-planu-zeleny-udel-cesti-europoslanci-kdo-a-jak-hlasoval-infografika-zdarma-ke-stazeni/#.Xx78gBLgqr9

 

Seznam „zločinů“, kvůli nimž byl v říjnu 2011zabit Muammar Kaddáfí

(slouhy západních elit)

 26. 7. 2020 Janinna     1. Benzín je levnější než voda. 2. Novomanželé dostávají 64 000 $ na koupi bytu.     3. Vzdělávání a medicína jsou zcela zdarma.     4. Na každého člena rodiny stát vyplácí dotace 1 000 USD ročně.     5. Dávka v nezaměstnanosti – 730 $.     6. Uzavřené vojenské základny NATO ...    

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/seznam-zlocinu-kvuli-nimz-byl-v-rijnu-2011-zabit-muammar-kaddafi/

 

Výstavba Nord Stream 2 bola prerušená zo zvláštneho dôvodu

 

 Kodaň 26. júla 2020 (HSP/Sputnik)      Americkí úradníci „dali vežmi jasne najavo, že chcú zabráni dokončenie výstavby Nord Stream 2“, pretože sa snaží vnúti Európe dodávky svojho skvapalneného zemného plynu.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/vystavba-nord-stream-2-bola-prerusena-zo-zvlastneho-dovodu/2242452

 

Z globálneho otepžovania sa stalo falošné náboženstvo.

 

 6.7. 2020 ,  TomᚠTaraba     Popredný svetový aktivista v boji proti globálnemu otepžovaniu sa ospravedlnil svetovej verejnosti “za paniku, ktorú za posledné rokoy tejto oblasti enviroaktivisti spôsobil.”

      Odkaz:      https://www.svetlosveta.sk/slider/z-globalneho-oteplovania-sa-stalo-falosne-nabozenstvo-svetoznamy-aktivista-sa-ospravedlnil/

 

EU - země, kde včera projedli zítřek

 

 23.7.2020 , David Dvořák      "Bohatství vzniká z dluhu" nebo "Privatizace zisků a dotací, socializace ztrát a nákladů". Tak nějak by se daly nazvat hlavní hodnoty EU. Problémů je mnoho, ale asi zdrojem největších je fakt, že elity nejednají ve shodě nebo pro blaho většiny obyvatel. Ba právě naopak. Jednají vysloveně proti zájmům většiny svých občanů.

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/07/8381-eu-zeme-kde-vcera-projedli-zitrek.htm  

 

Odpovídá Lorenz Knorr, německý antifašista

 

 24. 7. 2020 ,  České národní listy     Lorenz Knorr: Po válce došlo k vysídlení většiny takzvaných sudetských Němců. Já ale tento pojem nepoužívám rád… Protože jde o umělé označení, z kterého udělali nacisté politický pojem.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/07/odpovida-lorenz-knorr-nemecky.html  

 

Ostrý protest a stížnost proti vedení publicistických pořadů Čt

 

 22. 7. 2020 , Petr Pokorný     Věc: veřejnoprávní televize není zřízena za naše peníze pro exhibice redakcí Veřejnoprávní televize má být naprosto nestranná, nezávislá a politicky vyvážená. Aatmosféra vyzařující z veřejnoprávní České televize je katastrofální a generální ředitel Dvořák by se měl zodpovídat.

      Odkaz:      http://www.skrytapravda.cz/domaci/3398-ostry-protest-a-stiznost-proti-vedeni-publicistickych-poradu-ct  

 

USA by rády korigovaly ruský vývoj jaderných raket, mají strach?

 

 22.7. 2020 , (rp,prvnizpravy.cz,tellerreport,foto:arch.)     Spojené státy vyzvaly Rusko, aby přestalo vyvíjet „létající Černobyly“, jaderné řízené střely.  Billingsley na začátku července řekl, že ruské raketové projekty Burevestnik a Poseidon jsou „hrozivé“ a měly by být ukončeny.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/usa-by-rady-korigovaly-rusky-vyvoj-jadernych-raket-maji-strach/  

 

V českých městech vřele vítají Sudeáky. Ale proč?

 

 21.7. 2020 , Alena Novotná     Sudeáci si k nám dělají výlety a lokální politici je vítají s otevřenou náručí.  Sudetští Němci se nevzdali své kritiky Benešových dekretů, a to znamená, že nesouhlasí se spravedlností, se kterou Československo potrestalo nacisty a jejich pomahače.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020072112249053-v-ceskych-mestech-vrele-vitaji-sudetaky-ale-proc/  

 

Arménsko si “náhle“ spomenulo, že Rusko je brat a ochranca

 

 22.7. 2020 , Arménsko , (AM, Inforuss) – Pravdepodobne na svete neexistuje krajina, ktorej by sa pomohlo tak ako Rusko pomáhalo Arménsku. Teraz si sa Arménsko začalo rozhliada a nikde nikto, všetci tvoji noví priatelia sú rozptýlení, a niektorí ako Ukrajina a predali. Zrazu ste si uvedomili, že sa Vás nezastane nikto okrem Ruska ...

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/07/22/armensko-si-nahle-spomenulo-ze-rusko-je-brat-a-ochranca/  

 

Po včerejším hlasování bude opuštění EU nemožné,

 

 země přijdou i o poslední zbytky své suverenity

 

 21. 7. 2020  ,  Napsal Slovanka     V EU byla schválena částka 750 miliard eur do fondu obnovy, který má údajně sloužit k oživení ekonomik v nastávající krizi. Parazité tak “milostivě” zajistili půjčku, která bude posléze přerozdělena mezi jednotlivé členské země, které ovšem budou za své dluhy vzájemně ručit.

      Odkaz:      https://voxpopuliblog.cz/po-vcerejsim-hlasovani-bude-opusteni-eu-nemozne-zeme-prijdou-i-o-posledni-zbytky-sve-suverenity/  

 

Analytik vysvětlil, proč EU nechce obětovat Nord Stream 2

 

 19.7. 2020     Evropská unie nechce obětovat projekt Nord Stream 2, protože alternativa v podobě amerického zkapalněného zemního plynu nakonec učiní evropské výrobky méně populární na světovém trhu

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020071912241355-analytik-vysvetlil-proc-eu-nechce-obetovat-nord-stream-2/  

 

Times: Čína může připravit americké vojenské firmy o vzácné prvky!

 

 18.7. 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, thetimes.co.uk, foto: arch.)    Peking pohrozil zákazem dodávek prvků vzácných nerostů americké korporaci Lockheed Martin, jako součást odvetných sankcí proti Spojeným státům

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/times-cina-muze-pripravit-americke-vojenske-firmy-o-vzacne-prvky/  

 

V USA sa pripravuje rozsiahla konfiškácia pomocou menovej reformy

 

 17. července 2020 , Valentin Katasonov , Redakce CZ24 News     USA: Proti hotovostným peniazom sa už dávno vedie ciežavedomý boj. Vedú ho najväčší bankári, ktorí dobre cítia svetové trendy vývoja.

      Odkaz:      https://cz24.news/v-usa-sa-pripravuje-rozsiahla-konfiskacia-pomocou-menovej-reformy/  

 

Média informují o nové éře po nástupu systému S-500

 

 17.7.2020 Egyptské noviny Sasapost      píší o nástupu nové éry ruské nadvlády na trhu se zbraněmi s příchodem protiletadlových raketových systémů S-500. Dokáže zasáhnout deset balistických raket současně, i kdyby jejich rychlost byla 18-25 tisíc kilometrů za hodinu. Prometheus také může sestřelit rakety a letadla ve výšce až 200 kilometrů.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020071712232759-vzbuzuje-hruzu-media-informuji-o-nove-ere-po-nastupu-systemu-s-500/  

 

Až bude na Zemi téměř 10 miliard lidí, světová populace začne klesat

 

17.7. 2020 , nčs, Novinky     Kdy bude na světě nejvíc lidí? Takovou otázku si položili vědci z univerzity ve Washingtonu. Podle nich světová populace dosáhne svého maxima v roce 2064, kdy by mělo na Zemi žít asi 9,7 miliardy lidí. Poté, co populace dosáhne svého maxima, by měla pozvolna začít klesat,

      Odkaz:      https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/az-bude-na-zemi-temer-10-miliard-lidi-svetova-populace-zacne-klesat-40330872#seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=wLbZoRU4UbX-202007171940&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=  

 

Odešel poctivý člověk, komunista…

 

 15.7.2020    Ve věku 97 let zemřel (9. července 2020) generální tajemník Komunistické strany Československa soudruh Miloš Jakeš. Byl nekompromisní ke všem úmyslným chybám i prohřeškům funkcionářů a kádrů. Měl vřelý vztah k národům Sovětskému svazu. Ve svých funkcích podporoval národně osvobozenecký boj.

      Odkaz:      http://www.rudyprapor.cz/     http://www.kldr.info/2020/07/15/zomrel-sudruh-milos-jakes/

( Pozn. spr. webu: V nejbližší době bude muset i nᚠnárod zahájit národně osvobozenecký boj (a už jakkoliv hybridní). Jedině tak se nᚠnárod zachrání před záhubou. )

 

Alena Vitásková vrací úder:

 15.7. 2020     Bojovnice proti solární mafii Alena Vitásková byla zproštěna všech obvinění po sedmi letech vyčerpávajících soudů. “Nejvyšší státní zastupce Pavel Zeman předložil nepravdivé důkazy.” Státní zastupitelství a Česká televize je bažina, kterou je třeba vysušit. “Buď neznají zákony, nebo konají na objednávku. Probíhá fašizace společnosti”.

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/alena-vitaskova-vraci-uder-nejvyssi-statni-zastupce-pavel-zeman-predlozil-nepravdive-dukazy-statni-zastupitelstvi-a-ceska-televize-je-bazina-kterou-je-treba-vysusit-bud-neznaji-zakony-nebo/#.Xw9NFqbgqr8

 

163 placených protestujících podalo žalobu

 

proti George Sorosovi za to, že za ně nezaplatil kauci

 

 14.7.2020 od tereza      Mluvčí Sorosovi společnosti Paid Liberal Trolls of America říká, že muži a ženy, kteří se přihlásili, byli předem upozorněni, že by měli dodržovat zákon a nechodit do vězení:   „Byli placeni po dobu 6 hodin 30 USD za hodinu plus stravné 40 dolarů za den.“

      Odkaz:      https://tadesco.org/163-placenych-protestujicich-podalo-zalobu-proti-george-sorosovi-za-to-ze-za-ne-nezaplatil-kauci/

 

Čína zvedla hozenou rukavici

 8. 7. 2020 , Crimson Alter      Byl schválen tzv. Hongkongský bezpečnostní zákon, což znamená, že Čína je připravena vzít na sebe riziko sankcí Washingtonu. Barevní žoldnéři vzali do zaječích. Přednost politice před ekonomikou? Převrat a útok na státní celistvost Peking nedopustí. Kdopak by se sankcí bál?

      Odkaz:      https://www.protiproud.cz/politika/5204-cina-zvedla-hozenou-rukavici-barevni-zoldneri-vzali-do-zajecich-prednost-politice-pred-ekonomikou-prevrat-a-utok-na-statni-celistvost-peking-nedopusti-kdopak-by-se-sankci-bal.htm

 

„Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi,

 

zapomeň na m쓅 Před 77 lety začal Volyňský masakr

 

 11.7. 2020 , Janinna      Dnes je pamětní den obětí Volyňského masakru. 11. července 1943 začaly jednotky OUN-UPA zabíjet Poláky žijící v té době na Ukrajině. V důsledku akcí Banderovců (UPA-OUN a SB OUN), kterých se zúčastnilo někdy i místní ukrajinské obyvatelstvo, zahynulo na Volyni 36 543 až 36 750 lidí, u kterých je známo jméno a místo úmrtí.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/historie/kdybych-mel-zapomenout-na-ne-boze-na-nebi-zapomen-na-me-pred-77-lety-zacal-volynsky-masakr/

 

GP Retro – Organizační schéma „světovlády“

 

 11. července 2020 ,  Redakce CZ24 News     Nedávno zesnulý František Nevařil pěkně graficky znázornil detailní podrobnosti o existenci pánů Západu a rádobypánů celého světa (Pjakinova globálního prediktoru).  

      Odkaz:      https://cz24.news/gp-retro-organizacni-schema-svetovlady/

( Pozn. spr. webu:  V ostatních částech světa také mají své představy globalizace - ruské, založené na multipolaritě moci a humanistických principech "Russkogo mira"; - čínské, založené na ekonomickém propojení a harmonii podle principu win-win; islamistické, obsahující dobytí a islamizaci celého světa; eurocentrické - Kalergiovské a jistě mnohé další.

     Kromě toho je zde též koncept, pro který není principiální globalizace (tedy celosvětové rozšíření společných vnucených, či přijatelných principů ekonomických, organizačních, právních apod. při zachování rozdělené, třídní (chcete-li davoelitářské), společnosti. Je to koncept dosažení beztřídní společnosti, dosažení principiální společenské rovnosti lidí. Dosažení skutečně lidského stavu civilizace na Zemi. Stavu, kdy filozofické vědomí a mravní principy velké většiny lidí budou reálně na lidské úrovni. Mnohé vysoce společensky postavené osoby doposud mají nedokonalé filozofické vědomí a zejména mravní úroveň ne na lidské, ale doposud na živočišné úrovni. Dopouštějí se organizování okrádání, či hubení (by nepřímo) ostatních. Albert Einstein řekl: "Socialismus je pokus ukončit predátorskou fázi lidského vývoje". )

 

Spiegel: USA směřují ke katastrofě - střední třída pomalu vymírá

 

 11. července 2020 , prvnizpravy.cz     Podle vědců byl zdrojem této katastrofy „tektonický posun“ na americkém trhu práce. Tragédií této situace je to, že samotní Američané, kteří čelí podobným obtížím, neznají příčiny svých katastrof a Donald Trump nemůže nabídnout svým voličům řešení problému...

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/spiegel-usa-smeruji-ke-katastrofe-stredni-trida-pomalu-vymira/

 

Proč bohaté arabské země nepřijímají své

 

soukmenovce z chudších muslimských zemí?

 

 11. července 2020 , SLOVANKA ,  Redakce CZ24 News     Protože bohaté arabské země oblasti Perského zálivu jsou hlavními sponzory islamizace Evropy. Obzvl᚝ pak v situaci, kdy s nimi skvěle kolaboruje pro Evropany genocidní EU.

      Odkaz:      https://cz24.news/proc-bohate-arabske-zeme-neprijimaji-sve-soukmenovce-z-chudsich-muslimskych-zemi/

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Stíhání Hashima Thaçiho odhaluje

 

Clintonova válečná zvěrstva

 

 8.7. 2020 , autor: James Bovard , překlad: Stan , zdroj: Counterpunch      Thaçi a devět dalších mužů bylo obviněno z "válečných zločinů včetně vražd, nuceného mizení osob, perzekuce a mučení". Rada Evropy obvinila Thaçiho a UÇK z obchodu s lidskými orgány.

      Odkaz:      https://news.e-republika.cz/article4325-Stihani-Hashima-Thaciho-odhaluje-Clintonova-vale%C4%8Dna-zv%C4%9Brstva

 

Biolaboratoře USA na Ukrajině: Moskva

 

má právo na silovou operaci

 

 9.7. 2020 , Vladimír Gladkov ,  новости-украины     Moskva musí tvrdě reagovat na rozmístění u hranic Ruska amerických biolaboratoří, zabývajících se vyvíjením zakázaných biologických zbraní. To během tiskové konference prohlásil ruský mikrobiolog, plukovník medicínské služby v záloze Michal Supotnický.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/07/biolaboratore-usa-na-ukrajine-moskva-ma.html

 

Americká loď sestřelila íránský civilní letoun

4/7/ 2020 , Zdroj: history.com    3. července 1988 v Perském zálivu křižník amerického námořnictva USS Vincennes sestřelil íránský proudový letoun, který byl omylem zaměněn za nepřátelské íránské stíhací letadlo.

      Odkaz:      https://www.securitymagazin.cz/historie/kdyz-se-posadka-valecne-lodi-splete-stoji-to-zivoty-americka-lod-sestrelila-iransky-osobni-letoun-1404065476.html

 

Americká barevná "revoluce"

(sledujme toky peněz)

 28.6.2020 od admin , Autor: F. William Engdahl, 17. června 2020     Barevná revoluce je termín, který se používá k popisu řady pozoruhodně účinných operací na změnu režimu vedených CIA pomocí technik vyvinutých společností RAND Corporation,

      Odkaz:      http://desitka.org/americka-barevna-revoluce/

 

Nevoláme po nenávisti, nýbrž po spravedlnosti

 

7.7. 2020 , Monika Hoření - Rozhovor Haló novin s historičkou Marií L. Neudorflovou    Mariánský sloup byl a je správně chápán jako symbol vítězství nad svobodnějším protestantstvím, nad českým národem

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53941201

 

Výročí, o kterém se nesmí mluvit

3. 7. 2020     2. července 1942 zavraždili Němci 81 dětí z Lidic. Udusili je v autech výfukovými plyny a hodili do jam v lese.  Tímto způsobem bylo v táboře Chelmno likvidováno až tisíc lidí denně. Celkem zde bylo zavražděno přes 150 tisíc lidí.

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/vyroci-o-ktere-se-nesmi-mluvit-2-cervence-1942-zavrazdili-nemci-81-deti-z-lidic-jejich-dopisy-domu-udusili-je-v-autech-vyfukovymi-plyny-a-hodili-do-jam-v-lese-unikatni-fotografie-svedectvi-mist/#.XwNexabgqr8

 

Putinův „hluboký stát“

 

 7. 7. 2020 Janinna   , Alexander Rogers   Po návratu domů zpravodajští důstojníci Putin, Ivanov, Naryškin, Sečin a několik dalších pod vedením a patronátem Primakova, vytvořili neformální sdružení, které se často v tisku nazývá ŤОзероť (Jezero). Začali získávat sílu, hromadit zdroje a měnit okolnosti.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/putinuv-hluboky-stat/

      Celý text:      Putinov-hluboky-stat.doc

 

... Putin práve urobil jeden z najdôležitejších

krokov k plne nezávislému Rusku

 7.7. 2020, Ivan Lehotský     Ruská federácia vyhlásila zvrchovanos – aj takto sa dajú interpretova výsledky minulotýždňového ruského referenda. Občania Ruskej federácie si minulý týždeň odsúhlasili zmeny v ústave

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/co-sa-skutocnosti-stalo-minuly-tyzden-rusku-skoro-nic-iba-putin-prave-urobil-jeden-najdolezitejsich-krokov-plne-nezavislemu-rusku/2222650

 

Proč je v Rusku Stalin populární, aneb jev kolektivního Stalina

 

 19. 4. 2020 , Vjačeslav Vilkockij     Situace v sovětském Rusku ve 20. až 30. letech 20. století s úplným rozkladem vládních činitelů se velmi podobá tomu, co se děje v současném Rusku na počátku 21. století.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/proc-je-v-rusku-stalin-popularni-aneb-jev-kolektivniho-stalina/

 

Svetový obchod čelí najhoršiemu prepadu vo svojej histórii

 

 28.6. 2020 , Igor Jurečka     Podža pesimistickej predpovede by obchod mohol klesnú o 32 percent, zatiaž čo najlepším scenárom by bol pokles o 13 percent.

      Odkaz:      https://zemavek.sk/wto-svetovy-obchod-celi-najhorsiemu-prepadu-vo-svojej-historii/

 

Byli M. Gorbačov, B. Jelcin a V. Havel – naivní „dobroseři“?

