STARŠÍ ČLÁNKY

 

     Hlavní stránka:      http://www.conematevedet.cz/Index.htm

 

 

Česko, země nekvalifikovaných?

 

 25.9.2019 Veronika Sušová-Salminen     Česko jako evropská země na semiperiferii současného systému (i díky sociálnímu pokroku v době socialistické modernizace a díky dědictví ČSR) stále zůstává na relativně vysoké úrovni, o které si jiní mohou nechat bohužel jen zdát. Za současných podmínek se nedá očekávat, že by se české platy někdy v blízkém čase přiblížily těm na západ od nás. Fakt, že je v Česku nejméně 40 % lidí, kterým se prostě a jednoduše nežije dobře, je docela závažný. Podle poslední statistiky Ministerstva práce a sociálních věcí byla v srpnu 2019 struktura volných pracovních míst následující. Naprostá většina, přes 232 tisíc volných pracovních míst měla požadavek základního vzdělání a zhruba 11 tisíc nevyžadovalo ani základní vzdělání.

     Je to struktura nabídky práce, která neodpovídá vzdělanostní struktuře země. Setkává se tu trend budoucnosti, který už se v Česku (a rychleji, než by se předpokládalo) projevuje, se současnou situací, jejíž neudržitelnost je tak do nebe volající – česká ekonomika potřebuje třicet let od začátku transformace především nekvalifikovanou práci! Země, které mají kvalifikovanou pracovní sílu, silnou ochranu intelektuálního vlastnictví, lukrativní spotřební trhy a silné vysokotechnologické firmy, budou z budoucího vývoje profitovat. Totální nekvalifikovanost české politické třídy je tak problémem země a její budoucnosti. A pořádným.

 

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/09/25/cesko-zeme-nekvalifikovanych/

      Celý text:      Zeme-nekvalifikovanych.doc

 

 

 

Obranný raketový systém S-500 zasáhne i meteority!

 

24. září 2019     (kou, prvnizpravy.cz, sina.com.cn, foto: arch.)     Nejnovější ruské protivzdušné obranné raketové systémy S-500 „Prometheus“ překonají účinnost jakéhokoli moderního systému protivzdušné obrany, píše čínská publikace Sina. V roce 2013 tak v blízkosti Čeljabinska spadl meteorit o průměru asi 20 metrů a explodoval. V ruských sociálních sítích byl tento incident nazýván „zázrakem práce S-500“, protože, jak se tvrdí, v té době byly prováděny testy nového systému protivzdušné obrany S-500, které tento meteorit zachytily a úspěšně jej zničily, díky čemuž země žádným způsobem neutrpěla,“ poznamenal novinář (tuto verzi však nikdo z oficiálních ruských představitelů nepotvrdil – pozn. red.). Výroba S-500 začala v červnu. Podle generálního ředitele Rostechu Sergeje Čemezova nebude Rusko prodávat komplexy „za žádné peníze“, ale připravují se primárně pro armádu. Poloměr dosahu S-500 „Prometheus“ je 600 kilometrů. Systém bude schopen detekovat a současně zasáhnout až deset balistických nadzvukových cílů letících rychlostí až sedm kilometrů za sekundu. Západní odborníci vyslovili obavu, že ruský nejnovější protiraketový systém může zasáhnout i vojenské satelity, které obvykle létají na nízkém orbitu.

 

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cinsky-tisk-obranny-raketovy-system-s-500-zasahne-i-meteority/

      Celý text:      Prometheus.doc

 

 

 

Nenáviděla Salviniho, s plnou náručí vítala migranty. Nyní je v nemocnici. Hádejte proč?

 

 24. 9. 2019  , přesný popis a originál například zde: Gloria Cuminetti  l’aggressione a torino  Corriere della Sera     Herečka Gloria Cuminetti dlouhodobě (jako naše část komediantů) nenáviděla vícepremiéra Salviniho za jeho postoj k migrantům, urážela ho a všechny zvala do své země - Itálie. Prý není rasistka. Před pár dny přišla smutná zpráva: Gloria leží v nemocnici se středně těžkým zraněním. Halim Ben Daoud, (34 let) je oním strůjcem "přátelského setkání", po kterém se zmlácená Gloria musela dostat do rukou lékařů v místní nemocnici. Prostě Maročan napadl bezdůvodně vítací herečku Glorii Cuminneti tak tvrdě, že zůstala ležet na zemi a byla pak převezena do nemocnice. Při zatýkání Maročan napadl i místní karabinéry (policii). Zaútočil na ně a jim nezbylo nic jiného, než použít taser. Je jasné, že příznivci Salviniho a lidé, co mají strach z agresívních migrantů ji to ještě náležitě na sociálních sítích osladili. Zda bude ještě vítat migranty se neví, ale oznámila, že sice stále není rasistka, ale bude jezdit na kole, aby ji nikdo nemohl znovu napadnout. Fakt je to řešení (čehokoliv), že pozvu migranty a pak se ve své zemi nemohu pohybovat, aby mě migranti neznásilnili, či nezmlátili? Fakt je to normální?

 

       Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2763-nenavidela-salviniho-s-plnou-naruci-vitala-migranty-nyni-je-v-nemocnici-hadejte-proc

      Celý text:      GCuminetti.doc

 

 

 

Fejkování po česku: Výstřely protiruských trollů

 

26. 9. 2019 , Vladimír Pelc , VašeVěc     Martin Schmarcz, označil odpor většiny občanů ČR proti radaru před deseti lety za první mohutný výstřel ruské propagandy . Radar měl být ochranou bezpečnostních zájmů USA a jejích spojenců v Evropě před nepřítelem – Íránem a KLDR; ani jeden z těchto států však neměl a nemá mezikontinentální střely, které by na evropský kontinent doletěly.

     Prvním výstřelem protiruské propagandy tak byla a je lež o užití radaru; prý proti Íránu a KLDR.

     Druhým výstřelem protiruské propagandy tak byla a je lež o obraně ČR, protože by šlo o přenesení obrany USA na evropský kontinent. Evropa, i ČR, by se mohla stát místem, kde si USA a Rusko vyřizují účty. Mohli bychom se stát středoevropským válčištěm.

     Třetím výstřelem protiruské propagandy tak byla neověřitelná informace, že by v Brdech skutečně měl stát radar k navádění antiraket, a nikoli třeba odposlouchávací stanice pro odposlech telekomunikací apod.

     Zajímavé je, že odporné kremelské propagandě o všeobecné škodlivosti USA radaru u nás propadli též evropští socialističtí lídři, předsedové socialistických stran České republiky, Rakouska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska, a vyjádřili to heslem ne dalším závodům ve zbrojení . Ovšem každý občan s IQ průměr ví, že ta ruská/kremelská propaganda holt měla pravdu.

 

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/fejkovani-po-cesku-vystrely.html

      Celý text:      Fejkovani-po-cesku.doc

 

 

 

Máme se nejlíp co jsme se měli, a budeme se míti ještě lépe a radostněji. (???!!!)

 

 23. 9. 2019 , Vladimír Balhar     Na dějinném obzoru se rýsuje nová společnost, která bude sestávat z prodejců, advokátů, soudců a exekutorů, státních úředníků, policistů a hasičů, politiků a jiných manažerů státního rozpočtu. V této společnosti se nebude provozovat zemědělství, potraviny se dovezou. Domy a silnice budou stavět pracovití imigranti z východu, společnost budou léčit báječní doktoři z jihu, banky ze západu budou tisknout peníze z ničeho a politici tyto peníze budou přerozdělovat moudře a spravedlivě zbytku společnosti. Ze severu budou foukat chladné větry chladící procesory serverů, které budou shromažďovat všechny údaje o všech. Nikdo nebude pracovat, proč taky, budeme mít roboty. Všichni budou mít vysokoškolské vzdělání na plzeňské univerzitě, zdá se, že není kvalitnějšího, takže roboti a soudy budou v dobrých rukách. Všichni budou žít z dotací a vytištěných peněz. No není to krásné?

 

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/mame-se-nejlip-co-jsme-se-meli-budeme.html

      Celý text:      Budeme-se-miti.doc

 

 

 

Vědci doufají, že se jim podaří spustit ruský urychlovač NICA v roce 2021

 

 23.09.2019     První reálné vědecké pokusy s urychlovačem třídy mega-science NICA v Dubně mají být zahájeny v roce 2021, sdělil novinářům poradce ředitelství pro vývoj urychlovače NICA a elektronického ochlazení, dopisující člen Ruské akademie věd Igor Meškov. NICA je urychlovač třídy mega-science, který budují ve Spojeném ústavu jaderných výzkumů v Dubně. Hlavní cíl experimentů s novým urychlovačem spočívá v průzkumu vlastností husté jaderné hmoty, tedy stavu hmoty našeho vesmíru v prvních okamžicích po velkém třesku. Má se rovněž konat výzkum v oblasti nauky o materiálu, nano a pikotechnologií, lékařství, biologie, elektroniky. Výstavby systému NICA se účastní vědci ze 70 ústavů z 32 zemí. „Projekt NICA probíhá za těsné spolupráce s novosibirským Ústavem jaderné fyziky, který vyrábí třetinu fyzikálních zařízení.

 

      Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019092310721220-vedci-doufaji-ze-se-jim-podari-spustit-rusky-urychlovac-nica-v-roce-2021/

      Celý text:      Urychlovac-NICA.doc

 

 

 

Před 40 lety zemřel skutečný hrdina: generál Ludvík Svoboda, který osvobodil Československo

 

21. 9. 2019     Hrdina, který nastavoval svůj život, abychom my, naše děti a vnoučata mohla žít. A zatímco vrahům Mašínům se staví pomník, jednomu z největších hrdinů naší vlasti se dostává urážek a špíny. Jedním z důvodů je jeho jmenování do generálské funkce maršálem Koněvem. A další důvod? Po boku Rudé armády osvobozoval Evropu, koncentrační tábory a dokonce střílel do těch hodných Němců, co posílali lidi do plynu. Tak to skrytě vysvětlují Evropské hodnoty a dnešní zločinná propaganda. Jaký je to obrovský rozdíl mezi našimi dnešními bojovníky v NATO za peníze a hrdiny, kteří nasazovali své životy. Naši rodiče, tátové od rodin, aby ubránili naši vlast a dnešními vojáky, kteří za peníze slouží kdesi pro kohosi. Přesto si máme více vážit dnešních vojáků, kteří kdesi pro kohosi slouží v daleké cizině, ale vůbec neznáme ty, kdo naši vlast pro nás, naše děti a vnoučata vybojovali zpět a vlast nám vrátili! Pravda vítězí! Vždy. I když těžce. 

     Ludvík Svoboda:   Nikdy nezapomeňte, jak lehce jste svobodu ztratili a jak těžce a za cenu velikého úsilí a velkých obětí našeho a zejména sovětského lidu jsme ji dobývali zpět.

 

      Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2759-pred-40-lety-zemrel-skutecny-hrdina-general-ludvik-svoboda-ktery-osvobodil-ceskoslovensko

      Celý text:      LSvoboda.doc

 

 

 

Česko zřejmě přijde v příštích letech o všechny smrky na rozloze milionu hektarů

 

23.9.2019     Holé pláně namísto lesů, které k naší zemi neodmyslitelně patří (lesy, ne pláně), se rozšiřují závratnou rychlostí nejen v Hřensku a okolí, ale po celé České republice. Krkonoše, Šumava, Vysočina, Jeseníky, Posázaví… Opakuje se to téměř všude, kam se vydáte: na kraji lesa tvoří stromy jakousi kulisu, za nimi ale často chybí les. Viník této ekologické katastrofy je propírán ze všech stran. Jmenuje se lýkožrout smrkový, říká se mu také kůrovec. Právě lesní bezzásahovost však označují mnozí lesníci a jiní odborníci, ale i laici za příčinu rozšíření lýkožrouta smrkového až za hranici kalamitního stavu. A to i v lesích, kde tato opatření neplatí. Argumentují, že se brouk rozšířil do normálních lesů z oněch bezzásahových zón v národních parcích.

     Doslova ke kořenům současné lesní apokalypsy se musíme vrátit daleko do minulosti. V 19. století se mohutně rozvíjel průmysl. Například sklářství, které má v českých zemích. To si ale vybralo velkou daň – tuzemské lesy byly téměř vykáceny. Proto nastoupily státní zalesňovací programy, které měly nedostatek dřeva zmírnit. Evropské lesy paradoxně zachránila surovina, jež je haněna jako hrubě neekologická – uhlí. Dalo se dobře těžit v množství téměř neomezeném, výborně hořelo a cenově bylo též výrazně dostupnější. Jenže naši předkové udělali jednu fatální chybu. Osmdesát procent lesních porostů do té doby tvořily ve střední Evropě listnaté buky. Bukům se v našich podmínkách daří nejlépe a jen občas, například v údolních nivách, bažinatých oblastech či vysokohorských polohách, dominovaly jiné stromy – duby, jasany nebo právě smrky!!!

 

      Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/po-nas-mytina-cesko-zrejme-prijde-v-pristich-letech-o-vsechny-smrky-na-rozloze-milionu-hektaru-kdo-za-to-muze/

      Celý text:      Po-nas-mytina.doc

 

 

 

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

 

 21.9. 2019 , (čtk)     V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her. Zájem o alkohol u teenagerů klesl od roku 2011 o více než třetinu, o cigarety téměř o polovinu. Mladí se už tolik neschází v hospodách, ale podle odborníků raději hrají online hry nebo po nocích chatují s kamarády. Na koalicí provozované odvykací lince s číslem 800 350 000, kterou zřizuje Úřad vlády, se poslední rok vyškolení konzultanti zaměřují také na lidi závislé na technologiích či hraní her.

     Herní porucha byla loni na podzim Světovou zdravotnickou organizací (WHO) zařazená na seznam duševních onemocnění. Netolismus je podle odborníků nutkavá potřeba stálého připojení k internetu a jeho chorobné používání, kteří činí psychické, sociální a pracovní obtíže. Lidé zapínají počítač bez jasného cíle a neustále sledují mobil, zda nepřehlédli zprávu nebo upozornění od aplikace. Většinu volného času tráví prohlížením statusů na sociálních sítích. Může to vést ke ztrátě kontroly nad denním režimem, poruchám spánku, snížené pozornosti a soustředění a k zeslabenému mentálnímu výkonu.

 

      Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/52046384

      Celý text:      Zavislost-na-internetu.doc

 

 

 

USA nemají způsob, jak vrazit klín mezi Rusko a Čínu!

 

Přes určité tření mezi Ruskem a Čínou se vztahy mezi oběma zeměmi v posledních letech vážně zlepšily, napsal publicista The Washington Times Daniel Hoffman. Obě země se sblížily a uviděly hodnotu v alianci proti společnému nepříteli - Spojeným státům. Ve stejné době, Amerika stále nemá možnost mezi ně vrazit klín. Čínská armáda (ČLA) se spolu s Ruskem a šesti dalšími zeměmi zúčastní rozsáhlých pětidenních cvičení „Centrum-2019“ s více než sto tisíci vojáky. V loňském roce se v Moskvě a Pekingu uskutečnilo společné cvičení „Východ-2018“, které se konalo poblíž čínských hranic. Zúčastnilo se jich více než 300 tisíc vojáků. Tato vojenská cvičení jsou v současné době nejjasnějším důkazem toho, jak moc se vztahy mezi oběma zeměmi zlepšily. V roce 1992 země vyhlásily „konstruktivní partnerství“ a v roce 1996 „strategické partnerství“. V roce 2001 podepsaly Moskva a Peking dohodu o „přátelství a spolupráci“. Poté vytvořily Šanghajskou organizaci spolupráce, která má konkrétně čelit Spojeným státům ve střední Asii. Rusko a Čína nyní budují dvoustrannou hospodářskou spolupráci jako protiváhu. Čína je tedy jedním z hlavních kupců ruské vojenské techniky. Peking je navíc závislý na obrovských ruských zásobách ropy a plynu. Podle prognóz by měl objem bilaterálního obchodu do roku 2020 dosáhnout 200 miliard dolarů. V americké národní obranné strategii z roku 2018 se Rusko a Čína nazývají „revizionistickými mocnostmi“, které usilují o „změnu světa..."

 

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/washington-times-usa-nemaji-zpusob-jak-vrazit-klin-mezi-rusko-a-cinu/

      Celý text:      Mezi-Rusko-a-Cinu.doc

 

 

 

Kvôli poklesu morského dna Dánsko bude musieť nakupovať plyn od Ruska

 

21. septembra 2019 , Eugen Rusnák , Kodaň (HSP/Foto:Facebook)     Pomerne nečakaným rozuzlením sa môžu skončiť trenice medzi Ruskom a Dánskom ohľadne budovania trate plynovodu Severný prúd-2 v dánskych teritoriálnych vodách. Samotná príroda (či osud?) nabáda Dánsko k tomu, aby začalo nakupovať ruský plyn a zmenilo svoj postoj voči Severnému prúdu-2. Morské dno v dánskom sektore Severného mora kleslo o 6 metrov a Dánsko tri roky nebude môcť ťažiť plyn na svojom najväčšom morskom nálezisku Tyra. Vzdialenosť medzi povrchom vody a plošinami ťažiacich plyn sa zmenšila iba na 15 metrov a to je zjavne nepostačujúce,“ vysvetlil pre dánsky rozhlas predstaviteľ spoločnosti „Total“ Morten Hesselagher Pedersen. Uviedol, že renovácia objektu si vyžiada investície vo výške 21 miliónov dánskych korún alebo 3,1 milióna dolárov. Podľa všetkého nebude mať inú možnosť ako nakupovať plyn od Ruska. V priebehu troch rokov dánske najväčší plynové nálezisko prejde rozsiahlou rekonštrukciou. „V období pozastavenia prevádzky objektov v Tyre budeme nakupovať plyn z Nemecka, ktorý bude distribuovaný z Nórska, Ruska a Holandska,“ citoval ministerstvo energetiky dánsky rozhlas.

 

      Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/aj-sa-stava-kvoli-poklesu-morskeho-dna-dansko-bude-musiet-nakupovat-plyn-od-ruska-zmenit-svoj-postoj-voci-severnemu-prudu-2/1890803

      Celý text:      Dansky-plyn.doc

 

 

 

Kratičce o bolševismu

 

 21. 9. 2019 , Stanislav A. Hošek    Při čtení některých textů současných seriozních autorů, především na alternativních médiích, mi vadí příliš častý výskyt slov neomarxismus, euromarxismus, marxismus, bolševismus, ba i termín levice ve spojeních, k nimž v žádném případě nepatří. Nevadí mně to nejen proto, že si myslím, že jsem levicového smýšlení, ale především proto, že uvedené pojmy jsou užívány spíše jako nálepka až pejorativní odsudek, takže je zastírána jejich vypovídací hodnota. Bolševismus byl totiž ojedinělým historickým jevem. Týkal se jen a jenom určité fáze vývoje SDDSR, někdy také RSDDS, čili Sociálně demokratické, dělnické strany Ruska, později KSR(b) až do XIX. sjezdu VKS(b). Pokud někteří autoři používají tento termín v jiném kontextu, pak jde buď o neznalost, nebo - a to mnohem častěji, o nedobrý záměr. jeho použití pro některé pozdější i současné jevy v politice, v nichž se menšina ujme moci a vydává se za většinu, není charakteristickým a už vůbec ne i definičním rysem bolševismu. Obvykle o snahu poškozovat až zesměšňovat levici, či alespoň některého jejího představitele. Snaha najít v tomto exkluzivním pojmu nějakou obecnost, která se dá namontovat na dnešek, je poněkud scestná až lživá, leč v každém pádě matoucí.

 

      Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/kraticce-o-bolsevismu.html

      Celý text:      Kraticce.doc

 

 ( Poznámka správce: Nedovtipové, kteří tímto termínem "šermují" "naskakují" na orvellovské matení a převracení pojmů, používané slouhy oligarchie, západních superelit. V současné globální psychologicko-informační formě války těchto superelit proti většině lidstva tímto bojují na jejich straně. )

 

 

 

Sochám jde po krku jen Talibán a jeho klony na Ukrajině

a v Praze 6. Filipův rival cupuje i krizi KSČM.

 

 20.9.2019     Rozhovor s Josefem Skálou:  "To, že se propadáme tam, kde by nám v parlamentu zbylo jen bidýlko pro veřejnost, je mimo pochybnost. Z kopce to jde už zhruba patnáct let. Výsledek z roku 2013 je jedinou výjimkou. Spadl nám do klína díky „škrtformám“, jimiž se „řešila“ ekonomická krize. Odkdy je úkolem strany našeho ražení – „poctivá správa“ kapitalismu, mám-li citovat svého rivala už na sjezdu před třemi roky? Lidé v nás přestali vidět alternativu. Kritické nálady nám ukazují záda. Za „součást establishmentu“ nás má i stále víc těch, pro něž jsme bývali radikální „až příliš“.

     Teď se však ani stovky komunistů netají, že dali poprvé hlas některé z jiných kandidátek, a ne své vlastní. Témata, která dřív dávala sílu nám, jsme odevzdali téměř kompletně. Vždycky k nim patřil hlavně rozhodný odpor proti všemu, v čem se komplicem agresívní politiky stává i Česká republika. Lámou nad námi hůl i lidé, kteří nás dosud volili právě za jasný protiválečný postoj. „Námezdní optimismus“ se kochá nadějemi, že to „chce vydržet do příští krize“. Tak jalovou mrákotou je jen máloco.

     Pokud se levice pout, která ji dusí, nezbaví už v nejbližší době, bude to právě příští krize, co jí zasadí ránu z milosti. Teď to chce hlavně korektní, vstřícný vztah všech, kdo se nezaprodali. A soutěž jen v tom, kdo každý ohrožený národní zájem obnaží ze všech nejdřív, popíše přesněji jeho rozměry, rizika i žábu na prameni – a také scénář jeho společné obrany nabídne i všem ostatním.

 

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Skala-KSCM-Socham-jde-po-krku-jen-Taliban-a-jeho-klony-na-Ukrajine-a-v-Praze-6-Filipuv-rival-cupuje-i-krizi-KSCM-Nesetri-ani-zmiji-jazyky-sycici-na-ucastniky-cesty-na-Krym-596761

      Celý text:      Ke-krizi-KSCM.doc

 

 

Čínski vedci varujú  pred globálnym ochladením

 17.9. 2019     Tím čínskych vedcov skúmal  cyklické zmeny klímy, a prišiel k záveru, že  Zem by sa mohla čoskoro ochladiť. Podľa „South China Morning Post“ vedci zistili, že zimy na severe Činy  sú za posledných  6000 rokov teplejšie. Súvis s ľudskou aktivitou ,ako napr. skleníkové plyny, neboli potvrdené.  Namiesto toho sa domnievajú, že za otepľovaním môže byť  zmena slnečnej aktivity a interakcia medzi vrchnou vrstvou mora a atmosféry v pacifiku- tzv. El Nino  – južná oscilácia. Analýza prišla k záveru, že aktuálna teplá fáza v najbližších desaťročiach skoční a prejde do 250 rokov trvajúcej studenej fázy. znepokojená skutočnosťou, že si ľudstvo dokázalo vyvinúť nezmyselnú dôveru vo vlastnú schopnosť kontrolovať klímu.  Prirodzená  zmena klímy nás môže zasiahnuť nepripravených a spôsobiť chaos, hladomor, alebo dokonca vojny.   Náhly prepad teplôt by sotva niekomu poslúžil , citoval South China Morning Post  vedkyňu . Najväčší problém je , že my síce vieme, že takáto zmena nastane, ale nevieme kedy presne.“

      Odkaz:   https://zemavek.sk/cinski-vedci-varuju-pred-globalnym-ochladenim/

      Celý text:      Vedci-varuju.doc

 

 

Školství a energetika

 

19.9. 2019     Na ministerstvu školství jsou nekompetentní lidé, a to jsem je nazval přespříliš slušně. Po listopadu 1989 (a to si Václav Klaus pochvaloval) do české a tehdy i slovenské republiky přicházeli zahraniční investoři především pro vysokou vzdělanost českého dělníka. Nebude trvat víc jak dvacet let a zahraniční investoři sbalí své fidlátka, odvezou kvalitní technologie a zmizí za horami. Důvod jednoduchý, už nyní je vzdělanost mnoha lidí vycházející ze škol mnohem nižší oproti lidem, kteří vyšli školu před osudným pro český národ listopadem 1989. Čísla z poslední výroční zprávy České školní inspekce dokládají, že naprostá většina studentů nezíská očekávané znalosti a dovednosti, kterých by podle rámcových vzdělávacích programů měla dosáhnout. Povinná maturita z matematiky by byl propadák. "Nedokážeme žáky připravit," přiznává ministr školství.

     Nemálo snižující se vzdělanosti, napomohla inkluze. Cíl je jasný, nelegální migranti jsou povětšinou negramotní a méně vzdělaní lidé, budou k migrantům tolerantnější, protože se nevzdělaným snáze vládne a lze jim cokoli nabulíkovat. Musí tedy dojít k redukci učiva," potvrdil záměr v Duelu Seznamu ministr školství Plaga.

 

      Odkaz:   http://berossos.blog.cz/1909/skolsti-a-energetika

      Celý text:      Skolstvi-a-energetika.doc

 

 

 

Indonésie posílá odpad zpátky na Západ

 

 20.9. 2019     Bohaté západní státy si mají do 90 dnů převzít 547 kontejnerů odpadu, který vyvezly do Indonésie. Upozornil na to server deníku Independent. Země výzvou reaguje na zjištění, že v kontejnerech, které měly obsahovat papírový odpad, se vyskytovaly také plasty a nebezpečné materiály. Devět kontejnerů obsahujících celkem 135 tun odpadu už Jakarta ve středu poslala zpátky do Austrálie. Dalších 156 z této várky kontejnerů si mají převzít Spojené státy, Velká Británie, Nový Zéland, Španělsko a Belgie. Dalších 216 poputuje do Francie, Německa, Řecka, Slovinska, Japonska, Hongkongu a Kanady. Podobně jako Indonésie se na přelomu května a června zachovaly Filipíny, když poslaly do Vancouveru 1500 tun odpadu, které Kanada do asijské země vyvezla v letech 2013 a 2014. Ještě v roce 2012 zhruba padesát procent světového odpadu proudilo do Číny. Ta se však v loňském roce této praktice postavila a zakázala dovoz plastového a dalšího odpadu. V roce 1989 v reakci na tento problém vznikla takzvaná Basilejská úmluva, která má omezovat pohyb nebezpečných odpadů přes hranice. Často je však porušována či obcházena. USA ji podepsaly, ale neratifikovaly.

 

      Odkaz:   https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/indonesie-posila-odpad-zpatky-na-zapad-40297120

      Celý text:      Odpadkovy-kolonialismus.doc

 

 

 

Může neumětel řídit město?

 

 19.9.2019 , Jiří Paroubek     Už několikrát jsem ve svých článcích napsal, že i komunální politik je vlastně profese, ve které je potřeba mít (a tedy předtím i získat) určitou kvalifikaci. Pražský primátor Hřib žádnou kvalifikaci k řízení Prahy nemá. Je to vlastně ohromná nezodpovědnost, že se takový člověk mohl dostat do čela nejvýznamnějšího českého města. Premiér Babiš přišel na úterní jednání s pražským primátorem, vedeného k možnosti výstavby vládní čtvrti v Letňanech, dobře připraven. Myslím, že uspořádání ministerstev v zásadě v jednom místě, by mělo velký synergický efekt.

     Pokud si primátor Hřib klade pro jednání s premiérem v této otázce předběžné podmínky, je to jistě v pořádku. Ale měly by to být předběžné podmínky, které jsou rozumné a přiměřené. S ohledem na gigantičnost investice vnitřního městského okruhu (zhruba 60 mld. Kč), si myslím, že Praha vlastně ani jinou možnost řešení nemá. Potřebuje nutně, aby řešení vnitřního městského okruhu po finanční stránce převzal stát. Z těch zhruba až 200 mld. Kč veřejných investic, které by Praha sama měla v příštích letech uskutečnit, by jí tak ubyla zhruba jedna třetina, o níž by se nemusela rozpočtově starat. Panu primátorovi jednoduše chybí strategické uvažování, zkušenost, chybí mu rozhled a ještě se nechá unášet antipatií k Babišovi. Tak jako celá pirátská strana. Chce to jen si srovnat věci v hlavě, odložit antibabišovskou fobii, překonat partikulární zájmy a hledět do budoucna.

 

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/muze-neumetel-ridit-mesto

      Celý text:      Muze-neumetel.doc

 

 

 

Finanční experti jsou ve shodě: Je čas obrátit se zády k euru!

 

19. září 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,politikstube, journal,foto:arch.)     Euro umírá. Ničí Evropu, naši prosperitu a naše banky. Je čas konečně skončit s mrtvě narozenou měnou. ECB je na velké křižovatce. Bez ohledu na nebezpečí předchozí strategie, která nám může zlomit vazy, strategie pokračuje, jako by nebezpečí neexistovalo. S nedávným nárůstem sankčních úroků  a dalších nákupů dluhopisů je jakákoli naděje na zotavení nulová. Bylo jasné brzy po začátku, že euro místo spojování, Evropu rozděluje. Pro Německo je příliš slabé, příliš silné pro země jižní Evropy. Pasiva Německa brzy překonají dva biliony marek. Nic neobjasňuje aberaci měnové politiky ze strany ECB působivěji než tento vývoj.

     Rozhodnutí Draghiho minulý čtvrtek, aby ECB opět intervenovala kvantitativním uvolněním (QE) v listopadu a snížení úroků z vkladů bank, vyvolalo negativní  reakce  některých států EU. Německo a Nizozemsko Draghiho obvinily z toho, že zašel příliš daleko. Podle zdrojů AFP přibližně 10 z 25 guvernérů ECB bylo proti opětovnému spuštění QE. Očekává se, že Lagardeová  bude do značné míry sledovat kurz stanovený odcházejícím prezidentem ECB Mariem Draghim. Německo si to musí dvakrát rozmyslet, zda zůstat loajální vůči euru.

 

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/byznys/financni-experti-jsou-ve-shode-je-cas-obratit-se-zady-k-euru/

      Celý text:      Euro-umira.doc

 

 

 

Írán a Čína připravují pro USA ropnou a plynovou „bombu“

 

 5. září 2019 , Převzato z Eadaily.com     Čína investuje v příštích pěti letech 280 miliard dolarů do íránského ropného a plynového průmyslu. Bude nakupovat miliony barelů ropy se slevami bez ohledu na americké sankce. Zdrojem informace je íránské ministerstvo ropy. Vzhledem k obchodní válce jsou čínské investice v Íránu výzvou pro USA a skutečnou „bombou“ pro průmysl ropy a plynu této země, která si stále dělá naděje na obnovení dodávek Číně. Teherán navrhuje čínským společnostem přednostní právo činnosti na nových nalezištích, ale i na těch, kde byly práce pozastaveny. Anonymní íránský zdroj uvedl pro Petroleum Economist: „Návrh zahrnuje také přítomnost pěti tisíc osob k ochraně s možností zvýšit počet pro zabezpečení tranzitu ropy, plynu a chemických výrobků do Číny.“ Dodal, že Čína dostane zaručenou slevu 12 % na surovinu a ještě 6 až 8 procent na riziko.

     Podle analytika Igora Juškova: „Spojené státy na jaře přestaly ve věci nákupu íránské ropy s výjimkami pro jednotlivé země i pro Čínu. Čína zřejmě počítala s tím, že plnění amerických sankcí umožní zastavit obchodní válku. Jenomže ta pokračuje a vypadá to, že bude dlouhodobá. Proto se čínská vláda může rozhodnout k těsnější spolupráci s Íránem bez ohledu na Washington. Peking už teď americké sankce neplní.“

 

      Odkaz:   https://outsidermedia.cz/svet-ruskyma-ocima-524/

      Celý text:      Iran-a-Cina.doc

 

 

 

Miliardová saúdská obrana si s drony neporadila

 

 19.9.2019 VSa     Dronové útoky jsou velký problém a jejich hrozba, především v souvislosti s útoky na vitální infrastrukturu, stále roste. Sobotní útok směřoval na dvě těžební pole státního ropného gigantu Saudi Aramco. Jednalo se o nejhorší poškození ropných zařízení od iráckého útoku na Kuvajt v letech 1990-91. Miliardy dolarů investované Saúdskou Arábií do moderní západní výzbroje – a přesto si nedokázala poradit s drony za „pár stovek dolarů“. Obrana země se orientovala na útoky z velké výšky (míněno raketové), nyní saúdská ropná pole poškodil útok dronů.

     Podle slov saúdského bezpečnostního zdroje: „Jsme otevření. Žádné zařízení nemá opravdovou ochranu.“ Ze Saúdské Arábie už zní, že útok jako tento „mění celou hru“. Saúdové se spoléhali na americký obranný systém Patriot celé roky. Ovšem drony a řízené rakety letí v mnohem nižší výšce a Patriot je nezachytí. Zvláště drony jsou pro Saúdskou Arábii problém: často se pohybují mimo radary a využívají dlouhé hranice mezi Saúdskou Arábií a Jemenem. Ozbrojené drony se stávají stále dostupnější, takže nepřiměřeně roste hrozba pro životně důležitou infrastrukturu, hodnotí situaci americká konzultační agentura Soufan Group. Zvláště citlivé je téma případného útoku na odsolovací stanici v Džubailu, která poskytuje vodu pro miliony obyvatel.

 

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/09/19/miliardova-saudska-obrana-si-s-drony-neporadila/

      Celý text:      Saudska-obrana.doc

 

 

 

Kozel zahradníkem

 

 17.9. 2019 , Jaroslav Tichý     Před nedávnem došlo ke jmenování L. Zaorálka na post ministra kultury a on začal úřadovat: 1) zrušil výběrová řízení na obsazení funkcí za oba odvolané ředitele; 2) Vstoupil do problému požadované změny partnerské smlouvy mezi Prahou a Pekingem a tím celý problém dále umocnil; 3) Vstoupil do další uměle vytvořené kauzy odstranění sochy maršála Koněva, podle jeho vyjádření „primátoři a starostové jsou hegemoni, které nelze ovlivňovat“. Jde o naprostý nesmysl. L. Zaorálek přispěl k dalšímu vyhrocování takto uměle vyrobeného konfliktu.

     V podstatě jde o záměrné provokace vůči Číně a Rusku, které nejsou náhodné. Vítr tudíž vane od amerických neoconů, přičemž tyto provokace jsou realizovány za pomoci jejich pražských přisluhovačů. Takovíto přisluhovači zatím ani neregistrovali či nechápou příčiny postupné změny přístupu prezidenta Macrona, ale i dalších západních politiků k Rusku, stejně tak ani jasného vyjádření a poděkování izraelského premiéra Netanjahua Rusku za osvobození Židů. Je s podivem, že to nechápe ani bývalý ministr zahraničních věcí Zaorálek. Ten by měl umět rozeznávat komu vlastně přisluhují. Zatím však působí dojmem, že on sám je „volajaký zmetěný“, podobně jako major Terazky při památné návštěvě generála v kasárnách „Černých baronů“. Inu, elita jako vyšitá. Nejsmutnější na tom je to, že důkazu postupného rozpadu státní moci u nás mlčky přihlíží celá naše vláda v čele s premiérem.

 

      Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/09/8027-kozel-zahradnikem.htm

      Celý text:      Kozel-zahradnikem.doc

 

 

 

Víc než sto tisíc Čechů si přeje bránit se se zbraní v ruce

 

 17.09.2019     Zakotvit do ústavního pořádku právo bránit se legálně drženou zbraní má chystaná senátorská novela, která je mimo jiné reakcí na snahu EU držení zbraní omezovat. Doplnění Listiny základních práv a svobod vychází z petice, kterou podepsalo 102 000 lidí včetně mnohých ústavních činitelů. Listina by podle návrhu měla být doplněna o „právo bránit život svůj či život jiného člověka i se zbraní za podmínek stanovených zákonem“. Cílem je povýšit na ústavní úroveň právo na obranu života za splnění dosavadních podmínek nutné obrany a krajní nouze, uvedl Antl.

