STARŠÍ ČLÁNKY

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

 

Dvacet let putinské „stabilokracie“ z perspektivy posledního vývoje

 

 19.8.2019 Veronika Sušová-Salminen     Hodnocení Vladimira Putina je nezakončeným příběhem. Minimálně proto, že prezidentem bude ještě skoro 5 let. Prezidentství Vladimira Putina představuje centristicky vystavěnou stabilizaci, vyvažuje různé tlaky v rámci ruské elity i v rámci společnosti a snaží se vnitřně i zvnějšku balancovat vůči reálným i vnímaným hrozbám, zatímco Rusko chápe jako světovou velmoc. V současnosti se Rusko ocitá v mnohočetné krizi vztahů se Západem, konkrétně především s USA a s Evropskou unií. Bezprecedentně se prozatím rozvíjejí ruské vztahy s Čínou, které byly povýšeny na rovinu strategického partnerství. Souvisí to také s tím, jak se rozvinuly vztahy v západním směru a někteří už hovoří o možnosti skutečné rusko-čínské aliance. Moskva se ale neorientuje jenom na Čínu, ale i na další asijské země – Indii, Vietnam, na politiku šanghajského formátu (na ose Čína, Indie, Pákistán, potažmo Írán) a na skupinu RIC (BRICS bez Brazílie a Jižní Afriky).

     Rusko v posledních pěti letech hospodářsky stagnuje a nepodařilo se mu tak sehrát silnější ekonomickou roli v rámci eurasijské integrace, která by tak konkurovala dalším aktérům, tj. EU, Číně i USA. Hospodářské zpomalení se promítlo do každodenního života propadem reálných příjmů obyvatelstva, nárůstem lidí pod hranicí chudoby, větší prekarizací, růstem zadluženosti a nerovností ve společnosti. Jako jednoznačně negativní lze hodnotit fakt, že Rusko patří k nejnerovnějším společnostem světa. 43 % dotázaných si myslí, že kromě Putina není nikdo jiný, na koho by se dalo spolehnout. Ovšem jenom 24 %, což je nejméně od roku 2001, věří v to, že si Putin dokáže úspěšně poradit s problémy země v budoucnu. Je nepochybné, že Rusko patří mezi špičky v oblastech výroby a vývoje dopravních a vojenských letadel, je na špici raketových motorů, jeho protiraketový systém S-400 patří k těm nejlepším na světě, satelitní systém GLONASS, nukleární průmysl a některé internetové platformy. Zemědělství získává postupně větší význam pro ruské hospodářství - v roce 2017 ruské vývozy potravin (19 miliard dolarů) předčily vývozy zbraní (16 miliard dolarů). Zásadním problémem, který bude určovat krátkodobější politický vývoj Ruska v následujících letech bude to, jak se zemi podaří vybalancovat její rozvojové dilema mezi stabilitou a potřebnou strukturální reformou, přechodem na nový model ekonomiky ušitý na míru Rusku a jeho specifikům a potenciálu.

 

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/19/dvacet-let-putinske-stabilokracie-z-perspektivy-posledniho-vyvoje/

      Celý text:      Dvacet-let.doc

 

 

 

Kto ťaží z majdanu v Honkongu

 

 Hongkong 19. augusta 2019     Pod americkou kuratelou masové nepokoje v Hongkongu prerástli prípustnú mieru a hrozí, že sa situácia značne vyhrotí. Demonštranti v poslednej dobe obsadili medzinárodné letisko, zajali rukojemníka a na uliciach vystupujú pod britskými či americkými zástavami. Americkí diplomati vedú protesty v Hongkongu, čo podľa Číňanov prekračuje všetky medze či už v zákonnej alebo morálnej oblasti. Dôvodov je viacero. Zúri čínsko-americká obchodná vojna, v ktorej Američania ťahajú za kratší koniec. Keby Američania za kratší koniec neťahali, žiadne protesty v Hongkongu by Američania neiniciovali. Číňania sú značne vydráždení aj americkým prístupom k čínskemu koncernu Huawei. Čína nepochybuje o tom, že protesty v Hongkongu potlačí. Ekonomické a politické dôsledky protestov však budú značné, už teraz utrpel Hongkong výrazné ekonomické straty. Paradoxne nestabilita, ktorú sa snažia Američania v Hongkongu zaviesť, zblížila najvýznamnejšie hongkonské elity s Čínou, pretože Hongkong v prvom rade potrebuje aby sa rozvíjal obchod, americké zásahy sú pre hongkonský biznis nebezpečné. Demonštranti v Hongkongu spravili podľa viacerých odborníkov veľkú chybu, že obsadili medzinárodné letisko (proamerickí výtržníci mlátili civilistov a držali rukojemníkov). Tento ich nezákonný postup umožní Číňanom v rámci boja proti terorizmu ráznejšie postupovať voči vodcom revolty v Hongkongu.

 

      Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/tazi-majdanu-honkongu/1857526

      Celý text:      Kto-tazi-z-majdanu.doc

 

 

 

Nepřátelská politika Německa a Němců k ČSR a českému národu

 

 19.8. 2019 , Josef Groušl     Z čeho vycházeli němečtí fašisté v poměru ke Slovanům? A zejména k Čechům? V politické směrnici 553DAP - rasového úřadu - Nacionálně socialistická politika vůči cizím národům : Chceme-li utvořit naši velkou německou říši, musíme především vytlačit a vyhladit slovanské národy - Rusy, Poláky, Čechy, Slováky, Bulhary, Ukrajince a Bělorusy. Není žádného důvodu, proč bychom tak neučinili. Pangermanismus byl následkem zeměpisné polohy a historických okolností a musel přirozeně být především protislovanský svou ideou a působností. Jeho metodou bylo násilí. Od Karla, císaře Franků, až do Bismarcka, celé tisíciletí byla to jediná linie.

     Jak se dívat na národní charakter Německa a Němců? »Nikdo nemůže popírat, že Německo dalo v XVIII. i XIX. a XX. století jak z prostředí buržoasie, tak i proletariátu progresivní spisovatele, hudebníky, učence, filozofy a politiky, hlasatele humanity i osvěty a později demokracie i socialismu. Avšak lidskost a pokrok, tyto proudy německé ideologie, jež mají svým symbolem goethovský Výmar, nebyly s to překonati mnohem silnější proudy reakční... příčina vzniku německého fašismu netkví ovšem ani ve středověkém vývoji Německa, ani v Německu XVIII. století, ani v prušáctví, ale jedině v imperialismu. Národní charakter Němců není určen jejich biologickou bytostí a jejich geografickou polohou, nýbrž dějinnou výchovou, již se tomuto národu během staletí dostávalo.

Josef Groušl, Haló noviny, 19.8. 2019, str. 6

 

      Celý text:      Nepratelska-politika.doc

 

 

 

Justice v Česku je v katastrofálním stavu

 

 Autor článku: -hub- • 29. 07. 2019 PRAHA     Nadpoloviční většina českých občanů (53 %) je nespokojena s úrovní práce českých soudů a státních zastupitelství. Třetina lidí by přivítala radikální reformu soudního systému v naší zemi. Většina občanů (63 %) takovou reformu sice odmítá, ale přesto se domnívá, že je třeba pracovat na zlepšení fungování justice. Informuje STEM o svém průzkumu. Vyšší míru spokojenosti s prací soudů a státních zastupitelství zjišťujeme mezi mladými lidmi (zvláště vysoká je mezi studenty). STEM ovšem nedodává, že ti ještě patrně z justicí neměli zkušenosti, tak mají jen vymyté své mozky z médií a propagandou. Naopak mezi lidmi staršími 60 let převažuje nespokojenost. Z rozdílů podle sociálního postavení je patrná častější nespokojenost s prací soudů a prokuratury mezi podnikateli a živnostníky. Z analýzy rozdílů podle politických preferencí vyplývá, že s fungováním justice jsou častěji spokojeni sympatizanti KDU-ČSL a STAN. Nespokojenost je významně silnější mezi stoupenci protestních stran SPD a KSČM.

 

      Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=228656

      Celý text:      V-katastrofalnim-stavu.doc

 

 

 

Aliance na ochranu Hongkongu uspořádá velké shromáždění

 

 16.8. 2019 cri      Aliance na ochranu Hongkongu svolala tiskovou konferenci, na které oznámila, že s různými hongkongskými kruhy obyvatelstva uspořádá 17. srpna odpoledne od 17 do 18:30 hodin v parku Tamar na Admiralitě velké shromáždění s hlavním tématem „Boj proti násilí, záchrana Hongkongu". Doufá, že prostřednictvím tohoto shromáždění vyjádří hlavní názor veřejného mínění hongkongské společnosti na boj proti všem formám násilí a na co nejrychlejší obnovu normálního společenského pořádku. Aliance na ochranu Hongkongu apelovala na všechny obyvatele, kteří mají rádi Hongkong, aby podpořili hongkongskou vládu a policejní stranu v zatčení násilníků podle zákona.

 

      Odkaz:   http://czech.cri.cn/811/2019/08/16/301s186815.htm

      Celý text:      Aliance-Hongkongu.doc

 

 

 

V USA sestavili seznam pěti nejvýkonnějších ruských vojenských letadel

 

 12.8. 2019     Americký časopis The National Interest sestavil vlastní seznam pěti nejnebezpečnějších a nejvýkonnějších ruských vojenských letounů. Do seznamu se dostal víceúčelový stíhací letoun Su-27, který, jak uvádí autoři, byl reakcí SSSR na americké F-15 a F-16, a také MiG-29, který Rusko ve velkém počtu exportuje a který je dodnes ve výzbroji v řadě postsovětských zemí. Do seznamu jsou zařazeny také stíhací letouny Su-35 a Su-57 (T-50 PAK FA). První se podle autorů vyznačuje rychlostí 2 390 km za hodinu a doletem 1600 km. Patří také ke generaci 4++. Su-57 předčí ostatní četnými charakteristikami. Časopis připomněl jeho manévrovatelnost, která je větší než u F-35, a nejmodernější výzbroj. Za další velmi nebezpečné ruské letadlo byl označen bombardér Tu-160. Ruská federace nedávno informovala o obnovení jeho výroby.

     Americký expert v oblasti vojenského námořnictva Lyle Goldstein předpovídá, že prakticky celá flotila NATO v Černém moři bude zlikvidována v prvních hodinách války ruskými ponorkami, pozemními raketovými systémy, raketovými čluny a letectvem vybaveným hypersonickými protilodními střelami, jako je například systém Kinžal. Odborník rovněž doporučil americkému vedení, aby již nesázelo na letadlové lodě, které nazval zastaralými, ale aby rozvíjelo ponorkovou flotilu a nejnovější bezpilotní letouny.

 

      Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019081210516468-v-usa-sestavili-seznam-peti-nejvykonnejsich-ruskych-vojenskych-letadel/

      Celý text:      Seznam-letadel.doc

 

 

Evropská unie na prvním místě a žádné národovectví

 

Autor: odjinud | Publikováno: 18.8.2019 | ROME — Papež František v pozoruhodně upřímném interview v pátek řekl, že občané evropských národů by měli upřednostňovat dobro Evropy před svými vlastními zeměmi. Pontifik se nijak nepokoušel skrývat své opovržení politikou italského ministra vnitra Mattea Salviniho, zašel dokonce až tak daleko, že srovnával Salviniho projevy s proslovy Adolfa Hitlera. „Suverenismus znamená být uzavřený,“ pokračoval papež. „Suverenismus je přehánění, které vždy špatně skončí: ten vždy vede k válce,“ řekl. Když se ho ptali na populismus, tak papež řekl, že to je v podstatě to samé jako suverenismus. Papež ve svém interview zjevně přilnul i k popularizovanému přístupu, že Evropa a Evropská unie jsou v podstatě to samé, takže oslabování EU je oslabováním Evropy. Papež rovněž vyjádřil svůj obdiv k nové předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyen, když povídal, jak byl potěšen jmenováním této bývalé německé ministryně obrany do této pozice.

 

      Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/21599-papez-frantisek-prirovnal-salviniho-k-hitlerovi-evropska-unie-na-prvnim-miste-a-zadne-narodovectvi-populismus-a-suverenita.aspx

      Celý text:      Papez-Franciscus.doc

 

( Poznámka správce webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, ( http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ) docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají  také využitím "migrační zbraně". )

 

 

 

„Moc, sláva, bohatství – co ze všeho nám zbylo? Naše řeč.“

 

 15.8. 2019 , Jiří Baťa     Tento úryvek, resp. verš Svatopluka Čecha, není daleko od úplné pravdy. Co jsme rozhodně měli, pak bohatství. Nepochybně se mnou nebude souhlasit mnoho spoluobčanů, když budu bez uzardění a otevřeně tvrdit, že jakkoli byla "doba totality za vlády komunistů" pro některé občany krutá, také nespravedlivá či nesvobodná, přesto se náš národ díky pracovitosti nejen brzy vzpamatoval z následků II. světové války, posílil své vlastenecké a národní cítění, posílilo se duchovní, kulturní, historické, ale i materiální bohatství. I když vládli komunisté, nikdy se nevzdali vlastenectví, národních tradic, ani duchovní a kulturní historie, vždy zachovávali tradice, které byly základem všeho národního bohatství.

     Za 40 let předchozího režimu byly postaveny přehrady: Orlík, Lipno I, II, Kamýk, Slapy, také statisíce bytů, školy, divadla, tepelné jaderné elektrárny Dukovany, Temelín, Jaslovské Bohunice, pražské metro, které funguje dodnes, dálnice Praha-Brno celá nová města, jako Havířov, Poruba apod. A nyní se zamyslete, co se zde postavilo za posledních 30 let. Skoro nic a co se postavilo, většinou nefungovalo, jako tunel Blanka. Zemědělství patřilo k nejlepšímu v Evropě, také díky JZD Slušovice, byli jsme v podstatě soběstační!

     Dnes je všechno je zlikvidované, kravíny zavřené, zrušené, 65% vepřového dovážíme, ovoce, zeleninu jakbysmet. A fabriky? Kladno, Vítkovice, ČKD? Škoda, Tatra, Zbrojovka, OP Prostějov. Barum, Tesla, Zetor a řada dalších, kde jsou dnes tyto světové firmy, veškeré zisky z výroby i obchodu jdou do ciziny. Žili a pracovali jsme za komunistického režimu a zachováv.ali jsme si své národní bohatství prakticky ve všech oblastech lidské činnosti. Byli jsme v převážné většině nejen soběstační, ale také silní v exportu výsledků práce našich lidí. Dnes nemáme nic, jsme jen montovnou s levnou pracovní silou, jsme námezdními dělníky cizích firem, cizích majitelů... Z  toho našeho nemalého českého bohatství, které jsme si vybudovali, zbyla ještě pořád česká „naše řeč“. Jak dlouho ještě?

 

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/moc-slava-bohatstvi-co-ze-vseho-nam-zbylo-nase-rec

      Celý text:      Co-nam-zbylo.doc

 

 

 

Z hlediska vyššího principu mravního je vražda bezbranných zločinem

 

 Pavel Letko , 16.8.2019  E-republika     Hledejme tedy dobro, prosperitu a spravedlnost pro všechny a štěstí dostaneme nádavkem. Naopak, neuděláme-li to, zůstaneme v chudobě, nespravedlnosti a neštěstí. Právem. Titulek by asi podepsali všichni dobří lidé nejen z Čech, ale i z celého světa bez rozdílu ras a náboženství. Jakmile do toho však zapojíme zabíjení ve válkách, shoda zmizí. Hromadní vrazi dostávají naopak vyznamenání. Nezabíjí jen po jednotlivcích jako žárliví manželé, ani po desítkách jako sexuální úchylové, vraždí po stovkách, tisících a v případě atomové pumy po statisících. Jde o zjevné vraždy, co jiného? Poprava to není, musel by předcházet alespoň nějaký soud s konečným verdiktem jednoho soudce nebo nějaké rychlokvašené pětky či trojky. Nechtěné zabití to také jistě není, neb nálet na město je pečlivě plánován a předchází mu jasný rozkaz velitele a jeho splnění podřízeným. Podobá se nejvíce nájemné vraždě mafie. To, co se povedlo osádkám letadel v případě Hirošimy a Nagasaki, se nepovedlo žádnému sexuálnímu úchylovi, pedofilovi ani mafiánským zabijákům dohromady. Všichni přece na vlastní oči vidíme, že moc tohoto světa patří psychopatům, zločincům a hromadným vrahům. Ostatně soudím, že je nejvyšší čas vystoupit z NATO.

 

Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/z-hlediska-vyssiho-principu-mravniho-je.html

      Celý výňatek z textu:      Vyssi-princip.doc

 

 

 

Jak se u nás privatizovala voda.

 

10. 8. 2019 PRAVDA O VODĚ     Patří voda státu, lidem, nebo soukromníkům, a kdo si na ní pomyslně „mastí kapsy“? Mohla by být voda levnější, pokud by zisky z její distribuce neplynuly do zahraničí? Zakladatel Nadačního fondu Pravda o vodě Radek Novotný v prvním dílu série rozhovorů věnovaných české vodě odkrývá, co a kdy se v souvislosti s ní privatizovalo a kdo z politiků byl zrovna u toho. Voda je pro stát tím, čím je krev pro člověka. Pokud stát rezignuje na správu strategického odvětví vodárenství, jako službu lidem, tak se monopol vody stane zdrojem dolování zisků, protože jediným cílem soukromých firem je dostat co nejvíce peněz od lidí na své účty v zahraničí a monopol je k tomu fantastická příležitost. v ČR k tomu došlo protiprávně, přes korupci, manipulace, podvody a kolaboraci řady politiků a vodařů s nájezdníky nebo přímo s koncerny. V zahraničí již sedí „politici“ ve vězení. V ČR zatím řada z nich ve vrcholných funkcích koncernů, jejich dceřiných společností nebo v trafikách, které vznikly z vytunelovaných městských vodáren. O tom, co se dělo a děje, informuji vrcholové politiky od roku 2002. Nic nedělají, proto jsem sebe, svou rodinu a městské vodárny začal bránit přes soudy a pracuji pro projekt PRAVDA O VODĚ.

 

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jak-se-u-nas-privatizovala-voda-Zrada-politiku-komplot-s-najezdniky-Dely-se-tu-veci-ktere-neprosly-ani-v-Rusku-ci-na-Ukrajine-591701

      Celý text:      Privatizace-vody.doc

 

 

 

Karol Ondriaš o zločinoch kapitalizmu

 

 14. augusta 2019 , Karol Ondriaš    

Ako každý vie, USA už 17 rokov úspešne, bez zábran a s tichou alebo hlasnou podporov všetkých svetových demokratických lídrov (až na výnimky) bombardujú Afganistan (a mnoho ďalších krajín). Len v Afganistane zabili niekoľko desiatok až sto-tisíce nevinných ľudí. Podľa správy Pentagonu, napríklad USA len od januára 2018 do konca októbra 2018 zhodili v Afganistane 5982 bômb. (1) Je to jeden z mnohých ukážkových príkladov fungovania kapitalistického kanibalizmu v priamom prenose. V normálnej právne fungujúcej civilizácii by boli aktéri bombardovania súdený podobne ako v Norimbergu. 

     Ako nevyhnutným produktom kapitalistického kanibalizmu v našich novodobých dejinách sa svet často delil na koalíciu zločincov a na ich opozíciu. Napríklad Napoleon  mal svoju veľkú koalíciu zločincov, podobne Churchill alebo Hitler. Na základe veľa overiteľných faktov je jasné, že je to zákonitý jav kapitalizmu, ktorý sa dá odstrániť len s odstránením kapitalistického systému. Poukazovanie na negatíva kapitalizmu a hľadanie jeho ľudskej tváre, bez deklarovania socializmu ako východiska, sú vítané rituálne tance, ktoré majú viesť len ku kozmetickým zmenám a sú potrebné na zaistenie, aby podstata kapitalistického kanibalizmu ostala nedotknutá.

 

      Odkaz:   https://davdva.sk/karol-ondrias-o-zlocinoch-kapitalizmu/

      Celý text:      Zlociny-kapitalismu.doc

 

 

 

 

Od průmyslové velmoci k zemi třetího světa. Číňané nevěřícně o úpadku Ukrajiny

 

 14.8. 2019 , Napsal/přeložil:  ea24     Čínský web Guancha publikoval článek s všeříkajícím názvem „Jak se zhroutila průmyslová velmoc, překonávající Čínu a srovnatelná s Ruskem... Jak je možné, že se evropská velmoc propadla na úroveň Moldávie nebo Albánie? Jak je možné, že Ukrajinu dnes mnozí považují za „zemědělskou zemi třetího světa“? Jak je možné, že v této kdysi vyspělé zemi dnes průměrný příjem na obyvatele nepřevyšuje dva tisíce juanů za měsíc? (V samotné Číně se přitom čistá průměrná mzda blíží úrovni v ČR – pozn. red.) Článek se ptá na tyto a řadu dalších otázek, zatímco detailně popisuje přechod ke kapitalismu „šokovou terapií“, drastický růst cen, úpadek sociální sféry a faktické zhroucení hospodářství v 90. letech, neuvěřitelný růst rozdílů mezi chudou většinou a hrstkou bohatých lidí, kteří ovládají ukrajinskou politiku, úplnou oligarchizaci ukrajinské ekonomiky, vliv barevných revolucí a ekonomicko-politických bitev, které vyústily až ve fatální občanskou válku na východě země. Momentálně prakticky nejchudší země v Evropě kdysi vládla značným vojensko-průmyslovým potenciálem, kdy samotné Rusko potřebovalo ještě dalších dvacet let, aby se zbavilo závislosti na ní, mimo jiné při vypouštění raket na oběžnou dráhu a budování satelitní soustavy. Za 30 let „nezávislosti“ země přišla o deset milionů lidí! Dnes Ukrajina klesla tak hluboko, že je nucena doprošovat se o obyčejnou munici v jiných zemích a „dolovat“ součástky ze skládek, uvádí se v textu, který vyšel i v ruském překladu.

 

        Odkaz:   https://eurasia24.cz/jak-to-je-s/item/3002-od-prumyslove-velmoci-k-zemi-tretiho-sveta-cinane-nevericne-o-upadku-ukrajiny

        Celý text:      Nevericne-o-upadku.doc

 

     Poznámka správce: Nejde Československo stejnou, byť pomalejší, cestou? Vždyť bývalá dílna Rakousko-Uherska, posléze dílna RVHP, se změnila v montovnu a skladovnu a je nyní potravinově soběstačná jen asi z 50%. Zisky z ní jsou odsávány cizáky a ztrácí "salámovou metodou" svou suverenitu ve všech oblastech !??!!!

 

 

 

Svědek u soudu nesmí lhát, a jak to bylo u soudu v Jihlavě

 

 14. 8. 2019 , Ing. Alena Vitásková     Na nesčetné dotazy občanů považuji za nutné, veřejnost informovat o uplynulém soudním líčení, které probíhalo ve dnech 12. a 13. srpna 2019 u Okresního soudu v Jihlavě. Kauza je ve věci jmenování JUDr. Renaty Vesecké Ph.D. do funkce místopředsedkyně ERÚ pro věci právní. Dle žalobce Kamila Špeldy se Alena Vitásková (v té době předsedkyně ERÚ) dopustila zločinu, protože Renáta Vesecká (bývalá nejvyšší státní zástupkyně) nesplňovala podmínky pro výkon funkce místopředsedkyně na ERÚ pro věci právní. Spor probíhá o to, zda Vitásková jednala v zájmu ERÚ (zajistit chod kvalifikovanými pracovníky) a ve veřejném zájmu, nebo chtěla bývalé nejvyšší státní zástupkyni (Renátě Vesecké), vytvořit prospěch.

       Všechny lidi však zajímá neúnosný růst cen energií, růst energetické chudoby. Počátkem letošního roku inicioval Institut Aleny Vitáskové Ústavní stížnost na vysoké ceny energií, která byla podána. Občany dále zajímá, proč se odehrál „masakr“ na ERÚ před pár dny a proč se tam vrátili z velké části ti, kteří byli spolutvůrci podpor pro obnovitelné zdroje, kdy se částka začíná šplhat k bilionu korun. A my všichni tento byznys pro pár „chytrolínů“ platíme z vlastní kapsy. Lidi zajímá, proč je Vitásková stále tahána po soudech. Je to proto, že poukázala na zločiny kolem energetiky? Na vysávání kapes těch nejchudších, těch nejzranitelnějších, kteří se nemohou bránit? Je to tím, že po celou dobu bránila a stále brání mlčící většinu?

 

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/svedek-u-soudu-nesmi-lhat-jak-to-bylo-u.html

        Celý text:      Svedek-nesmi-lhat.doc

 

 

 

Havárie jaderné pohonné jednotky torpéda “Poseidon”

 

Exkluzivní informace z Ruské federace, které se vztahují k incidentu na zkušební plovoucí platformě v zálivu Dvina nedaleko Archangelsku a správního města Severodvinsk. Dne 8. srpna došlo na plovoucí plošině na vodní hladině v zálivu ve vzdálenosti přibližně 1,5 km od pobřeží k explozi, při níž zahynulo 5 inženýrů [1], ovšem nikoliv z řad armády, ale z Kurčatovova institutu v Moskvě. Během zkoušky komplexu došlo k výbuchu a zničení torpédového reaktoru, únik radiace je pouze lokální kvůli malému množství paliva v pohonné jednotce!

     V současné době Ruská federace disponuje jako jediná země na světě dvěma vojenskými komplexy poháněnými jadernými motory. Prvním systémem je raketový komplex 9M730 Burevestnik, kódové označení SSC-X-9 Skyfall. Tato raketa používá jaderný pohonný reaktor, který zahřívá vzduch nasávaný z okolí letící střely a používá jej k pohonu rakety. Burevestnik tak může ve vzduchu létat celé dlouhé roky okolo planety jako dron, vysokou rychlostí. Druhým je “Poseidon” pro ruské námořnictvo. Jeho použitý reaktor se podobá konvenčnímu reaktoru a má buď turbínu , která pohání vrtuli, ale podle jiných spekulací by mohlo jít o termohydrodynamický pohon bez vrtule, což by učinilo Poseidon nebezpečně tichou zbraní. Díky jadernému pohonu může torpédo Poseidon křižovat autonomně světové oceány až po dobu 10 let bez zásahu člověka.

     Hlavním efektem rakety Burevestnik a podmořského dronu Poseidon je ruská koncepce asymetrické odezvy a odvety nepříteli, který chce Rusko zavléci do nových závodů horečného zbrojení. Horečné zbrojení by Rusko zrujnovalo. Ruská armáda proto ve spolupráci s Kurčatovovým institutem navrhla novou generaci jaderných pohonných jednotek, které mají Rusku s velmi malými náklady poskytnout úplně novou generaci těchto tzv. “perzistentních zbraní”, v souladu s ruskou doktrínou “Dead Hand” v případě, když někdo zaútočí na Ruskou federaci.

 

        Odkaz:   https://aeronet.cz/news/exkluzivne-ruska-armada-doporucila-uradum-v-severodvinsku-zahajit-evakuaci-obyvatel-z-prilehlych-vesnic-kvuli-odstranovani-nasledku-po-havarii-jaderne-pohonne-jednotky-torpeda-status-6-poseidon/

        Celý text:      Evakuace-vesnice.pdf

 

 

 

Česká levice společně?

 

 14.8. 2019 , MICHAEL DOUBEK , LUK , Ročník 2019 , 31/2019     Mám dojem, že čím víc klesá podpora „tradičních levicových stran“, tím víc je publikováno levicových úvah, komentářů nebo analýz. Potřebuji být informován jen o tom podstatném. Nebo vědět, co je zásadní a co je méně důležité. Vážení levicoví intelektuálové, filozofové, literáti, nešlo by najít nějakou sjednocující platformu? Sami přece píšete o rafinovaném zahlcování informacemi, které znemožňuje rozeznávat důležité od nedůležitého (Švihlíková a Tejkl)... Já jako lékař nezahlcuji pacienta tím, které studie věnující se jeho nemoci byly právě publikovány, kdo co popsal a o čem přednášel. Dávám mu informaci souhrnnou. Zdá se mně, že levicoví intelektuálové neumí své myšlenky dostat jednoduše do širšího povědomí a zabránit znevažování levice (vrcholem je používání nálepky „neomarxismu“). Levicoví myslitelé tak přesvědčují především sami sebe. Sjednocování levice se tak stává spíše karikaturou. Levicoví intelektuálové by měli najít tohoto voliče v dnešní společnosti a zbavit ho obav z volby levice. Měli by zabránit, aby jediným tématem dnešní levice bylo budování „kapitalismu s lidskou tváří“, či „socialismu pro vyvolené“.

 

        Odkaz:   http://www.obrys-kmen.cz/index.php/rocnik-2019/289-31-2019-14-srpna-2019/2915-ceska-levice-spolecne

        Celý text:      Levice-spolecne.doc

 

 

Dopis české vlastenky novému německému velvyslanci v naší republice. Odezva na jeho rozhovor poskytnutý Právu

 

     Vážený pane velvyslanče! ... Nemáte pravdu, pane velvyslanče, když jste řekl, že Češi nepovažují sudetské Němce za ohrožení. Opak je pravdou, Češi je považují za velké ohrožení, neboť český národ nezapomněl na jejich řádění a to nejen v českém pohraničí. Rovněž je nepochopitelné, jakou „příležitost“ pro Čechy spatřujete v sudetských Němcích, co tím míníte? ... Vztah Němců k Čechům se od počátku dějin našich národů vyznačoval nenávistí, pohrdáním, národnostním útlakem. Toto má počátek již od časů Dagoberta, hlavně za Karla Velikého. Tehdy se zrodilo ono strašné DRANG NACH OSTEN. ... zvláště po Bílé hoře, sílil počet německých přistěhovalců do Čech. Slibovali přátelské soužití, jaká však nastala skutečnost! Usazovali se v pohraničních výstavných českých městech s královskou přemyslovskou tradicí, která doslova ukradli. ...  v oné době sudetoněmecké nadvlády si museli Češi vybojovávat právo na zřizování českých škol, byli nuceni prosit německé konšelstvo, usazené na českých radnicích, aby si mohli prosadit nejzákladnější právo národa. ... Nejstrašnější apokalypsa pro český národ nastala nástupem Hitlera k moci. V českém pohraničí tyranizoval Čechy Henlein a jeho zrůdné bandy, Češi byli vyhnáni ze svých domovů mnohdy jen s holýma rukama. ... Sudetští Němci byli už na Norimberském soudu obžalováni a souzeni jako zločinné spolčení, které mělo za následek rozvrácení a zničení prosperujícího demokratického státu. ... Tím ustavičným pokřikem, vznášením nestydatých požadavků a lživých obvinění proti Čechům si landsmanschaft vlastně prokazuje medvědí službu. Nutí nás, abychom jim připomínali zločiny jejich otců a zločinnou činnost jich samých. Víří sami s urputnou zatvrzelostí své odvěké bahno. ... Odpověď drtivé většiny českého národa je jednoznačná : „Nechceme Němce ani v Čechách, ani na Moravě, nechceme zde ani ty, kteří se prohlašují za rodáky, krajany. Nejsou to předsudky, jak uvádíte. Na soužití s nimi má český národ zlé vzpomínky. Nechceme je tady.“

srpen 2019, Jana Machová, Příbram, Postoloprty

 

     Celý text dopisu:      Dopis-velvyslanci.pdf

 

     Rozhovor v Právu:   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/nemecky-velvyslanec-predsudky-slabnou-nici-je-poznavani-40288120

 

 

 

Krize 2.0: Příchod nehmotné totality

Před zasedáním G 7

 

 13. srpna 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.,agoravox.)     Jak se očekávalo, probíhá nová krize. Jedenáct let po krizi v roce 2008, známé jako „hypoteční krize“, přichází nová krize s podílem na hospodářské, finanční, sociální a společenské destabilizaci. Až do osmdesátých let (nebo octanta), byl systém v podstatě založen na zisku z výroby předmětů. Od osmdesátých let se struktura systému začala vyvíjet směrem k stále více nehmotným produktům, jako je software, počítačové služby atd. Což dnes poskytuje ekonomickou převahu pro GAFA (Google, Apple, Facebook, Amazon). Výsledkem destrukcí však byl nárůst všeobecné nespokojenosti, například vzpoura Žlutých vest ve Francii. Krize v roce 2019 umožní zavedení nehmotného totalitarismu typu 2.0, který bude bránit jakékoli výzvě systému, a pošle populaci do beznadějné spirály mezi zchudnutím, uzavřením veřejných služeb, vyloučením sociálních dávek, včetně nezaměstnanosti, a odstranění pracovních práv až do potlačení lidských práv. G7, která se bude konat v Biarritzu, může být příležitostí k vytvoření mezinárodního plánu pro příchod nového totalitarismu. Téma této G7, ekologie, bude navíc pravděpodobně jedním ze základních prvků pro zahájení nového totalitarismu. Nejedná se o záchranu planety, ale o záchranu dividend pod záminkou ekologie, protože zničily sociální práva pomocí společenských práv. Chybou opozice je pak zaměnit příčinu a symptom a bojovat za zachování získaných práv proti záminkám používaným oligarchy, ale nikoli proti základní příčině...

 

        Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/krize-2-0-prichod-nehmotne-totality/

        Celý text:      Krize-2-0.doc

 

 

 

prof. PhDr. Jan Keller, CSc.: Pre pracujúcich zostáva stále menej príjmov z vyrobeného bohatstva!

 

9. augusta 2019 , Lukáš Perný     Po rozhovore s českým filozofom Michaelom Hauserom vám prinášame ďalší rozhovor s významnou osobnosťou, ktorý bol vytvorený špeciálne pre DAV DVA. Je nim významný český sociológ Jan Keller. Profesor PhDr. Jan Keller, CSc. je moravský sociológ, filozof, publicista, environmentalista, ktorý bol v rokoch 2014 až 2019 poslancom Európského parlamentu a od prezidenta republiky získal medailu za zásluhy v oblasti vedy. V současné době, která trvá už několik desítek let, se protnuly dva významné procesy, které spolu úzce souvisí.

     Jednak se v rámci kapitalismu přesouvají příjmy a majetky k velkým rentiérům.  Výroba zboží a poskytování služeb přináší stále méně ve srovnání s výnosem obrovských rodinných majetků. To mimo jiné znamená, že na ty, kdo žijí z práce, zbývá stále méně příjmů z nově vyrobeného bohatství ve srovnání s těmi, kdo žijí z velkého, především finančního kapitálu.