 

aneb K počátkům dnešního štvaní proti Rusku

 

 3. 7. 2020 , Jiří Vaško     Alespoň podle jednoho výroku významného amerického politika Henryho Kissingera zřejmě ano: „Vlci a ovce se dohodli na odzbrojení a pak ovce na znamení toho, že konají v dobré víře, poslaly hlídací psy pryč. A vlci je pak snědli.“ Tento výrok se totiž netýká jen odzbrojení, ale politiky vůbec.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/07/byli-m-gorbacov-b-jelcin-v-havel-naivni.html

 

Antarktida se prudce otepluje. Třikrát rychleji...

 

A teploměr hlásí - 56 °C v noci.

 

 Zveřejněno: 4. 7. 2020     Počasí Troll research station (Norway), 3.7. 2020 -> -31 / -37 °C; 4.7. 2020 -> -33 / -37 °C. Vostok Antarktida 5.7. 2020 -> -56 / -58 °C ; DALŠÍ 4 DNY -> -60 / -64 °C . Redaktoři musí hlásat teplo, i kdyby měli zmrznout. Každopádně dnes snad zažijeme skutečně letní den a zda je -64 °C příliš velké horko necháme k bádání zeleným ekologům a oteplovačům Země.

      Odkaz:      http://skrytapravda.cz/zahranicni/3370-antarktida-se-prudce-otepluje-trikrat-rychleji-a-teplomer-hlasi-56-v-noci

 

Čarnogurský reagoval na článok denníka SME: „Ruská

 

federácia získava za obilie väčšie tržby ako za zbrane“

 

 Bratislava 29. júna 2020 , JUDr. Ján Čarnogurský píše, že Rusko je najväčším svetovým vývozcom obilia.  Američania devä rokov dovážali svojich kozmonautov na Medzinárodnú vesmírnu stanicu na ruských raketách, pretože sami nemali raketu, ktorá by toho bola schopná? Rusi si zakladajú na tom, že sú osobitnou civilizáciou. Najbližšou k európskej, ale osobitnou. Sú hrdí na svoje dejiny.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/carnogursky-reagoval-clanok-dennika-ruska-federacia-ziskava-za-obilie-vacsie-trzby-za-zbrane/2213594

 

Americký senát navrhol, aby USA od Turecka

zakúpili S-400 z rozpočtu Pentagonu

 Bratislava 1. júla 2020     Republikánsky senátor John Thune navrhol nákup ruských systémov protivzdušnej obrany S-400 od Turecka, aby ho rozobrali „na skrutky“ a pokúsili sa vytvori niečo vlastné.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/americky-senat-navrhol-aby-usa-turecka-zakupili-400-rozpoctu-pentagonu/2216450

 

Zločiny, Brzezinski a my

 

 27.6. 2020 , Josef Skála     Ve třetím světě, varuje Brzezinski, se proti Západu obrací dědictví jeho krutostí. ťKolonizátorů a sil, prahnoucích po obohaceníŤ a ťznovu a znovu se dopouštějících masakrůŤ. ťHromadného vraždění kolonizovaných národů měrou, srovnatelnou s nacistickými zločiny z let druhé světové válkyŤ. Za ťcenu statisíců či milionů obětíŤ. A proto i dnešní ťžízni po pomstěŤ (ťnejen na Středním východěŤ).

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53897663

 

Systémový kolaps americké společnosti začíná

30. 6. 2020 , The Saker , Janinna     Nepokoje, které se odehrávají ve stovkách amerických měst nejsou kvůli:  1. rasismu nebo „bílým privilegiím“;  2. policejnímu násilí ...  skutečným důvodem toho, co se dnes děje, je systémový kolaps americké společnosti.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/the-saker-systemovy-kolaps-americke-spolecnosti-zacina/

 

Proč se nálezy Ústavního soudu o Colloredo-Mansfeldech

 

staly Stalingradem protektorátních restituentů

 

 22.6. 2020 , Jiří Jaroš Nickelli     Nedávno Ústavní soud zamítl žádost o  uznání státního občanství předka Kristiny Colloredo-Mansfeldové a tím i restituční nárok. Tento nález se stal osudným judikátem pro posuzování dalších protektorátních restitucí a v táboře restituentů se jeho účinek rovnal výbuchu atomové pumy.          Haló noviny, 22.6. 2020, str. 6

      Celý text:      Nalezy-US-o-CM.pdf

 

Představte si, že by Havel dostal 13 let jako

 

političtí vězni v Katalánsku (Evropská unie)

 

 Zveřejněno: 27. 6. 2020      Demokracie neexistuje, stejně tak jako neexistuje svoboda. Je to jenom hra na demokracii a svobodu a pouze se tím manipuluje lid. Ale slovo "pokrytci" má přesně definovaný význam. Odvoďte si sami, jaký a kdo to je...

      Odkaz:      http://www.skrytapravda.cz/domaci/3359-predstavte-si-ze-by-havel-dostal-13-let-jako-politicti-vezni-v-katalansku-evropska-unie

 

Kissingerov vtipný citát o víazstve Ruska v studenej vojne

 

 USA, 28. jún 2020 (AM, Inforuss) –  „Niektorí žudia na Západe si pred pár rokmi uvedomili, že to bol Západ a USA, ktoré stratili v studenej vojne. Keď zničili ZSSR, pomohli Rusku zbavi sa zbytočného balastu dotácií republikám a tak ho posilnili.“

     No a Putin … “Ukazuje sa, že sme prehrali vežkú bitku, ale vojnu môžeme vyhra. Ekonomika nie je všetko.”  

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/06/28/kissingerov-vtipny-citat-o-vitazstve-ruska-v-studenej-vojne/

     ( Pozn. spr. webu: Zbigniew Brzezinski - bývalý hlavní "plánovač" dobytí Ruska Západem.

     K tématu také:     https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/kdy-nam-to-prestane-tato-vyznamna-a-utajovana-smlouva-platit/?fbclid=IwAR2_2eMReJDHktov4PFpgcKXJAQt_KFXCp3OTHFTbsta6wE0F9wdS_ojgHg  )

 

Tři antiutopie – tři modely pro přetváření Homo Sapiens

 

 29.6.2020  Valentin Katasonov     Od 18. století se v Evropě objevuje řada tajných společností (zednářské lóže různých zaměření, Ilumináti, Rosekruciáni). Spojují se s měšci (Rothschildy a ostatními lichváři, bankéři a kapitalisty), aby získali moc nad světem. Postupně začínají chápat, že k dobytí moci a jejímu udržení nestačí jedna síla. Je potřeba zabývat se přetvořením člověka jako objektu moci.

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/06/8358-tri-antiutopie-tri-modely-pro-pretvareni-homo-sapiens.htm

 

I dnes se hraje s ťlegionářskou kartouŤ

 

Rozhovor s historikem docentem Jaroslavem Štraitem

 J. Kojzar, Haló noviny, 22.6. 2020, str. 3      J. Štrait: Historická interpretace působení čs. legií ve Velké válce se jeví jako sinusoida.  Prostí legionáři v Rusku neměli zájem o konflikt se sovětskou mocí z čistě pragmatických důvodů. Chtěli domů. To však neplatilo o velitelském sboru. Pod tlakem Západu se čs. legie staly součástí protisovětského bloku, který se chystal obsadit Sibiř.

      Celý text:      Legionarska-karta.doc

 

Hrdinné sovětské manželství: Alexandra a

Ivan utratili úspory za tank a šli kosit nacisty

 27.5. 2020 , zdroj: history.com     Během dvou týdnů se dvojici podařilo zničit 5 nepřátelských tanků a 2 protitanková děla. V srpnu 1944 pak byla Alexandra vyznamenána Řádem vlastenecké války prvního stupně a Ivan Řádem Rudého praporu.

      Odkaz:      https://www.securitymagazin.cz/historie/hrdinne-sovetske-manzelstvi-alexandra-a-ivan-utratili-uspory-za-tank-a-sli-kosit-nacisty-1404065275.html

 

Tajné operace, státní teror a politické vraždy

 

 9.6.2020 , Pavel Šafář     Tajné operace s podporou USA probíhaly již např. v r. 1953, kdy byl v Íránu svržen demokraticky zvolený premiér Muhammad Mosaddek. Odhalená je operace Gladio v Evropě v 70. letech.

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/06/8331-tajne-operace-statni-teror-a-politicke-vrazdy.htm

 

Proč Vatikán zakázal knihu o Slovanech a vyhrožoval autorovi smrtí

 23.6.2020 , Maja Novik     Dospěl k závěru, že historie slovanských národů se odlišuje hlubokou starodávností a že rozšíření vlivu Slovanů a jejich rozsáhlé osídlení celé Evropy se záměrně zamlčuje a skrývá všemi možnými způsoby.

      Odkaz:      https://aluska.org/proc-vatikan-zakazal-knihu-o-slovanech-a-vyhrozoval-autorovi-smrti-tadeusz-wolanski-totiz-rozlustil-nesrozumitelne-slovanske-pismo/

 

G.K. Žukov: Ako Stalin neprespal začiatok vojny

 

 Rusko, 23. jún 2020 (AM) – V noci na 22. júna 1941 dostali všetci pracovníci generálneho štábu a žudového komisariátu obrany príkaz, aby zostali na svojich miestach. Dňa 22. júna o 7.15 hod. Bola smernica č. 2 žudového komisára obrany odovzdaná vojenským okruhom.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/06/23/g-k-zukov-ako-stalin-neprespal-zaciatok-vojny/

     ( Pozn. spr. webu: Ještě pro poplety - hitlerovské Německo napadlo stalinský SSSR, nikoli naopak !!! Podle dlouholetých strategických plánů germánských elit - "Drang nach Osten".)

 

Drsný a chabě podložený útok ČT na odkaz Lidic

23. 6. 2020     “Jediným domnělým důkazem je zápis a historka od četníka Evžena Ressla. Toho ale nemůžeme brát jako věrohodného svědka, protože on sám Mikešovou (údajnou židovku, pozn. red.) gestapu předal.

      Odkaz:      https://www.arfa.cz/drsny-a-chabe-podlozeny-utok-ceske-televize-na-odkaz-lidic-konecne-vysvetleni-odpovedneho-zamestnance-ale-beha-z-toho-mraz-po-zadech-co-vlastne-bylo-v-reportazi-pravda/#.XvN8NKbgqr8

( Pozn. spr. webu: Takovéto posluhování páníčkům je ovšem bohatě odměňováno - viz prémie řediteli ČT s měsíčním platem 242.000,- Kč ve výši 1,6 milionu Kč :          https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Titanic-To-nerikejte-Rada-CT-jednala-i-o-milionove-odmene-reditele-Dvoraka-Sarapatka-radil-Zaznamenali-jsme-to-pro-vas-cele-628470  )

 

HORÁKOVÁ 27. 6. 1950 NEBYLA POPRAVENA (?)

 24.6. 2020, http://severoceskapravda.cz/   S otevřením archivů a objevení nových informací se objevily hlasy, které její smrt popírají. Jedním z těch, kteří se dopracovali k takovým závěrům, je Dr. Rudolf Ströbinger, také JUDr. Miroslav Kopecký.

      Odkaz:      http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2721-hor%C3%A1kov%C3%A1-27-6-1950-nebyla-popravena

 

Před více než 100 lety napadly USA Rusko

 16. 8. 2018 Janinna historie     15. srpna 1918 začala americká invaze do Ruska na ruský Dálný Východ.   Jakýkoli zásah do záležitostí východních sousedů ze strany západní Evropy – to je vždy přípravná fáze pro další intervence, rozdělení zemí a rozdělení společnosti, pro hospodářské škrcení a zkázu, až v konečném důsledku úplné zničení země. USA a západní Evropa nikdy neměly žádné jiné cíle. Historie nemůže být oklamána!

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/pred-100-lety-napadly-spojene-staty-rusko/

 

Širší souvislosti nové války

 

 V politice za nic nemůže náhoda. Pokud se něco děje, klidně se můžete vsadit, že právě tak to bylo naplánováno - Franklin Delano Roosevelt. Dnešní démonizace smlouvy o neútočení mezi Německem a SSSR je pouze snahou zakrýt vlastní špínu, především mnichovského diktátu. Ostatně Velká Británie je zvyklá takto postupovat a prosazovat své zájmy pomocí cizí krve.     Kapitola z knihy  „Jiří Šifrin :  Bůh synergie“

      Celý text:      Souvislosti-valky.doc

 

„Došli jsme do situace, kterou popisoval Marx.“

 

Ekonom o novém příchodu socialismu

 

 31.10.2019     Vlivný ruský ekonom Michail Chazin prohlásil: „ nyní jsme dospěli do situace, o které psal Karel Marx, jelikož kapitalistické trhy se už nemají kam rozšiřovat,“ říká. Chazin tím navazuje na své předpovědi, podle nichž západní ekonomiku čeká v nejbližších letech pád až o 50 %. 

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2019103110900151-dosli-jsme-do-situace-kterou-popisoval-marx-ekonom-o-novem-prichodu-socialismu/

 

„Nie je čím zachyti bombardéry”, v USA závidia Rusku ich MiGy-31

 

 USA, 14. jún 2020Zdroj: topcormilitarywatchmagazine     Je zaujímavé, že americkí autori priznávajú lietadlám MiG-31BM také letové schopnosti (dolet, dostup a rýchlos), ktoré nemá žiadne iné stíhacie lietadlo USA.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/06/14/nie-je-cim-zachytit-bombardery-v-usa-zavidia-rusku-ich-migy-31/

 

Od roku 2022 poběží první ruský jaderný

 

reaktor ze 100 % na recyklované palivo

 

 10.6.2020 by admin , Zdroj: Tisková zpráva     Díky zavedení uzavřeného palivového cyklu vznikne v budoucnu dvousložková jaderná energetika, kdy budou společně provozovány jednak reaktory používající ke štěpení paliva tepelné neutrony, tak rychlé reaktory. Touto cestou bude možné mnohonásobně rozšířit palivovou základnu jaderné energetiky.

      Odkaz:      https://atominfo.cz/2020/06/od-roku-2022-pobezi-prvni-rusky-jaderny-reaktor-ze-100-na-recyklovane-palivo/

 

Krátký souhrn a význam Putinova článku o Druhé světové válce

 

Pátek 19. června 2020     Jasně v něm zní myšlenka, že SSSR měl hlavní přínos k porážce nacismu a Rusko bude pevně obhajovat historickou pravdu o Druhé světové válce. „Klíčovým bodem zajišujícím stabilitu, jsou zásady organizace světového řádu, vytvořené ve světě po skončení Druhé světové války. Pokud se odstraní tato opora, uspokojí se něčí naléhavý zájem. Ale cena, kterou za to bude muset lidstvo zaplatit, se ukáže být neúnosnou. Zdá se, že přesně o tom je článek...

      Odkaz:      http://www.politonline.ru/interpretation/22895184.html

      Celý překlad:      Statja-Putina.doc

 

Z obyčejné vojínky velitelkou tanku T-34

a z Tigerů létaly součástky

28/05/2020 , Zdroj:  https://ww2gravestone.com/        Aleksandra Samusenková se proslavila jako velitelka tanku T-34 a vyznamenala se zvl᚝ v bitvě u Kurska. Neohrožená velitelka tanku si počínala chladnokrevně a vyřídila tři tanky Tiger. Za to byla dekorována Řádem rudé hvězdy a Řádem Vlastenecké války první třídy.

      Odkaz:      https://www.securitymagazin.cz/historie/kursky-fantom-z-obycejne-vojinky-velitelkou-tanku-t-34-a-z-tigeru-letaly-soucastky-1404065276.html

 

USA silou blokují „Nord Stream 2“

18. 6. 2020 Janinna Nord Stream     Kolem nedokončené části ruského plynovodu „Nord Stream-2“ se u dánského ostrova Bornholm shromáždilo mnoho lodí. Většina z nich jsou válečné lodě NATO. 

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/krok-zoufalstvi/

 

USA čaká rekord v páde ažby ropy

 

 Washington 19. júna 2020, Hasan Jamali     USA stojí na pokraji rekordného pádu ažby ropy. Pri cene 40 dolárov prežije rok iba 15% výrobcov. Podža prognózy EIA má priemerná cena Brent by v roku 2020 34,13 dolára a v roku 2021 45,62 dolára.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/bridlicovy-kolaps-usa-caka-rekord-pade-tazby-ropy/2203378

 

Trhák světového zákulisí: "Pozor, test na COVID -19 je infikován!"

 

 30.4. 2020, Murad Rakhimov     30. března populární britské noviny The Telegraph informovaly o šokující zprávě, která vyšla pod názvem „Zpoždění testování na koronavirus vzniklo poté, co v testovacích soupravách na koronavirus byl nalezen COVID-19“.

      Odkaz:      https://ceskoaktualne.cz/2020/04/blog/trhak-svetoveho-zakulisi-pozor-test-na-covid-19-je-infikovan/

      Celý text:      Test-infikovan.doc

 

Novou nevyslovenou „světovou měnou“ se stává zrno

 

 3.5. 2020 , Janinna      Ruské objemy pro export jsou omezené. Ve druhém čtvrtletí roku 2020 byla maximální norma vývozu obilí stanovena na 7 milionů tun. Je pravděpodobné, že rok 2020 učiní potravinovou suverenitu zemí jedním z klíčových faktorů při posuzování vlivu a udržitelnosti toho, nebo onoho státu.

      Odkaz:      https://www.pokec24.cz/politika/novou-nevyslovenou-svetovou-menou-se-stava-zrno/

 

V této bitvě vzpomínek nemůže Západ vyhrát.

Kanadský historik popsal Velkou vlasteneckou válku krok za krokem

 28.4. 2020 , Michael Carley     Podle odhadů zemřelo 17 milionů civilistů, mužů, žen a dětí. Přesné číslo se ale pravděpodobně nikdy nedozvíme. Rusové si každý rok 9. května připomínají miliony vojáků, kteří bojovali a položili své životy, a miliony civilistů, kteří trpěli a zemřeli z rukou nacistů. V této bitvě o vzpomínky Západ vyhrát nemůže.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020042811858876-v-teto-bitve-vzpominek-nemuze-zapad-vyhrat-kanadsky-historik-popsal-velkou-vlasteneckou-valku-krok/

 

Podle amerického investora se USA zotaví nejdříve za čtyři roky!

 

 4.5. 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, businessinsider.com     Podle Minerda dosáhne míra nezaměstnanosti do konce roku 30%. „Škody způsobené domácnostem jsou tak velké, že po většinu desetiletí sníží životní úroveň."

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bi-podle-americkeho-investora-se-usa-zotavi-nejdrive-za-ctyri-roky/

 

Oděsa 2. května 2014. Dům odborů.

 Lidé, schovaní za dveřmi v přízemí, byli atakováni teroristickými bojovníky Pravého Sektoru, kteří se v budově nacházeli již dlouho před začátkem exekuce (poprav). Zavražděných může být do tří set. Velkou část, zvláště dětí a žen, sekali sekerami a zabíjeli holemi ve sklepě…
     Přišlo e-mailem

      Celý text:      Odesa-25-2014.pdf

      K tématu:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vyroci-upaleni-odpurcu-Majdanu-v-Odese-A-CT-nasadila-dojimavou-vzpominku-Jakuba-Szanto-Jen-pro-silne-povahy-622598

 

Šíření koronaviru doprovází různé teorie, jedna vede do Polska

 

 3.5. 2020 ,  Janusz Korwin-Mikke, polský europoslanec Některé teorie předpokládají, že to byli fanatici Nového světového řádu, kteří nečekali na světovou krizi, sami tento virus zmutovali. Tady jsou opět dvě varianty. Jedna - vydělávat peníze z vakcíny, za druhé – snížit lidskou plodnost pod záminkou vakcíny. To by bylo velmi pravděpodobné vzhledem k projevům Billa Gatese ... 

