STARŠÍ ČLÁNKY

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

 

Udivuje mě bohorovný klid těch, kteří by se měli třást

 

 11. duben 2019 | Lubomír Man     Z pravdivých, protože spolehlivými zdroji ověřených zpráv, které mi každodenně přistanou v počítači, je vždy minimálně aspoň jedna (ale někdy třeba až pět, což občas znamená všechny), opatřená tímto dovětkem: „tohle se z ČT nedov횓 nebo „ to na na našich televizích nehledej“ atd. a tak pod. Dokazuje to dnes rozšířenou nedůvěru a nesouhlas se způsobem, jakým nás naše média a zvláště naše televizní organizace informují o dění doma a hlavně pak ve světě. Lidé dobře vědí, že se v nich lže způsobem, prosazovaným už Goebbelsem a jím též nazvaný jako zakrývání. Což se dá ještě lépe vyjádřit takto: řekněme lidem jen to, co se nám hodí, a o všem ostatním mlčme jako bychom jazyka neměli. ČT si v r. 2003 stanovila svůj kodex, představující cosi jako etický závazek ČT vůči české veřejnosti. V bodě b) toho kodexu se praví, že ČT představuje fórum pro veřejnou diskusi, v níž je možno vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek, a v bodě c) zase, že ČT poskytuje nestranné a nezávislé zpravodajství ...

     Občas mě napadne, jak všichni tito lidé, nemilosrdně pošlapávající zásady, které si sami vymysleli a zformulovali, asi spí. Možná si naši vnuci, když už ne děti, vybojují jednou taková média a takovou televizi, které nebudou prosazovat názor jediný a vlastní jen jedné skupině lidí, ale věrni odkazu T.G. Masaryka umožní i v médiích názorovou diskuzi různých proudů a názorů, jejichž střetávání může jedině, jak Masaryk říkal, přinést dobré výsledky. A to, co je v médiích dnes, budou brát jako cosi zhola neuvěřitelného.

 

         Odkaz:    http://www.czechfreepress.cz/podoteky/udivuje-me-bohorovny-klid-tech-kteri-by-se-meli-trast.html

         Celý text:      Udivuje-me.doc

 

 

NI: Ruský „projektil“, který může zničit nejlepší americké tanky!

 

10. dubna 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, nationalinterest.org, foto: arch.)     Ruští inženýři byli schopni zkonstruovat protipancéřový projektil s oddělovacím základem, který představuje hrozbu pro západní tanky. Uvedlo to v článku americké vydání The National Interest s názvem „Rusko mᄠkulku“, která dokáže zabít nejlepší tank Ameriky“. Kanón 2A82 může střílet nové BOPS 3BM69 Vacuum-1 a 3BM70 Vacuum-2 (z wolframu a ochuzeného uranu), se zvýšenou počáteční rychlostí projektilu, jeho průrazností a přesností. Jejich rychlost je 2 km/s a v průměrné vzdálenosti může projektil prorazit pancíře 900 - 1000 mm tlusté energií 15 megajoulů. Ruský tankový projektil zasáhne „západní tanky" s vysokou mírou spolehlivosti. Mluvíme o amerických bojových vozidlech „Abrams", německém „Leopardu 2" a britském „Challengeru 2". Čelní pancíř těchto tanků zhruba odpovídá 800 mm homogenního válcovaného pancíře. Zbraň 2A82 měla být instalována na ruských tancích T-72 a T-90, ale tyto údaje nebyly potvrzeny, uvedla  publikace. Bylo rozhodnuto je instalovat na tanky T-14 Armata, ale těchto strojů je v ruských ozbrojených silách stále ještě málo, poukázal NI. Pro potvrzení svých vývodů se publikace odkázala na ruského vojenského bloggera Alexeje Chlopotova, který napsal, že zpočátku bylo pro tanky T-14 zakoupeno 13 kanónů 2A82-M1. Dalších 24 bylo zakoupeno v prosinci 2017, díky kterým se podařilo vytvořit jeden prapor T-14 o počtu 36 tanků.

 

         Odkaz:    http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ni-ruska-kulka-ktera-muze-znicit-nejlepsi-americke-tanky/

         Celý text:      Rusky-projektil.doc

 

 

 

KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: USA vs. Mezinárodní trestní soud

 

 9.4. 2019 , Tereza Spencerová     USA znovu dávají bez obalu najevo, že se jim mezinárodní právo hodí, jen když v daném případě odpovídá americkým národním zájmům. Spojené státy v týdnu „anulovaly“ víza pro gambijskou právničku, ale především hlavní prokurátorku Mezinárodního trestního soudu (ICC) Fatou Bensoudovou. Fatou Bensoudová se americkými válečnými zločiny v Afghánistánu zabývá poslední dva roky, žádné oficiální vyšetřování ale dosud nezahájila. Tvrdí sice, že existuje „opodstatněný předpoklad, na jehož základě lze věřit, že v souvislosti s ozbrojeným konfliktem v Afghánistánu byly spáchány válečné zločiny a zločiny proti lidskosti“, ale dál ve svých prohlášeních nikdy nezašla. Přesto ministr zahraničí USA, jako správná potrefená husa, pohrozil, že pokud ICC nezmění kurs, podnikne proti němu Washington „dodatečné kroky, včetně ekonomických sankcí“... 

     ICC sídlí v nizozemském Haagu a funguje od 1. července 2002, kdy vstoupil v platnost tzv. Římský statut. Má pravomoc vyšetřovat a trestat genocidu, zločiny proti lidskosti nebo porušování ženevských konvencí uplatnitelných ve válečných konfliktech, ale například na zločin agrese je ICC krátký.  Možná důležitější je ale skutečnost, že se k dohodě o ICC nepřipojily „těžké váhy“ jako USA, Rusko, Čína nebo Izrael. V praxi si ICC v uplynulých letech vysloužil nálepku „soudu bílého (západního) muže“, protože se v rámci geopolitických mantinelů mohl zabývat vlastně jen zločinci z chudých, převážně afrických zemí, zatímco bohaté západní státy uměly vyšetřování a trestu v pohodě uniknout.

 

         Odkaz:    https://prima.iprima.cz/novinky/komentar-terezy-spencerove-usa-vs-mezinarodni-trestni-soud

         Celý text:      Mezinarodni-TS.doc

 

 

 

Nové šance pro české firmy – během 7 let postaví Rosatom v Číně 4 nové bloky

 

 10.4. 2019 , autor článku: -hub     PRAHA | V květnu 2021 začne výstavba 7. bloku čínské jaderné elektrárny Tchien-wan (angl. Tianwan) a poté se vždy v pětiměsíčním intervalu rozběhne výstavba dalších tří bloků typu VVER-1200. Poslední z těchto nových bloků, které v Číně postaví ruská korporace pro atomovou energii Rosatom, bude spuštěn v roce 2028. Generální kontrakt na výstavbu dvou bloků v lokalitě Tchien-wan a dvou bloků v Sü-ta-pao (angl. Xudabao) podepsaly Rosatom a China National Nuclear Corporation (CNNC) v březnu 2019. Všechny bloky budou postaveny podle projektu VVER-1200 generace III+. Elektrárna Tchien-wan se řadí mezi unikáty, protože i při takto velkém počtu zapojených stran se podařilo její třetí blok spustit pět let po zahájení výstavby. Reaktory VVER-1200, které budou v Číně postaveny, se řadí ke generaci III+ a oproti svým předchůdcům mají lepší provozní, ekonomické a bezpečnostní parametry.

     Statutární ředitel společnosti Kabelovna Kabex Anton Slobodin uvádí: „Výstavba nových bloků v Číně otevírá nové možnosti pro naši firmu. Nyní se naše speciální LOCA-kabely do JE Tchien-wan dostávají jako součást složitějších celků a systémů, které vyrábí nᚠobchodní partner v Rusku, firma POZIT. Přímé dodávky obnáší nutnost založit v Číně místní právní subjekt a akreditovat výrobky místním orgánem, o čemž v dnešní době jednáme s naším obchodním partnerem, který už je dobře známý na čínském trhu.“

 

         Odkaz:    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=220268

         Celý text:      Nova-sance.doc

 

 

 

Hrdinný majore Gagarine!

 

 10.4.2019 , Přemysl Votava     Ta zpráva před 58lety vyrazila světu dech. Jeho jméno a tvář najednou znaly miliardy lidí. Celý svět poslouchal zprávu TASS o úspěšném letu prvního člověka do kosmu. Sovětský kosmonaut major Jurij A. Gagarin, 12. dubna 1961 se stal prvním člověkem, který obletěl naši modrou planetu. Pro Československo bylo vyznamenáním, že první cesta Gagarina do zahraničí, vedla do naší vlasti. Stalo se tak již 16dnů po jeho návratu z kosmu, 28. dubna mu Praha připravila triumfální a přátelské přijetí. Fotografie z té doby dokumentují tu obrovskou spontánnost, statisíce lidí lemovalo pražské ulice, Václavské náměstí do té doby nic tak nádherného a spontánního nezažilo. Celý svět shlížel na májovou Prahu a na jejího hosta z kosmu.

     Měl nastat mír pro další generace, mocnosti si měly podat ruce, přesto se to nestalo. Jsme zklamáni z dalšího kola zbrojení, válečné konflikty neberou konce. Miliony zoufalých lidí je bez domova… Ani protiruské sankce nejsou tou správnou cestou k míru…! V rámci protiruského tažení, je snahou i přebarvit historii, tedy zapomenout vedle válečných hrdinů i na Jurije A. Gagarina, hrdinu z kosmu. Přes tyto snahy „nových tvůrců dějin“ nezapomínáme na ten slavný den a ani na hrdinného majora Gagarina.

 

         Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/hrdinny-majore-gagarine

         Celý text:      Hrdinny-majore.doc

 

 

 

Po třiceti letech: Co jsme měli a co jsme neměli za socialismu?

 

10. 4. 2019 , Christo Prodanov , Zdroj:  Zemja, překlad Outsidermedia (Irena)     Osm věcí, které získalo, a osm věcí, které ztratilo Bulharsko za 30 let „budování kapitalismu“. Podobnost s ČR je jistě jen čistě náhodná. První věc, kterou máme, je jeden dlouhý seznam: narkomanie, prostituce, marginalizace, mravní úpadek, zločinnost, vraždy, loupeže, korupce, gorily, kriminálníci, hlad, masová emigrace, škodlivé potraviny, alkoholismus a stres, což za posledních třicet let vedlo k vymizení téměř dvou miliónů lidí z Bulharska. Máme zkorumpované politiky a oligarchy; monopolisty; příkazy nového „velkého bratra“ naší kompradorské politické třídě; Evropskou unii, která se především stará o to, jak nás co nejlépe okrádat, jak nás udržovat v poslušnosti a naše elity korumpované; NATO a americké vojenské základny umístěné u nás, byla zlikvidována naše vlastní armáda a stali jsme se přífrontovým státem, vedeme hybridní války a někteří z politiků by nás rádi poslali válčit s Ruskem.

     První věc, kterou jsme měli za socialismu a dnes nemáme, je zemědělství; průmysl -všechno bylo rozkradeno, zlikvidováno, rozloženo, srovnáno se zemí; armádu, ze které dnes zbyla ubohá hrstka nadšenců; vzdělání - dnešní vzdělávací systém plodí především negramotnost a podřadnost, a podřizuje se požadavkům různorodých cizorodých faktorů; zdravotní péči - bezplatná zdravotní péče se proměnila v obchodní činnost; bezpečnost - každý může být dnes kdykoliv okraden, zmlácen nebo zavražděn; spravedlnost - absence spravedlnosti je tím základním problémem bulharské společnosti. A nejde jen o absenci právní-justiční spravedlnosti, ale také tu sociálně-ekonomickou; stát - na jedné straně máme zločinný stát a na druhé vlastně žádný stát nemáme - jde-li o něco zločinného, tak to stát bez problémů zrealizuje, a když jde o něco užitečného, tak na to rezignuje a začne nám vysvětlovat, že to nejde ... a také žádnou budoucnost.

 

         Odkaz:    http://www.novarepublika.cz/2019/04/po-triceti-letech-co-jsme-meli-co-jsme.html

         Celý text:      Co-jsme-meli.doc

 

 

 

NATO - 70. výročí nejvražednější - a zákonné - organizace na naší planetě

 

 10.4.2019 ,  Peter Koenig     NATO (Severoatlantická aliance) „oslavila“ 70. výročí své vražedné existence. Existují odhady, podle nichž NATO a její „spojenci“, kumpáni, zástupci a žoldáci zabili více než 20 milionů lidí od doby existence NATO, v podstatě od konce druhé světové války.  Byla studená válka - která, jak dnes víme, byla vytvořena uměle a pod naprosto falešnými záminkami, období neustálého zastrašování válkou, období vyzbrojování Západu, období maximalizace zisků zejména pro americký vojensko-průmyslový komplex - období, které zničilo jakoukoli šanci na ekonomický rozvoj Sovětského svazu? Závody ve zbrojení znemožnily SSSR, zemi, která vyhrála druhou světovou válku, soustředit se na hospodářský rozvoj doma, vždy Sovětský svaz ztratil 25 milionů životů a základní výrobní infrastrukturu.

     USA/NATO - ovládané Pentagonem - mají asi 800, podle některých odhadů dokonce i přes 1 000, vojenských základen zhruba ve 100 zemích. Ne všechny americké základny jsou známy veřejnosti. Zatímco se za tyto peníze vyrábějí zbraně pro zabíjející buldozer NATO, nejsou tyto peníze k dispozici pro tolik potřebné vzdělávání a zdravotní péči, natožpak pro základní infrastrukturu v chudých zemích, což jsou přesně ty země, kde USA/NATO staví své vojenské základny. To samozřejmě nikdy nebylo prioritou pro západní elity - finanční, vojenské a benzínové giganty se lživou propagandou. Tento temný, pochybný neofašistický stát jen předstírá, že manipuluje se zbytkem světa ... Ale co můžete vlastně očekávat, vždy Evropská unie nikdy nebyla myšlenkou Evropanů. Byla to myšlenka, s níž přišla CIA již za druhé světové války - poté byla transplantována na pár „ochotných“ Evropanů s příslibem ochrany před zlými sověty ze strany NATO. Toto je výzva pro všechny členy NATO, aby z této organizace odešly - aby se rozhodly pro mír a opustily NATO! Aby přestaly bojovat ve válkách - aby se osvobodily z pout NATO.

 

     Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7877-nato-70-vyroci-nejvrazednejsi-a-zakonne-organizace-na-nasi-planete.htm

         Celý text:      NATO-70-vyroci.doc

 

 

 

Pápež mlčí a miluje moslimov, hoci prenasledujú milióny kresanov a státisícky ich vyvraždili

 

9. duben 2019 , Roman Bednár     Kresania sú najprenasledovanejšou relígiou na svete, a to už dlhodobo, pričom počet prenasledovaných kresanov každým rokom narastá. V minulom roku to bolo už viac ako 250 milónov, ktorí žijú v krajinách, kde sú za svoju kresanskú relígiu vystavení ohrozeniu života. Kresanská organizácia Open Doors uvádza poradie 50 krajín, kde sú kresania kvôli svojmu náboženstvu najviac vystavení prenasledovaniu. V uplynulých rokoch sa situácia okolo 700 miliónov kresanov, ktorí žijú v 50. štátoch ako religiózna minorita, vežmi dramaticky zhoršila.

     Pápež a Vatikán sa prioritne starajú o moslimov a riešia ich problémy! Kardinál Pietro Parolin a pápež sa v priebehu konferencie o migračnom pakte OSN v decembri v Maroku  dôrazne zasadili za práva moslimských migrantov a takpovediac „nariadili“, aby všetky kresanské štáty praktizovali voči nim neohraničenú Willkommenskultur. To znamená, že všetko len moslimom a nič kresanom. Neprichádza žiadne dôrazne vyzvanie moslimských štátov zo strany najvyšších kresanských predstavitežov z Vatikánu, aby praktizovali voči kresanom, ktorí s nimi žijú ako ich občania, keď už nič iné, tak aspoň „Tolleranzkultur“.

 

     Odkaz:    http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/papez-mlci-a-miluje-moslimov-hoci-prenasl-miliony-krest-a-vyvrazdili-statisicky.html

         Celý text:      Papez-mlci.doc

 

     ( Poznámka správce: Žádný div. Podle odhadu antiglobalistů je "horní patro Vatikánu" třetí hlavní větví globálních superelit, vedle klanu Rothschildů a Rockefellerů. Je zapojeno do prosazování "Nového světového řádu - NWO" (s "depopulací" planety o velkou většinu lidstva) a logicky tedy prosazuje migrační úder Evropě ze strany radikálních muslimů jako alternativní zbraň hybridního válčení za NWO. )

 

 

 

Lepší ruský reaktor v české elektrárně, než závislost na ruském plynu, varuje energetik.

 

9. 4. 2019      Na otázky ParlamentníchListů.cz ve své pravidelné rubrice odpovídal energetik a bývalý tajemník Pačesovy komise Hynek Beran. Velké zdražení energií očekáváme až v roce 2022, kdy Němci zavřou v Bavorsku jaderné elektrárny, a bude nedostatek elektřiny. Zde očekávám zdražení komodity na dvoj až trojnásobek. Zdražení letos a v příštím roce bude mírnější, pouze o desítky procent, a už probíhá. Pokud bychom elektřinu nevyváželi a neuzavřeli v roce 2025 Dukovany, pak je nᚠmix docela rozumný. Měli bychom z uhlí třetinu, a ne polovinu, a mohli bychom postupně dotahovat obnovitelné stroje, především domácí a průmyslovou fotovoltaiku namísto solárních baronů. Musíme si uvědomit, že tu máme už šest ruských jaderných reaktorů, s jedněmi se počítá do roku 2035 a s druhými dokonce do roku 2045. Jaderná energetika je špičkové průmyslové odvětví, není to žádná otrocká práce v montovnách. Rusové patří ke světové špičce, ale nejsou jediní. Máme na našem území i surovinu pro palivo do těch elektráren, mohli bychom participovat třeba na části jaderného programu.

Pokud studenti chtějí protestovat, doporučil bych jim především protestovat proti exportu elektřiny. Problém je také v tom, že výrobci neustále nutí nakupovat elektroniku novou. Některé výrobky jsou již vyrobeny se záměrem, aby se za nějakou dobu pokazily a nešly opravit. Pak tu nejde jenom o uhlíkovou stopu, ale o suroviny. Podívejte se na Afriku, jak to tam teď vypadá. Zničená příroda... a obyvatelstvo utíká do Evropy. Česko by mělo chránit domácí spotřebitele a průmysl, jako to dělá každý normální stát. Jinak z nás politici udělají kolonii. Stavět moderní energetická zařízení v průmyslové a domácí energetice a pokračovat v jaderném programu. A s péčí řádného hospodáře se věnovat nejenom nerostným zásobám, ale třeba i ničení orné půdy pěstováním „energetických“ plodin.

 

     Odkaz:    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Lepsi-rusky-reaktor-v-ceske-elektrarne-nez-zavislost-na-ruskem-plynu-varuje-energetik-A-detem-stavkujicim-kvuli-klimatu-vzkazuje-576666

     Celý text:      HBeran.doc

 

 

 

Putin predstavil ambiciózny program expanzie v Arktíde

 

 Petrohrad 9. apríla 2019     Ruský prezident Vladimir Putin predstavil v utorok ambiciózny program na zabezpečenie ruskej prítomnosti v Arktíde vrátane úsilia o vybudovanie nových prístavov a inej infraštruktúry, či rozšírenie flotily žadoborcov na jadrový pohon. Putin na Medzinárodnom arktickom fóre v Petrohrade, na ktorom sa zúčastnili aj lídri Fínska, Islandu, Nórska a Švédska, vyhlásil, že Rusko plánuje dramaticky zvýši prepravu nákladu cez arktickú námornú trasu — z 20 miliónov metrických ton v minulom roku na 80 miliónov ton v roku 2025. Putin na fóre špecifikoval, že tri nové žadoborce na jadrový pohon sú v súčasnosti vo výstavbe. Do roku 2035 by podža neho malo ma Rusko 13 ažkých žadoborcov, z toho devä na jadrový pohon. Ruský líder povedal, že sa plánujú rozšíri aj prístavy na oboch stranách arktickej námornej cesty, a to o Murmansk na polostrove Kola a Petropavlovsk-Kamčatskij na polostrove Kamčatka. Vyzval zahraničné spoločnosti, aby investovali do projektu rekonštrukcie. Modernizované a rozšírené budú aj ďalšie prístavy a infraštruktúra pozdĺž tejto trasy, dodal.

     Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov na fóre uviedol, že vojenské nasadenie v Arktíde má chráni národné záujmy. “Zabezpečujeme potrebnú obrannú spôsobilos vzhžadom na vojensko-politickú situáciu v blízkosti našich hraníc,” povedal Lavrov s tým, že nedávne cvičenie NATO v Nórsku bolo otvorene namierené proti Rusku.

 

     Odkaz:    https://www.hlavnespravy.sk/putin-predstavil-ambiciozny-program-expanzie-arktide/1724267

     Celý text:      Ambice-v-Arktide.doc

 

 

 

NATO aneb Jak jednou oklamaný znovu uvěřil

 

 9.4.2019 ,  Ivo Šebestík     Dne 12. března 1999 vstoupila oficiálně Česká republika, spolu s Maďarskem a Polskem, do NATO a o dalších dvanáct dnů později tento americký pakt napadl Jugoslávii. Poněkud nápadné načasování rozšíření „symmachie“ o další členy, dokonce ze zemí bývalého sovětského bloku, měl přikrýt mezinárodní odpovědnost za vojenskou agresi proti nezávislému státu vedenou z úplně jiných než deklarovaných důvodů a bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN. Česká republika, Polsko a Maďarsko tak posloužily Severoatlantické alianci doslova v první minutě svého členství v ní, aniž by samozřejmě tyto státy měly sebemenší záruku, že Aliance někdy poslouží i jim.

     Československá zkušenost z doby před Mnichovskou dohodou 1938 přece ukázala se stoprocentní přesvědčivostí, že západní demokracie při zvažování osudů malých států, které nepatří do rodiny, by se už smějí volně pohybovat v domě, jednají velice účelově. Československo bylo v třicátých letech 20. století „pod deštníkem“ smluv s velkými a vojensky silnými státy (prostřednictvím Francie i s Velkou Británií), ale přesto představitelé těchto evropských mocností usoudily, že z pohledu celoevropského a v zájmu zachování míru (velký omyl) bude nejrozumnější, když se Československo vzdá části svého území.

     Ani „dny militarismu“ ukrývající se pod hlavičkou Dnů NATO, jež se každým rokem s velkou pompou odehrávají na ostravském letišti, nestojí za oslavu. NATO by bránilo Českou republiku pouze, pokud by ohrožení České republiky znamenalo pro Alianci vítaný casus belli. Tedy, pokud by to bylo pro Alianci prospěšné. Měla-li by být obrana ČR prospěšná pouze pro Čechy, nebude to stát za námahu. A tak drobní a střední podnikatelé a zaměstnanci odvádějí část svých příjmů jenom na to, aby součtem těchto „malých“ (jak pro koho) položek producenti zbraní a dalších systémů dále bohatli.

 

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/09/nato-aneb-jak-jednou-oklamany-znovu-uveril/

     Celý text:      NATO-aneb.doc

 

 

 

Agrese proti Jugoslávii byla zdůvodněna jasnou lží

 

 9.4.2019 Obvinění, že Srbové spáchali masakr vRačaku, pomohlo poskytnout politické ospravedlnění agresi NATO proti Jugoslávii v roce 1999. Račak je důležitou událostí, protože je to jediný válečný zločin, ze kterého bylo Srbsko obviněno před začátkem bombardování NATO. O případu u Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii v Haagu v procesu se srbským prezidentem Slobodanem Miloševičem svědčila soudkyně Danica Marenkovic. Byla vyšetřující soudkyní, která měla vyšetřit údajný masakr v Račaku, ke kterému mělo dojít 15. ledna 1999. Soudní analýza podle svědkyně prokázala, že 37 ze 40ti těl, mělo na rukou zbytky střelného prachu, což ukazuje, že stříleli krátce před svou smrtí ze střelných zbraní. Marenkovicová řekla, že mnoho těl mělo na sobě vojenskou obuv, různé vrstvy oděvu, někteří dokonce měli těžké vlněné armádní kalhoty. Poznamenala také, že většina mrtvol měla stejné kožené opasky. 7 ze 40ti mrtvých bylo přesvědčivě identifikováno jako členové UCK, kteří byli známí již před 15. lednem 1999, kdy došlo k incidentu v Račaku. Račak byl před 15. lednem pevností UCK. Policie, byla pod palbou od okamžiku, kdy vstoupila do vesnice. V žádném případě nemohla shromáždit lidi a masakrovat je. William Walker, Bill Clinton a řada dalších západních politiků jasně lhali, když obvinili srbskou policii z masakrování civilistů v Račaku. Jedinou věcí, kterou mohla policie dělat bylo opětovat střelbu na lidi, kteří na ně stříleli. Toto svědectví jasně ukazuje, že agrese NATO proti Jugoslávii, od níž uběhlo dvacet let, byla odůvodněna lží. Není třeba nic dodávat.

(S využitím textu na www.messin.cz)

 

     Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/agrese-proti-jugoslavii-byla-zduvodnena-jasnou-lzi

     Celý text:      Agrese-zduvodnena-lzi.doc

 

 

 

Nejvyšší státní zástupce nesmí lhát

 

 8.4.2019      Existuje v právním státě větší zločin proti spravedlnosti, než je vytvoření falešných důkazů nejvyšším státním zástupcem? Alena Vitásková se stala „nepohodlnou osobou“ zavedeného systému. Stála v cestě „penězovodů“ tak důmyslně připravovaných organizovanou skupinou politiků a jejich spojenců. „Ona“ stála v cestě jejich dalšího pohádkového zbohatnutí z veřejných financí a to v řádech stovek miliard, možná i 1 bilionu (tj. 1 000 miliard) korun. Oficiálně byla proto bývalá předsedkyně ERÚ Alena Vitásková obviněna v roce 2013 za to, že v roce 2012 neporušila zákon a nezasáhla do správního řízení a tím nezajistila odebrání licencí udělených v roce 2010 skupině Zdenka Zemka. Asi nemá cenu zdůrazňovat, že ti, kteří v roce 2010 za udělení těchto licencí odpovídali a kteří byli rovněž spolupachateli solárního tunelu, se v letech 2015 – 2016 chodili k soudu „bavit“, většinou pouze jako svědci.

     Pro českou spravedlnost je ale smutnou skutečností, že se NSZ Pavel Zeman zoufale pokusil, jako jediný nový důkaz v celém dovolání, vytvořit „ex post“ ucelený řetěz nepřímých důkazů svědčících o vině Aleny Vitáskové pomocí lži. Proč nejvyšší státní žalobce tak zoufale lže, přestože má všechny tyto důkazy na svých státních zastupitelstvích, je zcela mimo jakékoliv chápání. Stejně tak je nepochopitelné, že státní zastupitelství téměř všechna TO podaná ERÚ i přímo předsedkyní ERÚ Alenou Vitáskovou, i stížnosti proti odložení tzv. „zahrály do autu“!

     Naštěstí Nejvyšší soud ČR, stejně jako Vrchní soud v Olomouci, zjevně, na rozdíl od státních zastupitelství a nejvyššího státního zástupce pana Zemana, čte a respektuje zákony a považuje důkazy za podstatnou součást trestního řízení. Personální ozdravení státních zastupitelství totiž může být právě tím rozhodujícím základním krokem při obnově právního státu.

 

     Odkaz:    http://svobodnenoviny.eu/nejvyssi-statni-zastupce-nesmi-lhat/

     Celý text:      Nejvyssi-SZ.doc

 

 

 

57 procent zákonů jsou nařízení Evropské unie

 

 JUDr. PhDr. Jaroslav KUBA, CSc.     Ve stenozáznamu vystoupení poslance Klause na 27. schůzi Sněmovny, konané 12. 3. 2019, k návrhu zákona o zpracování osobních údajů mne zaujalo, cituji: ťTo je nařízení Evropské unie, to sem přilítlo a my tady jenom zoufale teď hledáme, jak to trošilinku zmírnit... Já tyhle pocity mám hrozné, protože tady 57 procent zákonů jsou nařízení Evropské unie, kde my jako ovce pro to zdviháme ruku a v nějaké podobě to posíláme dál českým občanůmŤ V archivu ÚS ČR lze nalézt návrh podání, které jsem v zastoupení senátorů vypracoval v řízení o souladu tzv. Lisabonské smlouvy s českým ústavním pořádkem. V návrhu Ústavnímu soudu ČR jsem varoval, že pokud ČR ratifikuje Lisabonskou smlouvu, tak se její ústavně proklamovaná nezávislost promění na závislost na vůli EU.

     Nech proto občan sám posoudí, zda smysl demokratické tvorby práva splňuje proces, v němž je pravomoc zákonodárného orgánu částečně degradována na pouhý výkon vůle zahraničního úřadu. A sám také a posoudí omílané tvrzení, že toto zneužití euronovely Ústavy ČR z roku 2001 ťje v pořádku, když se k tomu ČR přijetím zejména Lisabonské smlouvy zavázalaŤ. Čili zda může mít před přirozenoprávními principy lidských práv přednost jim odporující smluvní ujednání...

Haló noviny, 8.4. 2019, str. 4

 

     Celý text:      57-procent.doc

 

 

 

Komunista prozradil, proč je EU předurčena k zániku

 

 Autor článku: -piš- • 08. 04. 2019      PRAHA | Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se na sociální síti vyjádřil k současné situaci, která se týká migrace. V této souvislosti zmínil také jednání EU, která je podle něj předurčena k zániku. „Přátelé, stále tvrdím, že migraci do Evropy nelze efektivně řešit individuálně, tedy stát od státu, jak to dělá třeba Maďarsko, ale že selhává EU jako celek. Jenže tam je to jen banda blbů, která je nejednotná a žádné řešení ani nemá. EU je i proto předurčena k zániku a čím dříve to bude, tím lépe. Umím si dobře představit spolupráci V4+ Rakousko, Srbsko a možná i dalších států z Balkánu. Do té doby nám nezbývá než věřit Řekům, že ty hordy udrží. Co si o tom myslíte vy?“ napsal ve svém příspěvku na sociální síti. Ondráček tímto částečně reagoval i na článek o tom, jak se na severu Řecka stovky migrantů střetly s policií. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

 

     Odkaz:    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=220159

     Celý text:      EU-k-zaniku.doc

 

 

 

Na co NATO?

 

 8.4.2019 Politolog Oskar Krejčí ukazuje na skrytý obsah některých prohlášení NATO a varuje před rozmístěním amerických jaderných raket v Evropě. politika v měnící se situaci. Už 3. dubna generální tajemník Aliance Jens Stoltenberg v americkém Kongresu prohlásil, že „NATO nemá v úmyslu rozmístit pozemní jaderné rakety v Evropě“. Severoatlantická aliance žádné jaderné zbraně nemá, a tudíž je nemůže ani rozmisovat. Jaderné zbraně na území evropských států NATO ale jsou, ovšem jejich rozmístění, správa i případné použití nespadají pod jednotné velení Aliance, ale zůstávají v rukou jaderných mocností-členských států. A tak, jak uvádí například washingtonská Arms Control Association, Francie disponuje 300 jadernými náložemi a Velká Británie jich má 215. Všechny mají charakteristiky strategických zbraní, ovšem nejsou to rakety středního doletu. Spojené státy mají na území pěti členských států NATO přibližně 180 jaderných náloží. Na pravidlech založený mezinárodní řád je zpochybňován“.

     Možná ale nastal čas oživit v moderní podobě Rapackého plán z října 1957. Tehdy polský ministr zahraničních věcí Adam Rapacki na zasedání Valného shromáždění OSN navrhl vytvoření bezjaderného pásma ve střední Evropě. Zatím se západní výběžek Eurasie za halasného pokřiku o evropských hodnotách mění na skladiště atavistických představ o mezinárodní politice.

 

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/08/na-co-nato/

     Celý text:      Na-co-NATO.doc

 

 

 

Příslušníci elit jsou hloupější než průměrný vesnický idiot

 

 7.4. 2019 , Autor článku: Petr Hampl      Tak podle německého ministra vnitra následoval po migrační vlně POKLES počtu trestných činů. Z toho vyplývá, že: více než milion bezprizorních mladých mužů z jiné civilizace nespáchalo ANI JEDINÝ trestný čin nebo přítomnost těch lidí dokonce způsobila, že část Němců přestala páchat trestné činy. Nejspíš se tedy jednalo kvalifikované psychoterapeuty a učitele meditací.

     Je na tom vlastně zajímavá jediná záležitost. Jak je možné, že to prohlášení někdo bral vážně déle než tak 15 sekund (lidem s nevýkonnými mozky mohlo vyhodnocení trvat dokonce až 30 sekund). A nejen, že brali vážně! Oni z toho dokonce udělali desítky článků a podepsali se pod ně, aniž jim to přišlo divné! To není svědectví o vývoji kriminality. Je to svědectví o davové psychóze, která brání dokonce i tomu nejzákladnějšímu používání mozku. Příslušníci elit jsou hloupější než průměrný vesnický idiot ze starých románů. Což ukazuje ke stavu současného civilizačního konfliktu. Strana Západu nemá ani větší svaly ani více agresivity. Její jedinou výhodou historicky byly výkonnější mozky. A když jsou ty mozky vypnuté…

 

     Odkaz:    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=220107

     Celý text:      Prislusnici-elit.doc

 

 

 

„Ukázalo svou pravou tvář.“ Německý poslanec vyzývá k rozpuštění NATO

 

  7.4. 2019     Redakce AC24     NATO je hrozbou pro světovou bezpečnost, a proto by měla být aliance zrušena. Takový názor v článku pro německý portál Die Freiheitsliebe vyjádřil poslanec Německého spolkového sněmu Alexander S. Neu. Domnívá se, že NATO používá vojenskou sílu pouze k ochraně svých „říšských zájmů“, přičemž systematicky porušuje normy mezinárodního práva a podporuje vojenské konflikty. Sedmdesáté výročí NATO Neu označil za „příležitost se konečně probrat“, nikoliv oslavovat. Poznamenal, že v uplynulých desetiletích aliance ukázala svou pravou tvář a jako příklad uvedl bombardování Jugoslávie a válku v Afghánistánu.

     „To je třeba ukončit. Levice (pozn. strana Die Linke) proto požaduje, aby Německo odešlo ze Severoatlantické aliance a samotné NATO by mělo být rozpuštěno a nahrazeno novým systémem kolektivní bezpečnosti za účasti Ruska, který by odzbrojení prohlásil za svůj hlavní cíl,“ uzavřel Neu. Dříve americký časopis The National Interest porovnal NATO se zombie, která „zemřela“ po pádu SSSR, ale stále funguje.

 

     Odkaz:    https://ac24.cz/-/-ukazalo-svou-pravou-tvar-nemecky-poslanec-vyzyva-k-rozpusteni-nato

     Celý text:      Rozpusteni-NATO.doc

 

 

 

Americká loutka Guaido škemral o protesty, ale nikdo se neukázal!

 

 Zveřejněno 5.4.2019     Ředitel americké aktivistické skupiny Resistance Popular Kevin Zeese, který na začátku měsíce navštívil Venezuelu s delegací z USA, uvedl, že jedna z delegátek která nadále zůstává v latinskoamerické zemi neví o žádných demonstracích na podporu samozvaného prezidenta Juana Guaidoa. Juan Guaido, venezuelský opoziční samozvaný prezident Venezuely údajně zorganizoval „tisíce“ demonstrantů na zhruba 100 místech po celé zemi, informoval portál Cocuyo Effect. „Jedna z našich delegátek je ve Venezuele a snažila se jít na tyto protesty, které však nikde nenašla. Zdá se, že se na těchto protestech nikdo neukázal...“ Začátkem března, Zeese spolu s delegací 16 členů Mírové rady USA navštívili Venezuelu, aby se dozvěděli o situaci v zemi. Delegace se setkala s Madurem, ministrem zahraničních věcí Jorgeem Arreazou, dalšími vládními představiteli a představiteli Rady pro lidská práva. Maduro označil Guaidoa za americkou loutku a obvinil Spojené státy z pokusu provést převrat. Rusko, Čína, Turecko, Kuba, Bolívie a několik dalších zemí považují nadále Madura za jediného legitimního prezidenta Venezuely.