     Druhý proces spočívá v tom, že zmizely třídy, či alespoň třídní povědomí, a nastoupilo stále tvrdší individuální soupeření o získání a udržení aspoň jakéhosi místa ve společnosti. Zatímco velké majetky se promyšlenou rodinnou politikou spojují, veškerá konkurence se přenáší na ty, kdo toho moc nemají. Ti spolu urputně zápasí o drobky, přičemž ti nahoře je chválí za jejich dynamičnost, flexibilitu a adaptabilitu. Souhrnně se těmto neblahým procesům říká „modernizace společnosti“. Mladí sú obeťami ideologickej manipulácie!

 

        Odkaz:   https://davdva.sk/prof-phdr-jan-keller-csc-pre-pracujucich-zostava-stale-menej-prijmov-z-vyrobeneho-bohatstva-mladi-su-obetami-ideologickej-manipulacie-rozhovor-s-profesorom-sociologie-o-problemoch-doby/

        Celý text:      Pre-pracujucich-menej.doc

 

 

 

Jak je to s klimatickými změnami

 

12. 8. 2019  , Jaromír Bradávka , Rukojmí     Stručný průvodce historií bludů o globálním oteplování (způsobeným člověkem) a skutečnými příčinami změn klimatu na Zemi. Všechny tyto vesměs slátaniny, občas opřené o údajné výzkumy z různých center a univerzit, mají jedno společné: produkce skleníkových plynů roste, planeta se vinou činnosti člověka ohřívá, ledovce tají, pouště se rozšiřují a náš svět i vesmír skončí v obrovském žáru, proti němuž není obrany. Ledaže my, lidé, zmoudříme, přejdeme k výrobě energie z obnovitelných zdrojů a zachráníme se tak ze spárů globálního oteplování. Klima planety a jeho změny podléhají vlivu mnoha faktorů, přičemž člověk je až ten úplně poslední.

     Hlavní faktory působící na pozemské klima jsou: 1. Vzdálenost Země od Slunce a změny oběžné dráhy.   2. Cykly sluneční činnosti.   3. Působení kosmického záření na zemskou atmosféru.   4. Poloha a pohyb pozemských kontinentů.   5. Směr, rychlost a objem proudění a promíchávání mořské vody (termohalinní výměník a mořské proudy).   6. Velké sopečné výbuchy (Yellowstone, Toba)   7. Pády velkých vesmírných těles (Chicxulub na přelomu druhohor a třetihor před 66,5 mil. let)

     Člověk a činnost jeho technické civilizace nejsou faktorem, který by měl nějaký přímý vliv na změny pozemského klimatu. Zastánci tzv. globálního oteplování si pletou vliv klimatického optima, v němž momentálně žijeme, s vlivem průmyslové výroby. Existují lokální odchylky – např. města, plná betonových domů a asfaltových či dlážděných ulic, jsou vlivem vlastní produkce tepla a zvýšené absorpce slunečního záření většinou o něco teplejší než okolní zemědělská či lesní krajina, ale to jsou jen nevýznamné odchylky, které jsou v rámci globálního klimatu zanedbatelné.

 

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/jak-je-to-s-klimatickymi-zmenami-aneb.html

        Celý text:      Jak-s-klimatickymi.doc

 

     Poznámka správce: Po potřeštěných představách že "Poručíme větru dešti" z doby před desítkami let, se dnes prosazuje ještě potřeštěnější agenda "Poručíme klimatu Zeměkoule". Tato agenda je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

 

Šojgu odpoví na kybernetické útoky USA vojenskými antihackery

 

 11. 8. 2019 zelv.ru     Ministerstvo obrany Ruské federace, vedené Sergejem Šojgu, vytváří speciální jednotky antihackerů, kteří budou střežit ruský vojenský internet. Úkoly těchto speciálních jednotek budou zahrnovat vyhledávání a neutralizaci virtuálních hrozeb, pocházejících ze zahraničí. Již byl vyvinut software pro práci vojenských antihackerů, který umožňuje vytvořit víceúrovňový systém pro ochranu místních sítí, které spojují polní body řízení. Již nyní existují roty pro lokalizaci síťových hrozeb, které zajišťují bezpečné nepřetržité spojení v brigádách spojů, které jsou podřízeny okruhu. Antihackerové jednotky se brzy objeví nejen v vojskách spojů, ale také v dalších jednotkách.

     Dříve americké noviny The New York Times uváděly, že zpravodajské služby USA aktivizovaly pokusy o zavedení škodlivého softwaru do systému správy energetických sítí Ruské federace. Podle údajů listu byly takové kroky podnikány od roku 2012, ale v poslední době USA výrazně aktivizovaly kybernetické útoky a používají je jako mechanismus "zadržování Ruska". "Tyto pokusy (kybernetických útoků ze strany USA) vidíme a zaznamenáváme, uvedl zdroj v silovém rezortu RF. Úřad Sergeje Šojgu již začal vytvářet suverénní vojenský internet, který se nazývá Multiservisní transportní síť spojení (MTSS). První fáze vytvoření MTSS by měla být dokončena do konce příštího roku.

 

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/sojgu-odpovi-na-kyberneticke-utoky-usa.html

        Celý text:      Kyberneticke-utoky.doc

 

 

 

Hongkong a barevné revoluce

 

 12.8. 2019 , Oskar Krejčí     Jak zadržet Čínu? To je, oč tu běží – obnovit hegemonii USA ve světě v první řadě vyžaduje zastavit čínský ekonomický a vojenský růst. Ofenzivní pojetí zadržování je zaměřeno na přímý rozklad „revizionistického“ státu. To vše v případě Číny vyžaduje vyřešit tři úkoly: (a) vnést chaos na periferii státu, tedy do Tibetu plus Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang, a do nejcitlivějších pobřežních míst, jako je Hongkong; (b) torpedovat projekt nové hedvábné stezky; (c) narušit sociálně-politickou stabilitu režimu. Stačí manifestanty v Hongkongu, Kyjevě či Caracasu označit za „demokratickou opozici“, aby vzápětí získali od západních diplomatů i hlavního proudu západních médií imunitu. Mají povoleno téměř vše. Včetně použití násilí. Koncepce barevných revolucí vychází z poznatku, že v některých zemích lze pomocí kombinace připravených skupin mládeže, západních médií a nespokojenosti vyrůstající z korupce a sociální diferenciace zorganizovat svržení vlády. „Revoluční“ aktivita je koncentrována do hlavního města.

     Ovšem ne vždy se dílo podaří. Z tohoto hlediska měly neočekávaný výsledek „revoluce tulipánů“ v Kyrgyzstánu (2005) a „sametová revoluce“ v Arménii (2018), které nepřinesly změnu zahraničněpolitické orientace země. Hongkong nemůže v politice zadržování Číny sehrát zásadní roli destabilizátoru režimu či startéru barevné revoluce – je na tamní poměry malý a daleko od centra moci.

 

        Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/12/hongkong-a-barevne-revoluce/

        Celý text:      Hongkong-a-barevne.doc

 

 

 

Vědci vysvětlili, jak Slunce zvýší globální oteplování

 

 9.8. 2019     Ruští a britští astrofyzici zjistili, jak se změní cykly sluneční aktivity v nejbližší době, a dospěli k závěru, že tyto změny neoslabí, ale dále zvýší globální oteplování. Jejich závěry byly uveřejněny v časopisu Scientific Reports. „Dokázali jsme, že 400 let dlouhý trend zvýšování slunečního záření a tedy i teplot na Zemi se může udržet i dalších šest století. Způsobí to, že do roku 2600 bude zemský povrch teplejší o více než 2,5 stupně Celsia,“ řekla Jelena Popovová. Uvedli také, že se magnetická aktivita Slunce mění nejen podle jedenáctiletých cyklů, ale také stoletých, a dospěli k závěru, že se v brzké době značně sníží. Může to mít za následek nikoliv globální oteplení, ale ochlazení.

     Výpočty ukázaly, že snížení sluneční aktivity, jejíž minimum připadne na polovinu nynějšího století, nejspíše pouze zpomalí, ale nezastaví globální oteplování. Kromě toho v nejbližších staletích, když se Slunce přiblíží k vrcholu cyklu, se ještě víc urychlí. A pouze následkem změn sluneční aktivity, bez ohledu na „přispívání“ lidí, se teploty na Zemi mohou zvýšit o 2-2,5 stupně Celsia. Tento proces dosáhne vrcholu přibližně za 600 let a pak začne postupné snižování sluneční aktivity, které skončí až v roce 3700. Na to všechno, jak soudí vědci, je třeba pamatovat při prognózování budoucího klimatu Země.

 

        Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019080910499738--vedci-vysvetlili-jak-slunce-zvysi-globalni-oteplovani-/

        Celý text:      Dlouhodobe-klima.doc

 

 

 

Nastává konec ideologií?

 

 12.8. 2019 , Ladislav Šafránek        Jde o téma velmi aktuální, přesto, že se s ním již před čtvrt stoletím v euforii po pádu bipolárního světa marně pokoušeli vyrovnat např. Francis Fukuyama či Samuel Hungtington. Ideologie je zpravidla chápána jako ucelená soustava názorů, postojů a hodnot, založená na systemizaci politických, ekonomických, sociálních, etických či světonázorových zájmů určité skupiny. V tomto pojetí je integrální součástí myšlení lidstva po celou dobu jeho třídní historie. Vladimir Uljanov zásadně odmítl pojetí ideologie jakožto mystifikace a zdůvodnil existenci »marxistické« či »socialistické ideologie«. V souladu s Marxovou logikou odhalil nesprávnost převládající představy buržoazních teoretiků o prvotnosti politiky a zdůvodnil, že politika je konkrétním prováděcím nástrojem, realizátorem ideologie, jejíž konkrétní podobu a časový horizont veřejnosti sděluje program organizované skupiny – politické strany. Současná snaha některých politických stran a hnutí o »deideologizaci« naší politické scény včetně tvrzení o překonání třídní struktury společnosti, resp. o tzv. prekariátu či kognitariátu či bojem o »ozelenění programů« jsou jen prostředkem buržoazie k odvádění pozornosti od základních hybných sil společnosti, od vykořisťování člověka člověkem.

Haló noviny, 12.8. 2019, str. 4

 

        Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51651221

        Celý text:      Konec-ideologii.doc

 

 

 

V Rusku represe už překonávají komunisty. (???)

Na „svobodném“ Západě už je dávno překonaly. (!!!)

 

 10.8. 2019 , Michal Brand     Tomáš Flaška publikoval svůj článek „V Rusku represe už překonávají komunisty“. BBC píše "... otec předal svoje dítě v batolecím věku jiné osobě..." iDnes k tomu "Prokuratura chce odebrat dítě rodičům za účast na demonstracích v Moskvě".     Jde o jistého Dmitrije Prokazova a jeho manželku. Rodiče dítěte novinářům řekli, že se protestů neúčastnili, vraceli se z procházky domů. Dítě Prokazov předal švagrovi, aby ho bezpečně přenesl podél policejního kordonu. Později se trojice s dítětem objevila v televizním zpravodajství o demonstracích.   Tak nevím. Pokud iDnes bere jako bernou minci prohlášení protestujících, tak ti se vlastně protestů neúčastnili. Takže titulek by měl znít „Prokuratura chce odebrat dítě rodičům za procházku po Moskvě“, ne?

     Oč šlo: Otec svoje dítě v batolecím věku dal jiné osobě do nosítka na břiše jako ŽIVÝ ŠTÍT. A protože šlo o nedovolenou demonstraci a „otec“ dal vědomě svoje dítě v batolecím věku cizí osobě jako živý štít, proto moskevská prokuratura požádala o posouzení, zda dotyční rodiče mohou mít nadále svoje dítě v péči. Zneužít jedenapůlroční dítě k „pomoci“ při krytí osoby, která se dopustila protiprávního jednání....Dotyčným lidem, tzv. „rodičům“, politickým fanatikům, kteří neváhají svoje dítě, batole, dát jako živý štít cizímu člověku na nepovolené demonstraci, by měli nejen odebrat děti. Ale měli by je postavit před soud a odsoudit po právu.

     Mám, pane Flaško, takový malý návrh na test (jestli máte děti). Zaleťte si třeba do Norska, vezměte tam sebou svoje děti na nepovolenou demonstraci třeba proti homosexuálům, nebo proti eko-fanatikům a jejich "globálnímu oteplení", nebo proti islamizaci nebo proti nelegální migraci. Nebo na takovou nepovolenou demonstraci s podobným tématem zajděte s malým dítětem v Německu, ve Francii, v Británii... Nebo zkuste v Madridu zaskočit na nepovolenou demonstraci proti zrušení katalánského referenda. V Británii bych ještě doporučil nepovolenou demonstraci proti muslimským znásilňovacím gangům nebo třeba na podporu Tommy Robinsona. V Norsku vám děti odeberou i za mnohem, MNOHEM menší provinění, než je nějaká nepovolená demonstrace proti něčemu, co současný režim v západních zemích razí jako „státní ideologii“ (a naneštěstí i praxi).

 

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/v-rusku-represe-uz-prekonavaji.html

        Celý text:      V-Rusku-represe.doc

 

 

 

Tibet včera a dnes

 

 Futura, Praha, 2015     Autonomní oblast Tibet leží u jihozápadních hranic Číny. Po ztroskotání povstání tibetské vládnoucí třídy 10. března 1959 utekl 14. dalajlama do zahraničí a příměl některé Tibeťany, aby ho následovali. V posledních letech dalajlamova klika vyvolala tzv. tibetskou otázku a zesílila své aktivity k "nezávislosti Tibetu", podkopání jeho stability a obstrukcím proti jeho rozvoji. Od třináctého století měla ústřední vláda Číny nepřetržitě suverenitu nad Tibetem, který nikdy nebyl nezávislým státem a žádná vláda na světě ho nikdy jako nezávislý stát neuznávala. Před rokem 1959 byl starý Tibet pod vládou 14. dalajlámy společností feudálně nevolnickou s nevolníky a otroky, která byla ještě temnější než evropské nevolnictví ve středověku. Zavedení moderního hospodářství v Tibetu, jako součásti Čínské lidové republiky, trvale zlepšuje životní úroveň lidí, jak se může  na vlastní oči přesvědčit množství přijíždějících turistů.

     Hrubý regionální produkt Tibetu prudce stoupl ze 129 milionů juanů v roce 1951 na 70,1 miliard juanů v roce 2012, což představuje průměrný roční růst o 8,5 %. Podstatně se zlepšily životy lidí a jejich životní standardy. Čistý příjem zemědělců a pastevců na hlavu v Tibetu udržel dvojciferný růst deset let v řadě a dosáhl 5719 juanů v roce 2012. Čistý příjem městských obyvatel byl 18 028 juanů na hlavu. Do konce roku 2012 bylo postaveno celkem 408.300 sociálních bytů, což poskytlo ubytování 88,7 procentům místních domácností zemědělců a pastevců. Ve venkovských oblastech byla zlepšena infrastruktura, aby poskytla místnímu obyvatelstvu nezbytné služby včetně vody, energií, dopravy, telekomunikací, zemního plynu, rozhlasu, televize a poštovních služeb. Asi 90 % tibetských obcí má nyní přístup k poštovním službám, 99,7 % k silniční síti a do 94,2 % administrativních obcí lze dojet po silnici. Hlavní průmyslová odvětví s místními typickými rysy expandují a terciární průmysl rovněž rychle roste. V roce 2012 Tibet přivítal 10.584.000 turistů, z toho 194.900 zahraničních.

 

        Celý text:      Tibet-bro.pdf

 

 

 

Rusko potvrdilo výbuch jaderné rakety. Celkem mělo zemřít pět lidí

 

 11. 8. 2019     Ruský prezident Vladimir Putin v roce 2018 tvrdil, že Rusko má k dispozici raketu na jaderný pohon, kterou nedokáže zastavit žádný ze současných protiraketových systémů. Teď se však zdá, že tato nová technologie není bez problémů. Na severu Ruska došlo při testech k výbuchu jedné z raket, po které bohužel zemřelo pět lidí. V Archangelské oblasti na severu Ruska došlo ve čtvrtek k výbuchu, po kterém byla uzavřena zátoka Bílého moře a v místě na krátko významně vzrostla radiace. „V důsledku nehody na vojenském výcvikovém středisku v oblasti Archangelska bylo při testování kapalného pohonného systému zabito pět zaměstnanců Státní atomové energetické společnosti,“ stojí v tiskovém prohlášení Rosatomu. Další tři lidé byli zraněni, ale prý již jim je poskytována veškerá pomoc. Společnost také přislíbila, že se postará o rodiny zemřelých zaměstnanců. „Jejich rodinám bude poskytnuta pomoc a podpora. Světlá vzpomínka našich soudruhů navždy zůstane v našich srdcích,“ stojí také v prohlášení.

 

        Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rusko-potvrdilo-vybuch-jaderne-rakety-Celkem-melo-zemrit-pet-lidi-592132

        Celý text:      Vybuch-rakety.doc

 

 

Oteplování nezpůsobuje člověk, ale zvýšené kosmické záření, tvrdí nová studie finských a japonských vědců.

 

 15.7.2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     I další vědci odhalují, že teorie o CO2 je podvod. Hladinu tohoto plynu totiž ovlivňuje teplota, nikoli naopak. „Za posledních sto let se teplota zvýšila kvůli oxidu uhličitému o 0,1 °C. Lidský podíl na tom byl 0,01 °C,“ uvádějí Finové. Teorie o zvyšování teplot kvůli CO2 se spíše jakovědecká stále jasněji ukazuje jako geniální byznysový trik, jak vydělat další a další miliardy dolarů a zavést pár nových daní. Věšení bulíků na důvěřivé nosy odstartoval v roce 2007 bývalý viceprezident Spojených států  neúspěšný kandidát na prezidenta Al Gore, který vyrukoval s rádobydokumentárním filmem Nepříjemná pravda. Australský profesor Murry Salby ve své přednášce na Sydney Institute, která vzbudila velký ohlas, vysvětlil, že CO2 reaguje na teploty, nikoli teploty na množství CO2. Na konci roku 2012 pak vyšla i přelomová studie Oleho Humluma, která tvrdí totéž: „Vrty v ledovcích ukazují, že variace atmosferického CO2 bývaly zpožděny za změnami teplot o celá staletí. Hladina CO2 se mění proto, že se mění teplota oceánů, nikoli naopak. Nemluvě o tom, že změny atmosferické hladiny CO2 neodpovídají změnám v lidských emisích CO2.

 

        Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/oteplovani-nezpusobuje-clovek-ale-zvysene-kosmicke-zareni-tvrdi-nova-studie-finskych-a-japonskych-vedcu-i-dalsi-vedci-odhaluji-ze-teorie-o-co2-je-podvod-hladinu-tohoto-plynu-totiz-ovlivnuje-teplo/

        Celý text:      Kosmicke-vlivy.doc

 

 

 

Souhrnná zpráva Ministerstva vnitra o migraci za II. čtvrtletí roku 2019

 

 10.8. 2019     Na území ČR k 31.5. 2019 je 279.193 osob na základě oprávnění k přechodnému pobytu. V současné době je zde registrováno více než 570 tisíc cizinců. Téměř čtvrtina z nich pochází z Ukrajiny. Zpráva vypadá úžasně - vše pod kontrolou, báječný svět, báječné ministerstvo. To čertovo kopýtko se ukrývá ve formulcích, pod které se dá ukrýt vše a pak žasneme, co se děje... Součástí novely zákona jsou i pozměňovací návrhy ministra vnitra Hamáčka, které umožní zrušit trvalý pobyt cizinci po trojnásobném odsouzení za úmyslný trestný čin.  (Proč ne za první?) Vládní novela zákona dále zjednodušuje pravidla pro vstup a pobyt studentů a vědců. (Kádři z Afriky a Asie bez dokumentů?) Další opatření se týkají cizinců ze zemí mimo EU, kteří do ČR přicestují za prací nebo za rodinou. (Padesát sourozenců, babiček, dědečků...?) Nově také bude  moci vláda flexibilně reagovat na situaci na trhu práce a svým nařízením dočasně aktivovat vydávání mimořádného pracovního víza pro pracovníky z konkrétních zemí (jak to ověříme proti zneužívání, když vidíme, co se děje?) Takže souhrnná zpráva vypadá sice hezky, ale když uvážíme, že na základě vágních formulací se Německo a jeho bezpečnost hroutí, co můžeme očekávat v České republice? Proto Itálie jde opačnou cestou razantních opatření!     Proč ne my?

 

        Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2658-souhrnna-zprava-ministerstva-vnitra-o-migraci-za-ii-ctvrtleti-roku-2019

        Celý text:      Souhrnna-zprava.doc

 

 

 

Americká konzulka v Hong Kongu byla v hotelu Marriott přistižena s notičkama v ruce na setkání s vůdci protičínských protestů!

 

 8.8. 2019 , -VK- Šéfredaktor AE News    Peking povolal na kobereček americké diplomaty a varoval je, že pokud se budou nadále vměšovat do záležitostí Číny, vedení v Pekingu vyšle do Hong Kongu armádu a zruší autonomní status území! Hnutí Demosistó usiluje o vyhlášení nezávislosti Hong Kongu kvůli tomu, že smlouva mezi Čínou a Velkou Británií o autonomním statusu Hong Kongu platí od roku 1997 jen 50 let, tzn. jen do roku 2047 a potom se Hong Kong stane integrální součástí Číny a místní parlament v Hong Kongu bude rozpuštěn. Cílem amerického vměšování v Hong Kongu je vyprovokování Pekingu k nasazení armády a tím k porušení mezinárodní dohody s Velkou Británií o statusu Hong Kongu. Porušení statusu Hong Kongu by mělo za následek jedinou věc, Američané a Britové by to využili k tomu, že by Čínu označili za agresora, který porušil mezinárodní smlouvu a začali by proti Číně uplatňovat sankce. Joshua Wong je de facto čínská kopie českého Mikuláše Mináře, oba dva přerušili studia a vrhli se do řízení ulice a protestů... Mikuláš Minář přerušil studia na vysoké škole v Praze na FF UK, aby se mohl věnovat neziskovce a řízení protestů proti Andreji Babišovi.

 

        Odkaz:   https://aeronet.cz/news/americka-konzulka-v-hong-kongu-byla-v-hotelu-marriott-pristizena-s-notickama-v-ruce-na-setkani-s-vudci-proticinskych-protestu-peking-povolal-na-koberecek-americke-diplomaty-a-varoval-je/

        Celý text:      Americka-konzulka.doc

 

 

 

"Pohřeb demokracie" a přeformátování, které začíná u sebe

 

 10.8. 2019, Dmitrij Kosyrev  Hořký pláč nad pohřbem demokracie se stal zvykem v USA a v jejich spojeneckých zemích. Časopis, v němž je tato debata nejzávažnější je Foreign Affairs... Larry Diamond, je známý svou knihou pod názvem:   "Zlé větry: zachránit demokracii před ruskou zuřivostí, čínskými ambicemi a americkým sebeuspokojením." A je třeba připomenout: Larry (a nejen on) nazývá demokracií univerzální a jednotný světový řád řízený Spojenými státy. To je to, co je třeba zachránit. Podstata současných turbulentních procesů ve světě je čistě vnitřní, v tom, co se děje uvnitř americké a jiných západních společností. Americká veřejnost získala dobrou imunitu vůči vnějším dobrodružstvím, zejména válečným. V roce 2001 se 29 procent dotázaných shodlo, že podpora demokracie by měla být prioritou zahraniční politiky. Ale v roce 2013  již jen 18 procent a v roce 2018 - 17 procent. Vnější nepřítel není ničím jiným než strašákem nezbytným pro mobilizaci. Odpovědi těm, kteří (na Západě) příliš horlivě straší intrikami vnějších nepřátel je varování: „Vykoledujete si to“. „Pokud uděláte z Číny nepřítele, na rozdíl od jejích skutečných záměrů a jednání, získáte to, čeho se bojíte.“ Obecně platí, že to, co se dělalo během studené války, se nyní děje mnohem ambiciózněji - propaganda bez omezení a hranic.

 

        Odkaz:   http://worldcrisis.ru/crisis/3419084

        Celý překlad:      Pohreb-demokracie.doc

 

 

 

Utekl Edvard Beneš ,,zbaběle" před Hitlerem?

 

10.8. 2019     Mnichov 1938 budí stále pozornost historiků, politologů či novinářů. A není divu, protože i po více než 80 letech je to téma živé. Někteří soudí, že druhý československý prezident Edvard Beneš se zachoval zbaběle tím, že těsně po Mnichovu opustil svou vlast. Je to ale nepochopení tehdejších společensko-politických reálií. Jak známo, Mnichovská zrada ze září 1938, kdy nás Velká Británie a Francie předhodily Adolfu Hitlerovi ... zanechala na československém národů trvalé stopy. Pozornost byla soustředěna také na prezidenta Edvarda Beneše, který stál v září 1938 před mimořádně obtížnou volbou. Buď přijmout Mnichovský diktát, nebo jej odmítnout a tím se vystavit téměř jisté válce ... Jaké měl však Beneš reálné možnosti? Druhorepublikový režim byl svým založením autoritářský ... Druhorepublikový režim pak jasně vytyčil nepřátele: na seznamu figuroval kromě Karla Čapka také Edvard Beneš. Dobovým heslem se tak stalo ,,odbenešit", což vyjadřovalo jasně negaci jeho politiky i celého prvorepublikového politického systému ... Hitler při jednom ze svých plamenných projevů prohlásil, že si ,,sám Beneše oběsí". Takže není pravda, abychom si odpověděli na otázku v nadpisu, že by Beneš snad ,,zbaběle" utekl z vlasti, ale donutily ho k tomu objektivní okolnosti, to je zřejmé. Beneš byl naopak člověkem, který toho pro obnovu Československa v roce 1945 udělal skutečně mnoho.

 

        Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/utekl-edvard-benes-zbabele-pred-hitlerem-1404063727.html

        Celý text:      Utekl-Benes.doc

 

 

 

Čína sbírá síly na tvrdý střet s USA. Rozhodla schůzka v letovisku, výstup je tajný

 

 7.8. 2018    Na začátku srpna došlo k tradiční schůzce v letovisku Beidaihe na pobřeží Pochajského zálivu na severovýchodě Číny. Sešli se tu členové politbyra Ústředního výboru Komunistické strany Číny a špičky armády i zpravodajských služeb. Číňané měli letos o čem jednat. Zpomalení čínské ekonomiky, obchodní a měnová válka se Spojenými státy, protesty v Hongkongu, dodávky amerických letadel Tchaj-wanu… Agentura Bloomberg s odvoláním na své čínské zdroje napsala, že nejvyšší vedení země rozhodlo v přímořském letovisku jednoznačně: americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi ve sporech o cla a vzájemný obchod neustoupí. Naopak, je připraveno jít do dlouhého střetu a ještě zostřit odvetná opatření proti USA. Američané označili Čínu za měnového manipulátora. Trump taky obvinil Peking, že nedodržel slib z konce června a nezačal znovu nakupovat americké zemědělské produkty. Čínská vláda to v úterý potvrdila s tím, že jde o odvetný krok proti jedné z vln cel, která Trump od května uvalil na čínské zboží. Německý ministr financí Olaf Scholz zase v pondělí prohlásil, že eskalace americko-čínské obchodní války způsobí globální ekonomice a mezinárodnímu obchodu obrovské škody. Pokud se podle něj spor nevyřeší prostřednictvím jednání, nebude žádná šance na globální ekonomický růst.

 

        Odkaz:   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/cina-trumpovi-v-obchodni-valce-neustoupi-chysta-se-na-stret/r~ac7c8402b8fc11e9b6a9ac1f6b220ee8/

        Celý text:      CinaUSA.doc

 

 

 

Sraženi pod vlak

 (Jeden z mnoha způsobů použití migrační zbraně.)

 

7.8.2019     okupant shodil ženu s dítětem pod přijíždějící vlak, dítě nepřežilo. Zdálo by se, že šlo o celkem ojedinělý případ. Média zmínila jen jednu předchozí vraždu shozením pod vlak provedenou okupantem a sice ve městě Voerde v Severním Porýní-Vestfálsku, kde 28letý muž před projíždějící vlak shodil 34letou ženu. Ale ukazuje se, že zdaleka nebyly jen dva případy, bylo jich mnohem více. Na FB se objevil seznam těchto zločinů. Jeho český překlad uveřejnil server Quintus-sertorius - viz celý text

 

        Odkaz:   http://www.zvedavec.org/prispevky/2019/08/7987-srazeni-pod-vlak.htm

        Celý text:      Srazeni-pod-vlak.doc

   ( Poznámka správce: Migrační zbraň je považovaná za jeden z hybridních nástrojů prosazování NWO (Nového světového řádu). Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod. - viz  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html , Kapitalismus-mrtvola.doc , Nejde-o-prelidneni.doc  )

 

 

 

Americká armáda znečišťuje ovzduší více než 140 zemí světa

 

 8.8.2019 , VSa     Nejsilnější armáda světa je také největším znečišťovatelem ovzduší na světě. Ozelenit ji nestačí… Americké ozbrojené síly, obdobně jako dodávkové řetězce velkých korporací, závisí na rozsáhlé globální síti kontejnerových lodí, nákladních vozidel a letadel pro zásobování svých operací – od bomb k humanitární pomoci a uhlovodíkovým palivům. Ve své nejnovější studii autoři Benjamin Neimark, Oliver Belcher a Patrick Bigger propočítali, nakolik tato obrovská infrastruktura přispívá k poškozování prostředí. V roce 1997 vláda USA prosadila vyjmutí vojenských emisí z Kjótského protokolu. Americké vojenské síly zůstávají největším institučním spotřebitelem uhlovodíkových paliv na světě a na dlouho do budoucnosti se uvázaly na zbraňové systémy – existující letouny a válečné lodi – jež závisí na uhlovodíku.

     Autoři studie prohlašují, že ekologicky jednat vyžaduje zastavení rozsáhlých sfér amerického vojenského komplexu. Podstatné zmenšení rozpočtu Pentagonu a jeho kapacity vést války by vedlo k obrovskému snížení poptávky od tohoto největšího spotřebitele kapalných paliv na světě. Sumy vydané za paliva a za jejich distribuci americkým impériem by mohly být využity pro mírovou dividendu, na financování Zeleného Nového údělu a pro četné další priority – lépe než na pohánění jednoho největších vojenských komplexů v historii.

 

        Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/08/americka-armada-znecistuje-ovzdusi-vice-nez-140-zemi-sveta/

        Celý text:      Znecistovatel.doc

 

 

 

Rozhovor s Františkem Nevařilem, bývalým poradcem tří předsedů vlád

 

Československo po druhé světové válce do konce osmdesátých let prodělalo úplný „ekonomický zázrak“, přinejmenším ve srovnání s bídou první republiky a samozřejmě německou okupací a válkou. Který kapitalistický stát v tomto období (pokud nebereme v úvahu nově zbohatlé země z ropy nebo tzv. asijské tygry, kam USA a spol. v té době převedly podstatnou část svého průmyslu) vybudoval výhradně z vnitřních zdrojů a vlastní práce našich lidí takřka novou ekonomiku a zvýšil množství, a tedy i hodnotu domácího majetku (státu, místních orgánů, obyvatelstva) skoro osminásobně (v rámci toho na Slovensku - které v tomto období bylo nejrychleji rostoucí zemí Evropy a vyrostlo téměř od nuly - dokonce 11 krát)? Hrubý domácí produkt vzrostí devětkrát, osobní spotřeba obyvatel skoro pětkrát a tzv. společenská spotřeba (výdaje na zdravotnictví, školství, kulturu, sociální péči, vnitřní bezpečnost atd.) skoro osmkrát. Okolo 70 % ve společenském - státním, obecním nebo družstevním - vlastnictví. Koncem osmdesátých let téměř dvě třetiny našich obyvatel žily v bytech postavených až po válce. Stát měl k dispozici 85 mld Kč finančních rezerv (v dnešních inflačních cenách by reprezentovaly osmi až desetinásobek), měli jsme 107 tun měnového zlata a stát, lidospráva i obyvatelstvo byly v podstatě bez dluhů. Byla zajištěna vlastní potravinová a nejméně na 25 až 35 let i energetická soběstačnost. Atd.

J. Kojzar, Haló noviny, 9.1.2017

 

        Celý text:      Rozhovor-s-F-Nevarilem.doc

 

 

 

Čína jako měnový manipulátor? Další

 

stupeň konfliktu mezi USA a Čínou

 

 7.8.2019 Ilona Švihlíková     To, co USA vyčítají Číně, je mnohem spíše to, že nechala jüan prolomit psychologickou hranici 7 jüanů za dolar a že nezasáhla! Je to tedy přesný opak měnové manipulace

        Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/07/cina-jako-menovy-manipulator-dalsi-stupen-konfliktu-mezi-usa-a-cinou/

 

Die Welt: Export plynu se stal zbraní v

 

nové studené válce mezi USA a Ruskem

 

7.8. 2019     Mezi USA a Ruskem začíná nová studená válka, tentokrát jde však o soupeření nikoliv na ideologické, ale na ekonomické úrovni, píše německý list Die Welt.

        Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019080710488050-die-welt-export-plynu-se-stal-zbrani-v-nove-studene-valce-mezi-usa-a-ruskem/

 

"Chlapeček" proměnil před 74 lety

 

japonskou Hirošimu v ohnivou apokalypsu

 

 6/8/2019     6. srpna 1945 v 8:16 japonského času byla svržena z amerického bombardéru B-29 Enola Gay první atomová bomba nazvaná ,,Little Boy" (chlapeček) na japonské město Hirošimu.

        Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/chlapecek-promenil-pred-72-lety-japonskou-hirosimu-v-ohnivou-apokalypsu-1404056962.html

    ( Poznámka správce: Použití atomových pum proti městům je válečným zločinem "na druhou" : Za prvé - jde o použití zbraně hromadného ničení; za druhé - použity byly proti civilnímu obyvatelstvu !!! )

 

Marx sa nemýlil, ide o triedny záujem!

 

 Ľuboš Blaha     Najbohatší ľudia medzi sebou udržujú triednu solidaritu, akú by im mohli závidieť aj robotníci v časoch Marxa a Lenina. Táto triedna solidarita nepozná hraníc – je doslova globálna, kozmopolitná. Stretávajú sa na spoločných fórach od Davosu až po Dóhu, chránia svoje záujmy cez korporátny lobing.