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/korwin-sireni-koronaviru-doprovazi-ruzne-teorie-jedna-vede-do-polska/

 

MiG-21. Nejrozšířenejší nadzvukový letoun

 

 (čtk), Haló noviny, 2.5. 2020, str. 8     Sovětské stíhačce MiG-21 patří primát nejrozšířenějšího nadzvukového letadla všech dob, mezi roky 1959 a 1985 vzniklo na 11.500 kusů. Dalších skoro 2.500 kusů vyrobili Číňané jako bezlicenční kopii.          (čtk), Haló noviny, 2.5. 2020, str. 8

      Celý text:      MIG-21.doc

 

V Německu řádí blízkovýchodní zločinecké klany

3.5.2020 Autor: Radim Fiala     Studie uveřejněná v květnu 2019 ministrem vnitra Herbertem Reulem ze spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko (NRW) odhalila, že jen v této spolkové zemi působí 104 zločineckých klanů.

      Odkaz:      https://www.euportal.cz/Articles/42612-v-nemecku-radi-blizkovychodni-zlocinecke-klany-muslimskych-imigrantu-vrazdy-prostituce-a-drogy-na-jejich-uzemi-se-boji-vstoupit-i-policie.aspx

 

Američania nad Berlínom vleteli do sovietskej zóny –

 

 slávny letec Kožedub zostrelil US Mustang

 

 Rusko, 2.máj 2020 (AM, Sputnik) Kožedub nad Berlínom v apríli 1945 odohnal od amerického bombardéra stíhačky Messerschmidt dávkou z palubných zbraní. Američania si však pomýlili jeho La-7 s nemeckým Focke-Wulf a na sovietske lietadlo zaútočili, vraj omylom. Kožedub bol nútený v rámci sebaobrany vykona protiútok.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/05/02/americania-nad-berlinom-vleteli-do-sovietskej-zony-slavny-letec-kozedub-zostrelil-us-mustang/

 

Budoucnost už navždy bude jiná. Navždy.

 

 27.4. 2020 Karel Žďárský     Nějak považujeme v podstatě za samozřejmé, že zaměstnanci, kteří pracují v nějaké dělnické profesi, ztratí zaměstnání, a tak si musejí najít jiné – možná i odlišné do toho, co dosud dělali. V případě jiných (lepšo)lidí nějak nejsme ochotni připustit, že i oni by mohli ztratit svoje zaměstnání a jít pracovat někam úplně jinam. … Budoucnost už navždy bude jiná – navždy – to bychom neměli zapomínat.

      Odkaz:      http://casopisargument.cz/2020/04/27/budoucnost-uz-navzdy-bude-jina-navzdy/

 

Od krize do krize: Jak (ne)funguje světová ekonomika

 

 28.4. 2020     Biliony dolarů, které americká vláda a Federální rezervní systém, což je americká obdoba centrální banky, nalily do ekonomiky a záchrany bank, pouze nafoukly ceny akcií i dalších finančních produktů a také vedlo k tomu, že bohatí ještě víc zbohatli. Naopak chudí, myšleno od sociálně nejslabších až po bývalou střední třídu, přišli nejen o práci, příjmy či bydlení, ale kvůli následným vládním úsporám též o sociální programy a služby. Ekonomové Monthly Review si položili následující otázku: „Pokud mzdy skutečně stagnují, odkud se bere všechna ta spotřeba? - Současná ekonomická expanze byla do značné míry vykoupena rostoucí mírou spotřebitelského zadlužování.“

      Odkaz:      https://www.casopis-sifra.cz/od-krize-do-krize-jak-nefunguje-svetova-ekonomika/

 

„Kapitalismus je na kolenou.“ Blaha odevzdal čest práci

 

a sdílel Internacionálu v podání Alexandrovců

 

 1.5.2020     U příležitosti Svátku práce zveřejnil politolog, filozof a poslanec Národní rady Slovenské republiky źuboš Blaha další komentář... Vyjádřil předpoklad, že ten podvod na lidech pomalu, ale jistě končí, že hymna dělnického hnutí, Internacionála, je dnes aktuálnější než kdykoli předtím.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020050111882910-kapitalismus-je-na-kolenou-blaha-odevzdal-cest-praci-a-sdilel-internacionalu-v-podani-alexandrovcu/

 

Americký virus Covid19

 

 30. duben 2020 , Michal Brand     Před několika dny odpálily americké tajné služby naprostou bombu, která zcela likviduje jakákoli americká obvinění proti Číně: V LISTOPADU 2019 VARUJE TAJNÁ SLUŽBA AMERICKÉ ARMÁDY, ŽE KORONAVIRUS COVID19 BUDE SVĚTOVÝ ... (malér). V LISTOPADU 2019 AMERICKÁ VOJENSKÁ TAJNÁ SLUŽBA VĚDĚLA, ŽE V PROVINCII WUHAN SE MASOVĚ (ROZ)ŠÍŘÍ KORONAVIRUS A NEMOC COVID19. JEŠTĚ PŘED TÍM, NEŽ SE VŮBEC KORONAVIRUS V PROVINCII WUHAN OBJEVIL.

     Shrnuto: Je vysoce pravděpodobné, že k rozšíření koronaviru Covid19 z USA do Wuhanu nedošlo náhodou nebo nedbalostí a americké tajné služby jsou přímým pachatelem nebo významným spolupachatelem vědomého rozšíření viru v Číně, aby právě na Čínu mohly ukázat jako na viníka. Krize i všechna onemocnění a úmrtí na koronavirus Covidl9 jsou výsledkem zločinné nezodpovědnosti amerických tajných služeb snažících se zakrýt vinu USA rozšířením viru po celém světě.

      Odkaz:      http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/americky-virus-covid19.htmI

      Celý text:      Americky-virus.doc

 

Čínský astrofyzik promluvil o pátrání po

 

mimozemském životě teleskopem FAST

 

 1.5. 2020     Teleskop FAST byl oficiálně uveden do provozu 11. ledna 2020. Ale již v roce 2016 jeho citlivost desetinásobně předčila ukazatele bývalého rekordmana, observatoře Arecibo. Po zdokonalení projektu byla kolem hlavního teleskopu zřízena sí 10 pomocných teleskopů o průměru 30-50 metrů. Díky těmto novotám se FAST stal šestinásobně citlivější a nyní dokáže fungovat devatenáctinásobně rychleji.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020050111878955-cinsky-astrofyzik-promluvil-o-patrani-po-mimozemskem-zivote-teleskopem-fast/

 

Molekulárna biologička Soňa Peková upozorňuje, že očkovanie proti koronavírusu bude zrejme k ničomu.

 30.4. 2020 , Samuel Gdovin , Video:   https://youtu.be/3AfokVbej8I     Uznávaná česká molekulárna biologička Soňa Peková najnovšie prišla s ďalšou zaujímavou informáciou. Tvrdí, že „Tento koronavírus má približne 3-krát vyššiu replikáciu, ako sa vrtí a tvorí to svoje potomstvo, než normálny netopierí koronavírus.“ Podža Pekovej sa týmto spôsobom preto vírus rýchlo mení. Vakcína proti koronavírusu bude preto podža nej zrejme k ničomu. Pekovej pripadá, že vývin vakcíny je len akoby na ukžudnenie obyvatežstva.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/molekularna-biologicka-sona-pekova-upozornuje-ze-ockovanie-proti-koronavirusu-zrejme-nicomu-geny-koronavirusu-sa-rychlo-menia-efektivita-vakciny-sa-blizit-nule/2143550

 

Strašení komunikačními sítěmi 5G

 

 30. 4. 2020  Outsidermedia     Když je kdekoliv čehokoliv energeticky moc, tak je pak tam toho vždy až příliš. Potom ovšem i pro člověka v plavkách může být škodlivé prudké letní slunce.  I pouhá přípojka k internetu či navigace a kamera za předním sklem auta mohou být stejné jako oheň ( i sí 5G) – jak výborný sluha, tak ale i zlý pán.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/04/straseni-komunikacnimi-sitemi-5g.html

 

Na cestě k socialismu

(dříve - a nyní ?!!!)

 Rudé právo 1. května 1947     První máje — to jsou milníky na velké cestě našeho pracujícího lidu k národní svobodě a samostatnosti, blahobytu a štěstí všech pracujících. Zakončili jsme odsun Němců z území naší vlasti a vrátili české pohraniční kraje do českých rukou. A především — vypracovali jsme dvouletý hospodářský plán a počali jej uskutečňovat. Naše hospodářství nebude již napříště sloužit zájmům kapitalistických vykořisovatelů, ale všemu lidu.

      Celý text:      1-maj-1947-RP.doc

 

Postoloprtská odysea – dalších 87 obětí pochodů smrti

 

 29.4. 2020 , Milena Městecká     Celkem 87 vězňů koncentračních táborů, mužů i žen, zlikvidovaly německé stráže při pochodech smrti v dubnu 1945 na 24 kilometrech mezi Údlicemi na Chomutovsku a Postoloprty na Lounsku. Mnohá místa, kde jsou oběti pochovány, jsou zanedbaná, jiná zjevně dávno zapomenutá. V Evropě zahynulo na pochodech smrti v roce 1945 více než čtvrt milionu obětí.

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53589310

      Celý text:      Postoloprtska-odysea.doc

 

Pozoruhodný život a dílo zuřivého reportéra

 

 28.4.2020 , Miroslav Pořízek     Egon Ervín Kisch se narodil na jaře roku 1885 v Praze. Jako komunista to měl v Německu po nástupu Hitlera velmi těžké. V roce 1933 po požáru říšského sněmu byl zatčen, ale na žádost československých úřadů byl brzy propuštěn. Hned v dalším roce cestuje jako delegát Světového mírového kongresu do Melbourne v Austrálii. V letech 1937-1938 jej nacházíme ve Španělsku, kde v řadách interbrigadistů bojuje proti pučistům. Legendární novinář umírá v Praze poslední březnový den roku 1948.

      Odkaz:      http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pozoruhodny-zivot-dilo-zuriveho-reportera

 

Kdo byl ve skutečnosti Jaroslav Kubera

 

 22.1.2020     Kubera nikdy nic nedotáhl do konce a vysoké školy kam vždy nastoupil, a to díky svému komunistickému otci, nikdy nedotáhl ani do druhého semestru. Ve všech medií je Kubera oslavován jako velký a úspěšný politik, ale opak je pravdou. Kubera totiž stojí za islamizací Teplic a jako zkorumpovaný politik se přímo na tom podílel osobně.

      Odkaz:      https://krusnohorec.webnode.cz/news/kdo-byl-ve-skutecnosti-jaroslav-kubera/

      Celý text:      Kubera.doc

 

Koronavírus bol vytvorený v Spojených štátoch

 29.4. 2020 redakcia  Komentár Vladimíra Prochvatilova (Fond strategickej kultúry)     Diskusiu o pôvode koronavírusu COVID-19 možno definitívne uzavrie. Bol umelo vytvorený  medzinárodným tímom vedcov v Spojených štátoch v roku 2015. Vyplýva to zo správy zverejnenej lekárskym časopisom Nature Medicine ešte z novembra 2015.

      Odkaz:      https://www.hlavnydennik.sk/2020/04/29/koronavirus-bol-vytvoreny-v-spojenych-statoch-vladimir-prochvatilov/

      Celý text:      Vytvoreny-v-USA.doc

 

Výročí černobylské lži.

 

 28. 4. 2020 , Gustáv Murín     Zpráva UNSCEAR nejvyšší odborné autority OSN pro zhodnocení černobylské havárie a jejích následků: 134 zaměstnanců elektrárny a záchranářů vystaveno vysokým dávkám záření, které měly za následek nemoc z ozáření (ARS). Ty se staly osudnými pro 28 z těchto osob. Dalších 19 obětí ARS tuto nemoc přežilo a během následujících dvaceti let zemřeli z různých důvodů, které nejsou spojeny s ozářením.

      Odkaz:      https://www.protiproud.cz/politika/5072-vyroci-cernobylske-lzi-proc-je-dodnes-ve-svete-sirena-zivna-puda-pro-myty-a-propagandu-jak-bujna-je-coelhova-fantazie-ukrajinsky-disneyland-a-prilezitost-pro-velky-byznys-kdy-dostavime-predrazenou-nahradu.htm

 

Público: USA testovaly biologické zbraně na vlastním obyvatelstvu!

 

 26.4. 2020     Rockefellerův institut pro lékařský výzkum (založený v roce 1901) používal americké občany jako morčata, který je tajně infikuje rakovinnými buňkami, píše časopis La Vista Whiteout Press. USA vytvořily ve světě více než 200 vojenských biolaboratoří!

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/publico-usa-testovaly-biologicke-zbrane-na-vlastnim-obyvatelstvu/

 

Co má společného Covid-19 s „e-cigaretózou“?

 

 26. 4. 2020 , Michal Brand   Americká propaganda se intenzivně snaží svalit vinu za koronavirus nCoV19 a epidemii onemocnění Covid19 na Čínu. Všechna fakta ale ukazují čím dál jasněji na USA jako na skutečného původce dnešní pandemie koronaviru nCoV19. Podle všeho vypukla dnešní pandemie koronaviru v USA někdy na jaře 2019 v armádních laboratořích ve Fort Detrick

      Odkaz:      https://www.protiproud.cz/politika/5069-na-stope-co-ma-spolecneho-covid19-s-ecigaretozou-jak-hodit-prusvih-na-cinu-byla-na-pocatku-laborator-fort-detrick-platit-odskodneni-by-mel-nekdo-jiny-vcasna-zprava-tajne-sluzby-kolik-je-v-usa-nemocnych.htm

      K tématu: 7. světové vojenské hry ve Wuhanu   http://czech.cri.cn/811/2019/10/19/1s187600.htm

 

Další našlápnutí vlády na hrábě

 

 27.04.2020 , Jaroslav Tichý     Před velikonočními svátky projednala naše sněmovna vládní návrh úpravy zákona o ČNB, kdy byl v rozporu s očekáváním odsouhlasen odkup vládních dluhopisů zahraničními bankami a tedy naše další zadlužování prostřednictvím cizích bank. Dosavadní činnost ČNB jde často nejen proti hospodářské politice vlády, nýbrž i proti vývoji v okolním světě.      Úpravu zákona o ČNB je třeba provést, a to i s ohledem na vývoj ve světě, kde dochází k deprivatizaci (zestátňování) centrálních bank (viz FED).

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/dalsi-naslapnuti-vlady-na-hrabe/

 

Před 65 lety se rozběhl český jaderný průmysl

 

 23.4. 2020 by admin  Mezník, který odstartoval výzkum, vzdělávání i průmyslové činnosti v oblasti mírového využívání jaderné energie, přišel 23. dubna 1955, po podpisu mezivládní dohody mezi tehdejším Československem a bývalým Sovětským svazem. 23. dubna 1955 se SSSR zavázal dodat do Československa výzkumný jaderný reaktor a cyklotron pro nově vzniklý Ústav jaderné fysiky.

      Odkaz:      https://atominfo.cz/2020/04/pred-65-lety-se-rozbehl-cesky-jaderny-prumysl/

 

O základech leninismu

 Josef V. Stalin - přednášky na Sverdlovově universitě     Lenin skutečně aplikoval marxismus na poměry v Rusku, a aplikoval jej mistrně. Víme však, že leninismus je jev mezinárodní. Leninismus je marxismus epochy imperialismu a proletářské revoluce. Proto je leninismus dalším rozvinutím marxismu. Nesmí se zapomínat, že mezi Marxem a Engelsem a mezi Leninem leží celé období neomezeného panství oportunismu II. internacionály, jehož neúprosné potírání bylo nezbytně jedním z nejdůležitějších úkolů leninismu.

      Celý text:      Co-je-leninismus.doc

 

Pravda o COVID-19

 

 26. apríla 2020 , Marián Moravčík     Za to, že tu Covid-19 je, môžeme priamo poďakova súčasnému kapitalistickému systému. Nielen, že zrejme vygeneroval tento vírus, ale vygeneroval aj výhodne spoločenské prostredie, pandémia takéhoto druhu, ale vôbec nemusí by aj posledná.  Je čas vážne sa zamyslie, ako postavi nový politický systém, v ktorom žudský život a zdravie budú vyššou hodnotou ako kapitál a biznis. Možno už veža času ani nemáme.

      Odkaz:      https://davdva.sk/pravda-o-covid-19/

 

Prečo je strategický bombardér Tu-95 stále

 

v prevádzke, argumenty a zdôvodnenia

 

Rusko, 26.apríl 2020 , AM, topwar, theaviationist     Tu-95 je do dnešných dní jediným na svete sériovo vyrábaným strategickým bombardérom a raketovým nosičom s turbovrtužovými pohonnými jednotkami. Motory Kuznecov NK-12, ktoré poháňajú strategický bombardér Tu-95, sú považované za najvýkonnejšie turbovrtužové motory na svete. Náhrada „medveďa” ešte nebola vyvinutá, a zdá sa, že navyše ani nie je nijako zvl᚝ potrebná, „starček” sa totiž celkom úspešne vysporiadava so svojimi povinnosami a úlohami.

      Odkaz:      https://www.armadnymagazin.sk/2020/04/26/preco-je-strategicky-bombarder-tu-95-stale-v-prevadzke-argumenty-a-zdovodnenia/

 

Na Ukrajině jsou americké biologické laboratoře!

 

 25. dubna 2020 , kou, prvnizpravy.cz, 112.ua     USA vytvořily ve světě více než 200 vojenských biolaboratoří!   15 amerických vojenských biolaboratoří je na Ukrajině. Americké biologické laboratoře provádějí nezákonné činnosti, které ohrožují život a zdraví ukrajinských občanů.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/112-na-ukrajine-jsou-americke-biologicke-laboratore/

 

Rusko je opět kritizováno, situaci ale zvládlo,

 

podařilo se mu uniknout explozi epidemie. Názor

 

 23.4. 2020 , Jana Petrova     Rusko nejen, že přijalo včasná opatření u sebe doma, ale pomáhá i v zahraničí.  V moskevské oblasti vidíme obří nemocniční komplex určený pro boj s covid-19, který byl postaven během jediného měsíce a ve výstavbě jsou další nemocniční komplexy po celém Rusku.

       Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020042311843009-rusko-je-opet-kritizovano-situaci-ale-zvladlo-podarilo-se-mu-uniknout-explozi-epidemie-nazor/

 

Založili jsme koronavirový požár, který teď stravuje i nás - jeho strůjce?

 

 22.4. 2020 , Ron Unz      Obranná zpravodajská agentura USA (DIA) o vzniku virové infekce ve Wu-chanu věděla o víc než měsíc dříve, než samotná vláda Číny. Událo se tedy všechno tak, jako když žháři vědí už dopředu o ohních, které budou jednou v budoucnu hasit.

      Odkaz:      http://www.nwoo.org/2020/04/24/ron-unz-zalozili-jsme-koronavirovy-pozar-ktery-ted-stravuje-i-nas-jeho-strujce/

 

Souhrnná zpráva o zločinech polistopadového režimu

23.4.2020 , Autor: Daniel Novák     1. Ústavní (ne)pořádek v zemi Ústava ČR ze 16.12.1992 má... Česká republika je ...  stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana. ... Jasný impuls k bezbřehému sobectví a ignoraci zájmů ostatních...    2. Zmrzačené hospodářství - Privatizací byla zlikvidována více než polovina podniků    3. Globalizace nemocí a zrušení norem   4. Místo všestranného člověka, lidský zdroj.   5. Zničení obranyschopnosti státu.   6. Lichvářská mafie – výkonný pomocník režimu.   7. Místo práva vláda zločinného syndikátu

      Odkaz:      http://www.nwoo.org/2020/04/23/souhrnna-zprava-o-zlocinech-polistopadoveho-rezimu/

 

Nemecko – Štátne médium povzbudzuje mladých žudí k sterilizácii!

 

 23.04.2020 ˇ AUTOR: Igor Jurečka     Verejnoprávny vysielatež inzeruje na svojom kanáli YouTube Deutschland3000 výzvu k neplodnosti. Prirodzene existujúca túžba po reprodukcii u každého je interpretovaná ako niečo zaostalé, ba dokonca aj nechutné.