 

     Odkaz:    http://svobodnenoviny.eu/americka-loutka-guaido-skemral-o-protesty-ale-nikdo-se-neukazal/

     Celý text:      JGuaido2.doc

 

 

CNN Globální průzkum: zabíjí nás to, co nejíme

 

7.4. 2019     Který rizikový faktor způsobuje největší počet úmrtí na světě? Není to kouření ani vysoký tlak. Je to špatná strava. „V mnoha zemích je špatné stravování častější příčinou úmrtí lidí než kouření tabáku nebo vysoký krevní tlak,“ řekl Ashkam Afshin, docent katedry zdravotnictví z Washingtonské univerzity. A nejde pouze o to, že si lidé vybírají nezdravé potraviny, například červené maso a sladké sycené nápoje. Neméně důležitý je nedostatek zdravého jídla a rovněž skutečnost, že jídlo je příliš slané, řekl Afshin, přední autor průzkumu, který byl po 27 letech uveřejněn ve středu v časopisu Lancet. „Zatímco ve všech diskusích na toto téma byl kladen důraz na omezení konzumace nezdravého jídla, my jsme ve svém průzkumu ukázali, že horší je nedostatečná konzumace zdravého jídla, je to závažnější faktor než konzumace škodlivých potravin,“ sdělil vědec. Průzkum ukázal, že v roce 2017 bylo každé páté úmrtí na světě, což je 11 milionů lidí, způsobeno spíše příliš velkým obsahem soli v jídelníčku a nedostatkem v něm celozrných potravin, ovoce, ořechů a semínek, a také nadbytkem trans-tuků, sladkých nápojů, červeného masa a pokrmů z něj.

 

     Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/svet/201904079583270-cnn-globalni-pruzkum-zabiji-nas-to-co-nejime/

     Celý text:      Zabiji-co-nejime.doc

 

 

 

Drahé brambory, cibule, česnek, petržel, byty, léky, doprava a za všechno může Babiš. (???)

 

Článek od Oldřich Rambousek      Naše současná Česká vláda a premiér Babiš mají samozřejmě svůj nepopiratelný díl viny, ale je pitomost nejt잚ího kalibru na ně svalovat úplně vše. Abychom však byli alespoň trochu spravedliví, tak je nutné ohlédnout se trochu do minulosti, ze které v mnohém sklízíme dnes trpké plody. Dobře totiž vím, že ti kteří křičí nejvíce mají také nejvíce másla na hlavě a v roce 1989 cinkali klíči na náměstích. Tam křičeli, že mají holé ruce a nyní se diví, že mají i holou ... Chtěli jste kapitalismus a demokracii?? Máte ji, tak proč křičíte?

     Mnozí z nás pamatují a i já mezi ně patřím, že Československo bylo před zlikvidováním socialismu plně soběstačnou zemí ve výrobě masa, mléka, brambor, tuzemské zeleniny, obilí, cukru a dalších komodit. Vše se začalo hroutit v době, kdy se naše ekonomika otevřela, a na nás trh začaly ze západu proudit potraviny za dumpingové ceny. Následkem tohoto kroku započal proces útlumu, dobře prosperujících JZD a státních statků. Ránu do vazu dostalo zemědělství zlodějskou privatizací a restitucemi vymyšlenými panem Klausem starším a týmy okolo něj. Takzvaně posledním žebříčkem do rakve našemu zemědělství se staly přístupová jednání k našemu vstupu do EU vedená panem Teličkou a spol a vstup do EU jako celek.

     Situaci nevyřeší vláda ani parlament. Chyba je totiž v systému a to politickém a společenském. Nemůžete chtít po takzvaně demokratické vládě a parlamentu, aby pracovali ve prospěch lidu, když jsou svázáni kapitalistickou diktaturou. To je prostý nesmysl. Jak jsem již kdysi řekl, řešení existuje, ale to musí vzejít od prostého lidu, který zaplní ulice, náměstí a zastaví práci. Dokud vy-občané sami nedojdete k tomuto poznání, tak si budete muset zvykat na to, že místo brambor a cibule budete papat banány jako opice. Budete nuceni se stěhovat do malometrážních bytů, neb nájmy neuplatíte, budete chcípat na některé nemoci, protože určitě léky jsou pouze pro elity a movité. Závěrem vám všem řeknu jediné, problém není Babiš. Problém jste vy-občané, ze kterých se staly ovce!

 

     Odkaz:    http://www.rukojmi.cz/clanky/7927-drahe-brambory-cibule-cesnek-petrzel-byty-leky-doprava-a-za-vsechno-muze-babis

     Celý text:      ORambousek.doc

 

 

 

Ruská ponorka K-560 Severodvinsk odpálila střelu Kalibr z doku

 

 5.4. 2019 , Zdroj: Izvestija, thebarentsobserver.com     Rusům se podařil technologický pokrok - ponorka K-560 Severodvinsk z třídy Jaseň odpálila raketu Kalibr z doku. Je to poprvé, kdy jaderná ponorka odpálila řízenou střelu přímo z doku a nemusela vyplout na otevřené moře. Schopnost odpalovat rakety přímo z doku tak může ulehčit přípravu nečekaného úderu na nepřítele. ,,Předtím byly odpaly raket, když byly ponorky ukotvené u mola, nemožné. Nicméně, nyní nám tento odpal ukázal, že byl tento technický problém vyřešen," napsala Izvestija.

     Víceúčelové útočné ponorky třídy Jaseň (Projekt 885) s jaderným pohonem mají postupně nahradit ve službě ponorky Projektu 971 (Akula) a Projektu 949 (Oscar). Jedná se o plavidla s výtlakem 8 600 t (na hladině), 13 800 t (pod hladinou). Jsou 111 m dlouhá, 12 m široká. Pohon zajišuje jeden reaktor 4. generace KTP-6-185SP o výkonu zhruba 200 MW a dvě turbíny, ponorka třídy Jaseň dokáže vyvinout rychlost 20 uzlů na hladině a 35 uzlů pod ní. Plavidlo má 8 vertikálních sil, které mohou být použity jak proti hladinovým, tak pozemním cílům.

 

     Odkaz:    https://www.securitymagazin.cz/defence/ruska-ponorka-k560-severodvinsk-odpalila-strelu-kalibr-primo-z-doku-1404062899.html

     Celý text:      Severodvinsk.doc

 

 

 

Záhada rozkutálených 21 000 000 000 000 dolarů

 

 Jan Vítek (autor je český novinář žijící v Ženevě) , Zdroj : Forbes, 9.1. 2019     ...aneb jak americká vláda protiústavně a nezákonně financuje věčnou válkou Pentagon, sídlo amerického ministerstva obrany.

     Inspektoři Úřadu generálního inspektora (OIG) nedávno zjistili, že v Pentagonu v období od roku 1998 do roku 2015 zmizelo 21 bilionů dolarů. Jsou fuč, rozkutálely se. Bývalý ministr Obrany Robert Gates, který  v roce 2011 kápnul božskou, když řekl: „Můj štáb a já jsme se dozvěděli, že je téměř nemožné dostat odpovědi na takové otázky, jako kolik peněz jste (velení zbraní) utratili a kolik lidí máteAuditoři OIG učinili stejnou zkušenost. Nemohli se dostat k účetním dokumentům za roční výdaje, řada agentur Pentagonu je buď nemá, nebo skrývá, tisíce a desetitisíce transakcí bylo vymazáno a zhruba milion výdajů nezanechalo žádnou stopu.

     „Každá vyrobená puška, každá válečná loď spuštěná na vodu, každá odpálená raketa  je v konečném smyslu okradením těch, kdo hladoví, kdo strádají, kdo trpí zimou a kdo nemají co na sebe.  Tento svět neutrácí ve zbraních jenom peníze. Utrácí pot svých pracujících, genia svých vědců, naděje svých dětí.“ Tento citát nepochází od nějakého pacifisty nebo snílka. Je převzat z proslovu na rozloučenou s americkým lidem, který pronesl 17. ledna 1961 prezident Dwight D. Eisenhower, když odcházel z Bílého domu, vojevůdce za druhé světové války, člověka, který věděl lépe nežli kdo jiný, o čem mluví. V památném projevu na rozloučenou president Eisenhower varoval: „Musíme dát pozor na to, aby si vojensko-průmyslový komplex nepřivlastnil neoprávněný vliv. Potenciál pro  katastrofální vzestup této nemístné moci existuje a bude trvat i nadále… Jen bdělé a znalé občanstvo může přinutit patřičnou slučitelnost obrovské průmyslové a vojenské mašinérie s našimi mírovými metodami tak, aby bezpečnost a svoboda mohly prospívat pospolu

 

     Odkaz:    https://prima.iprima.cz/novinky/zahada-rozkutalenych-21000000000000-dolaru

     Celý text:      Zahada.doc

 

 

 

Stanislav A. Hošek: Změna klimatu není stěžejním problémem lidstva

 

6.4.2019     Když se ve zpravodajství objevily první obrázky švédské puberačky, kterak místo vyučování údajně demonstruje za ochranu klimatu, předpokládal jsem, že jde o obyčejné záškoláctví. Jakmile ale Greta Thunbergová dostala možnost hovořit k účastníkům rádoby světových vládců v Davosu, definitivně jsem začal nad situací přemýšlet jinak. Tvrdím, že. „údajná ekologická aktivistka je novodobou Bernadettou Soubirousovou módního, zeleného náboženství. Je stejně naivní, stejně fanatická, a stejně zneužívaná skrytými vládci, coby postavička sloužící k manipulaci s davy a odvádění pozornosti lidstva od jeho mnohem podstatnějších problémů“. Na naší planetě ke změně klimatu docházelo, dochází a bude vždycky docházet, což je odvozeno od několika faktorů, na něž lidská činnost neměla, nemá a asi nikdy nebude mít vliv. Největším problémem, který čeká současné lidstvo není změna klimatu, ale připravenost všelidské komunity na řešení své adaptace na vysoce pravděpodobné (katastrofy) - klimatické změny. Lidstvu hrozí i další rizika, na která by měla být přece jen připravena všelidská společnost, a již se jedná o střet s jiným značně velkým vesmírným tělesem, výbuch supervulkánu či jiné přírodní ohrožení. Žádné elity mezi námi by si neměly ani ve snách připouštět, že pro své přežití zbytek lidstva zničí.

 

     Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/stanislav-hosek-zmena-klimatu-neni-stezejnim-problemem-lidstva

     Celý text:      Zmena-klimatu.doc

 

     ( Poznámka správce: Po potřeštěných představách že "Poručíme větru dešti" z doby před desítkami let, se dnes prosazuje ještě potřeštěnější agenda "Poručíme klimatu Zeměkoule". Ta je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem jistě je, jak autor píše, odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!! )

 

 

 

Vyprázdněná demokracie

 

 3.4.2019 , Veronika Sušová-Salminen      se ještě vrátila k prezidentským volbám na Slovensku. Proč se zastánci „výhry demokracie nad populismem“ šeredně mýlí? Zvolení Zuzany Čaputové prezidentkou je především projevem vyprázdnění demokracie a politiky jako takové. A to hned několikanásobně. Na prvním místě: skoro 60 % voličů se druhého kola prezidentské volby nezúčastnilo. Vyprázdněním demokracie je i skutečnost, že se Čaputová stala prezidentkou především díky předvolební a volební kampani, která sama o sobě stačila, aby ji jako katapult vystřelila k začátku politické kariéry, a to rovnou na nejvyšším možném postu v zemi. Vyprázdnění je také odrazem kádrové vyprahlosti politiky, která souvisí s politickou kulturou, se situací v rámci politických stran, ale také se stavem společnosti – například s tím, jak měří „úspěch“ a jaké vlastnosti k němu vyžaduje. Hlubší reflexe tohoto problému ale chybí.

     Prázdný prostor ovšem vyplňují média, politický marketing a reklama, které nebezpečně „náhražkují“ demokracii jako diskuzi, výměnu různých názorů a na pravidlech založený a moderovaný konflikt zájmů nejrůznějších sociálních skupin a aktérů. Politickou práci a program nahrazují mytologií ...

 

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/03/vyprazdnena-demokracie/

     Celý text:      Vyprazdnena-demokracie.doc

 

 

 

I vývoz nejkvalitnějších léků z Ruska roste, dokonce v desítkách procent!

 

 Zveřejněno: 5. 4. 2019 , V roce 2018 vzrostl vývoz ruských léků o 20% ve srovnání s rokem 2017. Řekl to první náměstek ministra průmyslu a obchodu Ruské federace Sergej Cyb na XI. Ruském kongresu pracovníků farmaceutického a zdravotnického průmyslu v RAN. Objem produkce zdravotnických výrobků se ve srovnání s rokem 2017 zvýšil o 10% a činil 63,9 miliard rublů. V segmentu „nákladných nosologií“ vzrostl podíl ruských léčiv o 29,3%, v seznamu ЖНВЛП je to 86,2%. Srovnáme-li to s rokem 2009, kdy jsme začali státní program „Pharma - 2020“, pak objem trhu činil 300 miliard rublů a podíl ruských výrobců byl 20%. Za deset let se objem trhu zvýšil čtyřnásobně na 1,285 bilionu rublů, přičemž jsme podíl ruských výrobců nejen neztratili, ale také 1,5krát zvýšili. Situace na trhu zdravotnických prostředků je podobná - podíl ruských podniků vzrostl o 1,5 krát.

 

     Odkaz:    http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2391-i-vyvoz-nejkvalitnejsich-leku-z-ruska-roste-dokonce-v-desitkach-procent

     Celý text:      Vyvoz-leku.doc

 

 

 

Boeing 737 MAX hned tak létat nebude, firma objevila další problém

 

 5.4. 2019 , Seattle , Novinky      Návrat čtvrté generace Boeingu 737 MAX se dále odkládá. Americký výrobce ve středu podle listu Independent uvedl, že v softwaru stroje je ještě další problém, který nesouvisí se systémem MCAS stlačujícím nos k zemi, který zřejmě stál za dvěma pády tohoto typu. Ředitel Boeingu Dennis Muilenburg tento problém zmínil ve čtvrtek, když reagoval na zveřejnění předběžné zprávy o březnovém pádu etiopského Boeingu 737 MAX.

     Předběžná zpráva o březnovém pádu etiopského stroje, který si vyžádal 157 mrtvých, potvrdila, že do řízení letu podobně jako v případě říjnové havárie indonéského Boeingu 737 MAX zasahoval systém MCAS, který má za úkol zabránit ztrátě vztlaku při přetažení, kdy se nos letadla příliš zvedne. V případech obou havárií byl aktivován na základě nesprávných údajů o úhlu náběhu a uváděl letadlo do střemhlavého letu.

 

     Odkaz:    https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/501768-boeing-737-max-hned-tak-letat-nebude-firma-objevila-dalsi-problem.html

     Celý text:      Boeing-737-Max.doc

 

 

 

EU nařizuje Evropanům, co si mají myslet

 

31. 3. 2019 ,  Judith Bergman , Gatestone,  překlad: Josef Janeček     EU zavedla opatření s cílem "naučit" Evropany správnému myšlení... které netransparentní a nekontrolovatelní internetoví obři - Facebook, Google, Twitter a Mozilla - podepsali v říjnu 2018, spolu s"Kodexem chování upravujícím boj proti on-line šíření nezákonných projevů nenávisti" z roku 2019. Marine Le Pen, lídryně francouzského Národního sdružení zveřejnila tweety, které odsuzovaly teroristickou skupinu Islámský stát, včetně fotografií obětí zavražděných Islámským státem. V září 2018 jí bylo nařízeno, aby podstoupila psychiatrické testy kvůli zveřejnění fotografií. Byla obviněna z trestného činu "šíření fotografií zachycujících násilí" a soudem jí bylo nařízeno, aby podstoupila psychiatrické vyšetření. Z iniciativy Evropské unie se 18. až 22. března 2019 v různých evropských městech konal první Evropský týden mediální gramotnosti. Člověk nemusí celý záměr studovat příliš do hloubky, aby si uvědomil, že přinejmenším některé aspekty politiky Evropské komise v oblasti mediální gramotnosti jsou spíše než o zvyšování povědomí občanů o tom, jak je nekompromisně vést k tomu, co si mají myslet. Můžeme s velkou pravděpodobností konstatovat, že první obětí politiky EU v oblasti mediální gramotnosti bude různorodost názorů a svoboda projevu. Judith Bergman je komentátorka, právnička, politická analytička a vedoucí spolupracovnice Gatestone Institute.

 

     Odkaz:    http://www.novarepublika.cz/2019/03/eu-narizuje-evropanum-co-si-maji-myslet.html

     Celý text:      EU-narizuje.doc

 

 ( Poznámka správce:  V socialistickém režimu byli občané vychováváni ve směru celospolečensky prospěšných hodnot. V nynějším západním režimu jsou vedeni k chování prospěšnému vládnoucí oligarchii. Aneb - "Když dva dělají totéž, není to totéž". )

 

 

 

Když jsem s Prof. Rajko Dolečkem vzpomínal na jeho přítele Radovana Karadžiče, napřed v Haagu odsouzeného na 40 let vězení, nyní byl trest haagskou justiční mafií prodloužen na doživotí

 

 Článek od - Břetislav Olšer -      ICTY vynesl prvoinstanční rozsudek již 24. března 2016 a bývalého prezidenta bosenské Republiky srbské (RS) jím uznal vinným v deseti z jedenácti bodů obžaloby. Pořád mi zní slova Prof. Dolečka: „Můj tatínek byl Čech a působil od roku 1926 v Srbsku jako obchodní zástupce velkých českých firem – ČKD a Pragoexport – maminka pocházela z Bosny a Hercegoviny, ale hlásila se k srbské národnosti,“ řekl s laskavostí, jak by se mělo mluvit o svých rodičích…

     Radovan Karadžić patřil spolu se Slobodanem Miloševičem a bývalým velitelem bosenskosrbské armády Ratkem Mladičem k hlavním stoupencům ideje vytvoření takzvaného Velkého Srbska na troskách rozpadlé Jugoslávie. Vystudovaný psychiatr se od roku 1996 skrýval a byl dopaden až v roce 2008 v Bělehradu.

     Prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc, byl hlavně Srbem, který se přátelil také s Radovanem Karadžičem, o jehož nevině byl přesvědčen. Argumentoval hlavně v kauze Srebrenica; nebyly dle něho povoleny mezinárodní kontroly nálezů, nebyla povolena přítomnost srbským forenzním odborníkům u masových hrobů, nic nebylo řečeno o masakrech v srbských vesnicích kolem Srebrenici. http://www.rukojmi.cz/clanky/426-lez-i-pravda-za-pojmem-srebrenica Platila úplná jednostrannost Západu a systém dvojího měřítka, svalování viny ze všeho pouze na srbskou stranu a při tom nikdo nebyl zcela bez viny v tamní občansko-etnicko-náboženské válce, v nemalé míře podporované Západem (např. Německem). O žádné spravedlnosti ICTY nemůže být ani řeč, je to výhradně nástroj pomsty a vyřizování účtů. S gustem nepostižitelného mocipána prý umí soud v Haagu rafinovaně ničit dokumenty o páchaných zvěrstvech, odmítá po známosti prominentní korunní svědky a nenápadně až plíživě se infiltruje do současného politicky organizovaného zločinu.

 

     Odkaz:    http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/7878-kdyz-jsem-s-prof-rajko-doleckem-vzpominal-na-jeho-pritele-radovana-karadzice-napred-v-haagu-odsouzeneho-na-40-let-vezeni-nyni-byl-trest-haagskou-justicni-mafii-prodlouzen-na-dozivoti

     Celý text:      RDolecek.doc

 

 

 

Retro: Dřív jsme živili jen stát, dnes živíme kapitalisty a taky stát

 

 1.4. 2019 , onlooker      Za socialismu  byly ceny i platy nízké. Půda a průmysl patřil „všemu lidu“, v účetní praxi tedy státu. Nadhodnota, vytvářená pracujícími, šla do státní pokladny. Kromě toho byli lidé i zdaněni. Zisk z podnikání státu  a příjmy z daní – společně  tedy příjmy státního rozpočtu  sloužily na financování chodu státu, zdravotnictví, výplatu důchodů atd. Stát dotoval nesoulady ve výrobních a kupních cenách, hradil investice do infrastruktury a průmyslu, školství atd.

     Dnes máme ceny vysoké (odpovídající nedotovaným výrobním nákladům), platy se rozvrstvily od nízkých za pomocné práce až po supervysoké u nejvyšších manažerů (za objem práce asi nikoliv, ale za jejich genialitu a prozíravé řízení – taky proto, že někteří dřou jako koně).  Půda a průmysl už je (s výjimkou několika podniků, jako jsou např. aerolinie, pivovar Budvar nebo částečně ČEZ) v soukromých rukou, což se dosáhlo restitucemi  a malou či velkou nebo kuponovou privatizací. Nadhodnota, vytvářená pracujícími (pokud mohu použít tento marxistický pojem),  zůstává vlastníkům  s názvem zisk. Bohatí podnikatelé si našli právní kličky, aby si zajistili daňové úlevy, nebo např. přesunuli sídla svých podniků (tedy místo, kde se platí daně) do zahraničí. Došlo tedy k tomu, že stát si vydržují jen  zaměstnanci (střední a chudé třídy).

     Jen vládě jaksi unikl důsledek, kupecké počty bohužel prohrály s ideologií.  Omezení výdajů státu na infrastrukturu znamená méně pracovních příležitostí a tedy nižší příjmy pracujících, případně více nezaměstnaných. Nižší příjmy občanů budou znamenat nižší příjmy státu z DPH, protože za méně peněz se bude méně nakupovat, a vyšší počet nezaměstnaných zase  znamená vyšší výdaje státu na sociální podpory. Není to náhodou deflační spirála, vedoucí ke krachu?

 

     Odkaz:    http://outsidermedia.cz/retro-driv-jsme-zivili-jen-stat-dnes-zivime-kapitalisty-a-taky-stat/

     Celý text:      Drive-dnes.doc

 

 

 

EU se už úplně zbláznila!

 

 30.3.2019 , Jan Dočekal     ve Štrasburku bylo přijato následující "Usnesení Evropského parlamentu ze dne 26. března 2019 o základních právech lidí afrického původu v Evropě (2018/2899 (RSP))" Já si doposud myslel, že pro občany (alespoň v teoretické rovině) platí stejná práva a povinnosti, že přístup úřadů a státní moci by měl být ke všem stejný, - ale ono opravdu NE! Tak do očí bijící pozitivní diskriminace tu snad ještě nebyla!

     Být dnes v Evropě "afrického původu" dává člověku netušené možnosti. Například:   - pracují pro vás vnitrostátní orgány pro rovnost a evropské sítě vnitrostátních orgánů pro rovné zacházení (Equinet);   - máte právo na právní pomoc a finanční podporu v případě násilného činu;   - není přípustné, aby jste měli ve škole horší známky než původní obyvatelstvo;   - policie vás nesmí moc sledovat, zastavovat, prohlížet apod., jinak zneužívá svá práva;   - musí na vás být hodní v oblasti zaměstnání, vzdělávání, zdraví a dokonce i v SOUDNICTVÍ!!!;   - musí přestat vaše diskriminace v oblasti bydlení;   - EU uznává, že jste v dějinách významně přispěli k vybudování evropské společnosti (čím sakra?????);   - musí se vám zvednout platy a je vás málo v politice;    atd, atd.

     A celý tento cirkus se musí pochopitelně zaplatit. Evropský parlament třeba schválil tzv. Azylový a migrační fond. Jeho rozpočet bude téměř 10,5 miliardy eur. Ale to je jen jeden z mnoha fondů. Celkové náklady jsou násobně vyšší. Chcete se na této komedii podílet a platit jí ze svých kapes? Já teda rozhodně NE!

Já chci aby EU konečně dostala rozum - a když ne, tak prostě   ODEJÍT BEZ PLACENÍ!!

 

     Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/03/7868-eu-se-uz-uplne-zblaznila.htm

     Celý text:      EU-se-zblaznila.doc

 ( Poznámka správce:     EU se nezbláznila, jedná se o jeden z promyšlených superzločinů. Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a "zařídit" depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.)

 

 

 

Německá města v pasti chudoby

 

 3.4.2019 VSa     Německý Die Welt píše, že vzestup ekonomiky vedl k poklesu chudoby. Ale některá německá města naopak padají dolů. Týká se to především Severního Porýní – Vestfálska. Na venkově je situace dobrá, ale v některých velkých městech se kumulují problémy, je v nich mnohem větší podíl těch, kteří žijí z dávek než v Německu celkově. „Míra chudoby“ vyjádřená počtem lidí, kteří pobírají sociální dávky, činí za celé Německo 10,1 %. Ve velkých městech ale dosahuje až ke 14 %. Z výzkumu Bertlesmann Stiftung vyplývá, že počet osob, které pobírají dávky, vzrostl ve 37 komunitách, což odpovídá 46 % velkých měst, která mají více než 100 000 obyvatel. Severní Porýní-Vestfálsko je postiženo tím, že odumírá starý průmysl a není jasné, co ho vlastně nahradí. Nejde ale jen o nezaměstnanost. Důležitým faktorem jsou také rostoucí nájmy. Především pro nižší a střední třídu musí být dost bytů. Navíc je potřeba změnit i politiku trhu práce tak, aby se dlouhodobě nezaměstnaní mohli znovu začlenit. Potřeba jsou školky a instituce péče o děti, je potřeba zvednout minimální mzdu, aby dostatečně chránila před chudobou. Jsou tu i další důvody chudoby, například nedostatečná integrace přistěhovalců do pracovního trhu. S tím si nedokázal poradit ani bohatý Mnichov. Data Spolkové agentury pro práci ukazují, že v roce 2018 třetinu příjemců sociálních dávek činili cizinci.

 

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/03/nemecka-mesta-v-pasti-chudoby/

     Celý text:      Nemecka-mesta.doc

 

 

 

Upřímně jsem ztratil trpělivost

 

 3.4.2019 , Marian Kechlibar zveřejňuje odpověď Hatema Berrezougy na svůj otevřený dopis:    Snažil jsem se být co nejvíc objektivní, i přesto to nestačilo. Tak teď chci být trošku subjektivní a budu mluvit jen o svých zkušenostech. Víš, jaký je rozdíl mezi tím, jak se ke mně chovali muslimové a tím, jak se ke mně chovali Češi? Když jsem podloženě kritizoval muslimy a opravdu ne za pozitivní věci, tak naprostá většina z nich v ČR, mě buď obvinila z odpadlictví a neloajality nebo ti, kterým jsem jednou pomohl z velkého průšvihu, byli první, kdo mě podrazili. Češi reagovali jinak, i když se většina z nich chovala jako nevěřící Petr, ani se jim nedivím, z historických důvodů, měl jsem u nich nejen velkou podporu při kritice islámu, ale i když jsem obhajoval určité islámské principy a dal do kontextu určité koranské verše.

     Muslimská obec naprosto odmítla publikovat mé otevřené dopisy p. Okamurovi. Přestože mě obvinili z odpadlictví, šlapal jsem na své ego, kontaktoval je a nabízel své zkušenosti, abych napomáhal ke zdravé integraci, jelikož jsem si nepřál, aby byla situace kolem islámu zneužita ke zrušení principů právního státu... Muslimská obec mě znovu odmítla a označili mě za Persona Non Grata. Naproti tomu, ti nevěřící Češi mé dopisy nejen publikovali, ale dokonce mě víc než jednou obhajovali, i včetně p. Konvičky!

     Pochopil jsem, že se muslimské organizace, a to nejen v ČR, chovají jako nebezpečné sekty a jako každá nebezpečná sekta odcizují jak vlastní lidi, tak konvertity z kulturního prostředí tím, že jim neumožní se integrovat, nikdy a nikdy a nikdy. Skutečný problém tkví v tom, že celá islámská tradice, hl. sunna a islámské právo doslova a do písmene zakazuje muslimům, aby se INTEGROVALI. Pochopil jsem, že jediný, kdo dělá ze života muslimů PEKLO, je to ten samý SOUČASNÝ ISLÁM, který tady rozšiřují a chtějí podle něj žít.

 

     Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7871-uprimne-jsem-ztratil-trpelivost.htm

     Celý text:      Ztratil-trpelivost.doc

 

 

 

Hitlerův věrný druh ,,slavně" osvobodil

 

Mussoliniho. Po válce vraždil pro Izrael

 

 11.9. 2018     Otto Skorzeny byl SS standartenführer Waffen-SS, jehož komando v roce 1943 osvobodilo svrženého diktátora Benita Mussoliniho ze zajetí. Po válce pak plnil zvláštní úkoly pro izraelský Mossad. V roce 1931 vstoupil do NSDAP. Brzy navázal kontakt s nacistickými špičkami, jako byl například Ernst Kaltenbrunner, později i Adolfem Hitlerem. Jeho parketou se v průběhu války stalo organizování partyzánských operací. V roce 1944 vybudoval tzv. Stíhací svazy SS, které uskutečňovaly sabotážní akce. Tou nejznámější pak bylo osvobození Benita Mussoliniho ze zajetí v roce 1943. Ke konci války byl nasazen na východní frontě, kde mimo jiné vedl přípravu lotyšských a běloruských diverzantů. V rámci ofenzívy v Ardenách zase dostal na povel 2.600 dobrovolníků z řad Wehrmachtu, kteří měli v přestrojení za americké vojáky operovat za spojeneckými liniemi. V samotném závěru války byl Skorzeny nasazen v Bavorsku. Jeho Stíhací svazy SS byly nasazeny ve Vídni, kteří likvidovali odpůrce režimu a dezertéry. 15. května se Skorzeny vzdal buď ve Štýrsku nebo Salcbursku Američanům.

     Hitlerův oblíbenec strávil nějaký čas v interaci, ale podařil se mu úspěšný útěk za pomoci tří bývalých důstojníků SS, kteří měli na sobě uniformy americké vojenské policie. Skorzeny se dostal až do Argentiny, kde zakotvil. Začátkem padesátých let pak využil nabídky fašistického generála Franca, který ho vzal pod svá ochranná křídla. Není zcela jasné, jak nacistický prominent vešel do služeb Mossadu. Jisté je to, že Skorzeny byl pověřován klíčovými úkoly, v nichž hrála roli fyzická likvidace, ve které Skorzeny za války ,,exceloval". Jasným faktem je také skutečnost, že mezi největší priority v té době bylo jakýmikoliv prostředky přimět německé vědce, aby přestali pracovat na egyptském raketovém programu. Po obměně šéfa Mossadu se změnily priority této tajné služby a bývalý SS standartenführer Waffen-SS se stal ,,přebytečným". Otto Skorzeny zemřel v červenci 1975 v Madridu a na jeho obou pohřbech (v Madridu a poté ve Vídni) se sešlo mnoho bývalých esesmanů.

Zdroj: warhistoryonline.com  

 

     Odkaz:    https://www.securitymagazin.cz/historie/hitleruv-verny-druh-slavne-osvobodil-mussoliniho-po-valce-vrazdil-pro-izrael-1404056575.html

     Celý text:      Skorzeny.doc

 

 

 

Indie vyslala na orbit špionážní družici

 

 2.4. 2019 , Autor článku: -hoo-     NOVÉ DILLÍ      Indie v pondělí úspěšně umístila na oběžnou dráhu Země špionážní družici a 28 dalších satelitů patřících Spojeným státům, Litvě, Španělsku a Švýcarsku, informovala agentura DPA. Indický kosmický program předstihl ten ve Spojených státech a posunul Američany až na čtvrté místo za Rusko, Čínu a zmíněnou Indii.

     Indická nosná raketa odstartovala z vesmírného střediska Šríharikota v jižní části Indie. Družice EMISAT vážící 436 kilogramů po vypuštění kroužila na orbitě ve vzdálenosti 749 kilometrů od povrchu země, informovala Indická organizace pro výzkum vesmíru (ISRO). Bezpečnostní analytik Brahma Chellaney řekl, že družice umístěna na nízkou oběžnou dráhu Země má sloužit na vojenský průzkum a sbírání informací. Družice bude sledovat a lokalizovat nepřátelské radary. Indická raketa vynesla do vesmíru i 24 malých amerických družic, dvě litevské a po jedné španělské a švýcarské.

 

     Odkaz:    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=219742

     Celý text:      Indie-vyslala.doc

 

 

 

Hybridná vojna medzi Ruskom a USA.

 

Ako ju vidia Američania

 

 Washington 1. apríla 2019     Sergej Iščenko na portáli SvPressa píše o tom, akým smerom sa môže vyvíja hybridná vojna, ktorú medzi sebou vedú Rusi a Američania na pôde tretích štátov.  Rusi nielenže z Venezuely nemienia odís, ale po amerických vyhrážkach prileteli do Venezuely aj Číňania, ktorí sa takisto začínajú objavova na venezuelských vojenských základniach. Americkí vojenskí teoretici sú presvedčení, že pri rozumnom plánovaní v prípadnom ohraničenom vojenskom konflikte medzi Ruskom a USA na území tretích štátov nehrozí hneď okamžitá jadrová odpoveď. Dokonca americkí mladí dôstojníci uviedli ešte jednu zaujímavú informáciu. Ak by aj prišlo k obmedzenému použitiu jadrových zbraní v lokálnom konflikte medzi Ruskom a USA na území tretieho štátu, tak vojaci sú schopní vies bojové operácie aj v takomto prípade. Američanom sa nepodarilo Rusko rozparcelova v ježcinovskom období. Dnes sa situácia zmenila, Sýria je dôkazom, že možno Američanov úspešne poráža ich vlastnými zbraňami a recipročným prebratím amerických metód. Rusi majú k dispozícii moderné zbrane a nemusia dnes okamžite siaha ku jadrovému kyjaku. Je ale zrejmé, že po tomto kyjaku siahne Rusko okamžite, ak niekto jadrovými zbraňami voči Rusku zaútočí, alebo bude hrozi totálna porážka Ruska. Rovnako sú pripravené reagova aj ďalšie štáty, ktoré majú k dispozícii jadrové zbrane –  Číňania, Briti, Francúzi, Izrael, Pakistan, India či Severná Kórea. Americkí experti teda prišli postupne k názoru, že Rusko nebude okamžite používa atómové bomby v lokálnom konflikte s USA a súperi sa bude v lokálnom a obmedzenom meradle. Proti Tomahawkom použijú Rusi Kalibre, proti farebným revolúciam postupy na elimináciu farebných revolúcii.

 

     Odkaz:    https://www.hlavnespravy.sk/hybridna-vojna-medzi-ruskom-usa-ako-ju-vidia-americania/1715005

     Celý text:      Hybridna-vojna.doc

 

 

 

Financial Times: Začíná asijské století

 

 1.4.2019 VSa     Asie se vrací na místo, které zaujímala po většinu svých dějin. A Evropa jí bude znova závidět. V 17. století Evropa Asii záviděla. A teď se k tomu zase vracíme, píší britské noviny Financial Times. Již dnes žije v Asii více než polovina světové populace. Ze třiceti největších měst na světě jich je 21 v Asii a již brzy se Asie stane domovem poloviny střední třídy světa. Od roku 2007 právě Asiaté kupují víc aut než kdokoliv jiný. A v roce 2030 by měli nakupovat víc aut než zbytek světa. Do roku 2020 budou asijské ekonomiky větší než zbytek světa. Takže asijské století začne – už za rok. A aby byla vidět dynamika procesu, je potřeba říci, že v roce 2000 tvořila Asie jen třetinu světového výstupu. Velkou jeho část tvoří úspěchy Číny a Indie. V paritě kupní síly je Čína větší ekonomikou než USA, tvoří 19 % světového výstupu, což je více než dvojnásobek roku 2000, kdy to bylo 7 %. Indie je třetí největší ekonomikou světa, a její HDP je zhruba dvojnásobkem německého či japonského. Asijské století nenastává jen kvůli Indii a Číně, ale i díky dalším ekonomikám, upozorňují FT. Na konci 17. století se Evropa dívala se závistí na kontinent, který tehdy byl domovem tří čtvrtin lidské populace a vytvářel dvě třetiny světového produktu. Pak ale na tři století Asie ustoupila a nadvládu přejal Západ poháněný osvícenstvím, průmyslovou revolucí a vědeckou revolucí. Jenže v posledních dekádách se tento trend obrátil. Asie se vrací na místo hlavního ekonomického hráče.