             Odkaz:   http://www.noveslovo.sk./c/Marx_sa_nemylil_ide_o_triedny_zaujem

 

Z vysílání svobodného vysílače - 2. část o „4. Říši“ - EU:

 

 To je takové to „tajemství“, kdo stál za vznikem Evropské unie. 3 Říše se zhroutila, ale ti lidé v pozadí jsou úplně ti samí esesáci, kteří tu samou myšlenku posuzovali v rámci NSDAP. Když se podíváte do každé neziskovky, která prosazuje migraci, najdete je tam. Najdete tam Sorose, jeho napojení na Rothschildy.

        Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/2303-z-vys%C3%ADl%C3%A1n%C3%AD-svobodn%C3%A9ho-vys%C3%ADla%C4%8De-cz

 

Připojení Krymu k Rusku je legální, tvrdí

 

právníci Evropské unie. Skončí tedy sankce?

 

   26.7. 2019 ,  Redakce AC24  Christian D. de Fouloy, publikoval analýzu právního postavení Krymu. Z ní zcela jasně vyplývá, že anexe Krymu nebyla anexí, ale zkrátka rozhodnutím Krymu o svém sebeurčení.

        Odkaz:   https://ac24.cz/-/pripojeni-krymu-k-rusku-je-legalni-tvrdi-pravnici-evropske-unie-skonci-tedy-sankce-?redirect=%2Fuvod%2F-%2Fasset_publisher%2F6LN4ieZ8eFrT%2Frss

 

Hugo Chávez, Nicolas Maduro - novodobí poslové

 

socialismu. Pro socialismus si přáli a přejí USA jejich smrt.

 

 2.8.2019 , Oldřich Rambousek     Západ nechce nic jiného, než zadusit svaté právo Venezuelského národa, zvolit si ekonomický systém a společenský řád dle svého uvážení a chtějí jej zabít v samém zárodku, přičemž v zásadě nejde vůbec o Venezuelany ani o Madura, ale o ropu.

        Odkaz:   http://svobodnenoviny.eu/hugo-chavez-nicolas-maduro-novodobi-poslove-socialismu-pro-socialismus-si-prali-a-preji-usa-jejich-smrt/

 

O „spoluautorech“ druhé světové války

 

 15.9.2011 , Viktor Burbaki      Jakýkoliv objektivní výzkumník chápe, že rozdělování Evropy, zaměření útoku agresora na východ a rozdělování sousedních zemí začalo spolu s Hitlerem Polsko, Maďarsko, Anglie, Francie a za výrazné role USA, které vždy války šikovně využívaly.

        Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare2011/09/4599-o-spoluautorech-druhe-svetove-valky.htm

 

Trump Evropě: Buď budete poslouchat nebo vám pošlu teroristy!

 

 3. srpna 2019 , von Freeman      Donald Trump novinářům řekl, že pokud EU dobrovolně nepřijme zpět své teroristy, kteří bojovali v Sýrii, jednoduše je pošle domů, do Evropy. Měli by to být islamisté, kteří šli do Sýrie bojovat za ISIS a byli Američany „zajati“.

        Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trump-evrope-bud-budete-poslouchat-nebo-vam-poslu-teroristy/

        Celý text:      Teroriste-zpet.doc

 

Ochotnik poprvé vzlétl. Rusko ukázalo světu,

 

že umí i těžké létající bojové roboty

 

 3. srpen 2019 , Geo, Eurasia24.cz      Ochotnik poprvé vzlétl. Rusko ukázalo světu, že umí i těžké létající bojové robotyTěžký ruský průzkumný a úderný bezpilotní letoun Suchoj S-70 vykonal svůj první let. Veškerá výzbroj bude nesena ve vnitřních zbraňových šachtách, které mají být dostatečně rozměrné pro nesení protizemních střel s plochou dráhou letu Ch-59M2 či protilodních Ch-35U.

        Odkaz:   https://www.eurasia24.cz/vojenstvi/item/2928-ochotnik-poprve-vzletl-rusko-ukazalo-svetu-ze-umi-i-tezke-letajici-bojove-roboty

 

Depeše ze svobodnějšího světa

 

 4/8 / 2019 , Marian Kechlibar , kechlibar.net     Aneb Facebook uložen k ledu. Kdyby ty sítě nebyly návykové, nemohly by fungovat. Upřímně, pro svobodomyslné lidi nevidím na sociálních sítích budoucnost. Ta struktura moci tomu nenahrává, právě naopak.

        Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/security/depese-ze-svobodnejsiho-sveta-1404063731.html

 

EU se nerozpadne ve stylu „poslední zhasne“.

 

Ekonomka Švihlíková má jinou vizi jejího pádu

 

 5.8. 2019     Otázka, co s kapitalismem, rezonuje ve vyspělých zemích intenzivněji už od roku 2008. Není divu, že si to lidé nechtějí nechat líbit a hledají nějaké cesty, jak být slyšet, jak zařídit, aby jejich preference měly váhu. Dost dlouho poslouchali (lži), že globalizace je přírodní zákon

        Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/EU-se-nerozpadne-ve-stylu-posledni-zhasne-Ekonomka-Svihlikova-ma-jinou-vizi-jejiho-padu-591385

     Poznámka správce:  Globalizace (maximalizace velikosti a koncentrace), která byla v ekonomické oblasti glorifikována, není správná, a nemůže být konec konců úspěšná. Byla to pavědecká výmluva superelit pro zvětšování jejich nadvlády nad světem. Správná je optimalizace . )

 

Čtení pro Čechy, Moravany i Slováky

 

 21. 6. 2019, zpracoval M. Starý):     Soud v Hradci Králové poprvé v historii prolomil „Benešovy“ dekrety. Vdova po vojáku wehrmachtu ve službách nacistické rozvědky bude v ČR restituovat majetek ve výši 3 miliardy Kč.

        Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2299-%C4%8Dten%C3%AD-pro-%C4%8Dechy,-moravany-i-slov%C3%A1ky

        Celý text:      Cteni-pro-Cechy.doc

 

 

Evropská unie: Masivní expanze bruselské moci

 

 4. srpen 2019 | Soeren Kern     Pokud se podíváme na detaily politických návrhů paní von der Leyen, tak zjistíme, že má v plánu rozsáhlé rozšíření pravomocí Evropské komise – jinými slovy, utužení centrálního řízení EU.

        Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/evropska-unie-masivni-expanze-bruselske-moci.html

 

Snowdenovy memoáry vyjdou v září

 

 4.8.2019 VSa      „Permanent Record”, tak zní název knihy Edwarda Snowdena, která má vyjít v září. Edward Snowden je znám jako člověk, který do tisku vynesl informace o masivním, a do té chvíle před veřejností utajovaném, celosvětovém sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany bezpečnostních služeb USA.

        Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/04/snowdenovy-memoary-vyjdou-v-zari/

 

Moskva objasňovala Paříži lidská práva

31.7. 2019 , Text: Oleg Isajčenko      Paříž vytýká Rusku údajně příliš krutý postoj policie vůči účastníkům nepovoleného mýtinku 27. července. V zemích jako Británie, Německo, Itálie, Švédsko a Francie se však proti protestujícím přijímají mnohem přísnější opatření!!!

        Odkaz:   https://vz.ru/politics/2019/7/31/990236.html

        Celý překlad:      Moskva-objasnila.doc

        K tématu také:      http://www.novarepublika.cz/2019/08/v-moskve-se-siri-metodicka-prirucka-se.html

 

Polské MO je pobouřeno oslavou II. světové

 

války v Gdaňsku. Opravdu?

 

 1. srpna 2019     Polský ministr obrany Mariusz Blaszczak vyjádřil pobouření nad tím, že 1. září 2019 chtějí gdaňské orgány oslavit 80. výročí začátku druhé světové války spolu s německou delegací písněmi a tanci.

        Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/polske-mo-je-poboureno-oslavou-ii-svetove-valky-v-gdansku-opravdu/

 

Exkluzivní překlad vystoupení Jakuba Kalenského z Atlantic

Council před zahraničním výborem U.S. Kongresu

 2.8. 2019 , -VK-   Jakub Kalenský se opravdu v závěru úplně utrhl z řetězu a začal navrhovat americkým kongresmanům, kteří navrhují americké zákony, včetně sankčních zákonů, aby uvalili sankce na všechny západní firmy, které kupují reklamní čas na ruské televizi.

        Odkaz:   https://aeronet.cz/news/video-exkluzivni-preklad-vystoupeni-jakuba-kalenskeho-z-atlantic-council-pred-zahranicnim-vyborem-u-s-kongresu-sokuje-nejen-prezidenta-republiky-a-jeho-mluvciho-ale-i-vedeni-automobilky-skoda-auto/

 

Předsudečná nenávist a nepředvídatelné násilí

 

 3.8.2019 , Eva Hrindová      Předsudečná nenávist je vlastně normální ostražité chování. Doba je ale taková, že ji chtějí mocní vymýtit. Máte se s láskou a důvěrou vystavovat násilí, které je s nárůstem migrace do Evropy prakticky nepředvídatelné.

        Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/08/7982-predsudecna-nenavist-a-nepredvidatelne-nasili.htm

 

Peníze, které mohou zablokovat Prahu! Podívejte se,

 

kdo může stát za financovánímklimatických aktivistů

 

 2.8. 2019     V USA vznikl Climate Emergency Fund (CEF - Fond klimatické nouze). Při založení Climate Emergency Fundu spojily síly dvě ženy Rory Kennedyová z vlivného rodinného klanu Kennedyů a Aileen Gettyová, jejíž rodina je paradoxně známá především vybudováním ropného impéria.

        Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Penize-ktere-mohou-zablokovat-Prahu-Podivejte-se-kdo-muze-stat-za-financovanim-klimatickych-aktivistu-591091

 

VLASTENECTVÍ NAHRAZUJE VLASTIZRADA?

 

 1. 8. 2019, Miroslav Starý     Smutným je, že když někdo takového „paučitele“ a zjevně protinárodního elementa příslušně nazve, jako předseda oblastního výboru z. s. ČSBS v Jablonci nad Nisou František Radkovič, octne se před soudem, je odsouzen.

        Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2297-vlastenectv%C3%AD-nahrazuje-vlastizrada

 

Kněz: Příslušníci SS „Galizien“ budou uznáni za svaté

2.8.2019     Pravoslavný portál Orthochristian.com přinesl ve středu další podrobnosti o pohřbu ostatků příslušníku divize SS „Galizien“, který se konal o víkendu v ukrajinské obci Červené u Zoločiva.

        Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/knez-priskusnici-ss-galizien-budou-uznani-za-svate

 

Varšavské povstání a operace Bagration

 

 2. 8. 2019 , Michal Brand     Cílem organizátorů varšavského povstání totiž nebylo osvobození od nacistické okupace jako takové, ale především osvobození od nacistické okupace BEZ ÚČASTI RUDÉ ARMÁDY. A když to nevyšlo, tak budeme nadávat na Rudou armádu, Stalina a Rusko.

             Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/varsavske-povstani-operace-bagration.html#more

 

Ako to vlastne bolo s tým socializmom?

 

 piatok 26. júl 2019 , Milan Benkovský     Dnes však máme na Slovensku oveľa obludnejšiu totalitu, totalitu moci kapitálu, moci peňazí, ktorá je skutočnou podstatou kapitalizmu, ľudskú tvár má totiž socializmus vo svojej DNA, alebo inak vo svojej podstate.

        Odkaz:   https://www.noveslovo.sk/c/Ako_to_vlastne_bolo_s_tym_socializmom

 

Smečka Navalného na příkaz Západu ohrozila děti

a zdravotně postižené

 30. 7. 2019 politexpert a politros      Nezákonné shromáždění proběhlo 27.7. Ukrajinci speciálně přijeli do Moskvy, aby uspořádali na shromáždění krvavou lázeň v Moskvě a na tyto účely bylo vyčleněno mnoho finančních prostředků západními sponzory opozice.

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/smecka-navalneho-na-prikaz-zapadu.htmlhttp://www.novarepublika.cz/2019/07/smecka-navalneho-na-prikaz-zapadu.html

 

Nový dokument o MH17 nepochybně dokazuje, že šlo o kamufláž

 

31.7.2019 , Andrew Korybko     Nový dokument, který režírovali Yana Yerlashová a nezávislý nizozemský vyšetřovatel Max van der Werff ( https://youtu.be/wkDWwYk4-Ho ), nepochybně dokazuje, že Ukrajina a její západní partneři udělali vše, co mohli, aby zakryli skutečnou příčinu tragického sestřelení letadla MH17

        Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7978-novy-dokument-o-mh17-nepochybne-dokazuje-ze-slo-o-kamuflaz.htm

 

Uzavřený kruh korporátního fašismu

 

 1.8. 2019 , Autor: Václav Umlauf      Časopis Spiegel Der programmierte Massenmord napsal o nerozborném přátelství prezidenta firmy IBM Watsona k velkému vůdci německého národa. Jeho fotografie s Hitlerem najdete v článku, který komentuje knihu Edwina Blacka.

        Odkaz:   https://news.e-republika.cz/article4178-Uzav%C5%99eny-kruh-korporatniho-fa%C5%A1ismu

 

Nepiš to jméno! Facebook ovládla politická cenzura

 

 1. srpen 2019 | Eva Svobodová     Politická cenzura o něm vymazává informace několik let zpátky - to je  Tommy Robinson. A víte, jak se říká systému, ve kterém spolupracují korporace s vládami a nadstátními politickými organizacemi na ovládání lidí? Fašismus. Korporátní fašismus.

        Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/nepis-to-jmeno-facebook-ovladla-politicka-cenzura.html

 

Není zločin jako zločin: Porušování ústavy

 

je u nás dávno běžnou praxí.

 

29. 7. 2019     Alena Vitásková     Selektivní, elitářské hodnocení možných trestných činů v oblasti jmenování státem placených činitelů je v demokratické zemi pozoruhodné. Porušování Listiny práv a svobod a Ústavy České republiky se stalo v mnoha směrech běžnou praxí, stejně jako je účelové stíhání a tím mrhání veřejnými financemi. 

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4560-neni-zlocin-jako-zlocin-porusovani-ustavy-je-u-nas-davno-beznou-praxi-v-cem-maji-babis-s-benesovou-pravdu-kauzy-nedavne-doby-komicky-pokus-o-ustavni-zalobu-na-prezidenta-padni-komu-padni-ne-na-koho-ti-ukazem.htm

 

Rozhovor Haló novin s politologem profesorem Oskarem Krejčím

29.7. 2019      Pro širokou síť těch, co spolu mluví, jsou penězotoky totéž jako svoboda. Kapitalismus je založen na boji o zisk. Problém je v tom, že řada právních norem – úmyslně, či nechtěně – umožňuje nemravné podnikání.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51536863

 

Evropské armády se rychle zmenšují: Nejsou lidi!

 

 28. července 2019  Evropská mladistvá populace se i přes přistěhovalectví totiž drasticky zmenšuje. Bez změny v rodinné politice, bez zdravější věkové pyramidy s více mladými lidmi nelze odvrátit demografický kolaps evropské bezpečnostní struktury.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/evropske-armady-se-rychle-zmensuji-nejsou-lidi/

 

Hlasová umělá inteligence: Začátek omezování lidského myšlení

 

 29.7.2019 , Makia Freeman      Algoritmy zakotvené v jakékoli specifické umělé inteligenci budou vždy nutně odrážet světonázor, předsudky a omezení programátorů. Nevěřte falešným slibům korporací Big Tech - nejen, že budete hodně zklamaní, ale také budete kráčet po cestě, vedoucí k zotročení, neboť vaše vnímání toho, jaký je život a kdo jste vy, bude redukováno.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7976-hlasova-umela-inteligence-zacatek-omezovani-lidskeho-mysleni.htm

 

Několik poznámek k části výroční zprávy NCOZ

 

 28.7.2019 Vladimír Pelc     Podle Centrály jsou tzv. alternativní média, čili všechna, která nejsou mainstreamovými sdělovacími prostředky, potenciálně nebo aktuálně extrémistická či dokonce teroristická. Takové hodnocení je politicky militantní, nepravdivé.

          Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/nekolik-poznamek-k-casti-vyrocni-zpravy-ncoz

 

Vysokoteplotní reaktor MHR-100

 

 7.5. 2019 by admin     Trendem posledních jsou reaktory, které vynikají vyšší účinností a bezpečností, kratší dobou výstavby či uzavřeným palivovým cyklem a se zapojením do vodíkového hospodářství. Je jím i ruský Modular Helium Reactor, který vyvíjí společnost Rosatom.

          Odkaz:   http://atominfo.cz/2019/05/vysokoteplotni-reaktor-mhr-100/

 ( Poznámka správce:  Zítřek světové energetiky patří „vodíkovému hospodářství“ (jeho předstupněm je rozšiřující se využívání zemního plynu). Vodík, jako hlavní používaný zdroj energie, bude zcela určitě ve velkém množství a lacino vyráběn tepelným rozkladem vody  v desítkách - stovkách – jaderných reaktorů podobného typu.

     Je příznačné, že v tomto zásadním technologicko-civilizačním kroku drží prvenství Ruská federace. )

 

Čaputová vysvětluj!

28.7. 2019     Mistrík odstoupil z prezidentské kampaně ve prospěch Čaputové. „Jen idiot by věřil, že vysolil půl milionu jen kvůli Zuzančinému novému účesu,“. A nakonec se peníze opravdu objevily. Mistríkovu firmu totiž koupila za přemrštěnou cenu jedna z největších amerických korporací Thermo Fisher Scientific.

          Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/ohlasy/2293-%C4%8Daputov%C3%A1-vysv%C4%9Btluj

 

Francie, Rusko a mozek

 

 Autor článku: Petr Hampl • 29. 07. 2019     Lidský mozek má tu nepříjemnou vlastnost, že pokud narazíme na fakta, která nejdou dohromady s dosavadním obrazem světa, tak ta fakta prostě vygumuje.  Česká televize, Aktuálně, Český rozhlas, Seznam… a mnoho dalších médií už fakticky ztratilo zpravodajské ambice. Zůstala jen propaganda.

          Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=228669

 

Jenom Václav Klaus mladší jako jediný poslanec ve sněmovně se postavil proti drakonické novele zákona o tajných službách! 

( Spousta keců a skutek utek )

 23.7. 2019     Novela se týká BIS, Vojenského zpravodajství a Úřadu pro zahraniční styky a informace. Když v demokratické společnosti někdo posiluje pravomoci tajných služeb nebo policie, je to pokaždé neklamné znamení úpadku svobod.

          Odkaz:   https://aeronet.cz/news/spd-spousta-kecu-zadne-koule-jenom-vaclav-klaus-mladsi-jako-jediny-poslanec-ve-snemovne-se-postavil-proti-drakonicke-novele-zakona-o-tajnych-sluzbach-spd-se-pripojila-k-demobloku/

 

Největší sucha v ČR a jejich příčiny

 

27.8. 2018      V období let 1000-1500 nastalo 22 intervalů po sobě následujících suchých let. Mezi lety 1500-1800 bylo těchto intervalů 13. Extrémně suché periody se v našich podmínkách objevovaly vždy a jsou tedy v souladu s variabilitou klimatu.

          Odkaz:   https://pocasimeteoaktuality.wordpress.com/2018/08/27/nejvetsi-sucha-v-cr-a-jejich-priciny/

 

Vzdělaný a nevzdělaný čili urozený a neurozený

 

 Jan Kadubec • 28. července 2019     Naše školství bylo po roce 1948 oproti prvorepublikovému radikálně změněno a dle mého názoru ty změny byly vysoce kladné. Počty našich novodobých elit jsou procentuálně naprosto stejné jako počty středověkých feudálů. Stejné procento je i robotujících.

          Odkaz:   http://outsidermedia.cz/vzdelany-a-nevzdelany-cili-urozeny-a-neurozeny/

 

Soukromí exekutoři? To je jako privatizovat soudnictví…

 

26.7. 2019     „Peníze hýbou světem i státem. Státní pokladna je děravá jako cedník i proto, že naši politici prodali, co mohli, nadnárodním firmám. To, jak u nás probíhají exekuce, kdy není cílem vymoci dluh s přiměřenou odměnou, ale oškubat lidi jako kuřata. Reforma EU je podle pana Doležala zcela nemožná „Pokud bude reforma, tak směrem opačným, k větší unifikaci.“  

          Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/soukromi-exekutori-to-je-jako-privatizovat-soudnictvi/

 

Na Sudetoněmeckém srazu bylo podle Hermana 10 % lidí z Česka

 

27. července 2019 ,  Na sjezdu nebyli jen lidovci, ale rovněž členové ČSSD, TOP 09 a dalších stran, poblíž v tzv. českém koutku řečnili i bývalí ministři Bělobrádek a Herman.

          Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/na-sudetonemeckem-srazu-bylo-podle-hermana-10-lidi-z-ceska/

 

Jákob Kedmi: USA nestačí ani mrknout a nezůstane po nich ani prach

 

 26.7.2019    Američané jsou zvyklí mluvit jazykem arogance, říká bývalý velitel izraelské vojenské zpravodajské služby Nativ, Jákob Kedmi. Po jakémkoli úderu na Rusko, zamíří odvetný úder především na území Spojených států.

          Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/jakob-kedmi-usa-nestaci-ani-mrknout.html

 

Co se tedy opravdu stalo na Krymu na jaře 1944?

 

 26. 7. 2019 , Alexandr Něukropnyj     Krymští Tataři byli do zločinů hitlerovců plně zapojeni v řadách karatelů, policistů a strážců v táborech, zrádně sloužících okupantům. Stalin a Berija je nezničili, ale naopak zachránili. Co by se asi dělo poté, co se veteráni vrátili z války, kdyby se dozvěděli, co se v jejich domovech v době okupace dělo? Stěží by se omezili na „slovní pokárání“ zrádců…

    Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/co-se-tedy-opravdu-stalo-na-krymu-na.html

 

Turecký analytik: NATO připravuje okupaci Turecka

 

 27. července 2019 ,  Podle analytika Lutfi Özşahina je Severoatlantická aliance skutečnou „hrozbou pro Turecko“. „Neexistuje žádné NATO, které by Turecko chránilo. Existuje NATO, které udržuje země na vodítku

    Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/turecky-analytik-nato-pripravuje-okupaci-turecka/

 

Podle výroční zprávy NCOZ se čtením a šířením článků z alternativy

 

 můžete stát spolupachatelem v organizovaném zločinu a v

 

podněcování terorismu!

 

  25.7. 2019     Neuvěřitelné výroky elitních důstojníků policie ve výroční zprávě potvrzují, že v České republice začne být kriminalizována novinářská práce na alternativě, ale spolu s ní i koncoví čtenáři!  Alternativa je tady právě od toho, aby předkládala společnosti alternativní pohledy na domácí a světové politické události

    Odkaz:   https://aeronet.cz/news/podle-vyrocni-zpravy-ncoz-se-ctenim-a-sirenim-clanku-z-alternativy-muzete-stat-spolupachatelem-v-organizovanem-zlocinu-a-v-podnecovani-terorismu-neuveritelne-vyroky-elitnich-dustojniku-policie/

 

Proč Putin „nic nedělá“

prezidentská politika ve smyslu základních strategií

 15.7. 2019 ,  Мichail Chazin     „Nelze bojovat na dvou frontách“Buď se musíte nejprve vypořádat s vnější frontou, a teprve poté se dostane na vnitřní , nebo naopak (jako Stalin). Je třeba nepřipustit situaci v zemi kdy by došlo ke spojení všech liberálních skupin, a pokud situace dojde k nové „Jaltě“ , na vnější frontě bude vše v pořádku, pak bude možné zabývat se vnitřní frontou.

      Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/pochemu_putin_nichego_ne_delaet

     Celý překlad:      Proc-Putin.doc

 

Čína a India – nový giganti prieskumu vesmíru?

 

 Andrea Lopatková  Čína veľmi rýchlo rozvíja svoj národný vesmírny program a navrhuje meteorologické, telekomunikačné a navigačné satelity spolu s technológiami na prieskum Mesiaca. Uvítala úspešné spustenie jej druhej lunárnej prieskumnej misie Chandrayaan-2, a je pripravená spoločne preskúmať Mesiac s Indiou.

      Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/cina-india-novy-giganti-prieskumu-vesmiru/1832776

 

Ekonomka: Zaostáváme, politici lidem lhali, hrozby před

 

námi jsoustrašně velké. Je tu socialismus pro VIP

 

 15.7. 2019 , Čestmír Strakatý , Prostor X: Rozhovor s Ilonou Švihlíkovou     Česká ekonomika se musí změnit, jinak bude mít problémy. Je závislá na okolních státech a většina firem je v podřízeném postavení

      Odkaz:   https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/96428/ekonomka-zaostavame-politici-lidem-lhali-hrozby-pred-nami-jsou-strasne-velke-je-tu-socialismus-pro-vyvolene.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 

Čekání na Godota

 

 25.7.2019 , Jaroslav Tichý     Není trvale možné vystačit si vůči globálním silám reprezentovaným navenek bruselským (či německým) vedením EU nám typickým švejkováním - nemůžeme vyhrát, budeme-li nadále hrát podle pravidel soupeře.

      Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7973-cekani-na-godota.htm

 

Snění časů Mikuláše II., železnice spojí Moskvu a Jakutsko

 

25.07.2019     V sobotu začne přeprava osob po Amurojakutské železniční trati, která přes Transsibiřskou magistrálu spojí Moskvu a Jakutsko. Posledních skoro 400 kilometrů bylo dobudováno až teď.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019072510410290-sneni-casu-mikulase-ii-zeleznice-spoji-moskvu-a-jakutsko/

 

Systém je zamrzlý: Proč vlády nic nedělají?

25. 7. 2019 , Michail Chazin poukazuje na hlubokou zakořeněnost našeho současného liberálně elitářského systému. Ale zástupci liberálních elit nebudou dělat nic. Je nutné čekat na okamžik, až se celý svět ocitne v troskách?

     Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4553-system-je-zamrzly-proc-vlady-nic-nedelaji-politici-balzamuji-mrtvolu-kavarnam-to-vyhovuje-priklad-domaciho-potrubi-jak-svrhnout-monopol-30-let-beze-smyslu-a-ideji-putin-trump-i-si-tinpching-jdou-proti.htm

 

Unikátní ruská chudoba

 

 25.7.2019 , Poslanec Dumy Oleg Smolin (KSRF) ve svém článku poukazuje problémy aktuální sociální a hospodářské situace v Ruské federaci. Rusko potřebuje novou hospodářskou a sociální politiku. Novou industrializaci, sppravedlivější přerozdělování, zvyšování vkladů do lidí.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/25/unikatni-ruska-chudoba/

 

Otevřený dopis předsedovi vlády, Ing. Andrejovi Babišovi


V Praze, dne 23.7. 2019   
Prolamováním Dekretů prezidenta republiky dochází k zásadnímu podkopávání naší státnosti!!! Pane předsedo vlády, žádáme Vás o rozhodné odsouzení tohoto jednání českého soudu, o vyvolání zákonodárné iniciativy, aby byly v budoucnosti znemožněny podobné vlastizrádné skutky.

Pražská rada Klubu českého pohraničí, z. s.

     Celý text:      OD-PR-KCP-110719.pdf

 

Ursula von der Leyen znovu předestřela

 

vizi Spojených států evropských

 

 19.7. 2019       Ani na okamžik nebyla Evropská unie založena k tomu, aby se stala nějakým klubem nezávislých a suverénních států. Kdo vleze do globalistického spolku, nemůže se potom divit, že mu mizí vlastní hranice, pravomoci vlády, autorita a vlastní armáda.

     Odkaz:   https://aeronet.cz/news/ursula-von-der-leyen-znovu-predestrela-vizi-spojenych-statu-evropskych-na-vecirku-po-schvaleni-do-pozice-sefky-evropske-komise-sondovala-mezi-spickami-evropskych-byrokratu-podporu-pro-vizi/

 

O čekání na politickou stranu

 

 23.7. 2019 , Eva Hrindová      Ideální politická strana dovede reagovat na politické dění. Její lidé  rostou na konfliktech a problémech, které jsou nuceni řešit. Dokáže jasně dát najevo svůj postoj k EU – třeba.

V tomto ohledu je na celé opozici pusto a prázdno.

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=228237

 

 

Pravá Wonder Woman nosila hedvábné punčochy

 

a likvidovala nacisty ve Francii

 

 23.7. 2019 , Jmenovala se Nancy Wake. Narodila se na Novém Zélandu a provdala se za francouzského průmyslníka Henriho Fiocca. Začala pracovat jako kurýr pro francouzské hnutí odporu. Díky mnoha vyznamenáním od Britů a Francouzů, byla pravděpodobně nejvíce vyznamenanou ženou 2. světové války.

     Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/prava-wonder-woman-nosila-hedvabne-puncochy-a-likvidovala-nacisty-ve-francii-1404060845.html

 

Kdo je chudý a kdo bohatý

 

 22.7.2019 Oskar Krejčí     Dolarových milionářů je prý ve světě, kde žije více než 7,6 miliardy lidí, něco málo přes 18 milionů. Nejvíce jich je v Severní Americe (15,1 milionů milionářů); hodně vzdáleně druhá je západní Evropa (2,9 milionů milionářů), nejméně jich je v Evropě východní (0,1 milionu milionářů).

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/22/kdo-je-chudy-a-kdo-bohaty/

 

TEORIE DNEŠKA: Co dělat a čím začít?/252

 

 21.7.2019     Hlavní příčina je v tom, že se velké množství těch, kteří se na pokusy vytvoření platformy, ze které vzejde srozumitelná, perspektivní a realistická vize přilepí, řídí falešnými motivy. Projeví se to ve snadnosti, se kterou se dají koupit. Na cestě ke konkrétnosti pochopení toho, o co jde, nejsou žádná omezení. I společenskou realitu lze poznávat stále plněji, přesněji, konkrétněji, zejména z hlediska toho, kdo a jak je schopen věci reálně měnit.

     Odkaz:   http://radimvalencik.pise.cz/7019-teorie-dneska-co-delat-a-cim-zacit-252.html

 

Bašta: Když je sucho, můžete stavět rybníky nebo upalovat čarodějnice

 

 21. července 2019 , Jaroslav Bašta   Společnost se v průběhu 16. století musela vypořádat se stejnými problémy jako my dnes – klima se změnilo a stalo se extrémně teplým a suchým. Vysychaly řeky, hořely dokonce i říční břehy a rašeliniště.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/bastakdyz-je-sucho-muzete-stavet-rybniky-nebo-upalovat-carodejnice/highlightSearch=basta/

 

Radim Fiala odhalil nástroj, kterým chce EU

 

trestat a vydírat neposlušné státy

 

 21. července 2019     V roce 2020 má v rámci EU vzniknout Úřad evropského veřejného žalobce EPPO. To je jasné porušení národní suverenity,“ uvádí Fiala. „Celé to je jen mezikrok k vytvoření federálního vyšetřovacího, policejního i soudního systému,“ napsal Radim Fiala.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/politika/2019072110390687-radim-fiala-odhalil-nastroj-kterym-chce-eu-trestat-a-vydirat-neposlusne-staty/

 

Americké zdravotnictví zabíjí lidi

 

 21.7.2019 VSa      Tim Harford pro Financial Times: Vážná nemoc znamená prostě bankrot. V porovnání s dalšími vyspělými zeměmi, píše Harford, jsou USA na konci žebříčku ve věku dožití, úmrtnosti dětí, těhotenství v mladém věku, úmrtnosti související s drogami, v obezitě, srdečních i plicních chorobách.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/21/americke-zdravotnictvi-zabiji-lidi/

 

Bratříčkování s Landsmanšaftem: Znepokojivé

aktivity ministra a velvyslance.

18. 7. 2019 , Jiří Kobza     a Tomáš Doležal podrobněji sledují podivné aktivity ministra zahraničních věcí Petříčka a velvyslance Podivínského na nedávném sjezdu Sudetoněmeckého Landsmanšaftu. Za zády české vlády i prezidenta, přesto prý jejich jménem. Bude příští sjezd zde?

     Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4542-bratrickovani-s-landsmansaftem-znepokojive-aktivity-ministra-a-velvyslance-za-zady-ceske-vlady-i-prezidenta-presto-pry-jejich-jmenem-bude-pristi-sjezd-zde-ktere-strany-si-s-nimi-notuji-lieber-freund-berndt.htm

 

Reportáž z Ruska: Putin je pro Rusy druhý tatíček Masaryk

 

a pouze se bojí, že je NATO začne bombardovat jako Jugoslávii

 

Zveřejněno: 20. 7. 2019      Rusko je někde jinde, než v bídě a zoufalství. Rusové žijí jiným životem a Evropa je jim ukradená, nebo někteří mají starost, jestli někomu v Evropě opět nehrábne a na Rusko nezaútočí. Pokud přijedete do Ruska, přímo do hlavy vás praští jiný svět: obrovská výstavba moderních dálnic, obrovské množství nových bytů. To, co my uděláme za deset let, v poměru obyvatel to Rusové udělají za rok.

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2607-reportaz-z-ruska-putin-je-pro-rusy-druhy-taticek-masaryk-a-pouze-se-boji-ze-je-nato-zacne-bombardovat-jako-jugoslavii

     Celý text:      Reportaz-z-Ruska.doc

 

Sedmnáct způsobů, jak potlačit pravdu

19.7. 2019 | afinabul |  Ponerológia     Úspěšnost těchto technik dále závisí na dostatečně servilních a plně spolupracujících médiích a na patřičné bezbarvosti opozičních stran

.     Odkaz:   http://afinabul.blog.cz/1907/sedmnact-zpusobu-jak-potlacit-pravdu

     Celý text:      Sedmnact-zpusobu.doc

 

"Na místo popravy je naháněli v kolonách"

19. 7. 2019 , Vladimír Smirnov,... Podle předběžných údajů bylo v bojích o získání Vilniusu od 7. do 13. července našimi vojáky zničeno 7000 nepřátelských vojáků a důstojníků. Byl zveřejněn spis o činnosti zařízení Baza v blízkosti Vilniusu, v němž bylo za tři roky zabito přes 200 tisíc lidí.