      Odkaz:      https://zemavek.sk/nemecko-statne-medium-povzbudzuje-mladych-ludi-k-sterilizacii/

( Pozn. spr. webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily - http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují,  docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Times: Americké vesmírné síly chtějí vyřadit satelity Ruska a Číny!

 

 23. dubna 2020     Americké kosmické síly budou schopny deaktivovat ruské a čínské komunikační satelity, píší The Times. Spojené státy mají celkově na orbitu 900 satelitů, což je v tomto ohledu mnohem více, než jiné země. Pro srovnání, americká rozvědka se domnívá, že Rusko má 40 komunikačních satelitů, zatímco Čína má asi 30, připomínají noviny.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/times-americke-vesmirne-sily-chteji-vyradit-satelity-ruska-a-ciny/

 

Rekordní pád ceny ropy WTI znamená konec dolarového systému

 

 21.04.2020 , Michail Chazin     Mechanismus vytváření ceny, který vytvořili bankéři, se absolutně odtrhl od reálného technologického procesu. Zadruhé, vysvětlilo se, že už není možné, aby ceny byly vytvářeny z jednoho centra. (To v praxi znamená rozpad Brettonwoodského systému – světového dolarového systému,“.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/byznys/2020042111833513-chazin-rekordni-pad-ceny-ropy-wti-znamena-konec-dolaroveho-systemu/

 

Čína osočována neprávem!

 

 21.4. 2020 , Roman Blaško      Čínská lidová republika je neustále velmi programově většinovými sdělovacími prostředky lživě obviňována z toho, že je například původcem pandemie COVID-19.

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53549954

 

Koronavirus: Blížící se kolaps jednotné evropské měny

19. dubna 2020 , napsal(a) Soeren Kern , spolupracovník Gatestone Institute     Eurozónou - měnovou unií 19 z 27 členských států Evropské unie, které přijaly euro jako svou společnou měnu - otřásá recese. Ani jedné evropské zemi se dnes nedaří dobře. Když se euro zhroutí, tak eurozónu ani MMF nezachrání."

      Odkaz:      https://cs.gatestoneinstitute.org/15909/kolaps-jednotne-evropske

 

Důležitost soběstačnosti ve strategických oblastech:

 

energetika a elektroenergetický průmysl

 

 22.4. 2020 Jaromír Janda     Citát francouzského presidenta Charlese de Gaulla : „Každý stát by se měl snažit o nezávislost energetickou, potravinovou a vojenskou.“ Slovy předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost můžeme děkovat našim předchůdcům, jak zodpovědně vybudovali naši energetiku.

      Odkaz:      http://casopisargument.cz/2020/04/22/dulezitost-sobestacnosti-ve-strategickych-oblastech-energetika-a-elektroenergeticky-prumysl/

 

Aktivní přetvořitel

21.4. 2020 , Aleksandr Tokarev     Leninova předvídavost jako politika spočívá v tom, že při výběru taktiky a strategie strany a poté státu přesně zasáhla cíl. Projekt, který realizoval Lenin - vytvoření SSSR - byl nejen správný, ale také jedině možný. Bez něj by neexistovala vůbec žádná státnost. Transformace světa započatá Leninem, pokračuje dodnes.

      Odkaz:      http://zavtra.ru/blogs/preobrazovatel_pryamogo_dejstviya

      Celý překlad:      Pretvoritel.doc

 

Nemocnica v Novej Moskve, postavená za jeden mesiac,

 

prijala prvých pacientov

 

 Moskva 21. apríla 2020  Má plochu 80 tisíc metrov štvorcových, na jeho území s rozlohou 40 hektárov sa nachádza asi 50 jednoposchodových budov a tiež 14 blokov jednoposchodových a dvojposchodových internátov. Nemocnica má kapacitu až 800 lôžok, v prípade nutnosti môže by rozšírená na 900 lôžok. Do polovice mája v 15 regiónoch Ruska postavia celkovo 16 podobných moderných nemocníc.

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/nemocnica-novej-moskve-postavena-za-jeden-mesiac-prijala-prvych-pacientov/2131610

 

Recesia začala: Väčšia katastrofa ako korona.

 

Vyvolá vlnu KoronaMigrantov

 

 21.4. 2020 , Roman Bednár      Globálna recesia, ktorá sa už začala, spôsobí neporovnatežne viac smrtí ako korona. A tak to je korona, ktorá rozpúta ďalšiu vežkú migračnú vlnu smerom do EU

      Odkaz:      http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/recesia-zacala-vacsia-katastrofa-ako-korona-vyvola-vlnu-koronamigrantov.html

 

Jak sovětští námořníci způsobili největší

 

námořní katastrofu nacistů

 

17.4. 2020 , Andrej Koc    Před 75 lety v noci na 17. dubna roku 1945 zaútočila sovětská ponorka L-3 na německou vojenskou dopravní loď Goya. Ze sedmi tisíců vojáků a důstojníků wehrmachtu, kteří se na její palubě nacházeli, se zachránilo pouhých 185.

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/75-victory-news/2020041711814131-jak-sovetsti-namornici-zpusobili-nejvetsi-namorni-katastrofu-20-stoleti/

 

Petícia amerických občanov požaduje vyšetrovanie

 

nadácie „Bill & Melinda Gates Foundation“

 

 Bratislava 19. apríla 2020     Petícia americkej oficiálnej petičnej platformy „We the People“:  Žiadame vyšetrovanie „Bill & Melinda Gates Foundation“ za lekárske nezákonne praktiky a zločiny proti žudskosti. V popredí stojí Bill Gates, ktorý verejne vyjadril svoj záujem o zníženie rastu populácie ...

      Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/peticia-americkych-obcanov-pozaduje-vysetrovanie-nadacie-bill-melinda-gates-foundation/2128618

 

Jak koronavirus ovlivní válku v Sýrii?

 

 16. dubna 2020 , Ljubov Stěpušova, Julia Velmožina     Velmi přesně to řekl prezident Putin: „S Erdoganem jsme souputníci, nic víc.“ Nepomáhali jsme Erdoganovi proto, že bychom ho nějak milovali. Kdyby v Turecku došlo k puči, do vlády by se dostali radikální zápaďáci a v Sýrii by pro nás nastal mnohem větší problém.

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-555/

 

Osobně jsem pro rozpuštění všech vojenských bloků

 

 18.4. 2020 , Monika Hoření     Rozhovor s O. J. Mikou  Civilní obrana byla asi od roku 1993 postupně transformována na Civilní ochranu, včleněna, a to celá, pod Hasičský záchranný sbor České republiky. Po roce 1990 se značně podcenila a až zbagatelizovala. Ministr vnitra zřejmě neměl vůbec žádné povědomí o tom, že CO je dokonce i v neutrálních státech (Švýcarsko, Švédsko, Rakousko), a to na vysoké úrovni.

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53528347

 

Prepad strednej triedy a likvidácia štátu ako dôsledok globalizácie

 

Roman Michelko     Na začiatku všetkého bol tzv. washingtonský konsenzus, stredná vrstva sa rozpadá. Viacstupňovú spoločnos nahradila dvojúrovňová spoločnos, ktorá hromadne produkuje tých, ktorí vyhrali (asi 15 % pôvodne strednej triedy) a tých, ktorí prehrali (85 % spoločnosti).

      Celý text:      Globalizacia-Michelko.doc

 

Koronavirová krize: Nový produkt systémové krize kapitalismu

 

 14.4. 2020 , Dr. Marie Nassif-Debs, Bejrút, (překlad Vladimír Sedláček)     Tváří v tvář rozsáhlé epidemii byly tyto nepříznivé dopady jasné: pohrdání lidskými životy a přístup k základním zdravotnickým zařízením rezervovaný čistě pro bohaté. Tato nešastná scéna vyžaduje od sil změny budovat jiný světový řád

      Celý text:      Novy-produkt-krize.doc

 

Američané píšou knihy o falsifikaci Katyňské popravy

 

 30. března 2020, Denis Jurganov     Kniha amerického profesora a spisovatele Grovera Furra „Tajemství katyňské popravy: důkazy, objasnění - Když jsem začal chápat fakta, uvědomil jsem si, že všechna ukazují na vinu Němců . “ Při práci na knize použil Furr vědecké metody. V tomto příběhu bylo Rusko jednoduše „ustanoveno“ za viníka.

      Odkaz:      http://zavtra.ru/events/amerikantci_pishut_knigi_o_fal_sifikatcii_katinskogo_rasstrela

      Celý překlad:      O-falsyfikacii-katynskogo.doc

 

Skončí zelený nový úděl?

 18. 04. 2020 , Petr Hampl     Evropské ekonomiky poničené epidemií si prostě nemůžou dovolit gigantické programy na ochranu klimatu. Kdo tedy „zelený nový úděl“ chce? - Samozřejmě profesionální aktivisté; - University a vědecké týmy, - Média,  - Státní správa, - Nadnárodní byrokracie; - Poradenské a počítačové firmy; - Politické strany, které jsou s tím propojeny  - Banky, které na „zelených projektech“ vydělávají

      Odkaz:      http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=249640

 

„O čem se nemluví.“ Na co Rudá armáda narazila při útoku na Berlín

 

 16.4. 2020 , Nikolaj Protopopov     „Západní spojenci si přáli dobýt Berlín první,“ poznamenal Mjagkov. „Churchille například napsal Rooseveltovi 1. dubna 1945 toto: když se v hranicích dosažitelnosti spojeneckých jednotek octne Vídeň, Praha a Berlín, musíme je dobýt dřív než Rusové. Je to velmi důležité pro západ z politického hlediska. Podobné plány měl také velitel britské armády v Evropě Bernard Montgomery.“ 

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/nazory/2020041611808315-o-cem-se-nemluvi-na-co-ruda-armada-narazila-pri-utoku-na-berlin/

 

Retro: Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU

prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty

 17. 4. 2020  LeMond, překlad ParlamentníListy     Podle oficiálních statistik Euro státu bylo z České republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách „odkloněno“ 7,6 procenta HDP. "V absolutních číslech to znamená, že z naší země za tu dobu odešlo 2 252 miliard korun, zatímco ve formě evropských dotací se nám za stejnou dobu „vrátilo“ 1,9 procenta HDP. To dělá 563 miliard korun.

      Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2020/04/cesi-jsou-porazenym-narodem-na-clenstvi.html

 

Čí zájmy hájí naše vláda a parlament?

 

 17.04.2020 , Jaroslav Tichý     V praxi se tedy stále potvrzuje, že potřebujeme nejen formulaci českých národních zájmů, potřebujeme též vládu a parlament, které se budou českými národními zájmy řídit.

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/ci-zajmy-haji-nase-vlada-a-parlament/

 

Nacističtí němečtí váleční zločinci, se po druhé

světové válce stali veliteli velení v NATO

 Ze stovek tisíc Němců, kteří byli zodpovědní za četné válečné zločiny a zvěrstva během druhé světové války, bylo pouze 19 z nich odsouzeno, za tyto monstrózní zločiny. To vedlo k opětovnému začlenění všech německých nacistů zpět do „nové“ západní německé společnosti, průmyslu, politiky a mocenských struktur!

      Odkaz:      https://www.obcansky-tydenik.cz/nacisticti-nemecti-valecni-zlocinci-se-po-druhe-svetove-valce-se-stali-veliteli-veleni-v-nato

 

Prezidente Trumpe, urážky Wu-chanu s pandemií vás

 

nejsou hodny. Jste snad větší formát, nebo ne?

 

 Zveřejněno: 17. 4. 2020      Obviňování Číny je záhadné především proto, že 26.12.2017   Spojené státy daly zelenou vývoji smrtících virů. Na výzkumu se financemi podílel Bil Gates a další. V roce 2018 najednou začali Američani tvrdit, že by epidemie mohla vzniknout ve Wu-chanu. Výše popsány jsou důkazy, které leccos napovídají a kdo je ten zoufalý dezinformační kanál. - Česká televize, Deník N a asi i Jourová mají jasno. My ne...

      Odkaz:      http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3219-prezidente-trumpe-urazky-wu-chanu-s-pandemii-vas-nejsou-hodny-jste-snad-vetsi-format-nebo-ne

 

Policejní diktatura jako elitami zamýšlený

 

výsledek pandemie COVID-19?

 

  16.4. 2020 , Daniel Novák      Obyvatelstvo má být podle jakéhosi moderního feudalismu rozděleno na tři skupiny. Na „elity“, které budou žít stranou a v bezpečí, budou si užívat života a cestovat napříč Evropou. Druhou skupinou budou ,,zdraví a užiteční“, které budou využívat, aby jim („elitám“) vydělávali peníze. Třetí skupinu budou tvořit ,,nepotřební, nemocní a staří“. Ta má být vcelku hitlerovsky likvidována

      Odkaz:      https://ac24.cz/-/daniel-novak-policejni-diktatura-jako-elitami-zamysleny-vysledek-pandemie-covid-19-?redirect=%2F

 

Obserwator Polityczny: Vyrobeno v SSSR! Díky!

 

 16. dubna 2020 , prvnizpravy.cz,   An-225 Mrija, přiletělo do Polska z Číny a přivezlo objednaný zdravotnický materiál pro boj s koronavirem. To samo o sobě je úžasné, alespoň na dvou úrovních.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/obserwator-polityczny-vyrobeno-v-sssr-diky/

 

Wall Street opět vyhrává

 

 16.4.2020  , Nomi Prins     Jak poznamenal prezident Trump, celková vládní podpora během koronavirové pandemii by se nakonec mohla vyšplhat na 6,2 bilionu dolarů. Nakonec, podle prezidenta, by to mohlo znamenat 4,5 bilionu dolarů na podporu velkých bank a korporátních subjektů versus zhruba 1,4 bilionu dolarů pro obyčejné Američany, malé firmy, nemocnice a místní a státní vlády.

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/04/8278-wall-street-opet-vyhrava.htm

 

O osudu myšlenky jaderného raketového motoru

pro lety do vzdáleného vesmíru

29.2. 2020 , Vladimir Prochvatilov     Poprvé byla myšlenka použití raket s jadernými motory vznesena v Sovětském svazu. Na začátku 80. let proběhly zkoušky dvou nejsilnějších jaderných motorů. Vykazovaly výkon až 62-63 MW. Avšak v polovině 80. let 20. století byly hlavní práce týkající se tématiky sovětského jaderného motoru přerušeny.

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8211-o-osudu-myslenky-jaderneho-raketoveho-motoru-pro-lety-do-vzdaleneho-vesmiru.htm

 

21 let od agrese NATO proti Jugoslávii

 

 15.4. 2020 , Roman Janouch      Píše o tom Jürgen Elsässer, původně jeden z nejznámějších německých levicových novinářů, a to ve své knize Válečné lži.

      Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/53515590

 

Ruské systémy radioelektronického boje mohou

 

potlačovat americké družice

 

 15.4. 2020     Rusko se stalo lídrem v oblasti radioelektronického boje - ruské systémy chrání letadla, lodě a živou sílu na omezeném úseku, neutralizují rozbušky munice, působí na výzvědné komplexy, matou samonaváděcí bojové hlavice, zachycují řídicí systémy bezpilotních letounů a působí dokonce na kosmické objekty

      Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/2020041511802233-odbornik-ruske-systemy-radioelektronickeho-boje-mohou-potlacovat-americke-druzice/

 

Kdo a proč stvořil koronavirus?

 14.4. 2020 ,  Nikolaj Starikov   Informační agentura „Regnum“ zveřejnila informaci, že: Koronavirus byl vytvořen v roce 2015 v USA v tajné laboratoři Pentagonu – armádním výzkumném ústavu Waltera Reeda ve Fort Dettricku.

      Odkaz:      https://outsidermedia.cz/kdo-a-proc-stvoril-koronavirus/

 

Zapomeňte na vládu lidí, nyní vládnou západní miliardáři!

 

 14. dubna 2020 , prvnizpravy.cz      Nyní nám vládnou západní miliardáři, oligarchové, Bill Gates se chová jako mesiášský světový „pandemický expert“. Není to však pandemický odborník.

      Odkaz:      https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zapomente-na-vladu-lidi-nyni-vladnou-zapadni-miliardari/

 

Michail Chazin: Eurasijský pohled na budoucnost

 

 14.4. 2020 , zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=pyckGBZdo3w&t=912s.     Epidemie koronaviru se neodlišuje závažností od chřipkových epidemií, ale je využita k velkým globálním politickoekonomickým opatřením. Po úplném odstranění Brettonwoodského systému vzniknou samostatné valutové zóny bez globální dominance dolaru. Situaci bude třeba restartovat novou mírovou konferencí uspořádanou do roku 2022 či 2023 vítěznými světovými velmocemi. Které velmoci to tentokrát budou a nad kým zvítězí? Půjde o USA v čele s Trumpem, Čínu a Rusko, plus Indii. Tou poraženou mocností bude dosavadní globální finanční systém (celosvětový Deep state).

      Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2020/04/8275-michail-chazin-eurasijsky-pohled-na-budoucnost.htm

 

Čína ukázala na americkou vojenskou laboratoř

USAMRIID ve Fort Detrick

 13.4. 2020 , -VK- Šéfredaktor AE News Základna je v Marylandu s nejvyšším stupněm biologické ochrany v USA na stupni BSL-4, místo, odkud unikl první kmen Coronaviru...

      Odkaz:      https://aeronet.cz/news/cina-ukazala-na-americkou-vojenskou-laborator-usamriid-ve-fort-detrick-v-marylandu-s-nejvyssim-stupnem-biologicke-ochrany-v-usa-na-stupni-bsl-4-jako-na-misto-odkud-unikl-prvni-kmen-coronaviru/

 

Globalisté versus národovci

 

 13.4. 2020 Ilona Švihlíková, Miroslav Tejkl   píšou o tom, proč je návrat ekonomické suverenity zásadní pro demokracii a jak pandemie otevřela okno příležitosti ke změně. Lokální ekonomika zdola a silný stát shora (tj. ekonomická suverenita země ... ) se nám jeví jako optimální model budoucnosti.

      Odkaz:      http://casopisargument.cz/2020/04/13/globaliste-versus-narodovci/

 

V roce 1979 dělily svět od nukleární katastrofy jen minuty

 13.4.2020 , zdroj: history.com      Za období studené války se svět ocitl několikrát na hraně jaderného konfliktu.

      Odkaz:      https://www.securitymagazin.cz/historie/v-roce-1979-delily-svet-od-nuklearni-katastrofy-jen-minuty-nakonec-prisel-jaderny-utok-z-obrazovky-1404065100.html

 

Rodí se nový svět. Co to bude?

 

 13.4. 2020 , P.C. Roberts , vybral a přeložil Lubomír Man     Elity tvrdě pracují na tom, aby byl lepší pro ně a horší pro nás ostatní. Globalismus se rovná rozsudku smrti. Jde k duhu jen bohatým.

     Je možno zavést i způsob zdravý. Společnosti a banky zakoupí vláda a bude pak s těmito společnostmi jednat jako se společnostmi znárodněnými ...

      Odkaz:      http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/pc-roberts-rodi-se-novy-svet-co-bude

 

Epidemie koronaviru bude mít neskutečně tvrdé dopady

 

na zdraví lidí, osobní životy, globální ekonomiku a třetí svět

 

 10.4. 2020 , Emil Kalabus     Jak nabírá koronavirus na síle, světová ekonomika je čím dál více narušena. Je odhadováno, že pandemie uvrhne do chudoby až 600 milionů lidí. Jsou to právě organizace typu MMF, které na krizích zbohatnou. MMF postiženým státům dozajista půjčí, ale ...