 

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/01/financial-times-zacina-asijske-stoleti/

     Celý text:      Asijske-stoleti.doc

 

 

 

Proč je pojem levice, levicový, nadávkou?

 

( Je takto masmédii formován, aby byl pojem emociálně odpudivý. )

 

2.4.  2019 , Napsal Leo K.     Kde je politika, tam jsou peníze – vždy politika není o ničem jiném než být u rozdělování peněz. A kde jsou peníze, tam jsou i ochotní sluhové a lokajové těch sluhů a lokajové těch lokajů a tak dále, až na konci jsou tací, co se nazývají novináři. A ti musí národu vysvětlit, proč má kušovat a nechat rozhodovat ty lépe informované. Chomsky, jedovatě, ale věcně správně říká, že termín svobodné podnikaní v praxi označuje systém veřejného financování soukromých zisků, ve prospěch blahobytu bohatých. Sociální demokracie není ve skutečnosti nic jiného než pokus smířit kapitalismus s demokracií. Jenže tenhle naivismus je předem odsouzen k neúspěchu.

     Československá republika byla mezi prvními státy, které legislativně uznaly ženy jako plně rovnoprávné v politickém významu slova (§9 a §10 ústavní listiny 1920). Pokusy napodobit feminismus v té podobě, ve které existoval v západní Evropě a v USA se v českých zemích neobjevily ani krátce po listopadu 1989 a proto byl také feminismus ve většině politických prohlášeních zařazen mezi „levičácké a extremistické“ tendence. Samo slovo „levičák“ má v češtině pejorativní význam, jak patrno již z koncovky „-ák“ (vandrák, bídák, hlupák ap.). Pravici se nabízí pohodlný nástroj jak dehonestovat skutečné levicové požadavky (zahrnováním mezi ně různých ztřeštěností).

     Které (však) jsou ty pravé levicové požadavky? Jsou to - odmítnout ideu, že problémy způsobené fungováním systému musí každý řešit individuálně; - odbourat tabu o nedotknutelnosti soukromého vlastnictví jako cesty k obecnému blahobytu; - zrušit status pracovní síly jakožto komodity.

     Sociální demokracie svojí snahou usmířit demokracii s kapitalismem připomíná Stranu mírného pokroku v mezích zákona Jaroslava Haška a Komunistická strana Čech a Moravy připomíná spolek pamětníků vzdychajících nad ztraceným mládím.

 

     Odkaz:    https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/04/02/proc-je-pojem-levice-levicovy-nadavkou/

     Celý text:      Pojem-levice.doc

 

 

 

Hurá do války!

 

1.4.2019 , Oskar Krejčí     Časopis !Argument přináší část z vystoupení politologa Oskara Krejčího předneseného na konferenci ČR–EU–NATO – jak dál?, kterou koncem minulého týdne uspořádala v Praze asociace Vojáci proti válce. V názorech na členství v NATO a EU se odráží absence diskuse o vhodnosti členství v NATO v předvečer přijetí ČR a SR do NATO. Tehdejší agresivní mediální kampaň naznačující bezprostřední nebezpečí z Východu znemožňovala diskusi například o výhodách neutrality v pásu Švýcarsko-Rakousko-Česko-Slovensko. Nemluvě o tom, že neutrální Finsko a Švédsko nejsou o nic ohroženější než bojovně naladěné Norsko (které není v EU) těšící se z členství v NATO. Dnes, kdy se stávají realitou nesmyslné plány na zvýšení vojenských výdajů evropských členských států Aliance na úroveň dvou procent hrubého domácího produktu. Zvláště nebezpečná je absence civilní diskuse, protože přitakání větším vojenským výdajům ze strany vojenské byrokracie je předem dané... Především se jedná o špinavý kšeft plný velkých zisků i štědrých provizí. To vše doprovází propaganda šířící strach ve společnosti, což elitám usnadňuje vládnutí. Otázka, zda Česko či Slovensko k zajištění svých národních zájmu potřebovalo bombardování Jugoslávie, tvoří jen část obecnější otázky, zda potřebuje armádu klasického typu.

     Česko i Slovensko nepotřebují zbytnění klasické armády, potřebují něco jako „ministerstvo pro mimořádné záležitosti“. To by mělo mít výzbroj pro zadržení teroristických útoků například na jaderné elektrárny či citlivé uzly infrastruktur a prostředky k pomoci v dobách přírodních nebo jiných katastrof. Modernizace všech druhů konvenčních zbraní a příprava na bitvy z dob 1. či 2. světové války je pouze bezuzdným plýtváním prostředky a časem. Česko i Slovensko, které nejsou ohrožovány tradičními armádami, by se měly stát oázami moderního pojetí bezpečnosti, vzorem pro vytváření zcela nové evropské bezpečnostní architektury. Rčení „chceš-li mír, připravuj válku“ v českých ani slovenských podmínkách neplatí. Praha a Bratislava mají jediný nástroj k zahraničněpolitickému zajištění svých národních zájmů: umnou diplomacii.

 

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/01/hura-do-valky/

     Celý text:      Hura-do-valky.doc

 

 

 

Ze 6. ÚV KSČM

 

Z diskuse na 6. zasedání ÚV KSČM

 

 31. 3. 2019 , Karel Klimša     Několik stručných poznámek k projednávanému. 1) Mám pocit (a jistě nejsem sám), že se v té naší podpoře vlády začínáme NĚJAK BOŘIT! Naše nerozborné přátelství s vládou Babiše a Hamáčka dostává TRHLINY! ČSSD je okázale garantem servilní euroatlantické orientace; Babiš po školení u Trumpa a na CIA obrátil, a jsou činěny další a další kroky proti normálním, vzájemně výhodným vztahům s Ruskem a Čínou. Myslím, že je načase přitlačit na pilu a zachovat si tvář! Rozumím tomu, nejsem dnešní, že sexuální menšiny ovládly politiku Evropské unie a Evropského parlamentu a diktují většině. Nerozumím ale tomu, proč KSČM nevystupuje jasně, rozhodně a srozumitelně na ochranu tradiční rodiny a manželství jako svazku muže a ženy, ze kterého se rodí naši potomci. Volič KSČM přijímá ofenzívu LGBT v naprosté většině s údivem a nevolí. Podle všech průzkumů jsou Češi spolu s Řeky největšími euroskeptiky. Uvnitř tohoto elektorátu jsou k Evropské unii nejkritičtější právě sympatizanti KSČM. Nepřesvědčujme je o opaku a neslibujme, že budeme dál vylepšovat Evropskou unii. Činíme tak od počátku a je to horší a horší! Česká společnost trpí ve velkém ALERGIÍ NA EVROPSKOU UNII. A ta většina bude hledat někoho, kdo nejlépe vyjádří její nálady a ke komu pojme důvěru. Důvěru, že bude nejrozhodněji hájit její zájmy. To je ČESKÉ NÁRODNÍ ZÁJMY! Myslím, že tak nějak by si to nᚠvětšinový občan a potenciální volič KSČM představoval!

     (S tím je jistě možno jen souhlasit. Problém je v tom, že KSČM v duchu takových představ nekoná a v důsledku toho ztrácí své možné voliče – pozn. RSP)

 

     Odkaz:    http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/2153-ze-6-%C3%BAv-ks%C4%8Dm

     Celý text:      Klimsa-ze-6-zas.doc

 

 

 

Římskokatolická církev, biskupové, kardinále

 

- to se ani trošku nestydíte?

 

 31.3.2019     Postupně, po roce 1989, si církev přebírala od státu různé sociální služby a začala zřizovat různé charity a podobná zařízení. Na první pohled bohulibé činnosti, takové laskavé jakoby, hlavně ovšem obrovské PR, nebo-li reklama na církev, která vzápětí začala stát vydírat, sosat z něj peníze na provoz těchto všech zařízení, což už ale jaksik opoměla veřejnosti po pravdě sdělovat. Jenom strašlivý křik, nemravné handrkování se o takzvané církevní restituce, o miliardy neskutečné, prapodivně navíc vypočítané. Vždy a pořád ještě odůvodňované nepravdivými tvrzeními, že tyto peníze potřebují na svoji charitativní činnost především, že se starají o potřebné bla bla bla. Tady je jasně vidět, jak upřimně a pravdivě to myslela ta církev svatá. Preláti církevní, ověšení zlatem a ve zlatých rouchách, pobývající v honosných palácích, zcela, evidentně zřejmě potřebují ty miliardy na svůj vlastní život a provoz svých sídel. Nějaké charitativní zařízení, které nese ve vývěsném štítu reklamu na církev, zachází na úbytě a i přestože stát (sic!) ho financuje, je to málo. Církev, jako zřizovatele (který odpovídá se vším všudy za provoz!) to nezajímá, by má a průběžně dostává od státu (zase, jak jinak!) neuvěřitelné miliardy ročně. Není to vůbec projevem nenávisti a nepřátelství vůči církvi římskokatolické, je to pouze a jenom reakce, dotaz a údiv nad tím, jak jsou pokřivené a netransparentní poměry ve financování církevních charit. Nutno dodat, že církevních charit, které financuje stát, občané, daňoví poplatníci.

 

     Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/rimskokatolicka-cirkev-biskupove-kardinale-se-ani-trosku-nestydite

     Celý text:      Rimskokatolicka.doc

 

 

 

K tvrzení pana dr. Rudolfa Jindráka o reparacích

 

 1.4. 2019 , J. Skalský       Nejdříve jeho tvrzení: „Naše pozice v reparačních návrzích je silnější, Poláci se třikrát vzdali svých nároků, dvakrát ve prospěch Sovětského svazu a potřetí nepřímo za to, že byli účastni jednání čtyři plus ... “. Byl to Gerhard Schröder který řekl, že nebude politicky podporovat individuální žaloby svých státních příslušníků proti České republice a Polsku. Ale každý v Německu může podat žalobu proti České republice na vrácení majetku. ... „V pařížských dohodách o reparaci, kdy jsme čerpali jen velmi malou částku, tak se tam mají započítat majetky odsunutých sudetských Němců, ale nikdo to pořádně nevyčíslil,“ odpověděl Jindrák.

     Naše vyjádření:  Pokud jde o reparace, které je nám Německo povinno zaplatit, a úlohu, jíž sehrál s námi H.-D. Genscher, pak můžeme říci, že byla pod vší myslitelnou úrovní, slušně řečeno. Pan Genscher, v tu dobu ministr zahraničí SRN, se ukázal snad v tom nejhorším možném světle. Jedno z ustanovení Dohody o německých reparacích : „A. Každá signatární vláda zadrží způsobem podle své volby německé nepřátelské majetky nalézající se na území podrobeném její pravomoci nebo bude jimi disponovati tak, aby se nemohly státi znovu německým majetkem nebo nemohly upadnouti znova pod německou kontrolu a odečte tyto majetky od svého podílu na reparacích…“ (Dohoda o německých reparacích, vydalo ministerstvo zahraničních věcí v Praze, I. vydání v srpnu 1946, str.67)

 

     Odkaz:    http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/k-tvrzeni-pana-dr-rudolfa-jindraka-o-reparacich.html

     Celý text:      K-tvrzeni.doc

 

 

 

Polovica sveta je nadosmrti zaviazaná Rusku

 

 14. 2. 2019 , Veikko Korhonen (Ari-Veikko Peltosen) Preložil: Milan Semančík, Trenčín     Veikko Korhonen, podža iných údajov Ari-Veikko Peltosen – bloger z fínskeho mesta Oulu, mal vežmi múdru babičku. Preto on odmalička mal vežmi dobré znalosti zo spoločnej rusko-fínskej histórie a napísal na svojej stránke na Facebooku malý článok. Všetko v nich, čo sa vzahovalo k Rusku, sa spravidla polievalo totálnou špinou. Spoločná rusko – fínska história sa vykresžovala ako úplný des, а zhubný vplyv súčasnosti sa podporoval a udržoval informáciami o agresívnosti a vojenskom nepriatežstve najbližšieho suseda. Vy sa pýtate na výsledky "agresie" Ruska? Tu sú: polovica Európy a čas Ázie získali svoju štátnos z rúk menovite Ruska.

 

 - Fínsko v roku 1802 a 1918 (Do roku 1802 Fínsko nikdy nemalo svoj vlastný štát).

 - Lotyšsko a Estónsko v roku 1918 (do roku 1918 nikdy nemaly svoj vlastný štát).

 - Litva obnovila svoju štátnos v roku 1918 tiež vďaka Rusku.

 - Požsko obnovilo svoju štátnos s pomocou Ruska dvakrát, v roku 1918 a v roku 1944.

 - Rumunsko sa zrodilo ako dôsledok rusko-tureckých vojen. Suverénnym sa stalo z vôle Ruska v rokoch 1877–1878.

 - Bulharsko bolo oslobodené v rusko-tureckej vojne v rokoch 1877–1878

 - Arménsko a Gruzínsko prežily fyzicky a obnovily sa ako štát len pod ochranou Ruska v zostave ZSSR.

 - Bielorusko, Ukrajina, Turkménsko, Kirgizsko, Kazachstan, nikdy nemaly svoj štát a sformovaly sa len v zostave ZSSR.

 - Pozícia Stalina v jednaniach s USA a Anglickom dala Nemecku možnos zachráni si štátnos po porážke v roku 1945 ... Vidíte, prečo je pol sveta zaviazaný Rusku až po hrob ...

 

     Odkaz:    http://www.novarepublika.cz/2019/02/polovica-sveta-je-nadosmrti-zaviazana.html

     Celý text:      Polovica-sveta.doc

 

 

 

Nešastná Ukrajina: Bude možný život po volbách?

 

 30. 3. 2019 , Rostislav Iščenko , alternatio     Nevím, zda bude možné pokojně dokončit tzv. volební kampaň na Ukrajině. Je to kupodivu, ale zdá se, že v této fázi se zájmy Ruska, USA a EU shodují. Všichni, i když z různých důvodů, by chtěli, aby změna moci v Kyjevě skončila bez větších otřesů. USA odepsaly Porošenka a jsou připraveny spolupracovat jak s podmíněným a neúplným oligarchickým konsensem, který se zformoval kolem Tymošenkové, tak i s Kolomojským. EU se snaží předstírat, že Ukrajina a její problémy vůbec neexistují a že Evropa s tím nemá nic společného. Rusko na příkladu Bojka-Medvedčuka demonstruje, za jakých předběžných podmínek bude souhlasit s jednáním s novou ukrajinskou vládou, ale nic víc.

     Kreml dal jasně najevo, že pokus vrátit do politiky Janukoviče bez Janukoviče a znovu dojit Rusko i EU mu nevyhovuje. Skutečně přesvědčení proruští aktivisté ani dříve v ukrajinské politice nepředstavovali vážnou sílu, a nyní jsou zcela zničeni, částečně zahnáni do podzemí, částečně v emigraci, ve věznicích SBU, v hrobech nebo na Donbasu. Levicové hnutí na Ukrajině neexistuje. V roce 2004 ho zradili socialisté Moroza, v roce 2014 byla završena smutná cesta zrady Komunistické strany Ukrajiny, která byla díky úsilí svých vůdců nejen vykázána z politiky, ale také zcela zdiskreditována v očích svého základního voliče.

     Celkově vše naznačuje, že Ukrajina je připravena na výbuch. Pokud se výbuch přece jen neuskuteční nyní, znamená to, že s ještě větší ničivou silou k němu dojde v době mezi nastoupením nového prezidenta do úřadu a parlamentními volbami. Bude Rusko souhlasit s přijetím odpovědnosti za Ukrajinu? Pokud ano, za jakých podmínek a kdo zaručí splnění těchto podmínek? Pokud ne, co dělat se Somálskem na vlastních hranicích? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek lze získat pouze empiricky. Ale skutečnost, že Rusko je připraveno reagovat na něco nepříjemného na Ukrajině, je zřejmá.

 

     Odkaz:    http://www.novarepublika.cz/2019/03/nestastna-ukrajina-bude-mozny-zivot-po.html

     Celý text:      Nestastna-Ukrajina.doc

 

 

 

28. Březen – Den učitelů

 

Učila jsem asi 30 let na různých typech škol, začínala jsem začátkem 80. let na učilišti - byli to super kluci, jednodušší, ale rozumní, slušní a féroví. Dnes bych do té džungle nešla. Změna k horšímu vyvrcholila někdy na přelomu tisíciletí, kdy měla děti ta generace rodičů, která chodila na ZŠ (i výše) už v době demokracie. Ale je ještě hodně normálních lidí. A myslím, že nová generace jako celek není horší. Bude hodně náročné pro tuto novou  generaci se o sebe postarat. Děti dnes jednoduše mohou vše - dospělí nic. Vyrůstá přece generace osobností, která nepotřebuje to, čím si prošli jejich rodiče… Děti dnes zásadně nemusí doma pomáhat. Rodiče dost často připomínají otroky a sloužící. Slýchám, jak se některým ratolestem protiví i to, že musí dát nádobí do myčky, případně ho z myčky uklidit do skříněk. S odpadky chodí tátové, hadr na podlahu "děti - osobnosti" neznají, není přece od věci pořídit automatický vysavač?! A posekat trávu nebo snad vyplít záhon? Pomoct něco u babičky nebo dojít pěšky pro nákup??? Žijí jako v bavlnce, jediný stres, který je doma může potkat je nefunkční anténa k TV, výpadek internetového signálu nebo ztráta mobilu … 

     Jedinou  cestou  k  normálu  je  NÁVRAT k  výchově, prováděnou  našimi  PŘEDKY. Prvním  a  důsledným  krokem  musí  být  - pořádně  seřezat  prdel  těm  nemyslícím  politikům, výchovným poskokům,  sociálním pracovníkům a psychologům, co  tu  současnou  ne-výchovu  k  nám  odkudsi  zavlekli!!!!

     Sváteční poznámka RSP:     Pokud někde ještě máte učitele, kteří nezmagořili a nezapomněli, co je jejich posláním, velmi, ale akutečně velmi si jich považujte, za jejich práci jim děkujte a k jejich svátku jim přejte zachování zdravého rozumu a pevné nervy.

 

     Odkaz:    http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2150-28-b%C5%99ezen-den-u%C4%8Ditel%C5%AF

     Celý text:      28-brezen.doc

 

 

 

Ruská armáda tvoří novou strategii.

 

Analytik vysvětlil, co je hlavním cílem

 

 30. března 2019, Marek Bláha / EuroZprávy.cz     Náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil Valerij Gerasimov na půdě ruské akademie vojenských věd počátkem března přednesl zprávu o oficiálním pohledu na vývoj vojenské strategie a vědy, připomíná vojenský analytik Dmitrij Stefanovič v komentáři pro server Moscow Times. "Co se strategie týká, zhroucení dohod o kontrole zbrojení vede k nepříjemnému, ale pochopitelnému závěru: Na hrozbu odpovíme hrozbou," píše Stefanovič. Rusko bude pokračovat v rozvoji tradičních prostředků k zajištění strategické stability, především mezikontinentálních balistických raket, včetně těch s aerobalistickou, hypersonickou bojovou hlavicí, konstatuje analytik. Odkazuje též na koncept "strategie omezených akcí", který zní moderně a zřejmě jde o první teoretické podložení operací na vzdálených válčištích, například v Sýrii. Konfrontaci v informační sféře zpráva věnuje zvláštní sekci, což podle experta není překvapivé, vezmeme-li v potaz současnou atmosféru ve světě. Celou zprávou se táhne Gerasimovovo zdůrazňování potřeby udržet rovnováhu na světové scéně i v ruském vojenském rozvoji, což znamená především zamezení tomu, aby Rusko zabředlo do nového závodu ve zbrojení. Ruští generálové podle něj vnímají americkou hrozbu nejvíce tam, kde tuší největší ruské slabosti, což platí i o politické situaci v Rusku.

 

     Odkaz:    https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/253220-ruska-armada-tvori-novou-strategii-analytik-vysvetlil-co-je-hlavnim-cilem/

     Celý text:      Ruska-armada.doc

 

 

 

Zánik hotovosti – „třetí nevolnictví“?

 

 27.3.2019      Miroslav Tejkl píše o tom, proč zánik peněžní hotovosti může v podmínkách současného kapitalismus vést ke „třetímu nevolnictví“. Úvahy „zrušit hotovost“ jsou výsledkem zoufalství dnešních mocenských garnitur. Diskontní sazby (úrokové míry) emisních centrálních bank se už v mnoha zemích k nule přiblížily – nebo dokonce klesly i mírně pod nulu. ve Starém vyspělém světě vzrůstá desítky let nerovnost, když výrobní prostředky existují většinou – i když ne úplně – kvůli finální spotřební produkci, a jen takto je lze realizovat). Aby tuto situaci bylo možné účinně řešit, je nutno donutit lidi utrácet víc, než se jim ve světě nejistoty zítřka a nutnosti mít rezervy subjektivně chce. K tomu ale nestačí úrok nějaké „desetinky procenta pod nulou“, což by majitel pár desítek, nejvýše stovek tisícikorun nezaregistroval ani kdyby se záporné úrokové míry přelily z centrálních bank do těch komerčních. K tomu je zapotřebí skutečně znatelné, výrazné („pořádné“) snížení úroků pod nulu. Ale tomu výraznějšímu posílení záporných úrokových sazeb víc pod nulu brání možnost milionů lidí vyzvednout si peníze jako hotovost a schovat je někde doma. Boháči mají majetek uložen v různých formách – například v kapitálových statcích. Společenská většina má ale kromě různých nezbytných statků dlouhodobě spotřeby nebo trvalých jako bydlení, obvykle majetek v penězích na nějakém účtu, ze kterého si peníze může vybrat jako hotovost. Zadlužený člověk je pak mnohem poslušnější na pracovišti nebo v obchodních vztazích. „Třetí nevolnictví“ je úsilí výrazněji zesílit motivaci vydávat peníze, i kdyby se držitelům peněz moc nechtělo – donutit je víc utrácet, protože dlouhodobější spoření by mohlo vést k výraznější ztrátě hodnoty spořených peněz.

 

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/03/27/zanik-hotovosti-treti-nevolnictvi/

     Celý text:      Zanik-hotovosti.doc

 

 

 

Kdyby ty internety nebyly. Kde udělali

 

architekti globálního světového řádu chybu?

 

A můžou informační revoluci 2.0 zastavit?

 

 15.11.2018 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Loni v létě to ve společnosti Google pořádně vřelo. Nikoli kvůli sluníčku, ale proto, že se vzbouřili zaměstnanci. Jeden z nich si totiž dovolil vyjádřit vlastní názor na to, že ve firmě dochází k pozitivní diskriminaci, a musel se rychle poroučet. Letos na jaře to v Googlu vřelo znovu. Inženýři se vzepřeli vedení poté, co se provalilo, že firma uvažuje o spolupráci s ozbrojenými složkami na inteligentních smrtících zbraních. A do třetice všeho nedobrého nastala vzpoura zaměstnanců letos v srpnu, kdy management oznámil, že zvažuje návrat do Číny, odkud přitom Google v roce 2010 odešel. Kvůli cenzuře. Je to obrovský paradox vidět, jak se trendy mění. Tehdy Googlu cenzura ještě vadila, ale neuplynulo ani dalších deset let a cenzuru sám důmyslnými způsoby zavádí. A kryje. Zatímco v Číně bude Google odstraňovat zprávy o dalajlamovi a náměstí Nebeského klidu, na Západě zřejmě budou mizet všechny informace, které nevykládají svět černobíle-liberálně-genderově-multikulturně. Google však zašel ještě mnohem dál, když letos v srpnu zrušil jen tak zničehonic kanál YouTube (Google jej koupil v roce 2006), který pod firmu patří, Alexi Jonesovi a jeho projektu Infowars, jenž měl dva a půl milionu odběratelů. K tomuto kroku, zablokování účtu, se přidal i Facebook, o kterém bude ještě řeč, a stejně se zachoval i Twitter nebo Apple. Jonesovu webu Infowars navíc vyhrožují sponzoři a inzerenti, že ukončí jeho podporu.

 

     Odkaz:    https://www.casopis-sifra.cz/kdyby-ty-internety-nebyly-kde-udelali-architekti-globalniho-svetoveho-radu-chybu-a-muzou-informacni-revoluci-2-0-zastavit/

     Celý text:      Kdyby-ty-internety.doc

 

 

 

Nepřátelství mezi Slovany z vůle cizích mocností

 

 29.3.2019 Ivo Šebestík     Ivo Šebestík ve své eseji historicky mapuje konflikty mezi slovanskými národy a jejich vztah k velmocenské politice. Používání Ukrajiny jako nástroje Spojených států ke skutečně citelnému ohrožení Ruska je modelovým příkladem staré historické praxe, která po více než tisíc let poškozovala životní zájmy především slovanských národů. Animozity mezi národy, tak silně živené a podporované zvenčí, zasahovaly především ty Slovany, kteří měli k sobě navzájem tak blízko, že buďto po dlouhá staletí zcela splývali v jeden národní útvar (Rusové a Ukrajinci na Kyjevské Rusi ale i v časech carského impéria) nebo k jejich splynutí mohlo dojít velice snadno (Chorvati a Srbové). Při pohledu na evropský kontinent vidíme docela zřejmě, že zatímco probíhala úspěšná integrace germánských kmenů opírající se o ideu obnovené říše římské organizované a řízené panovníky německých dynastií, tak paralelně probíhala „dezintegrace“ Slovanů. Tenhle dvojí proces měl a má svoji logiku, a symbolicky proběhl ještě jednou počátkem devadesátých let 20. století, kdy se po válce rozpůlené Německo sjednotilo a slovanské federace, Československo a Jugoslávie, rozpadly.  Pokud se jeden etnický celek slučuje, druhý, který představuje konkurenci, se mnohdy zákonitě rozkládá. Ostatně toto odpovídá staré římské strategii vyjádřené slovy: divide et impera neboli rozděl a panuj.

 

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/03/29/nepratelstvi-mezi-slovany-z-vule-cizich-mocnosti/

     Celý text:      Nepratelstvi-Slovanu.doc

 

 

 

Bývalý předseda rakouských lidovců:

 

Jsme na začátku třetí světové války

 

29.3.2019 VSa     EU už není mírový projekt. Ve skutečnosti jsme, jen na jiné úrovni, na prahu třetí světové války, řekl v nedávném rozhovoru bývalý šéf rakouských lidovců Erhard Busek. Busek tvrdí, že je potřeba se osvobodit od strategie NATO a nepodléhat zájmům Američanů. Rusko má jasný zájem hospodářsky posílit. Busek tvrdí, že Turecko drží tři miliony uprchlíků jako výhrůžku. Kdyby je „uvolnilo“, pak nás Bůh ochraňuj, říká. Domnívá se, že vize jednoho ministra financí je mrtvá. Společná témata mohou fungovat jen tam, kde se objevuje slovo „válka“ – válka proti pašerákům, boj proti kriminalitě. Busek navíc říká, že je potřeba říci na rovinou a se vší brutalitou: ve skutečnosti jsme na prahu třetí světové války. Jen na jiné úrovni. Není to jen ekonomická válka, je to komunikační válka. A jde o to, kdo hraje jakou roli v globalizaci. V tomto ohledu jsou občané chytřejší než politici. S argumentem, že EU je mírový projekt, už neprorazíte. Protože lidé cítí, že jsme de facto ve stavu války, dodal Busek.

 

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/03/29/byvaly-predseda-rakouskych-lidovcu-jsme-na-zacatku-treti-svetove-valky/

     Celý text:      Byvaly-predseda.doc

 

 

 

Vysoký ukrajinský zpravodajský činovník šokuje:

 

To Ukrajina sestřelila let MH17

 

  29.3. 2019 , Paul Craig Roberts , Redakce AC24     Se snahou vyvolat propagační útok proti Rusku zavraždila Ukrajina 298 cestujících a posádku letadla Malajsijských aerolinií. A špína, reprezentována západními médií a vládami, až do dnešního dne zadržovala tuto pravdu ve prospěch washingtonské protiruské propagandy. Vysoký pracovník Ukrajinské bezpečnostní služby (SBU) Vasilij Pozorov, který se v nedávných dnech uchýlil do Ruska, učinil dnes, to je 26. března, směrem k mezinárodním médiím o tom prohlášení. Byla to Ukrajina, která s cílem rozpoutat etnickou genocidu na Donbase sestřelila 17. července 2014 let MH 17 Malasijských aerolinií na trase z Amsterodamu do Kuala Lumpur.

     Možná si někteří z mých čtenářů vzpomenou, že jsem tehdy v červenci 2014 psal, že jasně zinscenované události a následná obvinění Rusů coby jejich původců se objeví vždy dlouho před jakýmkoli jejich vyšetřováním. Vina Rusů je zkrátka vždy první na stole. Ale nebuďme tím překvapeni. Západní média a vlády nedělají přece nic jiného, než lžou. A nikdy neřeknou pravdu. Vzpomeňte na (lži o) Russiagate, na iránské a irácké atomové zbraně, na chemické zbraně použité Asadem, na 11. září 2001, na ruskou invazi na Ukrajinu, na zavraždění Johna a Boba Kennedyových, na otrávení Skripala, o snaze Madura vyhladovět vlastní lid. Je to nekonečná série lží. A celý Západ není ničím jiným než továrnou na lži.

 

     Odkaz:    https://ac24.cz/-/vysoky-ukrajinsky-zpravodajsky-cinovnik-sokuje-to-ukrajina-sestrelila-let-mh-17?redirect=%2F

     Celý text:      Zbehly-zpravodajec.doc

 

 

 

Zdrcující vysvědčení německé Energiewende

 

 27.3.2019 VSa Trendy     Německo se nestalo průkopníkem v oblasti obnovitelných zdrojů. Ceny elektřiny stále stoupají. A rozčilují se nad nimi nejen němečtí spotřebitelé, ale i celý průmysl, začínají autoři - Nando Sommerfeldt a Holger Zschäpitz - svůj kritický článek. Aktuální zpráva Světového ekonomického fóra (WEF) tvrdí to, co je pro Německo drtivé vysvědčení. Co se týče indexu „energetické změny“ (Energiewende) pak Německo oproti minulému roku o jeden stupeň spadlo a je na 17. místě. Nachází se tak dokonce o šest míst za Uruguayí, zoufají si autoři. Hodnoceno bylo 115 zemí dle cenové úrovně, energetické bezpečnosti a udržitelnosti. Jenže umístění není to nejzávažnější. I ve výkonnosti si Německo vede špatně, je na 46. místě ze 115 zemí. Podle autorů je tak vidět, v jak neuspokojivém stavu se „německý ekologický pionýr“ nachází.

     Špatné je to s cenami elektřiny, spotřebitel platí v průměru 34 centů za kilowatthodinu. U průmyslu je pořadí ještě horší. Jak občané, tak i firmy a stát kvůli dotacím platí za Energiewende opravdu hodně. Ale pokrok prostě není vidět, tedy alespoň podle údajů WEF. Ukazují totiž, že v žádné zemi není energetický mix tak nevýhodný jako v Německu. Německá ekonomika stále závisí na fosilních palivech, v této oblasti je na 111. místě! Co se podílu uhlí na výrobě elektřiny týká, pak jen 19 zemí je na tom hůř než Německo. Německý uhelný problém lze jistě z velké části vysvětlit rychlým odchodem od jádra. V podílu obnovitelných zdrojů je Německo až někde ve středu pole, na 55. místě. V kategorii energetické intenzity je Německo na 33. místě.

     Přechod k „Energiewende“ v celosvětovém měřítku stagnuje. Je možné, že utrpí i přijatelnost Energiewende pro občany. Nebo vyšší ceny energií pro dobrý účel, to ještě spotřebitel pochopí. Ale pochopí vysoké náklady v rámci neefektivního systému?

 

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/03/27/zdrcujici-vysvedceni-nemecke-energiewende/

     Celý text:      Zdrcujici-vysvedceni.doc

 

 

 

Svět je řízen na základě lži

 

  27. březen 2019 , Dan Niel     Slovo "lež" má mnoho masek a převleků. Může se obléci jako fikce, polopravda nebo dokonce na sebe může hodit i převlek pravdy. Může různě měnit své rozměry z globální lži, až na malou, neškodnou lež. Lež se často převléká do podvodů, klamů a lstí a téměř vždy vyrůstá z podhoubí matení pojmů… Ve zprávách jsem zaslechl vyjádření pana prezidenta, Miloše Zemana o tom, že "Turecko je faktickým spojencem teroristické organizace ISIS". I takto lze vytvářet lživé fikce - tím, že se z ohromné hromady "pravd" vyjme jedna, která se nám v dané chvíli hodí a ta se vystaví do vitríny. Ty ostatní pravdy o tom, že výcvik pro ISIS zajistili instruktoři CIA a Mossadu; že logistiku zajistila americké Air Force; že dodávky zbraní a munice zajistila Saudská Arábie; že peníze ISIS získával černým obchodem s naftou, které byla kradená ze Sýrie a do EU převážena přes Turecko; že zraněné teroristy léčili v izraelských nemocnicích a potom je Izrael dopravoval zpátky do boje ... Paradoxně tedy, i když řekl Miloš Zeman pravdivou informaci, tak v konečném výsledku vytvořil lživou fikci. ... Život mě naučil nevěřit tomu, co je mi nabídnuto jako první, ani jako druhé, ani jako třetí. Dnes věřím jen tomu, co mi nabídnuto není.

 

     Odkaz:    http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/svet-je-rizen-na-zaklade-lzi.html

     Celý text:      Svet-lzi.doc

 

 

 

Lavrov ze Ženevy

 

 Projev ruského ministra zahraničních věcí Sergeje Lavrova na konferenci o odzbrojení, Ženeva, 20. března 2019. Dnes se potýkáme s agresivní zahraniční politikou egocentrismu, poháněnou nároky na výlučné právo určovat „pravidla“ světového pořádku a osudu národů, zemí a celých regionů. Pokoušejí se zničit základní dohody, přetvořit celou multilaterální strukturu kontroly zbrojení v rámci svých krátkodobých zájmů. Ve snaze ovládnout, neúnavně zničit mechanismy, které fungovaly po celá desetiletí k udržení stability a předvídatelnosti v mezinárodních vztazích. Novým příkladem je cílený rozklad Smlouvy INF Spojenými státy. Znepokojivé je, že se v této situaci zachovaly stejně téměř všechny západní státy. To, s jakou lhostejností a nezodpovědností reagovaly na osud smlouvy INF, včetně sjednoceného hlasování OSN proti ruskému usnesení v jeho obraně. Členové NATO otevřeně podporovali zničení Smlouvy, čímž dali zelenou implementaci ambicí amerických jaderných raket. Pozice evropských zemí, které se v rámci Smlouvy o INF ve skutečnosti vzdaly své nezávislé úlohy při zajišování vlastní a celoevropské bezpečnosti, je zklamáním.

     Rusko je a zůstává odpovědným účastníkem stávajících dohod. Při důsledném plnění našich povinností sdílíme s ostatními státy odpovědnost za zachování míru a posílení globální bezpečnosti. Přišel čas vážně přemýšlet o tom, jak učinit proces kontroly jaderných zbraní mnohostranným, přijatelným pro všechny příslušné státy. Princip jednoho a nedělitelného zabezpečení by podle našeho názoru měl být základem multilaterálního procesu. Stav mechanismu odzbrojení OSN je odrazem obecné komplikace mezinárodní situace, odmítnutí kolektivního Západu zapojit se do dialogu o zlepšení stávajících a vývoji nových nástrojů pro kontrolu zbraní přijatelných pro všechny.

 

     Odkaz:    http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/2149-lavrov-ze-%C5%BEenevy

     Celý text:      Lavrov-ze-Zenevy.doc

 

 

 

Expert Jan Campbell, který pracoval pro EU:

 

„Evropské unii věří jenom ti, kteří ji neznají.“

 

 28.3.2019  Milan Vidlák, časopis Šifra     „Je zřejmé, že povaha a podoba euroatlantické civilizace se mění takřka před očima a že se celý svět dostává do nového pohybu. Je také zřejmé, že tento pohyb má a bude mít vliv na kvalitu života každého z nás a naše národní bytí uprostřed Evropy,“ zaznělo tradičně v pondělí večer česky na vlnách slovenského Slobodného vysielače.