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/na-misto-popravy-je-nahaneli-v-kolonach.html

 

G20: Triumf Putina a ještě něco

o výsledcích summitu G20 v Ósace

 3. července 2019, Aleksandr Nagornyj, Nikolaj Koňkov     V předvečer cesty do Japonska poskytl ruský prezident, jak je známo, rozhovor redaktorům britských Financial Times, ve kterých věnoval zvláštní pozornost tématu „smrti liberalismu“. Putin nyní může být vnímán jako „zvěstovatel světové post-liberální revoluce“.

     Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/g20_triumf_putina_i_koe-chto_eshyo

     Celý překlad:      G20-Triumf.doc

 

Stanislav A. Hošek: Selhání zakladatelů České republiky

19.7.2019     Před volbami poslanců v tehdejší České a Slovenské Federativní republice, které se uskutečnily v polovině roku 1992, neměla žádná česká politická strana ve svém programu rozdělení československého státu. Na takový čin neměli, především poslanci Federálního shromáždění, absolutně žádnou legitimitu.  Pokud by byli skutečně odpovědnými politiky, demokratického smýšlení a chování, měli pouze vyhlásit prozatímní ustavující zákon nového státu.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/stanislav-hosek-selhani-zakladatelu-ceske-republiky

 

Využívala americká armáda klíšťata jako biologické zbraně?

 

 19. července 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,lemonde,foto:arch.)      Každý rok je více než 300.000 Američanů postiženo lymskou boreliózou přenášenou klíšťaty. Člen Sněmovny reprezentantů ze státu New Jersey, republikán Chris Smith, se rozhodl navrhnout vyšetřování poté, co četl v několika knihách a článcích spekulace o pokusech americké vlády proměnit klíšťata v biologické zbraně.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vyuzivala-americka-armada-klistata-jako-biologicke-zbrane/

 

 

Politológ Sergej Markov: „Zostrelenie malajzijského

 

Boeingu v roku 2014 zapríčinila skupina vysokopostavených

 

ukrajinských politikov plus Kolomojskij“

 

 Eugen Rusnák , Moskva 19. júla 2019 (HSP/Foto: Screenshot You Tube)   Priamy rozkaz na zostrelenie malajzijského lietadla vydal ukrajinský minister obrany Valerij Geletej. Prízvukoval, že vedúci ukrajinskí politici pripravovali sprisahanie, ktoré vyústilo do zostrelenia Boeingu. Na tomto sprisahaní, podľa Markova, sa podieľali: minister zahraničia Pavel Klimkin, šéf Služby bezpečnosti Ukrajiny Valentín Nalivajčenko a vtedajší predseda Rady Bezpečnosti Ukrajiny Andrej Parubij.

     Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/politolog-sergej-markov-zostrelenie-malajzijskeho-boeingu-v-roku-2014-zapricinila-skupina-vysokopostavenych-ukrajinskych-politikov-plus-kolomojskij/1824483

 

Tajné vězení SBU na Donbasu: Oběti promluvily o hrůzném mučení

 

 18.7. 2019     Mučení elektřinou a motorovými pilami, noc v jámě s těly těch, kdo již v důsledku mučení zemřel. To nejsou filmové fantazie, ale reálné události, které se ve 21. století dějí na Ukrajině.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019071810371695-tajne-vezeni-sbu-na-donbasu-obeti-promluvili-o-hruznem-muceni/

 

Blbost jménem elektromobily aneb

 

Byznys ve jménu ekologie

 

 18.7. 2019     Nedávná studie Christopha Buchala z Kolínské univerzity upozorňuje, že elektromobily mají paradoxně vyšší emise než dieselová auta. Nikoli při samotném provozu, ale proto, že se spotřebuje obrovské množství energie při těžbě lithia, kobaltu a manganu, tedy nerostů, které jsou klíčové pro výrobu baterií do elektromobilů. Je třeba se také ptát, co by se dělalo s těmi miliony a miliony baterií, které mají životnost jen pár let.

Proč si kupovali taxikáři staré mercedesy? Protože najely klidně milion kilometrů, a bez poruchy. To byla ekologie…

 

     Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/blbost-jmenem-elektromobily-aneb-byznys-ve-jmenu-ekologie/

 

„Nezavařte“ si mozek informacemi. Jak se vyhnout technostresu?

 

 18.7.2019     Domácí technologie, jako jsou smart telefony, tablety, přináší i odvrácenou stranu, která se projevuje stresem technologiemi způsobenými - tzv. technostres.

     Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/security/nezavarte-si-mozek-informacemi-jak-se-vyhnout-technostresu-1404063630.html

 

Kdo vypěstoval Hitlera

 

 18.7. 2019 , Ivo Krieshofer     Velká Británie a Francie vyhlásily politiku nevměšování a zakázaly vývoz zbraní do Španělska. 19. září 1938 došla do Prahy anglo-francouzská nóta vyzývající k neodkladnému předání "sudet" Německu. Jednání s Angličany a Francouzi, o společné obraně proti fašismu v SSSR probíhala pomalu, dokumenty z té doby ukazují, že cílem jednání bylo zmást vedení SSSR, aby získali čas pro Hitlera a napadení Polska.

     Odkaz:   http://berossos.blog.cz/1907/kdo-vypestoval-hitlera

     Celý článek:      Krieshofer-Kdo-vypestoval.doc

 

Ľuboš Blaha: Tohto ste agentom, milá pani

 

 16.7. 2019     "Nie som agentka Sorosa" ... Pri všetkej úcte, ona to tá Čaputová nevidí, že sa nekonečne strápňuje? Čaputová roky pracovala pre mimovládku, ktorá žila aj zo Sorosových peňazí, písala smiešne samoúčelné brožúrky, aby mohla inkasovať od Nadácie otvorenej spoločnosti, ktorá je nacucnutá na prachy Sorosovej nadácie a ďalších amerických inštitúcií.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/lubos-blaha-tohto-ste-agentom-mila-pani

 

TVEL dodal do Číny palivo pro rychlý reaktor CEFR

 

 10.7.2019 by admin , Zdroj: Tisková zpráva     Palivová společnost Rosatomu TVEL dodala do Číny jaderné palivo pro čínský experimentální rychlý reaktor CEFR. I přes to, že se tento reaktor využívá pro výzkumné účely, je provozován i jako jaderná elektrárna o výkonu 20 MWe a dodává elektřinu do sítě. Mezinárodní agentura pro atomovou energii jej klasifikuje jako jediný rychlý energetický reaktor na světě mimo území Ruska.

     Odkaz:   http://atominfo.cz/2019/07/tvel-dodal-do-ciny-palivo-pro-rychly-reaktor-cefr/

 

Pokrytectví o uprchlících

16.7.2019 Eric Zuesse     Výroční zpráva OSN  „Globální trendy UNHCR 2018“: K násilnému vysidlování dochází zejména v důsledku snah o změnu režimů ze strany USA v čele s Obamou a Trumpem

     Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7964-pokrytectvi-o-uprchlicich.htm

 

Chybí zeleň, zločiny betonové lobby. Následky

 

sucha už vidíme kolem nás, varuje expert

 

 5.7. 2019     Chybí zeleň, nevážíme si půdy, vzrostlých stromů, druhové pestrosti. Betonová lobby se činí a stranou nezůstávají ani ti, kteří by nejraději naše lesy vyvezli „nastojato“.

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chybi-zelen-zlociny-betonove-lobby-Nasledky-sucha-uz-vidime-kolem-nas-varuje-expert-587877?fbclid=IwAR2nWEUMA2xhGp_RviU4uLx_feMT27kuExpFAZ1TMqhUSRPA110ejsAY8LM

 

Všichni ví, co se děje za bordel v ČT,

 

ale nikdo s tím nic nedělá

 

 14.7.2019     Naše (jejich) Česká televize, takto veřejnoprávní médium, které si povinně všichni musí platit, ale které si dělá naprosto svévolně, co chce. V Parlamentu leží, už zaprášené, tři Zprávy o ročním hospodaření ČT, ale ani jedna není schválena a nikomu to nevadí.

    Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/vsichni-vi-co-se-deje-za-bordel-v-ct-ale-nikdo-s-tim-nic-nedela

 

Pro blaho lidstva. Indie chystá výsadek na

 

 neprozkoumaném jižním pólu Měsíce

 

 15.07.2019     Indie hodlá uskutečnit první přistání kosmického přístroje na jižním pólu Měsíce v dějinách, informuje The Washington Post.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019071510343654-pro-blaho-lidstva-indie-chysta-vysadek-na-neprozkoumanem-jiznim-polu-mesice/

 

„Hlídač“ KLDR uznává: Lidem se tam začíná žít lépe

 

 13. červenec 2019 , Napsal/přeložil:  ea24     Navzdory sankcím se život lidí v severokorejské metropoli začíná měnit k lepšímu a země viditelně ekonomicky roste. Konstatuje to server, který se zaměřuje na KLDR

     Odkaz:   https://www.eurasia24.cz/media24/item/2911-hlidac-kldr-uznava-lidem-se-tam-zacina-zit-lepe

 

Huawei, Putin a irácké zbraně hromadného ničení

 

 15.7.2019 , Michal Brand     Huawei nechtěl otevřít do svých zařízení a technologií zadní vrátka pro americké špiclovací služby, jako to ochotně činí americké i evropské firmy z oblasti technologií. A co teprve Putin! Mimochodem, jakto, že fungují weby islámských teroristů?

     Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7963-huawei-putin-a-iracke-zbrane-hromadneho-niceni.htm

 

Kapitalismus online

 

 13.7. 2019, Petra Prokšanová     Ač se může zdát, že Facebook nabízí svobodný prostor pro diskusi a sdílení, není všem subjektům dán stejný prostor, který je už tak omezen rozsáhlou uživatelskou i politickou cenzurou.

     Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51358232

     Celý článek:      Kapitalismus-online.doc

 

Řízená migrace je potvrzena.

8.7. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra      O řízené migraci se sice mluví již dlouho, ale teprve uplynulé dny a týdny přinesly natolik zajímavých událostí a důkazů, že se toto tvrzení posouvá z kategorie konspirační teorie do konspirační praxe.

     Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/rizena-migrace-je-potvrzena-neziskovky-obchazeji-zakony-a-pod-rouskou-zachranovani-pasuji-lidi-do-evropy-nemecko-tlaci-na-italii-aby-teto-praxi-nebranila/

    ( Poznámka správce: Multikulturalismus = Migrační zbraň, je považovaný za jeden z hybridních nástrojů prosazování NWO (Nového světového řádu). Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod. - viz  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html , Kapitalismus-mrtvola.doc , Nejde-o-prelidneni.doc  )

 

Osvětimská bestie Irma Grese

 

 13.7. 2019 , Zdroj: We are Mighty      Irma Grese pracovala v Osvětimi jako strážkyně ženských vězňů. Podařilo se jí získat druhou nejvyšší hodnost, kterou měly ženské strážkyně možnost dosáhnout, a běžně se podílela na výběru vězňů do plynových komor. Byla členkou SS.

     Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/osvetimska-hyena-irma-grese-1404060742.html

 

Americký Fed se lekl zlatého standardu

 

  13.7. 2019 , Maxim Rubčenko , Redakce AC24     Šéf Fedu Jerome Powell prohlásil, že návrat zlatého standardu hrozí americké ekonomice obrovskými problémy Takže za každého scénáře mají USA před sebou už v nejbližších dvou letech vážné finanční otřesy.

     Odkaz:   https://ac24.cz/-/americky-fed-se-lekl-zlateho-standardu?redirect=%2F

 

Koňské spřežení běží rychlostí nejpomalejšího koně

 

 4.7.2019 ,Ivo Šebestík    Učitelské povolání rozhoduje o kvalitě života v dané zemi více než ekonomické faktory. V procesu rozsáhlé relativizace hodnot padají za oběť i školy.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/11/konske-sprezeni-bezi-rychlosti-nejpomalejsiho-kone-2-cast/

 

Reforma a otevírání se světu proměňuje Čínu,

uvedli ruští odborníci a učenci

 2019-01-04 , Lada , cri     Významný projev čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching) na zasedání na oslavu 40. výročí čínské reformy a otevírání se světu přitáhl velkou pozornost

     Odkaz:   http://czech.cri.cn/719/2019/01/04/1s183701.htm

 

Americko-čínská technologická válka a americké tajné služby

(Američtí slídilové - Bretschneidrové - pohoří)

 10.7. 2019 , VSa     Nová technologie 5G bude mít zhoubný dopad na americkou zpravodajskou komunitu. Znemožní odposlouchávání.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/10/americko-cinska-technologicka-valka-a-americke-tajne-sluzby/

 

Zlatý grál našeho času

3.7. 2019 , Slavomír Ravik      Svatý grál měl být pohárem s koncentrovanou mystickou mocí. I my jsme získali svým způsobem sekulární grál, jímž se stalo bohatství, neutišitelný konzum

     Odkaz:   http://www.obrys-kmen.cz/index.php/rocnik-2019/283-25-2019-3-cervence-2019/2868-zlaty-gral-naseho-casu

 

Maláčová: Výpověď o stavu země a ČSSD

 

 8.7. 2019 , Radim Valenčík     Podle Maláčové to nebylo odvolání šéfů dvou galerií kvůli podezření z porušení zákona. Tady sama cítí, že lumpárna, vlastně defraudace, které se dopustil například Fajt, je tak čitelná

     Odkaz:   http://radimvalencik.pise.cz/7005-malacova-vypoved-o-stavu-zeme-a-cssd.html

 

Schwerpunkt: České zpravodajské služby znepokojuje politické napojení Milionu chvilek na lobbisty a české spojence Sudetoněmeckého landsmančaftu

 

 17.6. 2019 , -VK-  Šéfredaktor AE News     Kolem spolku Milion chvilek se totiž pohybují stejní lidé, kteří se účastnili Sudetoněmeckého školení v Mariánských Lázních s tématem, jak zlikvidovat nacionalismus v ČR.

     Odkaz:   https://aeronet.cz/news/schwerpunkt-ceske-zpravodajske-sluzby-znepokojuje-politicke-napojeni-milionu-chvilek-na-lobbisty-a-ceske-spojence-sudetonemeckeho-landsmancaftu-nekteri-z-nich-byli-dokonce-hosty-skoleni/

 

Šok Daily Star: Dokumenty tajné britské

 

laboratoře v odpadcích Londýna!

 

 6.7. 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, dailystar.co.uk, foto: arch.)     V jednom z kontejnerů na odpadky na severu Londýna se objevily tisíce stránek tajných informací o práci výzkumného střediska chemických a biologických zbraní Porton-Down

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sok-daily-star-dokumenty-tajne-britske-laboratore-v-odpadcich-londyna/

 

Boj o podobu naší ekonomiky v 90. letech

 

min. století a jeho následky

 

 8.7. 2019 , Jaroslav Tichý     V devadesátých letech probíhal poměrně ostrý boj mezi dvěma skupinami: a) havlisté chtěli všechno rozdat nadnárodním korporacím, b) klausovci chtěli vytvořit vrstvu domácích podnikatelů a národní kapitalismus.

     Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7957-boj-o-podobu-nasi-ekonomiky-v-90-letech-min-stoleti-a-jeho-nasledky.htm

 

Končí etapa vaší vlastní existence!

 

 Den 18. červen 2019 vstoupí do dějin jako zrada českého národa! Toto je skutečný vzkaz a symbol vyslaný českému národu! Sudetští Němci jásají a triumfují! Češi sami a dobrovolně, skrze své vlastní zrádcovské soudy, prolomili Benešovy dekrety!

     Přišlo e-mailem

     Celý článek:      Konci-existence.pdf

 

Učitel byl vyhozen ze základní školy …

 4.7. 2019     Stanislav Balík po nástupu do školy nejprve pan Balík zjistil, že „úroveň našeho školství je velice nízko a děsivým způsobem poklesla a ani v nejhorších snech jsem si nepředstavoval, jaká bude realita“.  

     Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/ucitel-byl-vyhozen-ze-zakladni-skoly-kdyz-detem-poustel-kazani-mistra-jana-husa-nemel-ty-spravne-nazory/

 

Akademik Lomonosov vyplouvá. Hysterii

 

okolo seriálu Černobyl navzdory

 

 5. 7. 2019 , Napsal/přeložil:  Geo     Rusko uvádí do provozu první plovoucí jadernou elektrárnu na světě.  Zde má od podzimu vyrábět energii pro nejsevernější ruské město Pevek.

     Odkaz:   https://eurasia24.cz/aktualne/item/2907-akademik-lomonosov-vyplouva-hysterii-okolo-serialu-cernobyl-navzdory

 

Ukradnutý sviatok – alebo katolícke

 

klamstvá o sv. Cyrilovi a sv. Metodovi

 

 5.7. 2015 , Doc. PhDr.Vladimír Šaur, CSc., Zásluha solúnskych rodákov,  bola v tom, že našli spôsob, ako našim predkom vzdelanie v tých časoch výlučne cirkevné odovzdať v domácom jazyku písomne.  Skutočnosť bola totiž úplne iná, ako sa nám dodnes pokúšajú nahovoriť pápeženci.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/podoteky/ukradnuty-sviatok-alebo-katolicke-klamstva-o-sv-cyrilovi-a-sv-metodovi.html

 

Svátky národní vzdělanosti a českého myšlení

 

 5.7. 2019 , Jiří Pondělíček     Cyril (Konstantin) a Metoděj byli vysláni byzantským císařem Michalem na Moravu. Stalo se tak na základě žádosti moravského vládce Rostislava, který chtěl vyvážit politický vliv francké říše, jejímiž exponenty byli bavorští biskupové a jejich misie. Byly položeny základy školství, žáci Cyrila a Metoděje, se zasloužili o rozvoj vzdělanosti v dalších slovanských zemích, především v Bulharsku a jejich odkaz se pak dále uchytil v Srbsku, Chorvatsku a na Rusi.

     Jan Hus, mistr Pražského vysokého učení požadoval jak na půdě univerzity tak ve veřejných vystoupeních překonání krize své doby nápravou zlořádů a když neodvolal ani tváří v tvář nejvyšší autoritě (katolické) církve, koncilu, byl zavražděn bestiálním způsobem.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/svatky-narodni-vzdelanosti-ceskeho-mysleni-0

 

Co v Německu spáchala Von der Leyenová? Skandály a

 

neschopnost. Drsný verdikt od české političky

 

 4. 7. 2019      Co o Leyenové říká exposlankyně za ODS Helena Mallotová   „Je to otevřená federalistka usilující o zrušení národních států, která pochopitelně udělá maximum i pro pokoření odporu ze strany V4 proti rozvozu migrantů z Německa a Západu i do našich zemí.

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Co-v-Nemecku-spachala-Von-der-Leyenova-Skandaly-a-neschopnost-Drsny-verdikt-od-ceske-politicky-587879

     K tématu také:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Putin-ted-urcite-s-nervy-v-tahu-ohryzava-futra-od-dveri-Tereza-Spencerova-vypravi-co-se-dozvedela-o-pani-von-der-Leyenove-587802 

 

 

Greta: naděje na zlepšení světa, nebo aktivistické zoufalství?

 3. 7. | Jan Tichý     Pokud se díky Gretě začne více a více lidi chovat k přírodě a tím i planetě Zemi ohleduplně, povede to k žádoucí změně. Problém je, že se toho zase chytili lidé, kteří se na tom přiživují.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/ekologie/greta-nadeje-na-zlepseni-sveta-nebo-aktivisticke-zoufalstvi.html

     K tématu také:   http://www.conematevedet.cz/Kapitalismus-mrtvola.htm 

                               http://www.conematevedet.cz/Z-Meteoru-190216.mp3

 

Supertajná základna USA v Grónsku měla vypustit

 

na SSSR až 600 jaderných raket

 

5.7. 2019     Základna byla postavena v roce 1959 pod povrchem severozápadního Grónského ledového příkrovu v nadmořské výšce 2000 metrů. V roce 1967 byla základna opuštěna s minimálním vyřazením z provozu, protože se věřilo, že ji díky neustálemu sněžení už nemá šanci nic ohrozit

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/supertajna-zakladna-usa-v-gronsku-mela-vypustit-na-sssr-az-600-jadernych-raketv-1404060569.html

 

Bojkot (quasi)hymny EU v EP ze strany Brexit

party. Poslanci Baško a David se přidali

3.7. 2019 , autor článku: -heh , ŠTRASBURK – PRAHA      Skupina devětadvaceti europoslanců politické strany zastávající brexit Nigela Farrage se během zahajovací ceremonie, kdy zněla hymna EU, postavili k sálu zády. Generál Hynek Blaško a Ivan David zůstali sedět.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226759

 

Donbasané se pustili do díla

 2.7. 2019 , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s předsedou Společnosti přátel Luhanské lidové republiky a Doněcké lidové republiky Jaromírem Vaškem. Mám tam již mnoho přátel. Lidé jsou velmi milí a pohostinní. Další podniky tam obnovují výrobu, rozšiřuje se těžba uhlí. Ekonomika se postupně začíná rozvíjet.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51253832http://www.halonoviny.cz/articles/view/51253832

 

Kdo je skutečný teroristický stát na Zemi? No přece USA, tvrdí Írán

 Každoročně 3.července si Íránci připomínají smrt 290 cestujících z Airbusu 655, který byl sestřelen americkým křižníkem USS Vincennes v roce 1988 nad Perským zálivem.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/kdo-je-skutecny-teroristicky-stat-na-zemi-no-prece-usa-tvrdi-iran/

 

Junckerův nástupnický skandál ukázal, že EU je lžidemokracie!

3. července 2019 , Tim Stanley      „Evropská unie je falešná demokracie. „EU byla vytvořena lidmi, kteří se bojí svých voličů. Vymysleli proto strukturu, ve které je demokracie kontrolována samozvanou byrokratickou elitou,“ konstauje Stanley.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/telegraph-junckeruv-nastupnicky-skandal-ukazal-ze-eu-je-lzidemokracie/

      Celý článek:      Lzidemokracie.doc

 

V Bruselu se právě zrodila Nová Evropa podle smlouvy z Aachenu

( Das Neue Europa = Čtvrtá říše )

2.7. 2019 , -VK- Šéfredaktor AE News     Jak proboha chce alternativa reformovat Evropskou unii v čele s novou šéfkou komise, která jezdí každoročně na Bilderbergy a pod pseudonymem vystudovala školu u Rothschilda? Procesy realizace Nové Evropy podle smlouvy z Aachenu. Teď to teprve začne, a nebude to pro český národ nic pěkného.

       Odkaz:   https://aeronet.cz/news/v-bruselu-se-prave-zrodila-nova-evropa-podle-smlouvy-z-aachenu-dve-nejmocnejsi-pozice-v-evropske-unii-obsadi-nemecko-francouzsky-tandem-dvou-zen-prvni-studovala-v-londyne-na-rothschildove-skole/

 

Ceny pro otroky

     Od 1. 1. 2018 je ve státech EU uzákoněna minimální hodinová mzda ! TAK SE MILÍ PRACUJÍCÍ POTĚŠTE :  

Lucembursko 8,69 € , Německo 8,50 € , ... Portugalsko 2,62 € , Česká republika 1,78 € (nejnižší) !!! Opět důkaz, že z nás udělali svou kolonii = dojnou krávu !!!!

      Přišlo e-mailem  

      Celý článek:      Ceny-pro-otroky.doc

 

Indická levice je mrtvá

 

 2.7.2019 VSa     Za svoji politickou „smrt“ si může indická levice sama. Strana upřednostnila volební politiku a udržení moci před politickými ideály. Zrada na levicových voličích vedla ke ztrátě podpory

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/02/indicka-levice-je-mrtva/

 

Praha, Tbilisi, Kišiněv: Tři zpackané barevné revoluce?

2.7.2019 , Michail Chazin   Jakým dohodám chtěli loutkáři „západního“ globálního projektu zabránit tím, že uspořádali tři „oranžové“ revoluce najednou? Měla by být další v Rusku? Dohodl se Putin s Trumpem? Následky summitu G20 uvidíme brzy.Vím, jde o poněkud matný obrázek. Ale jistě se ho brzy podaří upřesnit.

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/praha-tbilisi-kisinev-tri-zpackane.html

 

Za Františkem Čubou z Baťova nebo lépe z Čubova kraje

 

 1.7. 2019 , František Jonáš       Zázrak JZD AK Slušovice vznikal z malých a chudých poměrů a přerostl do gigantického agrokombinátu s obratem 7 miliard Kč. Slušovický zázrak je spojen s osobou Františka Čuby velice těsně. Doc. František Čuba nám rovněž popsal, jak by fungoval JZD AK Slušovice bez násilného poničení po roce 1989. Dle něj by nyní měl JZD AK Slušovice obrat minimálně 150 miliard Kč.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/01/za-frantiskem-cubou-z-batova-nebo-lepe-z-cubova-kraje/

      Celý článek:      Za-F-Cubou.doc

 

V Rusku byla zahájena výroba PVO kompletů S-500

 

 1.7. 2019 , autor článku: -sla-  , MOSKVA      V Rusku byla zahájena výroba nejnovějšího protiraketového a protiletadlového systému. Jde o S-500 Prométheus. Čemezov dodal, že Ruská federace skutečně nebude prodávat nejnovější systémy „za žádné peníze“ a že komplexy jsou především určené pro ruskou armádu.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226532

 

NI: Trump vyprovokuje válku s Íránem, nevzdá-li se tvrdého kursu

 

 1.7. 2019     Kurs administrativy Donalda Trumpa na vyvíjení „maximálního tlaku“ na Írán zkrachoval, míní novinář z The National Interest Paul Pillar. Nepřeje-li si prezident Trump skutečně válku s Íránem, bude muset pochopit, že diplomacie nespočívá jenom v tom, že „jedna strana žádá, a druhá se podřizuje,“ domnívá se Pillar.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019070110254974-ni-trump-vyprovokuje-valku-s-iranem-nevzda-li-se-tvrdeho-kursu/

 

Profesor Pařížské univerzity varuje: Evropa už nebude Evropou.

 

30.06.2019 , GATESTONE INSTITUTE     Profesor Pařížské univerzity a autor 27 knih o Francii a Evropě, Guy Milliere ve svém textu pro Gatestone Institute v New Yorku tvrdí, že ani odmítnutí nekontrolované imigrace a odmítnutí diktátu bruselských technokratů nezastaví pád Evropy ke dnu.

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Profesor-Parizske-univerzity-varuje-Evropa-uz-nebude-Evropou-V-zakulisi-se-uz-pripravuji-politicka-rozhodnuti-prizniva-pro-masovou-imigraci-do-Evropy-587322

      K tématu také:    Nejde-o-prelidneni.doc  

                                http://casopisargument.cz/2019/05/03/matouci-chaos-v-pojmech-uzivanych-jako-nadavky/

 

Nejvyšší státní zastupitelství a Nejvyšší soud:

 

Hranice ČR nebyly zrušeny, stát je má chránit

 

 8.7.2018 , Irena Válová     Hranice České republiky nebyly zrušeny ani přijetím tzv. Schengenské úmluvy. Překročení hranic kýmkoli není dovoleno. Tento koncept potvrzuje loňské usnesení Nejvyššího soudu.      (Ale  !!!)     V případě, kdy cizinec  – občan země, která není členem Evropské unie – získá ,pobytovou kartu Evropské unie´,  legalizuje tím svůj pobyt na území Spolkové republiky Německo.“ O povolení pobytu v ČR za uvedených okolností už nežádá, ten získává automaticky: „Díky tomu může následně pobývat na území Evropské unie, tedy i případně na území České republiky, kdy o povolení k pobytu na území České republiky fakticky nežádá,“ stojí ve Zprávě.

      Odkaz:   https://www.ceska-justice.cz/2018/07/nejvyssi-statni-zastupitelstvi-nejvyssi-soud-hranice-cr-nebyly-zruseny-stat-ma-chranit/

      Celý článek:      Hranice-CR.doc

 

Rusko-Indie-Čína bude velkým hitem G20

 

 28. června 2019 , Pepe Escobar     Vzhledem k tomu, že se plán jednání o strategickém partnerství mezi Ruskem a Čínou upevnil po summitech v Moskvě, Petrohradu a Biškeku, dávají nyní Rusko a Čína důraz na to, aby se Indie plnohodnotně dostala na palubu RIC. Vztahy Rusko-Indie již rozkvétají jako strategické partnerství. A zdá se, že jednání Xi Jinping - Modi se  synchronizují.

      Odkaz:   http://www.informationclearinghouse.info/51838.htm

      Celý překlad:      Rusko-Indie-Cina.doc

 

Proč Rusko a Čína drtí Evropu a USA? Akcelerací vzdělání ...

29. 6. 2019     Takže zatímco Rusko a Čína akcelerují vzdělání, nejlepším z nejlepších dávají nejlepší vzdělání, my jdeme "mazaně" opačnou cestou. Máme skvěle propracovaný multikulturalismus, inkluzi a gender

      Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2568-proc-rusko-a-cina-drti-evropu-a-usa-akceleraci-vzdelani-zatimco-zapadu-staci-umet-cist-a-psat

     Celý článek:      Rusko-a-Cina-drti.doc

 

Už si zase povezeme peřiny do vnitrozemí?

26.06.2019 , Jaroslav Tichý    „Kdo nezná svoji minulost, bude donucen si ji zopakovat“. V ČR probíhá podle instrukcí globalistů již od 90. let zamlčování či naprosté překrucování našich dějin.

     Odkaz:   https://e-republika.cz/article4172-U%C5%BE-si-zase-povezeme-pe%C5%99iny-do-vnitrozemi

 

EU nutně potřebuje otevřít hranice, aby se obohatila jako při

historickém obohacení Aténami a Římem, vysvětluje šéf OSN

 Autor: odjinud | Publikováno: 28.6.2019      Káže Antonio Guterres, generální tajemník OSN při přebírání ceny Karla Velikého udílené globalisty za boj proti národní suverenitě, která byla už předtím udělena globalistickým figurám jako papež František, Angela Merkel a Emmanuel Macron

     Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/21322-eu-nutne-potrebuje-otevrit-hranice-aby-se-obohatila-jako-pri-historickem-obohaceni-atenami-a-rimem-vysvetluje-sef-osn.aspx

 

Tzv. „Benešovy dekrety“

Základní myšlenku k nucenému odsunu tzv. sudetských Němců nevymyslel prezident Beneš. Britská vláda totiž přesvědčila vládu USA i SSSR o výhodách tohoto řešení a výsledkem byl pro všechny závazný Protokol Postupimské Konference z 2. srpna 1945. Nucený odsun byl proveden právě na jeho základě.

         Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2257-tzv-bene%C5%A1ovy-dekrety

 

Odmítáme snahy o překrucování historie

 

 21. 6. 2019      Autor: VV ÚV KSČM     Z nedávného rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové, jímž potvrdil přiznání více jak třímiliardového majetku šlechtickému rodu Walderode v rozporu s poválečnými dekrety prezidenta republiky vyplývá vážné nebezpečí.

     Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51159045

 

Dějiny rozvoje laserové techniky v SSSR a unikátní systém Peresvět

 

 27.06.2019 , Dmitrij Korněv     Ruský laserový systém Peresvět stal prvním na světě skutečně bitevním laserovým systémem, který byl přijat do výzbroje. Je to systém, ve kterém laserový paprsek neplní jenom pomocnou, nebo informační funkci, ale je prostředkem na likvidaci cíle.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019062710229694-zbrane-z-hvezdnych-valek-se-stavaji-skutecnosti-dejiny-rozvoje-laserove-techniky-v-sssr-a-unikatni/

     Celý článek:      Laserove-zbrane.doc

 

V Srbsku probíhají společná vojenská cvičení

 

Ruska, Běloruska a Srbska Slovanské bratrství

 

 27. 06. 2019    Autor článku: -byi , BĚLEHRAD     Nedaleko Pančeva na severu Srbska skončila třetí část společných vojenských cvičení Slovanské bratrství 2019, které se účastnily Rusko, Bělorusko a Srbsko.

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226227

 

Útoky na lodě v Ománském zálivu jako „ukázkový“

příklad operace pod falešnou vlajkou

 Události, které se od května 2019 odehrávají v Ománském zálivu jsou součástí soupeření mezi USA a Ruskou federací o sféru vlivu* na Středním východě.  Ukázkový příklad False Flag Operation – FFO je trochu protimluv, protože žádná operace pod falešnou vlajkou FFO by neměla být veřejně prezentována

     Odkaz:   http://www.exanpro.cz/pusobeni-zpravodajskych-sluzeb/510-utoky-na-lode-v-omanskem-zalivu-jako-ukazkovy-priklad-operace-pod-falesnou-vlajkou

 

Lidé v Rusku prý umírají hlady. Jak se

 

skutečně žije v Ruské federaci?

 

Zveřejněno: 25. 6. 2019      Když jsem zjišťoval o bídě a hladu v Rusku, většinou se mi vysmáli. Ale přiznávají, že starodůchodci a část důchodců přežívá jen tak tak. Na druhou stranu mnozí zažili období po válce, rok 2000 a bankrot, takže jistota pravidelného důchodu je pro ně zázrak a důvod velké lásky a vděčnosti k Putinovi.

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2560-lide-v-rusku-pry-umiraji-hlady-jak-se-skutecne-zije-v-ruske-federaci

     Celý článek:      Lide-v-Rusku.doc

 

Vrátíme Heydrichovým zámeček Panenské Břežany?

 

25. červen 2019 , Michal Brand     Došlo k prolomení Benešových dekretů o vyvlastnění majetku zrádců, kolaborantů a nacistů. A to přesto, že majetek rodu Walderode byl po právu zkonfiskován

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/kauzy/vratime-heydrichovym-zamecek-panenske-brezany.html

     Celý článek:      Vratime-Heydrichovym.doc

 

Počátek války s Ruskem vzejde rychle, ale
nejdříve proběhne strategický klid před bouří.

1. 3. 2019, 8aron@post.cz  Spolek elitářů, žijících v jiné realitě, má svého vůdce ze zámoří. Pro světového četníka neplatí žádná pravidla, určuje je sám a stejně tak nám určí i nepřítele. Kdo si myslí, že ČR je z toho vyňata, tak ať se ihned vzpamatuje. Počet mrtvých je 60 -100 milionů okamžitě. Do 15. dnů následně, vlivem radiace a spadu, kontaminace prostředí 300-400 mil. lidí. Do půl roku 800 milionů.