      Odkaz:      http://www.czechfreepress/emil-kalabus/epidemie-koronaviru-bude-mit-neskutecne-tvrde-dopady-na-zdravi-lidi-osobni-zivoty-globalni-ekonomiku-a-treti-svet.html

                        https://narodnidomobrana.cz/clanky/epidemie-koronaviru-bude-mit-neskutecne-tvrde-dopady-na-zdravi-lidi-osobni-zivoty-globalni-ekonomiku-a-treti-svet/

 

Vláda promrhala šanci na záchranu podniků a pracovních míst

– místo toho bude ČNB v corona-krizi sanovat zahraniční banky a investiční fondy

 9.4. 2020 , Martin Kunštek    Protože se neodvážila prolomit ideologický předsudek zákonného zákazu měnového financování. 2,5 bilionu korun, které v ČNB leží ladem od dob intervencí proti koruně, tedy vláda nebude moci využít.

           Odkaz:      http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2635-vl%C3%A1da-zaspala

 

Původní typ koronaviru byl nalezen hlavně

 

u případů ve Spojených státech

 

 13.4. 2020 ,  cri     Profesor genetiky Cambridgeské univerzity: Koronavirus stále mutuje, má už tři typy A, B a C. Typ A je původní typ viru, typ B se vyvinul z typu A a typ C je variantní typ typu B. Nejpůvodnější je typ A, který byl zatím nalezen hlavně u analyzovaných vzorků nemocných ve Spojených státech a v Austrálii, nikoli ve Wuhanu v Číně.

           Odkaz:      http://czech.cri.cn/811/2020/04/13/1s189520.htm

      Celý text:      Puvodni-typ-koronaviru.doc

 

Jurij Gagarin ve vesmíru (12.4.1961)

 12. dubna slavíme Mezinárodní den kosmonautiky a výročí prvního pilotovaného letu do vesmíru. Vlast ocenila čin prvního kosmonauta udělením vyznamenání Hrdina Sovětského svazu, a den 12. duben, kdy se vznesl do kosmu se stal Mezinárodním dnem kosmonautiky.

      Odkaz:      http://www.pravda.ru/science/planet/space/12-04-2014/1204084-gagarin-0/

      Celý překlad:      Gagarin.doc

 

Depopulace začala

 

   9.4. 2020 , Miroslav Suja     Můžete dát ruku do ohně na to, že tito nadlidé (světové elity) sami sebe považující za polobohy, netlachají (na různých tajných setkáních) jen tak do větru, a že mají neomezené zdroje na vývoj třeba nějakého viru, který se nebude s lidmi“mazlit“ deset a více let. Chronicky nemocné a s oslabenou imunitou složí hned a mladým dá ještě falešnou naději na zdraví, život a rodinu. Ostatně makat na ně někdo musí. (Dokud je většinově nenahradí roboty.)

      Odkaz:     http://www.czechfreepress/miro-suja/depopulace-zacala.html

      K tématu:  Snaha-o-snizeni-populace.doc  ;  Morris-Prelidneni.doc  ;  neni-Prelidneni-Afriky.doc  ;   http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html

 

Ako je to naozaj s koronavírusom: Je to skutočne také zlé, alebo

 

sa za tými hroznými číslami skrývajú iba „štatistické“ úmrtia?

 

 Bratislava 12. apríla 2020 , Ivan Lehotský     žudia z chudobných štvrtí majú by až štyrikrát častejšie obeami, než tí lepšie situovaní. Zo všetkých týchto čriepkov poznania vyplýva jeden záver: koronavírus je, žiaž, skutočný. (I keď sa s koronavírusom hrajú rôzne "politické hry".)

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/naozaj-koronavirusom-skutocne-take-zle-sa-za-tymi-hroznymi-cislami-skryvaju-iba-statisticke-umrtia/2120140

 

Otevřený dopis

 V Praze 7. 4. 2020     Zastupitelé Městské části Praha 6,
                                                                                         protestujeme proti převracení dějin naší vlasti, na kterém se podílíte. Významnou součástí je hanebný a podlý čin, odstranění sochy maršála Koněva dne 3. 4. 2020.
  Pražská rada Klubu českého pohraničí

      Odkaz:     https://www.klub-pohranici.cz/l/pr-kcp-otevreny-dopis-zastupitelum-prahy-6/

 

Ruská vláda koupila největší banku v zemi

 

 11.4. 2020 VSa     Federální vláda koupila od ruské centrální banky Sberbanku za 2,14 miliard rublů zaplacených z Fondu národního blahobytu. Vládě nákup umožní obejít omezení rozpočtových pravidel a utratit tak část doplňujících ropných a plynových příjmů pro potřeby federálního rozpočtu.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/04/11/ruska-vlada-koupila-nejvetsi-banku-v-zemi/

 

Starosta Prahy 6, který nechal odstranit sochu

 

maršála Koněva, má pořádný malér!

 

 9.4. 2020 , -VK- Šéfredaktor AE News     Na cestě je už i zatykač Ruské federace, podle nově přijatého zákona, okopírovaného z USA, který umožňuje stíhat cizince za spáchání trestných činů v zahraničí proti Ruské federaci. Tento nový zákon mění ruský trestní zákoník, který opouští princip teritoriality, a nově na vyjmenované trestné činy bude uplatňována extrateritorialita.

      Odkaz:     https://aeronet.cz/news/starosta-prahy-6-ktery-nechal-odstranit-sochu-marsala-koneva-ma-poradny-maler-pujde-po-nem-ruska-prokuratura-vojenska-rozvedka-gru-a-na-ceste-je-uz-i-mezinarodni-zatykac-ruska-federace-prijala/

 

Luxusní bunkry pro případ lidových bouří

 

 11.4. 2020     Vzhledem k nynější světové krizi kvůli Síření koronaviru přešli majitelé bunkrů do nejvyšší pohotovosti a připravují své rodiny nejméně na šest měsíců pod zemí. Neobávají se jaderné války či zásahu asteroidem, ale v první řadě občanských nepokojů.

     Haló noviny, (ici), 11.4. 2020, str. 6

      Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/53491337

 

Výzva vládě České republiky

 

 9.4.2020 , J. Skála     Nenechat padnout krizí ohrožené podniky, významné pro celou republiku. Nemá-li krize ohrozit naši národní bezpečnost, a vážně tak poškodit i budoucí generace, vyžaduje to podle našeho názoru především: - urychleně přijmout normu, která po celou dobu krize zabrání zcizení významných ekonomických zdrojů do zahraničí ...

      Odkaz:     http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/2865/vyzva-vlade-ceske-republiky

 

Italský profesor opakuje varování, že koronavirus

 

se mohl šířit mimo Číny v minulém roce

 

 24.3. 2020     Neobvyklé případy v listopadu a prosinci by mohly znamenat, že virus již cirkuloval v Lombardii, v nejhůře zasaženém regionu země, než lidé věděli, co se odehrává v Wu-chan. S ohledem na dlouhé inkubační období Remuzzi řekl, že by ho nepřekvapilo, kdyby někteří asymptomatičtí „šiřitelé“ cestovali z Itálie do Číny nebo dokonce do zahraničí před prosincem.

      Odkaz:     https://www.scmp.com/news/china/science/article/3076792/italian-professor-repeats-warning-coronavirus-may-have-spread

      Celý překlad:      GRemuzzi.doc

 

Dohoda o reparacích od Německa

 

 Petr Žantovský     Celková výše československých nároků na reparace vyčíslena na 19.471,6 milionu dolarů. Celkem však bylo Československu od mezispojeneckého reparačního úřadu v Bruselu a přímými restitucemi československého majetku skutečně uhrazeno jen 91,3 milionu dolarů. (0,5%)

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/sloupky/dohoda-o-reparacich-od-nemecka/

 

MZV hlásí oficiální příklon ČR k fašismu…?

 

 8.4. 2020 , Svatopluk Otava, komentátor ANS     No, skutečně to tak vypadá.  Oficiální válka magistrátníků Hřiba (Piráti) a Koláře (TOP-09) proti Rusku a Číně oranžovým politikářům moc nevadí. Vlastně ji vítají.

      Odkaz:     https://aliancenarodnichsil.cz/mzv-hlasi-oficialni-priklon-cr-k-fasismu/

 

„Musíme být připraveni bojovat o každý život.“ Putin

 

vyhlásil další kroky v boji proti pandemii a jejím následkům

 

 8.4. 2020 Ruský prezident Vladimir Putin jednal s gubernátory ruských regionů a upozornil na důležité úkoly a problémy v souvislosti s epidemií.      Video:   https://youtu.be/TJlfjePGfPU

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020040811772312-musime-byt-pripraveni-bojovat-za-kazdy-zivot-putin-vyhlasil-dalsi-kroky-v-boji-proti-pandemii-a/

 

Kosmonaut, pilot a jediný muž, co sestřelil B-52 ve vzdušném souboji

 

 6.4. 2020 , Zdroj: The National Interest Podle vietnamských záznamů v noci 27. prosince 1972 pilot severovietnamského letectva (NVNAF) Pham Tuan v letounu MiG-21MF č. 5121 sestřelil bombardér USAF B-52D nad Moc Chau.

      Odkaz:     https://www.securitymagazin.cz/historie/kosmonaut-pilot-a-jediny-muz-co-sestrelil-b52-ve-vzdusnem-souboji-1404064994.html

 

Bill Gates a jeho koronavírusové konflikty záujmov
7.4. 2020 , Slobodan O.      
WHO nevyhlásila pandémiu koronavírusu, až kým Gates (ktorý si už nejaký čas predtým prial, aby WHO vyhlásila koronavírusovú pandémiu) nedal 10.III.2020 vežmi vežký dar (50 miliónov dolárov) na niečo, z čoho má WHO zisk.

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/04/07/bill-gates-a-jeho-koronavirusove-konflikty-zaujmov/

 

Ropný zlom: Tragédie se prý nekoná.

 

 4. 4. 2020 , Dmitrij Leonjev , Zdroj.     V geologii ropy a plynu se historicky vyvinuly dva konkurenční přístupy k vysvětlení původu ropy a plynu, které se nazývají organická a minerální hypotéza.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/5025-ropny-zlom-tragedie-se-pry-nekona-jsou-zasoby-ropy-a-zemniho-plynu-nevycerpatelne-globaliste-se-tesili-na-svetove-vymirani-marne-proto-musel-nastoupit-ekoterorismus-bude-jednou-benzin-zase-za-dve-padesat.htm

 

Evropa a USA se připravují na hladové vzpoury.

 

 7.4. 2020 , Maxim Rubčenko     Sociální konflikty již zrají v Evropě a USA.  Hlavním bestselerem je dnes kniha Cat Ellis Návod na přežití v pandemii COVID-19, jejíž značná část je věnována tomu, „jak se připravit na možný útok na vᚠdům a ubránit majetek“.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2020040711764654-evropa-a-usa-se-pripravuji-na-hladove-vzpoury/

 

Společenské a ekonomické aspekty koronavirové krize

 7.4.2020 Jan Zeman     Koronavirová krize má tyto základní aspekty:  1. Parametry choroby,  2. Stavu zdravotnictví na začátku krize,  3. Reakce státu na nákazu,  4. Reakce občanů na nákazu.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/04/07/spolecenske-a-ekonomicke-aspekty-koronavirove-krize/

 

NI: V čem převyšuje ruský tank T-90 americké Abramsy

 

 20. března 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, nationalinterest.org, foto: arch.)     Při srovnání T-90 s jeho západními protějšky dospěl amerrický časopis The National Interest k závěru, že ruský tank má několik výhod

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ni-v-cem-prevysuje-rusky-tank-t-90-americke-abramsy/

 

Snaha o snížení populace

 

 Jedna snaha o snížení světové populace nebyla dosud zmíněna.  Jedná se o umělé vládní vytváření a šíření nemocí, infekcí a mikrobů, včetně smrtelných a spolehlivých virů, kam, jak si dokážeme, patří i HIV a AIDS. Ten pravý záměr poodhalil senátor M.W.Cooper, který zveřejnil, že tato nemoc byla vyrobena jako světový prostředek umělého a násilného snížení populace.

     Výňatky z knihy Martina Herzána: Totalitní světovláda

      Celý text:      Snaha-o-snizeni-populace.doc

 

KORONA-PANDÉMIE NAHRAZUJE VÁLKU

 

 Preklad: Redakcia HD 24. 03. 2020 Komentár Valentína Katasonova          „Majitelia peňazí“ ako organizátori súčasnej pandémie vlastne nepotrebujú nekonečný cyklický hospodársky rozvoj. Pôjde o nový otrokársky systém. Teda „nový feudalizmus“.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2628-korona-pand%C3%A9mie-nahrazuje-v%C3%A1lku

 

Minister obrany sa prihovoril k 75. výročiu oslobodenia Bratislavy

 

 Slovensko, 3.apríl 2020 ( AM, MO SR )      Jaroslav Naď, Minister obrany SR ...   Pred 75-rokmi bol v rámci útočnej Bratislavsko-brnianskej operácie porazený nežútostný nepriatež a v Bratislave sa mohol opä zača mierový život.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/04/04/minister-obrany-sa-prihovoril-k-75-vyrociu-oslobodenia-bratislavy/

 

Komunismem ublížení

 

 5.6. 2014 , Jan Kadubec     Nebyli to komunisté, kteří dvaceti % obyvatelstva - živnostníkům, velkopodnikatelům, velkostatkářům, finančníkům, rentiérům, burzovním makléřům, nějaké té šlechtě, duchovenstvu apod. ubližovali, nýbrž to byl demokrat Masaryk a demokrat Beneš.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/Komunismem-ublizeni/

 

Boj o prežitie na Ukrajine začína

 

 6.4.2020, Anton Orlovskij , Kyjev , RusVesna     Ukrajinci už začali rozpredáva za lacný peniaz to posledné, čo majú – svoju pôdu a zdroje zahraničnému kapitálu. Koronavírus spoločne s rastúcimi ekonomickými problémami a napätou situáciou na Donbase povedie ku kolapsu celej Ukrajiny.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/boj-prezitie-ukrajine-zacina/2111888

 

Čarnogurský o odstranění sochy maršála Koněva:

 

Bude Rusko i nadále garantovat české hranice?

 

 4.4. 2020     Bývalý slovenský premiér se vyjádřil k možným geopolitickým následkům včerejší kontroverzní akce v Praze. Ambasáda upozorňovala, že daný krok bude chápán jako neodpovídající plnění Smlouvy o přátelských vztazích a spolupráci mezi Ruskou federací a Českou republikou z roku 1993.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020040411755114-carnogursky-o-odstraneni-sochy-marsala-koneva-bude-rusko-i-nadale-garantovat-ceske-hranice/

 

Koronavirus nCoV19 / Covid19 – Stručná Chronologie

 

 2. 4. 2020 , Michal Brand      Po False flag „11. září“ USA obnovily výzkum a vývoj biologických zbraní. V této oblasti pracuje v USA více než 13 000 vědců a expertů.  Při slyšení v Kongresu USA řekl představitel CDC ), že posmrtnou exhumací byly v USA zjištěny případy úmrtí, které byly původně diagnostikovány jinak, ale přitom šlo o koronavirus nCoV19...

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/04/koronavirus-ncov19-covid19-strucna.html#more

 

Zastavila sa bruselská vítačská mašinéria v dôsledku

koronavírusu? Ani náhodou!

 

 Bratislava 4. apríla 2020 , Ivan Lehotský      Súdny dvor EÚ rozhodol: Česká republika, Maďarsko a Požsko „zlyhali“ v napĺňaní rozhodnutia EÚ o „utečeneckých“ kvótach po roku 2015. V koronavírusovej kríze so státisícmi nakazených, desatisícmi mŕtvych a vážnym ekonomickým prepadom  by mala ma Európska únia celkom iné starosti a priority

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/zastavila-sa-bruselska-vitacska-masineria-dosledku-koronavirusu-nahodou-pomoc-migrantom-prvom-mieste/2110506

 

Countepunch: „Russiagateovské zombie“ se znovu vzbouřily!

 

 5. dubna 2020 ,  counterpunch.org,  (kou, prvnizpravy.cz)     Americké tajné služby se vymknuly kontrole a nyní vystupují jako síla, která se vměšuje do vnitropolitických záležitostí státu, konstatuje rozhořčeně Countepunch.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/countepunch-russiagateovske-zombie-se-znovu-vzbourily/

 

Skála k odstranění sochy Ivana Koněva z nám.

 

Interbrigády v Praze: Je mi na zvracení…

 

 3.4. 2020 , Vladimír Franta     Pod rouškou rána a koronavirové pandemie se radní Prahy 6 odhodlali ke kroku, který pan doktor Skála vnímá jako zbabělý. Mohli bychom tím spíš najít masovou podporu pro to, aby socha maršála Koněva byla vrácena na své místo a to celé darebáctví bylo okamžitě napraveno.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2020040311752012-skala-k-odstraneni-sochy-ivana-koneva-z-nam-interbrigady-v-praze-je-mi-na-zvraceni/

 

Virolog okomentoval pravděpodobnost návratu koronaviru po pandemii

 

4.4. 2020     Koronavirus se může vrátit jako chřipka, to znamená v období špatného počasí a hromadného snížení imunity, názor pro Sputnik vyjádřil Viktor Zujev, virolog.  

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020040411750907-virolog-okomentoval-pravdepodobnost-navratu-koronaviru-po-pandemii/

 

Vlastenectví je záměrně znevažováno určitými silami

 

 4.4. 2020 , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s ústavním právníkem profesorem Václavem Pavlíčkem

     Haló noviny, 4.4. 2020, str. 3

      Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/53451734

 

Článek Rockefellerovy nadace vydaný roku 2010 předpověděl,

 

jak by šlo využít pandemii k ovládnutí světa

 

  2. dubna 2020 , Zdroj: https://journal-neo.org/       Rockefellerova nadace vydala v květnu 2010 ve spolupráci s futurologem Peter Schwartzem z Global Business Network zprávu. Ta se nazývala Scénáře pro budoucí technologický a mezinárodní rozvoj.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/clanek-rockefellerovy-nadace-vydany-roku-2010-predpovedel-jak-by-slo-vyuzit-pandemii-k-ovladnuti-sveta

 

„Odstranění pomníku maršála Koněva nenecháme bez odezvy.“

 

V Rusku vyjádřili protest vůči demolici sochy na Praze 6

 

 3.4. 2020     Ruské velvyslanectví v České republice na sociálních sítích vyjádřilo své rozhořčení kvůli demontáži pomníku maršála Sovětského svazu I. S. Koněva, který se nacházel v městské části Praha 6.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020040311751707-odstraneni-pomniku-marsala-koneva-nenechame-bez-odezvy-v-rusku-vyjadrili-protest-vuci-demolici/

 

Světová vláda

 Bilderbergští stratégové finanční krizi v zásadě vítají, protože:  - ničí současný politický řád a strukturu;  - ulehčuje a dokonce si vynucuje instalaci Nového světového řádu.

     Z knihy Gerhard Wisnewski: „Bilderberg – Kdo tahá za nitky moci“

      Celý text:      New-World-Order.doc

 

Trump žádá Putina o pomoc v ropné válce

 

 3.4. 2020 ,  Mike Whitney     Donald Trump telefonoval v pondělí ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a prodiskutoval s ním prudký pokles cen ropy, což je katastrofa pro americký ropný průmysl.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/04/8263-trump-zada-putina-o-pomoc-v-ropne-valce.htm

 

Tak a dost! Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!