     „Američané se považují za vyvolené a dávají to každému znát. Mohou USA zůstat globální velmocí do konce transformačního procesu od monopolarity k multipolaritě? Tuto možnost však podle Jana Campbella USA ignorovaly a rozhodly se vyvíjet tlak na celý svět. A to jak na své konkurenty, tak na své „asymetrické spojence, jako jsou státy Evropská unie a státy NATO včetně toho našeho“. „Způsobilo to znovuobrození Ruska, zvýšení vlivu a váhy Číny a vznik vnitřního boje elit. Tímto způsobem se USA dostaly do situace, která je nutí se buď přizpůsobit novým realitám, nebo se ještě tvrdšími metodami pokusit zachránit jednopolaritu. Tím, kdo za tímto nešastným rozhodnutím stojí, není podle pana Campbella nikdo jiný než mýty opředený deep state – globální stínová vláda, která celé tohle divadlo z pozadí řídí, a, jeho slovy, „ovládá svět a globalizační procesy od 70. let minulého století“.

     Pro boj s chudobou a sociální nespravedlností, kterou trpí většina lidí, je třeba mít fungující hospodářství. Takové EU ani my nemáme. Proto se koncentrují na hrozby, strašení a pokrytecké tvrzení, že válku nechtějí. Přitom kdyby si ji EU a NATO mohli dovolit, dávno už by ji vedli. Evropské unii věří jenom ti, kteří ji neznají. EU se stává nehumánní, protože se vytrácí měkká síla jako dříve, a nabírá na intenzitě tvrdá síla. Snaží se aplikovat věci, i když nemá mandát ani demokratickou způsobilost. Je vedena sebeklamem, že za úspěch může ona a za neúspěch národní vlády.“

 

     Odkaz:    https://www.casopis-sifra.cz/expert-jan-campbell-ktery-pracoval-pro-eu-evropske-unii-veri-jenom-ti-kteri-ji-neznaji/

     Celý text:      Expert-J-Campbell.doc

 

 

 

Loď unesená africkými "migranty" zakotvila

na Maltě. Piráti byli zadrženi

 

28. března 2019      Stovka migrantů se nedaleko Tripolisu zmocnila lodi, která je zachránila u libyjských břehů a chtěla se s nimi vrátit do přístavu v Tripolisu. Unesená loď pak zamířila na Maltu.  Nákladní loď unesli migranti poté, co je z moře posádka vyzdvihla z mořských vln. Celkem zachránila 108 lidí – 77 mužů a 31 žen. Poté, co plavidlo ale zamířilo zpět do Libye, migranti posádku přemohli a nad lodí převzali kontrolu. „Toto nejsou migranti v tísni, jsou to piráti, Itálii uvidí pouze dalekohledem,“ řekl Salvini, který po svém nástupu do funkce ministra vnitra loni v červnu v rámci boje proti migraci neváhal uzavřít italské přístavy pro lodě nevládních organizací zaměřených na záchranu migrantů. 

     Podle maltských sdělovacích prostředků na ni ještě na moři vtrhla speciální jednotka s úkolem vrátit kontrolu nad plavidlem kapitánovi. Poté, co se operace zdařila, plavidlo zakotvilo na Maltě. Posádku a migranty nyní prohlíží lékař, následně budou piráti předáni policii, která případ vyšetřuje.

 

     Odkaz:    https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/migrace-libye-lode-zakaz-italie-malta-unos.A190328_052632_zahranicni_remy

     Celý text:      Lod-unesena.doc

 

 

 

Prezidentské volby na Ukrajině nejsou poctivé

 

 27.3. 2019     Rozhovor Haló novin s bývalou poslankyní ukrajinského parlamentu Olenou Bondarenko. Pro Ukrajinu je 31. březen, kdy budeme volit nového prezidenta, jakýmsi bodem předělu, z něhož není návratu, nebo je návratem. Buď zakonzervujeme režim, ovládaný agenty zahraničních zájmů, ztrátou suverenity, nebo si tu suverenitu vrátíme. Takto stojí otázka těchto voleb. Bohužel Ukrajina ztratila svou národní suverenitu v roce 2014 po Majdanu. Dám vám několik příkladů: Co se týče dokumentů k energetice, daním a tarifům, tak na to nám přicházejí pokyny z Mezinárodního měnového fondu. Co se týká ťběžnýchŤ otázek, například bezplatného zdravotnictví a středního školství, tak o tom rozhodují cizinci v ukrajinských ministerských křeslech. Na Ukrajině to nikdy takto nebylo, aby pozice ve vládě zaujímali cizinci! Nyní to tak je. Když se rozhoduje o klíčových otázkách Nejvyšší rady (ukrajinského parlamentu), pokyny přicházejí z lóže pro diplomatické zástupce od diplomata Spojených států – ten sdělí, pro co jak hlasovat. A tak většina zákonů, které schvaluje parlament, většinou škodí národním zájmům Ukrajiny.

     Příznačné je, že režim, který vše musí nějakým způsobem vysvětlovat, jak co koná, to vysvětluje válkou s Ruskem a užívá k tomu nacionalistických a ultrapravicových živlů. A bohužel situace je taková, že kdo vysloví nesouhlas, může být zabit, může být uvězněn anebo vyštván ze země. Projevuje se to velkým násilím na skupinách lidí i na jednotlivcích. Objevila se u nás třída politických vězňů, a je jich momentálně přes pět tisíc. Krym a Donbas jsou regiony, které nikdy nehlasovaly pro nacionalisty, nikdy nesouhlasili s převratem na Majdanu. To je 10 milionů voličů. A tito lidé jsou vyloučeni z volebního procesu, nyní nehlasují. Naši "nacionalisté" nejsou nacionalisté ve smyslu evropském, tedy ti, kteří sledují národní zájmy. Nacionalisté na Ukrajině svou zemi rozprodávají! Hlásají ťodevzdejme Ukrajinu Severoatlantickému paktuŤ, nehájí vlastní průmysl, vlastní zemi, vlastní suverenitu. To jsou podivní nacionalisté, že?

 

     Odkaz:    http://www.halonoviny.cz/articles/view/50357859

     Celý text:      Volby-na-Ukrajine.doc

 

 

 

Po odchodu z EU nepříjde žádná apokalypsa,

 

naopak se budeme mít lépe

 

 Autor: František Matějka | Publikováno: 27.3.2019     Češi chtějí znovu získat kontrolu nad vlastní zemí. EU neplní vizi, se kterou jsme do ní vstupovali, výrazně se odklonila od demokratického výkonu moci, a proto z ní chceme vystoupit. Prý to ale nejde, údajně nám bez Bruselu hrozí všeobecná apokalypsa. Jak ale má tato slibovaná apokalypsa vypadat? Proč bychom bez EU měli skončit v bídě a utrpení? Copak někdo příčetný věří tomu, že Česká republika se ze středu Evropy někam odstěhuje? Že ze dne na den zmizí naše domy, silnice, školy, nemocnice? Svět, život a obchod totiž funguje jinak, než si bruselští úředníci myslí, nebo spíš malují. Stále totiž budeme členy nejrůznějších mezinárodních organizací, a už na evropské úrovni nebo na úrovni Světové obchodní organizace. Pořád budeme silnou ekonomikou se spoustou služeb a produktů, které budou pro zahraničí velmi potřebné, ale budou moci být levnější a podnikatelům se bude při jejich produkci lépe dýchat. Od okamžiku odchodu by totiž přestalo hrozit, že budou na naše hlavy neustále padat nová a nová nařízení a zákazy, o kterých se rozhodne v jiných zemích nebo při sedánkách v bruselských kancelářích. Odchodem z EU totiž nezmizíme z Evropy. Budeme v ní dál, stejně jako jsme v ní byli před vstupem do EU. Budeme ale respektovaný stát s normálními a zdravými sousedskými vztahy.

 

     Odkaz:    https://www.euportal.cz/Articles/20823-po-odchodu-z-evropske-unie-neprijde-zadna-apokalypsa-naopak-se-budeme-mit-lepe.aspx

     Celý text:      Po-odchodu-z-EU.doc

 

 

 

Indie sestřelila družici a prohlásila se

za vesmírnou velmoc

 

 27.3. 2019 , Redakce AC24.cz     V Indii se konaly úspěšné zkoušky protidružicové zbraně a byla sestřelena družice ve výšce 300 kilometrů. Prohlásil to ministerský předseda této země Naréndra Módí ve vysílání národní televizní stanice NDTV. „Indie je nyní vesmírná velmoc. Módí rovněž prohlásil, že pro jeho zemi je to historická událost. Podobné zbraně vlastní v současné době jenom Rusko, USA a Čína. Premiér dodal, že Indie neplánuje používat své protidružicové rakety A-SAT proti jiným zemím a bude i nadále přísně plnit všechny mezinárodní konvence a dohody v této sféře. Jak oznámila Federální informační agentura, zbraň, jíž byla družice sestřelena, vyvinuli odborníci z Indické kosmické agentury (ISRO). Premiér blahopřál odborníkům k tomuto úspěchu. Zdroj: ndtv.com

 

     Odkaz:    https://ac24.cz/-/indie-sestrelila-druzici-a-prohlasila-se-za-vesmirnou-velmoc

     Celý text:      Indie-sestrelila.doc

 

 

 

Od recese ve Státech ke krizi v Rusku ...

 

 25.3. 2019 , Autor - Michail Melnikov , překlad: st.hroch     Spojené státy zahájily existenci v režimu „330 dní před krizí". Radost z toho, bohužel, mít nemůžeme, protože Washington je zvyklý svoje problémy přehazovat na zbytek světa. Došlo tam k „inverzi křivek výnosnosti", což tradičně předchází vážnému hospodářskému poklesu. Co lze očekávat v budoucnosti: - Celkový růst světového hospodářství se zpomaluje; - EU je už dnes na hraně recese; - Obchodní válka USA s Čínou přišla draho oběma stranám; - Trumova protimigrační opatření „ochlazují" americké hospodářství, zbavují je levné pracovní síly; - Ve FED něco vědí, jinak by nepřipustili inverzi výnosnosti; - Platit za rozdutý státní dluh aspoň v nějaké formě je ale přece jen potřeba, ale to jsou peníze z hospodářství odcházející.

      Co to všecko znamená pro Rusko? - Naše tempa růstu nejsou velká, ale jsme konkurenceschopnější; - Čím víc si jiné země vzájemně zakazují, tím více máme možností na to hrát; - Levné pracovní síly máme, kolik chcete, problém je jen s kvalifikovanou; - Po téměř úplném odchodu Ruska z trhu amerických obligací není rubl prakticky svázán s cennými papíry. Americké sankce však jsou dodržována prakticky v celém světě. Vytvořit si imunitu proti sankcím, vystavět obrysy soběstačného hospodářství jsme, bohužel, dosud nedokázali. A ani jsme to nemohli stihnout, po čtvrtstoletí účasti v bujaré globalizaci. Takže je docela možné, že platit za překřížení amerických křivek a hos­podářské problémy Severní Ameriky budeme muset i my. Nezávislost je drahá, ale závislost přijde ještě mnohem dráž.

 

     Odkaz:    https://tsararad.tv/artides/za-recessiiu-v-ssha-riskuet-zaplatit-rossMa 190895

     Celý text:      Od-recese.doc

 

 

 

Institut Aleny Vitáskové: Pokusy státních zástupců

 

na občanech v laboratoři zvané naše vlast

 

 25. 3. 2019     Někteří státní zástupci si udělali z naší vlasti laboratoř a my jsme se stali jejich pokusnými králíky. Neznalost zákonů zakrývají zneužíváním své vlastní neomezené moci. Za situaci jsou odpovědni politici, a ti mlčí. Proč bychom jim měli dát svůj hlas v nadcházejících volbách do europarlamentu? Naši zákonodárci a ústavní činitelé hledí jako zjevení a místo zásahu se dovídáme, že tu máme soudy, které nás po deseti, dvanácti letech tahanic osvobodí, když se na počátku ten lumen (myšleno policista a státní zástupce) splete. Raději volím tento jemný výraz „splete“, protože představa, že vás chce dostat do vězení, či připravit o majetek na „objednávku“ mi stále zvedá žaludek. Bohužel, tento systém objednávky stíhání nepohodlných osob se používá, čím dál více. Nejvyšší ústavní činitelé jsou o této problematice informováni, ale ani na výzvy občanů nic neřeší. Pokud jim nevadí ani motivační výrok státního zástupce například: „Vazba ještě nikdy nikomu neublížila“, tak není co dodat. Z celého srdce přeji všem, kteří jsou za tento stav odpovědni a nekonají, aby si to na tři měsíce ve vazbě vyzkoušeli.

 

     Odkaz:    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Institut-Aleny-Vitaskove-Pokusy-statnich-zastupcu-na-obcanech-v-laboratori-zvane-nase-vlast-575299

     Celý text:      Pokusy-zastupcu.doc

 

 

 

Proč už Rusku neříkají „surovinový přívěsek“

 

 25.3. 2019 , Irina Alksnis     Generální tajemník Světové energetické rady (WEC) Christoph Frei prohlásil, že Rusko zůstane energetickou supervelmocí, a už se světová energetika rozvíjí jakýmkoli směrem. Připomněl, že Rusko není jenom bohaté na přírodní zdroje a obnovitelné zdroje energie, ale je s to nabídnout světu nové technologie v rozvoji energetiky nehledě na tvrdou konkurenci v této sféře. Rusko a Saúdská Arábie se domluvily a v rámci OPEC+ úspěšně hodily rukavici USA, výstavba plynovodu Síla Sibiře je téměř u konce, 19. března byl svařen poslední styk spojující mořský a pobřežní úsek Tureckého proudu, dodnes bylo uloženo přes 800 z 1200 km plynovodu Severní proud 2. Rusko je světovým lídrem v takovém složitém a technologicky náročném odvětví jako jaderná energetika. Skutečnost nevypadá moc optimisticky nehledě na četné předpovědi radostné budoucnosti obnovitelné energetiky. Není to náhoda, že stejný Christoph Frei ve svém interview přímo řekl, že přechod z tradičních energetických nosičů na alternativní je otázka několika desetiletí, kdežto běžná situace je mnohem prozaičtější. Smutně proslulé energetické supervelmoci (Rusko je nepochybně nejvýraznějším příkladem, ale zdaleka ne jediným) dokázaly úspěšně překonat podřízenou a obsluhující funkci svého statutu, začaly úspěšně prosazovat svůj názor a svoji vůli dokonce klíčovým geopolitickým silovým centrům, uplatnily své zdroje pro růst politického vlivu, pro technologický průlom a dosažení vytčených geopolitických cílů.

 

     Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/nazory/201903259501998-proc-uz-rusku-nerikaji-surovinovy-privesek/

     Celý text:      Proc-Rusku.doc

 

 

 

Mašiny bez bohů

 

26.3.2019 , Lenka Procházková , přišlo emailem , (Projev na pietní akci před srbskou ambasádou k dvacátému výročí zahájení náletů sil NATO na Jugoslávii)     Autoři starořeckých dramat vymysleli způsob, jak vyřešit neřešitelnou krizi zásahem shůry. Ten vynález se jmenoval Deus ex machina. Současný svět nᚠvezdejší, v němž prožíváme své životy, se od očistného principu katarze vzdálil. Každý den se dovídáme o útocích zla, zapalujeme svíčky jeho obětem, ale není tu žádný spravedlivý deus ex machina, který by ztrestal viníky a svou autoritou nastolil smír. Dnes už je to dvacet let od toho soumraku, kdy dopadaly první bomby. Ničení a zabíjení trvalo 78 dní. Teprve pak zasáhla RB OSN. Její rezoluce č. 1244 sice přiměla Spojenou sílu ukončit bombardování, ale další body rezoluce, požadující, aby Kosovo zůstalo integrální součástí svrchovaného Srbska a definující bezpečnostní podmínky soužití obyvatel, splněny nebyly.

     Truchlit nad mrtvými je lidská přirozenost, ale dnes už to nestačí, my musíme ve jménu člověčenství uhájit smysl života - a to i pro ty, co se teprve narodí. Jediné, o co se můžeme opřít, je naše vlastní odvaha. S odvahou ke společnému odporu proti zvůli programátorů, kteří planetu Zemi pokládají za svou laboratoř, dokážeme, že nejsme pokusná morčata, ale lidé. Lidé disponující rozumem a svědomím. Nic není ztraceno, dokud to nevzdáme my sami!

 

     Odkaz:    http://www.zvedavec.org/prispevky/2019/03/7864-masiny-bez-bohu.htm

     Celý text:      Masiny-bez-bohu.doc

 

 

 

Jak se vyznat v současném chaosu

 

na naší politické scéně

 

 20.3. 2019 , Jaroslav Tichý     Na naší politické scéně dochází k narůstajícímu chaosu a k dezorientaci našich občanů (voličů). Začnu nejprve tzv. systémovými stranami, za které můžeme pro zjednodušení (nikoliv pro přesnost) považovat především současné parlamentní strany - zejména ty starší strany mění postupně své základní postoje a programové priority; - další strany se pak ve svých postojích řídí čistě konjunkturalistickými pohledy; - k úplnému výčtu subjektů v rámci parlamentních stran je třeba doplnit ještě jeden politický subjekt. Jeho jedinou devizou je jeho novost a rychlý start vzhůru se zahraniční podporou. Je třeba zmínit i subjekty, které se řadí (a právem či neprávem) do tzv. alternativní politické scény. Osobně bych považoval za skutečně alternativní pouze ty subjekty, které prosazují systémové změny spočívající ve změně způsobu řízení společnosti. Tedy nikoliv např. ty, které se „jen“ nedostaly kvůli slabým volebním výsledkům do Sněmovny.

     Nabízím proto rozlišení jednotlivých politických subjektů podle určitého 3-stupňového žebříčku priorit, který v pracovní podobě dále uvádím:  1/ Nejvyšší stupeň = strany hájící české národní zájmy versus strany prosazující cizí zájmy na úkor těch našich národních;  2/ Nižší stupeň = rozdělení na strany levicové - pravicové a středové, to vše z těch českých pronárodních stran; 3/ Třetí (ještě nižší) stupeň je pak na úrovni programů jednotlivých stran (jak na straně pronárodní, tak i na straně protinárodní). Připomínám přitom, že oproti stupni 2 se mohou programy stran postupně vyvíjet.

     Mají-li naši občané v masovém měřítku podporovat obhajobu našich národních zájmů, bude zřejmě nezbytné tyto zájmy pojmenovat a vysvětlit. Rovnou přitom upozorňuji na to, že se nebudou krýt s obranou tzv. euroatlantických hodnot, o kterých tak často a rádi mluví zejména politici ČSSD. Tyto zájmy nesouvisí se skutečnými českými národními zájmy, jsou naopak vesměs v rozporu s nimi, ačkoliv politici (nejen u nás) dávají mezi ně a národní zájmy rovnítko.

 

     Odkaz:    http://www.czechfreepress.cz/politika/jak-se-vyznat-v-soucasnem-chaosu-na-nasi-politicke-scene.html

     Celý text:      Jak-se-vyznat.doc

 

 

 

Proč muselo umřít Srbsko, ženy a děti

pod teroristickými nálety NATO?

Začalo obklíčení Ruska a základna Bondsteel!

 

25. 3. 2019     Rozpad Sovětského svazu se blížil katastrofě, dravci už porcovali kořist, ale medvěd běhal ještě po lese. To však nikdo v devadesátých létech nevěděl, takže USA, které si současně dávají název NATO, potřebovaly mít základnu na dostřel Moskvy. Režie byla jasná (rozvrat, rozdání zbraní, rozpoutání nenávisti, zabíjení a obsazení). Vše se zdařilo, v Jugoslávii stačila zažehnout jiskra a už to běželo. Dnes se dá vše dohledat, dokonce prezident Zeman, ale i poslankyně Černochová či ministr Metnar už od anexe Kosova dávají ruce pryč a přiznávají, že ten terorismus neměli podporovat. Madlen Albrightová to schválila a těšilo jí to. Chodí po svobodě a rozdává knížecí rady, jak zabíjet a nenávidět veřejně. Ve vzduchu však visí hlavní otázka: proč muselo tolik lidí zemřít? Dnes už je odpověď jasná.

     Camp Bondsteel - to je to, oč tu šlo! Camp Bondsteel je americká vojenská základna ležící v Kosovu a vybudovaná v roce 1999. Nalézá se poblíž města Uroševce a rozkládá se na ploše 3,86 km³ a je obývána více než sedmi tisíci vojáky.  Základna Bondsteel byla první: v roce 1999. Nejblíže Moskvě. Pak přibyly další ještě blíž a ten zločinný Putin stále nechce to Rusko i s přírodním bohatstvím vydat USA. To je zločinec! Základny kolem Ruska přibývaly jak houby po dešti, USA se zadlužovaly a nyní chtějí, abychom jim za to ještě platili! Neuvěřitelná zrůdnost.

 

     Odkaz:    http://www.skrytapravda.cz/

     Celý text:      Proc-muselo.doc

 

( Poznámka správce: Nezapomeňme, že "se přičinili" i další. Německé tajné služby v odplatě Srbům za odpor proti hitlerčíkům za II. světové války a Vatikán, jemuž Srbové  nepodléhají, protože jsou pravoslavní. )

 

 

 

Příštím generacím

 

 Milan Kohout     Digitální omluva příštím generacím - Za přicházející globální kolaps životního prostředí bychom měli v prvé řadě vinit bohaté lidi a jimi podporovaný kapitalistický kult bohatství. Dnes lituji, že jsem se jako aktivista v disentu podílel na kolapsu bývalých socialistických hospodářských a politických systémů ve východní Evropě. Za socialistických systémů byly výrobní prostředky a veškeré území celospolečensky vlastněno. Což by dnes, pokud by to ještě existovalo, dalo celé společnosti do ruky mocný nástroj a základnu, jak přistupovat udržitelně k naší existenci na zeměkouli a radikálně změnit způsob jakým vyrábíme zboží, používáme přírodní suroviny, energii a všechny veřejné statky.

     Socialistický ekonomický systém je založen na myšlence rovného sdílení všech zdrojů, na společném vlastnictví území a na myšlence produkování k životu pouze nejpotřebnějšího zboží, které je vyráběno tak, aby bylo trvanlivé. Naproti tomu kapitalistický systém (schovávající se za jménem demokracie) je v přesném opaku k této myšlence, nebo  je založen na nekonečném ekonomickém růstu, na filozofii plánované krátkodobé životnosti výrobků a neomezeném drancování přírodních zdrojů.

     Zvláště se chci omluvit mé šestileté dceři, která bude v budoucnu platit krutou cenu za mé bývalé chybné kroky.

 

     Odkaz:    http://severoceskapravda.cz/index.php/kam-jsme-se/2147-p%C5%99%C3%AD%C5%A1t%C3%ADm-generac%C3%ADm

     Celý text:      Digitalni-omluva.doc

 

 

 

Církev římskokatolická nezná pokání a polepšení

 

Vatikán přikázal povodně migrantů a islamizaci Evropy:

papež František a jeho 21- bodový plán

 

 Daniel Prinz, bestsellerový autor 4.12. 2018 , aktualizováno: 30.1. 2019    

     Zatímco všichni hledají odpovědnost za oba globální pakty - migrační pakt OSN a pakt OSN o uprchlících - u Organizaci spojených národů, nyní nedávno vyšlo najevo, že Německo bylo instrumentální iniciátor při přípravě paktu migrace. V celém tomto textu je tendence sledovat jednu z nejmocnějších institucí na zemi. Řeč je zde o Vatikánu a jeho vůdci, jezuitském papeži Františkovi. U příležitosti „104. světového dne migrantů a uprchlíků 2018“ publikoval František dne 14. ledna 2018 veřejný dopis, nejen pro věřící, ale pro celé světové společenství. Tento dopis je nazvaný "Přijímání, ochrana, podpora a integrace migrantů a uprchlíků." Požadavky papežského dokumentu :

     1. Poskytnout příležitosti pro bezpečný a legální vstup ... vytvářet rozšířené a zjednodušené možnosti a podporu slučování rodin. ...  3. Vždy upřednostňovat osobní bezpečnost před národní bezpečností ... 6. V cílové zemi ...  udělit povolení k otevření bankovních účtů a zaručit‘ živobytí. ... 12. Zajistit neomezený přístup přistěhovalců a uprchlíků k vnitrostátním zdravotním a důchodovým systémům ... 14. Podporovat sjednocování rodin - včetně prarodičů, sourozenců a vnoučat - bez ohledu na jejich „ekonomickou využitelnost" ...

 

     Odkaz:    http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2141-c%C3%ADrkev-%C5%99%C3%ADmskokatolick%C3%A1-nezn%C3%A1-pok%C3%A1n%C3%AD-a-polep%C5%A1en%C3%AD

     Celý text:      Cirkev-nezna.doc

 

     ( Poznámka správce: Žádný div. Podle odhadu antiglobalistů je "horní patro Vatikánu" třetí hlavní větví globálních superelit, vedle klanu Rothschildů a Rockefellerů. Je zapojeno do prosazování "Nového světového řádu - NWO" (s "depopulací" planety o velkou většinu lidstva) a logicky tedy prosazuje migrační úder jako alternativní zbraň hybridního válčení za NWO. )

 

 

Akt agrese. Kreml reagoval na ospravedlnění bombardování

 

Jugoslávie silami NATO

 

 24.03.2019     Aliance tehdy neobdržela povolení od Rady bezpečnosti OSN k provedení vojenských operací na Balkáně. Kromě toho NATO porušilo ustanovení vlastní smlouvy z roku 1949, v němž se zavázalo, že nebude používat síly v mezinárodních vztazích, pokud by to bylo v rozporu s cíli OSN.

     Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/svet/201903249499075-akt-agrese-kreml-reagoval-na-ospravedlneni-bombardovani-jugoslavie-silami-nato/

     Celý text:      Akt-agrese.doc

 

Pravda o válečných a poválečných událostech na Postoloprtsku.

 

S fámou o „masakru,, v Postoloprtech jsem se setkal nedlouho po válce. Fámu prověřovalo velitelství armády z Prahy a dokonce jakási mezinárodní komise. V jejich závěrech bylo řečeno, že se fáma nezakládá na pravdě. Takže tvrdit v roce 2005, že v Postoloprtech došlo před šedesáti lety ze strany Čechů k nějakému masakru, dokonce masakru osmi set (!) osob, je neslýchaná lež. Přímý účastník událostí RsDr. Jaroslav Šimůnek, vojenský historik

     Celý text:      Pravda-o-Postoloprtsku.doc

 

Spojené státy ví, kde se skrývají poslední členové IS

po porážce, o které informovali Kurdové – Mezi migranty

 

 24.3. 2019 , Autor článku: Anett Hoopskins , DAMAŠEK     Spojené státy své teroristy IS chrání před likvidací, jelikož je mají na svých okupovaných územích. V listopadu roku 2018 ruské ministerstvo obrany odhadlo počet teroristů v daném táboře na šest tisíc lidí.

     Odkaz:    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=219143

     Celý text:      Kde-se-skryvaji.doc

 

3.února 2009 se srazily dvě jaderné ponorky s 32 balistickými

 

střelami na palubě

 

 Pozdě v noci 3.února 2009 se francouzská jaderná ponorka Le Triomphant  srazila. Ve stejné době se ale s nějakým objektem srazila s britskou jadernou ponorka třídy Vigilant, HMS Vanguard.

     Odkaz:    https://www.securitymagazin.cz/historie/3unora-2009-se-srazily-dve-jaderne-ponorky-s-32-balistickymi-strelami-na-palube-1404062812.html

     Celý text:      Nebezpecna-srazka.doc

     ( Poznámka správce: Nebezpečí náhodné raketojaderné přestřelky v důsledku technického selhání vskutku existuje. Nenechme zneužít ČR k umístění americké vojenské základny !!! )

 

Srbský generál promluvil o plánech NATO zabít v Kosovu

 

20 tisíc jugoslávských vojáků

 

  23.3. 2019     Velení NATO plánovalo likvidaci více než 20 tisíc vojáků a důstojníků armády Svazové republiky Jugoslávie v Kosovu a Metochii v průběhu bombardování v roce 1999, sdělil Sputniku generálplukovník Vladimir Lazarevič.

     Odkaz:    https://ac24.cz/-/srbsky-general-promluvil-o-planech-nato-zabit-v-kosovu-20-tisic-jugoslavskych-vojaku

     Celý text:      Srbsky-general.doc

 

Christchurch aneb Malá teorie Velké lži

 

 22. 3. 2019 , Michal Brand     Napsal jsem malou sérii článků na téma Psychologické operace Christchurch a teď na ni chci navázat ... Ten trik je přeci v tom, že vidíte jednu věc a MYSLÍTE SI, že vidíte věc jinou.  

     Odkaz:    http://www.novarepublika.cz/2019/03/christchurch-aneb-mala-teorie-velke-lzi.html

     Celý text:      Christchurch.doc

 

Dorostenecká fraška

 

 Posted on Březen 22, 2019 by vlkp napsal Leo K.     Zatím se nepodařilo najít teoretický model, který by požadavku dobrého popisu vlivů na změny klimatu věrně vyhověl. Ale šestnáctiletá školačka to ví…Pro Boha – žijeme snad ve středověku, abychom věřili v Boží vyvolení?

     Odkaz:    https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/03/22/dorostenecka-fraska/

     Celý text:      Dorostenecka-fraska.doc

 

... Nepřítel nejen naslouchá, ale také píše a pochybuje, místo aby věřil.

 22.3. 2019 Autor článku: Ivan David      Svitla mi naděje, že se konečně dozvím, jak je to s těmi ruskými dezinformacemi, t Nic takového, zato jsem se hodně nasmál.

          Odkaz:    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=219019

     Celý text:      Expert-na-dezinformace.doc

 

Zdeněk Jemelík: Nekončící příběh Aleny Vitáskové

 

 22.3. 2019      První jarní den přinesl další zastavení na nekonečné křížové cestě pronásledování Aleny Vitáskové orgány trestního řízení.

     Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/zdenek-jemelik-nekoncici-pribeh-aleny-vitaskove

     Celý text:      Nekoncici-pribeh.doc

 

Rosatom jde v Číně do nové lokality ...

První blok turecké JE Akkuyu má hotové základy

12.3.2019 by admin     Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom vstupuje na čínský trh s dalším projektem, s reaktory VVER-1200. 8. března 2019 bylo dokončeno betonování základové desky 1. bloku turecké jaderné elektrárny Akkuyu. Tuto elektrárnu s reaktory VVER-1200 generace III+ také staví ruská korporace pro atomovou energii Rosatom.

     Odkaz:    http://atominfo.cz/2019/03/rosatom-jde-v-cine-do-nove-lokality-podepsal-smlouvy-na-7-a-8-je-tchien-wan-a-3-a-4-blok-je-su-ta-pao/

                     http://atominfo.cz/2019/03/prvni-blok-turecke-je-akkuyu-ma-hotove-zaklady/

     Celý text:      Rosatom-jde.doc

 

Co ohledně NATO nevíte pravděpodobně a co docela určitě

 

 Posted on Březen 21, 2019 by vlkp      Slavíme  20. výročí porušení přijatých závazků! NATO necelých  100 km  od  Petrohradu  je  průšvih. To je  jen kousíček od  3. světové…. A  tohle  my  slavíme! 

     Odkaz:    https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/03/21/co-ohledne-nato-nevite-pravdepodobne-a-co-docela-urcite/

     Celý text:      Ohledne-NATO.doc

 

Na radikalizaci společnosti se podílejí vlády jednotlivých zemí ...

19. březen 2019 Společnost se ve vyspělých zemích jak polarizuje, tak radikalizuje. Na tomto vývoji se však významnou měrou podílejí národní vlády včetně té české ...

     Odkaz:    http://www.exanpro.cz/udalosti-a-jevy-ve-svete/492-na-radikalizaci-spolecnosti-se-podileji-vlady-jednotlivych-zemi-aneb-jak-to-mysleli-cesti-politici-kdyz-mluvili-o-cr-jako-o-6-nejbezpecnejsi-zemi-ve-svete

     Celý text:      Na-radikalizaci.doc

 

Čína dokončuje vytvoření „umělého slunce“. Tento rok má být hotové

 

 12.3. 2019     V roce 2019 bude dokončen proces vytvoření čínského experimentálního reaktoru pro termonukleární fúzi EAST.

     Odkaz:    https://ac24.cz/-/cina-dokoncuje-vytvoreni-umeleho-slunce-tento-rok-ma-byt-hotove

     Celý text:      Cina-dokoncuje.doc

 

Proč bohatí kupují atomové kryty? Tyto bunkry jdou na dračku

 Jan Vítek     Nejluxusnější útočiště pro přežití atomové Apokalypsy se buduje v České republice, prozradila před dvěma dny CNN.

     Odkaz:    https://prima.iprima.cz/novinky/proc-bohati-kupuji-atomove-kryty-tyto-bunkry-jsou-na-dracku

     Celý text:      Kupuji-kryty.doc

 

K čemu povede Nazarbajevova rezignace?

 

 21.3.2019 VSa Téměř 80letý Nazarbajev si připravil terén pro výběr vhodného následníka.  Nazarbajev si přesedl na jiné křeslo, ale Kazachstán má zůstat sedět na místě.

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/03/21/k-cemu-povede-nazarbajevova-rezignace/

     Celý text:      Nazarbajevova.doc

 

Jak se chránit před elektromagnetickým zářením

 

 March 19, 2019   Dr. Joseph M. Mercola   překlad: Vlabi     Nejnebezpečnějším znečištěním, kterému jsme v současnosti vystaveni, je neviditelné moře elektromagnetických polí (EMP) .

     Odkaz:    https://naseveru.org/2019/03/19/jak-se-chranit-pred-elektromagnetickym-zarenim/

     Celý text:      Jak-se-chranit.doc

 

Čína bleskově posiluje své námořnictvo

 

 19. březen 2019 , Napsal/přeložil:  Geo     Posilování čínské flotily pokračuje neuvěřitelně rychlým tempem, kterému se zdaleka nevyrovná žádné námořnictvo na světě včetně amerického.

     Odkaz:    https://eurasia24.cz/vojenstvi/item/2895-cina-bleskove-posiluje-sve-namornictvo

     Celý text:      Cina-posiluje.doc

 

Kdo zastaví teroristu Putina? Krym, Nord Stream II, Síla Sibiře...

19. 3. 2019     Putin za pouhých 27 měsíců postavil 19 kilometrový most na Krym , za pár dní či týdnů zprovozní jeden z největších plynovodů na světě Síla Sibiře, z poloviny financuje plynovod Nord Stream II

      Kruci, kde bere to žebrácké Rusko peníze na tento terorismus - výstavby elektráren, mosty, plynovody, když USA vynakládá na mírové bomby tolik, že zadlužením se hroutí a Rusko už nemá skoro žádný dluh?

     Odkaz:    http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2352-kdo-zastavi-teroristu-putina-krym-nord-stream-ii

     Celý text:      Kdo-zastavi.doc

 

Hnutí pro ochranu klimatu – žádná zmínka o válce

19.3.2019 , Michel Chossudovsky     Zatímco 15. března proběhly po světě demonstrace pod transparenty o globálním oteplování, dnešní války nebyly vůbec zmíněny. Stejně nebylo zmíněno nebezpeční třetí světové války, která ohrožuje budoucnost lidstva.

     Odkaz:    http://www.novarepublika.cz/2019/03/michel-chossudovsky-michel-chossudovsky.html

                    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=218918

     Celý text:      Hnuti-pro.doc

 

Americká říše končí – Spojené státy se uzbrojí a zbankrotují

 

 18. 3. 2019 , John Vojtek     CHARLOTTESVILLE | Hlavním viníkem stálého růstu dlužních závazků Spojených států (SS) je vojenský průmysl země a nekompetentní vedení státu. Píše to ředitel Rutherfordova institutu, americký publicista a veřejný činitel John Whitehead v článku pro CounterPunch.