     Přišlo e-mailem

     Celý článek:      Pocatek-valky.doc

 

Priama linka s prezidentom RF V.Putinom

20. jún 2019 –záznam

 22.6.2019 , Izvestija.    Na "priamu linku" s prezidentom Ruska Vladimírom Putinom, ktorá sa konala  vo štvrtok 20. júna, poslali ľudia viac než 1,5 milióna otázok. Priama linka na videozáznamu v ruskom jazyku::  https://vk.com/video-115987924_456239450

          Odkaz:   http://www.srspol.sk/clanek-priama-linka-s-prezidentom-rf-v-putinom-20-jun-2019-zaznam-18455.html

     Celý článek:      Priama-linka.doc

 

„Molekuly demokracie“: USA budou dusit

 

Evropu dodávkami předraženého plynu

 

 24. června 2019 , Michail Děljagin     V čem spočívá americká verze této ruské politické rulety? Hlavní cíl je – deindustrializace konkurenčních ekonomik. Jen rozbití SSSR (a dalších východních zemí) a otevřené odčerpávání jeho gigantických zdrojů v procesu privatizace a připuštění zahraničních společností k této nejrozsáhlejší loupeži v historii zachránilo USA před pádem do hospodářského inferna.

     Odkaz:   http://outsidermedia.cz/molekuly-demokracie-usa-budou-dusit-evropu-dodavkami-predrazeneho-ruskeho-plynu/

 

 

Kontrarevoluce? Část příslušníků Bundeswehru

 

a Bundespolizei přešlo k AfD

 

 24. 06. 2019 , autor článku: -heh- , BERLÍN     Pokud části armády a policie přecházejí ke straně, kterou tzv. demokraté neprávem označují jako nedemokratickou a pranýřují ji ve státních médiích jako stranu, která má blízko k neonacistům a rasistou, tak to signalizuje, že se ve státě vytvořily diktátorské struktury

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226021

 

Rozpoutá Trump třetí světovou válku?

Národy půjdou proti USA, varuje premiér

23. června 2019  Autor: Jan Hron / EuroZprávy.cz      Mezi USA a Íránem v současnosti existuje značné napětí. Podle malajského premiéra Matathira Mohameda to může vést k světové válce.

     Odkaz:   https://eurozpravy.cz/zahranicni/blizky-vychod/261417-zapocne-trump-treti-svetovou-valku-narody-pujdou-proti-usa-varuje-malajsky-premier/

 

Hej Slované a Den genocidy Slovanů

 

 23.6. 2019 ,  Milan Havlíček     Na loňském Slovanském sněmu v Praze byl slovenskými bratry navržen 22. červen jako významný den a sice „Den genocidy Slovanů“. V současné vyhrocené světové situaci jde opět o osud Slovanů. A opět za použití Evropy, tentokrát ovšem nejen fašizované, ale i islamizované… Znovu jde doslova o osud světa, proto říkám: „Zahynou-li Slované, svět zahyne s nimi!“
     Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/

 

Když chcípající kobyla nejvíc kope aneb

 

Budeme mít jadernou apokalypsu Made in USA?

 

 22. červen 2019 , Michal Brand      Spojené Státy mění svoji strategii ve vztahu k použití jaderných zbraní - použití jaderných zbraní je prý výborná strategie pro „obnovení strategické stability“.  

   Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/kdyz-chcipajici-kobyla-nejvic-kope-aneb-budeme-mit-jadernou-apokalypsu-made-in-usa.html

 

Rozkaz k vraždě mé dcery dal podplukovník Viktor Juško

 

 22.6. 2019 , Roman Blaško        Jmenuji se Anna Tuv naší šťastně žijící rodině se stala osobní tragédie, když nás bombardovala Ukrajinská armáda. Sedmdesát procent obyvatelstva tam stejně jako já nenávidí ukrajinský stát, který byl nastolen cestou ozbrojeného převratu.

Roman Blaško, Haló noviny, 22.6. 2019, str. 3

      Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51160079

 

Bilderberg opět zasedal: Co se tam dělo?

 

 23.6.2019   VLADIMÍR PAVLENKO     Když se v důsledku VŘSR zhroutil první plán globalizace pod vedením „světové vlády“ zastoupené Společností národů (League of Nations), musela konceptuální centra revidovat svoji strategii. Bilderbergský klub (skupina) je rozšíření Chatham House a CFR na kontinentální Evropu původně namířené proti SSSR a v současných podmínkách tedy i proti Ruské federaci.

     Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/21291-bilderberg-opet-zasedal-co-se-tam-delo-.aspx

     Celý článek:      Bilderberg-zasedal.doc

 

Čeho dosáhl SSSR ve snaze odložit velkou válku

22.6. 2019 , Text: Jevgenij Krutikov     V Rusku je Děň skorbi  - Velká vlastenecká válka začala před 78 lety.  V této souvislosti je obvykle připomínán Molotovův-Ribbentropův pakt, po jehož uzavření se hranice SSSR přesunuly daleko na západ. Existovaly však pro něj důvody, a stojí za to zdůraznit, že rozdělení sfér vlivu bylo v té době normální a bylo praktikováno všemi zeměmi, včetně těch s takzvanou demokratickou strukturou. 

     Odkaz:   https://vz.ru/politics/2019/6/22/983499.print.html

     Celý překlad:      Odvraceni-valky.doc

 

Pokud by Američané zaútočili na Írán, vypadalo by to prý asi takto

 

 22.06.2019 , Colin H. Kahl      „Byli by však zřejmě ve výrazné početní menšině, protože Írán může ke stávající armádě a revolučním gardám mobilizovat brance a paramilitární jednotky a v krátké době postavit odhodlanou několikamilionovou sílu...

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pokud-by-Americane-zautocili-na-Iran-vypadalo-by-to-pry-asi-takto-586403

     Celý text:      Utok-na-Iran.doc

 

Vpád Německa do Sovětského Svazu – německá sebevražda

 

 24. června. 1941 , Edvard Beneš     Nesmí nikdy být zapomenuto, že nacistický pangermanism se pokusil v této válce zničit všechny slovanské státy a národy, jeden po druhém: nejdříve Československo, pak Polsko, pak Jugoslávii a nyní největší stát slovanský, Sovětský svaz.

      Dr. Edvard Beneš:  Šest let exilu a druhé světové války, 1946 , Orbis – Praha, kap. XII., str. 112 - 118

     Celý text:      Nemecka-sebevrazda.doc

 

Stanislav Morozov: K útoku na SSSR mělo dojít již v roce 1935

 

 (retro z 15.5. 2017 , za Haló noviny vedla rozhovor se Stanislavem Morozovem Monika Hoření )    Stalin věděl, že válka bude tak jako tak, šlo mu o oddálení za každou cenu. V současné době vzniká opět koalice proti Rusku.

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2017/05/stanislav-morozov-k-utoku-na-sssr-melo.html

 

Demonstrace organizuje nejzákeřnější skupina osob v zemi. Většina protestujících ani neví, o co běží! A vesnice? Ta má jiné starosti

20.6. 2019 ROZHOVOR - Komunista Valenta udeřil     Plná odpovědnost, a to i za eventuální příliv pravicových radikálů do ČR (po linii vaší otázky dokonce vyznavačů válečného zločince fašisty Bandery) leží na ramenou české vlády a tuto odpovědnost z ní nemůže sejmout nikdo.

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Komunista-Valenta-uderil-Demonstrace-organizuje-nejzakernejsi-skupina-osob-v-zemi-Vetsina-protestujicich-ani-nevi-o-co-bezi-A-vesnice-Ta-ma-jine-starosti-586035

 

"Jdi do hajzlu" aneb Pátá kolona

 

Sudetoněmeckého landsmanšaftu v akci

 

 20. červen 2019 , Tomio Okamura      "Jdi do hajzlu", řekl mi přímo v jednacím sále Sněmovny poslanec KDU-ČSL Pavel Bělobrádek poté, co jsem zkritizoval opakovanou účast politiků KDU-ČSL Bělobrádka a Hermana na letošním sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu. Podle hnutí SPD by oficiální představitelé našeho státu na taková setkání „milých krajanů“ s nacistickou minulostí jezdit neměli.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/jdi-do-hajzlu-aneb-pata-kolona-sudetonemecko-landsmansaftu-v-akci.html

     Celý text:      PataKolona.doc

 

 

Geopolitické šachy

 

 O „vidlích"* Si Tinpchinga, Trumpově zugzwangu a další Sorosově porážce besedovala historička E. Paškova s Konstantinem Čeremnych ... klanové hry a korporátní spolupráce pokračují.

     Přišlo e-mailem

     Celý text:      Geopoliticke-sachy.doc

 

Smlouva roku: Co dala Čína Rusku a proč

 

je to pro Evropu senzace...

 

 Sankt-Petěrburgské ekonomické fórum (SPIEF) letos dosáhlo rekordní účasti - 19 tisíc účastníků ze 145 zemí.  To nejhlavnější - propojení projektů EAES a "Pásu hedvábné stezky".

     Přišlo e-mailem

     Celý text:      Smlouva-roku.doc

 

MH17: Kde se drolí vyšetřování Západu?  Malajsie.

 

A nejen ta, dává na stůl český expert z Ruska

 

20. 6. 2019     „Vystoupení představitelů vyšetřovací komise v Nizozemsku opět potvrdilo, že se jedná se o kalení vody motivované především politickými cíli. Stejný názor vyjádřil již koncem března premiér Malajsie Dr. Mahathir Mohamad zde.  

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/MH17-Kde-se-droli-vysetrovani-Zapadu-Malajsie-A-nejen-ta-dava-na-stul-cesky-expert-z-Ruska-586156

 

 

Němci ČR dluží 10 000 miliard, vláda je nechce

 

 24. 01. 2019 , Autor: Jaroslav Novák     Reparace po druhé světové válce Německu nařídili Spojenci na jednání v Paříži a následně znovu, v rámci tzv. Postupimských dohod, které Němci přijali a podepsali. Nejde o žádné vypověditelné smlouvy

     Odkaz:   https://jaroslavnovak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=697775

     Celý text:      Nemci-na-reparacich.doc

 

Proč Hitler zachránil Churchilla? (k útěku britské

 

armády z Dunkerku)

 

 20.6.2019 ,  Peter Zvolenský     Britská politika se tak v souhrnu stala jedním z významných faktorů nejen vzniku světové války (začalo to v Mnichově), ale především prohlubování Hitlerových vojenských úspěchů v letech 1939 – 1942.

         Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/proc-hitler-zachranil-churchilla-k-uteku-britske-armady-z-dunkerku

( Poznámka správce: Hitler i Churchill byli globálně majetkově a mocensky níže postavení a nepřímo ovládaní sionoanglosasskými superelitami. Nacisté vyrůstající z germánského velmocenského šovinismu byli superelitami "vykrmeni" jako bojoví psi proti nepodrobené alternativní společensko-ekonomické formaci - SSSR - a také s cílem získání jeho přírodním bohatstvím oplývajícího území. Pokud byla silná naděje, že tento hlavní globálně-historický úkol budou plnit, byli podporováni a ustupovalo se jim

- viz: Kdo-zavinil.doc

 

Průlomový verdikt: Benešovy dekrety porušeny.  České soudy

 

rozhodly o navrácení majetku rodu s nacistickou minulostí

 

 19.6. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra      Krajský soud v Hradci Králové zamítl v úterý odvolání několika organizací, včetně Lesů ČR, Národního památkového ústavu a města Turnov, a potvrdil rozhodnutí okresního soudu v Semilech ze září 2017, které zní: Karel des Fours Walderode byl oprávněn restituovat zabavený majetek.

     Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/prulomovy-verdikt-benesovy-dekrety-poruseny-ceske-soudy-rozhodly-o-navraceni-majetku-rodu-s-nacistickou-minulosti/

 

Čínská média uvedla, proti jaké ruské technice jsou USA bezmocné

 

 19.6.2019     Ruské elektronické tlumiče jsou schopny zcela vyřadit z provozu americké GPS přijímače. „Rusko použilo své tlumiče GPS v Sýrii, severní Evropě a na Skandinávském poloostrově“. To vyřadilo z provozu přijímače členských zemí NATO. „Jednalo se o obrovský úspěch pro ruské vojenské navigační technologie,“ píše Sina.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019061910175095-cinska-media-uvedla-proti-jake-ruske-technice-jsou-usa-bezmocne/

 

Čtvrtinu domácností v Česku ohrožuje energetická chudoba,

 

upozorňuje průzkum agentury STEM

 

 19.6. 2019    Důležitou roli hraje i nedostatečné zateplení budovy a slabá izolace, zastaralé zdroje vytápění.  Ke skupinám ohroženým energetickou chudobou patří nejčastěji lidé v důchodovém věku, kteří žijí ve špatně zateplených velkých domech a nemají dostatek financí na zateplení, nebo přestěhování. Dalšími ohroženými skupinami v ČR jsou domácnosti bez jednoho z rodičů a domácnosti s více dětmi.

     Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/security/ctvrtinu-domacnosti-v-cesku-ohrozuje-energeticka-chudoba-upozornuje-pruzkum-agentury-stem-1404063463.html

     Celý text:      Energeticka-chudoba.doc

 

Na pořadu dne je technologie likvidující pravdu

19. červen 2019 , P. C. Robert       Lumpové bez svědomí už dokázali vypracovat technické prostředky, umožňující vyrobit realitu, nerozpoznatelnou od reality skutečné, takže lidé velmi často přeobtížné posouzení věcí raději vzdávají, a ponořeni do klamů, jimiž je naši vůdci zaplavují, začínají nevěřit ničemu.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/p-c-roberts-na-poradu-dne-je-technologie-likvidujici-pravdu.html

 

Kdy si konečně přiznáme, že nás US armáda nechrání, ale kontroluje?

 

 17. června 2019 , Edurad Chmelár , Dnešní Spojené státy nešíří mír, ale války, neprosazují svobodu, ale útlak, nezvyšují porozumění mezi národy, ale konfrontaci, nepřispívají k adaptaci na změnu klimatu, ale svou politikou ohrožují život na této planetě.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/kdy-si-konecne-prizname-ze-nas-us-armada-nechrani-ale-kontroluje/

 

 

Almaz-Antej: Systém protivzdušné obrany

 

zabránil USA v bombardování objektů v SSSR

 

 18.6.2019     „Po Velké vlastenecké válce byly USA ochotny zaútočit na mírová sovětská města. Vyřešení těchto úkolů - vytvoření vlastní atomové pumy nebo systému protivzdušné obrany, zabraňovalo našemu bývalému spojenci v plnění jeho plánů“, řekl Druzin.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019061810169469-almaz-antej-system-protivzdusne-obrany-zabranil-usa-v-bombardovani-objektu-v-sssr/

 

Mr. Novak a Mr. Stein aneb o sběratelích biologických vzorků

 

 16. 6. 2019 , Václav Jan     K nejcitlivějším únikům, které WikiLeaks zveřejnila, patří informace, jakým způsobem USA zneužívají svá velvyslanectví ve světě jako globální špionážní síť, přičemž američtí „diplomaté“ sbírají vše o politických špičkách a vlivných osobách, včetně čísel kreditních karet, otisků prstů, vzorků DNA nebo značek jejich aut. K čemu sbírají genetické vzorky, to si raději ani nepředstavuji. Každopádně je to nepochybně "v zájmu svobody a volného trhu".

     Odkaz:   https://narodnidemokracie.cz/vaclav-jan-mr-novak-a-mr-stein-aneb-o-sberatelich-biologickych-vzorku/

     ( Poznámka správce: Zkrátka - holywoodské pohádky pro dospělé naivky. )

 

Luxusní výletní lodě produkují do ovzduší 10× více

 

škodlivin než všechna auta v Evropě

 

 Karel Kilián , 14. června 2019   Zpráva Financial Times uvádí, že problém znečišťování je skutečně závažný – velké lodě ve flotile totiž vypouštějí desetkrát více škodlivin než všech 260 milionů evropských automobilů.

     Odkaz:   https://vtm.zive.cz/clanky/luxusni-vyletni-lode-produkuji-do-ovzdusi-10-vice-skodlivin-nez-vsechna-auta-v-evrope/sc-870-a-198923/default.aspx

     Celý text:      Luxusni-lode.doc

 

Uctili jsme památku obětí bestiality nacistického Německa,

 

které vyvraždilo Lidice; Posselt lže!

 

 17. 06. 2019 , Jan Skopeček       Rozhodně odmítám dávat do souvislosti rozpoutání II. světové války a německého běsnění pod vlajkou národního socialismu s dnešní snahou národních států uchovat si alespoň nějakou míru suverenity, jak to dělá B. Posselt

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=225408

     Celý text:      Uctili-jsme.doc

 

Švýcarsko opět odmítlo rámcovou smlouvu s EU

 

 17.6.2019 , Richard Seemann     Rámcová dohoda v nynější formě podle názoru švýcarské spolkové rady nemá ve Švýcarsku většinovou podporu a v případném referendu by byla občany odmítnuta, protože by jí považovala za „koloniální smlouvu“.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/svycarsko-opet-odmitlo-ramcovou-smlouvu-s-eu

 

Jak se Česko stalo „kolonií“ aneb - Když ptáčka lapali,

 

nátlak na něj dělali…

 

 17.6. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Evropský přístup k mezinárodnímu právu – když se to hodí, ignoruje se (odtržení Kosova od Srbska), když je potřeba, tak se jím pro změnu argumentuje (Rusko a Krym).  Jako ukázka hry na demokracii to ale může posloužit dokonale. Čím víc slov o svobodě, právu, hodnotách či slušnosti, tím více je třeba se mít na pozoru.

      Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/jak-se-cesko-stalo-kolonii-aneb-kdyz-ptacka-lapali-natlak-na-nej-delali/

 

Vláčeni osudem (K „umírání“ levice)

 

17.6.2019 Michael Kroh     Levicové strany pozitivní stránku populistického nacionalismu okázale přehlížejí a jen hloupě papouškují nálepky z myšlenkového arzenálu pravicového politického mainstreamu a ochotně naskakují na vlnu zbožňování Evropské unie a transatlantického společenství v roli pasivního vykonavatele „příkazů shora“. Že tím táhnou stranu ke dnu, je jim v zásadě jedno.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/06/17/vlaceni-osudem-k-umirani-levice/

 

Šílená ostuda v Lidicích: Rusové, co osvobodili koncentrační

tábory mají nosit ke vstupu říšský znak Adolfa Hitlera?

16. 6. 2019      Od kdy jsou v České republice zakázány znaky jiných států, než české? Protestujeme proti postupu Filipa Petličky, který dne 15. 6. 2019 při pietním kladení věnců neumožnil Nočním vlkům položit věnce k památníku. Požadujeme jeho odvolání. Nesouhlasíme s přepisováním historie.     Irena Bartáková

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2541-silena-ostuda-v-lidicich-rusove-co-osvobodili-koncentracni-tabory-maji-nosit-ke-vstupu-rissky-znak-adolfa-hitlera

     Celý text:      Silena-ostuda.doc

 

Tonkingský záliv v Persii

 

 15. červen 2019 , Vidlák       USA ústy Boltona a Pompea už mají jasno, zbytek světa je poněkud zdrženlivější.

 ... Zkrátka a dobře, někdo hodně moc o ten konflikt mezi Íránem a USA stojí...

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/asie-a-pacifik/tonkingsky-zaliv-v-persii.html

 

USA pronikly do ruské energetické sítě, dle New York Times.

 

Přišla tvrdá reakce Trumpa

 

 16.6. 2019 , Redakce AC24     Trump v tu noc, kdy byl informován o odhalení tohoto zásahu do ruské energetické sítě, tak na Twitteru  obvinil New York Times ze zrady ... Rusové, nejpozději teď, po této "nápovědě", zkontrolují počítače energetické sítě  před viry a zabrání jim v aktivaci, pokud tak dosud neučinili.

     Odkaz:   https://ac24.cz/-/usa-pronikly-do-ruske-energeticke-site-dle-new-york-times-prisla-tvrda-reakce-trumpa

 

Putin promluvil o „bojích bez pravidel“ ve světové ekonomice

 

 15.6.2019     Rusko vyzývá ke sjednocení úsilí pro obnovení spravedlnosti ve světové ekonomice a ke zřeknutí se „bojů bez pravidel“. Prohlásil to ruský prezident Vladimir Putin v průběhu konference v Dušanbe

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/politika/2019061510146078-putin-promluvil-o-bojich-bez-pravidel-ve-svetove-ekonomice/

 

Jak to vidí (konzervativní pravičák) Petr Hájek

 

 15. 6. 2019 , Petr Hájek     pozoruje přípravy  Kavárny  na státní převrat  ve spolupráci  s Bruselem. Co má v našich 'veřejnoprávních' médiích ruce a nohy,  pomáhá organizovat puč proti premiérovi zvolenému s obrovskou převahou.      Cizí moc předběžně konstatuje, že český premiér je prý ve střetu zájmů. Změnila tak své předchozí stanovisko ...

     Odkaz:   http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/aktuality/jak-to-vidi-petr-hajek.html

     Celý text:      Jak-to-vidi-PHajek.doc

 

Multikulturalismus zdola

 

 Výňatek z knihy Theodora Dalrympla,  Ne všechny kulturní hodnoty jsou slučitelné či mohou být uvedeny v soulad pronášením otřepaných frází. Představa, že spolu můžeme všichni vycházet, aniž by zákon diskriminoval jeden soubor kulturních hodnot vůči druhému, je horší než falešná. V žádném případě tím

     Celý výňatek:      TDalrymple.doc 

    ( Poznámka správce: Multikulturalismus = Migrační zbraň, je považovaný za jeden z hybridních nástrojů prosazování NWO (Nového světového řádu). Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod. )

 

Inteligentní dospělý člověk by klimatickému

náboženství neuvěřil, proto cílí na děti.

15.6.2019 , ROZHOVOR     Vítězslav Kremlík  Klimatické změny tu byly i v dobách, kdy naši předkové lezli po stromech. Klimaticko-průmyslový komplex je symbióza mezi byrokraty, kteří chtějí více moci, a mezi byznysem, který chce státní dotace. Kdyby klimatičtí alarmisté brali snižování emisí vážně, tak by podporovali jadernou energetiku. Ta jediná dovede s emisemi rázně zatočit.

    Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Inteligentni-dospely-clovek-by-klimatickemu-nabozenstvi-neuveril-proto-cili-na-deti-Vedec-Kremlik-k-tomu-nasel-zajimavy-citat-kanclere-Hitlera-585441

     Celý text:      Klimaticke-nabozenstvi.doc

     Poznámka správce: Po potřeštěných představách že "Poručíme větru dešti" z doby před desítkami let, se dnes prosazuje ještě potřeštěnější agenda "Poručíme klimatu Zeměkoule". Tato agenda je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

Uvěznění Golunova jako způsob, jak přebít Putinovo vystoupení na Petrohradském ekonomickém fóru

 Michail Chazin , 14.6. 2019, překlad: st.hroch      Putin v Sankt Petěrburgu řekl to, co bylo pro liberální organizátory naprostým překvapením. Světovému dolarovému systému je konec. Bylo nutno přebít principiálně světově důležitý informační výstup, obsah Putinova vystoupení na Fóru, něčím jiným

   Odkaz:   http://outsidermedia.cz/uvezneni-golunova-jako-zpusob-jak-prebit-putinovo-vystoupeni-na-petrohradskem-ekonomickem-foru/

 

Rekordman Filip! V debaklech a lžích. Ostrý nářez zevnitř KSČM

 12.06. 2019     Randál proti fašounům, vycucaným z palce, však klame tělem. Ministruje právě pražské kavárně. Kdo tu uvádí do chodu stěhování národů, ohrožující i Evropu? To vše padá na hrb ‚atlantických elit‘, rozvalených pod monstrancemi demokracie a lidských práv. Pod nimi panáčkují i české ‚demokratické‘ partaje, ponížené roztleskávačky všech ničemností.“
   Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rekordman-Filip-V-debaklech-a-lzich-Ostry-narez-zevnitr-KSCM-585152 

    ( Poznámka správce: Strana, která není ( v západním systému ) principiálně antisystémová, posluhuje superelitám Západu, které se snaží řešit konec západního kapitalismu vyhubením velké většiny lidstva (dokonce i podstatné části "zlaté půlmiliardy") a nastolením NWO. Dalšího komentáře již netřeba - viz  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html , Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Nový čínský radar uvidí „neviditelné letouny“ SS i za horizontem

 

 Autor článku: Anett Hoopskins • 14. 6. 2019 , PEKING     Čínští vědci vyvinuli radiolokační vysokofrekvenční systém, který bude moci zaznamenat přítomnost „neviditelných letounů“ i na velké vzdálenosti

   Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=225105

 

Skutečný důvod, proč je pšenice toxická  a není to lepek ani šlechtění

 

 4.6.2017 by redakce , Autorem článku je Sarah, Healthy Home Economist. To, že vás Roundup nezabije okamžitě, ještě neznamená, že není jedovatý. Roundup výrazně poškozuje působení prospěšných střevních bakterií a vede k propustnosti stěny střeva, následkem čehož vznikají projevy autoimunitních onemocnění.

   Odkaz:   https://www.vylectese.cz/skutecny-duvod-proc-psenice-toxicka-neni-lepek-slechteni/

   Celý text:      Toxicka-psenice.doc

 

Demiurgové z Bilderbergu pokračují a prohrají

5. června 2019 Aleksej Anpilogov      Oficiálním posláním klubu je navázat dialog mezi představiteli elit různých zemí. V uplynulých desetiletích došlo k mnoha překvapením pro tyto samozvané navigátory světového rozvoje. A to je dobrá zpráva.

   Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/demiurgi_iz_bil_derberga_prodolzhayut_i_proigrivayut

   Celý překlad:      Demiurgy.doc

 

Poučení z kubánské revoluce

 

  Graham Harrington Komunistická strana Kuby, tehdy i teď, není volební stranou. Tím si Komunistická strana udržuje vedoucí úlohu ve společnosti, aniž by musela věřit ve volební úspěch. To umožnilo revoluci zkombinovat politicko-ekonomické požadavky s vlasteneckými postoji.

   Přišlo e-mailem   

   Celý text:      Z-kubanske-revoluce.doc

 

Fukušima -Three Mile Island – Černobyl

 11.6. 2019 Fukušima je označena na stupnici INES nejvyšším stupněm 7. Při havárii Three Mile Island došlo 28. března 1979 k zamoření provozní budova a blízkého okolí. Černobylská havárie měla více příčin : typ použitého reaktoru RBMK, nevhodně provedený pokus a nedostatečná kompetence personálu. Je označena na stupnici INES nejvyšším stupněm 7. Dva pracovníci elektrárny zemřeli v den havárie. 237 lidí bylo ihned po havárii hospitalizováno a u 134 z nich byl diagnostikován akutní radiační syndrom; z těchto 134 zemřelo (do 3 měsíců) 28. V následujících 10 letech z těchto 237 zemřelo 14 dalších.

   Odkaz:   http://berossos.blog.cz/1906/fukusima-three-mile-island-cernobyl

   Celý text:      Jaderne-havarie.doc

     Poznámka správce:      V automobilové dopravě zahyne ročně na celém světě asi 700.000 osob, z toho v zemích EU asi 50 000 osob a v české republice kolem 1000 osob ročně.

 

Jak si Američané otrávili chemickými zbraněmi vlastní vojáky:

 

přísně střežené hrůzné tajemství z Bari

 

 12 / 06 / 2019 , Zdroje: Jaroslav Hrbek-Monte Cassino          K přísně tajné tragédii, do nedávna pečlivě střežené, došlo v noci na 3. prosince 1943 kde byla i spojenecká loď „John Harvey“s 2.000 stoliberních pum naplněných yperitem, která po německém náletu vybuchla a zamořila okolí. Na následky působení amerického yperitu zemřelo zbytečně nejen mnoho vojáků a námořníků, ale také spousta obyvatel Bari.

   Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/jak-si-americane-otravili-chemickymi-zbranemi-vlastni-vojaky-prisne-strezeni-hruzne-tajemstvi-z-bari-1404059002.html

 

Putin oznámil doktrínu globální konfrontace s USA.

10. 6. 2019 , Alexandr Chaldej ,    To, co Putin řekl z hlavní tribuny fóra v pátek 7. června, vejde do historie jako druhý mnichovský projev, když přivedl Rusko do čela procesu globálních transformací.

   Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/06/putin-oznamil-doktrinu-globalni.html

 

Systém Liana zvýší obranyschopnost Ruska

 

7. 6. 2019 , military , Alexandr Artamonov     Ministerstvo obrany Ruska oznámilo brzké zprovoznění všech prvků nového systému radarové rozvědky s kódovým označením Liana.  Po definitivním zprovoznění Liany bude Rusko také schopno organizovat komplexní bojové akce na principu sítě.

   Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/06/system-liana-zvysi-obranyschopnost-ruska.html

 

Proč arabští imigranti neimigrují do bohatých arabských zemí?

 

Tento rozhovor otevře oči

 

  6. června 2019 , Redakce Především v tom, že imigrantům nejsou přiznávány žádné výjimky a imigranti musí dodržovat zákony a podléhají trestnímu řádu v nezmenšené míře jako místní občané. Předseda Arabské ligy Gheita dal všem proimigračním evropským politikům velkorysou nabídku: zkusit si požádat o azyl v Dohze či Kataru.     Zdroj: nemzeti.netvoxnr.com

   Odkaz:   https://ac24.cz/-/proc-arabsti-imigranti-neimigruji-do-bohatych-arabskych-zemi-tento-rozhovor-otevre-oci?redirect=%2F

 

Ako pracovať s informáciami. 5 tipov pre samoštúdium

 

 9.6. 2019 , Veronika Faktorová       Väčšina ľudí konzumuje mainstream ako svoju hlavnú informačnú obživu. Je to predsa tak jednoduché. Päť mojich tipov, ako pracovať s informáciami. Vystúpte zo stáda a utrieďte si informácie sami.

   Odkaz:   https://zemavek.sk/5-tipov-pre-samostudium/

 

„Sudetští Němci“ byli pátou kolonou Adolfa Hitlera

 

 10.6.2019 , Jiří Vyvadil      Svého času „sudetští Němci“ v drtivé většině sehráli při rozbití Československa svou touhou Heim ins Reich rozhodující mezinárodněpolitickou i vnitropolitickou příčinu, neboť v té době, ještě Hitler potřeboval alibi. My Češi musíme mít svou hrdost. Sjezd sudetoněmeckého landsmanšaftu v Česku? Doufám, že nikdy…

   Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jiri-vyvadil-sudetsti-nemci-byli-patou-kolonou-adolfa-hitlera

 

Jak obchodní válka ovlivní ekonomický růst Číny

 

 10.6. 2019     Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil prognózu růstu čínské ekonomiky v roce 2019 kvůli eskalaci obchodní války z 6,3 % na 6,2 %.Prognózované zpomalení růstu o 0,1 % tak zjevně není účinkem, který očekává americký prezident Donald Trump

   Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/byznys/2019061010110667-jak-obchodni-valka-ovlivni-ekonomicky-rust-ciny/

 

Soudím, že v Bruselu se nezmění vůbec nic

 10.6. 2019, Rozhovor s profesorem Janem Kellerem      Evropská integrace se už od počátku formuje proto, aby kapitalistické poměry nemohly být zvráceny na úrovni jednotlivých zemí. Pokud někdo tvrdí něco jiného, pak buď povahu a fungování EU stále ještě nepochopil, anebo si dělá legraci ze svých voličů.

  Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51052199

 

P.C.Roberts: Válka o pravdu

 

8. červen 2019 | P. C. Roberts     Nikdy nekončící války, výhradně založené na lžích, sloužících skrytým agendám, zlikvidovaly představu lidí o Západu jako nadějí na život humánní a lidský. Takže zda pravda převáží, záleží na nás všech.

  Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/p-c-roberts-valka-o-pravdu.html

 

USA chybně hodnotí čínskou ekonomiku

 

 9.6.2019 , VSa      David Goldman srovnává čínskou a americkou ekonomiku, americká je slabší a čínská silnější, než si analytici myslí. Cla na čínské zboží pořádně zakrojí do spotřebitelské poptávky. Pak se růst v USA rychle může změnit v recesi, varuje Goldman.

  Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/06/09/usa-chybne-hodnoti-cinskou-ekonomiku/

 

Spojené státy zvyšují podporu teroristům v Sýrii; Vymažou Rusové

 

 americké základny v Sýrii ze zemského povrchu?

 

 Autor článku: -asa-  9. 6. 2019 DAMAŠEK      Situace se v Sýrii notoricky opakuje. Po každé porážce Spojené státy (SS) požadují „oddechový čas, pokud se situace nezlepší a teroristé podporováni Spojenými státy budou nadále zvyšovat své aktivity, bude muset opět zasáhnout Rusko, kdy nebude možné vyloučit, že pak smetou i americké okupační základny v Sýrii, aby byl konečně klid.

  Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=224697

 

Jaká témata k volbám do Evropského parlamentu měla být a vesměs nebyla

 

 4.6. 2019 , Jaroslav Tichý     Bezpodmínečná a prvořadá je nutnost sjednocování skutečných alternativních sil podle základních cílů a dohody o společně prosazovaném programu. Záměr je jasný: Začít dosahovat pronikavě lepších výsledků než dosud

  Odkaz:   http://e-republika.cz/article4164-Jaka-temata-k-volbam-do-Evropskeho-parlamentu-m%C4%9Bla-byt-a-vesm%C4%9Bs-nebyla

 

Jak USA podpořily Hitlerův vzestup k moci

 

 7. června 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,realnews, foto:arch.)  Po vzniku 2.světové války byla, „velká základní strategie USA“ umožnit Německu a Rusku bojovat proti sobě a „zabíjet se“. Peter Kuznick: „Existuje mnoho amerických elit, které se v tomto období podílely na pomoci Hitlerovi finančně a pomáhaly při přestavbě a při obnově německé ekonomiky, protože viděli nacisty jako způsob, jak zastavit komunisty a Sovětský svaz.

  Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jak-usa-podporily-hitleruv-vzestup-k-moci/

 

DM: Rusko úspěšně otestovalo novou raketu na obranu před Západem!

 

 5. června 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, mirror.co.uk, foto: arch.)    Rychlost modernizované verze se blíží 4 km/s. Nová raketa zároveň zvýšila zónu střetu ve výšce a doletu jeden a půl krát. Raketu lze ale také osadit jadernou hlavicí o kapacitě několika kilotun.

  Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dm-rusko-uspesne-otestovalo-novou-raketu-na-obranu-pred-zapadem/

 

Zvláštní zpravodaj OSN proti mučení informoval novináře, že Julian Assange je v kritickém zdravotním stavu ...