 2.4. 2020     Nenávist ke svobodě slova komisařky Jourové dosáhla vrcholu a celá společnost už nechce její "možné zločiny",... Zde je trestní oznámení:       Oznamovatel : JUDr. Jiří Vyvadil , V Praze, dne 30. 3. 2020   

      Odkaz:     http://www.skrytapravda.cz/domaci/3174-tak-a-dost-je-podano-trestni-oznameni-na-komisarku-jourovou-za-nenavist-ke-svobode-slova

 

Pevnos Rusko – ekonomika izolovaná od globálnej pohromy

 

 2.4. 2020 Marián Rigan     Covid-19 spôsobuje globálny pokles.Vzhžadom na to, že väčšina ruského vývozu je pre ostatný svet fundamentálne dôležitá, tak je menej náchylná na prerušenia v zložitých globálnych dodávatežských reazcoch.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/pevnost-rusko-ekonomika-izolovana-globalnej-pohromy/2105644

 

Ukrajinci majú prvú revoltu vojakov na frontovej línii

 

v Donecku, ukrajinskí vojaci odmietli splni rozkaz

 

 Doneck 2. apríla 2020     Včera odmietlo 14 vojakov 16. práporu 58. samostatnej motorizovanej pešej brigády splni rozkaz svojich velitežov, ktorý ich chcel vysla na prieskum do zeme nikoho.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/ukrajinci-maju-prvu-revoltu-vojakov-frontovej-linii-donecku-ukrajinski-vojaci-odmietli-splnit-rozkaz/2107221

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních

hranic v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 1. ledna 1949   Rozkazem ministra vnitra z 29. 12. 1948 byl vytvořen nový útvar - Pohraniční strហSNB. Za rok 1949 zahynulo při plnění úkolů celkem 39 příslušníků SNB, z toho 12 příslušníků nově vytvořené Pohraniční stráže SNB.

      Celý text:      Z-kroniky-PS-1949.doc

 

Pandemie, bezdomovci, nelegální (či EU podivně legalizovaní) imigranti

 1.4. 2020 ,  Jiří Kobza , PrvníZprávy    K lednu 2020 bylo dle ČT v ČR cca 640.000 legálně (na povolení úřadů ČR) pobývajících cizinců. Světem se šíří pandemie koronaviru, na který dosud není lék, a kterou v současnosti lze zastavit jenom tím, že se zastaví pohyb a sdružování lidí.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42511-pandemie-bezdomovci-nelegalni-ci-eu-podivne-legalizovani-imigranti.aspx

 

Rusko posílá do USA další letadlo s pomocí proti koronaviru!

 

 1. dubna 2020 , (kou, prvnizpravy.cz, iz.ru, foto: arch.)    Rusko poslalo USA další letadlo na pomoc v boji proti koronaviru, oznámil tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusko-posila-do-usa-dalsi-letadlo-s-pomoci-proti-koronaviru/

      K tématu:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cnn-lekari-v-usa-pomalu-se-potapime-do-chaosu/   

 

Brusel je do půl roku mrtev. Babiše oceníte, až se bude sít. Roušky? Jsem blbec já, nebo Merkelová?

 31.3.2020 , Štěpán Kotrba    Jako jedinou chybu vidím absenci dezinfekce vozidel MHD na konečných (a informací, které byly přitom přístupné v čínštině už od ledna) a absenci tvrdého zákazu pendlerství. Brusel je mrtev. Kdo to nepochopil, tomu to dojde za půl roku, až se sejde jediný orgán, který má mandát nakopat hloupé bruselské byrokraty do p..... – Rada premiérů zemí EU.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kotrba-Brusel-je-do-pul-roku-mrtev-Babise-ocenite-az-se-bude-sit-Rousky-Jsem-blbec-ja-nebo-Merkelova-CT-chvalim-ale-o-150-Kc-si-ted-rekne-jen-prase-tak-at-drzi-hubu-618934

 

Bude po pandemii existovat nový multipolární svět?

 1.4. 2020 Turecký novinář Mehmet Ali Güller v rozhovoru se Sputnikem mluvil o tom, že proces vytváření multipolárního světového řádu právě probíhá. Současná epidemie tento proces pouze urychlí. Za těchto podmínek budou vlivní eurasijští hráči, jako je Rusko, Čína a Indie, schopni vytvořit novou rovnováhu sil a systém, který nahradí eurocentrický model,“ uzavřel.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020040111739205-bude-po-pandemii-existovat-novy-multipolarni-svet-turecky-novinar-srovnal-ciny-usa-eu-a-ruska-s/

 

Vyšlo před třemi roky: Spojené státy daly zelenou vývoji smrtících virů.

 Článek vyšel ve Zdravotnickém deníku dne 26.12.2017     Spojené státy zrušily zákaz uvalený na výzkum mutace smrtících virů, která tyto organismy činí nebezpečnějšími. Moratorium trvalo od října 2014, kdy bylo pozastaveno financování projektů zaměřených na vývoj nebezpečnějšího viru ptačí chřipky, MERS a SARS.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/03/vyslo-pred-tremi-roky-spojene-staty.html

      Celý text:      Zelenou-vyvoji.doc

     (Pozn. spr.:  V červnu roku 2019 USA nečekaně uzavřely základnu biochemických zbraní ve Fort Detricku. Tato základna je největší výzkumné centrum biochemických zbraní USA. List New York Times uvedl, že důvodem jejího zavření je to, že neměla dokonalý systém na čištění odpadní vody z laboratoře na nejvyšší bezpečnostní úrovni. Brzy po uzavření této základy došlo k sérii případů pneumonie nebo podobných případů - viz :  Tri-dotazy-k-epidemii.doc

 

Mária Zacharovová tvrdo skritizovala oligarchov, ktorí v panike

 

sahujú svoje rodiny zo zahraničia a žiadajú o pomoc vládu

 

 Moskva 30. marca 2020, Eugen Rusnák     Situácia sa zmenila, celý svet atakuje pandémia koronavírusu a pre ruských oligarchov život na Západe hneď prestal by bezstarostný, žahký a hlavne bezpečný a momentálne si spomenuli aj na to, že majú nejakú vlas, akési Rusko

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/maria-zacharovova-tvrdo-skritizovala-oligarchov-ktori-panike-stahuju-svoje-rodiny-zo-zahranicia-ziadaju-pomoc-vladu/2101860

 

Místo prognózy na rok 2020

 Michail Chazin , 28. března 2020     Krize bude jeden a půl až dvakrát silnější než ta, která byla od března 1930 do prosince 1932. Ekonomický mechanismus krize zůstává stejný.

      Odkaz:     http://zavtra.ru/blogs/mihail_hazin_vmesto_prognoza_na_2020_god

      Celý překlad:      Misto-prognozy-na-2020.do

 

Mor, anthrax, HIV, COVID19 a jedna (možná?) souvislost

 

 31.3. 2020 Ivo Šebestík     Vzhledem k historickým dokladům z doby poměrně nedávné, které ilustrují odhodlání některých vládních a mocenských struktur prosazovat své zájmy zcela bez ohledu na ztráty na životech, se může na Zemi zrodit Čapkův doktor Galén s přesně obráceným znaménkem.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/31/mor-anthrax-hiv-covid19-a-jedna-mozna-souvislost/

 

Pozadí virové pandemie - odstavování USA od moci ve světě.

 30.3. 2020     EU mezitím vítá koronavirus a migranty! Oba jsou váženými hosty a evropské obyvatelstvo hlavní chod! Jednoduše se vyčerpal potenciál a technicko - sociální parametry současného paradigma a USA jej nedokázaly dále ,,podržet" válkou a proto současně s nimi chtějí globální elity potopit i své zločiny, které rukama své neposlušné loutky USA prováděli.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/evropa/pozadi-virove-pandemie-odstavovani-usa-od-moci-ve-svete-eu-mezitim-vita-koronavirus-a-migranty-oba-jsou-vazenymi-hosty-a-evropske-obyvatelstvo-hlavni-chod.html

      Celý text:      Pozadi-pandemie.doc

 

Ruská elita půjde pod nůž jako první

 

 Andrej Fursov • 27. března 2020     Ekonomové hovoří o tom, že už-už začne krize. A nejspíš začíná právě takto. Je to kombinace koronaviru, ropy a skutečného, špatného stavu světového hospodářství – všechno dohromady. V každém případě se světová vrchnost vynasnaží, aby krizi obrátila ve svůj prospěch a odstřihla od budoucnosti značnou část této kapitalistické vrchnosti.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/ruska-elita-pujde-pod-nuz-jako-prvni/

 

Koronavirus je monstrózní podvod elit

 

 30.3.2020 , David Icke   ,  video:  https://youtu.be/n4a29QYgXCo     Podle Davida Icke se jedná o umělé vytvořenou epidemii, navíc značně zveličenou, s cílem svést na koronavirus hospodářskou krizi.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8256-david-icke-koronavirus-je-monstrozni-podvod-elit.htm

 

Putinovo poselství národu

 30.3. 2020 Autor: odjinud     Zjednodušeně by se dalo říci: "Chcete, aby se Rusko účastnilo toho "divadla" s koronavirem? Dobře, máte jej mít, ale občané Ruska nebudou trpět vaším divadlem, oni nebudou platit toto představení."

          Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42517-putinovo-poselstvi-narodu.aspx

 

Překvapující zpráva o koronaviru

30.3.2020 , Jan Vítek     „Úmrtnost na koronavirus je mnohem nižší než se nám předkládá k věření,“ prohlašují tři uznávaní odborníci.  Jako jeden z hlavních důvodů se uvádí vysoký věkový průměr Evropanů a statistická zjištění, že přímou příčinou smrti starších lidí jsou jejich chronické nemoci...

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/jan-vitek-prekvapujici-zprava-o-koronaviru

 

Co říkají statistiky o současné epidemii?

 

 Autor článku: Petr Hampl • 29.3. 2020     Na jedné straně vidíme záběry z přeplněných nemocnic. Kapacity zjevně nestačí. A oproti tomu čteme statistiky, podle nichž korona nepředstavuje srovnatelnou pohromu jako každoroční chřipka. Jak se v tom vyznat?

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=248610

     (Pozn. spr.: Z dosavadních statistik zatím vyplývá, že koronavirus je v něčem nebezpečnější, než jiné přenosné choroby, v něčem méně. Nebezpečnější je zřejmě především v nenápadnosti, v záludnosti, svého šíření a tím ve schopnosti vyvolat zahlcení zdravotnických služeb. Z tohoto důvodu je nebezpečnější především pro nás, pro plebs, pro většinu obyvatel. Pro elity, které mají zajištěnu perfektní lékařskou péči, je nebezpečný méně než jiné nakažlivé choroby.

     Je také perfektním obětním beránkem, na kterého se dá svést současný přechod z latentní do otevřené fáze krize současného západního kapitalismu v jeho globalistické rentiérské podobě.)

 

Rusko je znepokojeno vojensko-biologickou aktivitou USA

 29.3. 2020     Ruská strana se znepokojením sleduje vojenské a biologické aktivity USA v blízkosti hranic Ruska a chtěla by, aby vyjasnily účel svých laboratoří v sousedních zemích Ruské federace a Číny

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020032911729976-zdroj-rusko-je-znepokojeno-vojensko-biologickou-aktivitou-usa/

 

Zprávě EU o integraci migrantů uniká podstata problému

 

 27. března 2020 , napsal(a) Judith Bergman     Nová zpráva Agentury EU pro základní práva věnovaná integraci uprchlíků zcela ignoruje, jak špatně se projekt multikulturalismu v Evropě doposud vyvíjí

      Odkaz:     https://cs.gatestoneinstitute.org/15809/zprave-eu-integraci-migrantu

 

USA: impérium na kolenách?

 

 25. marca 2020 , peterszlen  Čína uverejnila správu o stave žudských práv v Spojených štátoch amerických.   V roku 2018 bolo v USA zaznamenaných celkovo 1 206 836 násilných zločinov, vrátane 16 214 vrážd. Viac než 39 000 000 žudí žije v chudobe

      Odkaz:     https://gpeterszlen.blog.pravda.sk/2020/03/25/usa-imperium-na-kolenach/

 

28. březen – Jan Amos Komenský

 

 Tento den – výročí narození jedné z nejvýznamnějších osobností naší historie J. A. Komenského, učitele národů, oslavujeme jako svátek – Den učitelů.

      Celý text:      Labyrint-sveta.doc

 

Čína kupuje u Rusov rekordné objemy ropy. Saudi a Nóri majú problémy

 

 Peking 28. marca 2020 (HSP/Iarex/Foto:Pixabay)      Američania tlačia na Saudov, aby ceny ropy zvyšovali, pretože potrebujú zachráni svoje ropné spoločnosti.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/cina-kupuje-rusov-rekordne-objemy-ropy-saudi-nori-maju-problemy/2100851

 

Proč mají USA nejvíc obyvatel nakažených koronavirem?

 

Politolog nabízí odpověď

 

 28. března 2020 , Marek Bláha   Země platí za desetiletí omezování vládních prostředků, politizaci nezávislých institucí, fetišizaci místní správy a ponižování státních zaměstnanců a úředníků.

      Odkaz:     https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/proc-maji-usa-nejvice-nakazenych-koronavirem-politolog-nabizi-odpoved.9c792832/

 

CIA měla již před 40 lety nedetekovatelnou zbraň

způsobující srdeční záchvat a rakovinu

 16. 2. 2016 Sepsal Orgonet (Připomínka z archivu)    Jed je zmražen do formy šipky, a pak vystřelen velmi vysokou rychlosti na člověka. Když ho zasáhne, uvnitř roztaje a způsobí záchvat. Vše, co je vidět, je malá tmavě červená skvrnka na těle, kterou je těžko objevit."

      Odkaz:     http://orgo-net.blogspot.cz/2016/02/tajna-zbran-cia-zpusobujici-srdecni.html#more

 

Putin rozpoutává vůči USA strategické peklo

 

 27.3.2020 ,  Tom Luongo     Mýtus o energetické soběstačnosti USA zmizí v obláčku kouře finančních derivátů. Nyní bude Trump čelit zhroucení trhu, což se bude dalece vymykat jeho schopnostem přijít tomu na kloub nebo nějak reagovat.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8253-putin-rozpoutava-vuci-usa-strategicke-peklo.htm

 

Tak už to začalo!

 26.3. 2020 , VK-Šéfredaktor AE News     Začíná se potvrzovat, že celá virová nákaza má jediný účel: Záchranu globální ekonomiky jako systému světové globalizace před pádem do krize.

      Odkaz:     https://aeronet.cz/news/tak-uz-to-zacalo-fed-pujci-usa-rovne-2-biliony-dolaru-na-oziveni-americke-ekonomiky-kvuli-virove-krizi-a-globalni-trhy-v-evrope-v-rusku-a-v-asii-okamzite-rostou-a-jasaji-ze-se-to-povedlo/

 

Extinction Rebellion: Koronavirus je lék, člověk je mor!

 

 27. března 2020 , rp,prvnizpravy.cz    XR o svém vlastním druhu: „Země se uzdravuje. Voda a vzduch jsou čistší. Koronavirus je lék. Člověk mor“. Římský klub (globálních superelit), který se zavazuje k „udržitelnosti“ a „ochraně ekosystémů“, tvrdí: „Země má rakovinu. Rakovina je lidská.“

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/extinction-rebellion-koronavirus-je-lek-clovek-je-mor/

     (Pozn. spr.: Všichni ti, kteří se domnívají, že je nás na Zemi příliš mnoho, vycházejí vždy z toho, že je přespříliš „těch druhých“, k nimž oni nepatří. Elita chce redukovat světové obyvatelstvo asi o 30 až 90 procent. -  Morris-Prelidneni.doc  , neni-Prelidneni-Afriky.doc - Lžilevičáci a lžiekologové jako Extinction Rebellion jsou ve skutečnosti slouhové západních superelit. )

 

Několik poznámek k ťUsnesení o významu evropské

 

paměti pro budoucnost EvropyŤ

 

 23.3. 2020 ,  Petr Markovič     Rezoluce EP, vedená zřejmě spíše současnými politickými zájmy než snahou o pravdivé pochopení minulosti, se jeví jako hodně trapný počin. Za podpisy českých poslanců pod tímto ostudným pamfletem bude jednou třeba se osobně omluvit.        Haló noviny, 23.3. 2020, str. 5

      Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/53396905

 

Odpověďmi na ekonomickou krizi jsou odpuštění dluhů a znárodnění

 

 Autor: Paul Craig Roberts | Publikováno: 26.3.2020     Jediným řešením pro ekonomiku tedy je obyčejným lidem odpustit dluhy a korporace znárodnit.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42493-odpovedmi-na-ekonomickou-krizi-jsou-odpusteni-dluhu-a-znarodneni.aspx

 

Vztahy USA a Číny se rapidně zhoršují

 

 26.3.2020 VSa     Tvrdost posledních kroků naznačuje, že Peking začíná být ochoten riskovat otevřenou konfrontaci. Naznačují to podle článku i čínská obvinění ohledně koronaviru jako biologické zbraně USA.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/26/vztahy-usa-a-ciny-se-rapidne-zhorsuji/

 

Koronavirus a Gatesova nadace

 26.3.2020 ,  William Engdahl     Pravděpodobně nikdo nebyl v podporování a financování výzkumu vakcín, zaměřených na boj s koronavirem, aktivnější, než Bill Gates a Nadace Billa a Melindy Gatesových.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8251-koronavirus-a-gatesova-nadace.htm

      K tématu:     Elitari-z-Bilderbergu.doc

 

Univerzitní důkaz: Pád budovy č. 7 WTC nezpůsobil požár

26. 3. 2020 , Paul Craig Roberts   Pád budovy. č. 7 nebyl způsoben ohněm, ale současným selháním všech sloupů v budově (čili řízenou demolicí).
      Odkaz:    
http://www.nwoo.org/2020/03/26/p-c-roberts-univerzitni-dukaz-pad-budovy-c-7-wtc-nezpusobil-pozar/

 

Putin vystoupil s projevem k národu kvůli situaci s koronavirem v Rusku.

 25.3.2020     Ohlásil, že se příští týden nebude pracovat. Hlasování o změnách ústavy bude odloženo.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020032511708347-putin-informoval-o-odkladu-hlasovani-o-zmenach-ustavy/

 

Správné myšlení o migrantech a Řecku

 

 25.3.2020 ,  František Kašpárek      Obyvatelé ostrova Lesbos, kteří nyní čluny migrantů odstrkovali tyčemi, byli v minulosti za pomoc uprchlíkům nominováni na Nobelovu cenu míru. Změnila se jejich zkušenost s těmi, kterým podali pomocnou ruku.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8249-spravne-mysleni-o-migrantech-a-recku.htm

 

Americké lietadlo rozprašujúce prasaciu chrípku zostrelené v Číne

 7. prosince 2009 , (připomínka z archivu)     Správy, ktoré dnes kolujú v Kremli, uvádzajú, že americkou vládou najaté lietadlo, pilotované agentmi americkej CIA, prevážajúce náklad zmutovaného vírusu prasacej chrípky s ciežom jeho rozprášenia vo vzduchu, bol zostrelený na čínskom letisku Shanghai Pudong

      Odkaz:     http://true-lies.blog.cz/0912/americke-lietadlo-rozprasujuce-prasaciu-chripku-zostrelene-v-cine

 

Třetí mrazivá noc v řadě, zima přepisovala rekordy

 

 25.3. 2020 , Novinky, ČTK     Na Kvildě meteorologové naměřili -18,2 stupně Celsia. Na Jizerce v Jizerských horách klesla teplota na -15,6 stupně. V Českých Budějovicích bylo ve středu ráno minus 7,6 stupně

      Odkaz:     https://www.novinky.cz/pocasi/clanek/treti-mraziva-noc-v-rade-zima-prepisovala-rekordy-40317956

 

Bank of America: V USA začala ekonomická krize

 

 23.03.2020 , Natalja Dembinskaja    S problémy takového rozsahu se americká ekonomika nesetkala nikdy. Ani po teroristických útocích 11. září a ani v době „velké recese“ v roce 2008.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2020032311697734-bank-of-america-v-usa-zacala-ekonomicka-krize/

 

Le Figaro: CIA před 10 lety předpovídala globální pandemii!