     Odkaz:    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=218734

     Celý text:      Americka-rise.doc

 

Promlouvá první místopředseda ČSBS Emil Kulfánek

26.01.2019  Promlouvá první místopředseda ČSBS. V posledních měsících se  strhla pomlouvačná kampaň proti vedení Českého svazu bojovníků za svobodu. Myslím si, že je to hlavně kvůli jednoznačnému vlasteneckému postoji ČSBS.

     Odkaz:    https://bojzasvobodu.cz/promlouva-prvni-mistopredseda-csbs-emil-kulfanek/

     Celý text:      Promlouva-CSBS.doc

 

Washington vede válku proti Číně na nové úrovni - a utrpí hořkou ztrátu

 

 19.3.2019 , Peter Koenig     Trump zahájil novou zběsilou a jako obvykle naprosto nelegální kampaň agrese proti rychle rostoucí ekonomice Číny.

     Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/03/7858-washington-vede-valku-proti-cine-na-nove-urovni-a-utrpi-horkou-ztratu.htm

     Celý text:      Washington-vede.doc

 

Miroslav Hruška: Kam se ztratila voda?

 

17.3. 2019     Jaksi se zapomnělo, že spodní voda je vespod a musí se tam někudy dostat. Tady musí přijít radikální řešení a to hodně brzy. Odborníci, začněte pracovat a pokud možno, poraďte se i se zdravým selským rozumem.

     Odkaz:    https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/miroslav-hruska-kam-se-ztratila-voda?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

     Celý text:      Miroslav-Hruska.doc

 

Současný boj s terorismem? Muž ze CIA nešetří kritikou

 

 19. března 2019, Marek Bláha / EuroZprávy.cz      Údery bezpilotních letounů, které zabíjejí nevinné civilisty, mohou Spojeným státům z dlouhodobého hlediska způsobit značné škody

     Odkaz:    https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/252111-strategie-ve-valce-s-terorismem-muz-ze-cia-nesetri-kritikou/

     Celý text:      Boj-s-terorismem.doc

     Na doplnění k tématu:     GlobWar.doc  ,  Americke-valky.doc

 

Němečtí experti uvedli dvě možné příčiny katastrofy boeingu 737 Max 8

 

 18.03.2019     Havárie boeingu modelu 737 MAX, druhá za půlroku, odhalila vážné problémy se software.

     Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/nazory/201903189461025-nemecti-experti-uvedli-dve-mozne-priciny-katastrofy-boeingu-737-max-8/

     Celý text:      Nemecti-experti.doc

 

Okamžitě si vymažte Facebook!

18.3. 2019 , Redakce     Brian Acton, spoluzakladatele WhatsApp, vyzval lidi prostřednictvím sociální sítě Twitter, aby si vymazali svůj účet na Facebooku. Důvodem má být obchodování se soukromím uživatelů

     Odkaz:    https://ac24.cz/-/okamzite-si-vymazte-facebook-spoluzakladatel-whatsappu-obvinil-zuckerberga-s-obchodovanim-se-soukromim

     Celý text:      Vymazte-facebook.doc

 

"Ministře" Petříčku, vyznamenal jste vrahy a zloděje! Je to stejný zločin, jako byste postavil Hitlerovi děkovný pomník v Osvětimi!

Nela Lisková     Ministerstvo zahraničí udělilo nové medaile "osobnostem", které se zasloužily o členství České republiky v    NATO. Vstupem ČR do NATO, jsme se stali oběmi vydírání a plátci výpalného za okupaci americkou armádou.

     Odkaz:    http://www.rukojmi.cz/clanky/7787-ministre-petricku-vyznamenal-jste-vrahy-a-zlodeje-je-to-stejny-zlocin-jako-byste-postavil-hitlerovi-dekovny-pomnik-v-osvetimi

     Celý text:      Vyznamenal-jste.doc

 

Historický idiotismus. Historik o srovnávání německé okupace a 21. srpna

 

 15.03.2019   Sputnik hovořil se známým historikem, Jiřím Jarošem Nickellim:   „Historie tohoto data je současně historií naprosté velezrady západního spojence Francie

     Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201903159437974-historicky-idiotismus-historik-o-srovnavani-nemecke-okupace-a-21-srpna/

     Celý text:      Historicky-idiotismus.doc

 

Necenzurované záběry masakru muslimů v Christchurch vyvolávají podezření, že se jednalo o False Flag operaci s krizovými herci!

Bře 16, 2019     Všechno to nasvědčuje tomu, že jsme byli svědky dalšího zinscenovaného masakru, ... žádná krev při střelbě do těl obětí, čisté oblečení bez krve, střelba do hlavy bez krve, obě s kuklou Fantomase na hlavě a další nesmysly! Co se stalo, když střelec při jízdě v autě střílel přes čelní sklo?

     Odkaz:    https://aeronet.cz/news/video-necenzurovane-zabery-masakru-muslimu-v-christchurch-vyvolavaji-podezreni-ze-se-jednalo-o-false-flag-operaci-s-krizovymi-herci-zadny-krik-obeti-zadne-diry-od-kulek-ve-zdech-zadna-krev/

     Celý text:      NZeland.pdf

 

Ivan David: EU to vyřeší!?

12.2.2019     Evropská unie není řešením problému, ale jeho příčinou. Byli jsme přijati, abychom se nemohli bránit. Evropská unie je projekt ke zhoubě Evropských národů.

     Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/ivan-david-eu-vyresi

     Celý text:      EU-to-vyresi.doc

 

Atomový Hřib na Prahou

 

16. 3. 2019     Za posledních tisíc let i déle k nám ze západu přicházela především agrese arogantních a chtivých lupičů a násilníků. Podpora válečné psychózy a agrese NATO proti Rusku v Pobaltí a na Ukrajině nás může přivést do jaderné války v Evropě.

     Odkaz:    http://www.novarepublika.cz/2019/03/atomovy-hrib-na-prahou.html

     Celý text:      Atomovy-hrib.doc

 

Kronikář vzpomíná

 

 Milena Městecká     Kniha Jiřího Neséta POCHODY HLADU A SMRTI 1944-1945 je ojedinělé a velmi detailní zpracování svědectví o pochodech smrti válečných zajatců, především přes oblast Moravy a Slezska.

     Odkaz:    http://www.obrys-kmen.cz/index.php/rocnik-2019/269-11-2019-16-brezna-2019/2723-kronikar-vzpomina

     Celý text:      Kronikar-vzpomina.doc

 

Vyzvání na cestu – trnitou a úzkou

 

Text projevu proneseného na shromáždění na Václavském náměstí k osmdesátému výročí německé okupace

 

 16.3.2019 , Lenka Procházková     Obdobný rozklad společnosti, by za odlišných okolností a v delším čase, vidíme dnes znovu.     přišlo emailem

     Odkaz:    http://www.zvedavec.org/prispevky/2019/03/7856-vyzvani-na-cestu-trnitou-a-uzkou.htm

     Celý text:      Vyzvani-na-cestu.doc

 

Polská tv stanice TVP INFO informovala polské občany

 

o tom, co EU, USA a NATO "upekly".

 

Na setkání Visegrádské skupiny v Praze předložil Frank-Walter Steinmeir devítistránkový dokument vzniku Evropského superstátu     přišlo e-mailem

     Odkaz:    http://ww.tvp.info/25939587/

     Celý text:      Evropsky-superstat.doc

 

KDO ZAVINIL 2. SVĚTOVOU VÁLKU?!

 

aneb byl Churchill větší zločinec než Hitler?

 Vytvořit významnou politickou sílu bylo možno jen s podporou ze zahraničí. Stručně a jasně: Hitler byl vybrán jako nástroj ke zničení Ruska. A tak se mu po klopotném rozjezdu dostávalo pomoci ze strany Anglie, Ameriky, ale také Francie.

     Odkaz:    http://severoceskapravda.cz/index.php/radime/2134-kdo-zavinil-2-sv%C4%9Btovou-v%C3%A1lku

     Celý text:      Kdo-zavinil.doc

     ( Poznámka správce: Pro úplnost je třeba ještě dodat, že Hitler i Churchill byli majetkově a mocensky níže postavení a nepřímo ovládaní sionoanglosasskými superelitami. Nacisté vyrůstající z germánského velmocenského šovinismu byli jimi "vykrmeni" jako bojoví psi proti nepodrobené alternativní společensko-ekonomické formaci - a také, aby vysílili a pomohli podrobit Germány, jako možnou vznikající velmocenskou konkurenci. Němečtí nacisté se jim však poněkud "utrhli ze řetězu" - proto byl použit nouzový postup - dočasná (by chabá a dobře vydělávající - lend and lease) spolupráce s SSSR, která měla být co nejdříve nahrazena jeho zničením. )

 

Případ Greta Thunberg versus Rosalia Bertell

 

 Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová     Víra v CO2 jako příčiny změny klimatu vede všechna úsilí špatným směrem a nepomáhá jít ke kořenům a skutečným nebezpečím, která jsou jiná, a mnohem větší než ta, která se normálně uvádějí.

     Odkaz:    http://e-republika.cz/article4137-P%C5%99ipad-Greta-Thunberg-versus-Rosalia-Bertell

     Celý text:      Pripad-Greta.doc

     ( Poznámka správce: Po potřeštěných představách že "Poručíme větru dešti" z doby před desítkami let, se dnes prosazuje ještě potřeštěnější agenda "Poručíme klimatu Zeměkoule". Ta je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - tedy snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!! )

 

Okupaci ČSR 15.3. 1939  a  „Drang nach Osten“ připravovala také Mnichovská dohoda 30.9.1938

 Němci i Angličané hráli v jednom družstvu, připravujícím předání Československa Hitlerovi.

     Pasហz knihy: N. V. Starikov – Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina (str. 174-184) , 15.3. 2019 vybral P. Rejf

     Celý text:      Starikov-o-Mnichovu-1938.doc

 

První web vymazán z internetu na základě nového

 

paragrafu §7b trestního řádu

 

 Publikováno Březen 13, 2019 Od WEDOS     13. 3. 2019 jsme v 9:56 obdrželi první výzvu k okamžitému vypnutí webu podle nového paragrafu §7b trestního řádu

     Odkaz:    https://blog.wedos.cz

     Celý text:      Prvni-web.doc

 

 

Maduro tvrdí, že za výpadkami elektriny sú Američania.

 

 Caracas 15. marca 2019     Maduro uviedol, že výpadky elektriny sú zapríčinené sabotážami, v ktorých majú prsty Spojené štáty. Tejto verzií nahráva aj fakt, že podobnú taktiku “blackoutu” použili USA a ich tajné služby aj v 80. rokoch počas prevratu v Čile.

     Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/maduro-tvrdi-ze-za-vypadkami-elektriny-su-americania-ti-mali-vyuzit-taktiku-blackoutu-uz-predtym-v-cile/1697760

     Celý text:      Maduro-tvrdi.doc

 

EU je opravdu na dvě věci: k problémům a k vzteku !

 

 14. březen 2019 , Jiří Baa     Zahnuté okurky, olomoucké tvarůžky, tuzemský rum, omezení střelných zbraní, zákaz kontroly dováženého polského masa do ČR a také se prý zvažuje zákaz nošení kapesních nožů a nožíků. To jsou ty tak veledůležité problémy, kterými se evropský parlament zabývá, že jim nezbývá čas na řešené jiných, opravdu závažných problémů občanů Evropy.

     Odkaz:      http://www.czechfreepress.cz/jiri-bata/eu-je-opravdu-na-dve-veci-k-problemum-a-k-vzteku.html

     Celý text:      EU-k-vzteku.doc

 

 

15. březen 1939

 

Prof. PhDr.Stanislava Kučerová, CSc.    Zlověstnému 15. březnu předcházely události vynucené mnichovským diktátem 29.-30. září 1938. Byl to čas truchlivý, žili jsme s pocity bezmoci, zklamání, zrady, křivdy

     Odkaz:     https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1165933963530123&id=490810227709170&substory_index=0

     Celý text:      15brezen.doc

 

Ambasádu KLDR přepadli muži s vazbami na CIA, tvrdí list.

13.3. 2019     Severokorejská ambasáda ve Španělsku leží v klidné madridské čtvrti, v pátek 22. února do sídla vpadla skupina maskovaných mužů s falešnými zbraněmi.

     Odkaz:     https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/utok-na-severokorejskou-ambasadu-v-madridu/r~9319bb44459611e98a200cc47ab5f122/?redirected=1552588965

     Celý text:      Ambasadu-KLDR.doc

 

Generál Pavel šíří lež o NATO.

13.3. 2019     Rozhovor Parlamentních listů se zkušeným bývalým zpravodajcem Jiřím Wagnerem,

     Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/General-Pavel-siri-lez-o-NATO-Politici-nechteji-rozhnevat-ty-nahore-boji-se-o-pozice-Svedectvi-zkuseneho-zpravodajce-vam-vyrazi-dech-573671

     Celý text:      Svedectvi-zpravodajce.doc

 

Proč je pro ČR nezbytné vystoupit z NATO.

 

 13. březen 2019 , Vladimíra Vítová    NATO na ruských hranicích považujeme za zdroj našeho smrtelného ohrožení, nikoliv za zvýšení naší bezpečnosti.

     Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/politika/bez-miru-nemame-budoucnost-proc-je-pro-cr-nezbytne-vystoupit-z-nato.html

     Celý text:      Bez-NATO.doc

     Viz také:      Americke-valky.doc ,  11zari.doc , Armada-v-NATO.doc

 

Nákup 12 vrtulníků od vlády USA se přiblížil

 

 12.3. 2019 , dan, rei, Právo     Nákup dvanácti vojenských vrtulníků až za 12,5 miliardy korun pro českou armádu přímo od vlády USA se po návštěvě premiéra Andreje Babiše v Bílém domě přiblížil.

     Odkaz:     https://www.novinky.cz/domaci/499450-nakup-12-vrtulniku-od-vlady-usa-se-priblizil.html

     Celý text:      Nakup-vrtulniku.doc

 

Proč socialismus?

 Albert Einstein - Nikde jsme skutečně nepřekonali to, co Thorstein Veblen nazval „predátorskou fází“ vývoje lidstva. Do této fáze spadají pozorovatelná ekonomická fakta a dokonce i takové zákony, které, jak si z nich můžeme odvodit, nejsou v dalších fázích použitelné. Skutečným účelem socialismu je právě překonat a posunout se za predátorskou fázi vývoje lidstva.

     Celý text:      Proc-socialismus.doc

 

Tajná zbraň Pekingu. Čína je připravena rozprodávat státní dluh USA.

13.03.2019 , Natalja Dembinskaja     Čína, která je hlavním věřitelem USA, se začala aktivně zbavovat investic do amerického státního dluhu.

     Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/byznys/201903139424416-tajna-zbran-pekingu-cina-je-pripravena-rozprodavat-statni-dluh-usa-nazor/

     Celý text:      Zbran-Pekingu.doc

 

Co slavíme? Konfrontaci s jadernou velmocí? Názor

 

 12.3. 2019 , Jana Petrova     20. výročí vstupu do NATO v Česku nevyvolává entuziasmus u všech, ne všichni jsou ochotní v Severoatlantické alianci vidět garanci národní bezpečnosti

     Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201903129425347-20-vyroci-vstup-nato-ceska-republika-skala/

     Celý text:      Co-slavime.doc

 

Okamurův výstup ve sněmovně

 

 11. březen 2019 , Milena Doušková    NÁVRH NA ZAŘAZENÍ NOVÉHO BODU PROGRAMU SCHŮZE “ NĚMECKÉ VÁLEČNÉ REPARACE“.          http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=68890

     Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/okamuruv-vystup-ve-snemovne.html

     Celý text:      Okamuruv-vystup.doc

 

Politické posuny a nová štěpení. Co znamenají pro levici?

 

 12.3.2019     Ilona Švihlíková se zamyslela nad tím, proč potřebujeme radikální a vskutku populistickou levici a proč se obou pojmů není třeba bát.

     Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/03/12/politicke-posuny-a-nova-stepeni-co-znamenaji-pro-levici/

     Celý text:      Politicke-posuny.doc

 

 

Kedmi o amerických raketách, ktoré chcú proamerickí

politici rozmiestni v Európe.

Moskva 10. marca 2019 Jakov Kedmi (izraelský bezpečnostný analytik)  na portáli politpuzzle vystríha všetky politické elity na americkej výplatnej listine, ktoré  súhlasia s tým, aby boli americké rakety stredného a krátkeho doletu rozmiestnené na ich územiach.

     Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/kedmi-americkych-raketach-ktore-chcu-proamericki-politici-rozmiestnit-europe-odveta-ovela-horsia-predstavujete/1693111

     Celý text:      Kedmi-o-raketach.doc

 

 

Česká armáda v NATO dospěla? Jako Rudá armáda

po Stalingradu a Kursku? Názor

 

08.3.2019 , Jana Petrova   Vstup, či spíše přijetí České republiky do NATO nebyl nevyhnutelným krokem, řekl v rozhovoru pro Sputnik vojenský analytik pplk. v záloze Martin Koller.

     Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/201903089402724-ceska-armada-v-nato-dospela-jako-ruda-armada-po-stalingradu-a-kursku-nazor/

     Celý text:      Armada-v-NATO.doc

 

Jaký záměr sledují Spojené státy stažením své armády z Afghánistánu?

 

11.3.2019 , Sergej Latyšev          Spojené státy získaly jistotu v tom, že po jejich odchodu je v Afghánistánu zajištěno celkové vzplanutí.

     Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2019/03/7850-jaky-zamer-sleduji-spojene-staty-stazenim-sve-armady-z-afghanistanu.htm

     Celý text:      Jaky-zamer.doc

 

Další úder rodině

Francouzský parlament přijal zákon, podle kterého se ve školách zakazuje používat pojmy ťotecŤ a ťmatkaŤ a nařizuje se je nahradit pojmy ťrodič 1Ť a ťrodič 2Ť. Genderové šílenství škodí rodině

     Celý text:      Dalsi-uder-rodine.doc

 ( pozn. správce: Jedním z hybridních nástrojů oslabení odpůrců NWO ("temné šlechty" alias západních superboháčů) a depopulace planety, je i rozklad klasické rodiny )

 

Ženy hrají důležitou roli v rozvoji Koreje

 

 Pchjongjang, 7. března čučche 108 (2019) (KCNA) – Velké množství žen získalo čestné tituly lidových vědkyň, zasloužilých vědkyň, členek korespondentek akademie věd, profesorek a doktorek a hrají důležitou roli v rozvoji vědy, techniky a vzdělání v zemi.

     Odkaz:     http://www.kldr.info/2019/03/08/zeny-hraji-dulezitou-roli-v-rozvoji-koreje/

     Celý text:      Zeny-v-KLDR.pdf

 

Na prahu změn: Dějiny se vždy falšovaly.

Dnes je Angela Merkelová a její éra pomalu u konce a je otázka, co bude po ní. Podle Mariana Kechlibara budou problematická především tři dědictví. Prvním jsou nešastná ekologická rozhodnutí

     Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/uvadime-videa/na-prahu-zmen-dejiny-se-vzdy-falsovaly-tri-dedictvi-angely-merkelove-a-proc-uz-i-nemecti-duchodci-obraceji-kazde-euro.html

     Celý text:      Na-prahu-zmen.doc

 

Dostojevskij o nevděku slovanském

 

Fjodor Michajlovič Dostojevskij  ŤRusko nebude míti a nikdy ještě nemělo takových nenávistníků, závistlivců, pomlouvačů a dokonce zjevných nepřátel, jako všechna ta slovanská plemena, jakmile je jen Rusko osvobodí

     Odkaz:     http://www.isstras.eu/cs/2015/12/25/2027/dostojevskij-o-nevdeku-slovanskem/

     Celý text:      Dostojevskij-o-nevdeku.doc

 

LGBT přechází do útoku

 

 9.3.2019 , Ruslan Ostaško     Další udělování cen americké filmové akademie, běžně označované jako Oskaři, opět ukázalo sílu nátlaku ze strany sexuálních menšin.

     Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2019/03/7849-lgbt-prechazi-do-utoku.htm

     Celý text:      LGBT-utoci.doc

 ( pozn. správce: Jedním z hybridních nástrojů oslabení odpůrců NWO ("temné šlechty" alias západních superboháčů) a depopulace planety, je i rozklad klasické rodiny )

 

Vede nás NATO k válce a vtahuje do konfliktu s jadernými

mocnostmi? Aneb Yankee, go home!

  8.03.2019    Událost iniciovalo České mírové fórum, České mírové hnutí, Iniciativa NE základnám ČR, Nezávislá média, Strana demokratického socialismu a Vojáci proti válce.

     Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/nazory/201903089400493-vede-nas-nato-k-valce-a-vtahuje-do-konfliktu-s-jadernymi-mocnostmi-aneb-yankee-go-home/

     Celý text:      NATO-vede-k-valce.doc

 

 

Lžou, že se máme dobře. Mezi lidmi je chudoba

 

 Autor článku: Ivan David • 9.3. 2019      Výsledkem těchto negativních jevů, které u nás mnoho let působí, je velmi nízká porodnost a vymírání populace.

     Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=218135

     Celý text:      Je-chudoba.doc

     ( pozn. správce: O depopulaci planety přece "temné šlechtě" (západním superboháčům) přece jde !!! viz:

http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html

http://www.conematevedet.cz/Kapitalismus-mrtvola.htm   )

 

Rusko a Turecko uspořádaly společné cvičení v Černém moři

 Autor článku: -sla- • 09. 03. 2019     MOSKVA – ANKARA | Lodě Černomořského loďstva se zúčastnily společného cvičení s tureckým vojenským námořnictvem.

     Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=218108

     Celý text:      Rusko-a-Turecko.doc

 

8. březen – Mezinárodní den žen

Posted on Březen 8, 2019 by vlkp  Napsal : Řezníček z Brna

     Odkaz:     https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/03/08/8-brezen-mezinarodni-den-zen/

     Celý text:      Osmy-brezen.pdf

 

Krásná, elegantní a smrtící. Sovětská snajperka Roza Šaninová zlikvidovala 54 nepřátel během necelého roku

8.3. 2019     Za svůj boj na frontových liniích byla oceněna Medailí za statečnost č prestižním Řádem slávy.

     Odkaz:     https://www.securitymagazin.cz/historie/krasna-elegantni-a-smrtici-sovetska-snajperka-roza-shaninova-zlikvidovala-54-nepratel-behem-neceleho-roku-1404059269.html

     Celý text:      Roza-Saninova.doc

 

Sprosárnou Kateřiny Tučkové vůči Čechům kalich přetekl

 Dr.Jiří Jaroš NickelliPaní spisovatelka by měla své generalizace odvolat a omluvit se českému národu jako celku.

     Přišlo e-mailem

     Celý text:      KTuckova.doc

 

Bohaté USA? 20% lidí bydlí v papundeklech a obytných přívěsech. To je nᚠvzor?

 8. 3. 2019   Americký úřad pro bydlení a městský rozvoj (HUD) zveřejnil pravidelnou zprávu, podle které je v zemi celkem 554.000 bezdomovců.  

     Odkaz:     http://skrytapravda.cz/zahranicni/2328-bohate-usa-20-lidi-bydli-v-papundeklech-a-obytnych-privesech-to-je-nas-vzor

     Celý text:      Bohate-USA.doc

 

Architektura zpravodajských služeb by měla být štíhlá a ťgotickáŤ

6.3. 2019  "V Evropě padly sjednocením Německa Jaltské dohody, rozbitím Jugoslávie zbytky Versailleského systému a uznáním samostatného Kosova Helsinský protokol, Od té doby žijeme bez pravidel."

     Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/50175299

     Celý text:      Architektura-zpravodajskych.doc

 

Babiš - Trump? Posílení středounijního prostoru

 7.3. 2019          V US vrcholí boj mezi Trumpem a jádrem současné globální moci (Deep State v jeho nejperverznější podobě).

     Odkaz:     http://radimvalencik.pise.cz/6683-babis-trump-posileni-stredounijniho-prostoru.html

     Celý text:      Babis-Trump.doc

     ( Poznámka správce:  Podle názoru, V. Pjakina probíhá nyní střet mezi superglobalisty (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu … ), jejichž člověkem je Trump, a nižším patrem globalistů - euroatlantisty (Deep State) s EU řidícími elitami, kteří jsou méně bohatí, zato však mnohem početnější a jsou výkonnou složkou dosavadního systému vládnutí PanAmericana,  a personálně převládají v Pentagonu, vládě USA, v NSA, CIA, MMF, EK ...  Superglobalisté chtějí "utáhnout opasek" nižším elitám a středním vrstvám Západu - resp. je částečně zredukovat, z důvodu zachování svého bohatství a moci a zároveň zdrojové udržitelnosti civilizace.  Nižší patro globalistů - euroatlantisté - chtějí pokračovat v dosavadním stylu - PanAmericana, i za cenu dalšího drancování přírodních zdrojů a riskování světové války. viz - 43. zpráva think tanku západních elit – Římského klubu – která je převratná v tom, že říká, že životní prostředí na Zeměkouli zatěžuje nejvíce takzvaná zlatá půlmiliarda – nižší elity a střední vrstvy Západu. Zatěžuje tedy Zeměkouli více než ostatních 6,5 miliardy chudých obyvatel Zeměkoule. http://www.conematevedet.cz/Kapitalismus-mrtvola.htm )

 

 

V Rusku okomentovali držení civilních zajatců v táboře

Spojených států v syrském Rukbanu

 Autor článku: -sla- , 7.3. 2019 ,   Pozice Spojených států (SS) ohledně uprchlického tábora Rukban v Sýrii poukazuje na to, že jej Washington potřebuje k tomu, aby odůvodnil svou nezákonnou přítomnost v Sýrii.

     Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=217998

     Celý text:      Zajatci-v-Rukbanu.doc

 

Srbský poslanec promluvil o vyšetřování záhadných zmizení lidí v Kosovu

 7.3.2019     Nejhroznější případy se týkají obchodu s drogami, únosů lidí a obchodu s lidskými orgány.

     Odkaz: https://cz.sputniknews.com/svet/201903079393989-srbsky-poslanec-promluvil-o-vysetrovani-zahadnych-zmizeni-lidi-v-kosovu/

     Celý text:      Srbsky-poslanec.doc

 

Čekání na katastrofu od listopadu do března

 

 7. března 2019 , komentář Františka Ročka pro Prvnizpravy.cz     Po okupaci pohraničí došlo mezi obyvateli Československa doslova k výbuchu malomyslnosti a ponížení.

     Odkaz: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/cekani-na-katastrofu-od-listopadu-do-brezna/

     Celý text:      Cekani-na-katastrofu.doc

 

Josef Skála: „Elity“ NATO čeká tvrdý test.

 

 5.3.2019 ROZHOVOR      Spoléhat na to, že Moskva a Peking polezou ke křížku, je šílený hazard, říká lídr rebelů v KSČM.

     Odkaz: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Josef-Skala-Elity-NATO-ceka-tvrdy-test-Vime-kdo-jsou-paraziti-Pane-Babisi-mluvite-hezky-a-ja-Vas-beru-za-slovo-572650

     Celý text:      Elity-NATO.doc

 

ČECHY KRÁSNÉ, ČECHY MÉ – ROZKRÁDANÉ

 

 Posted on Březen 6, 2019 by vlkp  napsal Xaver  Za léta 2010 – 2016 bylo na dividendách vyvezeno 2.252 miliardy korun, zatímco z fondů EU přiteklo 563 miliard.

     Odkaz: https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/03/06/cechy-krasne-cechy-me-rozkradane/

     Celý text:      Cechy-rozkradane.doc

 

Americe nelze věřit? Profesor si nebere servítky

 

 6. března 2019, 00:01 — Autor: Marek Bláha / EuroZprávy.cz     Profesor z prestižní Princetonské univerzity a nositel Nobelovy ceny za ekonomii Paul Krugman v komentáři pro server New York Times

     Odkaz: https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/250836-americe-nelze-verit-profesor-si-nebere-servitky/

     Celý text:      Americe-neverit.doc

 

Novinka dějin: Propast mezi generacemi

 

6.3.2019 Ivo Šebestík  Co když aplikace některých technologických novinek velice výrazně narušují lidský faktor v myšlení, učení, morálce i v samotném jednání?

     Odkaz: http://casopisargument.cz/2019/03/06/novinka-dejin-propast-mezi-generacemi/

     Celý text:      Generacni-propast.doc

 

Stern: Ruský „Zirkon“ udělá ze Západu bezmocné Tálibánce!

 4. března 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, stern.de, foto: arch.)      Námořní hypersonická raketa „Zirkon“ se ukázala být mnohem rychlejší a nebezpečnější, než věřili západní experti

     Odkaz: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/stern-rusky-zirkon-udela-ze-zapadu-bezmocne-talibance/

     Celý text:      Stern-Zirkon.doc

 

Nejistá budoucnost evropských automobilek

 

 5.3. 2019   Politiku EU v oblasti automobilového sektoru považuje za jasnou pouze polovina šéfů automobilek ze západní Evropy.

     Odkaz: http://www.halonoviny.cz/articles/view/50173186

     Celý text:      Budoucnost-automobilek.doc

 

Rusko zaznamenalo tři miliony kybernetických útoků z USA!

5. března 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: pl)    Rusko před několika dny zaznamenalo tři miliony kybernetických útoků na své IP adresy ze Spojených států

     Odkaz: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/rusko-zaznamenalo-tri-miliony-kybernetickych-utoku-z-usa/

     Celý text:      Utoky-z-USA.do

 

Skála: Rosatom je pro ČR výhodnou volbou. Jednoho premiéra

však už stála křeslo

 2.03.2019     Vladimír Franta   Josef Skála - v této sféře je vždy potřeba uvažovat perspektivně, v horizontu dvaceti a více let.

  Odkaz: https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201903029357889-Rosatom-ceska-energetika-Temelin-Dukovany/

     Celý text:      Skala-Rosatom.doc

 

Je to ještě čeština?

 27. 06. 2017     Do našeho jazyka proniká tolik nových slov, že pokud bychom se díky nějakému stroji času mohli potkat se svým dřívějším já, nedokázali bychom se sami se sebou domluvit

     Celý text:      Je-to-jeste-cestina.doc

 

Je neoliberalismus zabíjením Ruska?

 

2.3. 2019 , Dr. Paul Craig Roberts Západní svět má skutečně životní zájem na silném Rusku, aby nemohlo být napadeno nebo provokováno, nebo silné Rusko je jediný způsob, jak omezit západní agresi, která vede k jaderné válce.

     Odkaz: https://www.globalresearch.ca/is-neoliberlism-killing-russia/5670223

     Překlad:      Neoliberalismus-zabiji.doc

 

Narkotická závislost na uranu. Jak Rosatom zničil atomový průmysl USA.

 

22.01.2019 , Maxim Rubčenko     Miliardář Bill Gates vyzval Bílý dům, aby se soustředil na rozvoj atomové energetiky, nejlepšího prostředku proti globálnímu oteplování.

     Odkaz: https://cz.sputniknews.com/byznys/201901228993518-uran-usa-rusko-jaderna-energetika/

     Celý text:      Zavislost-na-uranu.doc

 

Černé díry v červených číslech 5 – příliš velké letadlo

 

2.3. 2019 , Autor: Marian Kechlibar Megaprojekt Airbusu, čtyřmotorový A380, bude ukončen.

  Odkaz: https://www.securitymagazin.cz/security/cerne-diry-v-cervenych-cislech-5-prilis-velke-letadlo-1404062679.html

     Celý text:      Cerne-diry.doc

 

Pokračující dezinformace a dezinterpretace o jednání mezi Trumpem a Kimem

 Dosáhnout oficiálního ukončení války je snahou severokorejského režimu a přáním jihokorejské vlády, ale není to výhodným tahem pro Spojené státy.

  Odkaz: http://www.exanpro.cz/zavadejici-vystupy-v-mediich/488-pokracujici-dezinformace-a-dezinterpretace-o-jednani-mezi-trumpem-a-kimem

     Celý text:      KLDR-USA.doc

 

Českoslovenští vlastenci podporují venezuelského vlastence presidenta Nicolase Maduru

Vážený pane presidente,

                                       my níže podepsaní zástupci občanských iniciativ a opozičních politických stran v České republice hluboce nesouhlasíme s tím, že vláda a president České republiky uznali za „prozatímního prezidenta“  Venezuely samozvance a pučistu Guaidóa.

     Odkaz: https://www.tydenikobcanskepravo.cz/2019/03/ceskoslovensti-vlastenci-podporuji.html

     Celý text:      Vlastenci-podporuji.doc

 

Nulový dohled ERÚ: regulátor loni přestal kontrolovat ceny energií

1. března,  David Tramba     Téměř nikoho a nic nekontrolujeme. Tak lze ve stručnosti shrnout znění zprávy, kterou poslal Energetický regulační úřad ministerstvu financí.

     Odkaz: https://www.euro.cz/byznys/energeticky-regulator-malo-reguluje-ceny-tepla-i-dalsich-energii-temer-nekontroluje-1441930

     Celý text:      Nulovy-ERU.doc

 

Rozdíl mezi současnou levicí a pravicí je jako mezi Pepsi a Colou

3. března 2019 Ačkoli pravo-levé třídění stran nevymizelo, dominantní je dle ní členění na strany podporující a nepodporující současný establishment.

     Odkaz: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/rozdil-mezi-soucasnou-levici-a-pravici-je-jako-mezi-pepsi-a-colou/

     Celý text:      Levice-pravice.doc

 

Zeman se podstatně spletl, když uvedl cenu amerického plynu pro Česko

2.03.2019     Jana Petrova    Společnost Novotek, prohlásila, že může dodávat ruský LNG do Evropy 2-3krát levněji než stojí plyn americký.

     Odkaz: https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201903029352434-Ceska-republika-USA-Rusko-Milos-Zeman-Jaromir-Soukup-plyn/

     Celý text:      Zeman-se-spletl.doc

 

Máme málo migrantů, potřebujeme 10 milionů dalších. Německo

volá po nových uprchlících

18. února 2019, Autor: Ivan Hájek / EuroZprávy.cz     Německo trpí nedostatkem lidí, konkrétně těch v produktivním věku.

     Odkaz: https://eurozpravy.cz/ekonomika/evropa/249370-mame-malo-migrantu-potrebujeme-10-milionu-dalsich-nemecko-vola-po-novych-uprchlicich/

     Celý text:      Malo-migrantu.doc

 

Ukrajinská exposlankyně: Rusové nesebrali Krym Ukrajincům,

ale Američanům.

2.3.2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Jelena Bondarenková je žena, která řídí v Kyjevě nezávislé Centrum svobody slova a zabývá se otázkami politických vězňů.

     Odkaz: https://www.casopis-sifra.cz/ukrajinska-exposlankyne-rusove-nesebrali-krym-ukrajincum-ale-americanum-ti-na-nem-chteli-zakladnu-nebylo-jim-lito-ukrajincu-zlobi-se-jen-proto-ze-je-rusove-predbehli/

     Celý text:      Bondarenkova.doc

 

O majetku nejen katolické církve

2.3. 2019     K vyvlastnění majetku KSČ postačoval jediný argument, že KSČ získala svůj majetek v době, kdy měla totalitní moc. Církev i šlechta získaly svůj majetek v dobách, kdy také měly totalitní moc.

     Odkaz: http://www.novarepublika.cz/2019/03/o-majetku-nejen-katolicke-cirkve.html

     Celý text:      O-majetku.doc

 

Čína, Rusko a Indie: euroasijský trojúhelník se upevňuje

1.03.2019     Mechanismus konzultací ministrů obrany Číny, Ruska a Indie může upevnit roli tohoto „trojúhelníku“

     Odkaz: https://cz.sputniknews.com/politika/201903019337822-cina-rusko-indie-jednani/

     Celý text:      Cina-Rusko-Indie.doc

 

Vezměte si radikály zpět, nebo bude další norimberský proces,

vyzývají země Kurdové

 1.3. 2019 , Novinky    Trump tlačí na evropské země, aby si své občany vzaly zpět a postavily je před soud.