3.6. 2019     Britská tajná služba chce podle všeho z Juliana Assange dostat přiznání, že Wikileaks je projekt, který řídí Kreml a Vladimir Putin!

  Odkaz:   https://aeronet.cz/news/zvlastni-zpravodaj-osn-proti-muceni-informoval-novinare-ze-julian-assange-je-v-kritickem-zdravotnim-stavu-a-podle-vsech-znamek-byl-vystaven-systematickemu-muceni/

 

Sudetští Němci jsou proti V4? O čem se skutečně hovoří v Bavorsku

 

 8.6. 2019     V bavorském Řezně probíhá 70. sjezd Sudetoněmeckého krajského sdružení. Podle Posselta by sudetští Němci mohli uspořádat budoucí sjezd v České republicePosselt uvedl, že považuje nacionalismus za neštěstí.

  Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019060810098109-sudetsti-nemci-jsou-proti-v4-o-cem-se-skutecne-hovori-v-bavorsku/

 

Také invaze do Normandie má svoji stínovou pověst

 

 6. června 2019 , (rp, prvnizpravy.cz, foto:arch.)     Jednání Churchilla s Rooseveltem v roce 1943  skončila plánem na vylodění ve Francii - plán „Overlord“. Druhým plánem byl „Rankin“, podle kterého mělo dojít k dohodě s německými generály k přesunu  vojska Wehrmachtu na východ k zadržování Rudé armády. Na jaře 1945 britský podrazák Churchill vydal tajný rozkaz pro plán „Nemyslitelný“, kdy v britském okupačním pásmu byly soustředěny tři milióny německých vojáků částečně vybavených lehkými zbraněmi pod velením německých generálů pro případ válečného tažení proti bývalému sovětskému spojenci.

  Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/language=cs/zpravy/zpravy/take-invaze-do-normandie-ma-svoji-stinovou-povest/preview=true/

 

Poslední velké protesty v Praze vedly k rozkradení národního majetku

 

 6. června 2019 , Ĺuboš Blaha , (rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)    Když naposledy v Praze protestovalo přes sto tisíc lidí a zpívali Pravda vítězí, tak z toho byla největší rozkrádačka národního majetku v dějinách

  Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/posledni-velke-protesty-v-praze-vedly-k-rozkradeni-narodniho-majetku/

 

Tvrzení, že na náměstí Thien-an-men v Pekingu rozjezdily před třiceti lety pásy tanků tisíce čínských studentů je opět nehoráznou lží

7.6. 2019     Článek od - Břetislava Olšera -     Depeše z ambasády Spojených států v Pekingu, které unikly na server WikiLeaks tvrdí, že na náměstí Nebeského klidu v centru Pekingu krev tisíců lidí nikdy netekla.  Boj s odpůrci režimu se odehrál necelých pět kilometrů západně od náměstí Nebeského klidu

  Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/8261-budou-li-vam-cesti-presstituti-v-cele-s-americkym-poskokem-etzlerem-tvrdit-ze-na-namesti-nebeskeho-klidu-v-pekingu-rozjezdily-pred-triceti-lety-pasy-tanku-tisice-cinskych-studentu-vezte-ze-opet-nehorazne-lzou

 

V sovětských časech byl úspěch při studiu

 

přímo spojený s životním úspěchem.

 

 1.6. 2019, Sergej Čerňachovskij,  Je třeba uvažovat o oživení praxe umístěnek pro absolventy. V sovětských časech existoval systém povinného zaměstnávání absolventů vysokých škol. Říci dnes, kolik lidí a v jakých oborech bude potřeba za pět, deset let (což Gosplan dělal), nemohou ani zaměstnavatelé ani stát. Výsledkem je, že vzdělávací systém a výrobní systém jsou dnes odtržené.

  Odkaz:   http://worldcrisis.ru/crisis/3371108

  Celý překlad:      V-sovetskoje-vremja.doc

 

Zachránit životy a zachovat mír

 

 6.6. 2019 , Milena Městecká     Slova o britských koncentračních táborech byla vyslovena s nadějí, že lidstvo přestane takové zločiny páchat. Bohužel, nebylo tomu tak. A není tomu tak dodnes. Britské koncentrační tábory pro jihoafrické Búry a černošské obyvatele. Jak se často říká byly první koncentrační tábory.

  Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51021009

 

Slovensko a Rusko posilují spolupráci v oblasti jádra

 

 Radek Velička • 6. 6.  2019     MOSKVA | Dne 5. června 2019 bylo během návštěvy slovenského premiéra Petera Pellegriniho v Moskvě podepsáno mezi slovenským ministerstvem hospodářství a ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom memorandum o porozumění a spolupráci v oblasti mírového využívání jaderné energie.

  Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=224400

 

Harabin: ĽSNS je fašistická strana? Když EU toleruje

 

 Stepana Banderu na Ukrajině, tak kde je fašismus?

 

 3.6.2019     Harabin prohlásil, že se dne 1. července vrátí do soudcovského taláru. Harabin se pozastavil nad návrhem ohledně rozpuštění ĽSNS. „Když EU toleruje Stepana Banderu na Ukrajině, tak kde je fašismus? Vždyť v Kyjevě došlo k rehabilitaci válečného zločince Bandery,“ prohlásil. Návrh na rozpuštění ĽSNS, pod který se podepsal i generální prokurátor Čižnár, je podle Harabina právní hloupost.

  Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019060310062602-harabin-sns-je-fasisticka-strana-kdyz-eu-toleruje-stepana-banderu-na-ukrajine-tak-kde-je-fasismus/

 

KS Irska: Místní a evropské volby ukazují

 

politickou stabilitu systému

 

 Neděle, 2. červen 2019 , Překlad VS     Irská levice, stejně jako většina levice v EU, šířila iluzi, že "jiná Evropa je možná," s oportunistickými slogany jako "Lidová Evropa" (People?s Europe). Většina irské a evropské levice se stavěla do pozice zásadně levicových liberálů, jen zřídka napadajících základní povahu systému, jaký je zodpovědný za tvrdou nerovnost, chudobu, masovou nezaměstnanost a super-vykořisťování

  Odkaz:     http://www.ksm.cz/ze-zahranici/ks-irska-mistni-a-evropske-volby-ukazuji-politickou-stabilitu-systemu.html

 

Přesídleme do východní Evropy celé syrské vesnice, navrhuje německá europoslankyně Zelených

ČTK  20.6. 2017     Do zemí ve východní části Evropské unie by měli být uprchlíci posíláni po celých skupinách, naznačila v rozhovoru poskytnutém listu Neue Osnabrücker Zeitung německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová.

  Odkaz:     https://zahranicni.ihned.cz/c1-65774700-presidleme-do-vychodni-evropy-cele-syrske-vesnice-navrhuje-nemecka-zelena-europoslankyne

 

Čtyři důvody prohry evropské levice

 

 3.6.2019 VSa Wolfgang Streeck píše pro internetový časopis Jacobin:  Chybí realistická, antikapitalistická nebo alespoň anti-neoliberální strategie. Levice si pospíšila po boku dalších stran centristického typu vést válku proti národní pravici. Levice podceňuje „národní otázku“.

  Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/06/03/ctyri-duvody-prohry-evropske-levice/

 

Válka je hrozná, ale horší je dlouhý mír!

 

 4.6.2019 Ivo Šebestík      Kdo sleduje svět kolem sebe, tomu nemůže ujít, že se jeho jistá část zbláznila.      A tak se člověk chtě nechtě táže po příčinách takovéto šaškovské úrody zvonící rolničkami na každém kroku. A napadá jej, že lidstvo patrně neví co roupama dělat.

  Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/06/04/valka-je-hrozna-ale-horsi-je-dlouhy-mir/

 

( Poznámka správce webu:    Šílenosti jsou především podporované a organizované z pozadí.

Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, ( http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ) docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají organizováním a podporou rozbujení všemožného šílení. )

 

Bilderberg 2019. O svetovláde? Utajene  Švajčiarsku.

 

Bol som tam

 

 3. červen 2019 | Roman Bednár      Krátko po EÚ voľbách sa konala od štvrtka do nedele tajuplná Bilderberg-konferencia v švajčiarskom Montreux. V jeho rámci robia nesmierne dôležité rozhodnutia nielen politického a ekonomického, ale aj strategického charakteru, a to bez akejkoľvek verejnej kontroly a bez demokratického mandátu.

  Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/bilderberg-2019-o-svetovlade-utajene-v-svajciarsku-bol-som-tam.html

 

Monsanto, vědecký podvod a rakovina

 

4.6.2019 , Binoy Kampmark      Program Monsanto je založen na zkreslování a zamlžování empirických údajů o používání herbicidů. Tisíce lidí se soudí z důvodu, že byli poškozeni.

  Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2019/06/7926-monsanto-vedecky-podvod-a-rakovina.htm

 

Smrt české levice

 

 3.6.2019 Oskar Krejčí  Při zachování současných tendencí jako malá skupina spravující zajímavý majetek tu bude, jako parlamentní strana, ale příští volby do Poslanecké sněmovny KSČM nepřežije.

  Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/06/03/smrt-ceske-levice/

 

Pět let zločinů! Generální prokuratura Ukrajiny uznala za nezákonné použití armády v bojích na Donbasu.

 Irina Vladivojna Zajceva , 3.6. 2019  Generální prokuratura Ukrajiny uznala za nezákonné použití armády v bojích na Donbasu, protože je to v naprostém rozporu z Ústavou země

  Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=224124

 

Fórum civilizací: Nové světové mocenské

centrum se hlásí o slovo.

 1.6. 2019     Vladimír Pavlenko přináší sondu do integračních procesů na Východě pod vedením Číny a Ruska  Nezáleží na tom, zda půjde o „velké euroasijské partnerství“, jaké navrhl Vladimír Putin, nebo si proklestí cestu jiné pojetí - bude dána historická odpověď na výzvu, před níž dnes stojíme všichni – Rusko, Čína, lidstvo.

  Odkaz:     http://www.protiproud.cz/politika/4458-forum-civilizaci-nove-svetove-mocenske-centrum-se-hlasi-o-slovo-co-na-to-zamery-trilateralni-komise-tedy-bilderbergu-zanikne-islamismus-jako-zbran-zapadu-ceho-se-nejvic-boji-donald-trump-varianty-vyvoje-v-evrope-ktera-jiz-nebude-civilizaci.htm

 

Čína vytvoří černý seznam zahraničních struktur,

 

které blokují čínské společnosti

 

 Autor článku: -hoo- 1.6. 2019 , PEKING     Čína vytvoří černý seznam zahraničních společností a fyzických osob, které blokují čínské podniky a sledují přitom nekomerční cíle, prohlásilo Ministerstvo obchodu Čínské lidové republiky.

  Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223890

 

NATO řeší údajně rostoucí hrozbu Ruska a

 

Číny novou vojenskou strategií

 

 Je to takzvaný "30-30-30 plán", podle kterého se členové aliance zavazují mít 30 pozemních praporů, 30 válečných lodí a 30 stíhacích a bombardovacích letek připravených k nasazení kdekoli do 30 dnů

  Odkaz:     http://berossos.blog.cz/

  Celý text:      Nato-resi.doc

 

V Malajsii ostře zkritizovali vyšetřování sestřeleného letounu Ukrajinou

 

 1.6. 2019 TOKIO – KUALA LUMPUR      Malajský premiér Mahathir Mohamad prohlásil, že vyšetřování havárie malajského Boeingu na Ukrajině v roce 2014 je příliš politizováno. V dubnu letošního roku německý časopis Telepolis obvinil Evropský soud pro lidská práva ze „zamlčování“ viny Ukrajiny v případu MH17.

  Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223903

 

 

Bilderberg 2019: Kto príde a o čom sa bude diskutovať?

 

29.05.2019      Diskutovať sa bude o témach ako Rusko, Brexit a budúcnosť umelej inteligencie (AI). Mimoriadne tajné stretnutie sa uskutoční od štvrtka do nedele vo švajčiarskom Montreux. 

  Odkaz: https://www.infovojna.sk/article/bilderberg-2019-kto-pride-a-o-com-sa-bude-diskutovat?fbclid=IwAR1p4DxVJGA4XokXksIzympW5_Bpo9G4uq-CrrvQcqKJcUFLlxHS-RWoauk

  Celý text:      Bilderberg-2019.doc

 

Čína oznámila, že je připravena posílit

 

spolupráci s Ruskem ve Venezuele

 

 30.05.2019 , © Sputnik / Vitalij Ankov    Čína a Rusko mají podobné pozice. Udržujeme stálý kontakt s Venezuelou. Jsme proti cizím zásahům do vnitřních záležitostí Venezuely. Podle Paula Craiga Robertse, bývalého asistenta ministra financí USA v době úřadování prezidenta Ronalda Reagana, si chce Washington tuto jihoamerickou zemi podmanit a zruinovat ji.

       Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/svet/2019053010036181-cina-pripravena-posilit-spolupraci-rusko-venezuela/

 

Jak mohou USA reagovat na čínskou restrikci

 

v oblasti vzácných zemin?

 

30.5.2019 VSa     USA nemají ani zpracování, ani zařízení na výrobu kovů, ani kapacitu na zpracování magnetů, závisejí téměř zcela na Číně. To je nebezpečná situace, tvrdí Bryen, jak pro národní bezpečnost, tak i pro konkurenceschopnost.

       Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/30/jak-mohou-usa-reagovat-na-cinskou-restrikci-v-oblasti-vzacnych-zemin/

 

Potvrzeno: 30% žadatelů o azyl přilétá do Německa letadlem

 

 30.5.2019 Komentáře     Informaci o obrovském podílu letecké dopravy na masové imigraci do Německa zjistil poslanec za Alternativu pro Německo pan Leif-Erik Holm. Podle odhadů přibyly do Evropy za posledních pět let tři milionů imigrantů z arabské oblasti a Afriky.

       Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7922-potvrzeno-30-zadatelu-o-azyl-prileta-do-nemecka-letadlem.htm

 

Zahraniční politika USA:

 

31. květen 2019 , Michal Brand     Americká vlivná RAND Corporation publikovala návrh politiky USA k rozvrácení a zničení Ruska. V oblasti zbrojení  stavět co nejvíce „obranných“ V oblasti rozvrácení a likvidace Ruska zevnitř využití multikulturalismu, globál-oteplismu, homosexualismu , rozvrácení rodiny jako základu fungující společnosti.

       Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/amerika/zahranicni-politika-usa-budeme-se-k-vam-chovat-jako-svine-a-po-vas-chceme-abyste-se-k-nam-chovali-mile-a-hezky-se-na-nas-usmivali.html

 

Čína vytváří svou vlastní měnovou zónu, Rusko přes palubu

29.5. 2019 ,  Michail Děljagin     Čína nepohřbí Huawei a nevzdá se svrchovanosti; železný Xi nepadne do stejného politického hrobu s Gorbačovem. Strategickou reakcí Číny na agresi CIF může být pouze vytvoření měnové zóny jüanu, která na rozdíl od eura bude nezávislá na dolaru. Nevyhnutelnost konfliktu prosazovaného Trumpem mění situaci: teď už není problémem americké nepřátelství vůči Rusku, ale závislost liberálních elit Ruska na USA.

       Odkaz:     http://zavtra.ru/blogs/kitaj_sozdayot_svoyu_valyutnuyu_zonu_rossiya_za_bortom

       Překlad:      Cinska-zona.doc

 

 

 

Fly to kill ! – Lítej, abys zabíjel !

 

 29. 5. 2019 , Lubomír Man     Jak kameraman zabíral americká letadla připravená pro bombardování Bělehradu, zaznamenala kamera i nápis na trupu jednoho z nich: FLY TO KILL. Čili lítej, abys zabíjel. Takto otevřený krvežíznivý nápis jsem ani na letadlech až dosud uznávaných největších hrdlořezů historie, ani na jakýchkoli jiných jejích válečných vozidlech, nikdy nezahlédl.

       Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/fly-to-kill-litej-abys-zabijel.html

 

20 let eura: Neslavné výročí. „Všichni věděli,

že je to nesmysl, a přesto to udělali“...

5.5.2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Euro totiž nebylo projektem ekonomickým, ale politickým, jak se shodli i další řečníci únorového seminářeNěmecko na euru nesmírně vydělalo, a to, co dává do Řecka, je zanedbatelná věc,“ řekl Václav Klaus.

       Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/20-let-eura-neslavne-vyroci-vsichni-vedeli-ze-je-to-nesmysl-a-presto-to-udelali-rika-cesky-poslanec-aneb-jak-nemci-vydelali-a-ostatni-zaplakali/

 

Nacistické kořeny „bruselské EU“

28. 5.  2019     Recenze knihy Vladislava Herinka: NACISTICKÉ KOŘENY „BRUSELSKÉ EU“ Nesmírně nákladná kampaň, zastírající korporační původ obou světových válek, byla evidentně podmínkou třetího pokusu kartelu o dobytí a kontrolu Evropy – tentokrát pod vlajkou bruselské EU.

     Odkaz: http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2219-nacistick%C3%A9-ko%C5%99eny-bruselsk%C3%A9-eu

     Krácený text:      Nacisticke-koreny.doc

 

Ruská raketová vojska přebrala první Avangardy,

 

kterými mohou vymazat americkou PVO z povrchu zemského

 

Autor článku: -sla- • 26. 05. 2019 MOSKVA      Dnes už nikdo o Avangardech nepochybuje. Avangard hodnotí jako jednu z nejnebezpečnějších ruských zbraní, na kterou nemají Spojené Státy (SS) odpověď, i američtí vojenští odborníci.

          Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223452

 

Lidé bez velkého majetku a vysokých příjmů

 

nemají v ČR politické zastoupení

 

 28.5.2019 Ivo Šebestík      Levicový politik „má trampot více“, jeho čeká těžký boj se systémem a žádné teplé manažerské místo v nadnárodní firmě po vypršení mandátu. Asi i proto je v současné „levicové“ politice po celém světě tak málo levičáků, natož reformátorů ba dokonce revolucionářů!

       Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/28/lide-bez-velkeho-majetku-a-vysokych-prijmu-nemaji-v-cr-politicke-zastoupeni/

 

Nejnebezpečnější zbraň Ruska na světovém trhu.

 

Ne, není to S 400

 

 28. 5. 2019   sputniknews  Irina Alxnisová     Ve skutečnosti se veškerý moskevský "machiavellismus" omezuje tím, že světu je nabídnuta alternativa k zahraničněpolitické pozici USA, založené na postoji: "Co je dobré pro Ameriku, je dobré i pro ostatní svět. Rusko proti tomu staví princip: "Každá země má své vlastní zájmy, které má plné právo obhajovat

       Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/nejnebezpecnejsi-zbran-ruska-na.html#more

 

Američtí zemědělci jsou první obětí ekonomické

války vůdce Trumpa s Čínou.

28.5. 2019  Zvýšení čínského dovozního cla na 25 % na rudy a produkty obohacení rudy může být silným úderem. Michail Běljajev se domnívá, že bude možné hovořit o dalším kole obchodní války mezi USA a Čínou v případě, pokud se neshody skutečně dotknou kovů vzácných zemin.

       Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223547

 

 

EU je nedemokratický skandál

 

 27.5. 2019 , VSa     Italský novinář Thomas Fazi píše pro Jacobin:  Evropský parlament má pravomoci velice omezené. Nemá ani pravomoc navrhnout legislativu, tohle může Komise. Proto jsou národní elity a oligarchie tak nadšené z toho, že předají moc EU. Pokud se ocitnou pod společenským tlakem, mohou tvrdit, že „to je vůle Evropy“.

           Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/27/eu-je-nedemokraticky-skandal/

 

Nejvyšší riziko jaderného konfliktu od druhé světové války!

 

27. 5.2019 PrvníZprávy -kou-      Renata Dwanová, ředitelka Institutu OSN pro odzbrojení, poukázala, že od konce druhé světové války nebylo nebezpečí jaderného konfliktu nikdy větší. National Interest předpověděl „náhodnou" jadernou světovou válku!

       Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/nejvyssi-riziko-jaderneho-konfliktu-od.html

 

Země populárního komika: Kdy jeho zničený

 

stát dožene a předežene Somálsko?

 

27. 5. 2019   Dmitrij Alimkin     Zelenskyj je typický výsledek hlasování na principu „proti“. Hlavní teď je, aby se zalíbil svým protektorům na Západě. A tam libertariány přímo milují. 

       Odkaz:     http://www.protiproud.cz/politika/4450-zeme-popularniho-komika-kdy-jeho-zniceny-stat-dozene-a-predezene-somalsko-obcan-zapadu-by-se-mohl-od-ukrajiny-poucit-o-smyslu-voleb-hraci-v-temnem-pozadi-vsichni-jsme-v-jejich-protektoratu-cesta-do-nikam.htm

 

Drama z jara roku 1942

 

 27.5. 2019 , Jiří Pondělíček     Muži výsadku Anthropoid měli jiný úkol. Odstranit tyrana. Jmenují se Jozef Gabčík a Jan Kubiš. Tyran byl smrtelně raněn. Nikoho z nich nedostalo gestapo do rukou živého.

       Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/drama-z-jara-roku-1942-1

 

Největší a nejvýkonnější atomový ledoborec

 

na světě byl v Rusku spuštěn na vodu

 

 28.5. 2019  PETROHRAD     Třetí jaderný ledoborec z Projektu 22220 byl spuštěn v sobotu na vodu v Baltských loděnicích v Petrohradu. Ural tak doplnil dvě další jednotky z této třídy - Arktiku a Sibir. Také dieselový ledoborec nové generace - Ilja Muromec - podstupuje měsíční testy.

       Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223541

 

Rand Corporation: Jak zničit Rusko

 

 25.5. 2019 , Manlio Dinucci , Global Research     Podle analytiků zůstává Rusko pro Spojené státy v určitých základních směrech silným protivníkem. Analytici Randu odhadují, že největší zranitelnost Ruska je v jeho ekonomice, a to kvůli jeho velké závislosti na vývozu ropy a zemního plynu. Příjmy z těchto vývozů lze snížit posílením sankcí a zvýšením vývozu energie z USA.

       Odkaz:     https://www.globalresearch.ca/rand-corp-how-destroy-russia/5678456

       Překlad:      Jak-znicit-Rusko.doc

 

Homer Simpson a Greta Thunberg aneb

Klimatická nouze, komedie pouze

24.5.2019 , Karolina Stonjeková , Zatímco dříve jsme slýchávali, že klima je přece odbornou záležitostí, ke které se mají vyjadřovat odborníci, dnes je do role „odborníka“ pasována školačka. Zkrátka komedie v popředí lukrativního miliardového byznysu, kterému dělají stafáž naivní Homerové, toužící spasit svět.

       Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/homer-simpson-greta-thunberg-aneb.html

 

     Pro připomenutí

Európsky súd priznal nevinu ZSSR v prípade

 

smrti poľských dôstojníkov v Katyni

 

 14.3. 2015 , Boris Jakemenko     V závere vyjadrenia Európskeho súdu pre ľudské práva v Štrazburgu  sa hovorí, že nové svedectva a dôkazy, ktoré by dokazovali zodpovednosť ruskej vlády a umožnili pokračovanie vyšetrovania, sa nenašli. Tverský súd pred časom potvrdil, že Katyňský masaker sa uskutočnil v roku 1941 a nie v roku 1940, čo značí iba jediné: poľských dôstojníkov postrieľali fašisti.

       Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/evropa/europsky-sud-priznal-nevinu-zssr-v-pripade-smrti-polskych-dostojnikov-v-katyni.html

 

Zadlužená generace

 

 Autor článku: Markéta Šichtařová • 25. 05. 2019  Dluhy domácností u bank a družstevních záložen koncem roku 2018 činily 1,65 bilionu korun. Zatímco (někteří aktivističtí) středoškoláci bijí na poplach kvůli údajné klimatické krizi, (všichni) ekonomové by měli bít na poplach kvůli zjevné předluženosti. Podle Institutu mezinárodních financí se globální dluh v roce 2011 pohyboval kolem 200 bilionů dolarů, vloni už byl kolem 240 bilionů dolarů.

       Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223365

       Celý text:      Zadluzena-generace.doc

 

Česká republika masivně dováží tisíce migrantů,

... jako vízované cizince s povoleními k pobytu!

23.5. 2019 , Redakce Aeronetu , VK     migrace probíhá v režimu utajení a vízového přikrytí! V roce 2017 zahraniční firmy vyvedly z ČR (jen) na dividendách 237 miliard korun. Merde! V roce 2018 na dividendách odteklo dokonce o 20 miliard více 256,7 miliard korun do zahraničí. Samotná státní tiskárna cenin podle smlouvy z 22. 11. 2016 vytiskla pro Správu uprchlických zařízení ministerstva vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) 30 tisíc kusů dokladů pro přechodný pobyt cizinců za 615 285  Kč, dokument zde.

       Odkaz:     https://aeronet.cz/news/ceska-republika-masivne-dovazi-tisice-migrantu-jenze-je-nedeklaruje-jako-azylanty-nybrz-jako-vizovane-cizince-s-povolenimi-k-pobytu-mame-dukazy-originaly-smluv-cisla-a-objemy/

 

O co jde kolem Huawei

 

 23.5.2019 , Zbyněk Fiala     S nástupem sítí 5G od Huawei by Američané ztratili kontrolu nad komunikačním provozem. Teď Američané tuto kontrolu nad telefonním, mailovým a textovým provozem mají

       Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/o-co-jde-kolem-huawei

 

Ruská „ofenziva“ ohrožuje americké plány v oblasti plynu!

 

 24. května 2019 , handelsblatt.com,    Faktem je, že ve Spojených státech jsou náklady na výrobu jedné takzvané britské tepelné jednotky - měřicí jednotky LNG přijaté ve Spojených státech - 2,6 dolaru, zatímco ruské koncerny to stojí pouze 0,1 dolaru

       Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/handelsblatt-ruska-ofenziva-ohrozuje-americke-plany-v-oblasti-plynu/

 

Ne EU!     ( retro z roku 2003 )

 17.4. 2003 , P. Rejf     Kapitalistická globalizace je objektivní nutností pro skupiny kapitalistických elit, aby obstály ve vzájemné konkurenci. Pro většinu lidstva je nevýhodná až zničující. Ten, kdo nezastává zásadní NE k našemu vstupu do EU, nebude patřit v příštím období do vlastenecké a levicové části společenského a politického spektra v naší zemi.

       Celý text:      Ne-EU.doc

 

John Whitehead: Jak přežít čas, který přichází

 

 24. květen 2019 | John Whitehead      Přes půl milionu občanů USA žije dnes na ulici. 46 milionů jich žije pod hranici chudoby a 16 milionů amerických dětí žije v rodinách trpících hladem, dva miliony Američanů je v současnosti uvězněno, sedm milionů Američanů podléhá tzv. nápravné péči

       Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/amerika/john-whitehead-jak-prezit-cas-ktery-prichazi.html

 

Děkuji Rusku za vítězství ve druhé světové válce

 

 24.5.2019 , Abel Cohen , Couternpunch Hrdost Ruska z vítězství je zcela pochopitelná - byl to vrchol ruské kultury, civilizace a sebeúcty. Porazili nacisty, dobili Berlín a zastavili Holokaust.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/dekuji-rusku-za-vitezstvi-ve-druhe.html

 

EU polyká demokracii

 

 24.5. 2019 , Petr Schnur     Narůstající poptávka občanů po kritické analýze namísto obvyklých politických banalit se z pochopitelných důvodů obrátila k internetu, což ohrožuje informační monopol moci.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/24/eu-polyka-demokracii/

 

JE TO VE VAŠICH RUKÁCH A HLAVÁCH! JAK VOLIT?

 Pokud si přeji změnu musím volit jinak a nemohu přispívat k zabetonování strůjců našich současných i budoucích malérů v jejich pozicích na dalších pět let!

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2208-je-to-ve-va%C5%A1ich-ruk%C3%A1ch-a-hlav%C3%A1ch

 

Demonštrácia na Václaváku očami nepriateľsky

 

naladěného pozorovateľa

 

 23.5.2019     Dojmy: Nevedia o téme nič, spoľahnú sa na to, čo im niekto poroprával a na fakt, že aj ich kamaráti tam idú. Evidentne veria tomu, že tam svojou účasťou bojoujú za spravodlivosť a lepší svet.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7916-demonstracia-na-vaclavaku-ocami-nepriatelsky-naladeneho-pozorovatela.htm

 

Francie směřuje ke konfrontaci s Německem - na ruku Trumpovi!

23. května 2019 , Zoufalý pokus Macrona o pevné spojení křehké Francie s EU byl blokován německou pozicí, která oponovala jeho návrhům na reformu Evropské unie.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cnbc-francie-smeruje-ke-konfrontaci-s-nemeckem-na-ruku-trumpovi/

 

Oběti holocaustu mohou být obviněny z trestného činu nenávisti

 

 23. května 2019 , Asociace soudců "Drets" se obává, že i oběti holocaustu mohou být nyní obviněni z trestných činů z nenávisti vůči nacistům, kteří jsou ve Španělsku chráněni. „Demokratičtí soudci“  jsou zděšeni a poukazují  na to, že na základě nového výkladu lze obvinit i přeživší z Osvětimi.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/obeti-holocaustu-mohou-byt-obvineny-z-trestneho-cinu-nenavisti/

 

Plukovník-rozvědčík cupuje Ústavní soud.

21.05.2019 ParlamentníListy     Kauza ,,Ruse, omluv se za Krym”: Bomba?  Obecně mě děsí, jak si nejvyšší funkcionáři a ústavní činitelé dokážou vše odůvodnit bez toho, aby se obávali postihu za své často úmyslné pochybení nebo nedbalost.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/kauza-ruse-omluv-se-za-krym-bomba.html

 

Proč mají jít k volbám do Evropského parlamentu i odpůrci EU

 

 22.5. 2019 , Adam Novotný   „Nelpi až tolik na důsledcích, které konkrétně nastanou. Zaměř se hlavně na to, abys postupoval správným způsobem k tomu, co by sis doopravdy přál." Přejte si a volte přímo to, co opravdu chcete. (Zánik EU, nebo alespoň vystoupení naší republiky z ní.)

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/proc-maji-jit-k-volbam-do-evropskeho-parlamentu-i-odpurci-eu

 

Pohádka o hodné Unii a zlých úřednicích v podání K. Konečné

 

 8.8.2018     Špičky KSČM ovládají iluze o možné „reformě“, zlepšení Evropské unie bez změny v samotné ekonomické základně. Nuže, EU a její předchůdci nikdy nebyli lidovým projektem, ale vždy projektem velkého kapitálu. Dříve se v oficiálních dějinách komunistické strany za synonymum zrady dělnické třídy považovala jména Jílka, Bolena, Haise a dalších. To dnešní vedení je trumfne ve všech ohledech.

      Odkaz:     http://www.rudyprapor.cz/2018/08/     (dole na stránce)

       Celý text:      Pohadka-o-hodne-EU.doc

 

Vzkaz sám sobě

 28. duben 2019 | Dan Niel      Neví se, jak to mají (západní superbohatí a supermocní) naplánované, ale je jisté, že celková výše populace je ohrožuje a nechtějí riskovat naše vystřílení za plného vědomí, proto s populací mají takový plán, že ovládnou naši mysl. Po napuštění člověka kovy (chemtrails), spustí vysílače nové 5G sítě, z jejich (grilování) budeme trpět. Pak nabídnou léky a budeš lépe přijímat (jejich) indoktrinaci, kam až dnes mohli, při neomezeném rozpočtu, dojít pokračovatelé Mengeleho.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/vzkaz-sam-sobe.html

       Celý text:      Vzkaz-sam-sobe.doc

 

( Poznámka správce: Pokud jen "mávneme rukou" nad podobnými možnými šílenostmi, pak jsme hlupáky. Vždyť si uvědomme, že šílenosti, které byly před jejich uskutečněním nemyslitelné, se stále dějí - továrna na smrt (Osvětim), použití zbraně hromadného ničení (atomové bomby) a k tomu ještě proti civilnímu obyvatelstvu! ( Hirošima, Nagassaki), 11. září 2001 (demolice 3 mrakodrapů americkými speciálními službami) - aby vznikla záminka k zeměpisně a časově neomezené válce proti "mezinárodnímu terorismu", fakticky organizovanému západními speciálními službami !!! )

 

Němci shodili rakouskou vládu!

19.5. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Celá akce může působit jako snaha nadnárodních elit zbavit se nepohodlných Svobodných, kteří se řadí do proudu protiimigračních stran nabourávajících tu správnou euroideologii.

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/nemci-shodili-rakouskou-vladu-jen-par-dni-pred-evropskymi-volbami-byl-sestrelen-ucelove-natocenym-diskreditacnim-videem-mistopredseda-vlady-a-sef-protibruselskych-rakouskych-svobodn/

 

Putin neplánuje setkání se Zelenským, ani mu neblahopřál

20.05.2019      bude blahopřát prezidentu Zelenskému po prvních úspěších při urovnání vnitřního konfliktu na jihovýchodě Ukrajiny a rovněž při prvních úspěších při normalizaci rusko-ukrajinských vztahů," citoval TASS Peskova.

      Odkaz:     https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/putin-neplanuje-setkani-se-zelenskym-ani-mu-neblahopral_522515.html

 

Teroristé v žoldu Washingtonu Džabhat Fatah aš-Šám

se pokusili zaútočit na ruskou leteckou základnu Hmímím

Autor článku: -asa- • 21.5. 2019     DAMAŠEK – MOSKVA  Ruskými leteckými silami byly zlikvidovány. Koalice USA drží v koncentračním táboře uprchlé civilisty na území Sýrii, kteří slouží živý štít pro ochranu a pro ochranu spojenců Spojených států z řad teroristických organizací jako je Islámský stát, Front an-Nusrá, či Bílé přilby.