 

 23. března 2020     Analytické dokumenty americké CIA v roce 2009 naznačily možnost celosvětové pandemie, jejímž zdrojem označily Čínu a jihovýchodní Asii, píše Le Figaro.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/le-figaro-cia-pred-10-lety-predpovidala-globalni-pandemii/

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních

 

hranic v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 

 Říjen-prosinec 1948:      V tomto roce při výkonu služby přišlo o život 10 příslušníků SNB, 2 příslušníci PÚ SNB 9600

      Celý text:      Z-kroniky-PS-1948.doc

 

Na řecko-turecké hranici včera proběhly nejt잚í střety

23.3. 2020 , Ivan David     Turecká armáda po nezdařeném pokusu o průlom musela ošetřit 2.306 zraněných migrantů. Kolem poledne se ale podařilo dvěma člunům s migranty proklouznout námořní blokádou

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/03/na-recko-turecke-hranici-vcera-probehly.html

 

Rusko a Čína budou zkoumat Měsíc na směny

 14. března 2020 , Andrej Rezčikov     Rusko a Čína vedou rozhovory o vytvoření společné základny na Měsíci.

      Odkaz:     https://vz.ru/society/2020/3/14/994389.print.html

      Celý překlad:      Rusko-a-Cina-na-Mesic.doc

 

Americká strana musí odpovídat na tři dotazy k epidemii

22.3. 2020 , http://czech.cri.cn/     Proč až do poloviny února americká vláda ještě nemluvila o epidemii na svém území, zatímco někteří úředníci Informačního výboru Dolní sněmovny prodali cenné papíry v hodnotě více než milióny amerických dolarů?

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/811/2020/03/22/281s189280.htm

 

Dvě zprávy - která je pravdivá?

 

 21.3.2020 ,  Vladimír Stwora     18. října 2019 proběhla konference zaměřená na simulaci světové epidemie onemocnění dýchacích cest způsobené koronavirem „Event 201“ pod patronací nadace Billa Gatese

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8242-dve-zpravy-ktera-je-pravda.htm

      Celý text:      Dve-zpravy.doc

     ( Pozn. spr. webu:    Západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších, usilují o "zabetonování" svých majetko-mocenských pozic nastolením NWO. Pro jejich "Nový světový řád" (NWO) potřebují „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %  viz Morris-Prelidneni.doc  . Raketojadernou válkou by si poničily planetu. Proto o genocidu většiny lidstva usilují tzv. měkkými - hybridními - metodami. Všelijaké bezuhlíkaté, LGBT, veganské, ... kampaně, orwellovské převracení pojmů i migrační údery, patří mezi tyto "nástroje". Je pravděpodobné, že i tvrší metody, použití biologických zbraní. )

 

Neoliberální Malthus nazeleno aneb Staří a pomřou

 21.3. 2020 , Veronika Sušová-Salminen   Německá veřejnoprávní televize ARD odvysílala asi dvě minuty dlouhé video herce Christiana Brandese. „Žertovnou“ formou se v něm říká, že koronavirus je „spravedlivý“, protože „Vymete staré, ale mladí lidé infekci bez námahy přežijí.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/21/neoliberalni-malthus-nazeleno-aneb-stari-at-pomrou/

 

Akademik Čerskij

 

 Croix • 22. března 2020     Cesta lodi Akademik Čerskij z Vladivostoku,  do Baltského moře. Jde o snahu dokončit Nord Stream 2. Loď se přemisuje v rámci minikonvoje. Konvoj proto tvořil kromě samotného Akademika Čerského a remorkéru Viktora Koněckého též torpédoborec ruské tichooceánské flotily Admirál Vinogradov. Podle některých ruských zdrojů je velmi pravděpodobně konvoj doprovázen pod hladinou jednou nebo dvěma ponorkami.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/akademik-cerskij/

 

Čína v důsledku viru zostřila svůj pohled

21.3. 2020 Mezi nespočetnými geopolitickými důsledky koronaviru je jeden i plasticky evidentní. Poprvé od roku 1978, kdy byly spuštěny reformy Teng-Xiao-pinga - považuje Peking (oficiálně) USA za hrozbu.

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/03/21/cina-v-dusledku-viru-zostrila-svuj-pohled/

 

Americký vojenský magazín objevil u TU-160 jedinou vadu

 

 22.03.2020     Ruský bombardér Tu-160 je nejrychlejší, největší a nejt잚í ze všech jemu podobných letadel existujících na světě. Nemá konstruktérské vady kromě jedné: nejsou v něm použity stealth technologie.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020032211692522-americky-vojensky-magazin-objevil-u-tu-160-jedinou-vadu/

 

Využívala americká armáda kl횝ata jako biologické zbraně?

 19. července 2019   (z archivu)    Americká sněmovna reprezentantů nařídila generálnímu inspektorovi amerického ministerstva obrany, aby prozkoumal, zda Pentagon prováděl v letech 1950 až 1975 experimenty s použitím kl횝at a jiného hmyzu jako biologické zbraně.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vyuzivala-americka-armada-klistata-jako-biologicke-zbrane/

 

Koronavirus a krize: Co nechápou (nejen) čeští

 

ekonomové „porevoluční“ epochy

 

 20.3. 2020 , Jan Masák     Michail Chazin pro Sputnik opakovaně upozorňoval na kriticky nedostatečnou úroveň vzdělání a chápání ekonomických procesů ze strany ekonomů. Krize jsou dvě. Prvním druhem ekonomických krizí skutečně jsou krize z nadvýroby – cyklické krize. Kromě nich ale existuje druhý typ krizí, které nevidí. Tyto krize Chazin označuje za „krize pádu efektivity kapitálu“.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/2020032011685729-koronavirus-a-krize-co-nechape-sichtarova-a-dalsi-ekonomove-porevolucni-epochy/

      K tématu také :   Kapitalismus-mrtvola.doc

 

Lékařka Soňa Peková říká, že koronavirus

mohl vzniknout laboratorní cestou ...

Video   https://youtu.be/P2KW1kud9fg ,  https://youtu.be/gG7oEmuVrH0

 15. 3. 2020 , Soňa Peková , FORUM 24 / Rozhovor          Vznikla petiční akce občanů ČR za udělení povolení pro MUDr.Soňu Pekovou Ph.D. provádět testy na SARS-CoV-2 :  

      Odkazy:     https://www.forum24.cz/video-lekarka-sona-pekova-rika-ze-koronavirus-mohl-vzniknout-laboratorni-cestou-a-omylem-uniknout/

 

Pro záchranu globální ekonomiky potřebujeme méně globální ekonomiky!

 

 21.3.2020 , VSa     Podle autora je stále patrnější vyprázdněný politický obsah nadnárodních institucí jako je EU. Zvláště v USA došlo k masové migraci výroby, která poškozuje to americké možnosti udržet si v řadě sektorů prvenství, a dokonce vůbec pokračovat v některých oblastech průmyslové výroby.  

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/21/pro-zachranu-globalni-ekonomiky-potrebujeme-mene-globalni-ekonomiky/

 

Infikuje CIA jihoamerické vůdce rakovinou?

(připomenutí z archivu)

 13.1. 2012 , Lubov Lulko  ( více o autorovi > )      Onemocněli pouze ti, jejichž politika se staví proti dominantní pozici Spojených států. WikiLeaks oznámila, že v r. 2008 požádala CIA velvyslanectví v Paraguaji (Fernando Lugo!), aby shromáždilo veškeré biometrické údaje, včetně DNA, všech čtyř prezidentských kandidátů. Je rakovina vedlejším účinkem nových zbraní používaných rozvědkou? !!!

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2012/01/4772-infikuje-cia-jihoamericke-vudce-rakovinou.htm

 

Co ukázala reakce na epidemii, o rozdílech mezi státy

 

 20. 3. 2020 , Petr Hampl   Podle reakce na koronavirovou epidemii totiž můžeme sestavit přehledný žebříček. - Nejhorší reakci z celého světa projevily Německo, Švédsko, Francie, Nizozemí a Velká Británie. S prezidentkou Clintonovou by do této skupiny patřily i USA.  - Evropské státy, které byly členy sovětského bloku, si vedou relativně dobře.   - A nejlépe situaci zvládají nejen Čína, Rusko a Korea, ale také třeba černé africké státy.

           Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/hampl-co-ukazala-reakce-na-epidemii-o-rozdilech-mezi-staty/

    ( Pozn. spr. webu:    Západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z krachu extenzivního západního kapitalismu nastolením NWO dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Proto se většiny obyvatel tzv. vyspělých zemí také chtějí zbavit. )

 

V Sýrii bolo nájdené miesto úmrtia ruského pilota

 

stíhačky SU-25 – majora Romana Filipova

 

 Sýria, 19. marca 2020 ( AM ) – K zostreleniu Su-25 prišlo 3. februára 2018 v provincii Idlib.      Ruský prezident Vladimír Putin udelil Romanovi Filipovovi titul Hrdina Ruska.

Video:     https://youtu.be/DjtyYzIHLDc  ,  https://youtu.be/BZj01tzAiYs

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/03/19/v-syrii-bolo-najdene-miesto-umrtia-ruskeho-pilota-stihacky-su-25-majora-romana-filipova/

 

Banditismus ... důsledek rychlého postupu

 

finančně-ekonomické krize

 

      Z knihy – Aleš Přichystal „Přežít nebo zemřít“

      Celý text:      Dusledek-krize.doc

 

Demokracie v EU? Co prosím? Kde? No nikde...

 

 20.3.2020 , TomᚠDoležal   Demokracie v EU totiž nikam nezmizela. Ani nemohla – protože tam nikdy nebyla.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/42443-demokracie-v-eu-co-prosim-kde-no-nikde-.aspx

 

Začíná ropná válka. Rusko si věří

 

 18.3.2020 , Haló noviny     Snižování těžby ropy už nějakou dobu drží cenu nad 60 dolary za barel, ovšem Rusko odmítlo další snížení respektovat, v pondělí 9. března, klesly ceny ropy ke 30 dolarům za barel. Podle vyjádření ruského ministerstva financí prostředky (rezervního) fondu by stačily při cenách mezi 30 a 40 dolary na nejméně šest, ale spíše na deset let. Vysoká saúdská těžba bude cenu mírnit jen pár měsíců, pak Saúdové budou muset válku podle Moskvy zakončit.

      Celý text:      RopnaValka.doc

 

Sherwood Ross: 13 000 vědců smrti plní bioválečný program USA

 17.3. 2020 Americký zákonodárce a profesor ilinoiské univerzity v Champaign Francis Boyle :   Odhadovaný počet 13.000 vědců ve 400 laboratořích v USA i v zahraničí plní program vývoje a výroby nových kmenů zabijáckých bakterií, odolávajících vakcinaci. Boyl uzavřel: Americké univerzity svolily k tomu, že jejich výzkumníci, instituty a laboratoře byly Pentagonem a CIA kooptovány do vědy, která si vzala za cíl vraždit lidi. Týká se to univerzit ve Wisconsinu, v Severní Karolině, v Chicagu, v Illinois, a týká se to i bostonského Harvardu a mnoha amerických univerzit dalších.

      Odkaz:     http://www.nwoo.org/2020/03/17/sherwood-ross-13-000-vedcu-smrti-plni-biovalecny-program-usa/

 

Dokážou američtí politici přiznat tváří v tvář epidemii chybu?

 

18.3. 2020 , cri     Mike Pompeo mnohokrát nazval koronavirus jako „wuhanský virus. "Yang Jiechi (Jang ie-čch'), člen politbyra ÚV KS Číny řekl, že někteří američtí politici neustále pomlouvají Čínu a čínské úsilí o prevenci a kontrolu epidemie. Žádný pokus o pomlouvání Číny neuspěje, ani jakékoli jednání, které poškozuje zájmy Číny.

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/811/2020/03/18/301s189208.htm

 

Globalizace

 

 Pod pojmem globalizace se rozumí proces celosvětového propojování organizací a zájmů přesahujících hranice jednotlivých zemí, a to především v oblasti hospodářství a politiky. První organizace, jež myšlenku globalizace uplatnila v praxi, byla katolická církev. Ve dvacátém století došlo k neuvěřitelné koncentraci moci do rukou několika málo rodin, jimž dnes patří největší společnosti na světě. Globalizace na jedné straně zajišuje výhody hrstce superboháčů, ovšem zbytek obyvatelstva trpí újmou ve všech oblastech života.  to!“

      Celý text:      Globalizace-Morris.doc

     ( Poznámka správce:  Každý rozumný konstruktér při návrhu výrobku používá optimalizaci, nikoli maximalizaci (Globalizace = maximalizaci koncentrace ekonomické, politické, správní). Globalizace je v důsledcích vražedná, lidstvo pro přežití potřebuje optimalizaci (a to mnohafaktorovou) ! )

 

„Globalizace selhala, stejně jako liberalismus. Přichází nová éra.“

16.3.  źuboš Blaha - Ve vztahu ke koronaviru si národní státy pomáhají samy. Prvořadý je národní zájem a každý myslí sám na sebe. Přesně, jak jsem vždy říkal. Tato krize lidstvo poučí – musíme se vrátit k nějaké formě komunitarismu či socialismu, ve kterém bude stát garantovat sociální spravedlnost, pořádek a ochranu svých pracujících lidí.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/slovensko/2020031611660191-globalizace-selhala-stejne-jako-liberalismus-prichazi-nova-era-blaha-promluvil-o-nasledcich/

 

Euroatlantismus se hroutí před očima

 

 16.3. 2020 , Sergej Mardan  Trump přímo obvinil evropské vlády ze slabosti a neakceschopnosti. Čínská komunistická strana ukázala celému světu tak neuvěřitelnou úroveň mobilizační připravenosti a způsobilosti vypořádat se s nejvážnějšími hrozbami, že už není nikdo na pochybách, že je Čína novou supervelmocí.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/03/euroatlantismus-se-hrouti-pred-ocima.html

 

Pandemie Coronavirus COVID-19. Skutečným

nebezpečím je „Agenda ID2020“

13.3.2020 Autor: Peter Koenig      Kdo, nebo co je to neslavná Agenda ID2020? Je to aliance partnerů veřejného a soukromého sektoru, včetně agentur OSN a občanské společnosti. Je to program elektronických identifikací, přijaté v lednu 2020 na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu, samozřejmě za velmi zavřenými dveřmi. Gates, GAVI (sdružení léčiv podporujících očkování), Rockefeller, Rothschild, atd., všichni jsou za - implementací Agendy ID2020 - od těch, kteří si kladou za cíl ovládat svět silou – New World Order.

      Odkaz:     http://desitka.org/pandemie-coronavirus-covid-19-skutecnym-nebezpecim-agenda-id2020/

 

Figaro: Koronavirus a migranti ukázali šílenost globalizace!

 

 16.3. 2020    Evropská unie nebyla schopna vyvinout společnou politiku, která by se vypořádala se třemi novými krizemi, které ji ohrožují - epidemiologickou, migrační a ekonomickou. Globalizaci autor považuje za nebezpečnější než smrtelnou epidemii, jejíž přetrvání patrně bude dočasné.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/figaro-koronavirus-a-migranti-ukazali-silenost-globalizace/

 

Kompenzace pro umělce?

 

 16.3. 2020     Nezávislí divadelníci chtějí po vládě kompenzace za ušlý zisk.  Žijí si nad poměry a když se nedaří, začnou fňukat. Ti samí lidé, kteří tvrdili, že přijmout a uživit migranty není problém, najednou neuživí ani sebe!   přišlo e-mailem

      Celý text:      Kompenzace-pro-umelce.doc

     ( Poznámka správce:     Nyní už chápete, proč se Stalin vyjádřil o společenské "elitě" jako o prokleté kastě?     (z knihy Jiří Šifrin: Bůh synergie, str. 353))

 

Boj proti koronaviru – dva světy, dva přístupy

 

 16.3. 2020 , LukᚠVrobel, 1. Přísná opatření zavedená v Číně, socialistické Koreji a Vietnamu přinesla slibné výsledky: postupné snižování šíření epidemie v Číně a Vietnamu a zabránění jejího proniknutí do severní části Koreje. Protiepidemická opatření v kapitalistických zemích jsou přijímána pozdě, nejsou dostatečná, personálně a materiálně zabezpečená.

      Odkaz:     http://www.kldr.info/2020/03/16/boj-proti-koronaviru-dva-svety-dva-pristupy/

 

Národní státy porážejí EU

 

 15.3.2020 , Jaroslav Král     Dosavadní model EU se zadřel a přestává fungovat. Ukázala to nejprve migrační vlna, pak brexit a nyní také nastupující pandemie koronaviru. Zdá se, že nastává doba přílivu rozhodování zpět do rukou národních států, že po koronaviru bude EU zcela jiná, než před koronavirem.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/narodni-staty-porazeji-eu

 

OKUPACE

 

 15. 3. 2020, Miroslav Starý     V období (po r. 1968) nikdo nepřebíral v ČSSR moc, žádné plakáty jako výše se nelepily a nikdo nezasahoval do činnosti státních orgánů a výkonných státních složek, včetně represivních.  Žádná okupace to tedy nebyla.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/radime/2595-okupace

      Viz též:      Historicky-idiotismus.doc

 

Čínská lekce a Bella ciao

 

 15.3. 2020     Minulý týden ministr zahraničí USA Mike Pompeo obvinil čínské úřady, že se zpočátku zdráhaly sdílet informace o koronaviru... Prakticky bezprostřední byla zveřejněna domněnka v South China Morning Post, že virus byl přivezen do ČLR koncem října 2019 Američany v rámci 7 Světových letních vojenských her.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/cinska-lekce-bella-ciao

      Celý text:      Cinska-lekce.doc

 

Cvičení NATO svědčí o přípravě na válku,

 

prohlásili v Generálním štábu Ruska

 

 "Scénáře intenzivních vojenských cvičení NATO poukazují na cílevědomou přípravu aliance na rozsáhlý vojenský konflikt", prohlásil náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska Valerij Gerasimov.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2019121811121912-cviceni-nato-svedci-o-priprave-na-valku-prohlasili-v-generalnim-stabu-ruska/

 

ČESKOSLOVENSKO POD HITLEROVÝM JAŘMEM

 

  Kořeny událostí z 15. a 16. března 1939 nutno hledat v mnichovském ujednání z 29. září 1938, kdy anglická a francouzská vláda ponechaly Hitlerovi úplně volnou ruku. Ano, ve skutečností je politika vládnoucích kruhů v Anglii a ve Francii diktována snahou obrátit směr útoků fašistických agresorů proti Sovětskému svazu.

      Celý text:      Pod-Hitlerovym-jarmem.doc

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních

 

hranic v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 

 Leden 1947:     V období červenec 1946 - leden 1947 příslušníci pohraničních útvarů SNB 9600 zatkli 223 osob, pro hraniční delikty bylo zadrženo 7894 osob a pro nedovolený přechod státních hranic 2894 osob.

      Celý text:      Z-kroniky-PS-1947.doc

 

VPÁD NĚMECKÉHO VOJSKA DO PRAHY DNE 15. BŘEZNA 1939

  E. Beneš      Po tři století žili jsme pak pod jhem Němců a Maďarů. Poslední válka - první světová válka - dala nám znovu národní a státní svobodu. Německá vláda brutálně porušila svoje sliby a závazky, vpadla do území československého, zřídila tam t. zv. protektorát. A důrazně konstatuji, že ti, kdož spáchali tento zločin proti československému lidu a proti celému světu, jsou vinni před Bohem i lidmi a budou zle potrestáni.

      Celý text:      Vpad-nemeckeho-vojska.doc

 

Bomba z Číny: Američané mohli vyvolat epidemii COVID-19!

 

13. března 2020 ,     Koronavirus, který zachvátil téměř celý svět, mohl být zanesen do Číny americkou armádou, prohlásil zástupce čínského ministerstva zahraničí Žao Lijian.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bomba-z-ciny-americane-mohli-vyvolat-epidemii-covid-19/

 

Nᚠstát je předem plánovanou obětí

 

 13. března 2020 , Jaroslav Tichý     V zásadě jde za prvé o to, že jako členové EU a NATO jsme udržováni v tom, že nebezpečí nám hrozí z Ruska a ochrání nás NATO. Přitom pro nás existuje reálné nebezpečí z titulu masové invaze migrantů včetně teroristů. Nᚠstát (a my s ním) v obou uvedených případech předem plánovanou obětí.