     Jiří Dienstbier (ČSSD) bojí se přílišného rozšíření zbraní mezi lidmi, které by podle něj zhoršilo bezpečnost. Místopředseda komise Zdeněk Hraba (STAN) naopak uvedl, že novela má pomoci zachování dosaženého právního stavu držení zbraní v ČR. Po přijetí novely „nebude možné přikázat, abychom se bránili pouze holýma rukama“, dodal Hraba. Černý uvedl, že chystaná novela má zabránit odzbrojování potenciálních obětí. Podle něj jsou unijní státy, které zakázaly i nošení nožů nebo obranných prostředků, mnohem méně bezpečné než Česko. „Omezení jsou zjevně neúčinná a neúčelná, jde jen o šikanu,“ uvedl Černý.

 

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vic-nez-sto-tisic-Cechu-si-preje-branit-se-se-zbrani-v-ruce-596344

      Celý text:      Sto-tisic.doc

 

 

Očišťování nacistů

 

 16 září 2019 , Christopher Black: The Whitewashing of the Nazis , Zdroj: Globalresearch , https://journal-neo.org/2019/09/08/the-whitewashing-of-the-nazis/ , Překlad: Karel Kluz

 Díval jsem se na internetovém kanálu "Netflix" - film, odhalující to, co představují státy sdružené v NATO, jaké jsou kořeny jejich současné zahraniční politiky a jak zacházejí s jejich lidem. Je to film, který záměrně omlouvá barbarství válečných aparátů USA a NATO, jejich cíle v revidování výsledků II. Světové války, která pro ně a pro jejich nacistické přátelé nikdy neskončila, transformovala se do studené války a nové operace "Barbarossa", kterou připravují proti Rusku, jak to potvrdilo i odstoupení USA od smlouvy s Ruskem o jaderných raketách středního dosahu.

     Velmi reálné bojové scény mají diváky dovést k zamyšlení o esesácích, jejich životech, jejich manželkách, jejich nadějích a jejich strachu. Hitler by měl radost z každé sekundy filmu. Nikde nestojí žádný památník připomínající zločiny kapitalismu. A nyní můžeme sledovat filmy, které představují milionům diváků ve světě a očišťují zločiny těch největších zrůd - útvarů SS. Rudá armáda porazila nacismus v roce 1945. Nyní se zdá, že budeme musit bojovat proti nacismu znova.

 

      Odkaz:   http://www.ksm.cz/ze-zahranici/ocistovani-nacistu.html

      Celý text:      Ocistovani-nacistu.doc

 

 

Kapitalismus nám kope hroby

 

 16.9. 2019 , Jimmy Doran, KS Irska , překlad Vladimír Sedláček     Svět, ve kterém žijeme, je konečný. Nemá nekonečné, stálé zdroje. A rychle se dostává k bodu, odkud není návratu... Jestli máme zachovat lidstvo a zachránit svět pro budoucí generace, musíme radikálně změnit způsob života, okamžitě. Nemluvíme o drobném vylepšení tu či onde, přechodu na větrnou či solární energii, menší konzumaci masa či použití méně oleje: mluvíme o totální změně způsobu, jímž zacházíme s naší planetou a žijeme své životy. Žijeme ve světě, kde osm lidí shromáždilo více bohatství, než nejchudší polovina světové populace ... Nepatrná část lidstva kontroluje drtivou většinu zdrojů a majetku. Trvalý růst je základní součástí kapitalistického systému. Bez růstu nedojde k akumulaci; není akumulace bez spotřeby. Kapitalismus přesvědčuje lidi, že ke šťastnému a zdravému životu potřebují mnohem víc, než je nutné. Musíme skoncovat s plýtváním. Ve světě, kde tolik lidí umírá hladem, vyplýtváme třetinu vyprodukovaného jídla. To musí skončit, teď. Výrobky musí mít daleko větší životnost.

     Veškerá výroba, zdroje a distribuce musí být vloženy pod veřejnou kontrolu a centrálně plánovány. Banky a firmy, jež nás strhují do propasti, musí být zbaveny rozhodování. Tohle není žádný druh momentálního nedostatku či zádrhelu: je to globální nouze. Rosa Luxembourgová napsala: »Buržoazní společnost stojí na křižovatce, buď přechod k socialismu, nebo pád do barbarství.« Jedině socialismus má potenciál k zastavení ekologické katastrofy a k výstavbě lepšího světa, kde bude vzkvétat veškeré lidstvo. Kapitalistická posedlost ziskem, růstem, spotřebou a akumulací přivedla lidstvo na okraj vymření. Můžeme zachránit planetu nebo kapitalismus. Obojí ne.

 

      Celý text:      Kapitalismus.doc

 

 

 

Povede oslabování našeho státu ke kopírování vývoje na Ukrajině?

 

 16. 09. 2019 , Autor článku: Jaroslav Bašta     Západ Unie doplácí na chybná rozhodnutí přijatá zhruba před šedesáti lety, kdy kvůli krátkodobým ekonomickým problémům s nedostatkem pracovní síly zvolil cestu dlouhodobých demografických změn. Momentálně se musí vyrovnat s bezpečnostními, ekonomickými, politickými a sociálními problémy následků masové migrace a neúspěšné integrace již třetí generace nových Evropanů. Pokud v tomto případě budeme hledat model dalšího možného vývoje pro většinu nových členských zemí, musíme svoji pozornost obrátit až za východní hranici EU na Ukrajinu.

     Začalo to tím, že ti nejbohatší vstoupili do politiky, aby si uchránili nabyté majetky. Ze stejných důvodů ovládli také média. Posléze své spory z televizních obrazovek a parlamentu přenesli do ulic a náměstí. Dokonce se vytvořila instituce nájemných demonstrantů (z nich se později stala jádra soukromých armád). Každá demonstrace, každá rvačka v parlamentu, každý korupční skandál oslaboval autoritu státu. Ten začal být považován na obou stranách za nástroj v rukou těch druhých. Pak už jen stačilo dodat všem těm sporům nacionalistické zabarvení a občanská válka začala a nekončí ani po pěti letech. Zahraniční politika, která se odvíjí od polévání soch barvou, vystihuje intelektuální a morální úroveň části české politické reprezentace více než výmluvně.

 

      Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=237056

      Celý text:      Polocas-rozpadu.doc

 

 

 

Patnáctiletého Oldu gestapo nezlomilo. Zemřel však tři měsíce po válce slepý a ochrnutý

 

 14.9. 2019 , Monika Kuncová, Právo     Tátu mu popravili. Maminku a sestru poslali do koncentráku. On sám zemřel tři měsíce po válce, ochrnutý a slepý v důsledku nacistických lékařských pokusů.  Hájovna poskytla zázemí odbojové skupině Obrana národa, kterou vedli Josef Kábele a Josef Svatoň. Spolupracovala také s partyzány ze skupiny Krylov. Dolečkovi se do odboje zapojili od samého začátku. Synu Oldovi bylo tehdy dvanáct a dceři Hance čtrnáct let. Jeden bývalý poručík československé armády mučení nevydržel a Dolečkovy prozradil. „Známe jeho jméno, ale nemluvíme o tom. Nikdo neví, jak by se při výslechu gestapa zachoval sám,“ řekla mi Zdena Špůrková, bývalá pracovnice Městského muzea v Ústí nad Orlicí.

     Němci si mysleli, že z patnáctiletého kluka odpovědi snadno vymlátí. Spletli se. „Neboj, mami, já vydržím, všichni vydržíme a určitě se shledáme,“ stačil pošeptat v nestřeženém okamžiku mamince Marii. Mnozí vězňové se v koncentračním táboře Moringenu zřejmě stali „pokusnými morčaty“. Psychiatr Dr. Robert Ritter na nich prováděl pokusy, kterými se snažil doložit, že dědičné vlastnosti jsou geneticky podmíněné. Když nejmladšího českého odbojáře Oldu Dolečka ukládali do bezejmenného hrobu, jeho vrah v bílém plášti si už budoval vědeckou kariéru v poválečném Německu. Otmar von Verschuer byl v roce 1949 plně rehabilitován a působil na katedře genetiky v Münsteru. V roce 1952 byl dokonce zvolen předsedou Německé antropologické asociace.

 

      Odkaz:   https://www.novinky.cz/historie/clanek/patnactileteho-oldu-gestapo-nezlomilo-zemrel-vsak-tri-mesice-po-valce-slepy-a-ochrnuty-40296493?dop-ab-variant=17&seq-no=5&source=hp

      Celý text:      Olda-Dolecek.pdf

 

 

 

Pražské grandiózní ego

 

 16.9.2019 Oskar Krejčí     Politolog Oskar Krejčí se ve své glose zamýšlí nad souvislostmi pražských snah změnit smlouvu s Pekingem a odstranit sochu maršála Ivana S. Koněva. Dějiny píší vítězové. V daném případě to nejsou vítězové 2. světové války, ale kuloárních půtek na pražském magistrátu a na radnici Prahy 6. Ti dnes rozhodují, kdo osvobodil Prahu a v kolika podobách existuje Čína. Praha se vzbouřila čtyři dny před úplnou a bezpodmínečnou kapitulací Německa, přesto však ještě stihla podepsat příměří, podivnou kapitulaci německých vojsk umožňující jejich průchod městem. Umožnila odchod jednotkám Wehrmachtu, ale i SS. Ty neprchaly před povstalci na barikádách. Utíkaly směrem k Američanům před postupující Rudou armádou.

     Primátor zaujal především tím, jak řeší vztahy s Čínou. Ze smlouvy s Pekingem by rád odstranil zmínku o tom, že Praha uznává zásadu jedné Číny. Praha vidí ve světě více čínských republik. Výsledkem jednostranné úpravy smlouvy bude nutně její zneplatnění, což snad někdo na magistrátu chápe. Pan primátor je ale bohatýr, který dokáže bojovat proti oportunistické linii české zahraniční politiky, ale i Evropské unie a spojenců v NATO. Co na tom, že Čína je, jak praví Henry Kissinger, singulár.

     A třeba už nastal čas vypsat grant hlavního města Prahy na prokádrování těch, kdo leží na Vítkově v hrobě Neznámého vojína. Vždyť jeden z oněch neznámých padl během karpatsko-dukelské operace Rudé armády a druhý jako legionář po boku ruských vojsk u Zborova! Co když tam v hrobě, nedej Bože, leží nějaký levičák či panslavista a slovutní pražští konšelé k němu kladou věnce!

 

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/09/16/prazske-grandiozni-ego/

      Celý text:      Prazske-ego.doc

 

 

 

Istanbulské ideologické zlo.

 

 15.9. 2019 , Autor: Daniela Kovářová, prezidentka Unie rodinných advokátů     Úřad vlády zveřejnil nový, korektní překlad Istanbulské úmluvy proti násilí na ženách a domácímu násilí, o které se už dva roky diskutuje. Úřad vlády zdůrazňuje, že ratifikace nebude mít na naše české právo žádný vliv. Proč tedy přijímat něco, co nepotřebujeme?  Protože nejde o právo, ale o ideologii. Stačí obava, klidně i bez důkazů. Po ratifikaci se slovní i neverbální trestné činy musí zavést do našeho právního řádu, protože zatím je netrestáme. Bude vyloučeno „alternativní řešení sporů včetně mediace a smírčího řízení“. „Smluvní strany přijmou nezbytná opatření k prosazování změn společenských a kulturních vzorců, pokud jde o chování žen a mužů s cílem vymýcení předsudků, obyčejů, tradic a veškerých dalších zvyklostí, které jsou založeny na… stereotypních úlohách žen a mužů“ (čl. 12). Každá cizinka, jež se prohlásí za oběť, bude mít automaticky právo na český azyl (čl. 60). Některé stereotypy však nejsou špatné. Pomáhají žít a lépe unést každodenní život. Zato právo bývá často jenom slovo na papíře, ale zneužít ho lze tím spíš, čím víc se ohání hloupými ideály.

 

      Odkaz:   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/istanbulska-umluva-urad-vlady-zeny-domaci-nasili-komentare-glosy-nazory.A190913_104404_zahranicni_jadv

      Celý text:      IstambulskaUmluva.doc

 

 

 

Fenomenální průlom …

 

 14. 9. 2019 , Michail Chazin Bavor V.     M. Chazin nám poskytuje poučný vhled do nitra dnešního Ruska a jeho politiky.  Úspěchy Putina v zahraničí:   Macron prohlašuje, že přijede příští rok do Moskvy na oslavy 75. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce. Bývalý polský prezident, významný antisovětčík, zřejmě (jak zlí jazykové tvrdí) po vynoření z alkoholického oparu, prohlásil, že není dobré slavit začátek války bez účasti Ruska. Skoro současně přišla informace o tom, že se oslav nezúčastní Donald Trump. Trumpova odpověď ve věci návštěvy Varšavy, souvisí nejspíš s tím, že se rozhodl vysvětlit, že odteď se bude mnohostranné mezinárodní setkání považovat za prvotřídní jen tehdy, pokud tam bude přítomen Putin. Proto se já domnívám, že V.V.Putin dosáhl dalšího zahraničně-politického průlomu.

     Situace na vnitřní frontě je velmi složitá, protože celá soustava vnitřního řízení Ruského státu je konstruována tak, že sám Putin není schopen ji kontrolovat. Maximálního úspěchu na půdě takříkajíc uvnitř SNS, které ho jsme dosáhli, bylo vytvoření celní unie a Eurasijského ekonomického svazu (EAES), a dělal na tom Sergej Glazev (akademik, donedávna Putinův poradce-pozn.překl.), který byl neprodleně poté liberální vládou odstraněn. U nás ve skutečnosti hospodářství řídí liberální parta, která se systémově nachází mimo státní kontrolu a prezident ji může ovlivnit výlučně odvoláním jejich hlav. Celý systém je vystavěn tak, že je v něm sedm úrovní rozhodování, kdy kterákoli úroveň může rozhodnutí potopit, ale ani jedna nemůže rozhodnutí realizovat. To je zásadní problém dnešního řídícího modelu v Rusku. On není vytvořen pro konstrukci a rozvoj země, ale pro dělení státního rozpočtu a privatizaci. A nyní, kdy pro Putina je mezinárodní fronta prakticky zavřena, protože nepřátelé byli rozbiti a Trump je přinejmenším do roku 2020 spojencem, je možné tuto situaci změnit. Je to zásadní úkol, který je třeba splnit za každou cenu.

 

      Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/fenomenalni-prulom.html

      Celý text:      Fenomenalni-prulom.doc

 

 

 

Súd potvrdil, že BBC vedela vopred o útoku na WTC

 

 Dnes v 17:14 | afinabul      Zase to isté: zbúranie WTC považujem za začiatok stáleho tlaku na časť sveta, aby sa obrátila na tvrdo pravičiarsku podľa USA a UK.    "Dnešok bol historický deň pre Hnutie za pravdu 9/11" povedal Peter Drew z Britskej vetvy AE911Truth (Architects and Engineers for 911 Truth) pre Digital Journal, "s účasťou viac ako 100 príslušníkov verejnosti, zahrnujúc početných žurnalistov z celej Británie, ako aj z iných častí Európy". Je porušením zákona, ak niekto vyzve iného, aby poskytol peniaze, so zámerom že budú použité, alebo ak existuje rozumný dôvod podozrievať že budú použité, na teroristické účely.

     Skutočnosť, že BBC oznámila kolaps WTC 7 dvadsať tri minút pred tým ako skutočne spadlo, ukazuje, že Británia si bola vedomá útokov 9/11 pred tým ako sa naozaj stali. Priama implikácia je, že pracovali s "teroristami", s diskusiou okolo toho kto boli v skutočnosti teroristi v tejto súvislosti nepodstatnou. Z Rookeho vyhlásenia pre súd:    "Verím, že BBC, ktorá je priamo financovaná z licenčných poplatkov, podporuje ciele terorizmu, a ja mám nezvratný dôkaz v tomto zmysle. Nepoužívam tento výraz ľahkomyseľne, vzhľadom na situáciu v ktorej som". Skutočnosť, že BBC ohlásila kolaps WTC 7 viac ako 20 minút vopred sa ukázalo byť dostatočným dôkazom. Vo svetle dôkazov, ktoré sudca vzal do úvahy, Rooke bol bezpodmienečne prepustený.

     A ešte môj komentár: Je zrejmé, že naša krajina čelí rovnakému, možno postupnému ale nepochybnému, tlaku na "popravičiarnenie" všetkých masovo komunikačných prostriedkov (najprv, potom všetko ostatné), ako majú naše vzory, USA a UK. Z týchto dvoch krajín pochádzajú aj fondy na prevádzkovanie tých naších tvrdých pravičiarskych (vraj sú to NGO), ktoré majú dokonca zjavne povolené prekračovať zákony.

 

      Odkaz:   http://afinabul.blog.cz/1909/sud-potvrdil-ze-bbc-vedela-vopred-o-utoku-na-wtc

      Celý text:      O-utoku-na-WTC.doc

 

 

 

Převládá zjednodušené vidění světa

 

 10.9. 2019 , Monika Hoření , Rozhovor Haló novin s podnikatelem Ladislavem Kubizňákem, bývalým čs. zpravodajcem rezidentury New York a diplomatem:     SSSR se pod vedením své komunistické strany rozvalil zevnitř. Vedení strany zradilo zájmy svého státu pro své vlastní výlučně prospěchářské zájmy. V podstatě se rozhodlo o osudu našeho sametu v několika dnech po 17. listopadu, kdy Gorbačov pohrozil, že v případě zásahu čs. bezpečnostních sil, armády a milicí bude proti nim nasazena skupina sovětských vojsk dočasně umístěných v republice. Politické vedení naší země mělo od roku 1988, po důležitém varování, hodně času k možnosti uvolnit napětí v zemi, nechat prostor pro vznik dalších politických stran, uspořádat volby do parlamentu, nebránit lidem rozvíjet své živnosti, otevřít hranice a nedělat problémy s vycestováním. Nic však neudělalo.      Když nemáte věcnou a objektivní politickou analýzu a představu o východiscích a pevné zodpovědné vedení, které realizuje nutná opatření, země se stane hříčkou mezi neúprosnými společenskými silami domácími i zahraničními.

     Pouze Česká republika se dopustila nehoráznosti, že byly zveřejněny jmenné seznamy čs. zpravodajců a zvláštním evropským triumfem se může chlubit díky Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) a Archivu bezpečnostních složek (ABS). Zveřejnila totiž jako první v postkomunistické Evropě osobní karty a fotografie příslušníků předlistopadové rozvědky - tehdy označované krycím názvem jako První správa Sboru národní bezpečnosti (SNB). Neznám stát, který by v minulosti něco takového učinil a odkryl tak citlivé údaje.      V dnešní rozdělené společnosti stále více převládá zjednodušené vidění světa, některé osobnosti nebo skupiny mají snahu vládnout světu bez mandátu a k tomu mají obrovskou podporu mainstreamových médií. Dnes je na řadě Evropa. Oslabit Evropu islamizací. Zničit evropské národní státy a evropské národy. Vyvolat na evropské půdě lokální války a válku s Ruskem. Tomu napomáhají lokajové v čele EU.

 

      Odkaz:   http://www.ihalo.cz/articles/view/51919558

      Celý text:      Zjednodusene-videni.doc

 

 

 

Neomarxismus, pravicový nebo levicový?

 

 14. 9. 2019 , Stanislava Kučerová    I uznávaní politologové dneška si stěžují na terminologický zmatek. Marxismus jsme poznali v 19. stol. jako ekonomické učení o vývoji společnosti, o výrobních prostředcích a vztazích, o výměně společenských řádů, o ekonomii a třídní struktuře kapitalismu, o nutném příchodu beztřídního socialismu. K nám se po převratu 1989 dostala řada směrů, které bývají označovány jako „neomarxismus“ a představují protestní hnutí proti údajné diskriminaci rozmanitých menšin. Na shromážděních a pochodech těchto hnutí můžeme slyšet a na jejich transparentech číst hesla z problematiky gendrové, multikulturní, imigrační, ochranně klimatické, protiautoritářské, protivládní a pod. I ptáme se: Co je tu marxistické? Není to spíše neoliberalismus než neomarxismus? A je levicový nebo pravicový?

     U tradičních marxistů byla nezrušitelná idea utvořit spravedlivější společnost. U zmíněných antidiskriminačních skupin, které se leckde nepřesvědčivě označují jako neomarxistické, jde o vymýšlení individuálních práv na to či ono uspokojení, to či ono blaho. O dílčí cíle egocentrického zaměření. Proč je to tedy neomarxismus? "Jde spíše o „neoanarchismus,“ kult bezvládí a „svobodné osobnosti" ! Zájem o společnost a strukturálně utlačované vrstvy tu zcela chybí. Ve hře je přednostně individuum. Tedy nic marxistického ani levicového. Čí je to zájem? Nezmýlíme se, když uvedeme, že je to zájem anonymní moci. Ona podporuje podobná hnutí, která se prezentují pod falešným, zavádějícím jménem. Neboť nad celým světem dnes panuje stará římská zásada: „Divide et impera (Rozděl a panuj)“, povýšená na globální.

 

      Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/neomarxismus-pravicovy-nebo-levicovy.html

      Celý text:      Neomarxismus.doc

 

 

Starosto, odstupte ze své funkce

 

 13.9. 2019 , JUDr. Ivan Hrůza     Starosta Kolář úmyslně porušil zákon č. 122/2004 Sb. o válečných hrobech a pietních místech, ve kterém je v § 2 odst. 2 uvedeno, že za válečný hrob se považuje i pietní místo, kterým se rozumí pamětní deska, pomník, památník nebo obdobný symbol připomínající válečné události a oběti

      Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/

 

Když nebude po našem, vytvoříme další krizi,

 

my jsme ti nejvyšší z nejvyšších

 

 13.9.2019 , Růžena Chrastekova     Hlavně takto si lze vykládat lítý boj vrchních státních zástupců pod vedením nejvyššího státního zástupce za podobu novely zákona o státním zastupitelství. Chtějí, aby jim nikdo nesměl do toho mluvit. Vůbec nikdo. Chtějí tady zavést prokurátorský stát...

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/kdyz-nebude-po-nasem-vytvorime-dalsi-krizi-my-jsme-ti-nejvyssi-z-nejvyssich

 

Německo a Francie řeší záhadné případy dětí narozených bez rukou

 

 14.9. 2019     Genetici a další specialisté řeší v Německu a ve Francii případy těžkých tělesných postižení novorozenců. Současné případy se nápadně podobají těm z roku 1960, které jsou známé jako kauza Contergan.

      Odkaz:   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/nemecko-a-francie-resi-zahadne-pripady-deti-narozenych-bez-rukou-40296445?dop-ab-variant=17&seq-no=3&source=hp

 

Český primář říká: První polovinu našich

životů nás farmaceutické firmy tráví ...

12.9.2019 ,  Milan Vidlák, časopis Šifra     pozval Jana Lamiho:  Jsem přesvědčen o tom, že první polovinu našich životů nás farmaceutické firmy tráví tu PET obaly, tu kvalitou potravin a éčky, která do nich přidávají, aby v nás vyvolali ty rakoviny, vysoké tlaky a jiné choroby. A druhou polovinu našich životů do nás cpou ty svoje preparáty, kterými nás takzvaně léčí.“

      Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/cesky-primar-rika-prvni-polovinu-nasich-zivotu-nas-farmaceuticke-firmy-travi-pet-obaly-kvalitou-potravin-a-ecky-aby-v-nas-vyvolaly-rakovinu-a-jine-choroby-a-druhou-polovinu-nasich-zivotu-do-nas-cp/

 

Kolář jako Emanuel Moravec?

1.9. 2019      Jaroslav Bašta se ve svém komentáři vyjádřil i ke starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi a jeho postoji k soše maršála Koněva, srovnal Koláře s politikem a legionářem Emanuelem Moravcem. Ruský historik Michail Mjagkov se přidal ke kritice České republiky kvůli snahám Prahy 6 odstranit pomník maršála Koněva z Dejvic. Uvedl, že jde o alarmující pokus o přepsání historie, který může vést k nástupu nacistů k moci.

      Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2338-kol%C3%A1%C5%99-jako-emanuel-moravec

 

Bloomberg: Nezalekli se Bruselu - Srbsko se chce připojit k EAEU!

 

  13.9. 2019     Plány Srbska na připojení k ruskému euroasijskému hospodářskému společenství (EAEU) rozhněvaly Evropskou unii, Srbsko odmítá členství v Severoatlantické alianci, která je ale s bezpečnostními strukturami EU provázána pupeční šňůrou. A bolák Bělehradu jménem Kosovo, je udržovaným plodem jak NATO, tak EU, což pozorovatel agentury rovněž ví.

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bloomberg-nezalekli-se-bruselu-srbsko-se-chce-pripojit-k-eaeu/

 

Vtip a realita

 

 13.9.2019 , Jaroslav Tichý     Migranti jsou zatím prokazatelně ve statisících v zemích západní a severní Evropy, tedy v zemích, které jsou stejně jako ČR součástí EUJak to dopadne si umíme všichni představit  A je na našich občanech, pro co se rozhodnou. Zda pro: - hodně tvrdý pád s trvalými následky, tj. pro svoji islamizaci, či - zbrzdění pádu, tj. pro obranu před svojí islamizací a tedy pro odchod z EU.

      Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/09/8024-vtip-a-realita.htm

( Poznámka správce webu:   HISTORIA MAGISTRA VITAE - z nedávné historie našeho národa víme, jaké může mít etnické míšení následky. Během staletí si zvláště po válkách a epidemiích zvali feudální páni do Čech zejména německé řemeslníky a rolníky. V situaci souběhu 2 kritických vlivů - hospodářské krize + nastolení fašismu v mateřské zemi - propadli většinou Němci v Čechách nepřátelství vůči nám natolik, že započali realizovat genocidu našeho národa. Přitom nám byli kulturně i jazykově bližší (z rodiny indoevropských národů), než nyní historicky podstatně rychleji nasazovaní "lehkoživkové" (promísení Isilovci) z Afriky a Asie. Od nich nám potenciálně hrozí ještě větší nebezpečí, než historicky nedávno od hitlerovců !!! ) 

 

Studená válka ,,elit" proti lidstvu

 

 13. září 2019 , Daniel Novák     ,,Světové zákulisí“ realizuje svou moc způsoby odlišnými od těch, které používají vlády

     1) Ovládnutí metodologie zpracování informací ;   2) Dalším krokem je záměrná změna vztahu chápání příčina - důsledek;   3) Poté stačí například vytvořit ideologii;    4) Blábolením o ,,trhu" maskovat skutečný charakter globální ekonomiky 5) Biologická degenerace populace je zajištěna minimálně od doby tzv. ,,zelené revoluce" 60. let chemickými přísadami ; Buduje se "policejní režim" pro ,,nepřátele", kteří budou nějak ohrožovat ,,pluralismus" globalisty řízených procesů.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/studena-valka-elit-proti-lidstvu.html

( Poznámka správce webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, ( http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ) docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají  také využitím "migrační zbraně". )

 

Koněv? Jinak, než se říká. Generál

 

Kostelka předložil fakta: Stalin, USA, válka

 

 12. 9. 2019     ROZHOVOR Den vítězství, 9. května, je pro Rusy nejvýznamnějším svátkem. A necítí to tak jen pamětníci, ale i mladí lidé. Poškozování, odstraňování a urážky těchto symbolů, a je jedno, jestli jsou věnovány prostým vojákům, nebo velitelům, považuje drtivá většina Rusů za osobní urážku.

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Konev-Jinak-nez-se-rika-General-Kostelka-predlozil-fakta-Stalin-USA-valka-595601

 

Největší teleskop světa v Číně zachytil

 

přes 100 záhadných signálů z vesmíru

 

  11. září 2019   Redakce AC24     Největší čínský teleskop a zároveň i největší teleskop na světě FAST, zachytil signály nazvané FRB.     FAST je největší radioteleskop na světě, který dosahuje šířku 500 metrů a tak snadno schová i známou hvězdárnu Arecibo v Portoriku. p na světě, který by mohl zachytit pulsar mimo naší galaxie.

      Odkaz:   https://ac24.cz/-/nejvetsi-teleskop-sveta-v-cine-zachytil-pres-100-zahadnych-signalu-z-vesmiru?redirect=%2F

 

Nezvěstní evropští bojovníci Islámského státu

 

 12.9. 2019     Německé ministerstvo vnitra uvedlo, že z odhadovaných 1050 Němců, kteří v  Podle odhadů ICSR se do západní Evropy vrátilo kolem 1 765 bojovníků IS a do východní Evropy 784.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/nezvestni-evropsti-bojovnici-islamskeho-statu.html

 

Zhoršuje se riziko vzniku jaderné války, varoval ruský politik

 

  12.9. 2019 , Redakce AC24     Ruské ministerstvo zahraničí upozornilo na možný vznik jaderné války. "Naše pozice je dobře známá - my vystupujeme za obnovení plnohodnotných jednání o zajištění strategické stability a mezinárodní bezpečnosti

      Odkaz:   https://ac24.cz/-/zhorsuje-se-riziko-vzniku-jaderne-valky-varoval-rusky-politik?redirect=%2F

 

Český šampion v thajském boxu nelituje

 

ztráty nohy v boji o svobodný Donbass

 

10. 9. 2019  EuAsiaDaily     Rozhovor Kristiny Melnikovové se zraněným českým opolčencem Pavlem Botkou.  Kdo je vinen, že tato válka začala? Za prvé lidé na Ukrajině, kteří projevili lhostejnost. Pokud by se okamžitě postavili proti Náckům, pak by tu všechno co se děje, nebylo. Z geopolitického hlediska jsou na vině Američané, Západ. Byl jsem vážně zraněn, což je těžké předvídat. Ale mohu říci, že nelituji toho, že jsem sem přišel, abych pomohl lidem. "

      Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/09/cesky-sampion-v-thajskem-boxu-nelituje.html#more

 

Co se můžeme naučit od generace Grétiných obdivovatelů

 

Autor článku: Petr Hampl  , 11. 09. 2019     V posledních desetiletích setrvale klesá výkonnost mozků Evropanů. Hypotéza, že by v nastupující generaci vznikala nějaká specifická znalost, která může obohatit celou společnost, se ukazuje jako nesmyslná.

      Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=236712

 

Letná príprava Nežnej revolúcie

 

 4. září 2019 , PAVOL JANÍK , LUK , 34/2019     Všeobecne známym udalostiam z novembra 1989 predchádzali menej známe zákulisné prípravy          Rok 1989 otvoril aj priestor pre integráciu a globalizáciu.

      Odkaz:   http://www.obrys-kmen.cz/index.php/rocnik-2019/292-34-2019-4-zari-2019/2946-letna-priprava-neznej-revolucie

 

Mnichovskou dohodou vydaly západní moci

střední Evropu na pospas nacistické mašinérii

11.09.2019 , Anton Hrnko     Palác Národní rady (parlamentu) Slovenska se stal místem konání putovní historické a dokumentární výstavy o osvobození Rudou armádou vězňů nacistických táborů smrti.

      Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019091110662445-hrnko-na-vystave-o-holokaustu-mnichovskou-dohodou-vydaly-zapadni-moci-stredni-evropu-na-pospas/

 

Druhé národní obrození je nezbytné

9.9.2019 , Monika Hoření     Rozhovor s mjr. v. v. Stanislavem Balíkem    Nesmíme kapitulovat, ale musíme bojovat za naši vlast. Nesmíme si ji nechat ukrást domácími kolaboranty a zrádci, kteří jsou v žoldu landsmanšaftu a globalistů.

      Odkaz:   http://www.ihalo.cz/articles/view/51915666

 

Ruského vojenského cvičení Centrum se zúčastní

 

asi 128 tisíc vojáků z Ruska a dalších 7 zemí

 

 10.9.2019 VSa      Vojáci z Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu, Uzbekistánu, Indie, Číny a Pákistánu.  Podle hodnocení ruského experta Ivana Konavalova je i letošní vojenské cvičení ukázkou sbližování Ruska a Číny. Obě země tak demonstrují připravenost vojensky spolupracovat v regionu Střední Asie.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/09/10/ruskeho-vojenskeho-cviceni-centrum-se-zucastni-asi-128-tisic-vojaku-z-ruska-a-dalsich-7-zemi/

 

Nacistická Třetí říše byla globalistický imperiální projekt, stejně

jako je globalistickým imperiálním projektem současná EU.

9. září 2019 , Tomio Okamura     Kolář opakovaně veřejně uráží památku vítězů nad fašismem a označuje pokojné občany, kteří si připomínají památku obětí v boji s fašismem, za extrémisty. Maršál Koněv byl během svého života vyznamenán britským Řádem lázně (rytíř - komandér), britským Vojenským křížem, francouzským Řádem čestné legie (velkodůstojník), americkým Řádem zaslužné legie ...

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/nacisticka-treti-rise-byla-globalisticky-imperialni-projekt-stejne-jako-je-globalistickym-imperialnim-projektem-soucasna-eu.html

 

Západ utláčal tzv. Tretí svet tak dlho, až sa sám stal Tretím svetom

 

 9. září 2019 , Ivan Hečko - Andre Vltchek Západ bojoval proti tzv. “tretiemu svetu” počas mnoho dlhých dekád; utláčaním, trápením, lúpežami, násilím voči jeho ľuďom. Zabraňoval im voliť si vlastné vlády. Teraz sa to preklopilo cez palubu: pokúša sa kontrolovať a utláčať celý svet, včítane svojich vlastných občanov.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/zapad-utlacal-tzv-treti-svet-tak-dlho-az-sa-sam-stal-tretim-svetom.html

 

Die Welt: Bohatší Němci zvažují emigraci, Německo o marce

 

 7. září 2019      Podle významného německého deníku Die Welt roste v zemi počet lidí ze střední třídy, kteří uvažují o emigraci z Německa. Důvodem jsou hlavně obavy z budoucnosti.

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/die-welt-bohatsi-nemci-zvazuji-emigraci-nemecko-o-marce/

 

Publicista označil Polsko za nepřítele ruské státnosti!

 7. září 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, mysl-polska.pl, foto: arch.)      Polský publicista Mateusz Piskorski - Varšava se snaží zničit historickou a mezinárodní identitu moderního Ruska a je nepřítelem jeho státnosti. „První září, stejně jako ostatní výročí, se mění na divadlo úsilí politiků, kteří se nevyznačují vysokou intelektuální úrovní...

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/publicista-oznacil-polsko-za-nepritele-ruske-statnosti/

 

Bývalý viceprezident Světové banky o finančním systému

 

8. září 2019 , Miroslav Suja     Rozhovor s Josephem E. Stiglitzem:  Co mě zarazilo, byla ta skutečnost, že ideologie a politika hrály tak velice podstatnou roli v mezinárodních ekonomických vztazích. V MMF má pouze jeden stát právo veta, a to uplatňuje ministerstvo financí Spojených států.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/byvaly-viceprezident-svetove-banky-o-financnim-systemu.html

 

P.C. Roberts: Oficiální příběh o pádu

 

budovy č. 7 WTC leží v troskách

 

 6. září 2019 , P. C. Roberts , Vybral a přeložil  Lubomír Man     Vědecký vyšetřovací tým katedry civilního inženýrství na Univerzitě Aljašky: "Zatím všechny důkazy v této naší rezoluci uvedené demonstrují tu skutečnost, že už předem do budov WTC uložená zápalná zařízení a výbušniny - a nikoli tedy jen letadla - způsobily destrukci tří budov WTC a ukončily životy lidí, kteří se v těchto budovách nacházeli."

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/amerika/p-c-roberts-oficialni-pribeh-o-padu-budovy-c-7-wtc-lezi-v-troskach.html

 

Počet osobních bankrotů je rekordní

 

6.9. 2019 , tov, Novinky     V srpnu bylo vyhlášeno 2.148 osobních bankrotů, o 46 více než v červenci a vůbec nejvíce od roku 2008. Za posledních dvanáct měsíců bylo vyhlášeno 14.717 osobních bankrotů, o 2.260 více než v předchozím období. Zároveň bylo podáno 16.690 návrhů na osobní bankrot, meziročně o 3.402 více. Počet osobních bankrotů se meziročně zvýšil o 18 procent, zatímco počet návrhů na osobní bankrot se zvýšil o 26 procent.

      Odkaz:   https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/pocet-osobnich-bankrotu-je-rekordni-40295576

 

Návštěna Pence ukázala, že USA nejsou spojenci,

 

ale pány Polska!