     Odkaz: https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/498638-vezmete-si-radikaly-zpet-nebo-bude-dalsi-norimbersky-proces-vyzyvaji-zeme-kurdove.html

     Celý text:      Vezmete-radikaly.doc

 

Putinovo varování ohledně sebeobrany bylo překrouceno jako „nepřijatelná hrozba“ pro USA

  1.3.2019 , Finian Cunnigham        New York Times obvinil ruského lídra z „řinčení jadernými zbraněmi“,

     Odkaz: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/03/7842-putinovo-varovani-ohledne-sebeobrany-bylo-prekrouceno-jako-neprijatelna-hrozba-pro-usa.htm

     Celý text:      Putinovo-varovani.doc

 

Obchodníci se smrtí

 1. březen 2019 , Daniel Novák  Ta "civilizační nemoc" se ve skutečnosti jmenuje chemicko-farmaceutický kartel, jehož temná historie sahá k jádru ekonomiky nacistické Třetí říše - kartelům IG Farben a American IG

     Odkaz: http://www.czechfreepress.cz/zdravi/obchodnici-se-smrti.html

     Celý text:      Obchodnici-se-smrti.doc

 

Snaha o zničení historické paměti našeho národa.

 

 27. únor 2019 , Vladimíra Vítová     V úterý 26. 2. 2019 proběhlo v Praze 9. zasedání Ústředního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu. Jeho účastníci semkli své řady.

     Odkaz: http://www.czechfreepress.cz/podoteky/snaha-o-zniceni-historicke-pameti-naseho-naroda.html

                 http://aliancenarodnichsil.cz/snaha-o-zniceni-historicke-pameti-naseho-naroda/

     Celý text:      Zniceni-pameti.doc

 

„Věřit v nezávislost tisku je bláznovství. Jsme nástroje

a vazalové bohatých za scénou.“

 27.2.2019 Mediální expert Petr Štěpánek je bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání

  Odkaz: https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201902279329141-petr-stepanek-tisk-novinari-nezavislost-bohati-muzi/

     Celý text:      Nezavislost-tisku.doc

 

Je ohrožena peněžní hotovost? Co prozkoumává MMF?

28.2.2019 Ilona Švihlíková píše o posledních nápadech MMF

     Odkaz: http://casopisargument.cz/2019/02/28/je-ohrozena-penezni-hotovost-co-prozkoumava-mmf/

     Celý text:      Penezni-hotovost.doc

 

Podoby kolonializmu: Hladomor v Bengálsku.

 

 19. únor 2019 , devana      Koloniálne mocnosti, ktoré stáročia žijú z práce a zotročovania iných sa svojich spôsobov nevzdávajú ani v súčasnosti. Pre koloniálne mocnosti nikdy nebudeme partnermi, aj keď sme s nimi v rôznych spolkoch, či už je to EÚ, alebo NATO.

     Odkaz: http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/podoby-kolonializmu-hladomor-v-bengalsku.html

     Celý text:      Podoby-kolonialismu.doc

 

George Bush sr.: "Ak by nešlo o zrútenie ZSSR, Spojené štáty by očakávali kolaps"

 

 27. únor 2019 , Emília Balážová     Prezident Georg W. Bush: "Kolaps a porážka sovietskeho štátu v roku 1991 bola spásou nášho chorého štátu, v januári 1987 môj minister financií Jakonski povedal, že kvôli nášmu obrovskému verejnému dlhu by sme na konci roka mali hospodársky kolaps,

  Odkaz: http://www.czechfreepress.cz/amerika/george-bush-sr--ak-by-neslo-o-zrutenie-zssr-spojene-staty-by-ocakavali-kolaps.html

     Celý text:      Bush-senior.doc

 

Může se levice znovu vzchopit ?

 

 27.2.2019 Miroslav Tejkl     Těžko říci, soudobé společenské většiny levici nevěří, že je jejich hlasem. A nejen, že jí nevěří tu bývalou první charakteristiku (že je hnutím neprivilegovaných společenských většin), ale že se kriticky a pochybovačně vyslovují i k plnění role emancipačního subjektu.

  Odkaz: http://casopisargument.cz/2019/02/27/muze-se-levice-znovu-vzchopit/

     Celý text:      Muze-se-levice.doc

 

Každý muž má mít nůž? Zřejmě už ne, EU vybízí k jejich zákazu

 

 27.2. 2019 , Autor: Bohumil Straka      Rozsáhlá zpráva výboru pro terorismus, která mj. vybízí k zákazu nožů, schválená nedávno plenárním zasedáním Europarlamentu, je věc, která děsí miliony lidí, skauty nebo turisty

  Odkaz: https://www.securitymagazin.cz/security/kazdy-muz-ma-mit-nuz-zrejme-uz-ne-eu-vybizi-k-jejich-zakazu-1404062659.html

     Celý text:      Muz-ma-mit-nuz.doc

 

Rozsudok bol vynesený. Dolár príde o štatút svetovej rezervnej meny

25.2.2019 , Zdroj:   Natalja Dembinskaja, Analytici americkej investičnej banky JP Morgan Chase predtým vypočítali, že pokles začne ku koncu roka 2019 a že zastavi tento trend dolár nedokáže.

  Odkaz: http://www.voltaire.netkosice.sk/index2.html

     Celý text:      Rozsudok-vyneseny.doc

 

Jaký svět tu bude?

 25.2.2019 , Sergej Karaganov Západní intelektuální elity, dosud dominující v mezinárodní diskusi, nechtějí vidět pro ně nepříjemnou budoucnost, zánik jejich dominantních pozic.

  Odkaz: http://www.novarepublika.cz/2019/02/jaky-svet-tu-bude.html

     Celý text:      Jaky-svet.doc

 

Švýcarský příklad

 

Otakar Zmítko        Švýcarsko není v NATO. Musí se tedy bránit samo, každý muž od devatenácti let dostane zbraň, dá si ji doma do skříně - pochopitelně musí prodělat přibližně půlroční výcvik.

     Celý text:      Svycarsky-priklad.doc

 

Euro je brzda? Německo a Nizozemsko jsou podle studie

jedinými skutečnými euro vítězi

 26.02.2019     Jednotná měna eurozóny je vážnou brzdou ekonomického růstu téměř všech členských států. Německo a Nizozemsko však v posledních 20 letech z eura těží

  Odkaz: https://cz.sputniknews.com/svet/201902269313604-Evropa-euro-dolar-Nemecko-Nizozemsko-Recko-Spanelsko-Irsko/

     Celý text:      Euro-je-brzda.doc

 

 

Úvaha nad rozhovorem s expertkou na genderovou

problematiku Petrou Kubálkovou

24.2. 2019 , Blogy / Zdeněk Bálek     Aby tohle vše člověk pochopil, musí si to začít skládat jako mozaiku, protože to vše spolu velmi úzce souvisí a je součástí plánu na likvidaci evropských národů a to skrze zrušení tradiční rodiny a pád tradičních hodnot.

  Odkaz: http://www.czechfreepress.cz/zdenek-balek/uvaha-nad-rozhovorem-s-expertkou-na-genderovou-problematiku-petrou-kubalkovou.html

     Celý text:      Uvaha-nad-genderovou.doc

          Viz též článek:      Studijni-obory.doc

 

Politické strany a 25. únor 1948

 

 Po osvobození si lidé v Československu přáli poválečnou republiku na nových základech. Na jednoznačné porážce pravice v únoru 1948 nic nemohou změnit stále opakovaná tvrzení dnešních vládnoucích politiků a jim poplatných novinářů o komunistickém puči.

     Celý text:      PS-a-Unor.doc

 

Německo vyplácí důchody belgickým kolaborantům a členům jednotek SS

 

 22. února 2019 , Novinky     V Belgii jsou to asi tři desítky mužů ve věku přes 90 let, kteří dostávají z Německa pravidelné měsíční platby ve výši od 425 do 1275 eur, v Lotyšsku je pobíralo v polovině 90. let minulého století kolem 1500 bývalých členů jednotek SS.

     Odkaz: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/498097-nemecko-vyplaci-duchody-belgickym-kolaborantum-a-clenum-jednotek-ss.html

     Celý text:      Nemecko-vyplaci.doc

 

Putin, Trump a hlas lidu

 

25.2.2019 Oskar Krejčí   Putinova orientace na vnitrostátní problémy je zpravidla spojována s poklesem jeho popularity. Výzkumy ukazují, že i při poklesu popularity Vladimíra Putina je jeho současné postavení na ruské politické scéně bezkonkurenční.

     Odkaz: http://casopisargument.cz/2019/02/25/putin-trump-a-hlas-lidu/

     Celý text:      PaT.doc

 

Vládě USA už nikdo nevěří. Včetně Američanů samých.

 

 24. únor 2019 , P.C.Roberts      Poslední průzkum Gallupova ústavu prokázal, že dvakrát víc je těch Američanů, kteří za největší problém USA považují jejich vládu, než těch, kteří za něj považují imigraci

     Odkaz: http://www.czechfreepress.cz/amerika/vlade-usa-uz-nikdo-neveri-vcetne-americanu-samych.html

     Celý text:      USA-neveri.doc

 

Před převratem bylo Československo vysoce rozvinutou zemí.

 

 Československý průmysl vyráběl typově 90% sortimentu. Zahraniční dluh celého Československa byl kolem 5 miliard $ přičemž půjčky do zahraničí poskytlo Československo zhruba v dvojnásobné výši.

     Celý text:      Pred-prevratem.doc

 

Svoboda slova? Jak pro koho

 

 24.2. 2019 , Autor: Zdeněk Jemelík      „Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, (jen) jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti“.

     Odkaz: https://www.securitymagazin.cz/security/svoboda-slova-jak-pro-koho-1404062640.html

     Celý text:      Svoboda-slova.doc

 ( Poznámka: Na druhou stranu naše masmédia a většina politiků překrucují a lžou, "až se jim od huby práší" , "na opratích" západních superelit, bruselských pánů i za přičinlivé "pomoci sudeáčků". Otvírají tak Overtonova okna ke zničení zbytků naší státnosti, ke zničení našeho národa. A to našim "ochráncům práva"  nevadí !!! )

 

Už víme, co radili západní politici lídrům Majdanu

 Monika Hoření , Rozhovor s ukrajinským novinářem a blogerem Ruslanem Kocabou.  Každý den, nebo ob den či dva - jak to stíháme - na webových stránkách ťSBUŤ zveřejňujeme další a další přepisy odposlechů.

     Odkaz: http://www.halonoviny.cz/articles/view/50033402

     Celý text:      Uz-vime.doc

 

Kandidáti do EP podepisují prohlášení o transatlantických hodnotách.

24.2.2019 , Mirko Raduševič FTV Prima     Politici, kteří se hodlají stát novými poslanci Evropského parlamentu, jsou podrobováni „zkoušce“, zda jsou plně oddáni takzvaným transatlantickým hodnotám.

     Odkaz: http://www.novarepublika.cz/2019/02/kandidati-do-ep-podepisuji-prohlaseni-o.html

     Celý text:      Kandidati-do-EP.doc

 

Evropský soud pro lidská práva odmítl stížnost nacistické

Ukrajiny ohledně incidentu v Kerčském průlivu

 

23.2. 2019 , Autor článku: -sla- ŠTRASBURK – MOSKVA     Evropský soud pro lidská práva (ESLP) zamítl žádost nacistické Ukrajiny o přijetí předběžných opatření ve věci zadržení lodí ukrajinského námořnictva

     Odkaz: http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=217129

     Celý text:      EU-Kercsky.doc

 

Církev ničila záznamy o sexuálním zneužívání, tvrdí německý kardinál

 

Církev zakrývala a tajila případy sexuálního zneužívání dětí a mladistvých, prohlásil německý kardinál Reinhard Marx v sobotu na summitu ve Vatikánu

   Odkaz: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/498140-cirkev-nicila-zaznamy-o-sexualnim-zneuzivani-tvrdi-nemecky-kardinal.html

     Celý text:      Cirkev-nicila.doc

 

Velebí na Slovensku banderovce?

 

 23.02.2019 , Š Sputnik / Grigoriy Vasilenko  Glorifikace banderovců je nepřijatelná i pro EU a OSN. Bandera a banderovci jsou v rozporu s evropskými kulturními a civilizačními hodnotami.

     Odkaz: https://cz.sputniknews.com/slovensko/201902239283853-slovensko-bandera-cesko-media-fabry/

     Celý text:      Velebeni-banderovcu.doc

 

Rockefellerova nadace čelí miliardové žalobě za úmyslné infikování lidí syfilidou

 23.2.2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Žaloba proti Univerzitě Johna Hopkinse, farmaceutické společnosti Bristol-Myers Squibb a Rockefellerově nadaci je za to, že tyto instituce úmyslně infikovaly lidi syfilidou během experimentů americké vlády ve 40. letech 20. století v Guatemale.

    Odkaz: https://www.casopis-sifra.cz/rockefellerova-nadace-celi-miliardove-zalobe-za-umyslne-infikovani-lidi-syfilidou/

     Celý text:      Zaloba-na-Rockefellerovu.doc

 

 

JE TŘEBA JI ZABÍT

Strastiplná cesta pro Alenu Vitáskovou začala, když si ji v červenci 2011 jmenoval premiér Petr Nečas  na post nové předsedkyně ERU. Odhad NKÚ je, že do roku 2030 celkové náklady na podporované zdroje elektřiny převýší bilion

     Celý text:      Je-treba-ji-zabit.doc

 

Indie přijala do výzbroje první stíhačku vlastní výroby

 

 21.02.2019 , Š AFP 2018 / Manjunath Kiran     Letecký regulátor Indie (CEMILAC) poskytl definitivní povolení k použití nadzvukových stíhaček Tejas domácí výroby ve vojenském letectvu země

  Odkaz: https://cz.sputniknews.com/svet/201902219267088-indie-stihacka-vlastni-vyroba-foto/

     Celý text:      Indie-prijala.doc

 

Kosovo se sice odtrhlo, ale Srbsko za něj bude ještě 22 let platit dluhy

 

 19. února 2019     I přesto, že Kosovo už před více než deseti lety vyhlásilo samostatnost, Srbsko za něj i nadále splácí dluhy. Stále ho totiž považuje za součást svého území, a tak se dluhů nemůže zříct.

  Odkaz: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/srbsko-splaci-dluhy-za-kosovo-veritel-je-i-cesko.A190219_112236_zahranicni_kha

     Celý text:      Kosovo-Srbsko.doc

 

A málem zničili Ameriku sami

22.2. 2019     V roce 1961 mohlo dojít k nejhorší jaderné katastrofě v historii lidstva.  Uprostřed letu se Tullochův stroj B-52 Stratofortress začal rozpadat a z jeho trupu vypadly dvě atomové bomby

     Odkaz: http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2106-a-m%C3%A1lem-zni%C4%8Dili-ameriku-sami

     Celý text:      Malem-znicili.doc

 

Po Maďarsku prichádza so silnou prorodinnou politikou aj Rusko

 21.2. 2019 , Autori: Martin Bago, Eugen Rusnák     A to s politikou založenou na podobnom princípe ako maďarská vláda – na princípe čím viac detí, tým menej daní.

     Odkaz: https://zemavek.sk/po-madarsku-prichadza-so-silnou-prorodinnou-politikou-aj-rusko/

     Celý text:      Po-Madarsku-Rusko.doc

 

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

 

 21.2. 2019 , Autor článku: Ladislav Jakl     Zahynuli jsme při „divokém“ odchodu z rakouské monarchie? Bez RVHP jsme také nezahynuli. A co rozpad federace? Zahynuli jsme my nebo Slováci?

     Odkaz: http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=216948

     Celý text:      LJakl.doc

 

Bytovku chudých nájemníků zlikvidovali za necelý rok. Záběry, proč města ze severu píší Babišovi

19.2. 2019 , Petr Švihel     Zástupci čtyř severočeských měst se obrátili na premiéra, aby vláda zakročila proti obchodu s chudobou.

     Odkaz: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/za-necely-rok-bytovka-padla-zabery-toho-proc-mesta-ze-severu-pisi-babisovi-66404?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp

     Celý text:      Bytovku.doc

 

Ambivalence vzájemných vztahů mezi Ruskem a Čínou

v postsovětském prostoru

 20.2. 2019 Veronika Sušová-Salminen Budoucnost vzájemných vztahů mezi Ruskem a Čínou bude určovat hledání postzápadní multipolarity v rámcích Šanghajské organizace spolupráce i seskupení RIC a také zvládnutí rostoucí mocenské asymetrie mezi Ruskem a Čínou.

     Odkaz: http://casopisargument.cz/2019/02/20/ambivalence-vzajemnych-vztahu-mezi-ruskem-a-cinou-v-postsovetskem-prostoru/

     Celý text:      Ambivalence.doc

 

Česku hrozí arbitrហza znárodnění OKD

19.2. 2019 , -VK- Šéfredaktor AE News     Česká republika má totiž uzavřené smlouvy o ochraně investic jak s Velkou Británií, tak s USA a dalšími zeměmi, ze kterých pochází investoři Bakalovy bývalé NWR.

     Odkaz: https://aeronet.cz/news/cesku-hrozi-arbitraz-za-znarodneni-okd-cesky-prezident-a-premier-obdrzeli-z-londyna-ultimatum-od-byvaleho-likvidatora-nwr-ze-cesky-stat-musi-do-3-mesicu-vyplatit-byvalym-akcionarum-nwr/

     Celý text:      Arbitraz.doc

 

Migrační úder kvůli „přelidnění Afriky“?

 

 20.2. 2019, P. Rejf     V souvislosti s „migračním úderem“ Evropě se mluví o tom, že hlavním důvodem je přelidnění Afriky. Západní část Evropy je však 2,5 x „zalidněnější“ než Afrika! Afrika vůbec není přelidněná, ale je zoufale nerozvinutá.

     Celý text:      Nejde-o-prelidneni.doc

     K tématu:     http://severoceskapravda.cz/index.php/radime/2069-afrika-i-%C4%8Dr-%C5%BEiv%C3%AD-z%C3%A1pad  ;  http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1347/leonid-savin-migrace-jako-strategicka-zbran   ;  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html http://www.conematevedet.cz/Z-Meteoru-190216.mp3 ; http://www.boinc.sk/clanky/saharska-velka-umela-rieka http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/1873-dveste-let-americkeho-terorismu-tajnych-operaci-a-valecnych-zlocinu-god-save-the-us http://www.conematevedet.cz/Kapitalismus-mrtvola.htm

 

Jana Masaryka patrně zabili britští agenti, napsal bývalý Havlův poradce

19. února 2019    Česko-americký expert Jiří Valenta nyní v odborném časopisu Middle East Quarterly zveřejnil tezi, že Masaryka zavraždili spolupracovníci britské tajné služby SIS.

     Odkaz: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cr-britanie-izrael-sssr-historie-vrazda-masaryk-rozvedky-sis.A190215_212651_zahranicni_luka

     Celý text:      Smrt-J-Masaryka.doc

 

OBČANY JE TŘEBA SLEDOVAT...

     Proč se US tajným službám nelíbí telefony z Číny? Neberou PRISM!  tajný bezpečnostní program Národní bezpečnostní agentury Spojených států amerických (NSA) fungující od roku 2007 a zaměřený na sledování elektronické komunikace.

     Odkaz: http://severoceskapravda.cz/index.php/ohlasy/2104-ob%C4%8Dany-je-t%C5%99eba-sledovat

     Celý text:      Obcany-sledovat.doc

 

Zažila bombardování Prahy. Po letech potkala pilota, který pumy házel

 18.2. 2010 , Autor: Petr Švec     Jaroslava Peková se náhodou potkala s pilotem, který ji šokoval smutným oznámením: "To já jsem jeden z letců, kteří vám ty bomby na hlavu házeli."Navigační chybu přitom vyvracel.

     Odkaz: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zazila-bombardovani-prahy-po-letech-potkala-pilota-ktery-pumy-hazel.A100218_1337779_domaci_itu

     Celý text:      Bombardovani-Prahy.doc

 

Pokojné ovládnutí Evropy

 17.2. 2019 , Jan Keller      Ideálem nové (pseudo)levice je vybudovat "společnosti různosti", kde různé identity volně cirkulují, aniž by docházelo k jejich sbližování. Při určité koncentraci v zemi začínají muslimové budovat paralelní společnost v oblasti vzdělávání, sociální péče a udržování pořádku.

     Odkaz: http://www.czechfreepress.cz/evropa/pokojne-ovladnuti-evropy.html

     Celý text:      Ovladnuti-Evropy.doc

     K tématu: http://www.czechfreepress.cz/blogy/eu-byla-zalozena-byvalymi-nacisty-na-ovladnuti-evropy-a-ruska.html

 

Zařízení USA, které vás slyší... Marian Kechlibar o zákoutích kauzy Huawei. Padni komu padni

18.02.2019 , Marian Kechlibar      Američané provádějí mnohem masivnější odposlechy telekomunikací, a to i přímo mobilních telefonů, existenci programů typu PRISM beru jako hotovou věc.

     Odkaz: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zarizeni-USA-ktere-vas-slysi-Marian-Kechlibar-o-zakoutich-kauzy-Huawei-Padni-komu-padni-571003

     Celý text:      Zakouti-Huawei.doc

 

Saharská vežká umelá rieka

( Retro – v době Kaddáfího )

Projekt realizovala Líbya, plným názvom Vežká socialistická žudová líbyjská arabská džamahírija. Núbijský pieskovcový akviferový systém a je najväčším rezervoárom fosílnej podzemnej vody na svete, s rozlohou viac než dva milióny kilometrov štvorcových a objemom vody odhadovaným na 150 000 km3.

     Odkaz: http://www.boinc.sk/clanky/saharska-velka-umela-rieka

     Celý text:      Saharska-rieka.pdf

 

Rusko je žádáno o umístění vojenské základny

 

 18. 2. 2019 informnovosti     Tento návrh vyjádřil velvyslanec Kyrgyzstánu v Rusku Alikbek Dženšenkulov. Významné jsou obavy republiky z destabilizace situace v sousedním Afghánistánu.

     Odkaz: http://www.novarepublika.cz/2019/02/rusko-je-zadano-o-umisteni-vojenske.html

     Celý text:      Rusko-je-zadano.doc

 

EUROGENDFOR – soukromá armáda mocenských elit (EGF)

 18.2. 2019     Eurogendfor je armáda rychlého nasazení, která se nemusí v žádné evropské zemi podrobovat právním předpisům té které země a má být nasazována proti povstáním v zemích Evropské unie

     Odkaz: http://severoceskapravda.cz/index.php/radime/2100-jak-jsem-koupil,-prod%C3%A1v%C3%A1m

     Celý text:      Soukroma-armada.doc

 

Je mi líto, ale reforma Evropské unie není možná

 

 18.2. 2019 , František Matějka  Součástí tanečků před voliči se stala slova o nutnosti a potřebě „reformy Evropské unie“. Na několika málo příkladech ukáži, že to není možné.

     Odkaz: http://www.czechfreepress.cz/evropa/je-mi-lito-ale-reforma-evropske-unie-neni-mozna.html

     Celý text:      Reforma-EU.doc

 

Kořeny západní nejistoty

 

 18.2.2019 Oskar Krejčí ukazuje , že by se v rámci ekonomicky nejmocnější pětice zemí mohly v roce 2050 Spojené státy dostat nejen za Čínu, ale také za Indii. Německo by se mělo propadnout z pátého místa na deváté – a to dokonce až za Rusko, které by mělo být velikostí HDP na místě šestém.

     Odkaz: http://casopisargument.cz/2019/02/18/koreny-zapadni-nejistoty/

     Celý text:      Koreny-nejistoty.doc

 

Americká NASA chce přikoupit dvě další místa

na ruských kosmických lodích Sojuz

 15. 2. 2019 , Rudolf Hruboň     NASA plánuje koupi dalších dvou míst na ruské kosmické lodi Sojuz pro dopravu amerických astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) na podzim tohoto roku a na jaře roku 2020.

     Odkaz: https://www.narodninoviny.cz/americka-nasa-chce-prikoupit-dve-dalsi-mista-na-ruskych-kosmickych-lodich-sojuz/

     Celý text:      Nasa-prikoupi.doc

 

Nula je moc – hurá do mínusu

 

 16.2. 2019 , Marian Kechlibar , Autor: pixabay.com     Dva spolupracovníci Mezinárodního měnového fondu se zamýšlejí, jak dostat úrokové sazby hluboko do mínusu.

     Odkaz: https://www.securitymagazin.cz/security/nula-je-moc-hura-do-minusu-1404062575.html

     Celý text:      Nula-je-moc.doc

 

Spravedlnost, právo a ideologie státu

 

 17. 2. 2019 , PPK     Právo je pouze kodex pravidel, zatímco spravedlnost je stav společnosti a pocit štěstí či neštěstí člověka. Ideologie státu je základ oficiálního uvažování a organizačního myšlení „elit“ státu.

     Odkaz: http://outsidermedia.cz/spravedlnost-pravo-a-ideologie-statu/

     Celý text:      Spravedlnost-pravo.doc

     ( Poznámka: k tématu zajímavý rozhovor s MUDr. F. Koukolíkem, DrSc. :  http://www.conematevedet.cz/Z-Meteoru-190216.mp3    )

 

ŽIVÁ HISTORIE: Finští dobrovolníci Waffen-SS se podíleli na zvěrstvech

16. 2. 2019 , Rudolf Hruboň     Finský dobrovolnický prapor sil Waffen-SS se během druhé světové války dopouštěl na Ukrajině a na Kavkaze zvěrstev proti Židům, sovětským zajatcům i civilistům.

     Odkaz: https://www.narodninoviny.cz/ziva-historie-finsti-dobrovolnici-waffen-ss-se-podileli-na-zverstvech/

     Celý text:      Finsti-dobrovolnici.doc

 

Svetový poriadok nových médií

 

 16.2. 2019 , Thierry Meyssan     V súčasnej dobe 14 skupín ovláda viac ako 2/3 západných médií

     Odkaz: http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/svetovy-poriadok-novych-medii.html

     Celý text:      Poriadok-medii.doc

     ( Poznámka: k tématu zajímavý rozhovor s MUDr. F. Koukolíkem, DrSc. :  http://www.conematevedet.cz/Z-Meteoru-190216.mp3  )

 

 

USA chtějí další základny. V Polsku, i na ostrově, kde umírají uprchlíci

     16.2. 2019 , Autor: LukᚠKantor     Spojené státy udržují skutečnou říši vojenských základen po celém světě – přibližně 800 z nich ve více než 70 zemích,“ napsal v červenci 2017 John Glaser, analytik  Cato Institute.

  Odkaz: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-armada-zakladna-polsko-irak-papua.A190214_164938_zahranicni_luka

     Celý text:      Dalsi-zakladny.doc

 

Globálne technológie, reálna moc, informačná bezpečnos

a nároky na súkromie

 10.2. 2019 , Jan Campbell     Dnes je identifikováno přibližně 40 IT gigantů, kteří produkují zranitelné a škodlivé produkty a služby. Většina z nich se nachází v USA, UK a Francii.

     Odkaz:   http://www.srspol.sk/clanek-globalne-technologie-realna-moc-informacna-bezpecnost-a-naroky-na-sukromie-18273.html

     Celý text:      Globalne-technologie.doc

 

Ukrajinští nacisté před II. světovou válkou

 

Dlouho připravovaný kongres se konal v únoru roku 1929 v Praze. Liga, UVO, Svaz mládeže se spojily do jediné Organizace ukrajinských nacionalistů - OUN. Organizace zavedla také fašistický pozdrav

     Celý text:      Ukrajinsti-naciste-pred-2SV.doc

 

To jsou oni. Agenti cizí moci a prodejné děvky!

15. 02. 2019 , Irina Vladivojna Zajceva , PRAHA – JEREVAN      Fórum CampCamp 2018 v Jerevanu bylo sponzorováno společností Prague Civil Society Centre což je organizace placená Spojenými státy

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=216626

     Celý text:      Prazska-organizace.doc

 

Rusko určilo směr. Centrální banky mění dolary za zlato.

15.2.2019 , Natalja Dembinskaja  Nyní má ruská CB k dispozici 2112 tun zlata, což je maximum za celou historii současného Ruska. (V roce 1953 měl SSSR 2150 tun zlata - viz Zlato.doc ) Analytici vysvětlují: zlato je „měna bez státní příslušnosti", snadno konvertibilní do měny libovolné země a sama o sobě je vysoce likvidním aktivem.

     Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/20615-rusko-urcilo-smer-centralni-banky-meni-dolary-za-zlato-proc-proces-zbavovani-se-americkeho-dluhu-nabira-obratky-na-celem-svete-.aspx

     Celý text:      Rusko-urcilo.doc

 

“Je alarmujúce, že Orbán chce, aby sa v Maďarsku rodilo viac detí!”

Švédska ministerka kritizuje Orbánovu politiku podpory rodiny

15.2. 2019 , Miroslav Suja    Orbán oznámil vytvoření sedmi bodů Akčního plánu na ochranu rodiny, který má podpořit manželství a rodiny. Pro Západ je odpovědí migrace. “Ale my nepotřebujeme čísla. Potřebujeme maďarské děti,” dodal Orbán.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/je-alarmujuce-ze-orban-chce-aby-sa-v-madarsku-rodilo-viac-deti-svedska-ministerka-kritizuje-orbanovu-politiku-podpory-rodiny.html

     Celý text:      Je-alarmujuce.doc

 

Exekuce – tikající bomba!

10.2. 2019 , JUDr. Karel Hais, 1. místopředseda ANS  Podle oficiálních statistik se jedná o celkový počet 830 tisíc exekučních řízení. Z toho připadá 130 tisíc na důchodce a dokonce 6 tisíc na děti. V celkovém objemu zadluženosti se jedná o částku převyšující 240 miliard korun. V době krize je zadlužená část obyvatelstva prakticky existenčně odepsaná. A pak přichází konečná fáze – zhroucení společnosti.

     Odkaz:   http://aliancenarodnichsil.cz/exekuce-tikajici-bomba/

     Celý text:      Exekuce.doc

 

Česká televize odvysílala propagandistický dokument o rodu

Coudenhove-Kalergi na podporu rasového a etnického mísení v Evropě!

13.2. 2019       V dokumentu nezaznělo ani slovo o stěžejním díle “Praktischer Idealismus”, kde Richard Kalergi vyzýval k rozbití národních států a zániku národů a ras s cílem vytvořit jednu smíšenou rasu a jednu evropskou vládu!  Až 160 milionů migrantů v Evropě do roku 2025 plánovali globalisté v OSN v roce 2000.

     Odkaz:   https://aeronet.cz/news/ceska-televize-odvysilala-propagandisticky-dokument-o-rodu-coudenhove-kalergi-na-podporu-rasoveho-a-etnickeho-miseni-v-evrope-v-dokumentu-nezaznelo-ani-slovo-o-stezejnim-dile-praktischer-idealismus/

     Celý text:      Rodu-Kalergi.pdf

 

Z výrobní linky v Texasu sjíždí jedna mini-atomová bomba za druhou…

 14.2. 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch,foto:arch.) Co dělá tuto mini-atomovou bombu zvláštní, je hlavice se silou „jen“ pět kilotun TNT, asi třetina síly bomby svržené na Hirošimu. To je zbraň, jejíž použití předtím bylo "nemyslitelné", tak je  už představitelné.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/z-vyrobni-linky-v-texasu-sjizdi-jedna-mini-atomova-bomba-za-druhou/

     Celý text:      Mini-A-Bomba.doc

 

Radim Uzel: Člověk je od přírody muž, nebo žena.

Nenechte si to vymluvit, ani Facebookem!

 13.2. 2019 , Vladimír Franta , Rozhovor se sexuologem a gynekologem MUDr. Radimem Uzlem, CSc.:    V reálném životě je dobré vždy stát oběma nohama pevně na zemi a takových těch různých fantasmagorií se nedopouštět.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/201902139186965-sexuolog-Uzel-clovek-je-od-prirody-muz-nebo-zena-nenechte-si-vymluvit-ani-facebookem/

     Celý text:      Radim-Uzel.doc

 

Kam kráčí denní tisk?

 

 13.2. 2019 , Petr Žantovský     Přemýšlivější publikum, které hledá v deníku podrobné analytické informace, se pomalu od četby denního tisku odvrací. Dnes to spíš vypadá, že ve jménu všeobjímající informační a zábavné exploze se má a může uveřejnit cokoli za jakoukoli cenu.

     Odkaz:   http://www.obrys-kmen.cz/index.php/rocnik-2019/264-7-2019-13-unora-2019/2681-kam-kraci-denni-tisk

     Celý text:      Kam-kraci.doc

 

Overtonovské okno se posunulo

 11.2. 2019 , -VK- Šéfredaktor AE News     Český ministr obrany nevyloučil rozmístění amerických vojenských základen na území ČR

     Odkaz:   https://aeronet.cz/news/overtonovske-okno-se-posunulo-cesky-ministr-obrany-nevyloucil-rozmisteni-americkych-vojenskych-zakladen-na-uzemi-cr-v-pripade-ze-vypovezena-smlouva-inf-mezi-usa-a-ruskem-povede-k-ohrozeni/

     Celý text:      Overtonovske-okno.doc

 

Nikdo jiný to nedokázal. Jediná země, v níž 40 let nebyla krize

 12.02.2019      Promluvil o tom v exkluzivním rozhovoru pro Sputnik ředitel Ústavu nové strukturní ekonomiky Pekingské univerzity a bývalý viceprezident Světové banky Lin Yifu.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/201902129182285-cina-krize-ekonomika-sputnik/

     Celý text:      Nebyla-krize.doc

 

Dovoz zahraničních potravin do Česka roste a jsme

stále více závislí na státech EU

 13.2. 2019     A to i přesto, že se jedná o potraviny jako ovoce, zelenina, brambory, mléčné a masné výrobky – tedy takové, které produkují i tuzemští výrobci.

     Odkaz:   https://ac24.cz/-/dovoz-zahranicnich-potravin-do-ceska-roste-a-jsme-stale-vice-zavisli-na-statech-eu

     Celý text:      Dovoz-potravin.doc

 

Pompeo se ve střední Evropě má postavit Číně a Rusku

 13.2.2019 VSa     Návštěva Mika Pompea v Maďarsku, na Slovensku a v Polsku je podle článku vlivného politického webu POLITICO pro americkou stranou šancí, jak se postavit Číně a Rusku

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/02/13/pompeo-se-ve-stredni-evrope-ma-postavit-cine-a-rusku/

     Celý text:      Navsteva-Pompea.doc

 

Laické mentorování je škodlivé

 11.2. 2019 , Rozhovor s Schneiderem: Co se týče exkurzu pracovníků BIS do vyučování dějin, tuším příšernou věc - že se ti hoši nevědomky, nebo ti zločinci vědomě, zapojují do procesu, který zlehčuje hrůzy nacismu a historicky se ho pokoušejí vyvinit.

     Celý text:      Laicke-mentorovani.doc

 

Tak vypadá krize v Praze. Byty budou nedostupné

pro celou jednu generaci

 12.2. 2019 , Zuzana Kubátová    Loni stouply ceny prodávaných bytů v Praze na průměrných 78,5 tisíce korun /m2. Podle strategického plánu si město žádá minimálně 6 tisíc nových bytů ročně. Loni zahájili developeři jen 2,5 tisíce, o rok dříve 3.754 bytů. Drahé byty budou dál zvedat i ceny nájmů.

     Odkaz:   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tak-vypada-krize-v-praze-byty-budou-nedostupne-pro-celou-jednu-generaci-65558?dop-ab-variant=6&seq-no=1&source=hp

     Celý text:      Bytova-krize.doc

 

Fox News: USA se rozpadají, ale nikdo si toho nevšímá!

 11. února 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, foxnews )   Ekonomové předpovídají schodek ve výši 897 miliard dolarů. Státní dluh činí 22 bilionů dolarů. Více než roční HDP. Nejedná se o „dlouhodobou krizi", ale o tu která se právě nyní rozvíjí, přímo před našimi očima, dodal varovně Fox News.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/fox-news-usa-se-rozpadaji-ale-nikdo-si-toho-nevsima/

     Celý text:      USA-se-rozpadaji.doc

 

DějeBIS Martina Komárka tentokrát o římské církvi

 11.2. 2019 , Jiří Jaroš Nickelli     Pan redaktor M. Komárek se pasoval na znalce československých dějin a na veřejného vychovatele - apologeta římské církve. I v současnosti, rozsah a způsob nešastných církevních restitucí, které se blíží de facto pobělohorským konfiskacím a mnohde je převýšily, nezískávají katolické církvi ani podporu ani sympatie.