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/nas-stat-je-predem-planovanou-obeti/

 

Přemysl Votava: Kam se schovala EU?

 

 14. 3. 2020 , Přemysl Votava VašeVěc     Evropská unie (EU) nám byla od samého počátku našeho vstupu do EU představována jako, záruka naší bezpečnosti, jak politické, tak i ekonomické. EU při první, opravdu vážné zkoušce zcela selhala.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2020/03/premysl-votava-kam-se-schovala-eu.html

 

Americký ekonom předpověděl Rusku vítězství v ropné válce

 

 10.3.2020     Ruský rozpočet ve srovnání se saúdským může být realizován při mnohem nižších cenách ropy. Putin se poučil z Trumpových obchodních válek: buďte připraveni na krátkodobé ztráty, pokud si myslíte, že vaši soupeři budou nuceni se vzdát.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/byznys/2020031011627380-americky-ekonom-predpovedel-rusku-vitezstvi-v-ropne-valce/

    ( Poznámka správce:  Nízké ceny ropy také pomohou strategickému partnerovi Ruska - Číně. )

 

Lékaři vysvětlili, jak chytré telefony a počítače dělají z mozku „skládku“

 

 10.3. 2020     Nadměrné používání chytrých telefonů a počítačů může způsobit přetížení mozku, což vede ke vzniku demence a depresí, píše Nikkei Style s odkazem na názor japonských vědců.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020031011619692-lekari-vysvetlili-jak-chytre-telefony-a-pocitace-delaji-z-mozku-skladku/

     ( Poznámka správce:  Zkrátka i v tomto případě platí, že nic se nesmí přehánět!!! )

 

Úředníci po celém Rusku jsou v panice. Putin udělal

 

krok, který nemá na celém světě obdoby …

 

 Autor článku: Admin , 10. 2. 2020     Předkládat jsou úředníci povinni nejen stavy svých příjmů, ale také investic, čili výdajů. A případný nesoulad je pak patrný na první pohled.

      Odkaz:     https://megazpravy.cz/urednici-po-celem-rusku-jsou-v-panice-putin-udelal-krok-ktery-nema-na-celem-svete-obdoby/

      K tématu také:      Zahranicni-agenti.doc

     ( Poznámka správce:     Nyní už chápete, proč se Stalin vyjádřil o společenské "elitě" jako o prokleté kastě?     (z knihy Jiří Šifrin: Bůh synergie, str. 353))

 

Důvod, pro který Severní Korea tolik nenávidí Spojené státy americké

 

 11.3. 2020 , 11.3. 2020 Mirastnews.    25. června 2020 si připomeneme sedmdesáté výročí zahájení korejské války, známé jako „válka za osvobození vlasti“ v Korejské lidově demokratické republice. Mezi lety 1950 a 1953 si nepřátelské akce vyžádaly téměř čtyři miliony životů.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8224-duvod-pro-ktery-severni-korea-tolik-nenavidi-spojene-staty-americke.htm

     ( Poznámka správce: Válka proti obyvatelstvu Koreje byla pro zločineckou snahu o získání neomezené světovlády pro superelity Západu a vedena byla zločinným způsobem - záměrné zabíjení civilního obyvatelstva ve válce je válečným zločinem . )

     Zpráva mezinárodní ženské komise pro vyšetření zvěrstev spáchaných americkými a lysinmanovskými vojsky  (Skupina delegátek, a to Liu Ching-yang (Čína), Germaine Hannevard (Belgie), Elisabetta Ga-o (Itálie) a Miluše Svatošová (Československo), navštívila vesnici Ma Dzon Ri v okrese Mun- Čen v provincii Kanvon, ležící 150 km od Fenjanu a 48 km od Vonsanu, a přístav Vonsan, rovněž provincii Kanvon.)

     Celý text:     Zprava.pdf

 

Merkelová sa už „zakráda preč“. Spor o utečencoch:

 

Brinkhaus kričal na Seehofera

 

 Berlín 10. marca 2020 , HSP/Roman Bednár     Šéf parlamentnej frakcie CDU Ralph Brinkhaus sa divoko pustil do ministra vnútra Horsta Seehofera. Podža periodika Bild am Sonntag, sa na neho rozkričal: „Vy a vaši žudia ste sa vôbec nič nepoučili a ste hluchí a slepí voči tomu, že národ už  jednoducho nechce ďalších utečencov. Sedíte len a diskutujete len medzi sebou, ale ja chodím neustále medzí žudí v mojom volebnom okruhu a hovorím s nimi.“ So Seehoferom sa udiala neuveritežná premena, ešte pred troma rokmi ostro kritizoval kancelárku a jej utečeneckú politiku

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/merkelova-sa-uz-zakrada-prec-spor-utecencoch-brinkhaus-krical-seehofera/2079858

 

Strategie rusko-čínské neformální aliance

 

 10.3.2020 VSa      Neformální aliance mezi Ruskem a Čínou je založena na postoji, že vojenská síla je součástí mezinárodních vztahů, píše dále Sučencov ve svém textu. V takovém pojetí tak stabilitu v centrální Eurasii mohou zaručit konsensem dvě nejsilnější země. Rozhodnutí Moskvy vytvořit pro Čínu protiraketový systém je v podstatě strategické.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/10/strategie-rusko-cinske-neformalni-aliance/

 

O pozadí mocenského boje v Číně

 

 TV Stalingrad , 3. března 2020     Rozhovor ruského experta na Čínu Nikolaje Vavilova pro TV kanál „Stalingrad“. Události se odehrávají podle toho pro Čínu nejnegativnějšího scénáře. Ve prospěch naší teorie o mocenském boji mezi „silovým blokem v čele se Si in-pchingem a skupinou „komsomolců“ se objevila nová fakta. V Číně to pro nikoho výhodné není, protože „Si“ chtěl, aby vše proběhlo klidně, jen pár zavřených ze špiček, ale jinak klidnou rotaci kádrů.

Video: https://youtu.be/bBarMZAU99k

      Odkaz:     https://outsidermedia.cz/o-pozadi-mocenskeho-boje-v-cine/

      Celý text:      Pozadi-v-Cine.doc

 

První úder proti dolaru

 

 7.3. 2020 , Leonjev Igor     Stalinův zlatý rubl byl oceňován jako švýcarský frank. Poprvé byly národní peníze „odpojeny“ od amerického dolaru. Od toho okamžiku byla sazba stanovována na základě zlatého ekvivalentu sovětských peněz, a podle průměrné ceny zlata v SSSR a na světovém trhu. V poststalinském období však byly tyto projekty zrušeny.

      Odkaz:     http://worldcrisis.ru/crisis/3560593

      Celý překlad:      Pervyj-udar.doc

 

Do pozornosti mladým, narodeným po roku 1975 a mladším

 

 9. březen 2020 , miramar     Po znárodnení výrobných prostriedkov po roku 1948 sa odstránili rozdiely medzi bohatstvom a chudobou. Po roku 1948 mimo priemyselných závodov, začali sa budova elektrárne, priehrady, elektrifikácia železničných tratí, budovalo sa množstvo škôl, nemocníc, jaslí a škôlok pre detí a státisíce štátnych, mestských a podnikových bytov.      Nastolením kapitalizmu na Slovensku súkromným kapitálom národ sa rozdelil na boháčov a chudobu. Nastalo nebývalé rozkrádanie štátu...

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/slovensko/do-pozornosti-mladym-narodenym-po-roku-1975-a-mladsim.html

 

Dopad ruského hyperzvukového „Zirkonu“: Jako úder blesku!

 4. března 2020      Publikace Naval News ocenila informace, které se objevily o prvních námořních zkouškách nejnovější ruské hypersonické rakety „Zirkon“. Dokonce i Američané uznali tuto skutečnost a rychlost Mach 8, kterou nemůže vyvinout žádná jiná raketa na světě," uvádí se v publikaci.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dopad-ruskeho-hyperzvukoveho-zirkonu-jako-uder-blesku/

 

Švýcarsko stojí před pandemií

 

 8.3. 2020     Infekce zasáhla již téměř všechny kantony a postihla k včerejšku na 210 osob. Švýcarsko se tak dostalo na desáté místo v počtu onemocnění, které se šíří geometrickou řadou. Spolková rada vyhlásila zákaz akcí, kterých se účastní více jak tisíc osob. Armáda byla uvedena do pohotovosti

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/svycarsko-stoji-pred-pandemii

 

Američtí piloti špionážních letadel používají během misí

 

ruské a čínské satelitní navigační systémy

 

  7.3. 2020 , Zdroj: snews.com      Zájem o schopnost napojit se na různé navigační satelitní sítí však není výmysl Pentagonu: studie z let 2010 a 2012 zaznamenaly praktické výhody plynoucí z toho, že se mohou piloti odkazovat na 24 ruských satelitů Glonassu, na 30 satelitů Evropské unie Galileo pro rychlejší a přesnější údaje o poloze v případě, že je přímá viditelnost satelitu GPS blokována, jak se může stát v městském prostředí. USA provozuje 31 GPS satelitů v kompetenci, Čína také provozuje globální navigační satelitový systém, BeiDou, který se skládá ze dvou skupin a celkem 33 satelitů.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/americti-piloti-spionaznich-letadel-pouzivaji-behem-misi-ruske-a-cinske-satelitni-navigacni-systemy?redirect=%2F

 

Je holka předsudečná prodejná?

 7.3.2020 , Oldřich Lukᚠ    Napsal jsem Vládě ČR, ministryni spravedlnosti a ministru vnitra, aby mi pomohli objasnit, co se vlastně za tímto pojmem skrývá. Dozvěděl jsem se (odpověďi vlády, MV, MS), že extremismus ustupuje, a tak je nutno zavést jiný nástroj pro kvalifikaci nežádoucího konání. Nedostal jsem odpověď ani na jedinou obecnou, natož pak konkrétní otázku.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8221-je-holka-predsudecna-prodejna.htm

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních hranic

v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 25. ledna 1946:    Oficiálně započal odsun Němců z Polska, Československa a Maďarska podle směrnice schválené Spojeneckou kontrolní radou. V roce 1946:  Při plnění služebních povinností přišlo o život 18 příslušníků SNB. Orgány bezpečnostní služby bylo v tomto roce zjištěno 59 případů nelegální a protistátní činnosti, na níž se podílely především skupiny Wehrwolf.

      Celý výňatek:      Z-kroniky-PS-1946.doc

 

„USA, ktoré sa bezočivo vyhlasujú za obe špionáže,

sú najväčším špiónom na svete“

 Eugen Rusnák , Peking 7. marca 2020   Vedúci americkí politici a médiá často obviňujú iné krajiny zo špionáže, kybernetických útokov a ďalších bohvie akých hriechov. Vo viacerých krajinách sa však domnievajú, že práve USA sú tým „najväčším špiónom na svete“ a uvádzajú dôkazy.

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/hovorca-cinskeho-ministerstva-zahranicia-usa-ktore-sa-bezocivo-vyhlasuju-za-obet-spionaze-su-najvacsim-spionom-svete/2077067

      Celý text:      Hovorca-CLR.doc

 

Zahnívání systému, politické panoptikum a zoufalí voliči

 

 5.3. 2020 Michael Kroh     Když není vize, vítězí politický marketing zaměřený na okamžitý volební úspěch. Liberální stát koroduje, ale vize jeho nástupce se neobjevuje na rozdíl od raného kapitalismu ani v utopické podobě. Populistická pravice nabízí postoje, které by správně měla zastávat levice. A když je nezastává nebo váhá, logicky ztrácí podporu voličů. Je to především vina současné politické levice, že se taktovky ujímají Matovičové, Grillové nebo Zelenští.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/05/zahnivani-systemu-politicke-panoptikum-a-zoufali-volici/

      Celý text:      Zahnivani-systemu.doc

 

Z knihy „KRONIKA ochrany československých státních

 

hranic v letech 1945 – 1990 v datech a heslech“:

 

1945 - 21. února:    Od května 1945 bylo především v západním pohraničí prokázáno 206 případů protistátní činnosti, převážně organizace Wehrwolf, která byla v roce 1944 vytvořena jako ozbrojená organizace pro vedení boje v týlu spojeneckých armád. Od května do konce roku 1945 zahynulo při plnění služebních úkolů více než 50 příslušníků bezpečnostních složek, z toho byli dva příslušníci Pohotovostního pluku

      Celý výňatek:      Z-kroniky-PS-1945.doc

 

Povídání o COVID-19 aneb „Černé labutě, sem tam bílá“.

 

 6.3.2020 Lubomír Civín     Čína se za posledních 30 let stala celosvětovou průmyslovou velmocí, která obrazně řečeno je průmyslovou dílnou světa, na globální průmyslové výrobě světa měla v r. 2019 podíl 28,4 %. Situaci zhoršuje  rostoucí zadluženost řady státních rozpočtů včetně amerického. Celé to připomíná pyramidovou hru, která jednou skončí zhroucením. Právě COVID-19 může zapůsobit jako roznětka.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2020/03/06/povidani-o-covid-19-aneb-cerne-labute-sem-tam-bila/

 

Čína se chystá vytvořit nový typ vojsk. Může za to koronavirus

 

 6.3. 2020     Čína může v armádě vytvořit vojska biologické bezpečnosti. Biologické hrozby mohou vzniknout v důsledku mutací a mohou být také vytvořeny člověkem a použity vojenskými protivníky jako prostředek ničení. Oficiální zástupce čínského ministerstva obrany Wu Čchien nemluvil přímo o záměru vytvořit speciální jednotky biologické bezpečnosti. Uznal však význam problému a potřebu zřídit v této oblasti národní systém kontroly.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020030611596253-cina-se-chysta-vytvorit-novy-typ-vojsk-muze-za-to-koronavirus/

 

Test odolnosti Špagina.

 

 Rusko, 5. marca 2020 ( AM ) – Chlapci s Kalašnikov Group sa rozhodli zniči samopal PPŠ-41, našli 78-ročného deduška samopal, pripravili mu zásobníky pre 913 nábojov, väčšina 35-ranové, prvý a posledný bol 71-ranový. Ten posledný sa zasekol, to bola aj jediná závada počas nepretržitej strežby.

      Odkaz:     https://www.armadnymagazin.sk/2020/03/06/test-odolnosti-spagina-video/

      Celý text:      Test-Spagina.doc

 

Střežit hranice a vyzbrojit obyvatelstvo

 

 4. 3. 2020 , Autor článku: Ferdinand Pištora     Petr Hampl: „Jsou tomu čtyři roky, co prezident Zeman vyhlásil jednoduchý program národní bezpečnosti: začít střežit vlastní hranice, vyzbrojit obyvatelstvo, deportovat potenciální islámské radikály.“ Čtyři roky jsou dostatečná doba na přípravu, Česko však nejspíše svou příležitost zaspalo. „Dřív jsem byl proti držení příliš velkého počtu zbraní, po těch útocích si to už nemyslím,“.

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=247357

 

Chceš-li mír, připravuj se na válku. A přitom je zde koronavirus?

 3.3. 2020  Alexander Dubrovsky [daw]     V současné době je svět rozdělen na dva bloky. Jsou to:   1. Spojené státy, Evropská unie a Turecko - spojenecké vztahy.   2. Rusko, Írán a Čína - pouze potenciálně spojenecké vztahy.   Spojené státy se zase snaží za každou cenu oslabit především Čínu. K „potěšení“ stratégů všech druhů, i těch „gaučových“, je informuji, že kdyby došlo k nejhoršímu scénáři, má Rusko místo dvou potenciálních spojenců (Írán a Čína) vždy tři nejvěrnější spojence - armádu, námořnictvo a letecko-kosmické vojsko. Historie učí Nikdy nebojujte s Rusy , Otto von Bismarck vám nelže.

      Odkaz:     http://worldcrisis.ru/crisis/3557819

 

Čeští emigranti, kteří utíkali do Švédska před komunisty, utíkají zpět

 5. března 2020 , (ps, Prvnizpravy.cz)     Oni potřebují rozhodný postoj České republiky, že hranice země... o nich se nediskutuje, o nich se střílí.  Víte, kdo to řekl? TomᚠGarrigue Masaryk.  To je podstatné. Děkuju.," prohlásil ve Sněmovně ve středu 4. března 2020 poslanec Jaroslav Foldyna.

      Odkaz:     https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/cesti-emigranti-kteri-utikali-do-svedska-pred-komunisty-utikaji-zpet/

 

Koronavirus může přispět k deglobalizaci

 Ilona Švihlíková, 4.3. 2020     Decoupling, neboli odpojování či rozpojování, se na stránkách ekonomických časopisů skloňuje už delší dobu. Pokud převládne zkušenost, že globalizace (ve smyslu ekonomického propojování s technologickým jádrem) přináší velké části obyvatelstva spíše než přínosy náklady, a zároveň představuje strategická rizika, pak není divu, že se tento přístup dříve či později odrazí v nějakém politickém programu.

      Odkaz:     https://www.euro.cz/byznys/ilona-svihlikova-koronavirus-muze-prispet-k-deglobalizaci

     ( Pozn. správce - západní globalizace je loupež:     Globalizace-je-kradez.doc

                   https://www.truthdig.com/articles/richard-wolff-global-capitalism-is-theft/  )

 

Rozpory kvůli Idlibu nic nezmění pro Turecko a Rusko. Názor

 

 2.3. 2020 , Irina Alksnis     Rusko se stalo příliš důležitým partnerem. Byl spuštěn Turecký proud, který je pro Ankaru nejen hospodářským, ale také nejdůležitějším geopolitickým projektem. Výstavba jaderné elektrárny Akkuyu je v plném proudu. Při setkání s Putinem se tedy bude muset turecký prezident řídit objektivní realitou a zdravým rozumem.

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/2020030211585312-rozpory-kvuli-idlibu-nic-nezmeni-pro-turecko-a-rusko/

 

Putin: Rusko vytváří situaci, aby nikoho nenapadlo s ním bojovat

 

 2. března 2020 — Autor: EuroZprávy.cz / ČTK     Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že se jeho země nechystá s nikým bojovat, ale vytváří v obraně situaci, která by jiné státy odstrašila od konfliktu s Ruskem.  "Navíc naše výdaje rok od roku klesají, zatímco výdaje jiných zemí rostou," poznamenal.

      Odkaz:     https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/putin-rusko-vytvari-situaci-aby-nikoho-nenapadlo-s-nim-bojovat.4b907c66/

 

Historické fiasko: Kapitulace USA v Afghánistánu

3. 3. 2020     Crimson Alter s jistým sarkasmem komentuje pro USA ponižující mírovou dohodu s Tálibánem.  Více než 2.200 zabitých amerických vojáků, více než 20 tisíc zraněných, 18 let války a okupace a více než dva biliony amerických dolarů utracené za „afghánskou kampaň“ – to všechno bylo marné.

      Odkaz:     https://www.protiproud.cz/politika/4960-historicke-fiasko-kapitulace-usa-v-afghanistanu-a-jeji-ostudne-podminky-18-let-mrhani-penezi-a-zivoty-taliban-ma-nealkoholicky-mejdan-bijaky-z-hollywoodu-musi-prepsat-historii-diky-i-za-ceske-maso-pro-pusky.htm

 

Migrace a my

 2.3. 2020 , Ladislav Šafránek     Proč pomáhat migrantům, když jimi jsou zpravidla mladí a vzdělaní lidé z lépe situovaných vrstev, nebo jen oni jsou schopni získat prostředky na cestu ťdo rájeŤ? Možnosti Evropy zvládnout invazi imigrantů (primárně muslimů) jsou velmi omezené a rizikové. Obsahují