 

 5. září 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, polityka.pl, foto: arch.)     Polsko je prakticky jedinou zemí na světě, která bezpodmínečně plní všechny požadavky a rozmary Spojených států a mění se spíše na jejich otroka, napsal trpce polský novinář Cesary Kowanda.

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/navstena-pence-ukazala-ze-usa-nejsou-spojenci-ale-pany-polska/

 

Nové bezpečnostní kamery umí číst slova ze rtů

 

 6.9.2019 VSa      Telegraph cituje Tonyho Portera, komisaře pro bezpečnostní kamery v Anglii a Walesu. „Je důležité chránit svobodnou a otevřenou společnost a s takovými technologiemi hrozí, že se v tuto chvíli vzdáváme naší svobodné a otevřené společnosti.“

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/09/06/nove-bezpecnostni-kamery-umi-cist-slova-ze-rtu/

 

Radim Valenčík: O morálce a matematice

 

 4.9.2019 , Radim Valenčík     Matematika je zejména o sebekritičnosti, o kultivování představivosti, s uměním přesahu stávajícího poznání. Oslabení výuky matematiky jednak přispívá k "produkci" ambiciózních primitivů, jednak jim otevírá dveře k tomu, aby se přes slouhovství vůči cizí moci, které si odůvodňují "vznešenými ideály", prosazovali.

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/radim-valencik-o-moralce-matematice

 

Koněv osvobozen

 2. září 2019  Pondělního setkání se zúčastnili a vystoupili Jaroslav Foldyna (ČSSD), Jiří Ovčáček (uvedl, že je tam s požehnáním pna prezidenta), Lubomír Volný (za SPD), Zdeněk Ondráček (KSČM), Josef Skála, senátor Jaroslav Doubrava, po něm ještě jednou Jiří Ovčáček, poslanec Jiří Kobza (SPD), poslanec Stanislav Grospič (KSČM), Jiří Černohorský (ANS), Milan Rohan, Vladimíra Vítová, předsedkyně ANS a ČMF, moderovala Jana Volfová (Česká suverenita).

          Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/ohlasy/2327-kon%C4%9Bv-osvobozen

 

Nastupuje superglobalizácia alebo

 

deglobalizácia svetového hospodárstva?

 

 20.8.2019 , Zdroj:   Magazín United Life     Samotný fakt, že v roku 2017 v rebríčku 20 najsilnejších technologických spoločností boli iba 3 z USA a 9 čínskych, pričom žiadna z EÚ, je veľavravný. Medzinárodná hospodárska súťaž sa teda čoraz väčšmi presúva do boja o technologickú nadvládu. Na jednom konci sveta rastie Čína a jej pridružené „satelity" a na druhom upadajú USA.

      Odkaz:   http://voltaire.netkosice.sk/index2.html

      Celý text:      Co-nastupuje.doc

 

Dáme si vziať peniaze? Švédom ich ukradnú

 

prvým v EÚ. Krádež slobody občana to bude!

 

     4. září 2019 , Roman Bednár      Štáty tak budú mať skvelé možnosti dokonalej kontroly každého človeka.  Vždy a všade budeme závislí na elektronike – inakšie nebudeme môcť platiť.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/dame-si-vziat-peniaze-svedom-ich-ukradnu-prvym-v-eu-kradez-slobody-obcana-to-bude.htm

 

Genderová rovnost? Další politický podvod mocných

 

3.9.2019 , Valentin Dobrotivý     Západními zeměmi se intenzivně šíří ideologie tzv. "genderové rovnosti". Stejně jako před sto lety i dnes mocenské elity, schovávající za oponou své zneužívání slabšího pohlaví, sledují a chrání pouze vlastní zájmy a cíle. Cílem je usnadnění a urychlení manipulace a korupce v politice, veřejné správě a hospodářství.

      Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/09/8015-genderova-rovnost-dalsi-politicky-podvod-mocnych.htm

 

Nové rakety z KLDR: Změna pravidel hry

 

na Korejském poloostrově

 

 25. srpen 2019 , Napsal/přeložil:  Geo     „Je třeba poznamenat, že právě raketové úspěchy KLDR zabezpečily to, že proti této zemi už mnoho let nikdo neplánuje žádné reálné vojenské operace,“ komentoval pro server iz.ru ruský odborník Dmitrij Korněv..

      Odkaz:   https://www.eurasia24.cz/analyzy-a-komentare/item/3010-nove-rakety-z-kldr-zmena-pravidel-hry-na-korejskem-poloostrove

 

Kampaň proti domobranám pokračuje.

Děláme svoji práci dobře!

 31.8. 2019     Muži, ale často i ženy, kteří se ve svém volném čase a za svoje peníze (na rozdíl od činnosti většiny bohatě dotovaných politických „ziskovek“) učí připravovat se na věci možné příští, aby dokázali ochránit a ubránit svoje rodiny a svoji zemi, jsou to skuteční vojáci ve válce o budoucnost naší země!“

      Odkaz:   http://www.nwoo.org/2019/08/31/kampan-proti-domobranam-pokracuje-delame-svoji-praci-dobre/

 

Nebezpečnější než Kalibr. Rusko zkouší novou raketu

 

Zdroj: agitpro.su , Překlad: mbi, Eurasia24.cz     Na rozdíl od Kalibrů, které se k cíli „plíží“ podzvukovou rychlostí kopírujíc terén, Zirkon útočí na cíl rychlostí 5–6krát převyšující rychlost zvuku, při kterých se kolem ní vytváří plasmový oblak  – radary přestává být zjistitelná.

      Odkaz:   https://www.eurasia24.cz/vojenstvi/item/1481-nebezpecnejsi-nez-kalibr-rusko-zkousi-novou-raketuhttps://www.eurasia24.cz/vojenstvi/item/1481-nebezpecnejsi-nez-kalibr-rusko-zkousi-novou-raketu

 

Neznalost zákona se omlouvá u policistů,

 

státních zástupců, soudců a Nadlidí

 

 2.9. 2019 , Alena Vitásková     ... kdy se neznalost zákona nahrazuje slovem „právní názor“. Další bezmoc prostých občanů je, že záleží na soudci, jaké důkazy bude vyhodnocovat. Stává se v poslední době velmi často, že ani zdaleka nevyhodnocuje všechny důkazy. Občané ztrácí, nebo již ztratili důvěru v právní stát a to by žádný politik neměl podceňovat.

      Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=236056

 

Maršál Koněv: vandalové kolem rodiny Kolářů?

1.9. 2019     S nástupem Hřiba (Piráti) a rodiny Kolářů (TOP 09 - Evropské hodnoty) prudce roste vandalismus a byty pro mladé zdražují! A tomu nadšeně tleská zaplněná Letná. Rudá barva na soše maršála Koněva se začala objevovat náhodně po "mírové misi" v Oděse, kde přátelé strany TOP 09 provedli jinou akci: 2. května 2014 ukrajinské nacionalistické bojůvky upálily 48 nevinných Oděsanů. Ale to rodina Kolářů a TOP 09 bere jako banalitu.

      Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2706-marsal-konev-vandalove-kolem-rodiny-kolaru-a-ukrajinska-ambasada-nahodou-vedle

Ďakujem, priatelia!

 

 31.8.2019 , Ľuboš Blaha, poslanec NR SK , Od mlok     Predseda parlamentu s úctou hladí na jednu z najvýraznejších osobností Slovenského národného povstania – komunistu Husáka. On riskoval svoj život v Slovenskom národnom povstaniu za našu slobodu.Je čas na nové národné povstanie. Proti novým fašistom, proti novým extrémistom – proti neoliberálom.

      Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2019/08/31/dakujem-priatelia/#more-1497

 

Impérium Nového světového řádu hlásí úder

31. 8. 2019     Ivan Danilov     Další krok globalistů zastoupených londýnskými bankéři, který je namířen proti Trumpově politice a má nastolit bankovní dohled nad světem. Globální digitální měna. Jinými slovy: FED byl vyzván, aby si sundal z hlavy korunu a stal se „rovnocenným členem“ kolektivní organizace centrálních bank, která bude vydávat globální „digitální měnu“.

      Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4618-imperium-noveho-svetoveho-radu-hlasi-uder-globalni-digitalni-mena-otevreny-utok-na-dolar-facebook-a-spol-ve-svete-financi-jak-trumpovi-i-johnsonovi-pristrihnout-kridla-krok-k-likvidaci-realnych-penez.htm

Vědci konečně uzavřeli otázku o homosexualitě

31.8. 2019      Žádný společný gen zapřičiňující homosexualitu neexistuje. Sexualitu člověka ovlivňuje obrovské množství faktorů, mezi nimiž zřejmě jako nejvýznamnější vystupují prostředí, výchova, ale například i hormonální prostředí v děloze během prenatálního vývoje.

       Odkaz:   https://ac24.cz/-/zkoumali-pul-milionu-lidi-ale-nic-nenasli-vedci-konecne-uzavreli-otazku-o-homosexualite?redirect=%2F

 

Putin vyhrál, ale co s tím má společného Čemezov?

 

 Michail Chazin • 29.8. 2019     Celý problém je v tom, že s hlediska státní správy žijeme v rámci vnějšího systému a jsme jeho součástí. Putin to například chápe jistě. A v této situaci by i rád něco udělal, ale nemůže.

     V posledním roce – vidíme Putinovu cestu od vítězství k vítězství. Kdy bude to vítězství potvrzeno? – s největší pravděpodobností na „Nové Jaltě“ v roce 2022-23. Tak se objeví zdroje, které podle toho, jak se změní vnější pravidla, a bude možné provádět suverénní hospodářskou politiku, také umožní ruským občanům dostat některé věci, na které mají právo.

      Odkaz:   https://outsidermedia.cz/putin-vyhral-ale-co-s-tim-ma-spolecneho-cemezov/

 

Po recesi přichází Velká deprese

 

 27. srpna 2019 - Jak již bylo několikrát uvedeno, nevypadá to dobře pro německou ekonomiku nebo obecně pro Evropu. Německo je již v recesi. Nejen v Evropě přichází ekonomický pokles, ale ve všech západních zemích. USA, Japonsku, Austrálii, Jižní Africe, zemích  Jižní Ameriky, vše propadne hluboké recesi.

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/po-recesi-prichazi-velka-deprese/

 

Pakt Molotov - Ribbentrop – efektivní tah krizového managementu

 

 30.8. 2019 , Michal Brand     7. března 1936 nacistické Německo vojensky obsadilo Porýní, čímž se dopustilo flagrantního porušení podmínek Versaillské smlouvy. Nikdo ze signatářů Versaillské smlouvy nepodnikl žádné kroky, protesty nebo protiopatření. Stalin zřejmě zcela pochopil záměry západních velmocí a "zahrál!" vlastní tah – smlouva Molotov – Ribbentrop.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/pakt-molotov-ribbentrop-efektivni-tah-krizoveho-managementu.html

 

Reagan a jeho plán likvidace nejen SSSR

 

 30.8. 2019 , Překlad: J. K., Pramen: Советская Россия    Projev na tajné poradě vedoucích pracovníků zahraničně politických služeb v červnu 1984 - Smést říši zla z povrchu planety. R. Reagan: "Nejsem první prezident USA, který pochopil, že vojensky a ekonomickou blokádou Sověty neporazíme. Richard Nixon přede mnou dospěl k závěru: boj, jehož se účastníme, je velká bitva idejí, tady musíme zvítězit nebo zahynout. Také prezident Kennedy přiznal nezbytnost nepřetržitého ideologického útoku na komunismus.

      Odkaz:   https://www.ovkscmfm.cz/clanky/fakta-a-argumenty/rusko-vs-usa/reagan-a-jeho-plan-likvidace-nejen-sssr.html

G7 je přežitý formát. Navzdory Macronově snaze

 

 28.8.2019 Ilona Švihlíková     Jaký smysl má dnes G7? Teoreticky by to mělo být uskupení největších ekonomik světa. Jenže, pokud by tomu tak skutečně bylo, pak by samozřejmě musela být přítomna Čína a také Indie (6. místo). Naopak Itálie a Kanada by jaksi „šly za dveře“. Kdybychom se podívali na paritu kupní síly, pak by se do první sedmičky vešlo Rusko i Indonésie,

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/28/g7-je-prezity-format-navzdory-macronove-snaze/

 

Na mých cestách Evropa-Asie, jsem pár

 

týdnů pobyla v Arabských Emirátech.

  

Nela Lisková      Začala bych tím, že v celých Arabských Emirátech platí velmi tvrdá pravidla, zákony a systém trestního práva, který je nekompromisní. Evropa je záměrně likvidována muslimskými imigranty ze Středního a Blízkého východu, které do Evropy plánovaně a systematicky tahá politická mafie.

      Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/8685-arabske-emiraty-muslimske-imigranty-neprijimaji-a-nechapou-proc-ma-evropa-pro-zlocince-a-vrahy-otevrenou-naruc

 

Trumpův taneček kolem prohry

 

 28.8. 2019 VSa     Analytik Spengler pro Asia Times píše o tom, že Čína už v konfliktu s USA vyhrála. Čína spustila globální síťový projekt, který se týká e-commerce, finančnictví, logistiky i dopravy.      Americký obchodní deficit je bezvýznamné téma ve srovnání s technologickou válkou. A v této válce USA prohrávají

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/28/trumpuv-tanecek-kolem-prohry/

 

Říkáte neziskové organizace? Ne, jde o nájemné politické ziskovky

 

 28.8.2019 , Stanislav Novotný  , PrvníZprávy     Vymývají mozky našich potomků, vnucují nám genderovou ideologii, znevažují zralost a zkušenost, cenzurují. Polykají miliardy a pracovní síly, jež chybí jinde.

      Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/rikate-neziskove-organizace-ne-jde-o.html

 

Sedm rozhádaných

 

 25.8.2019 , Fiala Zbyněk     Když se před čtyřmi dekádami dávali členové G7 dohromady, představovali 70 procent světového HDP. Bývávalo. Nyní už je to méně než polovina a tento podíl stále rychleji klesá. Možná nejdůležitější schůzka přitom proběhla ještě předtím, než Macron začal vítat reprezentanty G7, protože napřed do Biaritzu přiletěl ruský prezident Vladimír Putin.

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/sedm-rozhadanych

 

Sedmilháři a váleční magoři

 

 26.8.2019 , PhDr. Josef Skála     Z randálu kolem smlouvy o neútočení, již Moskva podepsala s Berlínem právě před 80 lety (23. srpna 1939), trčí celé mraveniště pohnutek. Moskvě darovala smlouva, podepsaná před 80 lety, skoro dva další roky. K práci na samém pokraji lidských sil. Pro sílu zbraní i jejich zázemí

      Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/2019/08/26/sedmilhari-a-valecni-magori/#more-1492

 

Búrajú ďalšie tabu. Kanibalizmus.

 

 Zdroj:Flickr      Preprogramovanie myslenia Európanov do pomerov zglajšaltovaného „integrujúceho sa sveta“ mohlo nastúpiť po roku 1989 plnou parou vpred. Počas troch desaťročí sa rozbúrala celá hodnotová sústava európskej civilizácie.

      Odkaz:   https://zemavek.sk/buraju-dalsie-tabu-kanibalizmus/

 

Poslední západní impérium?

 

 26.8.2019 , The Saker     "Útoky" 9/11 daly neokonzervativcům „právo“ (nebo tak to alespoň tvrdili) zastrašovat, útočit, bombardovat, zabíjet, mrzačit, provádět únosy, páchat atentáty, mučit, vydírat a jiným způsobem týrat jakoukoli osobu, skupinu nebo národ na planetě

      Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/08/8008-posledni-zapadni-imperium.htm

 

Radnice Prahy 6 zabránila úředním rozhodnutím

ve vyčištění sochy maršála Koněva

25.8. 2019 , -VK-     Šéfredaktor AE News          Tato výbušná informace ukazuje na to, že radnice Prahy 6 zná pachatele a dokonce je kryje. Schvaluje vandalismus (a podílí se na tomto trestném činu !) na soše maršála Koněva a tím pádem vedení radnice ohrožuje mezinárodní vztahy s Ruskou federací. (Porušuje i mezinárodní dohody o péči o válečné hroby a pomníky!)

      Odkaz:   https://aeronet.cz/news/video-radnice-prahy-6-zabranila-urednim-rozhodnutim-ve-vycisteni-sochy-marsala-koneva-pote-co-si-vlastenecky-aktivista-s-manzelkou-prinesli-hadr-a-vodu-vedeni-top-09-na-radnici-dostalo-echo/

 

Poslanec své země!

 

 26.8. 2019     Luboš Blaha: „Dostal jsem list z americké ambasády od jakéhosi Aarona Singleterryho. Je to nebetyčná drzost ze strany USA. My jsme svobodní poslanci. Je chorobné, aby z velvyslanectví USA chodily takové žádosti a naléhání. 

      Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/2313-poslanec-sv%C3%A9-zem%C4%9B

 

Kdy a čím skončí závody v bláznovství?

 

 24. srpen 2019 , Ing. Jaroslav Tichý     Obzvláště v posledním období se stále více objevují nápady a jevy, které lze nejpřesněji popsat jako „čím blbější, tím lepší“. Je to důkaz o postupném rozkladu tzv. euro-atlantické zóny a zejména její společnosti, zatímco ta euro-asijská zóna s postupem času funguje stále lépe.

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/kdy-a-cim-skonci-zavody-v-blaznovstvi.html

 

Pravda o ukrajinských parlamentních volbách

 

 26.8. 2019     Petro Symonenko - Za 30 let buržoazně-nacionalistického vymývání mozků a za likvidace ekonomického, vědecko-technického, kulturního a duševního potenciálu, se víra v »zázrak« dostala nad chladný rozum. Současná ukrajinská politická moc se nachází momentálně pod tvrdou kontrolou Ministerstva zahraničí USA.

      Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51782414

 

Socializmus s ľudskou tvárou...

 

 22. srpen 2019 | DEVANA     V auguste 68 sa údajne odohral vpád vojsk Varšavskej zmluvy ktorý zmaril budovanie „Socializmu s ľudskou tvárou“. Tí, ktorí prevrat roka 89 riadili, mali konečne možnosť ukázať ako sa dá „Socializmus s ľudskou tvárou“ vybudovať. Namiesto sľubovanej slobody a demokracie a socializmu s ľudskou tvárou sa podarilo vybudovať „Kapitalizmus s neľudskou tvárou“

      Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/socializmus-s-ludskou-tvarou.htm

 

Co s blbými „informacemi“?

 18. 8. 2019, M. Starý     Pokud se ze sdělovacích prostředků linou špatné informace, ideologicky směrované v neprospěch běžných občanů, má takový divák, čtenář nebo posluchač tři možnosti: Vypnout inteligenci,  posuzovat a hodnotit lži jako lživynechávat nedůvěryhodné zdroje informací

      Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/radime/2310-co-s-blb%C3%BDmi-informacemi

 

Profesor Pavlíček chladí horké hlavy Zemanových odpůrců:

 

 23.08.2019 , ROZHOVOR     Samotný návrh žaloby vypadá tak, že je to spíše spor politických koncepcí než spor o neplnění Ústavy.  Dnes někteří právníci nebo politici argumentují ve stylu „prezident je povinen konat“. To přitom Ústava nikde nestanovuje, a ani nemůže stanovovat.

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Pavlicek-chladi-horke-hlavy-Zemanovych-odpurcu-To-vsechno-nastavil-uz-Havel-Rychle-jste-zapomneli-co-provadel-Sobotka-Babisovi-593428

 

Velká mzdová krádež

 23.8. 2019 Pavel Janíčko     Ve světové ekonomice (a společnosti obecně) probíhá v období posledního desetiletí minulého století a v prvních desetiletích století současného celkem jasný trend rozšiřování majetkových rozdílů mezi společenskými třídami, jednoduše řečeno: mezi bohatými a chudými.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/23/velka-mzdova-kradez/

 

Povyk kolem Grónska je signál pro Rusko a Čínu

 

 23.8.2019 VSa     Sebastian Smith a Camille Bas-Wohlertová píší pro Asia Times,  Trump nákup Grónska přirovnal k velké dohodě o nemovitostech  Již v roce 1867 chtěly USA koupit Grónsko, v roce 1946 prezident Harry Truman nabídl 100 milionů dolarů ve zlatě, nebo části Aljašky, výměnou za Grónsko.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/23/povyk-kolem-gronska-je-signal-pro-rusko-a-cinu/

     (Poznámka správce webu: Tomuto pokusu se nelze divit. Vždyť většinu politiků i vysoce postavených úředníků na celém světě se elitám daří kupovat snadno.)

 

Vladimír Manda: Klaus o Marxovi a marxistoch

 

 12.5. 2018 , doc. PhDr. Vladimír Manda, CSc.,  Pri čítaní riadkov Klausovho prejavu sa vynára otázka „pokory“ a „rešpektu“ samotného Klausa a jeho politických spoločníkov, nie len k dedičstvu pracujúceho človeka, ktoré Klaus a jeho spoločníci bez „pokory“ a „rešpektu“ odovzdali do rúk domácich a zahraničných špekulantov. Ale aj otázka „rešpektu“ a „pokory“ k spoločnému štátu Čechov a Slovákov,

      Odkaz:   https://davdva.sk/vladimir-manda-klausov-o-marxovi-a-marxistoch/

    (Poznámka správce webu: Dnešní boj nedovtipů proti marxistům je bojem proti tzv. "neomarxistům", "euromarxistům", "kulturním marxistům", apod. kteří nejsou žádnou variantou marxistů, ale fakticky antimarxisty. Podobně, jako Hitlerův nacionální "socialismus" nebyl žádnou variantou socialismu. Tento populární termín hitlerovci vykradli, aby zmátli masy. Nacionální socialismus byl naopak koncentrovaný elitářský, třídní systém, pro societ (velkou většinu společnosti) nepřátelský systém. S oprávněně kritizovanými "neomarxisty" se jedná o stejný terminologický podvod.)

 

Jan Campbell: Když ptáčka chytají….

 

23.8.2019 , Jan Campbell     Ruští neoliberálové jsou výlučně, část úředníků MZV RF, podobně jako část ruských médií jsou významně západně orientováni. Výsledkem je jejich ochota zobchodovat národní zájem RF za pseudointegraci do západních institucí... Stalin považoval střední Evropu za ochranné pásmo SSSR před napadením USA a jeho pozdějšími asymetrickými spojenci a slouhy. V tomto kontextu se nachází současné obavy Kremlu a další důvody proč ignorovat G8.

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jan-campbell-kdyz-ptacka-chytaji

 

K ROKU 1968

 Vyjádření Josefa Skály pro – The Guardian:     Klíčový cíl byl vojenské povahy – dorovnat převahu sil NATO... Vedlo by „Pražské jaro“ ke stejné pohromě jako „perestrojka“?  Mlynář odpovídal na rovinu: „To opravdu nevím.“  Většina špiček „Pražského jara“ si však raději hrála na „mučedníky“ způsobem, udržujícím lidí ve slepých iluzích, i v následujících měsících. Stát v čele „Pražského jara“ státníci, odpovídajícím objektivním nárokům, socialismus by byl ještě silnější, a to nejen v naší zemi. Protože tomu ale tak nebylo, komplex modernizačních změn to naopak zpomalilo - a některé v podstatě zablokovalo úplně.

      Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/1869-k-roku-1968-1

 

Barevný rozruch v Hongkongu: Věří tu někdo na reálný převrat?

18. 8. 2019 , Petr Akopov     Washington vyvíjí tlak na Peking mnoha způsoby v závislosti na situaci a tématu. Setrvačnost návyků upadající supervelmoci je hrozná síla. Zejména tehdy, když se zdá, že všechno funguje jak má, přestože „podvratná činnost“ žádné strategické výhody nepřináší. Škody však může přinést velké – a nikoli Číně.

      Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4594-barevny-rozruch-v-hongkongu-veri-tu-nekdo-na-realny-prevrat-cina-neni-ukrajina-provokace-v-ramci-obchodni-valky-setrvacnost-upadajici-velmoci-komu-to-prospeje-nadherna-scenerie-jak-u-nas-na-letne.htm

 

Rok 1968 a okolnosti   Video KSM k 50. výročí 21. srpna 1968:

https://www.youtube.com/watch?v=SJUssDPCdtE

 V Mimoni 29. 8. 2018, M. Starý     Chruščovův destalinizační sjezd měl dalekosáhlé důsledky. I v šedesátých letech USA a kapitalistický blok představovaly velkou hrozbu... Reformistické tendence paralyzovaly KSČ a znemožnily autentickým komunistickým silám zabránit rostoucí hrozbě kontrarevoluce.

Říká se, že to byla okupace, ale skutečná okupace byla v r. 1939, pár dní po obsazení Německem. V r. 1968 zde naopak pokrytci volají „okupace“ a vrhají se na vojska vědouc, že se jim nic nestane. Žádný okupant není tak hloupý, aby si nechal pobít 100 vojáků a zničit mnoho kusů techniky pouhými civilisty. Tolerance excesů vůči vojákům potvrzuje charakter - záchrany socialismu u nás - operace Dunaj.

      Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/ohlasy/1887-rok-1968-a-okolnosti

 

Odpověď předsedy vlády České republiky na otevřený dopis Pražské rady Klubu českého pohraničí

Vážený pane předsedo,

                                      ... Ubezpečuji Vás, že zainteresované státní instituce využijí všechny zákonné prostředky k tomu, aby při správě státního majetku postupovaly jako správný a odpovědný hospodář.
     S pozdravem    
                             Babiš

      Obsah textu odpovědi:      Odpoved-PV.pdf

      Obsah textu otevřeného dopisu:      OD-PR-KCP-110719.pdf

 

Třicetiletý útok na dekrety je útok na státnost republiky

 

 19.8. 2019 , Jiří Jaroš Nickelli     Útok symbolicky i fakticky zahájil sám prezident Havel svou katastrofální omluvou bývalým československým Němcům. Útok má jediný cíl - rozkotat a zničit nejdříve Československo a nakonec i zbylé Česko (i Slovensko!). Ovšem pracující správně vidí krach dosavadního systému po 30 letech »budování kapitalismu v Čechách«. Toto má být český národní zájem? Dobrovolné sebezničení republiky, ohrožení českých občanů?      Haló noviny, 19.8. 2019, str. 4

      Celý text:      Tricetilety-utok.doc

 

The National Interest: Ruské námořnictvo se nám mění před očima

 

 17. srpna 2019 , O přeměně ruského námořnictva píše David Axe, redaktor  The National Interest. Transformace ruského námořnictva na flotilu malých lodí se zrychluje. Tyto lodě jsou sice malé, ale obsahují i velkou palebnou sílu.

      Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/the-national-interest-ruske-namornictvo-se-nam-meni-pred-ocima/

 

Karol Ondriaš: Ďakujem vojakom Varšavskej zmluvy, ktorí 21. augusta 1968 prišli na Slovensko, aby zabránili našej kolonizácii a úpadku

  Príde nová generácia občanov Slovenska, ktorá nebude mať smrteľný strach z pravdy, a prídu aj odvážlivci, ktorí budú na Vás spomínať len v dobrom, a ktorí Vám za tých 20 rokov rozvoja Slovenska, ktoré ste zabezpečili, postavia aj pomník.      Milí a vážení vojaci Varšavskej zmluvy, ešte raz Vám ďakujeme. (Píšem v množnom čísle, lebo predpokladám, že ďakujeme aspoň dvaja).

      Odkaz:   http://leva-net.webnode.cz/news/karol-ondrias-dakujem-vojakom-varsavskej-zmluvy-ktori-21-augusta-1968-prisli-na-slovensko-aby-zabranili-nasej-kolonizacii-a-upadku/

 

Toto je informace pro všechny, kteří se ukájejí přesvědčováním sami sebe i svých blízkých v jakém bezpečí a jistotě žijeme!

 Celá slavná Evropa a její hodnoty je parta korporátních magnátů. Tito největší světoví zločinci zneužili každého slova humanita. Kdo se podílel na válkách v Kosovu a kdo rozpoutal peklo v Africe? Veškeré novodobé vraždění mají na svědomí USA, Francie, Anglie a Itálie. Je třeba odvolat celé vedení EU a slavnou komisi. Současné elitářské uskupení je nutné odstavit z funkcí a zbavit je řídících procesů na všech úrovních. Demokraticky se musí Jednotlivé národy všech členských států zbavit parazitů.

       Odkaz:   http://berossos.blog.cz/

      Celý text:      Zajimavy-rozbor.doc

V pasti

 

 20.8.2019 , Ilona Švihlíková píše o vyčerpání měnové politiky, hrozbě nové hospodářské krize a zároveň s tím o neochotě cokoliv v hospodářské politice měnit. Mocní tohoto světa budou bránit svůj rentiérský status quo. Jako obvykle v dějinách jde o politický zápas: o zápas společenské většiny proti parazitům, kteří u sebe koncentrují ekonomickou a politickou moc.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/20/v-pasti/

 

U lidí, kteří berou heroin, se aktivují úplně stejné neurotické

cesty jako u těch, co jsou na Facebooku

10.5.2019 , Rozhovor s Prof. MUDr. Martinem Janem Stránským Přehrát pořad       

 Přílišné používání technologií a sítí není pokrokem, ale obrovskou neuroevoluční destabilizací, kdy přicházíme o lidské schopnosti a začínáme být závislí na systému, který má jediný cíl – prodávat naše osobní data. Facebook zde není pro nás, ale pro své majitele.

      Odkaz:   https://www.kupredudominulosti.cz/stransky-martin-jan-1d-u-lidi-kteri-berou-heroin-se-aktivuji-uplne-stejne-neuroticke-cesty-jako-u-tech-co-jsou-na-facebooku/

 

Vzpomínky pamětníka na "ruskou okupaci 21. srpna 1968"

Opět vzpomínáme, ale dnes už jinak než před lety. Co je to zlo, poznáváme až dneska.  Zlo je nemít práci, být bezdomovcem. Zlem byla Klausova reforma, která nám připravila tento nenáviděný režim.       Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/ruska-okupace-21-srpna-1968.html

 

Dvacet let putinské „stabilokracie“ z perspektivy posledního vývoje

 

 19.8.2019 Veronika Sušová-Salminen     Prezidentství Vladimira Putina představuje centristicky vystavěnou stabilizaci, vyvažuje různé tlaky v rámci ruské elity i v rámci společnosti a snaží se vnitřně i zvnějšku balancovat vůči reálným i vnímaným hrozbám. Zásadním problémem, který bude určovat krátkodobější politický vývoj Ruska v následujících letech bude to, jak se zemi podaří vybalancovat její rozvojové dilema mezi stabilitou a potřebnou strukturální reformou, přechodem na nový model ekonomiky ušitý na míru Rusku a jeho specifikům a potenciálu.

      Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/19/dvacet-let-putinske-stabilokracie-z-perspektivy-posledniho-vyvoje/

 

Kto ťaží z majdanu v Honkongu

 

 Hongkong 19. augusta 2019     Americkí diplomati vedú protesty v Hongkongu, čo podľa Číňanov prekračuje všetky medze či už v zákonnej alebo morálnej oblasti. Demonštranti v Hongkongu spravili podľa viacerých odborníkov veľkú chybu, že obsadili medzinárodné letisko (proamerickí výtržníci mlátili civilistov a držali rukojemníkov). Tento ich nezákonný postup umožní Číňanom v rámci boja proti terorizmu ráznejšie postupovať voči vodcom revolty v Hongkongu.

      Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/tazi-majdanu-honkongu/1857526

 

Nepřátelská politika Německa a Němců k ČSR a českému národu

 19.8. 2019 , Josef Groušl     Z čeho vycházeli němečtí fašisté v poměru ke Slovanům? V politické směrnici 553DAP - rasového úřadu - Chceme-li utvořit naši velkou německou říši, musíme především vytlačit a vyhladit slovanské národy - Rusy, Poláky, Čechy, Slováky, Bulhary, Ukrajince a Bělorusy. Není žádného důvodu, proč bychom tak neučinili.

Josef Groušl, Haló noviny, 19.8. 2019, str. 6

      Celý text:      Nepratelska-politika.doc

 

Justice v Česku je v katastrofálním stavu

 

 Autor článku: -hub- • 29. 07. 2019 PRAHA     Nadpoloviční většina českých občanů (53 %) je nespokojena s úrovní práce českých soudů a státních zastupitelství. Nespokojenost je významně silnější mezi stoupenci protestních stran SPD a KSČM.

      Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=228656

 

Aliance na ochranu Hongkongu uspořádá velké shromáždění

 

 16.8. 2019 cri      Aliance na ochranu Hongkongu oznámila, že s různými hongkongskými kruhy obyvatelstva uspořádá 17. srpna v parku Tamar na Admiralitě velké shromáždění s hlavním tématem „Boj proti násilí, záchrana Hongkongu".  

      Odkaz:   http://czech.cri.cn/811/2019/08/16/301s186815.htm

      Celý text:      Aliance-Hongkongu.doc

 

V USA sestavili seznam pěti nejvýkonnějších

 

ruských vojenských letadel

 

 12.8. 2019     Americký časopis The National Interest sestavil vlastní seznam pěti nejnebezpečnějších a nejvýkonnějších ruských vojenských letounů. Stíhací letoun Su-27, MiG-29, Su-35 a Su-57 (T-50 PAK FA). Bombardér Tu-160. Odborník doporučil americkému vedení, aby již nesázelo na letadlové lodě, které nazval zastaralými, ale aby rozvíjelo ponorkovou flotilu a nejnovější bezpilotní letouny.

      Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019081210516468-v-usa-sestavili-seznam-peti-nejvykonnejsich-ruskych-vojenskych-letadel/

Evropská unie na prvním místě a žádné národovectví

Autor: odjinud | Publikováno: 18.8.2019 Papež František v pozoruhodně upřímném interview v pátek řekl, že občané evropských národů by měli upřednostňovat dobro Evropy před svými vlastními zeměmi.

      Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/21599-papez-frantisek-prirovnal-salviniho-k-hitlerovi-evropska-unie-na-prvnim-miste-a-zadne-narodovectvi-populismus-a-suverenita.aspx

( Poznámka správce webu:    Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, ( http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ) docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc )  Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají  také využitím "migrační zbraně". )

 

„Moc, sláva, bohatství – co ze všeho nám zbylo? Naše řeč.“

 

 15.8. 2019 , Jiří Baťa     Za 40 let předchozího režimu byly postaveny přehrady: Orlík, Lipno I, II, Kamýk, Slapy, také statisíce bytů, školy, divadla, tepelné jaderné elektrárny Dukovany, Temelín, Jaslovské Bohunice, pražské metro, které funguje dodnes, dálnice Praha-Brno celá nová města, jako Havířov, Poruba apod.     Dnes je všechno je zlikvidované, kravíny zavřené, zrušené, 65% vepřového dovážíme, ovoce, zeleninu jakbysmet. A fabriky? Kladno, Vítkovice, ČKD? Škoda, Tatra, Zbrojovka, OP Prostějov. Barum, Tesla, Zetor a řada dalších, kde jsou dnes tyto světové firmy, veškeré zisky z výroby i obchodu jdou do ciziny. Z  toho našeho nemalého českého bohatství, které jsme si vybudovali, zbyla ještě pořád česká „naše řeč“. Jak dlouho ještě?

      Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/moc-slava-bohatstvi-co-ze-vseho-nam-zbylo-nase-rec

 

Z hlediska vyššího principu mravního je vražda bezbranných zločinem

 

 Pavel Letko , 16.8.2019  E-republika     Hledejme tedy dobro, prosperitu a spravedlnost pro všechny, neuděláme-li to, zůstaneme v chudobě, nespravedlnosti a neštěstí. Právem. To, co se povedlo osádkám letadel v případě Hirošimy a Nagasaki, se nepovedlo žádnému sexuálnímu úchylovi, pedofilovi ani mafiánským zabijákům dohromady. Všichni přece na vlastní oči vidíme, že moc tohoto světa patří psychopatům, zločincům a hromadným vrahům. Ostatně soudím, že je nejvyšší čas vystoupit z NATO.

Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/z-hlediska-vyssiho-principu-mravniho-je.html

 

Jak se u nás privatizovala voda.

10. 8. 2019 Pokud stát rezignuje na správu strategického odvětví vodárenství, jako službu lidem, tak se monopol vody stane zdrojem dolování zisků, protože jediným cílem soukromých firem je dostat co nejvíce peněz od lidí na své účty v zahraničí a monopol je k tomu fantastická příležitost.