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223036

 

Kolik zaplatilo Německo za uprchlíky? Výdaje jsou neuvěřitelné

 

 20.5. 2019, Libor Novák / EuroZprávy.cz / ČTK     Výdaje německé vlády související s migrací loni stouply na rekordních 23 miliard eur (593 miliard korun). Informoval o tom dnes deník Bild

      Odkaz:     https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/258191-kolik-zaplatilo-nemecko-za-uprchliky-vydaje-jsou-neuveritene/

 

Šialenci so záporným IQ v inscenácii EÚ

 

 20. květen 2019 | politolog     Piati kandidáti sa prakticky predbiehali v tom, kto viac otvorí náruč imigrantom z Afriky a Ázie.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/evropa/sialenci-so-zapornym-iq-v-inscenacii-eu.html

 

( Poznámka správce: Nejsou to šílenci, ale „zločinní slouhové“. Migrační zbraň se považuje za jeden z hybridních nástrojů prosazování NWO (Nového světového řádu). Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod. )

 

Návštěva Pompea: Překupníci kradeného…

 

 19. května 2019 , Rostislav Iščenko ,  UkrainaRu    Dnes Rusko není tím, kým bylo před pěti lety (podstatně zesílilo) a Moskva není nakloněna dílčím úmluvám. Washingtonu navrhuje zařazení USA do systému mezinárodního práva, ne jako hegemona, ale pouze jako jedné z velkých zemí. A přebít to Američané v podstatě nemají čím.

          Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/navsteva-pompea-prekupnici-kradeneho.html

       Celý text:      Prekupnici-kradeneho.doc

 

Ať bába vezme smeták!

 

Advokátka popisuje život ve „skvělé“ EU

 

 20.05.2019     Advokátka Monika Čírtková se na svém facebookovém profilu vyjádřila k Evropské unii : https://www.facebook.com/monika.cirtkova.5/posts/313629036223921  „Unie miluje lidi. Hlavně ty, kteří příliš nepřemýšlí …

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/At-baba-vezme-smetak-Advokatka-popisuje-zivot-ve-skvele-EU-582148

 

USA vůči Evropě po starém anglickém zvyku

 

 20.5.2019 Ivo Šebestík     Ve skutečnosti jsou to ale Spojené státy, kdo se bojí, aby neztratily Evropu. Takto je asi třeba rozumět i snaživým českým rusofobům, kteří nevynechají jedinou příležitost, aby v cizích službách (či ve službách vlastní blbosti) neobviňovali Rusko při sebemenší příležitosti.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/20/usa-vuci-evrope-po-starem-anglickem-zvyku/

 

Guardian: Podle většiny Evropanů se EU do 20 let zhroutí!

 

 19.5. 2019 , Průzkum provedený výzkumným střediskem YouGov ve 14 evropských zemích ukázal, že většina Evropanů věří, že EU se v příštích 10–20 letech zhroutí, uvedla zpráva The Guardianu.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/guardian-podle-vetsiny-evropanu-se-eu-do-20-let-zhrouti/

 

Číně docházejí lidé zrovna v době, kdy pracovní místa přebírají roboti

 

 19.5.2019 VSa     Dean Baker píše, že populace více než jedné miliardy lidí asi nebude mít problém s tím, kdo zaplatí daně. Čína bohatne a zlepšuje technologie

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/19/cine-dochazeji-lide-zrovna-v-dobe-kdy-pracovni-mista-prebiraji-roboti/

 

Bývalý předseda Nejvyšší rady: Ukrajina do pěti let zmizí!

 

 18.5. 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, newsone, foto: arch.)     V případě, že konflikt v Donbasu nebude ukončen do pěti let, pak „Ukrajina nebude." K rozpadu země může přispět jazykový zákon. Otázka vzbouřeného Donbasu je pak klíčová. Navíc bude muset Zelenskij čelit mnohým radikálním nacionalistům.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/byvaly-predseda-nejvyssi-rady-ukrajina-do-peti-let-zmizi/

 

Je třeba omezit radiaci z telefonních vysílačů,

rozhodl nejvyšší soud v Bangladéši.

8.5. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra      Soud zakázal jejich instalaci na střechách obytných domů, škol a v obydlených oblastech.      Někdy by bylo dobré vzít si příklad třeba z Bangladéše…

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/je-treba-omezit-radiaci-z-telefonnich-vysilacu-rozhodl-nejvyssi-soud-v-bangladesi-nesmeji-byt-instalovany-na-strechach-domu-skol-a-v-obydlenych-oblastech-ty-ktere-tam-jiz-jsou-budou-odstraneny/

 

JE EU POKRAČOVÁNÍM TŘETÍ ŘÍŠE?

 

 Odtajněná zpráva americké vojenské zpravodajské služby uvádí detaily tajné schůzky v hotelu Maison Roudge ve Štrasburku 10. 8. 1944. Evropská unie má své kořeny v nacistickém myšlení. Ve 30. letech vytvořil nacistický režim plán na evropské ekonomické společenství, který je téměř identický se strukturou dnešní Evropské unie.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2198-je-eu-pokra%C4%8Dov%C3%A1n%C3%ADm-t%C5%99et%C3%AD-%C5%99%C3%AD%C5%A1e

       Celý text:      EU-pokracovanim.doc

 

Policie obvinila prvního člověka za schvalování teroru v mešitách

 

 17.05.2019     ... na Novém Zélandu...  Podle informací listu se pražská policie zabývá více než třemi desítkami případů schvalování útoku na sociálních sítích. Podobné množství příspěvků řeší i Národní centrála proti organizovanému zločinu.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Policie-obvinila-prvniho-cloveka-za-schvalovani-teroru-v-mesitach-581884

 

Vyšetřování odhalilo, kdo nechal zavraždit doněckého

 

prezidenta Alexandra Vladimiroviče Zacharčenka

 

Nikolaj Jurjevič Pravendikov • 18. 5. 2019 DONBAS    Díky vyšetřování se také podařilo zjistit, že mezi objednavatele patří vysoce postavení občané Ukrajiny. „Velmi vysoce postavení. A také občané jiných zemí,

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=222820

       Celý text:      Vysetrovani.doc

 

Válka s Íránem, kterou Trump plánuje, má začít na podzim 2019

 

 18.5.2019     Plán zahrnuje pozemní invazi a využití taktických jaderných zbraní v rámci vojenské akce, která je plánována na podzim 2019. Předtím dojde k „předpokládané operaci pod falešnou vlajkou.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7911-valka-s-iranem-kterou-trump-planuje-ma-zacit-na-podzim-2019.htm

 

Rosatom - komplexní dodavatel jaderek

 

 Ivan Cinka   Firma se stala největším stavitelem jaderných reaktorů na světě i kvůli finančním problémům dvou jejích velkých konkurentů, jimiž jsou společnosti Westinghouse a Areva, které snížily svou schopnost podílet se na výstavbě jaderných elektráren v zahraničí.

      Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/50797855

 

Ať žije EU, ale za své

 

 Petr Havlíček • 16. května 2019     Za pomoci byrokratů EU, ovládaných globalistickou elitou, hodlají tyto skupiny zničit nezávislost národních ekonomik Tato sebedestruktivní unijní ideologie vede k likvidaci národů a je jen těžké uvěřit tomu, s jakou rychlostí se prohlubuje degradace staré Evropy.

      Odkaz:     http://outsidermedia.cz/at-zije-eu-ale-za-sve/

       Celý text:      EU-za-sve.pdf

 

Svět na kritickém rozcestí: Válka, nebo jenom

konec monopolu Západu?

 14. 5. 2019      Doslovný citát citát z Naryškinova projevu na Moskevské mezinárodní konferenci o bezpečnosti zní: „Pokud Západ vedený Spojenými státy nemá dostatek soudnosti a odvahy, aby se vydal racionální cestou, potom ostatní centra moci budou muset navrhnout architekturu globální budoucnosti bez něho.“

      Odkaz:     http://www.protiproud.cz/politika/4426-svet-na-kritickem-rozcesti-valka-nebo-jenom-konec-monopolu-zapadu-poradime-si-bez-vas-varuje-sef-ruske-rozvedky-co-vystrida-zkrachovaly-novy-svetovy-rad-diktovany-dosud-spojenymi-staty-moc-casu-nezbyva.htm

 

Skutečná práce již nemá smysl!(?)

13.5. 2019     Petr Hampl: Podle odhadu tvoří mocenskou elitu 3-5% společnosti. Noví aristokraté se ve svých centrálách shodnou také na tom, že oni jsou ti, kdo vytváří skutečné hodnoty. V evropských dějinách se už párkrát něco takového stalo. Kdy se šlechta sestěhovala se na královský dvůr, kde vytvořila vlastní uzavřený svět. Šlechtu pak smetla revoluce, a nikomu nechyběla.

      Odkaz:     http://www.protiproud.cz/politika/4427-nova-aristokracie-skutecna-prace-jiz-nema-smysl-padl-tajemnik-prouza-na-hlavu-zrusime-vsechna-remesla-kavarna-a-jeji-predstava-o-vyrobe-mleka-smete-elity-muslimska-invaze-nas-ale-s-nimi.htm

 

 

Návštěva Donbasu: Po stížnosti Petříčka teď

 

promluvil sám Ondráček. Velmi ostře

 

 16.5. 2019     Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se na svém facebookovém profilu: Přátelé, tak podle ministra Petříčka dělám ostudu. Já tam do té válečné oblasti na vlastní nebezpečí přivezl hračky, omalovánky a pastelky dětským sirotkům – a on tam posílá miliony korun pro fašistické neziskovky, armádní výstroj a zbraně, kterými jsou zabíjeni rodiče těchto dětí. Kdo z nás je větší padouch?

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Navsteva-Donbasu-Po-stiznosti-Petricka-ted-promluvil-sam-Ondracek-Velmi-ostre-581679

 

Tereza Spencerová předpověděla Izraeli smutnou budoucnost

16.5. 2019     Analytička Tereza Spencerová „nevidí nijak skvěle“ budoucnost Izraele. „Prostor k životu pro sekulární Izraelce se neustále smrskává.“ „Sekulární Židé budou logicky postupně ve stále větších počtech odjíždět, ať už do Evropy, Ameriky nebo třeba zpátky do Ruska...

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/politika/201905169904873-z-toho-nekouka-nic-dobreho-tereza-spencerova-predpovedela-izraeli-smutnou-budoucnost/

       Celý text:      Predpovedela-Izraeli.doc

 

20 000 dětí v Oregonu jsou bezdomovci.

7.5. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra      Julie Atkinsová založila místní neziskovku Forever Homes, Vehicle for Change, takovou, co buduje ze starých školních autobusů plně funkční příbytky na kolech.      Je dobré se inspirovat a popřemýšlet, kde budou bydlet Češi, až splaskne hypoteční bublina předražených bytů a oni nebudou moct splatit hypotéky.

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/20-000-deti-v-oregonu-jsou-bezdomovci-mistni-neziskovka-pro-ne-dela-bydleni-ze-skolnich-autobusu/

       Celý text:      Bezdomovci-v-Oregonu.doc

 

Michael Morris: Co nesmíte vědět!

 

 16.5.2019 , Michael Morris , StřípkyZeSvěta     Viděl jsem, jak se bída jako šedá clona znovu roztahuje nad celým západním světem, zatímco hrstka jedinců stále bohatne. Proč? A já jsem klíč nalezl v okamžiku, kdy jsem si položil rozhodující otázku: „Komu to přináší užitek ?“ Malému "osvícenému" kruhu superbohatých lidí. Jejich plán je nový světový řád (NWO - New World Order). Velká část lidstva má být kvůli tomuto záměru obětována; miliardy nic netušících lidí, kteří nikomu nic neudělali, musí zmizet !

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/michael-morris-co-nesmite-vedet.html#more

       Celý text:      Co-nesmite-vedet.doc

 

„Nejnebezpečnější banka na světě.“

 

Kdo může způsobit novou finanční krizi

 

   15.5. 2019 , Redakce AC24 , Natalja Dembinskaja     MMF již uznal hlavní německou banku za největší hrozbu pro světový finanční systém.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/-nejnebezpecnejsi-banka-na-svete-kdo-muze-zpusobit-novou-financni-krizi

       Celý text:      Nejnebezpecnejsi-banka.doc

 

Rusofobové proti Glazjevovi

 8. května 2019     Publikace článku Sergeje Glazjeva „Okupace“ způsobila mimořádně ostrou reakci pro: "Nevylučuji například možnost masového stěhování na  jihovýchodní Ukrajinu, "vyčištěnou" od ruského obyvatelstva, obyvatel ze "zaslíbené země" unavených z neustálé války na Středním východě země - stejně jako křesťanů prchajících před islamizací Evropy."

      Odkaz:     http://zavtra.ru/blogs/rusofobi_protiv_glaz_eva

      Překlad:      Rusofoby-x-Glazjev.doc

     Poznámka: Američan, který mluví také o plánech na přestěhování Izraelců do USA -

     Aaron Russo o Rockefellerech a 11. září     https://youtu.be/QkRqBDyefE8     (13 min 50 sec od začátku)

 

Dana Drábová strhala Merkelovou za její politiku

 

 15.5.2019      I kdybychom měli planetu pokrytou solárními panely, v noci slunce nesvítí a větrné elektrárny nečinně stojí, když nefouká vítr. Za současné situace musíme podle jejího názoru kombinovat energii z obnovitelných zdrojů a zdroje jaderné.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dana-Drabova-strhala-Merkelovou-za-jeji-politiku-581548

       Celý text:      DDrabova.doc

 

 

Robert Reich: Americká ekonomika je neudržitelná

 

 15.5. 2019 VSa     V dnešních cenách plat roku 1979 (plný úvazek) je 43.680 dolarů. V roce 2018 byl mediánový plat 45.708 dolarů. Americká ekonomika se ovšem od roku 1979 trojnásobně zvětšila. Kam tedy šlo toto zvětšení ekonomiky? Těm nahoře, odpovídá si Reich. Jde o instituce a politiku. Jde o moc.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/15/robert-reich-americka-ekonomika-je-neudrzitelna/

       Celý text:      Neudrzitelna-ekonomika-USA.doc

 

„Hlavně nevěřte českým médiím.“ Ondráček ukázal,

 

jak v DLR oslavovali Den republiky

 

 14.5. 2019     Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček - „Všem, kdo chtějí znát skutečnou pravdu, doporučuji tam zajet a přesvědčit se na vlastní oči. ( Doněck  ) Hlavně prosím nevěřte českým médiím!“

Video:     https://www.facebook.com/OndracekZdenek /videos/628016987622901/

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/201905149884021-hlavne-neverte-ceskym-mediim-ondracek-ukazal-jak-v-dlr-oslavovali-den-republiky-video/

       Celý text:      Den-republiky-DLR.doc

 

CNN: USA plnou parou k defoltu - a Washington neví, jak to zastavit!

 

14. května 2019 ,     Nad Spojenými státy visí hrozba bezprecedentního bankrotu, který vyvolal potřebu snížit rozpočet o 100 miliard dolarů, pokud to Kongres před říjnem nevyřeší, napsal televize CNN.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cnn-usa-plnou-parou-k-defoltu-a-washington-nevi-jak-to-zastavit/

       Celý text:      USA-k-defoltu.doc

 

Vítej, nový německý občane – i se všemi svými manželkami

 

 13.5. 2019 , Marian Kechlibar      „Islám patří k Německu,“ pravily významné osobnosti, jako například bývalý německý prezident Wulff nebo stále ještě úřadující kancléřka Angela Merkel. Patří k němu mnohoženství

      Odkaz:     https://www.securitymagazin.cz/security/vitej-novy-nemecky-obcane-i-se-vsemi-svymi-manzelkami-1404063191.html

       Celý text:      Vitej-obcane.doc

 

Jak "myslí" Evropa

 

14.5. 2019 Jan Vosáhlo     Pro summit EU v Sibiu, který se konal začátkem května, byla jedna z myšlenek bruselských elit, že Evropa stárne, a tak je nutno ji osvěžit novou krví, které by měla přijít od uprchlíků, kteří utíkají z míst – a to je ten paradox – kde některé  členské země EU rozpoutaly vnitrostátní konflikt. Nemá-li generace lidí do 30 – 35 let  trvalé zaměstnání, asi těžko budou zakládat rodiny a vychovávat děti !!!???

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/14/jak-mysli-evropa/

       Celý text:      Jak-mysli-EU.doc

 

Den vítězství na Ukrajině - zásadní obrat

 

 12. 5. 2019    jpgazeta     50.000 lidí, 365.000, 700.000! Tak se v posledních třech letech měnila dynamika počtu účastníků oslav Dne vítězství na Ukrajině.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/den-vitezstvi-na-ukrajine-zasadni-obrat.html

       Celý text:      DV-na-Ukrajine.doc

 

Německo: Hromadné propouštění

 

a současné hromadné přistěhovalectví

 

 13. května 2019Německo již dlouho není motorem růstu v Evropě. Hromadné propouštění ve velkých podnicích a současné hromadné přistěhovalectví znevýhodněných vrstev do sociálních systémů - to nemůže fungovat.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nemecko-hromadne-propousteni-a-soucasne-hromadne-pristehovalectvi/

       Celý text:      Nemecko-propousteni.doc

 

Milí mladí příslušníci eco-HitlerJugend

 

 10.5. 2019 Michal Brand     Milí mladí příslušníci eko-HitlerJugend, vaše nová ikona, váš vzor, vaše inspirace – je prostě a jednoduše nervově labilní. Je naprosto neuvěřitelné pozorovat takřka v přímém přenosu takový jev pro psychiatrii téměř nevídaný. Nikdy bych nevěřil, že duševní nemoc může být přenosná.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/mili-mladi-prislusnici-eco-hitlerjugend.html

       Celý text:      Mladi-ECO.doc

 

Rozpad hodnot

 

 13,5. 2019 , Leo K.     Nejzákladnějším levicovým požadavkem je dle mého názoru,  důsledně odmítat ideu, že problémy způsobené fungováním systému musí každý řešit individuálně. Druhým je odbourat tabu o nedotknutelnosti soukromého vlastnictví, dalším musí být důsledná a striktní regulace finančního impéria, které už dávno přerostlo národní státy. Naučme se o zjevených pravdách pochybovat.

      Odkaz:     https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/05/13/rozpad-hodnot/

       Celý text:      Rozpad-hodnot.doc

 

Komunistická iniciativa k volbám do EP

 

 9. duben 2019     Prohlášení 35 komunistických a dělnických stran Evropy k evropským volbám v květnu 2019:  Očekávání, že EU může být přeměněna ve prospěch lidu, se ukázala marnými. Společně bojujeme proti EU, která ovládá národy v zájmu bohatnutí kapitalistů. EU úzce spolupracuje s NATO a USA proti národům. - NE EU monopolů, kapitálu a válek! - Za Evropu prosperity národů, míru, sociální spravedlnosti a demokratických práv, za socialismus!

      Odkaz:     http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/aktuality/komunisticka-iniciativa-k-volbam-do-ep.html

       Celý text:      Komunisticka-iniciativa.doc

 

Projev V. V. Putina dne 9. 5. 2019 na přehlídce v Moskvě

 12.5. 2019     Vítězství bylo ukuto celým národem. Potomkům nechali přísahu a odkaz: „Zemřu, ale nevzdám se.“ Poučení z minulé války jsou stále relevantní. Udělali jsme a uděláme vše potřebné k zajištění vysoké bojové schopnosti našich ozbrojených sil.

      Odkaz:     http://leva-net.webnode.cz/news/projev-v-v-putina-dne-9-5-2019-na-prehlidce-v-moskve/

       Celý text:      Projev-Putina.doc

 

Květnové dny a mýtus „osvobozování“

( Vulgárně, ale namnoze pravdivě o vítězství nad německým fašismem. )

 11.5. 2019 , Josef Komárek     To „(americké) osvobozování“ je takový náš mýtus. Je nepochopitelné, že Stalin chtěl mít konečně na svých západních hranicích sanitární kordon buď přátelských nebo aspoň ovládaných zemí? Po těch miliónech obětí, které SSSR celé to tažení proti nacismu stálo?

      Vznešený boj proti Východu byl nad síly pana Hitlera. Kdo se má ujmout tohoto "Svatého Dějinného Poslání"?

       Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/kvetnove-dny-a-mytus-osvobozovani.html

       Celý text:      Mytus-osvobozovani.doc

 

Co je ve skutečnosti Nový světový řád (NWO)?

 

Vše do sebe zapadá!

 

 Zveřejněno 10.5.2019     Termín odkazuje na skupinu geneticky příbuzných lidí s globalistickou agendou, kteří chtějí vytvořit fašistickou světovou vládu. Jsou to mnozí přední političtí představitelé světa, nebohatší lidé, korporátní vůdci a vysocí členové královské krve (známější jako Černá šlechta Evropy). Ropní baroni (zejména Rockefellerové), mezinárodní bankéři (zejména Rottschildové) a vysoce postavení lidé z velkých nadnárodních korporací ... Královská rodina Anglie... Součástí NWO jsou OSN, NATO, (také EU).

      Odkaz:     http://svobodnenoviny.eu/co-je-ve-skutecnosti-novy-svetovy-rad-nwo-vse-do-sebe-zapada/

       Celý text:      Co-je-NWO.doc

 

Společná výzva 25 pokrokových organizací mládeže zemí EU.

EU je sdružením států, jehož cílem je sloužit velkému kapitálu, vyzýváme mladé lidi, aby masově podpořili činnost těch komunistických a dělnických stran v Evropě, které bojují proti EU.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/2190-spole%C4%8Dn%C3%A1-v%C3%BDzva-25-komsomol%C5%AF-evropy

       Celý text:      Spolecna-vyzva.pdf

 

Na soukromých zahraničních účtech je nyní

 

přes tisíc miliard dolarů vyvedených z Ruska

 

 Autor: odjinud | Publikováno: 11.5.2019 , Michail Poljakov  Vinu mají úředníci nebo oligarchové, kteří Rusko okradli o miliardy. Život nakonec tyto parazity donutí pochopit prostého člověka. Potom nebude potřeba jejich soucit  ke zbídačeným, ale přiznání a soupisy majetků.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/21102-na-soukromych-zahranicnich-uctech-je-nyni-pres-tisic-miliard-dolaru-vyvedenych-z-ruska.aspx

       Celý text:      Vyvezene-miliardy.doc

 

Čína a USA jsou v pasti studené války

 

 11.5.2019 VSa     Asia Times se domnívají, že ať už dohoda bude nebo ne, studená válka mezi USA a Čínou je na spadnutí. Zástupci, například Rady mezinárodních vztahů nevidí spor mezi USA a Čínou jako čistě obchodní, ale přímo jako civilizační, prý jako bitvu mezi komunismem a kapitalismem.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/11/cina-a-usa-jsou-v-pasti-studene-valky/

       Celý text:      Cina-a-USA.doc

 

Rajko Doleček: Vzpomínka na globalizované lži

 

 10.5.2019     Globalizovaný informační systém má pro své pány velikou výhodu, protože při nedostatku zpráv „z té druhé strany“ mu postupně může mnoho lidí začít věřit i když si cokoli vymyslí. Pravá orgie lží probíhala vzhledem k událostem na Kosovu a Metohiji

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/rajko-dolecek-vzpominka-na-globalizovane-lzi

       Celý text:      Globalizovane-lzi.doc

 

Co se tajilo a o čem je zakázáno mluvit?

 

Konec války 1945 v Plzni...

 

 Napsal Svět kolem nás , dne 8. květen 2016 , Připravil J. Groušl     5.5.1945 v Plzni české síly získaly silné pozice. Po příchodu vojenských jednotek USA do Plzně zrušilo jejich velení Revoluční národní výbor v Plzni.

      Odkaz:     http://www.svetkolemnas.info/novinky/domaci/2049-co-se-tajilo-a-o-cem-se-nehovori-konec-valky-1945-v-plzni

       Celý text:      Co-se-tajilo-.doc

 

65 let první jaderné elektrárny světa

 

 Dne 9. května 1954 byl v SSSR spuštěn reaktor AM-1 v Obninsku , který o měsíc a půl později jako první na světě dodal elektřinu do rozvodné sítě.

       Celý text:      65-let-prvni-JE.doc

 

Propaganda

 

 10.5.2019 Oldřich Lukáš      Propaganda dnešní všechny hodnotové pilíře cílevědomě bourá, aby po nich zůstal jen chaos, národní vykořenění, etický úpadek a mravní nihilismus.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/prispevky/2019/05/7904-propaganda.htm

       Celý text:      Propaganda-.doc

 

Němci chtěli bránit "Sudety" v českých pevnostech

 

 3.5. 2019 , zdroj: Vladislav Prouza, Právo      Rusové se cestou na Berlín v roce 1945 prohnali v hlavním sledu tehdejším východním Pruskem, dnešním Dolnoslezským vojvodstvím. Němci ukradenou slušně vyzbrojenou linii českých pohraničních bunkrů takticky minuli.

      Odkaz:     https://www.novinky.cz/domaci/504051-nemci-chteli-branit-sudety-v-ceskych-pevnostech.html

       Celý text:      Nemci-chteli.doc

 

Stalingradská bitva byla nejvýznamnější bitvou

Druhé světové války.

  Dokumentují to zveřejněné výroky:

     H. Johnson, představený canterburské katedrály, 29. června 1941:        Na jedné straně je světlo a pokrok, na straně druhé temnota, reakce, otroctví a smrt. Rusko hájí svou socialistickou svobodu a současně bojuje i za naši svobodu. U Moskvy brání i Londýn.

       Celý text:      StalingradskaBitva.doc

     ( Poznámka správce: Vítězství nad fašismem přišlo především z Východu. Západ fašismus nejprve záměrně vypěstoval, aby jej použil proti SSSR. Ten se mu pak „utrhl ze řetězu“. )

 

Pamela Anderson navštívila politického vězně Juliana

 

Assange v britském kriminále; Co se děje kolem WikiLeaks?

 

 Autor článku: -heh- • 08. 05. 2019     LONDÝN V případě vydání do SS a následného usvědčení mu hrozí až pět let vězení. Vzhledem, že justiční totalita v SS je rusofobní, tak jej čeká jistý kriminál a v něm „nešťastnou náhodou“ smrt rukou vraha CIA, která se bude vykládat jako sebevražda či nehoda.

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=222169

       Celý text:      Navstivila-Assangeho.doc

 

Známý britský odborník na Čínu: Západ

 

musí najít jiný způsob, jak jednat s Čínou

 

 2019-05-08 , cri     Z University Cambridge Martin Jacques:  Největším problémem Západu je to, že v hloubi myšlení západní země Číně nerozumí, naopak si myslí, že Západ je univerzální, ve skutečnosti s tvrdou konkurencí čínské ekonomiky a její vitalitou je velmi důležité, aby se americké společnosti zapojily a učily se od Číny.

      Odkaz:     http://czech.cri.cn/811/2019/05/08/1s185465.htm

       Celý text:      Jinak-s-Cinou.doc

 

Poslanci ostali v úžase: Brusel nám vnucuje novú

 

zákernú pascu. Onedlho máme byť všetci očipovaní

 

 Ivan Lehotský , Bratislava 7. mája 2019     Návrh nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o posilnení zabezpečenia preukazov totožnosti občanov. Národný identifikačný doklad ako občiansky preukaz, a potom doklad o pobyte, by mali mať bezkontaktný čip

      Odkaz:     https://www.hlavnespravy.sk/poslanci-ostali-v-uzase-brusel-nam-vnucuje-novu-zakernu-pascu-onedlho-mame-byt-vsetci-ocipovani/1747906

       Celý text:      Vsetci-ocipovani.doc

 

Budeme oslavovat vrahy a ignorovat osvoboditele?

 

 6.5.2019 , Růžena Chrastekova     Na Slavnostech svobody promlouval velvyslanec Německa a měl radost z toho, že prý zapomínáme, jinak řečeno, na všechna zvěrstva, co nám Sudeťáčtí nacisté prováděli.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/budeme-casem-oslavovat-vrahy-nasich-predku-ignorovat-uplne-jejich-osvoboditele

       Celý text:      Budeme-oslavovat.doc

 

Záujem o Novú hodvábnu cestu rastie

 

 7.5.2019 , Leopold Moravčík     Na tohtoročnom samite sa zúčastnili delegácie zo 126 krajín a 29 medzinárodných organizácií, z toho ich v 37. prípadoch viedli prezidenti a premiéri

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/leopold-moravcik-zaujem-o-novu-hodvabnu-cestu-rastie

       Celý text:      Zaujem-o-BRI.doc

 

Kdo je vlastníkem českých bank?

 

 Ryze českou bankou je pouze Fio banka, kterou vlastní dvojice českých podnikatelů: Petr Marsa a Romuald Kopún.      Když je řeč o tzv. sovětské okupaci 1968 tak odpovídám, že šlo o internacionální pomoc, která zabránila tomu, co se stalo s ČSSR po r. 1989, kdy došlo fakticky k okupaci naší vlasti západním kapitálem,

       Celý text:      Vlastnici-bank.pdf

 

Zničující diplomacie sankcí USA

6. 5. 2019 Valentin Katasonov      Washington nahrazuje diplomacii coby nástroj zahraniční politiky nediplomatickými nástroji, především vojenskou silou, za níž odpovídá Pentagon, a ekonomickým tlakem na cizí země, s tvrdohlavostí slepého dělá vše, co je v jeho silách, aby rozklížil a nakonec zničil dolarový mezinárodní valutový systém, na němž pracoval po mnoho desetiletí.

      Odkaz:     http://www.protiproud.cz/politika/4412-znicujici-diplomacie-sankci-usa-vyhrozovani-misto-vyjednavani-ma-sanci-ekonomicky-a-vojensky-tlak-jak-dlouho-to-vydrzi-dolar-dlouha-hul-na-rusko-cinu-a-turecko-bez-stare-dobre-diplomacie-zbyva-uz-jen-valka.htm

       Celý text:      Znicujici-diplomacie.doc

 

Osvobození znemožnilo „konečné řešení

 

české otázky“ v koncepci R. Heydricha

 

      Heydrichův plán nebyl výplodem jednoho nemocného mozku, ale oficiálním německým nacistickým projektem. Koncepce německé „přirozené“ hegemonie v částech Evropy včetně „českomoravského prostoru“ je i dnes dobře čitelná mezi řádky v jednání, projevech i psaní mnoha veřejně činných lidí.

       Celý text:      Kon-res.doc

 

Bude křik? Klaus ml. vytáhl fakta proti globálnímu

 

 oteplování. A proti mládeži ve stávce

 

 06.05.2019     Dávno před industrializací byly doby, kdy bylo mnohem tepleji než dnes. Nelze je tedy zdůvodnit lidskou činností a tato období nebyla ani katastrofická, ani nevratná. Příroda neposlouchá akademie věd, státní byrokracii, politiky ani aktivisty...

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bude-krik-Klaus-ml-vytahl-fakta-proti-globalnimu-oteplovani-A-proti-mladezi-ve-stavce-580390

       Celý text:      Bude-krik.doc

     Poznámka správce: Po potřeštěných představách že "Poručíme větru dešti" z doby před desítkami let, se dnes prosazuje ještě potřeštěnější agenda "Poručíme klimatu Zeměkoule". Tato agenda je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

A opäť tu máme propagandistické školenia

 

na našich vzdelávacích inštitúciách

 

 6.5. 2019 , afinabul     Terajší držitelia moci v štáte, za výdatnej pomoci početných zahraničím financovaných treťosektorových organizácii, spolkov, združení a nadácií sústreďujú svoje aktivity na pôdu našich školských zariadení s cieľom ovplyvňovať myslenie a postoje našej študujúcej mládeže.

      Odkaz:     http://afinabul.blog.cz/1905/a-opat-tu-mame-propagandisticke-skolenia-na-nasich-vzdelavacich-instituciach

       Celý text:      A-opat-tu-mame.doc

 

Strategie řízeného chaosu

 

 27.4.2019 ,  Manlio Dinucci     Washington je centrální motor strategie - strategie chaosu - která tím, že ničí celé státy, vyvolává řetězovou reakci konfliktů, které mohou být využity způsobem starověké metody „rozděl a panuj“.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7892-strategie-rizeneho-chaosu.htm

       Celý text:      Rizeny-chaos.doc

 

Měli Marx a Engels rasistické názory na Slovany?

25.4. 2019 - PhDr. Josef Skála, CSc.    Nehoráznosti Junckera, Tuska a celého panoptika "eurokracie" se česká pravice snaží vydávat za hříchy "socialismu", ne-li přímo "marxismu" v novém staniolu. Rasismus, leckdy i maskovaný liberální frází, patří do výbavy těch, kdo upsali duši "právu" silnějšího, skutečnému evangeliu kapitalismu. Marxismus s ním kříží kordy rozhodněji, než kdokoli jiný.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/profily/PhDr-Josef-Skala-CSc-46766/otazka/Mel-Marx-a-Engels-rasisticke-nazory-na-Slovany-136284

       Celý text:      Marx-a-Slovane.doc

 

... V roce 1989 byl zavražděn mocný bankéř, který odmítal euro ...

12.1.2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Muž, který nechtěl dluhy. V roce 1989 byl zavražděn mocný bankéř, Alfred Herrhausen, který odmítal euro a zadlužení států východního bloku.

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/muz-ktery-nechtel-dluhy-v-roce-1989-byl-zavrazden-mocny-banker-ktery-odmital-euro-a-chtel-aby-byly-po-rozpadu-sssr-oddluzeny-staty-vychodniho-bloku-vcetne-ceska/

       Celý text:      Zavrazdeny-banker.doc

 

DIE WELT: Ve světě roste nespokojenost s demokracií

 

 2.5. 2019 , by Rudolf Hruboň      V Itálii, Británii, Francii, Spojených státech i jinde je přes polovinu občanů rozladěno "demokracií. Míra nelibosti z demokracie není zásadně ovlivněna velikostí osobního příjmu.

      Odkaz:     https://www.narodninoviny.cz/die-welt-ve-svete-roste-nespokojenost-s-demokracii/

       Celý text:      Die-Welt.doc

 

 

Matoucí chaos v pojmech užívaných jako nadávky

 

 3.5. 2019 Ivo Šebestík     Příkladem je užívání nálepky „euromarxista“ nebo „neomarxista“. Přitom jediným efektem takového nálepkováním je úplný rozpad pojmů a jejich významů. Bertrand Russell už v roce 1938 v knize Power. A New Social Analysis upozornil na to, že plutokracii se nejlépe daří tehdy, když veřejnost nemá jasný přehled o tom, co se kolem ní děje.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/03/matouci-chaos-v-pojmech-uzivanych-jako-nadavky/

       Celý text:      Matouci-chaos.doc

 

Ani Venezuela není »jen o ropě«

 

 André Vltchek, 4. dubna 2019  Po činnosti ve všech koutech světa jsem však stále přesvědčenější, že kapitalismus je vlastně výsledkem západní kultury, která je založená převážně na expansionismu, exceptionalismu (výjimečnosti) a agresivitě.