     Celý text:      Deje-Bis.doc

 

Bezpečnost se v ČR zvrhla

11.2. 2019     ROZHOVOR PL s vojenským veteránem Waldemarem Janečkem. Bezpečnostní situace se rapidně zhoršuje a budete-li mít zbraň, budete se bránit. Smutné na tom je, že kriminální podsvětí disponuje prakticky vším, na co si vzpomenete, a vy se bojíte vzít si do Německa třeba jen obyčejnou „rybičku“.

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Plynovku-Nevahat-Jinak-vas-skopou-varuje-veteran-z-Jugosky-Bezpecnost-se-v-Cesku-zvrhla-zde-jsou-pribehy-ze-zivota-570016

     Celý text:      Plynovku-nevahat.doc

 

Každý musí nést odpovědnost

 

 9.2. 2019 , Jiří Nussberger     Rozhovor Haló novin s Alenou Vitáskovou, předsedkyní Institutu Aleny Vitáskové (IAV). Státní zástupci a soudci mají ve svých rukou osudy lidí, a proto nelze jejich profesní a morální kvality oddělovat.  IAV zakládá registr podivných rozhodnutí soudců a státních zástupců, jejich provázání na byznys, neřešení trestné činnosti atd.

     Celý text:      Kazdy-musi.doc

 

Přemysl Votava: Ten den Praha plakala

11.2.2019      14. února 1945 USAAF a RAF poslaly na Drážďany mohutné letecké svazy, 1350 bombardérů, 700 stíhaček. Nálet nepřežilo 30 000 lidí, město hořelo několik dní. Ten den plakala i Praha. Byla středa krátce po poledni, když zazněly sirény… Přes 60 létajících pevností B-17 svrhlo na Prahu 52 tun pum. Nálet si vyžádal 701 mrtvých, 1400 zraněných, 200 domů bylo zničeno, stovky dalších poškozeny.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/premysl-votava-ten-den-praha-plakala

     Celý text:      Ten-den.doc

 

Kontroverzní směrnice EU chce vzít lidem možnost se bránit

legálně drženou zbraní.

 9.2. 2019 , Autor: Lumír Němec. Jeden by si myslel, že jako reakce na teroristické útoky se posílí činnost na hranicích a činnost tajných služeb, a ne že začne omezování legálně držených střelných zbraní. Ten, kdo bude chtít spáchat teroristický útok, si asi nebude chtít dělat „zbroják“.

     Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/defence/kontroverzni-smernice-eu-chce-vzit-lidem-moznost-se-branit-legalne-drzenou-zbrani-komentar-lumira-nemce-1404062525.html

     Celý text:      Smernice-EU.doc

 

Skrytá vlastnos 5G siete

 

 9.2.2019 ,  MarekM     „Telekomunikačné elektromagnetické pole“ má škodlivý dopad na živé organizmy už v oveža menších dávkach, ako sú povolené medzinárodnými a národnými smernicami.

     Odkaz:   http://www.zvedavec.org/pocitace/2019/02/7824-skryta-vlastnost-5g-siete.htm

     Celý text:      5G-site.doc

 

Benešovy dekrety se stávají cárem papíru. Hanba kolaborantům.

10.2. 2019 Pavel Opl      Benešovy dekrety jsou nedílnou a nesmazatelnou historií našeho státu, což se mnohým kolaborantům samozřejmě zajídá. A největší hanbou našeho národa je, že lidé zvolili spoustu politiků, kteří tyto protinárodní postupy dokonce aktivně podporují.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/podoteky/benesovy-dekrety-se-stavaji-carem-papiru-hanba-kolaborantum.html

     Celý text:      Dekrety-prezidenta.doc

 

Pravda o Venezuele

 

 25. ledna 2019     Jak došlo k tomu, že země ležící na 20 % (zjištěných) světových zásob ropy žije v bídě a astronomických dluzích? Vláda v Caracasu prodávala (před Chávezem) ropu extrémně hluboko pod světovými cenami, že si musela u amerického FEDu začít půjčovat na svůj vlastní státní rozpočet.

     Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2089-pravda-o-venezuele

     Celý text:      Pravda-o-Venezuele.doc

 

Roskosmos řekl, kdy ruští kosmonauté poletí na Měsíc

 

 9.02.2019     První ruský pilotovaný let se má odebrat na Měsíc v roce 2031. V roce 2034 se má začít se stavbou měsíční základny.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/201902099156491-rusko-kosmonauti-mesic-vesmir/

     Celý text:      Roskosmos-rekl.doc

 

EU řídí tajná organizace: Od integrace po vymazání identity států.

9. 2. 2019     Valentin Katasonov analyzuje sebezničující cestu evropských zemí do globalistického chřtánu rockefellerovské finanční oligarchie.  Země, které vstoupily do eurozóny, ztratily významnou část své svrchovanosti. Předaly ji nadnárodní instituci nazvané Evropská centrální banka (ECB).

          Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4261-eu-ridi-tajna-organizace-od-integrace-po-vymazani-identity-statu-za-vsim-hledej-rockefellera-gang-triceti-prozrazen-majitele-klicu-sve-trezory-neodemknou-tzv-europarlament-cestu-narodu-do-otroctvi-posvetil.htm

     Celý text:      EU-ridi-tajna.doc

 

Tohle Němci nesmí udělat, varuje Marian Kechlibar před návrhem,

který ohrožuje Česko.

 4.2. 2019 , ROZHOVOR     Němci chtějí brzy uzavřít všechny jaderné i uhelné elektrárny. „Pokud se do toho Němci vážně pustí, stanou se jim sousední státy včetně ČR energetickým rezervoárem,“

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tohle-Nemci-nesmi-udelat-varuje-Marian-Kechlibar-pred-navrhem-ktery-ohrozuje-Cesko-A-varuje-Andreje-Babise-569263

     Celý text:      Tohle-Nemci.doc

 

Není pravda, že stát je špatný hospodář

( Nejen retro - rozhovor Haló novin s Jiřím Hanákem)

 Před rokem 1989 jsme byli průmyslovou velmocí. Strojírenství mělo špičkovou úroveň a skutečnou velmocí jsme byli, pokud šlo o investiční celky.  Nesouhlasím s tvrzením, že stát je špatný hospodář.

     Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/45701719

     Celý text:      Neni-pravda.doc

 

Solární elektrárna soudce Baxy - pár panelů

 

na střeše a proč mrtví mluví

 

Občané mají právo znát všechny okolnosti kolem solárního byznysu. Občané hradí miliardy ze svých kapes.     Nejen po těchto zkušenostech je zcela legitimní se ptát soudce, který má prokazatelně na střeše své vily fotovoltackou elektrárnu

     Odkaz:   http://www.institut-av.eu/solarni-elektrarna-soudce-baxy-par-panelu-na-strese-a-proc-mrtvi-mluvi/

     Celý text:      Sol-elektrarna.doc

 

Eurovolby se blíží: Bažiny mobilizují.

 

Do Prahy přijede balkánská řeznice Madeleine Albrightová.  Ona přijíždí, aby tu koordinovala nástup „proevropských“ sil. Před eurovolbami. Aby přitvrdili cenzuru, zintenzivnili propagandu  i nějaké špinavé triky

     Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/7566-eurovolby-se-blizi-baziny-mobilizuji-do-prahy-prijede-balkanska-reznice-ma-s-sebou-noty-v-kavarne-horkne-sojove-latte-nekonecne-dlouha-chapadla-think-tanku-zatopime-jim-volbou-fasounu-cihla-do-skleniku

     Celý text:      Do-Prahy.doc

 

Nová evropská šlechta ( Nejen retro )

 

 Jen si všimněme (předchozího) předsedy Evropského parlamentu, Martina Schulze, jehož měsíční plat činil 29 000 €! Dobře vidíte, je to 29 000 eur (783 000 Kč)! Evropská Unie má do 60 tisíc zaměstnanců, s ročním rozpočtem na své potřeby a provoz, kolem 10 miliard €!!! (Jen pro představu jde o 270 miliard Kč.) EU je zbytnělý, centralistický, byrokratický moloch, který parazituje na životech lidí.

Jeho účelem je být nástrojem temné šlechty pro nastolení její světovlády - Nového světového řádu)

     Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/1602-nova-evropska-slechta

     Celý text:      EU-slechta.doc

 

Jak páni světa zbavuji Zemi přebytečných obyvatel

 

31.1.2019    Temná elita tahá za provázky, a nemá žádnou touhu zničit sebe, „svou” planetu, jachty, nemovitosti, svůj finanční ráj a své centrální banky-kasina. Žijí si příliš dobře, aby si svůj feudální život zničili jadernou apokalypsou. Tito temní vládci světa vedou tichou válku – postupné, ale neustálé ničení „přebytečných” lidí při zachování infrastruktury.

     Odkaz:   https://ceskoaktualne.cz/2019/01/zpravy-k-zamysleni/pani-sveta-zbavuji-zemi-prebytecnych-obyvatel/

     Celý text:      Jak-pani-sveta.doc

( Poznámka: Další alternativní zbraně tohoto hybridního válčení (vyvražďování) jsou migrační údery, homosexualistická propaganda, boj proti oteplování (způsobenému člověkem!?), boj za (překroucená) lidská práva, degradace školního vzdělání pro masy, snaha zavést západní internet věcí (5G) . . . Pro mnohé bohaté, veleučené, či kariéristické "hňupy", včetně mnohých "nobelistů", by mělo být varováním, že 43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu - otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace (budou také vyhlazovat většinu tzv. „zlaté půlmiliardy lidstva“?! – viz Kapitalismus-mrtvola.doc ) )

 

Každý se mohl přesvědčit, že ČT vyloženě lže a manipuluje, když například vysílala o srpnu 1968

 4.2. 2019 ,  Tomio Okamura     ČT do nás i našich dětí valí nechutnou sluníčkářskou propagandu o Evropské unii na věčné časy, o potřebě multikulturalismu a nutnosti přijímání imigrantů ...

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=215910

     Celý text:      CT-lze.doc

 

Z oprávněných nároků uhradilo Německo jen čtyři procenta

6.2. 2019 , Jiří Valenta (interpelace v PS PČR)    Korektní sousedské vztahy obou zemí mohou být realizovány pouze tehdy, kdy oprávněné a dokonce mezinárodně uznané pohledávky budou mezi nimi vyrovnány.

     Celý text:      Reparace-Valenta.doc

 

Rusové testovali revoluční podmořský dron Poseidon

 

 6.2. 2019 , Reuters - Moskva ČTK  Ruská armáda provedla testy „Charakteristiky neomezeného dosahu a rychlosti přes 200 kilometrů za hodinu se plně potvrdily. Pracovat bude v hloubce jednoho kilometru.

     Odkaz:   https://www.novinky.cz/zahranicni/496536-rusove-testovali-revolucni-podmorsky-dron-poseidon.html

     Celý text:      Testovali-Poseidon.doc

 

To je naprosto nehorázné! Celkem miliony z vašeho na integraci cizinců!

6.2. 2019 , Radim Fiala     Pražské zastupitelstvo před pár dny schválilo individuální dotaci v hodnotě přes 5,1 milionu korun sluníčkářské neziskové organizaci Integrační centrum Praha (ICP)

     Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/20570-to-je-naprosto-nehorazne-celkem-miliony-z-vaseho-na-integraci-cizincu-podekujte-za-to-prazske-koalici-piratu-ivana-bartose-uskupeni-praha-sobe-poslance-kdu-csl-jana-cizinskeho-a-pospisilovy-top-09.aspx

     Celý text:      RFiala.doc

 

USA „zavírají vrata ohrady“, ale Huawei už vzal do zaječích

31.1.2019 VSa     David Goldman tvrdí, že snahy USA zastavit dominanci Huawei v technologii 5G nejsou nic jiného, než pokus zakrýt svá vlastní katastrofální selhání.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/01/31/usa-zaviraji-vrata-ohrady-ale-huawei-uz-vzal-do-zajecich/

     Celý text:      USA-zaviraji.doc

 

L'Opinion: Jaderná bomba již nebude odstrašující zbraní!

6. února 2019 , Podle francouzského novináře Erica Le Bouchera se po odchodu Spojených států a Ruska  z INF objeví nové atomové bomby s nízkým výkonem. Pravděpodobnost nehody nebo chyby v jaderné otázce narůstá každý den,"

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/lopinion-jaderna-bomba-jiz-nebude-odstrasujici-zbrani/

     Celý text:      Jaderna-bomba.doc

 

Velká čistka

  3.2. 2019, Viktor Grinkevič     Téma elit se v moderním Rusku stává jedním z klíčů politické agendy: zadržení senátora Raufa Arašukova přímo v zasedací síni Rady federace ,  Zákon, podle něhož by generální prokuratura měla mít přístup k údajům o zahraničních kontech a úsporách ruských státních úředníků.

     Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/velikaya_chistka

     Překlad:      Velka-cistka.doc

 

Japonský deník označil Kurily za ideální  místo pro rozmístění amerických raket

 

05.02.2019 Š Sputnik / Sergej Krivošejev     Čtyři ruské ostrovy Kurilského řetězu, jsou ideálním místem pro umístění amerických raket. Uvedl to japonský deník Japan Business Press

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/201902059124566-japonsko-kurily-rusko-spor-rakety/

     Celý text:      Kurily-misto.doc

 

Šéf AfD je novým spolkovým kancléřem!

5. února 2019 - 06:20 , (rp,prvnizpravy.cz,smopo.ch,foto:arch.)     Šéf AfD Alexander Gauland oznámil svržení Angely Merkelové a sebe jmenoval do funkce spolkového kancléře.

      "Tento článek je samozřejmě úplná absurdita," přiznává autor. "Fake a aprílový žert!" Před dvěma dny však Angela Merkelová vyzvala k nové prezidentské volbě ve Venezuele a zdůraznila, že obyvatelé Venezuely musí hájit své zájmy. " „Není jasné, zda Merkelová tuší, že by Němci by mohli udělat totéž proti ní,"

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sef-afd-je-novym-spolkovym-kanclerem/

     Celý text:      Sef-AfD.doc

 

Intervence USA ve Venezuele: Maduro narušitel amerického vlivu.

 

4. 2. 2019 , Nikolaj Starikov uvádí pět hlavních důvodů, proč USA potřebují realizovat státní převrat ve Venezuele a dosadit tam vlastní loutkovou vládu:

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/02/intervence-usa-ve-venezuele-maduro.html

     Celý text:      USA-ve-Venezuele.doc

 

Čínský lunochod zjistil, že měsíční noci jsou

 

mnohem chladnější, než se předpokládalo

 

 4.2. 2019      Čínská národní vesmírná agentura (CNSA) informuje, že lunochod Yutu 2 kosmické mise Čchang-e 4 zachytil mimořádně nízkou teplotu na odvrácené straně Měsíce.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/201902049115174-cina-lunochod-mesic-vyzkum-teplota/

     Celý text:      Cinsky-lunochod.doc

 

Co všechno může znamenat americké odstoupení od smlouvy INF?

 

 3.2.2019 Pavel Gavlas      Práh jaderné války se nebezpečně snížil. Reakční doba pro zahájení odvetného úderu po zjištění odpálení nepřátelských raket nového typu je příliš krátká (10-12 min.)

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/02/03/co-vsechno-muze-znamenat-americke-odstoupeni-od-smlouvy-inf/

     Celý text:      Odstoupeni-od-inf.doc

 

Francie a Německo: "Jsme rozhodnuti vytvořit evropskou armádu

 4.2. 2019 , Soeren Kern  "Cášská smlouva" torpéduje přesně ty evropské myšlenky, kterými se paní Merkelová a pan Macron tak rádi zaklínají. Zdá se, že tuší, že se EU v současné podobě rozpadne."

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/francie-a-nemecko-jsme-rozhodnuti-vytvorit-evropskou-armadu.html

     Celý text:      Francie-a-Nemecko.doc

 

Utajené volby

1.2. 2019 , Martin Koller     Slouhové cizích zájmů evidentně zvolili novou taktiku. Mohli bychom mluvit o skoro utajených volbách, téměř kategorie stealt. Nepřehlížejme důležitost voleb do EU

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/02/utajene-volby.html

     Celý text:      Utajene-volby.doc

 

WSJ: Jak se může Washington uchránit před „rusko-čínským obrem"?

 

 3.2. 2019 V čínských a ruských dokumentech je spolupráce mezi Moskvou a Pekingm nazývána "komplexním strategickým partnerstvím".

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/wsj-jak-se-muze-washington-uchranit-pred-rusko-cinskym-obrem/

     Celý text:      WSJ-jak-se-muze.doc

 

Kategorické ultimátum nemeckej kancelárky národným štátom:

vzda sa vlastnej suverenity!

 1.2. 2019     Angela Merkelová povedala toto: „Národné štáty dnes musia – alebo povedzme, majú povinnos – vzda sa vlastnej suverenity.“

     Odkaz:   http://aliancenarodnichsil.cz/kategoricke-ultimatum-nemeckej-kancelarky-narodnym-statom-vzdat-sa-vlastnej-suverenity/

     Celý text:      Ultimatum.doc

 

JAK NA TO PO "AMERICKU"?!

 

3.2. 2019   George Friedman, ... prvotním zájmem USA, pro který jsme vedli války – prvou, druhou i studenou – je vztah mezi Německem a Ruskem. Protože jejich jednota je pro nás jedinou hrozbou.

     Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/2075-jak-na-to-po-americku

     Celý text:      Jak-na-to.doc

 

Globalizace končí. Trendem je lokalizace

 

 2. 2. 2019 Antonín Karoc  ČeskáPozice     Globalizace je zřejmě za svým vrcholem a rozvoj moderních technologií, jako je 3D tisk, a automatizace naznačuje směřování k lokalizaci.

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/02/globalizace-konci-trendem-je-lokalizace.html

     Celý text:      GlobalizaceKonci.doc

 ( Poznámka: Ekonomika má sloužit lidem a ne lidé ekonomice (superelitám, které ji deformují ve svůj prospěch) !!! )

 

Das Investment: investice do Ruska slibují investorům dvojnásobný zisk

1.2. 2019  russian     Ruské akcie jsou pro investory stále atraktivnější, tvrdí Das Investment.

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/02/das-investment-investice-do-ruska.html

     Celý text:      Investice-do-Ruska.doc

 

Americká výpočetní technika pomohla Němcům

zavraždit během jejich genocid desítky milionů lidí

1.2. 2019     Americký výpočetní gigant IBM, resp. jeho vynálezy, umožnil Němcům provádět v obludném měřítku genocidu Židů a Slovanů.

     Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/americka-vypocetni-technika-pomohla-nemcum-zavrazdit-behem-jejich-genocid-desitky-milionu-lidi-1404060281.html

     Celý text:      US-vypocetni.doc

 

Extrémní mrazy v severní Americe zabily už 21 lidí

2.2. 2019 , John Vojtek , CHICAGO   Devadesát milionů Američanů, tedy přibližně třetina populace, pocítila teploty minus 17 stupňů Celsia a nižší. Teploty v Chicagu klesly na minus 30 stupňů Celsia

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=215771

     Celý text:      Globalni-otepleni.doc

     Viz také:  Climate.doc  ,  Klima.doc  ,  Globalni-oteplovani.doc  ,  Hoax-GO.doc  ,  Klima-hoax.doc  ,   Boj-kapitalu.doc ,  Rozhovor-o-GO.doc  ,  Proti-hypoteze.doc  ,  Kronika-povetrnosti.doc  ,  Leto-se-chyli.doc  ,  Nie-klima.doc

Agenda využívající tezi o oteplování způsobeném člověkem - boj proti globálnímu oteplování, je dalším nástrojem vládců Západu. Obdobným nástrojem jako mezinárodní boj za lidská práva (podle kritérií tohoto panstva), boj proti mezinárodnímu terorismu (podníceném vládci Západu), boj za práva sexuálních menšin a další. Tyto nástroje mají sloužit k postupnému přesouvání moci od orgánů jednotlivých států na nadnárodní instituce, podléhající vládcům Západu. K postupnému ovládnutí světa západními superboháči, k nastolení NWO (jejich nového světového řádu).

 

V New Yorku bude ustavena Velká porota k prošetření

důkazů o demolici Dvojčat a budovy WTC 7!

31.1. 2019  Po 17 letech se začne u amerického soudu konečně projednávat žaloba pozůstalých po obětech útoků z 11. září proti závěrečné zprávě inženýrů americké organizace NIST, která je obviňována ze spiknutí

     Odkaz:   https://aeronet.cz/news/prulom-po-17-letech-v-new-yorku-bude-ustavena-velka-porota-k-prosetreni-dukazu-o-demolici-dvojcat-a-budovy-wtc-7-nastava-zuctovani-s-neocony-a-americkym-deep-state-soudni-odhaleni-spiknuti/

     Celý text:      Prulom-po-letech.pdf

     Také viz retro:     Podvod-11-9-2001.pdf

 

Co odlišuje odolné státy od bezbranných

 

 31. 1. 2019 , Petr Hampl       Češi nevnímají Slováky jako jeden z mnoha přátelských národů, ale jako něco speciálního, blízkého, mnohem sympatičtější než kdokoliv jiný.

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=215653

     Celý text:      Co-odlisuje.doc

 

Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) :

Česká televize funguje dobře a plní svoji úlohu

 

31.1. 2019     Neschválení výroční zprávy o činnosti České televize  by bylo politickým tlakem, který by mohl znamenat odvolání Rady ČT.

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ministr-Stanek-Ceska-televize-funguje-dobre-a-plni-svoji-ulohu-568851

     Celý text:      CT-funguje.doc

 ( Poznámka: "Neobjektivitu" ČT mnozí diváci oprávněně odsuzují. Svým "hitlerováním" v mnohých pořadech, slepým služebníčkováním západnímu meinstreamu řízenému stoupenci amerického deep state a eurofašistům (např. interview s Posseltem), provozuje ČT protinárodní  vlastizrádnou činnost. )

 

Západní tisk je zděšen: Americká stíhačka F-35 je šílená!

 

 1.2. 2019   Při dlouhodobých testech amerického stíhacího letounu F-35 byly zjištěny kritické problémy se spolehlivostí a trvanlivostí letadla, přesností jeho zbraní a softwaru.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zapadni-tisk-je-zdesen-americka-stihacka-f-35-je-silena/

     Celý text:      Stihacka-F35.doc

 

Rusko 2018: Důvěra v Putina je pryč

 

 30.1. 2019 , Ljuba Lulko     Hlavní událostí roku 2018 pro Rusko byla důchodová reforma, jejíž negativní vliv podkopal důvěru veřejnosti v prezidenta.

     Odkaz:   https://www.eurasia24.cz/analyzy/item/2887-rusko-2018-duvera-v-putina-je-pryc

     Celý text:      Duvera-v-Putina.doc

 

Ruští liberálové v nouzi

 28.1.2019 , Jan Campbell     10. Gajdarovského fóra (www.gaidarforum.ru , které se uskutečnilo v Moskvě (15-17.1.2019) mi potvrdily, že ruští liberálové a jejich západní spojenci jsou v nouzi.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/rusti-liberalove-v-nouzi

     Celý text:      Rusti-liberalove.doc

 

Úloha propagandy

30.1. 2019 , Leo K.  KosaZostra Kapitalismus sociální problémy nemůže je vyřešit. A vždy se najde nějaký způsob jak třeba palčivý problém obrátit ve zdroj zisku. A k tomu slouží právě propaganda a její zatajovaný cíl – udržovat lidstvo na hraně války.

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/01/uloha-propagandy.html

     Celý text:      Uloha-propagandy.doc

 

Rusko v priebehu prvých 18 rokov tohto tisícročia  odpustilo mnohým krajinám dlhy v celkovej výške 140 miliárd dolárov

29.1.2019 , Eugen Rusnák     Na prvom mieste je Kuba, ktorej Kremež „prepáčil“ 32 miliárd dolárov. Na druhom mieste je Irak s odpustenými 21,5 miliardami dolárov dlhu.

     Odkaz:   http://www.srspol.sk/clanek-rusko-v-priebehu-prvych-18-rokov-tohto-tisicrocia-odpustilo-mnohym-krajinam-dlhy-v-celkovej-vyske-140-miliard-dolarov-18246.html

     Celý text:      Rusko-odpustilo.doc

 

Kam zmizel zlatý poklad republiky

( kráceno - retro 8.2. 2012 )

Pojednává o tom pozoruhodná kniha Stanislava Motla          V době rozdělení Československa byly v sejfech Státní banky 102 tuny zlata, nyní z něj zbývá jen 13,7 tuny !!!

     Odkaz:   https://www.bankovnipoplatky.com/kam-zmizel-zlaty-poklad-republiky--16599.html

     Celý text:      ZlatyPoklad.doc

 

Na 60 a ještě níž. Američtí těžaři břidlicové ropy jsou šokováni levnou ropou

 28.1. 2019 , Natalja Dembinskaja , Cena WTI má stabilně činit přibližně 60 dolarů za barel, v opačném případě bude třeba zrušit investice do tohoto sektoru, prohlásil šéf společnosti Hess

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/byznys/201901289054213-ropa-bridlice-usa/

     Celý text:      Levna-ropa.doc

 

Američtí intelektuálové podepsali petici proti Trumpově intervenci do Venezuely

 28.01.2019     Americký lingvista a levicový politický aktivista Noam Chomsky organizuje petici, ve které vyzývá Trumpovu administrativu, aby se přestala vměšovat do vnitropolitické situace ve Venezuele.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/politika/201901289060354-USA-intelektualove-petice-Trump-intervence-Venezuela/

     Celý text:      Americti-intelektualove.doc

 

Apple přiznal „štěnici“ v aplikaci FaceTime, chybu odstraní ke konci týdne

 

29.1. 2019 , Tereza Nováková    Sám šéf Applu Tim Cook vyhlásil cíl - přijmout komplexní legislativní reformu v oblasti ochrany dat uživatelů. „Nebezpečí jsou skutečná a důsledky příliš vážné,“ řekl.

     Odkaz:   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/apple-priznal-stenici-v-aplikaci-facetime-chybu-odstrani-ke-konci-tydne-65152?dop-ab-variant=8&seq-no=2&source=hp

     Celý text:      Apple-priznal.doc

 

Uctívání banderovců je vlastně rehabilitace fašismu

 

 28.1. 2019 , J. Kojzar    Rozhovor Haló novin s historikem docentem Jaroslavem Štraitem

     Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/49750169

     Celý text:      Uctivani-banderovcu.doc

 

Vzkaz z Davosu? Je třeba redefinovat globalizaci

 

 28.1.2019 VSa     Noviny Financial Times (vydání 24/01/2019) píší o tom, že podnikatelská a politická elita musí vážně hovořit o kapitalistickém modelu.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/01/28/vztaz-z-davosu-je-treba-redefinovat-globalizaci/

     Celý text:      Vzkaz-z-Davosu.doc

 

Pět důvodů, proč pokus o puč neklapne – Venezuela globálním pohledem

27.1. 2019    Tady je pět důvodů, proč je nepravděpodobné, aby toto drama přineslo takové rozuzlení, o jakém tolik křičí hlavní světová média

     Odkaz:   https://aeronet.cz/news/pet-duvodu-proc-pokus-o-puc-neklapne-venezuela-globalnim-pohledem/

     Celý text:      Pet-duvodu-proc.doc

 

Stalingrad - mezník záchrany Evropy před fašismem

Emil Vachek : ťPředevším - v čem spočívá nesmírný význam Stalingradu pro Sověty? Stalin označil Moskvu za hlavu a Stalingrad za srdce Sovětského svazuŤ. Slova to byla výstižná a charakterizující onen přelom ve válce Jiří Jaroš Nickelli , Haló noviny, 28.1. 2019, str. 6

     Celý text:      Stalingrad-meznik.doc

 

Ke hnutí žlutých vest: Střední třída chudne a je frustrovaná

 

 28.1. 2019 , Ladislava Chateau     Hlubší zamyšlení a odpověď na to, proč do ulic vyšla právě střední vrstva, přinesl esejista Christophe Guilluy ve své knize - Konec střední třídy na Západě

     Odkaz:   http://literarky.cz/politika/svet/27750-ke-hnuti-lutych-vest-stedni-tida-chudne-a-je-frustrovana-

     Celý text:      Ke-hnuti.doc

 

Bývalý pracovník OSN vysvětlil, jak USA diktují organizaci své podmínky

28.1. 2019     Bývalý zvláštní zpravodaj OSN Alfred de Zayas v interview pro The Independent prohlásil, že hlavní příčinou ekonomické katastrofy ve Venezuele jsou americké sankce.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/201901289053931-venezuela-osn-usa/

     Celý text:      Byvaly-pracovnik.doc

 

Alena Vitásková: Otevřený dopis poslankyním, poslancům, senátorkám, senátorům, a členům vlády ČR – Praha dne 16. 1. 2019

     Stala jsem se politicky pronásledovanou za svoji práci, kterou jsem odváděla celý život v souladu se zákony této země, ku prospěchu našich občanů, naší vlasti. Politici, policisté, státní zástupci a soudci, kteří jsou zapojeni do solárního byznysu, spojili síly, a snaha o moji likvidaci pokračuje.

     Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/7467-alena-vitaskova-otevreny-dopis-poslankynim-poslancum-senatorkam-senatorum-a-clenum-vlady-cr-praha-dne-16-1-2019

     Celý text:      Vitaskova-dopis.doc

 

Kolaps je již tady: Je to proces, ne událost.

 

 26.1. 2019 , Chris Martenson , "Information Clearing House" Skutečný kolaps se děje pomalu a často bez jakéhokoli potvrzení tzv. politickými a ekonomickými elitami až do jeho úplného konce.

     Odkaz:     http://www.informationclearinghouse.info/50984.htm

     Překlad:   Kolaps-jiz-je.doc

 

Moderní Pchjongjang

 

 Časopisy „Korea“ a „Korea dnes“ přinášejí krásné snímky Pchjongjangu, moderního socialistického velkoměsta, nově postaveného po roce 1953 na troskách jednoho z nejstarších sídel korejského národa

     Odkaz:     http://www.kldr.info/2019/01/27/moderni-pchjongjang/

     Celý text:   Moderni-Pchjongjang.pdf

 

Der Spiegel zveřejnil článek o vzpomínkách bývalého

 

 amerického velvyslance v Rusku Michaela McFaula

 

 24.1. 2019 , Taurus    Popisuje, jak USA lhaly Rusku ve věci sankcí OSN proti Íránu; Lhali ohledně bombardování Libyje; Vzdělávali ruské aktivisty liberální opozice a platili milionové částky občanským organizacím 

    Odkaz:     http://leva-net.webnode.cz/news/der-spiegel-zverejnil-clanek-o-vzpominkach-byvaleho-americkeho-velvyslance-v-rusku-michaela-mcfaula/

     Celý text:   Der-Spiegel.doc

 

Jan Campbell: Dárek, který nic nestojí

 

 Jan Campbell, 22. 1. 2019     Již teď je vidět, že USA nemohou nabídnout ČLR zboží v nabídnuté výši 1000 miliard USD během 6 let. Proto bychom se měli z daru, který nic nestojí, učit.

     Odkaz:     http://www.srspol.sk/clanek-jan-campbell-darek-ktery-nic-nestoji-18239.html

     Celý text:   Darek.doc

 

 

Nová Evropa: Německo a Francie podepsaly v Cáchách klíčový dokument

22.1. 2019     Reformátování Evropy oficiálně začalo.  Německo a Francie chtějí vytvořit jádro mocenského řízení v Evropě.  Všichni globalisté mají to společné, že pracují ve prospěch plánu na vznik světovlády superelit (NWO)

     Odkaz:     https://aeronet.cz/news/nova-evropa-nemecko-a-francie-dnes-podepsaly-v-cachach-klicovy-dokument-o-vzniku-dvourychlostni-evropy-podpis-se-odehral-necelych-40-kilometru-od-maastrichtu-za-pritomnosti-vrcholneho-nemeckeho/

     Celý text:   Nova-Evropa.pdf

 

Washington jmenoval prezidenta Venezuely

 

 24.1.2019 ,  Paul Craig Roberts          Prezident Trump oficiálně prohlásil zvolenou vládu za „nelegitimní“ tím způsobem, že formou příkazu zvolil venezuelského prezidenta.

     Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2019/01/7811-washington-jmenoval-prezidenta-venezuely.htm

     Celý text:   Washington-jmenoval.doc

 

Czexit ano a jak dál (III.)

 

 18.1.2019 , Ing. Jaroslav Tichý     Jaké máme vůbec možnosti s ohledem na Czexit, 1/ nedělat (tak jako obvykle) nic. V takovém případě zůstaneme kolonií. 3/ usilovat o urychlený Czexit

     Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/czexit-ano-a-jak-dal-iii.html

     Celý text:   Czexit-III.doc

 

Návrh na zdanění finančních náhrad je správným krokem

Pojem restituce znamená, že dochází k návratu k předchozímu stavu. Zákon č. 428/2012 Sb., o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi, tomu neodpovídá.

     Celý text:   Navrh-na-zdaneni.doc

 

Drive: Fotografie ruského úderného dronu „unikly" do sítě!

25. 1. 2019 , V sociálních sítích se objevily fotografie, které údajně zachytily ruský bezpilotní letoun „Ochotnik“ („Lovec“ ), napsal The Drive.

     Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/drive-fotografie-ruskeho-utocneho-dronu-unikly-do-site/

     Celý text:   Drive-fotografie.doc

 

Sudeácký sjezd v ČR?

 

 25.1. 2019     Předseda Sudetoněmeckého landsmanšaftu Bernd Posselt plánuje sjezd svého sdružení na území České republiky. Ve středu večer to potvrdil v rozhovoru pro Českou televizi.

     Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/49704619

     Celý text:   Sudetacky-sjezd.doc

     ( Poznámka: B. Posselt je také ideovým a organizačním spoluiniciátorem hrubých nezákonností v Jugoslávii (viz text níže), i na banderovské části Ukrajiny. Budeme takovým umožňovat, aby "majstrovali" českou politiku???!!! )

 

Ukáže se konečně pravda o Kosovu?

25.1. 2019  - Břetislav Olšer - šéfredaktor http://www.rukojmi.cz/     Ukáže se konečně pravda o tzv. žlutém domě, v němž byli dle hlavní žalobkyně ICTY v Haagu Carly del Ponteové vražděni Srbové, uneseni z Kosova do Albánie; a následoval prodej jejich tělesných orgánů?

     Odkaz:     http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/7484-ukaze-se-konecne-pravda-o-tzv-zlutem-dome-v-nemz-byli-dle-hlavni-zalobkyne-icty-v-haagu-carly-del-ponteove-vrazdeni-srbove-uneseni-z-kosova-do-albanie-nasledoval-prodej-jejich-telesnych-organu

     Celý text:   Ukaze-se.doc

 

Německý průmysl chce zastavit čínský parní válec

25.1.2019 VSa Čínská ekonomika nakopla německou exportní mašinu. Ale najednou se Německo začalo bát, že bude na straně poražených, napsaly noviny Financial Times.

     Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/01/25/nemecky-prumysl-chce-zastavit-cinsky-parni-valec/

     Celý text:   Nemecky-prumysl.doc

 

Slyšíte šoupání bot?

21. ledna 2019 , Alexandr Prochanov      Obávejte se přitisknutí liberálů k hrudi, protože okamžitě najdou na vašem krku pulzující žilku a prokousnou ji.

     Odkaz:     http://zavtra.ru/blogs/ti_slishish_kak_grohochut_sapogi

     Překlad:   Slysite.doc

 

Ve Venezuele proběhl pokus o státní převrat.

24.1. 2019, Milan Vidlák, časopis Šifra  Skupina vojáků venezuelské armády ukradla z muničního skladu zbraně a pak se pokusili vtrhnout do prezidentského paláce. Národní garda je ale obklíčila a nakonec se vzdali.

         Odkaz: https://www.casopis-sifra.cz/ve-venezuele-probehl-pokus-o-statni-prevrat-nejvyssi-soud-oznacil-veskere-kroky-provadene-v-rozporu-s-ustavou-za-neplatne-spojene-staty-uznaly-vudce-vzpoury-za-prezidenta-venezuela-s-usa-prerusila/

     Celý text:      Ve-Venezuele.doc

 

Až přijde krize, nemůžeme čekat nic jiného než zhroucení a beznaděj, rozpadlé rodiny, explozi bezdomovectví a sebevražd.