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jak-se-u-nas-privatizovala-voda-Zrada-politiku-komplot-s-najezdniky-Dely-se-tu-veci-ktere-neprosly-ani-v-Rusku-ci-na-Ukrajine-591701

 

Karol Ondriaš o zločinoch kapitalizmu

 

 14. augusta 2019 , Karol Ondriaš     USA už 17 rokov bombardujú Afganistan (a mnoho ďalších krajín). Len v Afganistane zabili niekoľko desiatok až sto-tisíce nevinných ľudí. Na základe veľa overiteľných faktov je jasné, že je to zákonitý jav kapitalizmu, ktorý sa dá odstrániť len s odstránením kapitalistického systému.

      Odkaz:   https://davdva.sk/karol-ondrias-o-zlocinoch-kapitalizmu/

 

Od průmyslové velmoci k zemi třetího světa.

 

Číňané nevěřícně o úpadku Ukrajiny

 

 14.8. 2019 , Napsal/přeložil:  ea24     Čínský web Guancha publikoval článek s všeříkajícím názvem „Jak se zhroutila průmyslová velmoc, detailně popisuje přechod ke kapitalismu „šokovou terapií“, za 30 let „nezávislosti“ země přišla o deset milionů lidí!

        Odkaz:   https://eurasia24.cz/jak-to-je-s/item/3002-od-prumyslove-velmoci-k-zemi-tretiho-sveta-cinane-nevericne-o-upadku-ukrajiny

     Poznámka správce: Nejde Československo stejnou, byť pomalejší, cestou? Vždyť bývalá dílna Rakousko-Uherska, posléze dílna RVHP, se změnila v montovnu a skladovnu a je nyní potravinově soběstačná jen asi z 50%. Zisky z ní jsou odsávány cizáky a ztrácí "salámovou metodou" svou suverenitu ve všech oblastech !??!!!

 

Svědek u soudu nesmí lhát, a jak to bylo u soudu v Jihlavě

 14. 8. 2019 , Ing. Alena Vitásková     Lidi zajímá, proč je Vitásková stále tahána po soudech. Je to proto, že poukázala na zločiny kolem energetiky? Na vysávání kapes těch nejchudších, těch nejzranitelnějších, kteří se nemohou bránit? Je to tím, že po celou dobu bránila a stále brání mlčící většinu?

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/svedek-u-soudu-nesmi-lhat-jak-to-bylo-u.html

 

Havárie jaderné pohonné jednotky torpéda “Poseidon”

 8. srpna došlo na plovoucí plošině na vodní hladině v zálivu ve vzdálenosti přibližně 1,5 km od pobřeží k explozi, při níž zahynulo 5 inženýrů z Kurčatovova institutu v Moskvě. Ruská armáda ve spolupráci s Kurčatovovým institutem navrhla novou generaci jaderných pohonných jednotek, které mají Rusku s velmi malými náklady poskytnout úplně novou generaci těchto tzv. “perzistentních zbraní”, v souladu s ruskou doktrínou “Dead Hand” v případě, když někdo zaútočí na Ruskou federaci.

        Odkaz:   https://aeronet.cz/news/exkluzivne-ruska-armada-doporucila-uradum-v-severodvinsku-zahajit-evakuaci-obyvatel-z-prilehlych-vesnic-kvuli-odstranovani-nasledku-po-havarii-jaderne-pohonne-jednotky-torpeda-status-6-poseidon/

 

Česká levice společně?

 

 14.8. 2019 , MICHAEL DOUBEK , LUK , Ročník 2019 , 31/2019     Čím víc klesá podpora „tradičních levicových stran“, tím víc je publikováno levicových úvah. Levicoví myslitelé tak přesvědčují především sami sebe.  Měli by zabránit, aby jediným tématem dnešní levice bylo budování „kapitalismu s lidskou tváří“, či „socialismu pro vyvolené“.

        Odkaz:   http://www.obrys-kmen.cz/index.php/rocnik-2019/289-31-2019-14-srpna-2019/2915-ceska-levice-spolecne

 

Dopis české vlastenky novému německému velvyslanci v naší

 

republice. Odezva na jeho rozhovor poskytnutý Právu

 

     Vážený pane velvyslanče! ... Nemáte pravdu, pane velvyslanče, když jste řekl, že Češi nepovažují sudetské Němce za ohrožení. Opak je pravdou. Na soužití s nimi má český národ zlé vzpomínky. Nechceme je tady.“     srpen 2019, Jana Machová, Příbram, Postoloprty

     Celý text dopisu:      Dopis-velvyslanci.pdf

     Rozhovor v Právu:   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/nemecky-velvyslanec-predsudky-slabnou-nici-je-poznavani-40288120

Krize 2.0: Příchod nehmotné totality

Před zasedáním G 7

 13. srpna 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.,agoravox.)    Jedenáct let po krizi v roce 2008, známé jako „hypoteční krize“, přichází nová krize.  Krize v roce 2019 umožní zavedení nehmotného totalitarismu typu 2.0, který bude bránit jakékoli výzvě systému, a pošle populaci do beznadějné spirály mezi zchudnutím, uzavřením veřejných služeb, vyloučením sociálních dávek, včetně nezaměstnanosti, a odstranění pracovních práv až do potlačení lidských práv.

        Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/krize-2-0-prichod-nehmotne-totality/

 

prof. PhDr. Jan Keller, CSc.: Pre pracujúcich zostáva

stále menej príjmov z vyrobeného bohatstva!

9. augusta 2019 , Lukáš Perný     Jednak se v rámci kapitalismu přesouvají příjmy a majetky k velkým rentiérům, na ty, kdo žijí z práce, zbývá stále méně příjmů z nově vyrobeného bohatství ve srovnání s těmi, kdo žijí z velkého, především finančního kapitálu.

            Odkaz:   https://davdva.sk/prof-phdr-jan-keller-csc-pre-pracujucich-zostava-stale-menej-prijmov-z-vyrobeneho-bohatstva-mladi-su-obetami-ideologickej-manipulacie-rozhovor-s-profesorom-sociologie-o-problemoch-doby/

 

Jak je to s klimatickými změnami

12. 8. 2019  , Jaromír Bradávka , Rukojmí     Klima planety a jeho změny podléhají vlivu mnoha faktorů, přičemž člověk je až ten úplně poslední. Člověk a činnost jeho technické civilizace nejsou faktorem, který by měl nějaký přímý vliv na změny pozemského klimatu. Lokální odchylky – např. města, plná betonových domů a asfaltových či dlážděných ulic, jsou vlivem vlastní produkce tepla a zvýšené absorpce slunečního záření většinou o něco teplejší než okolní zemědělská či lesní krajina, ale to jsou jen nevýznamné odchylky, které jsou v rámci globálního klimatu zanedbatelné.

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/jak-je-to-s-klimatickymi-zmenami-aneb.html

     Poznámka správce: Po potřeštěných představách že "Poručíme větru dešti" z doby před desítkami let, se dnes prosazuje ještě potřeštěnější agenda "Poručíme klimatu Zeměkoule". Tato agenda je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

Šojgu odpoví na kybernetické útoky USA vojenskými antihackery

 

 11. 8. 2019 zelv.ru     Ministerstvo obrany Ruské federace, vedené Sergejem Šojgu, vytváří speciální jednotky antihackerů, kteří budou střežit ruský vojenský internet. Úřad Sergeje Šojgu již začal vytvářet suverénní vojenský internet, který se nazývá Multiservisní transportní síť spojení (MTSS). První fáze vytvoření MTSS by měla být dokončena do konce příštího roku.

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/sojgu-odpovi-na-kyberneticke-utoky-usa.html

 

Hongkong a barevné revoluce

 

 12.8. 2019 , Oskar Krejčí     Jak zadržet Čínu? To je, oč tu běží – obnovit hegemonii USA ve světě v první řadě vyžaduje zastavit čínský ekonomický a vojenský růst. Hongkong nemůže v politice zadržování Číny sehrát zásadní roli destabilizátoru režimu či startéru barevné revoluce – je na tamní poměry malý a daleko od centra moci.

        Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/12/hongkong-a-barevne-revoluce/

 

Vědci vysvětlili, jak Slunce zvýší globální oteplování

 

 9.8. 2019     Ruští a britští astrofyzici zjistili, jak se změní cykly sluneční aktivity v nejbližší době, magnetická aktivita Slunce se mění nejen podle jedenáctiletých cyklů, ale také stoletých, a dospěli k závěru, že se v brzké době značně sníží. Může to mít za následek nikoliv globální oteplení, ale ochlazení.

        Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019080910499738--vedci-vysvetlili-jak-slunce-zvysi-globalni-oteplovani-/

 

Nastává konec ideologií?

 

 12.8. 2019 , Ladislav Šafránek        Vladimir Uljanov zásadně odmítl pojetí ideologie jakožto mystifikace a zdůvodnil existenci »marxistické« či »socialistické ideologie« a zdůvodnil, že politika je konkrétním prováděcím nástrojem, realizátorem ideologie. Současná snaha některých politických stran a hnutí o »deideologizaci« je jen prostředkem buržoazie k odvádění pozornosti od základních hybných sil společnosti, od vykořisťování člověka člověkem.

        Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51651221

 

V Rusku represe už překonávají komunisty. (???)

 

Na „svobodném“ Západě už je dávno překonaly. (!!!)

 

 10.8. 2019 , Michal Brand          Oč šlo: Otec svoje dítě v batolecím věku dal jiné osobě do nosítka na břiše jako ŽIVÝ ŠTÍT. A protože šlo o nedovolenou demonstraci a „otec“ dal vědomě svoje dítě v batolecím věku cizí osobě jako živý štít, proto moskevská prokuratura požádala o posouzení, zda dotyční rodiče mohou mít nadále svoje dítě v péči. V Norsku vám děti odeberou i za mnohem, MNOHEM menší provinění

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/v-rusku-represe-uz-prekonavaji.html

 

Tibet včera a dnes

 Futura, Praha, 2015     Od třináctého století měla ústřední vláda Číny nepřetržitě suverenitu nad Tibetem, který nikdy nebyl nezávislým státem a žádná vláda na světě ho nikdy jako nezávislý stát neuznávala. Před rokem 1959 byl starý Tibet pod vládou 14. dalajlámy společností feudálně nevolnickou s nevolníky a otroky, která byla ještě temnější než evropské nevolnictví ve středověku. Zavedení moderního hospodářství v Tibetu, jako součásti Čínské lidové republiky, trvale zlepšuje životní úroveň lidí

        Celý text:      Tibet-bro.pdf

 

Oteplování nezpůsobuje člověk, ale zvýšené kosmické záření,

 

tvrdí nová studie finských a japonských vědců.

 

 15.7.2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     „Za posledních sto let se teplota zvýšila kvůli oxidu uhličitému o 0,1 °C. Lidský podíl na tom byl 0,01 °C,“ uvádějí Finové. Teorie o zvyšování teplot kvůli CO2 se spíše jakovědecká stále jasněji ukazuje jako geniální byznysový trik, jak vydělat další a další miliardy dolarů. CO2 reaguje na teploty, nikoli teploty na množství CO2.

        Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/oteplovani-nezpusobuje-clovek-ale-zvysene-kosmicke-zareni-tvrdi-nova-studie-finskych-a-japonskych-vedcu-i-dalsi-vedci-odhaluji-ze-teorie-o-co2-je-podvod-hladinu-tohoto-plynu-totiz-ovlivnuje-teplo/

 

Souhrnná zpráva Ministerstva vnitra o migraci za II. čtvrtletí roku 2019

 

 10.8. 2019     Na území ČR k 31.5. 2019 je 279.193 osob na základě oprávnění k přechodnému pobytu. V současné době je zde registrováno více než 570 tisíc cizinců.

        Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2658-souhrnna-zprava-ministerstva-vnitra-o-migraci-za-ii-ctvrtleti-roku-2019

 

Americká konzulka v Hong Kongu byla vhotelu Marriott přistižena s

 

 notičkama v ruce na setkání s vůdci protičínských protestů!

 

 8.8. 2019 , -VK- Šéfredaktor AE News    Hnutí Demosistó usiluje o vyhlášení nezávislosti Hong Kongu kvůli tomu, že smlouva mezi Čínou a Velkou Británií o autonomním statusu Hong Kongu platí od roku 1997 jen 50 let, tzn. jen do roku 2047

        Odkaz:   https://aeronet.cz/news/americka-konzulka-v-hong-kongu-byla-v-hotelu-marriott-pristizena-s-notickama-v-ruce-na-setkani-s-vudci-proticinskych-protestu-peking-povolal-na-koberecek-americke-diplomaty-a-varoval-je/

 

"Pohřeb demokracie" a přeformátování, které začíná u sebe

 

 10.8. 2019, Dmitrij Kosyrev  Hořký pláč nad pohřbem demokracie se stal zvykem v USA, podstata současných turbulentních procesů ve světě je čistě vnitřní, v tom, co se děje uvnitř americké a jiných západních společností.

        Odkaz:   http://worldcrisis.ru/crisis/3419084

        Celý překlad:      Pohreb-demokracie.doc

 

Utekl Edvard Beneš ,,zbaběle" před Hitlerem?

10.8. 2019     Není pravda, abychom si odpověděli na otázku v nadpisu, že by Beneš snad ,,zbaběle" utekl z vlasti, ale donutily ho k tomu objektivní okolnosti, to je zřejmé. Beneš byl naopak člověkem, který toho pro obnovu Československa v roce 1945 udělal skutečně mnoho.

        Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/utekl-edvard-benes-zbabele-pred-hitlerem-1404063727.html

 

Čína sbírá síly na tvrdý střet s USA.

 

Rozhodla  schůzka v letovisku, výstup je tajný

 

 7.8. 2018    V letovisku Beidaihe na severovýchodě Číny se sešli se tu členové politbyra Ústředního výboru Komunistické strany Číny a špičky armády i zpravodajských služeb. Nejvyšší vedení země rozhodlo v přímořském letovisku jednoznačně: americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi ve sporech o cla a vzájemný obchod neustoupí.

        Odkaz:   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/cina-trumpovi-v-obchodni-valce-neustoupi-chysta-se-na-stret/r~ac7c8402b8fc11e9b6a9ac1f6b220ee8/

Sraženi pod vlak

 (Jeden z mnoha způsobů použití migrační zbraně.)

7.8.2019     okupant shodil ženu s dítětem pod přijíždějící vlak, dítě nepřežilo. Na FB se objevil seznam těchto zločinů. Jeho český překlad uveřejnil server Quintus-sertorius - viz celý text

        Odkaz:   http://www.zvedavec.org/prispevky/2019/08/7987-srazeni-pod-vlak.htm

   ( Poznámka správce: Migrační zbraň je považovaná za jeden z hybridních nástrojů prosazování NWO (Nového světového řádu). Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod. - viz  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html , Kapitalismus-mrtvola.doc , Nejde-o-prelidneni.doc  )

 

Americká armáda znečišťuje ovzduší více než 140 zemí světa

 

 8.8.2019 , VSa     Nejsilnější armáda světa je také největším znečišťovatelem ovzduší na světě. Ve své nejnovější studii autoři Benjamin Neimark, Oliver Belcher a Patrick Bigger propočítali, nakolik tato obrovská infrastruktura přispívá k poškozování prostředí.

        Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/08/americka-armada-znecistuje-ovzdusi-vice-nez-140-zemi-sveta/

 

Rozhovor s Františkem Nevařilem, bývalým

poradcem tří předsedů vlád

Československo po druhé světové válce do konce osmdesátých let prodělalo úplný „ekonomický zázrak“bylo nejrychleji rostoucí zemí Evropy a vyrostlo téměř od nuly - dokonce 11 krát)? Stát měl k dispozici 85 mld Kč finančních rezerv (v dnešních inflačních cenách by reprezentovaly osmi až desetinásobek), měli jsme 107 tun měnového zlata a stát, lidospráva i obyvatelstvo byly v podstatě bez dluhů. Byla zajištěna vlastní potravinová a nejméně na 25 až 35 let i energetická soběstačnost. Atd. J. Kojzar, Haló noviny, 9.1.2017

        Celý text:      Rozhovor-s-F-Nevarilem.doc

 

Čína jako měnový manipulátor? Další

 

stupeň konfliktu mezi USA a Čínou

 

 7.8.2019 Ilona Švihlíková     To, co USA vyčítají Číně, je mnohem spíše to, že nechala jüan prolomit psychologickou hranici 7 jüanů za dolar a že nezasáhla! Je to tedy přesný opak měnové manipulace

        Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/07/cina-jako-menovy-manipulator-dalsi-stupen-konfliktu-mezi-usa-a-cinou/

 

Die Welt: Export plynu se stal zbraní v

 

nové studené válce mezi USA a Ruskem

 

7.8. 2019     Mezi USA a Ruskem začíná nová studená válka, tentokrát jde však o soupeření nikoliv na ideologické, ale na ekonomické úrovni, píše německý list Die Welt.

        Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019080710488050-die-welt-export-plynu-se-stal-zbrani-v-nove-studene-valce-mezi-usa-a-ruskem/

 

"Chlapeček" proměnil před 74 lety

 

japonskou Hirošimu v ohnivou apokalypsu

 

 6/8/2019     6. srpna 1945 v 8:16 japonského času byla svržena z amerického bombardéru B-29 Enola Gay první atomová bomba nazvaná ,,Little Boy" (chlapeček) na japonské město Hirošimu.

        Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/chlapecek-promenil-pred-72-lety-japonskou-hirosimu-v-ohnivou-apokalypsu-1404056962.html

    ( Poznámka správce: Použití atomových pum proti městům je válečným zločinem "na druhou" : Za prvé - jde o použití zbraně hromadného ničení; za druhé - použity byly proti civilnímu obyvatelstvu !!! )

 

Marx sa nemýlil, ide o triedny záujem!

 

 Ľuboš Blaha     Najbohatší ľudia medzi sebou udržujú triednu solidaritu, akú by im mohli závidieť aj robotníci v časoch Marxa a Lenina. Táto triedna solidarita nepozná hraníc – je doslova globálna, kozmopolitná. Stretávajú sa na spoločných fórach od Davosu až po Dóhu, chránia svoje záujmy cez korporátny lobing.

             Odkaz:   http://www.noveslovo.sk./c/Marx_sa_nemylil_ide_o_triedny_zaujem

 

Z vysílání svobodného vysílače - 2. část o „4. Říši“ - EU:

 

 To je takové to „tajemství“, kdo stál za vznikem Evropské unie. 3 Říše se zhroutila, ale ti lidé v pozadí jsou úplně ti samí esesáci, kteří tu samou myšlenku posuzovali v rámci NSDAP. Když se podíváte do každé neziskovky, která prosazuje migraci, najdete je tam. Najdete tam Sorose, jeho napojení na Rothschildy.

        Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/2303-z-vys%C3%ADl%C3%A1n%C3%AD-svobodn%C3%A9ho-vys%C3%ADla%C4%8De-cz

 

Připojení Krymu k Rusku je legální, tvrdí

 

právníci Evropské unie. Skončí tedy sankce?

 

   26.7. 2019 ,  Redakce AC24  Christian D. de Fouloy, publikoval analýzu právního postavení Krymu. Z ní zcela jasně vyplývá, že anexe Krymu nebyla anexí, ale zkrátka rozhodnutím Krymu o svém sebeurčení.

        Odkaz:   https://ac24.cz/-/pripojeni-krymu-k-rusku-je-legalni-tvrdi-pravnici-evropske-unie-skonci-tedy-sankce-?redirect=%2Fuvod%2F-%2Fasset_publisher%2F6LN4ieZ8eFrT%2Frss

 

Hugo Chávez, Nicolas Maduro - novodobí poslové

 

socialismu. Pro socialismus si přáli a přejí USA jejich smrt.

 

 2.8.2019 , Oldřich Rambousek     Západ nechce nic jiného, než zadusit svaté právo Venezuelského národa, zvolit si ekonomický systém a společenský řád dle svého uvážení a chtějí jej zabít v samém zárodku, přičemž v zásadě nejde vůbec o Venezuelany ani o Madura, ale o ropu.

        Odkaz:   http://svobodnenoviny.eu/hugo-chavez-nicolas-maduro-novodobi-poslove-socialismu-pro-socialismus-si-prali-a-preji-usa-jejich-smrt/

 

O „spoluautorech“ druhé světové války

 

 15.9.2011 , Viktor Burbaki      Jakýkoliv objektivní výzkumník chápe, že rozdělování Evropy, zaměření útoku agresora na východ a rozdělování sousedních zemí začalo spolu s Hitlerem Polsko, Maďarsko, Anglie, Francie a za výrazné role USA, které vždy války šikovně využívaly.

        Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare2011/09/4599-o-spoluautorech-druhe-svetove-valky.htm

 

Trump Evropě: Buď budete poslouchat nebo vám pošlu teroristy!

 

 3. srpna 2019 , von Freeman      Donald Trump novinářům řekl, že pokud EU dobrovolně nepřijme zpět své teroristy, kteří bojovali v Sýrii, jednoduše je pošle domů, do Evropy. Měli by to být islamisté, kteří šli do Sýrie bojovat za ISIS a byli Američany „zajati“.

        Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trump-evrope-bud-budete-poslouchat-nebo-vam-poslu-teroristy/

        Celý text:      Teroriste-zpet.doc

 

Ochotnik poprvé vzlétl. Rusko ukázalo světu,

 

že umí i těžké létající bojové roboty

 

 3. srpen 2019 , Geo, Eurasia24.cz      Ochotnik poprvé vzlétl. Rusko ukázalo světu, že umí i těžké létající bojové robotyTěžký ruský průzkumný a úderný bezpilotní letoun Suchoj S-70 vykonal svůj první let. Veškerá výzbroj bude nesena ve vnitřních zbraňových šachtách, které mají být dostatečně rozměrné pro nesení protizemních střel s plochou dráhou letu Ch-59M2 či protilodních Ch-35U.

        Odkaz:   https://www.eurasia24.cz/vojenstvi/item/2928-ochotnik-poprve-vzletl-rusko-ukazalo-svetu-ze-umi-i-tezke-letajici-bojove-roboty

 

Depeše ze svobodnějšího světa

 

 4/8 / 2019 , Marian Kechlibar , kechlibar.net     Aneb Facebook uložen k ledu. Kdyby ty sítě nebyly návykové, nemohly by fungovat. Upřímně, pro svobodomyslné lidi nevidím na sociálních sítích budoucnost. Ta struktura moci tomu nenahrává, právě naopak.

        Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/security/depese-ze-svobodnejsiho-sveta-1404063731.html

 

EU se nerozpadne ve stylu „poslední zhasne“.

 

Ekonomka Švihlíková má jinou vizi jejího pádu

 

 5.8. 2019     Otázka, co s kapitalismem, rezonuje ve vyspělých zemích intenzivněji už od roku 2008. Není divu, že si to lidé nechtějí nechat líbit a hledají nějaké cesty, jak být slyšet, jak zařídit, aby jejich preference měly váhu. Dost dlouho poslouchali (lži), že globalizace je přírodní zákon

        Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/EU-se-nerozpadne-ve-stylu-posledni-zhasne-Ekonomka-Svihlikova-ma-jinou-vizi-jejiho-padu-591385

     Poznámka správce:  Globalizace (maximalizace velikosti a koncentrace), která byla v ekonomické oblasti glorifikována, není správná, a nemůže být konec konců úspěšná. Byla to pavědecká výmluva superelit pro zvětšování jejich nadvlády nad světem. Správná je optimalizace . )

 

Čtení pro Čechy, Moravany i Slováky

 

 21. 6. 2019, zpracoval M. Starý):     Soud v Hradci Králové poprvé v historii prolomil „Benešovy“ dekrety. Vdova po vojáku wehrmachtu ve službách nacistické rozvědky bude v ČR restituovat majetek ve výši 3 miliardy Kč.

        Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2299-%C4%8Dten%C3%AD-pro-%C4%8Dechy,-moravany-i-slov%C3%A1ky

        Celý text:      Cteni-pro-Cechy.doc

 

 

Evropská unie: Masivní expanze bruselské moci

 

 4. srpen 2019 | Soeren Kern     Pokud se podíváme na detaily politických návrhů paní von der Leyen, tak zjistíme, že má v plánu rozsáhlé rozšíření pravomocí Evropské komise – jinými slovy, utužení centrálního řízení EU.

        Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/evropa/evropska-unie-masivni-expanze-bruselske-moci.html

 

Snowdenovy memoáry vyjdou v září

 

 4.8.2019 VSa      „Permanent Record”, tak zní název knihy Edwarda Snowdena, která má vyjít v září. Edward Snowden je znám jako člověk, který do tisku vynesl informace o masivním, a do té chvíle před veřejností utajovaném, celosvětovém sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany bezpečnostních služeb USA.

        Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/08/04/snowdenovy-memoary-vyjdou-v-zari/

 

Moskva objasňovala Paříži lidská práva

31.7. 2019 , Text: Oleg Isajčenko      Paříž vytýká Rusku údajně příliš krutý postoj policie vůči účastníkům nepovoleného mýtinku 27. července. V zemích jako Británie, Německo, Itálie, Švédsko a Francie se však proti protestujícím přijímají mnohem přísnější opatření!!!

        Odkaz:   https://vz.ru/politics/2019/7/31/990236.html

        Celý překlad:      Moskva-objasnila.doc

        K tématu také:      http://www.novarepublika.cz/2019/08/v-moskve-se-siri-metodicka-prirucka-se.html

 

Polské MO je pobouřeno oslavou II. světové

 

války v Gdaňsku. Opravdu?

 

 1. srpna 2019     Polský ministr obrany Mariusz Blaszczak vyjádřil pobouření nad tím, že 1. září 2019 chtějí gdaňské orgány oslavit 80. výročí začátku druhé světové války spolu s německou delegací písněmi a tanci.

        Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/polske-mo-je-poboureno-oslavou-ii-svetove-valky-v-gdansku-opravdu/

 

Exkluzivní překlad vystoupení Jakuba Kalenského z Atlantic

Council před zahraničním výborem U.S. Kongresu

 2.8. 2019 , -VK-   Jakub Kalenský se opravdu v závěru úplně utrhl z řetězu a začal navrhovat americkým kongresmanům, kteří navrhují americké zákony, včetně sankčních zákonů, aby uvalili sankce na všechny západní firmy, které kupují reklamní čas na ruské televizi.

        Odkaz:   https://aeronet.cz/news/video-exkluzivni-preklad-vystoupeni-jakuba-kalenskeho-z-atlantic-council-pred-zahranicnim-vyborem-u-s-kongresu-sokuje-nejen-prezidenta-republiky-a-jeho-mluvciho-ale-i-vedeni-automobilky-skoda-auto/

 

Předsudečná nenávist a nepředvídatelné násilí

 

 3.8.2019 , Eva Hrindová      Předsudečná nenávist je vlastně normální ostražité chování. Doba je ale taková, že ji chtějí mocní vymýtit. Máte se s láskou a důvěrou vystavovat násilí, které je s nárůstem migrace do Evropy prakticky nepředvídatelné.

        Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/08/7982-predsudecna-nenavist-a-nepredvidatelne-nasili.htm

 

Peníze, které mohou zablokovat Prahu! Podívejte se,

 

kdo může stát za financovánímklimatických aktivistů

 

 2.8. 2019     V USA vznikl Climate Emergency Fund (CEF - Fond klimatické nouze). Při založení Climate Emergency Fundu spojily síly dvě ženy Rory Kennedyová z vlivného rodinného klanu Kennedyů a Aileen Gettyová, jejíž rodina je paradoxně známá především vybudováním ropného impéria.

        Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Penize-ktere-mohou-zablokovat-Prahu-Podivejte-se-kdo-muze-stat-za-financovanim-klimatickych-aktivistu-591091

 

VLASTENECTVÍ NAHRAZUJE VLASTIZRADA?

 

 1. 8. 2019, Miroslav Starý     Smutným je, že když někdo takového „paučitele“ a zjevně protinárodního elementa příslušně nazve, jako předseda oblastního výboru z. s. ČSBS v Jablonci nad Nisou František Radkovič, octne se před soudem, je odsouzen.

        Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2297-vlastenectv%C3%AD-nahrazuje-vlastizrada

 

Kněz: Příslušníci SS „Galizien“ budou uznáni za svaté

2.8.2019     Pravoslavný portál Orthochristian.com přinesl ve středu další podrobnosti o pohřbu ostatků příslušníku divize SS „Galizien“, který se konal o víkendu v ukrajinské obci Červené u Zoločiva.

        Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/knez-priskusnici-ss-galizien-budou-uznani-za-svate

 

Varšavské povstání a operace Bagration

 

 2. 8. 2019 , Michal Brand     Cílem organizátorů varšavského povstání totiž nebylo osvobození od nacistické okupace jako takové, ale především osvobození od nacistické okupace BEZ ÚČASTI RUDÉ ARMÁDY. A když to nevyšlo, tak budeme nadávat na Rudou armádu, Stalina a Rusko.

             Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/08/varsavske-povstani-operace-bagration.html#more

 

Ako to vlastne bolo s tým socializmom?

 

 piatok 26. júl 2019 , Milan Benkovský     Dnes však máme na Slovensku oveľa obludnejšiu totalitu, totalitu moci kapitálu, moci peňazí, ktorá je skutočnou podstatou kapitalizmu, ľudskú tvár má totiž socializmus vo svojej DNA, alebo inak vo svojej podstate.

        Odkaz:   https://www.noveslovo.sk/c/Ako_to_vlastne_bolo_s_tym_socializmom

 

Smečka Navalného na příkaz Západu ohrozila děti

a zdravotně postižené

 30. 7. 2019 politexpert a politros      Nezákonné shromáždění proběhlo 27.7. Ukrajinci speciálně přijeli do Moskvy, aby uspořádali na shromáždění krvavou lázeň v Moskvě a na tyto účely bylo vyčleněno mnoho finančních prostředků západními sponzory opozice.

        Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/smecka-navalneho-na-prikaz-zapadu.htmlhttp://www.novarepublika.cz/2019/07/smecka-navalneho-na-prikaz-zapadu.html

 

Nový dokument o MH17 nepochybně dokazuje, že šlo o kamufláž

 

31.7.2019 , Andrew Korybko     Nový dokument, který režírovali Yana Yerlashová a nezávislý nizozemský vyšetřovatel Max van der Werff ( https://youtu.be/wkDWwYk4-Ho ), nepochybně dokazuje, že Ukrajina a její západní partneři udělali vše, co mohli, aby zakryli skutečnou příčinu tragického sestřelení letadla MH17

        Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7978-novy-dokument-o-mh17-nepochybne-dokazuje-ze-slo-o-kamuflaz.htm

 

Uzavřený kruh korporátního fašismu

 

 1.8. 2019 , Autor: Václav Umlauf      Časopis Spiegel Der programmierte Massenmord napsal o nerozborném přátelství prezidenta firmy IBM Watsona k velkému vůdci německého národa. Jeho fotografie s Hitlerem najdete v článku, který komentuje knihu Edwina Blacka.

        Odkaz:   https://news.e-republika.cz/article4178-Uzav%C5%99eny-kruh-korporatniho-fa%C5%A1ismu

 

Nepiš to jméno! Facebook ovládla politická cenzura

 

 1. srpen 2019 | Eva Svobodová     Politická cenzura o něm vymazává informace několik let zpátky - to je  Tommy Robinson. A víte, jak se říká systému, ve kterém spolupracují korporace s vládami a nadstátními politickými organizacemi na ovládání lidí? Fašismus. Korporátní fašismus.

        Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/nepis-to-jmeno-facebook-ovladla-politicka-cenzura.html

 

Není zločin jako zločin: Porušování ústavy

 

je u nás dávno běžnou praxí.

 

29. 7. 2019     Alena Vitásková     Selektivní, elitářské hodnocení možných trestných činů v oblasti jmenování státem placených činitelů je v demokratické zemi pozoruhodné. Porušování Listiny práv a svobod a Ústavy České republiky se stalo v mnoha směrech běžnou praxí, stejně jako je účelové stíhání a tím mrhání veřejnými financemi. 

       Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4560-neni-zlocin-jako-zlocin-porusovani-ustavy-je-u-nas-davno-beznou-praxi-v-cem-maji-babis-s-benesovou-pravdu-kauzy-nedavne-doby-komicky-pokus-o-ustavni-zalobu-na-prezidenta-padni-komu-padni-ne-na-koho-ti-ukazem.htm

 

Rozhovor Haló novin s politologem profesorem Oskarem Krejčím

29.7. 2019      Pro širokou síť těch, co spolu mluví, jsou penězotoky totéž jako svoboda. Kapitalismus je založen na boji o zisk. Problém je v tom, že řada právních norem – úmyslně, či nechtěně – umožňuje nemravné podnikání.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51536863

 

Evropské armády se rychle zmenšují: Nejsou lidi!

 

 28. července 2019  Evropská mladistvá populace se i přes přistěhovalectví totiž drasticky zmenšuje. Bez změny v rodinné politice, bez zdravější věkové pyramidy s více mladými lidmi nelze odvrátit demografický kolaps evropské bezpečnostní struktury.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/evropske-armady-se-rychle-zmensuji-nejsou-lidi/

 

Hlasová umělá inteligence: Začátek omezování lidského myšlení

 

 29.7.2019 , Makia Freeman      Algoritmy zakotvené v jakékoli specifické umělé inteligenci budou vždy nutně odrážet světonázor, předsudky a omezení programátorů. Nevěřte falešným slibům korporací Big Tech - nejen, že budete hodně zklamaní, ale také budete kráčet po cestě, vedoucí k zotročení, neboť vaše vnímání toho, jaký je život a kdo jste vy, bude redukováno.

       Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7976-hlasova-umela-inteligence-zacatek-omezovani-lidskeho-mysleni.htm

 

Několik poznámek k části výroční zprávy NCOZ

 

 28.7.2019 Vladimír Pelc     Podle Centrály jsou tzv. alternativní média, čili všechna, která nejsou mainstreamovými sdělovacími prostředky, potenciálně nebo aktuálně extrémistická či dokonce teroristická. Takové hodnocení je politicky militantní, nepravdivé.

          Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/nekolik-poznamek-k-casti-vyrocni-zpravy-ncoz

 

Vysokoteplotní reaktor MHR-100

 

 7.5. 2019 by admin     Trendem posledních jsou reaktory, které vynikají vyšší účinností a bezpečností, kratší dobou výstavby či uzavřeným palivovým cyklem a se zapojením do vodíkového hospodářství. Je jím i ruský Modular Helium Reactor, který vyvíjí společnost Rosatom.

          Odkaz:   http://atominfo.cz/2019/05/vysokoteplotni-reaktor-mhr-100/

 ( Poznámka správce:  Zítřek světové energetiky patří „vodíkovému hospodářství“ (jeho předstupněm je rozšiřující se využívání zemního plynu). Vodík, jako hlavní používaný zdroj energie, bude zcela určitě ve velkém množství a lacino vyráběn tepelným rozkladem vody  v desítkách - stovkách – jaderných reaktorů podobného typu.

     Je příznačné, že v tomto zásadním technologicko-civilizačním kroku drží prvenství Ruská federace. )

 

Čaputová vysvětluj!

28.7. 2019     Mistrík odstoupil z prezidentské kampaně ve prospěch Čaputové. „Jen idiot by věřil, že vysolil půl milionu jen kvůli Zuzančinému novému účesu,“. A nakonec se peníze opravdu objevily. Mistríkovu firmu totiž koupila za přemrštěnou cenu jedna z největších amerických korporací Thermo Fisher Scientific.

          Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/ohlasy/2293-%C4%8Daputov%C3%A1-vysv%C4%9Btluj

 

Francie, Rusko a mozek

 

 Autor článku: Petr Hampl • 29. 07. 2019     Lidský mozek má tu nepříjemnou vlastnost, že pokud narazíme na fakta, která nejdou dohromady s dosavadním obrazem světa, tak ta fakta prostě vygumuje.  Česká televize, Aktuálně, Český rozhlas, Seznam… a mnoho dalších médií už fakticky ztratilo zpravodajské ambice. Zůstala jen propaganda.

          Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=228669

 

Jenom Václav Klaus mladší jako jediný poslanec ve sněmovně se postavil proti drakonické novele zákona o tajných službách! 