       Celý text:      Ani-Venezuela.doc

 

Nová studie odhaluje, že elektromobily vyprodukují

 

 mnohem více emisí než dieselová auta

 

 28.4. 2019 , Milan Vidlák , Časopis Šifra    Elektromobily v žádném případě nemohou přispět ke snížení emisí CO2. Baterie pro automobil Tesla Model 3 znečistí planetu 11 až 15 tunami CO2. Různé ekotrendy jsou často jen dalším druhem skvělého byznysu a úžasného marketingu, ale s ekologií nemají absolutně nic společného.

      Odkaz:     https://naseveru.org/2019/05/01/nova-studie-odhaluje-ze-elektromobily-vyprodukuji-mnohem-vice-emisi-nez-dieselova-auta/

       Celý text:      Nova-studie.doc

 

Kolaps USA se zrychluje

 

 4.5. 2019 , P. C. Roberts     Hordy bezdomovců zabírají pozemky kalifornské elity, táboří v zahradách multimilionářských usedlostí a mění dříve pohádkové pláže v nepoužitelné pustiny. Během příští recese bude situace s bezdomovci daleko svízelnější – a vláda, jak se zdá, nemá nejmenšího tušení, jak se s ní vypořádat.

      Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/pc-roberts-kolaps-usa-se-zrychluje

       Celý text:      Kolaps-USA.doc

 

Transněft: Ropa pro Evropu byla kontaminována úmyslně

 

 30. duben 2019, Daniel Grecman     Nyní probíhá vyšetřování v kancelářských prostorách několika menších soukromých společností sídlících na Samaře za účelem objasnění jejich role v tomto incidentu

      Odkaz:     https://oenergetice.cz/ropa/transneft-ropa-evropu-byla-kontaminovana-umyslne/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

       Celý text:      Transneft.doc

 

Vstup do EU byl největší podvod v historii

 

České republiky - zločin na českém lidu!

 

 1.5. 2019     V roce 2000 obsadil spacákový terorista Ruml Českou televizi a tím se zahájila kampaň pro umlčení každého, kdo nesouhlasil. A finance? 100% dotací šlo na kampaň "Pro Evropu"  Tehdy se jednalo o základní informovanost, co je to Evropská unie a proč by bylo dobré stát se jejím členem.

      Odkaz:    http://skrytapravda.cz/domaci/2454-vstup-do-eu-byl-nejvetsi-podvod-v-historii-ceske-republiky-zlocin-na-ceskem-lidu

       Celý text:      Vstup-do-EU.doc

 

Je to řízeno z ciziny, ovlivňují vše, chod ČT i výuku dětí. Petr Hampl sbíral informace o některých neziskovkách, je to silná káva

1.5. 2019 , Petr Hampl      Neziskovky jsou podle něj prostředkem v hybridní válce a na jejich činnost by se mělo pohlížet jako na jiná bezpečnostní rizika na jejich aktivity reagovat jako na agresi.

      Odkaz:    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-to-rizeno-z-ciziny-ovlivnuji-vse-chod-CT-i-vyuku-deti-Petr-Hampl-sbiral-informace-o-nekterych-neziskovkach-je-to-silna-kava-579890

       Celý text:      Rizeno-z-ciziny.doc

 

Prečo na Západe nenávidia Rusko

 

 Moskva 3. mája 2019 (HSP/RusVesna/Foto:Pixabay)     Čím viac Američania a proamerickí politici kričia, tým lepšie. Ich krik je dôkazom, že Rusko kráča po správnej ceste. A keby sa náhodou “západní partneri” rozhodli použiť proti Rusku zbrane, Rusko bude brániť svoju slobodu. Rusko ubránilo svoju slobodu pred Napoleonom či Hitlerom, za ktorými stála široká koalícia, v prípade potreby ju ubráni aj pred Američanmi a NATO.

      Odkaz:    https://www.hlavnespravy.sk/preco-na-zapade-nenavidia-rusko/1743863

       Celý text:      Preco-na-Zapade.pdf

 

Pantomimická figura padla

 

2.5.2019 P.C.Roberts , překlad: Lubomír Man     Všechno, co Washington řekne, je lež. Politická propaganda v USA zaznamenala úspěch v tom, že se jí podařilo odlákat pozornost veřejnosti od skutečných a aktuálních problémů

      Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/clanky/pcroberts-pantomimicka-figura-padla

       Celý text:      Pantomimicka.doc

 

JAK UVAŘIT ČECHA V EU?

 

 2.5. 2019 , Ivan Cícha       Proti českému národu probíhá zase biologická válka, sice plíživá, ale důsledná ... uvedené stačí každému rozumnému občanovi ČR k tomu, aby pochopil, jaký úděl je českému národu připravován, pokud se nezbaví současných okovů EU a nevystoupí i z dalších (podobných) spolků.

      Odkaz:    http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/van-cicha-jak-uvarit-cecha-v-eu.html

       Celý text:      Jak-uvarit.doc

 

HLAS VOLAJÍCÍHO NA POUŠTI?

 

Návrh diskusního vystoupení s. Říhy na celostranické konferenci KSČM 27. 4. 2019.  Katko, jsem proti Evropské unii, protože tento národ zotročila a zlikvidovala jeho zemědělství, průmysl a teď bude drancovat i přírodní zdroje. Okamžitě musíme odejít z vlády, která nás táhne do dalších válek!

      Odkaz:    http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2178-hlas-volaj%C3%ADc%C3%ADho-na-pou%C5%A1ti

       Celý text:      Navrh-Rihy.doc

 

Deep state vs. WikiLeaks

 

 1.5.2019 Pepe Escobar     Obžaloba Juliana Assangeho ze strany FBI skutečně vypadá jako chodící mrtvý muž. Žádné důkazy. Žádné dokumenty. Žádné zaručené svědectví.

      Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7895-deep-state-vs-wikileaks.htm

       Celý text:      DS-vs-Wikileaks.doc

 

Nová území, ovládaná organizací Daeš

 

 2.5.2019 , Thierry Meyssan     Jelikož je organizace Daeš výtvorem zpravodajských služeb NATO, představuje ideologii, která mobilizuje džihádisty a může ji přežít. Al-Káida byla pomocnou armádou NATO - v každém případě hrůzy, spáchané v Kongu a na Srí Lance, ukazují, že se džihádisté ​​neodzbrojí, a že západní mocnosti je budou i nadále používat mimo Střední východ.

      Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7896-nova-uzemi-ovladana-organizaci-daes.htm

       Celý text:      Nova-uzemi-Daes.doc

 

Lubomír Man: To je to, oč lži a zlu běží

 

 30.4. 2019     Jak je možné, že média, tak finančně mocná a tak svorná ve snaze učinit z nás názorově jednotné proamerické a protiruské stádo v této své snaze tak fatálně selhávají? Odpověď je jednoduchá. Tím balvanem je pravda.

      Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/lubomir-man-je-oc-lzi-zlu-bezi

       Celý text:      To-je-to.doc

 

Jediný pokyn Putina a kabaretní vojenský

 

puč Trumpovy loutky Guida se sesypal…

 

 1.5.2019 , Jiří Vyvadil     Věci jsou už dnes přehledné a nové síly poráží staré…. Proto musel být drtivě poražen Porošenko, proto zvítězil v Sýrii Asad, proto zřejmě v Libyi zvítězí Haftar, a proto drtivě budou poraženi Američané v Afganistánu ...

      Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jediny-pokyn-putina-kabaretni-vojensky-puc-trumpovy-loutky-guida-se-sesypal

       Celý text:      Jediny-pokyn.doc

 

Byla to sabotáž? Škody pro Rusko jsou kvůli

 

situaci s ropovodem Družba velmi závažné

 

 1.5. 2019 Autor článku: -sla- MOSKVA    Problém s kvalitou ropy, která se dováží z Ruska do Běloruska přes ropovod Družba na jihu republiky, vznikl v polovině dubna. Společnost Transněft v ní naměřila vysoký obsah chloridů

      Odkaz:    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=221683

       Celý text:      Byla-to-sabotaz.doc

 

Finanční elity zdánlivé a skutečné

 

 1.5. 2019 , Michal Brand     Podle odhadů má rodina Rockefellerů majetek 10.000 miliard dolarů a rodina Rothschildů majetek 100.000 miliard dolarů. Sám jsem si potvrdil, že to je docela klidně možné a nelze to vyloučit.

       Odkaz:    http://www.novarepublika.cz/2019/05/financni-elity-zdanlive-skutecne.html

      Celý text:      Financni-elity.doc

 

Reparace nebudou nikdy ČR doplaceny???

Jak by měla ČR postupovat ...

29.04.2019 - PhDr. Josef Skála, CSc.     Reparace jsou jasnou zprávou všem, kdo hrozí lidstvu kolektivní sebevraždou - i kdo té psychopatii posluhují či zbaběle ustupují. Zprávou o tom, že zločince proti míru a lidskosti – i jejich komplice a advokáty – nemine trest, byť třeba až po desítkách let.

      Odkaz:    https://www.parlamentnilisty.cz/profily/PhDr-Josef-Skala-CSc-46766/otazka/Reparace-nebudou-nikdy-CR-doplaceny-Jak-by-mela-CR-postupovat-a-zda-vyvola-KSCM-jednani-se-SRN-136410

       Celý text:      Jak-na-reparace.doc

 

V Rusku byl vyroben nejvýkonnější raketový motor na světě

13.03.2019 , Sputnik Česká republika     RD-171MV je nový a nejvýkonnější raketový motor na světě. Tah motoru s hmotností deseti tun přesáhne 800 tun. Motor bude použit v prvním stupni nositele střední třídy Sojuz 5 (Irtyš), jehož první start je naplánován na rok 2022. První stupeň Sojuzu 5 se stane bočním blokem pro super-těžkou raketu Jenisej.

      Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/foto/201903139429944-vesmir-nejvykonnejsi-raketovy-motor-Rusko/

       Celý text:      Raketovy-motor.doc

 

 

5G: Dominové kostky začínají padat

 

 25.4.2019 Claire Edwardsová     (bezdrátová) 5G znamená zhuštění, kdy každá jednotlivá viditelná anténa bude nahrazena tisíci drobnými anténami, které budou ohrožovat lidi, zvířata a přírodu. Z každého koutu na Zemi a z 20.000 nebo více satelitů, které mají „pokrývat“ celou Zemi

      Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7890-5g-dominove-kostky-zacinaji-padat.htm

       Celý text:      Dominove-kostky.doc

     Poznámka správce:   Co proti nebezpečí dělat? To je uváděno v textu

http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7880-telekomunikacni-prumysl-neprovadel-zadny-vyzkum-o-zdravotnim-dopadu-5g.htm :     Je naprosto možné navrhnout nejrychlejší telekomunikační systémy, a zároveň minimalizovat dopady na zdraví. Za prvé, dejte nejvyšší prioritu rozmístění sítí optických vláken v domácnostech a ve firmách, což může být v konečném důsledku mnohonásobně rychlejší, než (bezdrátová) 5G. Za druhé, využijte kabelové připojení, které, podobně jako kabel, přivede do vašich domovů rychlost 10 gb/s. Za třetí, přiznejte si, čím mobilní telefony jsou: je to zařízení, vydávající záření. Přepracujte je tak, aby se minimalizovala expozice uživatelů, což může mít za následek snížení o faktor 100. A používejte je střídmě, nedopusťte, aby se staly náhražkou za pracoviště a pastvou pro oči.

 

Bomba pro světovou ekonomiku obsahuje 243 bilionů dolarů

 

 29.4. 2019 , Natalja Dembinskaja     Výše světového dluhu činí 243 bilionů dolarů. Je to rekord, který třikrát překročil globální HDP, tedy cenu všech produktů a služeb na planetě.

      Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/byznys/201904299759055-tohle-je-konec-bomba-pro-svetovou-ekonomiku-obsahuje-243-bilionu-dolaru/

       Celý text:      Bomba-dluhu.doc

 

CNN: NASA bude muset znovu hledat pomoc u Rusů!

 

 28.4. 2019  Spojené státy dnes nemají technologii, aby posílaly lidi na oběžnou dráhu, takže nehoda během zkoušek lodi SpaceX Crew Dragon může narušit plány na vyslání amerických kosmonautů na vlastních lodí.

      Odkaz:    http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cnn-nasa-bude-muset-znovu-hledat-pomoc-u-rusu/

       Celý text:      Pomoc-NASA-u-Rusu.doc

 

Papež požaduje humanitární koridor

 

pro 500.000 migrantů nasáčkovaných v Lybii

 

 28.4.19 , Vatikán: Globalistický papež zvyšuje nátlak, aby protlačil migraci z Mexika do USA a z Afriky do EU.

      Odkaz:    http://www.zvedavec.org/vezkratce/16244/

       Celý text:      Papez-pozaduje.doc

     ( Poznámka : Není divu, "nejvyšší patro" Vatikánu je uváděno jako jedna ze tří hlavních složek globálních superelit (západních superboháčů), vedle klanu Rothschildů a klanu Rockefellerů. Migrační zbraň se považuje za jeden z hybridních nástrojů prosazování jejich NWO (Nového světového řádu). Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a "zařídit" depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod. )

 

Mýty Druhej svetovej vojny.  Katyň: represie

 

sa odohrali v čase, keď bola oblasť okupovaná nacistami

 Bratislava 28. apríla 2019 , Tibor Korečko , (HSP/Foto:Screenshot Youtube)     Bolo dokázané, že represívne operácie sa uskutočnili v čase, keď bolo toto územie ovládané Nemcami.

     Správu priniesla napríklad televízia Vesti :      https://youtu.be/8fLmlPMq3aI

      Odkaz:    https://www.hlavnespravy.sk/myty-druhej-svetovej-vojny-katyn-represie-sa-odohrali-v-case-ked-bola-oblast-okupovana-nacistami/1739949

       Celý text:      Myty-vojny.doc

 

Řecko požaduje válečné reparace na Německu

 

 29.4. 2019     V Řecku se blíží 75. výročí masakru v Distomo nedaleko antických Delph, kdy v této malé obci v červnu 1944 povraždila jednotka SS 218 jejích obyvatel včetně dětí.

     Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/recko-pozaduje-valecne-reparace-na-nemecku

       Celý text:      Recko-reparace.doc

 

Jiří Vyvadil: Putin už se s Ukrajinou nemaže…

 

 27.4.2019 , Jiří Vyvadil     Ukrajinská Nejvyšší rada schválila doslova totalitní jazykový zákon, kde pro milióny obyvatel Ukrajiny, kteří vždy užívali ruštinu jako svůj rodný jazyk zavádí povinné užívání ukrajinštiny

     Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jiri-vyvadil-putin-uz-se-s-ukrajinou-nemaze

       Celý text:      Putin-s-Ukrajinou.doc

 

Putin promluvil o možnosti spojení Severní

 

mořské cesty s Mořskou hedvábnou stezkou

 

 27.04.2019     Prezident RF Vladimir Putin pozval země, které se účastní fóra Jedno pásmo – jedna cesta v Pekingu, aby se zapojily do projektů Severní mořské cesty a Mořské hedvábné stezky

     Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/politika/201904279746045-putin-promluvil-o-moznosti-spojeni-severni-morske-cesty-s-morskou-hedvabnou-stezkou/

       Celý text:      Morske-cesty.doc

 

Ďalší deň návštevy váženého najvyššieho vodcu súdruha KIM ČONG UNA v Rusku ...

Pchjongjang, 27.4. 2019,  www.kcna.kp      Návšteva Kim Čong Una, v Ruskej federáciiaci, pokračovala v piatok 26. apríla.

     Odkaz:    http://www.kldr.info/2019/04/27/dalsi-den-navstevy-vazeneho-najvyssieho-vodcu-sudruha-kim-cong-una-v-rusku-a-jeho-navrat-domov/

       Celý text:      Kim-Cong-Un-v-Rusku.pdf

 

Švýcar považuje hotovost za součást kultury

 

 27.4. 2017, Haló noviny, str. 6, (ici,čtk) Švýcaři v březnu představili další z nové série modernizovaných bankovek v hodnotě 1000 franků (22 500 Kč).

     Odkaz:    http://www.halonoviny.cz/articles/view/50629952

       Celý text:      Svycar-hotovost.doc

 

Možnost jaderné války je nejvyšší za

 

poslední desítky let, přesto to média ignorují

 

 26.4.2019 Linda McQuaig     Toto děsivé vyhodnocení, jež Rada bezpečnosti OSN obdržela minulý týden od šéfky OSN pro odzbrojení Izumi Nakamitsuové, se sotva mihlo v médiích.

     Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7891-moznost-jaderne-valky-je-nejvyssi-za-posledni-desitky-let-presto-to-media-ignoruji.htm

       Celý text:      Moznost-valky.do

 

Vítězem Trumpova íránského ropného bojkotu je Vladimir Putin

 

 25.4. 2019 , prvnizpravy.cz,cnn     Zatímco růst cen ropy, který je již dnes očekáván americkými akciemi, může podpořit ruské hospodářství, významně přispívá také k břemenu spojenců Ameriky v západní Evropě, kteří denně spotřebují 13 milionů barelů ropy.

     Odkaz:    http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vitezem-trumpova-iranskeho-ropneho-bojkotu-je-vladimir-putin/

       Celý text:      Vitezem-bojkotu.doc

 

NI: Revoluční design a cena „Armaty“ poráží západní tanky!

 

 26. dubna 2019 , prvnizpravy.cz, nationalinterest.org,      Armata rozhodně překonává hlavní bojová vozidla NATO, pokud jde o palebnou sílu, manévrovatelnost a schopnost přežití,“ zdůraznil NI.

     Odkaz:    http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ni-revolucni-design-a-cena-armaty-porazi-zapadni-tanky/

       Celý text:      Design-Armaty.doc

 

Evropská unie dováží většinu energie ze zahraničí,

 

prohlubuje se i závislost Česka

 

 16.4.2019 by admin     Evropská unie pokrývá více než polovinu své energetické spotřeby dovozem. Hlavními dodavateli ropy a plynu jsou Rusko a Norsko.

     Odkaz:    http://atominfo.cz/2019/04/evropska-unie-dovazi-vetsinu-energie-ze-zahranici-prohlubuje-se-i-zavislost-ceska/

       Celý text:      EU-dovazi.doc

     ( Poznámka správce: Očekává se, že po odstavení dalších zastaralých elektráren v Německu, začátkem dvacátých let, dojde ke zvýšenému nákupu elektrické energie Německem od ČR. Odhaduje se, že v důsledku toho stoupne u nás cena elektřiny 2x až 3x.)

 

Chudoba pracujících Čechů

 

 23.4. 2019     Eva Šedivá, členka ANS     V mých deseti letech na nákupu s matkou jsem se nepozastavila nad tím, kolik a čeho kupuje. Tenkrát měl i člověk pracující za nízkou mzdu jistotu, že mu postačí na důstojný život

     Odkaz:    https://aliancenarodnichsil.cz/chudoba-pracujicich-cechu/

       Celý text:      Pracujici-chudoba.doc

 

Rosatom dokončil montáž reakční komory

 

nejvýkonnějšího laseru na světě

 

 25. 04. 2019 , autor článku: -rav- SAROV      Dne 15. dubna byla v ruském výzkumném ústavu VNIIEF dokončena montáž reakční komory nejvýkonnějšího laserového zařízení na světě. Cílem vědců je v této komoře zažehnout termojadernou fúzi.

     Odkaz:    http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=221263

       Celý text:      Rosatom-dokoncil.doc

USA se hroutí: Boeingy zabíjejí, F-15, výbuch

u SpaceX a experti z USA prchají

25. 4. 2019     Předlužené USA jsou stejně jako dolar před zhroucením. Svět se otáčí k Hedvábné stezce a odvrací se od Evropy a USA. Německá ekonomika padá, odhad ze skoro 2% padl už na 0,6 HDP a propouští. Pád západu se zrychluje.

     Odkaz:    http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2407-usa-se-hrouti-boeingy-zabijeji-f-15-vybuch-u-spacex-a-experti-z-usa-prchaji

       Celý text:      USA-se-hrouti.doc

 

Levice není jen redistribuce

 

 24.4. 2019 Ilona Švihlíková  Levice bude vždy v defenzívě, pokud se bude v rámci systému orientovat příliš dominantně na to, čemu v ekonomii říkáme druhotná redistribuce či přerozdělování

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/24/levice-neni-jen-redistribuce/

       Celý text:      Nejen-redistribuce.doc

 

V Číně byl zprovozněn radioteleskop FAST, největší na světě

 Průměr teleskopu činí 500 metrů. FAST tak překonal teleskop v Portoriku, který má průměr 300 metrů. Podle údajů ústřední čínské televize bude FAST napojen na jeden z nejrychlejších počítačů na světě, na počítač Sky Eye 1

     Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/svet/201609263875117-cina-nejvetsi-svet-radioteleskop-fast/

       Celý text:      Radioteleskop-Fast.doc

 

Ukrajinské prvenstvo: Prezident aj premiér židovskej národnosti zároveň. Izraelské média oslavujú ukrajinské voľby

 

 22. apríl 2019 , Andrea Lopatková , Kyjev/Tel-Aviv     Prvýkrát v histórii existuje okrem Izraela krajina, ktorá si zároveň zvolila tak ako prezidenta, tak aj premiéra, z radov občanov židovského pôvodu.

     Odkaz:    https://www.hlavnespravy.sk/ukrajinske-prvenstvo-prezident-aj-premier-zidovskej-narodnosti-zaroven-izraelske-media-oslavuju-ukrajinske-volby/1734200

       Celý text:      Ukrajinske-prvenstvo.doc

     (Poznámka správce:   Premiér Ukrajiny Volodymyr Groysman je taktéž Žid v obou rodových liniích, takže Volodymyr Zelensky a Groysman vytvoří židovské řídící duo na Ukrajině.)

 

Bude o všem rozhodovat Brusel? Prý se v EU

 

chystá šílená věc, varuje český poslanec

 

  23.4. 2019  Redakce      Naprosto klíčovým záměrem Bruselu je snaha rozšířit počet oblastí, kde by se v Radě EU mělo v budoucnu hlasovat takzvanou kvalifikovanou většinou namísto dosavadního jednomyslného hlasování – tím by Česká republika mohla být přehlasována a musela by se podřídit diktátu.

     Odkaz:    https://ac24.cz/-/bude-o-vsem-rozhodovat-brusel-pry-se-v-eu-chysta-silena-vec-varuje-cesky-poslanec

       Celý text:      Rozhodovat-Brusel.doc

Ošklivý přešlap ČT.

24. 4. 2019     Šestnáctiletá švédská školačka Greta Thunbergovájistě neupadne jen tak v zapomnění. Česká televize se rozhodla svým divákům její boj za záchranu klimatu znovu připomenout

     Odkaz:    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Osklivy-preslap-CT-Idiot-Vypatlany-eko-mozek-Je-chora-Lide-nesdileji-nadseni-z-klimaticke-Grety-578995

       Celý text:      Osklivy-preslap-CT.doc

     (Poznámka správce: Po potřeštěných představách že "Poručíme větru dešti" z doby před desítkami let, se dnes prosazuje ještě potřeštěnější agenda "Poručíme klimatu Zeměkoule". Tato agenda je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

Zbyněk Fiala: Čína a stabilita

 

 20.4.2019     Čínská strategie postupně zvládla propojení socialismu s tržní ekonomikou, otvírání světu a přijetí globalizace. Teď potřebuje stabilitu, stabilita tedy začíná být stále vzácnějším zbožím

     Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/cina-stabilita

       Celý text:      Cina-a-stabilita.doc

 

Ani s případným novým prezidentem nemá

 

Ukrajina Rusku hospodářsky co nabídnout

 

 ukraina.ru • 21. dubna 2019           Co už obnovit nelze - Vysokotechnologickou spolupráci v oblasti strojírenství a zdaleka ne jen zbrojního.  A mohou ruští byznysmeni začít znovu investovat do ukrajinské ekonomiky? Poté, co Ukrajinci odvrhli Sberbank a Vněštorgbank (největší ruské banky – pozn. překl.) ?

      Odkaz:    http://outsidermedia.cz/ani-s-pripadnym-novym-prezidentem-nema-ukrajina-rusku-hospodarsky-co-nabidnout/

       Celý text:      Ukrajina-Rusku.doc

 

EU velí do propagandistického boje: Miliardy pro neziskovky.

My z tebe euročlověka uděláme!

23. 4. 2019     Tomáš Vyoral  Poslanci EU minulý týden schválili program „Evropa občanů, práv a hodnot“, skrze který potečou desítky miliard korun většinou neziskovkám, aby mimo jiné: vychovávaly k evropskému občanství

     Odkaz:    http://www.protiproud.cz/politika/4389-eu-veli-do-propagandistickeho-boje-miliardy-pro-neziskovky-my-z-tebe-eurocloveka-udelame-tatinek-dvou-pejsku-ma-radost-protiopatreni-proti-euroskepticismu-co-je-smutne-sami-tu-vec-sponzorujeme.htm

       Celý text:      EU-veli.doc

P. C. Roberts: Triumf zla

 

 Paul Craig Roberts • 21. dubna 2019  Washington ukradl Venezuele vklady v bankách a odpojil ji od mezinárodního finančního systému. A Britové zas Venezuele ukradli její zlato. Čímž se stalo, že pro Venezuelu je dnes obtížné splácet své dluhy. Jediným možným způsobem, jak tuto situaci nazvat, je Triumf zla.

     Odkaz:    http://outsidermedia.cz/p-c-roberts-triumf-zla/

       Celý text:      Triumf-zla.doc

 

Vojska USA u nás? Zpevňování mostů, zájem o letiště,

říká Kohlíček z KSČM.

22.04.2019     To zaznělo na velikonočním mírovém pochodu a na manifestaci, které uspořádali tamní aktivisté a na které již pravidelně jezdí několik desítek členů a podporovatelů KSČM ze západních Čech.

     Odkaz:    https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Vojska-USA-u-nas-Zpevnovani-mostu-zajem-o-letiste-rika-Kohlicek-z-KSCM-Brojil-proti-Americanum-v-Nemecku-578639

       Celý text:      Vojska-u-nas.doc

 

Západ a jeho Porošenka dnes čeká na Ukrajině totální debakl

 

 21.4.2019 , Jiří Vyvadil     Před pěti lety Západ, zejména Obamovy USA a EU v podstatě vedená Angelou Markelovou odstartovali „konečné zúčtování“ s drzým Ruskem, které podle západních ideologů i politiků už mělo právo jenom mlčet a nechat si vše líbit. Výsledek se dostavuje, ale přesně opačný od zámyslu.

     Odkaz:    http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/zapad-jeho-porosenka-dnes-ceka-na-ukrajine-totalni-debakl

       Celý text:      Totalni-debakl.doc

 

Příklady táhnou? A blbé dvojnásob!

 

 19.4.2019 Ivo Šebestík     Velkým úskalím lidské mentality je právě napodobování.  Co udělá jeden člověk – a je-li to dostatečně hloupé – pak totéž za chvíli udělá i druhý a po něm třetí, čtvrtý, desátý a stý. Až to tak dělají všichni, jimž se hloupost některého projevu zamlouvá.

     Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/19/priklady-tahnou-a-blbe-dvojnasob/

       Celý text:      Priklady-tahnou.doc

 

Berlín píše o „modernizaci" Bundeswehru

 

a má na mysli - válku s Ruskem!

 

22.4. 2019          „Nicméně, i když Bundeswehr potřebuje naléhavou modernizaci zbraní, stále to vyvolává otázku, co je skutečně za tímto záměrem. ... konečným cílem Berlína je stále příprava na vojenský konflikt s Ruskem,“ dodal Michael Steiner.

     Odkaz:    http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/berlin-pise-o-modernizaci-bundeswehru-a-ma-na-mysli-valku-s-ruskem/

       Celý text:      Modernizace-Bundeswehru.doc

 

Na válečné reparace máme stále nárok

 20.4. 2019      Vše zastavila podřízenecká, nebojím se říci protičeská Česko-německá deklarace z roku 1997. Nebrání nám však věc znovu otevřít. Tato deklarace totiž ani zdaleka nesplňuje základní právní náležitosti mírové smlouvy

       Celý text:      Valecne-reparace.doc

 

Dokaž, že jsi nevinen

 

 16.4.2019 Marian Kechlibar     Do poslanecké sněmovny jde návrh zpřísnění antidiskriminačního zákona. Převracel by kompletně důkazní břemeno a umožňoval neziskovkám hromadné žaloby

     Odkaz:    http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7882-dokaz-ze-jsi-nevinen.htm

       Celý text:      Dokaz-nevinu.doc

 

O soupeření v Arktidě – a nejen o něm

 

 Vesti FM • 16. dubna 2019   K osvojení Arktidy jsou třeba ohromné zdroje a hlavně ona obrovská zkušenost, kterou Rusko má a kterou dostalo od Sovětského svazu USA se opozdily, zapomněly naskočit do tohoto vlaku a teď křičí nejhlasitěji, že je třeba se podělit. Já se domnívám, že my se s nimi dělit nebudeme.

     Odkaz:    http://outsidermedia.cz/o-soupereni-v-arktide-a-nejen-o-nem/

       Celý text:      Soupereni-v-Arktide.doc

 

Zákony relativity na jičínské a čínské železniční dráze

Michal Z. Čenko • 16. dubna 2019     Čína v roce 2011, dosáhla světového prvenství v délce 8.500 km tratí sítě vysokorychlostních vlaků (nad 300 km/hod.).  Čínské vlaky budou jezdit do budoucnosti, nikoliv jako ty naše jičínské do minulosti.

     Odkaz:    http://outsidermedia.cz/zakony-relativity-na-jicinske-a-cinske-zeleznicni-draze/

       Celý text:      Zakony-relativity.doc

 

Dvojí migrace žene Německo do ekonomické a sociální krize

15. dubna 2019      Z Německa, podobně jako v době emigrační vlny v 19.století, odchází vysoce kvalifikovaní emigranti a přichází přistěhovalci s nízkou kvalifikací.

     Odkaz:    http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dvoji-migrace-zene-nemecko-do-ekonomicke-a-socialni-krize/

       Celý text:      Dvoji-migrace.doc

 

Rusko říká - tvoří se „Nový světový pořádek“

 

 od L Todda Wooda , 12. dubna 2019     Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že západní, liberální model společnosti umírá a nový světový pořádek zaujímá jeho místo. 

       Odkaz:    https://tsarizm.com/news/eastern-europe/2019/04/12/russia-says-new-world-order-being-formed/

       Překlad:      Rusko-rika.doc

 

Stanislav Novotný: Vraždy a zase vraždy

 

 15. duben 2019 , Stanislav Novotný, extrémní projevy strachu globalistů, vraždy a vraždy. Vraždy provokující už jen samotnou časovou souvislostí. A to je zjevně jenom část zviditelněného.

       Odkaz:    http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/stanislav-novotny-vrazdy-a-zase-vrazdy.html

       Celý text:      S-Novotny.doc

 

Pchjongjang 2425 - smartphone ze „středověku“

 

Severokorejci se vytáhli s další technologicky vyspělou novinkou. Jmenuje se Pchjongjang 2425 a představuje smartphone se vším všudy – včetně možnosti bezdrátového nabíjení či odemykání obličejem…

       Odkaz:    http://www.czechfreepress.cz/asie-a-pacifik/pchjongjang-2425-smartphone-s-cernym-obocim-z-kldr.html

       Celý text:      Pchjongjang2425.doc

 

Brexit

 

 KS Irska 16. 3. 2019 (překlad Vladimír Sedláček)    Irské zavedené instituce se stále víc ukazují být vazaly EU, a dovolují, aby irská národně demokratická otázka byla využívána coby zbraň oběma stranami

přišlo e-mailem

       Celý text:      KS-Irska-k-brexitu.doc

 

KSM k volbám do Evropského parlamentu 2019

 

 12. 3. 2019      Evropská unie je především mezistátní kapitalistická, imperialistická struktura.  KSČM je v současnosti chápána jako „proevropská strana“ (ať už to znamená cokoliv) a nevyužila možnosti a svého místa jako komunistické strany

       Celý text:      KSM-k-volbam.doc

 

Čína sprintuje v inovacích

 16.4.2019 VSa     Během pár let se dramaticky změnil pohled na inovační schopnosti Číny, píše Christopher Scott pro Asia Times. V jedné kategorii za druhou Čína dělá nesmírné pokroky, předhání USA a získává tržní podíl ve vysoce technologicky náročných odvětvích.

       Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/16/cina-sprintuje-v-inovacich/

       Celý text:      Cina-v-inovacich.doc

 

Jako lidstvo balancujeme na hraně zániku

Rozhovor s P. Sakem - Monika Hoření     Jako lidstvo jsme dospěli do dnešní situace, kdy se již nenacházíme v pozici za pět minut dvanáct, ale balancujeme na hraně zániku.

       Odkaz:    http://www.halonoviny.cz/articles/view/50540361

       Celý text:      Jako-lidstvo.doc

 

„Blackout“ ve Venezuele způsobily útoky zvnějšku, potvrdilo Rusko

15. dubna 2019 ,  „Jde o komplexní vzdálený úder na řídicí a monitorovací systémy hlavních elektrických distribučních stanic, kde bylo instalováno zařízení vyrobené v jedné ze západních zemí“.

       Odkaz:    http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/blackout-ve-venezuele-zpusobily-utoky-zvnejsku-potvrdilo-rusko/

       Celý text:      Blackout.doc

 

Slavoj Žižek: Assange má už jen nás. Musíme ho bránit

 15.4.2019 VSa Panika a zuřivý vztek těch, co jsou u moci, těch, kteří kontrolují naše „digitální společné statky“, ukazují hloubku působení Juliana Assange. Ano, WikiLeaks je špionážní organizace. Ta, která slouží lidem, dodává jim informace o tom, co se děje za kulisami.

       Odkaz:    http://casopisargument.cz/2019/04/15/slavoj-zizek-assange-ma-uz-jen-nas-musime-ho-branit/

       Celý text:      SZizek.doc

 

Nebojme se CZEXITu. (ne)Opustíme-li EU co se stane?

 15.4. 2019 , Jiří Kobza     Co z nás zbude, když v EU zůstaneme: bezprávný euroregion... Můžeme přijít jen o svá europouta, protože pravdou je, že Českou republiku EU potřebuje víc než Česká republika EU.

       Odkaz:    https://www.euportal.cz/Articles/20920-nebojme-se-czexitu-opustime-li-eu-co-se-stane-.aspx