 24.1. 2019 , Petr Hampl   Nemůžeme čekat nic jiného, než  řádění nadnárodních neziskovek s neomezenými rozpočty, které se budou pracujícím ještě více vysmívat

     Odkaz: https://www.euportal.cz/Articles/20510-az-prijde-krize-nemuzeme-cekat-nic-jineho-nez-zhrouceni-a-beznadej-rozpadle-rodiny-explozi-bezdomovectvi-a-sebevrazd-i-radeni-nadnarodnich-neziskovek-ktere-se-budou-pracujicim-jeste-vice-vysmivat.aspx

     Celý text:      Az-prijde-krize.doc

 

V protifašistickém odboji vlastenectví převažovalo více

než v současné době

23.1. 2019  Rozhovor Haló novin se Zdeňkou Valouchovou, předsedkyní Sdružení osvobozených politických vězňů a pozůstalých (SOPVP)

     Odkaz: http://www.halonoviny.cz/articles/view/49696492

     Celý text:      V-protifasistickem.doc

 

NEDŮVĚRA K CÍRKVÍM, TISKU, TELEVIZI...

 23.1. 2019 , Petr Žantovský     Církve dopadly v tomto meziročním srovnávání zatím nejhůře.  Staly se obchodními firmami... Obdobně je to s neziskovkami. A konečně tzv. mainstreamová média až na výjimky ztratila svou důvěryhodnost

  Odkaz: http://severoceskapravda.cz/index.php/ohlasy/2060-ned%C5%AFv%C4%9Bra-k-c%C3%ADrkv%C3%ADm,-tisku,-televizi

     Celý text:      Neduvera.doc

     ( Poznámka: Platí ono biblické - "ne podle slov, ale podle činů poznáte je" . Převrat v r. 1989 nebyl žádnou revolucí, ale zpátečnickou kontrarevolucí v zájmu západních superelit a domácích elit, kněžourů, feudálního panstva, bohatců. Jeho aktéři byli jejich "kanonfutrem". )

 

Němci vytvořili s Francouzi jeden velký superstát. Tajně

21.1.2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Má dojít k těsné integraci obou zemí.  Být vazalem státu, který vždy po nadějném restartu dokáže opakovaně zničit celu Evropu, to nejsou zrovna nadějné vyhlídky…

     Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/evropa-dostava-dalsi-ranu-nemci-vytvorili-s-francouzi-jeden-velky-superstat-tajne/

     Celý text:      Evropa-dostava.doc

 

Ekonomická elita se bojí budoucnosti

23.1.2019 VSa      Nálada hlavních globálních manažerů se zhoršila, začíná článek pro Die Welt.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/01/23/ekonomicka-elita-se-boji-budoucnosti/

     Celý text:      Ekonomicka-elita.doc

 

Ekonomická nerovnost může vést ke kolapsu kapitalismu

22.1. 2019 , Bruno Le Maire , AUTOR: ČTK     Francouzský ministr financí Bruno Le Maire varoval před možným kolapsem kapitalismu v případě, že se bude dál prohlubovat ekonomická nerovnost ve světě. Z

     Odkaz:   https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/ekonomicka-nerovnost-muze-vest-ke-kolapsu-kapitalismu_511132.html

     Celý text:      Ekonomicka-nerovnost.doc

 

CNBC: Zabrzdit Rusko se nepodařilo, americkým

 

družicím hrozí nová vesmírná zbraň

 

 21.1. 2019 , Redakce AC24     Rusko provedlo další úspěšné zkoušky systému protiraketové a protidružicové obrany Nudol, píše CNBC

     Odkaz:   https://ac24.cz/-/cnbc-zabrzdit-rusko-se-nepodarilo-americkym-druzicim-hrozi-nova-vesmirna-zbran?          Celý text:      Zabrzdit-Rusko.doc

 

Okamura chce po SRN válčené reparace ve výši miliard

22. 01. 2019 , Tomio Okamura na svém Facebooku prohlásil, že otázka válečných reparací není promlčená.

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=215042

     Celý text:      Nemci-by-meli.doc

 

Euro odráží podobu Evropské unie: je nedemokratické,

nefunkční a ignoruje fakta

22.1.2019 , Ilona Švihlíková    Z ekonomického hlediska je provedení neboli architektura hospodářské a měnové unie selháním.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/01/22/euro-odrazi-podobu-evropske-unie-je-nedemokraticke-nefunkcni-a-ignoruje-fakta/

     Celý text:      Euro-odrazi.doc

 

Roskosmos na oběžnou dráhu vypraví ženský oddíl

 

 21.1. 2019     Jejich výcvik má být spojen také s budoucími výpravami k Měsíci.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/201901218992031-zeny-vesmir-rusko/

     Celý text:      Zensky-oddil.doc

 

Necháme si ukrást duše našich dětí?!

Obdrželi jsme velmi závažné svědectví o probíhajícím, bezprecedentním vymýváním mozků naších dětí na středních školách a učilištích.

     Přišlo e-mailem

     Celý text:      Duse-deti.doc

 

Výzkum ukázal rekordní rozdíl mezi bohatými a chudými ve světě

  

21.1. 2019 ,  Redakce AC24     Mezinárodní charitativní organizace Oxfam zveřejnila, že 1 % bohatých lidí vlastní 50,8 % světového majetku, zatímco nejchudší část obyvatelstva má 0,16 % jmění ve světě.

     Odkaz:   https://ac24.cz/-/vyzkum-ukazal-rekordni-rozdil-mezi-bohatymi-a-chudymi-ve-svete

     Celý text:      Vyzkum-ukazal.doc

 

Evropská unie: ideál a reál

 

 21.1.2019 , Oskar Krejčí     Evropská unie není postmoderní organizací zajištující mír. Je jedním ze siamských dvojčat uskupení NATO/EU, které nahlíží na své okolí přes brýle klasických velmocenských zájmů.

     Odkaz:  http://casopisargument.cz/2019/01/21/evropska-unie-ideal-a-real/

     Celý text:      EU-ideal-a-real.doc

 

Czexit ano a jak dál - Část II.

 

 19.1. 2019 , Jaroslav Tichý     Lépe pozdě, než vůbec ne – avšak dále neodkládat.

Dlouhodobým cílem světových globalistů je: Dobýt Rusko, získat nerostné zdroje, přírodní bohatství a půdu náležející Rusku ; Zabránit užší spolupráci Evropy s Ruskem ; Snížit spotřebu na Zemi a v souvislosti s tím i životní úroveň v zemích s nejvyšší spotřebou, tedy zejména v Evropě. (Ale svou životní úroveň si sami chtějí nadále enormě zvyšovat!!!)

     Odkaz:  http://www.novarepublika.cz/2019/01/czexit-ano-jak-dal-cast-ii.html#more

     Celý text:      Czexit-II.doc

     Poznámka: K roztržce mezi globalisty (superboháči Západu) a neokony (boháči Západu) v poslední době viz     Kapitalismus-mrtvola.doc

 

Dortmund vyzbrojuje své úředníky obušky a pepřovými spreji

 

 20.1. 2019     Německo je tak "bezpečná a klidná země", že Dortmund nyní vybavuje zaměstnance bezpečnostní služby obušky.  Nikde to není bezpečné.

        Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dortmund-vyzbrojuje-sve-uredniky-obusky-a-peprovymi-spreji/

           Celý text:      Dortmund.doc

 

Prognóza neradostné budoucnosti 2

Ekologové, ekologisté a peníze

20. 1.  2019 , Martin Koller     Z hlediska pakování se penězi nás všech je opravdová ekologie ve srovnání s ekologistickými lobby solárníků a větrníkářů a pěstitelů řepky, doslova žebračkou.

        Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/01/prognoza-neradostne-budoucnosti-2.html

           Celý text:      Prognoza2.doc

 

Novinári v službách CIA a operácia Mockingbird

 

 20.1.2019 , Autor: Ratko Sudecký     „Bol som novinárom 25 rokov. Podporovala ma americká CIA.“ Verejne to vyhlásil nemecký investigatívny novinár Udo Ulfkotte, bývalý redaktor Frankfurter Allgemeine Zeitung.

        Odkaz:     https://zemavek.sk/novinari-v-sluzbach-cia-a-operacia-mockingbird/

           Celý text:      Novinari-v-sluzbach.doc

 

Je ČR rodeem pro nelegální uprchlíky?

 

 19.1. 2019     Počet běženců, kteří nelegálně překročili hranice z ČR do Německa, se loni zvýšil, uvedlo německé ministerstvo vnitra.

        Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/49634324

           Celý text:      Je-CR-rodeem.doc

 

Nové hnutí  - LIST - J. Soukupa

 

 17.1.  2019     Šéf TV Barrandov zakládá nové politické hnutí s názvem “List Jaromíra Soukupa”. Vlasteneckou variantu - vystoupení z EU i z NATO zatím v dnešní době na politické scéně v ČR nabízí pouze Národní demokracie a Aliance národních sil.

        Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/radime/2056-nov%C3%A9-hnut%C3%AD-list-j-soukupa

           Celý text:      Hnuti-List.doc

 

Čučkař Koudelka z BIS nás táhne zpět

do Protektorátu Böhmen und Mähren

 17.1. 2019 ,  Lubomir Man     Ředitel BIS objasnil, že současné české učebnice a školní osnovy vykreslují německou kulturu a německý vliv v českých zemích neobjektivně a nepřátelsky

        Odkaz:     http://outsidermedia.cz/cuckar-koudelka-z-bisu-nas-tahne-zpet-do-protektoratu-bohmen-und-mahren/                 Celý text:      DejeBIS.doc

 

Kdyby byla prezidentkou Hillary, došlo by k velké válce s Ruskem.

19.1. 2019      REPORTÁŽ      „Můžu říct zcela jasně, že kdyby Hillary vyhrála prezidentské volby, došlo by k válce s Ruskem říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalá členka americké Demokratické strany a spisovatelka Leni Friedman Valenta.

        Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kdyby-byla-prezidentkou-Hillary-doslo-by-k-velke-valce-s-Ruskem-Byvala-clenka-americke-Demokraticke-strany-ma-hororove-informace-o-Obamovi-i-o-Clintonovych-566650

           Celý text:      LFValenta.doc

 

Expert z Pekingu tvrdí, že čínský letoun páté generace

snadno překoná F-35

 17.01.2019     Spojené státy pokračují s dodávkami letounů páté generace F-35 svým spojencům, čínský letoun J-20 je snadno předčí.

        Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/201901178957627-Cina-J20-nadrazenost-USA-F35/

           Celý text:      Cinsky-J-20.doc

 

Za likvidací Poldi Kladno stál závazek tehdejší české vlády vůči EU:

zlikvidovat ocelářský průmysl v ČR.

16.1. 2019 , Vladimíra Vítová Likvidace světoznámé Poldi Kladno byla plánovaným organizovaným trestným činem v souvislosti s Přístupovými protokoly k EU (www.eur-lex.europa.eu ).

        Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/kauzy/za-likvidaci-poldi-kladno-stal-zavazek-tehdejsi-ceske-vlady-vuci-eu-zlikvidovat-ocelarsky-prumysl-v-cr.html

           Celý text:      Za-likvidaci-Poldi.doc

 

Toto je informace pro všechny, kteří se ukájejí přesvědčováním sami

 sebe i svých blízkých v jakém bezpečí a jistotě žijeme!

 18.1. 2019     NATO s jednou miliardou lidí, stojí proti 160 mil Rusů.  Pro světového četníka neplatí žádná pravidla, určuje je sám a stejně tak nám určí i nepřítele.

        Odkaz:     http://berossos.blog.cz/

           Celý text:      Jak-porazit.doc

 

USA vytvořily ve světě více než 200 vojenských biolaboratoří!

17.1. 2019  Spojené státy k tomu vytvořily více než 200 biologických vojenských laboratoří po celém světě, včetně Ukrajiny a zemí SNS.  

        Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/usa-vytvorily-ve-svete-vice-nez-200-vojenskych-biolaboratori/

           Celý text:      USA-vytvorily.doc

 

Ceny ťMyslíte to vážně?Ť opět výživné

 

 Haló noviny, 17.1. 2019, str. 8, překlad Vladimír Sedláček     Server Dispatches From The Edge (Zprávy na hraně) každoročně uděluje "ocenění" jednotlivcům, společnostem a vládám. 

        Odkaz:      http://www.halonoviny.cz/articles/view/49607837

           Celý text:      Myslite-to-vazne.doc

 

Jdi tam, nevím kam, přines to, nevím co

 

 17.1.2019 Ilona Švihlíková      Je to (tahanice kolem Brexitu) skutečně ukázka totálního úpadku bývalého impéria.

        Odkaz:      http://casopisargument.cz/2019/01/17/jdi-tam-nevim-kam-prines-to-nevim-co/

           Celý text:      Jdi-tam-nevim.doc

     ( Poznámka : I EU je jedním z hybridních organizačních nástrojů prosazování Nového světového řádu pro západní superboháče. )

 

Národní setkání k 60 letům Dělnicko-rolnických rudých gard

 

 Pchjongjang, 14.1. 2019  V pondělí 14. ledna se uskutečnilo národní setkání v Lidovém paláci kultury k oslavě 60. výročí založení Dělnicko-rolnických rudých gard, revolučních ozbrojených sil Korejské strany práce.

        Odkaz:      http://www.kldr.info/2019/01/16/narodni-setkani-k-60-letum/

           Celý text:      Narodni-setkani.doc

 

Vatikán prikázal islamizáciu Európy a zmenu jej kultúry migrantami

 

 16. januára 2019 , Roman Bednar     V januári uplynulého roku vydal pápež príkaz predovšetkým pre Európu, ktorý ostal médiami nepovšimnutý

        Odkaz:      http://romanbednar.blog.pravda.sk/2019/01/16/vatikan-prikazal-islamizaciu-europy-a-zmenu-jej-kultury-migrantami/

           Celý text:      Vatikan-prikazal.doc

     ( Poznámka : Není divu, "nejvyšší patro" Vatikánu je uváděno jako jedna ze tří hlavních složek globálních superelit (západních superboháčů), vedle klanu Rothschildů a klanu Rockefellerů. Migrační zbraň se považuje za jeden z hybridních nástrojů prosazování jejich NWO (Nového světového řádu). )

 

Ruský plyn pro Evropu a "problém 2020"

15.01.2019, Anton KANĚVSKİJ  Restrukturalizace trhu s plynem bude extrémně konfliktní, ruské vedení je si toho vědomo a je připraveno pevně bránit své zájmy až do "plynové války", kdy bude rozhodnuto, kdo déle vydrží - jestli Rusko bez "plynových" peněz - nebo Evropa bez ruského plynu.

       Odkaz:      https://www.fondsk.ru/news/2019/01/15/rossijskij-gaz-dlja-evropy-i-problema-2020-47447.html

       Překlad:      Rusky-plyn.doc

 

ČT naplno dezinformuje - tají naše odposlechy pro USA

 

 14.1. 2019 , Jaroslav Novák    S nadějí jsem čekal, že média zanalyzují a zveřejní informace o tom, jak americká NSA nebo Britská GCH nonstop monitorují gigantickou část světové elektronické komunikace - maily, sms, telefoní hovory

        Odkaz:      http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/ct-naplno-dezinformuje-taji-nase-odposlechy-pro-usa.html

           Celý text:      CT-naplno.doc

 

Independent: Ostuda Británie - každé páté dítě je podvyživeno!

13. ledna 2019      Každé páté dítě ve Velké Británii žije v rodině, která si nemůže dovolit se plně najíst, uvedl Independent, citující zprávu Výboru pro audit britského parlamentu.

   Odkaz:      http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/independent-ostuda-britanie-kazde-pate-dite-je-podvyziveno/

          Celý text:      Independent-ostuda.doc

 

Fantastický produkt techniky! USA chtějí nakupovat

ruské raketové motory dalších pět let

 14.01.2019     Dodávky raketových motorů RD-180 do Spojených států, budou pokračovat minimálně do roku 2023-2024, prohlásil generální ředitel RD AMROSS,  Michael Baker.

       Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/201901148939748-raketovy-motor-energomas-rd-180-atlas-5/

       Celý text:      Fantasticky-produkt.doc

 

Dobrý uprchlík – vrácený uprchlík. Názor

 

 11.01.2019     Jana Petrova - rozhovor     „ANS se o to, aby nebyly podepisovány smlouvy a tzv. deklarace, které údajně řeší - ve skutečnosti však legalizují - strategicky řízenou migraci, aktivně snaží již od roku 2015,"
       Odkaz:      
https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201901118914121-migrace-cesko-vitova/

       Celý text:      Dobry-uprchlik.doc

 

Evropa bude kupovat více ruského plynu

 

 14.1.2019     Nebudou-li v Norsku objevena nová velká ložiska, stoupne poptávka Evropy po dováženém plynu více než o 50 miliard kubíků.

       Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/201901148936154-Evropa-bude-kupovat-vice-ruskeho-plynu/

       Celý text:      Evropa-bude.doc

 

Pád impérií: Londýn, Washington a Paříž jsou na pokraji kolapsu

15.1.2019 , George Galloway     Washington, Londýn a Paříž - tři hlavní města impéria - nejsou dnes v podstatě řízena, jsou zastavena, a potácejí se na pokraji zhroucení

       Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2019/01/7808-pad-imperii-londyn-washington-a-pariz-jsou-na-pokraji-kolapsu.htm

       Celý text:      Pad-imperii.doc

 

Ruské vojenské námořnictvo chce zařadit

do bojové služby až 32 Poseidonů

 12.01.2019     V sobotu 12. ledna to uvádějí ruská média Práce na Poseidonu jsou zařazeny do státního programu na léta 2018-2027.

       Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/201901128924521-poseidony-rusko-namornictvi-bojove-32/

       Celý text:      Ruske-Poseidony.doc

 

Věk lží a Česko

14.1.2019     Politolog Oskar Krejčí na případu firmy Huawei ukazuje, jak vypadá život v podmínkách výroby lží, které nelze rozkrýt.

       Odkaz:      http://casopisargument.cz/2019/01/14/vek-lzi-a-cesko/

       Celý text:      Vek-lzi.doc

 

Ukrajinská rota v plnej zostave odmietla bojova na Donbase

 

Donbas 14.1. 2019 (HSP/RusVesna)     2. rota 3. bataliónu 59. motostreleckej brigády odmietla zauja pozície na frontovej línii.

       Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/ukrajinska-rota-v-plnej-zostave-odmietla-bojovat-na-donbase/1637712

       Celý text:      Ukrajinska-rota.doc

 

Handelsblatt: Washington zamířil na samé srdce „Nord Stream- 2“!

12.1. 2019  V politických kruzích v Německu trvají na tom, že země a Evropa jako celek mají právo tuto otázku řešit nezávisle. Berlín nechce, aby Washington „určoval energetickou politiku Evropy".

       Odkaz:      http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/handelsblatt-washington-zamiril-na-same-srdce-nord-stream-2/

       Celý text:      Handelsblat-Washington.doc

 

Soudruh KIM ČONG UN navštívil Čínskou lidovou republiku

 

 Pchjongjang, 10.1. 2019     Předseda Korejské strany práce, nejvyšší vůdce KLDR Kim Čong Un navštívil ve dnech 7. – 10.1. 2019 ČLR na pozvání Si in-pchinga, generálního tajemníka ÚV KS Číny a prezidenta ČLR.

       Odkaz:      http://www.kldr.info/2019/01/11/soudruh-kim-cong-un-navstivil-cinskou-lidovou-republiku/

       Celý text:      Kim-Cong-Un.doc

 

Srážka jaderných titánů: Hra na kočku a myš

ruské a americké ponorce nevyšla

 13.1. 2018     V incidentu u ostrova Kildin roku 1992 účinkovaly jaderné ponorky USS Baton Rouge třídy Los Angeles a B-276 Kostroma. Kostroma měla poničenou velitelskou věž a byla do 28. března 1992 opravena. Americká ponorka byla vyřazena a sešrotována v roce 1993.

            Odkaz:      https://www.securitymagazin.cz/historie/ruska-a-americka-ponorka-se-srazily-nedaleko-ruske-zakladny-1404054547.html

       Celý text:      Kostroma.doc

 

Rothschildův klíč k totalitě se mění

12. 1. 2019 , Valerij Korovin    „Kdo ovládá informace, ten ovládá svět“A pro vytvoření globálního, civilizovaného, rozvinutého (z jeho pohledu) typu člověka, je nutné vytvořit totalitní systém globálního informačního pokrytí.

       Odkaz:      http://www.protiproud.cz/politika/4212-rothschilduv-klic-k-totalite-se-meni-kdo-bude-ovladat-mysleni-verejnosti-vymyvanim-mozku-jako-znak-zapadni-civilizace-balast-misto-informaci-budou-nam-za-cteni-platit-imperium-se-svetovlady-jen-tak-nevzda-mame-sanci.htm

       Celý text:      Rotschilduv-klic.doc

 

Standard Chartered: Indie překoná Spojené státy jako

druhá nejsilnější ekonomika světa (po Číně)

 13.01.2019     Podle zprávy Standard Chartered do roku 2030 se do řady deseti největších ekonomik zapojí sedm rozvíjejících se zemí.

       Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/201901138931220-indie-ekonomicky-rozvoj-zprava/

       Celý text:      Standard-Chartered.doc

 

TomᚠSedláček: I naše touhy budou jednou ovládat algoritmy

 

 10.1. 2019 , Ekonom TomᚠSedláček: Člověk by chtěl chtít – například jíst jogurty, cvičit dvakrát denně, vyvarovat se zlozvyků – ale nechce! A chce jíst sladký, tlustý, dělat všechno, co vlastně tu civilizaci ničí, ale nechce to chtít.

       Odkaz:      http://literarky.cz/politika/rozhovory/27665-toma-sedlaek-i-nae-touhy-budou-jednou-ovladat-algoritmy

       Celý text:      I-nase-touhy.doc

     (Poznámka: Začíná to už dnes. Pomocí masivní reklamy jsou ovlivňovány a vytvářeny naše touhy.)

 

Bill Gates přiznal: Vakcíny mají snížit populaci

 

 Článek od - Rukojmí.cz      Multimiliardář a zakládající šéf Microsoftu Bill Gates otevřeně přiznal, že vakcíny a současná zdravotní péče mají za cíl depopulaci planety.

       Odkaz:      http://www.rukojmi.cz/clanky/800-bill-gates-priznal-vakciny-maji-snizit-populaci

       Celý text:      Gates-priznal.doc

     (Poznámka: Je to jedna z front "hybridní války" západních superboháčů proti většině lidstva. Počet obětí má být řádově stonásobně větší, než od hitlerčíků, které ostatně také "vypěstovali".)

 

Po dlhodobých amerických biologických testoch v Gruzínsku

rapídne narástol počet úmrtí na prasaciu chrípku

11.1. 2019 , Eugen Rusnák Viacerí odborníci, politici  a novinári za príčinu výskytu týchto ochorení považujú vytvorenie amerických biologických laboratórií v Gruzínsku a niektorých ďalších krajinách tohto regiónu.

       Odkaz:      https://www.hlavnespravy.sk/iransky-dennik-pars-today-po-dlhodobych-americkych-biologickych-testoch-v-gruzinsku-rapidne-narastol-pocet-umrti-na-prasaciu-chripku/1634724#comment-4280034712

       Celý text:      Iransky-dennik.doc

 

Banksteři a výroba globálních fake news

 

9.1. 2019 , Autor: Václav Umlauf  Banksteři dělají ohromné planetární fake news. Vezmou naše dobré peníze, udělají z nich dluhový šrot a ten napumpují do burzovního kasina a hlavně do trhu s deriváty.

       Odkaz:      http://news.e-republika.cz/article4111-Bankste%C5%99i-a-vyroba-globalnich-fake-news

       Celý text:      Banksteri.doc

     (Superboháči jsou největšími superloupežníky všech dob a zemí. I když loupí většinou "hybridně" prostřednictvím "ohnutých" právních systémů v zločineckém společensko-ekonomickém systému - globálním kapitalismu.)

 

Sudetoněmecký landsmanšaft neustále pracuje proti českému národu.

Česko-německá novinářská cena 2018 udělena

Je nám podsouváno vidění historie vlastní sudetoněmeckému landsmanšaftu. Sudetští Němci byli už na Norimberském soudu žalováni a souzeni jako zločinné spolčení.

       Odkaz:      http://www.fondbudoucnosti.cz/aktuality/aktuality/cesko-nemecka-novinarska-cena-2018-udelena

       Celý text:      SL-neustale-pracuje.doc     Novinarske-ceny.doc

 

Čínské vozítko obnovilo činnost na odvrácené straně Měsíce.

11.1.2019 ,    Robotické vozítko má hmotnost 140 kilogramů a na Měsíc ho dopravila sonda Čchang-e 4 ...

       Odkaz:      https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/cinske-roboticke-vozitko-nefritovy-kralik-na-odvracene-stran/r~b3b397e8150411e9aef60cc47ab5f122/

       Celý text:      Nefritovy-kralik.doc

 

Metamorfóza (přeměna)

 

 11.1.2019 , Thierry Meyssan     Spojené státy byly hlavní ekonomickou a vojenskou silou na světě a jedinými pány událostí. Před třemi lety je předstihla Čína. Poté přišly o svůj status primární konvenční vojenské síly, nebo je v tom porazilo Rusko. Nyní v konfrontaci s ruskými hypersonickými zbraněmi ztratily postavení první jaderné vojenské velmoci.

       Odkaz:      http://www.zvedavec.org/komentare/2019/01/7805-metamorfoza-premena.htm

       Celý text:      Metamorfoza.doc

 

Herečka Silvana Heißenberg píše Merkelové

 

 V lednu byl Silvaně Heissenberg uzavřen účet na Faceabooku díky zákonu Heiki Maase

       Přišlo e-mailem

            Celý text:      Silvana.doc

 

Czexit ano a jak dál

 

10.1. 2019 , Ing. Jaroslav Tichý     Lépe pozdě, než vůbec ne – avšak dále neodkládat.

     Žijeme v divné době, v divné zemi a na divném kontinentu. Žijeme v divném systému

       Odkaz:      http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/czexit-ano-a-jak-dal.html

       Celý text:      Czexit-I.doc

 

Stockholmský syndrom levice

 

10.1.2019 VSa      Thomas Fazi tvrdí, že Mainstreamová levice nechápe pravou podobu EU a měnové unie, což ji vede k mylné víře že EU je možné reformovat. Role levice se omezuje na někoho, kdo brání status quo

       Odkaz:      http://casopisargument.cz/2019/01/10/stockholmsky-syndrom-levice/

       Celý text:      Stockholmsky.doc

 

OTEVŘENÁ VÝZVA Ústavní činitelé České republiky!

Požadujeme po Vás URYCHLENĚ následující:

 - Vypovědět spolupráci ČR s Úřadem Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky a zrušit všechny smlouvy mezi ČR a UNHCR o spolupráci při přesídlování uprchlíků.

 - Odstoupit od dokumentu „Newyorská deklarace pro uprchlíky a migranty“

 - Odstoupit od „Marrákešské politické deklarace“ a od „Marrákešského akčního plánu 2020“

 - Odstoupit od globálního paktu OSN o uprchlících

Adresáti:     Prezident ČR , Předseda Senátu PČR , Předseda PS PČR , Premiér ČR

       Odkaz:      http://aliancenarodnichsil.cz/otevrena-vyzva-pro-ustavni-cinitele-ceske-republiky/

       Celý text:      Otevrena-vyzva.doc

 

Obchodování s novorozenci v centru EU

 

  5.10. 2018 , Markéta Šichtařová      Už počtvrté americká organizace Men having babies (Muži, kteří mají děti) otevřela 22. - 23. září 2018 dveře „veletrhu dětí“ v Bruselu

       Odkaz:      http://severoceskapravda.cz/index.php/kam-jsme-se/2042-obchodov%C3%A1n%C3%AD-s-novorozenci-v-centru-eu

       Celý text:      Obchodovani.doc

 

Kdo má děti, nemůže mít radost.

08.01.2019 , Profesor Keller Bránit se musíme iniciativám z Bruselu i z OSN, které mají za cíl prosadit pod jakoukoliv záminkou a v jakékoliv formě nucené přerozdělování migrantů. V roce 2019 bychom si měli přát, aby nevznikl velký válečný konflikt. Takový konflikt by neměl vítěze a možná by už neměl ani pozůstalé.

       Odkaz:      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kdo-ma-deti-nemuze-mit-radost-Profesor-Keller-o-valce-a-miru-dneska-Vazne-cteni-565792

       Celý text:      Vazne-cteni.doc

 

Řeči o BREXITU

5. 12. 2018 , The Morning Star , (překlad Vladimír Sedláček)   Brexit znamená větší pravomoci Skotska a Walesu, říkají komunisté.

       Odkaz:      http://severoceskapravda.cz/index.php/ohlasy/2040-%C5%99e%C4%8Di-o-brexitu

       Celý text:      Reci-o-Brexitu.doc

 

Nepřátelství mezi blízkými národy bývá podněcováno cizími zájmy

 

 8.1.2019 , Ivo Šebestík   Příčinu těchto vzájemných averzí mezi národy je nejčastěji nutné hledat mimo dotyčné národy. Velmi často se  skutečně jedná o záměr rozdělit blízké národy a postavit je proti sobě.  Rovněž vždy platilo a platí, že čím dále od Ruska, tím blíž k Německu.

       Odkaz:      http://casopisargument.cz/2019/01/08/nepratelstvi-mezi-blizkymi-narody-byva-podnecovano-cizimi-zajmy/

       Celý text:      Nepratelstvi-narodu.doc

 

Čínský zázrak: Kreml nepochopil, že bohatnout musí lidé, ne oligarchové

7. 1. 2018 , Michail Morozov     V Číně byl vytvořen nejsilnější průmysl na světě, který produkuje téměř čtvrtinu světového objemu. Během 40 let uvádění reforem do života a otevření se dostalo z chudoby více než 700 milionů Číňanů.

       Odkaz:      http://www.novarepublika.cz/2019/01/michail-morozov-7.html

       Celý text:      Cinsky-zazrak.doc

 

Raketový prielom Ruska zabezpečil svetový mier aspoň na desa rokov

 7.1. 2019     Portál Iarex hodnoti revolúciu v ruských raketových silách. Moderné ruské zbrane stlmili vojnové vášne amerických jastrabov.

       Odkaz:      http://www.srspol.sk/clanek-raketovy-prielom-ruska-zabezpecil-svetovy-mier-aspon-na-desat-rokov-18145.html

       Celý text:      Raketovy-prielom.doc

 

Máme na víc

 

 6.1.2019 , Zbyněk Fiala    Národní vizitkou jsou bezdomovci a lidé na okraji, už i statistici si zvykli upozorňovat, že ročně odevzdáváme do zahraničí 300 miliard korun na dividendách. Zhruba stejně ztrácíme na skrytém vývozu zisku prostřednictvím nerovnoprávných v

       Odkaz:      http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/mame-na-vic

       Celý text:      Mame-na-vic.doc

 

“Učená nevědomost” či cílený útok na národní jazyk - mateřštinu?

3.1. 2019 , Jiří Krutina Nová “vědeckᔠpráce přichází s tvrzením z genderového pohledu, že “čeština straní mužům a ženy automaticky staví do podřadné pozice.”  Není to jenom další pokus rozdělovat lidi skrze uměle vytvořené údajné nespravedlnosti?

       Odkaz:      http://www.czechfreepress.cz/podoteky/ucena-nevedomost-ci-cileny-utok-na-narodni-jazyk-materstinu.html

       Celý text:      Ucena-nevedomost.doc

 Poznámka:     Západní globální elity ohlupují lidstvo, aby si snadněji mohly udržovat svoji moc a bohatství. Proto protlačují takové studijní obory, jako např. na Univerzitě v Olomouci : http://www.zvedavec.org/vezkratce/15767/

Absolventi těchto oborů pak produkují takové paskvily, jako výše v článku zmíněný.

 

Utajený dokument odhaluje skutočnú pravdu o rozkaze Merkel otvori hranice

 

4.1. 2019 , Roman Bednár     V spetembri 2015 neexistovali nijaké právne zábrany, ktoré by nedovolili uzatvori hranice Nemecka pred masami migrantov prúdiacimi do Nemecka a do EÚ. Christian Lindner, šéf FDP teraz nekompromisne žiada bezodkladné a komplexné prešetrenie všetkých udalostí v roku 2015,

       Odkaz:      http://romanbednar.blog.pravda.sk/2019/01/04/utajeny-dokument-odhaluje-skutocnu-pravdu-o-rozkaze-merkel-otvorit-hranice/

       Celý text:      Utajeny-dokument.doc

 

Pokles a úpadek západní civilizace a další prognózy pro rok 2019

29.12. 2018 , Michail Chazin   Je zřejmé, že podmínky, které dříve umožnily existenci zásahů FEDu, jsou opačné k podmínkám, které existují dnes. Buďte připraveni na vážné otřesy v polovině roku 2019.

       Odkaz:      http://worldcrisis.ru/crisis/3246916

       Překlad:      Pokles-a-upadek.doc

 

Termín vytvoření ruské supertěžké rakety pro let na Měsíc je stanoven

 

 4.1. 2019 , Sergej Mamontov    Nosná raketa má šest bočních bloků s motory RD-171 a jeden centrální blok s motorem RD-180 a její výška činí přibližně 100 m. První start Jeniseje je naplánován na rok 2028

       Odkaz:      https://cz.sputniknews.com/svet/201901048867531-termin-vytvoreni-raketa-vesmir-Mesic/

       Celý text:      Supertezka-raketa.doc

 

Hodlají se současné demokratické vlády bránit

 

vzniku elektronického totalitního systému?

 

 4.1. 2019 , M. Babáček  Skupina 10 vědců z celého světa zveřejnila letos varování před zavedením nového systému mobilních komunikací, nazývaného G5. Bude znamenat zvýšení úrovně elektromagnetického záření.„Lidská mysl je… posledním (ohroženým)  útočištěm osobní svobody a sebeurčení“.

       Odkaz:      http://outsidermedia.cz/hodlaji-se-soucasne-demokraticke-vlady-branit-vzniku-elektronickeho-totalitniho-systemu/

       Celý text:      Hodlaji-se.doc

 

Prečo zahynul Sovietsky zväz

 

 28.12. 2018 , Alexander Samsonov     Namiesto rozvoja si poststalinské vedenie vybralo stabilitu, prežívanie.   No veci vykonávala nevežká čas – prefíkaná a cynická. Všelijakí chruščovovia, gorbačovovia, suslovovia, čubajsovia a gajdarovia. Tak sa žudu zatvorili dvere do budúcnosti.  

       Odkaz:      https://www.noveslovo.sk/c/Alexander_Samsonov_Preco_zahynul_Sovietsky_zvaz_0

       Celý text:      Preco-zahynul.doc

 

Reklama a akademický svět kontrolují naše myšlenky.

4.1.2019 VSa  Reklama, se svými ničivými dopady je hybatelem naší ekonomiky založené na růstu. Máme důvody se bránit, srdnatě.

       Odkaz:      http://casopisargument.cz/2019/01/04/reklama-a-akademicky-svet-kontroluji-nase-myslenky-to-jste-nevedeli/

       Celý text:      Reklama-a-akademicky.doc

 

K rozhovoru prof. Zeleného pro portál info.cz

 

 3. ledna 2019 , Ing. J. Tichý     Do r. 1989 jsme byli vedeni v mezinárodních statistikách jako středně rozvinutá průmyslová země. V r. 2017 nás překlasifikovala americká investiční banka J.P. Morgan mezi rozvojové země

       Odkaz:      http://www.czechfreepress.cz/ekonomika/k-rozhovoru-prof-zeleneho-pro-portal-info-cz.html

       Celý text:      K-rozhovoru-Prof.doc

 

Čínská sonda jako první přistála na odvrácené straně Měsíce

3.1. 2018 , autoři: ČTK,   Čína má v kosmu ambiciózní plány. Chystá se vybudovat vlastní vesmírnou stanici a dál bádat na Měsíci.

       Odkaz:      https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/historicke-pristani-cinska-sonda-cchang-e-4-dosahla-odvracen/r~bb40a0dc0f1411e9a470ac1f6b220ee8/?redirected=1546543260