( Spousta keců a skutek utek )

 23.7. 2019     Novela se týká BIS, Vojenského zpravodajství a Úřadu pro zahraniční styky a informace. Když v demokratické společnosti někdo posiluje pravomoci tajných služeb nebo policie, je to pokaždé neklamné znamení úpadku svobod.

          Odkaz:   https://aeronet.cz/news/spd-spousta-kecu-zadne-koule-jenom-vaclav-klaus-mladsi-jako-jediny-poslanec-ve-snemovne-se-postavil-proti-drakonicke-novele-zakona-o-tajnych-sluzbach-spd-se-pripojila-k-demobloku/

 

Největší sucha v ČR a jejich příčiny

 

27.8. 2018      V období let 1000-1500 nastalo 22 intervalů po sobě následujících suchých let. Mezi lety 1500-1800 bylo těchto intervalů 13. Extrémně suché periody se v našich podmínkách objevovaly vždy a jsou tedy v souladu s variabilitou klimatu.

          Odkaz:   https://pocasimeteoaktuality.wordpress.com/2018/08/27/nejvetsi-sucha-v-cr-a-jejich-priciny/

 

Vzdělaný a nevzdělaný čili urozený a neurozený

 

 Jan Kadubec • 28. července 2019     Naše školství bylo po roce 1948 oproti prvorepublikovému radikálně změněno a dle mého názoru ty změny byly vysoce kladné. Počty našich novodobých elit jsou procentuálně naprosto stejné jako počty středověkých feudálů. Stejné procento je i robotujících.

          Odkaz:   http://outsidermedia.cz/vzdelany-a-nevzdelany-cili-urozeny-a-neurozeny/

 

Soukromí exekutoři? To je jako privatizovat soudnictví…

 

26.7. 2019     „Peníze hýbou světem i státem. Státní pokladna je děravá jako cedník i proto, že naši politici prodali, co mohli, nadnárodním firmám. To, jak u nás probíhají exekuce, kdy není cílem vymoci dluh s přiměřenou odměnou, ale oškubat lidi jako kuřata. Reforma EU je podle pana Doležala zcela nemožná „Pokud bude reforma, tak směrem opačným, k větší unifikaci.“  

          Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/soukromi-exekutori-to-je-jako-privatizovat-soudnictvi/

 

Na Sudetoněmeckém srazu bylo podle Hermana 10 % lidí z Česka

 

27. července 2019 ,  Na sjezdu nebyli jen lidovci, ale rovněž členové ČSSD, TOP 09 a dalších stran, poblíž v tzv. českém koutku řečnili i bývalí ministři Bělobrádek a Herman.

          Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/na-sudetonemeckem-srazu-bylo-podle-hermana-10-lidi-z-ceska/

 

Jákob Kedmi: USA nestačí ani mrknout a nezůstane po nich ani prach

 

 26.7.2019    Američané jsou zvyklí mluvit jazykem arogance, říká bývalý velitel izraelské vojenské zpravodajské služby Nativ, Jákob Kedmi. Po jakémkoli úderu na Rusko, zamíří odvetný úder především na území Spojených států.

          Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/jakob-kedmi-usa-nestaci-ani-mrknout.html

 

Co se tedy opravdu stalo na Krymu na jaře 1944?

 

 26. 7. 2019 , Alexandr Něukropnyj     Krymští Tataři byli do zločinů hitlerovců plně zapojeni v řadách karatelů, policistů a strážců v táborech, zrádně sloužících okupantům. Stalin a Berija je nezničili, ale naopak zachránili. Co by se asi dělo poté, co se veteráni vrátili z války, kdyby se dozvěděli, co se v jejich domovech v době okupace dělo? Stěží by se omezili na „slovní pokárání“ zrádců…

    Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/co-se-tedy-opravdu-stalo-na-krymu-na.html

 

Turecký analytik: NATO připravuje okupaci Turecka

 

 27. července 2019 ,  Podle analytika Lutfi Özşahina je Severoatlantická aliance skutečnou „hrozbou pro Turecko“. „Neexistuje žádné NATO, které by Turecko chránilo. Existuje NATO, které udržuje země na vodítku

    Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/turecky-analytik-nato-pripravuje-okupaci-turecka/

 

Podle výroční zprávy NCOZ se čtením a šířením článků z alternativy

 

 můžete stát spolupachatelem v organizovaném zločinu a v

 

podněcování terorismu!

 

  25.7. 2019     Neuvěřitelné výroky elitních důstojníků policie ve výroční zprávě potvrzují, že v České republice začne být kriminalizována novinářská práce na alternativě, ale spolu s ní i koncoví čtenáři!  Alternativa je tady právě od toho, aby předkládala společnosti alternativní pohledy na domácí a světové politické události

    Odkaz:   https://aeronet.cz/news/podle-vyrocni-zpravy-ncoz-se-ctenim-a-sirenim-clanku-z-alternativy-muzete-stat-spolupachatelem-v-organizovanem-zlocinu-a-v-podnecovani-terorismu-neuveritelne-vyroky-elitnich-dustojniku-policie/

 

Proč Putin „nic nedělá“

prezidentská politika ve smyslu základních strategií

 15.7. 2019 ,  Мichail Chazin     „Nelze bojovat na dvou frontách“Buď se musíte nejprve vypořádat s vnější frontou, a teprve poté se dostane na vnitřní , nebo naopak (jako Stalin). Je třeba nepřipustit situaci v zemi kdy by došlo ke spojení všech liberálních skupin, a pokud situace dojde k nové „Jaltě“ , na vnější frontě bude vše v pořádku, pak bude možné zabývat se vnitřní frontou.

      Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/pochemu_putin_nichego_ne_delaet

     Celý překlad:      Proc-Putin.doc

 

Čína a India – nový giganti prieskumu vesmíru?

 

 Andrea Lopatková  Čína veľmi rýchlo rozvíja svoj národný vesmírny program a navrhuje meteorologické, telekomunikačné a navigačné satelity spolu s technológiami na prieskum Mesiaca. Uvítala úspešné spustenie jej druhej lunárnej prieskumnej misie Chandrayaan-2, a je pripravená spoločne preskúmať Mesiac s Indiou.

      Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/cina-india-novy-giganti-prieskumu-vesmiru/1832776

 

Ekonomka: Zaostáváme, politici lidem lhali, hrozby před

 

námi jsoustrašně velké. Je tu socialismus pro VIP

 

 15.7. 2019 , Čestmír Strakatý , Prostor X: Rozhovor s Ilonou Švihlíkovou     Česká ekonomika se musí změnit, jinak bude mít problémy. Je závislá na okolních státech a většina firem je v podřízeném postavení

      Odkaz:   https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/96428/ekonomka-zaostavame-politici-lidem-lhali-hrozby-pred-nami-jsou-strasne-velke-je-tu-socialismus-pro-vyvolene.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 

Čekání na Godota

 

 25.7.2019 , Jaroslav Tichý     Není trvale možné vystačit si vůči globálním silám reprezentovaným navenek bruselským (či německým) vedením EU nám typickým švejkováním - nemůžeme vyhrát, budeme-li nadále hrát podle pravidel soupeře.

      Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7973-cekani-na-godota.htm

 

Snění časů Mikuláše II., železnice spojí Moskvu a Jakutsko

 

25.07.2019     V sobotu začne přeprava osob po Amurojakutské železniční trati, která přes Transsibiřskou magistrálu spojí Moskvu a Jakutsko. Posledních skoro 400 kilometrů bylo dobudováno až teď.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019072510410290-sneni-casu-mikulase-ii-zeleznice-spoji-moskvu-a-jakutsko/

 

Systém je zamrzlý: Proč vlády nic nedělají?

25. 7. 2019 , Michail Chazin poukazuje na hlubokou zakořeněnost našeho současného liberálně elitářského systému. Ale zástupci liberálních elit nebudou dělat nic. Je nutné čekat na okamžik, až se celý svět ocitne v troskách?

     Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4553-system-je-zamrzly-proc-vlady-nic-nedelaji-politici-balzamuji-mrtvolu-kavarnam-to-vyhovuje-priklad-domaciho-potrubi-jak-svrhnout-monopol-30-let-beze-smyslu-a-ideji-putin-trump-i-si-tinpching-jdou-proti.htm

 

Unikátní ruská chudoba

 

 25.7.2019 , Poslanec Dumy Oleg Smolin (KSRF) ve svém článku poukazuje problémy aktuální sociální a hospodářské situace v Ruské federaci. Rusko potřebuje novou hospodářskou a sociální politiku. Novou industrializaci, sppravedlivější přerozdělování, zvyšování vkladů do lidí.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/25/unikatni-ruska-chudoba/

 

Otevřený dopis předsedovi vlády, Ing. Andrejovi Babišovi


V Praze, dne 23.7. 2019   
Prolamováním Dekretů prezidenta republiky dochází k zásadnímu podkopávání naší státnosti!!! Pane předsedo vlády, žádáme Vás o rozhodné odsouzení tohoto jednání českého soudu, o vyvolání zákonodárné iniciativy, aby byly v budoucnosti znemožněny podobné vlastizrádné skutky.

Pražská rada Klubu českého pohraničí, z. s.

     Celý text:      OD-PR-KCP-110719.pdf

 

Ursula von der Leyen znovu předestřela

 

vizi Spojených států evropských

 

 19.7. 2019       Ani na okamžik nebyla Evropská unie založena k tomu, aby se stala nějakým klubem nezávislých a suverénních států. Kdo vleze do globalistického spolku, nemůže se potom divit, že mu mizí vlastní hranice, pravomoci vlády, autorita a vlastní armáda.

     Odkaz:   https://aeronet.cz/news/ursula-von-der-leyen-znovu-predestrela-vizi-spojenych-statu-evropskych-na-vecirku-po-schvaleni-do-pozice-sefky-evropske-komise-sondovala-mezi-spickami-evropskych-byrokratu-podporu-pro-vizi/

 

O čekání na politickou stranu

 

 23.7. 2019 , Eva Hrindová      Ideální politická strana dovede reagovat na politické dění. Její lidé  rostou na konfliktech a problémech, které jsou nuceni řešit. Dokáže jasně dát najevo svůj postoj k EU – třeba.

V tomto ohledu je na celé opozici pusto a prázdno.

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=228237

 

 

Pravá Wonder Woman nosila hedvábné punčochy

 

a likvidovala nacisty ve Francii

 

 23.7. 2019 , Jmenovala se Nancy Wake. Narodila se na Novém Zélandu a provdala se za francouzského průmyslníka Henriho Fiocca. Začala pracovat jako kurýr pro francouzské hnutí odporu. Díky mnoha vyznamenáním od Britů a Francouzů, byla pravděpodobně nejvíce vyznamenanou ženou 2. světové války.

     Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/prava-wonder-woman-nosila-hedvabne-puncochy-a-likvidovala-nacisty-ve-francii-1404060845.html

 

Kdo je chudý a kdo bohatý

 

 22.7.2019 Oskar Krejčí     Dolarových milionářů je prý ve světě, kde žije více než 7,6 miliardy lidí, něco málo přes 18 milionů. Nejvíce jich je v Severní Americe (15,1 milionů milionářů); hodně vzdáleně druhá je západní Evropa (2,9 milionů milionářů), nejméně jich je v Evropě východní (0,1 milionu milionářů).

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/22/kdo-je-chudy-a-kdo-bohaty/

 

TEORIE DNEŠKA: Co dělat a čím začít?/252

 

 21.7.2019     Hlavní příčina je v tom, že se velké množství těch, kteří se na pokusy vytvoření platformy, ze které vzejde srozumitelná, perspektivní a realistická vize přilepí, řídí falešnými motivy. Projeví se to ve snadnosti, se kterou se dají koupit. Na cestě ke konkrétnosti pochopení toho, o co jde, nejsou žádná omezení. I společenskou realitu lze poznávat stále plněji, přesněji, konkrétněji, zejména z hlediska toho, kdo a jak je schopen věci reálně měnit.

     Odkaz:   http://radimvalencik.pise.cz/7019-teorie-dneska-co-delat-a-cim-zacit-252.html

 

Bašta: Když je sucho, můžete stavět rybníky nebo upalovat čarodějnice

 

 21. července 2019 , Jaroslav Bašta   Společnost se v průběhu 16. století musela vypořádat se stejnými problémy jako my dnes – klima se změnilo a stalo se extrémně teplým a suchým. Vysychaly řeky, hořely dokonce i říční břehy a rašeliniště.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/bastakdyz-je-sucho-muzete-stavet-rybniky-nebo-upalovat-carodejnice/highlightSearch=basta/

 

Radim Fiala odhalil nástroj, kterým chce EU

 

trestat a vydírat neposlušné státy

 

 21. července 2019     V roce 2020 má v rámci EU vzniknout Úřad evropského veřejného žalobce EPPO. To je jasné porušení národní suverenity,“ uvádí Fiala. „Celé to je jen mezikrok k vytvoření federálního vyšetřovacího, policejního i soudního systému,“ napsal Radim Fiala.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/politika/2019072110390687-radim-fiala-odhalil-nastroj-kterym-chce-eu-trestat-a-vydirat-neposlusne-staty/

 

Americké zdravotnictví zabíjí lidi

 

 21.7.2019 VSa      Tim Harford pro Financial Times: Vážná nemoc znamená prostě bankrot. V porovnání s dalšími vyspělými zeměmi, píše Harford, jsou USA na konci žebříčku ve věku dožití, úmrtnosti dětí, těhotenství v mladém věku, úmrtnosti související s drogami, v obezitě, srdečních i plicních chorobách.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/21/americke-zdravotnictvi-zabiji-lidi/

 

Bratříčkování s Landsmanšaftem: Znepokojivé

aktivity ministra a velvyslance.

18. 7. 2019 , Jiří Kobza     a Tomáš Doležal podrobněji sledují podivné aktivity ministra zahraničních věcí Petříčka a velvyslance Podivínského na nedávném sjezdu Sudetoněmeckého Landsmanšaftu. Za zády české vlády i prezidenta, přesto prý jejich jménem. Bude příští sjezd zde?

     Odkaz:   http://www.protiproud.cz/politika/4542-bratrickovani-s-landsmansaftem-znepokojive-aktivity-ministra-a-velvyslance-za-zady-ceske-vlady-i-prezidenta-presto-pry-jejich-jmenem-bude-pristi-sjezd-zde-ktere-strany-si-s-nimi-notuji-lieber-freund-berndt.htm

 

Reportáž z Ruska: Putin je pro Rusy druhý tatíček Masaryk

 

a pouze se bojí, že je NATO začne bombardovat jako Jugoslávii

 

Zveřejněno: 20. 7. 2019      Rusko je někde jinde, než v bídě a zoufalství. Rusové žijí jiným životem a Evropa je jim ukradená, nebo někteří mají starost, jestli někomu v Evropě opět nehrábne a na Rusko nezaútočí. Pokud přijedete do Ruska, přímo do hlavy vás praští jiný svět: obrovská výstavba moderních dálnic, obrovské množství nových bytů. To, co my uděláme za deset let, v poměru obyvatel to Rusové udělají za rok.

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2607-reportaz-z-ruska-putin-je-pro-rusy-druhy-taticek-masaryk-a-pouze-se-boji-ze-je-nato-zacne-bombardovat-jako-jugoslavii

     Celý text:      Reportaz-z-Ruska.doc

 

Sedmnáct způsobů, jak potlačit pravdu

19.7. 2019 | afinabul |  Ponerológia     Úspěšnost těchto technik dále závisí na dostatečně servilních a plně spolupracujících médiích a na patřičné bezbarvosti opozičních stran

.     Odkaz:   http://afinabul.blog.cz/1907/sedmnact-zpusobu-jak-potlacit-pravdu

     Celý text:      Sedmnact-zpusobu.doc

 

"Na místo popravy je naháněli v kolonách"

19. 7. 2019 , Vladimír Smirnov,... Podle předběžných údajů bylo v bojích o získání Vilniusu od 7. do 13. července našimi vojáky zničeno 7000 nepřátelských vojáků a důstojníků. Byl zveřejněn spis o činnosti zařízení Baza v blízkosti Vilniusu, v němž bylo za tři roky zabito přes 200 tisíc lidí.

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/na-misto-popravy-je-nahaneli-v-kolonach.html

 

G20: Triumf Putina a ještě něco

o výsledcích summitu G20 v Ósace

 3. července 2019, Aleksandr Nagornyj, Nikolaj Koňkov     V předvečer cesty do Japonska poskytl ruský prezident, jak je známo, rozhovor redaktorům britských Financial Times, ve kterých věnoval zvláštní pozornost tématu „smrti liberalismu“. Putin nyní může být vnímán jako „zvěstovatel světové post-liberální revoluce“.

     Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/g20_triumf_putina_i_koe-chto_eshyo

     Celý překlad:      G20-Triumf.doc

 

Stanislav A. Hošek: Selhání zakladatelů České republiky

19.7.2019     Před volbami poslanců v tehdejší České a Slovenské Federativní republice, které se uskutečnily v polovině roku 1992, neměla žádná česká politická strana ve svém programu rozdělení československého státu. Na takový čin neměli, především poslanci Federálního shromáždění, absolutně žádnou legitimitu.  Pokud by byli skutečně odpovědnými politiky, demokratického smýšlení a chování, měli pouze vyhlásit prozatímní ustavující zákon nového státu.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/stanislav-hosek-selhani-zakladatelu-ceske-republiky

 

Využívala americká armáda klíšťata jako biologické zbraně?

 

 19. července 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,lemonde,foto:arch.)      Každý rok je více než 300.000 Američanů postiženo lymskou boreliózou přenášenou klíšťaty. Člen Sněmovny reprezentantů ze státu New Jersey, republikán Chris Smith, se rozhodl navrhnout vyšetřování poté, co četl v několika knihách a článcích spekulace o pokusech americké vlády proměnit klíšťata v biologické zbraně.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/vyuzivala-americka-armada-klistata-jako-biologicke-zbrane/

 

 

Politológ Sergej Markov: „Zostrelenie malajzijského

 

Boeingu v roku 2014 zapríčinila skupina vysokopostavených

 

ukrajinských politikov plus Kolomojskij“

 

 Eugen Rusnák , Moskva 19. júla 2019 (HSP/Foto: Screenshot You Tube)   Priamy rozkaz na zostrelenie malajzijského lietadla vydal ukrajinský minister obrany Valerij Geletej. Prízvukoval, že vedúci ukrajinskí politici pripravovali sprisahanie, ktoré vyústilo do zostrelenia Boeingu. Na tomto sprisahaní, podľa Markova, sa podieľali: minister zahraničia Pavel Klimkin, šéf Služby bezpečnosti Ukrajiny Valentín Nalivajčenko a vtedajší predseda Rady Bezpečnosti Ukrajiny Andrej Parubij.

     Odkaz:   https://www.hlavnespravy.sk/politolog-sergej-markov-zostrelenie-malajzijskeho-boeingu-v-roku-2014-zapricinila-skupina-vysokopostavenych-ukrajinskych-politikov-plus-kolomojskij/1824483

 

Tajné vězení SBU na Donbasu: Oběti promluvily o hrůzném mučení

 

 18.7. 2019     Mučení elektřinou a motorovými pilami, noc v jámě s těly těch, kdo již v důsledku mučení zemřel. To nejsou filmové fantazie, ale reálné události, které se ve 21. století dějí na Ukrajině.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019071810371695-tajne-vezeni-sbu-na-donbasu-obeti-promluvili-o-hruznem-muceni/

 

Blbost jménem elektromobily aneb

 

Byznys ve jménu ekologie

 

 18.7. 2019     Nedávná studie Christopha Buchala z Kolínské univerzity upozorňuje, že elektromobily mají paradoxně vyšší emise než dieselová auta. Nikoli při samotném provozu, ale proto, že se spotřebuje obrovské množství energie při těžbě lithia, kobaltu a manganu, tedy nerostů, které jsou klíčové pro výrobu baterií do elektromobilů. Je třeba se také ptát, co by se dělalo s těmi miliony a miliony baterií, které mají životnost jen pár let.

Proč si kupovali taxikáři staré mercedesy? Protože najely klidně milion kilometrů, a bez poruchy. To byla ekologie…

 

     Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/blbost-jmenem-elektromobily-aneb-byznys-ve-jmenu-ekologie/

 

„Nezavařte“ si mozek informacemi. Jak se vyhnout technostresu?

 

 18.7.2019     Domácí technologie, jako jsou smart telefony, tablety, přináší i odvrácenou stranu, která se projevuje stresem technologiemi způsobenými - tzv. technostres.

     Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/security/nezavarte-si-mozek-informacemi-jak-se-vyhnout-technostresu-1404063630.html

 

Kdo vypěstoval Hitlera

 

 18.7. 2019 , Ivo Krieshofer     Velká Británie a Francie vyhlásily politiku nevměšování a zakázaly vývoz zbraní do Španělska. 19. září 1938 došla do Prahy anglo-francouzská nóta vyzývající k neodkladnému předání "sudet" Německu. Jednání s Angličany a Francouzi, o společné obraně proti fašismu v SSSR probíhala pomalu, dokumenty z té doby ukazují, že cílem jednání bylo zmást vedení SSSR, aby získali čas pro Hitlera a napadení Polska.

     Odkaz:   http://berossos.blog.cz/1907/kdo-vypestoval-hitlera

     Celý článek:      Krieshofer-Kdo-vypestoval.doc

 

Ľuboš Blaha: Tohto ste agentom, milá pani

 

 16.7. 2019     "Nie som agentka Sorosa" ... Pri všetkej úcte, ona to tá Čaputová nevidí, že sa nekonečne strápňuje? Čaputová roky pracovala pre mimovládku, ktorá žila aj zo Sorosových peňazí, písala smiešne samoúčelné brožúrky, aby mohla inkasovať od Nadácie otvorenej spoločnosti, ktorá je nacucnutá na prachy Sorosovej nadácie a ďalších amerických inštitúcií.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/lubos-blaha-tohto-ste-agentom-mila-pani

 

TVEL dodal do Číny palivo pro rychlý reaktor CEFR

 

 10.7.2019 by admin , Zdroj: Tisková zpráva     Palivová společnost Rosatomu TVEL dodala do Číny jaderné palivo pro čínský experimentální rychlý reaktor CEFR. I přes to, že se tento reaktor využívá pro výzkumné účely, je provozován i jako jaderná elektrárna o výkonu 20 MWe a dodává elektřinu do sítě. Mezinárodní agentura pro atomovou energii jej klasifikuje jako jediný rychlý energetický reaktor na světě mimo území Ruska.

     Odkaz:   http://atominfo.cz/2019/07/tvel-dodal-do-ciny-palivo-pro-rychly-reaktor-cefr/

 

Pokrytectví o uprchlících

16.7.2019 Eric Zuesse     Výroční zpráva OSN  „Globální trendy UNHCR 2018“: K násilnému vysidlování dochází zejména v důsledku snah o změnu režimů ze strany USA v čele s Obamou a Trumpem

     Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7964-pokrytectvi-o-uprchlicich.htm

 

Chybí zeleň, zločiny betonové lobby. Následky

 

sucha už vidíme kolem nás, varuje expert

 

 5.7. 2019     Chybí zeleň, nevážíme si půdy, vzrostlých stromů, druhové pestrosti. Betonová lobby se činí a stranou nezůstávají ani ti, kteří by nejraději naše lesy vyvezli „nastojato“.

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chybi-zelen-zlociny-betonove-lobby-Nasledky-sucha-uz-vidime-kolem-nas-varuje-expert-587877?fbclid=IwAR2nWEUMA2xhGp_RviU4uLx_feMT27kuExpFAZ1TMqhUSRPA110ejsAY8LM

 

Všichni ví, co se děje za bordel v ČT,

 

ale nikdo s tím nic nedělá

 

 14.7.2019     Naše (jejich) Česká televize, takto veřejnoprávní médium, které si povinně všichni musí platit, ale které si dělá naprosto svévolně, co chce. V Parlamentu leží, už zaprášené, tři Zprávy o ročním hospodaření ČT, ale ani jedna není schválena a nikomu to nevadí.

    Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/vsichni-vi-co-se-deje-za-bordel-v-ct-ale-nikdo-s-tim-nic-nedela

 

Pro blaho lidstva. Indie chystá výsadek na

 

 neprozkoumaném jižním pólu Měsíce

 

 15.07.2019     Indie hodlá uskutečnit první přistání kosmického přístroje na jižním pólu Měsíce v dějinách, informuje The Washington Post.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019071510343654-pro-blaho-lidstva-indie-chysta-vysadek-na-neprozkoumanem-jiznim-polu-mesice/

 

„Hlídač“ KLDR uznává: Lidem se tam začíná žít lépe

 

 13. červenec 2019 , Napsal/přeložil:  ea24     Navzdory sankcím se život lidí v severokorejské metropoli začíná měnit k lepšímu a země viditelně ekonomicky roste. Konstatuje to server, který se zaměřuje na KLDR

     Odkaz:   https://www.eurasia24.cz/media24/item/2911-hlidac-kldr-uznava-lidem-se-tam-zacina-zit-lepe

 

Huawei, Putin a irácké zbraně hromadného ničení

 

 15.7.2019 , Michal Brand     Huawei nechtěl otevřít do svých zařízení a technologií zadní vrátka pro americké špiclovací služby, jako to ochotně činí americké i evropské firmy z oblasti technologií. A co teprve Putin! Mimochodem, jakto, že fungují weby islámských teroristů?

     Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7963-huawei-putin-a-iracke-zbrane-hromadneho-niceni.htm

 

Kapitalismus online

 

 13.7. 2019, Petra Prokšanová     Ač se může zdát, že Facebook nabízí svobodný prostor pro diskusi a sdílení, není všem subjektům dán stejný prostor, který je už tak omezen rozsáhlou uživatelskou i politickou cenzurou.

     Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51358232

     Celý článek:      Kapitalismus-online.doc

 

Řízená migrace je potvrzena.

8.7. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra      O řízené migraci se sice mluví již dlouho, ale teprve uplynulé dny a týdny přinesly natolik zajímavých událostí a důkazů, že se toto tvrzení posouvá z kategorie konspirační teorie do konspirační praxe.

     Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/rizena-migrace-je-potvrzena-neziskovky-obchazeji-zakony-a-pod-rouskou-zachranovani-pasuji-lidi-do-evropy-nemecko-tlaci-na-italii-aby-teto-praxi-nebranila/

    ( Poznámka správce: Multikulturalismus = Migrační zbraň, je považovaný za jeden z hybridních nástrojů prosazování NWO (Nového světového řádu). Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod. - viz  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html , Kapitalismus-mrtvola.doc , Nejde-o-prelidneni.doc  )

 

Osvětimská bestie Irma Grese

 

 13.7. 2019 , Zdroj: We are Mighty      Irma Grese pracovala v Osvětimi jako strážkyně ženských vězňů. Podařilo se jí získat druhou nejvyšší hodnost, kterou měly ženské strážkyně možnost dosáhnout, a běžně se podílela na výběru vězňů do plynových komor. Byla členkou SS.

     Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/osvetimska-hyena-irma-grese-1404060742.html

 

Americký Fed se lekl zlatého standardu

 

  13.7. 2019 , Maxim Rubčenko , Redakce AC24     Šéf Fedu Jerome Powell prohlásil, že návrat zlatého standardu hrozí americké ekonomice obrovskými problémy Takže za každého scénáře mají USA před sebou už v nejbližších dvou letech vážné finanční otřesy.

     Odkaz:   https://ac24.cz/-/americky-fed-se-lekl-zlateho-standardu?redirect=%2F

 

Koňské spřežení běží rychlostí nejpomalejšího koně

 

 4.7.2019 ,Ivo Šebestík    Učitelské povolání rozhoduje o kvalitě života v dané zemi více než ekonomické faktory. V procesu rozsáhlé relativizace hodnot padají za oběť i školy.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/11/konske-sprezeni-bezi-rychlosti-nejpomalejsiho-kone-2-cast/

 

Reforma a otevírání se světu proměňuje Čínu,

uvedli ruští odborníci a učenci

 2019-01-04 , Lada , cri     Významný projev čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching) na zasedání na oslavu 40. výročí čínské reformy a otevírání se světu přitáhl velkou pozornost

     Odkaz:   http://czech.cri.cn/719/2019/01/04/1s183701.htm

 

Americko-čínská technologická válka a americké tajné služby

(Američtí slídilové - Bretschneidrové - pohoří)

 10.7. 2019 , VSa     Nová technologie 5G bude mít zhoubný dopad na americkou zpravodajskou komunitu. Znemožní odposlouchávání.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/10/americko-cinska-technologicka-valka-a-americke-tajne-sluzby/

 

Zlatý grál našeho času

3.7. 2019 , Slavomír Ravik      Svatý grál měl být pohárem s koncentrovanou mystickou mocí. I my jsme získali svým způsobem sekulární grál, jímž se stalo bohatství, neutišitelný konzum

     Odkaz:   http://www.obrys-kmen.cz/index.php/rocnik-2019/283-25-2019-3-cervence-2019/2868-zlaty-gral-naseho-casu

 

Maláčová: Výpověď o stavu země a ČSSD

 

 8.7. 2019 , Radim Valenčík     Podle Maláčové to nebylo odvolání šéfů dvou galerií kvůli podezření z porušení zákona. Tady sama cítí, že lumpárna, vlastně defraudace, které se dopustil například Fajt, je tak čitelná

     Odkaz:   http://radimvalencik.pise.cz/7005-malacova-vypoved-o-stavu-zeme-a-cssd.html

 

Schwerpunkt: České zpravodajské služby znepokojuje politické napojení Milionu chvilek na lobbisty a české spojence Sudetoněmeckého landsmančaftu

 

 17.6. 2019 , -VK-  Šéfredaktor AE News     Kolem spolku Milion chvilek se totiž pohybují stejní lidé, kteří se účastnili Sudetoněmeckého školení v Mariánských Lázních s tématem, jak zlikvidovat nacionalismus v ČR.

     Odkaz:   https://aeronet.cz/news/schwerpunkt-ceske-zpravodajske-sluzby-znepokojuje-politicke-napojeni-milionu-chvilek-na-lobbisty-a-ceske-spojence-sudetonemeckeho-landsmancaftu-nekteri-z-nich-byli-dokonce-hosty-skoleni/

 

Šok Daily Star: Dokumenty tajné britské

 

laboratoře v odpadcích Londýna!

 

 6.7. 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, dailystar.co.uk, foto: arch.)     V jednom z kontejnerů na odpadky na severu Londýna se objevily tisíce stránek tajných informací o práci výzkumného střediska chemických a biologických zbraní Porton-Down

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sok-daily-star-dokumenty-tajne-britske-laboratore-v-odpadcich-londyna/

 

Boj o podobu naší ekonomiky v 90. letech

 

min. století a jeho následky

 

 8.7. 2019 , Jaroslav Tichý     V devadesátých letech probíhal poměrně ostrý boj mezi dvěma skupinami: a) havlisté chtěli všechno rozdat nadnárodním korporacím, b) klausovci chtěli vytvořit vrstvu domácích podnikatelů a národní kapitalismus.

     Odkaz:   http://www.zvedavec.org/komentare/2019/07/7957-boj-o-podobu-nasi-ekonomiky-v-90-letech-min-stoleti-a-jeho-nasledky.htm

 

Končí etapa vaší vlastní existence!

 

 Den 18. červen 2019 vstoupí do dějin jako zrada českého národa! Toto je skutečný vzkaz a symbol vyslaný českému národu! Sudetští Němci jásají a triumfují! Češi sami a dobrovolně, skrze své vlastní zrádcovské soudy, prolomili Benešovy dekrety!

     Přišlo e-mailem

     Celý článek:      Konci-existence.pdf

 

Učitel byl vyhozen ze základní školy …

 4.7. 2019     Stanislav Balík po nástupu do školy nejprve pan Balík zjistil, že „úroveň našeho školství je velice nízko a děsivým způsobem poklesla a ani v nejhorších snech jsem si nepředstavoval, jaká bude realita“.  

     Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/ucitel-byl-vyhozen-ze-zakladni-skoly-kdyz-detem-poustel-kazani-mistra-jana-husa-nemel-ty-spravne-nazory/

 

Akademik Lomonosov vyplouvá. Hysterii

 

okolo seriálu Černobyl navzdory

 

 5. 7. 2019 , Napsal/přeložil:  Geo     Rusko uvádí do provozu první plovoucí jadernou elektrárnu na světě.  Zde má od podzimu vyrábět energii pro nejsevernější ruské město Pevek.

     Odkaz:   https://eurasia24.cz/aktualne/item/2907-akademik-lomonosov-vyplouva-hysterii-okolo-serialu-cernobyl-navzdory

 

Ukradnutý sviatok – alebo katolícke

 

klamstvá o sv. Cyrilovi a sv. Metodovi

 

 5.7. 2015 , Doc. PhDr.Vladimír Šaur, CSc., Zásluha solúnskych rodákov,  bola v tom, že našli spôsob, ako našim predkom vzdelanie v tých časoch výlučne cirkevné odovzdať v domácom jazyku písomne.  Skutočnosť bola totiž úplne iná, ako sa nám dodnes pokúšajú nahovoriť pápeženci.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/podoteky/ukradnuty-sviatok-alebo-katolicke-klamstva-o-sv-cyrilovi-a-sv-metodovi.html

 

Svátky národní vzdělanosti a českého myšlení

 

 5.7. 2019 , Jiří Pondělíček     Cyril (Konstantin) a Metoděj byli vysláni byzantským císařem Michalem na Moravu. Stalo se tak na základě žádosti moravského vládce Rostislava, který chtěl vyvážit politický vliv francké říše, jejímiž exponenty byli bavorští biskupové a jejich misie. Byly položeny základy školství, žáci Cyrila a Metoděje, se zasloužili o rozvoj vzdělanosti v dalších slovanských zemích, především v Bulharsku a jejich odkaz se pak dále uchytil v Srbsku, Chorvatsku a na Rusi.

     Jan Hus, mistr Pražského vysokého učení požadoval jak na půdě univerzity tak ve veřejných vystoupeních překonání krize své doby nápravou zlořádů a když neodvolal ani tváří v tvář nejvyšší autoritě (katolické) církve, koncilu, byl zavražděn bestiálním způsobem.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/svatky-narodni-vzdelanosti-ceskeho-mysleni-0

 

Co v Německu spáchala Von der Leyenová? Skandály a

 

neschopnost. Drsný verdikt od české političky

 

 4. 7. 2019      Co o Leyenové říká exposlankyně za ODS Helena Mallotová   „Je to otevřená federalistka usilující o zrušení národních států, která pochopitelně udělá maximum i pro pokoření odporu ze strany V4 proti rozvozu migrantů z Německa a Západu i do našich zemí.

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Co-v-Nemecku-spachala-Von-der-Leyenova-Skandaly-a-neschopnost-Drsny-verdikt-od-ceske-politicky-587879

     K tématu také:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Putin-ted-urcite-s-nervy-v-tahu-ohryzava-futra-od-dveri-Tereza-Spencerova-vypravi-co-se-dozvedela-o-pani-von-der-Leyenove-587802 

 

 

Greta: naděje na zlepšení světa, nebo aktivistické zoufalství?

 3. 7. | Jan Tichý     Pokud se díky Gretě začne více a více lidi chovat k přírodě a tím i planetě Zemi ohleduplně, povede to k žádoucí změně. Problém je, že se toho zase chytili lidé, kteří se na tom přiživují.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/ekologie/greta-nadeje-na-zlepseni-sveta-nebo-aktivisticke-zoufalstvi.html

     K tématu také:   http://www.conematevedet.cz/Kapitalismus-mrtvola.htm 

                               http://www.conematevedet.cz/Z-Meteoru-190216.mp3

 

Supertajná základna USA v Grónsku měla vypustit

 

na SSSR až 600 jaderných raket

 

5.7. 2019     Základna byla postavena v roce 1959 pod povrchem severozápadního Grónského ledového příkrovu v nadmořské výšce 2000 metrů. V roce 1967 byla základna opuštěna s minimálním vyřazením z provozu, protože se věřilo, že ji díky neustálemu sněžení už nemá šanci nic ohrozit

       Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/supertajna-zakladna-usa-v-gronsku-mela-vypustit-na-sssr-az-600-jadernych-raketv-1404060569.html

 

Bojkot (quasi)hymny EU v EP ze strany Brexit

party. Poslanci Baško a David se přidali

3.7. 2019 , autor článku: -heh , ŠTRASBURK – PRAHA      Skupina devětadvaceti europoslanců politické strany zastávající brexit Nigela Farrage se během zahajovací ceremonie, kdy zněla hymna EU, postavili k sálu zády. Generál Hynek Blaško a Ivan David zůstali sedět.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226759

 

Donbasané se pustili do díla

 2.7. 2019 , Monika Hoření     Rozhovor Haló novin s předsedou Společnosti přátel Luhanské lidové republiky a Doněcké lidové republiky Jaromírem Vaškem. Mám tam již mnoho přátel. Lidé jsou velmi milí a pohostinní. Další podniky tam obnovují výrobu, rozšiřuje se těžba uhlí. Ekonomika se postupně začíná rozvíjet.

       Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51253832http://www.halonoviny.cz/articles/view/51253832

 

Kdo je skutečný teroristický stát na Zemi? No přece USA, tvrdí Írán

 Každoročně 3.července si Íránci připomínají smrt 290 cestujících z Airbusu 655, který byl sestřelen americkým křižníkem USS Vincennes v roce 1988 nad Perským zálivem.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/kdo-je-skutecny-teroristicky-stat-na-zemi-no-prece-usa-tvrdi-iran/

 

Junckerův nástupnický skandál ukázal, že EU je lžidemokracie!

3. července 2019 , Tim Stanley      „Evropská unie je falešná demokracie. „EU byla vytvořena lidmi, kteří se bojí svých voličů. Vymysleli proto strukturu, ve které je demokracie kontrolována samozvanou byrokratickou elitou,“ konstauje Stanley.

       Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/telegraph-junckeruv-nastupnicky-skandal-ukazal-ze-eu-je-lzidemokracie/

      Celý článek:      Lzidemokracie.doc

 

V Bruselu se právě zrodila Nová Evropa podle smlouvy z Aachenu

( Das Neue Europa = Čtvrtá říše )

2.7. 2019 , -VK- Šéfredaktor AE News     Jak proboha chce alternativa reformovat Evropskou unii v čele s novou šéfkou komise, která jezdí každoročně na Bilderbergy a pod pseudonymem vystudovala školu u Rothschilda? Procesy realizace Nové Evropy podle smlouvy z Aachenu. Teď to teprve začne, a nebude to pro český národ nic pěkného.

       Odkaz:   https://aeronet.cz/news/v-bruselu-se-prave-zrodila-nova-evropa-podle-smlouvy-z-aachenu-dve-nejmocnejsi-pozice-v-evropske-unii-obsadi-nemecko-francouzsky-tandem-dvou-zen-prvni-studovala-v-londyne-na-rothschildove-skole/

 

Ceny pro otroky

     Od 1. 1. 2018 je ve státech EU uzákoněna minimální hodinová mzda ! TAK SE MILÍ PRACUJÍCÍ POTĚŠTE :  

Lucembursko 8,69 € , Německo 8,50 € , ... Portugalsko 2,62 € , Česká republika 1,78 € (nejnižší) !!! Opět důkaz, že z nás udělali svou kolonii = dojnou krávu !!!!

      Přišlo e-mailem  

      Celý článek:      Ceny-pro-otroky.doc

 

Indická levice je mrtvá

 

 2.7.2019 VSa     Za svoji politickou „smrt“ si může indická levice sama. Strana upřednostnila volební politiku a udržení moci před politickými ideály. Zrada na levicových voličích vedla ke ztrátě podpory

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/02/indicka-levice-je-mrtva/

 

Praha, Tbilisi, Kišiněv: Tři zpackané barevné revoluce?

2.7.2019 , Michail Chazin   Jakým dohodám chtěli loutkáři „západního“ globálního projektu zabránit tím, že uspořádali tři „oranžové“ revoluce najednou? Měla by být další v Rusku? Dohodl se Putin s Trumpem? Následky summitu G20 uvidíme brzy.Vím, jde o poněkud matný obrázek. Ale jistě se ho brzy podaří upřesnit.

       Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/07/praha-tbilisi-kisinev-tri-zpackane.html

 

Za Františkem Čubou z Baťova nebo lépe z Čubova kraje

 

 1.7. 2019 , František Jonáš       Zázrak JZD AK Slušovice vznikal z malých a chudých poměrů a přerostl do gigantického agrokombinátu s obratem 7 miliard Kč. Slušovický zázrak je spojen s osobou Františka Čuby velice těsně. Doc. František Čuba nám rovněž popsal, jak by fungoval JZD AK Slušovice bez násilného poničení po roce 1989. Dle něj by nyní měl JZD AK Slušovice obrat minimálně 150 miliard Kč.

       Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/07/01/za-frantiskem-cubou-z-batova-nebo-lepe-z-cubova-kraje/

      Celý článek:      Za-F-Cubou.doc

 

V Rusku byla zahájena výroba PVO kompletů S-500

 

 1.7. 2019 , autor článku: -sla-  , MOSKVA      V Rusku byla zahájena výroba nejnovějšího protiraketového a protiletadlového systému. Jde o S-500 Prométheus. Čemezov dodal, že Ruská federace skutečně nebude prodávat nejnovější systémy „za žádné peníze“ a že komplexy jsou především určené pro ruskou armádu.

       Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226532

 

NI: Trump vyprovokuje válku s Íránem, nevzdá-li se tvrdého kursu

 

 1.7. 2019     Kurs administrativy Donalda Trumpa na vyvíjení „maximálního tlaku“ na Írán zkrachoval, míní novinář z The National Interest Paul Pillar. Nepřeje-li si prezident Trump skutečně válku s Íránem, bude muset pochopit, že diplomacie nespočívá jenom v tom, že „jedna strana žádá, a druhá se podřizuje,“ domnívá se Pillar.

       Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019070110254974-ni-trump-vyprovokuje-valku-s-iranem-nevzda-li-se-tvrdeho-kursu/

 

Profesor Pařížské univerzity varuje: Evropa už nebude Evropou.

 

30.06.2019 , GATESTONE INSTITUTE     Profesor Pařížské univerzity a autor 27 knih o Francii a Evropě, Guy Milliere ve svém textu pro Gatestone Institute v New Yorku tvrdí, že ani odmítnutí nekontrolované imigrace a odmítnutí diktátu bruselských technokratů nezastaví pád Evropy ke dnu.

      Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Profesor-Parizske-univerzity-varuje-Evropa-uz-nebude-Evropou-V-zakulisi-se-uz-pripravuji-politicka-rozhodnuti-prizniva-pro-masovou-imigraci-do-Evropy-587322

      K tématu také:    Nejde-o-prelidneni.doc  

                                http://casopisargument.cz/2019/05/03/matouci-chaos-v-pojmech-uzivanych-jako-nadavky/

 

Nejvyšší státní zastupitelství a Nejvyšší soud:

 

Hranice ČR nebyly zrušeny, stát je má chránit

 

 8.7.2018 , Irena Válová     Hranice České republiky nebyly zrušeny ani přijetím tzv. Schengenské úmluvy. Překročení hranic kýmkoli není dovoleno. Tento koncept potvrzuje loňské usnesení Nejvyššího soudu.      (Ale  !!!)     V případě, kdy cizinec  – občan země, která není členem Evropské unie – získá ,pobytovou kartu Evropské unie´,  legalizuje tím svůj pobyt na území Spolkové republiky Německo.“ O povolení pobytu v ČR za uvedených okolností už nežádá, ten získává automaticky: „Díky tomu může následně pobývat na území Evropské unie, tedy i případně na území České republiky, kdy o povolení k pobytu na území České republiky fakticky nežádá,“ stojí ve Zprávě.

      Odkaz:   https://www.ceska-justice.cz/2018/07/nejvyssi-statni-zastupitelstvi-nejvyssi-soud-hranice-cr-nebyly-zruseny-stat-ma-chranit/

      Celý článek:      Hranice-CR.doc

 

Rusko-Indie-Čína bude velkým hitem G20

 

 28. června 2019 , Pepe Escobar     Vzhledem k tomu, že se plán jednání o strategickém partnerství mezi Ruskem a Čínou upevnil po summitech v Moskvě, Petrohradu a Biškeku, dávají nyní Rusko a Čína důraz na to, aby se Indie plnohodnotně dostala na palubu RIC. Vztahy Rusko-Indie již rozkvétají jako strategické partnerství. A zdá se, že jednání Xi Jinping - Modi se  synchronizují.

      Odkaz:   http://www.informationclearinghouse.info/51838.htm

      Celý překlad:      Rusko-Indie-Cina.doc

 

Proč Rusko a Čína drtí Evropu a USA? Akcelerací vzdělání ...

29. 6. 2019     Takže zatímco Rusko a Čína akcelerují vzdělání, nejlepším z nejlepších dávají nejlepší vzdělání, my jdeme "mazaně" opačnou cestou. Máme skvěle propracovaný multikulturalismus, inkluzi a gender

      Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2568-proc-rusko-a-cina-drti-evropu-a-usa-akceleraci-vzdelani-zatimco-zapadu-staci-umet-cist-a-psat

     Celý článek:      Rusko-a-Cina-drti.doc

 

Už si zase povezeme peřiny do vnitrozemí?

26.06.2019 , Jaroslav Tichý    „Kdo nezná svoji minulost, bude donucen si ji zopakovat“. V ČR probíhá podle instrukcí globalistů již od 90. let zamlčování či naprosté překrucování našich dějin.

     Odkaz:   https://e-republika.cz/article4172-U%C5%BE-si-zase-povezeme-pe%C5%99iny-do-vnitrozemi

 

EU nutně potřebuje otevřít hranice, aby se obohatila jako při

historickém obohacení Aténami a Římem, vysvětluje šéf OSN

 Autor: odjinud | Publikováno: 28.6.2019      Káže Antonio Guterres, generální tajemník OSN při přebírání ceny Karla Velikého udílené globalisty za boj proti národní suverenitě, která byla už předtím udělena globalistickým figurám jako papež František, Angela Merkel a Emmanuel Macron

     Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/21322-eu-nutne-potrebuje-otevrit-hranice-aby-se-obohatila-jako-pri-historickem-obohaceni-atenami-a-rimem-vysvetluje-sef-osn.aspx

 

Tzv. „Benešovy dekrety“

Základní myšlenku k nucenému odsunu tzv. sudetských Němců nevymyslel prezident Beneš. Britská vláda totiž přesvědčila vládu USA i SSSR o výhodách tohoto řešení a výsledkem byl pro všechny závazný Protokol Postupimské Konference z 2. srpna 1945. Nucený odsun byl proveden právě na jeho základě.

         Odkaz:   http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2257-tzv-bene%C5%A1ovy-dekrety

 

Odmítáme snahy o překrucování historie

 

 21. 6. 2019      Autor: VV ÚV KSČM     Z nedávného rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové, jímž potvrdil přiznání více jak třímiliardového majetku šlechtickému rodu Walderode v rozporu s poválečnými dekrety prezidenta republiky vyplývá vážné nebezpečí.

     Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51159045

 

Dějiny rozvoje laserové techniky v SSSR a unikátní systém Peresvět

 

 27.06.2019 , Dmitrij Korněv     Ruský laserový systém Peresvět stal prvním na světě skutečně bitevním laserovým systémem, který byl přijat do výzbroje. Je to systém, ve kterém laserový paprsek neplní jenom pomocnou, nebo informační funkci, ale je prostředkem na likvidaci cíle.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/nazory/2019062710229694-zbrane-z-hvezdnych-valek-se-stavaji-skutecnosti-dejiny-rozvoje-laserove-techniky-v-sssr-a-unikatni/

     Celý článek:      Laserove-zbrane.doc

 

V Srbsku probíhají společná vojenská cvičení

 

Ruska, Běloruska a Srbska Slovanské bratrství

 

 27. 06. 2019    Autor článku: -byi , BĚLEHRAD     Nedaleko Pančeva na severu Srbska skončila třetí část společných vojenských cvičení Slovanské bratrství 2019, které se účastnily Rusko, Bělorusko a Srbsko.

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226227

 

Útoky na lodě v Ománském zálivu jako „ukázkový“

příklad operace pod falešnou vlajkou

 Události, které se od května 2019 odehrávají v Ománském zálivu jsou součástí soupeření mezi USA a Ruskou federací o sféru vlivu* na Středním východě.  Ukázkový příklad False Flag Operation – FFO je trochu protimluv, protože žádná operace pod falešnou vlajkou FFO by neměla být veřejně prezentována

     Odkaz:   http://www.exanpro.cz/pusobeni-zpravodajskych-sluzeb/510-utoky-na-lode-v-omanskem-zalivu-jako-ukazkovy-priklad-operace-pod-falesnou-vlajkou

 

Lidé v Rusku prý umírají hlady. Jak se

 

skutečně žije v Ruské federaci?

 

Zveřejněno: 25. 6. 2019      Když jsem zjišťoval o bídě a hladu v Rusku, většinou se mi vysmáli. Ale přiznávají, že starodůchodci a část důchodců přežívá jen tak tak. Na druhou stranu mnozí zažili období po válce, rok 2000 a bankrot, takže jistota pravidelného důchodu je pro ně zázrak a důvod velké lásky a vděčnosti k Putinovi.

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2560-lide-v-rusku-pry-umiraji-hlady-jak-se-skutecne-zije-v-ruske-federaci

     Celý článek:      Lide-v-Rusku.doc

 

Vrátíme Heydrichovým zámeček Panenské Břežany?

 

25. červen 2019 , Michal Brand     Došlo k prolomení Benešových dekretů o vyvlastnění majetku zrádců, kolaborantů a nacistů. A to přesto, že majetek rodu Walderode byl po právu zkonfiskován

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/kauzy/vratime-heydrichovym-zamecek-panenske-brezany.html

     Celý článek:      Vratime-Heydrichovym.doc

 

Počátek války s Ruskem vzejde rychle, ale
nejdříve proběhne strategický klid před bouří.

1. 3. 2019, 8aron@post.cz  Spolek elitářů, žijících v jiné realitě, má svého vůdce ze zámoří. Pro světového četníka neplatí žádná pravidla, určuje je sám a stejně tak nám určí i nepřítele. Kdo si myslí, že ČR je z toho vyňata, tak ať se ihned vzpamatuje. Počet mrtvých je 60 -100 milionů okamžitě. Do 15. dnů následně, vlivem radiace a spadu, kontaminace prostředí 300-400 mil. lidí. Do půl roku 800 milionů.

     Přišlo e-mailem

     Celý článek:      Pocatek-valky.doc

 

Priama linka s prezidentom RF V.Putinom

20. jún 2019 –záznam

 22.6.2019 , Izvestija.    Na "priamu linku" s prezidentom Ruska Vladimírom Putinom, ktorá sa konala  vo štvrtok 20. júna, poslali ľudia viac než 1,5 milióna otázok. Priama linka na videozáznamu v ruskom jazyku::  https://vk.com/video-115987924_456239450

          Odkaz:   http://www.srspol.sk/clanek-priama-linka-s-prezidentom-rf-v-putinom-20-jun-2019-zaznam-18455.html

     Celý článek:      Priama-linka.doc

 

„Molekuly demokracie“: USA budou dusit

 

Evropu dodávkami předraženého plynu

 

 24. června 2019 , Michail Děljagin     V čem spočívá americká verze této ruské politické rulety? Hlavní cíl je – deindustrializace konkurenčních ekonomik. Jen rozbití SSSR (a dalších východních zemí) a otevřené odčerpávání jeho gigantických zdrojů v procesu privatizace a připuštění zahraničních společností k této nejrozsáhlejší loupeži v historii zachránilo USA před pádem do hospodářského inferna.

     Odkaz:   http://outsidermedia.cz/molekuly-demokracie-usa-budou-dusit-evropu-dodavkami-predrazeneho-ruskeho-plynu/

 

 

Kontrarevoluce? Část příslušníků Bundeswehru

 

a Bundespolizei přešlo k AfD

 

 24. 06. 2019 , autor článku: -heh- , BERLÍN     Pokud části armády a policie přecházejí ke straně, kterou tzv. demokraté neprávem označují jako nedemokratickou a pranýřují ji ve státních médiích jako stranu, která má blízko k neonacistům a rasistou, tak to signalizuje, že se ve státě vytvořily diktátorské struktury

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=226021

 

Rozpoutá Trump třetí světovou válku?

Národy půjdou proti USA, varuje premiér

23. června 2019  Autor: Jan Hron / EuroZprávy.cz      Mezi USA a Íránem v současnosti existuje značné napětí. Podle malajského premiéra Matathira Mohameda to může vést k světové válce.

     Odkaz:   https://eurozpravy.cz/zahranicni/blizky-vychod/261417-zapocne-trump-treti-svetovou-valku-narody-pujdou-proti-usa-varuje-malajsky-premier/

 

Hej Slované a Den genocidy Slovanů

 

 23.6. 2019 ,  Milan Havlíček     Na loňském Slovanském sněmu v Praze byl slovenskými bratry navržen 22. červen jako významný den a sice „Den genocidy Slovanů“. V současné vyhrocené světové situaci jde opět o osud Slovanů. A opět za použití Evropy, tentokrát ovšem nejen fašizované, ale i islamizované… Znovu jde doslova o osud světa, proto říkám: „Zahynou-li Slované, svět zahyne s nimi!“
     Odkaz:   http://www.rudyprapor.cz/

 

Když chcípající kobyla nejvíc kope aneb

 

Budeme mít jadernou apokalypsu Made in USA?

 

 22. červen 2019 , Michal Brand      Spojené Státy mění svoji strategii ve vztahu k použití jaderných zbraní - použití jaderných zbraní je prý výborná strategie pro „obnovení strategické stability“.  

   Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/kdyz-chcipajici-kobyla-nejvic-kope-aneb-budeme-mit-jadernou-apokalypsu-made-in-usa.html

 

Rozkaz k vraždě mé dcery dal podplukovník Viktor Juško

 

 22.6. 2019 , Roman Blaško        Jmenuji se Anna Tuv naší šťastně žijící rodině se stala osobní tragédie, když nás bombardovala Ukrajinská armáda. Sedmdesát procent obyvatelstva tam stejně jako já nenávidí ukrajinský stát, který byl nastolen cestou ozbrojeného převratu.

Roman Blaško, Haló noviny, 22.6. 2019, str. 3

      Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51160079

 

Bilderberg opět zasedal: Co se tam dělo?

 

 23.6.2019   VLADIMÍR PAVLENKO     Když se v důsledku VŘSR zhroutil první plán globalizace pod vedením „světové vlády“ zastoupené Společností národů (League of Nations), musela konceptuální centra revidovat svoji strategii. Bilderbergský klub (skupina) je rozšíření Chatham House a CFR na kontinentální Evropu původně namířené proti SSSR a v současných podmínkách tedy i proti Ruské federaci.

     Odkaz:   https://www.euportal.cz/Articles/21291-bilderberg-opet-zasedal-co-se-tam-delo-.aspx

     Celý článek:      Bilderberg-zasedal.doc

 

Čeho dosáhl SSSR ve snaze odložit velkou válku

22.6. 2019 , Text: Jevgenij Krutikov     V Rusku je Děň skorbi  - Velká vlastenecká válka začala před 78 lety.  V této souvislosti je obvykle připomínán Molotovův-Ribbentropův pakt, po jehož uzavření se hranice SSSR přesunuly daleko na západ. Existovaly však pro něj důvody, a stojí za to zdůraznit, že rozdělení sfér vlivu bylo v té době normální a bylo praktikováno všemi zeměmi, včetně těch s takzvanou demokratickou strukturou. 

     Odkaz:   https://vz.ru/politics/2019/6/22/983499.print.html

     Celý překlad:      Odvraceni-valky.doc

 

Pokud by Američané zaútočili na Írán, vypadalo by to prý asi takto

 

 22.06.2019 , Colin H. Kahl      „Byli by však zřejmě ve výrazné početní menšině, protože Írán může ke stávající armádě a revolučním gardám mobilizovat brance a paramilitární jednotky a v krátké době postavit odhodlanou několikamilionovou sílu...

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pokud-by-Americane-zautocili-na-Iran-vypadalo-by-to-pry-asi-takto-586403

     Celý text:      Utok-na-Iran.doc

 

Vpád Německa do Sovětského Svazu – německá sebevražda

 

 24. června. 1941 , Edvard Beneš     Nesmí nikdy být zapomenuto, že nacistický pangermanism se pokusil v této válce zničit všechny slovanské státy a národy, jeden po druhém: nejdříve Československo, pak Polsko, pak Jugoslávii a nyní největší stát slovanský, Sovětský svaz.

      Dr. Edvard Beneš:  Šest let exilu a druhé světové války, 1946 , Orbis – Praha, kap. XII., str. 112 - 118

     Celý text:      Nemecka-sebevrazda.doc

 

Stanislav Morozov: K útoku na SSSR mělo dojít již v roce 1935

 

 (retro z 15.5. 2017 , za Haló noviny vedla rozhovor se Stanislavem Morozovem Monika Hoření )    Stalin věděl, že válka bude tak jako tak, šlo mu o oddálení za každou cenu. V současné době vzniká opět koalice proti Rusku.

     Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2017/05/stanislav-morozov-k-utoku-na-sssr-melo.html

 

Demonstrace organizuje nejzákeřnější skupina osob v zemi. Většina protestujících ani neví, o co běží! A vesnice? Ta má jiné starosti

20.6. 2019 ROZHOVOR - Komunista Valenta udeřil     Plná odpovědnost, a to i za eventuální příliv pravicových radikálů do ČR (po linii vaší otázky dokonce vyznavačů válečného zločince fašisty Bandery) leží na ramenou české vlády a tuto odpovědnost z ní nemůže sejmout nikdo.

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Komunista-Valenta-uderil-Demonstrace-organizuje-nejzakernejsi-skupina-osob-v-zemi-Vetsina-protestujicich-ani-nevi-o-co-bezi-A-vesnice-Ta-ma-jine-starosti-586035

 

"Jdi do hajzlu" aneb Pátá kolona

 

Sudetoněmeckého landsmanšaftu v akci

 

 20. červen 2019 , Tomio Okamura      "Jdi do hajzlu", řekl mi přímo v jednacím sále Sněmovny poslanec KDU-ČSL Pavel Bělobrádek poté, co jsem zkritizoval opakovanou účast politiků KDU-ČSL Bělobrádka a Hermana na letošním sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu. Podle hnutí SPD by oficiální představitelé našeho státu na taková setkání „milých krajanů“ s nacistickou minulostí jezdit neměli.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/jdi-do-hajzlu-aneb-pata-kolona-sudetonemecko-landsmansaftu-v-akci.html

     Celý text:      PataKolona.doc

 

 

Geopolitické šachy

 

 O „vidlích"* Si Tinpchinga, Trumpově zugzwangu a další Sorosově porážce besedovala historička E. Paškova s Konstantinem Čeremnych ... klanové hry a korporátní spolupráce pokračují.

     Přišlo e-mailem

     Celý text:      Geopoliticke-sachy.doc

 

Smlouva roku: Co dala Čína Rusku a proč

 

je to pro Evropu senzace...

 

 Sankt-Petěrburgské ekonomické fórum (SPIEF) letos dosáhlo rekordní účasti - 19 tisíc účastníků ze 145 zemí.  To nejhlavnější - propojení projektů EAES a "Pásu hedvábné stezky".

     Přišlo e-mailem

     Celý text:      Smlouva-roku.doc

 

MH17: Kde se drolí vyšetřování Západu?  Malajsie.

 

A nejen ta, dává na stůl český expert z Ruska

 

20. 6. 2019     „Vystoupení představitelů vyšetřovací komise v Nizozemsku opět potvrdilo, že se jedná se o kalení vody motivované především politickými cíli. Stejný názor vyjádřil již koncem března premiér Malajsie Dr. Mahathir Mohamad zde.  

     Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/MH17-Kde-se-droli-vysetrovani-Zapadu-Malajsie-A-nejen-ta-dava-na-stul-cesky-expert-z-Ruska-586156

 

 

Němci ČR dluží 10 000 miliard, vláda je nechce

 

 24. 01. 2019 , Autor: Jaroslav Novák     Reparace po druhé světové válce Německu nařídili Spojenci na jednání v Paříži a následně znovu, v rámci tzv. Postupimských dohod, které Němci přijali a podepsali. Nejde o žádné vypověditelné smlouvy

     Odkaz:   https://jaroslavnovak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=697775

     Celý text:      Nemci-na-reparacich.doc

 

Proč Hitler zachránil Churchilla? (k útěku britské

 

armády z Dunkerku)

 

 20.6.2019 ,  Peter Zvolenský     Britská politika se tak v souhrnu stala jedním z významných faktorů nejen vzniku světové války (začalo to v Mnichově), ale především prohlubování Hitlerových vojenských úspěchů v letech 1939 – 1942.

         Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/proc-hitler-zachranil-churchilla-k-uteku-britske-armady-z-dunkerku

( Poznámka správce: Hitler i Churchill byli globálně majetkově a mocensky níže postavení a nepřímo ovládaní sionoanglosasskými superelitami. Nacisté vyrůstající z germánského velmocenského šovinismu byli superelitami "vykrmeni" jako bojoví psi proti nepodrobené alternativní společensko-ekonomické formaci - SSSR - a také s cílem získání jeho přírodním bohatstvím oplývajícího území. Pokud byla silná naděje, že tento hlavní globálně-historický úkol budou plnit, byli podporováni a ustupovalo se jim

- viz: Kdo-zavinil.doc

 

Průlomový verdikt: Benešovy dekrety porušeny.  České soudy

 

rozhodly o navrácení majetku rodu s nacistickou minulostí

 

 19.6. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra      Krajský soud v Hradci Králové zamítl v úterý odvolání několika organizací, včetně Lesů ČR, Národního památkového ústavu a města Turnov, a potvrdil rozhodnutí okresního soudu v Semilech ze září 2017, které zní: Karel des Fours Walderode byl oprávněn restituovat zabavený majetek.

     Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/prulomovy-verdikt-benesovy-dekrety-poruseny-ceske-soudy-rozhodly-o-navraceni-majetku-rodu-s-nacistickou-minulosti/

 

Čínská média uvedla, proti jaké ruské technice jsou USA bezmocné

 

 19.6.2019     Ruské elektronické tlumiče jsou schopny zcela vyřadit z provozu americké GPS přijímače. „Rusko použilo své tlumiče GPS v Sýrii, severní Evropě a na Skandinávském poloostrově“. To vyřadilo z provozu přijímače členských zemí NATO. „Jednalo se o obrovský úspěch pro ruské vojenské navigační technologie,“ píše Sina.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019061910175095-cinska-media-uvedla-proti-jake-ruske-technice-jsou-usa-bezmocne/

 

Čtvrtinu domácností v Česku ohrožuje energetická chudoba,

 

upozorňuje průzkum agentury STEM

 

 19.6. 2019    Důležitou roli hraje i nedostatečné zateplení budovy a slabá izolace, zastaralé zdroje vytápění.  Ke skupinám ohroženým energetickou chudobou patří nejčastěji lidé v důchodovém věku, kteří žijí ve špatně zateplených velkých domech a nemají dostatek financí na zateplení, nebo přestěhování. Dalšími ohroženými skupinami v ČR jsou domácnosti bez jednoho z rodičů a domácnosti s více dětmi.

     Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/security/ctvrtinu-domacnosti-v-cesku-ohrozuje-energeticka-chudoba-upozornuje-pruzkum-agentury-stem-1404063463.html

     Celý text:      Energeticka-chudoba.doc

 

Na pořadu dne je technologie likvidující pravdu

19. červen 2019 , P. C. Robert       Lumpové bez svědomí už dokázali vypracovat technické prostředky, umožňující vyrobit realitu, nerozpoznatelnou od reality skutečné, takže lidé velmi často přeobtížné posouzení věcí raději vzdávají, a ponořeni do klamů, jimiž je naši vůdci zaplavují, začínají nevěřit ničemu.

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/p-c-roberts-na-poradu-dne-je-technologie-likvidujici-pravdu.html

 

Kdy si konečně přiznáme, že nás US armáda nechrání, ale kontroluje?

 

 17. června 2019 , Edurad Chmelár , Dnešní Spojené státy nešíří mír, ale války, neprosazují svobodu, ale útlak, nezvyšují porozumění mezi národy, ale konfrontaci, nepřispívají k adaptaci na změnu klimatu, ale svou politikou ohrožují život na této planetě.

     Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/kdy-si-konecne-prizname-ze-nas-us-armada-nechrani-ale-kontroluje/

 

 

Almaz-Antej: Systém protivzdušné obrany

 

zabránil USA v bombardování objektů v SSSR

 

 18.6.2019     „Po Velké vlastenecké válce byly USA ochotny zaútočit na mírová sovětská města. Vyřešení těchto úkolů - vytvoření vlastní atomové pumy nebo systému protivzdušné obrany, zabraňovalo našemu bývalému spojenci v plnění jeho plánů“, řekl Druzin.

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019061810169469-almaz-antej-system-protivzdusne-obrany-zabranil-usa-v-bombardovani-objektu-v-sssr/

 

Mr. Novak a Mr. Stein aneb o sběratelích biologických vzorků

 

 16. 6. 2019 , Václav Jan     K nejcitlivějším únikům, které WikiLeaks zveřejnila, patří informace, jakým způsobem USA zneužívají svá velvyslanectví ve světě jako globální špionážní síť, přičemž američtí „diplomaté“ sbírají vše o politických špičkách a vlivných osobách, včetně čísel kreditních karet, otisků prstů, vzorků DNA nebo značek jejich aut. K čemu sbírají genetické vzorky, to si raději ani nepředstavuji. Každopádně je to nepochybně "v zájmu svobody a volného trhu".

     Odkaz:   https://narodnidemokracie.cz/vaclav-jan-mr-novak-a-mr-stein-aneb-o-sberatelich-biologickych-vzorku/

     ( Poznámka správce: Zkrátka - holywoodské pohádky pro dospělé naivky. )

 

Luxusní výletní lodě produkují do ovzduší 10× více

 

škodlivin než všechna auta v Evropě

 

 Karel Kilián , 14. června 2019   Zpráva Financial Times uvádí, že problém znečišťování je skutečně závažný – velké lodě ve flotile totiž vypouštějí desetkrát více škodlivin než všech 260 milionů evropských automobilů.

     Odkaz:   https://vtm.zive.cz/clanky/luxusni-vyletni-lode-produkuji-do-ovzdusi-10-vice-skodlivin-nez-vsechna-auta-v-evrope/sc-870-a-198923/default.aspx

     Celý text:      Luxusni-lode.doc

 

Uctili jsme památku obětí bestiality nacistického Německa,

 

které vyvraždilo Lidice; Posselt lže!

 

 17. 06. 2019 , Jan Skopeček       Rozhodně odmítám dávat do souvislosti rozpoutání II. světové války a německého běsnění pod vlajkou národního socialismu s dnešní snahou národních států uchovat si alespoň nějakou míru suverenity, jak to dělá B. Posselt

     Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=225408

     Celý text:      Uctili-jsme.doc

 

Švýcarsko opět odmítlo rámcovou smlouvu s EU

 

 17.6.2019 , Richard Seemann     Rámcová dohoda v nynější formě podle názoru švýcarské spolkové rady nemá ve Švýcarsku většinovou podporu a v případném referendu by byla občany odmítnuta, protože by jí považovala za „koloniální smlouvu“.

     Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/svycarsko-opet-odmitlo-ramcovou-smlouvu-s-eu

 

Jak se Česko stalo „kolonií“ aneb - Když ptáčka lapali,

 

nátlak na něj dělali…

 

 17.6. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Evropský přístup k mezinárodnímu právu – když se to hodí, ignoruje se (odtržení Kosova od Srbska), když je potřeba, tak se jím pro změnu argumentuje (Rusko a Krym).  Jako ukázka hry na demokracii to ale může posloužit dokonale. Čím víc slov o svobodě, právu, hodnotách či slušnosti, tím více je třeba se mít na pozoru.

      Odkaz:   https://www.casopis-sifra.cz/jak-se-cesko-stalo-kolonii-aneb-kdyz-ptacka-lapali-natlak-na-nej-delali/

 

Vláčeni osudem (K „umírání“ levice)

 

17.6.2019 Michael Kroh     Levicové strany pozitivní stránku populistického nacionalismu okázale přehlížejí a jen hloupě papouškují nálepky z myšlenkového arzenálu pravicového politického mainstreamu a ochotně naskakují na vlnu zbožňování Evropské unie a transatlantického společenství v roli pasivního vykonavatele „příkazů shora“. Že tím táhnou stranu ke dnu, je jim v zásadě jedno.

     Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/06/17/vlaceni-osudem-k-umirani-levice/

 

Šílená ostuda v Lidicích: Rusové, co osvobodili koncentrační

tábory mají nosit ke vstupu říšský znak Adolfa Hitlera?

16. 6. 2019      Od kdy jsou v České republice zakázány znaky jiných států, než české? Protestujeme proti postupu Filipa Petličky, který dne 15. 6. 2019 při pietním kladení věnců neumožnil Nočním vlkům položit věnce k památníku. Požadujeme jeho odvolání. Nesouhlasíme s přepisováním historie.     Irena Bartáková

     Odkaz:   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2541-silena-ostuda-v-lidicich-rusove-co-osvobodili-koncentracni-tabory-maji-nosit-ke-vstupu-rissky-znak-adolfa-hitlera

     Celý text:      Silena-ostuda.doc

 

Tonkingský záliv v Persii

 

 15. červen 2019 , Vidlák       USA ústy Boltona a Pompea už mají jasno, zbytek světa je poněkud zdrženlivější.

 ... Zkrátka a dobře, někdo hodně moc o ten konflikt mezi Íránem a USA stojí...

     Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/asie-a-pacifik/tonkingsky-zaliv-v-persii.html

 

USA pronikly do ruské energetické sítě, dle New York Times.

 

Přišla tvrdá reakce Trumpa

 

 16.6. 2019 , Redakce AC24     Trump v tu noc, kdy byl informován o odhalení tohoto zásahu do ruské energetické sítě, tak na Twitteru  obvinil New York Times ze zrady ... Rusové, nejpozději teď, po této "nápovědě", zkontrolují počítače energetické sítě  před viry a zabrání jim v aktivaci, pokud tak dosud neučinili.

     Odkaz:   https://ac24.cz/-/usa-pronikly-do-ruske-energeticke-site-dle-new-york-times-prisla-tvrda-reakce-trumpa

 

Putin promluvil o „bojích bez pravidel“ ve světové ekonomice

 

 15.6.2019     Rusko vyzývá ke sjednocení úsilí pro obnovení spravedlnosti ve světové ekonomice a ke zřeknutí se „bojů bez pravidel“. Prohlásil to ruský prezident Vladimir Putin v průběhu konference v Dušanbe

     Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/politika/2019061510146078-putin-promluvil-o-bojich-bez-pravidel-ve-svetove-ekonomice/

 

Jak to vidí (konzervativní pravičák) Petr Hájek

 

 15. 6. 2019 , Petr Hájek     pozoruje přípravy  Kavárny  na státní převrat  ve spolupráci  s Bruselem. Co má v našich 'veřejnoprávních' médiích ruce a nohy,  pomáhá organizovat puč proti premiérovi zvolenému s obrovskou převahou.      Cizí moc předběžně konstatuje, že český premiér je prý ve střetu zájmů. Změnila tak své předchozí stanovisko ...

     Odkaz:   http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/aktuality/jak-to-vidi-petr-hajek.html

     Celý text:      Jak-to-vidi-PHajek.doc

 

Multikulturalismus zdola

 

 Výňatek z knihy Theodora Dalrympla,  Ne všechny kulturní hodnoty jsou slučitelné či mohou být uvedeny v soulad pronášením otřepaných frází. Představa, že spolu můžeme všichni vycházet, aniž by zákon diskriminoval jeden soubor kulturních hodnot vůči druhému, je horší než falešná. V žádném případě tím

     Celý výňatek:      TDalrymple.doc 

    ( Poznámka správce: Multikulturalismus = Migrační zbraň, je považovaný za jeden z hybridních nástrojů prosazování NWO (Nového světového řádu). Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod. )

 

Inteligentní dospělý člověk by klimatickému

náboženství neuvěřil, proto cílí na děti.

15.6.2019 , ROZHOVOR     Vítězslav Kremlík  Klimatické změny tu byly i v dobách, kdy naši předkové lezli po stromech. Klimaticko-průmyslový komplex je symbióza mezi byrokraty, kteří chtějí více moci, a mezi byznysem, který chce státní dotace. Kdyby klimatičtí alarmisté brali snižování emisí vážně, tak by podporovali jadernou energetiku. Ta jediná dovede s emisemi rázně zatočit.

    Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Inteligentni-dospely-clovek-by-klimatickemu-nabozenstvi-neuveril-proto-cili-na-deti-Vedec-Kremlik-k-tomu-nasel-zajimavy-citat-kanclere-Hitlera-585441

     Celý text:      Klimaticke-nabozenstvi.doc

     Poznámka správce: Po potřeštěných představách že "Poručíme větru dešti" z doby před desítkami let, se dnes prosazuje ještě potřeštěnější agenda "Poručíme klimatu Zeměkoule". Tato agenda je především v ekonomickém zájmu nadnárodních koncernů, které tím mají získat - prostřednictvím států vymahatelných obřích investic do alternativních technologií - snadnou "těžbu (klimatické) renty". Dále má tato agenda, za pomoci "neziskovek", sloužit k posilování moci západních superelit - k přesouvání pravomocí národních vlád na nadnárodní instituce jimi ovládané. Dalším motivem je odvádění pozornosti aktivní části společnosti od nejožehavějších problémů západní civilizace - odstranění rizika světové války a odstranění záhubného extenzivního kapitalismu. Agenda oteplování klimatu způsobeného člověkem je jednou z hybridních zbraní západních superelit proti většině lidstva, za nastolení jejich New World Order !!!)

 

Uvěznění Golunova jako způsob, jak přebít Putinovo vystoupení na Petrohradském ekonomickém fóru

 Michail Chazin , 14.6. 2019, překlad: st.hroch      Putin v Sankt Petěrburgu řekl to, co bylo pro liberální organizátory naprostým překvapením. Světovému dolarovému systému je konec. Bylo nutno přebít principiálně světově důležitý informační výstup, obsah Putinova vystoupení na Fóru, něčím jiným

   Odkaz:   http://outsidermedia.cz/uvezneni-golunova-jako-zpusob-jak-prebit-putinovo-vystoupeni-na-petrohradskem-ekonomickem-foru/

 

Rekordman Filip! V debaklech a lžích. Ostrý nářez zevnitř KSČM

 12.06. 2019     Randál proti fašounům, vycucaným z palce, však klame tělem. Ministruje právě pražské kavárně. Kdo tu uvádí do chodu stěhování národů, ohrožující i Evropu? To vše padá na hrb ‚atlantických elit‘, rozvalených pod monstrancemi demokracie a lidských práv. Pod nimi panáčkují i české ‚demokratické‘ partaje, ponížené roztleskávačky všech ničemností.“
   Odkaz:   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rekordman-Filip-V-debaklech-a-lzich-Ostry-narez-zevnitr-KSCM-585152 

    ( Poznámka správce: Strana, která není ( v západním systému ) principiálně antisystémová, posluhuje superelitám Západu, které se snaží řešit konec západního kapitalismu vyhubením velké většiny lidstva (dokonce i podstatné části "zlaté půlmiliardy") a nastolením NWO. Dalšího komentáře již netřeba - viz  http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html , Kapitalismus-mrtvola.doc )

 

Nový čínský radar uvidí „neviditelné letouny“ SS i za horizontem

 

 Autor článku: Anett Hoopskins • 14. 6. 2019 , PEKING     Čínští vědci vyvinuli radiolokační vysokofrekvenční systém, který bude moci zaznamenat přítomnost „neviditelných letounů“ i na velké vzdálenosti

   Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=225105

 

Skutečný důvod, proč je pšenice toxická  a není to lepek ani šlechtění

 

 4.6.2017 by redakce , Autorem článku je Sarah, Healthy Home Economist. To, že vás Roundup nezabije okamžitě, ještě neznamená, že není jedovatý. Roundup výrazně poškozuje působení prospěšných střevních bakterií a vede k propustnosti stěny střeva, následkem čehož vznikají projevy autoimunitních onemocnění.

   Odkaz:   https://www.vylectese.cz/skutecny-duvod-proc-psenice-toxicka-neni-lepek-slechteni/

   Celý text:      Toxicka-psenice.doc

 

Demiurgové z Bilderbergu pokračují a prohrají

5. června 2019 Aleksej Anpilogov      Oficiálním posláním klubu je navázat dialog mezi představiteli elit různých zemí. V uplynulých desetiletích došlo k mnoha překvapením pro tyto samozvané navigátory světového rozvoje. A to je dobrá zpráva.

   Odkaz:   http://zavtra.ru/blogs/demiurgi_iz_bil_derberga_prodolzhayut_i_proigrivayut

   Celý překlad:      Demiurgy.doc

 

Poučení z kubánské revoluce

 

  Graham Harrington Komunistická strana Kuby, tehdy i teď, není volební stranou. Tím si Komunistická strana udržuje vedoucí úlohu ve společnosti, aniž by musela věřit ve volební úspěch. To umožnilo revoluci zkombinovat politicko-ekonomické požadavky s vlasteneckými postoji.

   Přišlo e-mailem   

   Celý text:      Z-kubanske-revoluce.doc

 

Fukušima -Three Mile Island – Černobyl

 11.6. 2019 Fukušima je označena na stupnici INES nejvyšším stupněm 7. Při havárii Three Mile Island došlo 28. března 1979 k zamoření provozní budova a blízkého okolí. Černobylská havárie měla více příčin : typ použitého reaktoru RBMK, nevhodně provedený pokus a nedostatečná kompetence personálu. Je označena na stupnici INES nejvyšším stupněm 7. Dva pracovníci elektrárny zemřeli v den havárie. 237 lidí bylo ihned po havárii hospitalizováno a u 134 z nich byl diagnostikován akutní radiační syndrom; z těchto 134 zemřelo (do 3 měsíců) 28. V následujících 10 letech z těchto 237 zemřelo 14 dalších.

   Odkaz:   http://berossos.blog.cz/1906/fukusima-three-mile-island-cernobyl

   Celý text:      Jaderne-havarie.doc

     Poznámka správce:      V automobilové dopravě zahyne ročně na celém světě asi 700.000 osob, z toho v zemích EU asi 50 000 osob a v české republice kolem 1000 osob ročně.

 

Jak si Američané otrávili chemickými zbraněmi vlastní vojáky:

 

přísně střežené hrůzné tajemství z Bari

 

 12 / 06 / 2019 , Zdroje: Jaroslav Hrbek-Monte Cassino          K přísně tajné tragédii, do nedávna pečlivě střežené, došlo v noci na 3. prosince 1943 kde byla i spojenecká loď „John Harvey“s 2.000 stoliberních pum naplněných yperitem, která po německém náletu vybuchla a zamořila okolí. Na následky působení amerického yperitu zemřelo zbytečně nejen mnoho vojáků a námořníků, ale také spousta obyvatel Bari.

   Odkaz:   https://www.securitymagazin.cz/historie/jak-si-americane-otravili-chemickymi-zbranemi-vlastni-vojaky-prisne-strezeni-hruzne-tajemstvi-z-bari-1404059002.html

 

Putin oznámil doktrínu globální konfrontace s USA.

10. 6. 2019 , Alexandr Chaldej ,    To, co Putin řekl z hlavní tribuny fóra v pátek 7. června, vejde do historie jako druhý mnichovský projev, když přivedl Rusko do čela procesu globálních transformací.

   Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/06/putin-oznamil-doktrinu-globalni.html

 

Systém Liana zvýší obranyschopnost Ruska

 

7. 6. 2019 , military , Alexandr Artamonov     Ministerstvo obrany Ruska oznámilo brzké zprovoznění všech prvků nového systému radarové rozvědky s kódovým označením Liana.  Po definitivním zprovoznění Liany bude Rusko také schopno organizovat komplexní bojové akce na principu sítě.

   Odkaz:   http://www.novarepublika.cz/2019/06/system-liana-zvysi-obranyschopnost-ruska.html

 

Proč arabští imigranti neimigrují do bohatých arabských zemí?

 

Tento rozhovor otevře oči

 

  6. června 2019 , Redakce Především v tom, že imigrantům nejsou přiznávány žádné výjimky a imigranti musí dodržovat zákony a podléhají trestnímu řádu v nezmenšené míře jako místní občané. Předseda Arabské ligy Gheita dal všem proimigračním evropským politikům velkorysou nabídku: zkusit si požádat o azyl v Dohze či Kataru.     Zdroj: nemzeti.netvoxnr.com

   Odkaz:   https://ac24.cz/-/proc-arabsti-imigranti-neimigruji-do-bohatych-arabskych-zemi-tento-rozhovor-otevre-oci?redirect=%2F

 

Ako pracovať s informáciami. 5 tipov pre samoštúdium

 

 9.6. 2019 , Veronika Faktorová       Väčšina ľudí konzumuje mainstream ako svoju hlavnú informačnú obživu. Je to predsa tak jednoduché. Päť mojich tipov, ako pracovať s informáciami. Vystúpte zo stáda a utrieďte si informácie sami.

   Odkaz:   https://zemavek.sk/5-tipov-pre-samostudium/

 

„Sudetští Němci“ byli pátou kolonou Adolfa Hitlera

 

 10.6.2019 , Jiří Vyvadil      Svého času „sudetští Němci“ v drtivé většině sehráli při rozbití Československa svou touhou Heim ins Reich rozhodující mezinárodněpolitickou i vnitropolitickou příčinu, neboť v té době, ještě Hitler potřeboval alibi. My Češi musíme mít svou hrdost. Sjezd sudetoněmeckého landsmanšaftu v Česku? Doufám, že nikdy…

   Odkaz:   http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/jiri-vyvadil-sudetsti-nemci-byli-patou-kolonou-adolfa-hitlera

 

Jak obchodní válka ovlivní ekonomický růst Číny

 

 10.6. 2019     Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil prognózu růstu čínské ekonomiky v roce 2019 kvůli eskalaci obchodní války z 6,3 % na 6,2 %.Prognózované zpomalení růstu o 0,1 % tak zjevně není účinkem, který očekává americký prezident Donald Trump

   Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/byznys/2019061010110667-jak-obchodni-valka-ovlivni-ekonomicky-rust-ciny/

 

Soudím, že v Bruselu se nezmění vůbec nic

 10.6. 2019, Rozhovor s profesorem Janem Kellerem      Evropská integrace se už od počátku formuje proto, aby kapitalistické poměry nemohly být zvráceny na úrovni jednotlivých zemí. Pokud někdo tvrdí něco jiného, pak buď povahu a fungování EU stále ještě nepochopil, anebo si dělá legraci ze svých voličů.

  Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51052199

 

P.C.Roberts: Válka o pravdu

 

8. červen 2019 | P. C. Roberts     Nikdy nekončící války, výhradně založené na lžích, sloužících skrytým agendám, zlikvidovaly představu lidí o Západu jako nadějí na život humánní a lidský. Takže zda pravda převáží, záleží na nás všech.

  Odkaz:   http://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/p-c-roberts-valka-o-pravdu.html

 

USA chybně hodnotí čínskou ekonomiku

 

 9.6.2019 , VSa      David Goldman srovnává čínskou a americkou ekonomiku, americká je slabší a čínská silnější, než si analytici myslí. Cla na čínské zboží pořádně zakrojí do spotřebitelské poptávky. Pak se růst v USA rychle může změnit v recesi, varuje Goldman.

  Odkaz:   http://casopisargument.cz/2019/06/09/usa-chybne-hodnoti-cinskou-ekonomiku/

 

Spojené státy zvyšují podporu teroristům v Sýrii; Vymažou Rusové

 

 americké základny v Sýrii ze zemského povrchu?

 

 Autor článku: -asa-  9. 6. 2019 DAMAŠEK      Situace se v Sýrii notoricky opakuje. Po každé porážce Spojené státy (SS) požadují „oddechový čas, pokud se situace nezlepší a teroristé podporováni Spojenými státy budou nadále zvyšovat své aktivity, bude muset opět zasáhnout Rusko, kdy nebude možné vyloučit, že pak smetou i americké okupační základny v Sýrii, aby byl konečně klid.

  Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=224697

 

Jaká témata k volbám do Evropského parlamentu měla být a vesměs nebyla

 

 4.6. 2019 , Jaroslav Tichý     Bezpodmínečná a prvořadá je nutnost sjednocování skutečných alternativních sil podle základních cílů a dohody o společně prosazovaném programu. Záměr je jasný: Začít dosahovat pronikavě lepších výsledků než dosud

  Odkaz:   http://e-republika.cz/article4164-Jaka-temata-k-volbam-do-Evropskeho-parlamentu-m%C4%9Bla-byt-a-vesm%C4%9Bs-nebyla

 

Jak USA podpořily Hitlerův vzestup k moci

 

 7. června 2019 , (rp,prvnizpravy.cz,realnews, foto:arch.)  Po vzniku 2.světové války byla, „velká základní strategie USA“ umožnit Německu a Rusku bojovat proti sobě a „zabíjet se“. Peter Kuznick: „Existuje mnoho amerických elit, které se v tomto období podílely na pomoci Hitlerovi finančně a pomáhaly při přestavbě a při obnově německé ekonomiky, protože viděli nacisty jako způsob, jak zastavit komunisty a Sovětský svaz.

  Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jak-usa-podporily-hitleruv-vzestup-k-moci/

 

DM: Rusko úspěšně otestovalo novou raketu na obranu před Západem!

 

 5. června 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, mirror.co.uk, foto: arch.)    Rychlost modernizované verze se blíží 4 km/s. Nová raketa zároveň zvýšila zónu střetu ve výšce a doletu jeden a půl krát. Raketu lze ale také osadit jadernou hlavicí o kapacitě několika kilotun.

  Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dm-rusko-uspesne-otestovalo-novou-raketu-na-obranu-pred-zapadem/

 

Zvláštní zpravodaj OSN proti mučení informoval novináře, že Julian Assange je v kritickém zdravotním stavu ...

3.6. 2019     Britská tajná služba chce podle všeho z Juliana Assange dostat přiznání, že Wikileaks je projekt, který řídí Kreml a Vladimir Putin!

  Odkaz:   https://aeronet.cz/news/zvlastni-zpravodaj-osn-proti-muceni-informoval-novinare-ze-julian-assange-je-v-kritickem-zdravotnim-stavu-a-podle-vsech-znamek-byl-vystaven-systematickemu-muceni/

 

Sudetští Němci jsou proti V4? O čem se skutečně hovoří v Bavorsku

 

 8.6. 2019     V bavorském Řezně probíhá 70. sjezd Sudetoněmeckého krajského sdružení. Podle Posselta by sudetští Němci mohli uspořádat budoucí sjezd v České republicePosselt uvedl, že považuje nacionalismus za neštěstí.

  Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/svet/2019060810098109-sudetsti-nemci-jsou-proti-v4-o-cem-se-skutecne-hovori-v-bavorsku/

 

Také invaze do Normandie má svoji stínovou pověst

 

 6. června 2019 , (rp, prvnizpravy.cz, foto:arch.)     Jednání Churchilla s Rooseveltem v roce 1943  skončila plánem na vylodění ve Francii - plán „Overlord“. Druhým plánem byl „Rankin“, podle kterého mělo dojít k dohodě s německými generály k přesunu  vojska Wehrmachtu na východ k zadržování Rudé armády. Na jaře 1945 britský podrazák Churchill vydal tajný rozkaz pro plán „Nemyslitelný“, kdy v britském okupačním pásmu byly soustředěny tři milióny německých vojáků částečně vybavených lehkými zbraněmi pod velením německých generálů pro případ válečného tažení proti bývalému sovětskému spojenci.

  Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/language=cs/zpravy/zpravy/take-invaze-do-normandie-ma-svoji-stinovou-povest/preview=true/

 

Poslední velké protesty v Praze vedly k rozkradení národního majetku

 

 6. června 2019 , Ĺuboš Blaha , (rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)    Když naposledy v Praze protestovalo přes sto tisíc lidí a zpívali Pravda vítězí, tak z toho byla největší rozkrádačka národního majetku v dějinách

  Odkaz:   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/posledni-velke-protesty-v-praze-vedly-k-rozkradeni-narodniho-majetku/

 

Tvrzení, že na náměstí Thien-an-men v Pekingu rozjezdily před třiceti lety pásy tanků tisíce čínských studentů je opět nehoráznou lží

7.6. 2019     Článek od - Břetislava Olšera -     Depeše z ambasády Spojených států v Pekingu, které unikly na server WikiLeaks tvrdí, že na náměstí Nebeského klidu v centru Pekingu krev tisíců lidí nikdy netekla.  Boj s odpůrci režimu se odehrál necelých pět kilometrů západně od náměstí Nebeského klidu

  Odkaz:   http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/8261-budou-li-vam-cesti-presstituti-v-cele-s-americkym-poskokem-etzlerem-tvrdit-ze-na-namesti-nebeskeho-klidu-v-pekingu-rozjezdily-pred-triceti-lety-pasy-tanku-tisice-cinskych-studentu-vezte-ze-opet-nehorazne-lzou

 

V sovětských časech byl úspěch při studiu

 

přímo spojený s životním úspěchem.

 

 1.6. 2019, Sergej Čerňachovskij,  Je třeba uvažovat o oživení praxe umístěnek pro absolventy. V sovětských časech existoval systém povinného zaměstnávání absolventů vysokých škol. Říci dnes, kolik lidí a v jakých oborech bude potřeba za pět, deset let (což Gosplan dělal), nemohou ani zaměstnavatelé ani stát. Výsledkem je, že vzdělávací systém a výrobní systém jsou dnes odtržené.

  Odkaz:   http://worldcrisis.ru/crisis/3371108

  Celý překlad:      V-sovetskoje-vremja.doc

 

Zachránit životy a zachovat mír

 

 6.6. 2019 , Milena Městecká     Slova o britských koncentračních táborech byla vyslovena s nadějí, že lidstvo přestane takové zločiny páchat. Bohužel, nebylo tomu tak. A není tomu tak dodnes. Britské koncentrační tábory pro jihoafrické Búry a černošské obyvatele. Jak se často říká byly první koncentrační tábory.

  Odkaz:   http://www.halonoviny.cz/articles/view/51021009

 

Slovensko a Rusko posilují spolupráci v oblasti jádra

 

 Radek Velička • 6. 6.  2019     MOSKVA | Dne 5. června 2019 bylo během návštěvy slovenského premiéra Petera Pellegriniho v Moskvě podepsáno mezi slovenským ministerstvem hospodářství a ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom memorandum o porozumění a spolupráci v oblasti mírového využívání jaderné energie.

  Odkaz:   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=224400

 

Harabin: ĽSNS je fašistická strana? Když EU toleruje

 

 Stepana Banderu na Ukrajině, tak kde je fašismus?

 

 3.6.2019     Harabin prohlásil, že se dne 1. července vrátí do soudcovského taláru. Harabin se pozastavil nad návrhem ohledně rozpuštění ĽSNS. „Když EU toleruje Stepana Banderu na Ukrajině, tak kde je fašismus? Vždyť v Kyjevě došlo k rehabilitaci válečného zločince Bandery,“ prohlásil. Návrh na rozpuštění ĽSNS, pod který se podepsal i generální prokurátor Čižnár, je podle Harabina právní hloupost.

  Odkaz:   https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019060310062602-harabin-sns-je-fasisticka-strana-kdyz-eu-toleruje-stepana-banderu-na-ukrajine-tak-kde-je-fasismus/

 

KS Irska: Místní a evropské volby ukazují

 

politickou stabilitu systému

 

 Neděle, 2. červen 2019 , Překlad VS     Irská levice, stejně jako většina levice v EU, šířila iluzi, že "jiná Evropa je možná," s oportunistickými slogany jako "Lidová Evropa" (People?s Europe). Většina irské a evropské levice se stavěla do pozice zásadně levicových liberálů, jen zřídka napadajících základní povahu systému, jaký je zodpovědný za tvrdou nerovnost, chudobu, masovou nezaměstnanost a super-vykořisťování

  Odkaz:     http://www.ksm.cz/ze-zahranici/ks-irska-mistni-a-evropske-volby-ukazuji-politickou-stabilitu-systemu.html

 

Přesídleme do východní Evropy celé syrské vesnice, navrhuje německá europoslankyně Zelených

ČTK  20.6. 2017     Do zemí ve východní části Evropské unie by měli být uprchlíci posíláni po celých skupinách, naznačila v rozhovoru poskytnutém listu Neue Osnabrücker Zeitung německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová.

  Odkaz:     https://zahranicni.ihned.cz/c1-65774700-presidleme-do-vychodni-evropy-cele-syrske-vesnice-navrhuje-nemecka-zelena-europoslankyne

 

Čtyři důvody prohry evropské levice

 

 3.6.2019 VSa Wolfgang Streeck píše pro internetový časopis Jacobin:  Chybí realistická, antikapitalistická nebo alespoň anti-neoliberální strategie. Levice si pospíšila po boku dalších stran centristického typu vést válku proti národní pravici. Levice podceňuje „národní otázku“.

  Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/06/03/ctyri-duvody-prohry-evropske-levice/

 

Válka je hrozná, ale horší je dlouhý mír!

 

 4.6.2019 Ivo Šebestík      Kdo sleduje svět kolem sebe, tomu nemůže ujít, že se jeho jistá část zbláznila.      A tak se člověk chtě nechtě táže po příčinách takovéto šaškovské úrody zvonící rolničkami na každém kroku. A napadá jej, že lidstvo patrně neví co roupama dělat.

  Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/06/04/valka-je-hrozna-ale-horsi-je-dlouhy-mir/

 

( Poznámka správce webu:    Šílenosti jsou především podporované a organizované z pozadí.

Pro západní superelity (Rothschildové, Rockefellerové, Morganové, Warburgpvé, královské rody Anglie a Nizozemska, horní patro Vatikánu a dalších asi 6.000 nejbohatších a nejmocnějších… ) usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, ( http://www.czechfreepress.cz/spiritualita-tajemno/elitari-z-bilderberg-group-ovladaji-svet.html ) docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod.  43. zpráva thinktanku temné elity - Římského klubu – dokonce otevřeně mluví o tom, že životní prostředí nejvíce ničí nejbohatší část světové populace „zlatá půlmiliarda“ – viz Kapitalismus-mrtvola.doc Odpor většiny lidstva proti genocidě, včetně také části tzv. „zlaté půlmiliardy“, superelity lépe překonají organizováním a podporou rozbujení všemožného šílení. )

 

Bilderberg 2019. O svetovláde? Utajene  Švajčiarsku.

 

Bol som tam

 

 3. červen 2019 | Roman Bednár      Krátko po EÚ voľbách sa konala od štvrtka do nedele tajuplná Bilderberg-konferencia v švajčiarskom Montreux. V jeho rámci robia nesmierne dôležité rozhodnutia nielen politického a ekonomického, ale aj strategického charakteru, a to bez akejkoľvek verejnej kontroly a bez demokratického mandátu.

  Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/bilderberg-2019-o-svetovlade-utajene-v-svajciarsku-bol-som-tam.html

 

Monsanto, vědecký podvod a rakovina

 

4.6.2019 , Binoy Kampmark      Program Monsanto je založen na zkreslování a zamlžování empirických údajů o používání herbicidů. Tisíce lidí se soudí z důvodu, že byli poškozeni.

  Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2019/06/7926-monsanto-vedecky-podvod-a-rakovina.htm

 

Smrt české levice

 

 3.6.2019 Oskar Krejčí  Při zachování současných tendencí jako malá skupina spravující zajímavý majetek tu bude, jako parlamentní strana, ale příští volby do Poslanecké sněmovny KSČM nepřežije.

  Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/06/03/smrt-ceske-levice/

 

Pět let zločinů! Generální prokuratura Ukrajiny uznala za nezákonné použití armády v bojích na Donbasu.

 Irina Vladivojna Zajceva , 3.6. 2019  Generální prokuratura Ukrajiny uznala za nezákonné použití armády v bojích na Donbasu, protože je to v naprostém rozporu z Ústavou země

  Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=224124

 

Fórum civilizací: Nové světové mocenské

centrum se hlásí o slovo.

 1.6. 2019     Vladimír Pavlenko přináší sondu do integračních procesů na Východě pod vedením Číny a Ruska  Nezáleží na tom, zda půjde o „velké euroasijské partnerství“, jaké navrhl Vladimír Putin, nebo si proklestí cestu jiné pojetí - bude dána historická odpověď na výzvu, před níž dnes stojíme všichni – Rusko, Čína, lidstvo.

  Odkaz:     http://www.protiproud.cz/politika/4458-forum-civilizaci-nove-svetove-mocenske-centrum-se-hlasi-o-slovo-co-na-to-zamery-trilateralni-komise-tedy-bilderbergu-zanikne-islamismus-jako-zbran-zapadu-ceho-se-nejvic-boji-donald-trump-varianty-vyvoje-v-evrope-ktera-jiz-nebude-civilizaci.htm

 

Čína vytvoří černý seznam zahraničních struktur,

 

které blokují čínské společnosti

 

 Autor článku: -hoo- 1.6. 2019 , PEKING     Čína vytvoří černý seznam zahraničních společností a fyzických osob, které blokují čínské podniky a sledují přitom nekomerční cíle, prohlásilo Ministerstvo obchodu Čínské lidové republiky.

  Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223890

 

NATO řeší údajně rostoucí hrozbu Ruska a

 

Číny novou vojenskou strategií

 

 Je to takzvaný "30-30-30 plán", podle kterého se členové aliance zavazují mít 30 pozemních praporů, 30 válečných lodí a 30 stíhacích a bombardovacích letek připravených k nasazení kdekoli do 30 dnů

  Odkaz:     http://berossos.blog.cz/

  Celý text:      Nato-resi.doc

 

V Malajsii ostře zkritizovali vyšetřování sestřeleného letounu Ukrajinou

 

 1.6. 2019 TOKIO – KUALA LUMPUR      Malajský premiér Mahathir Mohamad prohlásil, že vyšetřování havárie malajského Boeingu na Ukrajině v roce 2014 je příliš politizováno. V dubnu letošního roku německý časopis Telepolis obvinil Evropský soud pro lidská práva ze „zamlčování“ viny Ukrajiny v případu MH17.

  Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223903

 

 

Bilderberg 2019: Kto príde a o čom sa bude diskutovať?

 

29.05.2019      Diskutovať sa bude o témach ako Rusko, Brexit a budúcnosť umelej inteligencie (AI). Mimoriadne tajné stretnutie sa uskutoční od štvrtka do nedele vo švajčiarskom Montreux. 

  Odkaz: https://www.infovojna.sk/article/bilderberg-2019-kto-pride-a-o-com-sa-bude-diskutovat?fbclid=IwAR1p4DxVJGA4XokXksIzympW5_Bpo9G4uq-CrrvQcqKJcUFLlxHS-RWoauk

  Celý text:      Bilderberg-2019.doc

 

Čína oznámila, že je připravena posílit

 

spolupráci s Ruskem ve Venezuele

 

 30.05.2019 , © Sputnik / Vitalij Ankov    Čína a Rusko mají podobné pozice. Udržujeme stálý kontakt s Venezuelou. Jsme proti cizím zásahům do vnitřních záležitostí Venezuely. Podle Paula Craiga Robertse, bývalého asistenta ministra financí USA v době úřadování prezidenta Ronalda Reagana, si chce Washington tuto jihoamerickou zemi podmanit a zruinovat ji.

       Odkaz:    https://cz.sputniknews.com/svet/2019053010036181-cina-pripravena-posilit-spolupraci-rusko-venezuela/

 

Jak mohou USA reagovat na čínskou restrikci

 

v oblasti vzácných zemin?

 

30.5.2019 VSa     USA nemají ani zpracování, ani zařízení na výrobu kovů, ani kapacitu na zpracování magnetů, závisejí téměř zcela na Číně. To je nebezpečná situace, tvrdí Bryen, jak pro národní bezpečnost, tak i pro konkurenceschopnost.

       Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/30/jak-mohou-usa-reagovat-na-cinskou-restrikci-v-oblasti-vzacnych-zemin/

 

Potvrzeno: 30% žadatelů o azyl přilétá do Německa letadlem

 

 30.5.2019 Komentáře     Informaci o obrovském podílu letecké dopravy na masové imigraci do Německa zjistil poslanec za Alternativu pro Německo pan Leif-Erik Holm. Podle odhadů přibyly do Evropy za posledních pět let tři milionů imigrantů z arabské oblasti a Afriky.

       Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7922-potvrzeno-30-zadatelu-o-azyl-prileta-do-nemecka-letadlem.htm

 

Zahraniční politika USA:

 

31. květen 2019 , Michal Brand     Americká vlivná RAND Corporation publikovala návrh politiky USA k rozvrácení a zničení Ruska. V oblasti zbrojení  stavět co nejvíce „obranných“ V oblasti rozvrácení a likvidace Ruska zevnitř využití multikulturalismu, globál-oteplismu, homosexualismu , rozvrácení rodiny jako základu fungující společnosti.

       Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/amerika/zahranicni-politika-usa-budeme-se-k-vam-chovat-jako-svine-a-po-vas-chceme-abyste-se-k-nam-chovali-mile-a-hezky-se-na-nas-usmivali.html

 

Čína vytváří svou vlastní měnovou zónu, Rusko přes palubu

29.5. 2019 ,  Michail Děljagin     Čína nepohřbí Huawei a nevzdá se svrchovanosti; železný Xi nepadne do stejného politického hrobu s Gorbačovem. Strategickou reakcí Číny na agresi CIF může být pouze vytvoření měnové zóny jüanu, která na rozdíl od eura bude nezávislá na dolaru. Nevyhnutelnost konfliktu prosazovaného Trumpem mění situaci: teď už není problémem americké nepřátelství vůči Rusku, ale závislost liberálních elit Ruska na USA.

       Odkaz:     http://zavtra.ru/blogs/kitaj_sozdayot_svoyu_valyutnuyu_zonu_rossiya_za_bortom

       Překlad:      Cinska-zona.doc

 

 

 

Fly to kill ! – Lítej, abys zabíjel !

 

 29. 5. 2019 , Lubomír Man     Jak kameraman zabíral americká letadla připravená pro bombardování Bělehradu, zaznamenala kamera i nápis na trupu jednoho z nich: FLY TO KILL. Čili lítej, abys zabíjel. Takto otevřený krvežíznivý nápis jsem ani na letadlech až dosud uznávaných největších hrdlořezů historie, ani na jakýchkoli jiných jejích válečných vozidlech, nikdy nezahlédl.

       Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/fly-to-kill-litej-abys-zabijel.html

 

20 let eura: Neslavné výročí. „Všichni věděli,

že je to nesmysl, a přesto to udělali“...

5.5.2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Euro totiž nebylo projektem ekonomickým, ale politickým, jak se shodli i další řečníci únorového seminářeNěmecko na euru nesmírně vydělalo, a to, co dává do Řecka, je zanedbatelná věc,“ řekl Václav Klaus.

       Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/20-let-eura-neslavne-vyroci-vsichni-vedeli-ze-je-to-nesmysl-a-presto-to-udelali-rika-cesky-poslanec-aneb-jak-nemci-vydelali-a-ostatni-zaplakali/

 

Nacistické kořeny „bruselské EU“

28. 5.  2019     Recenze knihy Vladislava Herinka: NACISTICKÉ KOŘENY „BRUSELSKÉ EU“ Nesmírně nákladná kampaň, zastírající korporační původ obou světových válek, byla evidentně podmínkou třetího pokusu kartelu o dobytí a kontrolu Evropy – tentokrát pod vlajkou bruselské EU.

     Odkaz: http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2219-nacistick%C3%A9-ko%C5%99eny-bruselsk%C3%A9-eu

     Krácený text:      Nacisticke-koreny.doc

 

Ruská raketová vojska přebrala první Avangardy,

 

kterými mohou vymazat americkou PVO z povrchu zemského

 

Autor článku: -sla- • 26. 05. 2019 MOSKVA      Dnes už nikdo o Avangardech nepochybuje. Avangard hodnotí jako jednu z nejnebezpečnějších ruských zbraní, na kterou nemají Spojené Státy (SS) odpověď, i američtí vojenští odborníci.

          Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223452

 

Lidé bez velkého majetku a vysokých příjmů

 

nemají v ČR politické zastoupení

 

 28.5.2019 Ivo Šebestík      Levicový politik „má trampot více“, jeho čeká těžký boj se systémem a žádné teplé manažerské místo v nadnárodní firmě po vypršení mandátu. Asi i proto je v současné „levicové“ politice po celém světě tak málo levičáků, natož reformátorů ba dokonce revolucionářů!

       Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/28/lide-bez-velkeho-majetku-a-vysokych-prijmu-nemaji-v-cr-politicke-zastoupeni/

 

Nejnebezpečnější zbraň Ruska na světovém trhu.

 

Ne, není to S 400

 

 28. 5. 2019   sputniknews  Irina Alxnisová     Ve skutečnosti se veškerý moskevský "machiavellismus" omezuje tím, že světu je nabídnuta alternativa k zahraničněpolitické pozici USA, založené na postoji: "Co je dobré pro Ameriku, je dobré i pro ostatní svět. Rusko proti tomu staví princip: "Každá země má své vlastní zájmy, které má plné právo obhajovat

       Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/nejnebezpecnejsi-zbran-ruska-na.html#more

 

Američtí zemědělci jsou první obětí ekonomické

války vůdce Trumpa s Čínou.

28.5. 2019  Zvýšení čínského dovozního cla na 25 % na rudy a produkty obohacení rudy může být silným úderem. Michail Běljajev se domnívá, že bude možné hovořit o dalším kole obchodní války mezi USA a Čínou v případě, pokud se neshody skutečně dotknou kovů vzácných zemin.

       Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223547

 

 

EU je nedemokratický skandál

 

 27.5. 2019 , VSa     Italský novinář Thomas Fazi píše pro Jacobin:  Evropský parlament má pravomoci velice omezené. Nemá ani pravomoc navrhnout legislativu, tohle může Komise. Proto jsou národní elity a oligarchie tak nadšené z toho, že předají moc EU. Pokud se ocitnou pod společenským tlakem, mohou tvrdit, že „to je vůle Evropy“.

           Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/27/eu-je-nedemokraticky-skandal/

 

Nejvyšší riziko jaderného konfliktu od druhé světové války!

 

27. 5.2019 PrvníZprávy -kou-      Renata Dwanová, ředitelka Institutu OSN pro odzbrojení, poukázala, že od konce druhé světové války nebylo nebezpečí jaderného konfliktu nikdy větší. National Interest předpověděl „náhodnou" jadernou světovou válku!

       Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/nejvyssi-riziko-jaderneho-konfliktu-od.html

 

Země populárního komika: Kdy jeho zničený

 

stát dožene a předežene Somálsko?

 

27. 5. 2019   Dmitrij Alimkin     Zelenskyj je typický výsledek hlasování na principu „proti“. Hlavní teď je, aby se zalíbil svým protektorům na Západě. A tam libertariány přímo milují. 

       Odkaz:     http://www.protiproud.cz/politika/4450-zeme-popularniho-komika-kdy-jeho-zniceny-stat-dozene-a-predezene-somalsko-obcan-zapadu-by-se-mohl-od-ukrajiny-poucit-o-smyslu-voleb-hraci-v-temnem-pozadi-vsichni-jsme-v-jejich-protektoratu-cesta-do-nikam.htm

 

Drama z jara roku 1942

 

 27.5. 2019 , Jiří Pondělíček     Muži výsadku Anthropoid měli jiný úkol. Odstranit tyrana. Jmenují se Jozef Gabčík a Jan Kubiš. Tyran byl smrtelně raněn. Nikoho z nich nedostalo gestapo do rukou živého.

       Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/drama-z-jara-roku-1942-1

 

Největší a nejvýkonnější atomový ledoborec

 

na světě byl v Rusku spuštěn na vodu

 

 28.5. 2019  PETROHRAD     Třetí jaderný ledoborec z Projektu 22220 byl spuštěn v sobotu na vodu v Baltských loděnicích v Petrohradu. Ural tak doplnil dvě další jednotky z této třídy - Arktiku a Sibir. Také dieselový ledoborec nové generace - Ilja Muromec - podstupuje měsíční testy.

       Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223541

 

Rand Corporation: Jak zničit Rusko

 

 25.5. 2019 , Manlio Dinucci , Global Research     Podle analytiků zůstává Rusko pro Spojené státy v určitých základních směrech silným protivníkem. Analytici Randu odhadují, že největší zranitelnost Ruska je v jeho ekonomice, a to kvůli jeho velké závislosti na vývozu ropy a zemního plynu. Příjmy z těchto vývozů lze snížit posílením sankcí a zvýšením vývozu energie z USA.

       Odkaz:     https://www.globalresearch.ca/rand-corp-how-destroy-russia/5678456

       Překlad:      Jak-znicit-Rusko.doc

 

Homer Simpson a Greta Thunberg aneb

Klimatická nouze, komedie pouze

24.5.2019 , Karolina Stonjeková , Zatímco dříve jsme slýchávali, že klima je přece odbornou záležitostí, ke které se mají vyjadřovat odborníci, dnes je do role „odborníka“ pasována školačka. Zkrátka komedie v popředí lukrativního miliardového byznysu, kterému dělají stafáž naivní Homerové, toužící spasit svět.

       Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/homer-simpson-greta-thunberg-aneb.html

 

     Pro připomenutí

Európsky súd priznal nevinu ZSSR v prípade

 

smrti poľských dôstojníkov v Katyni

 

 14.3. 2015 , Boris Jakemenko     V závere vyjadrenia Európskeho súdu pre ľudské práva v Štrazburgu  sa hovorí, že nové svedectva a dôkazy, ktoré by dokazovali zodpovednosť ruskej vlády a umožnili pokračovanie vyšetrovania, sa nenašli. Tverský súd pred časom potvrdil, že Katyňský masaker sa uskutočnil v roku 1941 a nie v roku 1940, čo značí iba jediné: poľských dôstojníkov postrieľali fašisti.

       Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/evropa/europsky-sud-priznal-nevinu-zssr-v-pripade-smrti-polskych-dostojnikov-v-katyni.html

 

Zadlužená generace

 

 Autor článku: Markéta Šichtařová • 25. 05. 2019  Dluhy domácností u bank a družstevních záložen koncem roku 2018 činily 1,65 bilionu korun. Zatímco (někteří aktivističtí) středoškoláci bijí na poplach kvůli údajné klimatické krizi, (všichni) ekonomové by měli bít na poplach kvůli zjevné předluženosti. Podle Institutu mezinárodních financí se globální dluh v roce 2011 pohyboval kolem 200 bilionů dolarů, vloni už byl kolem 240 bilionů dolarů.

       Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223365

       Celý text:      Zadluzena-generace.doc

 

Česká republika masivně dováží tisíce migrantů,

... jako vízované cizince s povoleními k pobytu!

23.5. 2019 , Redakce Aeronetu , VK     migrace probíhá v režimu utajení a vízového přikrytí! V roce 2017 zahraniční firmy vyvedly z ČR (jen) na dividendách 237 miliard korun. Merde! V roce 2018 na dividendách odteklo dokonce o 20 miliard více 256,7 miliard korun do zahraničí. Samotná státní tiskárna cenin podle smlouvy z 22. 11. 2016 vytiskla pro Správu uprchlických zařízení ministerstva vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) 30 tisíc kusů dokladů pro přechodný pobyt cizinců za 615 285  Kč, dokument zde.

       Odkaz:     https://aeronet.cz/news/ceska-republika-masivne-dovazi-tisice-migrantu-jenze-je-nedeklaruje-jako-azylanty-nybrz-jako-vizovane-cizince-s-povolenimi-k-pobytu-mame-dukazy-originaly-smluv-cisla-a-objemy/

 

O co jde kolem Huawei

 

 23.5.2019 , Zbyněk Fiala     S nástupem sítí 5G od Huawei by Američané ztratili kontrolu nad komunikačním provozem. Teď Američané tuto kontrolu nad telefonním, mailovým a textovým provozem mají

       Odkaz:     http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/o-co-jde-kolem-huawei

 

Ruská „ofenziva“ ohrožuje americké plány v oblasti plynu!

 

 24. května 2019 , handelsblatt.com,    Faktem je, že ve Spojených státech jsou náklady na výrobu jedné takzvané britské tepelné jednotky - měřicí jednotky LNG přijaté ve Spojených státech - 2,6 dolaru, zatímco ruské koncerny to stojí pouze 0,1 dolaru

       Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/handelsblatt-ruska-ofenziva-ohrozuje-americke-plany-v-oblasti-plynu/

 

Ne EU!     ( retro z roku 2003 )

 17.4. 2003 , P. Rejf     Kapitalistická globalizace je objektivní nutností pro skupiny kapitalistických elit, aby obstály ve vzájemné konkurenci. Pro většinu lidstva je nevýhodná až zničující. Ten, kdo nezastává zásadní NE k našemu vstupu do EU, nebude patřit v příštím období do vlastenecké a levicové části společenského a politického spektra v naší zemi.

       Celý text:      Ne-EU.doc

 

John Whitehead: Jak přežít čas, který přichází

 

 24. květen 2019 | John Whitehead      Přes půl milionu občanů USA žije dnes na ulici. 46 milionů jich žije pod hranici chudoby a 16 milionů amerických dětí žije v rodinách trpících hladem, dva miliony Američanů je v současnosti uvězněno, sedm milionů Američanů podléhá tzv. nápravné péči

       Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/amerika/john-whitehead-jak-prezit-cas-ktery-prichazi.html

 

Děkuji Rusku za vítězství ve druhé světové válce

 

 24.5.2019 , Abel Cohen , Couternpunch Hrdost Ruska z vítězství je zcela pochopitelná - byl to vrchol ruské kultury, civilizace a sebeúcty. Porazili nacisty, dobili Berlín a zastavili Holokaust.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/dekuji-rusku-za-vitezstvi-ve-druhe.html

 

EU polyká demokracii

 

 24.5. 2019 , Petr Schnur     Narůstající poptávka občanů po kritické analýze namísto obvyklých politických banalit se z pochopitelných důvodů obrátila k internetu, což ohrožuje informační monopol moci.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/24/eu-polyka-demokracii/

 

JE TO VE VAŠICH RUKÁCH A HLAVÁCH! JAK VOLIT?

 Pokud si přeji změnu musím volit jinak a nemohu přispívat k zabetonování strůjců našich současných i budoucích malérů v jejich pozicích na dalších pět let!

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/nazory/2208-je-to-ve-va%C5%A1ich-ruk%C3%A1ch-a-hlav%C3%A1ch

 

Demonštrácia na Václaváku očami nepriateľsky

 

naladěného pozorovateľa

 

 23.5.2019     Dojmy: Nevedia o téme nič, spoľahnú sa na to, čo im niekto poroprával a na fakt, že aj ich kamaráti tam idú. Evidentne veria tomu, že tam svojou účasťou bojoujú za spravodlivosť a lepší svet.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7916-demonstracia-na-vaclavaku-ocami-nepriatelsky-naladeneho-pozorovatela.htm

 

Francie směřuje ke konfrontaci s Německem - na ruku Trumpovi!

23. května 2019 , Zoufalý pokus Macrona o pevné spojení křehké Francie s EU byl blokován německou pozicí, která oponovala jeho návrhům na reformu Evropské unie.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cnbc-francie-smeruje-ke-konfrontaci-s-nemeckem-na-ruku-trumpovi/

 

Oběti holocaustu mohou být obviněny z trestného činu nenávisti

 

 23. května 2019 , Asociace soudců "Drets" se obává, že i oběti holocaustu mohou být nyní obviněni z trestných činů z nenávisti vůči nacistům, kteří jsou ve Španělsku chráněni. „Demokratičtí soudci“  jsou zděšeni a poukazují  na to, že na základě nového výkladu lze obvinit i přeživší z Osvětimi.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/obeti-holocaustu-mohou-byt-obvineny-z-trestneho-cinu-nenavisti/

 

Plukovník-rozvědčík cupuje Ústavní soud.

21.05.2019 ParlamentníListy     Kauza ,,Ruse, omluv se za Krym”: Bomba?  Obecně mě děsí, jak si nejvyšší funkcionáři a ústavní činitelé dokážou vše odůvodnit bez toho, aby se obávali postihu za své často úmyslné pochybení nebo nedbalost.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/kauza-ruse-omluv-se-za-krym-bomba.html

 

Proč mají jít k volbám do Evropského parlamentu i odpůrci EU

 

 22.5. 2019 , Adam Novotný   „Nelpi až tolik na důsledcích, které konkrétně nastanou. Zaměř se hlavně na to, abys postupoval správným způsobem k tomu, co by sis doopravdy přál." Přejte si a volte přímo to, co opravdu chcete. (Zánik EU, nebo alespoň vystoupení naší republiky z ní.)

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/proc-maji-jit-k-volbam-do-evropskeho-parlamentu-i-odpurci-eu

 

Pohádka o hodné Unii a zlých úřednicích v podání K. Konečné

 

 8.8.2018     Špičky KSČM ovládají iluze o možné „reformě“, zlepšení Evropské unie bez změny v samotné ekonomické základně. Nuže, EU a její předchůdci nikdy nebyli lidovým projektem, ale vždy projektem velkého kapitálu. Dříve se v oficiálních dějinách komunistické strany za synonymum zrady dělnické třídy považovala jména Jílka, Bolena, Haise a dalších. To dnešní vedení je trumfne ve všech ohledech.

      Odkaz:     http://www.rudyprapor.cz/2018/08/     (dole na stránce)

       Celý text:      Pohadka-o-hodne-EU.doc

 

Vzkaz sám sobě

 28. duben 2019 | Dan Niel      Neví se, jak to mají (západní superbohatí a supermocní) naplánované, ale je jisté, že celková výše populace je ohrožuje a nechtějí riskovat naše vystřílení za plného vědomí, proto s populací mají takový plán, že ovládnou naši mysl. Po napuštění člověka kovy (chemtrails), spustí vysílače nové 5G sítě, z jejich (grilování) budeme trpět. Pak nabídnou léky a budeš lépe přijímat (jejich) indoktrinaci, kam až dnes mohli, při neomezeném rozpočtu, dojít pokračovatelé Mengeleho.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/vzkaz-sam-sobe.html

       Celý text:      Vzkaz-sam-sobe.doc

 

( Poznámka správce: Pokud jen "mávneme rukou" nad podobnými možnými šílenostmi, pak jsme hlupáky. Vždyť si uvědomme, že šílenosti, které byly před jejich uskutečněním nemyslitelné, se stále dějí - továrna na smrt (Osvětim), použití zbraně hromadného ničení (atomové bomby) a k tomu ještě proti civilnímu obyvatelstvu! ( Hirošima, Nagassaki), 11. září 2001 (demolice 3 mrakodrapů americkými speciálními službami) - aby vznikla záminka k zeměpisně a časově neomezené válce proti "mezinárodnímu terorismu", fakticky organizovanému západními speciálními službami !!! )

 

Němci shodili rakouskou vládu!

19.5. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra     Celá akce může působit jako snaha nadnárodních elit zbavit se nepohodlných Svobodných, kteří se řadí do proudu protiimigračních stran nabourávajících tu správnou euroideologii.

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/nemci-shodili-rakouskou-vladu-jen-par-dni-pred-evropskymi-volbami-byl-sestrelen-ucelove-natocenym-diskreditacnim-videem-mistopredseda-vlady-a-sef-protibruselskych-rakouskych-svobodn/

 

Putin neplánuje setkání se Zelenským, ani mu neblahopřál

20.05.2019      bude blahopřát prezidentu Zelenskému po prvních úspěších při urovnání vnitřního konfliktu na jihovýchodě Ukrajiny a rovněž při prvních úspěších při normalizaci rusko-ukrajinských vztahů," citoval TASS Peskova.

      Odkaz:     https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/putin-neplanuje-setkani-se-zelenskym-ani-mu-neblahopral_522515.html

 

Teroristé v žoldu Washingtonu Džabhat Fatah aš-Šám

se pokusili zaútočit na ruskou leteckou základnu Hmímím

Autor článku: -asa- • 21.5. 2019     DAMAŠEK – MOSKVA  Ruskými leteckými silami byly zlikvidovány. Koalice USA drží v koncentračním táboře uprchlé civilisty na území Sýrii, kteří slouží živý štít pro ochranu a pro ochranu spojenců Spojených států z řad teroristických organizací jako je Islámský stát, Front an-Nusrá, či Bílé přilby.

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223036

 

Kolik zaplatilo Německo za uprchlíky? Výdaje jsou neuvěřitelné

 

 20.5. 2019, Libor Novák / EuroZprávy.cz / ČTK     Výdaje německé vlády související s migrací loni stouply na rekordních 23 miliard eur (593 miliard korun). Informoval o tom dnes deník Bild

      Odkaz:     https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/258191-kolik-zaplatilo-nemecko-za-uprchliky-vydaje-jsou-neuveritene/

 

Šialenci so záporným IQ v inscenácii EÚ

 

 20. květen 2019 | politolog     Piati kandidáti sa prakticky predbiehali v tom, kto viac otvorí náruč imigrantom z Afriky a Ázie.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/evropa/sialenci-so-zapornym-iq-v-inscenacii-eu.html

 

( Poznámka správce: Nejsou to šílenci, ale „zločinní slouhové“. Migrační zbraň se považuje za jeden z hybridních nástrojů prosazování NWO (Nového světového řádu). Pro západní superelity usilující o východisko z konce západního kapitalismu nastolením NWO není výhodné zničit odpůrce (a „zařídit“ depopulaci planety o 90 až 98 %) raketojadernou válkou (planetu by si poničily), ale je pro ně výhodnější, když genocidy většiny lidstva, o kterou usilují, docílí tak, že se vzájemně vybijeme v malých lokálních válkách, pouličních bitkách s nepřizpůsobivými migranty, když pomřeme na nekvalitní jedovaté potraviny, když nebudeme mít děti pro bídu, módní homosexualismus a pod. )

 

Návštěva Pompea: Překupníci kradeného…

 

 19. května 2019 , Rostislav Iščenko ,  UkrainaRu    Dnes Rusko není tím, kým bylo před pěti lety (podstatně zesílilo) a Moskva není nakloněna dílčím úmluvám. Washingtonu navrhuje zařazení USA do systému mezinárodního práva, ne jako hegemona, ale pouze jako jedné z velkých zemí. A přebít to Američané v podstatě nemají čím.

          Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/navsteva-pompea-prekupnici-kradeneho.html

       Celý text:      Prekupnici-kradeneho.doc

 

Ať bába vezme smeták!

 

Advokátka popisuje život ve „skvělé“ EU

 

 20.05.2019     Advokátka Monika Čírtková se na svém facebookovém profilu vyjádřila k Evropské unii : https://www.facebook.com/monika.cirtkova.5/posts/313629036223921  „Unie miluje lidi. Hlavně ty, kteří příliš nepřemýšlí …

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/At-baba-vezme-smetak-Advokatka-popisuje-zivot-ve-skvele-EU-582148

 

USA vůči Evropě po starém anglickém zvyku

 

 20.5.2019 Ivo Šebestík     Ve skutečnosti jsou to ale Spojené státy, kdo se bojí, aby neztratily Evropu. Takto je asi třeba rozumět i snaživým českým rusofobům, kteří nevynechají jedinou příležitost, aby v cizích službách (či ve službách vlastní blbosti) neobviňovali Rusko při sebemenší příležitosti.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/20/usa-vuci-evrope-po-starem-anglickem-zvyku/

 

Guardian: Podle většiny Evropanů se EU do 20 let zhroutí!

 

 19.5. 2019 , Průzkum provedený výzkumným střediskem YouGov ve 14 evropských zemích ukázal, že většina Evropanů věří, že EU se v příštích 10–20 letech zhroutí, uvedla zpráva The Guardianu.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/guardian-podle-vetsiny-evropanu-se-eu-do-20-let-zhrouti/

 

Číně docházejí lidé zrovna v době, kdy pracovní místa přebírají roboti

 

 19.5.2019 VSa     Dean Baker píše, že populace více než jedné miliardy lidí asi nebude mít problém s tím, kdo zaplatí daně. Čína bohatne a zlepšuje technologie

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/19/cine-dochazeji-lide-zrovna-v-dobe-kdy-pracovni-mista-prebiraji-roboti/

 

Bývalý předseda Nejvyšší rady: Ukrajina do pěti let zmizí!

 

 18.5. 2019 , (kou, prvnizpravy.cz, newsone, foto: arch.)     V případě, že konflikt v Donbasu nebude ukončen do pěti let, pak „Ukrajina nebude." K rozpadu země může přispět jazykový zákon. Otázka vzbouřeného Donbasu je pak klíčová. Navíc bude muset Zelenskij čelit mnohým radikálním nacionalistům.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/byvaly-predseda-nejvyssi-rady-ukrajina-do-peti-let-zmizi/

 

Je třeba omezit radiaci z telefonních vysílačů,

rozhodl nejvyšší soud v Bangladéši.

8.5. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra      Soud zakázal jejich instalaci na střechách obytných domů, škol a v obydlených oblastech.      Někdy by bylo dobré vzít si příklad třeba z Bangladéše…

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/je-treba-omezit-radiaci-z-telefonnich-vysilacu-rozhodl-nejvyssi-soud-v-bangladesi-nesmeji-byt-instalovany-na-strechach-domu-skol-a-v-obydlenych-oblastech-ty-ktere-tam-jiz-jsou-budou-odstraneny/

 

JE EU POKRAČOVÁNÍM TŘETÍ ŘÍŠE?

 

 Odtajněná zpráva americké vojenské zpravodajské služby uvádí detaily tajné schůzky v hotelu Maison Roudge ve Štrasburku 10. 8. 1944. Evropská unie má své kořeny v nacistickém myšlení. Ve 30. letech vytvořil nacistický režim plán na evropské ekonomické společenství, který je téměř identický se strukturou dnešní Evropské unie.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2198-je-eu-pokra%C4%8Dov%C3%A1n%C3%ADm-t%C5%99et%C3%AD-%C5%99%C3%AD%C5%A1e

       Celý text:      EU-pokracovanim.doc

 

Policie obvinila prvního člověka za schvalování teroru v mešitách

 

 17.05.2019     ... na Novém Zélandu...  Podle informací listu se pražská policie zabývá více než třemi desítkami případů schvalování útoku na sociálních sítích. Podobné množství příspěvků řeší i Národní centrála proti organizovanému zločinu.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Policie-obvinila-prvniho-cloveka-za-schvalovani-teroru-v-mesitach-581884

 

Vyšetřování odhalilo, kdo nechal zavraždit doněckého

 

prezidenta Alexandra Vladimiroviče Zacharčenka

 

Nikolaj Jurjevič Pravendikov • 18. 5. 2019 DONBAS    Díky vyšetřování se také podařilo zjistit, že mezi objednavatele patří vysoce postavení občané Ukrajiny. „Velmi vysoce postavení. A také občané jiných zemí,

      Odkaz:     http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=222820

       Celý text:      Vysetrovani.doc

 

Válka s Íránem, kterou Trump plánuje, má začít na podzim 2019

 

 18.5.2019     Plán zahrnuje pozemní invazi a využití taktických jaderných zbraní v rámci vojenské akce, která je plánována na podzim 2019. Předtím dojde k „předpokládané operaci pod falešnou vlajkou.

      Odkaz:     http://www.zvedavec.org/komentare/2019/05/7911-valka-s-iranem-kterou-trump-planuje-ma-zacit-na-podzim-2019.htm

 

Rosatom - komplexní dodavatel jaderek

 

 Ivan Cinka   Firma se stala největším stavitelem jaderných reaktorů na světě i kvůli finančním problémům dvou jejích velkých konkurentů, jimiž jsou společnosti Westinghouse a Areva, které snížily svou schopnost podílet se na výstavbě jaderných elektráren v zahraničí.

      Odkaz:     http://www.halonoviny.cz/articles/view/50797855

 

Ať žije EU, ale za své

 

 Petr Havlíček • 16. května 2019     Za pomoci byrokratů EU, ovládaných globalistickou elitou, hodlají tyto skupiny zničit nezávislost národních ekonomik Tato sebedestruktivní unijní ideologie vede k likvidaci národů a je jen těžké uvěřit tomu, s jakou rychlostí se prohlubuje degradace staré Evropy.

      Odkaz:     http://outsidermedia.cz/at-zije-eu-ale-za-sve/

       Celý text:      EU-za-sve.pdf

 

Svět na kritickém rozcestí: Válka, nebo jenom

konec monopolu Západu?

 14. 5. 2019      Doslovný citát citát z Naryškinova projevu na Moskevské mezinárodní konferenci o bezpečnosti zní: „Pokud Západ vedený Spojenými státy nemá dostatek soudnosti a odvahy, aby se vydal racionální cestou, potom ostatní centra moci budou muset navrhnout architekturu globální budoucnosti bez něho.“

      Odkaz:     http://www.protiproud.cz/politika/4426-svet-na-kritickem-rozcesti-valka-nebo-jenom-konec-monopolu-zapadu-poradime-si-bez-vas-varuje-sef-ruske-rozvedky-co-vystrida-zkrachovaly-novy-svetovy-rad-diktovany-dosud-spojenymi-staty-moc-casu-nezbyva.htm

 

Skutečná práce již nemá smysl!(?)

13.5. 2019     Petr Hampl: Podle odhadu tvoří mocenskou elitu 3-5% společnosti. Noví aristokraté se ve svých centrálách shodnou také na tom, že oni jsou ti, kdo vytváří skutečné hodnoty. V evropských dějinách se už párkrát něco takového stalo. Kdy se šlechta sestěhovala se na královský dvůr, kde vytvořila vlastní uzavřený svět. Šlechtu pak smetla revoluce, a nikomu nechyběla.

      Odkaz:     http://www.protiproud.cz/politika/4427-nova-aristokracie-skutecna-prace-jiz-nema-smysl-padl-tajemnik-prouza-na-hlavu-zrusime-vsechna-remesla-kavarna-a-jeji-predstava-o-vyrobe-mleka-smete-elity-muslimska-invaze-nas-ale-s-nimi.htm

 

 

Návštěva Donbasu: Po stížnosti Petříčka teď

 

promluvil sám Ondráček. Velmi ostře

 

 16.5. 2019     Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se na svém facebookovém profilu: Přátelé, tak podle ministra Petříčka dělám ostudu. Já tam do té válečné oblasti na vlastní nebezpečí přivezl hračky, omalovánky a pastelky dětským sirotkům – a on tam posílá miliony korun pro fašistické neziskovky, armádní výstroj a zbraně, kterými jsou zabíjeni rodiče těchto dětí. Kdo z nás je větší padouch?

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Navsteva-Donbasu-Po-stiznosti-Petricka-ted-promluvil-sam-Ondracek-Velmi-ostre-581679

 

Tereza Spencerová předpověděla Izraeli smutnou budoucnost

16.5. 2019     Analytička Tereza Spencerová „nevidí nijak skvěle“ budoucnost Izraele. „Prostor k životu pro sekulární Izraelce se neustále smrskává.“ „Sekulární Židé budou logicky postupně ve stále větších počtech odjíždět, ať už do Evropy, Ameriky nebo třeba zpátky do Ruska...

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/politika/201905169904873-z-toho-nekouka-nic-dobreho-tereza-spencerova-predpovedela-izraeli-smutnou-budoucnost/

       Celý text:      Predpovedela-Izraeli.doc

 

20 000 dětí v Oregonu jsou bezdomovci.

7.5. 2019 , Milan Vidlák, časopis Šifra      Julie Atkinsová založila místní neziskovku Forever Homes, Vehicle for Change, takovou, co buduje ze starých školních autobusů plně funkční příbytky na kolech.      Je dobré se inspirovat a popřemýšlet, kde budou bydlet Češi, až splaskne hypoteční bublina předražených bytů a oni nebudou moct splatit hypotéky.

      Odkaz:     https://www.casopis-sifra.cz/20-000-deti-v-oregonu-jsou-bezdomovci-mistni-neziskovka-pro-ne-dela-bydleni-ze-skolnich-autobusu/

       Celý text:      Bezdomovci-v-Oregonu.doc

 

Michael Morris: Co nesmíte vědět!

 

 16.5.2019 , Michael Morris , StřípkyZeSvěta     Viděl jsem, jak se bída jako šedá clona znovu roztahuje nad celým západním světem, zatímco hrstka jedinců stále bohatne. Proč? A já jsem klíč nalezl v okamžiku, kdy jsem si položil rozhodující otázku: „Komu to přináší užitek ?“ Malému "osvícenému" kruhu superbohatých lidí. Jejich plán je nový světový řád (NWO - New World Order). Velká část lidstva má být kvůli tomuto záměru obětována; miliardy nic netušících lidí, kteří nikomu nic neudělali, musí zmizet !

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/michael-morris-co-nesmite-vedet.html#more

       Celý text:      Co-nesmite-vedet.doc

 

„Nejnebezpečnější banka na světě.“

 

Kdo může způsobit novou finanční krizi

 

   15.5. 2019 , Redakce AC24 , Natalja Dembinskaja     MMF již uznal hlavní německou banku za největší hrozbu pro světový finanční systém.

      Odkaz:     https://ac24.cz/-/-nejnebezpecnejsi-banka-na-svete-kdo-muze-zpusobit-novou-financni-krizi

       Celý text:      Nejnebezpecnejsi-banka.doc

 

Rusofobové proti Glazjevovi

 8. května 2019     Publikace článku Sergeje Glazjeva „Okupace“ způsobila mimořádně ostrou reakci pro: "Nevylučuji například možnost masového stěhování na  jihovýchodní Ukrajinu, "vyčištěnou" od ruského obyvatelstva, obyvatel ze "zaslíbené země" unavených z neustálé války na Středním východě země - stejně jako křesťanů prchajících před islamizací Evropy."

      Odkaz:     http://zavtra.ru/blogs/rusofobi_protiv_glaz_eva

      Překlad:      Rusofoby-x-Glazjev.doc

     Poznámka: Američan, který mluví také o plánech na přestěhování Izraelců do USA -

     Aaron Russo o Rockefellerech a 11. září     https://youtu.be/QkRqBDyefE8     (13 min 50 sec od začátku)

 

Dana Drábová strhala Merkelovou za její politiku

 

 15.5.2019      I kdybychom měli planetu pokrytou solárními panely, v noci slunce nesvítí a větrné elektrárny nečinně stojí, když nefouká vítr. Za současné situace musíme podle jejího názoru kombinovat energii z obnovitelných zdrojů a zdroje jaderné.

      Odkaz:     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dana-Drabova-strhala-Merkelovou-za-jeji-politiku-581548

       Celý text:      DDrabova.doc

 

 

Robert Reich: Americká ekonomika je neudržitelná

 

 15.5. 2019 VSa     V dnešních cenách plat roku 1979 (plný úvazek) je 43.680 dolarů. V roce 2018 byl mediánový plat 45.708 dolarů. Americká ekonomika se ovšem od roku 1979 trojnásobně zvětšila. Kam tedy šlo toto zvětšení ekonomiky? Těm nahoře, odpovídá si Reich. Jde o instituce a politiku. Jde o moc.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/15/robert-reich-americka-ekonomika-je-neudrzitelna/

       Celý text:      Neudrzitelna-ekonomika-USA.doc

 

„Hlavně nevěřte českým médiím.“ Ondráček ukázal,

 

jak v DLR oslavovali Den republiky

 

 14.5. 2019     Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček - „Všem, kdo chtějí znát skutečnou pravdu, doporučuji tam zajet a přesvědčit se na vlastní oči. ( Doněck  ) Hlavně prosím nevěřte českým médiím!“

Video:     https://www.facebook.com/OndracekZdenek /videos/628016987622901/

      Odkaz:     https://cz.sputniknews.com/svet/201905149884021-hlavne-neverte-ceskym-mediim-ondracek-ukazal-jak-v-dlr-oslavovali-den-republiky-video/

       Celý text:      Den-republiky-DLR.doc

 

CNN: USA plnou parou k defoltu - a Washington neví, jak to zastavit!

 

14. května 2019 ,     Nad Spojenými státy visí hrozba bezprecedentního bankrotu, který vyvolal potřebu snížit rozpočet o 100 miliard dolarů, pokud to Kongres před říjnem nevyřeší, napsal televize CNN.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cnn-usa-plnou-parou-k-defoltu-a-washington-nevi-jak-to-zastavit/

       Celý text:      USA-k-defoltu.doc

 

Vítej, nový německý občane – i se všemi svými manželkami

 

 13.5. 2019 , Marian Kechlibar      „Islám patří k Německu,“ pravily významné osobnosti, jako například bývalý německý prezident Wulff nebo stále ještě úřadující kancléřka Angela Merkel. Patří k němu mnohoženství

      Odkaz:     https://www.securitymagazin.cz/security/vitej-novy-nemecky-obcane-i-se-vsemi-svymi-manzelkami-1404063191.html

       Celý text:      Vitej-obcane.doc

 

Jak "myslí" Evropa

 

14.5. 2019 Jan Vosáhlo     Pro summit EU v Sibiu, který se konal začátkem května, byla jedna z myšlenek bruselských elit, že Evropa stárne, a tak je nutno ji osvěžit novou krví, které by měla přijít od uprchlíků, kteří utíkají z míst – a to je ten paradox – kde některé  členské země EU rozpoutaly vnitrostátní konflikt. Nemá-li generace lidí do 30 – 35 let  trvalé zaměstnání, asi těžko budou zakládat rodiny a vychovávat děti !!!???

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/14/jak-mysli-evropa/

       Celý text:      Jak-mysli-EU.doc

 

Den vítězství na Ukrajině - zásadní obrat

 

 12. 5. 2019    jpgazeta     50.000 lidí, 365.000, 700.000! Tak se v posledních třech letech měnila dynamika počtu účastníků oslav Dne vítězství na Ukrajině.

      Odkaz:     http://www.novarepublika.cz/2019/05/den-vitezstvi-na-ukrajine-zasadni-obrat.html

       Celý text:      DV-na-Ukrajine.doc

 

Německo: Hromadné propouštění

 

a současné hromadné přistěhovalectví

 

 13. května 2019Německo již dlouho není motorem růstu v Evropě. Hromadné propouštění ve velkých podnicích a současné hromadné přistěhovalectví znevýhodněných vrstev do sociálních systémů - to nemůže fungovat.

      Odkaz:     http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nemecko-hromadne-propousteni-a-soucasne-hromadne-pristehovalectvi/

       Celý text:      Nemecko-propousteni.doc

 

Milí mladí příslušníci eco-HitlerJugend

 

 10.5. 2019 Michal Brand     Milí mladí příslušníci eko-HitlerJugend, vaše nová ikona, váš vzor, vaše inspirace – je prostě a jednoduše nervově labilní. Je naprosto neuvěřitelné pozorovat takřka v přímém přenosu takový jev pro psychiatrii téměř nevídaný. Nikdy bych nevěřil, že duševní nemoc může být přenosná.

      Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/mili-mladi-prislusnici-eco-hitlerjugend.html

       Celý text:      Mladi-ECO.doc

 

Rozpad hodnot

 

 13,5. 2019 , Leo K.     Nejzákladnějším levicovým požadavkem je dle mého názoru,  důsledně odmítat ideu, že problémy způsobené fungováním systému musí každý řešit individuálně. Druhým je odbourat tabu o nedotknutelnosti soukromého vlastnictví, dalším musí být důsledná a striktní regulace finančního impéria, které už dávno přerostlo národní státy. Naučme se o zjevených pravdách pochybovat.

      Odkaz:     https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/05/13/rozpad-hodnot/

       Celý text:      Rozpad-hodnot.doc

 

Komunistická iniciativa k volbám do EP

 

 9. duben 2019     Prohlášení 35 komunistických a dělnických stran Evropy k evropským volbám v květnu 2019:  Očekávání, že EU může být přeměněna ve prospěch lidu, se ukázala marnými. Společně bojujeme proti EU, která ovládá národy v zájmu bohatnutí kapitalistů. EU úzce spolupracuje s NATO a USA proti národům. - NE EU monopolů, kapitálu a válek! - Za Evropu prosperity národů, míru, sociální spravedlnosti a demokratických práv, za socialismus!

      Odkaz:     http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/aktuality/komunisticka-iniciativa-k-volbam-do-ep.html

       Celý text:      Komunisticka-iniciativa.doc

 

Projev V. V. Putina dne 9. 5. 2019 na přehlídce v Moskvě

 12.5. 2019     Vítězství bylo ukuto celým národem. Potomkům nechali přísahu a odkaz: „Zemřu, ale nevzdám se.“ Poučení z minulé války jsou stále relevantní. Udělali jsme a uděláme vše potřebné k zajištění vysoké bojové schopnosti našich ozbrojených sil.

      Odkaz:     http://leva-net.webnode.cz/news/projev-v-v-putina-dne-9-5-2019-na-prehlidce-v-moskve/

       Celý text:      Projev-Putina.doc

 

Květnové dny a mýtus „osvobozování“

( Vulgárně, ale namnoze pravdivě o vítězství nad německým fašismem. )

 11.5. 2019 , Josef Komárek     To „(americké) osvobozování“ je takový náš mýtus. Je nepochopitelné, že Stalin chtěl mít konečně na svých západních hranicích sanitární kordon buď přátelských nebo aspoň ovládaných zemí? Po těch miliónech obětí, které SSSR celé to tažení proti nacismu stálo?

      Vznešený boj proti Východu byl nad síly pana Hitlera. Kdo se má ujmout tohoto "Svatého Dějinného Poslání"?

       Odkaz:     http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/kvetnove-dny-a-mytus-osvobozovani.html

       Celý text:      Mytus-osvobozovani.doc

 

Co je ve skutečnosti Nový světový řád (NWO)?

 

Vše do sebe zapadá!

 

 Zveřejněno 10.5.2019     Termín odkazuje na skupinu geneticky příbuzných lidí s globalistickou agendou, kteří chtějí vytvořit fašistickou světovou vládu. Jsou to mnozí přední političtí představitelé světa, nebohatší lidé, korporátní vůdci a vysocí členové královské krve (známější jako Černá šlechta Evropy). Ropní baroni (zejména Rockefellerové), mezinárodní bankéři (zejména Rottschildové) a vysoce postavení lidé z velkých nadnárodních korporací ... Královská rodina Anglie... Součástí NWO jsou OSN, NATO, (také EU).

      Odkaz:     http://svobodnenoviny.eu/co-je-ve-skutecnosti-novy-svetovy-rad-nwo-vse-do-sebe-zapada/

       Celý text:      Co-je-NWO.doc

 

Společná výzva 25 pokrokových organizací mládeže zemí EU.

EU je sdružením států, jehož cílem je sloužit velkému kapitálu, vyzýváme mladé lidi, aby masově podpořili činnost těch komunistických a dělnických stran v Evropě, které bojují proti EU.

      Odkaz:     http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/2190-spole%C4%8Dn%C3%A1-v%C3%BDzva-25-komsomol%C5%AF-evropy

       Celý text:      Spolecna-vyzva.pdf

 

Na soukromých zahraničních účtech je nyní

 

přes tisíc miliard dolarů vyvedených z Ruska

 

 Autor: odjinud | Publikováno: 11.5.2019 , Michail Poljakov  Vinu mají úředníci nebo oligarchové, kteří Rusko okradli o miliardy. Život nakonec tyto parazity donutí pochopit prostého člověka. Potom nebude potřeba jejich soucit  ke zbídačeným, ale přiznání a soupisy majetků.

      Odkaz:     https://www.euportal.cz/Articles/21102-na-soukromych-zahranicnich-uctech-je-nyni-pres-tisic-miliard-dolaru-vyvedenych-z-ruska.aspx

       Celý text:      Vyvezene-miliardy.doc

 

Čína a USA jsou v pasti studené války

 

 11.5.2019 VSa     Asia Times se domnívají, že ať už dohoda bude nebo ne, studená válka mezi USA a Čínou je na spadnutí. Zástupci, například Rady mezinárodních vztahů nevidí spor mezi USA a Čínou jako čistě obchodní, ale přímo jako civilizační, prý jako bitvu mezi komunismem a kapitalismem.

      Odkaz:     http://casopisargument.cz/2019/05/11/cina-a-usa-jsou-v-pasti-studene-valky/

       Celý text:      Cina-a-USA.doc

 

Rajko Doleček: Vzpomínka na globalizované lži